arctica-greeter - en to oc translation catalogue (73 entries)

en: Enter password for %s
oc: Picatz lo senhal per %s

en: Enter your username
oc: Picatz lo nom d’utilizaire

en: Password:
oc: Senhal :

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Invalid username or password, please try again
oc: Nom d’utilizaire o senhal invalid, ensajatz tornarmai

en: Failed to authenticate
oc: Fracàs de l'autentificacion

en: Failed to start session
oc: La session a pas pogut s'aviar

en: Logging in…
oc: En cors de connexion…

en: Login Screen
oc: Fenèstra de connexion

en: Back
oc: En arrièr

en: Session Options
oc: Opcions de la session

en: Select desktop environment
oc: Seleccionar l'environament de burèu

en: Goodbye. Would you like to…
oc: Al reveire. Volètz…

en: Shut Down
oc: Atudar

en: Are you sure you want to shut down the computer?
oc: Volètz vertadièrament arrestar l'ordenador ?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
oc: D'autres utilizaires son actualament connectats a aqueste ordenador, atudar ara tamparà tanben las autras sessions.

en: Suspend
oc: Metre en velha

en: Hibernate
oc: Ivernar

en: Restart
oc: Tornar aviar

note: Fun begins here, actually trigger option.
en: Executing selected action now.
oc: Execucion de las accions seleccionadas.

en: Waiting one more second before executing selected action … | Waiting %u seconds before executing selected action …
oc[0]: Esperatz una segonda de mai abans d’executar l’accion seleccionada…
oc[1]: Esperatz %u segondas de mai abans d’executar l’accion seleccionada…

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
oc: %s (Per defaut)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
oc: Afichar la version del logicial

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
oc: Aviar en mòde tèst

note: Help string for command line --test-highcontrast flag
en: Run in test mode with a11y highcontrast theme enabled
oc: Executar en mòde pròva amb a11y tèma naut contraste activat

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
oc: - Ecran de benvenguda d'Arctica

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
oc: Executatz « %s --help » per veire la lista completa d’opcions disponiblas en linha de comanda.

en: Guest Session
oc: Session convidat

en: Please enter a complete e-mail address
oc: Mercé de picar una adreça de corrièr electronic completa

en: Incorrect e-mail address or password
oc: Adreça de corrièr electronic o senhal invalid

note: dialog.secondary_text = _("If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server."); For 12.10 we still don't support Citrix
en: If you have an account on an RDP server or X2Go server, Remote Login lets you run applications from that server.
oc: S’avètz un compte sus un servidor RDP o X2Go, la « Connexion distanta » vos permet d’aviar d’aplicacions a partir d’aqueste servidor.

en: Cancel
oc: Anullar

en: Set Up…
oc: Configuracion…

en: You need a Remote Logon account to use this service. Would you like to set up an account now?
oc: Avètz besonh d’un compte d’accès a distància Ubuntu per utilizar aqueste servici. Volètz crear un compte ara ?

en: OK
oc: D'acòrdi

en: You need a Remote Logon account to use this service. Visit %s to request an account.
oc: Avètz besonh d’un compte d’accès a distància Ubuntu per utilizar aqueste servici. Consultatz %s per demandar un compte.

en: You need a Remote Logon account to use this service. Please ask your site administrator for details.
oc: Avètz besonh d’un compte d’accès a distància Ubuntu per utilizar aqueste servici. Contactatz l’administrator del site per mai de detalhs.

en: Server type not supported.
oc: Tipe de servidor pas pres en carga.

en: X2Go Session:
oc: Session X2Go :

en: Domain:
oc: Domeni :

en: Account ID
oc: ID del compte

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
oc: Se connectar

en: Login as %s
oc: Se connectar en tant que %s

en: Retry
oc: Tornar ensajar

en: Retry as %s
oc: Tornar ensajar en tant que %s

en: Login
oc: Identificant

en: Temporary Guest Session
oc: Session temporària convidat

en: All data created during this guest session will be deleted
    when you log out, and settings will be reset to defaults.
    Please save files on some external device, for instance a
    USB stick, if you would like to access them again later.
oc: Totas las donadas creadas pendent aquesta session convida seràn escafadas
    quand vos desconnectaretz e los paramètres restablits.
    Enregistratz los fichièrs sus un periferic extèrn, per exemple
    una clau USB, se volètz i accedir mai tard.

en: Another alternative is to save files in the
    /var/guest-data folder.
oc: Una autra alternativa es d’enregistrar los fichièrs sul
    dossièr /var/guest-data folder.

en: Arctica Greeter
oc: Aculhença d’Artica

en: Background image file to use, either an image path or a color (e.g. #772953).
oc: Fichièr imatge de rèireplan d’utilizar, siá un emplaçament d’imatge siá una color (ex : #772953).

en: Background color (e.g. #772953), set before wallpaper is seen.
oc: Color de fons (ex : #772953), definida abans que lo papièr pintrat siá visible.

en: Background color (e.g. #000000 or #FFFFFF) for high contrast mode.
oc: Color de fons (ex : #000000 o #FFFFFF) pel mòde fòrt contraste.

en: Determines how the background image is rendered.
oc: Determina coma l’imatge de fons es afichat.

en: Whether to draw user backgrounds.
oc: Indica se cal dessenhar lo fons de l’utilizaire.

en: Whether to draw an overlay grid.
oc: Indica se cal dessenhar una grasilha de revestiment.

en: Whether to show the hostname in the menubar.
oc: Indica se cal mostrar lo nom d’òste a la barra de menú.

en: Logo file to use.
oc: Fichièr de logotipe d’utilizar.

en: GTK+ theme to use.
oc: Tèma GTK+ d’utilizar.

en: GTK+ theme to use in high contrast mode.
oc: Tèma GTK+ d’utilizar en mòde fòrt contraste.

en: Icon theme to use.
oc: Tèma d’icònas d’utilizar.

en: Icon theme to use in high contrast mode.
oc: Tèma d’icònas d’utilizar en mòde fòrt contraste.

en: Cursor theme to use.
oc: Tèma de cursor d’utilizar.

en: Size to use for cursors.
oc: Talha de cursors d’utilizar.

en: Font to use.
oc: Polissa d’utilizar.

en: Whether to enable the screen reader.
oc: Indica se cal activar lo lector d'ecran.

en: Whether to play sound when greeter is ready.
oc: Indica se cal jogar un son quand l'aculhença es prèsta

en: Which indicators to load.
oc: Quin indicador de cargar.

en: Number of seconds of inactivity before blanking the screen. Set to 0 to never timeout.
oc: Nombre de segondas d'inactivitat abans d'enfoscar l'ecran. Definir a 0 per indicar jamai.

en: Whether to enable HiDPI support
oc: Indica se cal activar la presa en carga HiDPI

en: Monitor on which to show the Login GUI.
oc: Monitor ont afichar l'interfàcia de la fenèstra de connexion.

en: Whether to hide X11 sessions.
oc: Indica se cal amagar las sessions X11.

en: Whether to hide Wayland sessions.
oc: Indica se cal amagar las sessions Wayland.
