arctica-greeter - en to ie translation catalogue (37 entries)

en: Enter password for %s
ie: Intra li contrasigne por %s

en: Password:
ie: Contrasigne:

en: Username:
ie: Nómine de usator:

en: Failed to authenticate
ie: Autentication ne successat

en: Failed to start session
ie: Ne posset iniciar li session

en: Logging in…
ie: Apertente li session…

en: Login Screen
ie: Ecran a aperter session

en: Back
ie: Retro

en: Session Options
ie: Parametres del session

en: Select desktop environment
ie: Selecter un ambiente de pupitre

en: Goodbye. Would you like to…
ie: Adio. Esque vu vole…

en: Shut Down
ie: Extinter

en: Are you sure you want to shut down the computer?
ie: Esque vu vole extinter li computator?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
ie: Altri usatores have apert sessiones. Extintion va cluder anc ti sessiones.

en: Suspend
ie: Suspender

en: Hibernate
ie: Hivernar

en: Restart
ie: Restartar

note: Translators: %s is a session name like KDE or Ubuntu
en: %s (Default)
ie: %s (predefinit)

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
ie: Monstrar li version

note: Help string for command line --test-mode flag
en: Run in test mode
ie: Lansar in prov-mode

note: Arguments and description for --help text
en: - Arctica Greeter
ie: - Salutator Arctica

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ie: Lansa '%s --help' vider un complet liste de parametres.

en: Guest Session
ie: Session de gast

en: Please enter a complete e-mail address
ie: Ples intrar un complet e-post-adresse

en: Incorrect e-mail address or password
ie: Li e-post-adresse o contrasigne es ínvalid

en: Cancel
ie: Anullar

en: Set Up…
ie: Configurar…

en: X2Go Session:
ie: Session X2Go:

en: Domain:
ie: Dominia:

en: Account ID
ie: ID de conto

note: 'Log In' here is the button for logging in.
en: Log In
ie: Aperter

en: Login as %s
ie: Aperter quam %s

en: Retry
ie: Repenar

en: Retry as %s
ie: Repenar quam %s

en: Login
ie: Aperter

en: Temporary Guest Session
ie: Session de gast temporari

en: Arctica Greeter
ie: Salutator Arctica
