arctica-greeter - en to sq translation catalogue (35 entries)

en: Enter password for %s
sq: futni fjalëkalimin per %s

en: Password:
sq: fjalëkalim:

en: Username:
sq: Emri i përdoruesit:

en: Failed to authenticate
sq: dështoi të vërtetonte

en: Failed to start session
sq: dështoi të fillonte seancën

en: Logging in…
sq: lidhje…

en: Login Screen
sq: Ekrani për tu identifikuar

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Session Options
sq: opsionet e sesionit

en: Select desktop environment
sq: Zgjidh ambientin e desktopit

en: Goodbye. Would you like to…
sq: Mirupafshim. A do të donit…

en: Shut Down
sq: Fike

en: Are you sure you want to shut down the computer?
sq: Jeni i sigurtë që dëshironi ta fikni kompjuterin tuaj?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
sq: Përdorues të tjerë kanë hyrë për momentin në këtë kompjuter, fikja do mbyllë gjithashtu këto seksione të tjera.

en: Suspend
sq: Ndërpres

en: Hibernate
sq: Prehem

en: Restart
sq: Rindiz

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
sq: %s (E parazgjedhur)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sq: Shfaq versionin e publikuar

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
sq: Aksesoje në modelin test

en: Guest Session
sq: Sesion mik

en: Please enter a complete e-mail address
sq: Ju lutem vendosni një adresë email të plotë

en: Incorrect e-mail address or password
sq: Adresë e-mail ose fjalëkalim i pasaktë

en: Cancel
sq: Anullo

en: Set Up…
sq: Instalo…

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
sq: Ju nevojitet një llogari e Hyrjes në Distancë nga Ubuntu për ta përdorur këtë shërbim. Do të dëshironit të krijonit një llogari tani?

en: Server type not supported.
sq: Lloji i serverit nuk suportohet.

en: Account ID
sq: ID e llogarisë

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
sq: Logohu

en: Login as %s
sq: logohi si %s

en: Retry
sq: Provo përsëri

en: Retry as %s
sq: Riprovoje si %s

en: Login
sq: Logohu

en: Temporary Guest Session
sq: Sesion Mik i Përkohshëm

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
sq: Të gjitha të dhënat e krijuara gjatë sesionit mik do të fshihen
    kur të ç'logoheni, dhe rregullimet do të rivendosen në gjendjen e paracaktuar.
    Ju lutem ruani skedarët në ndonjë pajisje të jashtme, për shembull një
    USB stick, nëse dëshironi ti aksesoni ato më vonë.
