arctica-greeter - en to bs translation catalogue (26 entries)

en: Enter password for %s
bs: Unesite šifru za %s

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Failed to start session
bs: Neuspjelo pokretanje sesije

en: Logging in…
bs: Prijavljujem se…

en: Back
bs: Nazad

en: Session Options
bs: Opcije sesije

en: Select desktop environment
bs: Odaberi okruženje radne površine

en: Goodbye. Would you like to…
bs: Doviđenja. Šta želite uraditi…

en: Shut Down
bs: Ugasi

en: Are you sure you want to shut down the computer?
bs: Jeste li sigurni da želite ugasiti ovaj računar?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
bs: Drugi korisnici su trenutno prijavljeni na ovaj računar, gašenje sada će takođe zatvoriti ove druge sesije.

en: Suspend
bs: Suspenduj

en: Hibernate
bs: Hibernacija

en: Restart
bs: Ponovo pokreni

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
bs: %s (podrazumijevano)

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
bs: Pokreni u testnom režimu

en: Please enter a complete e-mail address
bs: Molim unesite punu adresu elektronske pošte

en: Incorrect e-mail address or password
bs: Neispravna adresa elektronske pošte ili lozinka

en: Cancel
bs: Odustani

en: Set Up…
bs: Postavi...

en: OK
bs: U redu

en: Server type not supported.
bs: Vrsta servera nije podržana

en: Domain:
bs: Domena:

en: Retry
bs: Pokušaj Ponovo

en: Retry as %s
bs: Ponovi kao %s

en: Login
bs: Prijava
