arctica-greeter - en to os translation catalogue (25 entries)

en: Enter password for %s
os: Ныффыс %s`ы пароль

en: Password:
os: Пароль:

en: Username:
os: Ном:

en: Failed to authenticate
os: Нӕ рауад бахизын

en: Login Screen
os: Бахизыны экран

en: Session Options
os: Сеансы миниуджытӕ

en: Select desktop environment
os: Куыстуаты алфамбылай равзарын

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
os: %s (Разӕвӕрд)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
os: Рауагъды верси равдисын

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
os: Тест уагы суадзынӕн

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
os: - Arctica Арфӕ

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
os: Ныффыс '%s --help' цӕмӕй фенай командон хаххы алкӕцы миниуӕг дӕр.

en: Guest Session
os: Уазӕджы сеанс

en: Please enter a complete e-mail address
os: Дӕ хорзӕхӕй, ӕнӕхъӕн e-mail адрис бафысс

en: Incorrect e-mail address or password
os: Ӕнӕраст e-mail кӕнӕ пароль

en: Cancel
os: Ныууадзын

en: Set Up…
os: Саразын...

en: OK
os: Хорз

en: Server type not supported.
os: Ацы серверы хуыз нӕй гӕнӕн.

en: Domain:
os: Домен:

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
os: Бахизын

en: Login as %s
os: Бахизын куыд %s

en: Retry
os: Ногӕй

en: Retry as %s
os: Ногӕй куыд %s

en: Login
os: Бахизын
