arctica-greeter - en to pa translation catalogue (36 entries)

en: Enter password for %s
pa: %s ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਭਰੋ

en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

en: Username:
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ਨਾਂ:

en: Failed to authenticate
pa: ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ ਰਹੇ

en: Failed to start session
pa: ਸੈਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ ਰਹੇ

en: Logging in…
pa: ਲਾਗਇਨ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ…

en: Login Screen
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਕਰੀਨ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ ਜਾਓ

en: Session Options
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਦੀਆਂ ਚੋਣਾਂ

en: Select desktop environment
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਦਾ ਮਹੌਲ ਚੁਣੋ

en: Goodbye. Would you like to…
pa: ਅਲਵਿਦਾ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ ਕਿ…

en: Shut Down
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Are you sure you want to shut down the computer?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਪੱਕਾ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
pa: ਹੋਰ ਯੂਜ਼ਰ ਮੌਜੂਦਾ ਤੌਰ ਤੇ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਹਨ, ਹੁਣੇ ਹੀ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਇਹਨਾਂ ਹੋਰ ਸੈਸ਼ਨਾਂ ਨੂੰ ਵੀ ਬੰਦ ਕਰ ਦੇਵੇਗਾ।

en: Suspend
pa: ਮੁੱਅਤਲ

en: Hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ

en: Restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
pa: %s (ਮੂਲ)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
pa: ਰੀਲਿਜ਼ ਵਰਜਨ ਵੇਖਾਓ

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
pa: ਜਾਂਚ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਚਲਾਓ

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
pa: - ਯੂਨਟੀ ਸਵਾਗਤੀ

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pa: ਪੂਰੀਆਂ ਉਪਲੱਬਧ ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਚੋਣਾਂ ਵੇਖਣ ਵਾਸਤੇ '%s --help' ਚਲਾਓ।

en: Guest Session
pa: ਮਹਿਮਾਨ ਸੈਸ਼ਨ

en: Please enter a complete e-mail address
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਪੂਰਾ ਈ-ਮੇਲ ਪਤਾ ਭਰੋ

en: Incorrect e-mail address or password
pa: ਈ-ਮੇਲ ਪਤਾ ਜਾਂ ਪਾਸਵਰਡ ਗਲਤ ਹੈ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Set Up…
pa: ਸੈੱਟ ਕਰੋ...

en: OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: Server type not supported.
pa: ਸਰਵਰ ਟਾਈਪ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ।

en: Domain:
pa: ਡੋਮੇਨ:

en: Account ID
pa: ਖਾਤੇ ਦੀ ID

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
pa: ਲਾਗ ਇਨ

en: Login as %s
pa: %s ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ

en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Retry as %s
pa: %s ਦੇ ਤੌਰ ਤੇ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ

en: Login
pa: ਲਾਗ-ਇਨ
