arctica-greeter - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Enter password for %s
tr: %s içün sır-söz kirsetiñiz

en: Password:
tr: Parol:

en: Username:
tr: Qullanıcı adı:

en: Failed to authenticate
tr: Sahihlenim muvaffaqiyetsiz

en: Login Screen
tr: İçeri İmzalanım Ekranı

en: Session Options
tr: Oturım Seçenekleri

en: Select desktop environment
tr: Masaüstü çevresini saylañız

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
tr: %s (Ögbelgilengen)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
tr: Çıqarılış sürümini köster

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
tr: Sınama kipinde çaptır

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
tr: - Arctica Qarşılayıcısı

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: Faydalanışlı emir satrı seçenekleriniñ tam bir listesini körmek içün '%s --help' çaptırıñız.

en: Guest Session
tr: Musafir Oturımı

en: Please enter a complete e-mail address
tr: Lütfen tam bir e-poşta adresi kirsetiñiz

en: Incorrect e-mail address or password
tr: Yañlış e-poçta yaki sır-söz

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Set Up…
tr: Ayarlama…

en: OK
tr: Tamam

en: Server type not supported.
tr: Sunucı türü desteklenmey.

en: Domain:
tr: Saha:

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
tr: İçeri İmzalan

en: Login as %s
tr: %s olaraq içeri imzalan

en: Retry
tr: Kene deñe

en: Retry as %s
tr: %s olaraq kene deñe

en: Login
tr: İçeri İmzalanım
