arctica-greeter - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: Enter password for %s
kn: %s ಗಾಗಿ ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ನಮೂದಿಸಿ

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Username:
kn: ಬಳಕೆನಾಮ

en: Failed to authenticate
kn: ಧೃಡೀಕರಿಸಲು ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Logging in…
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ...

en: Login Screen
kn: ಪ್ರವೇಶ ತೆರೆ

en: Session Options
kn: ಅಧಿವೇಶನದ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Select desktop environment
kn: ಡೆಸ್ಕ್ಟಾಪ್ ಪರಿಸರವನ್ನು  ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಿ

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
kn: %s(ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
kn: ಬಿಡುಗಡೆ ಆವೃತ್ತಿಯನ್ನು ತೋರಿಸು

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
kn: ಪರೀಕ್ಷಾ ಮಾರ್ಗದಲ್ಲಿ ಓಡಿಸು

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
kn: ಯುನಿಟಿ ಸ್ವಾಗತಕಾರ

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವ ಕಮ್ಯಾಂಡ್ ಲೈನ್ ಆಯ್ಕೆಗಳ ಪೂರ್ಣ ಪಟ್ಟಿ ನೋಡಲು '%s --help' ಓಡಿಸಿ

en: Guest Session
kn: ಅತಿಥಿ ಅಧಿವೇಶನ

en: Please enter a complete e-mail address
kn: ದಯವಿಟ್ಟು ಪೂರ್ತಿ ವಿ-ಅಂಚೆ ವಿಳಾಸವನ್ನು ನಮೂದಿಸಿ

en: Incorrect e-mail address or password
kn: ಗುಪ್ತಪದ  ಅಥವಾ  ವಿ-ಅಂಚೆ ವಿಳಾಸದಲ್ಲಿ ತಪ್ಪಿದೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸಿ

en: Set Up…
kn: ಸ್ಥಾಪಿಸು...

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Server type not supported.
kn: ಸರ್ವರ್ ಬಗೆ ಸಪೋರ್ಟ್ ಮಾಡುತ್ತಿಲ್ಲ

en: Domain:
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ:

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Login as %s
kn: %s ರಂತೆ ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Retry
kn: ಮರುಪ್ರಯತ್ನಿಸು

en: Retry as %s
kn: ಮತ್ತೊಮ್ಮೆ %s ಪ್ರಯತ್ನಿಸಿ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು
