gtk2_ardour - en to pl translation catalogue (4466 entries)

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Loading menus from %1
pl: Wczytywanie menu z %1

en: badly formatted menu definition file: %1
pl: źle sformatowany plik definicji menu: %1

en: %1 menu definition file not found
pl: %1 nie znaleziono pliku definicji menu

en: %1 will not work without a valid menu definition file
pl: %1 nie zadziała bez poprawnego pliku definicji menu

en: Add Track/Bus/VCA
pl: Dodaj ścieżkę/szynę/VCA

en: Input Config:
pl: Konfiguracja wejść:

en: Configuration:
pl: Konfiguracja:

en: Add:
pl: Dodaj:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Position:
pl: Pozycja:

en: Pin Mode:
pl: Tryb pinów:

en: Record Mode:
pl: Tryb nagrywania:

en: Show on Cue Page
pl: Pokaż w oknie Bitów

en: Audio Tracks
pl: Ścieżki audio

en: Use these settings to create one or more audio tracks.
pl: Użyj tych ustawień aby utworzyć jedną lub więcej ścieżkę(ki).

en: You may select:
pl: Możesz wybrać:

en: The number of tracks to add
pl: Liczba ścieżek do dodania

en: A name for the track(s)
pl: Nazwa ścieżki(ek)

en: Mono, stereo, or multi-channel operation for the track(s)
pl: Konfiguracja kanałów ścieżki(ek): mono, stereo lub wielokanałowa

en: A group which the track(s) will be assigned to
pl: Grupy, do których zostaną przyporządkowane ścieżki

en: The pin connections mode (see tooltip for details)
pl: Tryb połączeń pinów (więcej informacji w podpowiedzi)

en: The track(s) will be added at the location specified by "Position"
pl: Ścieżka(ki) zostaną dodane w miejscu określonym przez „Pozycja”

en: MIDI Tracks
pl: Ścieżki MIDI

en: Use these settings to create one or more MIDI tracks.
pl: Użyj tych ustawień, żeby dodać jedną lub więcej ścieżkę(ki) MIDI.

en: An instrument plugin (or select "None" to drive an external device)
pl: Wtyczka instrumentu (lub „brak” by skorzystać z zewnętrznego urządzenia)

en: Audio Busses
pl: Szyny audio

en: Use these settings to create one or more audio busses.
pl: Użyj tych ustawień aby utworzyć jedną lub więcej szynę(y) audio.

en: The number of busses to add
pl: Liczba szyn do dodania

en: A name for the buss(es)
pl: Nazwa szyny(szyn)

en: A group which the buss(es) will be assigned to
pl: Grupy, do których zostaną przyporządkowane szyny

en: The buss(es) will be added at the location specified by "Position"
pl: Szyny zostaną dodane w miejscu określonym przez „Pozycja”

en: MIDI Busses
pl: Szyny MIDI

en: Use these settings to create one or more MIDI busses.
pl: Użyj tych ustawień aby utworzyć jedną lub więcej szynę(y) MIDI.

en: MIDI busses can combine the output of multiple tracks. They are sometimes used
    to host a single "heavy" instrument plugin which is fed from multiple MIDI tracks.
pl: Szyny MIDI mogą służyć do połączenia wyjść z wielu ścieżek. Mogą być przydatne
    przy złożonych wtyczkach, które przyjmują komunikaty z wielu ścieżek MIDI.

en: Use these settings to create one or more VCA masters.
pl: Użyj tych ustawień aby utworzyć jedną lub więcej master VCA.

en: The number of VCAs to add
pl: Liczba VCA do dodania

en: A name for the VCA(s). "%n" will be replaced by an index number for each VCA
pl: Nazwa VCA. „%n” zostanie zastąpiony numerem indeksu poszczególnego VCA

en: Foldback Busses
pl: Szyny foldback

en: Use these settings to create one or more foldback busses.
pl: Użyj tych ustawień aby utworzyć jedną lub więcej szyn typu „foldback”.

en: Foldback busses are used as master outputs for monitor channels and are fed by
    hidden monitor sends.
pl: Szyny „foldback” używane są w charakterze wyjść odsłuchowych.
    Zasilane są z niewidocznych w schemacie połączeń wysyłek.

en: First
pl: Pierwsza

en: Before Selection
pl: Przed zaznaczeniem

en: After Selection
pl: Po zaznaczeniu

en: Last
pl: Ostatnia

en: Template/Type
pl: Szablon/typ

en: Modified With
pl: Zmodyfikowany z

en: With strict-i/o enabled, Effect Processors will not modify the number of channels on a track. The number of output channels will always match the number of input channels.
pl: W trybie strict-i/o, wtyczki nie zmienią liczby kanałów w ścieżce. Liczba kanałów wyjściowych będzie zawsze odpowiadała liczbie kanałów wejściowych.

en: Add selected items (and leave dialog open)
pl: Dodaj wybrane elementy (i pozostaw okno otwarte)

en: Add and Close
pl: Dodaj i zamknij

en: Normal
pl: Normalny

en: Manual Configuration
pl: Ręczna konfiguracja

en: Bus
pl: Szyna

en: Non Layered
pl: Płaski

en: 3 Channel
pl: 3 kanały

en: 4 Channel
pl: 4 kanały

en: 5 Channel
pl: 5 kanałów

en: 6 Channel
pl: 6 kanałów

en: 8 Channel
pl: 8 kanałów

en: 12 Channel
pl: 12 kanałów

en: Custom
pl: Własny

en: Factory Template
pl: Szablon fabryczny

en: New Group...
pl: Nowa grupa..

en: No Group
pl: Brak grupy

en: Ambiguous File
pl: Niejasny plik

en: %1 has found the file <i>%2</i> in the following places:
pl: %1 znalazł plik <i>%2</i> w następujących miejscach:

en: 
    
    Please select the path that you want to get the file from.
pl: 
    
    Wybierz ścieżkę, z której ma być pobrany plik.

en: Done
pl: Gotowe

en: Signal source
pl: Źródło sygnału

en: Selected ranges
pl: Zaznaczone zakresy

en: Selected regions
pl: Zaznaczone regiony

en: Show frequency power range
pl: Pokaż zakres mocy częstotliwości

en: Fit dB range
pl: Wypełnij zakres dB

en: Proportional Spectrum, -18dB
pl: Spektrum proporcjonalne, -18dB

en: FFT analysis window
pl: Okno analizy FFT

en: Spectral Analysis
pl: Analiza spektrum

en: Track
pl: Ścieżka

en: Show
pl: Wyświetl

en: Re-analyze data
pl: Analizuj ponownie

en: Layered
pl: Warstwowe

en: Non-Layered
pl: Płaskie

en: Audition
pl: Odsłuch

en: Feedback
pl: Sprzężenie

en: Rec Cues
pl: Nagr. Bity

en: Play Cues
pl: Odtw. Bity

en: LogestSync|M-Clk
pl: M-Clk

en: Punch:
pl: Przeł.:

en: Rec:
pl: Nagr.:

en: Punch|In
pl: We

en: Punch|Out
pl: Wy

en: Disable PDC
pl: Wyłącz PDC

en: Auto Return
pl: Autopowracanie

en: Dim All
pl: Ścisz wsz.

en: Mute All
pl: Wycisz wsz.

en: <b>Layered</b>, new recordings will be added as regions on a layer atop existing regions.
    <b>Non Layered</b>, the underlying region will be spliced and replaced with the newly recorded region.
    <b>SoundOnSound</b>, behaves like <i>Layered</i>, except underlying regions will be audible.
pl: <b>Warstwowe</b>, nowe nagrania zostaną dodane jako warstwa na istniejących regionach.
     <b>Nie-warstwowe</b>, niższy region zostanie podzielony w miejscu nagrania i zamieniony przez region nowo nagrany.
    <b>SoundOnSound</b>, podobnie jak <i>Warstwowe</i>, z tym, że niższe regiony będą słyszalne.

en: Disable all Plugin Delay Compensation. This results in the shortest delay from live input to output, but any paths with delay-causing plugins will sound later than those without.
pl: Wyłącz korekcję opóźnienia dla wtyczek. Spowoduje to, że opóźnienia (wejście – wyjście) będą możliwie najmniejsze, jednak każda ścieżka sygnału z wtyczką je wprowadzającą będzie odgrywana później, niż te, które opóźnień nie generują.

en: <b>Primary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
pl: <b>Zegar główny</b> Prawy klawisz myszki ustawia tryb wyświetlania. Lewy klawisz – edycja. Przeciągnięcie lewym klawiszem cyfry lub kółko: zmiana wartości.
    Edycja: wpisywanie od prawej do lewej nadpisuje, <tt>Esc</tt>: anulowanie; <tt>Enter</tt>: potwierdzenie;

en: <b>Secondary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
pl: <b>Zegar dodatkowy</b> Prawy klawisz myszki ustawia tryb wyświetlania. Lewy klawisz – edycja. Przeciągnięcie lewym klawiszem cyfry lub kółko: zmiana wartości.
    Edycja: wpisywanie od prawej do lewej nadpisuje, <tt>Esc</tt>: anulowanie; <tt>Enter</tt>: potwierdzenie;

en: When active, auditioning is taking place.
    Click to stop the audition
pl: Gdy aktywne, włączony jest odsłuch.
    Kliknij by wyłączyć odsłuch.

en: When lit, there is a ports connection issue, leading to feedback loop or ambiguous alignment.
    This is caused by connecting an output back to some input (feedback), or by multiple connections from a source to the same output via different paths (ambiguous latency, record alignment).
pl: Gdy zapalone, wystąpił problem z połączeniami portów, skutkujący pętlą sprzężenia zwrotnego lub niejednoznacznym wyrównaniem.
    Jest to spowodowane połączeniem wyjścia z powrotem do jednego z wejść (sprzężenie), bądź przez wielokrotne połączenia źródła do tego samego wyjścia innymi ścieżkami (niejednoznaczne opóźnienie. brak możliwości ustalenia kompensacji opóźnienia przy nagrywaniu).

en: <b>When enabled</b>, triggering Cues will result in Cue Markers added to the timeline
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wyzwolenie Bitów będzie skutkowało umieszczeniem znaczników Bitów na osi czasu

en: <b>When enabled</b>, Cue Markers will trigger the associated Cue when passed on the timeline
pl: <b>Jeśli włączone</b>, znaczniki Bitów wyzwolą powiązany Bit podczas, jeśli znajdą się na osi czasu

en: Reset All Peak Meters
pl: Wyczyść wszystkie wskaźniki Peak

en: No Align
pl: Bez wyrówn.

en: Unset #%1
pl: Nie ustawiaj #%1

en: No action bound
    Right-click to assign
pl: Brak przypisania działania
    Prawy klawisz myszy – przypisanie

en: %1
    
    Click to run
    Right-click to re-assign
    Shift+right-click to unassign
pl: %1
    
    Klik uruchamia
    Prawy klawisz myszy – przyporządkowanie
    Shift+prawy klawisz myszy – kasuje przyporządkowanie

en: No Latency
pl: Bez opóźnienia

en: SyncSource|Int.
pl: Wewn.

en: Enable/Disable external positional sync
pl: Włączenie/wyłączenie synchronizacji przez zewnętrzne urządzenie/program

en: External sync is not possible: video pull up/down is set
pl: Zewnętrzna synchronizacja niemożliwa: włączona korekcja prędkości wideo

en: HTTP request failed: (%1) %2
pl: Żądanie HTTP nie powiodło się: (%1) %2

en: HTTP request status: %1
pl: Status żądania HTTP: %1

en: %1 %2.x has discovered configuration files from %1 %3.x.
    
    Would you like these files to be copied and used for %1 %2.x?
    
    (This will require you to restart %1.)
pl: %1 %2.x znalazł pliki konfiguracyjne z %1 %3.x.
    
    Czy mają one zostać skopiowane i użyte jako %1 %2.x?
    
    (Wymagany restart programu %1.)

en: Speaker Configuration
pl: Konfiguracja głośnika

en: Add Tracks/Busses
pl: Dodaj ścieżki/szyny

en: About
pl: O programie

en: Ranges|Locations
pl: Zakresy|Położenia

en: Tracks and Busses
pl: Ścieżki i szyny

en: Audio/MIDI Setup
pl: Konfiguracja Audio/MIDI

en: Video Export Dialog
pl: Okno eksportu wideo

en: Script Manager
pl: Manager skryptów

en: I/O Plugins
pl: Wtyczki we/wy

en: Plugin Manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Plugin DSP Load
pl: Obciążenie DSP wtyczek

en: Performance Meters
pl: Pomiar wydajności

en: Transport Masters
pl: Synchronizacja nagrywania i odtwarzania

en: Properties
pl: Właściwości

en: Add Video
pl: Dodaj wideo

en: Bundle Manager
pl: Menedżer paczek

en: Big Clock
pl: Duży zegar

en: Transport Controls
pl: Sterowanie nagrywaniem i odtwarzaniem

en: Virtual Keyboard
pl: Wirtualna klawiatura

en: Library Downloader
pl: Pobieranie pętli/bitów

en: Audio Connections
pl: Połączenia audio

en: MIDI Connections
pl: Połączenia MIDI

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Window|Scripting
pl: Skrypty

en: Window|Realtime Analyzer
pl: Analizator Realtime (RTA)

en: Window|Edit
pl: Edyt

en: Window|Mix
pl: Miks

en: Window|Prefs
pl: Właś

en: Window|Rec
pl: Nagr

en: Window|Cue
pl: Bity

en: Your configuration files were copied. You can now restart %1.
pl: Twój plik konfiguracyjny został skopiowany. Możesz teraz zrestartować program %1.

en: Global keybindings are missing
pl: Brak globalnych skrótów klawiszowych

en: The audio backend was shutdown because:
    
    %1
pl: Podsystem audio został zatrzymany ponieważ:
    
    %1

en: The audio backend has either been shutdown or it
    disconnected %1 because %1
    was not fast enough. Try to restart
    the audio backend and save the session.
pl: Podsystem audio został zatrzymany bądź
    %1 był zbyt wolny i został odłączony.
    Spróbuj zrestartować audio i zapisać sesję.
    .

en: Indexing Audio Unit Plugin Failed.
    Automatic AU scanning has been disabled
    (check with 'auval', then re-enable scanning the in preferences).
pl: Indeksowanie wtyczek Audio Unit nie powiodło się.
    Automatyczne przeszukiwanie plików AU zostało wyłączone.
    (sprawdź za pomocą „auval”, następnie ponownie włącz przeszukiwanie w preferencjach).

en: Could not open temporary file to print bindings (%1)
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego do wydruku skrótów klawiszowych (%1)

en: Could not save bindings to file (%1)
pl: Nie można zapisać skrótów klawiszowych do pliku (%1)

en: Don't quit
pl: Nie wychodź

en: Discard session
pl: Porzuć sesję

en: Name session and quit
pl: Nazwij sesję i wyjdź

en: Just quit
pl: Wyjdź

en: Save and quit
pl: Zapisz i wyjdź

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to quit, please use the
    
    "Just quit" option.
pl: %1 nie mógł zapisać sesji.
    
    Jeżeli nadal chcesz opuścić program, wybierz 
    opcję „Wyjdź”.

en: DANGER!
pl: UWAGA!

en: You have not named this session yet.
    You can continue to use it as
    
    %1
    
    or it will be deleted.
    
    Deletion is permanent and irreversible.
pl: Sesja nie została jeszcze nazwana.
    Może być nadal używana jako
    
    %1
    
    lub zostanie usunięta.
    
    Usunięcie jest nieodwracalne.

en: SCRATCH SESSION - DANGER!
pl: UWAGA - SESJA TYMCZASOWA!

en: Delete this session (IRREVERSIBLE!)
pl: Usuń tę sesję (NIEODWRACALNIE!)

en: Do not delete
pl: Nie usuwaj

en: none
pl: brak

en: File
pl: Plik

en: Path
pl: Ścieżka

en: Shift+Click to clear xruns.
pl: Shift+click aby usunąć xruns.

en: N/A
pl: Nie dot.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: %02dh:%02dm:%02ds
pl: %02dg:%02dm:%02ds

en: Available record time
pl: Pozostały czas nagrywania

en: Rec
pl: Nagr

en: >24h
pl: >24 godz.

en: hours|h
pl: h

en: minutes|m
pl: m

en: Timecode|TC
pl: TC

en: n/a
pl: nie dot.

en: You cannot add a track without a session already loaded.
pl: Nie można dodać ścieżki, jeśli sesja nie została załadowana

en: could not create %1 new mixed track | could not create %1 new mixed tracks
pl[0]: nie można utworzyć ścieżki hybrydowej %1
pl[1]: nie można utworzyć ścieżek hybrydowych %1
pl[2]: nie można utworzyć ścieżek hybrydowych %1

en: could not create %1 new Midi Bus | could not create %1 new Midi Busses
pl[0]: nie można utworzyć szyny MIDI %1
pl[1]: nie można utworzyć szyn MIDI %1
pl[2]: nie można utworzyć szyn MIDI %1

en: could not create %1 new audio track | could not create %1 new audio tracks
pl[0]: nie można utworzyć ścieżki audio %1
pl[1]: nie można utworzyć ścieżek audio %1
pl[2]: nie można utworzyć ścieżek audio %1

en: could not create %1 new audio bus | could not create %1 new audio busses
pl[0]: nie można utworzyć szyny audio %1
pl[1]: nie można utworzyć szyn audio %1
pl[2]: nie można utworzyć szyn audio %1

en: could not create %1 new foldback bus | could not create %1 new foldback busses
pl[0]: nie można utworzyć szyny foldback %1
pl[1]: nie można utworzyć szyn foldback %1
pl[2]: nie można utworzyć szyn foldback %1

en: There are insufficient ports available
    to create a new track or bus.
    You should save %1, exit and
    restart with more ports.
pl: Nie ma wystarczającej ilości portów,
    aby utworzyć ścieżkę bądź szynę.
    Należy zapisać %1, wyjść
    i uruchomić program z większą ilością portów.

en: Please create one or more tracks before trying to record.
    You can do this with the "Add Track or Bus" option in the Session menu.
pl: Przed rozpoczęciem nagrywania należy utworzyć ścieżkę(i).
    Można to zrobić używając opcji „Dodaj ścieżki, szyny lub VCA” w menu „Sesja”.

en: Confirm Template Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie szablonu

en: A template already exists with that name. Do you want to overwrite it?
pl: Szablon o tej nazwie istnieje. Nadpisać?

en: No files were ready for clean-up
pl: Brak plików do czyszczenia

en: Clean-up
pl: Czyszczenie

en: If this seems surprising, 
    check for any existing snapshots.
    These may still include regions that
    require some unused files to continue to exist.
pl: Jeżeli sytuacja wygląda na nietypową,
    należy sprawdzić istniejące zrzuty (<i>snapshots</i>).
    Mogą zawierać regiony, które nadal wymagają plików,<
    > nieużywanych w obecnej sesji.

en: The following file was deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space | The following %1 files were deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space
pl[0]: Następujący plik został usunięty z %2,
    uwalniając %3 %4bajt przestrzeni dyskowej
pl[1]: Następujących %1 plików zostało usuniętych z %2,
    uwalniając %3 %4bajty przestrzeni dyskowej
pl[2]: Następujących %1 plików zostało usuniętych z %2,
    uwalniając %3 %4bajtów przestrzeni dyskowej

en: The following file was not in use and 
    has been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
     | The following %1 files were not in use and 
    have been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
pl[0]: Następujący plik nie był w użyciu 
    i został przeniesiony do: %2
    
    Po restarcie programu %5
    
    <span face="mono">Sesja -> Czyszczenie -> Opróżnij kosz</span>
    
    uwolni %3 %4bajtów przestrzeni dyskowej.
pl[1]: Następujących %1 plików nie było w użyciu 
    i zostały przeniesione do: %2
    
    Po restarcie programu %5
    
    <span face="mono">Sesja -> Czyszczenie -> Opróżnij kosz</span>
    
    uwolni %3 %4bajtów przestrzeni dyskowej.
pl[2]: Następujących %1 plików nie było w użyciu 
    i zostały przeniesione do: %2
    
    Po restarcie programu %5
    
    <span face="mono">Sesja -> Czyszczenie -> Opróżnij kosz</span>
    
    uwolni %3 %4bajtów przestrzeni dyskowej.

en: Are you sure you want to clean-up?
pl: Na pewno wyczyścić?

en: Clean-up is a destructive operation.
    ALL undo/redo information will be lost if you clean-up.
    Clean-up will move all unused files to a "dead" location.
pl: Czyszczenie jest operacją destrukcyjną.
    Cała historia cofnij/przywróć zostanie utracona.
    Operacja czyszczenia przeniesie nieużywane pliku do katalogu „dead”.

en: CleanupDialog
pl: Okno dialogowe czyszczenia

en: Cleaned Files
pl: Wyczyszczone pliki

en: deleted file
pl: usunięty plik

en: You cannot add tracks or busses without a session already loaded.
pl: Nie można dodać ścieżek bądź szyn, jeżeli sesja nie została jeszcze wczytana

en: Audio Channels for new track:
pl: Kanały audio dla nowej ścieżki:

en: Audio Channels for new bus:
pl: Kanały audio dla nowej szyny:

en: Custom Channel
pl: Konfiguracja kanałów

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to write data to disk
    quickly enough to keep up with recording.
pl: Dysk na tym komputerze
    nie jest w stanie nadążyć za programem %1.
    
    Oznacza to, że podsystem i/o nie jest w stanie
    zapisać danych na tyle szybko, żeby zachować
     ciągłość nagrywania.

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to read data from disk
    quickly enough to keep up with playback.
pl: Dysk na tym komputerze
    nie jest w stanie nadążyć za programem %1.
    
    Oznacza to, że podsystem i/o nie jest w stanie
    odczytać danych na tyle szybko, żeby zachować
     ciągłość odtwarzania.

en: <b>MMCSS priority can not be set!</b>
    
    Windows Multimedia Class Scheduler Service (MCSS) is used for time-critical audio processing. By default, Microsoft has limited the number of MMCSS threads to 32, and this limit has been reached.
    
    You can reduce the number of process threads in Preferences &gt; Performance, but that may be insufficient, because MCSS threads are also used for Audio and MIDI I/O.
    One solution is to increase the number of available MCSS threads by modifying the windows registry. A tool to do that conveniently can be found <a href="https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us/articles/13338094735762-Error-message-on-Windows-MMCSS-priority-cannot-be-set">here</a>.
pl: <b>Nie można ustawić priorytetu MMCSS!</b>
    
    Windows Multimedia Class Scheduler Service (MCSS) jest używany do przetwarzania zadań krytycznych czasowo. Microsoft domyślnie ograniczył liczbę wątków MCSS do 32 i limit ten został osiągnięty.
    
    Liczbę wątków można ograniczyć korzystając z opcji Preferencje &gt; Wydajność, co jednak może okazać się niewystarczające, gdyż wątki MCSS są także używane przez podsystem we/wy Audio i MIDI.
    Jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości wątków MCSS w rejestrze Windows. Narzędzie pozwalające wykonać taką modyfikację można znaleźć 
    <a href="https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us/articles/13338094735762-Error-message-on-Windows-MMCSS-priority-cannot-be-set">tutaj</a>.

en: Crash Recovery
pl: Przywracanie danych z awarii

en: This session appears to have been modified
    without save, or in middle of recording when
    %1 or the computer was shutdown.
    
    %1 can recover any changes for
    you, or it can ignore it. Please decide
    what you would like to do.
pl: Sesja była prawdopodobnie zmodyfikowana
    i nie została zapisana, kiedy %1 bądź cały
    komputer został wyłączony.
    
    %1 może odzyskać wszystkie wprowadzone
    w międzyczasie zmiany lub je zignorować.
    Którą opcję wybrać?

en: Ignore crash data
pl: Ignorowanie danych z awarii

en: Recover from crash
pl: Przywróć dane z awarii

en: Show Error Log and acknowledge warnings
pl: Pokaż dziennik błędów i potwierdź ostrzeżenia

en: [ERROR]:
pl: [BŁAD]:

en: [WARNING]:
pl: [OSTRZEŻENIE]:

en: [INFO]:
pl: [INFORMACJA]:

en: Left-Click to show the %1 window
    Right-click to show more options
pl: Lewy klik pokazuje okno %1
    Prawy klik: więcej opcji

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Signal Flow
pl: Tor sygnałowy

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Metronome
pl: Metronom

en: Name
pl: Nazwa

en: AAF: Destination '%1' already exists.
pl: AAF: Cel „%1” już istnieje.

en: AAF: Could not prepare media cache: %1
pl: AAF: Nie można przygotować cache dla mediów: %1

en: AAF: Could not start [dummy] engine for AAF import .
pl: AAF: Nie można uruchomić silnika [dummy] dla importu AAF.

en: AAF: Could not create new session for AAF import .
pl: AAF: Nie można utworzyć nowej sesji dla importu AAF.

en: AAF: Clip has no essence.
pl: AAF: Klip nie ma zawartości.

en: AAF: Audio essence pointer is missing an audio essence file entry
pl: AAF: Brakujący wpis zawartości pliku we wskaźniku zawartości audio

en: AAF: Could not create new region for clip '%1': Region has no source
pl: AAF: Nie można utworzyć nowego regionu dla klipu „%1”: Region nie posiada źródła

en: AAF: Could not create new region for clip '%1'
pl: AAF: Nie można utworzyć nowego regionu dla klipu „%1”

en: <b>Just ask and wait for an answer.
    It may take from minutes to hours.</b>
pl: <b>Zapytaj i czekaj na odpowiedź.
    Może to potrwać od kilku minut do paru godzin.</b>

en: About the Chat
pl: O czacie

en: When you're inside the chat just ask your question and wait for an answer. The chat is occupied by real people with real lives so many of them are passively online and might not read your question before minutes or hours later.
    So please be patient and wait for an answer.
    
    You should just leave the chat window open and check back regularly until someone has answered your question.
pl: Jeśli jesteś na czacie, zapytaj i poczekaj na odpowiedź. Uczestniczą w nim prawdziwi ludzie, którzy nie muszą śledzić konwersacji na bieżąco, mimo iż wydają się być on-line. Dlatego Twoje pytanie może być przeczytane dopiero po paru minutach bądź nawet godzinach.
    Prosimy więc o nieco cierpliwości.
    
    Dlatego najlepiej pozostawić okno konwersacji otwarte, sprawdzając co jakiś czas, czy odpowiedź już została udzielona.

en: Setup Editor
pl: Ustawiam edytor

en: Setup Mixer
pl: Ustawiam mikser

en: Reload Session History
pl: Wczytywanie historii sesji

en: Quit %1?
pl: Wyjść z programu %1?

en: UI: cannot setup editor
pl: UI: nie można skonfigurować edytora

en: UI: cannot setup mixer
pl: UI: nie można skonfigurować miksera

en: UI: cannot setup recorder
pl: UI: nie można skonfigurować okna nagrywania

en: UI: cannot setup trigger
pl: UI: nie można skonfigurować okna wyzwalania

en: UI: cannot setup meterbridge
pl: UI: nie można skonfigurować „meterbridge”

en: Don't close
pl: Nie zamykaj

en: Discard
pl: Porzuć

en: Just close
pl: Tylko zamknij

en: Save and close
pl: Zapisz i zamknij

en: Timecode
pl: Zegar

en: Escape (deselect all)
pl: Escape (brak zaznaczenia)

en: Close Current Dialog
pl: Zamknij okno dialogowe

en: Session
pl: Sesja

en: Sync
pl: Synchronizacja

en: Options
pl: Opcje

en: Window
pl: Okno

en: Mixer
pl: Mikser

en: Editor
pl: Edytor

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Recorder
pl: Panel nagrywania

en: Cue Grid
pl: Panel Bitów

en: Detach
pl: Odłącz

en: Help
pl: Pomoc

en: Misc. Shortcuts
pl: Skróty

en: Audio File Format
pl: Format pliku audio

en: File Type
pl: Format pliku

en: Sample Format
pl: Format próbkowania

en: Control Surfaces
pl: Urządzenia sterujące

en: Metering
pl: Ustawienia mierników

en: Fall Off Rate
pl: Czas opadania

en: Hold Time
pl: Czas przytrzymania

en: Denormal Handling
pl: Obsługa liczb zdenormalizowanych

en: New...
pl: Nowa...

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Recent...
pl: Ostatnie...

en: Close
pl: Zamknij

en: Add New Track, Bus, VCA or Foldback...
pl: Dodaj nową Ścieżkę, Szynę, VCA lub Foldback...

en: Duplicate Tracks/Busses...
pl: Powiel ścieżki/szyny...

en: Cancel Solo
pl: Skasuj solo

en: Session|Scripting
pl: Skrypty...

en: Open Video...
pl: Otwórz wideo...

en: Remove Video
pl: Usuń wideo

en: Export to Video File...
pl: Eksportuj plik wideo...

en: Snapshot (& keep working on current version) ...
pl: Zrób kopię migawkową (i pracuj na bieżącej wersji) ...

en: Snapshot (& switch to new version) ...
pl: Zrób kopię migawkową (i przełącz na nową wersję) ...

en: Quick Snapshot (& keep working on current version) ...
pl: Szybka kopia migawkowa (i pracuj na bieżącej wersji) ...

en: Quick Snapshot (& switch to new version) ...
pl: Szybka kopia migawkowa (i przełącz na nową wersję) ...

en: Save Session Copy As...
pl: Zapisz kopię sesji Jako...

en: Archive...
pl: Archiwizuj...

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Create Session Template...
pl: Utwórz szablon sesji...

en: Templates
pl: Szablony

en: Save Mixer Strips...
pl: Zapisz sekcje miksera...

en: Import Mixer Strips...
pl: Importuj sekcje miksera...

en: Metadata
pl: Metadane

en: Edit Metadata...
pl: Edycja metadanych...

en: Import Metadata...
pl: Import metadanych...

en: Export
pl: Eksportuj

en: Flush Wastebasket
pl: Opróżnij kosz

en: Quit
pl: Zakończ

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show more UI preferences
pl: Pokaż więcej preferencji UI

en: Window|Meterbridge
pl: Meterbridge

en: Help|Tutorial
pl: Samouczek

en: Manual|Reference
pl: Podręcznik

en: Report a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Website
pl: Strona domowa

en: Development
pl: Dla programistów

en: User Forums
pl: Fora użytkowników

en: How to Report a Bug
pl: Jak zgłosić błąd

en: Save
pl: Zapisz

en: Transport
pl: Nagrywanie i odtwarzanie

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Roll
pl: Uruchom

en: Start/Stop
pl: Uruchom/Zatrzymaj

en: Start/Continue/Stop
pl: Uruchomj/Kontynuuj/Zatrzymaj

en: Stop and Forget Capture
pl: Zatrzymaj i usuń nagranie

en: Play Loop Range
pl: Odtwórz zakres pętli

en: Play Selection
pl: Odtwórz zaznaczenie

en: Play w/Preroll
pl: Odtwarzaj z rozbiegiem

en: Record w/Preroll
pl: Nagrywaj z rozbiegiem

en: Record w/Count-In
pl: Nagrywaj z odliczaniem

en: Enable Record
pl: Włącz nagrywanie

en: Start Recording
pl: Rozpocznij nagrywanie

en: Rewind
pl: Przewiń do tyłu

en: Rewind (Slow)
pl: Przewiń do tyłu (powoli)

en: Rewind (Fast)
pl: Przewiń do tyłu (szybko)

en: Forward
pl: Przewiń do przodu

en: Forward (Slow)
pl: Przewiń do przodu (powoli)

en: Forward (Fast)
pl: Przewiń do przodu (szybko)

en: Go to Zero
pl: Do punktu zerowego

en: Go to Start
pl: Do początku

en: Go to End
pl: Do końca

en: Go to Wall Clock
pl: Do zegara

en: Numpad Decimal
pl: Klawiatura numeryczna .

en: Numpad 0
pl: Klawiatura numeryczna 0

en: Numpad 1
pl: Klawiatura numeryczna 1

en: Numpad 2
pl: Klawiatura numeryczna 2

en: Numpad 3
pl: Klawiatura numeryczna 3

en: Numpad 4
pl: Klawiatura numeryczna 4

en: Numpad 5
pl: Klawiatura numeryczna 5

en: Numpad 6
pl: Klawiatura numeryczna 6

en: Numpad 7
pl: Klawiatura numeryczna 7

en: Numpad 8
pl: Klawiatura numeryczna 8

en: Numpad 9
pl: Klawiatura numeryczna 9

en: Focus On Clock
pl: Kursor na zegar

en: Bars & Beats
pl: Takty i uderzenia

en: Minutes & Seconds
pl: Minuty i Sekundy

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Samples
pl: Próbki

en: All Input
pl: Tylko wejście

en: All In
pl: Tylko wejście

en: All Disk
pl: Tylko dysk

en: Punch In
pl: Wejście przełącznika

en: Punch Out
pl: Wyjście przełącznika

en: Punch In/Out
pl: We/wy przełącznika

en: In/Out
pl: Wejście/wyjście

en: Click
pl: Metronom

en: Click when Recording
pl: Metronom przy nagrywaniu

en: Auto Input
pl: Auto-wejście

en: Auto Play
pl: Autoodtwarzanie

en: Follow Range
pl: Śledź zakres

en: Disable Latency Compensation
pl: Wyłącz korekcję opóźnienia

en: Reset Mixer Meter Peaks
pl: Resetuj szczyty (peaks) miksera

en: Reset All Meter Peak Hold
pl: Resetuj wszystkie zapamiętane szczyty

en: Monitor Section
pl: Sekcja monitorowania

en: Sync Startup to Video
pl: Synchronizuj początek do wideo

en: Time Master
pl: Źródło synchronizacji

en: Use External Positional Sync Source
pl: Użyj zewnętrznego źródła synchronizacji

en: Toggle Record Enable Track %1
pl: Przełącz przełącznik nagrywania ścieżki %1

en: Percentage
pl: Procenty

en: Semitones
pl: Półtony

en: Send MTC
pl: Wysyłanie MTC

en: Send MMC
pl: Wysyłanie MMC

en: Use MMC
pl: Używanie MMC

en: Send MIDI Clock
pl: Wyślij zegar MIDI

en: Panic (Send MIDI all-notes-off)
pl: Panika (wyślij komunikat MIDI: all-notes-off)

en: Transition to Roll
pl: Przejście do odtwarzania w przód

en: Transition to Reverse
pl: Przejście do odtwarzania w tył

en: Jump to Previous Mark
pl: Przejdź do poprzedniego znacznika

en: Jump to Next Mark
pl: Przejdź do następnego znacznika

en: Jump to Previous Location Mark
pl: Przejdź do poprzedniego znacznika położenia

en: Jump to Next Location Mark
pl: Przejdź do następnego znacznika położenia

en: Jump to Previous Range
pl: Przejdź do poprzedniego zakresu

en: Jump to Next Range
pl: Przejdź do następnego zakresu

en: Jump to Previous Arrangement Mark
pl: Przejdź do poprzedniego znacznika aranżacji

en: Jump to Next Arrangement Mark
pl: Przejdź do następnego znacznika aranżacji

en: Locate to Mark %1
pl: Przejdź do znacznika %1

en: Jump to Loop Start
pl: Skocz do początku pętli

en: Jump to Loop End
pl: Skocz do końca pętli

en: Import Audio/MIDI files...
pl: Importuj pliki audio/MIDI...

en: Stem export...
pl: Eksportuj stem...

en: Quick Audio Export...
pl: Szybki eksport audio...

en: Export Surround Master...
pl: Eksportuj master surround...

en: Export to Audio File(s)...
pl: Eksportuj audio...

en: Clean-up Unused Sources...
pl: Wyczyść nieużywane źródła...

en: Clean-up Unused Regions...
pl: Wyczyść nieużywane regiony...

en: Rebuild Peak Files
pl: Odśwież pliki „peak”

en: Set Session Start from Playhead
pl: Ustaw początek sesji w położeniu głowicy

en: Set Session End from Playhead
pl: Ustaw koniec sesji w położeniu głowicy

en: Toggle Mark at Playhead
pl: Dodaj/usuń znacznik w położeniu głowicy

en: Add Mark from Playhead
pl: Dodaj znacznik w położeniu głowicy

en: Remove Mark at Playhead
pl: Usuń znacznik w położeniu głowicy

en: Add Arrangement Mark at Playhead
pl: Dodaj znacznik aranżacji w położeniu głowicy

en: Add BBT Marker from Playhead
pl: Dodać znacznik BBT w położeniu głowicy

en: Nudge Next Later
pl: Pchnij następny później

en: Nudge Next Earlier
pl: Pchnij następny wcześniej

en: Nudge Playhead Forward
pl: Pchnij głowicę do przodu

en: Nudge Playhead Backward
pl: Pchnij głowicę do tyłu

en: Playhead to Next Grid
pl: Głowica do następnego elementu siatki

en: Playhead to Previous Grid
pl: Głowica do poprzedniego elementu siatki

en: Start Range from Playhead
pl: Zacznij zakres w położeniu głowicy

en: Finish Range from Playhead
pl: Zakończ zakres w położeniu głowicy

en: Start Range
pl: Rozpocznij zakres

en: Finish Range
pl: Zakończ zakres

en: Start Punch Range
pl: Początek zakresu w pozycji przełącznika

en: Finish Punch Range
pl: Koniec zakresu w pozycji przełącznika

en: Start Loop Range
pl: Początek zakresu od początku pętli

en: Finish Loop Range
pl: Koniec zakresu przy końcu pętli

en: Select All Visible Lanes
pl: Zaznacz wszystkie widoczne pasy

en: Select All Tracks
pl: Zaznacz wszystkie ścieżki

en: Deselect All
pl: Brak zaznaczenia

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Solo Selection
pl: Zaznacz solo

en: Attach
pl: Przyłącz

en: Show Editor
pl: Pokaż edytor

en: Show Mixer
pl: Pokaż mikser

en: Show Recorder
pl: Pokaż panel nagrywania

en: Show Cues
pl: Pokaż Bity

en: Change
pl: Zmień

en: Previous Tab
pl: Poprzednia zakładka

en: Next Tab
pl: Następna zakładka

en: Toggle Editor & Mixer
pl: Przełącz edytor/mikser

en: Maximise Editor Space
pl: Maksymalizacja edytora

en: Maximise Mixer Space
pl: Maksymalizuj obszar miksera

en: Start recording at auto-punch start
pl: Rozpocznij nagrywanie przy napotkaniu przełącznika

en: Stop recording at auto-punch end
pl: Zatrzymaj nagrywanie na końcu przełącznika

en: Return to last playback start when stopped
pl: Powróć do początku ostatniego odtwarzania przy zatrzymaniu

en: Playhead follows Range tool clicks, and Range selections
pl: Kliknięcie narzędziem zakresu lub tworzenie zakresu przesuwa w to miejsce głowicę

en: When active, something is soloed.
    Click to de-solo everything
pl: Gdy aktywne, w którymś miejscu włączone jest solo.
    Kliknij by wyłączyć solo wszędzie.

en: Monitor section dim output
pl: Przyciszenie wyjść w sekcji monitorowania

en: Monitor section mono output
pl: Tryb mono w sekcji monitorowania

en: Monitor section mute output
pl: Wyciszenie wyjść sekcji monitorowania

en: Path to Session
pl: Ścieżka do sesji

en: Snapshot Name and Modified Indicator
pl: Nazwa kopii migawkowej i wskaźnik modyfikacji

en: Active Peak-file Work
pl: Generowane pliki „peak”

en: File Format
pl: Format pliku

en: Total I/O Latency
pl: Całkowite opóźnienie we/wy

en: Plugin Latency
pl: Opóźnienie wtyczki

en: Timecode Format
pl: Format zegara

en: Disk Space
pl: Przestrzeń dyskowa

en: Wall Clock
pl: Zegar

en: Double click to open session folder.
pl: Podwójny klik otwiera katalog sesji.

en: Double click to edit audio file format.
pl: Podwójny klik uruchamia edycję formatu audio.

en: Double click to change timecode settings.
pl: Podwójny klik zmienia ustawienia zegara.

en: Double click to show audio/midi setup.
pl: Podwójny klik pokazuje ustawienia audio/MIDI.

en: This is a free/demo copy of %1. It has just switched to silent mode.
pl: To jest darmowa kopia demo programu %1. Aplikacja została przełączona w tryb wyciszania.

en: %1 is now silent
pl: %1 jest wyciszony

en: Please consider paying for a copy of %1 - you can pay whatever you want.
    Download the unrestricted build after paying...
pl: Prosimy rozważyć zakup kopii %1 – można uiścić dowolną kwotę.
    Pełną wersję można pobrać po dokonaniu wpłaty...

en: Better yet become a subscriber - subscriptions start at US$1 per month.
pl: Jeszcze lepszą opcją jest subskrypcja, której koszt zaczyna się od równowartości jednego dolara na miesiąc.

en: Pay for a copy (via the web)
pl: Opłać kopię (przez WWW)

en: Become a subscriber (via the web)
pl: Zostań subskrybentem (przez WWW)

en: Remain silent
pl: Pozostaw wyciszony

en: Give me more time
pl: Potrzebuję więcej czasu

en: Recording was stopped because your system could not keep up.
pl: Nagrywanie zostało wstrzymane ze względu na problemy wydajnościowe

en: %1 is not connected to any audio backend.
    You cannot open sessions in this condition
pl: %1 nie jest podłączony do podsystemu audio.
    Nie jest możliwe otwarcie sesji.

en: It is not possible to use JACK as the sync source
     when the pull up/down setting is non-zero.
pl: Nie można używać JACK-a w charakterze źródła synchronizacji
    jeżeli korekcja prędkości ma wartość inną od zera.

en: It is not possible to use JACK as the sync source
     when the vari-speed is enabled.
pl: Nie można używać JACK-a w charakterze źródła synchronizacji
    jeżeli włączono vari-speed.

en: This session
    %1
    already exists. Do you want to open it?
pl: Sesja
    %1
    już istnieje. Otworzyć ją?

en: Open Existing Session
pl: Otwórz istniejącą sesję

en: Extracting session-archive failed: %1
pl: Rozpakowanie archiwum sesji nie powiodło się: %1

en: Extracting AAF failed
pl: Błąd przy rozpakowywaniu AAF

en: To ensure compatibility with various systems
    session names may not contain a '%1' character
pl: W celu zapewnienia kompatybilności między systemami,
    nazwy sesji nie mogą zawierać znaku „%1”

en: There is no existing session at "%1"
pl: Nie ma istniejącej sesji w "%1"

en: Please wait while %1 loads your session
pl: Proszę czekać, zanim %1 wczyta sesję

en: Port Registration Error
pl: Problem z przyporządkowaniem portu

en: Click the Close button to try again.
pl: Kliknij przycisk ”Zamknij”, aby ponowić.

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully:
    %3%4%5
pl: Sesja „%1 (snapshot %2)” nie została poprawnie załadowana:
    %3%4%5

en: Loading Error
pl: Błąd wczytywania

en: Session not loaded
pl: Sesja nie załadowana

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully.
    Glib Error
    Domain: %3
    Code: %4
    What: %5
    %6%7
pl: Sesja „%1 (snapshot %2)” nie została poprawnie załadowana.Glib Error
    Domain: %3
    Code: %4
    What: %5
    %6%7

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully.%3%4
pl: Sesja „%1 (snapshot %2)” nie została poprawnie załadowana.%3%4

en: This session (from an older version of %1) used at least
    one "tape track" (aka "destructive recording".
    
    This is no longer supported by the program. The tape track(s) have been setup as normal tracks.
    
    If you need to continue using tape tracks/destructive recording
    please use an older version of %1 to work on this session
pl: Ta sesja (stworzona na starszej wersji programu %1) używa
    przynajmniej jednej „ścieżki taśmowej” (nagrywanie destrukcyjne).
    
    Obecnie nie jest to wspierane i ścieżki te zostały zamienione na standardowe ścieżki audio.
    
    Żeby korzystać ze „ścieżek taśmowych” należy użyć starszej wersji programu %1.

en: Tape Tracks No Longer Supported
pl: Ścieżki taśmowe nie są już wspierane

en: This session has been opened in read-only mode.
    
    You will not be able to record or save.
pl: Sesja została otwarta w trybie „tylko do odczytu”.
    
    Nie ma możliwości nagrywania ani zapisu.

en: Read-only Session
pl: Sesja tylko do odczytu

en: Could not create session in "%1": %2%3%4
pl: Nie można utworzyć sesji w "%1": %2%3%4

en: Could not create session in "%1".
    
    Glib Error
    Domain: %2
    Code: %3
    What: %4
    %5%6
pl: Nie można utworzyć sesji w "%1".
    
    Glib Error
    Domain: %2
    Code: %3
    What: %4
    %5%6

en: Could not create session in "%1"%2%3
pl: Nie można utworzyć sesji w "%1"%2%3

en: Abort saving snapshot
pl: Przerwij zapis kopii migawkowej

en: Don't save now, just snapshot
pl: Teraz nie zapisuj, zrób kopię migawkową

en: Save it first
pl: Najpierw zapisz

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to proceed, please use the
    
    "Don't save now" option.
pl: %1 nie mógł zapisać sesji.
    
    Jeśli chcesz kontynuować, użyj opcji
    
    „Teraz nie zapisuj”

en: Snapshot and switch
pl: Zrób kopię migawkową i przełącz

en: New session name
pl: Nazwa nowej sesji

en: Take Snapshot
pl: Zrób kopię migawkową

en: Name of new snapshot
pl: Nazwa nowej kopii migawkowej

en: Name Session
pl: Nazwa sesji

en: Session name
pl: Nazwa sesji

en: Rename Session
pl: Zmiana nazwy sesji

en: That name is already in use by another directory/folder. Please try again.
pl: Ta nazwa jest już używana w innym katalogu/folderze. Spróbuj jeszcze raz.

en: Renaming this session failed.
    Things could be seriously messed up at this point
pl: Zmiana nazwy sesji nie powiodła się.
    W strukturze sesji mogą występować poważne niespójności

en: Copied %<PRId64> of %<PRId64>
pl: Skopiowano %<PRId64> z %<PRId64>

en: Abort save-as
pl: Przerwij „zapisz jako”

en: Don't save now, just save-as
pl: Nie nadpisuj, tylko „zapisz jako”

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save As failed: %1
pl: Operacja „zapisz jako” nie powiodła się: %1

en: Session Archiving failed.
pl: Archiwizowanie sesji nie powiodło się.

en: The currently loaded session name cannot be used as new snapshot.
    Just save the session for this operation.
pl: Bieżąca sesja nie może być użyta jako kopia migawkowa.
    Sesję należy najpierw zapisać.

en: To ensure compatibility with various systems
    snapshot names may not contain a '%1' character
pl: W celu zapewnienia kompatybilności między systemami,
    nazwy kopii migawkowych nie mogą zawierać znaku „%1”

en: Confirm Snapshot Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie kopii migawkowej

en: A snapshot already exists with that name. Do you want to overwrite it?
pl: Kopia migawkowa o tej nazwie już istnieje. Nadpisać?

en: Unsaved Session
pl: Niezapisana sesja

en: The session "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
pl: Sesja „%1” nie została zapisana.
    
    Wszystkie zmiany wykonane od momentu
    zapisu zostaną utracone.
    
    Jaką akcję podjąć?

en: The snapshot "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
pl: Kopia migawkowa „%1” nie została zapisana.
    
    Wszystkie zmiany wykonane od
    momentu zapisu zostaną utracone.
    
    Jaką akcję podjąć?

en: %4This is a session from an older version of %3%5
    
    %3 has copied the old session file
    
    %6%1%7
    
    to
    
    %6%2%7
    
    From now on, use the backup copy with older versions of %3
pl: %4To sesja ze starszej wersji programu %3%5
    
    %3 skopiował plik starej sesji
    
    %6%1%7
    
    do
    
    %6%2%7
    
    Od teraz należy używać tej kopii zapasowej ze starszymi wersjami programu %3

en: Sample Rate Mismatch
pl: Błędna częstotliwość próbkowania

en: This session was created with a sample rate of %1 Hz, but %2 is currently running at %3 Hz. If you load this session, audio will be resampled, which reduces quality.
pl: Ta sesja została utworzona z częstotliwością próbkowania %1 Hz, aleobecnie działa z próbkowaniem %3 Hz. Jeżeli sesja zostanie wczytana,dźwięk zostanie poddany konwersji, co może pogorszyć jego jakość.

en: Reconfigure Engine
pl: Konfiguracja audio

en: Do not load session
pl: Nie ładuj sesji

en: Load session anyway
pl: Załaduj sesję mimo to

en: This session was created with a sample rate of %1 Hz, but %2 is currently running at %3 Hz.
    Audio is resampled for both playback and recording to match the sampling rate, which reduces quality. Reconfigure the Audio Engine in Menu > Window > Audio/Midi Setup
pl: Ta sesja została utworzona z częstotliwością próbkowania %1 Hz, ale%2 działa obecnie z próbkowaniem %3 Hz.
    Dźwięk jest poddany konwersji przy odtwarzaniu i nagrywaniu, żeby dopasować go do bieżącej częstotliwości, co wiąże się z pogorszeniem jakości. Zmień konfigurację podsystemu audio w menu Okno > Konfiguracja Audio/MIDI

en: NSM: initialization failed
pl: NSM: błąd inicjalizacji

en: NSM server did not announce itself. Continuing without NSM.
pl: NSM serwer nie rozgłasza swojego adresu. Kontynuuję bez NSM.

en: NSM: no client ID provided
pl: NSM: brak ID klienta

en: NSM: no session created
pl: NSM: nie utworzono sesji

en: <span font_size="large" font_weight="bold">Something went seriously wrong. %1 cannot continue.</span>
    
    Here are a few hints at what might be wrong:
    
    %2
pl: <span font_size="large" font_weight="bold">Prawdopodobnie wystąpił jakiś poważny problem i %1 nie może poprawnie funkcjonować.</span>
    
    Kilka sugestii, co mogło spowodować ten błąd:
    
    %2

en: %1: Unrecoverable Error
pl: %1: Błąd niemożliwy do naprawienia

en: Copied demo session `%1'.
pl: Skopiowano sesję demo „%1”.

en: Failed to extract demo session `%1'.
pl: Nie można rozpakować sesji demo „%1”.

en: %1 is ready for use
pl: %1 gotowy do użycia

en: WARNING: Your system has a limit for maximum amount of locked memory. This might cause %1 to run out of memory before your system runs out of memory. 
    
    You can view the memory limit with 'ulimit -l', and it is normally controlled by %2
pl: OSTRZEŻENIE: W tym systemie skonfigurowano limit przyporządkowanej pamięci. Może to sprawić, że dla programu %1 skończy się pamięć, zanim faktycznie zabraknie
    jest w systemie.
    
    Można to sprawdzić korzystając z polecenia „ulimit -l` i skonfigurować w %2

en: Do not show this window again
pl: Nie pokazuj więcej tego okna

en: NSM: The JACK backend is mandatory and can not be loaded.
pl: NSM: Wymagany jest backend JACK-a, ale nie może zostać wczytany.

en: NSM: %1 cannot connect to the JACK server. Please start jackd first.
pl: MSN: %1 nie może podłączyć się do serwera JACK. Proszę najpierw uruchomić jackd.

en: Video-Server was not launched by %1. The request to stop it is ignored.
pl: Serwer wideo nie został uruchomiony przez %1. Żądanie jego zatrzymania zostało zignorowane.

en: Stop Video-Server
pl: Zatrzymaj serwer wideo.

en: Do you really want to stop the Video Server?
pl: Naprawdę zatrzymać serwer wideo?

en: Yes, Stop It
pl: Tak, zatrzymaj

en: The Video Server is already started.
pl: Serwer wideo już został uruchomiony

en: An external Video Server is configured and can be reached. Not starting a new instance.
pl: Zewnętrzny serwer wideo jest skonfigurowany i osiągalny. Nie uruchamiam nowej instancji.

en: Could not connect to the Video Server. Start it or configure its access URL in Preferences.
pl: Nie można połączyć się z serwerem wideo. Należy go uruchomić bądź skonfigurować właściwy URL w menu „Preferencje”.

en: Specified docroot is not an existing directory.
pl: Wskazany katalog bazowy nie istnieje.

en: Given Video Server is not an executable file.
pl: Skonfigurowany serwer wideo nie jest plikiem wykonywalnym.

en: Cannot launch the video-server
pl: Nie można uruchomić serwera wideo.

en: Video-server was started but does not respond to requests...
pl: Serwer wideo został uruchomiony, ale nie odpowiada na żądania.

en: could not open %1
pl: nie można otworzyć %1

en: no video-file selected
pl: nie zaznaczono pliku wideo

en: No LTC detected, video will not be aligned.
pl: Nie wykryto LTC, odtwarzanie wideo nie będzie zsynchronizowane.

en: Align video-start to %1 [samples]
pl: Wyrównaj start wideo do %1 [sampli]

en: Change current tempo
pl: Zmiana aktualnego tempa

en: Change current time signature
pl: Zmiana aktualnego metrum

en: --pending--
pl: --oczekuję--

en: Pull
pl: Korekcja

en: TimeSignature|TS
pl: TS

en: programming error: %1
pl: błąd programowania: %1

en: programming error: %1 %2
pl: błąd programowania: %1 %2

en: Bars:Beats
pl: Takty:Uderzenia

en: Minutes:Seconds
pl: Minuty:sekundy

en: Set from Playhead
pl: Ustaw z pozycji głowicy

en: Locate to This Time
pl: Przesuń głowicę do ustawionego czasu

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Polarity Invert
pl: Odwrócenie polaryzacji

en: Fade before Fx
pl: Fx po wyciszeniu

en: Show on Touch
pl: Pokaż po dotknięciu

en: Region gain
pl: Wzmocnienie regionu

en: Peak Amplitude
pl: Amplituda szczytu

en: Region Line:
pl: Linia regionu:

en: Invert the signal polarity (180deg phase shift)
pl: Odwróć polaryzację sygnału (przesunięcie fazy o 180 stopni)

en: Apply region effects after the region fade.
    This is useful if the effect(s) have tail, which would otherwise be faded out by the region fade (e.g. reverb, delay)
pl: Zastosuj Region FX po wyciszeniu regionu.
    Jest to przydatne, gdy efekt(y) mają długie słyszalne końcówki (np. reverb, delay), które normalnie zostałyby wyciszone wraz z wyciszeniem regionu

en: When touching a control in a region effect plugin UI, the corresponding region-automation line is shown the editor, and edit mode is set to 'draw'.
pl: Po dotknięciu parametru kontrolnego UI wtyczki efektu regionu, w edytorze pokazywana jest adekwatna linia automatyki regionu, a także tryb edycji przestawiany jest na „rysowanie”.

en: Analyzing
pl: Analizowanie

en: Gain Envelope
pl: Obwiednia wzmocnienia

en: add gain control point
pl: dodaj punkt kontrolny wzmocnienia

en: Stretch
pl: Rozciąganie

en: Clip Length:
pl: Długość klipu:

en: (beats)
pl: (uderzenia)

en: Length in Bars:
pl: Długość w taktach:

en: Stretch Options
pl: Opcje rozciągania

en: <b>If enabled</b>, the clip will be stretched to match the current timeline tempo
pl: <b>jeżeli włączone</b>, klip zostanie rozciągnięty tak, aby był dopasowany do aktualnego tempa

en: Select Crisp for drum loops, Smooth for sustained notes, or Mixed if the clip has both
pl: Wybierz „Wyrazisty” dla loopów perkusyjnych, „Gładki” dla dłużej brzmiących nut, lub „Mieszany”, jeżeli w klipie jest każdy z nich

en: Length of the clip, in beats. Changing this will change the tempo
pl: Długość klipu w taktach. Zmiana tej wartości zmienia tempo

en: Click to halve the tempo for the clip. This will result in it playing faster when stretched on the timeline
pl: Kliknięcie spowoduje zmniejszenie tempa klipu o połowę. Będzie on odtwarzany szybciej po rozciągnięciu na osi czasu

en: Click to double the tempo for the clip. This will result in it playing slower when stretched on the timeline
pl: Kliknięcie spowoduje podwojenie tempa klipu. Będzie on odtwarzany wolniej po rozciągnięciu na osi czasu

en: Clip Tempo, used for stretching. Estimated tempo (from file) was: %1
pl: Tempo klipu, używane przy rozciąganiu. Oszacowana wartość tempa (z pliku) to: %1

en: Select Note...
pl: Wybierz nutę...

en: Halve
pl: Zmniejsz o połowę

en: Double
pl: Zwiększ o połowę

en: Set to %1 beat | Set to %1 beats
pl[0]: Ustaw do %1 uderzenia
pl[1]: Ustaw do %1 uderzeń
pl[2]: Ustaw do %1 uderzeń

en: automation event move
pl: przesuń zdarzenie automatyki

en: remove control point
pl: usuń punkt kontrolny

en: Ignoring illegal points on EditorAutomationLine "%1"
pl: Ignorowanie niewłaściwych punktów na „EditorAutomationLine %1”

en: add automation event
pl: dodaj automatykę

en: unable to display automation region for control without list
pl: nie można wyświetlić automatyki regionu dla kontrolera bez listy

en: Play
pl: Odtwórz

en: Write
pl: Zapisz

en: Touch
pl: Dotyk

en: Latch
pl: Zatrzask

en: Mgnual
pl: Mgnualis

en: automation state
pl: stan automatyki

en: hide track
pl: ukryj ścieżkę

en: clear automation
pl: wyczyść automatykę

en: Automation|Off
pl: Wył.

en: Automation|Manual
pl: Ręczna

en: Lollipops
pl: Lizaki

en: Line
pl: Linie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: State
pl: Stan

en: Discrete
pl: Dyskretna

en: Linear
pl: Liniowa

en: Mode
pl: Tryb

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Exponential
pl: Wykładnicza

en: Interpolation
pl: Interpolacja

en: New Music Time
pl: Nowy czas muzyczny

en: Beat
pl: Uderzenie

en: Edit Music Time
pl: Edytuj czas muzyczny

en: Add Marker
pl: Dodaj znacznik

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Disassociate
pl: Rozłącz

en: Edit Bundle
pl: Edytuj paczkę

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Destination
pl: Cel

en: Source
pl: Źródło

en: Edit
pl: Edycja

en: Delete
pl: Usuń

en: New
pl: Utwórz

en: Bundle
pl: Paczka

en: Add Channel
pl: Dodaj kanał

en: Rename Channel
pl: Zmień nazwę kanału

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Color Theme
pl: Motyw kolorystyczny

en: Object
pl: Obiekt

en: Color
pl: Kolor

en: Items
pl: Elementy

en: Palette
pl: Paleta

en: Transparency
pl: Przeźroczystość

en: Color Palette
pl: Paleta kolorów

en: Build Configuration
pl: Konfiguracja kompilacji

en: Control point
pl: Punkt automatyki

en: Apply to selected points
pl: Zastosuj do zaznaczonych punktów

en: on
pl: wł.

en: off
pl: wył.

en: Value
pl: Wartość

en: <b>When enabled</b> the given value is applied to all selected automation points on the same line as the point being edited.
    
    <b>When disabled</b> only the current automation point is modified.
pl: <b>Jeżeli włączone</b>, podana wartość będzie zastosowana do wszystkich zaznaczonych punktów automatyki należących do tego samego parametru.
    
    <b>Jeżeli wyłączone</b>, modyfikowany będzie tylko bieżący punkt automatyki.

en: VCA Assign
pl: Przyporządkowanie VCA

en: Unassign All
pl: Usuń wszystkie

en: Click to launch all clips in this row
    Right-click to select properties for all clips in this row
pl: Kliknij, aby uruchomić wszystkie klipy w tym rzędzie
    Prawy klik pokazuje właściwości wszystkich klipów w tym rzędzie

en: Jump...
pl: Skocz...

en: Set All Follow Actions...
pl: Ustaw kolejne zdarzenia...

en: Set All Launch Styles...
pl: Ustaw wszystkie sposoby aktywacji...

en: Set All Quantizations...
pl: Ustaw wszystkie kwantyzacje...

en: Set All Colors...
pl: Ustaw wszystkie kolory...

en: Clear All...
pl: Czyść wszystkie...

en: CueBox for XXXX
pl: BitBox dla XXXX

en: Record:
pl: Nagrywanie:

en: Solo|S
pl: S

en: Zoom to full clip
pl: Powiększ do pełnego klipu

en: Toggle between drum and regular note drawing
pl: Przełącz między rysowaniem perkusji a zwykłymi nutami

en: Until Stopped
pl: Do zatrzymania

en: loop region
pl: zapętl region

en: trim region front
pl: przytnij przód regionu

en: trim region end
pl: przytnij końcówkę regionu

en: Reset
pl: Zresetuj

en: Buffer size:
pl: Rozmiar bufora:

en: Idle:
pl: Bezczynny:

en: Engine:
pl: Silnik:

en: Session:
pl: Sesja:

en: The measurements shown below are <b>worst case</b>.
    
    This is more important in determining system load
    than an average. To see average values, mouse-over
    any line:
pl: Poniższe pomiary dotyczą <b>najgorszego przypadku</b>.
    
    Taki sposób prezentacji jest przydatniejszy przy określaniu obciążenia
    systemu, niż wartości uśrednione. Aby zobaczyć wartości średnie, najedź
    myszką na którąś linijkę:

en: msec
pl: ms

en: usec
pl: us

en: average
pl: średnia

en: std dev
pl: odch. std.

en: No session loaded
pl: Nie wczytano sesji

en: Duplicate Tracks/Busses
pl: Powiel ścieżki/szyny

en: For each Track:
pl: Dla każdej ścieżki:

en: Copy playlist
pl: Kopiuj listę odtwarzania

en: New playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: Share playlist
pl: Współdziel listę odtwarzania

en: Duplicate each track/bus this number of times:
pl: Powiel każdą ścieżkę/szynę tyle razy:

en: Insert duplicates at:
pl: Wstaw kopię jako:

en: 1 or more tracks/busses could not be duplicated
pl: 1 lub więcej ścieżek/szyn nie mogła zostać powielona

en: Note
pl: Nuta

en: Set selected notes to this channel
pl: Dla zaznaczonych nut ustaw ten kanał

en: Set selected notes to this pitch
pl: Dla zaznaczonych nut ustaw taką wysokość

en: Set selected notes to this velocity
pl: Dla zaznaczonych nut ustaw taką wartość velocity

en: Set selected notes to this time
pl: Dla zaznaczonych nut ustaw taki czas

en: Set selected notes to this length
pl: Dla zaznaczonych nut ustaw taką długość

en: Channel
pl: Kanał

en: Pitch
pl: Wysokość

en: Time
pl: Czas

en: Length
pl: Długość

en: edit note
pl: edycja nuty

en: No Grid
pl: Bez siatki

en: 1/4 Note
pl: 1/4 nuty

en: 1/8 Note
pl: 1/8 nuty

en: 1/16 Note
pl: 1/16 nuty

en: 1/32 Note
pl: 1/32 nuty

en: 1/64 Note
pl: 1/64 nuty

en: 1/128 Note
pl: 1/128 nuty

en: 1/3 (8th triplet)
pl: 1/3 (triola ósemkowa)

en: 1/6 (16th triplet)
pl: 1/6 (triola szesnastkowa)

en: 1/12 (32nd triplet)
pl: 1/12 (triola trzydziestodwójkowa)

en: 1/24 (64th triplet)
pl: 1/24 (triola sześćdziesięcioczwórkowa)

en: 1/5 (8th quintuplet)
pl: 1/5 (kwintola ósemkowa)

en: 1/10 (16th quintuplet)
pl: 1/10 (kwintola szesnastkowa)

en: 1/20 (32nd quintuplet)
pl: 1/20 (kwintola trzydziestodwójkowa)

en: 1/7 (8th septuplet)
pl: 1/7 (septola ósemkowa)

en: 1/14 (16th septuplet)
pl: 1/14 (septola szesnastkowa)

en: 1/28 (32nd septuplet)
pl: 1/28 (septola trzydziestodwójkowa)

en: MinSec
pl: Min. sek.

en: CD Frames
pl: Klatki CD

en: 1/3 Note
pl: 1/3 nuty

en: 1/6 Note
pl: 1/6 nuty

en: 1/12 Note
pl: 1/12 nuty

en: 1/24 Note
pl: 1/24 nuty

en: 1/5 Note
pl: 1/5 nuty

en: 1/10 Note
pl: 1/10 nuty

en: 1/20 Note
pl: 1/20 nuty

en: 1/7 Note
pl: 1/7 nuty

en: 1/14 Note
pl: 1/14 nuty

en: 1/28 Note
pl: 1/28 nuty

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: Center
pl: Środek

en: Playhead
pl: Głowica

en: Mouse
pl: Wskaźnik myszy

en: Edit point
pl: Punkt edycji

en: Follow Playhead
pl: Podążanie za głowicą

en: MIDI|Ch:
pl: Kan:

en: Snap
pl: Przyciąganie

en: Note Length to Draw (AUTO uses the current Grid setting)
pl: Długość nuty w trybie rysowania (AUTO używa wartości siatki)

en: Note Velocity to Draw (AUTO uses the nearest note's velocity)
pl: Wartość velocity nuty w trybie rysowania (AUTO używa wartości z pobliskiej nuty)

en: Note Channel to Draw (AUTO uses the nearest note's channel)
pl: Kanał nuty w trybie rysowania (AUTO używa wartości z pobliskiej nuty)

en: Grid Mode
pl: Tryb siatki

en: Snap Mode
    
    Right-click to visit Snap preferences.
pl: Tryb przyciągania
    
    Prawy klik otwiera preferencje przyciągania.

en: Zoom Focus
pl: Powiększanie do...

en: Play notes when selected
pl: Odtwarzaj zaznaczone nuty

en: Switch between sustained and percussive mode
pl: Przełącz między trybem melodycznym a perkusyjnym

en: Scroll automatically to keep playhead visible
pl: Przesuwaj, aby głowica była cały czas widoczna

en: Select visible MIDI channel
pl: Wybierz widoczny kanał MIDI

en: Create Automation Point
pl: Utwórz punkt automatyki

en: Create Automation P (at Playhead)
pl: Utwórz punkt automatyki (w położeniu głowicy)

en: Create Automation Point (at Playhead)
pl: Utwórz punkt automatyki (w położeniu głowicy)

en: Open value entry window for automation editing
pl: Otwórz okno wpisywania wartości parametrów automatyki

en: Close value entry window for automation editing
pl: Zamknij okno wpisywania wartości parametrów automatyki

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Stationary Playhead
pl: Nieruchoma głowica

en: Command|Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Sustained
pl: Melodyczny

en: Percussive
pl: Perkusyjny

en: Grab (Object Tool)
pl: Narzędzie chwytania (obiektów)

en: Range Tool
pl: Narzędzie zakresów

en: Note Drawing Tool
pl: Narzędzie rysowania nut

en: Time FX Tool
pl: Narzędzie rozciągania czasu

en: Grid Tool
pl: Narzędzie siatki

en: Internal Edit (Content Tool)
pl: Narzędzie rysowania (edycji w regionach)

en: Cut Tool
pl: Narzędzie wycinania

en: Next Zoom Focus
pl: Kolejny tryb powiększenia

en: Snap & Grid
pl: Przyciąganie i siatka

en: Grid
pl: Siatki

en: Magnetic
pl: Przyciąganie

en: Toggle Snap
pl: Przełączaj przeciąganie

en: Next Quantize Grid Choice
pl: Następny wariant kwantyzacji siatki

en: Previous Quantize Grid Choice
pl: Poprzedni wariant kwantyzacji siatki

en: Clear Note Selection
pl: Wyczyść zaznaczenie nut

en: Invert Note Selection
pl: Odwróć zaznaczenie nut

en: Extend Note Selection
pl: Rozszerz zaznaczenie nut

en: Duplicate Note Selection
pl: Powiel zaznaczenie nut

en: Move Note Start Earlier (fine)
pl: Przesuń początek nuty wcześniej (dokładnie)

en: Move Note Start Earlier
pl: Przesuń początek nuty wcześniej

en: Move Note Ends Later (fine)
pl: Przesuń zakończenie nuty później (dokładnie)

en: Move Note Ends Later
pl: Przesuń zakończenie nuty później

en: Move Note Start Later (fine)
pl: Przesuń początek nuty później (dokładnie)

en: Move Note Start Later
pl: Przesuń początek nuty później

en: Move Note Ends Earlier (fine)
pl: Przesuń koniec nuty wcześniej (dokładnie)

en: Move Note Ends Earlier
pl: Przesuń koniec nuty wcześniej

en: Select All
pl: Wszystko

en: Select All (alternate)
pl: Wszystko (alternatywa)

en: Select Next
pl: Zaznacz następną

en: Select Next (alternate)
pl: Zaznacz następną (alternatywne)

en: Select Previous
pl: Zaznacz poprzednią

en: Select Previous (alternate)
pl: Zaznacz poprzednią (alternatywne)

en: Add Next to Selection
pl: Dodaj następną do zaznaczenia

en: Add Next to Selection (alternate)
pl: Dodaj następną do zaznaczenia (alternatywne)

en: Add Previous to Selection
pl: Dodaj poprzednią do zaznaczenia

en: Add Previous to Selection (alternate)
pl: Dodaj poprzednią do zaznaczenia (alternatywne)

en: Increase Velocity
pl: Zwiększ velocity

en: Increase Velocity (fine)
pl: Zwiększ velocity (dokładnie)

en: Increase Velocity (allow mush)
pl: Zwiększ velocity ()

en: Increase Velocity (non-relative)
pl: Zwiększ velocity (bezwzględnie)

en: Increase Velocity (fine, allow mush)
pl: Zwiększ velocity (dokładnie, miękko)

en: Increase Velocity (fine, non-relative)
pl: Zwiększ velocity (dokładnie, bezwzględnie)

en: Increase Velocity (maintain ratios, allow mush)
pl: Zwiększ velocity (zachowaj proporcje, miękko)

en: Increase Velocity (fine, allow mush, non-relative)
pl: Zwiększ velocity (dokładnie, miękko, bezwzględnie)

en: Decrease Velocity
pl: Zmniejsz velocity

en: Decrease Velocity (fine)
pl: Zmniejsz velocity (dokładnie)

en: Decrease Velocity (allow mush)
pl: Zmniejsz velocity (miękko)

en: Decrease Velocity (non-relative)
pl: Zmniejsz velocity (bezwzględnie)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush)
pl: Zmniejsz velocity (dokładnie, miękko)

en: Decrease Velocity (fine, non-relative)
pl: Zmniejsz velocity (dokładnie, bezwzględnie)

en: Decrease Velocity (maintain ratios, allow mush)
pl: Zmniejsz velocity (zachowaj proporcje, miękko)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush, non-relative)
pl: Zmniejsz velocity (dokładnie, miękko, bezwzględnie)

en: Transpose Up (octave)
pl: Transpozycja w górę (oktawa)

en: Transpose Up (octave, allow mush)
pl: Transpozycja w górę (oktawa, miękko)

en: Transpose Up (semitone)
pl: Transpozycja w górę (półton)

en: Transpose Up (semitone, allow mush)
pl: Transpozycja w górę (półton, miękko)

en: Transpose Down (octave)
pl: Transpozycja w dół (oktawa)

en: Transpose Down (octave, allow mush)
pl: Transpozycja w dół (oktawa, miękko)

en: Transpose Down (semitone)
pl: Transpozycja w dół (półton)

en: Transpose Down (semitone, allow mush)
pl: Transpozycja w dół (półton, miękko)

en: Nudge Notes Later (grid)
pl: Pchnij nuty później (siatka)

en: Nudge Notes Later (1/4 grid)
pl: Pchnij nuty później (1/4 siatki)

en: Nudge Notes Earlier (grid)
pl: Pchnij nuty wcześniej (siatka)

en: Nudge Notes Earlier (1/4 grid)
pl: Pchnij nuty wcześniej (1/4 siatki)

en: Split Selected Notes on grid boundaries
pl: Podziel wybrane nuty na granicach siatki

en: Split Selected Notes into more pieces
pl: Podziel wybrane nuty na większą ilość części

en: Split Selected Notes into less pieces
pl: Podziel wybrane nuty na mniejszą ilość części

en: Join Selected Notes
pl: Połącz zaznaczone nuty

en: Strum Notes Forward
pl: Przesuń nuty do przodu

en: Strum Notes Backward
pl: Przesuń nuty do tyłu

en: Edit Note Channels
pl: Edytuj kanały nut

en: Edit Note Velocities
pl: Edytuj wartość velocity nut

en: Quantize Selected Notes
pl: Kwantyzuj wybrane noty

en: Triplets
pl: Triole

en: Quintuplets
pl: Kwintole

en: Septuplets
pl: Septole

en: Edit...
pl: Edycja...

en: Transpose...
pl: Transpozycja...

en: Legatize
pl: Legato

en: Quantize...
pl: Kwantyzuj...

en: Remove Overlap
pl: Usuń nałożone

en: Transform...
pl: Przekształcaj...

en: Strum Forward
pl: Przesuń do przodu

en: Strum Backward
pl: Przesuń do tyłu

en: Len:
pl: Dł.:

en: Vel:
pl: Vel.:

en: Grab Mode (select/move objects)
pl: Tryb chwytania (zaznaczenie i przesuwanie obiektów)

en: Cut Mode (split regions)
pl: Tryb wycinania (dzielenie regionów)

en: Range Mode (select time ranges)
pl: Tryb zakresów (zaznaczanie zakresów)

en: Grid Mode (edit tempo-map, drag/drop music-time grid)
pl: Tryb siatki (edycja mapy tempa, przeciągnij/upuść siatkę czasu)

en: Draw Mode (draw and edit gain/notes/automation)
pl: Tryb rysowania (rysowanie i edycja wzmocnienia/nut/automatyki)

en: Stretch Mode (time-stretch audio and midi regions, preserving pitch)
pl: Tryb rozciągania (zmiana czasu trwania regionów audio i MIDI bez zmiany wysokości dźwięku)

en: Internal Edit Mode (edit notes and automation points)
pl: Wewnętrzny tryb edycji (edycja nut i punktów automatyki)

en: Editor/Snap
pl: Edytor/Przyciąganie

en: Command|Undo (%1)
pl: Cofnij (%1)

en: Redo (%1)
pl: Ponów (%1)

en: Marker
pl: Znacznik

en: Slide
pl: Ślizg

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Selected
pl: Zaznaczone

en: All
pl: Wszystko

en: Interview
pl: Wywiad

en: Mushy
pl: Miękki

en: Smooth
pl: Płynnie

en: Balanced multitimbral mixture
pl: Równomierna, multiinstrumentalna mieszanka dźwięków

en: Unpitched percussion with stable notes
pl: Dźwięki perkusyjne o nieokreślonej tonacji ze stałym rytmem

en: Crisp monophonic instrumental
pl: Wyrazisty instrument monofoniczny

en: Unpitched solo percussion
pl: Perkusja solowa bez określonej tonacji

en: Resample without preserving pitch
pl: Zmiana czasu trwania bez zachowania wysokości

en: Any
pl: Dowolna

en: Vocal
pl: Wokal

en: Video Timeline
pl: Oś czasu wideo

en: mode
pl: tryb

en: Mins:Secs
pl: Min:s

en: Time Signature
pl: Metrum

en: Range Markers
pl: Znaczniki zakresu

en: Location Markers
pl: Znaczniki położenia

en: Arrangement Markers
pl: Znaczniki aranżacji

en: Right-click
    or Double-click here
    to add Track, Bus,
     or VCA.
pl: Prawy klik
    lub podwójny klik tutaj
    dodaje ścieżkę, szynę
     lub VCA.

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: Tracks & Busses
pl: Ścieżki i szyny

en: Sources
pl: Źródła

en: Regions
pl: Regiony

en: Clips
pl: Klipy

en: Arrange
pl: Aranżacja

en: Arrangement
pl: Aranżacja

en: Snaps
pl: Migawki

en: Snapshots
pl: Kopie migawkowe

en: Groups
pl: Grupy

en: Track & Bus Groups
pl: Grupy ścieżek i szyn

en: Marks
pl: Znaczniki

en: Ranges & Marks
pl: Zakresy i znaczniki

en: Window|Editor
pl: Edytor

en: Loop
pl: Pętla

en: Punch
pl: Przełącznik

en: Linear (for highly correlated material)
pl: Liniowo (dla dźwięku silnie skorelowanego)

en: Constant power
pl: Stałe natężenie dźwięku

en: Symmetric
pl: Symetrycznie

en: Slow
pl: Wolno

en: Fast
pl: Szybko

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Activate
pl: Włącz

en: Copy/Paste Range Section to Playhead
pl: Kopiuj/wklej zakres w położeniu głowicy

en: Cut/Paste Range Section to Playhead
pl: Wytnij/wklej zakres w położeniu głowicy

en: Copy/Paste Range Section to Edit Point
pl: Kopiuj/wklej zakres w punkcie edycji

en: Cut/Paste Range Section to Edit Point
pl: Wytnijj/wklej zakres w punkcie edycji

en: Delete Range Section
pl: Skasuj zakres sekcji

en: Delete all markers in Section
pl: Skasuj wszystkie znaczniki w sekcji

en: Move Playhead to Marker
pl: Głowica do znacznika

en: Freeze
pl: Zamroź

en: Unfreeze
pl: Odmroź

en: Region Loudness Analysis
pl: Analiza głośności regionu

en: Audio Report/Analysis
pl: Analiza audio

en: Range Loudness Analysis
pl: Analiza głośności zakresu

en: Selected Regions
pl: Zaznaczone regiony

en: Play Range
pl: Odtwórz zakres

en: Loop Range
pl: Zapętl zakres

en: Zoom to Range
pl: Powiększ do regionu

en: Loudness Analysis
pl: Analiza głośności

en: Loudness Assistant...
pl: Analiza głośności...

en: Move Range Start to Previous Region Boundary
pl: Przesuń początek zakresu do granicy poprzedniego regionu

en: Move Range Start to Next Region Boundary
pl: Przesuń początek zakresu do granicy następnego regionu

en: Move Range End to Previous Region Boundary
pl: Przesuń koniec zakresu do granicy poprzedniego regionu

en: Move Range End to Next Region Boundary
pl: Przesuń koniec zakresu do granicy następnego regionu

en: Separate
pl: Oddziel

en: Select All in Range
pl: Zaznacz wszystko w zakresie

en: Set Loop from Selection
pl: Ustaw pętlę z zaznaczenia

en: Set Punch from Selection
pl: Ustaw przełącznik z zaznaczenia

en: Set Session Start/End from Selection
pl: Ustaw początek/koniec sesji z zaznaczenia

en: Add Range Markers
pl: Dodaj znaczniki zakresu

en: Crop Region to Range
pl: Przytnij region do zakresu

en: Duplicate Range
pl: Powiel zakres

en: Consolidate
pl: Konsoliduj

en: Consolidate (with processing)
pl: Konsoliduj (z przetwarzaniem)

en: Bounce
pl: Zrzuć

en: Bounce (with processing)
pl: Zrzuć (z przetwarzaniem)

en: Export Range...
pl: Eksportuj zakres...

en: Export Video Range...
pl: Eksportuj zakres wideo...

en: Play from Edit Point
pl: Odtwarzaj od punktu edycji

en: Play from Start
pl: Odtwarzaj od początku

en: Play Region
pl: Odtwarzaj region

en: Loop Region
pl: Zapętl region

en: Select All in Track
pl: Zaznacz wszystko na ścieżce

en: Select All Objects
pl: Zaznacz wszystko

en: Invert Selection in Track
pl: Odwróć zaznaczenie na ścieżce

en: Set Range to Loop Range
pl: Ustaw zakres jako zakres pętli

en: Set Range to Punch Range
pl: Ustaw zakres jako zakres przełączników

en: Set Range to Selected Regions
pl: Ustaw zakres z zaznaczonych regionów

en: Select All After Edit Point
pl: Zaznacz wszystko za punktem edycji

en: Select All Before Edit Point
pl: Zaznacz wszystko przed punktem edycji

en: Select All After Playhead
pl: Zaznacz wszystko za głowicą

en: Select All Before Playhead
pl: Zaznacz wszystko przed głowicą

en: Select All Between Playhead and Edit Point
pl: Zaznacz wszystko pomiędzy głowicą a punktem edycji

en: Select All Within Playhead and Edit Point
pl: Zaznacz wszystko zawarte pomiędzy głowicą a punktem edycji

en: Select Range Between Playhead and Edit Point
pl: Zakres pomiędzy głowicą a punktem edycji

en: Select
pl: Zaznacz

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Align Relative
pl: Wyrównaj relatywnie

en: Insert Selected Region
pl: Wstaw zaznaczony region

en: Insert Existing Media
pl: Wstaw istniejące media

en: Nudge Entire Track Later
pl: Pchnij całą ścieżkę później

en: Nudge Track After Edit Point Later
pl: Pchnij ścieżkę za punkt edycji

en: Nudge Entire Track Earlier
pl: Pchnij całą ścieżkę wcześniej

en: Nudge Track After Edit Point Earlier
pl: Pchnij ścieżkę przed punkt edycji

en: Nudge
pl: Pchnij

en: Playhead position stored with a negative value - ignored (use zero instead)
pl: Pozycja głowicy zapisana z wartością ujemną – zignorowana (zamiast tego użyj zera)

en: Adjust Markers
pl: Dopasuj znaczniki

en: Smart Mode (add range functions to Grab Mode)
pl: Tryb „smart” (łączy funkcje zakresów i chwytania)

en: Groups: click to (de)activate
    Context-click for other operations
pl: Grupy: klik aktywuje/dezaktywuje
    Menu kontekstowe: pozostałe działania

en: Nudge Region/Selection Later
pl: Pchnij region/zaznaczenie później

en: Nudge Region/Selection Earlier
pl: Pchnij region/zaznaczenie wcześniej

en: Zoom to Time Scale
pl: Dopasuj do skali czasu

en: Zoom to Session
pl: Dopasuj do sesji

en: Expand Tracks
pl: Poszerz ścieżki

en: Shrink Tracks
pl: Zwęź ścieżki

en: Number of visible tracks
pl: Liczba widocznych ścieżek

en: Move markers and ranges when stretching the Grid
    (this option is only available when session Time Domain is Beat Time)
pl: Przesuwaj znaczniki i zakresy wraz ze zmianą siatki
    (opcja dostępna tylko wtedy, gdy ”Tryb czasu„ we właściwościach sesji ustawiony jest na uderzenia

en: Edit Point
pl: Punkt edycji

en: Edit Mode
pl: Tryb edycji

en: Nudge Clock
    (controls distance used to nudge regions and selections)
pl: Pchnięcie zegara
    (ustawienia odległości o jaką popychane są regiony i zaznaczenia)

en: Duplicate
pl: Powiel

en: Number of duplications:
pl: Liczba kopii:

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Fit 1 track
pl: Wypełnij 1 ścieżką

en: Fit 2 tracks
pl: Wypełnij 2 ścieżkami

en: Fit 4 tracks
pl: Wypełnij 4 ścieżkami

en: Fit 8 tracks
pl: Wypełnij 8 ścieżkami

en: Fit 16 tracks
pl: Wypełnij 16 ścieżkami

en: Fit 24 tracks
pl: Wypełnij 24 ścieżkami

en: Fit 32 tracks
pl: Wypełnij 32 ścieżkami

en: Fit 48 tracks
pl: Wypełnij 48 ścieżkami

en: Fit All tracks
pl: Wypełnij wszystkimi ścieżkami

en: Fit Selection
pl: Wypełnij zaznaczeniem

en: Zoom to 10 ms
pl: Powiększ do 10 ms

en: Zoom to 100 ms
pl: Powiększ do 100 ms

en: Zoom to 1 sec
pl: Powiększ do 1 s

en: Zoom to 10 sec
pl: Powiększ do 10 s

en: Zoom to 1 min
pl: Powiększ do 1 min

en: Zoom to 10 min
pl: Powiększ do 10 min

en: Zoom to 1 hour
pl: Powiększ do 1 godziny

en: Zoom to 8 hours
pl: Powiększ do 8 godzin

en: Zoom to 24 hours
pl: Powiększ do 24 godzin

en: Zoom to Extents
pl: Dopasuj do obiektów

en: Zoom to Range/Region Selection
pl: Dopasuj do zaznaczenia zakresów/regionów

en: Playlist Deletion
pl: Usuwanie list odtwarzania

en: Playlist %1 is currently unused.
    If it is kept, its audio files will not be cleaned.
    If it is deleted, audio files used by it alone will be cleaned.
pl: Lista odtwarzania %1 jest obecnie nieużywana.
    Jeżeli pozostanie, powiązane z nią pliki audio nie będą czyszczone.
    Jeśli będzie usunięta, pliki (z których korzysta na wyłączność) będą wyczyszczone.

en: Delete All Unused
pl: Skasuj wszystkie nieużywane

en: Delete Playlist
pl: Skasuj listę odtwarzania

en: Keep Playlist
pl: Zatrzymaj listę odtwarzania

en: Keep Remaining
pl: Zatrzymaj pozostałe

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Name for new playlist:
pl: Nazwa nowej listy odtwarzania:

en: That name is already in use.  Use this instead?
pl: Ta nazwa jest już używana. Użyć w zamian tej?

en: clear playlists
pl: wyczyść listy odtwarzania

en: Copy Playlist for ALL Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do WSZYSTKICH ścieżek

en: New Playlist for ALL Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla WSZYSTKICH ścieżek

en: Copy Playlist for this track/group
pl: Kopiuj listę odtwarzania do ścieżek z tej grupy

en: New Playlist for this track/group
pl: Nowa lista odtwarzania dla ścieżek z tej grupy

en: Copy Playlist for Selected Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do wybranych ścieżek

en: New Playlist for Selected Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla wybranych ścieżek

en: Copy Playlist for Armed Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do ścieżek z włączonym nagrywaniem

en: New Playlist for Armed Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla ścieżek z włączonym nagrywaniem

en: Please wait while %1 loads visual data.
pl: Proszę czekać, zanim %1 odczyta dane graficzne.

en: Autoconnect
pl: Automatyczne łączenie

en: Automation
pl: Automatyka

en: Crossfades
pl: Przejścia krzyżowe

en: Move Selected Marker
pl: Przenieś znacznik

en: Select Range Operations
pl: Operacje na zakresach

en: Select Regions
pl: Zaznacz regiony

en: Marker Interaction
pl: Zachowanie znacznika

en: Fade
pl: Przejście

en: Layering
pl: Warstwy

en: Position
pl: Pozycja

en: Markers
pl: Znaczniki

en: Trim
pl: Przytnij

en: Gain
pl: Wzmocnienie

en: Ranges
pl: Zakresy

en: Fades
pl: Przejścia

en: Link
pl: Łącze

en: Locate to Markers
pl: Przejdź do znacznika

en: Cues
pl: Bity

en: Meter falloff
pl: Zmniejszanie metrum

en: Meter hold
pl: Przytrzymanie metrum

en: MIDI Options
pl: Opcje MIDI

en: Misc Options
pl: Różne

en: Monitoring
pl: Monitorowanie

en: Active Mark
pl: Wskaźnik

en: Primary Clock
pl: Zegar podstawowy

en: Pullup / Pulldown
pl: Korekcja +/-

en: Region operations
pl: Operacje na regionach

en: Rulers
pl: Linijki

en: Editor Views
pl: Widoki edytora

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Secondary Clock
pl: Zegar dodatkowy

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Subframes
pl: Podklatki

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Timecode fps
pl: Klatek na sekundę kodu czasowego

en: Region Layers
pl: Warstwy regionu

en: Height
pl: Rozmiar

en: Playlists
pl: Listy odtwarzania

en: Tools
pl: Narzędzia

en: View
pl: Widok

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Lua Scripts
pl: Skrypty Lua

en: Global Quantization
pl: Globalna kwantyzacja

en: Session|Lock
pl: Zablokuj

en: Show Editor List
pl: Pokaż panel listy edytora

en: Show Editor Mixer
pl: Mikser obok edytora

en: Show Editor Properties Box
pl: Pokaż panel właściwości edytora

en: Playhead to Next Region Boundary
pl: Głowica do granicy następnego regionu

en: Playhead to Next Region Boundary (No Track Selection)
pl: Głowica do granicy następnego regionu (na dowolnej ścieżce)

en: Playhead to Previous Region Boundary
pl: Głowica do granicy poprzedniego regionu

en: Playhead to Previous Region Boundary (No Track Selection)
pl: Głowica do granicy poprzedniego regionu (na dowolnej ścieżce)

en: Playhead to Next Region Start
pl: Głowica do początku następnego regionu

en: Playhead to Next Region End
pl: Głowica do końca następnego regionu

en: Playhead to Next Region Sync
pl: Głowica do synchronizacji następnego regionu

en: Playhead to Previous Region Start
pl: Głowica do początku poprzedniego regionu

en: Playhead to Previous Region End
pl: Głowica do końca poprzedniego regionu

en: Playhead to Previous Region Sync
pl: Głowica do synchronizacji poprzedniego regionu

en: To Next Region Boundary
pl: Do granicy następnego regionu

en: To Next Region Boundary (No Track Selection)
pl: Do granicy następnego regionu (na dowolnej ścieżce)

en: To Previous Region Boundary
pl: Do granicy poprzedniego regionu

en: To Previous Region Boundary (No Track Selection)
pl: Do granicy poprzedniego regionu (na dowolnej ścieżce)

en: To Next Region Start
pl: Do początku następnego regionu

en: To Next Region End
pl: Do końca następnego regionu

en: To Next Region Sync
pl: Do synchronizacji następnego regionu

en: To Previous Region Start
pl: Do początku poprzedniego regionu

en: To Previous Region End
pl: Do końca poprzedniego regionu

en: To Previous Region Sync
pl: Do synchronizacji poprzedniego regionu

en: To Range Start
pl: Do początku regionu

en: To Range End
pl: Do końca regionu

en: Playhead to Range Start
pl: Głowica do początku zakresu

en: Playhead to Range End
pl: Głowica do końca zakresu

en: Edit Current Tempo
pl: Edycja bieżącego tempa

en: Edit Current Time Signature
pl: Edycja bieżącego metrum

en: Select All Overlapping Edit Range
pl: Zaznacz wszystko styczne lub wewnątrz zakresu

en: Select All Inside Edit Range
pl: Zaznacz wszystko wewnątrz zakresu

en: Select Edit Range
pl: Zaznacz zakres

en: Select All in Punch Range
pl: Zaznacz wszystko w zakresie przełącznika

en: Select All in Loop Range
pl: Zaznacz wszystko w zakresie pętli

en: Select Next Track or Bus
pl: Zaznacz następną ścieżkę lub szynę

en: Select Previous Track or Bus
pl: Zaznacz poprzednią ścieżkę lub szynę

en: Select Next Strip
pl: Zaznacz następną sekcję

en: Select Previous Strip
pl: Zaznacz poprzednią sekcję

en: Toggle All Existing Automation
pl: Pokaż/schowaj istniejącą automatykę

en: Toggle Layer Display
pl: Pokaż/schowaj warstwy

en: Stacked layer display
pl: Warstwy w stosie

en: Overlaid layer display
pl: Warstwy nałożone

en: Show Playlist Selector
pl: Okno wyboru listy odtwarzania

en: Nudge Later
pl: Pchnij później

en: Nudge Earlier
pl: Pchnij wcześniej

en: Toggle Record Enable
pl: Przełącz przełącznik nagrywania

en: Toggle Solo
pl: Przełącz solo

en: Toggle Mute
pl: Przełącz wyciszanie

en: Toggle Solo Isolate
pl: Przełącz solo izolowane

en: Save View %1
pl: Zapisz widok %1

en: Go to View %1
pl: Przejdź do widoku %1

en: Zoom to Selection
pl: Dopasuj do zaznaczenia

en: Zoom to Selection (Horizontal)
pl: Dopasuj do zaznaczenia (poziomo)

en: Toggle Zoom State
pl: Cofnij/ponów powiększenie

en: Expand Track Height
pl: Zwiększ wysokość ścieżki

en: Shrink Track Height
pl: Zmniejsz wysokość ścieżki

en: Fit 1 Track
pl: Wypełnij 1 ścieżką

en: Fit 2 Tracks
pl: Wypełnij 2 ścieżkami

en: Fit 4 Tracks
pl: Wypełnij 4 ścieżkami

en: Fit 8 Tracks
pl: Wypełnij 8 ścieżkami

en: Fit 16 Tracks
pl: Wypełnij 16 ścieżkami

en: Fit 32 Tracks
pl: Wypełnij 32 ścieżkami

en: Fit All Tracks
pl: Wypełnij wszystkimi ścieżkami

en: Fit Selected Tracks
pl: Wypełnij zaznaczonymi ścieżkami

en: Zoom to 5 min
pl: Powiększ do 5 min

en: Move Selected Tracks Up
pl: Przesuń zaznaczone ścieżki w górę

en: Move Selected Tracks Down
pl: Przesuń zaznaczone ścieżki w dół

en: Scroll Tracks Up
pl: Przewiń ścieżki do góry

en: Scroll Tracks Down
pl: Przewiń ścieżki na dół

en: Step Tracks Up
pl: Przesuń ścieżki w górę

en: Step Tracks Down
pl: Przesuń ścieżki w dół

en: Select Topmost Track
pl: Wybierz ścieżkę z góry

en: Scroll Backward
pl: Przewiń na początek

en: Scroll Forward
pl: Przewiń na koniec

en: Center Playhead
pl: Wyśrodkuj głowicę

en: Center Edit Point
pl: Wyśrodkuj punkt edycji

en: Playhead Forward
pl: Głowica do przodu

en: Playhead Backward
pl: Głowica do tyłu

en: Playhead to Active Mark
pl: Głowica do zaznaczonego znacznika

en: Active Mark to Playhead
pl: Zaznaczony znacznik do głowicy

en: Use Skip Ranges
pl: Użyj pominięte regiony

en: Find & Display Track/Bus...
pl: Znajdź i wyświetl ścieżkę/szynę...

en: Insert Time Section at Playhead
pl: Wstaw sekcję czasu w położeniu głowicy

en: Insert Time Section at Edit Point
pl: Wstaw sekcję czasu w punkcie edycji

en: Play Selected Regions
pl: Odtwarzaj zaznaczone regiony

en: Tag Selected Regions
pl: Taguj zaznaczone regiony

en: Group Selected Regions
pl: Grupuj zaznaczone regiony

en: Ungroup Selected Regions
pl: Rozdziel grupę zaznaczonych regionów

en: Play from Edit Point and Return
pl: Odtwarzaj od punktu edycji i wróć

en: Play Edit Range
pl: Odtwarzaj zakres

en: Playhead to Mouse
pl: Głowica do kursora myszy

en: Active Marker to Mouse
pl: Zaznaczony znacznik do kursora myszy

en: Set Auto Punch In/Out from Playhead
pl: Ustaw przełącznik na pozycji głowicy

en: Multi-Duplicate...
pl: Wielokrotnie powielanie...

en: Undo Selection Change
pl: Cofnij zmianę zaznaczenia

en: Redo Selection Change
pl: Ponów zmianę zaznaczenia

en: Export Audio
pl: Eksport audio

en: Export Range
pl: Eksport zakresu

en: Separate Using Punch Range
pl: Oddziel używając zakresu przełącznika

en: Separate Using Loop Range
pl: Oddziel używając zakresu pętli

en: Crop
pl: Przytnij

en: Add Range Marker from Selection
pl: Dodaj znacznik zakresu z zaznaczenia

en: Add Tempo Marker at Playhead
pl: Dodaj znacznik tempa w położeniu głowicy

en: Add Time Signature at Playhead
pl: Dodaj metrum w położeniu głowicy

en: Consolidate Range (with processing)
pl: Konsoliduj zakres (z przetwarzaniem)

en: Consolidate Range
pl: Konsoliduj zakres

en: Loudness Assistant
pl: Analiza głośności

en: Split/Separate
pl: Podziel/oddziel

en: Fade Range Selection
pl: Przejście na zakresie

en: Set Tempo from Edit Range = Bar
pl: Ustaw tempo z zakresu = takt

en: Log
pl: Dziennik

en: Move to Next Transient
pl: Przejdź do następnego transjentu

en: Move to Previous Transient
pl: Przejdź do poprzedniego transjentu

en: Remove Last Capture
pl: Usuń ostatnie nagranie

en: Tag Last Capture
pl: Taguj ostatnie nagranie

en: Show Automation Lane on Touch
pl: Pokaż pasek automatyki przy dotknięciu

en: Insert Time
pl: Wstaw czas

en: Remove Time
pl: Usuń czas

en: Remove Gaps
pl: Usuń przerwy

en: New Playlist For Rec-Armed Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla ścieżek z włączonym nagrywaniem

en: New Playlist For All Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla wszystkich ścieżek

en: New Playlist For Selected Tracks
pl: Nowa lista odtwarzania dla wybranych ścieżek

en: Copy Playlist For Rec-Armed Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do ścieżek z włączonym nagrywaniem

en: Copy Playlist For All Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do wszystkich ścieżek

en: Copy Playlist For Selected Tracks
pl: Kopiuj listę odtwarzania do wybranych ścieżek

en: Toggle Active
pl: Przełącz aktywność

en: Remove Selected Track(s)
pl: Usuń wybrane ścieżki

en: Fit Selection (Vertical)
pl: Dopasuj do zaznaczenia (pionowo)

en: Largest
pl: Największy

en: Larger
pl: Większy

en: Large
pl: Duży

en: Small
pl: Mały

en: Sound Selected MIDI Notes
pl: Odtwórz zaznaczone nuty MIDI

en: Marker Click Only Selects
pl: Kliknięcie na znacznik tylko zaznacza

en: Locate to Marker on Click
pl: Przejdź do znacznika po kliknięciu

en: Locate To Marker When Transport Is Not Rolling
pl: Przejdź do znacznika jeśli nie odtwarzam/nagrywam

en: Next Marker Click Mode
pl: Kolejny tryb zachowania znaczników

en: Step Mouse Mode
pl: Tryb krokowy myszki

en: Change Edit Point
pl: Zmień punkt edycji

en: Change Edit Point Including Marker
pl: Zmień punkt edycji (uwzględnij znacznik)

en: EditMode|Lock
pl: Zablokuj

en: Cycle Edit Mode
pl: Przełączaj tryb edycji

en: Show Marker Lines
pl: Pokazuj linie znaczników

en: All Markers
pl: Wszystkie znaczniki

en: Only CD Markers
pl: Tylko znaczniki CD

en: Only Cue Markers
pl: Tylko znaczniki bitów

en: Only Scene Markers
pl: Tylko znaczniki sceny

en: Only Location Markers
pl: Tylko znaczniki położenia

en: All Ranges
pl: Wszystkie zakresy

en: Only Session Range
pl: Tylko zakres sesji

en: Only Punch Range
pl: Tylko zakres przełącznika

en: Only Loop Range
pl: Tylko zakres pętli

en: Only Named Ranges
pl: Tylko nazwane zakresy

en: Video Monitor
pl: Monitorowanie wideo

en: Always on Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Frame number
pl: Numer klatki

en: Timecode Background
pl: Tło zegara

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Original Size
pl: Pierwotny rozmiar

en: Remove Unused
pl: Usuń nieużywane

en: Import PT session...
pl: Importuj sesję PT...

en: Import to Source List...
pl: Importuj do listy źródeł...

en: Bring all media into session folder
pl: Przenieś wszystkie media do katalogu sesji

en: Show Summary
pl: Pokaż podgląd sesji

en: Show Group Tabs
pl: Pokaż zakładki grup

en: Toggle MIDI Input Active for Editor-Selected Tracks/Busses
pl: Przełącz wejście MIDI dla ścieżek zaznaczonych w edytorze

en: Quantize
pl: Kwantyzuj

en: Smart Mode
pl: Tryb smart

en: 1 bar
pl: 1 takt

en: programming error: %1: %2
pl: błąd programowania: %1: %2

en: Remove
pl: Usuń

en: Raise
pl: Podnieś

en: Raise to Top
pl: Przenieś na górę

en: Lower
pl: Opuść

en: Lower to Bottom
pl: Opuść na spód

en: Move to Original Position
pl: Przesuń na pierwotną pozycję

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Lock (toggle)
pl: Przełączaj blokadę

en: Lock to Video
pl: Synchronizuj do wideo

en: Remove Sync
pl: Usuń synchronizację

en: Mute
pl: Wycisz

en: Normalize...
pl: Normalizuj...

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Make Mono Regions
pl: Utwórz regiony mono

en: Boost Gain
pl: Zwiększ wzmocnienie

en: Cut Gain
pl: Zmniejsz wzmocnienie

en: Reset Gain
pl: Resetuj wzmocnienie

en: Pitch Shift...
pl: Zmień wysokość...

en: Opaque
pl: Nieprzeźroczysty

en: Fade In
pl: Stopniowe wzmocnienie

en: Fade Out
pl: Stopniowe wyciszenie

en: Fill Track
pl: Wypełnij ścieżkę

en: Set Loop Range
pl: Ustaw zakres pętli

en: Set Punch
pl: Ustaw przełącznik

en: Add Single Range Marker
pl: Dodaj pojedynczy znacznik zakresu

en: Add Range Marker Per Region
pl: Dodaj znacznik zakresu per region

en: Snap Position to Grid
pl: Przesuń do siatki

en: Close Gaps
pl: Domknij przerwy

en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Separate Under
pl: Podziel względem położonego niżej

en: Set Fade In Length
pl: Zmień długość stopniowego wzmocnienia

en: Set Fade Out Length
pl: Zmień długość stopniowego wyciszenia

en: Set Tempo from Region = Bar
pl: Ustaw tempo: region = takt

en: Split at Percussion Onsets
pl: Rozdziel na początkach dźwięków perkusyjnych

en: List Editor...
pl: Edytor listy zdarzeń...

en: Edit in separate window...
pl: Edytuj w oddzielnym oknie...

en: Bounce (without processing)
pl: Zrzut (bez przetwarzania)

en: Combine
pl: Łącz

en: Uncombine
pl: Rozłącz

en: Loudness Analysis...
pl: Analiza głośności...

en: Spectral Analysis...
pl: Analiza spektrum...

en: Reset Envelope
pl: Resetuj obwiednię

en: Envelope Active
pl: Włącz obwiednię

en: Invert Polarity
pl: Odwróć polaryzację

en: Deinterlace Into Layers
pl: Przekształć kanały w warstwy

en: Insert Patch Change...
pl: Wstaw „program change”...

en: Unlink all selected regions
pl: Rozłącz zaznaczone regiony

en: Unlink from unselected
pl: Rozłącz z niezaznaczonych

en: Strip Silence...
pl: Usuń ciszę...

en: Set Range Selection
pl: Ustaw zakres zaznaczenia

en: Sequence Regions
pl: Ustaw regiony w szeregu

en: Nudge Later by Capture Offset
pl: Pchnij później o wartość opóźnienia

en: Nudge Earlier by Capture Offset
pl: Pchnij wcześniej o wartość opóźnienia

en: Trim to Loop
pl: Przytnij do pętli

en: Trim to Punch
pl: Przytnij do przełączników

en: Trim to Previous
pl: Przytnij do poprzedniego

en: Trim to Next
pl: Przytnij do następnego

en: Insert Region from Source List
pl: Wstaw region z listy źródeł

en: Convert Region Cue Markers to CD Markers
pl: Przekształć znaczniki Bitów regionu to znaczników CD

en: Convert Region Cue Markers to Location Markers
pl: Przekształć znaczniki Bitów regionu to znaczników położenia

en: Add Region Cue Marker
pl: Dodaj znacznik Bitu

en: Clear Region Cue Markers
pl: Wyczyść znaczniki Bitów

en: Set Sync Position
pl: Ustaw pozycję synchronizacji

en: Place Transient
pl: Umieść transjent

en: Trim Start at Edit Point
pl: Przytnij początek do punktu edycji

en: Trim End at Edit Point
pl: Przytnij koniec do punktu edycji

en: Align Start
pl: Wyrównaj start do punktu edycji

en: Align Start Relative
pl: Wyrównaj start do punktu edycji (relatywnie)

en: Align End
pl: Wyrównaj koniec do punktu edycji

en: Align End Relative
pl: Wyrównaj koniec do punktu edycji (relatywnie)

en: Align Sync
pl: Wyrównaj synchronizację do punktu edycji

en: Align Sync Relative
pl: Wyrównaj synchronizację do punktu edycji (relatywnie)

en: Choose Top...
pl: Wybierz górny...

en: automation event lower
pl: obniżenie zdarzenia automatyki

en: automation event raise
pl: podwyższenie zdarzenia automatyki

en: automation points move later
pl: przesunięcie punktów automatyki później

en: automation points move earlier
pl: przesunięcie punktów automatyki wcześniej

en: You can't import or embed an audiofile until you have a session loaded.
pl: Nie możesz importować lub osadzać pliku audio dopóki nie wczytasz sesji.

en: Add Existing Media
pl: Wstaw istniejące media

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %1 as a new file, or skip it?
pl: Ta sesja zawiera już plik źródłowy o nazwie %1. Zaimportować %1 jako nowy plik, czy go pominąć?

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %2 as a new source, or skip it?
pl: Ta sesja zawiera już plik źródłowy o nazwie %1. Zaimportować %2 jako nowe źródło, czy go pominąć?

en: import
pl: importuj

en: Import
pl: Importuj

en: Cancel Import
pl: Anuluj import

en: Editor: cannot open file "%1", (%2)
pl: Edytor: nie można otworzyć pliku "%1", (%2)

en: %1
    This audiofile cannot be embedded. It must be imported!
pl: %1
    Ten plik dźwiękowy nie może być osadzony. Należy go zaimportować!

en: Cancel entire import
pl: Anuluj cały import

en: Don't embed it
pl: Nie osadzaj tego

en: Embed all without questions
pl: Osadź wszystko bez zadawania pytań

en: Sample Rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: %1
    This audiofile's sample rate doesn't match the session sample rate!
pl: %1
    Częstotliwość próbkowania tego pliku nie odpowiada częstotliwości próbkowania sesji!

en: Embed it anyway
pl: Osadź mimo to

en: You can't import a PT session until you have a session loaded.
pl: Nie możesz zaimportować sesji PT, dopóki nie wczytasz sesji.

en: PT Import
pl: Import PT

en: PT import cancelled
pl: Import PT anulowany

en: PT import completed!
    See log for specifics
pl: Import PT zakończony!
    Szczegóły w dzienniku zdarzeń

en: New Arrangement Marker
pl: Nowy znacznik aranżacji

en: Select Arrangement Section
pl: Wybór sekcji aranżacji

en: Could not create new track after region placed in the drop zone
pl: Nie można utworzyć nowej ścieżki, kiedy region znajduje się w niewłaściwym miejscu

en: Slip Contents
pl: Przesuń zawartość

en: Region brush drag
pl: „Przeciąganie pędzlem” regionu

en: fixed time region drag
pl: przeciąganie regionu o stały czas

en: create region
pl: tworzenie regionu

en: resize notes
pl: zmiana rozmiaru nut

en: One or more Audio Regions
    are both Locked and
    Locked to Video.
    The video cannot be moved.
pl: Jeden lub więcej regionów audio
    zostało zablokowanych oraz
    zablokowanych do wideo
    Nie można przesunąć wideo.

en: Video Start:
pl: Początek wideo:

en: Diff:
pl: Różn.:

en: Move Video
pl: Przesuwanie wideo

en: move time signature
pl: przesuwanie metrum

en: change tempo
pl: zmiana tempa

en: move tempo mark
pl: przesuwanie znacznik tempa

en: move tempo
pl: przesuwanie tempa

en: move BBT point
pl: przesuwanie punktu BBT

en: stretch tempo
pl: rozszerzanie tempa

en: twist tempo
pl: ściskanie tempa

en: stretch end tempo
pl: rozszerzenie końca tempa

en: move tempo end
pl: przesuwanie końca tempa

en: change fade in length
pl: zmiana długości stopniowego wzmocnienia

en: change fade out length
pl: zmiana długości stopniowego wyciszenia

en: move marker
pl: przesuwanie znacznika

en: automation range move
pl: przesuwanie zakresu automatyki

en: An error occurred while executing time stretch operation
pl: Wystąpił błąd podczas operacji rozciągania w czasie

en: programming_error: %1
pl: błąd_programowania: %1

en: new skip marker
pl: nowy znacznik ominięcia

en: skip
pl: ominięcie

en: new CD marker
pl: nowy znacznik CD

en: new range marker
pl: nowy znacznik zakresu

en: unnamed
pl: bez nazwy

en: Automation range drag created for invalid region type
pl: Przesuwanie zakresu automatyki stworzyło niewłaściwy region

en: brush notes
pl: rozstaw nuty

en: Edit Cue Marker Name
pl: Edytuj nazwę znacznika Bitu

en: Col
pl: Kol

en: Group Tab Color
pl: Kolor zakładki grupy

en: Name of Group
pl: Nazwa grupy

en: Visible|V
pl: V

en: Group is visible?
pl: Grupa jest widoczna?

en: On
pl: Wł

en: Group is enabled?
pl: Grupa jest aktywna?

en: Group|G
pl: G

en: Sharing Gain?
pl: Współdzielone wzmocnienie?

en: Relative|Rel
pl: Rel

en: Relative Gain Changes?
pl: Relatywne zmiany wzmocnienia?

en: Mute|M
pl: M

en: Sharing Mute?
pl: Współdzielone wyciszenie?

en: Sharing Solo?
pl: Współdzielone solo?

en: Sharing Record-enable Status?
pl: Współdzielony stan przełącznika nagrywania?

en: Monitoring|Mon
pl: Mon

en: Sharing Monitoring Choice?
pl: Współdzielony monitoring?

en: Selection|Sel
pl: Sel

en: Sharing Selected/Editing Status?
pl: Współdzielony wybór/edycja?

en: Active|A
pl: A

en: Sharing Active Status?
pl: Współdzielona aktywacja?

en: programming error: marker canvas item has no marker object pointer!
pl: błąd programowania: element na płótnie znacznika nie ma wskaźnika obiektu znacznika!

en: Master bus output gain control is disabled.
    Visit preferences to enable it?
pl: Regulacja wzmocnienia sumy miksera jest wyłączona.
    Otworzyć właściwości, żeby ją uaktywnić?

en: Loudness Analysis requires a session-range or range-selection.
pl: Analiza głośności wymaga znaczników sesji bądź zaznaczenia zakresu

en: Loudness Analysis requires a session-range.
pl: Analiza głośności wymaga znaczników sesji.

en: Loudness Analysis is only available for sessions with a master-bus
pl: Analiza głośności działa wyłącznie w sesji z sumą miksera

en: Loudness Analysis is only available for sessions with a stereo master-bus
pl: Analiza głośności działa wyłącznie w sesji ze stereofoniczną sumą miksera

en: Confirm MIDI File Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie pliku MIDI

en: A file with the same name already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik o tej nazwie już istnieje. Nadpisać?

en: Prefix for Bounced Regions:
pl: Przedrostek dla zrzutów regionów:

en: Name for Bounced Region:
pl: Nazwa zrzutu regionu:

en: Bounce to Trigger Slot:
pl: Zrzuć do slotu w wyzwalaczu:

en: Bounce to Clip Library
pl: Zrzuć do biblioteki klipów

en: Bounced Region will appear in the Source list
pl: Zrzut regionu pojawi się na liście źródeł

en: Are you sure you want to overwrite the contents in slot %1?
pl: Czy na pewno nadpisać zawartość w slocie %1?

en: Overwriting slot
pl: Nadpisywanie slotu

en: One of your selected tracks has content in this slot.
pl: Któraś z wybranych ścieżek przechowuje dane w tym slocie.

en: Fit to Window
pl: Dopasuj do okna

en: start
pl: początek

en: end
pl: koniec

en: set loop range
pl: ustaw zakres pętli

en: set punch range
pl: ustaw zakres przełącznika

en: range
pl: zakres

en: remove marker
pl: usuń znacznik

en: remove region marker
pl: usuń znacznik regionu

en: Play from Marker
pl: Odtwarzaj od znacznika

en: Move Marker to Playhead
pl: Znacznik do głowicy

en: Create Range to Next Marker
pl: Utwórz zakres do następnego znacznika

en: Promote to Time Origin
pl: Użyj jako początek czasu

en: Arrangement Boundary
pl: Granica aranżacji

en: Set Range from Selection
pl: Ustaw zakres z zaznaczenia

en: Hide Range
pl: Ukryj zakres

en: Rename Range...
pl: Zmień nazwę zakresu...

en: Remove Range
pl: Usuń zakres

en: Separate Regions in Range
pl: Oddziel region w zakresie

en: Select Range
pl: Zaznacz zakres

en: Don't Continue
pl: Nie kontunuuj

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Set Constant
pl: Ustaw stałe

en: Ramp to Next
pl: Płynnie zmieniaj do następnego

en: Set Punch Range
pl: Ustaw zakres przełącznika

en: loop range from marker
pl: ustaw zakres pętli od znacznika

en: set tempo to constant
pl: ustaw stałe tempo

en: set tempo to ramped
pl: ustaw zmienne tempo

en: unclamp tempo from previous
pl: odczep tempo od poprzedniego

en: clamp tempo to previous
pl: doczep tempo do poprzedniego

en: set tempo to ramp to next
pl: ustaw płynną zmianę tempa do następnego

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: New Name:
pl: Nazwa:

en: %1 Arrangement Section
pl: %1 sekcja aranżacji

en: %1 Range
pl: %1 zakres

en: %1 Marker
pl: %1 znacznik

en: Program Number
pl: Numer programu

en: Bank Number
pl: Numer banku

en: Scene Change
pl: Zmiana sceny

en: Clear scene change
pl: Wyczyść zmianę sceny

en: edit marker
pl: edycja znacznika

en: rename marker
pl: zmień nazwę znacznika

en: This screen is not tall enough to display the editor mixer
pl: Ten ekran nie jest dostatecznie wysoki żeby wyświetlić mikser edytora

en: programming error: tempo marker canvas item has no marker object pointer!
pl: błąd programowania: element na płótnie znacznika tempa nie ma wskaźnika obiektu znacznika!

en: programming error: marker for tempo is not a tempo marker!
pl: błąd programowania: znacznik dla tempa nie jest znacznikiem tempa!

en: programming error: bbt marker canvas item has no marker object pointer!
pl: błąd programowania: element na płótnie znacznika bbt nie ma wskaźnika obiektu znacznika!

en: programming error: marker for bbt is not a bbt marker!
pl: błąd programowania: znacznik dla bbt nie jest znacznikiem bbt!

en: programming error: marker for meter is not a meter marker!
pl: błąd programowania: znacznik dla metrum nie jest znacznikiem metrum!

en: programming error: control point canvas item has no control point object pointer!
pl: błąd programowania: element na płótnie punktu kontrolnego nie ma wskaźnika obiektu punktu kontrolnego!

en: start point trim
pl: przycięcie punktu startowego

en: end point trim
pl: przycięcie punktu końcowego

en: Name for region:
pl: Nazwa regionu:

en: tempo mapping: end-stretch
pl: mapowanie tempa: rozciąganie końca

en: tempo mapping: mid-twist
pl: mapowanie tempa: dopasowanie środka

en: split
pl: podziel

en: alter selection
pl: modyfikacja zaznaczenia

en: nudge regions forward
pl: pchnij regiony do przodu

en: nudge location forward
pl: pchnij pozycję do przodu

en: nudge automation forward
pl: pchnij automatykę do przodu

en: nudge regions backward
pl: pchnij region do tyłu

en: nudge automation backward
pl: pchnij automatykę do tyłu

en: nudge forward
pl: pchnij do przodu

en: nudge backward
pl: pchnij do tyłu

en: sequence regions
pl: ustaw regiony w szeregu

en: New Range
pl: Nowy zakres

en: New Location Marker
pl: Nowy znacznik położenia

en: add marker
pl: dodaj znacznik

en: cue %1
pl: bit %1

en: section
pl: sekcja

en: mark
pl: znacznik

en: Set session start
pl: Ustaw początek sesji

en: Set session end
pl: Ustaw koniec sesji

en: add markers
pl: dodaj znaczniki

en: clear markers
pl: wyczyść znaczniki

en: clear xrun markers
pl: usuń znaczniki xrun

en: clear ranges
pl: wyczyść zakresy

en: clear cues
pl: wyczyść bity

en: clear locations
pl: wyczyść położenia

en: insert region
pl: wstaw region

en: Cut/Copy Section does not yet correctly include tempo/meter changes
    Do you still want to proceed?
pl: Wycinanie/kopiowanie sekcji jeszcze nie zawiera poprawnych zmian tempa/metrum
    Czy kontynuować?

en: Cut/Copy Tempo Map
pl: Wycinanie/kopiowanie mapy tempa

en: Do not show this dialog again.
pl: Nie pokazuj więcej tego okna.

en: raise regions
pl: podnieś regiony

en: raise region
pl: podnieś region

en: raise regions to top
pl: przenieś regiony na górę

en: raise region to top
pl: przenieś region na górę

en: lower regions
pl: obniż regiony

en: lower region
pl: obniż region

en: lower regions to bottom
pl: opuść regiony na spód

en: Rename Region
pl: Zmień nazwę regionu

en: New name:
pl: Nazwa:

en: Rename failed. Check for characters such as '/' or ':'
pl: Zmiana nazwy nie powiodła się. Sprawdź czy nie ma w niej takich znaków jak „/” lub „:”

en: group regions
pl: grupuj regiony

en: ungroup regions
pl: rozdziel grupę regionów

en: separate
pl: oddziel

en: separate region under
pl: podziel względem położonego niżej

en: Crop Regions to Edit Range
pl: Przytnij regiony do zakresu

en: set sync point
pl: ustaw punkt synchronizacji

en: remove region sync
pl: usuń punkt synchronizacji regionu

en: move regions to original position
pl: przesuń regiony na pierwotną pozycję

en: move region to original position
pl: rzesuń region na pierwotną pozycję

en: align selection
pl: wyrównaj zaznaczenie

en: align selection (relative)
pl: wyrównaj zaznaczenie (relatywnie)

en: align region
pl: wyrównaj region

en: trim front
pl: przytnij przód

en: trim back
pl: przytnij tył

en: trim to loop
pl: przytnij do pętli

en: trim to punch
pl: przytnij do przełącznika

en: trim to region
pl: przytnij do regionu

en: Transport cannot be stopped, likely due to external timecode sync.
    Freezing a track requires the transport to be stopped.
pl: Nagrywanie/odtwarzanie nie może być zatrzymane, zapewne dlatego, że działa zewnętrzna synchronizacja.
    Zamrożenie ścieżki w ruchu nie jest możliwe.

en: Cannot freeze
pl: Nie można zamrozić

en: This track/bus cannot be frozen because the signal adds or loses channels before reaching the outputs.
    This is typically caused by plugins that generate stereo output from mono input or vice versa.
pl: Ta ścieżka/szyna nie może być zamrożona, ponieważ w torze sygnału zmienia się liczba kanałów.
    Jest to najczęściej spowodowane przez wtyczki, które np. posiadają wyjścia stereo, ale tylko jedno wejście mono (lub odwrotnie).

en: <b>%1</b>
    
    This track has at least one send/insert/return/sidechain as part of its signal flow.
    
    Freezing will only process the signal as far as the first send/insert/return/sidechain.
pl: <b>%1</b>
    
     Ta ścieżka w swoim torze sygnałowym zawiera przynajmniej jedną wysyłkę/insert/powrót/sidechain.
    
    Zamrożenie przetworzy sygnał najdalej do pierwszej wysyłki/insertu/powrotu/sidechaina.

en: Freeze anyway
pl: Zamróź mimo to

en: Don't freeze
pl: Nie zamrażaj

en: Freeze Limits
pl: Ograniczenia zamrażania

en: Cancel Freeze
pl: Anuluj zamrożenie

en: You can't perform this operation because the processing of the signal will cause one or more of the tracks to end up with a region with more channels than this track has inputs.
    
    You can do this without processing, which is a different operation.
pl: Nie można wykonać tej operacji, ponieważ przetwarzanie sygnału spowoduje, że na jednej lub kilku ścieżkach znajdą się regiony z większą liczba kanałów, niż liczba wejść danej ścieżki.
    
    Można jednak wykonać podobne działanie bez przetwarzania, ale jest to już inna operacja.

en: Cannot bounce
pl: Nie można wykonać zrzutu

en: Name for Bounced Range:
pl: Nazwa zrzutu zakresu:

en: Bounced Range will appear in the Source list
pl: Zrzut zakresu pojawi się na liście źródeł

en: bounce range
pl: zrzuć zakres

en: delete control points
pl: usuń punkty kontrolne

en: delete
pl: usuń

en: cut
pl: wytnij

en: copy
pl: skopiuj

en: clear
pl: wyczyść

en: objects
pl: obiekty

en: remove region
pl: usuń region

en: recover regions
pl: odzyskaj regiony

en: remove regions
pl: usuń regiony

en: duplicate range selection
pl: powiel zakres zaznaczenia

en: nudge track
pl: pchnij ścieżkę

en: Do you really want to remove the last capture?
    (This is destructive, deletes recorded files,
    and cannot be undone)
pl: Na pewno usunąć ostatnie nagranie?
    (Jest to operacja destrukcyjna, kasuje nagrane pliki,
    i nie może zostać cofnięta)

en: No, do nothing.
pl: Nie usuwaj niczego.

en: Yes, destroy it.
pl: Tak, usuń je.

en: Destroy last capture
pl: Usuń ostatnie nagranie

en: Good
pl: Dobra

en: normalize
pl: normalizuj

en: reverse regions
pl: odwrócenie regionów

en: strip silence
pl: usuwanie ciszy

en: Could not unlink %1
pl: Nie można odłączyć %1

en: Fork Region(s)
pl: Rozłącz region(y)

en: de-interlace midi
pl: rozdzielenie kanałów MIDI

en: reset region gain
pl: zresetowanie wzmocnienia regionu

en: region polarity invert
pl: odwrócenie polaryzacji regionu

en: region gain envelope active
pl: włączenie obwiedni wzmocnienia regionu

en: region lock
pl: zablokuj region

en: region unlock
pl: odblokuj region

en: toggle region lock
pl: przełączenia blokady regionu

en: Toggle Video Lock
pl: Przełącz blokadę wideo

en: change region opacity
pl: zmień przeźroczystość regionu

en: fade range
pl: przejście na zakresie

en: set fade in length
pl: zmień długość stopniowego wzmocnienia

en: set fade out length
pl: zmień długość stopniowego wyciszenia

en: set fade in shape
pl: ustaw kształt stopniowego wzmocnienia

en: set fade out shape
pl: ustaw kształt stopniowego wyciszenia

en: set fade in active
pl: włącz stopniowe wzmocnienie

en: set fade out active
pl: włącz stopniowe wyciszenie

en: toggle fade active
pl: przełączenie aktywacji przejścia

en: set loop range from selection
pl: ustaw zakres pętli w miejscu zaznaczenia

en: set loop range from region
pl: ustaw zakres pętli w regionie

en: set punch range from selection
pl: ustaw zakres przełącznika w miejscu zaznaczenia

en: Auto Punch In
pl: Automatyczne wejście przełącznika

en: Auto Punch In/Out
pl: Automatyczne wej./wyj. przełącznika

en: set session start/end from selection
pl: ustawienie początku/końca sesji z zaznaczenia

en: set punch start from EP
pl: ustawienie przełącznika wejścia z p. e.

en: set punch end from EP
pl: ustawienie przełącznika wyjścia z p. e.

en: set loop start from EP
pl: ustawienie początku pętli z p. e.

en: set loop end from EP
pl: ustawienie końca pętli z p. e.

en: set punch range from region
pl: ustawienie zakres przełącznika z regionu

en: Add new marker
pl: Dodaj nowy znacznik

en: Set global tempo
pl: Ustaw ogólne tempo

en: Define one bar
pl: Określ jeden takt

en: Do you want to set the global tempo or add a new tempo marker?
pl: Ustawić tempo całościowo, czy dodać znacznik tempa?

en: set tempo from %1
pl: ustawienie tempa z %1

en: split regions
pl: podział regionów

en: You are about to split
    %1
    into %2 pieces.
    This could take a long time.
pl: Za chwilę nastąpi podzielenie
    %1
    na %2 kawałki(ów).
    Może to zająć sporo czasu.

en: Call for the Ferret!
pl: Czas na Rhythm Ferret!

en: Press OK to continue with this split operation
    or ask the Ferret dialog to tune the analysis
pl: Wciśnij OK, aby kontynuować operację podziału
    otwórz okno Rhythm Ferret, żeby analizować dalej

en: Press OK to continue with this split operation
pl: Wciśnij OK, aby kontynuować operację podziału

en: Excessive split?
pl: Zbyt dużo elementów?

en: place transient
pl: umieszczenia transjentu

en: snap regions to grid
pl: przyciąganie regionów do siatki

en: Close Region Gaps
pl: Domknij przerwy w regionie

en: Crossfade length
pl: Długość przejścia krzyżowego

en: Pull-back length
pl: Pozostaw odstępy długości

en: close region gaps
pl: domknięcie przerw w regionie

en: That would be bad news ....
pl: To nie będą najlepsze wiadomości...

en: Removing the master or monitor bus is such a bad idea
    that %1 is not going to allow it.
    
    If you really want to do this sort of thing
    edit your ardour.rc file to set the
    "allow-special-bus-removal" option to be "yes"
pl: Pomysł usunięcia sumy miksera bądź szyny monitorowania jest
    tak nietypowy, że %1 nie pozwoli tego zrobić.
    
    Jeżeli rzeczywiście zachodzi taka konieczność,
    należy zmodyfikować plik ardour.rc ustawiając
    opcję „allow-special-bus-removal” na „tak”

en: Remove various strips
pl: Usuwanie różnych elementów toru sygnałowego

en: Do you really want to remove %1 %2, %3 %4 and %5 %6?
pl: Naprawdę usunąć %1 %2, %3 %4 i %5 %6?

en: Remove %1 and %2
pl: Usuwanie %1 i %2

en: Do you really want to remove %1 %2 and %3 %4?
pl: Naprawdę usunąć %1 %2 i %3 %4?

en: Remove %1
pl: Usuwanie %1

en: Do you really want to remove %1 %2?
pl: Naprawdę usunąć %1 %2?

en: You may also lose the playlists associated with the %1
pl: Możesz utracić listę odtwarzania powiązaną z %1

en: This action cannot be undone, and the session file will be overwritten!
pl: To działanie nie może być cofnięte i sesja zostanie nadpisana!

en: Yes, remove them.
pl: Tak, usuń je.

en: Yes, remove it.
pl: Tak, usuń.

en: You must first select some tracks to Insert Time.
pl: Żeby wstawić czas, trzeba najpierw zaznaczyć ścieżki.

en: You cannot insert time in Lock Edit mode.
pl: Nie można wstawić czasu, jeśli tryb edycji ustawiony jest na „Zablokuj”.

en: insert time
pl: wstaw czas

en: You must first select some tracks to Remove Time.
pl: Żeby usunąć czas, trzeba najpierw zaznaczyć ścieżki.

en: You cannot remove time in Lock Edit mode.
pl: Nie można usunąć czasu, jeśli tryb edycji ustawiony jest na „Zablokuj”.

en: Cannot insert or delete time when in Lock edit.
pl: Nie można wstawić/usunąć czasu, jeśli tryb edycji ustawiony jest na „Zablokuj”.

en: remove time
pl: usunięcie czasu

en: There are too many tracks to fit in the current window
pl: Zbyt wiele ścieżek, żeby zmieściły się w tym w oknie.

en: Saved view %u
pl: Zapisano widok %u

en: mute regions
pl: wyciszenie regionów

en: mute region
pl: wyciszenie regionu

en: combine regions
pl: łączenie regionów

en: uncombine regions
pl: rozłączanie regionów

en: %1: Locked
pl: %1: Zablokowany

en: Click to unlock
pl: Kliknij, aby odblokować

en: Moving embedded files into session folder
pl: Przenoszenie zagnieżdżonych plików do foldera sesji

en: New Cue Marker Name
pl: Nowy znacznik Bitów

en: add cue marker
pl: dodanie znacznika bitów

en: remove cue marker
pl: usunięcie znacznika bitów

en: clear cue markers
pl: czyszczenie znaczników bitów

en: region markers -> global markers
pl: znaczniki regionu -> globalne znaczniki

en: Smallest gap size to remove (seconds):
pl: Najmniejsza przerwa, jaką usunąć (w sekundach):

en: Leave a gap of(seconds):
pl: Dociągnij do (sekundy):

en: Shift global markers too
pl: Przesuń także globalne znaczniki

en: The threshold value you entered is not a number
pl: Wpisana wartość nie jest liczbą

en: The threshold value must be larger than or equal to zero
pl: Wpisana wartość musi być większa bądź równa zeru

en: The leave-gap value you entered is not a number
pl: Wartość dociągnięcia nie jest liczbą

en: remove gaps
pl: usunięcie przerw

en: Find Track/Bus
pl: Znajdź ścieżkę/szynę

en: # Ch
pl: # Kan

en: # Channels in the region
pl: Liczba kanałów w regionie

en: # Region effects
pl: Liczba efektów regionu

en: Position of start of region
pl: Położenie początku regionu

en: Length of the region
pl: Długość regionu

en: Lock|L
pl: L

en: Region position locked?
pl: Położenie zablokowane?

en: Region muted?
pl: Region jest wyciszony?

en: Opaque|O
pl: O

en: Region opaque (blocks regions below it from being heard)?
pl: Nieprzeźroczysty (wtedy region położony niżej nie będzie słyszalny)?

en: End
pl: Koniec

en: Position of end of region
pl: Położenie końca regionu

en: Position of region sync point, relative to start of the region
pl: Położenie punktu synchronizacji regionu (relatywnie do początku regionu)

en: Length of region fade-in (unit: secondary clock, enclosed in parenthesis if the fade is disabled)
pl: Długość stopniowego wzmocnienia (jednostki: zegar pomocniczy, zamknięte w nawiasach, jeśli wzmocnienie jest wyłączone)

en: Fade out
pl: Stopniowe ściszanie

en: Length of region fade-out (unit: secondary clock, enclosed in parenthesis if the fade is disabled)
pl: Długość stopniowego ściszenia (jednostki: zegar pomocniczy, zamknięte w nawiasach, jeśli ściszenie jest wyłączone)

en: Do you really want to remove unused regions?
    (This is destructive and cannot be undone)
pl: Naprawdę usunąć nieużywane regiony?
    (To operacja destrukcyjna i nie może zostać cofnięta)

en: Yes, remove.
pl: Tak, usuń.

en: Remove unused regions
pl: Usuwanie nieużywanych regionów

en: Track/Bus visible ?
pl: Czy ścieżka/szyna widoczna?

en: Cues|C
pl: C

en: Visible on Cues window ?
pl: Czy widoczna w panelu Bitów?

en: Track/Bus active ?
pl: Ścieżka/szyna aktywna?

en: RTA|RA
pl: AR

en: Realtime Analyzer active?
pl: Analizator Realtime aktywny?

en: Add New Tempo
pl: Dodaj nowe tempo

en: Clear All Tempos
pl: Wyczyść wszystkie znaczniki tempa

en: Clear All Earlier Tempos
pl: Wyczyść wcześniejsze znaczniki tempa

en: Clear All Later Tempos
pl: Wyczyść późniejsze znaczniki tempa

en: Clear All Earlier Tempos (w/BBT markers)
pl: Wyczyść wcześniejsze znaczniki tempa (razem z BBT)

en: Clear All Later Tempos (w/BBT markers)
pl: Wyczyść późniejsze znaczniki tempa (razem z BBT)

en: New Time Signature
pl: Nowe metrum

en: Add BBT Marker
pl: Dodaj znacznik BBT

en: Location Marker
pl: Znacznik położenia

en: Arrangement Marker
pl: Znacznik aranżacji

en: CD Track Marker
pl: Znacznik ścieżki CD

en: Stop All Cues
pl: Zatrzymaj wszystkie Bity

en: Cue %1
pl: Bit %1

en: Range
pl: Zakres

en: Punch Range
pl: Zakres przełącznika

en: All Locations
pl: Wszystkie położenia

en: All Cues
pl: Wszystkie Bity

en: All Xruns
pl: Wszystkie Xruns

en: All (MIDI) Scenes
pl: Wszystkie sceny MIDI

en: Show Locations...
pl: Pokaż położenia...

en: Show Ranges...
pl: Pokaż zakresy...

en: Rename the selected Section
pl: Zmień nazwę zaznaczonej sekcji

en: Remove the selected Section
pl: Usuń zaznaczoną sekcję

en: Snapshot (dbl-click to load)
pl: Kopia migawkowa (podw. klik – wczytuje)

en: Modified Date
pl: Data modyfikacji

en: Load Snapshot?
pl: Wczytać kopię migawkową?

en: Do you want to load this snapshot?
pl: Czy mam wczytać tę kopię migawkową?

en: Yes, Load It
pl: Tak, wczytaj

en: Rename Snapshot
pl: Zmień nazwę kopii migawkowej

en: New name of snapshot
pl: Nowa nazwa kopii migawkowej

en: Do you really want to remove snapshot "%1" ?
    (which cannot be undone)
pl: Naprawdę usunąć kopię migawkową „%1”?
    (operacja nie może być cofnięta)

en: Remove snapshot
pl: Usuń kopię migawkową

en: Captured For
pl: Nagrane w

en: Original Track this was recorded on
pl: Nazwa pierwotnej ścieżki, w której dokonano nagrania

en: Number of dropouts that occurred during recording
pl: Liczba usterek (xruns), jakie wystąpiły podczas nagrania

en: Take ID
pl: ID take'a

en: Orig Pos
pl: Oryg. Pos.

en: Original Position of the file on timeline, when it was recorded
pl: Pierwotne położenie

en: Path (folder) of the file location
pl: Ścieżka (folder), w którym znajduje się plik

en: Recover the selected Sources to their original Track & Position
pl: Przywróć wybrane źródła do ich pierwotnej ścieżki i pozycji

en: Remove the selected Sources
pl: Usuń zaznaczone źródła

en: Do you want to remove the selected Sources?
    This operation cannot be undone.
    The source files will not actually be deleted until you execute Session -> Cleanup.
pl: Usunąć zaznaczone źródła?
    Ta operacja nie może być cofnięta.
    Pliki źródeł nie zostaną fizycznie usunięte do momentu wykonania operacji Sesja -> Czyszczenie.

en: Only remove the Regions that use these Sources.
pl: Usuń tylko te regiony, które używają tych źródeł.

en: Yes, remove the Regions and Sources (cannot be undone!)
pl: Tak, usuń Regiony i Źródła (nie można cofnąć!)

en: Remove selected Sources
pl: Usuń wybrane źródła

en: Reset Summary to Extents
pl: Dopasuj podgląd do obiektów

en: add tempo mark
pl: dodanie znacznika tempa

en: add
pl: dodaj

en: add time signature
pl: dodaj metrum

en: add BBT marker
pl: dodaj znacznik BBT

en: done
pl: ukończono

en: edit BBT meter
pl: edycja znacznika BBT

en: edit time signature
pl: edycja metrum

en: edit tempo
pl: edycja tempa

en: edit BBT tempo
pl: edycja tempa BBT

en: remove BBT marker
pl: usunięcie znacznika BBT

en: remove tempo change
pl: usunięcie zmiany tempa

en: programming error: meter marker canvas item has no marker object pointer!
pl: błąd programowania: element na płótnie znacznika metrum nie ma wskaźnika obiektu znacznika!

en: remove tempo mark
pl: usunięty znacznik tempa

en: clear earlier tempos
pl: usunięto wcześniejsze znaczniki tempa

en: clear later tempos
pl: usunięto późniejsze znaczniki tempa

en: stretch/shrink
pl: rozciągnięcie/skurczenie

en: pitch shift
pl: zmiana wysokości

en: timefx cannot be started - thread creation error
pl: nie można uruchomić timefx – błąd tworzenia wątku

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Hardware Monitoring
pl: Monitorowanie sprzętowe

en: Audio System:
pl: Podsystem audio:

en: MIDI System:
pl: Podsystem MIDI:

en: Driver:
pl: Sterownik:

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Input Device:
pl: Urządzenie wejściowe:

en: Output Device:
pl: Urządzenie wyjściowe:

en: Sample Rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Buffer Size:
pl: Rozmiar bufora:

en: Periods:
pl: Okresy:

en: Hardware Input Latency:
pl: Opóźnienie wejścia sprzętowego:

en: Hardware Output Latency:
pl: Opóźnienie wyjścia sprzętowego:

en: Record Monitoring Handled by:
pl: Monitorowanie realizowane przez:

en: samples
pl: próbek(ki)

en: Device Control Panel
pl: Panel kontrolny urządzenia

en: Setup & Calibration
pl: Konfiguracja i kalibracja

en: Refresh Devices
pl: Odśwież urządzenia

en: Use Buffered I/O
pl: Użyj buforowanego we/wy

en: Measure
pl: Zmierz

en: Use Results
pl: Wykorzystaj wyniki

en: Back to Settings (Ignore Results)
pl: Powrót do ustawień (ignoruj wyniki)

en: Calibrate Audio
pl: Kalibracja audio

en: Back to Settings
pl: Powrót do ustawień

en: No audio/MIDI backends detected. %1 cannot run
    
    (This is a build/packaging/system error. It should never happen.)
pl: Nie wykryto podsystemu audio/MIDI. %1 nie może być uruchomiony.
    
    (To problem z kompilacją/pakietem. Nigdy nie powinien wystąpić.)

en: Audio Hardware
pl: Urządzenie audio

en: Audio Driver
pl: Sterownik audio

en: Latency Measurement Tool
pl: Narzędzie pomiaru opóźnień

en: <span weight="bold">Turn down the volume on your audio equipment to a very low level.</span>
pl: <span weight="bold">Zmniejsz głośność odsłuchu na interfejsie audio do niskiego poziomu.</span>

en: Select two channels below and connect them using a cable.
pl: Wybierz poniżej dwa kanały i połącz je kablem.

en: Playback channel:
pl: Kanał odtwarzania:

en: Capture channel:
pl: Kanał nagrywania:

en: Once the channels are connected, click the "Measure" button.
    When satisfied with the results, click the "Use results" button.
pl: Kiedy kanały zostaną połączone, kliknij przycisk „Zmierz”.
    Jeżeli wyniki będą satysfakcjonujące, kliknij przycisk „Wykorzystaj wyniki”.

en: No measurement results yet
pl: Na razie brak wyników pomiaru

en: Latency
pl: Opóźnienie

en: Always try these settings when starting %1, if the same device is available
pl: Zawsze używaj tych ustawień po uruchomieniu programu %1, jeżeli dostępne jest to samo urządzenie.

en: Could not configure Audio/MIDI engine with given settings.
pl: Nie można skonfigurować urządzenia audio/MIDI z tymi ustawieniami.

en: %1 is already running. %2 will connect to it and use the existing settings.
pl: %1 już działa. %2 podłączy się do działającej usługi i użyje jej ustawień.

en: Failed to start or connect to audio-engine.
    
    Latency calibration requires a working audio interface.
pl: Nie można uruchomić bądź podłączyć się do podsystemu audio.
    
    Kalibracja opóźnienia jest możliwa jedynie na działającym urządzeniu.

en: Your selected audio configuration is playback- or capture-only.
    
    Latency calibration requires playback and capture
pl: Wybrana konfiguracja audio umożliwia wyłącznie odtwarzanie bądź nagrywanie.
    
    Kalibracja opóźnienia wymaga jednoczesnego odtwarzania i nagrywania.

en: Engine|Stop
pl: Stop

en: Engine|Start
pl: Start

en: MIDI Devices
pl: Urządzenia MIDI

en: Device
pl: Urządzenie

en: Systemic Latency [samples]
pl: Opóźnienie w systemie [w próbkach]

en: Input
pl: Wejście

en: Output
pl: Wyjście

en: Calibrate
pl: Kalibruj

en: %1 sample | %1 samples
pl[0]: %1 próbka
pl[1]: %1 próbki
pl[2]: %1 próbek

en: Could not start backend engine %1
pl: Nie można uruchomić urządzenia %1

en: Cannot set driver to %1
pl: Nie można ustawić sterownika %1

en: Cannot set input device name to %1
pl: Nie można ustawić nazwy urządzenia wejściowego na %1

en: Cannot set output device name to %1
pl: Nie można ustawić nazwy urządzenia wyjściowego na %1

en: Cannot set device name to %1
pl: Nie można ustawić nazwy urządzenia na %1

en: Cannot set sample rate to %1
pl: Nie można ustawić częstotliwości próbkowania na %1

en: Cannot set buffer size to %1
pl: Nie można ustawić rozmiaru bufora na %1

en: Cannot set periods to %1
pl: Nie można ustawić okresów na %1

en: Cannot set input latency to %1
pl: Nie można ustawić opóźnienia wejścia na %1

en: Cannot set output latency to %1
pl: Nie można ustawić opóźnienia wyjścia na %1

en: No signal detected
pl: Nie wykryto sygnału

en: Input signal is > -3dBFS. Lower the signal level (output gain, input gain) on the audio-interface.
pl: Sygnał wejściowy jest > -3dBFS. Obniż jego poziom na interfejsie audio (zmniejsz wzmocnienie wejścia lub wyjścia).

en: Disconnected from audio engine
pl: Odłączono od podsystemu audio

en: Detected roundtrip latency:
pl: Zmierzone opóźnienie na całym torze (roundtrip):

en: Systemic latency:
pl: Opóźnienie w systemie:

en: Large measurement deviation. Invalid result.
pl: Zbyt duże odchylenia w pomiarach. Pomijam wyniki.

en: Signal polarity inverted (bad wiring).
pl: Niewłaściwa polaryzacja sygnału (złe podłączenie).

en: (averaging)
pl: (uśrednianie)

en: (too large jitter)
pl: (za duże fluktuacje)

en: (large jitter)
pl: (duże fluktuacje)

en: Timeout - large MIDI jitter.
pl: Upłynął limit czasu – duże fluktuacje w MIDI.

en: Detecting ...
pl: Wykrywanie...

en: Disconnect from %1
pl: Odłącz się od %1

en: Running
pl: Działa

en: Connected
pl: Podłączono

en: Connect to %1
pl: Podłącz się do %1

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Multiplicity
pl: Krotność

en: Not
    Available
pl: Brak

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Split to mono files
pl: Rozdziel na pliki mono

en: Bus or Track
pl: Szyna lub ścieżka

en: Region contents without fades nor region gain (channels: %1)
pl: Region bez nałożonego wzmocnienia i stopniowania głośności (kanały: %1)

en: Region contents with fades and region gain (channels: %1)
pl: Region z nałożonym wzmocnieniem i stopniowaniem głośności (kanały: %1)

en: Apply track/bus processing
pl: Nałóż efekty wtyczek/przetwarzania szyny/ścieżki

en: Selection Actions
pl: Opcje zaznaczania

en: Select all tracks
pl: Zaznacz wszystkie ścieżki

en: Select audio tracks
pl: Zaznacz ścieżki audio

en: Select MIDI tracks
pl: Zaznacz ścieżki MIDI

en: Select busses
pl: Zaznacz szyny

en: Deselect all
pl: Brak zaznaczenia

en: Exclude Hidden
pl: Ignoruj ukryte

en: Exclude Muted
pl: Ignoruj wyciszone

en: Track name
pl: Nazwa ścieżki

en: <span color="#ffa755">Some already existing files will be overwritten.</span>
pl: <span color="#ffa755">Niektóre istniejące pliki zostaną nadpisane.</span>

en: List files
pl: Pokaż pliki

en: Only Analyze
pl: Tylko analizuj

en: File format
pl: Format pliku

en: Time Span
pl: Przedział czasu

en: Channels
pl: Kanały

en: Export has been aborted due to an error!
    See the Log for details.
pl: Eksport został przerwany z powodu błędu!
    Sprawdź dziennik zdarzeń.

en: A track or bus has more channels than the target.
pl: Ścieżka bądź szyna ma więcej kanałów, niż plik docelowy.

en: Files that will be overwritten
pl: Pliki, które zostaną nadpisane

en: Export initialization failed: %1
pl: Błąd inicjalizacji eksportu: %1

en: Stop Export
pl: Zatrzymaj eksport

en: Writing Mixer Screenshot: %1.
pl: Zapisywanie zrzutu ekranu miksera: %1.

en: Copying Mixer Screenshot: %1.
pl: Kopiowanie zrzutu ekranu miksera: %1.

en: There have been %1 dropouts during realtime-export.
pl: Podczas eksportu w czasie rzeczywisty zgubiono %1 próbki(ek).

en: Export Report/Analysis
pl: Raport/analiza eksportu

en: export
pl: eksport

en: Export for Analysis '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Eksportowanie do analizy „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Analyzing '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Analiza „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Exporting '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Eksportowanie „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Normalizing '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Normalizacja „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Encoding '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Kodowanie „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Tagging '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Tagowanie „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Uploading '%3' (timespan %1 of %2)
pl: Wysyłanie „%3” (przedział czasu %1 z %2)

en: Running Post Export Command for '%1'
pl: Uruchamianie polecenia po eksporcie dla „%1”

en: <span color="#ffa755">Error:
pl: <span color="#ffa755">Błąd:

en: <span color="#ffa755">Warning:
pl: <span color="#ffa755">Ostrzeżenie:|

en: 
    <span color="#ffa755">Warning:
pl: 
    <span color="#ffa755">Ostrzeżenie:

en: Export Selection
pl: Eksportuj zaznaczenie

en: Export Region
pl: Eksportuj region

en: Stem Export
pl: Eksportuj stem

en: Add another format
pl: Dodaj kolejny format

en: Location
pl: Położenie

en: Upload to Soundcloud
pl: Wyślij do Soundcloud

en: Analyze Exported Audio
pl: Analizuj wyeksportowane audio

en: Re-Import Exported Audio
pl: Importuj wyeksportowane audio

en: No format!
pl: Brak formatu!

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Timespan Name
pl: Format czasu

en: Revision:
pl: Wersja:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Open Folder
pl: Otwórz folder

en: Build filename(s) from these components:
pl: Nazwa pliku(ów) zostanie ułożona z tych elementów:

en: No Name
pl: Bez nazwy

en: Session Name
pl: Nazwa sesji

en: Snapshot Name
pl: Nazwa kopii migawkowej

en: <small><i>Sorry, no example filename can be shown at the moment</i></small>
pl: <small><i>Niestety, w tej chwili nie można wyświetlić przykładowej nazwy pliku</i></small>

en: <i>Current (approximate) filename</i>: "%1"
pl: <i>Aktualna (przybliżona) nazwa pliku</i>: "%1"

en: %1: this is only the directory/folder name, not the filename.
    The filename will be chosen from the information just above the folder selector.
pl: %1: to tylko nazwa katalogu/folderu, a nie pliku.
    Nazwa pliku zostanie utworzona na podstawie informacji podanych w tym oknie dialogowym.

en: %1: this is not a valid directory/folder.
pl: %1: to nie jest poprawny plik/katalog.

en: Choose export folder
pl: Wybierz folder eksportu

en: New Export Format Profile
pl: Nowy profil formatu eksportu

en: Edit Export Format Profile
pl: Edycja profilu formatu eksportu

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Normalize:
pl: Normalizuj

en: Loudness
pl: Głośność

en: Trim silence at start
pl: Wytnij ciszę na początku

en: Add silence at start:
pl: Dodaj ciszę na początku:

en: Trim silence at end
pl: Wytnij ciszę na końcu

en: Add silence at end:
pl: Dodaj ciszę na końcu:

en: Command to run post-export
    (%f=file path, %d=directory, %b=basename; see tooltip for more,
    don't add quotes around arguments):
pl: Polecenie uruchomione po eksporcie
    (%f=ścieżka pliku, %d=katalog, %b=nazwa bazowa, więcej informacji w podpowiedzi,
    nie należy dodawać „", '” wokół argumentów):

en: Compatibility
pl: Kompatybilność

en: Quality
pl: Jakość

en: Sample Rate Conversion Quality:
pl: Jakość konwersji częstotliwości:

en: Preview / Watermark
pl: Demo / znak wodny

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Noise Level:
pl: Poziom szumu:

en: Create CUE file for disk-at-once CD/DVD creation
pl: Utwórz plik CUE dla sesji „disk-at-once” CD/DVD

en: Create TOC file for disk-at-once CD/DVD creation
pl: Utwórz plik TOC dla sesji „disk-at-once” CD/DVD

en: Create chapter mark file for MP4 chapter marks
pl: Utwórz znacznik rozdziału dla formatu MP4

en: Tag file with session's metadata
pl: Taguj plik metadanymi sesji

en: limit to
pl: limit

en: constrain to
pl: ogranicz

en: Normalize to EBU-R128 LUFS target loudness without exceeding the given true-peak limit. EBU-R128 normalization is only available for mono and stereo targets, true-peak works for any channel layout.
pl: Normalizuj głośność do EBU-R128 LUFS bez przekraczania podanego limitu „true-peak”. Normalizacja EBU-R128 jest dostępna wyłącznie dla plików wynikowych mono i stereo. „True-peak” działa dla dowolnego układu kanałów.

en: %a Artist name
    %b File's base-name
    %c Copyright
    %d File's directory
    %f File's full absolute path
    %l Lyricist
    %n Session name
    %o Conductor
    %t Title
    %z Organization
    %A Album
    %C Comment
    %E Engineer
    %G Genre
    %L Total track count
    %M Mixer
    %N Timespan name
    %O Composer
    %P Producer
    %S Disc subtitle
    %T Track number
    %Y Year
    %Z Country
pl: %a Nazwa artysty
    %b Nazwa pliku
    %c Copyright
    %d Katalog (gdzie znajduje się plik)
    %f Pełna ścieżka do pliku
    %l Autor tekstu
    %n Nazwa sesji
    %o Dyrygent
    %t Tytuł
    %z Instytucja
    %A Album
    %C Komentarz
    %E Inżynier dźwięku
    %G Gatunek
    %L Całkowita liczba utworów
    %M Autor miksu
    %N Nazwa przedziału czasowego
    %O Kompozytor
    %P Producent
    %S Podtytuł płyty
    %T Numer ścieżki
    %Y Rok
    %Z Kraj

en: Pre Process
pl: Wstępne przetwarzanie

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Post Export
pl: Po eksporcie

en: Best (sinc)
pl: Najlepszy (sinc)

en: Medium (sinc)
pl: Średni (sinc)

en: Fast (sinc)
pl: Szybki (sinc)

en: No Watermark
pl: Bez znaku wodnego

en: 1/2 sec white noise every 15 sec
pl: Biały szum przez 1/2 sek. co 15 sek.

en: 1 sec white noise every 30 sec
pl: Biały szum przez 1 sek. co 30 sek.

en: 1 sec white noise every 2 mins
pl: Biały szum przez 1 sek. co 2 min.

en: This option allows one to add noise, to send complete mixes to the clients for preview but watermarked. White noise is injected after analysis, right before the sample-format conversion or encoding. The first noise burst happens at 1/3 of the interval. Note: there is currently no limiter.
pl: Opcja wprowadza znak wodny w postaci szumu, co umożliwia wysłanie klientowi ukończonych miksów w celu wstępnej oceny. Biały szum dodawany jest po analizie, tuż przed kodowaniem do wybranego formatu audio. Pierwszy szum pojawia się po 1/3 skonfigurowanego czasu. Uwaga: w tej chwili, ta opcja nie używa limitera.

en: Linear encoding options
pl: Opcje kodowania liniowego:

en: Ogg Vorbis options
pl: Opcje Ogg Vorbis

en: OPUS options
pl: Opcje OPUS

en: FLAC options
pl: Opcje FLAC

en: Broadcast Wave options
pl: Opcje Broadcast Wave

en: Variable bit rate quality
pl: Jakość VBR (variable bit rate)

en: FFMPEG/MP3 options
pl: Opcje FFMPEG/MP3

en: Do you really want to remove the format?
pl: Naprawdę usunąć ten format?

en: The selected preset did not load successfully!
    Perhaps it references a format that has been removed?
pl: Wybrany preset nie mógł zostać wczytany!
    Może zawiera odniesienie do formatu, który został usunięty?

en: Do you really want to remove this preset?
pl: Naprawdę usunąć ten preset?

en: File:
pl: Plik:

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Error:
pl: Błąd:

en: (too short integration time)
pl: (zbyt krótki czas uśredniania)

en: Normalization Gain:
pl: Wzmocnienie normalizacji:

en: Integrated Loudness:
pl: Głośność uśredniona:

en: Loudness Range:
pl: Zakres głośności:

en: Max Short/Momentary:
pl: Maks „short/Momentary”:

en: Not available
pl: Niedostępna

en: Logscale|Lg
pl: Lg

en: Rectified|Rf
pl: Rf

en: Logscale
pl: Logarytmiczny

en: Rectified
pl: Wyprostowany

en: Conformity
    Analysis
pl: Analiza standardów
    głośności

en: Writing Export Analysis Image: %1.
pl: Zapisywanie obrazu zawierającego analizę: %1

en: Could not read file: %1 (%2).
pl: Nie można odczytać pliku: %1 (%2).

en: Could not access soundfile:
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku:

en: Show Times as:
pl: Pokaż czas jako:

en: Realtime Export
pl: Eksport w czasie rzeczywistym

en:  to
pl:  do

en: Creation Date
pl: Data utworzenia

en: Level
pl: Poziom

en: Copy track/bus gain to send
pl: Skopiuj wzmocnienie ścieżki/szyny do wysyłki

en: Set send gain to -inf
pl: Ustaw wzmocnienie wysyłki na -inf

en: Set send gain to 0dB
pl: Ustaw wzmocnienie wysyłki na 0dB

en: Set send post fader
pl: Ustaw wysyłkę przed tłumikiem

en: Set send pre fader
pl: Ustaw wysyłkę za tłumikiem

en: Remove This Send
pl: Usuń tę wysyłkę

en: Comments
pl: Notki

en: Previous foldback bus
pl: Poprzednia szyna foldback

en: Next foldback bus
pl: Następna szyna foldback

en: Hide Foldback strip
pl: Ukryj pasek foldback

en: Level:
pl: Poziom:

en: Click to add/edit comments
pl: Kliknij, żeby dodać/edytować notki

en: Color...
pl: Kolor...

en: Comments...
pl: Notki...

en: Outputs...
pl: Wyjścia...

en: Save As Template...
pl: Zapisz jako szablon...

en: Active
pl: Aktywna

en: Protect Against Denormals
pl: Chroń przed liczbami zdenormalizowanymi

en: Duplicate Foldback Bus
pl: Powiel ścieżkę foldback

en: Show Sends
pl: Pokaż wysyłki

en: Please log in to Freesound in the browser window that's just been opened, and paste the authorization code here
pl: Teraz należy zalogować się do serwisu Freesound. Okno zostało właśnie otworzone w przeglądarce. Podany kod uwierzytelniający należy wkleić tutaj.

en: Authorization Code
pl: Kod uwierzytelniający

en: Fetching Access Token (auth_code=
pl: Pobieranie tokenów dostępowych (auth_code=

en: programming error: %1
pl: błąd programowania: %1

en: pre
pl: przed

en: Fader automation mode
pl: Tryb automatyzacji tłumika

en: dBFS - Digital Peak Hold. Click to reset.
pl: dBFS - szczyt (peak). Kliknij, żeby zresetować.

en: Metering point
pl: Punkt pomiaru

en: Manual|M
pl: M

en: Play|P
pl: P

en: Touch|T
pl: T

en: Latch|L
pl: L

en: Write|W
pl: W

en: Pre Fader
pl: Przed tłumikiem

en: Post Fader
pl: Za tłumikiem

en: MIDI Keyboard (audition only)
pl: Klawiatura MIDI (tylko odsłuch)

en: Channel:
pl: Kanał:

en: All Automation
pl: Cała automatyka

en: Plugin Editor: could not build control element for port %1
pl: Edytor wtyczki: nie mogę zbudować elementu dla portu %1

en: Plugin Editor: no control for property %1
pl: Edytor wtyczki: brak parametru dla właściwości %1

en: Plugin Editor: could not build control element for property %1
pl: Edytor wtyczki: nie mogę zbudować elementu dla właściwości %1

en: Switches
pl: Przełączniki

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Meters
pl: Mierniki

en: MIDI Programs (sent to track)
pl: Programy MIDI (zapisane na ścieżce)

en: MIDI Programs (volatile)
pl: Programy MIDI (ulotne)

en: --Unset--
pl: --NieUstaw--

en: Automation control
pl: Kontrola automatyzacji

en: This control cannot be automated
pl: Ten parametr nie może być zautomatyzowany

en: Audio Connection Manager
pl: Menedżer połączeń audio

en: MIDI Connection Manager
pl: Menedżer połączeń MIDI

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Selection...
pl: Zaznaczonych...

en: Record Enabled...
pl: Włączonym nagrywaniem...

en: Soloed...
pl: Z włączonym solo...

en: Create New Group From...
pl: Utwórz nową grupę z...

en: Create New Group with Master From...
pl: Utwórz nową grupę (z VCA) z...

en: Edit Group...
pl: Modyfikuj grupę...

en: Collect Group
pl: Uporządkuj grupę

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Drop Group from VCA...
pl: Odłącz grupę od VCA...

en: Assign Group to VCA...
pl: Przyporządkuj grupę do VCA...

en: Remove Subgroup Bus
pl: Usuń szynę podgrupy

en: Add New Subgroup Bus
pl: Dodaj nową szynę podgrupy

en: Add New Aux Bus (pre-fader)
pl: Dodaj nową szynę Aux (przed tłumikiem)

en: Add New Aux Bus (post-fader)
pl: Dodaj nową szynę Aux (za tłumikiem)

en: Assign Selection to VCA...
pl: Przyporządkuj zaznaczone do VCA...

en: Assign Record Enabled to VCA...
pl: Przyporządkuj ścieżki z włączonym nagrywaniem do VCA...

en: Assign Soloed to VCA...
pl: Przyporządkuj ścieżki/szyny z włączonym solo do VCA...

en: Enable All Groups
pl: Aktywuj wszystkie grupy

en: Disable All Groups
pl: Dezaktywuj wszystkie grupy

en: <b>GUI Idle Timing Statistics</b>
pl: <b>Statystyki wydajności GUI</b>

en: Current:
pl: Bieżące:

en: Min:
pl: Min.:

en: Max:
pl: Maks:

en: Mean:
pl: Średnia:

en: Elapsed:
pl: Czas trwania:

en: 5 second history waveform
pl: Pięciosekundowa historia fali dźwiękowej

en: Highlight incoming MIDI data per MIDI channel
pl: Podświetl przychodzące komunikaty MIDI (per kanał)

en: Display most recently received MIDI messages
pl: Wyświetlaj ostatnio otrzymane komunikaty MIDI

en: Remove Time starting at:
pl: Usuń czas zaczynając od:

en: Insert Time starting at:
pl: Wstaw czas zaczynając od:

en: Time to remove:
pl: Czas do usunięcia:

en: Time to insert:
pl: Czas do wstawienia:

en: Intersected regions should:
pl: Regiony w miejscu operacji powinny:

en: stay in position
pl: pozostać na miejscu

en: move
pl: przesunąć się

en: be split
pl: zostać podzielone

en: Apply to all playlists of the selected track(s)
pl: Zastosuj do wszystkich list odtwarzania na wybranych ścieżkach

en: Move markers
pl: Przesuń znaczniki

en: Move locked markers
pl: Przesuń zablokowane znaczniki

en: Move tempo and time signature changes
    <i>(may cause oddities in the tempo map)</i>
pl: Przesuń zmiany tempa i metrum
    <i>(może to skutkować fluktuacjami tempa)</i>

en: Remove time
pl: Usuń czas

en: Insert time
pl: Wstaw czas

en: Invalid or zero duration entered. Please enter a valid duration
pl: Wprowadzona wartość jest niewłaściwa bądź zerowa. Należy wprowadzić poprawną.

en: -none-
pl: -brak-

en: ≤ %1 outs
pl: ≤ %1 wyjść

en: %1 outs
pl: %1 wyjść

en: Importing file: %1 of %2
pl: Importowanie: %1 of %2 pliku(ów)

en: <b>INPUT</b> to %1
pl: <b>WEJŚCIE</b> to %1

en: <b>OUTPUT</b> from %1
pl: <b>WYJŚCIE</b> from %1

en: Disconnected
pl: Odłączono

en: It is not possible to add a port here.
pl: Nie można tutaj dodać portu

en: Cannot add port
pl: Nie można dodać portu

en: Add %1 port
pl: Dodaj port %1

en: Routing Grid
pl: Matryca połączeń

en: Pre-Process
pl: Preprocessing

en: Post-Process
pl: Postprocessing

en: Right-click or Double-click here
    to add I/O Plugins
pl: Prawy klik lub podwójny klik
    dodaje wtyczki we/wy

en: <b>%1</b>
    Double-click to show GUI.
    %2+double-click to show generic GUI.
pl: <b>%1</b>
    Podwójny klik pokazuje GUI.
    %2+podwójny klik pokazuje GUI standardowe.

en: <b>%1</b>
    Double-click to show generic GUI.%2
pl: <b>%1</b>
    Podwójny klik pokazuje GUI standardowe.%2

en: Rename I/O Plugin
pl: Zmiana nazwy wtyczki we/wy

en: Edit with generic controls...
pl: Modyfikuj przy użyciu standardowego sterowania...

en: I/O selector
pl: Wybór we/wy

en: %1 input
pl: %1 wejście

en: %1 output
pl: %1 wyjście

en: your own
pl: własny

en: Default keybindings not found - %1 will be hard to use!
pl: Domyślne skróty nie znalezione - używanie programu %1 może być problematyczne!

en: Key bindings file "%1" not found. Default bindings used instead
pl: Plik „%1” mający zawierać skróty klawiszowe nie znaleziony. Używam domyślnych skrótów

en: Colliding keybindings
pl: Konflikt w skrótach klawiszowych

en: The key sequence is already bound to '%1'.
    
    You can replace the existing binding or cancel this action.
pl: Kombinacja klawiszy jest już przyporządkowana do „%1”.
    
    Możesz zamienić istniejący skrót bądź wycofać się z operacji.

en: Replace
pl: Zamień

en: Remove shortcut
pl: Usuń skrót

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Click to reset search string
pl: Klik kasuje wyszukiwanie

en: To remove a shortcut, select an action then press this:
pl: Żeby usunąć skrót, wybierz działanie, potem wciśnij:

en: Reset Bindings to Defaults
pl: Przywróć domyślne ustawienia klawiszy

en: Print Bindings (to your web browser)
pl: Utwórz listę skrótów (w przeglądarce)

en: Action
pl: Działanie

en: Shortcut
pl: Skrót

en: RegionList
pl: ListaRegionów

en: Loop Download Manager
pl: Menedżer pobierania loopów

en: Author
pl: Autor

en: License
pl: Licencja

en: Size
pl: Rozmiar

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Install
pl: Zainstalowane

en: Error
pl: Błąd

en: Installing
pl: Trwa instalacja

en: Use PH
pl: Użyj gł.

en: Goto
pl: Idź

en: Arrangement|Arr.
pl: Aran.

en: Performer:
pl: Wykonawca:

en: Composer:
pl: Kompozytor:

en: Pre-Emphasis
pl: Pre-emfaza

en: Remove this range
pl: Usuń ten zakres

en: Start time - middle click to locate here
pl: Czas początkowy – środkowy klik: przejdź tutaj

en: End time - middle click to locate here
pl: Czas końcowy – środkowy klik: przejdź tutaj

en: Set range start from playhead location
pl: Zacznij zakres w położeniu głowicy

en: Set range end from playhead location
pl: Koniec zakresu w położeniu głowicy

en: Remove this marker
pl: Usuń ten znacznik

en: Position - middle click to locate here
pl: Położenie – środkowy klik: przejdź tutaj

en: Set marker time from playhead location
pl: Ustaw znacznik na pozycji głowicy

en: New Marker
pl: Nowy znacznik

en: <b>Loop/Punch Ranges</b>
pl: <b>Zakresy pętli/przełącznika</b>

en: <b>Markers (Including CD Index)</b>
pl: <b>Znaczniki (wraz z indeksem CD)</b>

en: <b>Ranges (Including CD Track Ranges)</b>
pl: <b>Zakresy (wraz ze zakresami ścieżek CD)</b>

en: add range marker
pl: dodaj znacznik zakresu

en: Loudness Analyzer and Normalizer
pl: Analizator głośności i normalizator (LAN)

en: Conformity Analysis (with gain applied)
pl: Analiza pod kątem standardów (ze wzmocnieniem)

en: Max. Short Loudness:
pl: Maks. „short loudness”:

en: Max. Momentary Loudness:
pl: Maks. „momentary loudness”:

en: Realtime
pl: Tryb czasu rzeczywistego

en: Analysis Report
pl: Raport głośności

en: Custom Amplifier Position
pl: Pozycja wzmocnienia użytkownika

en: <b>Target</b>
pl: <b>Cel</b>

en: <b>Measured</b>
pl: <b>Zmierzona</b>

en: <b>Delta</b>
pl: <b>Przyrost</b>

en: Gain to normalize:
pl: Wzmocnienie normalizacji:

en: Previous output gain:
pl: Poprzednie wzmocnienie:

en: Total gain:
pl: Wzmocnienie całkowite:

en: <b>When enabled</b> an amplifier processor is used to apply the gain. This allows for custom positioning of the gain-stage in the master-bus' signal flow, potentially followed by a limiter to conform to both loudness and peak requirements. Depending on limiter settings or DSP after the gain-stage, repeat loudness measurements may produce different results.
    <b>When disabled</b>, the gain is applied directly to the output of the master-bus. This results in an efficient and reliable volume adjustment.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, za wzmocnienie odpowiedzialna jest wtyczka wzmacniacza. Dzięki temu wzmocnienie może odbyć się w dowolnym miejscu toru sygnałowego sumy miksera, najlepiej przed limiterem, aby można było uzyskać wymaganą głośność bez przekraczania dopuszczalnych poziomów szczytów sygnału. Należy jednak pamiętać, że pomiary głośności mogą się wtedy różnić od stanu faktycznego, w zależności od ustawień limitera i wtyczek umieszczonych po wzmocnieniu.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, wzmocnienie dodawane jest bezpośrednio na wyjściu sumy miksera. W takiej konfiguracji pomiary i dopasowywanie głośności dają przewidywalne rezultaty.

en: <b>Loudness Analysis</b>
pl: <b>Analiza głośności</b>

en: This allows the user to analyze and conform the loudness of the signal at the master-bus output of the complete session, as it would be exported. When using this feature, remember to disable normalization in the session export profile.
pl: Umożliwia analizę i dopasowanie do standardów głośności sygnału na sumie wyjścia miksera, co odpowiada faktycznemu poziomowi głośności sesji po jej wyeksportowaniu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku normalizacja w profilach eksportu sesji powinna być wyłączona.

en: By default, a faster-than-realtime export is used to assess the loudness of the session. If any outboard gear is used, a <i>realtime</i> export is available, to play at normal speed.
pl: Domyślnie używany jest tryb eksportu działający szybciej, niż eksport w czasie rzeczywistym. Jeśli jednak wykorzystywany jest zewnętrzny sprzęt studyjny, można skorzystać z opcji <i>Tryb czasu rzeczywistego</i>, wtedy pomiar głośności sesji będzie wykonany w faktycznym czasie jej trwania.

en: Loudness measurement returned no results. Likely because the analyzed range is to short.
pl: Brak wyników pomiaru głośności. Prawdopodobnie analizowany zakres jest zbyt krótki.

en: Export Loudness Report
pl: Wyniki analizy głośności sesji

en: Save Loudness Preset
pl: Zapisz preset głośności

en: True-peak and loudness measurement failed. %1-VAMP analysis plugin is missing on your system. Please contact your vendor.
pl: Pomiar wartości głośności i „true-peak” nie powiódł się. Brak wtyczki %1-VAMP w systemie. Należy skontaktować się z dostawcą.

en: exceeds
pl: przekroczenie

en: Add/Set
pl: Dodaj/ustaw

en: Call
pl: Wywołaj

en: New Hook
pl: Nowy hook

en: Load
pl: Wczytaj

en: Description
pl: Opis

en: Action Scripts are user initiated actions (menu, shortcuts, toolbar-button) for batch processing or customized tasks.
pl: „Action scripts” to działania inicjowane przez użytkownika (menu, skróty, ikony narzędzi) na potrzeby przetwarzania wsadowego bądź dostosowania wykonywanych zadań.

en: Signal(s)
pl: Sygnał(y)

en: Lua action hooks are event-triggered callbacks for the Editor/Mixer GUI. Once a script is registered it is automatically triggered by events to perform some task.
pl: „Action hooks” LUA, to inicjowane zdarzeniami żądania GUI Edytora/Miksera. Po zarejestrowaniu, skrypt jest automatycznie wywoływany przez określone zdarzenia w celu wykonania zdefiniowanych w nim zadań.

en: Lua session scripts are loaded into processing engine and run in realtime. They are called periodically at the start of every audio cycle in the realtime process context before any processing takes place.
pl: „Session Scripts” LUA są wczytywane do silnika przetwarzania audio i uruchamiane w czasie rzeczywistym. Są one wywoływane cykliczne na początku każdego cyklu audio, zanim zostanie uruchomione jakiekolwiek inne przetwarzanie.

en: Action %1
pl: Działanie %1

en: Unset
pl: Nie ustawiaj

en: Session script '%1' removal failed: %2
pl: Usunięcie Session Script-u „%1” nie powiodło się: %2

en: Loading user ui scripts file %1
pl: Ładowanie skryptów ui użytkownika %1

en: cannot read ui scripts file "%1"
pl: nie można przeczytać pliku skryptów ui „%1”

en: user ui scripts file "%1" not loaded successfully.
pl: plik skryptów użytkownika „%1” nie został załadowany pomyślnie.

en: UI script file %1 not saved
pl: Plik skryptu UI %1 nie zapisany

en: Add Shortcut or Lua Script
pl: Dodaj skrót lub skrypt Lua

en: Add Lua Callback Hook
pl: Dodaj Lua „callback hook”

en: Add Lua Session Script
pl: Dodaj skrypt sesji Lua

en: Cannot read script '%1': %2
pl: Nie można przeczytać skryptu '%1': %2

en: Set Script Parameters
pl: Ustaw parametry skryptu

en: Session script '%1' instantiation failed: %2
pl: Błąd tworzenia instancji skryptu „%1”: %2

en: Loading Session script '%1' failed: %2
pl: Błąd wczytywania skryptu sesji „%1”: %2

en: Run
pl: Uruchom

en: Clear Output
pl: Czyść wyjście

en: Revert
pl: Przywróć

en: Select Editor Buffer
pl: Wybierz bufor edytora

en: Window|Lua
pl: Lua

en: LuaException: %1
pl: Wyjątek Lua: %1

en: Glib Exception: %1
pl: Wyjątek Glib: %1

en: C++ Exception: %1
pl: Wyjątek C++: %1

en: Deleted %1
pl: Skasowany %1

en: Failed to delete %1
pl: Nie można skasować %1

en: Missing script header.
    The script requires an '{ardour}' info table and a 'factory' function.
pl: Brak nagłówka skryptu.
    Skrypt wymaga tabeli danych „{ardour}” i funkcji „factory”.

en: Script fails to compile.
pl: Błąd kompilacji skryptu.

en: Invalid or missing script-name or script-type.
pl: Niewłaściwa lub brakująca nazwa skryptu bądź jego typ.

en: Invalid script-type.
    Valid types are 'EditorAction' and 'Snippet'.
pl: Niewłaściwy typ skryptu.
    Poprawne typy to „EditorAction” i „Snipped”.

en: Saved as %1
pl: Zapisany jako %1

en: Error saving file: %1
pl: Błąd zapisu pliku: %1

en: Script with given name '%1' already exists.
    Use a different name in the descriptor.
pl: Skrypt o nazwie „%1” już istnieje.
    Użyj innej nazwy w deskryptorze.

en: Scratch Buffer %1
pl: Brudnopis %1

en: Action: '%1'
pl: Akcja: '%1'

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: %1 could not connect to the audio backend.
pl: %1 nie mógł podłączyć podsystemu audio.

en: The audio backend (%1) has failed, or terminated
pl: Podsystem audio (%1) przestał działać bądź został zatrzymany

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
    
    This could be due to misconfiguration or to an error inside %2.
    
    Click OK to exit %1.
pl: %2 niespodziewanie wyłączył się bez powiadomienia programu %1.
    
    Może to być wynikiem błędnej konfiguracji bądź błędu wewnątrz backendu %2.
    
    Wciśnij OK, żeby opuścić program %1.

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
pl: %2 niespodziewanie wyłączył się bez powiadomienia programu %1.

en: 
       %1 could not understand your command line
pl: 
       %1 nie mógł odczytać linii poleceń

en: An error was encountered while launching %1
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania programu %1

en:  (built using
pl:  (skompilowany przy użyciu

en:  and GCC version
pl:  oraz GCC w wesji

en: Some portions Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus
pl: Niektóre fragmenty Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus

en: %1 comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
pl: %1 nie posiada JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI

en: not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: nawet jeśli chodzi o PRZYDATNOŚĆ HANDLOWĄ lub PRZYDATNOŚĆ DO OKREŚLONEGO CELU.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
pl: To jest oprogramowanie darmowe i możesz je rozpowszechniać

en: under certain conditions; see the source for copying conditions.
pl: na ściśle określonych zasadach; zobacz plik COPYING by dowiedzieć się więcej.

en: %1 is already running.
pl: %1 już działa.

en: could not initialize %1.
pl: nie mogę uruchomić programu %1

en: Could not initialize %1 (likely due to corrupt config files).
    Run %1 from a commandline for more information.
pl: Nie można uruchomić programu %1 (prawdopodobnie ze względu na uszkodzone pliki konfiguracyjne).
    Uruchom program %1 z linii poleceń, aby uzyskać więcej informacji.

en: Cannot install SIGPIPE error handler
pl: Nie można zainstalować obsługi błędu SIGPIPE

en: Cannot install SIGUSR1 error handler
pl: Nie można zainstalować obsługi błędu SIGUSR1

en: Installed SIGUSR1 debug handler
pl: Zainstalowano obsługę debugowania dla sygnału SIGUSR1

en: Could not complete pre-GUI initialization
pl: Nie można zakończyć uruchamiania części przed GUI

en: could not create %1 GUI
pl: nie mogę utworzyć GUI programu %1

en: Display absolute time
pl: Wyświetl czas bezwzględny

en: Display delta to edit cursor
pl: Wyświetl czas relatywnie względem kursora

en: Display delta to origin marker
pl: Wyświetl czas relatywnie względem znacznika początku czasu

en: Edit Tempo
pl: Ustaw tempo

en: Edit Time Signature
pl: Ustaw metrum

en: Insert Tempo Change
pl: Wstaw zmianę tempa

en: Insert Time Signature Change
pl: Wstaw zmianę metrum

en: MarkerText
pl: Tekst znacznika

en: draw automation
pl: rysuj automatykę

en: None
pl: Brak

en: Invert
pl: Odwróć

en: Force
pl: Wymuś

en: MIDI Channel Control
pl: Konfiguracja kanałów MIDI

en: Playback all channels
pl: Odtwarzaj wszystkie kanały

en: Play only selected channels
pl: Odtwarzaj tylko wybrane kanały

en: Use a single fixed channel for all playback
pl: Użyj pojedynczego, stałego kanału do odtwarzania wszystkiego

en: Record all channels
pl: Nagrywaj wszystkie kanały

en: Record only selected channels
pl: Nagrywaj tylko wybrane kanały

en: Force all channels to 1 channel
pl: Przestaw wszystkie kanały na jeden wybrany kanał

en: Inbound
pl: Wejście

en: Click to enable recording all channels
pl: Kliknij, żeby włączyć nagrywanie na wszystkich kanałach

en: Click to disable recording all channels
pl: Kliknij, żeby wyłączyć nagrywanie na wszystkich kanałach

en: Click to invert currently selected recording channels
pl: Kliknij, żeby odwrócić zaznaczenie kanałów nagrywania

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Click to enable playback of all channels
pl: Kliknij, żeby włączyć odtwarzanie na wszystkich kanałach

en: Click to disable playback of all channels
pl: Kliknij, żeby wyłączyć odtwarzanie na wszystkich kanałach

en: Click to invert current selected playback channels
pl: Kliknij, żeby odwrócić zaznaczenie kanałów odtwarzania

en: Click to toggle playback of channel %1
pl: Kliknij, żeby przełączyć odtwarzanie na kanale %1

en: Click to force all MIDI channel messages to channel %1
pl: Kliknij, żeby przestawić wszystkie komunikaty MIDI na kanał %1

en: Click to toggle recording of channel %1
pl: Kliknij, żeby przełączyć nagrywanie na kanale %1

en: Click to force all recorded channels to %1
pl: Kliknij, żeby przestawić wszystkie kanały nagrywania na jeden wybrany kanał

en: Export MIDI: %1
pl: Eksportuj MIDI: %1

en: Whole
pl: Cała

en: Half
pl: Półnuta

en: Triplet
pl: Tryplet

en: Quarter
pl: Ćwierćnuta

en: Eighth
pl: Ósemka

en: Sixteenth
pl: Szesnastka

en: Thirty-second
pl: Trzydziestodwójka

en: Sixty-fourth
pl: Sześćdziesięcioczwórka

en: edit note start
pl: edycja początku nuty

en: edit note channel
pl: edycja kanału nuty

en: edit note number
pl: edycja numeru nuty

en: edit note velocity
pl: edycja velocity nuty

en: edit note length
pl: edycja długości nuty

en: insert new note
pl: wstawienie nowej nuty

en: delete notes (from list)
pl: skasowanie nut (z listy)

en: change note channel
pl: zmiana kanału nuty

en: change note number
pl: zmiana numeru nuty

en: change note velocity
pl: zmiana velocity nuty

en: change note length
pl: zmiana długości nuty

en: Pianoroll: %1
pl: Pianorola: %1

en: Send Patches
pl: Wyślij programy

en: Send CCs
pl: Wyślij CC

en: attempt to display MIDI region with no source
pl: próba wyświetlenia regionu MIDI bez źródła

en: attempt to display MIDI region with no model
pl: próba wyświetlenia regionu MIDI bez modelu

en: failed to create MIDI region
pl: nie można utworzyć regionu MIDI

en: External MIDI Device
pl: Zewnętrzne urządzenie MIDI

en: External Device Mode
pl: Tryb zewnętrznego urządzenia

en: MIDNAM Channel Display
pl: Kanał MIDNAM

en: Channel
pl: Kanał

en: Plugin Provided
pl: Dostarczone przez wtyczkę

en: Show Full Range
pl: Pokaż pełen zakres

en: Fit Contents
pl: Dopasuj do zawartości

en: Note Range
pl: Zakres nut

en: Note Mode
pl: Tryb nut

en: MIDNAM Selector...
pl: Wybór MIDNAM...

en: Channel Selector...
pl: Wybór kanału...

en: Patch Selector...
pl: Wybór programu...

en: Restore Patch
pl: Przywróć program

en: Color Mode
pl: Tryb kolorowania

en: MIDNAM Selector for %1
pl: Wybór MIDNAM dla %1

en: Bender
pl: Pitch bender

en: Controllers
pl: Kontrolery

en: No MIDI Channels selected
pl: Nie zaznaczono kanałów MIDI

en: Hide all channels
pl: Ukryj wszystkie kanały

en: Show all channels
pl: Pokaż wszystkie kanały

en: Channel %1
pl: Kanał %1

en: Meter Colors
pl: Kolor miernika

en: Channel Colors
pl: Kolor kanału

en: Track Color
pl: Kolor ścieżki

en: Are you sure you want to
    show all MIDI automation lanes?
pl: Czy na pewno pokazać
    wszystkie paski automatyki MIDI?

en: Show All Automation
pl: Pokaż całą automatykę

en: There are a total of 16 MIDI channels times 128 Control-Change parameters, not including other MIDI controls. Showing all will add more than 2000 automation lanes which is not generally useful. This will take some time and also slow down the GUI significantly.
pl: Całkowita liczba parametrów to 16 kanałów MIDI przemnożonych przez 128 CC (nie wliczając innych kontrolerów). Pokazanie wszystkich, utworzy ponad 2000 pasków automatyki, co na ogół nie ma praktycznego zastosowania. Operacja zajmie sporo czasu i wiąże się ze znaczącym spowolnieniem GUI.d

en: Line history:
pl: Linie historii:

en: Auto-Scroll
pl: Auto-przesuwanie

en: Decimal
pl: Dziesiętne

en: Enabled
pl: Włączone

en: Delta times
pl: Relatywnie

en: Controller %1
pl: Kontroler %1

en: Controllers %1-%2
pl: Kontrolery %1-%2

en: New velocity
pl: Nowe velocity

en: channel edit
pl: edycja kanału

en: velocity edit
pl: edycja velocity

en: add note
pl: dodanie nuty

en: step add
pl: dodanie nuty krokowo

en: alter patch change
pl: zmiana program change

en: add patch change
pl: dodanie program change

en: move patch change
pl: przesunięcie program change

en: delete patch change
pl: usunięcie program change

en: delete selection
pl: usunięcie zaznaczonych

en: delete note
pl: usunięcie nuty

en: move notes
pl: przesunięcie nut

en: copy notes
pl: kopiowanie nut

en: draw velocities
pl: rysuj velocity

en: set velocities
pl: ustawienie velocity

en: change velocities
pl: zmiana velocity

en: transpose
pl: transpozycja

en: change note lengths
pl: zmiana długości nut

en: nudge
pl: pchnięcie

en: duplicate notes
pl: powielenie nut

en: paste
pl: wklejenie

en: delete sysex
pl: skasuj sysex

en: split notes
pl: podziel nuty

en: split notes more
pl: podziel nuty bardziej

en: split notes less
pl: podziel nuty mniej

en: join notes
pl: połącz nuty

en: Shift MIDI by %1
pl: Przesuń MIDI o %1

en: <b>Navigation Timeline</b>. Use left-click to locate to time position or marker; scroll-wheel to jump, hold %1 for fine grained and %2 + %3 for extra-fine grained control. Right-click to set display range. The display unit is defined by the primary clock.
pl: <b>Nawigacja po osi czasu</b>. Lewy klik przesuwa na wybrany czas lub znacznik; Kółko - przewijanie; przytrzymanie %1 lub %2 + %3 pozwala na przewijanie precyzyjne i bardzo precyzyjne. Prawy klik wyświetla menu zakresu czasu.

en: 30 sec
pl: 30 sekund

en: 1 min
pl: 1 minuta

en: 2 mins
pl: 2 minuty

en: 5 mins
pl: 5 minut

en: 10 mins
pl: 10 minut

en: 20 mins
pl: 20 minut

en: Missing File
pl: Brak pliku

en: Select a folder to search
pl: Wybierz folder do przeszukania

en: Add chosen folder to search path, and try again
pl: Dodaj folder do ścieżki wyszukiwania i spróbuj ponownie

en: Stop loading this session
pl: Przerwij wczytywanie sesji

en: Skip all missing files
pl: Pomiń wszystkie brakujące pliki

en: Skip this file
pl: Pomiń ten plik

en: %1 cannot find the %2 file
    
    <i>%3</i>
    
    in any of these folders:
    
    					<tt>%4</tt>
pl: %1 nie może znaleźć pliku %2
    
    <i>%3</i>
    
    w żadnym z poniższych folderów:
    
    					<tt>%4</tt>

en: Click to choose an additional folder
pl: Kliknij, żeby wybrać dodatkowy folder

en: Missing Source Files
pl: Brak pliku źródłowego

en: This session misses following %1 files.
    They have been replaced with silence:
pl: W tej sesji brakuje następujących pliku(ów) %1.
    Zostały zastąpione ciszą:

en: ... and %1 more files. See the Log window for a complete list.
pl: ... i %1 kolejne pliki(ów). W dzienniku zdarzeń znajduje się kompletna lista.

en: 
    The Regions and edits have been retained.
    If this is unexpected, manually locate the files and restore them in the session folder.
pl: 
    Regiony oraz zmiany zostały zachowane.
    Jeżeli jest to działanie niepożądane, należy odnaleźć pliki i ręcznie umieścić je w folderze sesji.

en: Editing the MIDI files by adding new content will re-create the file and disable this warning,
    but also prevent future recovery of the original in the existing region(s).
pl: Modyfikacja plików MIDI i dodanie do nich odpowiedniej zawartości spowoduje, że pliki te zostaną przywrócone i ostrzeżenie to przestanie się pojawiać.
    Oznacza to jednak, że taka ingerencja uniemożliwi odtworzenie w przyszłości oryginalnej zawartości regionów.

en: Missing Plugins
pl: Brakujące wtyczki

en: This session contains the following plugins that cannot be found on this system:
pl: W tej sesji używane są następujące wtyczki, których nie udało się odnaleźć w tym systemie:

en: 
    Those plugins will be replaced with inactive stubs until the session is reloaded.
pl: 
    Wtyczki te zostaną zastąpione zaślepkami, do momentu, w którym sesja zostanie wczytana ponownie.

en: It is recommended that you install missing, re-scan updated plugins, and re-load the session.
pl: Zaleca się, żeby zainstalować brakujące wtyczki, uruchomić przeszukiwanie katalogów z wtyczkami i ponownie wczytać sesję.

en: Third party plugins have not yet been indexed.
pl: Zewnętrzne wtyczki nie zostały jeszcze zindeksowane.

en: Scan %1 plugins now?
pl: Sprawdzić teraz %1 wtyczki(ek)?

en: AudioUnit and VST
pl: AudioUnit i VST

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Click to toggle the width of this mixer strip.
pl: Klik przełącza szerokość tego paska miksera

en: 
    %1-%2-click to toggle the width of all strips.
pl: 
    %1-%2-klik aby zmienić szerokość wszystkich pasków.

en: Hide this mixer strip
pl: Ukryj ten pasek miksera

en: Isolate Solo
pl: Izolowane solo

en: Lock Solo Status
pl: Zablokuj status solo

en: SoloLock|Lock
pl: Blok.

en: Mix group
pl: Grupa miksera

en: Realtime Analyzer
    Left-click to toggle track analysis
    Right-click to toggle RTA window visibility
pl: Analizator Realtime (RTA)
    
    Lewy klik włącza/wyłącza analizator dla ścieżki
    Prawy klik przełącza widoczność okna RTA

en: Trim:
pl: Wzmocnienie:

en: Double-click to edit the route color.
    Right-click to show the route operations context menu.
pl: Podwójny klik wyświetla panel zmiany koloru.
    Prawy klik wyświetla kontekstowe menu połączeń.

en: Enable/Disable MIDI input
pl: Włącz/wyłącz wejście MIDI

en: Phase Invert
pl: Odwrócenie fazy

en: Record & Monitor
pl: Nagrywanie i monitorowanie

en: Solo Iso / Lock
pl: Solo Iso / Blokada

en: VCA Assigns
pl: Przyporządkowanie VCA

en: Show/Hide Monitoring Section
pl: Pokaż/schowaj sekcję monitorowania

en: Loudness|LAN
pl: LAN

en: Master output volume
pl: Głośność sumy miksera

en: Measure loudness of the session, normalize master output volume
pl: Pomiar głośności sesji i normalizacja głośności sumy miksera

en: Cmt
pl: Not

en: Inputs...
pl: Wejścia...

en: Pin Connections...
pl: Połączenia pinów

en: Record Pre-Fader
pl: Nagrywaj przed tłumikiem

en: Record Post-Fader
pl: Nagrywaj za tłumikiem

en: Custom Record+Playback Positions
pl: Pozycja nagrywanie i odtwarzania użytkownika

en: Disk I/O...
pl: We/wy dysku...

en: Fan out to Busses
pl: Rozłóż na szyny

en: Fan out to Tracks
pl: Rozłóż na ścieżki

en: Duplicate...
pl: Powiel...

en: Custom LAN Amp Position
pl: Pozycja wzmocnienia „LAN” użytkownika

en: MeterWide|In
pl: Wej

en: MeterWide|Pre
pl: Przed

en: MeterWide|Post
pl: Za

en: MeterWide|Out
pl: Wyj

en: MeterWide|Custom
pl: Użytkown.

en: Meter|In
pl: We

en: Meter|Pr
pl: Pr

en: Meter|Po
pl: Za

en: Meter|O
pl: Wy

en: Meter|C
pl: Uż

en: Monitor|In
pl: Wej

en: Monitor|Disk
pl: Dysk

en: MonitorInput|I
pl: W

en: MonitorDisk|D
pl: D

en: AfterFader|A
pl: Z

en: Prefader|P
pl: P

en: SoloIso|I
pl: I

en: SoloLock|L
pl: B

en: Change all in Group to %1
pl: Zmień wszystkie w grupie na %1

en: Change all to %1
pl: Zmień wszystkie w grupie na %1

en: Change same track-type to %1
pl: Zmień ten sam typ ścieżki na %1

en: Right-click or Double-click here
    to add Track, Bus, or VCA channels
pl: Prawy klik lub podwójny klik tutaj
    dodaje kanał ścieżki, szyny lub VCA

en: Group
pl: Grupa

en: Favorite Plugins
pl: Ulubione wtyczki

en: Mixer Scenes (F1..F8 to recall)
pl: Sceny miksera (F1..F8 – przywołanie)

en: Favorite
pl: Ulubione

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Recently Used Plugins
pl: Ostatnio używane wtyczki

en: Top-10 Plugins
pl: Top-10 wtyczek

en: Search
pl: Szukaj

en: Search All Plugins
pl: Przeszukaj wszystkie wtyczki

en: Track & Bus Visibility
pl: Widoczność ścieżek i szyn

en: Error adding GUI elements for new tracks/busses %1
pl: Błąd dodawania elementów GUI dla nowych ścieżek/szyn %1

en: The Plugin's number of audio outputs ports (%1) does not match the Tracks's number of audio outputs (%2). Cannot fan out.
pl: Liczba wyjść audio wtyczki (%1) nie zgadza się z liczbą wyjść ścieżki (%2). Nie można rozłożyć.

en: Instrument has only 1 output bus. Nothing to fan out.
pl: Instrument ma tylko jedną szynę wyjściową. Nie ma czego rozkładać.

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Hide All
pl: Ukryj wszystko

en: Show All Audio Tracks
pl: Pokaż wszystkie ścieżki audio

en: Hide All Audio Tracks
pl: Ukryj wszystkie ścieżki audio

en: Show All Midi Tracks
pl: Pokaż wszystkie ścieżki MIDI

en: Hide All Midi Tracks
pl: Ukryj wszystkie ścieżki MIDI

en: Show All Busses
pl: Pokaż wszystkie szyny

en: Hide All Busses
pl: Ukryj wszystkie szyny

en: track display list item for renamed strip not found!
pl: lista wyświetlania ścieżki dla paska po zmianie nazwy nie znaleziona!

en: -all-
pl: -wszystko-

en: Strips
pl: Paski

en: Window|Mixer
pl: Mikser

en: No Track/Bus is selected.
pl: Nie zaznaczono ścieżki/szyny

en: Add at the top
pl: Dodaj na górze

en: Add Pre-Fader
pl: Dodaj przed tłumikiem

en: Add Post-Fader
pl: Dodaj za tłumikiem

en: Add at the end
pl: Dodaj na końcu

en: Remove from favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Delete Preset
pl: Skasuj preset

en: Toggle Solo on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Przełącz solo na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Toggle Mute on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Przełącz wyciszenie na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Toggle Rec-enable on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Przełącz nagrywanie na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Increase Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Zwiększ wzmocnienie na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Decrease Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Zmniejsz wzmocnienie na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Set Gain to 0dB on Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Ustaw wzmocnienie na 0dB na ścieżkach/szynach zaznaczonych w mikserze

en: Copy Selected Processors
pl: Kopiuj zaznaczone wtyczki/przetwarzanie

en: Cut Selected Processors
pl: Wytnij zaznaczone wtyczki/przetwarzanie

en: Paste Selected Processors
pl: Wklej zaznaczone wtyczki/przetwarzanie

en: Delete Selected Processors
pl: Usuń zaznaczone wtyczki/przetwarzanie

en: Select All (visible) Processors
pl: Wybierz wszystkie (widoczne) wtyczki/przetwarzanie

en: Toggle Selected Processors
pl: Przełącz widoczne wtyczki/przetwarzanie

en: Toggle Selected Plugins
pl: Przełącz widoczne wtyczki

en: Deselect all strips and processors
pl: Brak zaznaczenie wszystkich pasków i wtyczek/przetwarzania

en: Select Next Mixer Strip
pl: Zaznacz następny pasek miksera

en: Select Previous Mixer Strip
pl: Zaznacz poprzedni pasek miksera

en: Scroll Mixer Window to the left
pl: Przesuń okno miksera w lewo

en: Scroll Mixer Window to the right
pl: Przesuń okno miksera w prawo

en: Toggle MIDI Input Active for Mixer-Selected Tracks/Busses
pl: Przełącz wejście MIDI dla ścieżek/szyn zaznaczonych w mikserze

en: Mixer: Show Sidebar List
pl: Mikser: pokaż panel boczny

en: Mixer: Show Properties Bottom
pl: Mikser: pokaż dolny panel właściwości

en: Mixer: Show VCAs
pl: Mikser: pokaż VCA

en: Mixer: Show Mixbusses
pl: Mixer: pokaż szyny

en: Mixer: Show Monitor Section
pl: Mikser: pokaż sekcję monitorowania

en: Atmos Surround Master
pl: Suma Atmos Surround

en: Surround Master
pl: Suma surround

en: Mixer: Show Foldback Strip
pl: Mikser: pokaż pasek foldback

en: Toggle Disk Monitoring
pl: Przełącz monitorowanie dysku

en: Toggle Input Monitoring
pl: Przełącz monitorowanie wejścia

en: Store Mixer Scene #%1
pl: Zapisz scenę miksera nr %1

en: Recall Mixer Scene #%1
pl: Przywołaj scenę miksera nr %1

en: Clear Mixer Scene #%1
pl: Wyczyść scenę miksera nr %1

en: Scene is already set. Overwrite it?
pl: Scena już została ustawiona. Nadpisać?

en: Store Scene
pl: Zapisz scenę

en: Scene name:
pl: Nazwa sceny:

en: Store
pl: Zapisz

en: Recall mixer scene "%1"?
    This will overwrite your mixer settings!
    This operation cannot be undone.
pl: Przywołać scenę miksera „%1”?
    Ustawienia miksera zostaną nadpisane!
    Ta operacja nie może zostać wycofana.

en: Clear mixer scene "%1"?
    This operation cannot be undone.
pl: Wyczyścić scenę miksera „%1”?
    Ta operacja nie może zostać wycofana.

en: Rename Scene
pl: Zmień nazwę sceny

en: Restore for selected tracks
pl: Przywołaj dla wybranych ścieżek

en: Click to recall this mixer scene
    %1 for Momentary Restore
    Right-Click for Context menu
pl: Kliknij, aby przywołać tę scenę
    %1 przywołuje tymczasowo
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: (Right-Click to Store)
pl: (Prawy klik zapisuje)

en: Disabling surround master will delete all existing surround panner state.
    This cannot be undone. Proceed anyway?
pl: Usunięcie sumy surround skasuje wszystkie istniejące ustawienia panoramy dla surround.
    Ta operacja nie może zostać cofnięta. Kontynuować mimo tego?

en: Reset Peak
pl: Resetuj szczyty (peaks)

en: PreFader|P
pl: P

en: Variable height
pl: Zmienna wysokość

en: Short
pl: Krótki

en: Tall
pl: Wysoki

en: Grande
pl: Okazały

en: Venti
pl: Byczy

en: Soloing
pl: Solo

en: Isolated
pl: Izolowanie

en: Auditioning
pl: Odsłuch

en: When active, something is solo-isolated.
    Click to de-isolate everything
pl: Jeżeli aktywne, gdzieś włączone jest izolowane solo.
    Kliknięcie wyłącza izolowanie wszystkich ścieżek/szyn

en: When active, auditioning is active.
    Click to stop the audition
pl: Jeżeli aktywne, uruchomiono odsłuch.
    Kliknięcie zatrzymuje odsłuch.

en: Solo controls affect solo-in-place
pl: Ten przełącznik solo ustawia solo w miejscu (solo-in-place)

en: Solo controls toggle after-fader-listen
pl: Ten przełącznik solo przestawia tryb podsłuchu po tłumiku (after-fader-listen)

en: Solo controls toggle pre-fader-listen
pl: Ten przełącznik solo przestawia tryb podsłuchu przed tłumikiem (pre-fader-listen)

en: Excl. Solo
pl: Ekskl. Solo

en: Exclusive solo means that only 1 solo is active at a time
pl: „Ekskluzywne solo” oznacza, że w danym momencie aktywne może być tylko jedno solo

en: Solo » Mute
pl: Solo » Wycisz

en: If enabled, solo will override mute
    (a soloed & muted track or bus will be audible)
pl: Jeśli włączone, solo jest nadrzędne nad wyciszeniem
    (wyciszona ścieżka/szyna z włączonym solo będzie słyszalna)

en: Processors
pl: Wtyczki

en: Allow one to add monitor effect processors
pl: Pozwala na włączenie w tor monitoringu wtyczek/efektorów

en: Gain increase for soloed signals (0dB is normal)
pl: Wzmocnie dla sygnałów solo (0dB – bez zmian)

en: Solo Boost
pl: Podbicie solo

en: Gain reduction non-soloed signals
    A value above -inf dB causes "solo-in-front"
pl: Zmniejszenie wzmocnienia dla sygnałów nie-solo
    Wartość powyżej -inf dB daje efekt „solo na przodzie” (solo-in-front)

en: OFF
pl: Wył

en: SiP Cut
pl: Redukcja SiP

en: Gain reduction to use when dimming monitor outputs
pl: Zmniejszenie wzmocnienia przy przyciszaniu odsłuchu

en: Inv
pl: Odw

en: Monitor
pl: Monitorowanie

en: Use Monitor Section
pl: Włącz sekcję monitorowania

en: Toggle Monitor Section Processor Box
pl: Przełącz listę wtyczek w sekcji monitorowania

en: Cut monitor channel %1
pl: Wycisz kanał %1 odsłuchu

en: Dim monitor channel %1
pl: Przycisz kanał %1 odsłuchu

en: Solo monitor channel %1
pl: Solo kanał %1 odsłuchu

en: Invert monitor channel %1
pl: Odwróć kanał %1 odsłuchu

en: In-place solo
pl: Solo w miejscu (in-place-solo)

en: After Fade Listen (AFL) solo
pl: Podsłuch po tłumiku (AFL)

en: Pre Fade Listen (PFL) solo
pl: Podsłuch przed tłumikiem (PFL)

en: Toggle exclusive solo mode
pl: Przełącz tryb „ekskluzywne solo”

en: Toggle mute overrides solo mode
pl: Przełącz tryb „solo nadrzędne nad wyciszeniem”

en: bypassed
pl: pominięty

en: L:%3d R:%3d
pl: L:%3d P:%3d

en: Panner|L
pl: L

en: Panner|R
pl: P

en: Mono Panner
pl: Panorama mono

en: Support %1 Development
pl: Wsparcie tworzenia programu %1

en: I'd like to make a one-time donation
pl: Chcę dokonać jednorazowej wpłaty

en: Tell me more about becoming a subscriber
pl: Chcę dowiedzieć się więcej o subskrypcji

en: I'm already a subscriber!
pl: Już jestem subskrybentem!

en: Ask about this the next time I export
pl: Zapytaj o to następnym razem podczas eksportu

en: Never ever ask me about this again
pl: Nie pytaj więcej o to

en: Congratulations on your session export.
    
    It looks as if you may already be a subscriber. If so, thanks, and sorry
    to bother you again about this - I'm working on improving our subscriber system
    so that I don't have to keep annoying you with this message.
    
    If you're not a subscriber, perhaps you might consider supporting my work
    on Ardour with either a one-time donation or subscription. Nothing will 
    happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
pl: Gratulacje z okazji poprawnego eksportu sesji!
    
    Wygląda na to, że już jesteś subskrybentem. Jeśli tak, dziękujemy
    i przepraszamy, że pytaliśmy ponownie – pracujemy nad poprawieniem naszego systemu subskrypcji, żeby nie irytować Cię ciągłymi przypomnieniami.
    
    Jeżeli nie jesteś subskrybentem, prosimy o rozważenie finansowego wsparcia
    prac nad programem Ardour w postaci jednorazowej wpłaty bądź subskrypcji.
    Jeśli tego nie zrobisz, Ardour nadal będzie działał tak samo, jak poprzednio,
    jednak zauważ, że rozwój programu uzależniony jest od stałych wpłat.
    Dziękujemy za używanie programu Ardour!

en: Congratulations on your session export.
    
    I hope you find Ardour a useful tool. I'd like to ask you to consider supporting
    its development with either a one-time donation or subscription. Nothing
    will happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
pl: Gratulacje z okazji poprawnego eksportu sesji!
    
    Mamy nadzieję, że Ardour jest użytecznym narzędziem. Chcielibyśmy poprosić o rozważenie finansowego
    wsparcia prac nad programem Ardour w postaci jednorazowej wpłaty bądź subskrypcji. Jeśli tego nie zrobisz,
    Ardour nadal będzie działał tak samo, jak poprzednio, jednak zauważ, że rozwój programu uzależniony jest
    od stałych wpłat. Dziękujemy za używanie programu Ardour!

en: Replace existing preset with this name
pl: Zamień istniejący preset tą nazwą

en: Name of new preset
pl: Nazwa nowego presetu

en: New Favorite Only
pl: Nowy z ulubionych

en: <span size="larger">%1 is a digital audio workstation. 
    
    You can use %1 to record an orchestra, create with audio/midi loops, edit the perfect vocal take, mix a live show with effects, dub a video, and master your tracks for digital distribution. 
    
    There are a few things that need to be configured before you start using the program.</span>
pl: <span size="larger">%1 to program typu DAW (Digital Audio Workstation). 
    
    Programu %1 możesz użyć do nagrania orkiestry, tworzenia loopów audio/midi, edycji wokalu, miksowania występu na żywo (z efektami), dubbingowania filmu i masteringu utworów na potrzebny cyfrowej dystrybucji.
    
    Należy jednak skonfigurować kilka rzeczy, zanim zaczniesz używać programu.</span>

en: <span size="larger">GUI and Font scaling:</span>
pl: <span size="larger">Skalowanie GUI i fontów:</span>

en: <small><i>This can later be changed in Preferences &gt; Appearance.</i></small>
pl: <small><i>Można to potem zmienić w menu Preferencje &gt; Wygląd.</i></small>

en: Welcome to %1
pl: Witamy w programie %1

en: Default folder for %1 sessions
pl: Domyślny folder na sesje programu %1

en: <span size="larger">Each project that you work on with %1 has its own folder.
    These can require a lot of disk space if you are recording audio.
    
    Where would you like new %1 sessions to be stored by default?
    
    <i>(You can put new sessions anywhere, this is just a default)</i></span>
pl: <span size="larger">Każdy projekt, nad którym pracujesz z programem %1 ma swój folder.
    Mogę one zająć sporo miejsca, jeśli nagrywasz pliki audio.
    
    Gdzie domyślnie umieszczać nowe sesje programu %1?
    
    <i>(Nowe sesje mogą być zapisywane wszędzie, to tylko domyślna lokalizacja)</i></span>

en: Default Session Location
pl: Domyślne położenie sesji

en: Default folder for new sessions
pl: Domyślny folder na nowe sesje

en: Default folder where %1 should look for samples
pl: Domyślny folder, z którego %1 będzie pobierał sample

en: <span size="larger">If you have an existing collection of samples, telling %1
    where they are will make it easier to find them in the program.
    
    Where would you like %1 to look for samples by default? If you
    don't have any samples, just leave this setting as it is.
    
    <i>(You can store samples anywhere you want, this is just an initial default)</i></span>
pl: <span size="larger">Jeśli masz istniejącą kolekcję sampli, wskazanie aplikacji %1
     jej lokalizacji ułatwi późniejsze jej odnalezienie.
    
    Gdzie %1 ma domyślnie szukać sampli? Jeżeli nie masz
    żadnych sampli, pozostaw to ustawienie bez zmian.
    
    <i>(Sample można przechowywać w dowolnym miejscu. To jest jedynie początkowe ustawienie domyślne.)</i></span>

en: Default sample library location
pl: Domyślna lokalizacja biblioteki sampli

en: Default Sample Library Location
pl: Domyślna lokalizacja biblioteki sampli

en: Normalize regions
pl: Normalizacja regionów

en: Normalize region
pl: Normalizacja regionu

en: Constrain RMS to:
pl: Utrzymaj RMS w:

en: Constrain LUFS to:
pl: Utrzymaj LUFS w:

en: Normalize to:
pl: Normalizuj do:

en: Normalize each region using its own peak value
pl: Normalizuj każdy region używając jego własnej wartości szczytowej

en: Normalize each region using the peak value of all regions
pl: Normalizuj każdy region używając wspólnej wartości szczytowej

en: Normalize
pl: Normalizuj

en: Select Note
pl: Wybierz nutę

en: Search here...
pl: Przeszukuj tutaj...

en: Usage:
pl: Użycie:

en:  [ OPTIONS ] [ SESSION-NAME ]
pl:  [ OPCJE ] [ NAZWA-SESJI ]

en: %1 is a digital audio workstation, used for multitrack recording, nonlinear, nondestructive editing and much more.
pl: %1 to cyfrowa stacja robocza audio (DAW), służąca do nagrywania  wielośladowego, nieliniowej i niedestrukcyjnej edycji itp.

en: Options:
pl: Opcje:

en:   -a, --no-announcements      Do not contact website for announcements
pl:   -a, --no-announcements      Nie łącz się ze stroną WWW w celu pobrania ogłoszeń

en:   -A, --actions               Print all possible menu action names
pl:   -A, --actions               Wyświetl wszystkie nazwy akcji menu

en:   -b, --bindings              Display all current key bindings
pl:   -b, --bindings              Wyświetl wszystkie bieżące skróty klawiszowych

en:   -B, --bypass-plugins        Bypass all plugins in an existing session
pl:   -B, --bypass-plugins        Pomiń wszystkie wtyczki w bieżącej sesji

en:   -c, --name <name>           Use a specific backend client name, default is ardour
pl:   -c, --name <name>           Użyj innej nazwy, jako nazwy backendu klienta, domyślnie: ardour

en:   -d, --disable-plugins       Disable all plugins (safe mode)
pl:   -d, --disable-plugins       Wyłącz wszystkie wtyczki („safe mode”)

en:   -D, --debug <options>       Set debug flags. Use "-D list" to see available options
pl:   -D, --debug <options>       Ustaw flagi debugowania. „-D list” pokazuje dostępne opcje

en:   -h, --help                  Print this message
pl:   -h, --help                  Wyświetl tę informację

en:   -k, --keybindings <file>    Path to the key bindings file to load
pl:   -k, --keybindings <file>    Ścieżka do pliku skrótów klawiszowych

en:   -m, --menus file            Use "file" to define menus
pl:   -m, --menus plik            Użyj <pliku> z definicją menu

en:   -n, --no-splash             Do not show splash screen
pl:   -n, --no-splash             Nie wyświetlaj „splash screen”

en:   -N, --new <session-name>    Create a new session from the command line
pl:   -N, --new <session-name>    Utwórz nową sesję z linii komend

en:   -O, --no-hw-optimizations   Disable h/w specific optimizations
pl:   -O, --no-hw-optimizations   Wyłącz określone optymalizacje h/w

en:   -P, --no-connect-ports      Do not connect any ports at startup
pl:   -P, --no-connect-ports      Nie podłączaj portów przy starcie

en:   -s, --no-strobe             Avoid "strobe-like" effects in GUI
pl:   -s, --no-strobe             Unikaj błyskających efektów w GUI

en:   -S, --sync                  Draw the GUI synchronously
pl:   -S, --sync                  Rysuj GUI synchronicznie

en:   -T, --template <name>       Use given template for new session
pl:   -T, --template <name>       Użyj określonego szablonu dla nowej sesji

en:   -v, --version               Print version and exit
pl:   -v, --version               Wyświetl informację o wersji i wyjdź

en: Report bugs to http://tracker.ardour.org
pl: Błędy należy zgłaszać tu: http://tracker.ardour.org

en: Website http://ardour.org
pl: Strona WWW: http://ardour.org

en: Panner (2D)
pl: Panorama (2D)

en: Bypass
pl: Pomiń

en: Panner
pl: Panorama

en: Pan automation mode
pl: Tryb automatyzacji panoramy

en: Link send and main panner
pl: Połącz panoramę główna i wysyłki

en: Override Patch Changes
pl: Nadrzędne dla program change

en: Audition on Change
pl: Odsłuch przy zmianie

en: Note: Patch Selection is volatile (only Midi-Tracks retain bank/patch selection).
pl: Uwaga: program (patch) nie będzie zachowany (komunikaty ban/program change mogą być zapisane wyłącznie na ścieżkach MIDI).

en: Start Note:
pl: Początek nuty:

en: End Note:
pl: Koniec nuty:

en: Trigger Patch Select
pl: Wybór programu wyzwalacza

en: Chn %1
pl: Kan. %1

en: Select Patch for "%1" - "%2"
pl: Wybierz program dla „%1” - „%2”

en: Select Patch for "%1"
pl: Wybierz program dla „%1”

en: Left-button to play a note, left-button-drag to play a series of notes
    %1-left-button to select or extend selection to all notes with this pitch
pl: Lewy klawisz myszy – odtwarzanie nuty, prawy klawisz – odtwarzanie serii nut
    %1-lewy klawisz – zaznaczenie bądź rozszerzenie zaznaczenia do wszystkich nut o tej samej wysokości.

en: Expression
pl: Ekspresja

en: Group ID
pl: ID grupy

en: Scope:
pl: Zakres:

en: Only this track/group
pl: Tylko ta ścieżka/grupa

en: Rec-armed tracks
pl: Ścieżki z włączonym nagrywaniem

en: ALL tracks
pl: WSZYSTKIE ścieżki

en: Select a Playlist for: %1
pl: Wybierz listę odtwarzania dla: %1

en: Copy a Playlist for: %1
pl: Kopiuj listę odtwarzania dla: %1

en: Share a Playlist for: %1
pl: Współdziel listę odtwarzania dla: %1

en: Steal a Playlist for: %1
pl: Zabierz listę odtwarzania dla %1

en: unassigned
pl: nieokreślono

en: Imported
pl: Zaimportowana

en: Switch Playlist for track %1
pl: Przełącz listę odtwarzania dla ścieżki %1

en: Range:
pl: Zakres:

en: Off
pl: Wył.

en: Output / Input
pl: Wyjście / Wejście

en: Input +40dB
pl: Wejście +40dB

en: Output +40dB
pl: Wyjście +40dB

en: Live signal:
pl: Sygnał na żywo:

en: Show phase
pl: Pokaż fazę

en: Update Index Only
pl: Aktualizuj tylko indeks

en: Discover New/Updated
pl: Odszukaj nowe/zaktualizowane

en: Re-scan All
pl: Przeszukaj wszystkie

en: Re-scan Faulty
pl: Przeszukaj błędne

en: Re-scan Selected
pl: Przeszukaj wybrane

en: Clear Stale Scan Log
pl: Wyczyść stare wyniki wyszukiwania

en: Show Plugin Prefs
pl: Pokaż właściwości wtyczek

en: Type
pl: Rodzaj

en: Tags
pl: Tagi

en: Maker
pl: Autor

en: Plugin Scan Result
pl: Wynik wyszukiwania wtyczek

en: Ignore|Ign
pl: Ign

en: Ignore this plugin (and others that are loaded in the same file)
pl: Pomiń tę wtyczkę (oraz inne ładowane w tym samym pliku)

en: Favorite|Fav
pl: Ulub

en: Add this plugin to the favorite list
pl: Dodaj tę wtyczkę do listy ulubionych

en: Hide this plugin in the plugin-selector
pl: Ukryj tę wtyczkę w bibliotece wtyczek

en: Plugin standard
pl: Typ wtyczki

en: File/ID
pl: Plik/ID

en: The plugin file (VST) or unique ID (AU, LV2)
pl: Plik wtyczki (VST) bądź unikalne ID (AU, LV2)

en: Name of the plugin
pl: Nazwa wtyczki

en: Creator
pl: Dostawca

en: The plugin's vendor
pl: Dostawca wtyczki

en: Meta data: category and tags
pl: Metadane: kategorie i tagi

en: Plugin Count
pl: Podsumowanie

en: Scan Actions
pl: Akcje wyszukiwania

en: Linux VST2 Path
pl: Ścieżka Linux VST2

en: Configure where to look for VST2 plugins.
pl: Określa miejsce, w którym znajdują się wtyczki VST2.

en: Windows VST2 Path
pl: Ścieżki Windows VST2

en: VST3 Path
pl: Ścieżki VST3

en: Configure where to look for VST3 plugins in addition to the default VST3 locations.
pl: Określa miejsce, w którym znajdują się wtyczki VST3.

en: Only update plugin index, do not discover new plugins.
pl: Aktualizuj tylko indeks wtyczek, nie szukaj nowych.

en: Update Index and scan newly installed or updated plugins.
pl: Aktualizuj indeks i wyszukaj wtyczki nowe i zaktualizowane.

en: Scans all plugins, regardless if they have already been successfully scanned.
    Depending on the number of plugins installed this can take a long time.
pl: Przeszukaj wszystkie wtyczki, niezależnie od tego, czy zostały znalezione poprzednio.
    W zależności od ilości wtyczek, może to zająć sporo czasu.

en: Scans plugins that have not yet been successfully scanned.
pl: Znajdź wtyczki, które do tej pory nie zostały pomyślnie zindeksowane.

en: Scans the selected plugin.
pl: Znajdź zaznaczone wtyczki.

en: Forget about plugins that have been removed from the system.
pl: Nie pokazuj wtyczek, które zostały usunięte z systemu.

en: Open preference window
pl: Otwórz okno właściwości

en: Match plugin name
pl: Dopasuj nazwę wtyczki

en: Match plugin type
pl: Dopasuj rodzaj wtyczki

en: Match any tag
pl: Dopasuj dowolny tag

en: Match plugin vendor
pl: Dopasuj dostawcę wtyczki

en: Match File/ID
pl: Dopasuj plik/ID

en: Match complete file install path on disk
pl: Dopasuj pełną ścieżkę instalacji

en: Concealed
pl: Ukrytych

en: Updated
pl: Zaktualizowanych

en: Incompatible
pl: Niekompatybilnych

en: Total
pl: Ogólnie

en: Err
pl: Błąd

en: Mis
pl: Brak

en: Re-scan Plugins now?
pl: Przeszukać wtyczki teraz?

en: Set Windows VST2 Search Path
pl: Ustaw ścieżkę wyszukiwanie dla Windows VST

en: Set Linux VST2 Search Path
pl: Ustaw ścieżkę wyszukiwanie dla Linux VST

en: Set Additional VST3 Search Path
pl: Ustaw dodatkową ścieżkę dla VST3

en: Are you sure you want to rescan all plugins?
pl: Na pewno przeszukać wszystkie wtyczki?

en: Rescan Plugins
pl: Przeszukaj wtyczki

en: This starts a fresh scan, dropping all cached plugin data and ignorelist. Depending on the number of plugins installed this can take a long time.
pl: Rozpocznie się nowe wyszukiwanie. Wszystkie dane wtyczek z pamięci podręcznej i listy wtyczek ignorowanych zostaną utracone. W zależności od liczby wtyczek ta operacja może zająć sporo czasu.

en: Manual Config
pl: Konfiguracja ręczna

en: Reset to default
pl: Resetuj do domyślnych

en: Disconnect Inputs
pl: Odłącz wejścia

en: Disconnect Outputs
pl: Odłącz wyjścia

en: Disconnect All
pl: Odłącz wszystko

en: Audio Input Pins
pl: Piny wejść audio

en: MIDI Input Pins
pl: Piny wejść MIDI

en: Instances
pl: Instancje

en: Audio Out
pl: Audio wyj.

en: MIDI Out
pl: MIDI wyj.

en: Output Presets
pl: Presety wyjść

en: Add Sidechain Input
pl: Dodaj wejście Sidechain

en: Cannot perform operation while actively recording.
pl: Nie można wykonać tej operacji podczas nagrywania

en: Manual
pl: Ręczny

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Send
pl: Poziom wysyłki

en: Latency %1 spl%2 %3
pl: Opóźnienie %1 spl%2 %3

en: Latency %1 spl
pl: Opóźnienie %1 spl

en: Instance #%1
pl: Instancja #%1

en: Failed to toggle sidechain.
pl: Nie można przełączyć sidechain.

en: Failed to reset plugin configuration.
pl: Nie można zresetować konfiguracji wtyczki.

en: Failed to change channel preset.
pl: Nie można zmienić presetu kanału.

en: Failed to change instance count
pl: Nie można zmienić liczby instancji

en: Failed to alter plugin output configuration.
pl: Nie można zmodyfikować konfiguracji wyjść.

en: Failed to alter plugin input configuration.
pl: Nie można zmodyfikować konfiguracji wejść.

en: Cannot set up new send: %1
pl: Nie można skonfigurować nowej wysyłki: %1

en: Pin Configuration: %1
pl: Konfiguracja pinów: %1

en: Bank/Vendor
pl: Bank/dostawca

en: Type/Category
pl: Rodzaj/kategoria

en: -All-
pl: -Wszystkie-

en: -User-
pl: -Użytkownika-

en: (user preset)
pl: (preset użytkownika)

en: Scanning for plugins
pl: Przeszukiwanie folderów z wtyczkami

en: Auto skip unresponsive plugins
pl: Automatycznie pomiń niedziałające wtyczki

en: Abort scanning (for all plugins)
pl: Przerwij przeszukiwanie (dla wszystkich wtyczek)

en: Skip this plugin
pl: Pomiń tę wtyczkę

en: Scan is taking a long time.
    Please check for popup dialogs.
pl: Przeszukiwanie zajmuje sporo czasu.
    Proszę sprawdzać pojawiające się okna dialogowe.

en: Cancel Scanning all plugins, and close this dialog.  Your plugin list might be incomplete.
pl: Anuluj przeszukiwanie folderów z wtyczkami i zamknij to okno. Lista wtyczek może być niekompletna.

en: Cancel Scanning this plugin.  It will be Ignored in the plugin list.
pl: Anuluj przeszukiwanie dla tej wtyczki. Nie znajdzie się ona na liście dostępnych wtyczek.

en: When enabled, scan will ignore plugins that take a long time to scan.
pl: Po włączeniu, podczas przeszukiwania zostaną zignorowane wtyczki, których sprawdzenie zajmuje dużo czasu.

en: seconds|s
pl: s

en: Scan timeout %1
pl: Limit czasu przeszukiwania %1

en: Scanning
pl: Przeszukiwanie

en: Scanning since %1
pl: Przeszukiwanie trwa od %1

en: Scanning:
pl: Przeszukiwanie:

en: Plugin Setup
pl: Konfiguracja wtyczki

en: Copy I/O Map
pl: Kopiuj konfigurację we/wy

en: Fan out
pl: Rozdziel kanały

en: An Instrument plugin is already present.
pl: Wtyczka z instrumentem już istnieje

en: with
pl: z

en: I/O Pin Mapping
pl: Konfiguracja pinów we/wy

en: Configure Plugin '%1'
pl: Konfiguruj wtyczkę „%1”

en: Output Configuration
pl: Konfiguracja wyjść

en: All (%1)
pl: Wszystkie (%1)

en: %1 Channel | %1 Channels
pl[0]: %1 kanał
pl[1]: %1 kanały
pl[2]: %1 kanałów

en: Plugin Selector
pl: Biblioteka wtyczek

en: Audio I/O
pl: We/Wy audio

en: MIDI I/O
pl: We/Wy MIDI

en: Plugins to be connected
pl: Wtyczki do podłączenia

en: Add a plugin to the effect list
pl: Dodaj wtyczkę do listy efektów

en: Remove a plugin from the effect list
pl: Usuń wtyczkę z listy efektów

en: Ignore Filters when searching
pl: Ignoruj filtry podczas szukania

en: All search terms must be matched.
pl: Wszystkie wyszukiwane frazy muszą pasować.

en: Ex: "ess dyn" will find "dynamic de-esser" but not "de-esser".
pl: Np. „ess dyn” wyszuka „dynamic de-esser”, ale nie „de-esser”.

en: Show Effects Only
pl: Pokaż tylko efekty

en: Show Instruments Only
pl: Pokaż tylko instrumenty

en: Show Utilities Only
pl: Pokaż tylko narzędzia

en: Show Favorites Only
pl: Pokaż tylko „ulubione”

en: Show Hidden Only
pl: Pokaż tylko ukryte

en: Show All Formats
pl: Pokaż wszystkie formaty

en: Filter
pl: Filtr

en: Enter space-separated, one-word Tags for the selected plugin.
pl: Wpisz oddzielone spacjami, jednowyrazowe tagi, aby wybrać wtyczki.

en: You can include dashes, colons or underscores in a Tag.
pl: Możesz użyć myślników, dwukropków oraz podkreśleń w nazwie Taga.

en: Ex: "dynamic de-esser vocal" applies 3 Tags.
pl: Np. „dynamic de-esser vocal” określa 3 tagi.

en: Tags for Selected Plugin
pl: Tagi dla wybranych wtyczek

en: Insert Plugin(s)
pl: Wstaw wtyczkę(ki)

en: Show All Creators
pl: Pokaż wszystkich dostawców

en: The plugin "%1" could not be loaded
    
    See the Log window for more details (maybe)
pl: Wtyczka „%1” nie może zostać załadowana.
    
    Sprawdź okno Dziennika, żeby dowiedzieć się więcej (miejmy nadzieję)

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Plugin Selector...
pl: Biblioteka wtyczek

en: By Popularity
pl: Po popularności

en: By Creator
pl: Po twórcy

en: By Tags
pl: Po tagach

en: Scan VST2/3 and AudioUnit plugins now?
pl: Czy przeszukać teraz wtyczki VST2/3 i AudioUnit?

en: Scan VST2/3 Plugins now?
pl: Czy przeszukać teraz wtyczki VST2/3?

en: Discover %1 Plugins?
pl: Znaleźć wtyczki %1?

en: Third party plugins have not yet been indexed. %1 plugins have to be scanned before they can be used. This can also be done manually from Window > Plugin Manager. Depending on the number of installed plugins the process can take several minutes.
pl: Zewnętrzne wtyczki nie zostały jeszcze zindeksowane. %1 wtyczki/wtyczek musi być przeszukanych, zanim będą gotowe do użycia. Można to zrobić ręcznie korzystając z okna Okno > Menedżer wtyczek. W zależności od ilości zainstalowanych wtyczek, ta operacja może zająć do kilku minut.

en: Eh? LADSPA plugins don't have editors!
pl: Nie, wtyczki LADSPA nie posiadają GUI!

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no VST support in this version of %1)
pl: nieznany format wtyczki z GUI (uwaga, brak wsparcia dla VST w tej wersji programu %1)

en: unknown type of editor-supplying plugin
pl: nieznany format wtyczki z GUI

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no linuxVST support in this version of %1)
pl: nieznany format wtyczki z GUI (uwaga, brak wsparcia dla linuxVST w tej wersji programu %1)

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no MacVST support in this version of %1)
pl: nieznany format wtyczki z GUI (uwaga, brak wsparcia dla MacVST w tej wersji programu %1)

en: create_vst3_editor called on non-VST3 plugin
pl: próba wykonania „create_vst3_editor” na wtyczce innej, niż VST3

en: create_lv2_editor called on non-LV2 plugin
pl: próba wykonania „create_lv2_editor” na wtyczce innej, niż LV2

en: Add
pl: Dodaj

en: Preset Browser
pl: Przeglądarka presetów

en: Pinout
pl: Rozkład pinów

en: Plugin analysis
pl: Analiza wtyczki

en: CPU Profile
pl: Profil CPU

en: Presets (if any) for this plugin
    (Both factory and user-created)
pl: Lista presetów (jeśli są) dla tej wtyczki
    (Fabryczne i użytkownika)

en: Save a new preset
pl: Zapisz, jako nowy preset

en: Save the current preset
pl: Zapisz bieżący preset

en: Delete the current preset
pl: Usuń bieżący preset

en: Show Preset Browser Dialog
pl: Pokaż okno przeglądarki presetów

en: Reset parameters to default (if no parameters are in automation play mode)
pl: Resetuj parametry do wartości domyślnych (jeżeli nie włączono odtwarzania automatyki)

en: Show Plugin Pin Management Dialog
pl: Pokaż okno zarządzania pinami

en: Disable signal processing by the plugin
pl: Wyłącz przetwarzanie sygnału przez wtyczkę

en: Edit Plugin Delay/Latency Compensation
pl: Zmień opóźnienie/kompensację opóźnienia wtyczki

en: Edit Plugin tail time
pl: Zmień czas wybrzmiewania wtyczki

en: Click to allow the plugin to receive keyboard events that %1 would normally use as a shortcut
pl: Kliknięcie pozwoli wtyczce odczytać kombinacje klawiszy normalnie używane jako skróty programu

en: Click to enable/disable this plugin
pl: Kliknięcie włącza/wyłącza wtyczkę

en: Edit Latency
pl: Zmiana opóźnienia

en: Edit Tail Time
pl: Zmień czas wybrzmiewania

en: New Preset
pl: Nowy preset

en: Select Preset
pl: Wybór presetu

en: Click to allow normal use of %1 keyboard shortcuts
pl: Kliknij, aby używać skrótów klawiszowych programu %1 standardowo

en: (none)
pl: (brak)

en: Minimum
pl: Minimalne

en: Maximum
pl: Maksymalne

en: Average
pl: Średnie

en: Std.Dev
pl: Odch. std.

en: Reset All Stats
pl: Resetuj wszystkie statystyki

en: Sort by Average Load
pl: Sortuj po średnim obciążeniu

en: Sort by Worst-Case Load
pl: Sortuj po maksymalnym obciążeniu

en: I/O Pre
pl: wej/wyj przed

en: I/O Post
pl: wej/wyj po

en: No Plugins
pl: Brak wtyczek

en: %1: %2 (by %3) [%4]
pl: %1: %2 (przez %3) [%4]

en: Busses
pl: Szyny

en: Sidechains
pl: Sidechain

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: %1 Misc
pl: %1 różne

en: External
pl: Zewnętrzne

en: LTC Out
pl: Wyj. LTC

en: Control Surface
pl: Urządzenie sterujące

en: MMC in
pl: Wej. MMC

en: MTC out
pl: Wyj. MTC

en: MIDI clock out
pl: Wyj. zegara MIDI

en: MMC out
pl: Wyj. MMC

en: Measure Latency
pl: Zmierz opóźnienie

en: Send/Output
pl: Wysyłka/wyjście

en: Return/Input
pl: Powrót/wejście

en: Click to invert polarity of all send channels
pl: Kliknięcie odwraca polaryzację

en: Edit Latency, manually override measured or I/O reported latency
pl: Zmiana opóźnienia, ręczne nadpisanie zmierzonych bądź zgłoszonych opóźnień

en: Measure Latency using the first port of each direction
    (note that gain is not applied during measurement).
    Right-click to forget previous measurements,
    and revert to use default port latency.
pl: Pomiar opóźnienia z użyciem pierwszego kanału w każdym kierunku
    (uwaga: podczas pomiaru wzmocnienie jest wyłączone).
    Prawy klik usuwa poprzednie wyniki
    i powraca do domyślnego opóźnienia kanału.

en: No signal detected
pl: Nie wykryto sygnału

en: Measured:
pl: Pomiar:

en: Previously measured:
pl: Poprzedni pomiar:

en: Forget previous measurement
pl: Usuń poprzedni pomiar

en: Port Insert: %1
pl: Insert: %1

en: <b>Sources</b>
pl: <b>Źródła</b>

en: <b>Destinations</b>
pl: <b>Cele</b>

en: Add %s %s
pl: Dodaj %s %s

en: Rename '%s'...
pl: Zmień nazwę „%s”...

en: Remove all
pl: Usuń wszystkie

en: %s all
pl: %s wszystkie

en: Rescan
pl: Skanuj ponownie

en: Show individual ports
pl: Pokaż pojedyncze porty

en: Flip
pl: Przestaw

en: The last port cannot be removed
pl: Ostatni port nie może być usunięty

en: This port cannot be removed.
pl: Ten port nie może zostać usunięty.

en: Port removal not allowed
pl: Nie można usunąć portu

en: Remove '%s'
pl: Usuń „%s”

en: %s all from '%s'
pl: %s wszystko z „%s”

en: channel
pl: kanał

en: There are no ports to connect.
pl: Brak portów do podłączenia.

en: There are no %1 ports to connect.
pl: Brak portów %1 do podłączenia.

en: Return
pl: Powrót

en: New Favorite Preset for "%1"
pl: Nowy ulubiony preset dla „%1”

en: 
    %1+double-click to toggle inline-display
pl: 
    %1+podwójny klik, aby przełączyć wyświetlanie w pasku

en: 
    This plugin has been replicated %1 times.
pl: 
    Ta wtyczka została skopiowana %1 raz(y).

en: <b>%1</b>
    Double-click to show GUI.
    %2+double-click to show generic GUI.%3
pl: <b>%1</b>
    Podwójny klik pokazuje GUI.
    %2+podwójny klik pokazuje GUI standardowe.%3

en: <b>%1</b>
    The Plugin is not available on this system
    and has been replaced by a stub.
pl: <b>%1</b>
    Ta wtyczka nie jest dostępna w tym systemie
    i została zastąpiona zaślepką.

en: Inline Display
pl: Wyświetlanie w pasku

en: Show All Controls
pl: Pokaż wszystkie parametry

en: Hide All Controls
pl: Schowaj wszystkie parametry

en: New Preset...
pl: Nowy preset...

en: Reset Plugin
pl: Resetuj wtyczkę

en: Link panner controls
pl: Połącz regulację panoramy

en: Allow Feedback Loop
pl: Zezwól na pętlę sprzężenia

en: Right-click to add/remove/edit
    plugins,inserts,sends and more
pl: Prawy klik dodaje/usuwa/modyfikuje
    wtyczki, inserty, wysyłki etc.

en: Processor Drag/Drop failed. Probably because
    the I/O configuration of the plugins could
    not match the configuration of this track.
pl: Przeciągnięcie wtyczki nie powiodło się.
    Prawdopodobnie konfiguracja we/wy wtyczki
    jest niezgodna z konfiguracją ścieżki.

en: Plugin Incompatibility
pl: Niezgodność wtyczki

en: You attempted to add the plugin "%1" in slot %2.
pl: Wystąpiła próba dodania wtyczki „%1” w miejscu %2.

en: 
    This plugin has:
pl: 
    Ta wtyczka ma:

en: 	%1 MIDI input
     | 	%1 MIDI inputs
pl[0]: 	%1 wejście MIDI
pl[1]: 	%1 wejścia MIDI
pl[2]: 	%1 wejść MIDI

en: 	%1 audio input
     | 	%1 audio inputs
pl[0]: 	%1 wejście audio
pl[1]: 	%1 wejścia audio
pl[2]: 	%1 wejść audio

en: 
    but at the insertion point, there are:
pl: 
    jednak w miejscu docelowym są:

en: 	%1 MIDI channel
     | 	%1 MIDI channels
pl[0]: 	%1 kanał MIDI
pl[1]: 	%1 kanały MIDI
pl[2]: 	%1 kanałów MIDI

en: 	%1 audio channel
     | 	%1 audio channels
pl[0]: 	%1 kanał audio
pl[1]: 	%1 kanały audio
pl[2]: 	%1 kanałów audio

en: 
    %1 is unable to insert this plugin here.
pl: 
    %1 nie może umieścić tu wtyczki.

en: You cannot reorder these plugins/sends/inserts
    in that way because the inputs and
    outputs will not work correctly.
pl: Nie można zmienić kolejności tych wtyczek/wysyłek/insertów
    w ten sposób, ponieważ wejścia i wyjścia
    nie będą działały poprawnie.

en: Rename Processor
pl: Zmiana nazwy wtyczki/procesora

en: Rename Plugin
pl: Zmiana nazwy wtyczki

en: At least 100 IO objects exist with a name like %1 - name not changed
pl: Istnieje przynajmniej 100 obiektów we/wy o nazwie %1 – nie zmieniam

en: plugin insert constructor failed
pl: dodanie wtyczki nie powiodło się

en: Copying the set of processors on the clipboard failed,
    probably because the I/O configuration of the plugins
    could not match the configuration of this track.
pl: Skopiowanie zestawu wtyczek do schowka nie powiodło się.
    Prawdopodobnie konfiguracja we/wy wtyczki
    jest niezgodna z konfiguracją ścieżki

en: Do you really want to remove all processors from %1?
    (this cannot be undone)
pl: Naprawdę usunąć wszystkie wtyczki/procesory z %1?
    (operacja nie może być cofnięta)

en: Yes, remove them all
pl: Tak, usuń je wszystkie

en: Remove processors
pl: Usuwanie wtyczek

en: Do you really want to remove all pre-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
pl: Naprawdę usunąć wszystkie wtyczki/procesory przed tłumikiem z %1?
    (operacja nie może być cofnięta)

en: Do you really want to remove all post-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
pl: Naprawdę usunąć wszystkie wtyczki/procesory za tłumikiem z %1?
    (operacja nie może być cofnięta)

en: New Plugin
pl: Nowa wtyczka

en: New Insert
pl: Nowy insert

en: New External Send ...
pl: Nowa zewnętrzna wysyłka...

en: New Aux Send ...
pl: Nowa wysyłka Aux...

en: New Foldback Send ...
pl: Nowa wysyłka foldback...

en: Remove Foldback Send ...
pl: Usuń wysyłkę foldback...

en: Inline Controls
pl: Parametry w pasku

en: Send Options
pl: Opcje wysyłki

en: Presets
pl: Presety

en: Clear (all)
pl: Usuń (wszystkie)

en: Clear (pre-fader)
pl: Usuń (przed tłumikiem)

en: Clear (post-fader)
pl: Usuń (za tłumikiem)

en: Activate All
pl: Włącz wszystko

en: Deactivate All
pl: Wyłącz wszystko

en: A/B Plugins
pl: A/B wtyczek

en: Disk I/O ...
pl: We/wy dysku...

en: Pre-Fader
pl: Przed tłumikiem

en: Post-Fader
pl: Za tłumikiem

en: %1 (by %2) [%3]
pl: %1 (przez %2) [%3]

en: Patch Change
pl: Zmiana programu

en: Patch Bank
pl: Bank

en: Patch
pl: Program

en: Import PT Session
pl: Importuj sesję PT

en: All PT sessions
pl: Wszystkie sesje PT

en: PT Session [ VALID ]
    
    Session Info:
    
    
    PT v%1 Session @ %2Hz
    
    %3 audio files
    %4 audio regions
    %5 active audio regions
    %6 midi regions
    %7 active midi regions
pl: Sesja PT [ POPRAWNA ]
    
    Informacje o sesji:
    
    
    PT v%1 sesja @ %2Hz
    
    %3 plików audio
    %4 regionów audio
    %5 aktywnych regionów audio
    %6 regionów MIDI
    %7 active regionów MIDI

en: %1WARNING:
    
    Sample rate mismatch,
    will be resampling
pl: %UWAGA:
    
    Niezgodna częstotliwość próbkowania,
    konieczna konwersja

en: Main Grid
pl: Siatka główna

en: Strength
pl: Siła

en: Threshold (ticks)
pl: Próg (ticks)

en: Snap note start
pl: Przyciąganie początku nuty

en: Snap note end
pl: Przyciąganie końca nuty

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Emphasis on first beat
pl: Akcent na pierwszym uderzeniu

en: Use built-in default sounds
pl: Użyj domyślnych dźwięków wbudowanych

en: Audio file:
pl: Plik z dźwiękiem:

en: Emphasis audio file:
pl: Plik z dźwiękiem akcentowanym:

en: Gain level
pl: Poziom wzmocnienia

en: Choose Click
pl: Wybór dźwięku

en: Choose Click Emphasis
pl: Wybór dźwięku akcentowanego uderzenia

en: Limit undo history to
pl: Ogranicz historię operacji do

en: Save undo history of
pl: Zapisz historię

en: commands
pl: komend

en: 
    Changes to this setting will only persist after your project has been saved.
pl: 
    Zmiany tego ustawienia zostaną zachowane po zapisaniu projektu.

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 3 (right mouse button)</b>%2
pl: <b>Zalecane ustawienie: %1 + przycisk 3 (prawy przycisk myszki)</b>%2

en: Select Keyboard layout:
pl: Wybór układu klawiatury:

en: When Clicking:
pl: Podczas kliknięcia:

en: Edit using:
pl: Edytuj używając:

en: + button
pl: i przycisk:

en: Delete using:
pl: Kasuj używając:

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 1 (left mouse button)</b>%2
pl: <b>Zalecane ustawienie: %1 + przycisk 1 (lewy przycisk myszki)</b>%2

en: Insert note using:
pl: Wstawiaj używając:

en: When Beginning a Drag:
pl: Na początku przeciągania:

en: <b>Recommended Setting: %1</b>%2
pl: <b>Zalecane ustawienie: %1</b>%2

en: Copy items using:
pl: Kopiuj obiekty używając:

en: <b>Recommended Setting: %1-%2</b>%3
pl: <b>Zalecane ustawienie: %1-%2</b>%3

en: Slip Contents using:
pl: Przesuwaj zawartość używając:

en: Constrain drag using:
pl: Ogranicz przeciąganie używając:

en: Push points using:
pl: Pchaj punkty używając:

en: When Beginning a Trim:
pl: Na początku przycinania:

en: Anchored trim using:
pl: Przytnij z zakotwiczeniem:

en: Resize notes relatively using:
pl: Zmieniaj względną długość nut używając:

en: While Dragging:
pl: Podczas przeciągania:

en: Ignore snap using:
pl: Ignoruj przyciąganie używając:

en: Snap relatively using:
pl: Przyciągaj relatywnie używając:

en: While Trimming:
pl: Podczas przycinania:

en: Resize overlapped regions using:
pl: Rozszerz nałożone regiony używając:

en: While Dragging Control Points:
pl: Podczas przeciągania punktów kontrolnych:

en: Fine adjust using:
pl: Dokładnie dopasuj używając:

en: Reset to recommended defaults
pl: Zresetuj do wartości rekomendowanych

en: GUI and Font scaling
pl: Skalowanie fontów i GUI

en: Adjusting the scale requires an application restart for fully accurate re-layout.
pl: Ustawienia skalowania wymagają restartu aplikacji. Bez tego odpowiedni rozkład okien nie może zostać w pełni wyświetlony.

en: Scan Time Out
pl: Limit czasu wyszukiwania

en: 1 sec
pl: 1 sek.

en: 15 sec
pl: 15 sek.

en: 45 sec
pl: 45 sek.

en: Specify the default timeout for plugin instantiation. Plugins that require more time to load will be ignored. A value of 0 disables the timeout.
pl: Należy ustawić domyślny limit czasu uruchamiania wtyczek. Wtyczki, które wymagają więcej czasu zostaną zignorowane. Wartość 0 wyłącza limit.

en: Waveform Clip Level (dBFS)
pl: Poziom przesterowania plików audio (dBFS)

en: Playback (seconds of buffering)
pl: Odtwarzanie (bufor w sekundach)

en: Recording (seconds of buffering)
pl: Nagrywanie (bufor w sekundach)

en: Small sessions (4-16 tracks)
pl: Mała sesja (4-16 ścieżek)

en: Medium sessions (16-64 tracks)
pl: Średnia sesja (16-64 ścieżek)

en: Large sessions (64+ tracks)
pl: Duża sesja (64+ ścieżek)

en: Custom (set by sliders below)
pl: Użytkownika (zdefiniowana za pomocą poniższych parametrów)

en: programming error: unknown buffering preset string, index = %1
pl: błąd programowania: unknown buffering preset string, index = %1

en: The LTC generator output will be auto-connected to this port when a session is loaded.
pl: Wyjście źródła LTC zostanie automatycznie podłączone do tego portu po wczytaniu sesji.

en: LTC Output Port:
pl: Port wyjściowy LTC:

en: TriggerBoxes will be connected to this port when it is set.
pl: Jeśli ustawiono, wyzwalacze Bitów będą podłączone do tego portu.

en: Default trigger input:
pl: Domyślne wejście wyzwalacza Bitów

en: Enable
pl: Włączone

en: Control Surface Protocol
pl: Protokół urządzeń sterujących

en: Edit the settings for selected protocol (it must be ENABLED first):
pl: Zmień ustawienie wybranego protokołu (najpierw musi być WŁĄCZONY):

en: Show Protocol Settings
pl: Pokaż ustawienia protokołu

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Control Protocol Settings
pl: Ustawienie protokołu

en: Show Video Server Startup Dialog
pl: Pokaż okno dialogowe uruchamiania serwera wideo

en: Advanced Setup (remote video server)
pl: Ustawienia zaawansowane (zdalny serwer wideo)

en: <b>When enabled</b> the video server is never launched automatically without confirmation
pl: <b>Jeśli włączone<b>, serwer wideo jest uruchamiany automatycznie, bez potwierdzenia

en: <b>When enabled</b> you can specify a custom video-server URL and docroot. - Do not enable this option unless you know what you are doing.
pl: <b>Jeśli włączone<b>, możliwe jest podanie adresu URL serwera wideo, jak również katalogu bazowego dokumentów. Nie należy włączać tej opcji bez konkretnej przyczyny.

en: Video Server URL:
pl: URL serwera wideo:

en: Base URL of the video-server including http prefix. This is usually 'http://hostname.example.org:1554/' and defaults to 'http://localhost:1554/' when the video-server is running locally
pl: Podstawa URL serwera wideo, włączając przedrostek „http”. Zwykle jest to adres podobny do: „http://hostname.example.org:1554/”. Domyslnie: „http://localhost:1554/”, jeśli serwer działa lokalnie

en: Video Folder:
pl: Folder wideo:

en: Local path to the video-server document-root. Only files below this directory will be accessible by the video-server. If the server run on a remote host, it should point to a network mounted folder of the server's docroot or be left empty if it is unavailable. It is used for the local video-monitor and file-browsing when opening/adding a video file.
pl: Lokalna ścieżka do katalogu bazowego dokumentów serwera wideo. Tylko pliki poniżej tego katalogu będą dostępne dla serwera wideo. Jeżeli serwer został uruchomiony na zdalnej maszynie, katalog ten powinien wskazywać na folder zamontowany przez sieć bądź pole to powinno pozostać niewypełnione, jeśli folder jest niedostępny.

en: Custom Path to Video Monitor (%1) - leave empty for default:
pl: Ścieżka do odtwarzacza wideo (%1) – pusta oznacza wartość domyślną:

en: Set a custom path to the Video Monitor Executable, changing this requires a restart.
pl: Ustawia ścieżkę użytkownika do pliku wykonywalnego odtwarzacza wideo. Zmiana wymaga restartu.

en: Set Video Monitor Executable
pl: Ustaw plik odtwarzacza wideo

en: Column %1 (Actions %2 + %3)
pl: Kolumna %1 (działania: %2 + %3)

en: MIDI Inputs
pl: Wejścia MIDI

en: MIDI Outputs
pl: Wyjścia MIDI

en: No MIDI Input (capture) devices found.
pl: Nie znaleziono urządzeń wejściowych (nagrywania) MIDI.

en: No MIDI Output (playback) devices found.
pl: Nie znaleziono urządzeń wyjściowych (odtwarzania) MIDI.

en: Name (click twice to edit)
pl: Nazwa (podwójny klik – edycja)

en: Music Data
pl: Dane muzyczne

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of music performance data.
pl: Jeśli zaznaczone, %1 uzna, że port ten jest źródłem komunikatów muzycznych.

en: Control Data
pl: Dane kontrolne

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of control data.
pl: Jeśli zaznaczone, %1 uzna, że port ten jest źródłem komunikatów kontrolnych.

en: Follow Selection
pl: Śledź zaznaczenie

en: If ticked, and "MIDI input follows selection" is enabled,
    %1 will automatically connect the first selected MIDI track to this port.
pl: Jeśli zaznaczone i opcja „Wejście MIDI podąża za zaznaczeniem ścieżki” jest włączona,
    %1 automatycznie podłączy pierwszą zaznaczoną ścieżkę do tego portu.

en: General
pl: Ogólne

en: Show Audio/MIDI Setup Window
pl: Pokaż okno „Konfiguracja Audio/MIDI”

en: Try to auto-launch audio/midi engine
pl: Próbuj automatycznie uruchomić silnik audio/MIDI

en: When opening an existing session, if the most recent audio engine is available and can open the session's sample rate, the audio engine dialog may be skipped.
pl: Podczas otwierania istniejącej sesji, jeśli ostatnio używany silnik audio jest dostępny i obsługuje częstotliwość próbkowania tej sesji, okno wyboru silnika audio może zostać pominięte.

en: Options|Editor Undo
pl: Historia operacji edytora

en: Verify removal of last capture
pl: Potwierdzaj usuwanie ostatniego nagrania

en: Session Management
pl: Zarządzanie sesją

en: Make periodic backups of the session file
pl: Rób cykliczne kopie pliku sesji

en: Default folder for new sessions:
pl: Domyślny folder dla nowych sesji:

en: Maximum number of recent sessions
pl: Maksymalna liczba sesji w „ostatnich”

en: Group operations on selected tracks
pl: Operacje grupowe na wybranych ścieżkach

en: <b>When enabled</b> all selected tracks are assumed to be in a group. Operations like toggling solo, mute or changing gain are synchronized.
pl: <b>Jeśli włączone</b> wszystkie zaznaczone ścieżki traktowane są jak grupa. Takie operacje jak przełączanie solo, wyciszanie bądź zwiększanie wzmocnienia 
    będą synchronizowane.

en: Drag and drop import always copies files to session
pl: Import „drag and drop” zawsze kopiuje pliki do sesji

en: Cache Folder for downloaded Freesound clips:
pl: Folder, w którym przechowywane są pliki Freesound:

en: Save loudness analysis as image file after export
pl: Zapisz wynik analizy głośności w formie obrazka po eksporcie sesji

en: Save Mixer screenshot after export
pl: Zapisz zrzut ekranu miksera po eksporcie sesji

en: New Version Check
pl: Sprawdzanie dostępności nowej wersji programu

en: Check for announcements at application start
pl: Podczas uruchamiania aplikacji sprawdzaj ogłoszenia o nowościach

en: An anonymous request is performed to query announcements by contacting
    %1
pl: Aby sprawdzić aktualne ogłoszenia, wysyłane jest anonimowe żądanie do
    %1

en: GUI Lock
pl: Blokowanie GUI

en: Lock timeout (seconds)
pl: Blokuj GUI po (sekundy)

en: Lock GUI after this many idle seconds (zero to never lock)
pl: Blokuj GUI po ustawionych tu sekundach bezczynności (zero – nigdy nie blokuj)

en: System Screensaver Mode
pl: Tryb wstrzymywania wygaszacza ekranu

en: Never Inhibit
pl: Nigdy nie wstrzymuj

en: Inhibit while Recording
pl: Wstrzymuj podczas nagrywania

en: Inhibit while %1 is running
pl: Wstrzymuj jeśli %1 jest uruchomiony

en: Theme
pl: Temat

en: Color faders with track/bus colors
pl: Koloruj tłumiki barwą ścieżki/szyny

en: Draw "flat" buttons
pl: Rysuj „płaskie” przyciski

en: Draw "boxy" buttons
pl: Rysuj „prostokątne” przyciski

en: LED meter style
pl: Mierniki w stylu LED

en: Icon Set
pl: Zestaw ikon

en: Graphical User Interface
pl: Graficzny interfejs użytkownika

en: Highlight widgets on mouseover
pl: Podświetlaj elementy po najechaniu myszką

en: Show tooltips if mouse hovers over a control
pl: Pokazuj dymki po najechaniu myszką elementu

en: Render + hints on page background (requires restart)
pl: Render + hints na tle strony (wymaga restartu)

en: Update clocks at TC Frame rate
pl: Odświeżanie zegarów z częstotliwością TC

en: <b>When enabled</b> clock displays are updated every Timecode Frame (fps).
    
    <b>When disabled</b> clock displays are updated only every 100ms.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wyświetlane zegary są odświeżane z każdą ramką kodu czasowego (Timecode Frame – fps).
    
    <b>Jeśli wyłączone</b>, wyświetlane zegary odświeżane są co 100ms.

en: Blink Rec-Arm buttons
pl: Migaj przyciskami włączenia nagrywania

en: Blink Alert Indicators
pl: Migaj kontrolkami alarmów

en: Avoid strobing/blinking/flashing elements
pl: Unikaj błyskających i migających elementów

en: If enabled, disables meters in editor &amp; mixer, running clock updates and most blinking.
pl: Jeśli włączone, wyłączane są mierniki w edytorze i mikserze, odświeżanie zegarów i większość migających elementów.

en: Appearance/Recorder
pl: Wygląd/Panel nagrywania

en: Input Meter Layout
pl: Układ mierników wejść

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Appearance/Editor
pl: Wygląd/Edytor

en: Use name highlight bars in region displays (requires a restart)
pl: Pokazuj paski z nazwą w wyświetlanych regionach (wymaga restartu)

en: Region color follows track color
pl: Kolor regionu odpowiada kolorowi ścieżki

en: Show Region Names
pl: Pokaż nazwy regionów

en: Show Selection Marker
pl: Pokazuj znaczniki zaznaczenia

en: Waveforms color gradient depth
pl: Głębokość gradientu wykresu fali audio

en: Timeline item gradient depth
pl: Głębokość gradientu osi czasu

en: Track name ellipsize mode
pl: Tryb skracania nazw ścieżek

en: Ellipsize start of name
pl: Ukryj początek nazwy

en: Ellipsize middle of name
pl: Ukryj środek nazwy

en: Ellipsize end of name
pl: Ukryj koniec nazwy

en: Choose which part of long track names are hidden in the editor's track headers
pl: Wybór, która cześć nazwy ścieżki/szyny zostanie ukryta podczas wyświetlania jej w polach edytora

en: Add a visual gap below Audio Regions
pl: Rozmiar przerwy wyświetlanej poniżej regionu

en: Editor Meters
pl: Mierniki w edytorze

en: Show meters in track headers
pl: Pokaż mierniki przy parametrach ścieżki

en: Limit track header meters to stereo
pl: Ogranicz mierniki przy parametrach ścieżki do stereo

en: MIDI Editing
pl: Edycja MIDI

en: Display first MIDI bank/program as 0
pl: Wyświetlaj pierwszy bank/program MIDI jako 0

en: Don't display periodic (MTC, MMC) SysEx messages in MIDI Regions
pl: Nie wyświetlaj cyklicznych komunikatów SysEx (MTC, MMC) w regionach MIDI

en: Show velocity horizontally inside notes
pl: Pokaż poziome wskaźniki velocity wewnątrz nut

en: Use colors to show note velocity
pl: Koloruj nuty na podstawie velocity

en: Display note names in MIDI track headers
pl: Pokazuj nazwy nut MIDI przy parametrach ścieżek

en: Always
pl: Zawsze

en: When Available
pl: Kiedy dostępne

en: Never
pl: Nigdy

en: Appearance/Waveform
pl: Wygląd/Wykresy fal

en: Editor Waveforms
pl: Wykresy fal edytora

en: Show waveforms in regions
pl: Pokaż wykresy fal w regionach

en: Show waveforms while recording
pl: Pokaż wykresy fal podczas nagrywania

en: Show waveform clipping
pl: Pokaż na wykresach fal przesterowanie

en: Waveform scale
pl: Skala wykresów fal

en: linear
pl: liniowa

en: logarithmic
pl: logarytmiczna

en: Waveform shape
pl: Kształt wykresów fal

en: traditional
pl: tradycyjny

en: rectified
pl: wyprostowany

en: Trigger Grid
pl: Siatka wyzwalaczy

en: Trigger Masters
pl: Suma wyzwalaczy

en: Appearance/Mixer
pl: Wygląd/Mikser

en: Mixer Strip
pl: Pasek miksera

en: Use narrow strips in the mixer for new strips by default
pl: Dla nowych kanałów używaj domyślnie wąskich pasków miksera

en: Limit inline-mixer-strip controls per plugin
pl: Ogranicz liczbę parametrów w pasku per wtyczka do

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: 16 parameters
pl: 16 parametrów

en: 32 parameters
pl: 32 parametrów

en: 64 parameters
pl: 64 parametrów

en: 128 parameters
pl: 128 parametrów

en: Appearance/Application Bar
pl: Wygląd/Pasek aplikacji

en: Main Application Toolbar Items
pl: Elementy głównego paska narzędziowego aplikacji

en: Display Record/Punch Options
pl: Wyświetlaj opcje przełączników

en: Display Plugin Delay Compensation Control and Info
pl: Wyświetl sterowanie i parametry kompensacji opóźnienia wtyczek

en: Display Secondary Clock
pl: Wyświetlaj zegar dodatkowy

en: Display Cue Rec/Play Controls
pl: Wyświetlaj sterowanie nagr./odtw. Bitów

en: Display Selection Clock
pl: Wyświetlaj zegar zaznaczania

en: Display Navigation Timeline
pl: Wyświetlaj pasek osi czasu

en: Display Master Level Meter
pl: Wyświetlaj mierniki sumy

en: Display Monitor Section Info
pl: Wyświetlaj informacje sekcji monitorowania

en: Display Action-Buttons
pl: Wyświetlaj przyciski działań

en: Appearance/Size and Scale
pl: Wygląd/Rozmiar i skalowanie

en: User Interface Size and Scale
pl: Rozmiar i skalowanie interfejsu użytkownika

en: Drag Deadzone
pl: Rozmiar martwej strefy przesuwania

en: Huge
pl: Ogromny

en: This controls how far you need to move the mouse/pad before a drag operation begins.
    Larger values require more movement to start a drag, smaller values will make them begin after much less movement
pl: Określa jak daleko trzeba przesunąć myszką/padem zanim rozpocznie się operacja przeciągania.
    Większe wartości to konieczność mocniejszego przesunięcia, aby rozpocząć przeciąganie, mniejsze wartości oznaczają, że do rozpoczęcia przeciągania potrzeba mniejszego ruchu

en: Appearance/Colors
pl: Wygląd/Kolory

en: Colors
pl: Kolory

en: Use color-palette to assign color for new Tracks
pl: Użyj palety barw, żeby przyporządkować kolor dla nowych ścieżek

en: <b>When enabled</b> new Tracks are assigned a color from the stripable-color-palette in round-robin fashion.
    <b>When disabled</b> all new Tracks will use the FIRST color from the stripable-color-palette.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, dla nowych ścieżek zostaną przyporządkowane kolejne kolory z edytowalnej-palety-kolorów (round-robin).
    <b>Jeśli wyłączone</b>, dla wszystkich nowych ścieżek zostanie przyporządkowany PIERWSZY kolor z edytowalnej-palety-kolorów.

en: Use color-palette to assign color for new Busses
pl: Użyj palety barw, żeby przyporządkować kolor dla nowych szyn

en: <b>When enabled</b> new Buses are assigned a color from the stripable-color-palette in round-robin fashion.
    <b>When disabled</b> all new Buses will use the FIRST color from the stripable-color-palette.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, dla nowych szyn zostaną przyporządkowane kolejne kolory z edytowalnej-palety-kolorów (round-robin).
    <b>Jeśli wyłączone</b>, dla wszystkich nowych szyn zostanie przyporządkowany PIERWSZY kolor z edytowalnej-palety-kolorów.

en: Use color-palette to assign color for new VCA
pl: Użyj palety barw, żeby przyporządkować kolor dla nowych VCA

en: <b>When enabled</b> newly created VCAs are assigned a color from the stripable-color-palette in round-robin fashion.
    <b>When disabled</b> all new VCAs will have a neutral color from the theme.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, dla nowych VCA zostaną przyporządkowane kolejne kolory z edytowalnej-palety-kolorów (round-robin).
    <b>Jeśli wyłączone</b>, dla wszystkich nowych VCA zostanie przyporządkowany PIERWSZY kolor z edytowalnej-palety-kolorów.

en: Various Workarounds for Windowing Systems
pl: Różne poprawki dla systemów okienkowych

en: Rules for closing, minimizing, maximizing, and stay-on-top can vary with each version of your OS, and the preferences that you've set in your OS.
    
    You can adjust the options, below, to change how application windows and dialogs behave.
    
    These settings will only take effect after %1 is restarted.
pl: Sposoby zamykania, minimalizacji, maksymalizacji i umieszczania na wierzchu mogą różnić się w zależności od wersji systemu operacyjnego i jego konfiguracji.
    
    Poniższe opcje pozwalają na konfigurację zachowania okien i okienek dialogowych aplikacji.
    
    Po zmianie tych ustawień, konieczny jest restart programu %1.

en: Appearance/Quirks
pl: Wygląd/Poprawki

en: Use visibility information provided by your Window Manager/Desktop
pl: Użyj informacji o widoczności przekazanej przez menedżer okien/pulpit

en: If you have trouble toggling between hidden Editor and Mixer windows, try changing this setting.
pl: Można spróbować zmienić to ustawienie, jeśli występują problemy z przełączaniem pomiędzy ukrytymi oknami Edytora i Miksera etc.

en: Show/Hide splash screen instead of setting z-axis stack order
pl: Pokaż/ukryj ekran powitalny, zamiast ustawiać oś Z w kolejności okien

en: All floating windows are dialogs
pl: Wszystkie pływające okna są okienkami dialogowymi

en: Mark all floating windows to be type "Dialog" rather than using "Utility" for some.
    This may help with some window managers.
pl: Ustaw typ „Dialog”, zamiast „Utility” dla wszystkich pływających okienek.
    Ustawienie to może poprawiać zachowanie niektórych menedżerów okien.

en: Transient windows follow front window.
pl: Okna tymczasowe podążają za oknem głównym

en: Make transient windows follow the front window when toggling between the editor and mixer.
pl: Po włączeniu, okna tymczasowe będą podążały za oknem głównym podczas przełączania między edytorem a mikserem.

en: Float detached monitor-section window
pl: Pływające okno sekcji monitorowania po odłączeniu

en: When detaching the monitoring section, mark it as "Utility" window to stay in front.
pl: Przy odłączaniu sekcji monitoringu, zaznacz powstające okno jako „Utility”, co spowoduje, że pozostanie na wierzchu.

en: Allow resizing the audio/MIDI setup dialog
pl: Pozwól na zmianę rozmiaru okna „Konfiguracja Audio/MIDI”

en: On some XWayland systems the engine-dialog is blank when shown a second time (from the main menu). Allowing to resize the window works around this oddity.
pl: W niektórych systemach korzystających z XWayland okno dialogowe silnika pozostaje puste, jeśli zostało pokazane (wywołane z menu głównego) po raz drugi. Pozwolenie na zmianę jego rozmiaru umożliwia ominięcie tego problemu.

en: Use macOS to determine GUI redraw areas
pl: MacOS określa obszary GUI wymagające odświeżenia.

en: When enabled, macOS is in charge of what areas of the GUI are redrawn.
    When disabled, %1 manages this by itself
pl: Kiedy włączone, macOS określa obszary GUI wymagające odświeżenia.
    Kiedy wyłączone, zajmuje się tym %1

en: Graphics Acceleration
pl: Akceleracja grafiki

en: Render Canvas on openGL texture (requires restart)
pl: Wyświetlaj płótno na teksturze OpenGL (wymaga restartu)

en: Yes, with Retina scaling
pl: Tak, ze skalowaniem Retiny

en: Yes, low resolution
pl: Tak, w niskiej rozdzielczości

en: Render editor canvas, on a openGL texture which may improve graphics performance.
    This requires restarting %1 before having an effect
pl: Wyświetlanie płótna edytora jako tekstury openGL może zwiększyć wydajność grafiki.
    Po zmianie tego ustawienia, konieczny jest restart programu %1.

en: Use intermediate image-surface to render canvas (requires restart)
pl: Wykorzystaj pośrednią powierzchnię obrazu do renderowania płótna (wymaga restartu)

en: Render large parts of the application user-interface in software, instead of using 2D-graphics acceleration.
    This requires restarting %1 before having an effect
pl: Wyświetlaj duże fragmenty GUI aplikacji programowo, bez wykorzystania akceleracji 2D.
    Po zmianie tego ustawienia, konieczny jest restart programu %1

en: Possibly improve slow graphical performance (requires restart)
pl: Popraw (być może) niską wydajność operacji graficznych (wymaga restartu)

en: Disables hardware gradient rendering on buggy video drivers ("buggy gradients patch").
    This requires restarting %1 before having an effect
pl: Wyłącza sprzętowe wyświetlanie przejść na niepoprawnie działających sterownikach grafiki („buggy gradients patch”).
    Po zmianie tego ustawienia, konieczny jest restart programu %1

en: Default location of new windows
pl: Domyślne położenie nowych okien

en: Center of screen
pl: Środek ekranu

en: Mouse position
pl: Pozycja myszki

en: Center of screen, really
pl: Dokładnie środek ekranu

en: Center of parent window
pl: Środek okna-rodzica

en: Appearance/Translation
pl: Widok/Tłumaczenie

en: Internationalization
pl: Ustawienia międzynarodowe

en: Use translations
pl: Używaj tłumaczeń

en: These settings will only take effect after %1 is restarted (if available for your language preferences).
pl: Po zmianie tych ustawień, konieczny jest restart programu %1 (zmiany będą widoczne, jeżeli dostępna jest wybrana wersja językowa).

en: Appearance/Regions
pl: Wygląd/Regiony

en: Region Information
pl: Wyświetlanie informacji w regionach

en: Show xrun markers in regions
pl: Pokaż znaczniki „xrun” w regionach

en: Show cue markers in regions
pl: Pokaż znaczniki Bitów w regionach

en: Show gain envelopes in audio regions
pl: Pokaż obwiednię wzmocnienia w regionach audio

en: in all modes
pl: we wszystkich trybach

en: only in Draw and Internal Edit modes
pl: tylko w trybach rysowania i wewnętrznej edycji

en: Scroll and Zoom Behaviors
pl: Zachowanie przewijania i powiększania

en: Zoom to mouse position when zooming with scroll wheel
pl: Powiększaj do pozycji myszki podczas korzystania z kółka

en: Zoom with vertical drag in rulers
pl: Powiększaj przez pionowe przeciągnięcie na linijkach

en: Double click zooms to selection
pl: Podwójny klik powiększa do zaznaczenia

en: Update editor window during drags of the summary
pl: Odświeżaj okno edytora podczas przeciągania podglądu sesji

en: Auto-scroll editor window when dragging near its edges
pl: Przewijaj okno edytora przy przeciąganiu na brzegach

en: Auto-scroll speed when dragging playhead
pl: Prędkość przewijania podczas przeciągania głowicy

en: Limit zoom & summary view beyond session extents to
pl: Ogranicz widok powiększenia i podglądu sesji za koniec sesji do

en: 1 minute
pl: 1 minuty

en: 2 minutes
pl: 2 minut

en: 20 minutes
pl: 20 minut

en: 1 hour
pl: 1 godziny

en: 2 hours
pl: 2 godzin

en: 24 hours
pl: 24 godzin

en: Editor Behavior
pl: Zachowanie edytora

en: Move relevant automation when audio regions are moved
pl: Przesuń powiązaną automatykę przy przesuwaniu regionów

en: Ignore Y-axis when adding new automation-points
pl: Ignoruj oś Y przy dodawaniu punktów automatyki

en: <b>When enabled</b> new points drawn in any automation lane will be placed on the existing line, regardless of mouse y-axis position.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, nowe punkty w pasku automatyki będą rysowane na istniejącej linii, niezależnie od pozycji kursora myszki w osi Y.

en: Automation edit cancels auto hide
pl: Edycja automatyki wyłącza auto-ukrywanie

en: <b>When enabled</b> automatically displayed automation lanes remain visible if events are added to the lane.
    <b>When disabled</b>, spilled automation lanes are unconditionally hidden when a different control is touched.
    This setting only has effect if 'Show Automation Lane on Touch' is used.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, automatycznie wyświetlane paski automatyki pozostaną widoczne, gdy zostaną do nich dodane zdarzenia.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, rozmieszone paski automatyki zostaną bezwzględnie ukryte, kiedy zostanie dotknięty inny parametr.
    To ustawienie jest istotne tylko, gdy włączono opcję „Pokaż pasek automatyki przy dotknięciu”.

en: Default fade shape
pl: Domyślny kształt stopniowania dźwięku

en: Regions in edit groups are edited together
pl: Regiony ze wspólną edycją w grupie będą edytowane razem

en: whenever they overlap in time
pl: kiedy nakładają się w czasie

en: if either encloses the other
pl: jeżeli jeden zawiera się w drugim

en: if they have identical length, position and origin
pl: jeżeli mają taką samą długość, pozycję i pochodzenie

en: if they have identical length, position and layer
pl: jeżeli mają taką samą długość, pozycję i warstwę

en: Layering model
pl: Model warstw

en: later is higher
pl: późniejsza wyżej

en: manual layering
pl: ręczne układanie

en: After a Separate operation, in Range mode
pl: Po operacji oddzielenia w trybie zakresu

en: Clear the Range Selection
pl: Wyczyść zakres zaznaczenia

en: Preserve the Range Selection
pl: Pozostaw zakres zaznaczenia

en: Select the regions under the range.
pl: Zaznacz region w zakresie

en: After a Split operation, in Object mode
pl: Po operacji podziału w trybie chwytania

en: Clear the Region Selection
pl: Wyczyść zaznaczenie regionów

en: Select the newly-created regions BEFORE the split point
pl: Zaznacz nowo utworzone regiony PRZED punktem podziału

en: Select only the newly-created regions AFTER the split point
pl: Zaznacz nowo utworzone regiony ZA punktem podziału

en: Select the newly-created regions
pl: Zaznacz nowo utworzone regiony

en: unmodified regions in the existing selection
pl: niezmienione regiony w ramach istniejącego zaznaczenia

en: existing selection and newly-created regions before the split
pl: istniejące zaznaczenie i nowo utworzone regiony przed punktem podziału

en: existing selection and newly-created regions after the split
pl: istniejące zaznaczenie i nowo utworzone regiony za punktem podziału

en: Preserve existing selection, and select newly-created regions
pl: Zachowaj istniejące zaznaczenie i zaznacz nowo utworzone regiony

en: General Snap options:
pl: Ogólne opcje przyciągania:

en: Snap Threshold (pixels)
pl: Próg przyciągania (w pikselach)

en: Approximate Grid/Ruler granularity (pixels)
pl: Przybliżona gęstość siatki/linijek (w pikselach)

en: Region Editing
pl: Edycja regionów

en: Region Editing Preference
pl: Sposób edycji regionu

en: Only ever use the bottom pane
pl: Zawsze używaj dolnego panela

en: Open bottom pane, if necessary
pl: Otwórz dolny panel, jeśli wymagane

en: Use bottom pane if visible, or own window
pl: Użyj dolnego panela, jeśli widoczny, jeśli nie – oddzielne okno

en: Always use a separate window
pl: Zawsze używaj oddzielnego okna

en: Show "snapped cursor"
pl: Pokaż „przyciągnięty kursor”

en: Snap rubberband selection to grid
pl: Podczas zaznaczania obszarem przyciągaj jego granice do siatki

en: Grid switches to alternate selection for Internal Edit tools
pl: Siatka przełącza w alternatywny tryb podczas rysowania/edycji wewn.

en: Grid mode selection may change ruler visibility
pl: Wybór trybu siatki może zmieniać widoczność linijek

en: Rulers automatically change to follow the Grid mode selection
pl: Linijki automatycznie dostosowują się do trybu siatki

en: Snap Target Mode:
pl: Tryb przyciągania do obiektów:

en: When the Grid is enabled, snap to
pl: Jeśli siatka jest włączona, przyciągaj do

en: Snap Targets
pl: Obiektów przyciągających

en: Both the Grid and Snap Targets
pl: Siatki i obiektów przyciągających

en: Snap Targets:
pl: Obiekty przyciągające:

en: Region Sync Points
pl: Punkty synchronizacji regionów

en: Region Starts
pl: Początki regionów

en: Region Ends
pl: Końce regionów

en: Editor/Modifiers
pl: Edytor/Klawisze modyfikujące

en: Keyboard Modifiers
pl: Klawisze modyfikujące

en: Allow non quarter-note pulse
pl: Nie ograniczaj tempa do ćwierćnut

en: <b>When enabled</b> %1 will allow tempo to be expressed in divisions per minute
    <b>When disabled</b> %1 will only allow tempo to be expressed in quarter notes per minute
pl: <b>Jeśli włączone</b>, %1 pozwoli na wyrażanie tempa w dowolnym podziale minutowym
    <b>Jeśli wyłączone</b>, %1 pozwoli na wyrażanie tempa tylko w ćwierćnutach na minutę

en: Initial program change
pl: Początkowy komunikat Program Change

en: Editing
pl: Edycja

en: When drawing new notes, select only the last drawn note
pl: Podczas rysowania nowej nuty, zaznaczaj tylko narysowaną ostatnio

en: Scroll wheel use when editing MIDI adjusts selected note velocity
pl: Podczas edycji MIDI kółko myszy reguluje velocity wybranej nuty

en: Sound MIDI notes as they are selected in the editor
pl: Odtwarzaj nuty MIDI podczas zaznaczania w edytorze

en: Virtual Keyboard Layout
pl: Układ wirtualnej klawiatury

en: Mouse-only (no keyboard)
pl: Tylko myszka (bez klawiatury)

en: QWERTY Single
pl: QWERTY (krótka)

en: QWERTZ Single
pl: QWERTZ (krótka)

en: Default Visible Note Range
pl: Domyślny zakres widoczności nut

en: legal characters for MIDI note names|ABCDEFG#1234567890
pl: ABCDEFGH#1234567890

en: Default lower visible MIDI note
pl: Najniższa domyślnie widoczna nuta MIDI

en: Default upper visible MIDI note
pl: Najwyższa domyślnie widoczna nuta MIDI

en: Maximum note height
pl: Maksymalna wysokość nuty

en: MIDI Port Options
pl: Opcje portów MIDI

en: MIDI input follows MIDI track selection
pl: Wejście MIDI podąża za zaznaczeniem ścieżki

en: MIDI/MIDI Port Config
pl: MIDI/Konfiguracja portów MIDI

en: Prompt for new marker names
pl: Pytaj o nazwę nowych znaczników

en: <b>When enabled</b>, popup a dialog when a new marker is created to allow its name to be set as it is created.
    
    You can always rename markers by right-clicking on them.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, podczas tworzenia znacznika wyświetl okno dialogowe z zapytaniem o jego nazwę.
    
    Nazwę znacznika można zmieniać klikając na nim prawym przyciskiem myszki.

en: Stop at the end of the session
pl: Zatrzymaj się na końcu sesji

en: <b>When enabled</b> if %1 is <b>not recording</b>, and <b>all trigger-slots are unused</b> the transport is stopped when it reaches the current session end marker
    
    <b>When disabled</b> %1 will continue to roll past the session end marker at all times
pl: <b>Jeśli włączone</b>, gdy %1 aktualnie <b>nie nagrywa</b>, i <b>wszystkie sloty wyzwalania Bitów są nieaktywne</b>, odtwarzanie jest zatrzymane w momencie dojścia głowicy do znacznika końca sesji
    
    <b>Jeśli wyłączone</b>, %1 nie zatrzyma się po przejściu głowicy przez znacznik końca sesji

en: Keep record-enable engaged on stop
pl: Po zatrzymaniu pozostaw nagrywanie w pozycji włączonej

en: <b>When enabled</b> master record will remain engaged when the transport transitions to stop.
    <b>When disabled</b> master record will be disabled when the transport transitions to stop.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, po zatrzymaniu nagrywania główny przełącznik nagrywania pozostanie aktywny.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, po zatrzymaniu nagrywania główny przełącznik nagrywania zostanie zdezaktywowany.

en: Reset default speed on stop
pl: Powróć do standardowej prędkości po zatrzymaniu

en: <b>When enabled</b>, stopping the transport will reset the default speed to normal.
    <b>When disabled</b> any current default speed will remain in effect across transport stops.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, zatrzymanie odtwarzania/nagrywania spowoduje przywrócenie standardowej prędkości odtwarzania.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, aktualna prędkość zostanie utrzymana pomiędzy przerwami w odtwarzaniu/nagrywaniu

en: Disable per-track record disarm while rolling
pl: Nie pozwól na wyłączenie nagrywania na ścieżkach w trakcie nagrywania/odtwarzania

en: <b>When enabled</b> this will prevent you from accidentally stopping specific tracks recording during a take.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, uniemożliwia przypadkowe wyłączenie nagrywania na ścieżce w trakcie rejestracji/odtwarzania.

en: 12dB gain reduction during fast-forward and fast-rewind
pl: Zmniejszenie wzmocnienia o 12dB w trakcie przewijania

en: <b>When enabled</b> this will reduce the unpleasant increase in perceived volume that occurs when fast-forwarding or rewinding through some kinds of audio
pl: <b>Jeśli włączone</b>, zniwelowane zostanie niekomfortowe wrażenie zwiększenia odczuwalnej głośności w trakcie przewijania

en: Rewind/Fast-forward buttons change direction immediately
pl: Przyciski przewijania natychmiast zmieniają kierunek

en: <b>When enabled</b> rewind/ffwd controls will immediately change playback direction when appropriate.
    
    <b>When disabled</b> rewind/ffwd controls will gradually speed up/slow down playback
pl: <b>Jeśli włączono</b>, wciśnięcie przycisków przewijania przód/tył spowoduje natychmiastową zmianę kierunku odtwarzania.
    
    <b>Jeśli włączono</b>, wciśnięcie przycisków przewijania przód/tył zmieni kierunek odtwarzania stopniowo.

en: Allow auto-return after rewind/ffwd operations
pl: Pozwól na autopowracanie po przewijaniu

en: <b>When enabled</b> if auto-return is enabled, the playhead will auto-return after rewind/ffwd operations
    
    <b>When disabled</b> the playhead will never auto-return after rewind/ffwd operations
pl: <b>Jeśli włączone</b>, gdy włączono autoprzewijanie, głowica wróci do pierwotnego położenia także po operacji przewijania
    
    <b>Jeśli wyłączone</b>, głowica nie powróci do pierwotnego położenia po operacji przewijania.

en: Preroll
pl: Odtwarzanie z rozbiegiem

en: The amount of preroll to apply when <b>Play with Preroll</b> or <b>Record with Preroll</b>is initiated.
    
    If <b>Follow Edits</b> is enabled, the preroll is applied to the playhead position when a region is selected or trimmed.
pl: Długość rozbiegu przy funkcji <b>Odtwarzaj z rozbiegiem</b> lub <b>Nagrywaj z rozbiegiem</b>
    
    Jeśli opcja „Follow Edits" jest włączona, rozbieg jest wykorzystany do ustawienia pozycji głowicy, kiedy region jest wybrany lub przycinany.

en: 4 Bars
pl: 4 takty

en: 2 Bars
pl: 2 takty

en: 1 Bar
pl: 1 takt

en: 0 (no pre-roll)
pl: 0 (bez rozbiegu)

en: 0.1 second
pl: 0,1 sekundy

en: 0.25 second
pl: 0,25 sekundy

en: 0.5 second
pl: 0,5 sekundy

en: 1.0 second
pl: 1,0 sekundy

en: 2.0 seconds
pl: 2,0 sekundy

en: Create a marker when a MIDI program change is received (and RECORDING)
pl: Utwórz znacznik, kiedy otrzymano komunikat MIDI „program change” (dotyczy nagrywania)

en: Locate to the next matching scene marker when a MIDI program change is received (and NOT recording)
pl: Przejdź do następnego znacznika sceny, kiedy otrzymano komunikat MIDI „program change” (jeśli NIE włączono nagrywania)

en: Stop transport using the current grid (if any)
pl: Zatrzymaj nagrywanie/odtwarzanie na siatce (jeśli istnieje)

en: Looping
pl: Zapętlanie

en: Play loop is a transport mode
pl: Zapętl w trybie nagrywania/odtwarzania

en: <b>When enabled</b> the loop button does not start playback but forces playback to always play the loop
    
    <b>When disabled</b> the loop button starts playing the loop, but stop then cancels loop playback
pl: <b>Jeśli włączone</b>, przycisk pętli nie uruchamia odtwarzania, ale po włączeniu odtwarzania zostaje ono zapętlone
    
    <b>Jeśli wyłączone</b>, przycisk pętli włącza jej odtwarzanie, ale przycisk stop kasuje tryb zapętlony

en: Loop Fades
pl: Stopniowanie pętli

en: No fades at loop boundaries
pl: Bez przejść głośności na granicach pętli

en: Fade out at loop end
pl: Stopniowe wyciszanie na końcu pętli

en: Fade in at loop start & Fade out at loop end
pl: Stopniowe wyciszanie na początku i końcu pętli

en: Cross-fade loop end and start
pl: Przejście krzyżowe na końcu i początku pętli

en: Options for fades/crossfades at loop boundaries
pl: Opcje stopniowania głośności i przejść krzyżowych na krańcach pętli

en: Dropout (xrun) Handling
pl: Obsługa usterek xrun

en: Stop recording when an xrun occurs
pl: Kiedy wystąpi xrun, zatrzymaj nagrywanie

en: <b>When enabled</b> %1 will stop recording if an over- or underrun is detected by the audio engine
pl: <b>Jeśli włączone</b> %1 zatrzyma nagrywanie, gdy wystąpią błędy niedopełnienia/przepełnienia bufora interfejsu audio (xruns)

en: Create markers where xruns occur
pl: Utwórz znaczniki w miejscach wystąpienia xruns

en: Reset xrun counter when starting to record
pl: Czyść licznik xrun w momencie rozpoczęcia nagrywania

en: Transport/Chase
pl: Nagrywanie i odtwarzanie/Chase

en: Respond to MMC commands
pl: Odpowiadaj na komendy MMC

en: Inbound MMC device ID
pl: ID wejściowego urządzenia MMC

en: MMC Fast-wind behavior
pl: Zachowanie szybkiego przewijania MMC

en: Off (MMC fast-forward+rewind are ignored)
pl: Wył. (szybkie przewijanie MMC przód/tył ignorowane)

en: Marker Locate (MMC ffwd/rewd jumps to next/prior marker)
pl: Do znacznika (szybkie przewijanie MMC przeskakuje do kolejnego/poprzedniego znacznika)

en: Show Transport Masters Window
pl: Pokaż okno synchronizacji nagrywania/odtwarzania

en: Match session video frame rate to external timecode
pl: Dopasuj klatkaż wideo do zewnętrznego kodu czasowego

en: This option controls the value of the video frame rate <i>while chasing</i> an external timecode source.
    
    <b>When enabled</b> the session video frame rate will be changed to match that of the selected external timecode source.
    
    <b>When disabled</b> the session video frame rate will not be changed to match that of the selected external timecode source.Instead the frame rate indication in the main clock will flash red and %1 will convert between the external timecode standard and the session standard.
pl: Opcja konfiguruje wartość klatek na sekundę wideo (klatkaż) podczas podążania <i>(chasing)</i> za zewnętrznym źródłem synchronizacji.
    
    <b>Jeśli włączone</b>, klatkaż zostanie dopasowany do zewnętrznego źródła synchronizacji.
    
    <b>Jeśli wyłączone</b>, klatkaż sesji nie zostanie dopasowany do zewnętrznego źródła synchronizacji. Zamiast tego wskaźnik klatek na sekundę głównego zegara zapali się na czerwono i %1 zastosuje konwersję pomiędzy standardem zewnętrznego źródła synchronizacji, a standardem sesji.

en: BPM Resolution for incoming MIDI Clock
pl: Rozdzielczość BPM źródła zegara MIDI

en: quarters
pl: ćwierćnut(y)

en: This option can be used to quantize incoming MIDI clock to whole (or fractions of a) quarter note.
    
    Setting it to zero prevents any quantization, which can result in a rather jittery response to incoming MIDI Clock.
    
    Setting it to 1.0 quantizes to whole (integer) BPM values, and is the default.
    
    If you are using a MIDI clock source that quantizes to some fraction of a quarter note then adjust this setting to reflect that.
pl: Opcja może być użyta do kwantyzacji przychodzącego zegara MIDI do wartości ćwierćnuty (bądź jej części).
    
    Ustawienie na zero wyłącza kwantyzację, co prawdopodobnie będzie skutkowało niestabilną reakcją na przychodzący zegar MIDI.
    
    Ustawienie na 1,0 pozwala na kwantyzację do całkowitych wartości BPM (jest to wartość domyślna).
    
    Jeżeli używane źródło zegara MIDI kwantyzuje do ułamkowych wartości ćwierćnuty, należy to odzwierciedlić wpisując odpowiednią wartość.

en: MIDI Clock
pl: Zegar MIDI

en: Transport/Generate
pl: Nagrywanie i odtwarzanie/Wysyłanie

en: Linear Timecode (LTC) Generator
pl: Wysyłanie Linear Timecode (LTC)

en: Enable LTC generator
pl: Włącz wysyłanie LTC

en: Send LTC while stopped
pl: Wysyłaj LTC, kiedy zatrzymany

en: <b>When enabled</b> %1 will continue to send LTC information even when the transport (playhead) is not moving
pl: <b>Jeśli włączone</b>, %1 będzie wysyłał informację LTC nawet wtedy, gdy zatrzymano nagrywanie/odtwarzanie i głowica jest nieruchoma

en: LTC generator level [dBFS]
pl: Poziom wysyłania LTC [dBFS]

en: Specify the Peak Volume of the generated LTC signal in dBFS. A good value is  0dBu ^= -18dBFS in an EBU calibrated system
pl: Ustawia szczytową wartość głośności generowanego sygnał LTC w dBFS. Dobrą wartością jest  0dBu ^= -18dBFS w systemie skonfigurowanym zgodnie ze standardem EBU

en: MIDI Time Code (MTC) Generator
pl: Wysyłanie MIDI Time Code (MTC)

en: Enable MTC Generator
pl: Włącz wysyłanie MTC

en: Max MTC varispeed (%)
pl: Maksymalne wahania MTC (%)

en: Percentage either side of normal transport speed to transmit MTC.
pl: Procentowa wartość odchyłki prędkości sygnału MTC od wartości standardowej

en: Send MMC commands
pl: Wysyłaj komendy MMC

en: Outbound MMC device ID
pl: ID urządzania podczas wysyłania MMC

en: MIDI Beat Clock (Mclk) Generator
pl: Wysyłaj MIDI Beat Clock (Mclk)

en: Enable Mclk generator
pl: Włącza wysyłanie sygnału Mclk

en: Silence plugins when the transport is stopped
pl: Wycisz wtyczki, kiedy zatrzymano nagrywanie/odtwarzanie

en: <b>When enabled</b> plugins will be reset at transport stop. When disabled plugins will be left unchanged at transport stop.
    
    This mostly affects plugins with a "tail" like Reverbs.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wtyczki zostaną zresetowane w momencie zatrzymania nagrywania/odtwarzania. <b>Jeśli wyłączone</b>, stan wtyczek nie będzie zmieniany. 
    Różnica jest słyszalna przy wtyczkach, które wybrzmiewają dłużej, jak np. reverby.

en: Scan/Discover
pl: Wyszukiwanie/odnajdowanie

en: Scan for Plugins
pl: Wyszukaj wtyczki

en: Scan for [New] Plugins on Application Start
pl: Wyszukuj (nowe) wtyczki podczas startu aplikacji

en: <b>When enabled</b> new plugins are searched, tested and added to the cache index on application start. When disabled new plugins will only be available after triggering a 'Scan' manually
pl: <b>Jeśli włączone</b>, nowe wtyczki są wyszukiwane, testowane i dodawane do podręcznego indeksu podczas uruchamiania programu. <b>Jeśli wyłączone</b>, nowe wtyczki będą dostępne dopiero po użyciu funkcji „Wyszukaj wtyczki”

en: Always Display Plugin Scan Progress
pl: Zawsze wyświetlaj pasek postępu wyszukiwania wtyczek

en: <b>When enabled</b> a popup window showing plugin scan progress is displayed for indexing (cache load) and discovery (detect new plugins)
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wyświetlane jest okienko z paskiem postępu pokazującym indeksowanie (ładowanie pamięci podręcznej) i wykrywanie nowych wtyczek

en: Verbose Plugin Scan
pl: Szczegółowe wyszukiwanie wtyczek

en: <b>When enabled</b> additional information for every plugin is shown to the Plugin Manager Log.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, w dzienniku Menedżera Wtyczek wyświetlane są dodatkowe informacje odnośnie każdej wtyczki.

en: Open Plugin Manager window when missing plugins are found
pl: Otwórz okno Menedżera Wtyczek jeśli znaleziono brakujące wtyczki

en: <b>When enabled</b> the Plugin Manager is display at session load if the session contains any plugins that are missing, or plugins have been updated and require a rescan.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, Menedżer Wtyczek zostanie wyświetlony podczas wczytywania sesji, gdyby zawierała brakujące wtyczki bądź kiedy wtyczki zostały zaktualizowane i wymagają ponownego wyszukania.

en: Make new plugins active
pl: Aktywuj nowe wtyczki

en: <b>When enabled</b> plugins will be activated when they are added to tracks/busses.
    <b>When disabled</b> plugins will be left inactive when they are added to tracks/busses
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wtyczki zostaną włączone po daniu ich do ścieżek/szyn.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, wtyczki nie będą włączane po dodaniu ich do ścieżek/szyn i należy to zrobić ręcznie

en: Setup Sidechain ports when loading plugin with aux inputs
pl: Skonfiguruj porty Sidechain, gdy wczytywana jest wtyczka z wejściami Aux

en: <b>When enabled</b> sidechain ports are created for plugins at instantiation time if a plugin has sidechain inputs. Note that the ports themselves will have to be manually connected, so while the plugin pins are connected they are initially fed with silence.
    <b>When disabled</b> sidechain input pins will remain unconnected.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, porty sidechain zostaną utworzone podczas uruchamiania wtyczki, jeśli posiada ona odpowiednie wejścia. Należy zauważyć, że porty te muszą być potem ręcznie podłączone, co oznacza, że bezpośrednio po ich utworzeniu na wejściach pojawia się wyłącznie cisza.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, piny sidechain nie są podłączone.

en: Plugins/GUI
pl: Wtyczki/GUI

en: Plugin GUI
pl: GUI wtyczek

en: Automatically open the plugin GUI when adding a new plugin
pl: Podczas dodawania wtyczek automatycznie pokaż GUI

en: Automatically open instrument plugin GUI when adding a new MIDI Track/Bus
pl: Podczas dodawania nowej ścieżki/szyny MIDI automatycznie pokaż GUI wtyczki

en: Show only one plugin window at a time
pl: Pokaż tylko jedno okno wtyczki jednocześnie

en: <b>When enabled</b> at most one plugin GUI window can be on-screen at a time. <b>When disabled</b>, the number of visible plugin GUI windows is unlimited
pl: <b>Jeśli włączone</b>, w danym momencie na ekranie może znajdować się tylko okno jednej wtyczki. <b>Jeśli wyłączone</b>, liczba okienek GUI wtyczek jest nieograniczona

en: Closing a Plugin GUI Window
pl: Zamykanie GUI wtyczek

en: only hides the window
pl: tylko ukrywa okno

en: destroys the GUI instance, releasing resources
pl: usuwa instancję GUI, zwalniając zasoby

en: only destroys VST2/3 UIs, hides others
pl: usuwa GUI tylko dla wtyczek VST2/3, resztę ukrywa

en: Closing a plugin window, usually only hides it. This makes is fast to open the same plugin UI again at a later time.
    
    Most plugin UIs are inactive and do not consume any CPU resources while they are not mapped on the screen.
    
    However some plugins do consume significant CPU and GPU resources even when they are not currently displayed. This option allows one to work around the issue.
pl: Zamknięcie okna GUI wtyczki zazwyczaj tylko je ukrywa. Dzięki temu ponowne otworzenie tego okna może być znacząco szybsze.
    
    W przypadku większości wtyczek, kiedy UI nie jest pokazane na ekranie, nie zabiera ono żadnych zasobów CPU.
    
    Jednakże niektóre wtyczki potrafią zużywać znaczące ilości zasobów CPU/GPU, nawet gdy ich okno pozostaje ukryte. Ta opcja pozwala na obejście tego problemu.

en: Mixer Strip Inline Display
pl: Wyświetlanie parametrów w pasku miksera

en: Show Plugin Inline Display on Mixer Strip by default
pl: Domyślnie wyświetlaj parametry wtyczek w pasku miksera

en: Don't automatically open the plugin GUI when the plugin has an inline display mode
pl: Nie otwieraj GUI wtyczki automatycznie, jeśli posiada ona tryb wyświetlania w pasku

en: Automatically show 'Micro Edit' tagged controls on the mixer-strip
pl: Automatycznie pokazuj w pasku miksera parametry oznaczone tagiem „Micro Edit”

en: VST3 Knob Mode
pl: Tryb gałek VST3

en: Plugin Default
pl: Domyślny wtyczki

en: Circular with jump to clicked position (discouraged)
pl: Okrężny ze skokiem do klikniętej pozycji (niezalecane)

en: Circular without jump to clicked position
pl: Okrężny bez skoku do klikniętej pozycji

en: Linear: depending on vertical movement
pl: Liniowy: uzależniony od ruchu pionowego

en: These settings apply to new VST3 plugin instances only.
    Already loaded plugins retain the previous setting.
pl: Te ustawienia mają zastosowanie tylko do nowych instancji wtyczek VST3.
    Wtyczki już załadowane pozostają przy poprzednich ustawieniach.

en: Plugins/VST
pl: Wtyczki/VST

en: Enable Mac VST2 support (requires restart or re-scan)
pl: Włącz wsparcie Mac VST2 (wymaga restartu lub ponownego wyszukania)

en: Enable Windows VST2 support (requires restart or re-scan)
pl: Włącz wsparcie Windows VST2 (wymaga restartu lub ponownego wyszukania)

en: Enable Linux VST2 support (requires restart or re-scan)
pl: Włącz wsparcie Linux VST2 (wymaga restartu lub ponownego wyszukania)

en: Enable VST3 support (requires restart or re-scan)
pl: Włącz wsparcie VST3 (wymaga restartu lub ponownego wyszukania)

en: VST 2 Cache:
pl: VST 2 cache:

en: VST 2 Ignorelist:
pl: VST 2 lista ignorowanych:

en: Linux VST2 Path:
pl: Ścieżka Linux VST2:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Windows VST2 Path:
pl: Ścieżka Windows VST2:

en: VST 3 Cache:
pl: VST 3 cache:

en: VST 3 Ignorelist:
pl: VST 3 lista ignorowanych:

en: Additional VST3 Path:
pl: Dodatkowa ścieżka VST3:

en: Customizing VST3 paths is discouraged. Note that default VST3 paths as per <a href="https://steinbergmedia.github.io/vst3_dev_portal/pages/Technical+Documentation/Locations+Format/Plugin+Locations.html">specification</a> are always searched, and need not be explicitly set.
pl: Modyfikacja ścieżek VST3 jest niewskazana. Należy zwrócić uwagę, że zgodnie z <a href="https://steinbergmedia.github.io/vst3_dev_portal/pages/Technical+Documentation/Locations+Format/Plugin+Locations.html">tą specyfikacją</a> domyślne ścieżki VST3 są zawsze przeszukiwane i nie wymagają konfiguracji.

en: Conceal VST2 Plugin if matching VST3 exists
pl: Ukryj wtyczkę VST2, jeśli istnieje jej odpowiednik VST3

en: Plugins/Audio Unit
pl: Wtyczki/Audio Unit

en: Enable Audio Unit support (requires restart or re-scan)
pl: Włącz wsparcie Audio Unit (wymaga restartu lub ponownego wyszukania)

en: AU Cache:
pl: AU cache:

en: AU Ignorelist:
pl: AU lista ignorowanych:

en: Conceal LADSPA (LV1) Plugins if matching LV2 exists
pl: Ukryj wtyczkę LADSPA (LV1), jeśli istnieje jej odpowiednik LV2

en: Instrument
pl: Instrumenty

en: Ask to replace existing instrument plugin
pl: Zapytaj o zamianę istniejącej wtyczki instrumentu

en: Interactively configure instrument plugins on insert
pl: Interaktywnie konfiguruj wtyczkę instrumentu podczas uruchamiania

en: <b>When enabled</b> show a dialog to select instrument channel configuration before adding a multichannel plugin.
pl: <b>Jeśli włączono</b>, przed dodaniem instrumentu wielokanałowego, pokaż okno dialogowe z konfiguracją jego kanałów

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Reset Statistics
pl: Resetuj statystyki

en: Plugin chart (use-count) length
pl: Długość listy wykresów wtyczek

en: Plugin recent list length
pl: Długość listy ostatnich wtyczek

en: Record monitoring handled by
pl: Monitorowanie realizowane przez

en: Auto Input does 'talkback'
pl: Auto-wejście z funkcją „talkback”

en: <b>When enabled</b>, and Transport -> Auto-Input is enabled, %1 will always monitor audio inputs when transport is stopped, even if tracks aren't armed.
pl: <b>Jeśli włączone</b> oraz opcja Nagrywanie i odtwarzanie->Auto-wejście jest włączona, %1 pozostawi włączony odsłuch wejść audio, nawet jeśli głowica jest zatrzymana i na ścieżce nie włączono nagrywania

en: Solo controls are Listen controls
pl: Przełączniki solo dotyczą odsłuchu

en: Exclusive solo
pl: Ekskluzywne solo

en: Show solo muting
pl: Wyświetlanie wyciszania solo

en: Soloing overrides muting
pl: Solo nadrzędne nad wyciszeniem

en: Solo-in-place mute cut (dB)
pl: Stopień wyciszenia solo-in-place (dB)

en: Listen Position
pl: Punkt podsłuchu

en: after-fader (AFL)
pl: za tłumikiem (AFL)

en: pre-fader (PFL)
pl: przed tłumikiem (PFL)

en: PFL signals come from
pl: Sygnał PFL pochodzi

en: before pre-fader processors
pl: sprzed wtyczek umieszczonych przed tłumikiem

en: pre-fader but after pre-fader processors
pl: sprzed tłumika, ale zza wtyczek umieszczonych przed tłumikiem

en: AFL signals come from
pl: Sygnał AFL pochodzi

en: immediately post-fader
pl: bezpośrednio zza tłumika

en: after post-fader processors (before pan)
pl: zza wtyczek znajdujących się za tłumikiem (przed panoramą)

en: Master
pl: Suma

en: Enable master-bus output gain control
pl: Włącz analizator/normalizator głośności na sumie

en: I/O Resampler (vari-speed) quality
pl: Jakość re-samplera we/wy (vari-speed)

en: Off (no vari-speed)
pl: Wyłączone (brak vari-speed)

en: Low (16 samples latency)
pl: Niska (opóźnienie 16 sampli)

en: Moderate (32 samples latency), default
pl: Umiarkowana (opóźnienie 32 sampli), domyślna

en: Medium (64 samples latency)
pl: Średnia (opóźnienie 64 sampli)

en: High (96 samples latency)
pl: Wysoka (opóźnienie 96 sampli)

en: Very High (128 samples latency)
pl: Bardzo wysoka (opóźnienie 128 sampli)

en: Extreme (184 samples latency)
pl: Ekstremalna (opóźnienie 184 sampli)

en: Custom (%1 samples latency)
pl: Użytkownika (%1 sampli opóźnienia)

en: This setting will only take effect when the Audio Engine is restarted.
pl: Po zmianie tych ustawień, konieczny jest restart podsystemu audio

en: To facilitate vari-speed playback/recording, audio is resampled to change pitch and speed. This introduces latency depending on the quality. For consistency this latency is also present when not vari-speeding (even if no resampling happens).
    
    It is possible to disable this feature, which will also disable vari-speed. - Except if the audio-engine runs at a different sample-rate than the session, the quality is set to be at least 'Very High' (128 samples round-trip latency)
pl: Na potrzeby odtwarzania/nagrywania vari-speed (by możliwa była zmiana wysokości i szybkości odtwarzania dźwięku), wykonywana jest konwersja jego częstotliwości. Wprowadza to opóźnienia, które zależne są od jakości tego procesu. Dla zachowania spójności opóźnienie to jest wprowadzane nawet wtedy, kiedy vari-speed nie jest używane (a nawet wtedy, gdy nie zachodzi konwersja częstotliwości).
    
    Możliwe jest wyłączenie tej funkcjonalności, co jednocześnie wyłącza vari-speed. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy silnik audio działa z inną częstotliwością próbkowania, niż sesja – wtedy jakość ustawiana jest na wartość „Bardzo wysoka” (128 sampli opóźnienia w obie strony)

en: Default Track / Bus Muting Options
pl: Domyślne opcja wyciszania ścieżek/szyn

en: Mute affects pre-fader sends
pl: Wyciszanie dotyczy wysyłek przed tłumikiem

en: Mute affects post-fader sends
pl: Wyciszanie dotyczy wysyłek za tłumikiem

en: Mute affects control outputs
pl: Wyciszanie dotyczy wyjść kontrolnych

en: Mute affects main outputs
pl: Wyciszanie dotyczy głównych wyjść

en: Send Routing
pl: Tor wysyłek

en: Link panners of Aux and External Sends with main panner by default
pl: Domyślnie połącz regulację panoramy wysyłek zewn./Aux z główną panoramą

en: Audio Regions
pl: Regiony audio

en: Replicate missing region channels
pl: Odtwórz brakujące kanały w regionie

en: Track and Bus Connections
pl: Połączenia ścieżek i szyn

en: Auto-connect main output (master or monitor) bus to physical ports
pl: Automatycznie podłączaj wyjścia szyn sumy/monit. do portów fizycznych

en: <b>When enabled</b> the main output bus is auto-connected to the first N physical ports. If the session has a monitor-section, the monitor-bus output is connected to the hardware playback ports, otherwise the master-bus output is directly used for playback.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wyjście szyny głównej (sumy) jest automatycznie podłączone do pierwszych N fizycznych portów. Jeśli w sesji włączona jest sekcja monitorowania, jej wyjścia podłączone są do sprzętowych kanałów odtwarzania. Jeśli brak sekcji monitorowania, wtedy do odtwarzania wykorzystywane jest wyjście sumy.

en: Connect track inputs
pl: Podłącz wejścia ścieżek

en: automatically to physical inputs
pl: automatycznie do fizycznych wejść

en: manually
pl: ręcznie

en: Connect track and bus outputs
pl: Podłącz wejścia i wyjścia ścieżek oraz szyn

en: automatically to physical outputs
pl: automatycznie do fizycznych wyjść

en: automatically to master bus
pl: automatycznie do sumy miksera

en: Use 'Strict-I/O' for new tracks or busses
pl: Użyj „Strict-I/O” dla nowych ścieżek/szyn

en: Hardware Patchbay
pl: Połączenia sprzętowe

en: Restore hardware to hardware connections
pl: Przywróć połączenia sprzęt - sprzęt

en: When enabled, external per session hardware to hardware connections are restored on session load. This applies to internal backends (ALSA, Portaudio/ASIO, CoreAudio) only.
pl: Jeśli włączone, zewnętrzne połączenia sprzętowe per sesja zostają przywrócone podczas wczytywania sesji. Dotyczy to tylko silników wewnętrznych (ALSA, Portaudio/ASIO, CoreAudio).

en: Enable metronome only while recording
pl: Włącz metronom tylko podczas nagrywania

en: <b>When enabled</b> the metronome will remain silent if %1 is <b>not recording</b>.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, metronom pozostanie wyciszony, jeżeli %1 <b>nie nagrywa</b>.

en: Preferences|Metering
pl: Mierniki

en: Meterbridge meters
pl: Mierniki „Meterbridge”

en: Peak hold time
pl: Czas „peak hold”

en: short
pl: krótki

en: medium
pl: średni

en: long
pl: długi

en: DPM fall-off
pl: Szybkość opadania wskaźników

en: slowest [6.6dB/sec]
pl: najwolniejsza [6.6dB/sek.]

en: slow [8.6dB/sec] (BBC PPM, EBU PPM)
pl: wolna [8.6dB/sek.] (BBC PPM, EBU PPM)

en: moderate [12.0dB/sec] (DIN)
pl: umiarkowana [12.0dB/sek.] (DIN)

en: medium [13.3dB/sec] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)
pl: średnia [13.3dB/sek.] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)

en: fast [20dB/sec]
pl: szybka [20dB/sek.]

en: very fast [32dB/sec]
pl: bardzo szybka [32dB/sec]

en: Meter line-up level; 0dBu
pl: Poziom kalibracji mierników; 0dBu

en: Configure meter-marks and color-knee point for dBFS scale DPM, set reference level for IEC1/Nordic, IEC2 PPM and VU meter.
pl: Konfiguracja znaczników i kolorów punktów referencyjnych dla skali dBFS, poziomów referencyjnych dla mierników IEC1/Nordic, IEC2 PPM i VU.

en: IEC1/DIN Meter line-up level; 0dBu
pl: Poziom kalibracji miernika IEC1/DIN; 0dBu

en: Reference level for IEC1/DIN meter.
pl: Poziom referencyjny miernika IEC1/DIN.

en: VU Meter standard
pl: Standard miernika VU

en: 0VU = -2dBu (France)
pl: 0VU = -2dBu (Francja)

en: 0VU = 0dBu (North America, Australia)
pl: 0VU = 0dBu (Ameryka Północna, Australia)

en: 0VU = +4dBu (standard)
pl: 0VU = +4dBu (standardowy)

en: Peak indicator threshold [dBFS]
pl: Próg wskaźnika przesterowania [dBFS]

en: Specify the audio signal level in dBFS at and above which the meter-peak indicator will flash red.
pl: Poziom sygnału audio (w dBFS), przy którym wskaźnik przesterowania miernika zapali się na czerwono.

en: Default Meter Types
pl: Domyślne typy mierników

en: These settings apply to newly created tracks and busses. For the Master bus, this will be when a new session is created.
pl: Ustawienia te odnoszą się do nowo tworzonych ścieżek i szyn. Dla sumy miksera będzie to miało miejsce w momencie tworzenia sesji.

en: Default Meter Type for Master Bus
pl: Domyślny typ miernika dla sumy miksera

en: Default meter type for busses
pl: Domyślny typ miernika dla szyn

en: Default meter type for tracks
pl: Domyślny typ miernika dla ścieżek

en: Region Analysis
pl: Analiza regionów

en: Enable automatic analysis of audio
pl: Włącz automatyczną analizę regionów

en: Realtime Analyzer
pl: Analizator Realtime (RTA)

en: Limit concurrent RTA spectra
pl: Ogranicz ilość jednoczesnych wykresów RTA

en: 16 (fast CPUs)
pl: 16 (szybkie CPU)

en: 20 (very fast CPUs)
pl: 20 (bardzo szybkie CPU)

en: No Limit
pl: Bez limitu

en: Performance
pl: Wydajność

en: DSP CPU Utilization
pl: Użycie CPU przez DSP

en: Signal processing uses
pl: Przetwarzanie sygnału korzysta ze

en: all but one processor
pl: wszystkich CPU z wyjątkiem jednego

en: all available processors
pl: wszystkich CPU

en: %1 processor | %1 processors
pl[0]: %1 CPU
pl[1]: %1 CPU
pl[2]: %1 CPU

en: This setting will only take effect when %1 is restarted.
pl: Po zmianie tych ustawień, konieczny jest restart programu %1.

en: Power Management, CPU DMA latency
pl: Zarządzanie energią, opóźnienia DMA CPU

en: Lowest (prevent CPU sleep states)
pl: Najniższy (zapobiegaj usypianiu CPU)

en: %1 usec
pl: %1 usek.

en: This setting sets the maximum tolerable CPU DMA latency. This prevents the CPU from entering power-save states which can be beneficial for reliable low latency.
pl: Ustawia maksymalne dopuszczalne opóźnienie DMA procesora. Zapobiega to wchodzeniu CPU w stany oszczędzania energii i może mieć znaczenie dla osiągnięcia niskich opóźnień w sposób możliwie niezawodny.

en: This setting requires write access to `/dev/cpu_dma_latency'.
pl: To ustawienie wymaga dostępu do urządzenia „/dev/cpu_dma_latency”.

en: CPU/FPU Denormals
pl: Liczby zdenormalizowane CPU/FPU

en: Use DC bias to protect against denormals
pl: Użyj składowej stałej do ochrony przed wartościami zdenormalizowanymi

en: Processor handling
pl: Zarządzanie procesorem

en: no processor handling
pl: brak zarządzania procesorem

en: use FlushToZero
pl: użyj „FlushToZero”

en: use DenormalsAreZero
pl: użyj „DenormalsAreZero”

en: use FlushToZero and DenormalsAreZero
pl: użyj „FlushToZero” i „DenormalsAreZero”

en: Changes may not be effective until audio-engine restart.
pl: Zmiany mogą nie dać efektu do momentu restartu podsystemu audio.

en: Disk I/O Buffering
pl: Buforowanie we/wy dysku

en: Disk I/O threads
pl: Korzystaj z wątków we/wy dysku

en: all but two processor
pl: wszystkich CPU poza dwoma

en: Disk I/O thread scheduling policy
pl: Polityka schedulingu wątków we/wy dysku

en: No priority
pl: Bez priorytetów

en: Realtime (FIFO)
pl: Czas rzeczywisty (FIFO)

en: Realtime (Round Robin)
pl: Czas rzeczywisty (Round Robin)

en: Memory Usage
pl: Użycie pamięci

en: Waveform image cache size (megabytes)
pl: Rozmiar cache obrazów fali dźwiękowej (w megabajtach)

en: Increasing the cache size uses more memory to store waveform images, which can improve graphical performance.
pl: Zwiększenie rozmiaru pamięci podręcznej wykorzystywanej do przechowywania obrazu fali dźwiękowej może poprawić wydajność grafiki.

en: Thinning factor (larger value => less data)
pl: Współczynnik przerzedzania (większa wartość => mniej danych)

en: Automation sampling interval (milliseconds)
pl: Interwał próbkowania automatyki (w milisekundach)

en: Automatables
pl: Parametry automatyzowane

en: Limit automatable parameters per plugin
pl: Ogranicz liczbę automatyzowanych parametrów per wtyczka do

en: 256 parameters
pl: 256 parametrów

en: 512 parameters
pl: 512 parametrów

en: 999 parameters
pl: 999 parametrów

en: Some Plugins expose an unreasonable amount of control-inputs. This option limits the number of parameters that are listed as automatable without restricting the number of total controls.
    
    This reduces lag in the GUI and shortens excessively long drop-down lists for plugins with a large number of control ports.
    
    Note: This only affects newly added plugins and is applied to plugin on session-reload. Already automated parameters are retained.
pl: Niektóre wtyczki używają ogromnej ilości parametrów sterujących. Ta opcja ogranicza liczbę oznaczonych jako „automatyzowalne” bez ograniczenia ich liczby całkowitej.
    
    Zmniejsza to opóźnienia GUI i skraca długie listy rozwijane dla wtyczek posiadających wiele portów kontrolnych.
    
    Uwaga: dotyczy to wyłącznie wtyczek nowo dodawanych i zachodzi w momencie przeładowania sesji. Parametry już zautomatyzowane są pozostawiane.

en: Video
pl: Wideo

en: Video Server
pl: Serwer wideo

en: Triggering
pl: Wyzwalanie

en: If set, this identifies the input MIDI port that will be automatically connected to trigger boxes.
    
    It is intended to be connected to a NxN pad device (such as the Ableton Push 2 or Novation Launchpad)
    or a regular MIDI device capable of sending sequential note numbers (like a typical keyboard)
pl: Jeśli ustawione, wskazuje na port wejściowy MIDI, który będzie automatycznie podłączony do wyzwalaczy Bitów.
    
    Zakłada się, że będzie to połączenie do urządzeń typu pad NxX (jak Ableton Push 2 lub Novation Launchpad)
    lub zwykłych urządzeń MIDI posiadających możliwość wysyłanie sekwencji nut (jak typowe klawiatury)

en: Clip Library
pl: Biblioteka klipów

en: User writable Clip Library:
pl: Biblioteka klipów z zapisem użytkownika:

en: Reset Clip Library Dir
pl: Resetuj katalog biblioteki klipów

en: Disk Space:
pl: Przestrzeń dyskowa:

en: Discard Last Take
pl: Skasuj ostatnie nagranie

en: Reset Peak Hold
pl: Resetuj szczyty (peaks)

en: New Playlist for All Tracks
pl: Nowa lista odtw. dla wszystkich ścieżek

en: New Playlist for Rec-Armed
pl: Nowa lista odtw. dla ścieżek z wł. nagr.

en: Auto-Input
pl: Auto-wejście

en: Arm Tracks:
pl: Włącz nagr. na ścieżkach:

en: Right-click or Double-click here
    to add Tracks
pl: Prawy klik lub podwójny klik
    dodaje ścieżki

en: Record enable all tracks
pl: Włącz nagrywanie na wszystkich ścieżkach

en: Disable recording of all tracks
pl: Wyłącz nagrywanie na wszystkich ścieżkach

en: Reset peak-hold indicator of all input meters
pl: Resetuj szczyty (peaks) na wszystkich miernikach wejścia

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state
pl: Monitorowanie wejścia ścieżki powiązane z nagrywaniem/odtwarzaniem

en: Force all tracks to monitor Input, unless they are explicitly set to monitor Disk
pl: Wymuś monitorowanie wejścia dla wszystkich ścieżek, chyba że zostałyustawione na odsłuch z dysku

en: Force all tracks to monitor Disk playback, unless they are explicitly set to Input
pl: Wymuś odsłuch z dysku dla wszystkich ścieżek, chyba że zostały ustawione na monitorowanie wejścia

en: Create a new playlist for all tracks and switch to it.
pl: Utwórz nową listę odtwarzania dla wszystkich ścieżek i przełącz się na nią.

en: Create a new playlist for all rec-armed tracks
pl: Utwórz nową listę odtwarzania dla ścieżek z włączonym nagrywaniem

en: X-runs: Soundcard buffer under- or over-run occurrences in the last recording take
pl: Xruns: przepełnienia bądź niedopełnienia bufora interfejsu audio podczas ostatniego nagrania

en: Remaining Time:  Recording time available on the current disk with currently armed tracks
pl: Zapas czasu: dostępny czas nagrywania na obecnym dysku, uwzględniając ścieżki, na których włączono nagrywanie

en: Duration: Length of the most recent (or current) recording take
pl: Czas trwania ostatniego (lub bieżącego) nagrania

en: Delete the region AND the audio files of the last recording take
pl: Usunięcie regionów i plików audio ostatniego nagrania

en: Auto-input: when enabled, track input monitoring automatically follows transport state
pl: Auto-wejście: kiedy włączone, monitorowanie wejścia ścieżki automatycznie podąża za nagrywaniem/odtwarzaniem

en: Reset Input Peak Hold
pl: Resetuj szczyty (peaks)

en: Record Arm All Tracks
pl: Włącz nagrywanie na wszystkich ścieżkach

en: Disable Record Arm of All Tracks
pl: Wyłącz nagrywanie na wszystkich ścieżkach

en: Undo
pl: Cofnij

en: Window|Recorder
pl: Panel nagrywania

en: I/O Plugin Audio %1
pl: Wtyczka we/wy audio %1

en: I/O Plugin MIDI %1
pl: Wtyczka we/wy MIDI %1

en: Audio Input %1
pl: Wejście audio %1

en: MIDI Input %1
pl: Wejście MIDI %1

en: Create track for input
pl: Tworzenie ścieżki dla wejścia

en: Create new track connected to port '%1'
pl: Utwórz nową ścieżkę podłączoną do portu „%1”

en: Track name:
pl: Nazwa ścieżki:

en: Solo/Listen to this input
pl: Solo/odsłuch wejścia

en: Add a track for this input port
pl: Dodanie ścieżki do tego portu wejściowego

en: This port feeds %1 tracks. Click to show them
pl: To wejście jest przyporządkowane do %1 ścieżki(ek). Kliknij, aby je pokazać

en: This port is not feeding any tracks
pl: To wejście nie jest przyporządkowane do żadnej ścieżki

en: I/O Plugin input port '%1'
pl: Wejście wtyczki we/wy %1

en: Set or edit the custom name for input port '%1'
pl: Ustaw bądź zmień nazwę własną wejścia „%1”

en: Customize port name
pl: Ustaw nazwę wejścia

en: Port name
pl: Nazwa wejścia

en: audition this region
pl: przesłuchaj ten region

en: Sync point (relative to region)
pl: Punkt synchronizacji (relatywnie do regionu)

en: Sync point (absolute)
pl: Punkt synchronizacji (bezwzględnie)

en: File start
pl: Początek pliku

en: Region Effects
pl: Efekty regionu

en: Region Tempo (bpm)
pl: Tempo regionu (bpm)

en: Region Meter
pl: Metrum regionu

en: Sources:
pl: Źródła:

en: Source:
pl: Źródło:

en: undefined
pl: niezdefiniowane

en: change region start position
pl: zmiana pozycji początkowej regionu

en: change region end position
pl: zmiana pozycji końcowej regionu

en: change region length
pl: zmiana długości regionu

en: change region sync point
pl: zmiana punktu synchronizacji regionu

en: Automation Enable
pl: Włącz automatykę

en: Clear All Automation
pl: Wyczyść całą automatykę

en: Clear region fx automation
pl: Wyczyść automatykę fx regionu

en: Failed to load Region Effect Plugin
pl: Nie można załadować wtyczki efektu regionu

en: <b>%1</b>
    Double-click to show generic GUI.
pl: <b>%1</b>
    Podwójny klik pokazuje GUI standardowe.

en: Region Properties
pl: Właściwości regionu

en: RegionLayeringOrderEditor
pl: EdytorKolejnościWarstwRegionu

en: Region Name
pl: Nazwa regionu

en: Track:
pl: Ścieżka:

en: Choose Top Region
pl: Wybierz górny region

en: MISSING
pl: BRAK

en: Could not save region GUI settings to %1
pl: Nie można zapisać ustawień GUI regionu do %1

en: minutes
pl: min.

en: msecs
pl: msek.

en: secs
pl: sek.

en: %1 silent segment | %1 silent segments
pl[0]: %1 cichy segment
pl[1]: %2 ciche segmenty
pl[2]: %1 cichych segmentów

en: shortest = %1 %2
pl: najkrótsze = %1 %2

en: 
      (shortest audible segment = %1 %2)
pl: 
      (najkrótszy słyszalny segment = %1 %2)

en: Return
pl: Powrót

en: Percussive Onset
pl: Dźwięki perkusyjne

en: Note Onset
pl: Dźwięki melodyczne

en: Energy Based
pl: Analiza energii

en: Spectral Difference
pl: Różnica widma

en: High-Frequency Content
pl: Zawartość wysokich częstotliwości

en: Complex Domain
pl: Analiza złożona

en: Phase Deviation
pl: Odchylenie fazy

en: Modified Kullback-Liebler
pl: Zmodyfikowany Kullback-Liebler

en: Spectral Flux
pl: Strumień widmowy

en: Split region
pl: Podziel region

en: Snap regions
pl: Przyciągaj regiony

en: Conform regions
pl: Dopasuj regiony

en: Detection function
pl: Metoda wykrywania

en: Trigger gap (postproc)
pl: Min. odstęp między dźwiękami (postproc)

en: Peak threshold
pl: Próg dźwięków

en: Silence threshold
pl: Próg ciszy

en: Min Inter-Onset Time
pl: Min. czas między początkami dźwięków

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Cut Pos Threshold
pl: Próg pozycji cięcia

en: Operation
pl: Operacja

en: programming error: %1 (%2)
pl: błąd programowania: %1 (%2)

en: split regions (rhythm ferret)
pl: podziel regiony (rhythm ferret)

en: Comment Editor
pl: Edytor notek

en: Show this comment on next session load
pl: Pokaż tę notkę po wczytaniu sesji

en: Track/bus Group
pl: Grupa ścieżek/szyn

en: Relative
pl: Relatywnie

en: Muting
pl: Wyciszanie

en: Record enable
pl: Nagrywanie

en: Surround Send enable
pl: Włączona wysyłka surround

en: Active state
pl: Aktywna

en: RouteGroupDialog
pl: Grupa ścieżek/szyn

en: <b>Sharing</b>
pl: <b>Współdzielenie</b>

en: The group name is not unique. Please use a different name.
pl: Nazwa grupy nie jest unikalna. Należy wybrać inną nazwę.

en: Rec|R
pl: R

en: Record enabled
pl: Włączone nagrywanie

en: Rec|RS
pl: RS

en: Record Safe
pl: Blokada nagrywania

en: MidiInput|I
pl: W

en: MIDI input enabled
pl: Włączone wejście MIDI

en: Muted
pl: Wycziszona

en: Soloed
pl: Solo

en: SoloIso|SI
pl: SI

en: Solo Isolated
pl: Solo izolowane

en: SoloLock|SS
pl: SS

en: Solo Safe (Locked)
pl: Zablokowane solo

en: Only Show Tracks with Regions Under Playhead
pl: Pokaż tylko ścieżki, których regiony znajdują się pod głowicą

en: Tracks/Busses
pl: Ścieżki/szyny

en: Inputs
pl: Wejścia

en: Outputs
pl: Wyjścia

en: Plugins, Inserts & Sends
pl: Wtyczki, inserty i wysyłki

en: Display list item for renamed track/bus was not found!
pl: Lista wyświetlania dla zmienianej ścieżki/szyny nie znaleziona!

en: NO TRACK
pl: BRAK ŚCIEŻKI

en: Add Track or Bus
pl: Dodaj ścieżkę lub szynę

en: No Track or Bus Selected
pl: Nie zaznaczono ścieżki/szyny

en: RTAV|G
pl: G

en: RTAV|P
pl: P

en: RTAV|A
pl: A

en: Record (Right-click for Step Edit)
pl: Nagrywanie (prawy klik – edycja krokowa)

en: Record
pl: Nagrywanie

en: MIDI Controllers and Automation
pl: Kontrolery MIDI i automatyka

en: Show Existing Automation
pl: Pokaż istniejącą automatykę

en: Hide All Automation
pl: Ukryj całą automatykę

en: Processor automation
pl: Automatyka wtyczek

en: Fader
pl: Wzmocnienie

en: Pan
pl: Panorama

en: Overlaid
pl: Nałożone

en: Stacked
pl: W stosie

en: Layers
pl: Warstwy

en: Automatic (based on I/O connections)
pl: Automatyczne (na podstawie połączeń we/wy)

en: (Currently: Existing Material)
pl: (Teraz: istniejące nagranie)

en: (Currently: Capture Time)
pl: (Teraz: czas nagrania)

en: Align With Existing Material
pl: Wyrównaj z istniejącym nagraniem

en: Align With Capture Time
pl: Wyrównaj z czasem nagrania

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Audio (wallclock) time
pl: Czas audio (zegara)

en: Musical (beat) time
pl: Czas muzyczny (rytm)

en: Follow Session time domain
pl: Taki, jak tryb czasu sesji

en: Time Domain
pl: Tryb czasu

en: The name "%1" is reserved for %2
pl: Nazwa „%1” jest zarezerwowana dla %2

en: programming error:
pl: błąd programowania:

en: Parameters %1 - %2
pl: Parametry %1 - %2

en: After-fade listen (AFL)
pl: Podsłuch po tłumiku (AFL)

en: Pre-fade listen (PFL)
pl: Podsłuch przed tłumikiem (PFL)

en: Mute this track
    %2+Click to Override Group
    %1+%3+Click to toggle ALL tracks
    %4 for Momentary mute
    Right-Click for Context menu
pl: Wycisz tę ścieżkę
    %2+klik pomija grupę
    %1+%3+klik przełącza WSZYSTKIE ścieżki
    %4 wyciszenie tymczasowe
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: Enable Recording on this track
    %2+Click to Override group
    %1+%3+Click to toggle ALL tracks
    Right-Click for Context menu
pl: Włącz nagrywanie na tej ścieżce
    %2+klik pomija grupę
    %1+%3+klik przełącza WSZYSTKIE ścieżki
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: Show the strips that send to this bus, and control them from the faders
pl: Pokaż kanały, które wysyłają do tej szyny

en: Monitor input
pl: Monitorowanie wejścia

en: Monitor playback
pl: Monitorowanie odtwarzania

en: Rec-Safe
pl: Blokada nagrywania

en: Step Entry
pl: Edycja krokowa

en: Assign all tracks (prefader)
pl: Przyporządkuj wszystkie ścieżki (przed tłumikiem)

en: Assign all tracks and busses (prefader)
pl: Przyporządkuj wszystkie ścieżki i szyny (przed tłumikiem)

en: Assign all tracks (postfader)
pl: Przyporządkuj wszystkie ścieżki (za tłumikiem)

en: Assign all tracks and busses (postfader)
pl: Przyporządkuj wszystkie ścieżki i szyny (za tłumikiem)

en: Assign selected tracks (prefader)
pl: Przyporządkuj zaznaczone ścieżki (przed tłumikiem)

en: Assign selected tracks and busses (prefader)
pl: Przyporządkuj zaznaczone ścieżki i szyny (przed tłumikiem)

en: Assign selected tracks (postfader)
pl: Przyporządkuj zaznaczone ścieżki (za tłumikiem)

en: Assign selected tracks and busses (postfader)
pl: Przyporządkuj zaznaczone ścieżki i szyny (za tłumikiem)

en: Copy track/bus gains to sends
pl: Skopiuj wzmocnienie ścieżki/szyny do wysyłek

en: Set sends gain to -inf
pl: Ustaw wzmocnienie wysyłek na -inf

en: Set sends gain to 0dB
pl: Ustaw wzmocnienie wysyłek na 0dB

en: Solo Isolate
pl: Izolowane solo

en: Pre Fader Sends
pl: Wysyłki przed tłumikiem

en: Post Fader Sends
pl: Wysyłki za tłumikiem

en: Control Outs
pl: Wyjścia kontrolne

en: Main Outs
pl: Główne wyjścia

en: Surround Send
pl: Wysyłka surround

en: The name includes special characters (<>:"/\|?*) which is discouraged in track and bus names, due to filename restrictiosn on some systems.
pl: Nazwa zawiera znaki (<>:"/\|?*), które nie są zalecane jako nazwy ścieżek/szyn ze względu na ograniczenia w nazwach plików w niektórych systemach.

en: Rename Track
pl: Zmień nazwę ścieżki

en: Rename Bus
pl: Zmień nazwę szyny

en: Cannot create template directory %1
pl: Nie można utworzyć katalogu szablonów %1

en: Listen to this track
    %2+Click to Override Group
    %1+%3+Click to toggle ALL tracks
    %4 for Momentary listen
    Right-Click for Context menu
pl: Odsłuchuj tę ścieżkę
    %2+klik pomija grupę
    %1+%3+klik przełącza WSZYSTKIE ścieżki
    %4 odsłuch tymczasowy
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: Solo this track
    %2+Click to Override Group
    %1+%5+Click for Exclusive solo
    %1+%3+Click to toggle ALL tracks
    %4 for Momentary solo
    Right-Click for Context menu
pl: Wycisz tę ścieżkę
    %2+klik pomija grupę
    %1+%5+klik włącza „ekskluzywne solo„%1+%3+klik przełącza WSZYSTKIE ścieżki
    %4 solo tymczasowe
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: Left-click to invert polarity of channel %1 of this track. Right-click to show menu.
pl: Lewy klik odwraca polaryzację kanału %1 na tej ścieżce. Prawy
    klik pokazuje menu.

en: Click to show a menu of channels to invert polarity
pl: Kliknij, żeby pokazać listę kanałów do odwrócenia polaryzacji

en: New Playlist for track %1
pl: Nowa lista odtwarzania dla ścieżki %1

en: Select ...
pl: Wybierz...

en: New Playlist...
pl: Nowa lista odtwarzania...

en: Copy Playlist...
pl: Kopiuj listę odtwarzania...

en: New Playlist (for group)
pl: Nowa lista odtwarzania (dla grupy)

en: Copy Playlist (for group)
pl: Kopiuj listę odtwarzania (dla grupy)

en: Clear Current
pl: Wyczyść aktualną

en: Clear Current (for group)
pl: Wyczyść aktualną (dla grupy)

en: Copy from ...
pl: Skopiuj z...

en: Share with ...
pl: Współdziel z...

en: Steal from ...
pl: Zabierz z...

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Rename Playlist
pl: Zmiana nazwy listy odtwarzania

en: New name for playlist:
pl: Nowa nazwa listy odtwarzania:

en: Realtime Perceptual Analyzer
pl: Percepcyjny Analizator Realtime (RTA)

en: Rapid
pl: Bardzo szybko

en: Moderate
pl: Umiarkowanie

en: Noise Measurement
pl: Pomiar szumu

en: Bark
pl: Wyrównane

en: Medium
pl: Średnie

en: High
pl: Wysokie

en: Speed:
pl: Prędkość:

en: Warp:
pl: Odkształcenie:

en: Clear current set of analyzed signals (except for the master bus).
pl: Wyczyść bieżący zestaw analizowanych sygnałów (z wyjątkiem sumy).

en: Toggle analysis enable, pause the visual update. Left mouse press on the analysis area can temporarily freeze the display
pl: Włącza/wyłącza analizator, zamraża odświeżanie wykresu. Lewy klawisz myszy na obszarze wykresu tymczasowo zamraża wyświetlanie

en: Set analysis return time. Noise Measurement has a fallback time of 1dB in 2 seconds. Slow mode falls 5dB/s, Moderate 48dB/sec. Fast and Rapid mode are fast enough to be frequency dependent with Fast mode falling 96dB/s.
pl: Ustaw czas powrotu analizatora. Pomiar szumu ma czas powrotu 1dB/2 s. Tryb „wolno” opada w tempie 5 dB/s, tryb „umiarkowanie” 48 dB/s. Tryby „szybko” i „bardzo szybko” są na tyle szybkie, że zależą od konkretnej częstotliwości („szybko” opada w tempie 96 dB/s).

en: Frequency warp the spectrum to focus on given range. A high warp factor increases resolution in the low frequency range, while the Bark scale is a frequency scale on which equal distances correspond with perceptually equal distances.
pl: Odkształcanie wykresu spektrum dla uwydatnienia danego zakresu. Wysoki współczynnik odkształcenia uwydatnia zakres niskich częstotliwości, natomiast współczynnik wyrównany oznacza skalę częstotliwości, na której jednakowe odległości odpowiadają percepcyjnie równym odległościom.

en: Switch to newly-saved version
pl: Przełącz do nowo zapisanej sesji

en: Copy media to new session
pl: Skopiuj media do nowej sesji

en: Copy external media into new session
pl: Skopiuj zewnętrzne media do nowej sesji

en: Newly-saved session should be empty
pl: Nowo zapisana sesja powinna być pusta

en: Save as session name
pl: Zapisz pod nazwą

en: Parent directory/folder
pl: Katalog/folder źródłowy

en: Save as template
pl: Zapisz jako szablon

en: Template name:
pl: Nazwa szablonu:

en: Description:
pl: Opis:

en: Select folder to search for media
pl: Wybierz folder do wyszukania mediów

en: Click to add a new location
pl: Kliknij, aby dodać nowe położenie

en: the session folder
pl: folder sesji

en: Select Script to unload
pl: Wybierz skrypt do wyładowania

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Nazwa:</b>

en: <b>Instance Parameters</b>
pl: <b>Parametry instancji</b>

en: Region '%1'
pl: Region „%1”

en: Send: %1
pl: Wysyłka: %1

en: Zip/Archive Current Session
pl: Zipuj/archiwizuj bieżącą sesję

en: Exclude unused audio sources
pl: Pomiń nieużywane pliki audio

en: Archive Name:
pl: Nazwa archiwum:

en: Target directory/folder:
pl: Katalog/folder docelowy:

en: Audio Compression:
pl: Kompresja audio:

en: Archive Compression:
pl: Kompresja archiwum:

en: Note: This archives only the current session state, snapshots are not included.
pl: Uwaga: funkcja archiwizuje bieżący stan sesji, kopie migawkowe są pomijane.

en: Archiving Session
pl: Tworzenie archiwum sesji

en: Encoding Audio
pl: Kodowanie audio

en: Session Setup
pl: Konfiguracja sesji

en: Recent Sessions
pl: Poprzednie sesje

en: Check the website for more...
pl: Sprawdź stronę domową, aby dowiedzieć się więcej...

en: Click to open the program website in your web browser
pl: Kliknij aby otworzyć stronę domową programu w przeglądarce

en: NEW
pl: NOWA

en: RECENT
pl: OSTATNIE

en: OPEN
pl: OTWÓRZ

en: SETTINGS
pl: USTAWIENIA

en: Safe Mode: Disable all Plugins
pl: Tryb bezpieczny: wyłączenie wszystkich wtyczek

en: File Resolution
pl: Rozdzielczość pliku

en: Last Modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: %1 sessions
pl: Sesja programu %1

en: Session Archives
pl: Archiwa sesji

en: All supported files
pl: Wszystkie wspierane pliki

en: Session file %1 does not exist
pl: Plik sesji %1 nie istnieje

en: Session %1 is from a newer version of %2
pl: Sesja %1 pochodzi z nowszej wersji programu %2

en: Cannot get existing session information from %1
pl: Nie można uzyskać informacji o istniejącej sesji z %1

en: Delete the selected Template
pl: Skasuj zaznaczony szablon

en: Empty Template
pl: Pusty szablon

en: An empty session with factory default settings.
    
    Select this option if you are importing files to mix.
pl: Pusta sesja z ustawieniami domyślnymi.
    
    Wybierz tę opcję, jeśli importujesz pliki do miksu.

en: Session name:
pl: Nazwa sesji:

en: Create session folder in:
pl: Utwórz folder sesji w:

en: Select folder for session
pl: Wybierz folder sesji

en: Default Time Domain:
pl: Domyślny tryb czasu:

en: Audio Time
pl: Czas audio

en: Beat Time
pl: Czas muzyczny

en: The time domain controls how some items on the timeline respond to tempo map editing.
    
    If you choose Beat Time, some items (like markers) will move when you change tempo.
    
    If you choose Audio Time, these items will not move when you change tempo.
    
    The time domain also affects which ruler lanes will be initially visible.
    
    You can change the session's timebase anytime in Session -> Properties.
pl: Ustawienia rodzaju czasu bazowego wpływają na to, jak niektóre obiekty na osi czasu zachowują się podczas edycji mapy tempa
    
    Jeśli wybrano „Czas muzyczny” (rytmu), niektóre obiekty (jak znaczniki) przesuną się, jeśli tempo zostanie zmienione.
    
    Jeśli wybrano „Czas audio” (zegara), obiekty te nie zmienią położenia po zmianie tempa. 
    Rodzaj czasu bazowego ma również wpływ na to, które z pasków linijek będą domyślnie wyświetlone 
    
    Wartość tę można zmienić w każdej chwili w menu: Sesja -> Właściwości.

en: Template
pl: Szablon

en: Last modified with: %1
pl: Ostatnio modyfikowana w: %1

en: Remove session from recent list
pl: Usuń sesję z listy ostatnio używanych

en: EAN Check digit OK
pl: Cyfra kontrolna EAN OK

en: EAN Check digit error
pl: Błąd cyfry kontrolnej EAN

en: expected
pl: oczekiwana

en: EAN Length error
pl: Błąd długości EAN

en: Field
pl: Pole

en: Values (current value on top)
pl: Wartości (aktualne na górze)

en: User
pl: Użytkownik

en: Web
pl: Adres WWW

en: Organization
pl: Instytucja

en: Country
pl: Kraj

en: Title
pl: Tytuł

en: Track Number
pl: Numer utworu

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Grouping
pl: Kategoria

en: Artist
pl: Twórca

en: Genre
pl: Gatunek

en: Comment
pl: Komentarz

en: Year
pl: Rok

en: Album Artist
pl: Twórca albumu

en: Total Tracks
pl: Ilość utworów

en: Disc Subtitle
pl: Podtytuł płyty

en: Disc Number
pl: Numer płyty

en: Total Discs
pl: Liczba płyt

en: Compilation
pl: Składanka

en: EAN barcode
pl: Kod kreskowy EAN

en: People
pl: Personel

en: Lyricist
pl: Autor tekstu

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Remixer
pl: Autor remiksu

en: Arranger
pl: Aranżer

en: Engineer
pl: Realizator

en: Producer
pl: Producent

en: DJ Mixer
pl: DJ

en: Metadata|Mixer
pl: Autor miksu

en: School
pl: Szkoła

en: Instructor
pl: Wykładowca

en: Course
pl: Kurs

en: Edit Session Metadata
pl: Edycja metadanych sesji

en: Import session metadata
pl: Import metadanych sesji

en: Choose session to import metadata from
pl: Wybierz sesję, z której będą importowane metadane

en: This session file could not be read!
pl: Nie można odczytać tego pliku sesji!

en: The session file didn't contain metadata!
    Maybe this is an old session format?
pl: Plik sesji nie zawiera metadanych!
    Być może jest to starszy format sesji?

en: Import all from:
pl: Importuj wszystko z:

en: Session Properties
pl: Właściwości sesji

en: Timecode Settings
pl: Ustawienia kodu czasowego (timecode)

en: Timecode frames-per-second
pl: Liczba ramek na sekundę

en: 23.976
pl: 23,976

en: 24.975
pl: 24,975

en: 29.97
pl: 29,97

en: 29.97 drop
pl: 29,97 drop

en: 59.94
pl: 59,94

en: Pull-up / pull-down
pl: Korekcja +/-

en: 4.1667 + 0.1%
pl: 4,1667 + 0,1%

en: 4.1667
pl: 4,1667

en: 4.1667 - 0.1%
pl: 4,1667 - 0,1%

en: 0.1
pl: 0,1

en: -0.1
pl: -0,1

en: -4.1667 + 0.1%
pl: -4,1667 + 0,1%

en: -4.1667
pl: -4,1667

en: -4.1667 - 0.1%
pl: -4,1667 - 0,1%

en: Ext Timecode Offsets
pl: Przesunięcia dla zewn. TC

en: Slave Timecode offset
pl: Przesunięcie przychodzącego TC

en: The specified offset is added to the received timecode (MTC or LTC).
pl: Podane przesunięcie zostanie zastosowane dla odbieranego kodu czasowego (MTC lub LTC)

en: Timecode Generator offset
pl: Przesunięcie wychodzącego TC

en: Specify an offset which is added to the generated timecode (so far only LTC).
pl: Podane przesunięcie zostanie zastosowane dla wysyłanego kodu czasowego (obecnie tylko LTC)

en: JACK Transport/Time Settings
pl: Ustawienia dla transportu JACK

en: %1 is JACK Time Master (provides Bar|Beat|Tick and other information to JACK)
pl: %1 jest źródłem czasu dla transportu JACK (wysyła informacje o taktach, uderzeniach etc.)

en: A/V Synchronization
pl: Synchronizacja A/V

en: Use Video File's FPS Instead of Timecode Value for Timeline and Video Monitor.
pl: Używaj wartości FPS (klatki na sekundę) zamiast kodu czasowego na osi czasu i w podglądzie wideo

en: Apply Pull-Up/Down to Video Timeline and Video Monitor (Unless using JACK-sync).
pl: Dodaj korektę +/- do osi czasu/podglądu wideo (chyba, że włączono synchronizację JACK).

en: Audio Fades
pl: Przejścia audio:

en: Declick when transport starts and stops
pl: De-klik kiedy włączono/zatrzymano nagrywanie/odtwarzanie

en: Declick when monitor state changes
pl: De-klik podczas zmian stanu monitorowania

en: Region fades active
pl: Przejścia regionu włączone

en: Region fades visible
pl: Przejścia regionu widoczne

en: Sample format
pl: Format próbkowania

en: File type
pl: Typ pliku

en: Broadcast WAVE (4GB size limit)
pl: Broadcast WAVE (limit rozmiaru 4GB)

en: WAVE (4GB size limit)
pl: WAVE (limit rozmiaru 4GB)

en: RF64 (WAV compatible)
pl: RF64 (kompatybilny z WAV)

en: Files|Locations
pl: Ścieżki

en: File Locations
pl: Położenie plików

en: Search for audio files in:
pl: Wyszukuj pliki audio w:

en: Search for MIDI files in:
pl: Wyszukuj pliki MIDI w:

en: Filenames
pl: Nazwy plików

en: File Naming
pl: Format nazw plików

en: Prefix Track number
pl: Dodaj numer ścieżki

en: Adds the current track number to the beginning of the recorded file name.
pl: Dodaje numer bieżącej ścieżki na początku nazwy zapisywanego pliku.

en: Prefix Take Name
pl: Dodaj nazwę take'a

en: Adds the Take Name to the beginning of the recorded file name.
pl: Dodaje nazwę take'a (podejścia) na początku nazwy zapisywanego pliku.

en: Take Name
pl: Nazwa take'a

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state ("auto-input")
pl: Monitorowanie wejścia ścieżki powiązane z nagrywaniem/odtwarzaniem („auto-input”)

en: Cues containing clips disables implicit (auto) disk monitoring for the track
pl: Bity zawierające klipy wyłączają domyślny (automatyczny) odsłuch dysku ścieżki

en: Use monitor section in this session
pl: Włącz sekcję monitorowania dla tej sesji

en: Display Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Show Midi Tracks
pl: Pokaż ścieżki MIDI

en: Show Busses
pl: Pokaż szyny

en: Include Master Bus
pl: Pokaż sumę miksera

en: Button Area
pl: Obszar przycisków

en: Rec-enable Button
pl: Przycisk nagrywania

en: Mute Button
pl: Przycisk wyciszania

en: Solo Button
pl: Przycisk solo

en: Monitor Buttons
pl: Przyciski monitorowania

en: Fader as Gain Knob
pl: Tłumik jako gałka wzmocnienia

en: Name Labels
pl: Etykiety nazw

en: Track Name
pl: Nazwa ścieżki

en: Draw tool creates opaque MIDI regions
pl: Narzędzie rysowania tworzy nieprzeźroczyste regiony MIDI

en: MIDI region copies are independent
pl: Kopie regionu MIDI są niezależne

en: Policy for handling overlapping notes
     on the same MIDI channel
pl: Obsługa nakładających się nut
     na wspólnym kanale MIDI

en: never allow them
pl: nigdy nie pozwalaj

en: don't do anything in particular
pl: nic nie rób

en: replace any overlapped existing note
pl: zamień istniejącą nutę z nakładaną

en: shorten the overlapped existing note
pl: skróć istniejącą nakładającą się nutę

en: shorten the overlapping new note
pl: skróć nową (nakładaną) nutę

en: replace both overlapping notes with a single note
pl: wstaw jedną nutę zamiast obu nakładających się

en: Misc
pl: Różne

en: Miscellaneous Options
pl: Opcje różne

en: Default time domain
pl: Domyślny tryb czasu

en: Musical (beats) time
pl: Czas muzyczny (rytm)

en: New tracks and busses use session time
pl: Nowe ścieżki i szyny korzystają z czasu sesji

en: When enabled, new tracks and busses will use the current session default time domain.
    
    When disabled, new tracks and busses will use their primary data type to choose their time domain
    The time domain will determine what units are used for region and automation timing,
    which in turn will affect whether they will change to follow tempo map edits.
pl: Jeśli włączone, nowe ścieżki i szyny będą korzystać z domyślnego trybu czasu bieżącej sesji.
    
    Jeśli wyłączone, nowe ścieżki i szyny będą korzystać z domyślnego trybu czasu przyporządkowanego do rodzaju danej ścieżki/szyny.
    Tryb czasu determinuje jednostki używane do ustawień związanych z czasem regionów i automatyki,
    od czego z kolei uzależnione jest to, czy obiekty te będą podążały za zmianami mapy tempa.

en: Always count-in when recording
pl: Zawsze odliczaj podczas nagrywania

en: Project Banner
pl: Banner projektu

en: Show master bus comment window on session load
pl: Pokaż notkę szyny sumy po wczytaniu sesji

en: Defaults
pl: Wartości domyślne

en: Use these settings as defaults
pl: Użyj tych ustawień jako domyślnych

en: 24-bit integer
pl: 24-bity stałoprzecinkowy

en: 16-bit integer
pl: 16-bitów stałoprzecinkowy

en: 32-bit floating point
pl: 32-bity zmiennoprzecinkowy

en: by track number
pl: po numerze ścieżki

en: by track name
pl: po nazwie ścieżki

en: by file and track name
pl: po nazwie pliku i ścieżki

en: by instrument name
pl: po nazwie instrumentu

en: programming error: unknown midi track name source string %1
pl: błąd programowania: unknown midi track name source string %1

en: as new tracks
pl: jako nowe ścieżki

en: to selected tracks
pl: do zaznaczonych ścieżek

en: to source list
pl: do listy źródeł

en: programming error: unknown import mode string %1
pl: błąd programowania: unknown import mode string %1

en: Auto-play
pl: Autoodtwarzanie

en: <b>Sound File Information</b>
pl: <b>Informacje o pliku audio</b>

en: Length:
pl: Długość:

en: Timestamp:
pl: Data modyfikacji:

en: Tempo Map:
pl: Mapa tempa:

en: Tags:
pl: Tagi:

en: Could not read file: %1.
pl: Nie można odczytać pliku: %1

en: <b>MIDI File Information</b>
pl: <b>Informacja o pliku MIDI</b>

en: No tempo data
pl: Brak danych tempa

en: map with %1 sections
pl: mapuj z %1 sekcji

en: <b>File Information</b>
pl: <b>Informacja o pliku</b>

en: Could not use confusing filename [%1] (%2)
pl: Nie można użyć dwuznacznej nazwy [%1] (%2)

en: SoundFileBox: Could not tokenize string:
pl: SoundFileBox: Nie można podzielić ciągu na tokeny:

en: Audio files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Audio and MIDI files
pl: Pliku audio i MIDI

en: MIDI files
pl: Pliki MIDI

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Browse Files
pl: Przeglądanie plików

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Search Tags
pl: Wyszukiwanie etykiet

en: Sort:
pl: Sortowanie:

en: Longest
pl: Najdłuższe

en: Shortest
pl: Najkrótsze

en: Newest
pl: Najnowsze

en: Oldest
pl: Najstarsze

en: Most downloaded
pl: Najczęściej ściągane

en: Least downloaded
pl: Najrzadziej ściągane

en: Highest rated
pl: Najwyżej oceniane

en: Lowest rated
pl: Najniżej oceniane

en: License:
pl: Licencja:

en: More
pl: Więcej

en: Similar
pl: Podobne

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Search Freesound
pl: Przeszukuj Freesound

en: Press to import selected files
pl: Wciśnij, żeby zaimportować wybrane pliki

en: SoundFileBrowser: Could not tokenize string:
pl: SoundFileBrowser: Nie można podzielić ciągu na tokeny:

en: %1 more page of 100 results available | %1 more pages of 100 results available
pl[0]: Jest jeszcze %1 więcej strona ze 100 dostępnych
pl[1]: Są jeszcze %1 strony więcej ze 100 dostępnych
pl[2]: Jest jeszcze %1 stron więcej ze 100 dostępnych

en: No more results available
pl: Brak dalszych wyników

en: Failed to retrieve XML for file
pl: Nie można pobrać pliku XML

en: one track per file
pl: jedna ścieżka na plik

en: one track per channel
pl: jedna ścieżka na kanał

en: sequence files
pl: ustaw pliki obok siebie

en: all files in one track
pl: wszystkie pliki na jednej ścieżce

en: merge files
pl: połącz pliki

en: one region per file
pl: jeden region na plik

en: one region per channel
pl: jeden region na kanał

en: all files in one region
pl: wszystkie pliki w jednym regionie

en: One or more of the selected files
    cannot be used by %1
pl: %1 nie może użyć jednego
    lub kilku wybranych plików

en: Copy audio files to session
pl: Skopiuj pliki audio do sesji

en: Use MIDI Tempo Map
pl: Użyj mapę tempa MIDI

en: Import MIDI markers
pl: Importuj znaczniki MIDI

en: file timestamp
pl: czasie modyfikacji pliku

en: edit point
pl: punkcie edycji

en: playhead
pl: pozycji głowicy

en: session start
pl: początku sesji

en: <b>Add files:</b>
pl: <b>Dodaj pliki:</b>

en: <b>Insert at:</b>
pl: <b>Wstaw w:</b>

en: <b>Mapping:</b>
pl: <b>Mapowanie:</b>

en: <b>Sort order:</b>
pl: <b>Sortowanie:</b>

en: <b>MIDI Instrument:</b>
pl: <b>Instrument MIDI:</b>

en: <b>MIDI Track Names:</b>
pl: <b>Nazwy ścieżek MIDI:</b>

en: <b>Audio conversion quality:</b>
pl: <b>Jakość konwersji audio:</b>

en: Best
pl: Najlepsza

en: Quick
pl: Szybka

en: Fastest
pl: Najszybciej

en: by file name
pl: po nazwie pliku

en: by modification time
pl: po czasie modyfikacji

en: by selection order
pl: zgodnie z kolejnością zaznaczania

en: programming error: unknown import sort string %1
pl: błąd programowania: unknown import sort string %1

en: Speed Display (Context-click for options)
pl: Wyświetlanie prędkości (menu kontekstowe – dodatkowe opcje)

en: LogestShuttle|> 888.9%
pl: > 888.9%

en: LogestShuttle|> +00 st
pl: > +00 st

en: Percent
pl: Procenty

en: Shuttle speed control (Context-click for options)
pl: Sterowanie prędkością (menu kontekstowe – dodatkowe opcje)

en: Varispeed: change the default playback and recording speed
pl: Varispeed: zmiana domyślnej prędkości odtwarzania i nagrywania

en: VariSpeed|VS
pl: VS

en: Maximum speed
pl: Maksymalna prędkość

en: Surround Master Export
pl: Eksport sumy surround

en: Quick Audio Export
pl: Szybki eksport audio

en: Open the folder where files are exported
pl: Otwórz folder z wyeksportowanymi plikami

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: _Export
pl: _Eksportuj

en: Using time selection
pl: Korzystając z zaznaczenia

en: %1 (selection)
pl: %1 (zaznaczenie)

en: Session start to session end
pl: Od początku do końca sesji

en: Error: ADM BWF files timecode cannot be past 24h.
pl: Błąd: licznik kodu czasowego plików ADM BWF nie może przekroczyć 24 godzin.

en: Error: The file to be exported contains an illegal timecode value near the midnight boundary. Try moving the export-range earlier on the product timeline.
pl: Błąd: Eksportowany plik zawiera niewłaściwą wartość na granicy północy. Należy spróbować przesunąć zakres eksportu wcześniej na osi czasu.

en: _Abort
pl: _Przerwij

en: Export has been aborted due to an error!
    See the Log window for details.
pl: Eksport został przerwany z powodu błedu!
    Sprawdź dziennik zdarzeń.

en: Running Post-Export Command for '%1'
pl: Uruchamianie polecenia po eksporcie dla „%1”

en: Slot Properties:
pl: Właściwości slotu:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Jump
pl: Skok

en: Isolate
pl: Izolacja

en: MIDI Patches
pl: Programy MIDI

en: Velocity Sense:
pl: Czułość velocity:

en: Launch Style:
pl: Styl wyzwalania:

en: Launch Quantize:
pl: Kwantyzacja wyzwalania:

en: Cue Isolate:
pl: Izolacja Bitu:

en: Follow Count:
pl: Liczba powtórzeń:

en: Follow Length:
pl: Długość powtórzeń:

en: Clip Properties
pl: Właściwości klipu

en: Follow Options
pl: Opcje kontynuacji

en: Launch Options
pl: Opcje wyzwalania

en: Double-click to rename this clip
pl: Podwójny klik – zmiana nazwy tego klipu

en: Adjust audio gain (or MIDI velocity) for this slot
pl: Dopasuj wzmocnienie audio (lub MIDI velocity) dla tego slotu

en: Load a new file into this slot
pl: Ładuj nowy plik do tego slotu

en: Pick a color for this clip
pl: Wybierz kolor dla tego klipu

en: View and edit the programs (patches) that this MIDI clip will send to a synth
pl: Podgląd i edycja programów (presetów) MIDI, które zostaną wysłane do syntezatora przez ten klip

en: Allow this slot to send MIDI patches to a synth
pl: Pozwól na wysyłanie programów (presetów) MIDI do syntezatora

en: Number of times to repeat this clip's Follow Length before triggering the Follow-Action
pl: Liczba powtórzeń fragmentu tego klipu o długości zgodnej z parametrem „Długość powtórzeń”, zanim wyzwolona zostanie wybrana akcja kontynuacji

en: Click to use the Follow Length instead of the Clip Length
pl: Kliknij, aby użyć „Długości powtórzeń”, zamiast długości klipu

en: When enabled, the Follow Length is used instead of Clip Length
pl: Jeśli włączone, użyta jest wartość parametru „Długości powtórzeń”, zamiast długości klipu

en: MIDI Velocity Sensitivity for clip's volume
pl: Czułość MIDI velocity dla głośności klipu

en: Probability for the Left vs Right Follow-Action to be activated
pl: Prawdopodobieństwo wyzwolenia lewej bądź prawej akcji kontynuacji

en: Select an action that will occur when this clip ends
pl: Wybierz akcję, która zostanie wyzwolona po zakończeniu tego klipu

en: Set the behavior of this clip's launch button
pl: Ustaw zachowanie przycisku wyzwalania tego klipu

en: Clip will wait until the timeline passes this boundary before it triggers
pl: Klip będzie w stanie oczekiwania do momentu, w którym oś czasu nie przekroczy tego obszaru

en: If selected, this clip can 'take over' playback in the playback position of the prior clip
pl: Jeśli włączone, ten klip może „przejąć” odtwarzanie w pozycji odtwarzania poprzedniego klipu

en: If selected, this slot will not respond to Cue events (either starting or stopping)
pl: Jeśli włączone, ten slot nie będzie odpowiadał na zdarzenia Bitów (w tym uruchamianie i zatrzymywanie)

en: Gain (dB):
pl: Wzmocnienie (dB):

en: Velocity Adj:
pl: Dop. velocity:

en: %1%% Left
pl: %1%% Lewy

en: %1%% Right
pl: %1%% Prawy

en: User Email
pl: Email użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Make files public
pl: Opublikuj pliki

en: Open uploaded files in browser
pl: Otwórz wysłane pliki w przeglądarce

en: Make files downloadable
pl: Włącz możliwość ściągania plików

en: %1: %2 of %3 bytes uploaded
pl: %1: %2 z %3 bajtów wysłane

en: %1 loading ...
pl: Wczytywanie programu %1...

en: Add Speaker
pl: Dodaj głośnik

en: Remove Speaker
pl: Usuń głośnik

en: Azimuth:
pl: Azymut:

en: Programming error: %1
pl: Błąd programowania: %1

en: The audio/MIDI engine has stopped running unexpectedly.
    Something is probably wrong with your audio/MIDI device settings.
pl: Podsystem audio/MIDI nieoczekiwanie został zatrzymany.
    Prawdopodobnie wystąpił problem związany z ustawieniami urządzeń audio/MIDI.

en: Starting Audio/MIDI Engine
pl: Uruchamianie silnika audio/MIDI

en: Engine I/O device has changed since you last opened this session.
    Please verify that the new device has enough ports, or you may lose some i/o connections.
pl: Silnik urządzenia we/wy zmienił się od czasu ostatniego otwarcia tej sesji.
    Należy sprawdzić, czy nowe urządzenie zawiera odpowiednią ilość portów. W przeciwnym razie niektóre połączenia mogą zostać zagubione.

en: Extracting aaf failed
pl: Błąd przy rozpakowywaniu AAF

en: Copied Demo Session %1.
pl: Skopiowano sesję demo %1.

en: Pre-Release Warning
pl: Ostrzeżenie o wersji wstępnej

en: <span size="x-large" weight="bold">Welcome to this very-much-not-ready build of %1 %2</span>
    
    <span size="large">This is still very much a work-in-progress and many pre-existing
    editing features may be broken. In addition the functionality of the MIDI clip editing
    on the cue page is rapidly evolving, but if you are seeing this message it is not
    considered finished at this time.
    1) Please do <b>NOT</b> use this software with the expectation that it is stable or reliable
       though it may be so, depending on your workflow.
    2) Please wait for a helpful writeup of new features.
    3) <b>Please do NOT use the forums at ardour.org to report issues</b>.
    4) <b>Please do NOT file bugs for this alpha-development versions at this point in time</b>.
       There is no bug triaging before the initial development concludes and
       reporting issue for incomplete, ongoing work-in-progress is mostly useless.
    5) Please <b>DO</b> join us on IRC for real time discussions about %1 %2. You
       can get there directly from within the program via the Help -> Chat menu option.
    6) Please <b>DO</b> submit patches for issues after discussing them on IRC.
    
    Full information on all the above can be found on the support page at
    
                    http://ardour.org/support</span>
pl: <span size="x-large" weight="bold">Witamy w bardzo-nie-gotowym wydaniu programu %1 %2</span>
    
    <span size="large">To wydanie jest w dużym stopniu w trakcie tworzenia i wiele istniejących
    funkcjonalności edycyjnych może nie działać. Ponadto, funkcjonalność edycji klipów
    MIDI na panelu Bitów często się zmienia i jeśli widzisz tą wiadomośćto oznacza
    , że ta część nie jest jeszcze skończona.
    1) Prosimy <b>NIE</b> używać tego oprogramowania oczekując, że będzie ono stabilne i niezawodne,
       jednakże w zależności od sposobu wykorzystania, może takie być.
    2) Prosimy zaczekać, aż nowe funkcjonalności zostaną dobrze udokumentowane.
    3) <b>Prosimy NIE wysyłać informacji o błędach na forum ardour.org</b>.
    4) <b>Prosimy NIE wysyłać na tym etapie raportów o błędach dla wersji alfa/deweloperskiej</b>.
       W początkowej fazie tworzenia nowego wydania błędy nie są usuwane na bieżąco, więc
        wskazywanie ich w tej fazie rozwoju jest praktycznie bezużyteczne.
    5) Prosimy <b>o przyłączanie się</b> do dyskusji o programie %1 %2 na kanale IRC.
       Można to zrobić z poziomu aplikacji przez menu Pomoc -> Chat.
     6) Prosimy <b>o przesyłanie</b> łat na wykryte problemy po omówieniu ich na IRC.
    
    Więcej informacji odnośnie powyższych zagadnień znajduje się na naszej stronie wsparcia:
    
                    http://ardour.org/support</span>

en: >beat
pl: >uderzenie

en: >bar
pl: >takt

en: >EP
pl: >PE

en: rest
pl: pauza

en: g-rest
pl: s-pauza

en: back
pl: wstecz

en: Set note length to a whole note
pl: Ustaw długość nuty na całą nutę

en: Set note length to a half note
pl: Ustaw długość nuty na półnutę

en: Set note length to a quarter note
pl: Ustaw długość nuty na ćwierćnutę

en: Set note length to a eighth note
pl: Ustaw długość nuty na ósemkę

en: Set note length to a sixteenth note
pl: Ustaw długość nuty na szesnastkę

en: Set note length to a thirty-second note
pl: Ustaw długość nuty na trzydziestodwójkę

en: Set note length to a sixty-fourth note
pl: Ustaw długość nuty na sześćdziesięcioczwórkę

en: Set volume (velocity) to pianississimo
pl: Ustaw głośność (velocity) na pianississimo

en: Set volume (velocity) to pianissimo
pl: Ustaw głośność (velocity) na pianissimo

en: Set volume (velocity) to piano
pl: Ustaw głośność (velocity) na piano

en: Set volume (velocity) to mezzo-piano
pl: Ustaw głośność (velocity) na mezzopiano

en: Set volume (velocity) to mezzo-forte
pl: Ustaw głośność (velocity) na mezzoforte

en: Set volume (velocity) to forte
pl: Ustaw głośność (velocity) na forte

en: Set volume (velocity) to fortissimo
pl: Ustaw głośność (velocity) na fortissimo

en: Set volume (velocity) to fortississimo
pl: Ustaw głośność (velocity) na fortississimo

en: Stack inserted notes to form a chord
pl: Ustaw nuty w stos w celu utworzenia akordu

en: Extend selected notes by note length
pl: Wydłuż zaznaczone nuty o długość nuty

en: Use undotted note lengths
pl: Użyj długości nut bez kropek

en: Use dotted (* 1.5) note lengths
pl: Użyj długości nut z kropką (* 1,5)

en: Use double-dotted (* 1.75) note lengths
pl: Użyj długości nut z podwójną kropką (* 1,75)

en: Use triple-dotted (* 1.875) note lengths
pl: Użyj długości nut z potrójną kropką (* 1,875)

en: Insert a note-length's rest
pl: Wstaw pauzę o długości nuty

en: Insert a grid-unit's rest
pl: Wstaw pauzę o wartości jednostki siatki

en: Insert a rest until the next beat
pl: Wstaw pauzę do następnego uderzenia

en: Insert a rest until the next bar
pl: Wstaw pauzę do następnego taktu

en: Insert a bank change message
pl: Wstaw komunikat „Bank select”

en: Insert a program change message
pl: Wstaw komunikat „Program Change”

en: Move Insert Position Back by Note Length
pl: Cofnij pozycję wstawiania o długość nuty

en: Move Insert Position to Edit Point
pl: Przesuń pozycję wstawiania do punktu edycji

en: 1/Note
pl: 1/Nuta

en: Octave
pl: Oktawa

en: Step Entry: %1
pl: Edycja krokowa: %1

en: Insert Note A
pl: Wstaw nutę A

en: Insert Note A-sharp
pl: Wstaw nutę A#

en: Insert Note B
pl: Wstaw nutę H

en: Insert Note C
pl: Wstaw nutę C

en: Insert Note C-sharp
pl: Wstaw nutę C#

en: Insert Note D
pl: Wstaw nutę D

en: Insert Note D-sharp
pl: Wstaw nutę D#

en: Insert Note E
pl: Wstaw nutę E

en: Insert Note F
pl: Wstaw nutę F

en: Insert Note F-sharp
pl: Wstaw nutę F#

en: Insert Note G
pl: Wstaw nutę G

en: Insert Note G-sharp
pl: Wstaw nutę G#

en: Insert a Note-length Rest
pl: Wstaw pauzę o długości nuty

en: Insert a Snap-length Rest
pl: Wstaw pauzę o wartości jednostki przyciągania

en: Move to next octave
pl: Przejdź do kolejnej oktawy

en: Move to Next Note Length
pl: Przejdź do kolejnej długości nuty

en: Move to Previous Note Length
pl: Przejdź do poprzedniej długości nuty

en: Increase Note Length
pl: Zwiększ długość nuty

en: Decrease Note Length
pl: Zmniejsz długość nuty

en: Move to Next Note Velocity
pl: Przejdź do następnej wartości velocity nuty

en: Move to Previous Note Velocity
pl: Przejdź do poprzedniej wartości velocity nuty

en: Increase Note Velocity
pl: Zwiększ wartość velocity nuty

en: Decrease Note Velocity
pl: Zmniejsz wartość velocity nuty

en: Switch to the 1st octave
pl: Przełącz do 1-szej oktawy

en: Switch to the 2nd octave
pl: Przełącz do 2-giej oktawy

en: Switch to the 3rd octave
pl: Przełącz do 3-ciejj oktawy

en: Switch to the 4th octave
pl: Przełącz do 4-tej oktawy

en: Switch to the 5th octave
pl: Przełącz do 5-tej oktawy

en: Switch to the 6th octave
pl: Przełącz do 6-tej oktawy

en: Switch to the 7th octave
pl: Przełącz do 7-mej oktawy

en: Switch to the 8th octave
pl: Przełącz do 8-mej oktawy

en: Switch to the 9th octave
pl: Przełącz do 9-tej oktawy

en: Switch to the 10th octave
pl: Przełącz do 10-tej oktawy

en: Switch to the 11th octave
pl: Przełącz do 11-tej oktawy

en: Toggle Triple Notes
pl: Przełącz tryplety

en: Toggle Chord Entry
pl: Przełącz tryb akordów

en: Sustain Selected Notes by Note Length
pl: Podtrzymaj zaznaczone nuty o długość nuty

en: Set Note Length to Whole
pl: Ustaw długość nuty na całą nutę

en: Set Note Length to 1/2
pl: Ustaw długość nuty na 1/2

en: Set Note Length to 1/3
pl: Ustaw długość nuty na 1/3

en: Set Note Length to 1/4
pl: Ustaw długość nuty na 1/4

en: Set Note Length to 1/8
pl: Ustaw długość nuty na 1/8

en: Set Note Length to 1/16
pl: Ustaw długość nuty na 1/16

en: Set Note Length to 1/32
pl: Ustaw długość nuty na 1/32

en: Set Note Length to 1/64
pl: Ustaw długość nuty na 1/64

en: Set Note Velocity to Pianississimo
pl: Ustaw wartość velocity na pianississimo

en: Set Note Velocity to Pianissimo
pl: Ustaw wartość velocity na pianissimo

en: Set Note Velocity to Piano
pl: Ustaw wartość velocity na piano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Piano
pl: Ustaw wartość velocity na mezzopiano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Forte
pl: Ustaw wartość velocity na mezzoforte

en: Set Note Velocity to Forte
pl: Ustaw wartość velocity na forte

en: Set Note Velocity to Fortississimo
pl: Ustaw wartość velocity na fortississimo

en: No Dotted Notes
pl: Nuty bez kropek

en: Toggled Dotted Notes
pl: Przełącz nuty z kropkami

en: Toggled Double-Dotted Notes
pl: Przełącz nuty z podwójnymi kropkami

en: Toggled Triple-Dotted Notes
pl: Przełącz nuty z potrójnymi kropkami

en: L:%3d R:%3d Width:%d%%
pl: L:%3d P:%3d Szer.:%d%%

en: Panner|M
pl: M

en: Stereo Panner
pl: Panorama stereo

en: Width
pl: Szerokość

en: Export Track/Bus State
pl: Eksport stanu ścieżek/szyn

en: Complete Session
pl: Cała sesja

en: Selected Tracks/Busses
pl: Wybrane ścieżki/szyny

en: Local strip template (saved in session folder)
pl: Lokalny szablon sekcji miksera (zapisany w folderze sesji)

en: Global strip template (available for all sessions)
pl: Globalny szablon sekcji miksera (dostępny dla wszystkich sesji)

en: What to export:
pl: Zakres eksportu:

en: Export as:
pl: Eksport jako:

en: Import Track/Bus State
pl: Import stanu ścieżek/szyn

en: %1 tracks
pl: %1 ścieżka(ki)

en: Session Templates
pl: Szablony sesji

en: Local Strip Templates
pl: Lokalne szablony sekcji miksera

en: Global Strip Templates
pl: Globalne szablony sekcji miksera

en: %1 Track | %1 Tracks
pl[0]: %1 ścieżka
pl[1]: %1 ścieżki
pl[2]: %1 ścieżek

en: Local Track/Bus
pl: Lokalna ścieżka/szyna

en: External State
pl: Stan zewnętrzny

en: <i>New Track</i>
pl: <i>Nowa ścieżka</i>

en:  -- New Track --
pl: -- Nowa ścieżka --

en: New Track
pl: Nowa ścieżka

en: Clear Mapping
pl: Wyczyść mapowanie

en: Import all as new tracks
pl: Importów wszystko jako nowe ścieżki

en: Reset - auto-map by ID
pl: Resetuj – automatyczne mapowanie po ID

en: Reset - auto-map by name
pl: Resetuj – automatyczne mapowanie po nazwie

en: Actions
pl: Działania

en: Show all local tracks
pl: Pokaż wszystkie ścieżki

en: Strip Silence
pl: Usuń ciszę

en: Threshold
pl: Wartość progowa

en: Minimum length
pl: Minimalna długość

en: Fade length
pl: Długość przejścia

en: Color Selection: %1
pl: Wybór koloru: %1

en: Track Templates
pl: Szablony ścieżki

en: Save Description
pl: Zapisz opis

en: Export all
pl: Eksportuj wszystko

en: Template Name
pl: Nazwa szablonu

en: Description not saved
pl: Nie zapisano opisu

en: The description of template "%1" has been modified but has not been saved yet.
    Do you want to save it?
pl: Opis szablonu „%1” został zmieniony, ale nie został jeszcze zapisany.
    Zapisać?

en: Template of name "%1" already exists
pl: Szablon o nazwie „%1” istnieje

en: Could not parse template file "%1".
pl: Nie można przetworzyć pliku szablonu „%1”.

en: Could not make tmpdir: %1
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego: %1

en: Save Exported Template Archive
pl: Zapisz archiwum eksportowanego szablonu

en: Template archives
pl: Archiwa szablonów

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: The file %1 already exists.
pl: Plik %1 już istnieje.

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Exporting templates
pl: Eksportowanie szablonów

en: Import template archives
pl: Importuj archiwa szablonów

en: Importing templates
pl: Importowanie szablonów

en: Could not write to new template file "%1".
pl: Nie można pisać do nowego pliku szablonu „%1”.

en: Could not rename template directory from "%1" to "%2": %3
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu szablonu z „%1” na „%2”: %3

en: Could not rename state dir "%1" to "%2": %3
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu stanu z „” na „%2”: %3

en: Could not write new template file "%1".
pl: Nie można zapisać nowego pliku szablonu „%1”.

en: Could not remove old template file "%1": %2
pl: Nie można usunąć starego pliku szablonu „%1”: %2

en: Could not delete template file "%1": %2
pl: Nie można skasować pliku szablonu „%1”: %2

en: New Tempo
pl: Nowe tempo

en: End Beats per Minute:
pl: Koniec – uderzenia na minutę:

en: bar:
pl: takt:

en: beat:
pl: uderzenie:

en: Pulse:
pl: Puls:

en: Tap Source:
pl: Źródło nabijania:

en: Tap tempo
pl: Nabij tempo

en: one-hundred-twenty-eighth
pl: stodwudziestoósemka

en: whole
pl: cała nuta

en: half
pl: półnuta

en: third
pl: triola

en: quarter
pl: ćwierćnuta

en: eighth
pl: ósemka

en: sixteenth
pl: szesnastka

en: thirty-second
pl: trzydziestodwójka

en: sixty-fourth
pl: sześćdziesięcioczwórka

en: ramped
pl: zmienne

en: constant
pl: stałe

en: music
pl: muzyczny

en: Start Beats per Minute:
pl: Start – uderzenia na minutę:

en: Tempo Type:
pl: Rodzaj tempa:

en: Tempo begins at
pl: Tempo zaczyna się przy

en: Lock Style:
pl: Tryb dopasowania:

en: Manual Tap
pl: Ręczne nabicie

en: incomprehensible pulse note type (%1)
pl: nierozpoznany typ nuty pulsu (%1)

en: incomprehensible tempo type (%1)
pl: nierozpoznany rodzaj tempa (%1)

en: incomprehensible lock style (%1)
pl: nierozpoznany tryb dopasowania (%1)

en: second
pl: półnuta

en: Note value:
pl: Wartość nuty:

en: Lock style:
pl: Tryb dopasowania:

en: Beats per bar:
pl: Uderzenia na takt:

en: Time Signature begins at bar:
pl: Metrum zaczyna się przy takcie:

en: incomprehensible time signature denominator (%1)
pl: nierozpoznany denominator metrum (%1)

en: tempo map change
pl: zmiana mapy tempa

en: Track/Bus name (double click to edit)
pl: Nazwa ścieżki/szyny (podwójny klik – edycja)

en: This track is inactive. (right-click to activate)
pl: Ta ścieżka jest nieaktywna. (prawy klik – aktywacja)

en: Contents
pl: Zawartość

en: Quick but Ugly
pl: Szybko, ale niedokładnie

en: Skip Anti-aliasing
pl: Pomiń anti-aliasing

en: Minimize time distortion
pl: Minimalizuj zniekształcenia

en: Preserve Formants
pl: Zachowaj formanty

en: TimeFXDialog
pl: Okno rozciągania w czasie

en: Pitch Shift Audio
pl: Zmiana wysokości dźwięku

en: Time Stretch Audio
pl: Rozciąganie dźwięku

en: Octaves:
pl: Oktawy:

en: Semitones:
pl: Półtony:

en: Cents:
pl: Centy:

en: Time|Shift
pl: Zmień

en: TimeFXButton
pl: PrzyciskTimeFX

en: Stretch/Shrink
pl: Rozciągnij/skurcz

en: <b>Progress</b>
pl: <b>Postęp</b>

en: programming error: request for non-existent audio range (%1)!
pl: błąd programowania: żądanie nieistniejącego zakresu audio (%1)!

en: sample
pl: próbka

en: period
pl: okres

en: Inactive and record-armed tracks cannot be renamed
pl: zmiana nazwy ścieżek nieaktywnych bądź z włączonym nagrywaniem jest niemożliwa

en: this note's
pl: tej nuty

en: the previous note's
pl: poprzedniej nuty

en: this note's index
pl: indeksu tej nuty

en: the number of notes
pl: liczby nut

en: exactly
pl: dokładnie

en: a random number from
pl: wartości losowej z zakresu

en: equal steps from
pl: równych kroków z zakresu

en: note number
pl: numer nuty

en: start time
pl: początek

en: length
pl: długość

en: Transform
pl: Przekształcenie

en: Set
pl: Ustaw

en: Play from playhead
pl: Odtwórz od położenia głowicy

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Toggle record
pl: Przełącz nagrywanie

en: Play range/selection
pl: Odtwórz zakres/zaznaczenie

en: Go to start of session
pl: Przejdź do początku sesji

en: Go to end of session
pl: Przejdź do końca sesji

en: Play loop range
pl: Zakres pętli

en: MIDI Panic
    Send note off and reset controller messages on all MIDI channels
pl: Panika MIDI
    Wysyła na wszystkich kanałach MIDI komunikaty „note off” oraz resetuje kontrolery

en: Enable/Disable metronome
    
    Right-click to access preferences
    Mouse-wheel to modify level
    Signal Level: %1 dBFS
pl: Włącz/wyłącz metronom
    
    Prawy klik – preferencje
    Kółko – zmiana głośności
    Poziom sygnału: %1 dBFS

en: Add a new Transport Master
pl: Dodaj nowe źródło synchronizacji

en: Keep rolling if sync is lost
pl: Odtwarzaj/nagrywaj po utracie synchronizacji

en: <b>When enabled</b>, if the signal from a transport master is lost, %1 will keep rolling at its current speed.
    <b>When disabled</b>, loss of transport master sync causes %1 to stop
pl: <b>Jeśli włączone</b>, jeżeli zaniknie sygnał źródła synchronizacji, %1 nadal będzie odtwarzał/nagrywał z aktualną prędkością.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, po zaniknięciu sygnału synchronizacji %1 zatrzyma się

en: Sync Position + Delta
pl: Pozycja synchronizacji + delta

en: Last Message + Age
pl: Ostatni komunikat + czas otrzymania

en: Clock
    Synced
pl: Zegar
    synchro.

en: 29.97/
    30
pl: 29,97/
    30

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to use 29.97 fps instead of 30000/1001.
    SMPTE 12M-1999 specifies 29.97df as 30000/1001. The spec further mentions that drop-sample timecode has an accumulated error of -86ms over a 24-hour period.
    Drop-sample timecode would compensate exactly for a NTSC color frame rate of 30 * 0.9990 (ie 29.970000). That is not the actual rate. However, some vendors use that rate - despite it being against the specs - because the variant of using exactly 29.97 fps has zero timecode drift.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, przyjęta liczba klatek na sekundę (fps) zewnętrznego źródła zegara to 29,97, zamiast 30000/1001.
    SMPTE 12M-1999 definiuje wartość 29,97df jako 30000/1001. Ponadto specyfikacja podaje, że skumulowany błąd wynosi ~85ms w przedziale 24 godzin.
    Taka kompensacja kodu czasowego dokładnie odpowiada klatkażowi kolorowego standardu NTSC, czyli 30 * 0,9990 (tj. 29,970000). Nie jest to jednak wartość faktyczna, ale niektórzy dostawcy używają jej – mimo sprzeczności ze specyfikacją – ponieważ wariant 29,97 fps pozwala na całkowitą eliminację odchyłki kodu zegara.

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to be sample-clock synced to the audio interface
    being used by %1.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, zakłada się, że zewnętrzne źródło kodu czasowego jest zsynchronizowane z zegarem interfejsu audio,
    który jest używany przez program %1.

en: New transport master not added - check error log for details
pl: Nie dodano nowego źródła synchronizacji – należy sprawdzić informacje o błędach w dzienniku

en: Add Transport Master
pl: Dodaj źródło synchronizacji

en: Transpose MIDI
pl: Transpozycja MIDI

en: Transpose
pl: Transponuj

en: Select clip folder
pl: Wybierz folder klipów

en: Audition selected clip
pl: Odsłuch wybranego klipu

en: Stop the audition
pl: Zatrzymanie odsłuchu

en: Audition Volume
pl: Głośność odsłuchu

en: Open clip library folder
pl: Otwórz bibliotekę klipów

en: Refresh clip list
pl: Odśwież listę klipów

en: Select the Synth used for auditioning
pl: Wybierz instrument używany do odsłuchu

en: Show the GUI for the Auditioner Synth
pl: Pokaż GUI instrumentu wybranego do odsłuchu

en: Click to select a clip folder and edit your available clip folders
pl: Kliknięcie wybiera i edytuje foldery klipów

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Edit Sample Library Path
pl: Edycja ścieżki biblioteki klipów

en: Other...
pl: Pozostałe...

en: Download...
pl: Pobierz...

en: %1 Bundled Content
pl: Dołączone do programu %1

en: %1 (%2 Tracks, only the first track will be used)
pl: %1 (%2 ścieżki(ek), będzie użyta tylko pierwsza)

en: %1 notes on channel: %2%3
pl: %1 nut(y) na kanale: %2%3

en: , with pgms
pl: z prog.

en: Cannot get info from audio file %1 (%2)
pl: Nie można pobrać informacji z pliku audio %1 (%2)

en: Audition Synth
pl: Instrument do odsłuchu

en: Enabling multiple slots will result
    in an equal random probability of
    the selected slots being launched.
pl: Włączenie kilku slotów spowoduje, że
    każdy z nich zostanie wyzwolony z
    równym prawdopodobieństwem.

en: Jump Target for: %1
pl: Cel skoku dla: %1

en: Drop a clip here
    to create a new Track
pl: Upuść tu klip, aby
    utworzyć nową ścieżkę

en: Window|Cues
pl: Bity

en: Cue Page: Show Sidebar List
pl: Okno Bitów: pokaż panel boczny

en: Cue Page: Show Properties Bottom
pl: Okno Bitów: pokaż na dole panel właściwości

en: Clear Selected Slot
pl: Wyczyść wybrany slot

en: Trigger Cue %1
pl: Wyzwalaj Bit %1

en: Trigger Slot %1/%2
pl: Wyzwalaj slot %1/%2

en: Stop Cues %1
pl: Zatrzymaj Bity %1

en: Stop all cues now
pl: Natychmiast zatrzymaj wszystkie Bity

en: Stop all cues soon
pl: Zatrzymaj wkrótce wszystkie Bity

en: Switch controls from cue launching to cue recording
pl: Przełącz z trybu wyzwalania Bitów w tryb nagrywania

en: Click to stop all clips in this track
    Right-click to select properties for all clips in this track
pl: Kliknięcie zatrzymuje wszystkie klipy na tej ścieżce
    Prawy klik – wybór właściwości wszystkich klipów na tej ścieżce

en: Click to stop all clips
    Right-click to select properties for all clips in the grid
pl: Kliknięcie zatrzymuje wszystkie klipy
    Prawy klik – wybór właściwości wszystkich klipów w siatce

en: Set Trigger Color
pl: Ustaw kolor wyzwalacza

en: Select file to load into slot
pl: Wybierz plik do załadowania w slot

en: Load...
pl: Ładuj...

en: MIDI Learn
pl: Uczenie MIDI

en: MIDI un-Learn
pl: Bez-uczenia MIDI

en: Launch Style...
pl: Styl wyzwalania...

en: Quantization...
pl: Kwantyzacja...

en: Cue Isolate
pl: Izolacja Bitu

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Repeat
pl: Powtarzaj

en: Again
pl: Ponownie

en: Jump to: %1
pl: Skocz do: %1

en: Jump: Multi
pl: Skocz: Multi

en: Crisp
pl: Wyrazisty

en: Mixed
pl: Rózny

en: Click to select Follow-Actions for this clip
pl: Kliknięcie wybiera akcje kontynuacji dla tego klipu

en: Click to select this clip and edit its properties
    Right-Click for context menu
pl: Kliknięcie wybiera ten klip i edytuję jego właściwości
    Prawy klik – menu kontekstowe

en: Click to enable recording for the follow length
    %1-click to enable recording until stopped
pl: Kliknij, żeby włączyć nagrywania wg aktualnej długości
    %1-klik, żeby nagrywać do momentu zatrzymania

en: Stop other clips on this track.
    Right-click to select Launch Options for this clip
pl: Zatrzymaj pozostałe klipy na tej ścieżce.
    Prawy klik – wybór opcji wyzwalania tego klipu

en: Loading default ui configuration file %1
pl: Ładowanie pliku domyślnej konfiguracji ui %1

en: cannot read default ui configuration file "%1"
pl: nie można przeczytać domyślnego pliku konfiguracji ui „%1”

en: default ui configuration file "%1" not loaded successfully.
pl: ładowanie domyślnego pliku konfiguracji ui „%1” nie powiodło się.

en: Could not find default UI configuration file %1
pl: Nie można znaleźć domyślnego pliku konfiguracji UI %1

en: Loading color file %1
pl: Ładowanie pliku kolorów %1

en: cannot read color file "%1"
pl: nie można przeczytać pliku kolorów „%1”

en: color file "%1" not loaded successfully.
pl: plik kolorów „%1” nie został załadowany pomyślnie.

en: no theme file was found; colors will be odd
pl: nie znaleziono pliku motywu; kolory będą wydawać się dziwne

en: Color file %1 not saved
pl: Plik koloru %1 nie zapisany

en: Loading user ui configuration file %1
pl: Ładowanie pliku konfiguracji ui użytkownika %1

en: cannot read ui configuration file "%1"
pl: nie można przeczytać pliku konfiguracji ui „%1”

en: user ui configuration file "%1" not loaded successfully.
pl: ładowanie pliku konfiguracji ui „%1” nie powiodło się.

en: could not find any ui configuration file, canvas will look broken.
pl: nie można znaleźć pliku konfiguracji ui, płótno będzie wyglądało na uszkodzone

en: Config file %1 not saved
pl: Plik konfiguracji %1 nie zapisany

en: Could not remove temporary ui-config file "%1" (%2)
pl: Nie można usunąć tymczasowego pliku konfiguracji ui „%1” (%2)

en: could not rename temporary ui-config file %1 to %2 (%3)
pl: nie można zmienić nazwy tymczasowego pliku konfiguracji ui %1 na %2 (%3)

en: Color %1 not found
pl: Kolor %1 nie znaleziony

en: Unable to find UI style file %1 in search path %2. %3 will look strange
pl: Nie można znaleźć pliku stylu UI %1 w ścieżce %2. %3 będzie wyglądał dziwnie

en: Loading ui configuration file %1
pl: Ładowanie pliku konfiguracji ui %1

en: The current operation is not possible because of an error communicating with the audio hardware.
pl: Nie można wykonać bieżącej operacji ze względu na błąd komunikacji z urządzeniem audio.

en: Configure Hardware
pl: Konfiguracja sprzętu

en: bad XPM header %1
pl: zły nagłówek XPM %1

en: cannot find XPM file for %1
pl: nie można znaleźć pliku XMP dla %1

en: default
pl: domyślny

en: icon "%1" not found for icon set "%2", fallback to default
pl: nie znaleziono ikony „%1” z zestawu „%2”, wracam do domyślnych

en: cannot find icon image for %1 using %2
pl: nie znaleziono grafiki ikony %1, używam %2

en: Caught exception while loading icon named %1
pl: Wyjątek podczas ładowania ikony %1

en: format_position: negative timecode position: %1
pl: format_position: ujemna pozycja zegara: %1

en: Percentage:
pl: Procentowo:

en: Solo assigned channels
pl: Solo przyporządkowanych kanałów

en: Mute assigned channels
pl: Wyciszenie przyporządkowanych kanałów

en: Hide this VCA strip
pl: Ukryj ten pasek VCA

en: Click to show assigned channels only
pl: Klik pokazuje tylko przyporządkowane kanały

en: Assign Selected Channels
pl: Przyporządkuj zaznaczone kanały

en: Drop Selected Channels
pl: Porzuć zaznaczone kanały

en: Drop All Slaves
pl: Porzuć wszystkie przyporządkowane kanały

en: Click to show slaves only
pl: Kliknij, aby pokazać tylko przyporządkowane kanały

en: Click to show normal mixer
pl: Kliknij, aby pokazać pełen mikser

en: Do you really want to remove this VCA?
pl: Naprawdę usunąć ten VCA?

en: This action cannot be undone.
pl: To działanie nie może być cofnięte.

en: Virtual MIDI Keyboard
pl: Wirtualna klawiatura MIDI

en: Panic
pl: Panika

en: Set the MIDI Channel of the produced MIDI events
pl: Ustaw kanał MIDI generowanych komunikatów

en: The center octave, and lowest octave for keyboard control. Change with Arrow left/right.
pl: Środkowa oktawa i najniższa oktawa dla sterowania klawiaturą. Zmiana strzałkami lewo/prawo.

en: Available octave range, centered around the key-octave.
pl: Dostępny zakres oktaw, wyśrodkowany względem oktawy sterowanej klawiaturą.

en: The velocity to use with keyboard control. Use mouse-scroll for fine-grained control
pl: Velocity używane przy sterowaniu klawiaturą. Kółko myszki pozwala na dokładne ustawienie.

en: Chromatic transpose note events. Notes transposed outside the range of 0,,127 are discarded.
pl: Chromatyczna transpozycja nut. Nuty transponowane poza zakres 0...127 są pomijane.

en: Send MIDI Panic message for current channel
pl: Wysyła komunikat MIDI Panic na bieżącym kanale

en: Pitchbend: %1
    Use mouse-drag for sprung mode,
    mouse-wheel for persistent bends.
    F1-F4 and arrow-up/down keys jump
    to select values.
pl: Pitchbend: %1
    Tryb z powrotem sprężynowym – przeciągnięcia myszką.
    Niepowracające wartości odchylenia od stroju – kółko myszy.
    Klawisze F1-F4 i strzałki góra/dół – skok
    do ustalonych wartości

en: Modulation: %1
pl: Modulacja: %1

en: Set Video Track
pl: Ustaw ścieżkę wideo

en: Open Video Monitor Window
pl: Otwórz okno monitora wideo

en: Adjust Session Framerate to Match Video Framerate
pl: Dopasuj klataż sesji do klatkażu wideo

en: Reload docroot
pl: Odśwież katalog dokumentów

en: Video files
pl: Pliki wideo

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: <b>Video Information</b>
pl: <b>Informacja o pliku wideo</b>

en: End:
pl: Koniec:

en: Frame rate:
pl: Liczba klatek na sekundę (klatkaż):

en: Aspect Ratio:
pl: Proporcje kadru:

en: VideoServerIndex
pl: IndeksSerweraWideo

en:  %1 fps
pl:  %1 kl./s

en: VCA|D
pl: D

en: Unassign all channels
pl: Nie przyporządkowuj żadnych kanałów

en: Drop All Assigned Channels
pl: Porzuć wszystkie kanały

en: Parsing video file info failed. Is the Video Server running? Is the file readable by the Video Server? Does the docroot match? Is it a video file?
pl: Odczyt informacji o pliku wideo nie powiódł się. Czy serwer wideo działa? Czy plik może być odczytany przez serwer wideo? Czy katalog bazowy się zgadza? Czy to plik wideo?

en: Failed to set session-framerate: '%1' does not have a corresponding option setting in %2.
pl: Nie można ustawić klatkażu sesji: „%1” nie zawiera ustawień, które są skonfigurowane w programie %2.

en: Video file's framerate is not equal to %1 session timecode's framerate: '%2' vs '%3'
pl: Klatkaż pliku wideo jest inny, niż klatkaż kodu czasowego programu %1: „%2” vs „%3”

en: Video-server docroot mismatch. %1: '%2', video-server: '%3'. This usually means that the video server was not started by %1 and uses a different document-root.
pl: Niezgodność katalogu bazowego serwera wideo. %1: „%2”, serwer wideo: „%3”. To na ogół oznacza, że serwer wideo nie został uruchomiony przez program %1 i używa on odmiennego katalogu bazowego dla dokumentów.

en: Video-monitor 'xjadeo' was not found. Please install http://xjadeo.sf.net/ (a custom path to xjadeo can be specified by setting the XJREMOTE environment variable. It should point to an application compatible with xjadeo's remote-control interface 'xjremote').
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
pl: Nie znaleziono programu monitora wideo „xjadeo”. Należy go zainstalować (np. ze strony http://xjadeo.sf.net). Istnieje możliwość ustawienia ścieżki użytkownika do tego programu za pomocą zmiennej systemowej XJREMOTE. Powinna ona wskazywać na aplikację zgodną ze zdalnym interfejsem xjadeo „xjremote”.
    
    Więcej informacji: http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Video-monitor 'xjadeo' cannot be launched.
pl: Nie można uruchomić programu monitora wideo „xjadeo”.

en: Video-monitor 'xjadeo' version detection timed out.
pl: Przekroczono czas wykrywania wersji monitora wideo „xjadeo”.

en: Video-monitor 'xjadeo' is too old. Please install xjadeo version 0.7.7 or later. http://xjadeo.sf.net/
pl: Wersja monitora wideo „xjadeo” jest zbyt stara. Należy zainstalować wersję 0.7.7 lub nowszą. http://xjadeo.sf.net/

en: Video-decoder 'harvid' version detection timed out.
pl: Przekroczono czas wykrywania wersji dekodera wideo „harvid”.

en: Video Monitor: File Not Found.
pl: Monitor wideo: nie znaleziono pliku.

en: ffmpeg installation was not found on this system.
    %1 requires ffmpeg and ffprobe from ffmpeg.org - version 1.1 or newer.
    Video import and export is not possible until you install tools.
    
    The tools are included with the %1 releases from ardour.org and also available with the video-server at http://x42.github.com/harvid/
    
    Important: the files need to be installed in $PATH and named ffmpeg_harvid and ffprobe_harvid.
    If you already have a suitable ffmpeg installation on your system, we recommend creating symbolic links from ffmpeg to ffmpeg_harvid and from ffprobe to ffprobe_harvid.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
pl: Instalacja ffmpeg nie została znaleziona w tym systemie.
    %1 wymaga ffmpeg i ffprobe z ffmpeg.org ­– wersja 1.1 lub nowsza.
    Import i eksport wideo nie są możliwe, dopóki narzędzia te nie zostaną zainstalowane.
    
    Są one zawarte w wydaniach programu %1 ze strony ardour.org oraz dostępne wraz z serwerem wideo pod adresem http://x42.github.com/harvid/
    
    Ważne: pliki te muszą być zainstalowane katalogach ze zmiennej $PATH i nazwane ffmpeg_harvid oraz ffprobe_harvid.
    Jeśli już masz odpowiednią instalację ffmpeg na swoim systemie,zalecamy utworzenie dowiązań symbolicznych od ffmpeg do ffmpeg_harvid i odffprobe do ffprobe_harvid.
    
    Więcej informacji: http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Transcode/Import Video File
pl: Przekoduj/importuj plik wideo

en: Output File:
pl: Plik wyjściowy:

en: Abort
pl: Przerwij

en: Height =
pl: Wysokość =

en: Extract LTC from audio and align video
pl: Uzyskaj LTC z audio i dopasuj wideo

en: Manual Override
pl: Ręczne nadpisanie

en: Debug Mode: Print ffmpeg command and output to stdout.
pl: Tryb diagnostyczny: wyświetl komendę ffmpeg i wyślij ją na stdout.

en: ffmpeg installation was not found. Video Import is not possible. See the Log window for more information.
pl: Nie znaleziono instalacji ffmpeg. Import wideo jest niemożliwy.Więcej informacji w dzienniku zdarzeń.

en: File-info can not be read. Most likely '%1' is not a valid video-file or an unsupported video codec or format.
pl: Nie można przeczytać informacji o pliku. Prawdopodobnie „%1” nie jest poprawnym plikiem wideo bądź jego format/codec nie jest wspierany.

en: FPS:
pl: Kl./s:

en: Codec:
pl: Kodek:

en: Geometry:
pl: Geometria:

en: <b>Import Settings</b>
pl: <b>Ustawienia importu</b>

en: Reference from Current Location (Previously Transcoded Files Only)
pl: Korzystaj z bieżącego położenia (tylko dla pliku przekodowane wcześniej)

en: Import/Transcode Video to Session
pl: Importuj/przekoduj wideo do sesji

en: Do Not Import Video (Audio Import Only)
pl: Nie importuj wideo (tylko import dźwięku)

en: Do Not Import Video
pl: Nie importuj wideo

en: Scale Video: Width =
pl: Skalowanie wideo: szerokość =

en: Original Width
pl: Oryginalna szerokość

en: Extract Audio:
pl: Wydobądź audio:

en: No Audio Track Present
pl: Brak ścieżki audio

en: Do Not Extract Audio
pl: Nie wydobywaj audio

en: Video transcoding failed.
pl: Przekodowanie wideo nie powiodło się.

en: Extracting Audio
pl: Wydobywanie audio

en: Audio Extraction Failed.
pl: Wydobywanie audio nie powiodło się.

en: Transcoding Video
pl: Przekodowywanie wideo

en: Transcoding Failed.
pl: Przekodowanie nie powiodło się.

en: Save Transcoded Video File
pl: Zapisz plik przekodowanego wideo

en: Launch Video Server
pl: Uruchom serwer wideo

en: Server Executable:
pl: Plik wykonywalny serwera:

en: Server Docroot:
pl: Katalog bazowy:

en: Do not show this dialog again (reset in Preferences > Video).
pl: Nie pokazuj więcej tego okna (Reset Preferencje > Wideo).

en: The external video server 'harvid' can not be found.
    The tool is included with the %1 releases from ardour.org, alternatively you can download it from http://x42.github.com/harvid/ or acquire it from your distribution.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
pl: Nie można znaleźć serwera wideo „harvid”.
    Narzędzie to jest włączone do pakietu programu %1 dostępnego na stronie ardour.org, bądź może być pobrane ze strony http://x42.github.com/harvid/ lub pakietów dystrybucji używanej przez użytkownika.
    
    Więcej informacji: http://manual.ardour.org/video-timeline/setup

en: Listen Address:
pl: Adres nasłuchu:

en: Listen Port:
pl: Port nasłuchu:

en: Cache Size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej:

en: %1 relies on an external video server for the videotimeline.
    The server configured in Preferences -> Video is not reachable.
    Do you want %1 to launch 'harvid' on this machine?
pl: Do wyświetlania osi czasu wideo %1 korzysta z zewnętrznego serwera.
    Serwer skonfigurowany w Preferencje -> Wideo jest nieosiągalny.
    Czy %1 ma uruchomić „harvid” na tym komputerze?

en: Set Video Server Executable
pl: Ustaw plik wykonywalny serwera

en: Server docroot
pl: Katalog bazowy serwera

en: Destination is outside Video Server's docroot.
pl: Cela poza katalogiem bazowym serwera wideo

en: The destination file path is outside of the Video Server's docroot. The file will not be readable by the Video Server. Do you still want to continue?
pl: Plik docelowy znajduje się poza katalogiem bazowym serwera wideo. Plik nie może być przeczytany przez serwer wideo. Kontynuować mimo tego?

en: Confirm Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie

en: Cannot create video folder "%1" (%2)
pl: Nie mogę utworzyć katalogu wideo „%1” (%2)

en: Export Video File
pl: Eksport pliku wideo

en: Video:
pl: Wideo:

en: Normalize audio
pl: Normalizuj audio

en: Mux only - copy video codec
pl: Tylko mux – kopiuj kodek wideo

en: Include session metadata
pl: Dołącz metadane sesji

en: ffmpeg installation was not found. Video Export is not possible. See the Log window for more information.
pl: Nie znaleziono instalacji ffmpeg. Eskport wideo jest niemożliwy.Więcej informacji w dzienniku zdarzeń.

en: Output (file extension defines format)
pl: Wyjście (rozszerzenie pliku określa format)

en: Master Bus
pl: Suma miksera

en: (default for codec)
pl: (domyślny dla kodeka)

en: Session Rate
pl: Częstotliwość sesji

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Audio Quality:
pl: Jakość audio:

en: <b>When enabled</b>, the audio is normalized to 0dBFS during export.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, audio jest normalizowane do poziomu 0dBFS podczas eksportu.

en: <b>When enabled</b>, the video is not re-encoded, but the original video codec is reused. In some cases this can lead to audio/video synchronization issues. This also only works if the exported range is not longer than the video. Adding black space at the start or end requires encoding.
    <b>When disabled</b>, the video is re-encoded, this may lead to quality loss, but this is the safer option and generally preferable.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, wideo nie jest ponownie kodowane, ale używany jest oryginalny kodek. W niektórych przypadkach może to prowadzić do problemów z synchronizacją dźwięku i obrazu. Działa to tylko wtedy, gdy eksportowany zakres nie jest dłuższy niż wideo. Dodawanie czarnych wypełnień na początku lub na jego końcu wymaga kodowania.
    <b>Jeśli wyłączone</b>, wideo jest ponownie kodowane, co może prowadzić do utraty jakości, ale jest to bezpieczniejsza i preferowana opcja.

en: <b>When enabled</b>, information from Menu > Session > Metadata is included in the video file.
pl: <b>Jeśli włączone</b>, informacje z menu Sesja > Metadane są dołączane do tego pliku wideo.

en: Select the sample rate of the audio track. Prefer 48kHz, which is the standard for video files.
pl: Wybierz częstotliwość próbkowania ścieżki audio. Wskazane jest użycie częstotliwości 48kHz, która jest standardem w przypadku wideo.

en: Select the bitrate of the audio track in kbit/sec. Higher values result in better quality, but also a larger file.
pl: Wybierz bitrate dźwięku w kbit/s. Wyższe wartości dają lepszą jakość, ale także większy plik.

en: from session start marker to session end marker
pl: od znacznika początku sesji do znacznika końca sesji

en: from 00:00:00:00 to the video end
pl: od 00:00:00:00 do końca wideo

en: from video start to video end
pl: od początku do końca wideo

en: Selected range
pl: Wybierz zakres

en: Normalizing audio
pl: Normalizacja audio

en: Exporting audio
pl: Eksportowanie audio

en: Exporting Audio...
pl: Eksportowanie audio...

en: Export Video: Cannot query duration of video-file, using duration from timeline instead.
pl: Eksport wideo: Nie można odczytać długości pliku wideo, zamiast tego używana jest długość z osi czasu.

en: Export Video: The export-range does not include video.
pl: Eksport wideo: eksportowany zakres nie zawiera wideo.

en: The export-range is longer than the video file. To add black frames the video has to be encoded. Copying the codec may fail or not produce the intended result.
    Continue anyway?
pl: "Zakres eksportu jest dłuższy niż plik wideo. Aby dodać czarne klatki, wideo musi być zakodowane. Kopiowanie kodeka może nie powieść się lub nie dać oczekiwanych rezultatów.
    Kontynuować mimo to?"

en: Export Video: No Master Out Ports to Connect for Audio Export
pl: Eksport wideo: Brak głównych portów sumy potrzebnych do podłączenia eksportu audio

en: Encoding Video...
pl: Kodowanie wideo...

en: Export Video: Video input file cannot be read.
pl: Eksport wideo: nie można przeczytać wejściowego pliku wideo.

en: Transcoding failed.
pl: Błąd przekodowywania.

en: Save Exported Video File
pl: Zapisz eksportowany plik wideo

en: The file extension defines the format and codec.
    Prefer to use .mp4, .mov or .mkv. Otherwise encoding may fail.
pl: Rozszerzenie pliku określa format i kodek.
    Preferowane jest używanie .mp4, .mov lub .mkv. W przeciwnym razie kodowanie może nie powieść się.

en: Input Video File
pl: Wejściowy plik wideo
