arctica-greeter - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Enter password for %s
el: Εισάγετε κωδικό για %s

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Failed to authenticate
el: Αποτυχία ταυτοποίησης

en: Failed to start session
el: Αποτυχία εκκίνησης της συνεδρίας

en: Logging in…
el: Γίνεται σύνδεση…

en: Login Screen
el: Οθόνη εισόδου

en: Back
el: Πίσω

en: Session Options
el: Επιλογές Συνεδρίας

en: Select desktop environment
el: Επιλέξτε περιβάλλον εργασίας

en: Goodbye. Would you like to…
el: Αντίο. Θα θέλατε να…

en: Shut Down
el: Τερματισμός

en: Are you sure you want to shut down the computer?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να τερματίσετε τη διάρκεια του υπολογιστή;

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
el: Αυτή τη στιγμή είναι άλλοι χρήστες συνδεδεμένοι σε αυτόν τον υπολογιστή, αν τερματίσετε τώρα αυτό θα προκαλέσει επίσης κλείσιμο και αυτών των συνεδριών.

en: Suspend
el: Αναστολή λειτουργίας

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
el: %s (Προεπιλογή)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
el: Εμφάνιση έκδοσης κυκλοφορίας

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
el: Εκτέλεση σε λειτουργία δοκιμής

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: Εκτελέστε «%s --help» για να δείτε μια πλήρη λίστα των διαθέσιμων επιλογών της γραμμής εντολών.

en: Guest Session
el: Συνεδρία επισκέπτη

en: Please enter a complete e-mail address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση e-mail

en: Incorrect e-mail address or password
el: Λανθασμένo e-mail ή κωδικός πρόσβασης

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
el: Αν έχετε λογαριασμό σε έναν διακομιστή RDP ή διακομιστή X2Go, τότε η Απομακρυσμένη σύνδεση επιτρέπει να εκτελέσετε εφαρμογές από αυτόν τον διακομιστή.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Set Up…
el: Ρύθμιση…

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
el: Χρειάζεστε ένα λογαριασμό Απομακρυσμένης σύνδεσης  για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία. Θα θέλατε να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό τώρα;

en: OK
el: Εντάξει

en: You need a Remote Logon account to use this service. Visit %s to request an account.
el: Χρειάζεστε ένα λογαριασμό Απομακρυσμένης σύνδεσης για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία. Επισκεφτείτε το %s για να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό.

en: You need a Remote Logon account to use this service. Please ask your site administrator for details.
el: Χρειάζεστε ένα λογαριασμό Απομακρυσμένης σύνδεσης για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία. Ρωτήστε το διαχειριστή της τοποθεσίας σας για λεπτομέρειες.

en: Server type not supported.
el: Αυτός ο τύπος διακομιστή δεν υποστηρίζεται.

en: X2Go Session:
el: Συνεδρία X2Go:

en: Domain:
el: Τομέας:

en: Account ID
el: Αναγνωριστικό λογαριασμού

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
el: Σύνδεση

en: Login as %s
el: Σύνδεση ως %s

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Retry as %s
el: Επανάληψη ως %s

en: Login
el: Σύνδεση

en: Temporary Guest Session
el: Προσωρινή Συνεδρία Επισκέπτη

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
el: Όλα τα δεδομένα που δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της συνεδρίας θα διαγραφούν
    όταν αποσυνδεθείτε και οι ρυθμίσεις θα επανέλθουν στις προεπιλογές.
    Παρακαλώ αποθηκεύστε τα αρχεία σε κάποια εξωτερική συσκευή, για παράδειγμα
    USB stick, αν θα θέλατε να έχετε πρόσβαση ξανά αργότερα.

en: Another alternative is to save files in the
    /var/guest-data folder.
el: Μία εναλλακτική λύση είναι να αποθηκεύσετε τα αρχεία στον φάκελο /var/guest-data.
