Ardour 7.3 - en to ca translation catalogue (3480 entries)

en: Christian Borss
ca: Cristià

en: Thomas Charbonnel
ca: Charbonnel Thomas

en: Colin Law
ca: Llei Colin

en: Edward Tomasz Napierała
ca: Edward Tomasz Napieraaa

en: Pavel Potocek
ca: Pàvel Potocek

en: Petter Sundlöf
ca: Petter Sundlff

en: Mike Täht
ca: Mike Ththt

en: German:
    	Karsten Petersen <kapet@kapet.de>
    	Sebastian Arnold <mail@sebastian-arnold.net>
    	Robert Schwede <schwede@ironshark.com>
    	Benjamin Scherrer <realhangman@web.de>
    	Edgar Aichinger <edogawa@aon.at>
    	Richard Oax <richard@pagliacciempire.de>
    	Robin Gloster <robin@loc-com.de>
ca: Alemany:
    	Karsten Petersen <kapet@kapet.de>
    	Sebastian Arnold <mail@sebastian-arnold.net>
    	Robert Schwede <schwede@ironshark.com>
    	Benjamin Scherrer <realhangman@web.de>
    	Edgar Aichinger <edogawa@aon.at>
    	Richard Oax <richard@pagliacciempire.de>
    	Robin Gloster <robin@loc-com.de>

en: Italian:
    	Vincenzo Reale <smart2128@baslug.org>
    	Filippo Pappalardo <filippo@email.it>
    	Raffaele Morelli <raffaele.morelli@gmail.com>
ca: Italià:
    Vincenzo Reale <smart2128@baslug.org>
    Filippo Pappalardo <filippo@email.it>
    Raffaele Morelli <raffaele.morelli@gmail.com>

en: Portuguese:
    	Rui Nuno Capela <rncbc@rncbc.org>
ca: Portuguès:
    	Rui Nuno Capela <rncbc@rncbc.org>

en: Brazilian Portuguese:
    	Alexander da Franca Fernandes <alexander@nautae.eti.br>
    	Chris Ross <chris@tebibyte.org>
ca: Portugués brasiler:
    	Alexander da Franca Fernandes <alexander@nautae.eti.br>
    	Chris Ross <chris@tebibyte.org>

en: Spanish:
    	 Alex Krohn <alexkrohn@fastmail.fm>
    	Pablo Fernández <pablo.fbus@gmail.com>
ca: Castellà:
    	 Alex Krohn <alexkrohn@fastmail.fm>
    	Pablo Fernández <pablo.fbus@gmail.com>

en: Greek:
    	 Klearchos Gourgourinis <muadib@in.gr>
ca: Grec:
    	 Klearchos Gourgourinis <muadib@in.gr>

en: Swedish:
    	 Petter Sundlöf <petter.sundlof@gmail.com>
ca: Suec:
    	 Petter Sundlöf <petter.sundlof@gmail.com>

en: Polish:
    	 Piotr Zaryk <pzaryk@gmail.com>
ca: Polac:
    	 Piotr Zaryk <pzaryk@gmail.com>

en: Czech:
    	 Pavel Fric <pavelfric@seznam.cz>
ca: Txec:
    	 Pavel Fric <pavelfric@seznam.cz>

en: Norwegian:
    	 Eivind Ødegård
ca: Noruec:
    	 Eivind Ødegård

en: Chinese:
    	 Rui-huai Zhang <zrhzrh@mail.ustc.edu.cn>
ca: Xinès:
    	 Rui-huai Zhang <zrhzrh@mail.ustc.edu.cn>

en: Japanese:
    	 Hiroki Inagaki <hiroki.ingk@gmail.com>
ca: Japonès:
    	 Hiroki Inagaki <hiroki.ingk@gmail.com>

en: Korean:
    	 Junghee Lee <daemul72@gmail.com>
ca: Coreà:
    Junghee Lee <daemul72@gmail.com>

en: Intel 64-bit
ca: Intel de 64 bits

en: Intel 32-bit
ca: Intel de 32 bits

en: PowerPC 64-bit
ca: PowerPC de 64 bits

en: PowerPC 32-bit
ca: PowerPC de 32 bits

en: ARM 64-bit (aarch64)
ca: ARM de 64 bits (aarch64)

en: ARM 32-bit (armhf)
ca: ARM de 32 bits (armhf)

en: ARM 32-bit
ca: ARM de 32 bits

en: 64-bit
ca: 64 bits

en: 32-bit
ca: 32 bits

en:  - debug
ca: - depuració

en: Config
ca: Configuració

en: Loading menus from %1
ca: S'estan carregant els menús des de %1

en: badly formatted menu definition file: %1
ca: fitxer de definició de menú mal formatat: %1

en: %1 menu definition file not found
ca: no s'ha trobat el fitxer de definició del menú de %1

en: %1 will not work without a valid menu definition file
ca: %1 no funcionarà sense un fitxer de definició de menú vàlid

en: Add Track/Bus/VCA
ca: Afegeix una pista/Bus/VCA

en: Configuration:
ca: Configuració:

en: Add:
ca: Afegeix:

en: Name:
ca: Nom:

en: Group:
ca: Grup:

en: Position:
ca: Posició:

en: Pin Mode:
ca: Mode Pin:

en: Record Mode:
ca: Mode d'enregistrament:

en: Audio Tracks
ca: Pistes d'àudio

en: Use these settings to create one or more audio tracks.
ca: Utilitzeu aquests paràmetres per crear una o més pistes d'àudio.

en: You may select:
ca: Podeu seleccionar:

en: The number of tracks to add
ca: El nombre de pistes a afegir

en: A name for the track(s)
ca: Un nom per a les pistes

en: Mono, stereo, or multi-channel operation for the track(s)
ca: Operació mono, estèreo o multicanal per a les pistes

en: A group which the track(s) will be assigned to
ca: Un grup al qual s'assignaran les pistes

en: The pin connections mode (see tooltip for details)
ca: El mode de connexions pin (vegeu el consell d'eina per als detalls)

en: The track(s) will be added at the location specified by "Position"
ca: La/es pista/es s'afegiran a la ubicació especificada per "Posició"

en: MIDI Tracks
ca: Pistes MIDI

en: Use these settings to create one or more MIDI tracks.
ca: Utilitzeu aquests paràmetres per crear una o més pistes MIDI.

en: An instrument plugin (or select "None" to drive an external device)
ca: Un connector d'instrument (o seleccioneu "Cap" per conduir un dispositiu extern)

en: Audio Busses
ca: Busos d'àudio

en: Use these settings to create one or more audio busses.
ca: Utilitzeu aquests paràmetres per crear un o més busos d'àudio.

en: The number of busses to add
ca: El nombre de busos a afegir

en: A name for the buss(es)
ca: Un nom per al/s bus/os

en: A group which the buss(es) will be assigned to
ca: Un grup al qual s'assignaran els busos

en: The buss(es) will be added at the location specified by "Position"
ca: Els busos s'afegiran a la ubicació especificada per "Posició"

en: MIDI Busses
ca: Busos MIDI

en: Use these settings to create one or more MIDI busses.
ca: Utilitzeu aquests paràmetres per crear un o més busos MIDI.

en: MIDI busses can combine the output of multiple tracks. They are sometimes used
    to host a single "heavy" instrument plugin which is fed from multiple MIDI tracks.
ca: Els busos MIDI poden combinar la sortida de múltiples pistes. De vegades s'utilitzen
    per allotjar un únic connector d'instrument «pesat» que s'alimenta de múltiples pistes MIDI.

en: VCA Masters
ca: Mestres VCA

en: Use these settings to create one or more VCA masters.
ca: Utilitzeu aquests paràmetres per crear un o més mestres VCA.

en: The number of VCAs to add
ca: El nombre de VCA a afegir

en: A name for the VCA(s). "%n" will be replaced by an index number for each VCA
ca: Un nom per a les VCA(s). "%n" serà substituït per un número d'índex per a cada VCA

en: Foldback Busses
ca: Busos de retorn

en: Use these settings to create one or more foldback busses.
ca: Feu servir aquests paràmetres per a crear un o més busos de retorn

en: Foldback busses are used as master outputs for monitor channels and are fed by
    hidden monitor sends.
ca: Els busos de retorn s'utilitzen com a sortides mestre per a canals de monitor i s'alimenten
    de enviaments de monitor ocults

en: First
ca: Primer

en: Before Selection
ca: Abans de la selecció

en: After Selection
ca: Després de la selecció

en: Last
ca: Darrer

en: Flexible-I/O
ca: E/S flexible

en: Strict-I/O
ca: E/S estricte

en: Template/Type
ca: Plantilla/Tipus

en: Modified With
ca: Modificat amb

en: With strict-i/o enabled, Effect Processors will not modify the number of channels on a track. The number of output channels will always match the number of input channels.
ca: Amb l'E/S estricte habilitat, els processadors d'efectes no modificaran el nombre de canals en una pista. El nombre de canals de sortida sempre coincidirà amb el nombre de canals d'entrada.

en: Add selected items (and leave dialog open)
ca: Afegeix els elements seleccionats (i deixa obert el diàleg)

en: Add and Close
ca: Afegeix i tanca

en: Manual Configuration
ca: Configuració manual

en: Audio
ca: Àudio

en: Foldback
ca: Retorn

en: Non Layered
ca: Sense capes

en: Stereo
ca: Estèreo

en: 3 Channel
ca: 3 canals

en: 4 Channel
ca: 4 canals

en: 5 Channel
ca: 5 canals

en: 6 Channel
ca: 6 canals

en: 8 Channel
ca: 8 canals

en: 12 Channel
ca: 12 canals

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Factory Template
ca: Plantilla de fàbrica

en: New Group...
ca: Grup nou...

en: No Group
ca: Cap grup

en: Ambiguous File
ca: Fitxer ambigu

en: %1 has found the file <i>%2</i> in the following places:
ca: %1 ha trobat el fitxer <i>%2</i> en els següents llocs:

en: 
    
    Please select the path that you want to get the file from.
ca: 
    
    Seleccioneu el camí des del qual voleu obtenir el fitxer.

en: Done
ca: Fet

en: Signal source
ca: Font de la senyal

en: Selected ranges
ca: Intervals seleccionats

en: Selected regions
ca: Regions seleccionades

en: Show frequency power range
ca: Mostra el rang de potència de la freqüència

en: Fit dB range
ca: Ajusta el rang de dB

en: Proportional Spectrum, -18dB
ca: Espectre proporcional, -18dB

en: FFT analysis window
ca: Finestra d'anàlisi FFT

en: Spectral Analysis
ca: Anàlisi espectral

en: Track
ca: Pista

en: Show
ca: Mostra

en: Re-analyze data
ca: Torna a analitzar les dades

en: HTTP request failed: (%1) %2
ca: La petició HTTP ha fallat: (%1)%2

en: HTTP request status: %1
ca: Estat de la petició HTTP:%1

en: Non-Layered
ca: Sense capa

en: %1 %2.x has discovered configuration files from %1 %3.x.
    
    Would you like these files to be copied and used for %1 %2.x?
    
    (This will require you to restart %1.)
ca: 1% 2%.x ha descobert fitxers de configuració de 1% %3.x.
    
    Voleu que aquests fitxers es copiïn i s'utilitzin per a 1% 2.x?
    
    (Això requerirà que reinicieu %1.)

en: Rec Cues
ca: Peus de gravació

en: Play Cues
ca: Peus de reproducció

en: Audition
ca: Audició

en: Feedback
ca: Retroalimentació

en: Speaker Configuration
ca: Configuració dels altaveus

en: Add Tracks/Busses
ca: Afegeix pistes/busos

en: About
ca: Quant a

en: Ranges|Locations
ca: Ubicacions

en: Tracks and Busses
ca: Pistes i busos

en: Audio/MIDI Setup
ca: Configuració d'àudio/MIDI

en: Video Export Dialog
ca: Diàleg d'exportació de vídeo

en: Script Manager
ca: Gestor de scripts

en: Idle'o'Meter
ca: Mesurador d'inactivitat

en: Plugin Manager
ca: Gestor de connectors

en: Plugin DSP Load
ca: Càrrega connector DSP

en: Performance Meters
ca: Mesura de rendiment

en: Transport Masters
ca: Mestres de transport

en: Properties
ca: Propietats

en: Add Video
ca: Afegeix un vídeo

en: Bundle Manager
ca: Gestor de paquets

en: Big Clock
ca: Rellotge Gran

en: Transport Controls
ca: Controls de transport

en: Virtual Keyboard
ca: Teclat virtual

en: Audio Connections
ca: Connexions d'àudio

en: MIDI Connections
ca: Connexions MIDI

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Window|Scripting
ca: Creació de scripts

en: Window|Edit
ca: Edició

en: Window|Mix
ca: Mescla

en: Window|Prefs
ca: Preferències

en: Window|Rec
ca: Enregistrament

en: Window|Cue
ca: Peu

en: Your configuration files were copied. You can now restart %1.
ca: S'han copiat els vostres fitxers de configuració. Ara podeu reiniciar %1.

en: Global keybindings are missing
ca: Falten les vinculacions globals

en: The audio backend was shutdown because:
    
    %1
ca: El rerefons d'àudio s'ha tancat per:
    
    %1

en: The audio backend has either been shutdown or it
    disconnected %1 because %1
    was not fast enough. Try to restart
    the audio backend and save the session.
ca: El rerefons d'àudio s'ha tancat o
    s'ha desconnectat perquè 1%
    no ha estat prou ràpid. Proveu de reiniciar
    el rerefons d'àudio i desar la sessió.

en: Indexing Audio Unit Plugin Failed.
    Automatic AU scanning has been disabled
    (check with 'auval', then re-enable scanning the in preferences).
ca: Indexació de connectors de la Unitat d'Àudio fallida
    S'ha desactivat l'escaneig automàtic de la UA
    (comprova amb 'auval', reactiva després l'escaneig a preferències).

en: Could not open temporary file to print bindings (%1)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal per imprimir les vinculacions (%1)

en: Could not save bindings to file (%1)
ca: No s'han pogut desar les vinculacions al fitxer (%1)

en: Don't quit
ca: No surtis

en: Discard session
ca: Descarta la sessió

en: Name session and quit
ca: Anomena sessió i surt

en: Just quit
ca: Només surt

en: Save and quit
ca: Desa i surt

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to quit, please use the
    
    "Just quit" option.
ca: 1% no ha pogut desar la sessió.
    
    Si encara voleu sortir, feu servir
    
    l'opció «Només surt».

en: DANGER!
ca: PERILL!

en: You have not named this session yet.
    You can continue to use it as
    
    %1
    
    or it will be deleted.
    
    Deletion is permanent and irreversible.
ca: Encara no heu nomenat aquesta sessió.
    Pots continuar utilitzant-la com a
    
    %1
    
    o se suprimirà.
    
    La supressió és permanent i irreversible.

en: SCRATCH SESSION - DANGER!
ca: SUPRESSIÓ DE SESSIÓ - PERILL!

en: Delete this session (IRREVERSIBLE!)
ca: Suprimeix aquesta sessió (IRREVERSIBLE!)

en: Do not delete
ca: No ho suprimeixis

en: none
ca: cap

en: File
ca: Fitxer

en: 32-float
ca: 32 flotant

en: Path
ca: Camí

en: Shift+Click to clear xruns.
ca: Maj+Clic per esborrar desbordaments.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Available record time
ca: Temps d'enregistrament disponible

en: Rec
ca: Enreg.

en: hours|h
ca: h

en: minutes|m
ca: m

en: Timecode|TC
ca: CT

en: You cannot add a track without a session already loaded.
ca: No podeu afegir una pista sense una sessió carregada.

en: could not create %1 new mixed track | could not create %1 new mixed tracks
ca[0]: no s'ha pogut crear una nova pista mixta per cent1
ca[1]: no s'ha pogut crear %1 noves pistes mesclades

en: could not create %1 new Midi Bus | could not create %1 new Midi Busses
ca[0]: no s'ha pogut crear un nou autobús Midi per cent1
ca[1]: no s'han pogut crear %1 nous busos Midi

en: could not create %1 new audio track | could not create %1 new audio tracks
ca[0]: no s'ha pogut crear una pista d'àudio nova del%1
ca[1]: no s'ha pogut crear %1 pistes d'àudio noves

en: could not create %1 new audio bus | could not create %1 new audio busses
ca[0]: no s'ha pogut crear %1 bus d'àudio nou
ca[1]: no s'han pogut crear %1 busos d'àudio nous

en: could not create %1 new foldback bus | could not create %1 new foldback busses
ca[0]: No s'ha pogut crear %1 nou bus de retorn
ca[1]: No s'han pogut crear %1 nous busos de retorn

en: There are insufficient ports available
    to create a new track or bus.
    You should save %1, exit and
    restart with more ports.
ca: No hi ha ports disponibles
    per crear una pista o un bus nou.
    Hauríeu de guardar %1, sortir i
    reiniciar amb més ports.

en: Please create one or more tracks before trying to record.
    You can do this with the "Add Track or Bus" option in the Session menu.
ca: Creeu una o més pistes abans d'intentar enregistrar.
    Podeu fer-ho amb l'opció «Afegeix una pista o un bus» al menú Sessió.

en: Confirm Template Overwrite
ca: Confirma la sobreescriptura de la plantilla

en: A template already exists with that name. Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix una plantilla amb aquest nom. Voleu sobreescriure-la?

en: No files were ready for clean-up
ca: No hi ha fitxers preparats per a la neteja

en: Clean-up
ca: Neteja

en: If this seems surprising, 
    check for any existing snapshots.
    These may still include regions that
    require some unused files to continue to exist.
ca: Si això sembla sorprenent, 
    comprova si hi ha cap instantània existent.
    Aquestes encara poden incloure regions que
    requereix que alguns fitxers no utilitzats continuïn existint.

en: kilo
ca: quilo

en: The following file was deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space | The following %1 files were deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space
ca[0]: El següent fitxer es va suprimir del 2%
    alliberar el 3% 3%4 bytes de l'espai del disc
ca[1]: Els següents fitxers %1 s'han suprimit de %2,
    alliberant %3 %4bytes d'espai del disc

en: The following file was not in use and 
    has been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
     | The following %1 files were not in use and 
    have been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
ca[0]: El següent fitxer no s'ha utilitzat i 
    s'ha traslladat a: %2
    
    Després d'un reinici de 5%
    
    <span face="mono">Sessió -> Neteja -> Buida paperera</span>
    
    alliberarà %3 %4bytes d'espai de disc addicional.
ca[1]: Els següents fitxers %1 no s'utilitzen
    i s'han traslladat a: %2
    
    Després d'un reinici de %5
    
    <span face="mono">Sessió -> Neteja -> Buida paperera</span>
    
    alliberarà %3 %4bytes d'espai de disc addicional.

en: Are you sure you want to clean-up?
ca: Segur que voleu netejar?

en: Clean-up is a destructive operation.
    ALL undo/redo information will be lost if you clean-up.
    Clean-up will move all unused files to a "dead" location.
ca: La neteja és una operació destructiva.
    Si netegeu es perdrà tota la informació de desfer/refer.
    La neteja mourà tots els fitxers no utilitzats a la carpeta «dead».

en: CleanupDialog
ca: Diàleg de neteja

en: Cleaned Files
ca: Fitxers netejats

en: deleted file
ca: fitxer eliminat

en: You cannot add tracks or busses without a session already loaded.
ca: No podeu afegir pistes ni busos sense una sessió carregada.

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to write data to disk
    quickly enough to keep up with recording.
ca: El sistema de discs de l'ordinador
    no ha estat capaç de seguir %1.
    
    Concretament, no ha pogut escriure dades al disc
    prou ràpid per seguir amb l'enregistrament.

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to read data from disk
    quickly enough to keep up with playback.
ca: El sistema de discs de l'ordinador
    no ha estat capaç de seguir %1.
    
    Concretament, no ha pogut llegir les dades del disc
    prou ràpid per seguir endavant amb la reproducció.

en: Crash Recovery
ca: Recuperació de la fallada

en: This session appears to have been modified
    without save, or in middle of recording when
    %1 or the computer was shutdown.
    
    %1 can recover any changes for
    you, or it can ignore it. Please decide
    what you would like to do.
ca: Sembla que aquesta sessió s'ha modificat
    sense desar, o al mig de l'enregistrament quan
    %1 o l'ordinador s'ha tancat.
    
    %1 pot recuperar qualsevol canvi
     o pot ignorar-ho. Decidiu
    que voleu fer.

en: Ignore crash data
ca: Ignora les dades de la fallada

en: Recover from crash
ca: Recupera de la fallada

en: Return to last playback start when stopped
ca: Torna a l'últim inici de la reproducció quan s'aturi

en: Playhead follows Range tool clicks, and Range selections
ca: Capçal de reproducció segueix els clics de l'eina Interval i les seleccions d'Interval

en: When active, something is soloed.
    Click to de-solo everything
ca: Quan està actiu, alguna cosa està en solo.
    Feu clic per a desactivar tots els solos

en: When active, auditioning is taking place.
    Click to stop the audition
ca: Quan està actiu, s'està realitzant una audició.
    Feu clic per aturar l'audició

en: When lit, there is a ports connection issue, leading to feedback loop or ambiguous alignment.
    This is caused by connecting an output back to some input (feedback), or by multiple connections from a source to the same output via different paths (ambiguous latency, record alignment).
ca: Quan il·luminat, hi ha un problema de connexió de ports que porta a un bucle de retroalimentació o un alineament ambigu
    Això està causat per connectar una sortida cap a una entrada (retroalimentació), o per múltiples connexions des de una font cap a la mateixa sortida via diferents camins (latència ambigua, alineament de gravació).

en: <b>Primary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
ca: <b>Rellotge Primari</b> feu clic dret per establir el mode de visualització. Feu clic per editar, feu clic i arrossegueu un dígit o la roda de desplaçament per modificar.
    Edicions de text: sobreescriu de dreta a esquerra <tt>Esc</tt>: cancel·lació; <tt>Retorn</tt>: confirma; afegeix amb '+' o '-' per introduir temps delta.

en: <b>Secondary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
ca: <b>Rellotge Secundari</b> feu clic dret per establir el mode de visualització. Feu clic per editar, feu clic i arrossegueu un dígit o la roda de desplaçament per modificar.
    Edicions de text:  sobreescriude dreta a esquerra  <tt>Esc</tt>: cancel·lació; <tt>Retorn</tt>: confirm; afegeix amb '+' o '-' per introduir temps delta.

en: Reset All Peak Meters
ca: Restableix tots els mesuradors de pic

en: Show Error Log and acknowledge warnings
ca: Mostra el registre d'errors i reconeix els avisos

en: Disable all Plugin Delay Compensation. This results in the shortest delay from live input to output, but any paths with delay-causing plugins will sound later than those without.
ca: Desactiva tota la compensació de retard dels connectors. Això permet un retard més curt de l'entrada en viu a la sortida, però escoltareu el senyal travessant els connectors amb retard respecte a les altres senyals.

en: [WARNING]:
ca: [AVÍS]:

en: LogestSync|M-Clk
ca: M-Clk

en: Auto Return
ca: Retorn automàtic

en: Follow Range
ca: Segueix l'interval

en: In
ca: Entrada

en: Out
ca: Sortida

en: Disable PDC
ca: Desactiva PDC

en: I/O Latency:
ca: Latència E/S:

en: Dim All
ca: Atenua-ho tot

en: Mute All
ca: Silencia-ho tot

en: Punch:
ca: Inserció:

en: Rec:
ca: Enreg:

en: Left-Click to show the %1 window
    Right-click to show more options
ca: Clic esquerre per a mostrar finestra %1
    Clic dret per a més opcions

en: Start recording at auto-punch start
ca: Comença l'enregistrament a l'inici de la inserció automàtica

en: Stop recording at auto-punch end
ca: Atura l'enregistrament al final de la inserció automàtica

en: Monitor section mono output
ca: Monitorar secció de sortida mono

en: No Align
ca: No alineïs

en: Appearance
ca: Aparença

en: Signal Flow
ca: Flux del senyal

en: Plugins
ca: Connectors

en: Metronome
ca: Metrònom

en: Name
ca: Nom

en: <b>Just ask and wait for an answer.
    It may take from minutes to hours.</b>
ca: <b>Pregunta i espera una resposta.
    Pot trigar de minuts a hores.</b>

en: About the Chat
ca: Quant al xat

en: When you're inside the chat just ask your question and wait for an answer. The chat is occupied by real people with real lives so many of them are passively online and might not read your question before minutes or hours later.
    So please be patient and wait for an answer.
    
    You should just leave the chat window open and check back regularly until someone has answered your question.
ca: Quan estigueu dins del xat feu la vostra pregunta i espereu una resposta. El xat està ocupat per persones reals amb vides reals, molts d'ells estan en línia passiva i potser no llegeixen la vostra pregunta abans de minuts o hores després.
    Així que, si us plau, tingueu paciència i espereu una resposta.
    
    Només cal que deixeu la finestra de xat oberta i torneu a comprovar regularment fins que algú hagi respost a la vostra pregunta.

en: Setup Editor
ca: Editor de configuració

en: Setup Mixer
ca: Configura el mesclador

en: Reload Session History
ca: Torna a carregar l'historial de la sessió

en: Quit %1?
ca: Sortir de %1?

en: UI: cannot setup editor
ca: IU: no es pot configurar l'editor

en: UI: cannot setup mixer
ca: IU: no es pot configurar el mesclador

en: UI: cannot setup recorder
ca: IU: no es pot configurar l'enregistrador

en: UI: cannot setup meterbridge
ca: IU: no es poden configurar barres de control

en: Unset #%1
ca: Desassigna #%1

en: No action bound
    Right-click to assign
ca: No hi ha cap acció
    Feu clic dret per assignar

en: %1
    
    Click to run
    Right-click to re-assign
    Shift+right-click to unassign
ca: %1
    
    Feu clic per executar
    Feu clic dret per tornar a assignar
    Maj+clic dret per a desassignar

en: Don't close
ca: No tancar

en: Discard
ca: Descarta

en: Just close
ca: Només tanca

en: Save and close
ca: Desa i tanca

en: Timecode
ca: Codi de temps

en: Media
ca: Mitjà

en: Escape (deselect all)
ca: Esc (desselecciona-ho tot)

en: Close Current Dialog
ca: Tanca diàleg actual

en: Session
ca: Sessió

en: Sync
ca: Sincronitza

en: Options
ca: Opcions

en: Window
ca: Finestra

en: Mixer
ca: Mesclador

en: Preferences
ca: Preferències

en: Recorder
ca: Enregistrador

en: Cue Grid
ca: Graella de peus

en: Detach
ca: Desenganxa

en: Help
ca: Ajuda

en: Misc. Shortcuts
ca: Miscel·la. Dreceres

en: Audio File Format
ca: Format de fitxer d'àudio

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: Sample Format
ca: Format de mostreig

en: Control Surfaces
ca: Superfícies de control

en: Metering
ca: Mesura

en: Fall Off Rate
ca: Velocitat de caiguda

en: Hold Time
ca: Temps d'espera

en: Denormal Handling
ca: Gestió desnormal

en: New...
ca: Nou...

en: Open...
ca: Obre...

en: Close
ca: Tanca

en: Add Track, Bus or VCA...
ca: Afegeix pista, bus o VCA...

en: Duplicate Tracks/Busses...
ca: Duplica les pistes/busos...

en: Cancel Solo
ca: Cancel·la el Solo

en: Session|Scripting
ca: Creació de scripts

en: Open Video...
ca: Obre vídeo...

en: Remove Video
ca: Elimina vídeo

en: Export to Video File...
ca: Exporta a fitxer de vídeo...

en: Snapshot (& keep working on current version) ...
ca: Instantània (i seguir treballant en la versió actual) ...

en: Snapshot (& switch to new version) ...
ca: Instantània (i canvia a la nova versió) ...

en: Quick Snapshot (& keep working on current version) ...
ca: instantània ràpida (i seguir treballant en la versió actual) ...

en: Quick Snapshot (& switch to new version) ...
ca: Instantània ràpida (i canvia a la nova versió) ...

en: Save As...
ca: Anomena i desa

en: Archive...
ca: Arxiva...

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: Save Template...
ca: Desa la plantilla...

en: Templates
ca: Plantilles

en: Metadata
ca: Metadades

en: Edit Metadata...
ca: Edita les metadades...

en: Import Metadata...
ca: Importa les metadades...

en: Export
ca: Exporta

en: Flush Wastebasket
ca: Neteja paperera

en: Quit
ca: Surt

en: Hide
ca: Oculta

en: Show more UI preferences
ca: Mostra més preferències de la IU

en: Window|Meterbridge
ca: Barres de control

en: MIDI Tracer
ca: Traçador MIDI

en: Chat
ca: Xat

en: Help|Tutorial
ca: Tutorial

en: Manual|Reference
ca: Referència

en: Report a Bug
ca: Informeu d'un error

en: Website
ca: Lloc web

en: Development
ca: Desenvolupament

en: User Forums
ca: Fòrums d'usuari

en: How to Report a Bug
ca: Com informar d'un error

en: Save
ca: Desa

en: Stop
ca: Atura

en: Start/Stop
ca: Inici/Atura

en: Start/Continue/Stop
ca: Inici/Continua/Atura

en: Stop and Forget Capture
ca: Atura i oblida la captura

en: Play Loop Range
ca: Reprodueix un interval de bucle

en: Play Selection
ca: Reprodueix la selecció

en: Play w/Preroll
ca: Juga amb el/Preroll

en: Record w/Count-In
ca: Enregistra w/Count-In

en: Enable Record
ca: Habilita l'enregistrament

en: Start Recording
ca: Comença l'enregistrament

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Rewind (Slow)
ca: Rebobina (lent)

en: Rewind (Fast)
ca: Rebobina (ràpid)

en: Forward
ca: Endavant

en: Forward (Slow)
ca: Endavant (lent)

en: Forward (Fast)
ca: Endavant (ràpid)

en: Go to Zero
ca: Ves al Zero

en: Go to Start
ca: Ves a l'inici

en: Go to End
ca: Ves al final

en: Go to Wall Clock
ca: Ves al rellotge del mur

en: Numpad Decimal
ca: Decimal del teclat numèric

en: Numpad 0
ca: 0 del teclat numèric

en: Numpad 1
ca: 1 del teclat numèric

en: Numpad 2
ca: 2 del teclat numèric

en: Numpad 3
ca: 3 del teclat numèric

en: Numpad 4
ca: 4 del teclat numèric

en: Numpad 5
ca: 5 del teclat numèric

en: Numpad 6
ca: 6 del teclat numèric

en: Numpad 7
ca: 7 del teclat numèric

en: Numpad 8
ca: 8 del teclat numèric

en: Numpad 9
ca: 9 del teclat numèric

en: Focus On Clock
ca: Enfocament en el rellotge

en: Bars & Beats
ca: Compassos i Pulsacions

en: Minutes & Seconds
ca: Minuts i Segons

en: Seconds
ca: Segons

en: Samples
ca: Mostres

en: All Input
ca: Totes les entrades

en: All In
ca: Tots

en: All Disk
ca: Tots els discs

en: Punch In
ca: Entrada de l'inserció

en: Punch Out
ca: Sortida de l'inserció

en: Punch In/Out
ca: Entrada/sortida de l'inserció

en: In/Out
ca: Entrada/sortida

en: Click
ca: Clic

en: Auto Input
ca: Entrada automàtica

en: Auto Play
ca: Reprodueix automàticament

en: Disable Latency Compensation
ca: Desactiva la compensació de la latència

en: Monitor Section
ca: Secció del monitor

en: Sync Startup to Video
ca: Sincronitza l'inici al vídeo

en: Time Master
ca: Temps mestre

en: Use External Positional Sync Source
ca: Utilitza la font de sincronització posicional externa

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Semitones
ca: Semitons

en: Send MTC
ca: Envia MTC

en: Send MMC
ca: Envia MMC

en: Use MMC
ca: Utilitza MMC

en: Send MIDI Clock
ca: Envia el rellotge MIDI

en: Panic (Send MIDI all-notes-off)
ca: Pànic (envia les notes-off del MIDI)

en: Transition to Roll
ca: Transició a Roll

en: Transition to Reverse
ca: Transició a invers

en: Jump to Previous Mark
ca: Ves a la marca anterior

en: Jump to Next Mark
ca: Ves a la marca següent

en: Locate to Mark %1
ca: Localitza a Marca %1

en: Import
ca: Importa

en: Stem export...
ca: Exportació Stem...

en: Export to Audio File(s)...
ca: Exporta a fitxer(s) d'àudio...

en: Clean-up Unused Sources...
ca: Neteja les fonts no utilitzades...

en: Clean-up Unused Regions...
ca: Neteja les regions no usades...

en: Rebuild Peak Files
ca: Reconstrueix els fitxers Peak

en: Set Session Start from Playhead
ca: Estableix l'inici de la sessió des del capçal de reproducció

en: Set Session End from Playhead
ca: Estableix el final de la sessió des del capçal de reproducció

en: Toggle Mark at Playhead
ca: Commuta la marca al capçal de reproducció

en: Add Mark from Playhead
ca: Afegeix una marca des del capçal de reproducció

en: Remove Mark at Playhead
ca: Elimina la marca al capçal de reproducció

en: Nudge Next Later
ca: Esborronar més tard

en: Nudge Next Earlier
ca: Esborronar el següent abans

en: Nudge Playhead Forward
ca: Reenvia el punt de reproducció

en: Nudge Playhead Backward
ca: Emprem el capçal

en: Playhead to Next Grid
ca: Capçal de reproducció a la graella següent

en: Playhead to Previous Grid
ca: Capçal de reproducció a la graella anterior

en: Start Range from Playhead
ca: Inicia l'interval des del capçal de reproducció

en: Finish Range from Playhead
ca: Finalitza l'interval des del capçal de reproducció

en: Start Range
ca: Interval d'inici

en: Finish Range
ca: Finalitza l'interval

en: Start Punch Range
ca: Inici de l'interval d'inserció

en: Finish Punch Range
ca: Final de l'interval d'inserció

en: Start Loop Range
ca: Inicia l'interval del bucle

en: Finish Loop Range
ca: Finalitza l'interval del bucle

en: Select All Visible Lanes
ca: Selecciona tots els canals visibles

en: Select All Tracks
ca: Selecciona totes les pistes

en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Solo Selection
ca: Selecció de Solo

en: Attach
ca: Enganxa

en: Show Editor
ca: Mostra Editor

en: Show Mixer
ca: Mostra Mesclador

en: Show Recorder
ca: Mostra Enregistrador

en: Show Cues
ca: Mostra peus

en: Change
ca: Canvia

en: Previous Tab
ca: Pestanya anterior

en: Next Tab
ca: Pestanya següent

en: Toggle Editor & Mixer
ca: Commuta el mesclador de l'editor

en: Maximise Editor Space
ca: Maximitza l'espai de l'editor

en: Maximise Mixer Space
ca: Maximitza l'espai del mesclador

en: Path to Session
ca: Camí a la sessió

en: Snapshot Name and Modified Indicator
ca: Nom de la instantània i indicador modificat

en: Active Peak-file Work
ca: Treball de fitxer de pics actiu

en: File Format
ca: Format del fitxer

en: Timecode Format
ca: Format del codi de temps

en: Disk Space
ca: Espai de disc

en: Wall Clock
ca: Rellotge del mur

en: Double click to open session folder.
ca: Feu doble clic per obrir la carpeta de la sessió.

en: Double click to edit audio file format.
ca: Feu doble clic per editar el format del fitxer d'àudio.

en: Double click to change timecode settings.
ca: Feu doble clic per canviar la configuració del codi de temps.

en: Double click to show audio/midi setup.
ca: Feu doble clic per mostrar la configuració d'àudio/midi.

en: This is a free/demo copy of %1. It has just switched to silent mode.
ca: Això és una còpia lliure/demo de %1. S'acaba de canviar al mode silenciós.

en: %1 is now silent
ca: %1 està en silenci

en: Please consider paying for a copy of %1 - you can pay whatever you want.
ca: Si us plau, considereu pagar per una còpia de %1 - podeu pagar la quantitat que desitgeu

en: Better yet become a subscriber - subscriptions start at US$1 per month.
ca: Millor encara convertir-se en un subscriptor - les subscripcions comencen a US$1 al mes.

en: Pay for a copy (via the web)
ca: Paga per una còpia (a través de la web)

en: Become a subscriber (via the web)
ca: Convertir-se en un subscriptor (a través de la web)

en: Remain silent
ca: Silenci

en: Give me more time
ca: Dona'm més temps

en: xrun
ca: desbordament

en: Recording was stopped because your system could not keep up.
ca: S'ha aturat l'enregistrament perquè el sistema no ha pogut mantenir-se al dia.

en: %1 is not connected to any audio backend.
    You cannot open sessions in this condition
ca: %1 no està connectat a cap rerefons d'àudio
    No podeu obrir sessions en aquestes condicions

en: It is not possible to use JACK as the sync source
     when the pull up/down setting is non-zero.
ca: No és possible utilitzar JACK com a font de sincronització
     quan la configuració desplegable/retirada no és zero.

en: SyncSource|Int.
ca: Int.

en: Enable/Disable external positional sync
ca: Activa/desactiva la sincronització posicional externa

en: Sync to JACK is not possible: video pull up/down is set
ca: La sincronització amb JACK no és possible: s'ha establert una estira/baixada del vídeo

en: This session
    %1
    already exists. Do you want to open it?
ca: Aquesta sessió
    %1
    ja existeix. Voleu obrir-la?

en: Open Existing Session
ca: Obre una sessió existent

en: Extracting session-archive failed: %1
ca: Ha fallat l'extracció de l'arxiu de sessió: %1

en: To ensure compatibility with various systems
    session names may not contain a '%1' character
ca: Per assegurar la compatibilitat amb diversos sistemes
    els noms de sessió no poden contenir un caràcter '%1'

en: There is no existing session at "%1"
ca: No hi ha cap sessió existent a "%1"

en: Please wait while %1 loads your session
ca: Espereu mentre el %1 carrega la vostra sessió

en: Port Registration Error
ca: Error de registre de ports

en: Click the Close button to try again.
ca: Feu clic al botó Tanca per tornar-ho a provar.

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully:
    %3%4%5
ca: La sessió "%1 (instantània %2)" no s'ha carregat correctament:
    %3%4%5

en: Loading Error
ca: Error de càrrega

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully.%3%4
ca: La sessió «%1 (instantània %2)» no s'ha carregat correctament.%3%4

en: This session (from an older version of %1) used at least
    one "tape track" (aka "destructive recording".
    
    This is no longer supported by the program. The tape track(s) have been setup as normal tracks.
    
    If you need to continue using tape tracks/destructive recording
    please use an older version of %1 to work on this session
ca: Aquesta sessió (d'una versió més antiga de %1) ha utilitzat almenys
    una «pista de cinta» (també conegut com a «enregistrament destructiu»).
    
    El programa ja no permet aquesta opció. Les pistes de cinta s'han configurat com a pistes normals.
    
    Si necessiteu continuar utilitzant pistes de cinta/enregistrament destructiu
    si us plau empreu una versió més antiga de %1 per treballar en aquesta sessió

en: Tape Tracks No Longer Supported
ca: Pistes de cinta ja no estan suportades

en: This session has been opened in read-only mode.
    
    You will not be able to record or save.
ca: Aquesta sessió s'ha obert en mode només de lectura.
    
    No podreu enregistrar ni desar.

en: Read-only Session
ca: Sessió només de lectura

en: Could not create session in "%1": %2%3%4
ca: No s'ha pogut crear la sessió a "%1": %2%3%4

en: Could not create session in "%1"%2%3
ca: No s'ha pogut crear la sessió a "%1"%2%3

en: Abort saving snapshot
ca: Cancel·la la gravació de la instantània

en: Don't save now, just snapshot
ca: No ho desis ara, només instantània

en: Save it first
ca: Desa-ho primer

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to proceed, please use the
    
    "Don't save now" option.
ca: 1% no ha pogut desar la sessió.
    
    Si encara vols continuar, fes servir 
    
    l'opció «No desis ara».

en: Snapshot and switch
ca: Instantània i commuta

en: New session name
ca: Nom de la nova sessió

en: Take Snapshot
ca: Fes una instantània

en: Name of new snapshot
ca: Nom de la instantània nova

en: Name Session
ca: Anomena sessió

en: Session name
ca: Nom de la sessió

en: Rename Session
ca: Canvia el nom de la sessió

en: That name is already in use by another directory/folder. Please try again.
ca: Aquest nom ja està en ús per un altre directori/carpeta. Torneu-ho a provar.

en: Renaming this session failed.
    Things could be seriously messed up at this point
ca: Ha fallat el canvi de nom d'aquesta sessió.
    Les coses podrien ser molt malmeses en aquest punt

en: Copied %<PRId64> of %<PRId64>
ca: Copiat %<PRId64> de %<PRId64>

en: Abort save-as
ca: Anul·la Anomena i desa

en: Don't save now, just save-as
ca: No desis ara, només anomena i desa

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save As failed: %1
ca: Anomena i desa ha fallat: %1

en: Session Archiving failed.
ca: L'arxivament de la sessió ha fallat.

en: To ensure compatibility with various systems
    snapshot names may not contain a '%1' character
ca: Per assegurar la compatibilitat amb diversos sistemes
    els noms de les instantànies no poden contenir un caràcter '%1'

en: Confirm Snapshot Overwrite
ca: Confirma la sobreescriptura de la instantània

en: A snapshot already exists with that name. Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix una instantània amb aquest nom. Voleu sobreescriure-la?

en: Open Session
ca: Obre Sessió

en: Session Archives
ca: Arxius de sessió

en: Unsaved Session
ca: Sessió sense desar

en: The session "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
ca: La sessió "%1" no s'ha desat.
    
    Qualsevol canvi fet
    es perdrà si no el deseu.
    
    Què voleu fer?

en: The snapshot "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
ca: La instantània "%1" no s'ha desat.
    
    Qualsevol canvi fet aquesta vegada
    es perdrà si no el deseu.
    
    Què voleu fer?

en: Prompter
ca: Pregunta

en: %4This is a session from an older version of %3%5
    
    %3 has copied the old session file
    
    %6%1%7
    
    to
    
    %6%2%7
    
    From now on, use the backup copy with older versions of %3
ca: %4 Aquesta és una sessió d'una versió anterior de %3%5
    
    %3 ha copiat el fitxer de sessió antic
    
    %6%1%7
    
    a
    
    %6%2%7
    
    A partir d'ara, empreu la còpia de seguretat amb versions anteriors de %3

en: Sample Rate Mismatch
ca: La freqüència de mostreig no coincideix

en: Do not load session
ca: No carreguis la sessió

en: Load session anyway
ca: Carrega la sessió igualment

en: NSM: initialization failed
ca: NSM: ha fallat la inicialització

en: NSM server did not announce itself. Continuing without NSM.
ca: El servidor NSM no s'ha anunciat. Continuant sense NSM.

en: NSM: no client ID provided
ca: NSM: no s'ha proporcionat cap ID de client

en: NSM: no session created
ca: NSM: no s'ha creat cap sessió

en: %1 is ready for use
ca: %1 està llest per al seu ús

en: WARNING: Your system has a limit for maximum amount of locked memory. This might cause %1 to run out of memory before your system runs out of memory. 
    
    You can view the memory limit with 'ulimit -l', and it is normally controlled by %2
ca: AVÍS: El vostre sistema té un límit per a la quantitat màxima de memòria bloquejada. Això pot provocar que %1 esgoti la memòria abans que ho faci el vostre sistema.
    
    Es pot veure el límit de memòria amb 'ulimit -l', i normalment es controlada per %2

en: Do not show this window again
ca: No tornis a mostrar aquesta finestra

en: NSM: The JACK backend is mandatory and can not be loaded.
ca: NSM: El rerefons de JACK és obligatori i no es pot carregar

en: NSM: %1 cannot connect to the JACK server. Please start jackd first.
ca: NSM: %1 no pot connectar al servidor JACK. Inicia primer jackd

en: Video-Server was not launched by %1. The request to stop it is ignored.
ca: El reproductor de vídeo no s'ha llançat per %1. S'ignora la sol·licitud d'aturar-lo.

en: Stop Video-Server
ca: Atura el servidor de vídeo

en: Do you really want to stop the Video Server?
ca: Realment voleu aturar el servidor de vídeo?

en: Yes, Stop It
ca: Sí, atura'l

en: The Video Server is already started.
ca: El servidor de vídeo ja està iniciat.

en: An external Video Server is configured and can be reached. Not starting a new instance.
ca: S'ha configurat un servidor de vídeo extern i s'hi pot accedir. No s'ha iniciat una instància nova.

en: Could not connect to the Video Server. Start it or configure its access URL in Preferences.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor de vídeo. Inicia'l o configura la seva URL d'accés a Preferències.

en: Specified docroot is not an existing directory.
ca: El docroot especificat no és un directori existent.

en: Given Video Server is not an executable file.
ca: El servidor de vídeo que has donat no és un fitxer executable.

en: Cannot launch the video-server
ca: No es pot llançar el servidor de vídeo

en: Video-server was started but does not respond to requests...
ca: S'ha iniciat el servidor de vídeo però no respon a les peticions...

en: could not open %1
ca: no s'ha pogut obrir %1

en: no video-file selected
ca: no s'ha seleccionat cap fitxer de vídeo

en: No LTC detected, video will not be aligned.
ca: No s'ha detectat cap LTC, el vídeo no s'alinearà.

en: Align video-start to %1 [samples]
ca: Alinea l'inici del vídeo a  %1 [mostres]

en: Change current tempo
ca: Canvia el tempo actual

en: Change current time signature
ca: Canvia la indicació de compàs actual

en: --pending--
ca: --pendent--

en: TimeSignature|TS
ca: ST

en: programming error: %1
ca: error de programació: %1

en: programming error: %1 %2
ca: error de programació: %1 %2

en: Bars:Beats
ca: Compassos:Pulsacions

en: Minutes:Seconds
ca: Minuts:Segons

en: Set from Playhead
ca: Estableix des del capçal de reproducció

en: Locate to This Time
ca: Localitza a aquest temps

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: AUDIO Region Trimmer:
ca: Retalladora de regions d'ÀUDIO

en: Invert
ca: Inverteix

en: Region gain:
ca: Guany de la regió:

en: Peak amplitude:
ca: Amplitud del pic:

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: add gain control point
ca: afegeix un punt de control de guany

en: AUDIO Region Operations:
ca: Operacions de regions d'ÀUDIO:

en: Reverse
ca: Invers

en: Normalize...
ca: Normalitzar...

en: BPM:
ca: PPM:

en: Start:
ca: Comença:

en: Length:
ca: Longitud:

en: AUDIO Region Properties:
ca: Propietats de les regions d'àudio

en: Gain:
ca: Guany:

en: Clip Length:
ca: Llargada del clip:

en: (beats)
ca: (pulsacions)

en: Length in Bars:
ca: Longitud en compassos:

en: Select Note...
ca: Selecciona una nota...

en: Double
ca: Doble

en: Set to %1 beat | Set to %1 beats
ca[0]: Estableix a %1 pulsació
ca[1]: Estableix a %1 pulsacions

en: automation event move
ca: moviment de l'esdeveniment d'automatització

en: remove control point
ca: elimina el punt de control

en: Ignoring illegal points on AutomationLine "%1"
ca: Ignorar punts il·legals en l'AutomationLine "%1"

en: add automation event
ca: Afegeix un esdeveniment d'automatització

en: unable to display automation region for control without list
ca: no s'ha pogut mostrar la regió d'automatització per al control sense llista

en: Play
ca: Reprodueix

en: Write
ca: Escriu

en: Mgnual
ca: Manual

en: automation state
ca: estat de l'automatització

en: hide track
ca: amaga la pista

en: clear automation
ca: neteja l'automatització

en: Automation|Off
ca: Desactiva

en: Automation|Manual
ca: Manual

en: Clear
ca: Neteja

en: State
ca: Estat

en: Discrete
ca: Discret

en: Linear
ca: Lineal

en: Logarithmic
ca: Logarítmic

en: Exponential
ca: Exponencial

en: Interpolation
ca: Interpolació

en: Bar
ca: Compàs

en: Add Marker
ca: Afegeix Marcador

en: Disassociate
ca: Desassocia

en: Edit Bundle
ca: Edita el paquet

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Destination
ca: Destinació

en: Source
ca: Font

en: Edit
ca: Edita

en: Delete
ca: Suprimeix

en: New
ca: Nou

en: Bundle
ca: Paquet

en: Add Channel
ca: Afegeix un canal

en: Rename Channel
ca: Canvia el nom del canal

en: Restore Defaults
ca: Restaura els valors predeterminats

en: Color Theme
ca: Color del tema

en: Object
ca: Objecte

en: Items
ca: Elements

en: Palette
ca: Paleta

en: Transparency
ca: Transparència

en: Color Palette
ca: Paleta de color

en: Build Configuration
ca: Configuració de la construcció

en: Control point
ca: Punt de control

en: off
ca: desactivat

en: Value
ca: Valor

en: VCA Assign
ca: Assignació VCA

en: Unassign All
ca: Desassigna-ho tot

en: Jump...
ca: Salta...

en: Set All Colors...
ca: Estableix tots els colors...

en: Clear All...
ca: Esborra-ho tot

en: Reset
ca: Reinicia

en: Buffer size:
ca: Mida de la memòria intermèdia:

en: Idle:
ca: Inactiu:

en: Engine:
ca: Motor:

en: Session:
ca: Sessió:

en: usec
ca: microsegons

en: average
ca: mitjana

en: std dev
ca: desviació estandard

en: No session loaded
ca: No s'ha carregat cap sessió

en: Duplicate Tracks/Busses
ca: Duplica les pistes/busos

en: For each Track:
ca: Per a cada pista:

en: Copy playlist
ca: Copia la llista de reproducció

en: New playlist
ca: Nova llista de reproducció

en: Share playlist
ca: Comparteix la llista de reproducció

en: Duplicate each track/bus this number of times:
ca: Duplica cada pista/bus aquest nombre de vegades:

en: Insert duplicates at:
ca: Insereix duplicats a:

en: 1 or more tracks/busses could not be duplicated
ca: No s'ha pogut duplicar 1 o més pistes/busos

en: Note
ca: Nota

en: Set selected notes to this channel
ca: Estableix les notes seleccionades a aquest canal

en: Set selected notes to this pitch
ca: Estableix les notes seleccionades a aquest to

en: Set selected notes to this velocity
ca: Estableix les notes seleccionades a aquesta velocitat

en: Set selected notes to this time
ca: Estableix les notes seleccionades a aquesta hora

en: Set selected notes to this length
ca: Estableix les notes seleccionades a aquesta longitud

en: Channel
ca: Canal

en: Velocity
ca: Velocitat

en: Time
ca: Temps

en: Length
ca: Longitud

en: edit note
ca: edita la nota

en: No Grid
ca: Sense graella

en: 1/4 Note
ca: Nota 1/4

en: 1/8 Note
ca: Nota 1/8

en: 1/16 Note
ca: Nota 1/16

en: 1/32 Note
ca: Nota 1/32

en: 1/64 Note
ca: Nota 1/64

en: 1/128 Note
ca: Nota 1/128

en: 1/3 (8th triplet)
ca: 1/3 (8è treset)

en: 1/6 (16th triplet)
ca: 1/6 (16è treset)

en: 1/12 (32nd triplet)
ca: 1/12 (32è treset)

en: 1/24 (64th triplet)
ca: 1/24 (64è treset)

en: 1/5 (8th quintuplet)
ca: 1/5 (8è cinquet)

en: 1/10 (16th quintuplet)
ca: 1/10 (16è cinquet)

en: 1/20 (32nd quintuplet)
ca: 1/20 (32è cinquet)

en: 1/7 (8th septuplet)
ca: 1/7 (8è setet)

en: 1/14 (16th septuplet)
ca: 1/14 (16è setet)

en: 1/28 (32nd septuplet)
ca: 1/28 (32è setet)

en: MinSec
ca: MinSeg

en: CD Frames
ca: Marcs de CD

en: Playhead
ca: Capçal de reproducció

en: Marker
ca: Marcador

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Slide
ca: Lliscar

en: Ripple
ca: Arrossegar

en: Lock
ca: Bloquejar

en: All
ca: Tots

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dret

en: Center
ca: Centre

en: Edit point
ca: Punt d'edició

en: Smooth
ca: Suavitat

en: Balanced multitimbral mixture
ca: Barreja multitimbral equilibrada

en: Unpitched percussion with stable notes
ca: Percussió no calculada amb notes estables

en: Crisp monophonic instrumental
ca: Curs monofònic instrumental

en: Unpitched solo percussion
ca: Percussió en solitari no calculada

en: Resample without preserving pitch
ca: Torna a mostrejar sense preservar el to

en: Vocal
ca: Veu

en: Mins:Secs
ca: Mins:Segs

en: Location Markers
ca: Marcadors d'ubicació

en: Range Markers
ca: Marcadors d'interval

en: Loop/Punch Ranges
ca: Intervals de bucle/inserció

en: CD Markers
ca: Marcadors de CD

en: Cue Markers
ca: Marcadors de peu

en: Video Timeline
ca: Línia de temps del vídeo

en: Selection
ca: Selecció

en: Tracks & Busses
ca: Pistes i Busos

en: Sources
ca: Fonts

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Track & Bus Groups
ca: Grups de Pistes i Busos

en: Ranges & Marks
ca: Intervals i marques

en: Window|Editor
ca: Editor

en: Loop
ca: Bucle

en: Punch
ca: Inserció

en: Linear (for highly correlated material)
ca: Lineal (per a material altament correlacionat)

en: Constant power
ca: Potència constant

en: Symmetric
ca: Simètric

en: Slow
ca: Lent

en: Fast
ca: Ràpid

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Activate
ca: Activa

en: Freeze
ca: Congela

en: Unfreeze
ca: Deslliura

en: Region Loudness Analysis
ca: Anàlisi de la sonoritat de la regió

en: Audio Report/Analysis
ca: Informe d'àudio/Anàlisi

en: Range Loudness Analysis
ca: Anàlisi de la sonoritat del rang

en: Selected Regions
ca: Regions seleccionades

en: Play Range
ca: Interval de reproducció

en: Loop Range
ca: Interval de bucle

en: Zoom to Range
ca: Zoom a l'interval

en: Loudness Analysis
ca: Anàlisi de la sonoritat

en: Loudness Assistant...
ca: Assistent de sonoritat

en: Move Range Start to Previous Region Boundary
ca: Mou l'inici de l'interval al límit de la regió anterior

en: Move Range Start to Next Region Boundary
ca: Mou l'inici de l''interval al límit de la regió següent

en: Move Range End to Previous Region Boundary
ca: Mou el final de l'interval al límit de la regió anterior

en: Move Range End to Next Region Boundary
ca: Mou el final de l'interval al límit de la regió següent

en: Separate
ca: Separa

en: Select All in Range
ca: Selecciona-ho tot a l'interval

en: Set Loop from Selection
ca: Estableix el bucle des de la selecció

en: Set Punch from Selection
ca: Estableix la inserció des de la selecció

en: Set Session Start/End from Selection
ca: Estableix l'inici/final de la sessió des de la selecció

en: Add Range Markers
ca: Afegeix marcadors d'interval

en: Crop Region to Range
ca: Escapça la regió a l'interval

en: Duplicate Range
ca: Interval duplicat

en: Bounce (with processing)
ca: Rebot (amb processament)

en: Export Range...
ca: Exporta Interval...

en: Export Video Range...
ca: Exporta Interval de vídeo...

en: Play from Edit Point
ca: Reprodueix des del punt d'edició

en: Play from Start
ca: Reprodueix des de l'inici

en: Play Region
ca: Reprodueix regió

en: Loop Region
ca: Regió del bucle

en: Select All in Track
ca: Selecciona-ho tot a la pista

en: Select All Objects
ca: Selecciona tots els objectes

en: Invert Selection in Track
ca: Inverteix la selecció a la pista

en: Set Range to Loop Range
ca: Estableix l'interval a l'interval de bucle

en: Set Range to Punch Range
ca: Estableix l'interval a l'interval d'inserció

en: Set Range to Selected Regions
ca: Estableix l'interval a les regions seleccionades

en: Select All After Edit Point
ca: Selecciona tot després del punt d'edició

en: Select All Before Edit Point
ca: Selecciona tot abans del punt d'edició

en: Select All After Playhead
ca: Selecciona-ho tot després del capçal de reproducció

en: Select All Before Playhead
ca: Selecciona-ho tot abans del capçal de reproducció

en: Select All Between Playhead and Edit Point
ca: Selecciona-ho tot entre el capçal de reproducció i el punt d'edició

en: Select All Within Playhead and Edit Point
ca: Selecciona-ho tot dins del capçal de reproducció i el punt d'edició

en: Select Range Between Playhead and Edit Point
ca: Seleccioneu l'interval entre el capçal de reproducció i el punt d'edició

en: Select
ca: Selecciona

en: Cut
ca: Talla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Align
ca: Alinea

en: Align Relative
ca: Alineació relativa

en: Insert Selected Region
ca: Insereix regió seleccionada

en: Insert Existing Media
ca: Insereix un mitjà existent

en: Nudge Entire Track Later
ca: Ves a la pista sencera més tard

en: Nudge Track After Edit Point Later
ca: Emprem la pista després d'editar el punt més tard

en: Nudge Entire Track Earlier
ca: Anteriorment de la pista sencera de l'esborronat

en: Nudge Track After Edit Point Earlier
ca: Emprem la pista després d'editar el punt anterior

en: Nudge
ca: Esborronat

en: Playhead position stored with a negative value - ignored (use zero instead)
ca: Posició del capçal de reproducció emmagatzemada amb un valor negatiu - ignorada (utilitzeu zero en lloc seu)

en: Len:
ca: Lon:

en: Ch:
ca: Cnl:

en: Triplets
ca: Tresets

en: Quintuplets
ca: Quintets

en: Septuplets
ca: Setets

en: Smart Mode (add range functions to Grab Mode)
ca: Mode intel·ligent (afegeix funcions d'interval al mode d'agafament)

en: Grab Mode (select/move objects)
ca: Mode d'agafament (selecciona/moure objectes)

en: Cut Mode (split regions)
ca: Mode de tall (divisió regions)

en: Range Mode (select time ranges)
ca: Mode d'interval (selecciona intervals de temps)

en: Draw Mode (draw and edit gain/notes/automation)
ca: Mode de dibuix (arrossega i edita guany/notes/automatització)

en: Stretch Mode (time-stretch audio and midi regions, preserving pitch)
ca: Mode d'estirament (regles d'àudio i midi de temps, conservant el to)

en: Audition Mode (listen to regions)
ca: Mode d'audició (escolta les regions)

en: Internal Edit Mode (edit notes and automation points)
ca: Mode d'edició interna (edició notes i punts d'automatització)

en: Groups: click to (de)activate
    Context-click for other operations
ca: Grups: clic per a (des)activar
    Clic contextual per a altres operacions

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom to Time Scale
ca: Zoom a l'escala de temps

en: Zoom to Session
ca: Amplia a la sessió

en: Zoom Focus
ca: Zoom

en: Expand Tracks
ca: Expandeix Pistes

en: Shrink Tracks
ca: Encongeix Pistes

en: Number of visible tracks
ca: Nombre de pistes visibles

en: Grid Mode
ca: Mode graella

en: Snap Mode
    
    Right-click to visit Snap preferences.
ca: Mode d'ajust
    
    Feu clic amb el botó dret per visitar les preferències de l'ajustament.

en: Edit Point
ca: Punt d'edició

en: Edit Mode
ca: Mode d'edició

en: Nudge Clock
    (controls distance used to nudge regions and selections)
ca: Rellotge
    (controla la distància usada per esborronar regions i seleccions)

en: Command|Undo
ca: Desfés

en: Command|Undo (%1)
ca: Desfés (%1)

en: Redo
ca: Refer

en: Redo (%1)
ca: Refer (%1)

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Number of duplications:
ca: Nombre de duplicacions:

en: Fit 1 track
ca: Ajusta 1 pista

en: Fit 2 tracks
ca: Ajusta 2 pistes

en: Fit 4 tracks
ca: Ajusta 4 pistes

en: Fit 8 tracks
ca: Ajusta 8 pistes

en: Fit 16 tracks
ca: Ajusta 16 pistes

en: Fit 24 tracks
ca: Ajusta 24 pistes

en: Fit 32 tracks
ca: Ajusta 32 pistes

en: Fit 48 tracks
ca: Ajusta 48 pistes

en: Fit All tracks
ca: Ajusta totes les pistes

en: Fit Selection
ca: Ajusta la selecció

en: Zoom to 10 ms
ca: Zoom a 10 ms

en: Zoom to 100 ms
ca: Zoom a 100 ms

en: Zoom to 1 sec
ca: Zoom a 1 segon

en: Zoom to 10 sec
ca: Zoom a 10 segons

en: Zoom to 1 min
ca: Zoom a 1 min

en: Zoom to 10 min
ca: Zoom a 10 min

en: Zoom to 1 hour
ca: Zoom a 1 hora

en: Zoom to 8 hours
ca: Zoom a 8 hores

en: Zoom to 24 hours
ca: Zoom a 24 hores

en: Zoom to Extents
ca: Zoom a l'extensió

en: Zoom to Range/Region Selection
ca: Zoom a l'interval/regió seleccionada

en: Playlist Deletion
ca: Supressió de llistes de reproducció

en: Playlist %1 is currently unused.
    If it is kept, its audio files will not be cleaned.
    If it is deleted, audio files used by it alone will be cleaned.
ca: Actualment no s'utilitza la llista de reproducció %1.
    Si es manté, els seus arxius d'àudio no es netejaran.
    Si s'elimina, els arxius d'àudio utilitzats per aquesta llista es netejaran.

en: Delete All Unused
ca: Suprimeix tots els no utilitzats

en: Delete Playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: Keep Playlist
ca: Mantén la llista de reproducció

en: Keep Remaining
ca: Mantén restants

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Take.1
ca: Presa.1

en: Name for new playlist:
ca: Nom de la nova llista de reproducció:

en: That name is already in use.  Use this instead?
ca: Aquest nom ja està en ús. Voleu fer servir aquest altre?

en: clear playlists
ca: neteja les llistes de reproducció

en: Copy Playlist for ALL Tracks
ca: Copia llista de reproducció per a TOTES les pistes

en: New Playlist for ALL Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a TOTES les pistes

en: Copy Playlist for this track/group
ca: Copia llista de reproducció per a aquesta pista/grup

en: New Playlist for this track/group
ca: Nova llista de reproducció per a aquesta pista/grup

en: Copy Playlist for Selected Tracks
ca: Copia llista de reproducció per a les pistes seleccionades

en: New Playlist for Selected Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a les pistes seleccionades

en: Copy Playlist for Armed Tracks
ca: Copia llista de reproducció per a les pistes armades

en: New Playlist for Armed Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a les pistes armades

en: Please wait while %1 loads visual data.
ca: Espereu mentre %1 carrega les dades visuals.

en: Edit...
ca: Edita...

en: Transpose...
ca: Transposa...

en: Remove Overlap
ca: Elimina la superposició

en: Transform...
ca: Transforma...

en: Autoconnect
ca: Autoconnecta

en: Automation
ca: Automatització

en: Crossfades
ca: Esvaïments encreuats

en: Move Selected Marker
ca: Mou el marcador seleccionat

en: Select Range Operations
ca: Selecciona les operacions d'interval

en: Select Regions
ca: Selecciona les regions

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Region
ca: Regió

en: Layering
ca: Capes

en: Position
ca: Posició

en: Markers
ca: Marcadors

en: Trim
ca: Retalla

en: Gain
ca: Guany

en: Ranges
ca: Intervals

en: Fades
ca: Esvaïments

en: Link
ca: Enllaç

en: Locate to Markers
ca: Localitza als marcadors

en: Cues
ca: Peus

en: MIDI Options
ca: Opcions de MIDI

en: Misc Options
ca: Opcions diverses

en: Monitoring
ca: Monitoratge

en: Active Mark
ca: Marca activa

en: Primary Clock
ca: Rellotge primari

en: Region operations
ca: Operacions de regió

en: Rulers
ca: Regles

en: Editor Views
ca: Vistes de l'editor

en: Scroll
ca: Desplaça

en: Secondary Clock
ca: Rellotge secundari

en: Analyze
ca: Analitza

en: Subframes
ca: Subtrames

en: Timecode fps
ca: Fps de codi de temps

en: Region Layers
ca: Capes de regió

en: Height
ca: Alçada

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Tools
ca: Eines

en: View
ca: Visualitza

en: Lua Scripts
ca: Scripts Lua

en: Session|Lock
ca: Bloqueja

en: Show Editor Mixer
ca: Mostra el mesclador de l'editor

en: Show Editor List
ca: Mostra la llista d'editors

en: Playhead to Next Region Boundary
ca: Capçal de reproducció al següent límit de la regió

en: Playhead to Next Region Boundary (No Track Selection)
ca: Capçal de reproducció al següent límit de la regió (sense selecció de la pista)

en: Playhead to Previous Region Boundary
ca: Capçal de reproducció al límit de la regió anterior

en: Playhead to Previous Region Boundary (No Track Selection)
ca: Capçal de reproducció al límit de la regió anterior (sense selecció de la pista)

en: Playhead to Next Region Start
ca: Capçal de reproducció a l'inici de la següent regió

en: Playhead to Next Region End
ca: Capçal de reproducció al final de la regió següent

en: Playhead to Next Region Sync
ca: Capçal de reproducció a la següent sincronització de regió

en: Playhead to Previous Region Start
ca: Capçal de reproducció a l'inici de la regió anterior

en: Playhead to Previous Region End
ca: Capçal de reproducció al final de la regió anterior

en: Playhead to Previous Region Sync
ca: Capçal de reproducció a l'anterior sincronització de regió

en: To Next Region Boundary
ca: Al següent límit de la regió

en: To Next Region Boundary (No Track Selection)
ca: Al següent límit de la regió (sense selecció de la pista)

en: To Previous Region Boundary
ca: Al límit de la regió anterior

en: To Previous Region Boundary (No Track Selection)
ca: Al límit de la regió anterior (sense selecció de la pista)

en: To Next Region Start
ca: A l'inici de la regió següent

en: To Next Region End
ca: Al final de la regió següent

en: To Next Region Sync
ca: A la sincronització de la regió següent

en: To Previous Region Start
ca: A l'inici de la regió anterior

en: To Previous Region End
ca: Al final de la regió anterior

en: To Previous Region Sync
ca: A la sincronització de la regió anterior

en: To Range Start
ca: A l'inici de l'interval

en: To Range End
ca: Al final de l'interval

en: Playhead to Range Start
ca: Capçal de reproducció a l'inici de l'interval

en: Playhead to Range End
ca: Capçal de reproducció al final de l'interval

en: Edit Current Tempo
ca: Edita el tempo actual

en: Select All Overlapping Edit Range
ca: Selecciona tot l'interval d'edició superposat

en: Select All Inside Edit Range
ca: Selecciona tot dins l'interval d'edició

en: Select Edit Range
ca: Seleccioneu l'interval d'edició

en: Select All in Punch Range
ca: Selecciona-ho tot a l'interval d'inserció

en: Select All in Loop Range
ca: Selecciona-ho tot a l'interval de bucles

en: Select Next Track or Bus
ca: Selecciona la pista o el bus següent

en: Select Previous Track or Bus
ca: Selecciona la pista o el bus anterior

en: Select Next Strip
ca: Selecciona la següent franja

en: Select Previous Strip
ca: Selecciona la tira anterior

en: Toggle All Existing Automation
ca: Commuta tota l'automatització existent

en: Toggle Layer Display
ca: Commuta la visualització de la capa

en: Show Playlist Selector
ca: Mostra selector de llistes de reproducció

en: Nudge Later
ca: Esborronat més tard

en: Nudge Earlier
ca: Esborronat anterior

en: Toggle Record Enable
ca: Activar o desactivar el registre

en: Toggle Solo
ca: Commuta el Solo

en: Toggle Mute
ca: Commuta el silenci

en: Toggle Solo Isolate
ca: Commuta l'aïllament del so

en: Save View %1
ca: Desa la vista %1

en: Go to View %1
ca: Ves a la vista %1

en: Zoom to Selection
ca: Amplia a la selecció

en: Zoom to Selection (Horizontal)
ca: Zoom a la selecció (Horizontal)

en: Toggle Zoom State
ca: Commuta l'estat del zoom

en: Expand Track Height
ca: Expandeix l'alçada de la pista

en: Shrink Track Height
ca: Redueix l'alçada de la pista

en: Fit 1 Track
ca: Ajusta 1 pista

en: Fit 2 Tracks
ca: Ajusta 2 pistes

en: Fit 4 Tracks
ca: Ajusta 4 pistes

en: Fit 8 Tracks
ca: Ajusta 8 pistes

en: Fit 16 Tracks
ca: Ajusta 16 pistes

en: Fit 32 Tracks
ca: Ajusta 32 pistes

en: Fit All Tracks
ca: Ajusta totes les pistes

en: Zoom to 5 min
ca: Zoom a 5 min

en: Move Selected Tracks Up
ca: Mou les pistes seleccionades cap amunt

en: Move Selected Tracks Down
ca: Mou les pistes seleccionades cap avall

en: Scroll Tracks Up
ca: Desplaça les pistes cap amunt

en: Scroll Tracks Down
ca: Desplaça les pistes cap avall

en: Step Tracks Up
ca: Avança les pistes

en: Step Tracks Down
ca: Avança les pistes

en: Select Topmost Track
ca: Selecciona la pista més alta

en: Scroll Backward
ca: Desplaça cap enrere

en: Scroll Forward
ca: Desplaça endavant

en: Center Playhead
ca: Centra Capçal de reproducció

en: Center Edit Point
ca: Centre Edit Point

en: Playhead Forward
ca: Capçal de reproducció endavant

en: Playhead Backward
ca: Capçal de reproducció enrere

en: Playhead to Active Mark
ca: Capçal de reproducció a la marca activa

en: Active Mark to Playhead
ca: Marca activa a capçal de reproducció

en: Use Skip Ranges
ca: Usa intervals de salt

en: Play Selected Regions
ca: Reprodueix les regions seleccionades

en: Tag Selected Regions
ca: Etiqueta les regions seleccionades

en: Play from Edit Point and Return
ca: Reprodueix des del punt d'edició i retorna

en: Play Edit Range
ca: Reprodueix l'interval d'edició

en: Playhead to Mouse
ca: Capçal de reproducció al ratolí

en: Active Marker to Mouse
ca: Marcador actiu al ratolí

en: Set Auto Punch In/Out from Playhead
ca: Estableix la inserció automàtica des del capçal

en: Multi-Duplicate...
ca: Multiduplicat...

en: Undo Selection Change
ca: Desfés el canvi de selecció

en: Redo Selection Change
ca: Refer canvi de selecció

en: Export Audio
ca: Exporta l'àudio

en: Export Range
ca: Exporta l'interval

en: Separate Using Punch Range
ca: Separa mitjançant l'interval d'inserció

en: Separate Using Loop Range
ca: Separació mitjançant l'interval de bucles

en: Crop
ca: Escap

en: Consolidate Range
ca: Consolida l'interval

en: Loudness Assistant
ca: Assistent de sonoritat

en: Split/Separate
ca: Divideix/separa

en: Fade Range Selection
ca: Esvaeix la selecció de l'interval

en: Set Tempo from Edit Range = Bar
ca: Estableix el tempo des de l'interval d'edició = Compàs

en: Log
ca: Registre

en: Move to Next Transient
ca: Mou al transitori següent

en: Move to Previous Transient
ca: Mou al transitori anterior

en: Follow Playhead
ca: Segueix el capçal de reproducció

en: Remove Last Capture
ca: Elimina l'última captura

en: Tag Last Capture
ca: Etiqueta de la darrera captura

en: Stationary Playhead
ca: Capçal de reproducció estacionari

en: Insert Time
ca: Insereix una hora

en: Remove Time
ca: Elimina el temps

en: Remove Gaps
ca: Elimina Buits

en: New Playlist For All Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a totes les pistes

en: New Playlist For Selected Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a les pistes seleccionades

en: Copy Playlist For All Tracks
ca: Copia llista de reproducció per a totes les pistes

en: Copy Playlist For Selected Tracks
ca: Copia llista de reproducció per a les pistes seleccionades

en: Toggle Active
ca: Commuta l'actiu

en: Remove
ca: Elimina

en: Fit Selection (Vertical)
ca: Ajusta la selecció (vertical)

en: Largest
ca: Més gran

en: Larger
ca: Més gran

en: Large
ca: Gran

en: Small
ca: Petit

en: Sound Selected MIDI Notes
ca: Notes MIDI seleccionades del so

en: Zoom Focus Left
ca: Zoom d'enfocament a l'esquerra

en: Zoom Focus Right
ca: Zoom d'enfocament a la dreta

en: Zoom Focus Center
ca: Zoom Focus Centre

en: Zoom Focus Playhead
ca: Focus del zoom a capçal de reproducció

en: Zoom Focus Mouse
ca: Zoom del ratolí

en: Zoom Focus Edit Point
ca: Punt d'edició de l'enfocament

en: Next Zoom Focus
ca: Següent zoom

en: Smart Mode
ca: Mode intel·ligent

en: Smart
ca: Intel

en: Object Tool
ca: Eina d'objecte

en: Range Tool
ca: Eina d'interval

en: Note Drawing Tool
ca: Eina de dibuix de notes

en: Audition Tool
ca: Eina d'auditoria

en: Time FX Tool
ca: Eina de fus horari

en: Content Tool
ca: Eina de contingut

en: Cut Tool
ca: Eina de tall

en: Step Mouse Mode
ca: Mode del ratolí

en: Change Edit Point
ca: Canvia el punt d'edició

en: Change Edit Point Including Marker
ca: Canvia el marcador d'inclusió del punt d'edició

en: EditMode|Lock
ca: Bloqueja

en: Cycle Edit Mode
ca: Mode d'edició del cicle

en: Snap & Grid
ca: Ajusta la quadrícula

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Magnetic
ca: Magnètic

en: Snap
ca: Ajusta

en: Toggle Snap
ca: Commuta l'ajustament

en: Next Quantize Grid Choice
ca: Següent elecció de la graella de quantificació

en: Previous Quantize Grid Choice
ca: Elecció de la graella de quantificació anterior

en: Show Marker Lines
ca: Mostra les línies de marcador

en: Video Monitor
ca: Monitor de vídeo

en: Always on Top
ca: Sempre a dalt

en: Frame number
ca: Número del marc

en: Timecode Background
ca: Fons del codi de temps

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Letterbox
ca: bústia

en: Original Size
ca: Mida original

en: Remove Unused
ca: Elimina els no utilitzats

en: Import PT session
ca: Importa una sessió PT

en: Import to Source List...
ca: Importa a la llista d'origen...

en: Import from Session
ca: Importa des de la sessió

en: Bring all media into session folder
ca: Porta tots els mitjans a la carpeta de la sessió

en: Show Summary
ca: Mostra la vista general

en: Show Group Tabs
ca: Mostra les pestanyes de grup

en: Toggle MIDI Input Active for Editor-Selected Tracks/Busses
ca: Commuta l'entrada MIDI activa per a les pistes/ocupats seleccionats per l'editor

en: Quantize
ca: Quantise

en: Delete Selection
ca: Suprimeix la selecció

en: Delete Selection (alternate)
ca: Suprimeix la selecció (alterna)

en: Clear Note Selection
ca: Neteja la selecció de notes

en: Invert Note Selection
ca: Inverteix selecció de notes

en: Move Note Start Earlier (fine)
ca: Mou la nota d'inici abans (acaba)

en: Move Note Start Earlier
ca: Mou la nota inicial abans

en: Move Note Ends Later (fine)
ca: Mou la nota finalitza més tard (al final)

en: Move Note Ends Later
ca: Mou la nota finalitza més tard

en: Select Next
ca: Selecciona el següent

en: Select Next (alternate)
ca: Selecciona el següent (alterna)

en: Select Previous
ca: Selecciona l'anterior

en: Select Previous (alternate)
ca: Selecciona l'anterior (alterna)

en: Add Next to Selection
ca: Afegeix el següent a la selecció

en: Add Next to Selection (alternate)
ca: Afegeix el següent a la selecció (alterna)

en: Add Previous to Selection
ca: Afegeix l'anterior a la selecció

en: Add Previous to Selection (alternate)
ca: Afegeix l'anterior a la selecció (alterna)

en: Increase Velocity
ca: Augmenta la velocitat

en: Increase Velocity (fine)
ca: Augmenta la velocitat (aleta)

en: Increase Velocity (allow mush)
ca: Incrementa la velocitat (permet la bossa)

en: Increase Velocity (non-relative)
ca: Augmenta la velocitat (no relativa)

en: Increase Velocity (fine, allow mush)
ca: Incrementa la velocitat (aleta, permet la bossa)

en: Increase Velocity (fine, non-relative)
ca: Incrementa la velocitat (aleta, no relativa)

en: Increase Velocity (maintain ratios, allow mush)
ca: Incrementa la velocitat (ràtios de manteniment, permet la bossa)

en: Increase Velocity (fine, allow mush, non-relative)
ca: Augmenta la velocitat (aleta, permet la bolet, no relativa)

en: Decrease Velocity
ca: Redueix la velocitat

en: Decrease Velocity (fine)
ca: Disminueix la velocitat (aleta)

en: Decrease Velocity (allow mush)
ca: Disminueix la velocitat (permet la bossa)

en: Decrease Velocity (non-relative)
ca: Disminueix la velocitat (no relativa)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush)
ca: Disminueix la velocitat (aleta, permet la bossa)

en: Decrease Velocity (fine, non-relative)
ca: Disminueix la velocitat (aleta, no relativa)

en: Decrease Velocity (maintain ratios, allow mush)
ca: Disminueix la velocitat (ràtios de manteniment, permet la bossa)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush, non-relative)
ca: Disminueix la velocitat (aleta, permet la bolet, no relativa)

en: Transpose Up (octave)
ca: Transposa amunt (octava)

en: Transpose Up (octave, allow mush)
ca: Transposa amunt (octava, permet la bossa)

en: Transpose Up (semitone)
ca: Transposa cap amunt (semitone)

en: Transpose Up (semitone, allow mush)
ca: Transposa amunt (semitona, permet la bossa)

en: Transpose Down (octave)
ca: Transposa cap avall (octava)

en: Transpose Down (octave, allow mush)
ca: Transposa cap avall (octava, permet la bossa)

en: Transpose Down (semitone)
ca: Transposa cap avall (semitone)

en: Transpose Down (semitone, allow mush)
ca: Transposa cap avall (semitona, permet la bossa)

en: Nudge Notes Later (grid)
ca: Notes de l'esborronat més tard ( graella)

en: Nudge Notes Later (1/4 grid)
ca: Notes de l'avís més tard (1/4 graella)

en: Nudge Notes Earlier (grid)
ca: Notes de l'esborronat abans (grid)

en: Nudge Notes Earlier (1/4 grid)
ca: Notes de l'avís abans (1/4 graella)

en: Edit Note Channels
ca: Edita els canals de les notes

en: Edit Note Velocities
ca: Edita les velocitats de les notes

en: programming error: %1: %2
ca: error de programació: %1: 2%

en: Raise
ca: Alça

en: Raise to Top
ca: Apuja a dalt

en: Lower
ca: Baix

en: Lower to Bottom
ca: Baixa a baix

en: Move to Original Position
ca: Mou a la posició original

en: Lock to Video
ca: Bloqueja al vídeo

en: Glue to Bars and Beats
ca: Agrupa compassos i pulsacions

en: Remove Sync
ca: Elimina la sincronització

en: Mute
ca: Silencia

en: Make Mono Regions
ca: Fes regions mono

en: Boost Gain
ca: Guany de bòix

en: Cut Gain
ca: Guany de tall

en: Reset Gain
ca: Reinicia la guany

en: Fade In
ca: Esvaeix

en: Fade Out
ca: Esvaïment

en: Fill Track
ca: Omple la pista

en: Set Loop Range
ca: Estableix l'interval del bucle

en: Set Punch
ca: Estableix la inserció

en: Add Single Range Marker
ca: Afegeix un marcador d'interval únic

en: Add Range Marker Per Region
ca: Afegeix un marcador d'interval per regió

en: Snap Position to Grid
ca: Ajusta la posició a la graella

en: Export...
ca: Exportar...

en: Separate Under
ca: Separa

en: Set Fade In Length
ca: Estableix la longitud de l'esvaïment

en: Set Fade Out Length
ca: Estableix la longitud de sortida de l'esvaïment

en: Set Tempo from Region = Bar
ca: Estableix el tempo des de la regió = Compàs

en: Split at Percussion Onsets
ca: Divideix a l'inici de la percussió

en: List Editor...
ca: Editor de la llista...

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Bounce (without processing)
ca: Rebot (sense processar)

en: Combine
ca: Combina

en: Uncombine
ca: Descombina

en: Loudness Analysis...
ca: Anàlisi de la sonoritat...

en: Spectral Analysis...
ca: Anàlisi espectral...

en: Reset Envelope
ca: Reinicia el sobre

en: Envelope Active
ca: Sobre actiu

en: Insert Patch Change...
ca: Insereix un canvi de pedaç...

en: Strip Silence...
ca: Silenci de la tira...

en: Set Range Selection
ca: Estableix la selecció de l'interval

en: Sequence Regions
ca: Regions de la seqüència

en: Nudge Later by Capture Offset
ca: Escapça més tard per desplaçament de la captura

en: Nudge Earlier by Capture Offset
ca: Esborrona abans per desplaçament de la captura

en: Trim to Loop
ca: Retalla a bucle

en: Trim to Punch
ca: Retalla a la Inserció

en: Trim to Previous
ca: Retalla a l'anterior

en: Trim to Next
ca: Retalla al següent

en: Insert Region from Source List
ca: Insereix una regió des de la llista d'origen

en: Set Sync Position
ca: Estableix la posició de sincronització

en: Place Transient
ca: Mou el transitori

en: Trim Start at Edit Point
ca: Retalla l'inici al punt d'edició

en: Trim End at Edit Point
ca: Retalla el final al punt d'edició

en: Align Start
ca: Alinea l'inici

en: Align Start Relative
ca: Alinea l'inici relatiu

en: Align End
ca: Final de l'alineació

en: Align End Relative
ca: Alineació final relativa

en: Align Sync
ca: Alinea la sincronització

en: Align Sync Relative
ca: Alinea la sincronització relativa

en: Choose Top...
ca: Trieu la part superior...

en: You can't import or embed an audiofile until you have a session loaded.
ca: No pots importar o incrustar un fitxer d'àudio fins que no tinguis una sessió carregada.

en: Add Existing Media
ca: Afegeix un mitjà existent

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %1 as a new file, or skip it?
ca: La sessió ja conté un fitxer d'origen anomenat %1.  Voleu importar %1 com un nou fitxer, o saltar-lo?

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %2 as a new source, or skip it?
ca: La sessió ja conté un fitxer d'origen anomenat %1.  Vol importar el %2 com a nova font, o saltar-la?

en: Cancel Import
ca: Cancel·la la importació

en: Editor: cannot open file "%1", (%2)
ca: Editor: no es pot obrir el fitxer "%1", (%2)

en: %1
    This audiofile cannot be embedded. It must be imported!
ca: %1
    Aquest fitxer d'àudio no es pot incrustar. Cal importar-lo!

en: Cancel entire import
ca: Cancel·la la importació sencera

en: Don't embed it
ca: No l'incrustis

en: Embed all without questions
ca: Incrusta-ho tot sense preguntes

en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

en: %1
    This audiofile's sample rate doesn't match the session sample rate!
ca: %1
    La freqüència de mostreig d'aquest fitxer d'àudio no coincideix amb la freqüència de mostreig de la sessió!

en: Embed it anyway
ca: Incrusta-ho igualment

en: You can't import a PT session until you have a session loaded.
ca: No podeu importar una sessió PT fins que no tingueu una sessió carregada.

en: PT Import
ca: Importa PT

en: PT import cancelled
ca: Importació PT cancel·lada

en: PT import completed!
    See log for specifics
ca: Importació PT completada
    Vegeu el registres per a més detalls

en: Could not create new track after region placed in the drop zone
ca: No s'ha pogut crear una pista nova després de col·locar la regió a la zona de llançament

en: fixed time region drag
ca: arrossegament d'una regió horària fixa

en: create region
ca: crea una regió

en: resize notes
ca: redimensiona les notes

en: One or more Audio Regions
    are both Locked and
    Locked to Video.
    The video cannot be moved.
ca: Una o més regions d'àudio
    estan alhora blocades i
    blocades al vídeo.
    El vídeo no es pot moure.

en: Video Start:
ca: Inici del vídeo:

en: Move Video
ca: Mou el vídeo

en: inactive
ca: inactiu

en: move tempo mark
ca: mou la marca del tempo

en: twist tempo
ca: tempo

en: stretch end tempo
ca: estira el tempo

en: change fade in length
ca: canvia l'esvaïment en la longitud

en: change fade out length
ca: canvia la longitud de l'esvaïment

en: move marker
ca: mou el marcador

en: automation range move
ca: moviment de l'interval d'automatització

en: An error occurred while executing time stretch operation
ca: S'ha produït un error en executar l'operació d'estirament del temps

en: programming_error: %1
ca: Error de programació: %1

en: new skip marker
ca: marcador de salt nou

en: skip
ca: omet

en: new CD marker
ca: marcador de CD nou

en: unnamed
ca: sense nom

en: Automation range drag created for invalid region type
ca: Arrossega l'interval d'automatització creada pel tipus de regió no vàlid

en: Group Tab Color
ca: Color de l'etiqueta de grup

en: Name of Group
ca: Nom del grup

en: Visible|V
ca: V

en: Group is visible?
ca: El grup és visible?

en: On
ca: Activa

en: Group is enabled?
ca: El grup està habilitat?

en: Group|G
ca: G

en: Sharing Gain?
ca: Guany compartit?

en: Relative|Rel
ca: Rel

en: Relative Gain Changes?
ca: Canvis de guany relatius?

en: Mute|M
ca: M

en: Sharing Mute?
ca: Vols compartir el silenci?

en: Solo|S
ca: S

en: Sharing Solo?
ca: Compartir Solo?

en: Sharing Record-enable Status?
ca: S'està compartint l'estat d'enregistrament?

en: Monitoring|Mon
ca: Mon

en: Sharing Monitoring Choice?
ca: Compartir l'elecció de monitoratge?

en: Selection|Sel
ca: Sel

en: Sharing Selected/Editing Status?
ca: Compartir l'estat seleccionat/edició?

en: Active|A
ca: A

en: Sharing Active Status?
ca: Compartir l'estat actiu?

en: programming error: marker canvas item has no marker object pointer!
ca: error de programació: l'element del llenç del marcador no té cap punter de l'objecte!

en: Master bus output gain control is disabled.
    Visit preferences to enable it?
ca: El control de guany del bus mestre de sortida està inhabilitat
    Obrir preferències per a habilitar-lo?

en: Loudness Analysis is only available for sessions with a master-bus
ca: L'anàlisi de sonoritat només està disponible en sessions amb bus mestre

en: Loudness Analysis is only available for sessions with a stereo master-bus
ca: L'anàlisi de sonoritat només està disponible en sessions amb bus mestre estèreo

en: Confirm MIDI File Overwrite
ca: Confirma la sobreescriptura del fitxer MIDI

en: A file with the same name already exists. Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix un fitxer amb el mateix nom. Voleu sobreescriure'l?

en: Fit to Window
ca: Ajusta a la finestra

en: start
ca: inici

en: end
ca: final

en: mark
ca: marca

en: add marker
ca: afegir marcador

en: set loop range
ca: estableix el rang de bucle

en: set punch range
ca: estableix l'interval d'inserció

en: range
ca: rang

en: new range marker
ca: marcador de rang nou

en: remove marker
ca: elimina el marcador

en: remove region marker
ca: elimina el marcador de regió

en: Play from Marker
ca: Reprodueix des del marcador

en: Create Range to Next Marker
ca: Crea un interval a la marca següent

en: Promote to Time Origin
ca: Promoure a l'origen del temps

en: Set Range from Selection
ca: Estableix l'interval de la selecció

en: Hide Range
ca: Oculta l'interval

en: Rename Range...
ca: Canviar el nom de l'interval...

en: Remove Range
ca: Elimina l'interval

en: Separate Regions in Range
ca: Separa les regions a l'interval

en: Select Range
ca: Selecciona l'interval

en: Don't Continue
ca: No continuar

en: Continue
ca: Continua

en: Set Constant
ca: Estableix la constant

en: Ramp to Next
ca: Mostra a la següent

en: Set Punch Range
ca: Estableix l'Interval d'Inserció

en: loop range from marker
ca: interval de bucles des del marcador

en: set tempo to constant
ca: estableix el tempo a constant

en: New Name:
ca: Nom nou:

en: Rename Mark
ca: Canvia el nom de la marca

en: Rename Range
ca: Canvia el nom de l'interval

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: rename marker
ca: reanomena el marcador

en: change marker lock style
ca: canvia l'estil de bloqueig del marcador

en: This screen is not tall enough to display the editor mixer
ca: Aquesta pantalla no és prou alta per mostrar el mesclador d'editors

en: programming error: tempo marker canvas item has no marker object pointer!
ca: error de programació: l'element del llenç del marcador de tempo no té cap punter de l'objecte de marcador!

en: programming error: marker for tempo is not a tempo marker!
ca: error de programació: marcador de tempo no és un marcador de tempo!

en: programming error: marker for meter is not a meter marker!
ca: error de programació: marcador per metre no és un marcador de metre!

en: programming error: control point canvas item has no control point object pointer!
ca: error de programació: l'element del llenç del punt de control no té cap punter de control de l'objecte!

en: start point trim
ca: punt d'inici retall

en: end point trim
ca: punt final retall

en: Name for region:
ca: Nom de la regió:

en: split
ca: divisió

en: alter selection
ca: altera la selecció

en: nudge regions forward
ca: ajusta les regions cap endavant

en: nudge location forward
ca: reenvia la ubicació del «nudge»

en: nudge regions backward
ca: redimensiona les regions

en: nudge forward
ca: escapça cap endavant

en: nudge backward
ca: escapça enrere

en: sequence regions
ca: regions de seqüència

en: New Range
ca: Interval nou

en: New Location Marker
ca: Marcador de localització nou

en: Set session start
ca: Estableix l'inici de la sessió

en: add markers
ca: afegeix marcadors

en: clear markers
ca: neteja els marcadors

en: clear xrun markers
ca:  neteja marcadors de desbordament

en: clear ranges
ca: neteja els intervals

en: clear locations
ca: neteja les ubicacions

en: insert region
ca: insereix una regió

en: raise regions
ca: eleva les regions

en: raise region
ca: elevar la regió

en: raise regions to top
ca: elevar les regions al capdamunt

en: raise region to top
ca: elevar la regió al capdamunt

en: lower regions
ca: baixar les regions

en: lower region
ca: baixar la regió

en: lower regions to bottom
ca: baixar les regions al capdavall

en: Rename Region
ca: Canvia el nom de la regió

en: New name:
ca: Nou nom:

en: Rename failed. Check for characters such as '/' or ':'
ca: Ha fallat el canvi de nom. Comprova si hi ha caràcters com '/' o ':'

en: separate
ca: separa

en: separate region under
ca: regió separada sota

en: Crop Regions to Edit Range
ca: Escapça les regions a editar l'interval

en: set sync point
ca: estableix el punt de sincronització

en: remove region sync
ca: Elimina la sincronització de la regió

en: move regions to original position
ca: mou les regions a la posició original

en: move region to original position
ca: mou la regió a la posició original

en: align selection
ca: alinear selecció

en: align selection (relative)
ca: selecció d'alineació (relativa)

en: align region
ca: alinear regió

en: trim front
ca: retalla inici

en: trim back
ca: retalla final

en: trim to loop
ca: retalla al bucle

en: trim to punch
ca: retalla a la inserció

en: trim to region
ca: retalla a la regió

en: Transport cannot be stopped, likely due to external timecode sync.
    Freezing a track requires the transport to be stopped.
ca: El transport no es pot aturar, probablement a causa de la sincronització de codis de temps externs.
    Congelar una pista requereix que el transport s'aturi.

en: Cannot freeze
ca: No es pot congelar

en: This track/bus cannot be frozen because the signal adds or loses channels before reaching the outputs.
    This is typically caused by plugins that generate stereo output from mono input or vice versa.
ca: Aquesta pista/bus no es pot congelat perquè el senyal afegeix o perd canals abans d'arribar a les sortides.
    Això és normalment causat per connectors que generen sortida estèreo a partir de l'entrada mono o viceversa.

en: <b>%1</b>
    
    This track has at least one send/insert/return/sidechain as part of its signal flow.
    
    Freezing will only process the signal as far as the first send/insert/return/sidechain.
ca: <b>%1</b>
    
    Aquesta pista té com a mínim una cadena d'enviament/inserció/retorn com a part del seu flux de senyal.
    
    La congelació només processarà el senyal fins a la primera cadena d'enviament/inserció/retorn.

en: Freeze anyway
ca: Congela igualment

en: Don't freeze
ca: No congelis

en: Freeze Limits
ca: Congela els límits

en: Cancel Freeze
ca: Cancel·la el Brisa

en: You can't perform this operation because the processing of the signal will cause one or more of the tracks to end up with a region with more channels than this track has inputs.
    
    You can do this without processing, which is a different operation.
ca: No podeu realitzar aquesta operació perquè el processament del senyal farà que una o més de les pistes acabin amb una regió amb més canals que aquesta pista té entrades.
    
    Es pot fer sense processar, que és una operació diferent.

en: Cannot bounce
ca: No es pot rebotar

en: bounce range
ca: interval de retornats

en: delete
ca: suprimeix

en: cut
ca: retalla

en: copy
ca: copia

en: clear
ca: neteja

en: objects
ca: objectes

en: remove region
ca: elimina la regió

en: recover regions
ca: recuperar regions

en: duplicate range selection
ca: Duplica rangs seleccionats

en: nudge track
ca: pista d'esborronat

en: Do you really want to destroy the last capture?
    (This is destructive and cannot be undone)
ca: Realment voleu destruir l'última captura?
    (Això és destructiu i no es pot desfer)

en: No, do nothing.
ca: No, no facis res.

en: Yes, destroy it.
ca: Sí, destrueix-ho.

en: Destroy last capture
ca: Destrueix la darrera captura

en: Tag:
ca: Etiqueta:

en: Good
ca: Bé

en: normalize
ca: normalitzar

en: Could not unlink %1
ca: No s'ha pogut desenllaçar %1

en: reset region gain
ca: reinicia el guany de la regió

en: region gain envelope active
ca: sobre de guany de regió actiu

en: toggle region lock
ca: commuta el bloqueig de la regió

en: Toggle Video Lock
ca: Commuta el bloqueig del vídeo

en: toggle region lock style
ca: commuta l'estil de bloqueig de la regió

en: change region opacity
ca: canvia l'opacitat de la regió

en: fade range
ca: esvaeix el rang

en: set fade in length
ca: estableix l'esvaïment en longitud

en: set fade out length
ca: estableix la longitud de la sortida

en: set fade in shape
ca: estableix l'esvaïment de la forma

en: set fade out shape
ca: estableix la forma d'esvaïment

en: set fade in active
ca: estableix l'esvaïment en actiu

en: set fade out active
ca: estableix l'esvaïment actiu

en: toggle fade active
ca: commuta l'esvaïment actiu

en: set loop range from selection
ca: estableix l'interval del bucle des de la selecció

en: set loop range from region
ca: estableix l'interval de bucles des de la regió

en: set punch range from selection
ca: estableix l'interval d'inserció des de la selecció

en: Auto Punch In
ca: Entrada de la inserció automàtica

en: Auto Punch In/Out
ca: Entrada/sortida de la inserció automàtica

en: set session start/end from selection
ca: estableix l'inici/final de la sessió des de la selecció

en: set punch start from EP
ca: estableix l'inici de la inserció des de l'EP

en: set punch end from EP
ca: estableix el final de la inserció des de l'EP

en: set loop start from EP
ca: estableix l'inici del bucle des de l'EP

en: set loop end from EP
ca: estableix el final del bucle des de l'EP

en: set punch range from region
ca: estableix l'interval d'inserció des de la regió

en: Add new marker
ca: Afegeix un marcador nou

en: Set global tempo
ca: Estableix el tempo global

en: Define one bar
ca: Defineix un compàs

en: Do you want to set the global tempo or add a new tempo marker?
ca: Voleu establir el tempo global o afegir un marcador de tempo nou?

en: split regions
ca: regions dividides

en: You are about to split
    %1
    into %2 pieces.
    This could take a long time.
ca: Esteu a punt de dividir
    %1
    en %2 parts.
    Això pot trigar molt de temps.

en: Call for the Ferret!
ca: Truca pel Ferret!

en: Press OK to continue with this split operation
ca: Premeu D'acord per continuar amb aquesta operació de separació

en: Excessive split?
ca: Desglossament excessiu?

en: place transient
ca: situa el transitori

en: snap regions to grid
ca: Ajusta les regions a la graella

en: Crossfade length
ca: Longitud de l'esvaïment

en: Pull-back length
ca: Longitud del retrocés

en: Ok
ca: D'acord

en: That would be bad news ....
ca: Seria una mala notícia...

en: Removing the master or monitor bus is such a bad idea
    that %1 is not going to allow it.
    
    If you really want to do this sort of thing
    edit your ardour.rc file to set the
    "allow-special-bus-removal" option to be "yes"
ca: Eliminar el bus mestre o monitor és una molt mala idea
    que %1 no permetrà.
    
    Si realment voleu fer aquest tipus de coses
    editeu el vostre fitxer ardour.rc per establir
    l'opció «allow-special-bus-removal» a «yes»

en: track | tracks
ca[0]: pista
ca[1]: pistes

en: bus | busses
ca[0]: bus
ca[1]: busos

en: Remove various strips
ca: Suprimeix diverses tires

en: Do you really want to remove %1 %2, %3 %4 and %5 %6?
ca: Realment voleu  suprimir %1 %2, %3 %4 i %5 %6?

en: Remove %1 and %2
ca: Elimina %1 i %2

en: Do you really want to remove %1 %2 and %3 %4?
ca: Realment voleu suprimir %1 %2 i %3 %4?

en: Remove %1
ca: Elimina %1

en: Do you really want to remove %1 %2?
ca: Realment voleu eliminar %1 %2?

en: This action cannot be undone, and the session file will be overwritten!
ca: Aquesta acció no es pot desfer, i el fitxer de sessió se sobreescriurà!

en: Yes, remove them.
ca: Sí, treu-los.

en: Yes, remove it.
ca: Sí, treu-la.

en: You must first select some tracks to Insert Time.
ca: Primer heu de seleccionar algunes pistes per inserir l'hora.

en: You cannot insert time in Lock Edit mode.
ca: No podeu inserir temps en el mode d'edició de bloqueig.

en: insert time
ca: temps d'inserció

en: You must first select some tracks to Remove Time.
ca: Primer heu de seleccionar algunes pistes per eliminar el temps.

en: You cannot remove time in Lock Edit mode.
ca: No podeu suprimir l'hora en el mode d'edició de bloqueig.

en: Cannot insert or delete time when in Lock edit.
ca: No es pot inserir o suprimir l'hora quan està a Bloqueja l'edició.

en: remove time
ca: elimina el temps

en: There are too many tracks to fit in the current window
ca: Hi ha massa pistes per ajustar a la finestra actual

en: Saved view %u
ca: Vista desada %u

en: mute regions
ca: regions silenciades

en: mute region
ca: regió silenciada

en: combine regions
ca: combina regions

en: uncombine regions
ca: descombina regions

en: %1: Locked
ca: %1: Bloquejat

en: Click to unlock
ca: Feu clic per desbloquejar

en: Moving embedded files into session folder
ca: Mou els fitxers incrustats a la carpeta de la sessió

en: region markers -> global markers
ca: marcadors de regió -> marcadors globals

en: Leave a gap of(seconds):
ca: Deixa un buit de(segons):

en: The threshold value you entered is not a number
ca: El valor del llindar que heu introduït no és un número

en: The threshold value must be larger than or equal to zero
ca: El valor del llindar ha de ser més gran o igual a zero

en: remove gaps
ca: elimina buits

en: # Channels in the region
ca: # Canals en la regió

en: Start
ca: Inici

en: Position of start of region
ca: Posició de l'inici de la regió

en: Length of the region
ca: Longitud de la regió

en: Lock|L
ca: L

en: Region position locked?
ca: Posició de la regió bloquejada?

en: Glued|G
ca: G

en: Region muted?
ca: Regió silenciada?

en: Opaque|O
ca: O

en: Region opaque (blocks regions below it from being heard)?
ca: Regió opaca (bloqueja que les regions per sota siguin escoltades)?

en: End
ca: Final

en: Position of end of region
ca: Posició del final de la regió

en: Position of region sync point, relative to start of the region
ca: Posició del punt de sincronització de la regió, relativa a l'inici de la regió

en: Do you really want to remove unused regions?
    (This is destructive and cannot be undone)
ca: Realment voleu eliminar les regions no utilitzades?
    (Això és destructiu i no es pot desfer)

en: Yes, remove.
ca: Sí, elimina.

en: Remove unused regions
ca: Elimina les regions no utilitzades

en: Track/Bus visible ?
ca: Pista/Bus visible ?

en: Cues|C
ca: C

en: Track/Bus active ?
ca: Pista/Bus actiu ?

en: New Tempo
ca: Tempo nou

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: Rename Snapshot
ca: Canvia el nom de la instantània

en: New name of snapshot
ca: Nou nom de la instantània

en: Do you really want to remove snapshot "%1" ?
    (which cannot be undone)
ca: Realment voleu eliminar la instantània "%1"
    (això no es pot desfer)

en: Remove snapshot
ca: Elimina la instantània

en: Original Track this was recorded on
ca: Pista original es va gravar a

en: # Xruns
ca: # desbordaments

en: Take ID
ca: Agafa l'ID

en: Orig Pos
ca: Posició de l'orig

en: Original Position of the file on timeline, when it was recorded
ca: Posició original del fitxer en línia de temps, quan es va gravar

en: Path (folder) of the file location
ca: Camí (carpeta) de la ubicació del fitxer

en: Recover the selected Sources to their original Track & Position
ca: Recupera les fonts seleccionades a la seva posició original de la pista

en: Remove the selected Sources
ca: Suprimeix les fonts seleccionades

en: Do you want to remove the selected Sources?
    This operation cannot be undone.
    The source files will not actually be deleted until you execute Session->Cleanup.
ca: Voleu suprimir les fonts seleccionades?
    Aquesta operació no es pot desfer.
    Els fitxers d'origen no s'eliminaran fins que executeu Sessió->Neteja.

en: Only remove the Regions that use these Sources.
ca: Solament elimina les regions que utilitzen aquestes fonts.

en: Yes, remove the Regions and Sources (cannot be undone!)
ca: Sí, elimina les regions i les fonts (no es pot desfer!)

en: Remove selected Sources
ca: Suprimeix les fonts seleccionades

en: Reset Summary to Extents
ca: Reinicia la vista general a l'extensió de la sessió

en: add tempo mark
ca: Afegeix una marca de tempo

en: add
ca: afegeix

en: add BBT marker
ca: Afegeix marcador BBT

en: done
ca: fet

en: programming error: meter marker canvas item has no marker object pointer!
ca: error de programació: l'element del llenç del marcador de mesura no té punter de l'objecte de marcador!

en: remove tempo mark
ca: elimina la marca de tempo

en: stretch/shrink
ca: estira/encongeix

en: pitch shift
ca: desplaçament del to

en: timefx cannot be started - thread creation error
ca: no es pot iniciar timefx error de creació de fil

en: Audio System:
ca: Sistema d'àudio:

en: MIDI System:
ca: Sistema MIDI:

en: Driver:
ca: Controlador:

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Input Device:
ca: Dispositiu d'entrada:

en: Output Device:
ca: Dispositiu de sortida:

en: Periods:
ca: Períodes:

en: samples
ca: mostres

en: Device Control Panel
ca: Plafó de control de dispositius

en: Refresh Devices
ca: Actualitza els dispositius

en: Use Buffered I/O
ca: Utilitza l'E/S de la memòria intermèdia

en: Autostart
ca: Inici automàtic

en: Measure
ca: Mesura

en: Calibrate Audio
ca: Calibra l'àudio

en: No audio/MIDI backends detected. %1 cannot run
    
    (This is a build/packaging/system error. It should never happen.)
ca: No s'ha detectat cap referons d'àudio/MIDI. %1 no es pot executar
    
    (Aquest és un error de construcció/empaquetatge/sistema. No hauria de passar mai.)

en: Latency Measurement Tool
ca: Eina de mesura de la latència

en: <span weight="bold">Turn down the volume on your audio equipment to a very low level.</span>
ca: <span weight="bold">Abaixeu el volum del vostre equip d'àudio a un nivell molt baix.</span>

en: Select two channels below and connect them using a cable.
ca: Seleccioneu dos canals a sota i connecteu-los amb un cable.

en: No measurement results yet
ca: Encara no hi ha resultats de mesura

en: Latency
ca: Latència

en: Always try these settings when starting %1, if the same device is available
ca: Prova sempre aquests paràmetres quan s'iniciï %1, si el mateix dispositiu està disponible

en: Could not configure Audio/MIDI engine with given settings.
ca: No s'ha pogut configurar amb el motor Àudio/MIDI amb els paràmetres donats

en: %1 is already running. %2 will connect to it and use the existing settings.
ca: Ja s'està executant %1. %2 s'hi connectarà i utilitzarà la configuració existent.

en: Failed to start or connect to audio-engine.
    
    Latency calibration requires a working audio interface.
ca: No s'ha pogut iniciar o connectar al motor d'àudio.
    
    El calibratge de la latència requereix una interfície d'àudio que funcioni.

en: Your selected audio configuration is playback- or capture-only.
    
    Latency calibration requires playback and capture
ca: La vostra configuració d'àudio seleccionada és de només reproducció o captura.
    
    El calibratge de la latència requereix reproducció i captura

en: Engine|Stop
ca: Atura

en: Engine|Start
ca: Inicia

en: MIDI Devices
ca: Dispositius MIDI

en: Device
ca: Dispositiu

en: Systemic Latency [samples]
ca: Latència sistèmica  [mostres]

en: Input
ca: Entrada

en: Output
ca: Sortida

en: Calibrate
ca: Calibra

en: %1 sample | %1 samples
ca[0]: %1 mostra
ca[1]: %1 mostres

en: Could not start backend engine %1
ca: No s'ha pogut iniciar el motor de rerefons %1

en: Cannot set driver to %1
ca: No s'ha pogut establir el controlador a %1

en: Cannot set input device name to %1
ca: No s'ha pogut establir el nom del dispositiu d'entrada a %1

en: Cannot set output device name to %1
ca: No s'ha pogut establir el nom del dispositiu de sortida a %1

en: Cannot set device name to %1
ca: No s'ha pogut establir el nom del dispositiu a %1

en: Cannot set sample rate to %1
ca: No s'ha pogut establir la freqüència de mostreig a  %1

en: Cannot set buffer size to %1
ca: No s'ha pogut establir la mida de la memòria intermèdia a %1

en: Cannot set periods to %1
ca: No s'han pogut establir els períodes a %1

en: Cannot set input latency to %1
ca: No s'ha pogut establir la latència d'entrada a %1

en: Cannot set output latency to %1
ca: No s'ha pogut establir la latència de la sortida a %1

en: No signal detected
ca: No s'ha detectat cap senyal

en: Input signal is > -3dBFS. Lower the signal level (output gain, input gain) on the audio-interface.
ca: El senyal d'entrada és > -3dBFS. Abaixeu el nivell de senyal (guany de sortida, guany d'entrada) a la interfície d'àudio.

en: Disconnected from audio engine
ca: S'ha desconnectat del motor d'àudio

en: Detected roundtrip latency:
ca: Detectada latència de l'arrodonit:

en: Systemic latency:
ca: Latència sistèmica:

en: (averaging)
ca: (mitja)

en: (too large jitter)
ca: (massa gran)

en: (large jitter)
ca: (dispersió gran)

en: Timeout - large MIDI jitter.
ca: Temps d'espera - gran brossa MIDI.

en: Detecting ...
ca: Detectant...

en: Disconnect from %1
ca: Desconnecta de %1

en: Running
ca: En execució

en: Connected
ca: Connectat

en: Connect to %1
ca: Connecta a %1

en: Stopped
ca: Aturat

en: LUFS
    (short)
ca: LUFS
    (curt)

en: Multiplicity
ca: Multiplicitat

en: Not
    Available
ca: No
    Disponible

en: Channels:
ca: Canals:

en: Split to mono files
ca: Divideix en fitxers mono

en: Bus or Track
ca: Bus o pista

en: Region contents without fades nor region gain (channels: %1)
ca: Contingut de la regió sense esvaïment ni guany de la regió (canals:%1)

en: Region contents with fades and region gain (channels: %1)
ca: Contingut de la regió amb esvaïment i guany de la regió (canals:%1)

en: Apply track/bus processing
ca: Aplica el processament de la pista/bus

en: Selection Actions
ca: Accions de selecció

en: Select busses
ca: Selecciona busos

en: Deselect all
ca: Desselecciona-ho tot

en: Exclude Hidden
ca: Exclou ocult

en: Exclude Muted
ca: Exclou els silenciats

en: Track name
ca: Nom de la pista

en: <span color="#ffa755">Some already existing files will be overwritten.</span>
ca: <span color="#ffa755">Alguns fitxers existents se sobreescriuran.</span>

en: List files
ca: Llista els fitxers

en: File format
ca: Format del fitxer

en: Time Span
ca: Temps

en: Channels
ca: Canals

en: Export has been aborted due to an error!
    See the Log for details.
ca: S'ha interromput l'exportació a causa d'un error!
    Vegeu el registre per a més detalls.

en: A track or bus has more channels than the target.
ca: Una pista o bus té més canals que l'objectiu

en: Files that will be overwritten
ca: Fitxers que se sobreescriuran

en: Export initialization failed: %1
ca: Ha fallat la inicialització de l'exportació: %1

en: Stop Export
ca: Atura l'exportació

en: Writing Mixer Screenshot: %1.
ca: Escrivint captura del mesclador: %1.

en: Copying Mixer Screenshot: %1.
ca: Copiant captura del mesclador: %1.

en: There have been %1 dropouts during realtime-export.
ca: Hi ha hagut %1 pèrdues durant l'exportació a temps real.

en: Export Report/Analysis
ca: Exporta l'informe/Anàlisi

en: Exporting '%3' (timespan %1 of %2)
ca: Exportant '%3' (període de temps %1 de %2)

en: Normalizing '%3' (timespan %1 of %2)
ca: Normalitzant '%3' (període de temps %1 de %2)

en: Encoding '%3' (timespan %1 of %2)
ca: Codificant '%3' (període de temps %1 de %2)

en: Tagging '%3' (timespan %1 of %2)
ca: Etiquetant '%3' (període de temps %1 de %2)

en: Uploading '%3' (timespan %1 of %2)
ca: Pujant '%3' (període de temps %1 de %2)

en: <span color="#ffa755">Warning:
ca: <span color="#ffa755">Avís:

en: 
    <span color="#ffa755">Warning:
ca: 
    <span color="#ffa755">Avís:

en: Export Selection
ca: Exporta la selecció

en: Export Region
ca: Exporta la regió

en: Stem Export
ca: Exportació Stem

en: Add another format
ca: Afegeix un altre format

en: Location
ca: Ubicació

en: Upload to Soundcloud
ca: Puja al Soundcloud

en: Analyze Exported Audio
ca: Analitza àudio exportat

en: No format!
ca: Sense format!

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Timespan Name
ca: Nom de l'interval

en: Revision:
ca: Revisió:

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Browse
ca: Navega

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Build filename(s) from these components:
ca: Construeix el nom de fitxer(s) amb els següents components:

en: No Name
ca: Sense nom

en: Session Name
ca: Nom de la sessió

en: Snapshot Name
ca: Nom de la instantània

en: <small><i>Sorry, no example filename can be shown at the moment</i></small>
ca: <small><i>Ho sento, no es pot mostrar cap nom de fitxer d'exemple en aquest moment</i></small>

en: <i>Current (approximate) filename</i>: "%1"
ca: <i>Nom (aproximat) del fitxer</i>: "%1"

en: %1: this is only the directory/folder name, not the filename.
    The filename will be chosen from the information just above the folder selector.
ca: %1: aquest és només el nom del directori/carpeta, no el nom del fitxer.
    El nom del fitxer es triarà de la informació just a sobre del selector de carpetes.

en: %1: this is not a valid directory/folder.
ca: %1: no es tracta d'un directori o carpeta vàlid.

en: Choose export folder
ca: Trieu la carpeta d'exportació

en: New Export Format Profile
ca: Nou perfil de format d'exportació

en: Edit Export Format Profile
ca: Edita el perfil de format d'exportació

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Normalize:
ca: Normalitzar:

en: Peak
ca: Pic

en: Loudness
ca: Sonoritat

en: Trim silence at start
ca: Retalla silenci a l'inici

en: Add silence at start:
ca: Afegeix un silenci al principi:

en: Trim silence at end
ca: Retalla silenci al final

en: Add silence at end:
ca: Afegeix un silenci al final:

en: Command to run post-export
    (%f=file path, %d=directory, %b=basename, see tooltip for more):
ca: Ordre a executar post-exportació
    (%f=camí del fitxer, %d=directori, %b=nom base, vegeu l'indicador de funció per a més):

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Quality
ca: Qualitat

en: Preview / Watermark
ca: Previsualització / Marca d'aigua

en: Noise Level:
ca: Nivell de soroll:

en: Dithering
ca: Tramat

en: Create CUE file for disk-at-once CD/DVD creation
ca: Crea un fitxer CUE per a la creació de CD/DVD de disc a disc

en: Create TOC file for disk-at-once CD/DVD creation
ca: Crea un fitxer TOC per a la creació de CD/DVD de disc a disc

en: Create chapter mark file for MP4 chapter marks
ca: Crea un fitxer de marques de capítols per a les marques de capítols MP4

en: Tag file with session's metadata
ca: Etiqueta el fitxer amb les metadades de la sessió

en: Normalize to EBU-R128 LUFS target loudness without exceeding the given true-peak limit. EBU-R128 normalization is only available for mono and stereo targets, true-peak works for any channel layout.
ca: Normalise to EBU-R128 LUFS target loudness without exceeding the given true-peak limit. EBU-R128 normalisation is only available for mono and stereo targets, true-peak works for any channel layout.

en: %a Artist name
    %b File's base-name
    %c Copyright
    %d File's directory
    %f File's full absolute path
    %l Lyricist
    %n Session name
    %o Conductor
    %t Title
    %z Organization
    %A Album
    %C Comment
    %E Engineer
    %G Genre
    %L Total track count
    %M Mixer
    %N Timespan name
    %O Composer
    %P Producer
    %S Disc subtitle
    %T Track number
    %Y Year
    %Z Country
ca: Nom de l'artista
    nom base del fitxer del 0%b
    Copyright del 0%
    directori del fitxer del 70%
    Camí absolut complet del fitxer del 0%f
    Lyricist
    Nom de la sessió del 0%
    Director del 5%
    Títol del 70%
    Organització del sector
    Àlbum DEL %
    Comentari del 70%
    enginyer
    Gènere del 5%
    Nombre total de pistes
    Mesclador del 0%
    Nom de l'interval de temps
    Compositor de %
    Productor del 0%
    Subtítol del disc del 0%
    Número de la pista del 70%
    Any
    País DEL %

en: Watermark
ca: Marca d'aigua

en: Best (sinc)
ca: Millor (inc)

en: Medium (sinc)
ca: Mitjà (sinc)

en: Zero order hold
ca: Ordre zero

en: No Watermark
ca: Sense marca d'aigua

en: 1/2 sec white noise every 15 sec
ca: 1/2 segon de soroll blanc cada 15 segons

en: 1 sec white noise every 30 sec
ca: 1 segon de soroll blanc cada 30 segons

en: 1 sec white noise every 2 mins
ca: 1 segon de soroll blanc cada 2 minuts

en: Linear encoding options
ca: Opcions de codificació lineal

en: Ogg Vorbis options
ca: Opcions Ogg Vorbis

en: FLAC options
ca: Opcions FLAC

en: Broadcast Wave options
ca: Opcions de l'ona de difusió

en: FFMPEG/MP3 options
ca: optionsMPEG/MP3 opcions

en: Do you really want to remove the format?
ca: Realment voleu suprimir el format?

en: Preset
ca: Preconfiguració

en: The selected preset did not load successfully!
    Perhaps it references a format that has been removed?
ca: El predefinit seleccionat no s'ha carregat correctament!
    Potser fa referència a un format que s'ha eliminat?

en: Do you really want to remove this preset?
ca: Segur que voleu suprimir aquest predefinit?

en: File:
ca: Fitxer:

en: Duration:
ca: Duració:

en: Timecode:
ca: Codi de temps:

en: (too short integration time)
ca: (massa poc temps d'integració)

en: Peak:
ca: Pic:

en: True Peak:
ca: Pic veritable:

en: Normalization Gain:
ca: Guany de normalització:

en: Integrated Loudness:
ca: Sonoritat integrada:

en: Loudness Range:
ca: Interval de sonoritat:

en: Not available
ca: No disponible

en: Logscale|Lg
ca: Lg

en: Rectified|Rf
ca: Rf

en: Logscale
ca: Escala de registre

en: Rectified
ca: Rectificat

en: Writing Export Analysis Image: %1.
ca: Escrivint la imatge d'anàlisi de l'exportació: %1.

en: Could not read file: %1 (%2).
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer: %1 (%2).

en: Could not access soundfile:
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer de so:

en: Show Times as:
ca: Mostra els temps com:

en: Realtime Export
ca: Exportació en temps real

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en:  to
ca: a

en: Range
ca: Interval

en: Creation Date
ca: Data de creació

en: Level
ca: Nivell

en: Copy track/bus gain to send
ca: Copia el guany del track/bus a enviar

en: Set send gain to -inf
ca: Estableix el guany de l'enviament a -inf

en: Set send gain to 0dB
ca: Estableix el guany de l'enviament a 0dB

en: Remove This Send
ca: Elimina aquest missatge

en: Comments
ca: Comentaris

en: Previous foldback bus
ca: Bus de retorn anterior

en: Next foldback bus
ca: Següent bus de retorn

en: Hide Foldback strip
ca: Ocultar la tira de retorn

en: Level:
ca: Nivell:

en: Click to add/edit comments
ca: Feu clic per afegir/editar comentaris

en: Comments...
ca: Comentaris...

en: Outputs...
ca: Sortida...

en: Save As Template...
ca: Desa com a plantilla...

en: Active
ca: Actiu

en: Protect Against Denormals
ca: Protegeix contra Denormals

en: Duplicate Foldback Bus
ca: Duplica bus de retorn

en: Show Sends
ca: Mostra els missatges

en: curl error %1 (%2)
ca: error de curl %1 (%2)

en: getSoundResourceFile: There is no valid root in the xml file
ca: getSoundResourceFile: No hi ha cap arrel vàlida al fitxer xml

en: Fader automation mode
ca: Mode d'automatització més ràpid

en: dBFS - Digital Peak Hold. Click to reset.
ca: dBFS - Pic digital Hold. Feu clic per reiniciar.

en: Metering point
ca: Punt de mesurament

en: Manual|M
ca: M

en: Play|P
ca: P

en: Touch|T
ca: T

en: Latch|L
ca: L

en: Write|W
ca: W

en: Pre Fader
ca: Prefader

en: Post Fader
ca: Més ràpid

en: MIDI Keyboard (audition only)
ca: Teclat MIDI (només audició)

en: Channel:
ca: Canal:

en: Velocity:
ca: Velocitat:

en: All Automation
ca: Tota l'automatització

en: Plugin Editor: could not build control element for port %1
ca: Editor de connectors: no s'ha pogut construir un element de control per al port %1

en: Plugin Editor: no control for property %1
ca: Editor de connectors: sense control de la propietat %1

en: Plugin Editor: could not build control element for property %1
ca: Editor de connectors: no s'ha pogut construir l'element de control de la propietat %1

en: Switches
ca: Commuta

en: MIDI Programs (sent to track)
ca: Programes MIDI (enviat a seguir)

en: MIDI Programs (volatile)
ca: Programes MIDI (volàtil)

en: Automation control
ca: Control d'automatització

en: This control cannot be automated
ca: Aquest control no es pot automatitzar

en: Audio Connection Manager
ca: Gestor de connexions d'àudio

en: MIDI Connection Manager
ca: Gestor de connexions MIDI

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Selection...
ca: Selecció...

en: Record Enabled...
ca: Registre activat...

en: Create New Group From...
ca: Crea un grup nou des de...

en: Create New Group with Master From...
ca: Crea un nou grup amb el mestre de...

en: Edit Group...
ca: Edita el grup...

en: Collect Group
ca: Recull el grup

en: Remove Group
ca: Elimina el grup

en: Drop Group from VCA...
ca: Grup de la VCA...

en: Assign Group to VCA...
ca: Assigna un grup a VCA...

en: Remove Subgroup Bus
ca: Elimina bus del subgrup

en: Add New Subgroup Bus
ca: Afegeix un nou bus de subgrup

en: Add New Aux Bus (pre-fader)
ca: Afegeix un nou bus auxiliar (pre-fader)

en: Add New Aux Bus (post-fader)
ca: Afegeix un nou bus auxiliar (post-fader)

en: Assign Selection to VCA...
ca: Assigna la selecció a VCA...

en: Assign Record Enabled to VCA...
ca: Assigna un registre habilitat a VCA...

en: Assign Soloed to VCA...
ca: Assignar Soloed a VCA...

en: Enable All Groups
ca: Habilita tots els grups

en: Disable All Groups
ca: Desactiva tots els grups

en: Idle O Meter
ca: Vúmetre d'inactivitat

en: <b>GUI Idle Timing Statistics</b>
ca: <b>Idle Timing Statistics</b>

en: Current:
ca: Corrent:

en: Mean:
ca: Mitjana:

en: σ:
ca: :

en: Elapsed:
ca: Extingit:

en: Remove Time starting at:
ca: Elimina el temps a partir de:

en: Insert Time starting at:
ca: Insereix el temps a partir de:

en: Time to remove:
ca: Temps d'eliminació:

en: Time to insert:
ca: Temps d'inserció:

en: Intersected regions should:
ca: Les regions intersecades haurien de:

en: stay in position
ca: mantenir-se en posició

en: move
ca: mou

en: be split
ca: dividir

en: Apply to all playlists of the selected track(s)
ca: Aplica a totes les llistes de reproducció de les pistes seleccionades

en: Move glued-to-musical-time regions (MIDI regions)
ca: Mou les regions en temps enganxós a musical (regions MIDI)

en: Move markers
ca: Mou els marcadors

en: Move glued-to-musical-time markers
ca: Mou els marcadors en temps enganxós a musical

en: Move locked markers
ca: Mou els marcadors blocats

en: Remove time
ca: Elimina el temps

en: Insert time
ca: Insereix l'hora

en: Invalid or zero duration entered. Please enter a valid duration
ca: Durada no vàlida o zero introduïda. Introduïu una durada vàlida

en: -none-
ca: -cap-

en: ≤ %1 outs
ca: %%1 surt

en: %1 outs
ca: un total del 5%

en: stereo
ca: estèreo

en: Importing file: %1 of %2
ca: Importació d'arxiu: %1 de %2

en: <b>INPUT</b> to %1
ca: <b>ENTRADA</b> a %1

en: <b>OUTPUT</b> from %1
ca: <b>SORTIDA</b> de %1

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: It is not possible to add a port here.
ca: Aquí no es pot afegir un port.

en: Cannot add port
ca: No es pot afegir el port

en: Add %1 port
ca: Afegeix port %1

en: Routing Grid
ca: Quadrícula d'encaminament

en: <b>%1</b>
    Double-click to show generic GUI.%2
ca: <b>%1</b>
    Feu doble clic per mostrar la interfície gràfica genèrica.%2

en: Edit with generic controls...
ca: Edita amb controls genèrics...

en: I/O selector
ca: Selector d'E/S

en: %1 input
ca: entrada %1

en: %1 output
ca: sortida %1

en: your own
ca: el vostre

en: Default keybindings not found - %1 will be hard to use!
ca: No s'han trobat les vinculacions de tecles predeterminades. El 0%1 serà difícil d'utilitzar!

en: Key bindings file "%1" not found. Default bindings used instead
ca: No s'ha trobat el fitxer de vinculacions de tecles «%1». En lloc seu s'utilitzen les vinculacions predeterminades

en: Colliding keybindings
ca: Lligams de tecla

en: The key sequence is already bound to '%1'.
    
    You can replace the existing binding or cancel this action.
ca: La seqüència de tecles ja està lligada a '%1'.
    
    Podeu reemplaçar la vinculació existent o cancel·lar aquesta acció.

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Remove shortcut
ca: Elimina la drecera

en: Search...
ca: Cerca...

en: Click to reset search string
ca: Feu clic per restablir la cadena de cerca

en: To remove a shortcut, select an action then press this:
ca: Per eliminar una drecera, seleccioneu una acció i premeu això:

en: Reset Bindings to Defaults
ca: Restableix les vinculacions als valors predeterminats

en: Print Bindings (to your web browser)
ca: Imprimeix les vinculacions (al vostre navegador web)

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: RegionList
ca: Llista

en: sample
ca: mostra

en: period
ca: període

en: programming error: %1 (%2)
ca: error de programació: %1 (%2)

en: License
ca: Llicència

en: Size
ca: Mida

en: Use PH
ca: Utilitza el PH

en: Goto
ca: Ves a

en: Glue
ca: Glu

en: Performer:
ca: Actuar:

en: Composer:
ca: Compositor:

en: Pre-Emphasis
ca: Prefasi

en: Remove this range
ca: Elimina aquest interval

en: Start time - middle click to locate here
ca: Hora d'inici - clic del mig per localitzar-lo aquí

en: End time - middle click to locate here
ca: Temps final - clic del mig per localitzar-lo aquí

en: Set range start from playhead location
ca: Estableix l'inici de l'interval des de la ubicació del capçal de reproducció

en: Set range end from playhead location
ca: Estableix el final de l'interval des de la ubicació del capçal de reproducció

en: Remove this marker
ca: Suprimeix aquest marcador

en: Position - middle click to locate here
ca: Posició - feu clic amb el botó del mig per localitzar aquí

en: Set marker time from playhead location
ca: Estableix el temps del marcador des de la ubicació del capçal de reproducció

en: New Marker
ca: Marcador nou

en: <b>Loop/Punch Ranges</b>
ca: <b>Intervals de bucle/inserció</b>

en: <b>Markers (Including CD Index)</b>
ca: <b>Marcadors (Incloent l'índex de CD)</b>

en: <b>Ranges (Including CD Track Ranges)</b>
ca: <b>Ranges (Incloent els intervals de les pistes de CD)</b>

en: add range marker
ca: Afegeix un marcador de rang

en: Loudness Analyzer and Normalizer
ca: Analitzador i normalitzador de sonoritat

en: Realtime
ca: Temps real

en: Analysis Report
ca: Informe d'anàlisi

en: Preset:
ca: Preserveu:

en: <b>Target</b>
ca: <b>Objectiu</b>

en: <b>Measured</b>
ca: <b>Mesurat</b>

en: <b>Delta</b>
ca: <b>Diferència</b>

en: Total gain:
ca: Guany total:

en: <b>When enabled</b> an amplifier processor is used to apply the gain. This allows for custom positioning of the gain-stage in the master-bus' signal flow, potentially followed by a limiter to conform to both loudness and peak requirements. Depending on limiter settings or DSP after the gain-stage, repeat loudness measurements may produce different results.
    <b>When disabled</b>, the gain is applied directly to the output of the master-bus. This results in an efficient and reliable volume adjustment.
ca: <b>Quan està activat</b>s'usa un processador d'amplificació per a aplicar el guany. Això permet el posicionament personalitzat de l'etapa de guany al flux de senyal del bus mestre, seguit potencialment per un limitador per a adaptar-se tant a la sonoritat com als requeriments de pic. Depenent de la configuració del limitador o DSP després de l'etapa de guany,  mesures repetides de la sonoritat poden produir resultats diferents.
    <b>Quan està desactivat</b>, el guany s'aplica directament a la sortida del bus mestre. Això dona lloc a un ajust de volum eficient i fiable.

en: <b>Loudness Analysis</b>
ca: <b>Anàlisi de sonoritat</b>

en: This allows the user to analyze and conform the loudness of the signal at the master-bus output of the complete session, as it would be exported. When using this feature, remember to disable normalization in the session export profile.
ca: Això permet a l'usuari d'analitzar i ajustar la sonoritat de la sortida del bus mestre de la sessió complerta, tal i com es faria en l'exportació. Quan feu servir aquesta característica, recordeu desactivar la normalització en el perfil d'exportació de la sessió.

en: Loudness measurement returned no results. Likely because the analyzed range is to short.
ca: La mesura de sonoritat no ha retornar cap resultat. Possiblement perquè el rang analitzat és massa curt

en: Export Loudness Report
ca: Exporta informe de sonoritat

en: Save Loudness Preset
ca: Desa predefinit de sonoritat

en: <b>    ±40 dB</b>
ca: <b> ±40 dB</b>

en: Add/Set
ca: Afegeix/Estable

en: Call
ca: Trucada

en: New Hook
ca: Nou punt

en: Load
ca: Carrega

en: Description
ca: Descripció

en: Action Scripts are user initiated actions (menu, shortcuts, toolbar-button) for batch processing or customized tasks.
ca: Els scripts d'acció són accions iniciades per l'usuari (menú, dreceres, botó d'eines) per al processament per lots o tasques personalitzades.

en: Action Scripts
ca: Scripts d'acció

en: Signal(s)
ca: Senyal(s)

en: Lua action hooks are event-triggered callbacks for the Editor/Mixer GUI. Once a script is registered it is automatically triggered by events to perform some task.
ca: Els ganxos d'acció de Lua són crides de retorn per a la IGU de l'editor/Mesclador. Un cop registrat un script els esdeveniments l'activin automàticament per realitzar alguna tasca.

en: Action Hooks
ca: Interrupcions

en: Lua session scripts are loaded into processing engine and run in realtime. They are called periodically at the start of every audio cycle in the realtime process context before any processing takes place.
ca: Els scripts de sessió de Lua es carreguen al motor de processament i s'executen en temps real. S'anomenen periòdicament a l'inici de cada cicle d'àudio en el context del procés en temps real abans de qualsevol procés.

en: Session Scripts
ca: Scripts de la sessió

en: Action %1
ca: Acció %1

en: Unset
ca: Desfés

en: Session script '%1' removal failed: %2
ca: Ha fallat l'eliminació de l'script de la sessió «%1»: el 2%

en: Main_menu
ca: Menú

en: redirectmenu
ca: redirecciona

en: ProcessorMenu
ca: ProcessadorMenu

en: Loading user ui scripts file %1
ca: S'està carregant el fitxer de scripts ui de l'usuari per cent1

en: cannot read ui scripts file "%1"
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de scripts ui «%1»

en: user ui scripts file "%1" not loaded successfully.
ca: el fitxer de scripts d'ui de l'usuari «%1» no s'ha carregat correctament.

en: UI script file %1 not saved
ca: No s'ha desat el fitxer de script %1 de la IU

en: Add Shortcut or Lua Script
ca: Afegeix una drecera o un script Lua

en: Add Lua Callback Hook
ca: Afegeix un Hook de la crida de retorn de Lua

en: Add Lua Session Script
ca: Afegeix un script de sessió Lua

en: Cannot read script '%1': %2
ca: No es pot llegir l'script '%1':%2

en: Set Script Parameters
ca: Estableix els paràmetres de l'script

en: Session script '%1' instantiation failed: %2
ca: Ha fallat l'instanciació de l'script de la sessió '%1':%2

en: Loading Session script '%1' failed: %2
ca: La càrrega de l'script de la sessió «%1» ha fallat:%2

en: Run
ca: Executa

en: Clear Output
ca: Neteja la sortida

en: Revert
ca: Reverteix

en: Select Editor Buffer
ca: Selecciona la memòria intermèdia de l'editor

en: Window|Lua
ca: Lua

en: LuaException: %1
ca: LuaExcepció

en: Glib Exception: %1
ca: Excepció Glib: %1

en: C++ Exception: %1
ca: C++ Excepció:%1

en: Deleted %1
ca: Suprimit %1

en: Failed to delete %1
ca: No s'ha pogut suprimir %1

en: Missing script header.
    The script requires an '{ardour}' info table and a 'factory' function.
ca: Falta la capçalera de l'script.
    L'script requereix una taula d'informació «{ardour}» i una funció «factoria».

en: Script fails to compile.
ca: L'script no ha pogut compilar.

en: Invalid or missing script-name or script-type.
ca: Nom de script o tipus de script no vàlid o que manca.

en: Invalid script-type.
    Valid types are 'EditorAction' and 'Snippet'.
ca: El tipus de script no és vàlid.
    Els tipus vàlids són «EditorAction» i «Snippet».

en: Saved as %1
ca: S'ha desat com a %1

en: Error saving file: %1
ca: Error en desar el fitxer:%1

en: Script with given name '%1' already exists.
    Use a different name in the descriptor.
ca: L'script amb el nom de pila '%1' ja existeix.
    Utilitzeu un nom diferent al descriptor.

en: Scratch Buffer %1
ca: Memòria intermèdia de Scratch per cent1

en: Action: '%1'
ca: Acció: '%1'

en: Snippet: %1
ca: Snippet: 0%1

en: Save as
ca: Desa com

en: %1 could not connect to the audio backend.
ca: %1 no s'ha pogut connectar al rerefons d'àudio.

en: The audio backend (%1) has failed, or terminated
ca: El rerefons d'àudio (%1) ha fallat, o ha finalitzat

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
    
    This could be due to misconfiguration or to an error inside %2.
    
    Click OK to exit %1.
ca: 2% ha sortit inesperadament i sense notificar-ho a %1.
    
    Això podria ser degut a una mala configuració o a un error de 2%.
    
    Feu clic a D'acord per sortir %1.

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
ca: %2 ha sortit inesperadament i sense notificar-ho a %1.

en: 
       %1 could not understand your command line
ca: 
    %1 no ha pogut entendre la vostra línia d'ordres

en: An error was encountered while launching %1
ca: S'ha trobat un error mentre es llançava %1

en:  (built using
ca: (construeix utilitzant

en:  and GCC version
ca: i la versió del GCC

en: Some portions Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus
ca: Algunes parts Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus

en: %1 comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
ca: %1 NO TÉ CAP GARANTIA

en: not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: NI TAN SOLS PER A LA MERCANT O L'APTITUD PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
ca: Es tracta de programari lliure, i és benvingut redistribuir-lo

en: under certain conditions; see the source for copying conditions.
ca: sota certes condicions; vegeu la font per copiar les condicions.

en: %1 is already running.
ca: %1 ja s'està executant

en: could not initialize %1.
ca: could not initialise %1.

en: Could not initialize %1 (likely due to corrupt config files).
    Run %1 from a commandline for more information.
ca: No s'ha pogut inicialitzar %1 (per exemple a causa de fitxers de configuració corruptes).
    Executeu %1 des d'una línia de comandes per a més informació.

en: Cannot xinstall SIGPIPE error handler
ca: No es pot xinstall el gestor d'errors SIGPIPE

en: Could not complete pre-GUI initialization
ca: No s'ha pogut completar la inicialització de pre-GUI

en: could not create %1 GUI
ca: no s'ha pogut crear la IGU del 3%

en: Display absolute time
ca: Mostra el temps absolut

en: Display delta to edit cursor
ca: Mostra el delta per editar el cursor

en: Display delta to origin marker
ca: Mostra el marcador delta a origen

en: Edit Tempo
ca: Edita el tempo

en: Insert Tempo Change
ca: Insereix un canvi de tempo

en: MarkerText
ca: Marcador

en: None
ca: Cap

en: Force
ca: Força

en: MIDI Channel Control
ca: Control del canal MIDI

en: Playback all channels
ca: Reproducció de tots els canals

en: Play only selected channels
ca: Reprodueix només els canals seleccionats

en: Use a single fixed channel for all playback
ca: Utilitza un únic canal fix per a tota la reproducció

en: Record all channels
ca: Enregistra tots els canals

en: Record only selected channels
ca: Enregistra només els canals seleccionats

en: Force all channels to 1 channel
ca: Força tots els canals a 1 canal

en: Inbound
ca: Entrada

en: Click to enable recording all channels
ca: Feu clic per activar l'enregistrament de tots els canals

en: Click to disable recording all channels
ca: Feu clic per desactivar l'enregistrament de tots els canals

en: Click to invert currently selected recording channels
ca: Feu clic per invertir els canals d'enregistrament seleccionats actualment

en: Playback
ca: Reproducció

en: Click to enable playback of all channels
ca: Feu clic per activar la reproducció de tots els canals

en: Click to disable playback of all channels
ca: Feu clic per desactivar la reproducció de tots els canals

en: Click to invert current selected playback channels
ca: Feu clic per invertir els canals de reproducció seleccionats

en: Click to toggle playback of channel %1
ca: Feu clic per commutar la reproducció del canal %1

en: Click to force all MIDI channel messages to channel %1
ca: Feu clic per forçar tots els missatges del canal MIDI al canal %1

en: Click to toggle recording of channel %1
ca: Feu clic per commutar l'enregistrament del canal per cent1

en: Click to force all recorded channels to %1
ca: Feu clic per forçar tots els canals enregistrats a un 1%

en: MIDI Region Trimmer:
ca: Retalladora de regions MIDI:

en: Export MIDI: %1
ca: Exporta MIDI:%1

en: Whole
ca: Rodona

en: Half
ca: Blanca

en: Triplet
ca: Treset

en: Quarter
ca: Negra

en: Eighth
ca: Corxera

en: Sixteenth
ca: Semicorxera

en: Thirty-second
ca: Fusa

en: Sixty-fourth
ca: Semifusa

en: edit note start
ca: edita l'inici de la nota

en: edit note channel
ca: edita el canal de notes

en: edit note number
ca: edita el número de nota

en: edit note velocity
ca: edita la velocitat de la nota

en: edit note length
ca: edita la longitud de la nota

en: insert new note
ca: insereix una nota nova

en: delete notes (from list)
ca: suprimeix notes (de la llista)

en: change note channel
ca: canvia el canal de la nota

en: change note number
ca: canvia el número de nota

en: change note velocity
ca: canvia la velocitat de la nota

en: change note length
ca: canvia la longitud de la nota

en: channel edit
ca: edició del canal

en: velocity edit
ca: edició de velocitat

en: add note
ca: afegir nota

en: step add
ca: add

en: alter patch change
ca: altera el canvi de pedaç

en: add patch change
ca: afegeix un canvi de pedaç

en: move patch change
ca: mou el canvi de pedaç

en: delete patch change
ca: suprimeix el canvi de pedaç

en: delete selection
ca: suprimeix la selecció

en: delete note
ca: suprimeix la nota

en: move notes
ca: mou notes

en: copy notes
ca: copiar notes

en: change velocities
ca: canvia velocitats

en: transpose
ca: transposa

en: change note lengths
ca: canvia la longitud de la nota

en: nudge
ca: avís

en: change channel
ca: canvia el canal

en: Bank
ca: Banc

en: Channel
ca: Canal

en: paste
ca: enganxa

en: MIDI Region Operations:
ca: Operacions de les regions MIDI

en: MIDI Region Properties:
ca: Propietats de les regions MIDI

en: attempt to display MIDI region with no source
ca: intent de mostrar la regió MIDI sense cap font

en: attempt to display MIDI region with no model
ca: intent de mostrar la regió MIDI sense model

en: failed to create MIDI region
ca: no s'ha pogut crear la regió MIDI

en: External MIDI Device
ca: Dispositiu MIDI extern

en: External Device Mode
ca: Mode de dispositiu extern

en: Plugin Provided
ca: Connector proporcionat

en: Show Full Range
ca: Mostra l'interval complet

en: Fit Contents
ca: Ajusta el contingut

en: Note Range
ca: Interval de notes

en: Note Mode
ca: Mode de nota

en: Channel Selector...
ca: Selector de canals...

en: Patch Selector...
ca: Selector de pedaços...

en: Color Mode
ca: Mode de color

en: Pressure
ca: Pressió

en: Controllers
ca: Controladors

en: Polyphonic Pressure
ca: Pressió polifònica

en: No MIDI Channels selected
ca: No s'ha seleccionat cap canal MIDI

en: Hide all channels
ca: Oculta tots els canals

en: Show all channels
ca: Mostra tots els canals

en: Channel %1
ca: Canal %1

en: Controller %1
ca: Controlador %1

en: Controllers %1-%2
ca: Controladors %1-%2

en: Sustained
ca: Susting

en: Percussive
ca: Percussiva

en: Meter Colors
ca: Colors dels vúmetres

en: Channel Colors
ca: Colors de canal

en: Track Color
ca: Color de pista

en: Are you sure you want to
    show all MIDI automation lanes?
ca: Esteu segur que voleu mostrar
    totes les línies d'automatització MIDI?

en: Show All Automation
ca: Mostra tota l'automatització

en: There are a total of 16 MIDI channels times 128 Control-Change parameters, not including other MIDI controls. Showing all will add more than 2000 automation lanes which is not generally useful. This will take some time and also slow down the GUI significantly.
ca: Hi ha un total de 16 canals MIDI per 128 paràmetres de control, sense incloure altres controls MIDI. Mostrar-los tots afegirà més de 2000 línies d'automatització i això no acostuma a ser útil. Això pren el seu temps i alenteix significativament la IU.

en: Line history:
ca: Història de la línia:

en: Auto-Scroll
ca: Desplaçament automàtic

en: Enabled
ca: Activat

en: Delta times
ca: Temps Delta

en: New velocity
ca: Nova velocitat

en: <b>Navigation Timeline</b>. Use left-click to locate to time position or marker; scroll-wheel to jump, hold %1 for fine grained and %2 + %3 for extra-fine grained control. Right-click to set display range. The display unit is defined by the primary clock.
ca: <b>Línia de temps de navegació</b>. Feu clic amb el botó esquerre per a localitzar la posició del temps o el marcador; roda de desplaçament per saltar, mantenir el percentatge 1 per a gra fi i el 2% + 3% 3 per a control de gra extra. Feu clic amb el botó dret per establir l'interval de visualització. La unitat de visualització està definida pel rellotge primari.

en: 30 sec
ca: 30 segons

en: 2 mins
ca: 2 min

en: 5 mins
ca: 5 min

en: 10 mins
ca: 10 min

en: 20 mins
ca: 20 min

en: Missing File
ca: Falta el fitxer

en: Select a folder to search
ca: Seleccioneu una carpeta a cercar

en: Add chosen folder to search path, and try again
ca: Afegeix la carpeta triada per cercar el camí i intenta-ho de nou

en: Stop loading this session
ca: Atura la càrrega d'aquesta sessió

en: Skip all missing files
ca: Omet tots els fitxers que manquen

en: Skip this file
ca: Omet aquest fitxer

en: audio
ca: àudio

en: %1 cannot find the %2 file
    
    <i>%3</i>
    
    in any of these folders:
    
    					<tt>%4</tt>
ca: %1 no pot trobar el fitxer %2
    
    <i>%3</i>
    
    en qualsevol d'aquestes carpetes:
    
    					<tt>%4</tt>

en: Click to choose an additional folder
ca: Feu clic per triar una carpeta addicional

en: Missing Source Files
ca: Falten els fitxers font

en: OK
ca: D'acord

en: This session misses following %1 files.
    They have been replaced with silence:
ca: Aquesta sessió fracassa seguint %1 fitxers.
    Han estat substituïts per silenci:

en: ... and %1 more files. See the Log window for a complete list.
ca: .... i %1 fitxers. Reviseu la finestra de registre per a la llista complerta.

en: 
    The Regions and edits have been retained.
    If this is unexpected, manually locate the files and restore them in the session folder.
ca: 
    S'han conservat les regions i edicions.
    Si això és inesperat, localitzeu manualment els fitxers i restaureu-los a la carpeta de sessió.

en: Missing Plugins
ca: Manquen connectors

en: This session contains the following plugins that cannot be found on this system:
ca: Aquesta sessió conté els següents connectors que no es poden trobar en aquest sistema:

en: Yes
ca: Si

en: Click to toggle the width of this mixer strip.
ca: Feu clic per commutar l'amplada d'aquesta tira del mesclador.

en: 
    %1-%2-click to toggle the width of all strips.
ca: 
    %1-%2-clic per commutar l'amplada de totes les tires.

en: Hide this mixer strip
ca: Oculta aquesta tira

en: Isolate Solo
ca: Isolar Solo

en: Lock Solo Status
ca: Bloqueja l'estat del Solo

en: SoloLock|Lock
ca: Bloqueja

en: Trim:
ca: Retalla:

en: Phase Invert
ca: Inverteix la fase

en: Record & Monitor
ca: Enregistra i monitora

en: Solo Iso / Lock
ca: Solo Iso / Bloqueja

en: VCA Assigns
ca: Assignacions VCA

en: Show/Hide Monitoring Section
ca: Mostra/Oculta la secció de monitoratge

en: Loudness|LAN
ca: LAN

en: Master output volume
ca: Volum del mestre de sortida

en: Measure loudness of the session, normalize master output volume
ca: Mesurar sonoritat de la sessió, normalitzar volum del mestre de sortida

en: Enable/Disable MIDI input
ca: Activa/desactiva l'entrada MIDI

en: Inputs...
ca: Entrades...

en: Strict I/O
ca: E/S estricte

en: Record Pre-Fader
ca: Prefader del registre

en: Record Post-Fader
ca: Enregistrament Post-Fader

en: Custom Record+Playback Positions
ca: Posicions personalitzades de registre i retroacció

en: Disk I/O...
ca: E/S Disc...

en: Pin Connections...
ca: Connexions Pin...

en: Fan out to Tracks
ca: Ves a les pistes

en: Duplicate...
ca: Duplica...

en: Disk
ca: Disc

en: Change all in Group to %1
ca: Canvia tot dins del grup a %1

en: Change all to %1
ca: Canvia-ho tot a %1

en: Change same track-type to %1
ca: Canviar mateix tipus de pista a %1

en: Right-click or Double-click here
    to add Track, Bus, or VCA channels
ca: Clic dret o doble clic
    per afegir pista, bus o canal VCA

en: Group
ca: Grup

en: Favorite Plugins
ca: Connectors preferits

en: Recent Plugins
ca: Connectors recents

en: Error adding GUI elements for new tracks/busses %1
ca: S'ha produït un error en afegir elements de la IGU per a les noves pistes/bus %1

en: The Plugin's number of audio outputs ports (%1) does not match the Tracks's number of audio outputs (%2). Cannot fan out.
ca: El nombre de sortides d'àudio del connector (%1) no coincideix amb el nombre de sortides d'àudio de les pistes (%2). No es pot fer fora.

en: Instrument has only 1 output bus. Nothing to fan out.
ca: L'instrument només té 1 bus de sortida. No hi ha res a fer fora.

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Hide All
ca: Oculta-ho tot

en: Show All Audio Tracks
ca: Mostra totes les pistes d'àudio

en: Hide All Audio Tracks
ca: Oculta totes les pistes d'àudio

en: Show All Midi Tracks
ca: Mostra totes les pistes Midi

en: Hide All Midi Tracks
ca: Oculta totes les pistes Midi

en: Show All Busses
ca: Mostra tots els busos

en: Hide All Busses
ca: Oculta tots els busos

en: track display list item for renamed strip not found!
ca: no s'ha trobat l'element de llista de visualització de la tira reanomenada

en: -all-
ca: -tot-

en: Strips
ca: Ratlles

en: Window|Mixer
ca: Mesclador

en: No Track/Bus is selected.
ca: No s'ha seleccionat cap pista/bus.

en: Add at the top
ca: Afegeix a la part superior

en: Add Pre-Fader
ca: Afegeix un prefader

en: Add Post-Fader
ca: Afegeix un post-Fader

en: Add at the end
ca: Afegeix al final

en: Remove from favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Delete Preset
ca: Suprimeix el valor predefinit

en: Toggle Solo on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Commuta el Solo a les pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Toggle Mute on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Commuta el silenci en les pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Toggle Rec-enable on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Commuta el Rec-enable a les pistes/ocupats seleccionats del Mixer

en: Decrease Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Redueix la guany en pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Increase Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Augmenta el guany en les pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Set Gain to 0dB on Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Estableix el guany a 0dB en les pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Copy Selected Processors
ca: Copia els processadors seleccionats

en: Cut Selected Processors
ca: Retalla els processadors seleccionats

en: Paste Selected Processors
ca: Enganxa els processadors seleccionats

en: Delete Selected Processors
ca: Suprimeix els processadors seleccionats

en: Select All (visible) Processors
ca: Selecciona tots els processadors (visibles)

en: Toggle Selected Processors
ca: Commuta els processadors seleccionats

en: Toggle Selected Plugins
ca: Commuta els connectors seleccionats

en: Deselect all strips and processors
ca: Desselecciona totes les tires i processadors

en: Select Next Mixer Strip
ca: Selecciona la següent franja de mescla

en: Select Previous Mixer Strip
ca: Selecciona la franja del mesclador anterior

en: Scroll Mixer Window to the left
ca: Desplaça la finestra del mesclador cap a l'esquerra

en: Scroll Mixer Window to the right
ca: Desplaça la finestra del mesclador cap a la dreta

en: Toggle MIDI Input Active for Mixer-Selected Tracks/Busses
ca: Commuta l'entrada MIDI activa per a les pistes/ocupats seleccionats del mesclador

en: Mixer: Show Mixer List
ca: Mesclador: Mostra la llista de Mescladors

en: Mixer: Show VCAs
ca: Mesclador: Mostra VCA

en: Mixer: Show Mixbusses
ca: Mesclador: Mostra les mescles

en: Mixer: Show Monitor Section
ca: Mesclador: Mostra la secció del monitor

en: Mixer: Show Foldback Strip
ca: Mesclador: Mostra la banda de retorn

en: Toggle Disk Monitoring
ca: Commuta el seguiment de disc

en: Toggle Input Monitoring
ca: Commuta el seguiment d'entrada

en: Reset Peak
ca: Reinicia el pic

en: Variable height
ca: Alçada variable

en: Grande
ca: GRAN

en: Peak (+6dBFS)
ca: Pic (+6dBFS)

en: Peak (0dBFS)
ca: Pic (0dBFS)

en: RMS + Peak
ca: RMS + Pic

en: K14/RMS
ca: K14/RM

en: Isolated
ca: Aïllat

en: Auditioning
ca: Audició

en: When active, something is solo-isolated.
    Click to de-isolate everything
ca: Quan està actiu, alguna cosa està aïllat en solitari.
    Feu clic per a des-isolar-ho tot

en: When active, auditioning is active.
    Click to stop the audition
ca: Quan està actiu, l'audició està activa.
    Feu clic per aturar l'audició

en: Solo controls affect solo-in-place
ca: Els controls de solo afecten en solitari

en: Solo controls toggle after-fader-listen
ca: Controls de soroll commutar post-fader-listen

en: Solo controls toggle pre-fader-listen
ca: Controls de soroll commutar pre-fader-listen

en: Exclusive solo means that only 1 solo is active at a time
ca: El solo exclusiu significa que només 1 solo està actiu a la vegada

en: If enabled, solo will override mute
    (a soloed & muted track or bus will be audible)
ca: Si està habilitat, el solo substituirà el silenci
    (una pista o autobús silenciat en solitari serà audible)

en: Processors
ca: Processadors

en: Allow one to add monitor effect processors
ca: Permet afegir processadors d'efectes de monitor

en: Gain increase for soloed signals (0dB is normal)
ca: Augment de guanys per senyals en solitari (0dB és normal)

en: Gain reduction non-soloed signals
    A value above -inf dB causes "solo-in-front"
ca: Reducció de guanys senyals no compatibles
    Un valor superior -inf dB causa «solo-in-front»

en: OFF
ca: DESACTIVAT

en: SiP Cut
ca: Tall SiP

en: Gain reduction to use when dimming monitor outputs
ca: Reducció de guanys a utilitzar en atenuar les sortides del monitor

en: Use Monitor Section
ca: Utilitza la secció del monitor

en: Toggle Monitor Section Processor Box
ca: Commuta el quadre de processador de secció del monitor

en: Cut monitor channel %1
ca: Retalla el canal del monitor per cent1

en: Dim monitor channel %1
ca: Dim monitor canal %1

en: Solo monitor channel %1
ca: Canal de monitoratge de Solo %1

en: Invert monitor channel %1
ca: Inverteix canal del monitor %1

en: In-place solo
ca: En solitari

en: After Fade Listen (AFL) solo
ca: Després de l'esvaïment en solitari (AFL)

en: Pre Fade Listen (PFL) solo
ca: solo d'escolta prèvia (PFL)

en: Toggle exclusive solo mode
ca: Commuta el mode exclusiu en solitari

en: Toggle mute overrides solo mode
ca: Commuta el mode de silenci sobreescriu

en: No session - no I/O changes are possible
ca: No hi ha sessió - no hi ha canvis d'E/S possibles

en: Monitor output selector
ca: Selector de sortida del monitor

en: bypassed
ca: sense passar

en: Some regions are muted
ca: Algunes regions estan silenciades

en: Support %1 Development
ca: Dona suport al desenvolupament de %1

en: I'd like to make a one-time donation
ca: M'agradaria fer una donació un cop

en: Tell me more about becoming a subscriber
ca: Explica'm més sobre convertir-me en un subscriptor

en: I'm already a subscriber!
ca: Ja soc un subscriptor!

en: Ask about this the next time I export
ca: Pregunta-m'ho la propera vegada que exporti

en: Never ever ask me about this again
ca: Mai m'ho tornis a preguntar

en: Congratulations on your session export.
    
    It looks as if you may already be a subscriber. If so, thanks, and sorry
    to bother you again about this - I'm working on improving our subscriber system
    so that I don't have to keep annoying you with this message.
    
    If you're not a subscriber, perhaps you might consider supporting my work
    on Ardour with either a one-time donation or subscription. Nothing will 
    happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
ca: Enhorabona per l'exportació de la sessió.
    
    Sembla que ja pots ser un subscriptor. Si és així, gràcies i ho sento
    per molestar-vos una altra vegada sobre això - estic treballant per millorar el nostre sistema de subscriptors
    Perquè no hagi de continuar molestant-te amb aquest missatge.
    
    Si no ets un subscriptor, potser et podries plantejar donar suport al meu treball
    a l'Ardour amb un donatiu d'un sol cop o una subscripció. Res 
    passi si decideix no fer-ho. No obstant això, el desenvolupament continu d'Ardour
    Es basa en un flux d'ingressos estable i sostenible. Gràcies per utilitzar l'Ardour!

en: Congratulations on your session export.
    
    I hope you find Ardour a useful tool. I'd like to ask you to consider supporting
    its development with either a one-time donation or subscription. Nothing
    will happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
ca: Enhorabona per l'exportació de la sessió.
    
    Espero que trobis l'Ardour una eina útil. Vull demanar-vos que considereu donar suport
    el seu desenvolupament amb una donació o subscripció d'un sol cop. Res
    Passarà si decideix no fer-ho. No obstant això, el desenvolupament continu d'Ardour
    Es basa en un flux d'ingressos estable i sostenible. Gràcies per utilitzar l'Ardour!

en: Replace existing preset with this name
ca: Reemplaça el predefinit existent amb aquest nom

en: Name of new preset
ca: Nom del nou predefinit

en: New Favorite Only
ca: Només favorita nova

en: <small><i>This can later be changed in Preferences &gt; Appearance.</i></small>
ca: <small><i>Això es pot canviar més endavant a Preferències -> Aparença.</i></small>

en: Welcome to %1
ca: Us donem la benvinguda a %1

en: Default folder for %1 sessions
ca: Carpeta per defecte per a les sessions de %1

en: Default folder for new sessions
ca: Carpeta predeterminada per a les sessions noves

en: Normalize regions
ca: Normalitzar regions

en: Normalize region
ca: Normalitzar regió

en: Constrain RMS to:
ca: Restringeix RMS a:

en: Constrain LUFS to:
ca: Restringeix LUFS a:

en: Normalize to:
ca: Normalitzar a:

en: Normalize each region using its own peak value
ca: Normalitza cada regió fent servir el seu propi valor pic

en: Normalize each region using the peak value of all regions
ca: Normalitza cada regió fent servir el valor pic de totes les regions

en: Normalize
ca: Normalitzar

en: Select Note
ca: Selecciona una nota

en: Usage:
ca: Ús:

en:  [ OPTIONS ] [ SESSION-NAME ]
ca: [OPCIONS][NOM DE SESSIÓ ]

en: Ardour is a multichannel hard disk recorder (HDR) and digital audio workstation (DAW).
ca: Ardour és un gravador de disc dur multicanal (HDR) i una estació de treball d'àudio digital (DAW).

en: Options:
ca: Opcions:

en:   -a, --no-announcements      Do not contact website for announcements
ca: -a, --no-announcements      No contactar amb el lloc web per a anuncis

en:   -A, --actions               Print all possible menu action names
ca: -A, --actions Imprimeix tots els noms possibles d'accions de menú

en:   -b, --bindings              Display all current key bindings
ca: -b, --bindings Mostra totes les vinculacions de tecles actuals

en:   -B, --bypass-plugins        Bypass all plugins in an existing session
ca: -B, --bypass-plugins omet tots els connectors en una sessió existent

en:   -c, --name <name>           Use a specific backend client name, default is ardour
ca: -c, --name <name> Usa un nom específic de client de rerefons, per defecte és ardour

en:   -d, --disable-plugins       Disable all plugins (safe mode)
ca: -d, --disable-plugins Desactiva tots els connectors (mode segur)

en:   -D, --debug <options>       Set debug flags. Use "-D list" to see available options
ca: -D, --debug <options> Estableix les banderes de depuració. Utilitzeu «-D list» per veure les opcions disponibles

en:   -h, --help                  Print this message
ca: -h, --help Imprimeix aquest missatge

en:   -k, --keybindings <file>    Path to the key bindings file to load
ca: -k, --keybindings <file> Camí al fitxer de vinculacions de tecles a carregar

en:   -m, --menus file            Use "file" to define menus
ca: -m, --menus file Useu «file» per definir menús

en:   -n, --no-splash             Do not show splash screen
ca: -n, --no-splash No mostra la pantalla de presentació

en:   -N, --new <session-name>    Create a new session from the command line
ca:  -N, --new <session-name>   Crea una sessió nova des de la línia de comandes

en:   -O, --no-hw-optimizations   Disable h/w specific optimizations
ca: -O, --no-hw-optimizations Desactiva les optimitzacions específiques de h/w

en:   -P, --no-connect-ports      Do not connect any ports at startup
ca: -P, --no-connect-ports No connecta cap port a l'inici

en:   -S, --sync                  Draw the GUI synchronously
ca: -S, --sync Dibuixa la interfície gràfica

en:   -T, --template <name>       Use given template for new session
ca: -T, --template <name>    Usa una plantilla donada per a una sessió nova

en:   -v, --version               Print version and exit
ca: -v, --version Imprimeix la versió i surt

en: Report bugs to http://tracker.ardour.org
ca: Informeu d'errors a http://tracker.ardour.org

en: Website http://ardour.org
ca: Lloc web http://ardour.org

en: Bypass
ca: Passa

en: Pan automation mode
ca: Mode d'automatització del panorama

en: Bank %1
ca: Banc 0%1

en: Bank:
ca: Banc:

en: Audition on Change
ca: Audició sobre el canvi

en: Note: Patch Selection is volatile (only Midi-Tracks retain bank/patch selection).
ca: Nota: La selecció de pedaços és volàtil (només Midi-Tracks conserva la selecció bancària/patx).

en: Start Note:
ca: Nota inicial:

en: End Note:
ca: Nota final:

en: Chn %1
ca: Cnl %1

en: Select Patch for "%1"
ca: Selecciona el pedaç per a «%1»

en: Group ID
ca: ID de grup

en: Only this track/group
ca: Només aquesta pista/grup

en: ALL tracks
ca: TOTES les pistes

en: Select a Playlist for: %1
ca: Selecciona una llista de reproducció per: %1

en: Copy a Playlist for: %1
ca: Copia una llista de reproducció per: %1

en: Share a Playlist for: %1
ca: Comparteix una llista de reproducció per: %1

en: unassigned
ca: sense assignar

en: Imported
ca: Importat

en: Range:
ca: Rang:

en: Off
ca: Desactiva

en: Output / Input
ca: Sortida / entrada

en: Input +40dB
ca: Entrada +40dB

en: Output +40dB
ca: Sortida +40dB

en: Live signal:
ca: Missatge en directe:

en: Show phase
ca: Mostra la fase

en: Type
ca: Tipus

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Status
ca: Estat

en: Ignore|Ign
ca: Ign

en: Favorite|Fav
ca: Fav

en: Add this plugin to the favorite list
ca: Afegeix aquest connector a la llista de favorits

en: Hide this plugin in the plugin-selector
ca: Amaga aquest connector del selector de connectors

en: Plugin standard
ca: Connector estàndard

en: Name of the plugin
ca: Nom del connector

en: Creator
ca: Creador

en: Meta data: category and tags
ca: Metadades: categoria i etiquetes

en: Search
ca: Cerca

en: Windows VST2 Path
ca: Camí cap a la finestra VST2

en: Forget about plugins that have been removed from the system.
ca: Oblida connectors que s'han esborrat del sistema

en: Open preference window
ca: Obre finestra de preferències

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Re-scan Plugins now?
ca: Voleu tornar a explorar els connectors ara?

en: Set Windows VST2 Search Path
ca: Estableix camí de cerca de la finestra VST2

en: Manual Config
ca: Configuració Manual

en: Sidechain
ca: Cadena

en: Audio Input Pins
ca: Pins d'entrada d'àudio

en: MIDI Input Pins
ca: Pins d'entrada MIDI

en: Instances
ca: Instàncies

en: Audio Out
ca: Sortida de l'àudio

en: MIDI Out
ca: Sortida MIDI

en: Output Presets
ca: Valors predefinits de la sortida

en: Add Sidechain Input
ca: Afegeix una entrada de la cadena lateral

en: Cannot perform operation while actively recording.
ca: No es pot realitzar l'operació mentre s'està enregistrant activament.

en: Automatic
ca: Auto

en: Send
ca: Envia

en: Latency %1 spl%2 %3
ca: Latència %1 spl%2 %3

en: no-inplace
ca: sense lloc

en: Latency %1 spl
ca: Latència %1 spl

en: Instance #%1
ca: Instància #%1

en: Failed to toggle sidechain.
ca: No s'ha pogut commutar la cadena lateral.

en: Failed to reset plugin configuration.
ca: No s'ha pogut restablir la configuració del connector.

en: Failed to change channel preset.
ca: No s'ha pogut canviar el predefinit del canal.

en: Failed to change instance count
ca: No s'ha pogut canviar el nombre d'instàncies

en: Failed to alter plugin output configuration.
ca: No s'ha pogut alterar la configuració de la sortida del connector.

en: Failed to alter plugin input configuration.
ca: No s'ha pogut alterar la configuració de l'entrada del connector.

en: Cannot set up new send: %1
ca: No s'ha pogut establir un nou enviament: %1

en: Pin Configuration: %1
ca: Configuració del pin:%1

en: Bank/Vendor
ca: Banc/Vendor

en: Type/Category
ca: Tipus/Categoria

en: -All-
ca: -Tot-

en: (user preset)
ca: (predefinit per l'usuari)

en: Scanning for plugins
ca: S'estan explorant els connectors

en: seconds|s
ca: s

en: Plugin Setup
ca: Configuració del connector

en: Copy I/O Map
ca: Copia el mapa d'E/S

en: Fan out
ca: Sortida

en: An Instrument plugin is already present.
ca: Ja hi ha un connector Instrument.

en: with
ca: amb

en: I/O Pin Mapping
ca: Assignació d'E/S

en: Configure Plugin '%1'
ca: Configura el connector '%1'

en: Output Configuration
ca: Configuració de la sortida

en: %1 Channel | %1 Channels
ca[0]: Canal del 3%
ca[1]: %1 Canals

en: Plugin Selector
ca: Selector de connectors

en: Audio I/O
ca: E/S d'àudio

en: MIDI I/O
ca: E/S MIDI

en: Plugins to be connected
ca: Connectors a connectar

en: Add a plugin to the effect list
ca: Afegeix un connector a la llista d'efectes

en: Remove a plugin from the effect list
ca: Elimina un connector de la llista d'efectes

en: Ignore Filters when searching
ca: Ignora els filtres en cercar

en: All search terms must be matched.
ca: Tots els termes de cerca han de coincidir.

en: Ex: "ess dyn" will find "dynamic de-esser" but not "de-esser".
ca: Ex: "ess dyn" trobarà "disser dinàmic" però no "des-esser".

en: Show Effects Only
ca: Mostra només els efectes

en: Show Instruments Only
ca: Mostra només els instruments

en: Show Utilities Only
ca: Mostra només les utilitats

en: Show Favorites Only
ca: Mostra només els preferits

en: Show Hidden Only
ca: Mostra només els ocults

en: Show All Formats
ca: Mostra tots els formats

en: Filter
ca: Filtre

en: Enter space-separated, one-word Tags for the selected plugin.
ca: Introduïu les etiquetes per al connector seleccionat en paraules úniques separades per espais.

en: You can include dashes, colons or underscores in a Tag.
ca: Podeu incloure guions, punts o subratllats en una etiqueta.

en: Ex: "dynamic de-esser vocal" applies 3 Tags.
ca: Ex: "dynamic de-esser vocal" aplica 3 etiquetes.

en: Tags for Selected Plugin
ca: Etiquetes per al connector seleccionat

en: Insert Plugin(s)
ca: Insereix un/s connector/s

en: Show All Creators
ca: Mostra tots els creadors

en: The plugin "%1" could not be loaded
    
    See the Log window for more details (maybe)
ca: No s'ha pogut carregar el connector "%1"
    
    Vegeu la finestra del registre per a més detalls (potser)

en: Favorites
ca: Favorits

en: Plugin Selector...
ca: Selector de connectors...

en: By Popularity
ca: Per popularitat

en: By Creator
ca: Per creador

en: By Tags
ca: Per etiquetes

en: Third party plugins have not yet been indexed. %1 plugins have to be scanned before they can be used. This can also be done manually from Window > Plugin Manager. Depending on the number of installed plugins the process can take several minutes.
ca: No s'han indexat els connectors de tercers. Els connectors %1 s'han d'escanejar abans de poder ser usats. Això també es pot fer manualment a Finestra > Gestor de connectors. Depenent del nombre de connectors instal·lats aquest procés pot durar diversos minuts.

en: Eh? LADSPA plugins don't have editors!
ca: Eh? Els connectors LADSPA no tenen editors!

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no VST support in this version of %1)
ca: tipus desconegut de connector de subministrament d'editors (nota: no hi ha suport VST en aquesta versió de%1)

en: unknown type of editor-supplying plugin
ca: tipus desconegut de connector de subministrament d'editor

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no linuxVST support in this version of %1)
ca: tipus desconegut de connector d'aprovisionament d'editors (nota: no hi ha suport linuxVST en aquesta versió de%1)

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no MacVST support in this version of %1)
ca: tipus desconegut de connector de subministrament d'editors (nota: no hi ha suport de MacVST en aquesta versió de%1)

en: create_lv2_editor called on non-LV2 plugin
ca: createlv2editor s'ha cridat al connector no-LV2

en: Add
ca: Afegeix

en: Preset Browser
ca: Navegador predefinit

en: Plugin analysis
ca: Anàlisi de connectors

en: CPU Profile
ca: Perfil de la CPU

en: Presets (if any) for this plugin
    (Both factory and user-created)
ca: Preconfiguracions (si n'hi ha) per a aquest connector
    (Tant de fàbrica com creades per l'usuari)

en: Save a new preset
ca: Desa un predefinit nou

en: Save the current preset
ca: Desa el predefinit actual

en: Delete the current preset
ca: Suprimeix el predefinit actual

en: Reset parameters to default (if no parameters are in automation play mode)
ca: Restableix els paràmetres per defecte (si no hi ha paràmetres en mode de reproducció automàtica)

en: Disable signal processing by the plugin
ca: Inhabilita el processament del senyal pel connector

en: Edit Plugin Delay/Latency Compensation
ca: Edita la compensació de retard/llet

en: Click to allow the plugin to receive keyboard events that %1 would normally use as a shortcut
ca: Feu clic per permetre que el connector rebi esdeveniments de teclat que %1 normalment utilitzaria com a drecera

en: Click to enable/disable this plugin
ca: Feu clic per activar/desactivar aquest connector

en: Edit Latency
ca: Edita la latència

en: New Preset
ca: Preconfiguració nova

en: Select Preset
ca: Selecciona el valor predefinit

en: Click to allow normal use of %1 keyboard shortcuts
ca: Feu clic per a permetre l'ús normal de les dreceres de teclat de %1

en: (none)
ca: (cap)

en: Minimum
ca: Mínim

en: Maximum
ca: Màxim

en: Average
ca: Mitjana

en: Reset All Stats
ca: Reinicia totes les estadístiques

en: Sort by Average Load
ca: Ordena per càrrega mitjana

en: Sort by Worst-Case Load
ca: Ordena per càrrega del pitjor del cas

en: No Plugins
ca: Sense connectors

en: Hardware
ca: Maquinari

en: LTC Out
ca: Sortida LTC

en: MMC in
ca: Entrada MMC

en: MTC out
ca: Sortida MTC

en: MIDI clock out
ca: Sortida del rellotge MIDI

en: MMC out
ca: Sortida MMC

en: Scene
ca: Escena

en: Measure Latency
ca: Latència del compàs

en: Send/Output
ca: Envia/Output

en: No signal detected
ca: No s'ha detectat cap senyal

en: <b>Sources</b>
ca: <b>Fonts</b>

en: <b>Destinations</b>
ca: <b>Destinacions</b>

en: Add %s %s
ca: Afegeix %s%s

en: Rename '%s'...
ca: Reanomena '%s'...

en: Remove all
ca: Suprimeix-ho tot

en: %s all
ca: %s tot

en: Rescan
ca: Torna a explorar

en: Show individual ports
ca: Mostra els ports individuals

en: Flip
ca: Inverteix

en: The last port cannot be removed
ca: No es pot suprimir l'últim port

en: This port cannot be removed.
ca: Aquest port no es pot suprimir.

en: Port removal not allowed
ca: No es permet l'eliminació de ports

en: Remove '%s'
ca: Elimina «%s»

en: %s all from '%s'
ca: %s tot des de '%s'

en: channel
ca: canal

en: There are no ports to connect.
ca: No hi ha ports per connectar.

en: There are no %1 ports to connect.
ca: No hi ha cap port %1 per connectar.

en: Return
ca: Retorna

en: New Favorite Preset for "%1"
ca: Nou valor predefinit de favorits per «%1»

en: 
    %1+double-click to toggle inline-display
ca: 
    %1+doble clic per commutar la visualització en línia

en: 
    This plugin has been replicated %1 times.
ca: 
    Aquest connector s'ha replicat %1 cops

en: <b>%1</b>
    Double-click to show GUI.
    %2+double-click to show generic GUI.%3
ca: <b>%1</b>
    Feu doble clic per mostrar la IGU.
    %2+doble-clic per mostrar una IGU genèrica.%3

en: <b>%1</b>
    The Plugin is not available on this system
    and has been replaced by a stub.
ca: <b>%1</b>
    El connector no està disponible en aquest sistema
    i ha estat substituït per una taca.

en: Inline Display
ca: Pantalla en línia

en: Show All Controls
ca: Mostra tots els controls

en: Hide All Controls
ca: Oculta tots els controls

en: Link panner controls
ca: Controls de panoràmic d'enllaç

en: Allow Feedback Loop
ca: Permet bucle de retroacció

en: Right-click to add/remove/edit
    plugins,inserts,sends and more
ca: Feu clic amb el botó dret per afegir/eliminar/editar
    plugins,inserts,sends i més

en: Processor Drag/Drop failed. Probably because
    the I/O configuration of the plugins could
    not match the configuration of this track.
ca: Ha fallat l'arrossegament/escapçament del processador. Probablement perquè
    la configuració d'E/S dels connectors
    no coincideix amb la configuració d'aquesta pista.

en: Plugin Incompatibility
ca: Incompatibilitat del connector

en: You attempted to add the plugin "%1" in slot %2.
ca: Heu intentat afegir el connector «%1» a la ranura%2.

en: 
    This plugin has:
ca: 
    Aquest connector té:

en: 	%1 MIDI input
     | 	%1 MIDI inputs
ca[0]: 	%1 entrada MIDI
ca[1]: 	%1 entrades MIDI

en: 	%1 audio input
     | 	%1 audio inputs
ca[0]: 	%1 entrada d'àudio
ca[1]: 	 %1 entrades d'àudio

en: 
    but at the insertion point, there are:
ca: 
    però en el punt d'inserció hi ha:

en: 	%1 MIDI channel
     | 	%1 MIDI channels
ca[0]: 	%1 canal MIDI
ca[1]: 	%1 canals MIDI

en: 	%1 audio channel
     | 	%1 audio channels
ca[0]: 	%1 canal d'àudio
ca[1]: 	%1 canals d'àudio

en: 
    %1 is unable to insert this plugin here.
ca: 
    %1 no pot inserir aquest connector aquí.

en: You cannot reorder these plugins/sends/inserts
    in that way because the inputs and
    outputs will not work correctly.
ca: No podeu reordenar aquests connectors/ends/inserts
    d'aquesta manera perquè les entrades i
    Les sortides no funcionaran correctament.

en: Rename Processor
ca: Canvia el nom del processador

en: At least 100 IO objects exist with a name like %1 - name not changed
ca: Hi ha almenys 100 objectes d'E/S amb un nom com el %1 - nom no canviat

en: plugin insert constructor failed
ca: el constructor d'insercions del connector ha fallat

en: Copying the set of processors on the clipboard failed,
    probably because the I/O configuration of the plugins
    could not match the configuration of this track.
ca: La còpia del conjunt de processadors al porta-retalls ha fallat,
    probablement perquè la configuració I/O dels connectors
    no s'ha pogut coincidir amb la configuració d'aquesta pista.

en: Do you really want to remove all processors from %1?
    (this cannot be undone)
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els processadors de %1?
    (això no es pot desfer)

en: Yes, remove them all
ca: Sí, treu-los tots

en: Remove processors
ca: Suprimeix els processadors

en: Do you really want to remove all pre-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els processadors prefader del %1?
    (això no es pot desfer)

en: Do you really want to remove all post-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els processadors post-fader de l'1%?
    (això no es pot desfer)

en: New Plugin
ca: Connector nou

en: New Insert
ca: Insereix nova

en: New External Send ...
ca: Nou enviament extern...

en: New Aux Send ...
ca: New Aux Send...

en: New Foldback Send ...
ca: Nou retorn...

en: Remove Foldback Send ...
ca: Elimina l'enviament de retorn...

en: Send Options
ca: Opcions d'enviament

en: Clear (all)
ca: Neteja (tot)

en: Clear (pre-fader)
ca: Esborra (pre-fader)

en: Clear (post-fader)
ca: Neteja (post-fader)

en: Activate All
ca: Activa-ho tot

en: Deactivate All
ca: Desactiva-ho tot

en: A/B Plugins
ca: Connectors A/B

en: Disk I/O ...
ca: Disc I/O...

en: Pre-Fader
ca: Prefader

en: %1: %2 (by %3) [%4]
ca: %1: %2 (per %3) [%4]

en: %1 (by %2) [%3]
ca: %1 (per %2) [%3]

en: Patch Change
ca: Canvi de pedaç

en: Patch Bank
ca: Banc de pedaç

en: Program
ca: Programa

en: Bank MSB
ca: Banc MSB

en: Bank LSB
ca: Banc LSB

en: Import PT Session
ca: Importa una sessió PT

en: All PT sessions
ca: Totes les sessions PT

en: PT Session [ VALID ]
    
    Session Info:
    
    
    PT v%1 Session @ %2Hz
    
    %3 audio files
    %4 audio regions
    %5 active audio regions
    %6 midi regions
    %7 active midi regions
ca: Session Sessió   VÀLIDA ]
    
    Informació de la sessió:
    
    
    v v%1 Sessió z%2Hz
    
    Fitxers d'àudio del 3%
    regions d'àudio del 4%
    regions actives d'àudio del 5%
    regions mitjanes del 6%
    regions mitjanes actives del 7%

en: %1WARNING:
    
    Sample rate mismatch,
    will be resampling
ca: AVÍS %1
    
    La freqüència de mostreig no coincideix,
    tornarà a mostrejar

en: Main Grid
ca: Quadrícula principal

en: Strength
ca: Intensitat

en: Threshold (ticks)
ca: Llindar (punts)

en: Snap note start
ca: Inici de la nota de captura

en: Snap note end
ca: Final de la nota de captura

en: Browse...
ca: Navega...

en: Emphasis on first beat
ca: Èmfasi en la primera pulsació

en: Use built-in default sounds
ca: Utilitza els sons per defecte integrats

en: Audio file:
ca: Fitxer d'àudio:

en: Emphasis audio file:
ca: Fitxer d'àudio de l'èmfasi:

en: Gain level
ca: Nivell de guany

en: Choose Click
ca: Trieu un clic

en: Choose Click Emphasis
ca: Trieu Fes clic a

en: Limit undo history to
ca: Limita l'historial de desfer a

en: Save undo history of
ca: Desa l'historial de desfer de

en: commands
ca: ordres

en: 
    Changes to this setting will only persist after your project has been saved.
ca: 
    Els canvis en aquest paràmetre només persistiran després que el vostre projecte s'hagi desat.

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 3 (right mouse button)</b>%2
ca: <b>Paràmetre recomanat:%1 + botó 3 (botó dret)</b>%2

en: Select Keyboard layout:
ca: Seleccioneu la disposició del teclat:

en: When Clicking:
ca: En fer clic:

en: Edit using:
ca: Edita usant:

en: + button
ca: + botó

en: Delete using:
ca: Suprimeix utilitzant:

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 1 (left mouse button)</b>%2
ca: <b>Paràmetre recomanat:%1 + botó 1 (botó esquerre del ratolí)</b>%2

en: Insert note using:
ca: Insereix una nota utilitzant:

en: When Beginning a Drag:
ca: Quan s'inicia una arrossega:

en: <b>Recommended Setting: %1</b>%2
ca: <b>Configuració recomanada: 0%1</b>%2

en: Copy items using:
ca: Copia els elements usant:

en: <b>Recommended Setting: %1-%2</b>%3
ca: <b>Configuració recomanada: %1-%2</b>%3

en: Constrain drag using:
ca: Restricció de l'arrossegament utilitzant:

en: Push points using:
ca: Punts d'empenta utilitzant:

en: When Beginning a Trim:
ca: Quan s'inicia un retall:

en: Anchored trim using:
ca: Ancora retall usant:

en: Resize notes relatively using:
ca: Redimensiona les notes relativament utilitzant:

en: While Dragging:
ca: Mentre s'arrossega:

en: Ignore snap using:
ca: Ignora l'ajustament utilitzant:

en: Snap relatively using:
ca: Ajusta relativament usant:

en: While Trimming:
ca: Mentre retalla:

en: Resize overlapped regions using:
ca: Redimensiona les regions superposades utilitzant:

en: While Dragging Control Points:
ca: Mentre arrossega els punts de control:

en: Fine adjust using:
ca: Ajustar-se bé mitjançant:

en: Reset to recommended defaults
ca: Reinicia als valors predeterminats recomanats

en: GUI and Font scaling
ca: Escalat de la IGU i el tipus de lletra

en: Adjusting the scale requires an application restart for fully accurate re-layout.
ca: L'ajust de l'escala requereix un reinici de l'aplicació per a un relés completament precís.

en: Scan Time Out
ca: Temps d'espera de l'exploració

en: 1 sec
ca: 1 seg

en: 15 sec
ca: 15 seg

en: 45 sec
ca: 45 seg

en: Playback (seconds of buffering)
ca: Reproducció (segons de memòria intermèdia)

en: Recording (seconds of buffering)
ca: Enregistrament (segons de la memòria intermèdia)

en: Small sessions (4-16 tracks)
ca: Sessions petites (4-16 pistes)

en: Medium sessions (16-64 tracks)
ca: Sessions mitjanes (16-64 pistes)

en: Large sessions (64+ tracks)
ca: Sessions grans (64 pistes)

en: Custom (set by sliders below)
ca: Personalitza (estableix per controls lliscants a sota)

en: programming error: unknown buffering preset string, index = %1
ca: error de programació: cadena de preconfiguració d'amortiment desconeguda, índex =1%

en: The LTC generator output will be auto-connected to this port when a session is loaded.
ca: La sortida del generador LTC es connectarà automàticament a aquest port quan es carregui una sessió.

en: LTC Output Port:
ca: Port de sortida LTC:

en: Enable
ca: Activa

en: Control Surface Protocol
ca: Protocol de la superfície de control

en: Edit the settings for selected protocol (it must be ENABLED first):
ca: Edita la configuració del protocol seleccionat (ha d'estar habilitat primer):

en: Show Protocol Settings
ca: Mostra els paràmetres del protocol

en: Configuration
ca: Configuració

en: Control Protocol Settings
ca: Configuració del protocol de control

en: Advanced Setup (remote video server)
ca: Configuració avançada (servidor de vídeo remot)

en: <b>When enabled</b> the video server is never launched automatically without confirmation
ca: <b>Quan s'habilita</b> el servidor de vídeo no es llança automàticament sense confirmació

en: <b>When enabled</b> you can specify a custom video-server URL and docroot. - Do not enable this option unless you know what you are doing.
ca: <b>Quan està habilitat</b> podeu especificar un URL personalitzat per al servidor de vídeo i docroot. - No habiliteu aquesta opció tret que sapigueu el que esteu fent.

en: Video Server URL:
ca: URL del servidor de vídeo:

en: Base URL of the video-server including http prefix. This is usually 'http://hostname.example.org:1554/' and defaults to 'http://localhost:1554/' when the video-server is running locally
ca: URL base del servidor de vídeo inclòs el prefix http. Això és normalment 'http://hostname.example.org:1554/' i per defecte 'http://localhost:1554/' quan el servidor de vídeo s'està executant localment

en: Video Folder:
ca: Carpeta de vídeo:

en: Local path to the video-server document-root. Only files below this directory will be accessible by the video-server. If the server run on a remote host, it should point to a network mounted folder of the server's docroot or be left empty if it is unavailable. It is used for the local video-monitor and file-browsing when opening/adding a video file.
ca: Camí local a l'arrel del document del servidor de vídeo. El servidor de vídeo només accedirà als fitxers que estiguin sota aquest directori. Si el servidor s'executa en un amfitrió remot, hauria d'apuntar a una carpeta muntada en xarxa de la docroot del servidor o quedar buit si no està disponible. S'utilitza per al monitor de vídeo local i per a la navegació de fitxers quan s'obre o s'afegeix un fitxer de vídeo.

en: Custom Path to Video Monitor (%1) - leave empty for default:
ca: Camí personalitzat al monitor de vídeo (%1) - deixeu-ho buit per defecte:

en: Set a custom path to the Video Monitor Executable, changing this requires a restart.
ca: Estableix un camí personalitzat a l'executable del monitor de vídeo, canviant això requereix un reinici.

en: Set Video Monitor Executable
ca: Estableix l'executable del monitor de vídeo

en: Column %1 (Actions %2 + %3)
ca: Columna %1 (Accions %2 + 3%3)

en: MIDI Inputs
ca: Entrada MIDI

en: MIDI Outputs
ca: Sortida MIDI

en: Name (click twice to edit)
ca: Nom (clic dues vegades per editar)

en: Music Data
ca: Dades de música

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of music performance data.
ca: Si està marcat, %1 considerarà que aquest port és una font de dades de rendiment musical.

en: Control Data
ca: Dades de control

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of control data.
ca: Si està marcat, 1% considerarà que aquest port és una font de dades de control.

en: Follow Selection
ca: Segueix la selecció

en: If ticked, and "MIDI input follows selection" is enabled,
    %1 will automatically connect the first selected MIDI track to this port.
ca: Si està marcat, i "l'entrada MIDI segueix la selecció" està habilitada,
    %1 connectarà automàticament la primera pista MIDI seleccionada a aquest port.

en: Show Audio/MIDI Setup Window
ca: Mostra finestra de configuració Audio/MIDI

en: Try to auto-launch audio/midi engine
ca: Prova d'iniciar automàticament el motor d'àudio/midi

en: Options|Editor Undo
ca: Desfés Editor

en: Verify removal of last capture
ca: Verifica l'eliminació de l'última captura

en: Session Management
ca: Gestió de la sessió

en: Make periodic backups of the session file
ca: Fes còpies de seguretat periòdiques del fitxer de sessió

en: Default folder for new sessions:
ca: Carpeta predeterminada per a les noves sessions:

en: Maximum number of recent sessions
ca: Nombre màxim de sessions recents

en: Drag and drop import always copies files to session
ca: Arrossega i deixa anar importa sempre copia fitxers a la sessió

en: Save loudness analysis as image file after export
ca: Desa l'anàlisi de la sonoritat com a fitxer d'imatge després d'exportar

en: Save Mixer screenshot after export
ca: Desa la captura de pantalla del mesclador després d'exportar

en: New Version Check
ca: Comprovació de noves versions

en: GUI Lock
ca: Bloqueig de l'IGU

en: Lock timeout (seconds)
ca: Temps d'espera del bloqueig (segons)

en: Lock GUI after this many idle seconds (zero to never lock)
ca: Bloqueja la IGU després d'aquest nombre de segons inactius (zero per no bloquejar mai)

en: System Screensaver Mode
ca: Mode d'estalvi de pantalla del sistema

en: Never Inhibit
ca: No inhibeixis mai

en: Inhibit while Recording
ca: Inhibeix mentre s'enregistra

en: Inhibit while %1 is running
ca: Inhibeix mentre s'està executant %1

en: Theme
ca: Tema

en: Draw "flat" buttons
ca: Dibuixa els botons «pla»

en: Draw "boxy" buttons
ca: Dibuixa els botons «en caixa»

en: LED meter style
ca: Estil del mesurador LED

en: Icon Set
ca: Conjunt d'icones

en: Graphical User Interface
ca: Interfície gràfica d'usuari

en: Highlight widgets on mouseover
ca: Ressalta els ginys en passar el ratolí

en: Show tooltips if mouse hovers over a control
ca: Mostra els consells d'eina si el ratolí passa per sobre d'un control

en: Update clocks at TC Frame rate
ca: Actualitza els rellotges a la velocitat del fotograma TC

en: <b>When enabled</b> clock displays are updated every Timecode Frame (fps).
    
    <b>When disabled</b> clock displays are updated only every 100ms.
ca: <b>Quan està habilitat</b> les pantalles de rellotge s'actualitzen cada fotograma de codi de temps (fps).
    
    <b>Quan està inhabilitat les pantalles de rellotge de</b> s'actualitzen només cada 100 m.

en: Blink Rec-Arm buttons
ca: Enllaça els botons d'opció

en: Blink Alert Indicators
ca: Indicadors d'avís de parpelleig

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Appearance/Editor
ca: Aparença/editor

en: Use name highlight bars in region displays (requires a restart)
ca: Usa les barres de ressaltat de noms en pantalles de regió (cal reiniciar)

en: Region color follows track color
ca: El color de la regió segueix el color de la pista

en: Show Region Names
ca: Mostra els noms de les regions

en: Waveforms color gradient depth
ca: Profunditat del gradient de color de les ones de so

en: Timeline item gradient depth
ca: Profunditat del degradat de l'element de la línia de temps

en: Choose which part of long track names are hidden in the editor's track headers
ca: Trieu quina part dels noms de pista llargs s'amagaran en les capçaleres de pista en l'editor

en: Add a visual gap below Audio Regions
ca: Afegeix un buit visual sota les regions d'àudio

en: Waveforms
ca: Forma d'ona

en: Show waveforms in regions
ca: Mostra les formes d'ona a les regions

en: Show waveforms while recording
ca: Mostra les formes d'ona en enregistrar

en: Show waveform clipping
ca: Mostra el retall de la forma d'ona

en: Waveform scale
ca: Escala de la forma de l'ona

en: linear
ca: lineal

en: logarithmic
ca: logarítmic

en: Waveform shape
ca: Forma d'ona

en: traditional
ca: tradicional

en: rectified
ca: rectificat

en: Editor Meters
ca: Editor de mètodes

en: Show meters in track headers
ca: Mostra els comptadors a les capçaleres de les pistes

en: Limit track header meters to stereo
ca: Limita els comptadors de la capçalera de la pista a estèreo

en: MIDI Regions
ca: Regions MIDI

en: Display first MIDI bank/program as 0
ca: Mostra el primer banc/programa MIDI com a 0

en: Don't display periodic (MTC, MMC) SysEx messages in MIDI Regions
ca: No mostris missatges SysEx periòdics (MTC, MMC) a les regions MIDI

en: Show velocity horizontally inside notes
ca: Mostra la velocitat horitzontalment dins de les notes

en: Use colors to show note velocity
ca: Utilitza colors per mostrar la velocitat de la nota

en: Appearance/Mixer
ca: Aparença/Mesclador

en: Mixer Strip
ca: Franja del mesclador

en: Use narrow strips in the mixer for new strips by default
ca: Usa per defecte tires estretes al mesclador per a tires noves

en: Limit inline-mixer-strip controls per plugin
ca: Limita els controls en línia-mixer-strip per connector

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: 16 parameters
ca: 16 paràmetres

en: 32 parameters
ca: 32 paràmetres

en: 64 parameters
ca: 64 paràmetres

en: 128 parameters
ca: 128 paràmetres

en: Appearance/Toolbar
ca: Aparença/Barra d'eines

en: Main Transport Toolbar Items
ca: Elements de la barra d'eines de transport principal

en: Display Record/Punch Options
ca: Mostra les opcions d'enregistrament/inserció

en: Display Latency Compensation Info
ca: Mostra la informació de compensació de la latència

en: Display Secondary Clock
ca: Mostra el rellotge secundari

en: Display Selection Clock
ca: Mostra el rellotge de selecció

en: Display Monitor Section Info
ca: Mostra informació de la secció de monitoratge

en: Display Navigation Timeline
ca: Visualitza la línia de temps de navegació

en: Display Master Level Meter
ca: Mostra el comptador de nivell mestre

en: Display Action-Buttons
ca: Mostra els botons d'acció

en: Appearance/Colors
ca: Aparença/Colors

en: Various Workarounds for Windowing Systems
ca: Diverses solucions per a sistemes de finestres

en: Rules for closing, minimizing, maximizing, and stay-on-top can vary with each version of your OS, and the preferences that you've set in your OS.
    
    You can adjust the options, below, to change how application windows and dialogs behave.
    
    These settings will only take effect after %1 is restarted.
ca: Les regles per a tancar, minimitzar, maximitzar i mantenir-se al dia poden variar amb cada versió del vostre sistema operatiu, i les preferències que heu establert al vostre sistema operatiu.
    
    Podeu ajustar les opcions, a continuació, per canviar com es comporten les finestres i els diàlegs de les aplicacions.
    
    Aquests paràmetres només tindran efecte després de reiniciar el 0%1.

en: Appearance/Quirks
ca: Aparença/Surt

en: Use visibility information provided by your Window Manager/Desktop
ca: Utilitzeu la informació de visibilitat proporcionada pel vostre gestor de finestres/escriptori

en: If you have trouble toggling between hidden Editor and Mixer windows, try changing this setting.
ca: Si teniu problemes per alternar entre les finestres ocultes de l'editor i el mesclador, intenteu canviar aquesta configuració.

en: All floating windows are dialogs
ca: Totes les finestres flotants són diàlegs

en: Mark all floating windows to be type "Dialog" rather than using "Utility" for some.
    This may help with some window managers.
ca: Marca totes les finestres flotants com a tipus "Diàleg" en lloc d'utilitzar "Utilitat" per a alguns.
    Això pot ajudar amb alguns gestors de finestres.

en: Transient windows follow front window.
ca: Les finestres transitòries segueixen la finestra principal.

en: Make transient windows follow the front window when toggling between the editor and mixer.
ca: Fes que les finestres transitòries segueixin la finestra del davant quan girin entre l'editor i el mesclador.

en: Float detached monitor-section window
ca: Finestra de seguiment separada per cable

en: When detaching the monitoring section, mark it as "Utility" window to stay in front.
ca: En separar la secció de seguiment, marqueu-la com a finestra d'"Utilitat" per romandre al davant.

en: Graphics Acceleration
ca: Acceleració de gràfics

en: Render large parts of the application user-interface in software, instead of using 2D-graphics acceleration.
    This requires restarting %1 before having an effect
ca: Renderitza grans parts de l'aplicació de la interfície d'usuari en el programari, en lloc d'utilitzar l'acceleració 2D-graphics.
    Això requereix reiniciar el percentatge 1 abans de tenir un efecte

en: Possibly improve slow graphical performance (requires restart)
ca: Possiblement millora el rendiment gràfic lent (cal reiniciar)

en: Disables hardware gradient rendering on buggy video drivers ("buggy gradients patch").
    This requires restarting %1 before having an effect
ca: Inhabilita la renderització del degradat del maquinari en controladors de vídeo «buggy» («buggy degradats pedaç»).
    Això requereix reiniciar el percentatge 1 abans de tenir un efecte

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Use translations
ca: Utilitza les traduccions

en: These settings will only take effect after %1 is restarted (if available for your language preferences).
ca: Aquests paràmetres només tindran efecte després de reiniciar %1 (si estan disponibles per les vostres preferències d'idioma).

en: Region Information
ca: Informació de regió

en: Show xrun markers in regions
ca: Mostra marcadors de desbordament a les regions

en: Show gain envelopes in audio regions
ca: Mostra els sobres de guany en regions d'àudio

en: in all modes
ca: en tots els modes

en: only in Draw and Internal Edit modes
ca: només en els modes Dibuix i edició interna

en: Zoom to mouse position when zooming with scroll wheel
ca: Amplia la posició del ratolí en fer zoom amb la roda de desplaçament

en: Zoom with vertical drag in rulers
ca: Zoom amb arrossegament vertical als regles

en: Double click zooms to selection
ca: Doble clic amplia a la selecció

en: Update editor window during drags of the summary
ca: Actualitza la finestra de l'editor durant l'arrossegament de la vista general

en: Auto-scroll editor window when dragging near its edges
ca: Finestra de l'editor de desplaçament automàtic quan s'arrossega prop de les vores

en: Auto-scroll speed when dragging playhead
ca: Velocitat de desplaçament automàtic en arrossegar el capçal de reproducció

en: Limit zoom & summary view beyond session extents to
ca: Limita el zoom i la vista general més enllà d'on s'estén la sessió

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 20 minutes
ca: 20 minuts

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: Editor Behavior
ca: Comportament de l'editor

en: Move relevant automation when audio regions are moved
ca: Mou l'automatització rellevant quan es mouen les regions d'àudio

en: Default fade shape
ca: Forma d'esvaïment per defecte

en: Regions in edit groups are edited together
ca: Regions en els grups d'edició s'editen juntes

en: whenever they overlap in time
ca: sempre que se superposen en el temps

en: Layering model
ca: Model de capes

en: later is higher
ca: més tard és més

en: manual layering
ca: capa manual

en: After a Separate operation, in Range mode
ca: Després d'una operació separada, en mode Interval

en: Clear the Range Selection
ca: Neteja la selecció d'interval

en: Preserve the Range Selection
ca: Preserva la selecció de l'interval

en: Select the regions under the range.
ca: Selecciona les regions dins del rang

en: After a Split operation, in Object mode
ca: Després d'una operació de desglossament, en mode objecte

en: Clear the Region Selection
ca: Neteja la selecció de regió

en: Select only the newly-created regions AFTER the split point
ca: Selecciona només les regions recentment creades després del punt de divisió

en: Select the newly-created regions
ca: Seleccioneu les regions recentment creades

en: General Snap options:
ca: Opcions generals d'ajustament:

en: Snap Threshold (pixels)
ca: Llindar de captura (píxels)

en: Show "snapped cursor"
ca: Mostra el «cursor ajustat»

en: Snap rubberband selection to grid
ca: Ajusta la selecció de la banda de goma a la graella

en: Grid switches to alternate selection for Internal Edit tools
ca: La graella canvia a selecció alternativa per a les eines d'edició interna

en: Rulers automatically change to follow the Grid mode selection
ca: Els regles canvien automàticament per seguir la selecció del mode graella

en: When "Snap" is enabled, snap to:
ca: Quan "Snap" està habilitat, snap to:

en: Region Sync Points
ca: Punts de sincronització de la regió

en: Region Starts
ca: Inici de la regió

en: Region Ends
ca: Finals de la regió

en: Editor/Modifiers
ca: Editor/Modificadors

en: Keyboard Modifiers
ca: Modificadors de teclat

en: <b>When enabled</b> %1 will allow tempo to be expressed in divisions per minute
    <b>When disabled</b> %1 will only allow tempo to be expressed in quarter notes per minute
ca: <b>Quan està habilitat</b> %1 permetrà que el tempo s'expressi en divisions per minut
    <b>Quan estigui inhabilitat</b> %1 només permetrà que el tempo s'expressi en quarts de notes per minut

en: Initial program change
ca: Canvi inicial del programa

en: Sound MIDI notes as they are selected in the editor
ca: So MIDI notes tal com estan seleccionades a l'editor

en: Virtual Keyboard Layout
ca: Format de teclat virtual

en: Mouse-only (no keyboard)
ca: Només ratolí (sense teclat)

en: QWERTY Single
ca: QWERTY simple

en: QWERTZ Single
ca: QWERTZ simple

en: MIDI Port Options
ca: Opcions del port MIDI

en: MIDI input follows MIDI track selection
ca: L'entrada MIDI segueix la selecció de la pista MIDI

en: MIDI/MIDI Port Config
ca: Configuració del port MIDI/MIDI

en: Prompt for new marker names
ca: Pregunta pels noms dels marcadors nous

en: Stop at the end of the session
ca: Atura al final de la sessió

en: Keep record-enable engaged on stop
ca: Mantenir la participació en la gravació

en: <b>When enabled</b> master record will remain engaged when the transport transitions to stop.
    <b>When disabled</b> master record will be disabled when the transport transitions to stop.
ca: <b>Quan estigui habilitat el registre mestre de</b> romandrà compromès quan s'aturin les transicions de transport.
    <b>Quan estigui desactivat</b> el registre mestre es desactivarà quan s'aturin les transicions de transport.

en: Disable per-track record disarm while rolling
ca: Desactiva el desordre de registre per pista mentre s'enrotlla

en: <b>When enabled</b> this will prevent you from accidentally stopping specific tracks recording during a take.
ca: <b>Quan està habilitat</b> això us impedirà aturar accidentalment l'enregistrament de pistes específiques durant una presa.

en: 12dB gain reduction during fast-forward and fast-rewind
ca: Reducció de guany de 12dB durant l'avanç i rebobinat ràpids

en: <b>When enabled</b> this will reduce the unpleasant increase in perceived volume that occurs when fast-forwarding or rewinding through some kinds of audio
ca: <b>Quan s'habilita</b> això reduirà l'augment desagradable del volum percebut que es produeix quan s'avança o es rebobina ràpidament a través d'algun tipus d'àudio

en: <b>When enabled</b> if auto-return is enabled, the playhead will auto-return after rewind/ffwd operations
    
    <b>When disabled</b> the playhead will never auto-return after rewind/ffwd operations
ca: <b>Si activat</b> si l'auto-retorn està activat, el capçal de reproducció retornarà automàticament després de les operacions de rebobinat/avançament
    
    <b>Si desactivat</b> el capçal de reproducció no retornarà mai després de les operacions de rebobinat/avançament

en: The amount of preroll to apply when <b>Play with Preroll</b> or <b>Record with Preroll</b>is initiated.
    
    If <b>Follow Edits</b> is enabled, the preroll is applied to the playhead position when a region is selected or trimmed.
ca: La quantitat de preroll a aplicar quan <b>Reprodueix amb Preroll</b> o <b>Enregistra amb Preroll</b>s'ha iniciat.
    
    Si <b>Segueix les edicions</b> està habilitada, el preroll s'aplica a la posició del capçal de reproducció quan se selecciona o es retalla una regió.

en: 4 Bars
ca: 4 Compassos

en: 2 Bars
ca: 2 Compassos

en: 1 Bar
ca: 1 Compàs

en: 0 (no pre-roll)
ca: 0 (sense desplaçament previ)

en: 0.1 second
ca: 0,1 segons

en: 0.25 second
ca: 0,25 segons

en: 0.5 second
ca: 0,5 segons

en: 1.0 second
ca: 1,0 segon

en: 2.0 seconds
ca: 2,0 segons

en: Looping
ca: Retirat

en: Play loop is a transport mode
ca: El bucle de reproducció és un mode de transport

en: <b>When enabled</b> the loop button does not start playback but forces playback to always play the loop
    
    <b>When disabled</b> the loop button starts playing the loop, but stop then cancels loop playback
ca: <b>Quan s'habilita</b> el botó de bucle no inicia la reproducció però obliga la reproducció a reproduir sempre el bucle
    
    <b>Quan està inhabilitat</b> el botó de bucle comença a reproduir el bucle, però atura després cancel·la la reproducció del bucle

en: Loop Fades
ca: Bucle

en: No fades at loop boundaries
ca: No esvaeix als límits del bucle

en: Fade out at loop end
ca: Esvaeix el final del bucle

en: Fade in at loop start & Fade out at loop end
ca: Esvaïment en iniciar el bucle Esvaeix en sortir en finalitzar el bucle

en: Cross-fade loop end and start
ca: Final i inici del bucle d'esvaïment creuat

en: Options for fades/crossfades at loop boundaries
ca: Opcions per esvaïment/creuades a les vores del bucle

en: Dropout (xrun) Handling
ca: Gestió de pèrdues (desbordaments)

en: Stop recording when an xrun occurs
ca: Atura l'enregistrament quan es produeixi un desbordament

en: <b>When enabled</b> %1 will stop recording if an over- or underrun is detected by the audio engine
ca: <b>Quan està habilitat</b> %1 aturarà l'enregistrament si el motor d'àudio detecta un excés o una infrautilització

en: Create markers where xruns occur
ca: Crea marcadors on es produeixen desbordaments

en: Reset xrun counter when starting to record
ca: Reinicia comptador de desbordaments al iniciar l'enregistrament

en: MIDI Machine Control (MMC)
ca: Control de la màquina MIDI (MMC)

en: Respond to MMC commands
ca: Respon a les ordres MMC

en: Inbound MMC device ID
ca: ID del dispositiu MMC entrant

en: Show Transport Masters Window
ca: Mostra finestra de mestres de transport

en: Match session video frame rate to external timecode
ca: Coincideix la velocitat del fotograma de la sessió a un codi de temps extern

en: This option controls the value of the video frame rate <i>while chasing</i> an external timecode source.
    
    <b>When enabled</b> the session video frame rate will be changed to match that of the selected external timecode source.
    
    <b>When disabled</b> the session video frame rate will not be changed to match that of the selected external timecode source.Instead the frame rate indication in the main clock will flash red and %1 will convert between the external timecode standard and the session standard.
ca: Aquesta opció controla el valor de la velocitat del fotograma de vídeo <i>mentre es persegueix</i> una font de codis de temps externa.
    
    <b>Quan està habilitat</b> la velocitat del fotograma de la sessió de vídeo es canviarà per coincidir amb la de la font de codis de temps externa seleccionada.
    
    <b>Quan està inhabilitat</b> la velocitat del fotograma de la sessió de vídeo no es canviarà perquè coincideixi amb la de la font de codis de temps externa seleccionada.En lloc d'això, la indicació de la velocitat del fotograma en el rellotge principal farà flaix vermell i un 1% es convertirà entre l'estàndard extern de codis de temps i l'estàndard de sessió.

en: Linear Timecode (LTC) Generator
ca: Generador de codis de temps lineals (LTC)

en: Enable LTC generator
ca: Habilita el generador LTC

en: Send LTC while stopped
ca: Envia LTC mentre s'atura

en: <b>When enabled</b> %1 will continue to send LTC information even when the transport (playhead) is not moving
ca: <b>Quan està habilitat</b>%1 continuarà enviant informació LTC fins i tot quan el transport (capçal de reproducció) no es mou

en: LTC generator level [dBFS]
ca: Nivell del generador LTC  [dBFS]

en: Specify the Peak Volume of the generated LTC signal in dBFS. A good value is  0dBu ^= -18dBFS in an EBU calibrated system
ca: Especifica el volum del pic del senyal LTC generat en dBFS. Un bon valor és 0dBu == -18dBFS en un sistema de calibratge EBU

en: MIDI Time Code (MTC) Generator
ca: Generador de codi de temps MIDI (MTC)

en: Enable MTC Generator
ca: Habilita el generador MTC

en: Send MMC commands
ca: Envia ordres MMC

en: Outbound MMC device ID
ca: ID del dispositiu MMC de sortida

en: MIDI Beat Clock (Mclk) Generator
ca: Generador MIDI Beat Clock (Mclk)

en: Enable Mclk generator
ca: Habilita el generador Mclk

en: Silence plugins when the transport is stopped
ca: Silencia els connectors quan s'aturi el transport

en: <b>When enabled</b> plugins will be reset at transport stop. When disabled plugins will be left unchanged at transport stop.
    
    This mostly affects plugins with a "tail" like Reverbs.
ca: <b>Quan estigui habilitat els connectors</b> es reiniciaran en aturar el transport. Quan s'inhabilita els connectors es deixaran sense canvis en aturar el transport.
    
    Això afecta sobretot els connectors amb una "cua" com els reverbers.

en: Scan/Discover
ca: Explora/Descoberta

en: Scan for Plugins
ca: Cerca connectors

en: Always Display Plugin Scan Progress
ca: Mostra sempre el progrés de l'exploració del connector

en: <b>When enabled</b> a popup window showing plugin scan progress is displayed for indexing (cache load) and discovery (detect new plugins)
ca: <b>Quan s'habilita</b> es mostra una finestra emergent que mostra el progrés de l'exploració dels connectors per indexar (càrrega) i descobrir (detecció de connectors nous)

en: Verbose Plugin Scan
ca: Escaneig de connectors detallats

en: Make new plugins active
ca: Fes actius els connectors nous

en: Plugin GUI
ca: IGU del connector

en: Automatically open the plugin GUI when adding a new plugin
ca: Obre automàticament la IGU del connector en afegir un connector nou

en: Show only one plugin window at a time
ca: Mostra una sola finestra de connector cada cop

en: Don't automatically open the plugin GUI when the plugin has an inline display mode
ca: No obriu automàticament la IGU del connector quan el connector tingui un mode de visualització en línia

en: Plugins/VST
ca: Connectors/VST

en: Enable Mac VST2 support (requires restart or re-scan)
ca: Habilita suport VST2 per a Mac (requereix reinici o re-escaneig)

en: Enable Windows VST2 support (requires restart or re-scan)
ca: Habilita suport VST2 per a Windows (requereix reinici o re-escaneig)

en: Enable Linux VST2 support (requires restart or re-scan)
ca: Habilita suport VST2 per a Linux (requereix reinici o re-escaneig)

en: Enable VST3 support (requires restart or re-scan)
ca: Habilita suport VST3 (requereix reinici o re-escaneig)

en: Path:
ca: Camí:

en: Plugins/Audio Unit
ca: Connectors/unitat d'àudio

en: Audio Unit
ca: Unitat d'àudio

en: Conceal LADSPA (LV1) Plugins if matching LV2 exists
ca: Amaga connectors LADSPA (LV1) si existeix el LV2 corresponent

en: Ask to replace existing instrument plugin
ca: Pregunta per reemplaçar el connector d'instruments existent

en: Interactively configure instrument plugins on insert
ca: Configura els connectors d'instrument de forma interactiva en inserir

en: <b>When enabled</b> show a dialog to select instrument channel configuration before adding a multichannel plugin.
ca: <b>Quan està habilitat</b> mostra un diàleg per seleccionar la configuració del canal d'instrument abans d'afegir un connector multicanal.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Reset Statistics
ca: Reinicia estadístiques

en: Record monitoring handled by
ca: Control del registre gestionat per

en: Auto Input does 'talkback'
ca: L'entrada automàtica fa «talkback»

en: <b>When enabled</b>, and Transport->Auto-Input is enabled, %1 will always monitor audio inputs when transport is stopped, even if tracks aren't armed.
ca: <b>Quan s'habilita</b>, i Transport-AutoAuto-Input està habilitat, el %1 sempre controlarà les entrades d'àudio quan s'aturi el transport, encara que les pistes no estiguin armades.

en: Solo controls are Listen controls
ca: Els controls de solo són controls d'escolta

en: Exclusive solo
ca: Solo exclusiu

en: Show solo muting
ca: Mostra el silenci en solitari

en: Soloing overrides muting
ca: Soloing substitueix el silenci

en: Solo-in-place mute cut (dB)
ca: Tall de silenci en el lloc (dB)

en: Listen Position
ca: Posició d'escolta

en: after-fader (AFL)
ca: post-fader (AFL)

en: pre-fader (PFL)
ca: prefader (PFL)

en: PFL signals come from
ca: Els senyals de la PFL venen de

en: before pre-fader processors
ca: abans dels processadors prefader

en: pre-fader but after pre-fader processors
ca: prefader però després de processadors prefader

en: AFL signals come from
ca: Els senyals de l'AFL venen de

en: immediately post-fader
ca: post-fader

en: after post-fader processors (before pan)
ca: després dels processadors postfader (abans de la pan)

en: Master
ca: Mestre

en: Default Track / Bus Muting Options
ca: Opcions de silenciament per defecte de la pista / del bus

en: Mute affects pre-fader sends
ca: El silenci afecta els missatges previs

en: Mute affects post-fader sends
ca: El silenci afecta els missatges post-fader

en: Mute affects control outputs
ca: El silenci afecta les sortides del control

en: Mute affects main outputs
ca: El silenci afecta les sortides principals

en: Send Routing
ca: Envia l'encaminament

en: Link panners of Aux and External Sends with main panner by default
ca: Enllaça els «panners» d'Aux i «Extern Sends» amb el «panner» principal per defecte

en: Audio Regions
ca: Regions d'àudio

en: Replicate missing region channels
ca: Replica els canals de regió que manquen

en: Track and Bus Connections
ca: Connexions de la pista i el bus

en: Auto-connect main output (master or monitor) bus to physical ports
ca: Connecta automàticament el bus de sortida principal (administrador o monitor) als ports físics

en: <b>When enabled</b> the main output bus is auto-connected to the first N physical ports. If the session has a monitor-section, the monitor-bus output is connected to the hardware playback ports, otherwise the master-bus output is directly used for playback.
ca: <b>Quan s'habilita</b> el bus de sortida principal es connecta automàticament als primers N ports físics. Si la sessió té una secció de monitor, la sortida de monitor-bus està connectada als ports de reproducció de maquinari, en cas contrari la sortida de màster-bus s'utilitza directament per a la reproducció.

en: Connect track inputs
ca: Connecta les entrades de les pistes

en: automatically to physical inputs
ca: automàticament a les entrades físiques

en: manually
ca: manualment

en: Connect track and bus outputs
ca: Connecta les sortides de la pista i del bus

en: automatically to physical outputs
ca: automàticament a les sortides físiques

en: automatically to master bus
ca: automàticament al bus mestre

en: Use 'Strict-I/O' for new tracks or busses
ca: Usa «Strict-I/O» per a pistes o autobusos nous

en: Enable metronome only while recording
ca: Habilita el metrònom només en enregistrar

en: <b>When enabled</b> the metronome will remain silent if %1 is <b>not recording</b>.
ca: <b>Quan està habilitat</b> el metrònom romandrà en silenci si %1 <b>no està enregistrant</b>.

en: Meterbridge meters
ca: Mesures de les barres de control

en: Peak hold time
ca: Temps d'espera del pic

en: short
ca: curt

en: medium
ca: mitjà

en: long
ca: llarg

en: DPM fall-off
ca: Reducció del DPM

en: slowest [6.6dB/sec]
ca: molt lent [6.6dB/sec]

en: slow [8.6dB/sec] (BBC PPM, EBU PPM)
ca: lent [8.6dB/sec] (BBC PPM, EBU PPM)

en: moderate [12.0dB/sec] (DIN)
ca: moderat [12.0dB/seg] (DIN)

en: medium [13.3dB/sec] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)
ca: mitjà [13.3dB/sec] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)

en: fast [20dB/sec]
ca: ràpid  [20dB/seg]

en: very fast [32dB/sec]
ca: molt ràpid  [32dB/seg]

en: Meter line-up level; 0dBu
ca: Nivell d'alineació del comptador; 0dBu

en: IEC1/DIN Meter line-up level; 0dBu
ca: Nivell d'alineació del metre IEC1/DIN; 0dBu

en: Reference level for IEC1/DIN meter.
ca: Nivell de referència per al metre IEC1/DIN.

en: VU Meter standard
ca: VU estàndard

en: 0VU = -2dBu (France)
ca: 0VU = -2dBu (França)

en: 0VU = 0dBu (North America, Australia)
ca: 0VU = 0dBu (Amèrica del Nord, Austràlia)

en: 0VU = +4dBu (standard)
ca: 0VU = +4dBu (estàndard)

en: Peak indicator threshold [dBFS]
ca: Llindar de l'indicador de pic  [dBFS]

en: Specify the audio signal level in dBFS at and above which the meter-peak indicator will flash red.
ca: Especifiqueu el nivell de senyal d'àudio en dBFS i per sobre del qual l'indicador de pic de metre flaixarà el vermell.

en: Default Meter Types
ca: Tipus de mesura per defecte

en: These settings apply to newly created tracks and busses. For the Master bus, this will be when a new session is created.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen a pistes i autobusos de nova creació. Per a l'autobús mestre, serà quan es creï una nova sessió.

en: Default Meter Type for Master Bus
ca: Tipus de vúmetre per defecte per al bus mestre

en: Default meter type for busses
ca: Tipus de metre per defecte per als autobusos

en: Default meter type for tracks
ca: Tipus de mesura per defecte per a les pistes

en: Region Analysis
ca: Anàlisi de regió

en: Enable automatic analysis of audio
ca: Habilita l'anàlisi automàtica de l'àudio

en: Performance
ca: Rendiment

en: DSP CPU Utilization
ca: Utilització de CPU DSP

en: Signal processing uses
ca: Processament del senyal usa

en: all but one processor
ca: tots menys un processador

en: all available processors
ca: tots els processadors disponibles

en: %1 processor | %1 processors
ca[0]: processador del 3%
ca[1]: %1 processadors

en: This setting will only take effect when %1 is restarted.
ca: Aquesta configuració només tindrà efecte quan es reiniciï %1.

en: %1 usec
ca: %1 μs

en: Use DC bias to protect against denormals
ca: Utilitza el biaix DC per protegir-se contra denormals

en: Processor handling
ca: Gestió del processador

en: no processor handling
ca: sense manipulació del processador

en: use FlushToZero
ca: utilitza FlushToZero

en: use DenormalsAreZero
ca: utilitza DenormalsAreZero

en: use FlushToZero and DenormalsAreZero
ca: utilitza FlushToZero i DenormalsAreZero

en: Changes may not be effective until audio-engine restart.
ca: Els canvis no poden ser efectius fins que es reiniciï el motor d'àudio.

en: Memory Usage
ca: Ús de la memòria

en: Waveform image cache size (megabytes)
ca: Mida de la memòria cau de la imatge en forma d'ona (megabytes)

en: Increasing the cache size uses more memory to store waveform images, which can improve graphical performance.
ca: L'augment de la mida de la memòria cau utilitza més memòria per emmagatzemar imatges de forma d'ona, que poden millorar el rendiment gràfic.

en: Thinning factor (larger value => less data)
ca: Factor d'afinació (valor més gran => menys dades)

en: Automation sampling interval (milliseconds)
ca: Interval de mostreig d'automatització (mil·lisegons)

en: Limit automatable parameters per plugin
ca: Limita els paràmetres automatitzables per connector

en: 256 parameters
ca: 256 paràmetres

en: 512 parameters
ca: 512 paràmetres

en: 999 parameters
ca: 999 paràmetres

en: Some Plugins expose an unreasonable amount of control-inputs. This option limits the number of parameters that can are listed as automatable without restricting the number of total controls.
    
    This reduces lag in the GUI and shortens excessively long drop-down lists for plugins with a large number of control ports.
    
    Note: This only affects newly added plugins and is applied to plugin on session-reload. Already automated parameters are retained.
ca: Alguns connectors exposen una quantitat poc raonable d'entrades de control. Aquesta opció limita el nombre de paràmetres que es poden llistar com a automatitzables sense restringir el nombre de controls totals.
    
    Això redueix el retard en la interfície gràfica i escurça les llistes desplegables massa llargues per als connectors amb un gran nombre de ports de control.
    
    Nota: Això només afecta els connectors afegits recentment i s'aplica al connector en la recàrrec de sessió. Els paràmetres ja automatitzats es mantenen.

en: Video
ca: Vídeo

en: Video Server
ca: Servidor de vídeo

en: Disk Space:
ca: Espai de disc:

en: New Playlist for All Tracks
ca: Nova llista de reproducció per a totes les pistes

en: Auto-Input
ca: Entrada automàtica

en: Right-click or Double-click here
    to add Tracks
ca: Clic dret o doble clic aquí
    per a afegir Pistes

en: Record enable all tracks
ca: Habilita l'enregistrament a totes les pistes

en: Disable recording of all tracks
ca: Deshabilita l'enregistrament a totes les pistes

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state
ca: Seguiment de la pista d'entrada segueix automàticament l'estat del transport

en: Force all tracks to monitor Input, unless they are explicitly set to monitor Disk
ca: Força a totes les pistes a controlar l'entrada, llevat que estiguin explícitament establertes per controlar el disc

en: Force all tracks to monitor Disk playback, unless they are explicitly set to Input
ca: Força a totes les pistes a monitorar la reproducció del disc, llevat que estiguin explícitament establertes a l'entrada

en: Window|Recorder
ca: Enregistrador

en: Audio Input %1
ca: Entrada àudio %1

en: MIDI Input %1
ca: Entrada MIDI %1

en: Create track for input
ca: Crea pista per entrada

en: Create new track connected to port '%1'
ca: Crear nova pista connectada al port '%1'

en: Track name:
ca: Nom de la pista:

en: Strict I/O:
ca: E/S estricte:

en: Add a track for this input port
ca: Afegeix una pista per a aquest port d'entrada

en: This port feeds %1 tracks. Click to show them
ca: Aquest port alimenta %1 pistes. Feu clic per a mostrar-les

en: This port is not feeding any tracks
ca: Aquest port no alimenta cap pista

en: Customize port name
ca: Personalitza el nom del port

en: Port name
ca: Nom del port

en: audition this region
ca: audició d'aquesta regió

en: End:
ca: Final:

en: Sync point (relative to region):
ca: Punt de sincronització (relatiu a la regió):

en: Sync point (absolute):
ca: Punt de sincronització (absolut):

en: File start:
ca: Comença el fitxer:

en: Sources:
ca: Fonts:

en: Source:
ca: Font:

en: Region '%1'
ca: Regió '%1'

en: change region start position
ca: canvia la posició d'inici de la regió

en: change region end position
ca: canvia la posició final de la regió

en: change region length
ca: canvia la longitud de la regió

en: change region sync point
ca: canvia el punt de sincronització de la regió

en: RegionLayeringOrderEditor
ca: EditorOrdena

en: Region Name
ca: Nom de la regió

en: Track:
ca: Pista:

en: Choose Top Region
ca: Trieu la regió superior

en: MISSING
ca: FALTA

en: SilenceText
ca: SilenciText

en: minutes
ca: minuts

en: secs
ca: segons

en: %1 silent segment | %1 silent segments
ca[0]: segment silenciós del 3%
ca[1]: segments silenciosos del 0%1

en: shortest = %1 %2
ca: més curta =0% 1%2

en: 
      (shortest audible segment = %1 %2)
ca: 
      (segment audible més curt = 0% 1%2)

en: Return
ca: Retorna

en: Percussive Onset
ca: Activació percussiva

en: Note Onset
ca: Autenticació

en: Energy Based
ca: Energia basada

en: Spectral Difference
ca: Diferència espectral

en: High-Frequency Content
ca: Contingut d'alta freqüència

en: Complex Domain
ca: Domini complex

en: Phase Deviation
ca: Desviació de fase

en: Modified Kullback-Liebler
ca: Kullback-Liebler modificat

en: Spectral Flux
ca: Flux espectral

en: Split region
ca: Divideix la regió

en: Snap regions
ca: Ajusta les regions

en: Conform regions
ca: Regions de conformació

en: Detection function
ca: Funció de detecció

en: Trigger gap (postproc)
ca: Disparador (postproc)

en: Peak threshold
ca: Llindar del pic

en: Silence threshold
ca: Llindar de silenci

en: Min Inter-Onset Time
ca: Temps d'intercanvi mínim

en: Sensitivity
ca: Sensibilitat

en: Cut Pos Threshold
ca: Llindar de tall

en: Operation
ca: Operació

en: split regions (rhythm ferret)
ca: regions dividides (ferret de ritme)

en: Track/bus Group
ca: Grup de seguiment/bus

en: Relative
ca: Relatiu

en: Record enable
ca: Habilita el registre

en: Active state
ca: Estat actiu

en: RouteGroupDialog
ca: Diàleg de ruta

en: <b>Sharing</b>
ca: <b>Compartir</b>

en: The group name is not unique. Please use a different name.
ca: El nom del grup no és únic. Utilitzeu un nom diferent.

en: Rec|R
ca: R

en: Record enabled
ca: Registre habilitat

en: MidiInput|I
ca: I

en: MIDI input enabled
ca: Entrada MIDI activada

en: SoloIso|SI
ca: SI

en: Solo Isolated
ca: Solo aïllat

en: SoloLock|SS
ca: SS

en: Solo Safe (Locked)
ca: Solo Safe (Apilat)

en: Only Show Tracks with Regions Under Playhead
ca: Mostra només les pistes amb regions sota el capçal de reproducció

en: Tracks/Busses
ca: Pistes/ocupats

en: Inputs
ca: Entrada

en: Outputs
ca: Sortida

en: Plugins, Inserts & Sends
ca: Connectors, Insereix envia

en: NO TRACK
ca: SENSE PISTA

en: Add Track or Bus
ca: Afegeix una pista o un bus

en: No Track or Bus Selected
ca: No s'ha seleccionat cap pista o bus

en: RTAV|G
ca: G

en: RTAV|P
ca: P

en: RTAV|A
ca: A

en: Record (Right-click for Step Edit)
ca: Enregistra (clic dret per a edició de pas)

en: Record
ca: Registre

en: MIDI Controllers and Automation
ca: Controladors i automatització MIDI

en: Show Existing Automation
ca: Mostra l'automatització existent

en: Hide All Automation
ca: Oculta totes les automatitzacions

en: Processor automation
ca: Automatització del processador

en: Overlaid
ca: Sobreposa

en: Stacked
ca: Apilat

en: Layers
ca: Capes

en: Automatic (based on I/O connections)
ca: Automàtic (basat en les connexions E/S)

en: (Currently: Existing Material)
ca: (Encara: material existent)

en: (Currently: Capture Time)
ca: (Current: Temps de captura)

en: Align With Existing Material
ca: Alinea amb un material existent

en: Align With Capture Time
ca: Alinea amb el temps de captura

en: Alignment
ca: Alineació

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: The name "%1" is reserved for %2
ca: El nom "%1" està reservat per al 2%

en: Take: %1.%2
ca: Agafeu: percentatge 1,%2

en: programming error:
ca: error de programació:

en: Parameters %1 - %2
ca: Paràmetres %1 - %2

en: Underlays
ca: Sublays

en: Remove "%1"
ca: Elimina «%1»

en: programming error: underlay reference pointer pairs are inconsistent!
ca: error de programació: els parells de punters de referència són inconsistents!

en: After-fade listen (AFL)
ca: Escolta després de l'esvaïment (AFL)

en: Pre-fade listen (PFL)
ca: Prefade Listen (PFL)

en: Show the strips that send to this bus, and control them from the faders
ca: Mostra les tires que s'envien a aquest autobús i les controlen des de les fades

en: Monitor input
ca: Entrada del monitor

en: Monitor playback
ca: Monitor de la reproducció

en: Step Entry
ca: Entrada de pas

en: Assign all tracks (prefader)
ca: Assigna totes les pistes (prefader)

en: Assign all tracks and busses (prefader)
ca: Assigna totes les pistes i autobusos (prefader)

en: Assign all tracks (postfader)
ca: Assigna totes les pistes (postfader)

en: Assign all tracks and busses (postfader)
ca: Assigna totes les pistes i autobusos (postfader)

en: Assign selected tracks (prefader)
ca: Assigna les pistes seleccionades (prefader)

en: Assign selected tracks and busses (prefader)
ca: Assigna pistes i autobusos seleccionats (prefader)

en: Assign selected tracks (postfader)
ca: Assigna les pistes seleccionades (postfader)

en: Assign selected tracks and busses (postfader)
ca: Assigna pistes i autobusos seleccionats (postfader)

en: Copy track/bus gains to sends
ca: Copia els guanys de la pista/bus a enviar

en: Set sends gain to -inf
ca: Estableix el guany de l'enviament a -inf

en: Set sends gain to 0dB
ca: Estableix el guany de l'enviament a 0dB

en: Solo Isolate
ca: Aïlla

en: Pre Fader Sends
ca: Enviaments anteriors

en: Post Fader Sends
ca: Enviaments més ràpids

en: Control Outs
ca: Control de les sortides

en: Main Outs
ca: Sortida principals

en: The use of colons (':') is discouraged in track and bus names.
    Do you want to use this new name?
ca: L'ús de dos punts (':') es desanima en els noms de les pistes i els autobusos.
    Vols utilitzar aquest nom nou?

en: Use the new name
ca: Utilitza el nom nou

en: Re-edit the name
ca: Torna a editar el nom

en: Rename Track
ca: Canvia el nom de la pista

en: Rename Bus
ca: Canvia el nom del bus

en: : comment editor
ca: editor editor de comentaris

en: Cannot create template directory %1
ca: No es pot crear directori de plantilla %1

en: Left-click to invert polarity of channel %1 of this track. Right-click to show menu.
ca: Feu clic esquerre per a invertir la polaritat del canal per cent1 d'aquesta pista. Feu clic amb el botó dret per mostrar el menú.

en: Click to show a menu of channels to invert polarity
ca: Feu clic per mostrar un menú de canals per invertir la polaritat

en: Select ...
ca: Selecciona ...

en: New Playlist...
ca: Nova llista de reproducció...

en: Copy Playlist...
ca: Copia llista de reproducció...

en: New Playlist (for group)
ca: Nova llista de reproducció (per grup)

en: Copy Playlist (for group)
ca: Copia llista de reproducció (per grup)

en: Clear Current
ca: Neteja l'actual

en: Copy from ...
ca: Copia de ...

en: Share with ...
ca: Comparteix amb ...

en: Advanced
ca: Avançat

en: Rename Playlist
ca: Reanomena la llista de reproducció

en: New name for playlist:
ca: Nou nom per a la llista de reproducció:

en: Switch to newly-saved version
ca: Canvia a la versió desada recentment

en: Copy media to new session
ca: Copia el suport a una sessió nova

en: Copy external media into new session
ca: Copia els mitjans externs a una sessió nova

en: Newly-saved session should be empty
ca: La sessió sense desar hauria d'estar buida

en: Save as session name
ca: Desa com a nom de sessió

en: Parent directory/folder
ca: Directori pare/carpeta

en: Save as template
ca: Desa com a plantilla

en: Template name:
ca: Nom de la plantilla:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Select folder to search for media
ca: Seleccioneu la carpeta per cercar el suport

en: Click to add a new location
ca: Feu clic per afegir una ubicació nova

en: the session folder
ca: la carpeta de la sessió

en: Select Script to unload
ca: Seleccioneu l'script a descarregar

en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Instance Parameters</b>
ca: <b>Paràmetres de la instància</b>

en: Zip/Archive Current Session
ca: Zip/Arxiva Sessió actual

en: Exclude unused audio sources
ca: Exclou les fonts d'àudio no utilitzades

en: FLAC 16bit
ca: FLAC 16 bit

en: FLAC 24bit
ca: FLAC 24 bit

en: Archive Name:
ca: Nom de l'arxiu:

en: Target directory/folder:
ca: Directori/carpeta de destinació:

en: Audio Compression:
ca: Compressió d'àudio:

en: Archive Compression:
ca: Compressió d'arxiu:

en: Note: This archives only the current session state, snapshots are not included.
ca: Nota: Això només arxiva l'estat actual de la sessió, les instantànies no estan incloses.

en: Archiving Session
ca: S'està arxivant la sessió

en: Encoding Audio
ca: Codificació de l'àudio

en: Session Setup
ca: Configuració de la sessió

en: Recent Sessions
ca: Sessions Recents

en: File Resolution
ca: Resolució del fitxer

en: Last Modified
ca: Darrera modificació

en: New Session
ca: Nova Sessió

en: Check the website for more...
ca: Consulteu el lloc web per a més...

en: Click to open the program website in your web browser
ca: Feu clic per obrir el lloc web del programa al vostre navegador

en: Select session file
ca: Selecciona el fitxer de sessió

en: Other Sessions
ca: Altres Sessions

en: Safe Mode: Disable all Plugins
ca: Mode segur: Desactiva tots els connectors

en: Open
ca: Obre

en: Untitled-%1
ca: Sense títol-%1

en: Empty Template
ca: Plantilla buida

en: An empty session with factory default settings.
    
    Select this option if you are importing files to mix.
ca: Una sessió buida amb la configuració predeterminada de fàbrica.
    
    Seleccioneu aquesta opció si esteu important fitxers per mesclar.

en: Session name:
ca: Nom de la sessió:

en: Create session folder in:
ca: Crea una carpeta de sessió a:

en: Select folder for session
ca: Selecciona la carpeta per a la sessió

en: Template
ca: Plantilla

en: 32-bit float
ca: 32 bits flotant

en: 24-bit
ca: 24 bits

en: 16-bit
ca: 16 bits

en: Last modified with: %1
ca: Última modificació amb: %1

en: Remove session from recent list
ca: Elimina la sessió de la llista recent

en: Cannot load XML for session from %1
ca: No s'ha pogut carregar l'XML de la sessió des del 8%1

en: Some elements had errors in them. Please see the log for details
ca: Alguns elements tenien errors en ells. Vegeu el registre per a més detalls

en: Import from session
ca: Importa des de la sessió

en: This will select all elements of this type!
ca: Això seleccionarà tots els elements d'aquest tipus!

en: EAN Check digit OK
ca: Check Comprova el dígit correcte

en: EAN Check digit error
ca: Check Error de comprovació del dígit

en: expected
ca: esperat

en: EAN Length error
ca: L Error de longitud

en: Field
ca: Camp

en: Values (current value on top)
ca: Valors (valor actual a la part superior)

en: User
ca: Usuari

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Organization
ca: organització

en: Country
ca: País

en: Title
ca: Títol

en: Track Number
ca: Número de la pista

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Grouping
ca: Agrupament

en: Artist
ca: Artista

en: Genre
ca: Gènere

en: Comment
ca: Comenta

en: Album
ca: Àlbum

en: Year
ca: Any

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Total Tracks
ca: Total de pistes

en: Disc Subtitle
ca: Subtítol del disc

en: Disc Number
ca: Número del disc

en: Total Discs
ca: Total de discs

en: Compilation
ca: Compilació

en: EAN barcode
ca: Codi de barres EAN

en: People
ca: Persones

en: Lyricist
ca: Lletrista

en: Composer
ca: Compositor

en: Conductor
ca: Director

en: Remixer
ca: Remesclador

en: Arranger
ca: Arranjador

en: Engineer
ca: Enginyer

en: Producer
ca: Productor

en: DJ Mixer
ca: Mesclador DJ

en: Metadata|Mixer
ca: Mesclador

en: School
ca: Escola

en: Course
ca: Curs

en: Edit Session Metadata
ca: Edita les metadades de la sessió

en: Import session metadata
ca: Importa les metadades de la sessió

en: Choose session to import metadata from
ca: Trieu una sessió des de la qual importar les metadades

en: This session file could not be read!
ca: No s'ha pogut llegir aquest fitxer de sessió!

en: The session file didn't contain metadata!
    Maybe this is an old session format?
ca: El fitxer de sessió no conté metadades!
    Potser aquest és un format de sessió antic?

en: Import all from:
ca: Importa-ho tot des de:

en: Session Properties
ca: Propietats de la sessió

en: Timecode Settings
ca: Paràmetres del codi de temps

en: Timecode frames-per-second
ca: Codi de temps fotogrames per segon

en: 29.97 drop
ca: 29.97

en: 30 drop
ca: 30

en: Pull-up / pull-down
ca: Pull-up / desplegable

en: Ext Timecode Offsets
ca: Desplaçament del codi de temps

en: Slave Timecode offset
ca: Desplaçament del codi de temps de l'esclau

en: The specified offset is added to the received timecode (MTC or LTC).
ca: El desplaçament especificat s'afegeix al codi de temps rebut (MTC o LTC).

en: Timecode Generator offset
ca: Desplaçament del generador de codis de temps

en: Specify an offset which is added to the generated timecode (so far only LTC).
ca: Especifica un desplaçament que s'afegeix al codi de temps generat (de moment només LTC).

en: JACK Transport/Time Settings
ca: Arranjament del JACK Transport/Time

en: %1 is JACK Time Master (provides Bar|Beat|Tick and other information to JACK)
ca: %1 és el mestre de temps JACK (proveeix Compàs|Pulsació|Tic i altra informació a JACK)

en: A/V Synchronization
ca: Sincronització A/V

en: Use Video File's FPS Instead of Timecode Value for Timeline and Video Monitor.
ca: Utilitzeu els FPS del fitxer de vídeo en lloc del valor del codi de temps per a la línia de temps i el monitor de vídeo.

en: Apply Pull-Up/Down to Video Timeline and Video Monitor (Unless using JACK-sync).
ca: Aplica Pull-Up/Down a la línia de temps i al monitor de vídeo (sense usar JACK-sync).

en: Audio Fades
ca: Fades d'àudio

en: Declick when transport starts and stops
ca: Feu clic quan el transport comenci i s'aturi

en: Declick when monitor state changes
ca: Feu clic quan es monitorin els canvis d'estat

en: Region fades active
ca: Esvaïment de la regió actiu

en: Region fades visible
ca: Esvaïment de la regió visible

en: Sample format
ca: Format de mostreig

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: Broadcast WAVE (4GB size limit)
ca: ONA de difusió (4 GB de mida)

en: Broadcast RF64
ca: Radiodifusió RF64

en: WAVE (4GB size limit)
ca: ONA (4GB de mida límit)

en: RF64 (WAV compatible)
ca: RF64 (compatible amb WAV)

en: Files|Locations
ca: Ubicacions

en: File Locations
ca: Ubicacions de fitxers

en: Search for audio files in:
ca: Cerca fitxers d'àudio a:

en: Search for MIDI files in:
ca: Cerca fitxers MIDI a:

en: Filenames
ca: Noms de fitxer

en: Prefix Track number
ca: Prefixa el número de la pista

en: Adds the current track number to the beginning of the recorded file name.
ca: Afegeix el número de pista actual al començament del nom del fitxer enregistrat.

en: Prefix Take Name
ca: Prefix pren el nom

en: Adds the Take Name to the beginning of the recorded file name.
ca: Afegeix el nom de la presa al començament del nom del fitxer enregistrat.

en: Take Name
ca: Pren el nom

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state ("auto-input")
ca: Seguiment de l'entrada de la pista segueix automàticament l'estat del transport («entrada automàtica»)

en: Use monitor section in this session
ca: Utilitza la secció del monitor en aquesta sessió

en: Meterbridge
ca: Barres de control

en: Display Options
ca: Mostra Opcions

en: Show Midi Tracks
ca: Mostra les pistes Midi

en: Show Busses
ca: Mostra els busos

en: Include Master Bus
ca: Inclou el bus mestre

en: Button Area
ca: Àrea del botó

en: Rec-enable Button
ca: Botó que es pot seleccionar

en: Mute Button
ca: Botó de silenci

en: Solo Button
ca: Botó Solo

en: Monitor Buttons
ca: Botons del monitor

en: Name Labels
ca: Etiquetes de nom

en: Track Name
ca: Nom de la pista

en: MIDI region copies are independent
ca: Les còpies de la regió MIDI són independents

en: Policy for handling overlapping notes
     on the same MIDI channel
ca: Política per a gestionar les notes superposades
     al mateix canal MIDI

en: never allow them
ca: no els permetis

en: don't do anything in particular
ca: no facis res en particular

en: replace any overlapped existing note
ca: substitueix qualsevol nota existent superposada

en: shorten the overlapped existing note
ca: escurça la nota existent superposada

en: shorten the overlapping new note
ca: escurça la nota nova superposada

en: replace both overlapping notes with a single note
ca: substitueix les dues notes superposades per una sola nota

en: Glue new markers to bars and beats
ca: Agrupa els marcadors nous a compassos i pulsacions

en: Glue new regions to bars and beats
ca: Agrupa les regions noves a compassos i pulsacions

en: Always count-in when recording
ca: Compta sempre en enregistrar

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Use these settings as defaults
ca: Usa aquests paràmetres com a valors predeterminats

en: 24-bit integer
ca: Enter de 24 bits

en: 16-bit integer
ca: Enter de 16 bits

en: 32-bit floating point
ca: Coma flotant de 32 bits

en: by track number
ca: per número de pista

en: by track name
ca: per nom de la pista

en: by instrument name
ca: per nom de l'instrument

en: programming error: unknown midi track name source string %1
ca: error de programació: cadena d'origen del nom de la pista midi %1 desconegut

en: as new tracks
ca: com a pistes noves

en: to selected tracks
ca: a les pistes seleccionades

en: to source list
ca: a la llista d'origen

en: programming error: unknown import mode string %1
ca: error de programació: cadena de mode d'importació %1 desconeguda

en: Auto-play
ca: Reprodueix automàticament

en: <b>Sound File Information</b>
ca: <b>Informació del fitxer de so</b>

en: Timestamp:
ca: Marca horària:

en: Tempo Map:
ca: Mapa Tempo:

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: <b>Midi File Information</b>
ca: <b>Informació del fitxer MIDI</b>

en: No tempo data
ca: No hi ha dades de tempo

en: %1/%2 ♩ = %3
ca: %1/%2 ♩= %3

en: map with %1 sections
ca: mapa amb seccions del 3%

en: <b>File Information</b>
ca: <b>Informació del fitxer</b>

en: SoundFileBox: Could not tokenize string:
ca: SoundFileBox: Could not tokenise string:

en: Audio and MIDI files
ca: Fitxers d'àudio i MIDI

en: Audio files
ca: Fitxers d'àudio

en: MIDI files
ca: Fitxers MIDI

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Browse Files
ca: Navega pels fitxers

en: Paths
ca: Camins

en: Search Tags
ca: Etiquetes de cerca

en: Sort:
ca: Ordena:

en: Longest
ca: Més llarg

en: Shortest
ca: Més curt

en: Newest
ca: Més recent

en: Oldest
ca: Més antic

en: Most downloaded
ca: Més baixat

en: Least downloaded
ca: Menys baixat

en: Highest rated
ca: Millor valorat

en: Lowest rated
ca: Pitjor valorat

en: More
ca: Més

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Duration
ca: Duració

en: Search Freesound
ca: Cerca a Freesound

en: Press to import selected files
ca: Premeu per importar els fitxers seleccionats

en: SoundFileBrowser: Could not tokenize string:
ca: SoundFileBrowser: Could not tokenise string:

en: %1 more page of 100 results available | %1 more pages of 100 results available
ca[0]: una pàgina més de 100 resultats disponible
ca[1]:  1% pàgines més de 100 resultats disponibles

en: No more results available
ca: No hi ha més resultats disponibles

en: one track per file
ca: una pista per fitxer

en: one track per channel
ca: una pista per canal

en: sequence files
ca: fitxers de seqüència

en: all files in one track
ca: tots els fitxers d'una pista

en: merge files
ca: fusiona fitxers

en: one region per file
ca: una regió per fitxer

en: one region per channel
ca: una regió per canal

en: all files in one region
ca: tots els fitxers d'una regió

en: One or more of the selected files
    cannot be used by %1
ca: Un o més dels fitxers seleccionats
    no poden ser utilitzats per %1

en: file timestamp
ca: codi de temps del fitxer

en: edit point
ca: punt d'edició

en: playhead
ca: capçal de reproducció

en: session start
ca: inici de la sessió

en: Best
ca: Millor

en: Quick
ca: Ràpid

en: Fastest
ca: Més ràpid

en: LogestShuttle|> 888.9%
ca: > 888.9%

en: LogestShuttle|+00 st
ca: +00 st

en: Percent
ca: Percentatge

en: Shuttle speed control (Context-click for options)
ca: Control de velocitat del transbordador (clic contextual per a les opcions)

en: Maximum speed
ca: Velocitat màxima

en: Jump
ca: Salta

en: Isolate
ca: Aïlla

en: Gain (dB):
ca: Guany (dB):

en: %1%% Left
ca: %1%% Esquerra

en: %1%% Right
ca: %1%% Dreta

en: User Email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Make files public
ca: Fes públics els fitxers

en: Open uploaded files in browser
ca: Obre els fitxers carregats al navegador

en: Make files downloadable
ca: Fes que els fitxers es puguin descarregar

en: %1: %2 of %3 bytes uploaded
ca: 1%1: 2% de %3 octets carregats

en: %1 loading ...
ca: carregant %1 ...

en: Add Speaker
ca: Afegeix un altaveu

en: Remove Speaker
ca: Elimina el altaveu

en: Azimuth:
ca: Azimut:

en: Programming error: %1
ca: Error de programació: %1

en: The audio/MIDI engine has stopped running unexpectedly.
    Something is probably wrong with your audio/MIDI device settings.
ca: El motor d'àudio/MIDI ha deixat d'executar-se inesperadament.
    Probablement alguna cosa no funciona amb la configuració del dispositiu d'àudio/MIDI.

en: Starting Audio/MIDI Engine
ca: Arrancant motor Àudio/MIDI

en: Cannot get existing session information from %1
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de la sessió existent de %1

en: Copied Demo Session %1.
ca: Sessió de demostració copiada %1.

en: Pre-Release Warning
ca: Avís de pre-llançament

en: <span size="x-large" weight="bold">Welcome to this pre-release build of %1 %2</span>
    
    <span size="large">There are still several issues and bugs to be worked on,
    as well as general workflow improvements, before this can be considered
    release software. So, a few guidelines:
    
    1) Please do <b>NOT</b> use this software with the expectation that it is stable or reliable
       though it may be so, depending on your workflow.
    2) Please wait for a helpful writeup of new features.
    3) <b>Please do NOT use the forums at ardour.org to report issues</b>.
    4) <b>Please do NOT file bugs for this alpha-development versions at this point in time</b>.
       There is no bug triaging before the initial development concludes and
       reporting issue for incomplete, ongoing work-in-progress is mostly useless.
    5) Please <b>DO</b> join us on IRC for real time discussions about %1 %2. You
       can get there directly from within the program via the Help->Chat menu option.
    6) Please <b>DO</b> submit patches for issues after discussing them on IRC.
    
    Full information on all the above can be found on the support page at
    
                    http://ardour.org/support</span>
ca: <span size="x-large" weight="bold">Us donem la benvinguda a aquesta construcció anterior a la publicació de l'1 %2</span>
    
    <span size="large">Encara hi ha diversos problemes i errors en els quals treballar,
    a més de les millores generals del flux de treball, abans que això es pugui considerar
    programari de llançament. Així doncs, unes quantes directrius:
    
    1) Feu <b>I NO</b> utilitzeu aquest programari amb l'expectativa que és estable o fiable
       Tot i que pot ser així, depenent del vostre flux de treball.
    2) Espereu una escriptura útil de noves característiques.
    3) <b>Si us plau no utilitzis els fòrums a ardour.org per informar dels problemes</b>to
    4) <b>Si us plau no introduïu errors per a aquestes versions de desenvolupament alfa en aquest punt</b>.
       No hi ha cap tria d'errors abans que conclogui el desenvolupament inicial i
       informar d'un problema de treball en curs i incomplet és en la seva majoria inútil.
    5) Si us plau <b>DO</b> s'uneix a nosaltres en l'IRC per a debats en temps real sobre el percentatge de l'1%2. Tu
       pot arribar directament des de dins del programa a través de l'opció Ajuda-.Cat del menú.
    6) Si us plau <b>DO</b> tramet pedaços per a problemes després de discutir-los a l'IRC.
    
    Es pot trobar informació completa sobre tot l'anterior a la pàgina de suport a
    
                    http://ardour.org/support</span>

en: >beat
ca: >pulsació

en: >bar
ca: >compàs

en: sustain
ca: sostenible

en: rest
ca: descans

en: back
ca: enrere

en: Set volume (velocity) to pianississimo
ca: Estableix el volum (velocitat) a pianississimo

en: Set volume (velocity) to pianissimo
ca: Estableix el volum (velocitat) a pianissimo

en: Set volume (velocity) to piano
ca: Estableix el volum (velocitat) al piano

en: Set volume (velocity) to mezzo-piano
ca: Estableix el volum (velocitat) a mezzo-piano

en: Set volume (velocity) to mezzo-forte
ca: Estableix el volum (velocitat) a «mezzo-forte»

en: Set volume (velocity) to forte
ca: Estableix el volum (velocitat) a forte

en: Set volume (velocity) to fortissimo
ca: Estableix el volum (velocitat) a fortissimo

en: Set volume (velocity) to fortississimo
ca: Estableix el volum (velocitat) a fortississimo

en: Stack inserted notes to form a chord
ca: Apila les notes inserides per formar un acord

en: Extend selected notes by note length
ca: Amplia les notes seleccionades per la longitud de la nota

en: Use undotted note lengths
ca: Utilitza les longituds de les notes sense punts

en: Use dotted (* 1.5) note lengths
ca: Usa longituds de nota amb punt (* 1.5)

en: Use double-dotted (* 1.75) note lengths
ca: Usa longituds de nota de doble punt (* 1.75)

en: Use triple-dotted (* 1.875) note lengths
ca: Utilitza les longituds de les notes triples (* 1.875)

en: Insert a note-length's rest
ca: Insereix un silenci de longitud de nota

en: Insert a grid-unit's rest
ca: Insereix un silenci d'una unitat de graella

en: Insert a rest until the next beat
ca: Insereix un silenci fins la següent pulsació

en: Insert a rest until the next bar
ca: Insereix un silenci fins al següent compàs

en: Insert a bank change message
ca: Insereix un missatge de canvi de banc

en: Insert a program change message
ca: Insereix un missatge de canvi de programa

en: Move Insert Position Back by Note Length
ca: Mou la posició d'inserció cap enrere per la longitud de la nota

en: Move Insert Position to Edit Point
ca: Mou la posició d'inserció al punt d'edició

en: 1/Note
ca: 1/Nota

en: Octave
ca: Octava

en: Insert Note A
ca: Insereix una nota A

en: Insert Note A-sharp
ca: Insereix una nota a l'arpa

en: Insert Note B
ca: Insereix una nota B

en: Insert Note C
ca: Insereix una nota C

en: Insert Note C-sharp
ca: Insereix una nota amb un to

en: Insert Note D
ca: Insereix una nota D

en: Insert Note D-sharp
ca: Insereix nota D-sharp

en: Insert Note E
ca: Insereix una nota E

en: Insert Note F
ca: Insereix una nota F

en: Insert Note F-sharp
ca: Insereix una nota F-sharp

en: Insert Note G
ca: Insereix una nota G

en: Insert Note G-sharp
ca: Insereix una nota G-sharp

en: Insert a Note-length Rest
ca: Insereix un silenci de longitud de nota

en: Insert a Snap-length Rest
ca: Insereix un silenci de longitud de l'Snap

en: Move to next octave
ca: Mou a l'octava següent

en: Move to Next Note Length
ca: Mou a la longitud de la nota següent

en: Move to Previous Note Length
ca: Mou a la longitud anterior de la nota

en: Increase Note Length
ca: Augmenta la longitud de la nota

en: Decrease Note Length
ca: Redueix la longitud de la nota

en: Move to Next Note Velocity
ca: Mou a la velocitat de la nota següent

en: Move to Previous Note Velocity
ca: Mou a la velocitat anterior de la nota

en: Increase Note Velocity
ca: Augmenta la velocitat de la nota

en: Decrease Note Velocity
ca: Disminueix la velocitat de la nota

en: Switch to the 1st octave
ca: Canvia a la 1a octava

en: Switch to the 2nd octave
ca: Canvia a la 2a octava

en: Switch to the 3rd octave
ca: Canvia a la 3a octava

en: Switch to the 4th octave
ca: Canvia a la 4a octava

en: Switch to the 5th octave
ca: Canvia a la 5a octava

en: Switch to the 6th octave
ca: Canvia a la 6a octava

en: Switch to the 7th octave
ca: Canvia a la 7a octava

en: Switch to the 8th octave
ca: Canvia a la 8a octava

en: Switch to the 9th octave
ca: Canvia a la 9a octava

en: Switch to the 10th octave
ca: Canvia a la 10a octava

en: Switch to the 11th octave
ca: Canvia a l'11a octava

en: Toggle Triple Notes
ca: Commuta les notes triples

en: Toggle Chord Entry
ca: Commuta l'entrada de l'acord

en: Sustain Selected Notes by Note Length
ca: Sosteneix les notes seleccionades per la longitud de la nota

en: Set Note Length to Whole
ca: Set Note Length to semibreve

en: Set Note Length to 1/2
ca: Set Note Length to minim

en: Set Note Length to 1/3
ca: Set Note Length to minim triplet

en: Set Note Length to 1/4
ca: Set Note Length to crotchet

en: Set Note Length to 1/8
ca: Set Note Length to quaver

en: Set Note Length to 1/16
ca: Set Note Length to semiquaver

en: Set Note Length to 1/32
ca: Set Note Length to demisemiquaver

en: Set Note Length to 1/64
ca: Set Note Length to hemidemisemiquaver

en: Set Note Velocity to Pianississimo
ca: Estableix la velocitat de la nota a Pianississimo

en: Set Note Velocity to Pianissimo
ca: Estableix la velocitat de la nota a Pianissimo

en: Set Note Velocity to Piano
ca: Estableix la velocitat de la nota al piano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Piano
ca: Estableix la velocitat de la nota a Mezzo-Piano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Forte
ca: Estableix la velocitat de la nota a Mezzo-Forte

en: Set Note Velocity to Forte
ca: Estableix la velocitat de la nota a Forte

en: Set Note Velocity to Fortississimo
ca: Estableix la velocitat de la nota a Fortississimo

en: No Dotted Notes
ca: No hi ha notes puntuades

en: Toggled Dotted Notes
ca: Commuta les notes puntades

en: Toggled Double-Dotted Notes
ca: Commuta les notes amb punt doble

en: Toggled Triple-Dotted Notes
ca: Notes amb punt triple commutat

en: L:%3d R:%3d Width:%d%%
ca: E:%3d D:%3d Amplada:%d%%

en: Stereo Panner
ca: Panoràmica estèreo

en: Width
ca: Amplada

en: Strip Silence
ca: Elimina el silenci

en: Threshold
ca: Llindar

en: Minimum length
ca: Longitud mínima

en: Fade length
ca: Longitud de l'esvaïment

en: Analyzing
ca: S'està analitzant

en: Color Selection: %1
ca: Selecció de color: %1

en: Session Templates
ca: Plantilles de sessió

en: Track Templates
ca: Plantilles de pista

en: Save Description
ca: Desa la descripció

en: Export all
ca: Exporta-ho tot

en: Template Name
ca: Nom de la plantilla

en: Description not saved
ca: Descripció no desada

en: The description of template "%1" has been modified but has not been saved yet.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat la descripció de la plantilla "%1" però encara no s'ha desat.
    Voleu desar-la?

en: Template of name "%1" already exists
ca: El nom de plantilla "%1" ja existeix

en: Could not parse template file "%1".
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer de plantilla «%1».

en: Could not make tmpdir: %1
ca: No s'ha pogut fer tmpdir:%1

en: Save Exported Template Archive
ca: Desa l'arxiu de plantilla exportat

en: Template archives
ca: Fitxers de plantilla

en: File exists
ca: El fitxer existeix

en: The file %1 already exists.
ca: El fitxer %1 ja existeix.

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Exporting templates
ca: Exportació de plantilles

en: Import template archives
ca: Importa arxius de plantilles

en: Importing templates
ca: Importació de plantilles

en: Could not write to new template file "%1".
ca: No s'ha pogut escriure al nou fitxer de plantilla "%1".

en: Could not rename template directory from "%1" to "%2": %3
ca: No s'ha pogut canviar el nom del directori de la plantilla de "%1" a "%2":%3

en: Could not rename state dir "%1" to "%2": %3
ca: No s'ha pogut canviar el nom del directori d'estat "%1" a "%2": %3

en: Could not write new template file "%1".
ca: No s'ha pogut escriure el nou fitxer de plantilla "%1".

en: Could not remove old template file "%1": %2
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer de plantilla antic "%1":%2

en: Could not delete template file "%1": %2
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de plantilla "%1":%2

en: End Beats per Minute:
ca: Pulsacions finals per minut:

en: bar:
ca: compàs:

en: beat:
ca: pulsació:

en: Tap tempo
ca: Tema

en: one-hundred-twenty-eighth
ca: semihemidemisemiquaver

en: whole
ca: semibreve

en: second
ca: minim

en: third
ca: minim triplet

en: eighth
ca: quaver

en: sixteenth
ca: semiquaver

en: thirty-second
ca: demisemiquaver

en: sixty-fourth
ca: hemidemisemiquaver

en: ramped
ca: rampa

en: music
ca: música

en: Start Beats per Minute:
ca: Pulsacions inicials per minut:

en: Tempo Type:
ca: Tipus Tempo:

en: Tempo begins at
ca: Tempo comença a

en: Lock Style:
ca: Estil de bloqueig:

en: incomprehensible pulse note type (%1)
ca: incomprehensible tipus de nota de pols (%1)

en: incomprehensible tempo type (%1)
ca: tempo tipus de tempo (%1)

en: incomprehensible lock style (%1)
ca: lock estil de bloqueig (%1)

en: Note value:
ca: Valor de la nota:

en: Lock style:
ca: Estil de bloqueig:

en: Beats per bar:
ca: Pulsacions per compàs:

en: Track/Bus name (double click to edit)
ca: Nom de la pista/Bus (clic doble per editar)

en: This track is inactive. (right-click to activate)
ca: Aquesta pista està inactiva. (clic amb el botó dret per activar)

en: Quick but Ugly
ca: Ràpid però àgil

en: Skip Anti-aliasing
ca: Omet l'antialiàsing

en: Contents
ca: Contingut

en: Minimize time distortion
ca: Minimitza distorsió temporal

en: Preserve Formants
ca: Conserva els formularis

en: Time Stretch Audio
ca: Temps Estira l'àudio

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: Semitones:
ca: Semitons:

en: Stretch/Shrink
ca: Estira/Encongeix

en: <b>Progress</b>
ca: <b>Progrés</b>

en: programming error: request for non-existent audio range (%1)!
ca: error de programació: sol·licitud d'un rang d'àudio inexistent (%1)!

en: Inactive and record-armed tracks cannot be renamed
ca: Les pistes inactives o armades per a enregistrar no es poden reanomenar

en: this note's
ca: aquesta nota

en: the previous note's
ca: la nota anterior

en: this note's index
ca: índex d'aquesta nota

en: the number of notes
ca: el nombre de notes

en: exactly
ca: exactament

en: a random number from
ca: un nombre aleatori de

en: equal steps from
ca: passos iguals de

en: note number
ca: número de nota

en: velocity
ca: velocitat

en: start time
ca: hora d'inici

en: length
ca: longitud

en: Transform
ca: Transforma

en: Set
ca: Estableix

en: Play from playhead
ca: Reprodueix des del capçal de reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Toggle record
ca: Commuta el registre

en: Play range/selection
ca: Reprodueix l'interval/selecció

en: Go to start of session
ca: Ves a l'inici de la sessió

en: Go to end of session
ca: Ves al final de la sessió

en: Play loop range
ca: Reprodueix el rang

en: MIDI Panic
    Send note off and reset controller messages on all MIDI channels
ca: Panic MIDI
    Envia la nota i reinicia els missatges del controlador en tots els canals MIDI

en: Enable/Disable metronome
    
    Right-click to access preferences
    Mouse-wheel to modify level
    Signal Level: %1 dBFS
ca: Activa/desactiva el metrònom
    
    Feu clic amb el botó dret per accedir a les preferències
    Roda del ratolí per modificar el nivell
    Nivell del senyal: %1 dBFS

en: Add a new Transport Master
ca: Afegeix un nou mestre de transport

en: Keep rolling if sync is lost
ca: Mantén el rodet si es perd la sincronització

en: <b>When enabled</b>, if the signal from a transport master is lost, %1 will keep rolling at its current speed.
    <b>When disabled</b>, loss of transport master sync causes %1 to stop
ca: <b>Quan està habilitat</b>, si el senyal d'un amo del transport es perd, el percentatge d'un amo continuarà rodant a la seva velocitat actual.
    <b>Quan està inhabilitat</b>, la pèrdua de la sincronització mestra del transport causa que s'aturi un 1%

en: Sync Position + Delta
ca: Posició de sincronització + Delta

en: Last Message + Age
ca: Últim missatge + edat

en: Clock
    Synced
ca: Rellotge
    Sincronitzat

en: 29.97/
    30
ca: 29,97/
    30

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to use 29.97 fps instead of 30000/1001.
    SMPTE 12M-1999 specifies 29.97df as 30000/1001. The spec further mentions that drop-sample timecode has an accumulated error of -86ms over a 24-hour period.
    Drop-sample timecode would compensate exactly for a NTSC color frame rate of 30 * 0.9990 (ie 29.970000). That is not the actual rate. However, some vendors use that rate - despite it being against the specs - because the variant of using exactly 29.97 fps has zero timecode drift.
ca: <b>Quan està habilitat</b> la font de codis de temps externa s'assumeix que utilitza 29.97 fps en lloc de 30000/1001.
    SMPTE 12M-1999 especifica 29.97df com a 30000/1001. L'especificació també esmenta que el codi de temps de la mostra desplegable té un error acumulat de -86ms en un període de 24 hores.
    El codi de temps de la mostra de la mostra compensaria exactament una taxa de fotogrames de color NTSC de 30 * 0.9990 (ie 29.970000). Aquesta no és la taxa real. No obstant això, alguns venedors utilitzen aquesta taxa -malgrat estar en contra de les especificacions- perquè la variant d'utilitzar exactament 29,97 fps té una deriva de codi de temps zero.

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to be sample-clock synced to the audio interface
    being used by %1.
ca: <b>Quan s'habilita</b> s'assumeix que la font externa de codis de temps està sincronitzada amb el rellotge de mostra a la interfície d'àudio
    ser utilitzat en un percentatge de l'any 1.

en: New transport master not added - check error log for details
ca: No s'ha afegit nou mestre de transport - comprova el registre d'errors per a més detalls

en: Add Transport Master
ca: Afegeix un mestre de transport

en: Transpose MIDI
ca: Transposa MIDI

en: Transpose
ca: Transposa

en: Open clip library folder
ca: Obre la carpeta de biblioteca de clips

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Other...
ca: Altra...

en: %1 Bundled Content
ca: %1 Contingut empaquetat

en: Cannot get info from audio file %1 (%2)
ca: No es pot obtenir informació del fitxer d'àudio %1 (%2)

en: Tracks
ca: Pistes

en: Load...
ca: Carrega...

en: Jump to: %1
ca: Ves a: %1

en: Loading default ui configuration file %1
ca: S'està carregant el fitxer de configuració per defecte de la IU %1

en: cannot read default ui configuration file "%1"
ca: No es pot llegir el fitxer de configuració per defecte de la IU %1

en: default ui configuration file "%1" not loaded successfully.
ca: el fitxer de configuració «%1» per defecte no s'ha carregat correctament.

en: Could not find default UI configuration file %1
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer de configuració predeterminat de la interfície d'usuari per a un percentatge 1

en: Loading color file %1
ca: Carregant fitxer de color %1

en: cannot read color file "%1"
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de color "%1"

en: color file "%1" not loaded successfully.
ca: Fitxer de color "%1" no s'ha carregat amb èxit.

en: Color file for %1 not found along %2
ca: Fitxer de color per %1 no s'ha trobat a %2

en: Color file %1 not saved
ca: No s'ha desat fitxer de color %1

en: Loading user ui configuration file %1
ca: S'està carregant el fitxer de configuració ui de l'usuari per cent1

en: cannot read ui configuration file "%1"
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració «%1»

en: user ui configuration file "%1" not loaded successfully.
ca: el fitxer de configuració «%1» de l'usuari no s'ha carregat correctament.

en: could not find any ui configuration file, canvas will look broken.
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de configuració d'ui, el llenç es veurà trencat.

en: Config file %1 not saved
ca: El fitxer de configuració %1 no s'ha desat

en: Color %1 not found
ca: No s'ha trobat color %1

en: Unable to find UI style file %1 in search path %2. %3 will look strange
ca: No s'ha pogut trobar l'estil de la interfície d'usuari el fitxer 0%1 en el camí de cerca el %2. el 3% semblarà estrany

en: Loading ui configuration file %1
ca: Carregant el fitxer d'IU %1

en: The current operation is not possible because of an error communicating with the audio hardware.
ca: L'operació actual no és possible a causa d'un error de comunicació amb el maquinari d'àudio.

en: Configure Hardware
ca: Configura el maquinari

en: bad XPM header %1
ca: Capçalera XPM incorrecta %1

en: cannot find XPM file for %1
ca: no s'ha pogut trobar el fitxer XPM per %1

en: default
ca: per defecte

en: icon "%1" not found for icon set "%2", fallback to default
ca: no s'ha trobat la icona "%1" per al conjunt d'icones "%2", retornant a l'opció per defecte

en: cannot find icon image for %1 using %2
ca: no s'ha pogut trobar la imatge d'icona per %1 utilitzant %2

en: Caught exception while loading icon named %1
ca: S'ha detectat una excepció mentre es carregava la icona anomenada %1

en: Hide this VCA strip
ca: Oculta aquesta tira VCA

en: Assign Selected Channels
ca: Assigna els canals seleccionats

en: Drop Selected Channels
ca: Deixa anar els canals seleccionats

en: Drop All Slaves
ca: Deixa anar tots els esclaus

en: Click to show slaves only
ca: Feu clic per mostrar només els esclaus

en: Click to show normal mixer
ca: Feu clic per mostrar el mesclador normal

en: Do you really want to remove this VCA?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta VCA?

en: This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: Virtual MIDI Keyboard
ca: Teclat MIDI virtual

en: Panic
ca: Pànic

en: Set the MIDI Channel of the produced MIDI events
ca: Estableix el canal MIDI dels esdeveniments MIDI produïts

en: The center octave, and lowest octave for keyboard control. Change with Arrow left/right.
ca: L'octava central i l'octava més baixa per al control del teclat. Canvia amb la fletxa esquerra/dreta.

en: Available octave range, centered around the key-octave.
ca: Interval d'octava disponible, centrat al voltant de l'octava clau.

en: The velocity to use with keyboard control. Use mouse-scroll for fine-grained control
ca: La velocitat a utilitzar amb el control del teclat. Usa el desplaçament del ratolí per al control de gra fi

en: Chromatic transpose note events. Notes transposed outside the range of 0,,127 are discarded.
ca: Esdeveniments de la nota transposada cromàtica. Notes transposades fora del rang de 0,.127 són descartades.

en: Send MIDI Panic message for current channel
ca: Envia un missatge panic MIDI per al canal actual

en: Modulation: %1
ca: Modulació: %1

en: Set Video Track
ca: Estableix la pista de vídeo

en: Open Video Monitor Window
ca: Obre la finestra del monitor de vídeo

en: Adjust Session Framerate to Match Video Framerate
ca: Ajusta la velocitat del fotograma de la sessió per coincidir amb la freqüència del vídeo

en: Reload docroot
ca: Torna a carregar el docroot

en: Video files
ca: Fitxers de vídeo

en: <b>Video Information</b>
ca: <b>Informació del vídeo</b>

en: Aspect Ratio:
ca: Relació d'aspecte:

en: VCA|D
ca: D

en: Parsing video file info failed. Is the Video Server running? Is the file readable by the Video Server? Does the docroot match? Is it a video file?
ca: Ha fallat l'anàlisi de la informació del fitxer de vídeo. S'està executant el servidor de vídeo? El servidor de vídeo pot llegir el fitxer? El docroot coincideix? És un fitxer de vídeo?

en: Failed to set session-framerate: '%1' does not have a corresponding option setting in %2.
ca: No s'ha pogut establir la taxa de fotogrames de la sessió: '%1' no té un paràmetre d'opció corresponent a %2.

en: Video file's framerate is not equal to %1 session timecode's framerate: '%2' vs '%3'
ca: La taxa de fotogrames del fitxer de vídeo no és igual a la taxa de fotogrames del codi de temps de la sessió en un 1%: '%2' vs '%3'

en: Video-server docroot mismatch. %1: '%2', video-server: '%3'. This usually means that the video server was not started by %1 and uses a different document-root.
ca: El servidor de vídeo docroot no coincideix. '%2', servidor de vídeo: '%3'. Això normalment significa que el servidor de vídeo no s'ha iniciat en un 1% i utilitza una arrel de document diferent.

en: Video-monitor 'xjadeo' was not found. Please install http://xjadeo.sf.net/ (a custom path to xjadeo can be specified by setting the XJREMOTE environment variable. It should point to an application compatible with xjadeo's remote-control interface 'xjremote').
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
ca: No s'ha trobat el monitor de vídeo «xjadeo». Instal·leu http://xjadeo.sf.net/ (es pot especificar un camí personalitzat a xjadeo establint la variable d'entorn XJREMOTE. Hauria d'apuntar a una aplicació compatible amb la interfície de control remot de xjadeo 'xjremote').
    
    vegeu també http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Video-monitor 'xjadeo' cannot be launched.
ca: No es pot llançar el monitor de vídeo 'xjadeo'

en: Video-monitor 'xjadeo' is too old. Please install xjadeo version 0.7.7 or later. http://xjadeo.sf.net/
ca: El monitor de vídeo «xjadeo» és massa antic. Instal·leu la versió 0.7.7 o posterior del xjadeo. http://xjadeo.sf.net/

en: Video Monitor: File Not Found.
ca: Monitor de vídeo: Fitxer no trobat.

en: ffmpeg installation was not found on this system.
    %1 requires ffmpeg and ffprobe from ffmpeg.org - version 1.1 or newer.
    Video import and export is not possible until you install tools.
    
    The tools are included with the %1 releases from ardour.org and also available with the video-server at http://x42.github.com/harvid/
    
    Important: the files need to be installed in $PATH and named ffmpeg_harvid and ffprobe_harvid.
    If you already have a suitable ffmpeg installation on your system, we recommend creating symbolic links from ffmpeg to ffmpeg_harvid and from ffprobe to ffprobe_harvid.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
ca: No s'ha trobat la instal·lació delmmpeg en aquest sistema.
    El ffmpeg i el ffprobe de ffmpeg.org - versió 1.1 o més recent.
    La importació i exportació de vídeo no és possible fins que no instal·leu eines.
    
    Les eines s'inclouen amb els llançaments de l'ardour.org del %1 i també estan disponibles amb el servidor de vídeo a http://x42.github.com/harvid/
    
    Important: els arxius s'han d'instal·lar a $PATH i s'anomenen ffmpegharvid i ffprobeharvid.
    Si ja teniu una instal·lació adequada de ffmpeg en el vostre sistema, recomanem crear enllaços simbòlics des de ffmpeg a ffmpegharvid i des de ffprobe a ffprobeharvid.
    
    vegeu també http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Transcode/Import Video File
ca: Transcodifica/Importa el fitxer de vídeo

en: Output File:
ca: Fitxer de sortida:

en: Abort
ca: Interromp

en: Height =
ca: Alçada =

en: Extract LTC from audio and align video
ca: Extreu LTC d'àudio i alinea el vídeo

en: Manual Override
ca: Substitució manual

en: Debug Mode: Print ffmpeg command and output to stdout.
ca: Mode de depuració: Imprimeix l'ordre ffmpeg i surt a stdout.

en: ffmpeg installation was not found. Video Import is not possible. See the Log window for more information.
ca: No s'ha trobat la instal·lació delpegmpeg. La importació de vídeo no és possible. Vegeu la finestra de registre per a més informació.

en: File-info can not be read. Most likely '%1' is not a valid video-file or an unsupported video codec or format.
ca: File-info no es pot llegir. El més probable és que '%1' no sigui un fitxer de vídeo vàlid o un còdec o format de vídeo no compatible.

en: Codec:
ca: Còdec:

en: Geometry:
ca: Geometria:

en: <b>Import Settings</b>
ca: <b>Paràmetres d'importació</b>

en: Reference from Current Location (Previously Transcoded Files Only)
ca: Referència des de la ubicació actual (Només fitxers codificats anteriorment)

en: Import/Transcode Video to Session
ca: Importa/Transcodifica el vídeo a la sessió

en: Do Not Import Video (Audio Import Only)
ca: No importis el vídeo (només importa l'àudio)

en: Do Not Import Video
ca: No importis el vídeo

en: Scale Video: Width =
ca: Escala el vídeo: Amplada =

en: Original Width
ca: Amplada original

en: Bitrate (KBit/s):
ca: Taxa de bits (KBit/s):

en: Extract Audio:
ca: Extreu l'àudio:

en: No Audio Track Present
ca: No hi ha cap pista d'àudio present

en: Do Not Extract Audio
ca: No extraure àudio

en: Audio Extraction Failed.
ca: L'extracció d'àudio ha fallat.

en: Transcoding Failed.
ca: La transcodificació ha fallat.

en: Save Transcoded Video File
ca: Desa el fitxer de vídeo transcodificat

en: Launch Video Server
ca: Inicia el servidor de vídeo

en: Server Executable:
ca: Executable del servidor:

en: Server Docroot:
ca: Servidor Docroot:

en: Don't show this dialog again. (Reset in Edit->Preferences).
ca: No tornis a mostrar aquest diàleg. (Reinicia a Edita->Preferències).

en: The external video server 'harvid' can not be found.
    The tool is included with the %1 releases from ardour.org, alternatively you can download it from http://x42.github.com/harvid/ or acquire it from your distribution.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
ca: No s'ha trobat el servidor de vídeo extern «harvid».
    L'eina s'inclou amb els llançaments %1 d'ardour.org, alternativament podeu descarregar-la de http://x42.github.com/harvid/ o adquirir-la des la vostra distribució.
    
    vegeu també http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Listen Address:
ca: Adreça d'escolta:

en: Listen Port:
ca: Port d'escolta:

en: Cache Size:
ca: Mida de la memòria cau:

en: %1 relies on an external video server for the videotimeline.
    The server configured in Edit -> Preferences -> Video is not reachable.
    Do you want %1 to launch 'harvid' on this machine?
ca: %1 es basa en un servidor de vídeo extern per a la línia de temps del vídeo.
    El servidor configurat a Edita -> Preferències -> Vídeo no és accesible.
    Voleu que %1 llanci 'harvid' en aquesta màquina?

en: Set Video Server Executable
ca: Estableix l'executable del servidor de vídeo

en: Server docroot
ca: Docroot del servidor

en: Destination is outside Video Server's docroot.
ca: La destinació és fora de la docroot del servidor de vídeo.

en: The destination file path is outside of the Video Server's docroot. The file will not be readable by the Video Server. Do you still want to continue?
ca: El camí del fitxer de destinació està fora de la docroot del servidor de vídeo. El servidor de vídeo no podrà llegir el fitxer. Encara vols continuar?

en: Confirm Overwrite
ca: Confirma la sobreescriptura

en: Cannot create video folder "%1" (%2)
ca: No es pot crear la carpeta de vídeo "%1" (%2)

en: Export Video File
ca: Exporta el fitxer de vídeo

en: Video:
ca: Vídeo:

en: ffmpeg installation was not found. Video Export is not possible. See the Log window for more information.
ca: No s'ha trobat la instal·lació delpegmpeg. L'exportació de vídeo no és possible. Vegeu la finestra de registre per a més informació.

en: Audio:
ca: Àudio:

en: Master Bus
ca: Bus mestre

en: from session start marker to session end marker
ca: des del marcador d'inici de sessió fins al marcador de final de sessió

en: from 00:00:00:00 to the video end
ca: des de 00:00:00 al final del vídeo

en: from video start to video end
ca: des de l'inici del vídeo al final del vídeo

en: Selected range
ca: Interval seleccionat

en: Normalizing audio
ca: Normalitzant àudio

en: Exporting audio
ca: Exportant àudio

en: Exporting Audio...
ca: Exportar àudio...

en: Export Video: Cannot query duration of video-file, using duration from timeline instead.
ca: Exporta el vídeo: No es pot consultar la durada del fitxer de vídeo, utilitzant la durada de la línia de temps.

en: Export Video: No Master Out Ports to Connect for Audio Export
ca: Exporta el vídeo: No hi ha cap port de sortida mestre a connectar per a l'exportació d'àudio

en: Encoding Video...
ca: Codificant vídeo...

en: Export Video: Video input file cannot be read.
ca: Exporta el vídeo: El fitxer d'entrada de vídeo no es pot llegir.

en: Transcoding failed.
ca: La transcodificació ha fallat.

en: Save Exported Video File
ca: Desa el fitxer de vídeo exportat
