arctica-greeter - en to br translation catalogue (34 entries)

en: Enter password for %s
br: Roit ar get-tremen evit %s

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: Username:
br: Anv an arveriad :

en: Failed to authenticate
br: C'hwitadenn war an dilesa

en: Failed to start session
br: C'hwitadenn war loc'hañ an estez

en: Logging in…
br: O kennaskañ...

en: Login Screen
br: Skrammad kennaskañ

en: Back
br: Distro

en: Session Options
br: Dibarzhioù an estez

en: Select desktop environment
br: Diuzañ endro ar burev

en: Goodbye. Would you like to…
br: Kenavo. Ha fellout a ra deoc'h...

en: Shut Down
br: Lazhañ

en: Are you sure you want to shut down the computer?
br: Ha sur oc'h da lzhañ an urzhiataer ?

en: Suspend
br: Lakaat da gousket

en: Hibernate
br: Goañviñ

en: Restart
br: Adloc'hañ

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
br: %s (Dre ziouer)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
br: Diskouez handelv an ermaeziadenn

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
br: Loc'hañ e mod-esseal

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
br: - Degemerer Arctica

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
br: Loc'hañ '%s --help' evit skrammañ rollad dibarzhioù an arc'hadoù.

en: Guest Session
br: Estez ar c'houviad

en: Please enter a complete e-mail address
br: Roit ur chomlec'h postel a-bezh

en: Incorrect e-mail address or password
br: N'eo ket reizh ar chomlec'h postel pe ar ger-tremen

en: Cancel
br: Nullañ

en: Set Up…
br: Arventennañ...

en: OK
br: Mat eo

en: Server type not supported.
br: N'eo ket skoret rizh an dafariad.

en: Domain:
br: Domani :

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
br: Kennaskañ

en: Login as %s
br: Kennaskañ evel %s

en: Retry
br: Klask en-dro

en: Retry as %s
br: Klask en-dro evel %s

en: Login
br: Kennaskañ
