arctica-greeter - en to he translation catalogue (41 entries)

en: Enter password for %s
he: נא להקליד ססמה עבור %s

en: Password:
he: ססמה:

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Failed to authenticate
he: האימות נכשל

en: Failed to start session
he: התחלת ההפעלה נכשלה

en: Logging in…
he: מתבצעת כניסה…

en: Login Screen
he: מסך כניסה

en: Back
he: חזרה

en: Session Options
he: אפשרויות הפעלה

en: Select desktop environment
he: נא לבחור בסביבת שולחן עבודה

en: Goodbye. Would you like to…
he: להתראות, האם עדיף לך…

en: Shut Down
he: לכבות

en: Are you sure you want to shut down the computer?
he: לכבות את המחשב?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
he: יש משתמשים אחרים שנכנסו למחשב זה, הכיבוי יגרום לסגירת סביבת הפעילות שלהם.

en: Suspend
he: השהיה

en: Hibernate
he: תרדמת

en: Restart
he: הפעלה מחדש

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
he: %s (בררת מחדל)

en: Guest Session
he: הפעלת אורח

en: Please enter a complete e-mail address
he: נא להזין את כתובת הדוא״ל המלאה

en: Incorrect e-mail address or password
he: כתובת הדוא״ל או הססמה שגויים

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
he: אם יש לך חשבון על שרת RDP או על שרת X2Go, כניסה מרוחקת תאפשר לך להריץ יישומים משרת זה.

en: Cancel
he: ביטול

en: Set Up…
he: הגדרה…

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
he: לשם שימוש בשירות זה יש צורך בחשבון כניסה מרוחקת. ליצור חשבון כזה כעת?

en: OK
he: אישור

en: You need a Remote Logon account to use this service. Visit %s to request an account.
he: לשם שימוש בשירות זה יש צורך בחשבון כניסה מרוחקת. יש לבקר ב־%s כדי לבקש חשבון.

en: You need a Remote Logon account to use this service. Please ask your site administrator for details.
he: לשם שימוש בשירות זה יש צורך בחשבון כניסה מרוחקת. נא לבקש פרטים נוספים ממנהל הרשת שלך.

en: Server type not supported.
he: סוג השרת לא נתמך.

en: X2Go Session:
he: הפעלת X2Go:

en: Domain:
he: מתחם:

en: Account ID
he: מזהה חשבון

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
he: כניסה

en: Login as %s
he: כניסה בשם %s

en: Retry
he: ניסיון חוזר

en: Retry as %s
he: ניסיון חוזר בשם %s

en: Login
he: כניסה

en: Temporary Guest Session
he: הפעלת אורח זמנית

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
he: כל הנתונים שנוצרו במהלך הפעלת אורח זו בעת היציאה
    וההגדרות יאופסו לבררות המחדל. נא לשמור קבצים על
    התקן חיצוני, למשל על כונן USB, אם ברצונך לגשת אליהם
    בהמשך.

en: Another alternative is to save files in the
    /var/guest-data folder.
he: חלופה נוספת היא לשמור קבצים בתיקייה
    ‎/var/guest-data.

en: Arctica Greeter
he: מסך פתיחה Arctica
