arctica-greeter - en to ast translation catalogue (34 entries)

en: Enter password for %s
ast: Introduz la contraseña pa %s

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Failed to authenticate
ast: Fallu al autenticase

en: Failed to start session
ast: Fallu al aniciar sesión

en: Logging in…
ast: Aniciando sesión...

en: Login Screen
ast: Pantalla d'aniciu sesión

en: Back
ast: Atrás

en: Session Options
ast: Opciones de sesión

en: Select desktop environment
ast: Esbillar entornu d'escritoriu

en: Goodbye. Would you like to…
ast: Ta llueu. ¿Prestaríate...

en: Shut Down
ast: Apagar

en: Are you sure you want to shut down the computer?
ast: ¿De xuru que quies apagar l'oredenador?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
ast: Anguaño los otros usuarios aniciarón sesión nesti ordenador, apagalu agora tamién zarrará eses otres sesiones.

en: Suspend
ast: Suspender

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: Restart
ast: Reaniciar

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
ast: %s (Por defeutu)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ast: Amosar versión

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
ast: Executar en mou de prueba

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
ast: - Pantalla d'entrada d'Arctica

en: Guest Session
ast: Sesión d'invitáu

en: Please enter a complete e-mail address
ast: Por favor, introduz una direición de corréu completa

en: Incorrect e-mail address or password
ast: Direición de corréu o contraseña incorreutes

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Set Up…
ast: Configurar...

en: OK
ast: Aceutar

en: Server type not supported.
ast: Triba de sirvidor ensin sofitu.

en: Domain:
ast: Dominiu:

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
ast: Aniciar sesión

en: Login as %s
ast: Aniciar sesión como %s

en: Retry
ast: Reintentar

en: Retry as %s
ast: Reintentar como %s

en: Login
ast: Aniciar sesión
