arctica-greeter - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Enter password for %s
fi: Syötä salasana käyttäjälle %s

en: Password:
fi: Salasana:

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Failed to authenticate
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: Failed to start session
fi: Istunnon käynnistäminen epäonnistui

en: Logging in…
fi: Kirjaudutaan sisään…

en: Login Screen
fi: Sisäänkirjautumisruutu

en: Back
fi: Takaisin

en: Session Options
fi: Istunnon asetukset

en: Select desktop environment
fi: Valitse työpöytäympäristö

en: Goodbye. Would you like to…
fi: Näkemiin. Haluaisitko...

en: Shut Down
fi: Sammuta

en: Are you sure you want to shut down the computer?
fi: Haluatko varmasti sammuttaa tietokoneen?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
fi: Tietokoneelle on kirjautunut myös muita käyttäjiä. Tietokoneen sammuttaminen sulkee myös toisten käyttäjien istunnot.

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Hibernate
fi: Lepotila

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
fi: %s (oletus)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
fi: Näytä julkaisuversio

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
fi: Suorita testitilassa

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fi: Näet kaikki komentorivivalitsimet komennolla ”%s --help”

en: Guest Session
fi: Vieras

en: Please enter a complete e-mail address
fi: Anna sähköpostiosoite kokonaisuudessaan

en: Incorrect e-mail address or password
fi: Virheellinen sähköpostiosoite tai salasana

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
fi: Jos sinulla on tili RDP-palvelimella tai X2Go-palvelimella, etäkirjautuminen mahdollistaa sovellusten käytön kyseiseltä palvelimelta.

en: Cancel
fi: Peru

en: Set Up…
fi: Tee asetukset...

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
fi: Tarvitset etäkirjautumistilin käyttääksesi tätä palvelua. Haluatko luoda tilin nyt?

en: You need a Remote Logon account to use this service. Visit %s to request an account.
fi: Tarvitset etäkirjautumistilin käyttääksesi tätä palvelua. Käy osoitteessa %s luodaksesi tilin.

en: You need a Remote Logon account to use this service. Please ask your site administrator for details.
fi: Tarvitset etäkirjautumistilin käyttääksesi tätä palvelua. Kysy verkkosivusi ylläpitäjältä lisätietoja.

en: Server type not supported.
fi: Palvelimen tyyppi ei ole tuettu.

en: X2Go Session:
fi: X2Go-istunto:

en: Domain:
fi: Toimialue:

en: Account ID
fi: Tilin ID

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Login as %s
fi: Kirjaudu käyttäjänä %s

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Retry as %s
fi: Yritä uudelleen käyttäjänä %s

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Temporary Guest Session
fi: Väliaikainen vierailuistunto

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
fi: Kaikki tämän vierasistunnon aikana luodut tiedot poistetaan
    kun kirjaudut ulos, ja asetukset palautetaan oletusarvoihin.
    Tallenna tiedostot johonkin ulkoiseen laitteeseen, esimerkiksi
    USB-tikulle, jos haluat käyttää niitä myöhemmin uudelleen.

en: Another alternative is to save files in the
    /var/guest-data folder.
fi: Toinen vaihtoehto on tallentaa tiedostot
    /var/guest-data -hakemistoon.
