arctica-greeter - en to th translation catalogue (36 entries)

en: Enter password for %s
th: ใส่รหัสผ่านสำหรับ %s

en: Password:
th: รหัสผ่าน:

en: Username:
th: ชื่อผู้ใช้งาน:

en: Failed to authenticate
th: ยืนยันตัวบุคคลไม่สำเร็จ

en: Failed to start session
th: เริ่มต้นเซสชั่นไม่สำเร็จ

en: Logging in…
th: กำลังเข้าสู่ระบบ…

en: Login Screen
th: หน้าจอเข้าสู่ระบบ

en: Back
th: ย้อนกลับ

en: Session Options
th: ตัวเลือกวาระ

en: Select desktop environment
th: เลือกสภาพแวดล้อมพื้นโต๊ะ

en: Goodbye. Would you like to…
th: ลาก่อน คุณต้องการที่จะ …

en: Shut Down
th: ปิดเครื่อง

en: Are you sure you want to shut down the computer?
th: คุณแน่ใจหรือไม่ที่จะปิดเครื่องคอมพิวเตอร์?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
th: ผู้ใช้อื่นยังอยู่ในระบบของคอมพิวเตอร์นี้ การปิดเครื่องทันทีจะปิดวาระอื่นด้วย

en: Suspend
th: พักเครื่อง

en: Hibernate
th: พักเครื่อง

en: Restart
th: เริ่มเปิดเครื่องใหม่

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
th: %s (ปริยาย)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
th: แสดงเลขรุ่น

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
th: โหมดดำเนินงานทดสอบ

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
th: เรียก '%s --help' เพื่อดูตัวเลือกทั้งหมดที่มีของบรรทัดคำสั่ง

en: Guest Session
th: บุคคลทั่วไป

en: Please enter a complete e-mail address
th: โปรดป้อนอีเมล

en: Incorrect e-mail address or password
th: อีเมลหรือรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
th: ถ้าคุณมีบัญชีเซิร์ฟเวอร์ RDP การเข้าระบบระยะไกลจะทำให้คุณใช้แอปพลิเคชั่นจากเซิร์ฟเวอร์ได้

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Set Up…
th: ติดตั้ง…

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
th: คุณต้องมีบัญชีเข้าสู่ระบบระยะไกลเพื่อใช้บริการนี้คุณต้องการตั้งค่าบัญชีตอนนี้หรือไม่?

en: OK
th: ตกลง

en: Server type not supported.
th: ประเภทของเซิร์ฟเวอร์ไม่สนับสนุน

en: Domain:
th: โดเมน:

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
th: เข้าระบบ

en: Login as %s
th: เข้าสู่ระบบด้วย %s

en: Retry
th: ลองอีกครั้ง

en: Retry as %s
th: ลองอีกครั้งเมื่อ %s

en: Login
th: เข้่าสู่ระบบ
