arctica-greeter - en to nb translation catalogue (44 entries)

en: Enter password for %s
nb: Skriv inn passord for %s

en: Password:
nb: Passord:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Failed to authenticate
nb: Klarte ikke å autentisere

en: Failed to start session
nb: Klarte ikke å starte økt

en: Logging in…
nb: Logger inn …

en: Login Screen
nb: Innloggingsskjerm

en: Back
nb: Tilbake

en: Session Options
nb: Øktvalg

en: Select desktop environment
nb: Velg skrivebordsmiljø

en: Goodbye. Would you like to…
nb: Ha det bra. Vil du …

en: Shut Down
nb: Slå av

en: Are you sure you want to shut down the computer?
nb: Er du sikker på at du vil slå av datamaskinen?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
nb: Andre brukere er logget inn på denne datamaskinen. Hvis du slår av nå, blir også disse brukerne logget ut.

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Restart
nb: Start på nytt

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
nb: %s (standard)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
nb: Vis utgivelsesversjon

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
nb: Kjør i testmodus

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
nb: - Arctica velkomstskjerm

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: Kjør «%s --help» for å se en liste over tilgjengelige kommandolinjevalg.

en: Guest Session
nb: Gjesteøkt

en: Please enter a complete e-mail address
nb: Skriv inn en fullstendig e-postadresse

en: Incorrect e-mail address or password
nb: Feil e-postadresse eller passord

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
nb: Hvis du har en konto på en RDP- eller X2Go-tjener, kan du kjøre programmer derfra med «Remote Login».

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Set Up…
nb: Sett opp …

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
nb: Du trenger en fjerninnloggingskonto for å bruke denne tjenesten. Vil du lage en konto nå?

en: You need a Remote Logon account to use this service. Visit %s to request an account.
nb: Du trenger en fjerninnloggingskonto for å bruke denne tjenesten. Besøk %s for å forespørre konto.

en: You need a Remote Logon account to use this service. Please ask your site administrator for details.
nb: Du trenger en fjerninnloggingskonto for å bruke denne tjenesten. Spør administratoren for siden om detaljer.

en: Server type not supported.
nb: Tjenertypen støttes ikke.

en: X2Go Session:
nb: x2Go-økt:

en: Domain:
nb: Domene:

en: Account ID
nb: Konto-ID

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
nb: Logg inn

en: Login as %s
nb: Logg inn som %s

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Retry as %s
nb: Prøv igjen som %s

en: Login
nb: Innloggingsnavn

en: Temporary Guest Session
nb: Midlertidig gjesteøkt

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
nb: All data opprettet under denne gjesteøkta vil bli slettet
    når du logger ut, og innstillinger vil tilbakestilles til forvalg.
    Flytt filer til et eksternt lagringsmedium, for eksempel en
    USB-minnepinne, hvis du ikke vil at det skal gå tapt.

en: Another alternative is to save files in the
    /var/guest-data folder.
nb: Et annet alternativ er å lagre filer i
    /var/guest-data -mappen.

en: Arctica Greeter
nb: Arctica-velkomstskjerm
