arctica-greeter - en to mi translation catalogue (15 entries)

en: Enter password for %s
mi: Tāuru kupu whakauru mō %s

en: Password:
mi: Kupu whakauru:

en: Username:
mi: Takiuru ingoa:

en: Failed to authenticate
mi: I hapa whakatuturutanga

en: Login Screen
mi: Mata Takiuru

en: Session Options
mi: Kōwhiringa Huinga

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
mi: Whakaatu te whakaaturanga

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
mi: Whakatere momo whakamātautau

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
mi: - Te Mihia Arctica

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mi: Whakatere '%s --help', ka titiro kōwhiringa tono-ā-tuhi.

en: Guest Session
mi: Huinga Manuhiri

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
mi: Takiuru

en: Login as %s
mi: Takiuru hei %s

en: Retry
mi: Ngana anō

en: Login
mi: Takiuru
