Ardour 6.3 - en to eu translation catalogue (3635 entries)

en: French:
    	Alain Fréhel <alain.frehel@free.fr>
    	Christophe Combelles <ccomb@free.fr>
    	Martin Blanchard
    	Romain Arnaud <roming22@gmail.com>
    	Olivier Humbert <trebmuh@tuxfamily.org>
    	Frédéric Rech <fred_rech@laposte.net>
eu: Frantsesa:
    	Alain Fréhel <alain.frehel@free.fr>
    	Christophe Combelles <ccomb@free.fr>
    	Martin Blanchard
    	Romain Arnaud <roming22@gmail.com>
    	Olivier Humbert <trebmuh@tuxfamily.org>
    	Frédéric Rech <fred_rech@laposte.net>

en: German:
    	Karsten Petersen <kapet@kapet.de>
    	Sebastian Arnold <mail@sebastian-arnold.net>
    	Robert Schwede <schwede@ironshark.com>
    	Benjamin Scherrer <realhangman@web.de>
    	Edgar Aichinger <edogawa@aon.at>
    	Richard Oax <richard@pagliacciempire.de>
    	Robin Gloster <robin@loc-com.de>
eu: Alemana:
    	Karsten Petersen <kapet@kapet.de>
    	Sebastian Arnold <mail@sebastian-arnold.net>
    	Robert Schwede <schwede@ironshark.com>
    	Benjamin Scherrer <realhangman@web.de>
    	Edgar Aichinger <edogawa@aon.at>
    	Richard Oax <richard@pagliacciempire.de>
    	Robin Gloster <robin@loc-com.de>

en: Italian:
    	Filippo Pappalardo <filippo@email.it>
    	Raffaele Morelli <raffaele.morelli@gmail.com>
eu: Italiera:
    	Filippo Pappalardo <filippo@email.it>
    	Raffaele Morelli <raffaele.morelli@gmail.com>

en: Portuguese:
    	Rui Nuno Capela <rncbc@rncbc.org>
eu: Portugalera:
    	Rui Nuno Capela <rncbc@rncbc.org>

en: Brazilian Portuguese:
    	Alexander da Franca Fernandes <alexander@nautae.eti.br>
    	Chris Ross <chris@tebibyte.org>
eu: Portugalera brasildarra:
    	Alexander da Franca Fernandes <alexander@nautae.eti.br>
    	Chris Ross <chris@tebibyte.org>

en: Spanish:
    	 Alex Krohn <alexkrohn@fastmail.fm>
    	Pablo Fernández <pablo.fbus@gmail.com>
eu: Espainiera:
    	 Alex Krohn <alexkrohn@fastmail.fm>
    	Pablo Fernández <pablo.fbus@gmail.com>

en: Russian:
    	 Igor Blinov <pitstop@nm.ru>
    	Alexandre Prokoudine <alexandre.prokoudine@gmail.com>
eu: Errusiera:
    	 Igor Blinov <pitstop@nm.ru>
    	Alexandre Prokoudine <alexandre.prokoudine@gmail.com>

en: Greek:
    	 Klearchos Gourgourinis <muadib@in.gr>
eu: Greziera:
    	 Klearchos Gourgourinis <muadib@in.gr>

en: Swedish:
    	 Petter Sundlöf <petter.sundlof@gmail.com>
eu: Suediera:
    	 Petter Sundlöf <petter.sundlof@gmail.com>

en: Polish:
    	 Piotr Zaryk <pzaryk@gmail.com>
eu: Poloniera:
    	 Piotr Zaryk <pzaryk@gmail.com>

en: Czech:
    	 Pavel Fric <pavelfric@seznam.cz>
eu: Txekiera:
    	 Pavel Fric <pavelfric@seznam.cz>

en: Norwegian:
    	 Eivind Ødegård
eu: Norvegiera:
    	 Eivind Ødegård

en: Chinese:
    	 Rui-huai Zhang <zrhzrh@mail.ustc.edu.cn>
eu: Txinera:
    	 Rui-huai Zhang <zrhzrh@mail.ustc.edu.cn>

en: Japanese:
    	 Hiroki Inagaki <hiroki.ingk@gmail.com>
eu: Japaniera:
    	 Hiroki Inagaki <hiroki.ingk@gmail.com>

en: Config
eu: Konfig

en: Loading menus from %1
eu: Menuak %1(e)tik kargatzen

en: badly formatted menu definition file: %1
eu: gaizki formateatutako menu-definizio fitxategia: %1

en: %1 menu definition file not found
eu: ez da aurkitu %1 menu-definizio fitxategia

en: %1 will not work without a valid menu definition file
eu: %1(e)k ez du funtzionatuko baliozko menu-definizio fitxategirik gabe

en: Add Track/Bus/VCA
eu: Gehitu Pista/Busa/VCA

en: Configuration:
eu: Konfigurazioa:

en: Add:
eu: Gehitu:

en: Name:
eu: Izena:

en: Group:
eu: Taldea:

en: Position:
eu: Kokalekua:

en: Pin Mode:
eu: Konexio modua:

en: Record Mode:
eu: Grabazio modua:

en: Instrument:
eu: Instrumentua:

en: Audio Tracks
eu: Audio-pistak

en: Use these settings to create one or more audio tracks.
eu: Erabili ezarpen hauek audio-pista bat edo gehiago sortzeko.

en: You may select:
eu: Aukera hauek dituzu:

en: The number of tracks to add
eu: Gehitzeko pista kopurua

en: A name for the track(s)
eu: Pist(ar)en izena

en: Mono, stereo, or multi-channel operation for the track(s)
eu: Pist(ar)entzat mono-, estereo- edo kanal anitzeko eragiketa

en: A group which the track(s) will be assigned to
eu: Pista(k) talde honetara esleituko d(ir)a

en: The pin connections mode (see tooltip for details)
eu: Konexio-modua (ikusi argibidea xehetasunak ikusteko)

en: The track(s) will be added at the location specified by "Position"
eu: Pista(k) "Kokalekua" atalean zehaztutako tokian gehituko d(ir)a

en: MIDI Tracks
eu: MIDI pistak

en: Use these settings to create one or more MIDI tracks.
eu: Erabili ezarpen hauek MIDI pista bat edo gehiago sortzeko.

en: An instrument plugin (or select "None" to drive an external device)
eu: Instrumentu-plugina (edo aukeratu "Bat ere ez" kanpoko gailu bat erabiltzeko)

en: Audio Busses
eu: Audio-busak

en: Use these settings to create one or more audio busses.
eu: Erabili ezarpen hauek audio-bus bat edo gehiago sortzeko.

en: The number of busses to add
eu: Gehitzeko bus kopurua

en: A name for the buss(es)
eu: Bus(ar)en izena

en: A group which the buss(es) will be assigned to
eu: Busa(k) talde honetara esleituko d(ir)a

en: The buss(es) will be added at the location specified by "Position"
eu: Busa(k) "Kokalekua" atalean zehaztutako tokian gehituko d(ir)a

en: MIDI Busses
eu: MIDI busak

en: Use these settings to create one or more MIDI busses.
eu: Erabili ezarpen hauek MIDI bus bat edo gehiago sortzeko.

en: MIDI busses can combine the output of multiple tracks. They are sometimes used
    to host a single "heavy" instrument plugin which is fed from multiple MIDI tracks.
eu: MIDI busek pista askoren irteerak konbina ditzakete. Batzuetan, MIDI pista
    ugariz elikatzen den instrumentu-plugin "astun" bakarra biltzeko erabiltzen dira.

en: VCA Masters
eu: VCA masterrak

en: Use these settings to create one or more VCA masters.
eu: Erabili ezarpen hauek VCA master bat edo gehiago sortzeko.

en: The number of VCAs to add
eu: Gehitzeko VCA kopurua

en: A name for the VCA(s). "%n" will be replaced by an index number for each VCA
eu: VCA pist(ar)en izena. "%n" indize-zenbaki batez ordezkatuko da VCA bakoitzerako

en: Foldback Busses
eu: Foldback-busak

en: Use these settings to create one or more foldback busses.
eu: Erabili ezarpen hauek foldback-bus bat edo gehiago sortzeko.

en: Foldback busses are used as master outputs for monitor channels and are fed by
    hidden monitor sends.
eu: Foldback busak irteera nagusi gisa erabiltzen dira monitorizazio-kanaletarako,
    eta ezkutuko monitorizazio-bidalketa bidez elikatzen dira.

en: First
eu: Lehenengoa

en: Before Selection
eu: Hautapenaren aurretik

en: After Selection
eu: Hautapenaren ondoren

en: Last
eu: Azkenengoa

en: Flexible-I/O
eu: S/I moldakorra

en: Strict-I/O
eu: S/I zorrotza

en: Template/Type
eu: Txantiloia/Mota

en: Modified With
eu: Honekin moldatua

en: With strict-i/o enabled, Effect Processors will not modify the number of channels on a track. The number of output channels will always match the number of input channels.
eu: S/I zorrotza gaituta egonez gero, efektu-prozesadoreek ez dute pista bateko kanal kopurua aldatuko. Irteerako kanal kopurua sarrerakoaren berbera izango da beti.

en: Add selected items (and leave dialog open)
eu: Gehitu hautatutakoak (eta ez itxi leihoa)

en: Add and Close
eu: Gehitu eta itxi

en: Normal
eu: Normala

en: Manual Configuration
eu: Eskuzko konfigurazioa

en: Audio
eu: Audioa

en: Bus
eu: Busa

en: Non Layered
eu: Geruzarik ez

en: Stereo
eu: Estereo

en: 3 Channel
eu: 3 Add selected items (and leave dialog open)

en: 4 Channel
eu: 4 kanal

en: 5 Channel
eu: 5 kanal

en: 6 Channel
eu: 6 kanal

en: 8 Channel
eu: 8 kanal

en: 12 Channel
eu: 12 kanal

en: Custom
eu: Perts.

en: Factory Template
eu: Jatorrizko txantiloia

en: New Group...
eu: Talde berria...

en: No Group
eu: Talderik gabe

en: Ambiguous File
eu: Fitxategi anbiguoa

en: %1 has found the file <i>%2</i> in the following places:
eu: %1(r)ek <i>%2</i> fitxategia aurkitu du toki hauetan:

en: 
    
    Please select the path that you want to get the file from.
eu: 
    
    Hautatu nondik hartu nahi duzun fitxategia.

en: Done
eu: Eginda

en: Signal source
eu: Seinale-iturburua

en: Selected ranges
eu: Hautatutako barrutiak

en: Selected regions
eu: Hautatutako eremuak

en: Show frequency power range
eu: Erakutsi frekuentzia-potentziaren heina

en: Fit dB range
eu: Doitu dB barrutia

en: Proportional Spectrum, -18dB
eu: Espektro proportzionala, -18dB

en: FFT analysis window
eu: FFT analisi leihoa

en: Spectral Analysis
eu: Espektro-analisia

en: Track
eu: Pista

en: Show
eu: Erakutsi

en: Re-analyze data
eu: Birranalizatu datuak

en: HTTP request failed: (%1) %2
eu: HTTP eskaerak huts egin du: (%1) %2

en: HTTP request status: %1
eu: HTTP eskaeraren egoera: %1

en: %1 %2.x has discovered configuration files from %1 %3.x.
    
    Would you like these files to be copied and used for %1 %2.x?
    
    (This will require you to restart %1.)
eu: %1 %2.x bertsioak %1 %3.x bertsioaren konfigurazio-fitxategiak aurkitu ditu.
    
    Nahi duzu fitxategi horiek kopiatu eta %1 %2.x bertsioarekin erabili?
    
    (%1 berrabiarazi beharko da.)

en: Audition
eu: Entzutea

en: Feedback
eu: Berrelikadura

en: Speaker Configuration
eu: Bozgorailu-konfigurazioa

en: Add Tracks/Busses
eu: Gehitu Pistak/Busak

en: About
eu: Honi buruz

en: Ranges|Locations
eu: Kokalekuak

en: Tracks and Busses
eu: Pistak eta busak

en: Audio/MIDI Setup
eu: Audio/MIDI konfigurazioa

en: Video Export Dialog
eu: Bideo-esportazioaren elkarrizketa

en: Script Manager
eu: Script kudeatzailea

en: Idle'o'Meter
eu: Neurgailua 'o'-n

en: Plugin DSP Load
eu: DSP plugina kargatzea

en: Transport Masters
eu: Garraio-masterrak

en: Properties
eu: Propietateak

en: Add Video
eu: Gehitu bideoa

en: Bundle Manager
eu: Konexio-sorten kudeatzailea

en: Big Clock
eu: Erloju handia

en: Transport Controls
eu: Garraio-aukerak

en: Virtual Keyboard
eu: Teklatu birtuala

en: Audio Connections
eu: Audio-konexioak

en: MIDI Connections
eu: MIDI konexioak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Window|Editor
eu: Editorea

en: Window|Mixer
eu: Nahasgailua

en: Window|Preferences
eu: Hobespenak

en: Your configuration files were copied. You can now restart %1.
eu: Zure konfigurazio-fitxategiak kopiatu dira. Orain %1 berrabiarazi dezakezu.

en: Global keybindings are missing
eu: Ez dago laster-teklarik

en: The audio backend was shutdown because:
    
    %1
eu: Audio-motorra honegatik gelditu da:
    
    %1

en: The audio backend has either been shutdown or it
    disconnected %1 because %1
    was not fast enough. Try to restart
    the audio backend and save the session.
eu: Audio-motorra gelditu edo %1(e)tik deskonektatu da
    %1 ez delako behar bezain azkarra izan.
    Berrabiarazi audio-motorra eta gorde saioa.

en: Audio Unit Plugin Scan Failed. Automatic AU scanning has been disabled. Please see the log window for further details.
eu: Plugin-eskaneatze Audio Unitateak huts egin du. AU eskaneatze automatikoa desgaitu egin da. Xehetasun gehiagorako ikusi erregistro-leihoa.

en: Audio Unit Plugin Scan Failed:
eu: Plugin-eskaneatze Audio Unitateak huts egin du:

en: Could not open temporary file to print bindings (%1)
eu: Ezin izan da ireki laster-teklak sortzeko fitxategi tenporala (%1)

en: Could not save bindings to file (%1)
eu: Ezin dira gorde laster-teklak %1-(e)n

en: Don't quit
eu: Ez itxi

en: Discard session
eu: Ez gorde saioa

en: Name session and quit
eu: Izendatu saioa eta itxi

en: Just quit
eu: Itxi gorde gabe

en: Save and quit
eu: Gorde eta itxi

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to quit, please use the
    
    "Just quit" option.
eu: %1(r)ek ezin izan du saioa gorde.
    
    Hala ere saioa itxi nahi baduzu, erabili
    
    "Itxi gorde gabe" aukera.

en: DANGER!
eu: ARRISKUA!

en: You have not named this session yet.
    You can continue to use it as
    
    %1
    
    or it will be deleted.
    
    Deletion is permanent and irreversible.
eu: Ez duzu saioa izendatu oraindik.
    Honela erabiltzen jarrai dezakezu:
    
    %1
    
    edo ezabatu egingo da.
    
    Ezabaketa iraunkorra eta itzulezina da.

en: SCRATCH SESSION - DANGER!
eu: SAIO URRATUA - ARRISKUA!

en: Delete this session (IRREVERSIBLE!)
eu: Ezabatu saio hau (ITZULEZINA!)

en: Do not delete
eu: Ez ezabatu

en: none
eu: ezer ez

en: File
eu: Fitxategia

en: 32-float
eu: 32-aldakorra

en: Path
eu: Bidea

en: Shift+Click to clear xruns.
eu: Maius+Klik xrun-ak garbitzeko.

en: N/A
eu: E/E

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Available record time
eu: Grabazio-denbora eskuragarria

en: Rec
eu: Grab

en: hours|h
eu: h

en: minutes|m
eu: min

en: Timecode|TC
eu: DK

en: n/a
eu: e/e

en: You cannot add a track without a session already loaded.
eu: Ezin duzu pistarik gehitu lehenago saiorik kargatu gabe.

en: could not create %1 new mixed track | could not create %1 new mixed tracks
eu[0]: ezin izan da sortu pista nahastu berri %1
eu[1]: ezin izan dira sortu %2 pista nahastu berri

en: could not create %1 new Midi Bus | could not create %1 new Midi Busses
eu[0]: ezin izan da sortu MIDI bus berri %1
eu[1]: ezin izan dira sortu %2 MIDI bus berri

en: could not create %1 new audio track | could not create %1 new audio tracks
eu[0]: ezin izan da sortu pista berri %1
eu[1]: ezin izan dira sortu %1 pista berri

en: could not create %1 new audio bus | could not create %1 new audio busses
eu[0]: ezin izan da sortu bus berri %1
eu[1]: ezin izan dira sortu %1 bus berri

en: could not create %1 new foldback bus | could not create %1 new foldback busses
eu[0]: ezin izan da sortu foldback bus berri %1
eu[1]: ezin izan dira sortu %1 foldback bus berri

en: There are insufficient ports available
    to create a new track or bus.
    You should save %1, exit and
    restart with more ports.
eu: Ez daude nahikoa ataka erabilgarri
    pista edo bus berri bat sortzeko.
    Gorde %1, itxi saioa eta berrabiarazi
    ataka gehiagorekin.

en: Please create one or more tracks before trying to record.
    You can do this with the "Add Track or Bus" option in the Session menu.
eu: Sortu pista bat edo gehiago ezer grabatzen saiatu aurretik.
    Hau "Gehitu pista edo busa" aukerarekin egin dezakezu, Saioa menuan.

en: Confirm Template Overwrite
eu: Berretsi txantiloia gainidaztea

en: A template already exists with that name. Do you want to overwrite it?
eu: Jada badago izen hori duen txantiloi bat. Gainidatzi egin nahi duzu?

en: No files were ready for clean-up
eu: Ez zegoen fitxategirik garbitzeko

en: Clean-up
eu: Garbitu

en: If this seems surprising, 
    check for any existing snapshots.
    These may still include regions that
    require some unused files to continue to exist.
eu: Honek harritzen bazaitu,
    bilatu saio-argazkiren bat.
    Erabiltzen ez diren fitxategi batzuk egoten
    jarraitzea behar duten eremuak egon daitezke.

en: The following file was deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space | The following %1 files were deleted from %2,
    releasing %3 %4bytes of disk space
eu[0]: Fitxategi hau %2-(e)tik ezabatu da,
    %3 %4byte berreskuraraziz diskoan
eu[1]: %1 fitxategi hauek %2-(e)tik ezabatu dira,
    %3 %4byte berreskuraraziz diskoan

en: The following file was not in use and 
    has been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
     | The following %1 files were not in use and 
    have been moved to: %2
    
    After a restart of %5
    
    <span face="mono">Session -> Clean-up -> Flush Wastebasket</span>
    
    will release an additional %3 %4bytes of disk space.
eu[0]: Fitxategi hau ez zen erabiltzen eta hona
    mugitu da: %2
    
    %5 berrabiarazi ondoren
    
    <span face="mono">Saioa -> Garbitu -> Hustu zakarrontzia</span>
    
    aukeratu eta %3 %4byte berreskuratuko dira diskoan.
eu[1]: %1 fitxategi hauek ez ziren erabiltzen eta hona
    mugitu dira: %2
    
    %5 berrabiarazi ondoren
    
    <span face="mono">Saioa -> Garbitu -> Hustu zakarrontzia</span>
    
    aukeratu eta %3 %4byte berreskuratuko dira diskoan.

en: Are you sure you want to clean-up?
eu: Ziur zaude garbitu nahi duzula?

en: Clean-up is a destructive operation.
    ALL undo/redo information will be lost if you clean-up.
    Clean-up will move all unused files to a "dead" location.
eu: Garbiketa suntsitzailea da.
    Desegiteko/berregiteko informazio GUZTIA galdu egingo da garbitzen bada.
    Garbiketak erabiltzen ez diren fitxategi guztiak "hilda" dagoen toki batera mugituko ditu.

en: CleanupDialog
eu: GarbiketaLeihoa

en: Cleaned Files
eu: Garbitutako fitxategiak

en: deleted file
eu: ezabatutako fitxategia

en: You cannot add tracks or busses without a session already loaded.
eu: Ezin duzu pista edo busik gehitu lehenago saiorik kargatu gabe.

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to write data to disk
    quickly enough to keep up with recording.
eu: Zure ordenagailuko disko gogorrak
    ezin izan du %1(r)en erritmoa jarraitu.
    
    Zehazki, ezin izan ditu idatzi datuak
    grabazioarekin bat egoteko bezain azkar.

en: The disk system on your computer
    was not able to keep up with %1.
    
    Specifically, it failed to read data from disk
    quickly enough to keep up with playback.
eu: Zure ordenagailuko disko gogorrak
    ezin izan du %1(r)en erritmoa jarraitu.
    
    Zehazki, ezin izan ditu irakurri datuak
    grabazioarekin bat egoteko bezain azkar.

en: Crash Recovery
eu: Hutsegite-berreskuratzea

en: This session appears to have been modified
    without save, or in middle of recording when
    %1 or the computer was shutdown.
    
    %1 can recover any changes for
    you, or it can ignore it. Please decide
    what you would like to do.
eu: Saio hau gorde gabe aldatu dela dirudi,
    edo grabazioaren erdian %1 edo 
    ordenagailua itzali egin dela.
    
    %1(r)ek edozein aldaketa berreskura dezake
    edo alde batera utzi. Mesedez, erabaki
    zer egin nahi duzun.

en: Ignore crash data
eu: Baztertu hutsegite-datuak

en: Recover from crash
eu: Berreskuratu hutsegitetik

en: Return to last playback start when stopped
eu: Gelditzean itzuli lehenagoko tokira

en: Playhead follows Range tool clicks, and Range selections
eu: Denbora-barrak barruti eraldaketei eta hautapenei jarraitzen die

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state
eu: Pistaren sarrera-monitorizazioak garraioaren egoerari jarraitzen dio

en: When active, something is soloed.
    Click to de-solo everything
eu: Piztuta badago, zerbait solo moduan dago.
    Egin klik solo guztiak kentzeko

en: When active, auditioning is taking place.
    Click to stop the audition
eu: Piztuta badago, zerbait entzute moduan dago.
    Egin klik entzutea gelditzeko

en: When active, there is a feedback loop.
eu: Piztuta badago, berrelikadura dago.

en: <b>Primary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
eu: <b>Erloju nagusia</b> eskuin-klik bistaratze modua ezartzeko. Egin klik editatzeko; aldatzeko, klik+arrastatu digitua edo sagua
    gainean jarrita+korritze-gurpila.
    Testu-ediziorako: eskuinetik-ezkerrera gainidatzi <tt>Esc</tt>: utzi; <tt>Sartu</tt> tekla: berretsi; moldatu aldaketa '+' edo '-'
    teklekin delta-denbora sartzeko.

en: <b>Secondary Clock</b> right-click to set display mode. Click to edit, click+drag a digit or mouse-over+scroll wheel to modify.
    Text edits: right-to-left overwrite <tt>Esc</tt>: cancel; <tt>Enter</tt>: confirm; postfix the edit with '+' or '-' to enter delta times.
eu: <b>Erloju sekundarioa</b> eskuin-klik bistaratze modua ezartzeko. Egin klik editatzeko; aldatzeko, klik+arrastatu digitua edo sagua
    gainean jarrita+korritze-gurpila.
    Testu-ediziorako: eskuinetik-ezkerrera gainidatzi <tt>Esc</tt>: utzi; <tt>Sartu</tt> tekla: berretsi; moldatu aldaketa '+' edo '-'
    teklekin delta-denbora sartzeko.

en: Reset All Peak Meters
eu: Berrezari gailur-neurgailu guztiak

en: Show Error Log and acknowledge warnings
eu: Erakutsi errore-erregistroa eta onartu abisuak

en: Disable all Plugin Delay Compensation. This results in the shortest delay from live input to output, but any paths with delay-causing plugins will sound later than those without.
eu: Ezgaitu atzerapen-konpentsazio plugin oro. Honek sarrera-irteera atzerapenak txikitzen ditu, baina atzerapenak eragiten dituzten pluginak dituzten kanalek beranduago sonatuko dute.

en: [ERROR]:
eu: [ERROREA]:

en: [WARNING]:
eu: [ABISUA]:

en: LogestSync|M-Clk
eu: M-Clk

en: Auto Return
eu: Auto-itzulera

en: Follow Range
eu: Jarraitu barrutia

en: In
eu: Sar.

en: Out
eu: Irt.

en: Non-Layered
eu: Geruzarik ez

en: All In
eu: Sarrera

en: All Disk
eu: Diskoa

en: Auto-Input
eu: Auto-sarrera

en: Disable PDC
eu: Desgaitu PDC

en: I/O Latency:
eu: S/I latentzia:

en: Punch:
eu: Grab-tartea:

en: Rec:
eu: Grabazioa:

en: Drag this tab to the desktop to show %1 in its own window
    
    To re-attach the window, use the Window > %1 > Attach menu action
eu: Arrastatu fitxa hau mahaigainerantz %1 bere leiho propioan erakusteko
    
    Leihoa birkokatzeko, erabili Leihoa > %1 > Birkokatu

en: Start recording at auto-punch start
eu: Hasi grabatzen grabazio-tartea hastean

en: Stop recording at auto-punch end
eu: Bukatu grabatzen grabazio-tartea amaitzean

en: Force all tracks to monitor Input, unless they are explicitly set to monitor Disk
eu: Ezarri pista guztiak sarrera monitorizatzeko, diskoa monitorizatzeko ezarriak ez badaude

en: Force all tracks to monitor Disk playback, unless they are explicitly set to Input
eu: Ezarri pista guztiak diskoa monitorizatzeko, sarrera monitorizatzeko ezarriak ez badaude

en: Appearance
eu: Itxura

en: Metronome
eu: Metronomoa

en: Transport
eu: Garraioa

en: <b>Just ask and wait for an answer.
    It may take from minutes to hours.</b>
eu: <b>Galdetu eta itxaron erantzuna.
    Minutu edo orduak igaro daitezke.</b>

en: About the Chat
eu: Txataren inguruan

en: When you're inside the chat just ask your question and wait for an answer. The chat is occupied by real people with real lives so many of them are passively online and might not read your question before minutes or hours later.
    So please be patient and wait for an answer.
    
    You should just leave the chat window open and check back regularly until someone has answered your question.
eu: Txataren barruan zaudenean, egin zure galdera eta itxaron erantzun bat. Benetako bizitza duten benetako pertsonek okupatzen dute txata; beraz, horietako asko pasiboki daude, eta baliteke minutu edo ordu batzuk geroago arte galdera ez irakurtzea.
    Beraz, mesedez, izan pazientzia eta itxaron erantzun bat.
    
    Txataren leihoa irekita utzi eta aldizka itzuli, norbaitek zure galderari erantzun arte.

en: Setup Editor
eu: Konfiguratu editorea

en: Setup Mixer
eu: Konfiguratu Nahasgailua

en: Reload Session History
eu: Birkargatu saio-historia

en: Quit %1?
eu: %1 itxi?

en: UI: cannot setup editor
eu: EI: ezin izan da konfiguratu editorea

en: UI: cannot setup mixer
eu: EI: ezin izan da konfiguratu nahasgailua

en: UI: cannot setup meterbridge
eu: EI: ezin izan da konfiguratu neurgailua

en: UI: cannot setup luawindow
eu: EI: ezin izan da konfiguratu lua-leihoa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Mixer
eu: Nahasgailua

en: Editor
eu: Editorea

en: Unset #%1
eu: Kendu #%1

en: No action bound
    Right-click to assign
eu: Lotutako ekintzarik ez
    Eskuin-klik ezartzeko

en: %1
    
    Click to run
    Right-click to re-assign
    Shift+right-click to unassign
eu: %1
    
    Egin klik abiarazteko
    Eskuin-klik egin berregokitzeko
    Maius+Eskuin-klik kentzeko

en: Don't close
eu: Ez itxi

en: Discard
eu: Baztertu

en: Just close
eu: Itxi

en: Save and close
eu: Gorde eta itxi

en: Timecode
eu: Denb-kodea

en: Media
eu: Multimedia

en: Escape (deselect all)
eu: Ihes (desautatu denak)

en: Close Current Dialog
eu: Itxi leiho hau

en: Session
eu: Saioa

en: Sync
eu: Sinkronizazioa

en: Options
eu: Aukerak

en: Window
eu: Leihoa

en: Detach
eu: Banandu

en: Help
eu: Laguntza

en: Misc. Shortcuts
eu: Beste laster-teklak

en: Audio File Format
eu: Audio-fitxategi formatua

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: Sample Format
eu: Lagintze formatua

en: Control Surfaces
eu: Kontrol-gainazalak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Metering
eu: Neurgailuak

en: Fall Off Rate
eu: Erortze-tasa

en: Hold Time
eu: Mantentze-denbora

en: Denormal Handling
eu: Desnormaltze kontrolak

en: New...
eu: Berria...

en: Open...
eu: Ireki...

en: Recent...
eu: Azkenak...

en: Close
eu: Itxi

en: Add Track, Bus or VCA...
eu: Gehitu pista, busa edo VCA...

en: Duplicate Tracks/Busses...
eu: Bikoiztu Pistak/Busak...

en: Cancel Solo
eu: Kendu soloa

en: Session|Scripting
eu: Scriptak

en: Open Video...
eu: Ireki bideoa...

en: Remove Video
eu: Ezabatu bideoa

en: Export to Video File...
eu: Esportatu bideo-artxibora...

en: Snapshot (& keep working on current version) ...
eu: Saio-argazkia (eta oraingo bertsioan jarraitu) ...

en: Snapshot (& switch to new version) ...
eu: Saio-argazkia (eta aldatu bertsio berrira) ...

en: Quick Snapshot (& keep working on current version) ...
eu: Saio-argazki azkarra (eta oraingo bertsioan jarraitu) ...

en: Quick Snapshot (& switch to new version) ...
eu: Saio-argazki azkarra (eta aldatu bertsio berrira) ...

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Archive...
eu: Artxibatu...

en: Rename...
eu: Berrizendatu...

en: Save Template...
eu: Gorde txantiloia...

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Edit Metadata...
eu: Editatu metadatuak...

en: Import Metadata...
eu: Inportatu metadatuak...

en: Export
eu: Esportatu

en: Flush Wastebasket
eu: Garbitu zakarrontzia

en: Quit
eu: Itxi

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Show more UI preferences
eu: Erakutsi EI hobespen gehiago

en: Window|Scripting
eu: Scriptak

en: Window|Meterbridge
eu: Neurgailuak

en: MIDI Tracer
eu: MIDI trazatzailea

en: Chat
eu: Txata

en: Help|Manual
eu: Eskuliburua

en: Manual|Reference
eu: Erreferentzia

en: Report a Bug
eu: Akatsen berri eman

en: Cheat Sheet
eu: Iruzur-orria

en: Website
eu: Web-orria

en: Development
eu: Garapena

en: User Forums
eu: Erabiltzaile-foruak

en: How to Report a Bug
eu: Nola eman akatsen berri

en: Save
eu: Gorde

en: Stop
eu: Geldirik

en: Roll
eu: Aurrera

en: Start/Stop
eu: Hasi/Gelditu

en: Start/Continue/Stop
eu: Hasi/Jarraitu/Gelditu

en: Stop and Forget Capture
eu: Gelditu eta ahaztu argazkia

en: Play Loop Range
eu: Erreproduzitu loop-barrutia

en: Play Selection
eu: Erreproduzitu hautapena

en: Play w/Preroll
eu: Erreproduzitu Preroll-ekin

en: Record w/Preroll
eu: Grabatu Preroll-ekin

en: Record w/Count-In
eu: Grabatu atzera-kontuarekin

en: Enable Record
eu: Aktibatu grabatzea

en: Start Recording
eu: Hasi grabatzen

en: Rewind
eu: Birbobinatu

en: Rewind (Slow)
eu: Birbobinatu (mantso)

en: Rewind (Fast)
eu: Birbobinatu (azkar)

en: Forward
eu: Aurrera egin

en: Forward (Slow)
eu: Aurrera egin (mantso)

en: Forward (Fast)
eu: Aurrera egin (azkar)

en: Go to Zero
eu: Joan zerora

en: Go to Start
eu: Joan hasierara

en: Go to End
eu: Joan amaierara

en: Go to Wall Clock
eu: Joan ordularira

en: Numpad Decimal
eu: Zk-teklatuko hamartarra

en: Numpad 0
eu: Zk-teklatuko 0

en: Numpad 1
eu: Zk-teklatuko 1

en: Numpad 2
eu: Zk-teklatuko 2

en: Numpad 3
eu: Zk-teklatuko 3

en: Numpad 4
eu: Zk-teklatuko 4

en: Numpad 5
eu: Zk-teklatuko 5

en: Numpad 6
eu: Zk-teklatuko 6

en: Numpad 7
eu: Zk-teklatuko 7

en: Numpad 8
eu: Zk-teklatuko 8

en: Numpad 9
eu: Zk-teklatuko 9

en: Focus On Clock
eu: Arreta erlojuan

en: Bars & Beats
eu: Konpas eta pultsuak

en: Minutes & Seconds
eu: Minutu eta segundoak

en: Seconds
eu: Segundoak

en: Samples
eu: Laginak

en: All Input
eu: Sarrera

en: Punch In
eu: Grabazio-tarte hasiera

en: Punch Out
eu: Grabazio-tarte amaiera

en: Punch In/Out
eu: Grabazio-tarte hasiera/amaiera

en: In/Out
eu: Sarrera/Irteera

en: Click
eu: Klaketa

en: Auto Input
eu: Auto-sarrera

en: Auto Play
eu: Auto-erreproduzitzea

en: Disable Latency Compensation
eu: Desgaitu atzerapen-konpentsazioa

en: Monitor Section
eu: Monitorizazio-sekzioa

en: Sync Startup to Video
eu: Sinkronizatu hasiera bideora

en: Time Master
eu: Nagusia

en: Use External Positional Sync Source
eu: Erabili kanpoko kokapen-sinkronizazioa

en: Toggle Record Enable Track %1
eu: Gaitu/Desgaitu %1 pistaren grabazioa

en: Percentage
eu: Ehunekoa

en: Semitones
eu: Tonuerdiak

en: Send MTC
eu: Bidali MTC

en: Send MMC
eu: Bidali MMC

en: Use MMC
eu: Erabili MMC

en: Send MIDI Clock
eu: Bidali MIDI-erlojua

en: Panic (Send MIDI all-notes-off)
eu: Ikara (MIDI nota guztiak ezikusi)

en: Transition to Roll
eu: Trantsizioa aurreruntz

en: Transition to Reverse
eu: Trantsizioa atzeruntz

en: Jump to Previous Mark
eu: Salto aurreko markara

en: Jump to Next Mark
eu: Salto hurrengo markara

en: Import
eu: Inportatu

en: Stem export...
eu: Zatika esportatu...

en: Export to Audio File(s)...
eu: Esportatu audio-artxibo(ta)ra...

en: Clean-up Unused Sources...
eu: Garbitu erabili gabeko fitxategiak...

en: Clean-up Unused Regions...
eu: Garbitu erabili gabeko eremuak...

en: Rebuild Peak Files
eu: Berreraiki gailur-fitxategiak

en: Set Session Start from Playhead
eu: Zehaztu saio-hasiera denbora-barraz

en: Set Session End from Playhead
eu: Zehaztu saio-amaiera denbora-barraz

en: Toggle Mark at Playhead
eu: Gaitu/Desgaitu marka denbora-barraz

en: Add Mark from Playhead
eu: Gehitu marka denbora-barran

en: Remove Mark at Playhead
eu: Ezabatu marka denbora-barran

en: Nudge Next Later
eu: Atzeratu gertukora

en: Nudge Next Earlier
eu: Aurreratu gertukora

en: Nudge Playhead Forward
eu: Eraman eskuinera denbora-barra

en: Nudge Playhead Backward
eu: Eraman ezkerrera denbora-barra

en: Playhead to Next Grid
eu: Denbora-barra hurrengo gidara

en: Playhead to Previous Grid
eu: Denbora-barra aurreko gidara

en: Start Range from Playhead
eu: Hasi barrutia denbora-barran

en: Finish Range from Playhead
eu: Bukatu barrutia denbora-barran

en: Start Range
eu: Hasi barrutia

en: Finish Range
eu: Bukatu barrutia

en: Start Punch Range
eu: Hasi grabazio-tartea

en: Finish Punch Range
eu: Bukatu grabazio-tartea

en: Start Loop Range
eu: Hasi loop-barrutia

en: Finish Loop Range
eu: Bukatu loop-barrutia

en: Select All Visible Lanes
eu: Hautatu prozesadore ikusgai guztiak

en: Select All Tracks
eu: Hautatu pista guztiak

en: Deselect All
eu: Desautatu guztiak

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Solo Selection
eu: Hautapena solo moduan

en: Attach
eu: Birkokatu

en: Show Mixer
eu: Erakutsi Nahasgailua

en: Show Editor
eu: Erakutsi Editorea

en: Change
eu: Aldaketa

en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Toggle Editor & Mixer
eu: Kommutatu Editorea eta Nahasgailua

en: Maximise Editor Space
eu: Maximizatu Editorea

en: Maximise Mixer Space
eu: Maximizatu Nahasgailua

en: Path to Session
eu: Bidea saiora

en: Active Peak-file Work
eu: Aktibatu gailur-fitxategia

en: File Format
eu: Fitxategi-formatua

en: Timecode Format
eu: Denbora-kode formatua

en: Disk Space
eu: Disko-espazioa

en: Wall Clock
eu: Ordua

en: Double click to open session folder.
eu: Egin klik bikoitza saioaren karpeta irekitzeko.

en: Double click to edit audio file format.
eu: Egin klik bikoitza audio-fitxategiaren formatua aldatzeko.

en: Double click to change timecode settings.
eu: Egin klik bikoitza denbora-kode ezarpenak aldatzeko.

en: Double click to show audio/midi setup.
eu: Egin klik bikoitza audio/midi konfigurazioa erakusteko.

en: This is a free/demo copy of %1. It has just switched to silent mode.
eu: Hau %1(r)en probazko/muxutrukeko bertsio bat da. Isilpean egotera aldatu da.

en: %1 is now silent
eu: Orain %1 isilik dago

en: Please consider paying for a copy of %1 - you can pay whatever you want.
eu: Pentsatu %1(r)engatik ordaintzea - zuk nahi duzuna ordain dezakezu.

en: Better yet become a subscriber - subscriptions start at US$1 per month.
eu: Are hobeto, bihurtu harpidedun - harpidetza hilean $1 ordainduz hasten da.

en: Pay for a copy (via the web)
eu: Ordaindu kopia batengatik (web-orritik)

en: Become a subscriber (via the web)
eu: Bihurtu harpidedun (web-orritik)

en: Remain silent
eu: Mantendu isilpean

en: Give me more time
eu: Eman denbora gehiago

en: Recording was stopped because your system could not keep up.
eu: Grabazioa gelditu egin da zure sistemak ezin izan duelako erritmoa mantendu.

en: %1 is not connected to any audio backend.
    You cannot open or close sessions in this condition
eu: %1 ez dago inolako audio-motorrera konektatuta.
    Ezin duzu saiorik ireki edo itxi baldintza hauetan

en: It is not possible to use JACK as the sync source
     when the pull up/down setting is non-zero.
eu: Ezin da JACK erabili sinkronia-iturri gisa
     igoera/jaitsiera ezarpena zero ez bada.

en: SyncSource|Int.
eu: Int.

en: Enable/Disable external positional sync
eu: Gaitu/Desgaitu kanpoko posizio-sikronizazioa

en: Sync to JACK is not possible: video pull up/down is set
eu: Ez da posible JACKekin sinkronizatzea: bideo igoera/jaitsiera jada badago

en: This session
    %1
    already exists. Do you want to open it?
eu: Saio hau
    %1
    jada badago. Ireki nahi duzu?

en: Open Existing Session
eu: Ireki lehendik dagoen saioa

en: Extracting session-archive failed: %1
eu: Akatsa saio-fitxategia erauztean: %1

en: To ensure compatibility with various systems
    session names may not contain a '%1' character
eu: Sistemen arteko bateragarritasuna ziurtatzeko,
    saioak ez du '%1' hizkirik eduki behar

en: There is no existing session at "%1"
eu: Ez dago saiorik "%1" direktorioan

en: Please wait while %1 loads your session
eu: Itxaron %1(e)k saioa kargatu arte

en: Port Registration Error
eu: Ataka-erregisto errorea

en: Click the Close button to try again.
eu: Sakatu"Itxi" botoia berriro saiatzeko.

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully:
    %3%4%5
eu: "%1 (%2 saio-argazkia)" saioa ez da ongi kargatu:
    %3%4%5

en: Loading Error
eu: Akatsa kargatzean

en: Session "%1 (snapshot %2)" did not load successfully.%3%4
eu: "%1 (%2 saio-argazkia)" saioa ez da ongi kargatu: %3%4

en: This session (from an older version of %1) used at least
    one "tape track" (aka "destructive recording".
    
    This is no longer supported by the program. The tape track(s) have been setup as normal tracks.
    
    If you need to continue using tape tracks/destructive recording
    please use an older version of %1 to work on this session
eu: Saio honek (%1(r)en bertsio zaharragokoak) gutxienez 
    "zinta-pista" (grabaketa suntsikor) bat erabili zuen.
    
    Programak jada ez du hori onartzen. Zinta-pistak pista normaltzat birkonfiguratu dira.
    
    Zinta-pistak (grabaketa suntsikorrak) erabiltzen jarraitu nahi baduzu
    erabili %1(r)en bertsio zaharrago bat saio honekin lan egiteko

en: Tape Tracks No Longer Supported
eu: Zinta-pistak jada ez dira onartzen

en: This session has been opened in read-only mode.
    
    You will not be able to record or save.
eu: Saio hau irakurtzeko soilik ireki da.
    
    Ezingo duzu ezer grabatu edo gorde.

en: Read-only Session
eu: Soilik irakurtzeko saioa

en: Could not create session in "%1": %2%3%4
eu: Ezin izan da saioa %1-(e)n sortu: %2%3%4

en: Could not create session in "%1"%2%3
eu: Ezin izan da saioa %1-(e)n sortu: %2%3

en: Abort saving snapshot
eu: Ez gorde saio-argazkia

en: Don't save now, just snapshot
eu: Ez gorde orain, soilik saio-argazkia atera

en: Save it first
eu: Gorde lehenik

en: %1 was unable to save your session.
    
    If you still wish to proceed, please use the
    
    "Don't save now" option.
eu: %1-ek ezin izan du zure saioa gorde.
    
    Oraindik jarraitu nahi baduzu, erabili
    
    "Ez gorde orain" aukera.

en: Snapshot and switch
eu: Saio-argazkia eta aldatu

en: New session name
eu: Saio-izen berria

en: Take Snapshot
eu: Atera saio-argazkia

en: Name of new snapshot
eu: Saio-argazki berriaren izena

en: Name Session
eu: Izendatu saioa

en: Session name
eu: Saioaren izena

en: Rename Session
eu: Berrizendatu saioa

en: That name is already in use by another directory/folder. Please try again.
eu: Izen hori jada badago beste direktorio/karpeta batean. Saiatu berriro.

en: Renaming this session failed.
    Things could be seriously messed up at this point
eu: Saioa berrizendatzeak huts egin du.
    Kontua oso zapuztuta egon liteke puntu honetan

en: Copied %<PRId64> of %<PRId64>
eu: Kopiatuta %<PRId64>-(e)tik %<PRId64>-(e)ra

en: Abort save-as
eu: Utzi "Gorde honela"

en: Don't save now, just save-as
eu: Ez gorde orain, soilik "Gorde honela"

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save As failed: %1
eu: Akatsa "Gorde honela" egitean: %1

en: Session Archiving failed.
eu: Akatsa saioa artxibatzean.

en: To ensure compatibility with various systems
    snapshot names may not contain a '%1' character
eu: Sistemen arteko bateragarritasuna ziurtatzeko,
    saio-argazkiak ez du '%1' hizkirik eduki behar

en: Confirm Snapshot Overwrite
eu: Berretsi saio-argazkia gainidaztea

en: A snapshot already exists with that name. Do you want to overwrite it?
eu: Jada badago izen hori duen saio-argazki bat. Gainidatzi egin nahi duzu?

en: Open Session
eu: Ireki saioa

en: %1 sessions
eu: %1 saioak

en: Session Archives
eu: Saio-fitxategiak

en: Unsaved Session
eu: Saio gordegabea

en: The session "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
eu: "%1" saioa
    ez da gorde.
    
    Orain egindako edozein aldaketa
    galdu egingo da gorde ezean.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: The snapshot "%1"
    has not been saved.
    
    Any changes made this time
    will be lost unless you save it.
    
    What do you want to do?
eu: "%1" saio-argazkia
    ez da gorde.
    
    Orain egindako edozein aldaketa
    galdu egingo da gorde ezean.
    
    Zer egin nahi duzu?

en: Prompter
eu: Prompterra

en: %4This is a session from an older version of %3%5
    
    %3 has copied the old session file
    
    %6%1%7
    
    to
    
    %6%2%7
    
    From now on, use the backup copy with older versions of %3
eu: %4Hau %3%5(r)en bertsio zaharrago bateko saioa da
    
    %3(e)k saio-fitxategi zahar hau kopiatu du:
    
    %6%1%7
    
    hona:
    
    %6%2%7
    
    Hemendik aurrera erabili babeskopia %3(r)en bertsio zaharragoekin

en: Sample Rate Mismatch
eu: Lagin-tasan bat ez etortzea

en: This session was created with a sample rate of %1 Hz, but
    %2 is currently running at %3 Hz.  If you load this session,
    audio may be played at the wrong sample rate.
eu: Saio hau %1 Hz-ko lagin-tasa batekin sortu zen, baina %2
    %3 Hz-tan lanean ari da. Saioa kargatzen baduzu,
    audioa lagin-tasa okerrean erreproduzitu daiteke.

en: Do not load session
eu: Ez kargatu saioa

en: Load session anyway
eu: Kargatu saioa dena den

en: This session was created with a sample rate of %1 Hz, but
    %2 is currently running at %3 Hz.
    Audio will be recorded and played at the wrong sample rate.
    Re-Configure the Audio Engine in
    Menu > Window > Audio/Midi Setup
eu: Saio hau %1 Hz-ko lagin-tasa batekin sortu zen, baina %2
    %3 Hz-tan lanean ari da.
    Audioa lagin-tasa okerrean grabatu eta erreproduzituko da.
    Birkonfiguratu audio-motorra hemen:
    Menua > Leihoa > Audio/Midi konfigurazioa

en: NSM: initialization failed
eu: NSM: hasieraketak huts egin du

en: NSM server did not announce itself. Continuing without NSM.
eu: NSM morroia ez da iragarri. NSM gabe jarraituko da.

en: NSM server did not announce itself
eu: NSM morroia ez da iragarri

en: NSM: no client ID provided
eu: NSM: ez da bezero-IDrik eman

en: NSM: no session created
eu: NSM: ez da saiorik sortu

en: %1 is ready for use
eu: %1 erabiltzeko prest dago

en: WARNING: Your system has a limit for maximum amount of locked memory. This might cause %1 to run out of memory before your system runs out of memory. 
    
    You can view the memory limit with 'ulimit -l', and it is normally controlled by %2
eu: ABISUA: Zure sistemak muga bat du blokeatutako gehienezko memoria-kopururako. Horren ondorioz, %1 memoriarik gabe gera daiteke sistema memoriaz agortu baino lehen.
    
    Memoriaren muga 'ulimit -l' komandoarekin ikus dezakezu, eta normalean %2 bidez kontrolatzen da

en: Do not show this window again
eu: Ez erakutsi leiho hau berriro

en: Video-Server was not launched by %1. The request to stop it is ignored.
eu: %1(e)k ez du bideo-morroia abiarazi. Gelditzeko eskaera ez da kontuan hartu.

en: Stop Video-Server
eu: Gelditu bideo-morroia

en: Do you really want to stop the Video Server?
eu: Benetan gelditu nahi duzu bideo-morroia?

en: Yes, Stop It
eu: Bai, gelditu

en: The Video Server is already started.
eu: Bideo-morroia jada lanean ari da.

en: An external Video Server is configured and can be reached. Not starting a new instance.
eu: Kanpoko bideo-morroi bat konfiguratuta dago eta erabilgarri. Ez da instantzia berririk hasiko.

en: Could not connect to the Video Server. Start it or configure its access URL in Preferences.
eu: Ezin izan da bideo-morroira konektatu. Abiarazi edo konfiguratu bere URL-sarbidea Hobespenetan.

en: Specified docroot is not an existing directory.
eu: Zehaztutako "docroota" ez da existitzen den direktorio bat.

en: Given Video Server is not an executable file.
eu: Emandako bideo-morroia ez da fitxategi exekutagarria.

en: Cannot launch the video-server
eu: Ezin da abiarazi bideo-morroia

en: Video-server was started but does not respond to requests...
eu: Bideo-morroia abiarazi da baina ez du erantzuten...

en: could not open %1
eu: ezin izan da %1 ireki

en: no video-file selected
eu: ez da bideo-fitxategirik hautatu

en: No LTC detected, video will not be aligned.
eu: Ez da LTCrik antzeman, bideoa ez da lerrokatuko.

en: Align video-start to %1 [samples]
eu: Lerrokatu bideo-hasiera %1 laginera

en: Change current tempo
eu: Aldatu tempoa

en: Change current time signature
eu: Aldatu konpasa

en: --pending--
eu: --egiteke--

en: Pull
eu: Tiratzea

en: Tempo|T
eu: T

en: TimeSignature|TS
eu: Konpasa

en: programming error: %1
eu: programazio-akatsa: %1

en: programming error: %1 %2
eu: programazio-akatsa: %1 %2

en: Bars:Beats
eu: Konpasak:Pultsuak

en: Minutes:Seconds
eu: Minutuak:Segundoak

en: Set from Playhead
eu: Ezarri denbora-barraz

en: Locate to This Time
eu: Kokatu hemen

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Region gain:
eu: Eremu-irabazia:

en: Peak amplitude:
eu: Gailur-anplitudea:

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

en: add gain control point
eu: gehitu irabazi kontrol-puntua

en: Select Note...
eu: Hautatu nota...

en: Halve
eu: Erdia

en: Double
eu: Bikoitza

en: Set to %1 beat | Set to %1 beats
eu[0]: Doitu pultsu %1era
eu[1]: Doitu %2 pultsura

en: automation event move
eu: mugitu automatizazio-gertakaria

en: remove control point
eu: ezabatu kontrol-puntua

en: Ignoring illegal points on AutomationLine "%1"
eu: Bazter uzten puntu ilegalak "%1" AutomatizazioLinean

en: add automation event
eu: gehitu automatizazio-gertakaria

en: unable to display automation region for control without list
eu: ezin da sortu kontrol batentzako automatizazio-eremua zerrendarik gabe

en: Play
eu: Erreprod.

en: Write
eu: Idatzi

en: Touch
eu: Ukitu

en: Latch
eu: Giltzapetu

en: Mgnual
eu: Eskuz

en: automation state
eu: automatizazio-egoera

en: hide track
eu: ezkutatu pista

en: clear automation
eu: garbitu automatizazioa

en: Automation|Off
eu: Itzalita

en: Automation|Manual
eu: Eskuz

en: Clear
eu: Garbitu

en: State
eu: Egoera

en: Discrete
eu: Zuhurra

en: Linear
eu: Lineala

en: Mode
eu: Modua

en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Exponential
eu: Esponentziala

en: Interpolation
eu: Interpolazioa

en: Disassociate
eu: Banandu

en: Edit Bundle
eu: Editatu sorta

en: Direction:
eu: Norabidea:

en: Destination
eu: Norakoa

en: Source
eu: Iturburua

en: Edit
eu: Editatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Name
eu: Izena

en: New
eu: Berria

en: Bundle
eu: Sorta

en: Add Channel
eu: Gehitu kanala

en: Rename Channel
eu: Berrizendatu kanala

en: Restore Defaults
eu: Berrezarri balio lehenetsiak

en: Color Theme
eu: Gaiaren koloreak

en: Object
eu: Objektua

en: Color
eu: Kolorea

en: Items
eu: Elementuak

en: Palette
eu: Paleta

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Color Palette
eu: Kolore-paleta

en: Build Configuration
eu: Konpilatu konfigurazioa

en: Control point
eu: Kontrol-puntua

en: on
eu: piztuta

en: off
eu: itzalita

en: Value
eu: Balorea

en: VCA Assign
eu: VCA esleitu

en: -VCAs-
eu: -VCAk-

en: Unassign All
eu: Kendu esleipena guztiei

en: Duplicate Tracks/Busses
eu: Bikoiztu pistak/busak

en: For each Track:
eu: Pista bakoitzerako:

en: Copy playlist
eu: Kopiatu erreprodukzio-zerrenda

en: New playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria

en: Share playlist
eu: Partekatu erreprodukzio-zerrenda

en: Duplicate each track/bus this number of times:
eu: Bikoiztu pista/bus bakoitza aldi hauetan:

en: Insert duplicates at:
eu: Txertatu kopiak hemen:

en: 1 or more tracks/busses could not be duplicated
eu: Pista/Bus 1 edo gehiago ezin izan dira bikoiztu

en: Note
eu: Nota

en: Set selected notes to this channel
eu: Ezarri hautatutako notak kanal honetan

en: Set selected notes to this pitch
eu: Ezarri hautatutako notak tonu honetan

en: Set selected notes to this velocity
eu: Ezarri hautatutako notak indar honetan

en: Set selected notes to this time
eu: Ezarri hautatutako notak denbora-tarte honetan

en: Set selected notes to this length
eu: Ezarri hautatutako notak iraupen honetan

en: Channel
eu: Kanala

en: Pitch
eu: Tonua

en: Velocity
eu: Indarra

en: Time
eu: Denbora

en: Length
eu: Iraupena

en: edit note
eu: editatu nota

en: No Grid
eu: Saretarik ez

en: Bar
eu: Konpasa

en: 1/4 Note
eu: Nota 1/4

en: 1/8 Note
eu: Nota 1/8

en: 1/16 Note
eu: Nota 1/16

en: 1/32 Note
eu: Nota 1/32

en: 1/64 Note
eu: Nota 1/64

en: 1/128 Note
eu: Nota 1/128

en: 1/3 (8th triplet)
eu: 1/3 (8. hirukotxoa)

en: 1/6 (16th triplet)
eu: 1/6 (16. hirukotxoa)

en: 1/12 (32nd triplet)
eu: 1/12 (32. hirukotxoa)

en: 1/24 (64th triplet)
eu: 1/24 (64. hirukotxoa)

en: 1/5 (8th quintuplet)
eu: 1/5 (8. bostekotxoa)

en: 1/10 (16th quintuplet)
eu: 1/10 (16. bostekotxoa)

en: 1/20 (32nd quintuplet)
eu: 1/20 (32. bostekotxoa)

en: 1/7 (8th septuplet)
eu: 1/7 (8. zazpikotxoa)

en: 1/14 (16th septuplet)
eu: 1/14 (16. zazpikotxoa)

en: 1/28 (32nd septuplet)
eu: 1/28 (32. zazpikotxoa)

en: MinSec
eu: MinSeg

en: CD Frames
eu: CD-markoak

en: Playhead
eu: Denb-barra

en: Marker
eu: Marka

en: Mouse
eu: Sagua

en: Slide
eu: Irristatu

en: Splice
eu: Batu

en: Ripple
eu: Uhindura

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Center
eu: Erdia

en: Edit point
eu: Edizio-puntua

en: Mushy
eu: Biguina

en: Smooth
eu: Leuna

en: Balanced multitimbral mixture
eu: Orekatutako tinbre-aniztun nahasketa

en: Unpitched percussion with stable notes
eu: Nota egonkorreko tonu gabeko perkusioa

en: Crisp monophonic instrumental
eu: Instrumentu monofoniko distiratsua

en: Unpitched solo percussion
eu: Tonu gabeko perkusioa

en: Resample without preserving pitch
eu: Birsampleatu tonua mantendu gabe

en: Mins:Secs
eu: Min:Seg

en: Tempo
eu: Tempoa

en: Meter
eu: Metrika

en: Location Markers
eu: Kokapen-markak

en: Range Markers
eu: Barruti-markak

en: Loop/Punch Ranges
eu: Loop/Grabazio-tarteak

en: CD Markers
eu: CD-markak

en: Video Timeline
eu: Bideo-denbora

en: mode
eu: modua

en: Tracks & Busses
eu: Pistak eta busak

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Regions
eu: Eremuak

en: Snapshots
eu: Saio-argazkiak

en: Track & Bus Groups
eu: Pista eta bus taldeak

en: Ranges & Marks
eu: Barrutiak eta markak

en: Loop
eu: Loopa

en: Punch
eu: Grabazio-tartea

en: Linear (for highly correlated material)
eu: Lineala (soinu oso antzekoentzat)

en: Constant power
eu: Indar konstantea

en: Symmetric
eu: Simetrikoa

en: Slow
eu: Mantsoa

en: Fast
eu: Azkarra

en: Deactivate
eu: Desaktibatu

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Freeze
eu: Izoztu

en: Unfreeze
eu: Desizoztu

en: Region Loudness Analysis
eu: Eremuaren bolumen-analisia

en: Audio Report/Analysis
eu: Audioaren txostena/analisia

en: Range Loudness Analysis
eu: Barrutiaren bolumen-analisia

en: Selected Regions
eu: Hautatutako eremuak

en: Play Range
eu: Erreproduzitu barrutia

en: Loop Range
eu: Erreproduzitu loopean barrutia

en: Zoom to Range
eu: Aplikatu zooma barrutiari

en: Loudness Analysis
eu: Bolumen-analisia

en: Move Range Start to Previous Region Boundary
eu: Mugitu barruti-hasiera aurreko eremuaren ertzera

en: Move Range Start to Next Region Boundary
eu: Mugitu barruti-hasiera hurrengo eremuaren ertzera

en: Move Range End to Previous Region Boundary
eu: Mugitu barruti-amaiera aurreko eremuaren ertzera

en: Move Range End to Next Region Boundary
eu: Mugitu barruti-amaiera hurrengo eremuaren ertzera

en: Separate
eu: Banandu

en: Select All in Range
eu: Hautatu barrutiko guztia

en: Set Loop from Selection
eu: Ezarri loopa hautapenetik

en: Set Punch from Selection
eu: Ezarri grabazio-tartea hautapenetik

en: Set Session Start/End from Selection
eu: Ezarri saio hasiera/amaiera hautapenetik

en: Add Range Markers
eu: Gehitu barruti-markak

en: Crop Region to Range
eu: Moztu eremua barrutira

en: Duplicate Range
eu: Bikoiztu barrutia

en: Consolidate Range
eu: Kontsolidatu barrutia

en: Consolidate Range with Processing
eu: Kontsolidatu barrutia prozesamenduarekin

en: Bounce Range to Source List
eu: Errebotatu barrutia iturburu-zerrendara

en: Bounce Range to Source List with Processing
eu: Errebotatu barrutia iturburu-zerrendara prozesamenduarekin

en: Export Range...
eu: Esportatu barrutia...

en: Export Video Range...
eu: Esportatu bideo-barrutia...

en: Play from Edit Point
eu: Erreproduzitu edizio-puntutik

en: Play from Start
eu: Erreproduzitu hasieratik

en: Play Region
eu: Erreproduzitu eremua

en: Loop Region
eu: Erreproduzitu loopean eremua

en: Select All in Track
eu: Hautatu pistako guztia

en: Select All Objects
eu: Hautatu objektu guztiak

en: Invert Selection in Track
eu: Alderantzikatu hautapena pistan

en: Set Range to Loop Range
eu: Ezarri barrutia loop-barrutitzat

en: Set Range to Punch Range
eu: Ezarri barrutia grabazio-tartetzat

en: Set Range to Selected Regions
eu: Ezarri barrutia hautapen-barrutitzat

en: Select All After Edit Point
eu: Hautatu guztia edizio-puntutik eskuinera

en: Select All Before Edit Point
eu: Hautatu guztia edizio-puntutik ezkerrera

en: Select All After Playhead
eu: Hautatu guztia denbora-barratik eskuinera

en: Select All Before Playhead
eu: Hautatu guztia denbora-barratik ezkerrera

en: Select All Between Playhead and Edit Point
eu: Hautatu guztia denbora-barra eta edizio-puntu artean

en: Select All Within Playhead and Edit Point
eu: Hautatu guztia denbora-barra eta edizio-puntu barruan

en: Select Range Between Playhead and Edit Point
eu: Hautatu barrutia denbora-barra eta edizio-puntu artean

en: Select
eu: Hautatu

en: Cut
eu: Moztu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Align Relative
eu: Lerrokatu erlatiboki

en: Insert Selected Region
eu: Txertatu hautatutako eremua

en: Insert Existing Media
eu: Txertatu lehendik dagoen multimedia

en: Nudge Entire Track Later
eu: Eraman eskuinera pista osoa

en: Nudge Track After Edit Point Later
eu: Eraman pista eskuinera edizio-puntutik

en: Nudge Entire Track Earlier
eu: Eraman ezkerrera pista osoa

en: Nudge Track After Edit Point Earlier
eu: Eraman pista ezkerrera edizio-puntutik

en: Nudge
eu: Mugitu

en: Playhead position stored with a negative value - ignored (use zero instead)
eu: Denbora-barra balore negatibo batean ezarrita - baztertuta (erabili zero ordez)

en: All
eu: Guztiak

en: Triplets
eu: Hirukotxoak

en: Quintuplets
eu: Bostekotxoak

en: Septuplets
eu: Zazpikotxoak

en: Smart Mode (add range functions to Grab Mode)
eu: Modu adimenduna (erantsi barruti-funtzioak Hartze moduari)

en: Grab Mode (select/move objects)
eu: Hartze modua (hautatu/mugitu objektuak)

en: Cut Mode (split regions)
eu: Ebakitze modua (zatitu eremuak)

en: Range Mode (select time ranges)
eu: Barruti modua (hautatu denbora-barrutiak)

en: Draw Mode (draw and edit gain/notes/automation)
eu: Marrazte modua (marraztu eta editatu irabazia/notak/automatizazioa)

en: Stretch Mode (time-stretch audio and midi regions, preserving pitch)
eu: Luzatze modua (aldatu audio eta midi luzeera, tonua mantenduz)

en: Audition Mode (listen to regions)
eu: Entzute modua (entzun eremuak)

en: Internal Edit Mode (edit notes and automation points)
eu: Barruko edizio modua (editatu notak eta automatizazio puntuak)

en: Groups: click to (de)activate
    Context-click for other operations
eu: Taldeak: egin klik (des)aktibatzeko
    Egin eskuin-klika beste aukerentzat

en: Nudge Region/Selection Later
eu: Eraman eremua/hautapena eskuinera

en: Nudge Region/Selection Earlier
eu: Eraman eremua/hautapena ezkerrera

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom to Time Scale
eu: Zooma denbora-eskalan

en: Zoom to Session
eu: Zooma saio-neurrira

en: Zoom Focus
eu: Zoomaren fokua

en: Expand Tracks
eu: Zabaldu pistak

en: Shrink Tracks
eu: Uzkurtu pistak

en: Number of visible tracks
eu: Ikus daitezken pisten kopurua

en: Grid Mode
eu: Sareta ezartzeko modua

en: Snap Mode
    
    Right-click to visit Snap preferences.
eu: Doitze modua
    
    Klik eskuineko botoiaz Doitze hobespenak ikusteko.

en: Edit Point
eu: Edizio-puntua

en: Edit Mode
eu: Edizio modua

en: Nudge Clock
    (controls distance used to nudge regions and selections)
eu: Mugitze-erlojua
    (eremu eta hautapenak mugitzeko distantzia denboran zehazten du)

en: Command|Undo
eu: Desegin

en: Command|Undo (%1)
eu: Desegin (%1)

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo (%1)
eu: Berregin (%1)

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Number of duplications:
eu: Bikoizte aldiak:

en: Selection
eu: Hautap.

en: Fit 1 track
eu: Jarri pista 1

en: Fit 2 tracks
eu: Jarri 2 pista

en: Fit 4 tracks
eu: Jarri 4 pista

en: Fit 8 tracks
eu: Jarri 8 pista

en: Fit 16 tracks
eu: Jarri 16 pista

en: Fit 24 tracks
eu: Jarri 24 pista

en: Fit 32 tracks
eu: Jarri 32 pista

en: Fit 48 tracks
eu: Jarri 48 pista

en: Fit All tracks
eu: Doitu pista guztiak

en: Fit Selection
eu: Doitu hautapena

en: Zoom to 10 ms
eu: Zooma hona: 10 ms

en: Zoom to 100 ms
eu: Zooma hona: 100 ms

en: Zoom to 1 sec
eu: Zooma hona: 1 s

en: Zoom to 10 sec
eu: Zooma hona: 10 s

en: Zoom to 1 min
eu: Zooma hona: 1 min

en: Zoom to 10 min
eu: Zooma hona: 10 min

en: Zoom to 1 hour
eu: Zooma hona: 1 h

en: Zoom to 8 hours
eu: Zooma hona: 8 h

en: Zoom to 24 hours
eu: Zooma hona: 24 h

en: Zoom to Extents
eu: Zooma zabalerara

en: Zoom to Range/Region Selection
eu: Zooma barruti/eremu hautapenera

en: Playlist Deletion
eu: Erreprodukzio-zerrendaren ezabatzea

en: Playlist %1 is currently unused.
    If it is kept, its audio files will not be cleaned.
    If it is deleted, audio files used by it alone will be cleaned.
eu: %1 erreprodukzio-zerrenda ez da erabiltzen.
    Mantenduz gero, bere audio-fitxategiak ez dira garbituko.
    Ezabatuz gero, soilik berak erabilitako audio-fitxategiak garbituko dira.

en: Delete All Unused
eu: Ezabatu erabiltzen ez den guztia

en: Delete Playlist
eu: Ezabatu erreprodukzio-zerrenda

en: Keep Playlist
eu: Mantendu erreprodukzio-zerrenda

en: Keep Remaining
eu: Mantendu gainontzekoa

en: Cancel
eu: Utzi

en: new playlists
eu: erreprodukzio-zerrenda berriak

en: copy playlists
eu: kopiatu erreprodukzio-zerrendak

en: clear playlists
eu: garbitu erreprodukzio-zerrendak

en: Please wait while %1 loads visual data.
eu: Itxaron %1(r)ek ikuste-datuak kargatu arte.

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Transpose...
eu: Transposatu...

en: Legatize
eu: Legatoa

en: Quantize...
eu: Kuantizatu...

en: Remove Overlap
eu: Ezabatu gainjartzea

en: Transform...
eu: Eraldatu...

en: Autoconnect
eu: Autokonektatu

en: Automation
eu: Automatizazioa

en: Crossfades
eu: Lausotze gurutzatuak

en: Move Selected Marker
eu: Mugitu hautatutako marka

en: Select Range Operations
eu: Hautatu barruti-eragiketak

en: Select Regions
eu: Hautatu eremuak

en: Fade
eu: Lausotzea

en: Region
eu: Eremua

en: Layering
eu: Gainjartzea

en: Position
eu: Kokalekua

en: Trim
eu: Mozketa

en: Gain
eu: Irabazia

en: Ranges
eu: Barrutiak

en: Fades
eu: Lausotzeak

en: Link
eu: Esteka

en: Locate to Markers
eu: Kokatu marketan

en: Markers
eu: Markak

en: Meter falloff
eu: Erortze-tasa

en: Meter hold
eu: Eustea

en: MIDI Options
eu: MIDI aukerak

en: Misc Options
eu: Beste aukerak

en: Monitoring
eu: Monitorizazioa

en: Active Mark
eu: Marka aktiboa

en: Primary Clock
eu: Erloju nagusia

en: Pullup / Pulldown
eu: Igotzea / Jaistea

en: Region operations
eu: Eremu-eragiketak

en: Rulers
eu: Erregelak

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: Scroll
eu: Korritzea

en: Secondary Clock
eu: Erloju sekundarioa

en: Subframes
eu: Azpi-markoak

en: Timecode fps
eu: Denbora-kode fps-ak

en: Height
eu: Altuera

en: Tools
eu: Erremintak

en: View
eu: Ikusi

en: Zoom
eu: Zooma

en: Lua Scripts
eu: Lua scriptak

en: Session|Lock
eu: Blokeatu

en: Show Editor Mixer
eu: Erakutsi Nahasgailua Editorean

en: Show Editor List
eu: Erakutsi Editore-zerrenda

en: Playhead to Next Region Boundary
eu: Denbora-barra hurrengo eremuaren ertzera

en: Playhead to Next Region Boundary (No Track Selection)
eu: Denbora-barra hurrengo eremuaren ertzera (pista-hautapenik ez)

en: Playhead to Previous Region Boundary
eu: Denbora-barra aurreko eremuaren ertzera

en: Playhead to Previous Region Boundary (No Track Selection)
eu: Denbora-barra aurreko eremuaren ertzera (pista-hautapenik ez)

en: Playhead to Next Region Start
eu: Denbora-barra hurrengo eremuaren hasierara

en: Playhead to Next Region End
eu: Denbora-barra hurrengo eremuaren amaierara

en: Playhead to Next Region Sync
eu: Denbora-barra hurrengo eremuaren sinkronizazio-puntura

en: Playhead to Previous Region Start
eu: Denbora-barra aurreko eremuaren hasierara

en: Playhead to Previous Region End
eu: Denbora-barra aurreko eremuaren amaierara

en: Playhead to Previous Region Sync
eu: Denbora-barra aurreko eremuaren sinkronizazio-puntura

en: To Next Region Boundary
eu: Hurrengo eremuaren ertzera

en: To Next Region Boundary (No Track Selection)
eu: Hurrengo eremuaren ertzera (pista-hautapenik ez)

en: To Previous Region Boundary
eu: Aurreko eremuaren ertzera

en: To Previous Region Boundary (No Track Selection)
eu: Aurreko eremuaren ertzera (pista-hautapenik ez)

en: To Next Region Start
eu: Hurrengo eremuaren hasierara

en: To Next Region End
eu: Hurrengo eremuaren amaierara

en: To Next Region Sync
eu: Hurrengo eremuaren sinkronizazio-puntura

en: To Previous Region Start
eu: Aurreko eremuaren hasierara

en: To Previous Region End
eu: Aurreko eremuaren amaierara

en: To Previous Region Sync
eu: Aurreko eremuaren sinkronizazio-puntura

en: To Range Start
eu: Barruti hasierara

en: To Range End
eu: Barruti amaierara

en: Playhead to Range Start
eu: Denbora-barra barruti hasierara

en: Playhead to Range End
eu: Denbora-barra barruti amaierara

en: Edit Current Tempo
eu: Aldatu tempoa

en: Edit Current Meter
eu: Aldatu metrika

en: Select All Overlapping Edit Range
eu: Hautatu gainjarritako guztia edizio-barrutitzat

en: Select All Inside Edit Range
eu: Hautatu edizio-barrutiko guztia

en: Select Edit Range
eu: Hautatu edizio-barrutia

en: Select All in Punch Range
eu: Hautatu grabazio-tarteko guztia

en: Select All in Loop Range
eu: Hautatu guztia loop-barrutitzat

en: Select Next Track or Bus
eu: Hautatu hurrengo pista edo busa

en: Select Previous Track or Bus
eu: Hautatu aurreko pista edo busa

en: Select Next Strip
eu: Hautatu hurrengo kanala

en: Select Previous Strip
eu: Hautatu aurreko kanala

en: Toggle All Existing Automation
eu: Gaitu/Desgaitu automatizazio guztia

en: Toggle Layer Display
eu: Gaitu/Desgaitu geruzakako ikuspegia

en: Toggle Record Enable
eu: Gaitu/Desgaitu grabaketa

en: Toggle Solo
eu: Gaitu/Desgaitu soloa

en: Toggle Mute
eu: Gaitu/Desgaitu mututzea

en: Toggle Solo Isolate
eu: Gaitu/Desgaitu solo bakartua

en: Save View %1
eu: Gorde %1 ikuspegia

en: Go to View %1
eu: Joan %1 ikuspegira

en: Locate to Mark %1
eu: Kokatu %1 markan

en: Zoom to Selection
eu: Zooma hautapenera

en: Zoom to Selection (Horizontal)
eu: Zooma hautapenera (horizontala)

en: Toggle Zoom State
eu: Gaitu/Desgaitu zoom egoera

en: Expand Track Height
eu: Zabaldu pista-altuera

en: Shrink Track Height
eu: Uzkurtu pista-altuera

en: Fit 1 Track
eu: Jarri pista 1

en: Fit 2 Tracks
eu: Jarri 2 pista

en: Fit 4 Tracks
eu: Jarri 4 pista

en: Fit 8 Tracks
eu: Jarri 8 pista

en: Fit 16 Tracks
eu: Jarri 16 pista

en: Fit 32 Tracks
eu: Jarri 32 pista

en: Fit All Tracks
eu: Doitu pista guztiak

en: Zoom to 5 min
eu: Zooma 5 minutura

en: Move Selected Tracks Up
eu: Igo hautatutako pistak

en: Move Selected Tracks Down
eu: Jaitsi hautatutako pistak

en: Scroll Tracks Up
eu: Korritu pistetan gora

en: Scroll Tracks Down
eu: Korritu pistetan behera

en: Step Tracks Up
eu: Igo pistak

en: Step Tracks Down
eu: Jaitsi pistak

en: Select Topmost Track
eu: Hautatu goi-goiko pista

en: Scroll Backward
eu: Korritu ezkerreruntz

en: Scroll Forward
eu: Korritu eskuineruntz

en: Center Playhead
eu: Zentratu denbora-barra

en: Center Edit Point
eu: Zentratu edizio-puntua

en: Playhead Forward
eu: Denbora-barra eskuineruntz

en: Playhead Backward
eu: Denbora-barra ezkerreruntz

en: Playhead to Active Mark
eu: Denbora-barra marka aktibora

en: Active Mark to Playhead
eu: Marka aktiboa denbora-barrara

en: Use Skip Ranges
eu: Erabili "Saltatu barrutiak"

en: Play Selected Regions
eu: Erreproduzitu hautatutako eremuak

en: Tag Selected Regions
eu: Etiketatu hautatutako eremuak

en: Play from Edit Point and Return
eu: Erreproduzitu edizio-puntutik eta itzuli

en: Play Edit Range
eu: Erreproduzitu edizio-barrutia

en: Playhead to Mouse
eu: Denbora-barra sagura

en: Active Marker to Mouse
eu: Marka aktiboa sagura

en: Set Auto Punch In/Out from Playhead
eu: Ezarri grabazio-tarte automatikoaren S/I denbora-barraz

en: Multi-Duplicate...
eu: Multikopia...

en: Undo Selection Change
eu: Desegin hautapen-aldaketa

en: Redo Selection Change
eu: Berregin hautapen-aldaketa

en: Export Audio
eu: Esportatu audioa

en: Export Range
eu: Esportatu barrutia

en: Separate Using Punch Range
eu: Banandu grabazio-tartea erabiliz

en: Separate Using Loop Range
eu: Banandu loop-barrutia erabiliz

en: Crop
eu: Moztu

en: Split/Separate
eu: Banandu

en: Fade Range Selection
eu: Lausotu barruti-hautapena

en: Set Tempo from Edit Range = Bar
eu: Ezarri tempoa honen arabera: Edizio-barrutia = konpasa

en: Log
eu: Erregistroa

en: Move to Next Transient
eu: Mugitu hurrengo trantsitoriora

en: Move to Previous Transient
eu: Mugitu aurreko trantsitoriora

en: Follow Playhead
eu: Jarraitu denbora-barra

en: Remove Last Capture
eu: Ezabatu azken saio-argazkia

en: Tag Last Capture
eu: Etiketatu azken saio-argazkia

en: Stationary Playhead
eu: Denbora-barra estatikoa

en: Insert Time
eu: Txertatu denbora

en: Remove Time
eu: Ezabatu denbora

en: Toggle Active
eu: Gaitu/Desgaitu pista

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Fit Selection (Vertical)
eu: Doitu hautapena (bertikala)

en: Largest
eu: Zabalena

en: Larger
eu: Oso zabala

en: Large
eu: Zabala

en: Small
eu: Estua

en: Sound Selected MIDI Notes
eu: Erreproduzitu hautatutako MIDI notak

en: Zoom Focus Left
eu: Zoomaren fokua ezkerrean

en: Zoom Focus Right
eu: Zoomaren fokua eskuinean

en: Zoom Focus Center
eu: Zoomaren fokua erdian

en: Zoom Focus Playhead
eu: Zoomaren fokua denbora-markan

en: Zoom Focus Mouse
eu: Zoomaren fokua saguan

en: Zoom Focus Edit Point
eu: Zoomaren fokua edizio-puntuan

en: Next Zoom Focus
eu: Hurrengo zoom-fokua

en: no action bound
eu: lotutako ekintzarik ez

en: Smart Mode
eu: Modu adimenduna

en: Smart
eu: Adimen

en: Object Tool
eu: Objektu tresna

en: Range Tool
eu: Barruti tresna

en: Note Drawing Tool
eu: Nota-marrazte tresna

en: Audition Tool
eu: Entzute tresna

en: Time FX Tool
eu: Denbora-efektu tresna

en: Content Tool
eu: Eduki tresna

en: Cut Tool
eu: Ebakitze tresna

en: Step Mouse Mode
eu: Sagua pasatzeko modua

en: Change Edit Point
eu: Aldatu edizio-puntua

en: Change Edit Point Including Marker
eu: Aldatu edizio-puntua markak barne hartuz

en: EditMode|Lock
eu: Blokeoa

en: Cycle Edit Mode
eu: Edizio-modu ziklikoa

en: Snap & Grid
eu: Doitzea eta sareta

en: Grid
eu: Sareta

en: Magnetic
eu: Itsaskorra

en: Snap
eu: Doitu

en: Toggle Snap
eu: Gaitu/Desgaitu doitzea

en: Next Quantize Grid Choice
eu: Hurrengo kuantizazio-saretako aukera

en: Previous Quantize Grid Choice
eu: Aurreko kuantizazio-saretako aukera

en: Show Marker Lines
eu: Ikusi marka-lineak

en: Loop/Punch
eu: Loop/Grab-tartea

en: Min:Sec
eu: Min:Seg

en: Video Monitor
eu: Bideo-monitorea

en: Video
eu: Bideoa

en: Always on Top
eu: Beti goian

en: Frame number
eu: Marko-kopurua

en: Timecode Background
eu: Denb-kode atzealdea

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Letterbox
eu: Postontzia

en: Original Size
eu: Jatorrizko tamaina

en: Remove Unused
eu: Ezabatu erabili ez direnak

en: Import PT session
eu: Inportatu PT saioa

en: Import to Source List...
eu: Inportatu iturburu-zerrendara...

en: Import from Session
eu: Inportatu saiotik

en: Bring all media into session folder
eu: Sartu multimedia guztia saioaren karpetan

en: Show Summary
eu: Erakutsi laburpena

en: Show Group Tabs
eu: Erakutsi talde-fitxak

en: Toggle MIDI Input Active for Editor-Selected Tracks/Busses
eu: Gaitu/Desgaitu MIDI sarrera aktiboak edizioz hautatutako pista edo busentzat

en: Quantize
eu: Kuantizatu

en: Delete Selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Delete Selection (alternate)
eu: Ezabatu hautapena (ordezkoa)

en: Clear Note Selection
eu: Garbitu nota-hautapena

en: Move Note Start Earlier (fine)
eu: Mugitu nota-hasiera ezkerrera (ongi)

en: Move Note Start Earlier
eu: Mugitu nota-hasiera ezkerrera

en: Move Note Ends Later (fine)
eu: Mugitu nota-hasiera eskuinera (ongi)

en: Move Note Ends Later
eu: Mugitu nota-hasiera eskuinera

en: Select Next
eu: Hautatu hurrengoa

en: Select Next (alternate)
eu: Hautatu hurrengoa (ordezkoa)

en: Select Previous
eu: Hautatu aurrekoa

en: Select Previous (alternate)
eu: Hautatu aurrekoa (ordezkoa)

en: Add Next to Selection
eu: Gehitu hurrengoa hautapenari

en: Add Next to Selection (alternate)
eu: Gehitu hurrengoa hautapenari (ordezkoa)

en: Add Previous to Selection
eu: Gehitu aurrekoa hautapenari

en: Add Previous to Selection (alternate)
eu: Gehitu aurrekoa hautapenari (ordezkoa)

en: Increase Velocity
eu: Handitu indarra

en: Increase Velocity (fine)
eu: Handitu indarra (ongi)

en: Increase Velocity (allow mush)
eu: Handitu indarra (baimendu plasta)

en: Increase Velocity (non-relative)
eu: Handitu indarra (ez-erlatiboa)

en: Increase Velocity (fine, allow mush)
eu: Handitu indarra (ongi, baimendu plasta)

en: Increase Velocity (fine, non-relative)
eu: Handitu indarra (ongi, ez-erlatiboa)

en: Increase Velocity (maintain ratios, allow mush)
eu: Handitu indarra (mantendu proportzioak, baimendu plasta)

en: Increase Velocity (fine, allow mush, non-relative)
eu: Handitu indarra (ongi, baimendu plasta, ez erlatiboa)

en: Decrease Velocity
eu: Txikitu indarra

en: Decrease Velocity (fine)
eu: Txikitu indarra (ongi)

en: Decrease Velocity (allow mush)
eu: Txikitu indarra (baimendu plasta)

en: Decrease Velocity (non-relative)
eu: Txikitu indarra (ez-erlatiboa)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush)
eu: Txikitu indarra (ongi, baimendu plasta)

en: Decrease Velocity (fine, non-relative)
eu: Txikitu indarra (ongi, ez-erlatiboa)

en: Decrease Velocity (maintain ratios, allow mush)
eu: Txikitu indarra (mantendu proportzioak, baimendu plasta)

en: Decrease Velocity (fine, allow mush, non-relative)
eu: Txikitu indarra (ongi, baimendu plasta, ez erlatiboa)

en: Transpose Up (octave)
eu: Transposatu gora (zortziduna)

en: Transpose Up (octave, allow mush)
eu: Transposatu gora (zortziduna, baimendu plasta)

en: Transpose Up (semitone)
eu: Transposatu gora (tonuerdia)

en: Transpose Up (semitone, allow mush)
eu: Transposatu gora (tonuerdia, baimendu plasta)

en: Transpose Down (octave)
eu: Transposatu behera (zortziduna)

en: Transpose Down (octave, allow mush)
eu: Transposatu behera (zortziduna, baimendu plasta)

en: Transpose Down (semitone)
eu: Transposatu behera (tonuerdia)

en: Transpose Down (semitone, allow mush)
eu: Transposatu behera (tonuerdia, baimendu plasta)

en: Nudge Notes Later (grid)
eu: Eraman notak eskuinera (sareta)

en: Nudge Notes Later (1/4 grid)
eu: Eraman notak eskuinera (sareta 1/4)

en: Nudge Notes Earlier (grid)
eu: Eraman notak ezkerrera (sareta)

en: Nudge Notes Earlier (1/4 grid)
eu: Eraman notak ezkerrera (sareta 1/4)

en: Edit Note Channels
eu: Editatu noten kanalak

en: Edit Note Velocities
eu: Editatu noten indarrak

en: programming error: %1: %2
eu: programazio-akatsa: %1 %2

en: Raise
eu: Altxa

en: Raise to Top
eu: Altxa goraino

en: Lower
eu: Jaitsi

en: Lower to Bottom
eu: Jaitsi beheraino

en: Move to Original Position
eu: Mugitu jatorrizko lekura

en: Lock to Video
eu: Lotu bideora

en: Glue to Bars and Beats
eu: Itsatsi konpas eta pultsutara

en: Remove Sync
eu: Ezabatu sinkronizazioa

en: Mute
eu: Mutu

en: Normalize...
eu: Normalizatu...

en: Reverse
eu: Aldrebes

en: Make Mono Regions
eu: Sortu mono barrutiak

en: Boost Gain
eu: Eman irabazia

en: Cut Gain
eu: Kendu irabazia

en: Reset Gain
eu: Berrezarri irabazia

en: Pitch Shift...
eu: Aldatu tonua...

en: Opaque
eu: Opakua

en: Fade In
eu: Sarrera-lausotzea

en: Fade Out
eu: Irteera-lausotzea

en: Fill Track
eu: Bete pista

en: Set Loop Range
eu: Ezarri loop-barrutia

en: Set Punch
eu: Ezarri grabazio-tartea

en: Add Single Range Marker
eu: Gehitu barruti-marka sinplea

en: Add Range Marker Per Region
eu: Gehitu barruti-marka bana eremuko

en: Snap Position to Grid
eu: Doitu kokalekua saretara

en: Close Gaps
eu: Itxi tarteak

en: Rhythm Ferret...
eu: Erritmo-Kuxkuxeroa...

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Separate Under
eu: Banandu azpian

en: Set Fade In Length
eu: Zehaztu sarrera-lausotzearen luzera

en: Set Fade Out Length
eu: Zehaztu irteera-lausotzearen luzera

en: Set Tempo from Region = Bar
eu: Ezarri tempoa honen arabera: barrutia = konpasa

en: Split at Percussion Onsets
eu: Banandu perkusio-hasieretan

en: List Editor...
eu: Zerrenda-editorea...

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: Bounce (with processing)
eu: Errebotatu (prozesamenduarekin)

en: Bounce (without processing)
eu: Errebotatu (prozesamendu gabe)

en: Combine
eu: Konbinatu

en: Uncombine
eu: Deskonbinatu

en: Loudness Analysis...
eu: Bolumen-analisia...

en: Spectral Analysis...
eu: Espektro-analisia...

en: Reset Envelope
eu: Berrezarri uhin-kurba

en: Envelope Active
eu: Uhin-kurba aktiboa

en: Insert Patch Change...
eu: Txertatu Patch aldaketa...

en: Unlink from other copies
eu: Deslotu beste kopiengandik

en: Strip Silence...
eu: Kendu isiltasuna...

en: Set Range Selection
eu: Ezarri barruti-hautapena

en: Nudge Later
eu: Eraman eskuinera

en: Nudge Earlier
eu: Eraman ezkerrera

en: Sequence Regions
eu: Sekuentziatu eremuak

en: Nudge Later by Capture Offset
eu: Eraman eskuinera saio-argazkia konpentsatzeko

en: Nudge Earlier by Capture Offset
eu: Eraman ezkerrera saio-argazkia konpentsatzeko

en: Trim to Loop
eu: Moztu loop-era

en: Trim to Punch
eu: Moztu grabazio-tartera

en: Trim to Previous
eu: Moztu aurrekora

en: Trim to Next
eu: Moztu hurrengora

en: Insert Region from Source List
eu: Txertatu eremua iturburu-zerrendatik

en: Set Sync Position
eu: Ezarri sinkronizaio-kokalekua

en: Place Transient
eu: Jarri trantsitorioa

en: Trim Start at Edit Point
eu: Moztu hasiera edizio-puntuan

en: Trim End at Edit Point
eu: Moztu amaiera edizio-puntuan

en: Align Start
eu: Lerrokatu hasiera

en: Align Start Relative
eu: Lerrokatu hasiera erlatiboki

en: Align End
eu: Lerrokatu amaiera

en: Align End Relative
eu: Lerrokatu amaiera erlatiboki

en: Align Sync
eu: Lerrokatu sinkronizazioa

en: Align Sync Relative
eu: Lerrokatu sinkronizazioa erlatiboki

en: Choose Top...
eu: Hautatu goi-goikoa...

en: You can't import or embed an audiofile until you have a session loaded.
eu: Ezin duzu inportatu edo txertatu audio-fitxategirik lehenago saiorik kargatu gabe.

en: Add Existing Media
eu: Gehitu lehendik dagoen multimedia

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %1 as a new file, or skip it?
eu: Saioak jada badu %1 izena duen iturburu-fitxategi bat. %1 fitxategi berri moduan inportatu nahi duzu, edo baztertu?

en: The session already contains a source file named %1.  Do you want to import %2 as a new source, or skip it?
eu: Saioak jada badu %1 izena duen iturburu-fitxategi bat. %2 iturburu berri moduan inportatu nahi duzu, edo baztertu?

en: Cancel Import
eu: Utzi inportazioa

en: Editor: cannot open file "%1", (%2)
eu: Editorea: ezin da %1 fitxategia ireki, (%2)

en: %1
    This audiofile cannot be embedded. It must be imported!
eu: %1
    Audio-fitxategi hau ezin da txertatu. Inportatu egin behar da!

en: Cancel entire import
eu: Utzi osorik inportazioa

en: Don't embed it
eu: Ez txertatu

en: Embed all without questions
eu: Txertatu guztiak galdetu gabe

en: Sample rate
eu: Lagin-tasa

en: %1
    This audiofile's sample rate doesn't match the session sample rate!
eu: %1
    Audio-fitxategi honen lagin-tasa ez da saioarenaren berdina!

en: Embed it anyway
eu: Txertatu dena den

en: You can't import a PT session until you have a session loaded.
eu: Ezin duzu PT saiorik inportatu lehenago saiorik kargatu gabe.

en: PT Import
eu: Inportatu PT saioa

en: PT import may have missing files, check session log for details
eu: PT inportazioak fitxategi galduak izan ditzake, begiratu saio-erregistroa xehetasun gehiagorako

en: PT import complete!
eu: PT inportazioa osatu da!

en: Could not create new track after region placed in the drop zone
eu: Ezin izan da sortu pista berria arraste-eremuan dagoen eremuaren ondoren

en: fixed time region drag
eu: denbora-finkoko eremua arrastatzea

en: Ripple drag
eu: Uhindura arrastatzea

en: create region
eu: sortu eremua

en: resize notes
eu: aldatu noten tamaina

en: One or more Audio Regions
    are both Locked and
    Locked to Video.
    The video cannot be moved.
eu: Audio-eremu bat edo gehiago
    blokeatuta eta bideoari
    lotuta daude.
    Ezin da bideoa mugitu.

en: Video Start:
eu: Bideo-hasiera:

en: Diff:
eu: Ezberd.:

en: Move Video
eu: Mugitu bideoa

en: move meter mark
eu: mugitu metrika-marka

en: copy meter mark
eu: kopiatu metrika-marka

en: inactive
eu: inaktibo

en: move tempo mark
eu: mugitu tempo-marka

en: copy tempo mark
eu: kopiatu tempo-marka

en: stretch tempo
eu: luzatu tempoa

en: twist tempo
eu: biratu tempoa

en: stretch end tempo
eu: luzatu tempoa bukaeratik

en: change fade in length
eu: aldatu sarrera-lausotzearen luzeera

en: change fade out length
eu: aldatu irteera-lausotzearen luzeera

en: move marker
eu: mugitu marka

en: automation range move
eu: automatizazio-barrutia mugitzea

en: An error occurred while executing time stretch operation
eu: Errorea gertatu da denbora-luzatzea burutzean

en: programming_error: %1
eu: programazio_akatsa: %1

en: new skip marker
eu: salto-marka berria

en: skip
eu: salto egin

en: new CD marker
eu: CD-marka berria

en: unnamed
eu: izengabea

en: Automation range drag created for invalid region type
eu: Eskualde baliogaberako sortutako automatizazio-barrutiko arrastea

en: Create Note
eu: Sortu nota

en: Create Hit
eu: Sortu kolpea

en: Col
eu: Zut

en: Group Tab Color
eu: Taldearen kolorea

en: Name of Group
eu: Taldearen izena

en: Visible|V
eu: Iksg.

en: Group is visible?
eu: Taldea ikusgai?

en: On
eu: Piztuta

en: Group is enabled?
eu: Taldea aktibatuta?

en: Group|G
eu: T

en: Sharing Gain?
eu: Irabazia partekatzea?

en: Relative|Rel
eu: Erl.

en: Relative Gain Changes?
eu: Irabazi-aldaketa erlatiboak?

en: Mute|M
eu: M

en: Sharing Mute?
eu: Mututzea partekatzea?

en: Solo|S
eu: S

en: Sharing Solo?
eu: Soloa partekatzea?

en: Sharing Record-enable Status?
eu: Grabazio-gaitzea partekatzea?

en: Monitoring|Mon
eu: Mon.

en: Sharing Monitoring Choice?
eu: Monitorizazio-aukera partekatzea?

en: Selection|Sel
eu: Hautap.

en: Sharing Selected/Editing Status?
eu: Hautatze/Edizio egoera partekatzea?

en: Active|A
eu: Ak.

en: Sharing Active Status?
eu: Aktibo egotea partekatzea?

en: programming error: marker canvas item has no marker object pointer!
eu: programazio-akatsa: oihal-marka elementuak ez du objektu-markaren erakuslerik!

en: Confirm MIDI File Overwrite
eu: Berretsi MIDI fitxategia gainidaztea

en: A file with the same name already exists. Do you want to overwrite it?
eu: Jada badago izen bereko fitxategi bat. Gainidatzi egin nahi duzu?

en: Fit to Window
eu: Doitu leihora

en: start
eu: hasiera

en: end
eu: amaiera

en: mark
eu: marka

en: add marker
eu: gehitu marka

en: set loop range
eu: ezarri loop-barrutia

en: set punch range
eu: ezarri grabatze-tartea

en: range
eu: barrutia

en: new range marker
eu: barruti-marka berria

en: remove marker
eu: ezabatu marka

en: Locate to Here
eu: Kokatu hemen

en: Play from Here
eu: Erreproduzitu hemendik

en: Move Mark to Playhead
eu: Mugitu marka denbora-barrara

en: Create Range to Next Marker
eu: Sortu barrutia hurrengo markaraino

en: Promote to Time Origin
eu: Bultzatu denboraren jatorrira

en: Locate to Marker
eu: Kokatu markan

en: Play from Marker
eu: Erreproduzitu markatik

en: Set Marker from Playhead
eu: Ezarri marka denbora-barran

en: Set Range from Selection
eu: Ezarri barrutia hautapenean

en: Hide Range
eu: Ezkutatu barrutia

en: Rename Range...
eu: Berrizendatu barrutia...

en: Remove Range
eu: Ezabatu barrutia

en: Separate Regions in Range
eu: Banandu eremuak barrutian

en: Select Range
eu: Hautatu barrutia

en: Don't Continue
eu: Ez jarraitu

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Set Constant
eu: Ezarri konstantea

en: Ramp to Next
eu: Arrapala hurrengora

en: Lock to Music
eu: Lotu musikara

en: Lock to Audio
eu: Lotu audiora

en: Set Punch Range
eu: Ezarri grabazio-tartea

en: loop range from marker
eu: loop-barrutia markatik

en: change meter lock style
eu: aldatu metrikaren blokeo modua

en: change tempo lock style
eu: aldatu tempoaren blokeo modua

en: set tempo to constant
eu: ezarri tempoa konstantera

en: Clamp Tempo
eu: Lotu tempoa

en: ramp to next tempo
eu: arrapala hurrengo tempora

en: New Name:
eu: Izen berria:

en: Rename Mark
eu: Berrizendatu marka

en: Rename Range
eu: Berrizendatu barrutia

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: rename marker
eu: berrizendatu marka

en: change marker lock style
eu: aldatu markaren blokeo modua

en: This screen is not tall enough to display the editor mixer
eu: Pantaila hau ez da editorean nahasgailua erakusteko bezain altua

en: Editor/Snap
eu: Editorea/Doitu

en: programming error: tempo marker canvas item has no marker object pointer!
eu: programazio-akatsa: tempoaren oihal-marka elementuak ez du objektu-markaren erakuslerik!

en: programming error: marker for tempo is not a tempo marker!
eu: programazio-akatsa: tempoarentzako marka ez da tempo-marka!

en: programming error: marker for meter is not a meter marker!
eu: programazio-akatsa: metrikarentzako marka ez da metrika-marka!

en: programming error: control point canvas item has no control point object pointer!
eu: programazio-akatsa: kontrol-puntuaren oihal-elementuak ez du kontrol-puntuaren erakuslerik!

en: start point trim
eu: mozteko hasiera-puntua

en: end point trim
eu: mozteko amaiera-puntua

en: Name for region:
eu: Eremuaren izena:

en: split
eu: banandu

en: alter selection
eu: aldatu hautapena

en: nudge regions forward
eu: eraman eremuak eskuinera

en: nudge location forward
eu: eraman kokalekua eskuinera

en: nudge regions backward
eu: eraman eremuak ezkerrera

en: nudge forward
eu: eraman eskuinera

en: nudge backward
eu: eraman ezkerrera

en: sequence regions
eu: sekuentziatu eremuak

en: New Range
eu: Barruti berria

en: New Location Marker
eu: Kokapen-marka berria

en: Set session start
eu: Zehaztu saio-hasiera

en: add markers
eu: gehitu markak

en: clear markers
eu: ezabatu markak

en: clear ranges
eu: ezabatu barrutiak

en: clear locations
eu: ezabatu kokalekuak

en: insert region
eu: txertatu eremua

en: raise regions
eu: igo eremuak

en: raise region
eu: igo eremua

en: raise regions to top
eu: igo eremuak goraino

en: raise region to top
eu: igo eremua goraino

en: lower regions
eu: jaitsi eremuak

en: lower region
eu: jaitsi eremua

en: lower regions to bottom
eu: jaitsi eremuak beheraino

en: Rename Region
eu: Berrizendatu eremua

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Rename failed. Check for characters such as '/' or ':'
eu: Berrizendatzeak huts egin du. Begiratu "/" edo ":" bezalako hizkiak dauden

en: separate
eu: banandu

en: separate region under
eu: banandu azpiko eremuak

en: Crop Regions to Time Selection
eu: Moztu eremuak denbora-hautapenera

en: Crop Regions to Edit Range
eu: Moztu eremuak edizio-barrutira

en: set sync point
eu: zehaztu sinkronizazio-puntua

en: remove region sync
eu: ezabatu eremuko sinkronizazioa

en: move regions to original position
eu: mugitu eremuak hasierako kokalekura

en: move region to original position
eu: mugitu eremua hasierako kokalekura

en: align selection
eu: lerrokatu hautapena

en: align selection (relative)
eu: lerrokatu hautapena (erlatiboa)

en: align region
eu: lerrokatu eremua

en: trim front
eu: moztu hasiera

en: trim back
eu: moztu amaiera

en: trim to loop
eu: moztu loop-era

en: trim to punch
eu: moztu grabazio-tartera

en: trim to region
eu: moztu eremura

en: Transport cannot be stopped, likely due to external timecode sync.
    Freezing a track requires the transport to be stopped.
eu: Garraioa ezin da gelditu, seguru aski kanpoko sinkronizazioa dela eta.
    Pista bat izozteko garraioa gelditu behar da.

en: Cannot freeze
eu: Ezin da izoztu

en: This track/bus cannot be frozen because the signal adds or loses channels before reaching the outputs.
    This is typically caused by plugins that generate stereo output from mono input or vice versa.
eu: Pista/Bus hau ezin da izoztu, irteerara iritsi aurretik, seinaleak kanalak gehitu edo galtzen dituelako.
    Hau mono-estereo, edo alderantzizko, eraldaketa egiten duten pluginek eragin ohi dute.

en: <b>%1</b>
    
    This track has at least one send/insert/return/sidechain as part of its signal flow.
    
    Freezing will only process the signal as far as the first send/insert/return/sidechain.
eu: <b>%1</b>
    Pista honek gutxienez bidalketa/intserto/itzulera/sidechain bat dauka bere seinale-fluxuan.
    
    Izozteak lehen bidalketa/intserto/itzulera/sidechain-erarte soilik prozesatuko du seinalea.

en: Freeze anyway
eu: Izoztu dena den

en: Don't freeze
eu: Ez izoztu

en: Freeze Limits
eu: Izozte-mugak

en: Cancel Freeze
eu: Utzi izoztea

en: You can't perform this operation because the processing of the signal will cause one or more of the tracks to end up with a region with more channels than this track has inputs.
    
    You can do this without processing, which is a different operation.
eu: Ezin da eragiketa hau egin, seinalea prozesatuz gero, pista bat edo gehiagok pista honek dituen sarrera kopurua baino irteera gehiago dituen eremuak sortuko dituelako.
    
    Hau prozesatu gabe egin dezakezu, eragiketa ezberdin bat dena.

en: Cannot bounce
eu: Ezin da errebotatu

en: bounce range
eu: errebotatu barrutia

en: delete
eu: ezabatu

en: cut
eu: ebaki

en: copy
eu: kopiatu

en: clear
eu: garbitu

en: objects
eu: objektuak

en: remove region
eu: ezabatu eremua

en: recover regions
eu: berreskuratu eremuak

en: duplicate range selection
eu: bikoiztu barruti-hautapena

en: nudge track
eu: mugitu pista

en: Do you really want to destroy the last capture?
    (This is destructive and cannot be undone)
eu: Azken saio-argazkia suntsitu nahi duzu benetan?
    (Hau suntsitzailea da eta ezin da desegin)

en: No, do nothing.
eu: Ez, ez egin ezer.

en: Yes, destroy it.
eu: Bai, suntsitu.

en: Destroy last capture
eu: Suntsitu azken saio-argazkia

en: Tag:
eu: Etiketa:

en: Good
eu: Ona

en: normalize
eu: normalizatu

en: reverse regions
eu: aldrebestu eremuak

en: strip silence
eu: kendu isiltasunak

en: Fork Region(s)
eu: Adarkatu eremua(k)

en: Could not unlink %1
eu: Ezin izan da %1 deslotu

en: reset region gain
eu: berrezarri eremuaren irabazia

en: region gain envelope active
eu: eremu-irabazi uhin-kurba aktibo

en: toggle region lock
eu: kommutatu eremua blokeatzea

en: Toggle Video Lock
eu: Kommutatu bideoa blokeatzea

en: toggle region lock style
eu: kommutatu eremuaren blokeo-modua

en: change region opacity
eu: aldatu eremuaren gardentasuna

en: fade range
eu: lausotu barrutia

en: set fade in length
eu: zehaztu sarrera-lausotzearen luzera

en: set fade out length
eu: zehaztu irteera-lausotzearen luzera

en: set fade in shape
eu: zehaztu sarrera-lausotzearen forma

en: set fade out shape
eu: zehaztu irteera-lausotzearen forma

en: set fade in active
eu: ezarri sarrera-lausotzea aktibo

en: set fade out active
eu: ezarri irteera-lausotzea aktibo

en: toggle fade active
eu: gaitu/desgaitu lausotzea

en: set loop range from selection
eu: ezarri loop-barrutia hautapenetik

en: set loop range from region
eu: ezarri loop-barrutia eremutik

en: set punch range from selection
eu: ezarri grabazio-tartea hautapenetik

en: Auto Punch In
eu: Grabazio-tarte hasiera automatikoa

en: Auto Punch In/Out
eu: Grabazio-tarte hasiera/bukaera automatikoa

en: set session start/end from selection
eu: zehaztu saioaren hasiera/amaiera hautapenetik

en: set punch start from EP
eu: zehaztu grabazio-tartearen hasiera EPtik

en: set punch end from EP
eu: zehaztu grabazio-tartearen amaiera EPtik

en: set loop start from EP
eu: zehaztu loop-barrutiaren hasiera EPtik

en: set loop end from EP
eu: zehaztu loop-barrutiaren amaiera EPtik

en: set punch range from region
eu: zehaztu grabazio-tartea eremutik

en: Add new marker
eu: Gehitu marka berria

en: Set global tempo
eu: Ezarri tempo orokorra

en: Define one bar
eu: Zehaztu konpas bat

en: Do you want to set the global tempo or add a new tempo marker?
eu: Tempo orokorra ezarri edo tempo-marka berria gehitu nahi duzu?

en: set tempo from region
eu: ezarri tempoa eremuaren arabera

en: split regions
eu: banandu eremuak

en: You are about to split
    %1
    into %2 pieces.
    This could take a long time.
eu: Zatitzear zaude
    %1
    %2 zatitan.
    Horrek denbora asko har lezake.

en: Call for the Ferret!
eu: Deitu Kuxkuxeroa!

en: Press OK to continue with this split operation
    or ask the Ferret dialog to tune the analysis
eu: Sakatu Ados banantze-eragiketarekin jarraitzeko
    edo Kuxkuxeroaren leihoan moldatu analisia

en: Press OK to continue with this split operation
eu: Sakatu Ados banantze-eragiketarekin jarraitzeko

en: Excessive split?
eu: Gehiegizko banantzea?

en: place transient
eu: jarri trantsitorioa

en: snap regions to grid
eu: doitu eremuak saretara

en: Close Region Gaps
eu: Itxi eremuen arteko tarteak

en: Crossfade length
eu: Lausotze-gurutzatuaren luzera

en: Pull-back length
eu: Korritu luzera

en: Ok
eu: Ados

en: close region gaps
eu: itxi eremuen arteko tarteak

en: That would be bad news ....
eu: Berri txarrak izango lirateke ...

en: Removing the master or monitor bus is such a bad idea
    that %1 is not going to allow it.
    
    If you really want to do this sort of thing
    edit your ardour.rc file to set the
    "allow-special-bus-removal" option to be "yes"
eu: Bus nagusia edo monitorizatzekoa kentzea hain da ideia txarra
    %1(r)ek ez duela onartuko.
    
    Benetan halako zer edo zer egin nahi baduzu,
    editatu zure ardour.rc fitxategia
    "allow-special-bus-removal" aukera "yes" izateko

en: track | tracks
eu[0]: pista
eu[1]: pistak

en: bus | busses
eu[0]: busa
eu[1]: busak

en: VCA | VCAs
eu[0]: VCA
eu[1]: VCAk

en: Remove various strips
eu: Ezabatu kanal anitz

en: Do you really want to remove %1 %2, %3 %4 and %5 %6?
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1 %2, %3 %4 eta %5 %6?

en: Remove %1 and %2
eu: Ezabatu %1 eta %2

en: Do you really want to remove %1 %2 and %3 %4?
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1 %2 eta %3 %4?

en: Remove %1
eu: Ezabatu %1

en: Do you really want to remove %1 %2?
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1 %2?

en: This action cannot be undone, and the session file will be overwritten!
eu: Ekintza hau ezin da desegin, eta saio-fitxategia gainidatzi egingo da!

en: Yes, remove them.
eu: Bai, ezabatu.

en: Yes, remove it.
eu: Bai, ezabatu.

en: You must first select some tracks to Insert Time.
eu: Denbora txertatzeko aurretik pista batzuk hautatu behar dituzu.

en: You cannot insert time in Lock Edit mode.
eu: Ezin duzu denbora txertatu blokeatutako edizio-moduan.

en: insert time
eu: txertatu denbora

en: You must first select some tracks to Remove Time.
eu: Denbora ezabatzeko aurretik pista batzuk hautatu behar dituzu.

en: You cannot remove time in Lock Edit mode.
eu: Ezin duzu denbora ezabatu blokeatutako edizio-moduan.

en: Cannot insert or delete time when in Lock edit.
eu: Ezin da denbora txertatu edo ezabatu blokeatutako edizioan.

en: remove time
eu: ezabatu denbora

en: There are too many tracks to fit in the current window
eu: Pista gehiegi daude oraingo leihoan sartzeko

en: Sel
eu: Hautap

en: Saved view %u
eu: %u pista gordeta

en: mute regions
eu: mututu eremuak

en: mute region
eu: mututu eremua

en: combine regions
eu: konbinatu eremuak

en: uncombine regions
eu: deskonbinatu eremuak

en: %1: Locked
eu: %1: Blokeatuta

en: Click to unlock
eu: Egin klik desblokeatzeko

en: Moving embedded files into session folder
eu: Txertatutako fitxategiak saioaren karpetara mugitzen

en: Region name, with number of channels in []'s
eu: Eremuaren izena, kanal kopurua [] artean

en: Tags
eu: Etiketak

en: Start
eu: Hasiera

en: Position of start of region
eu: Eremu-hasieraren kokalekua

en: Length of the region
eu: Eremuaren luzera

en: Lock|L
eu: Blok.

en: Region position locked?
eu: Eremuaren-kokalekua blokeatuta?

en: Glued|G
eu: Itsats.

en: Region position glued to Bars|Beats time?
eu: Eremuaren kokalekua Konpasak|Pultsuak denborari itsatsita?

en: Region muted?
eu: Eremua mutututa?

en: Opaque|O
eu: Opak.

en: Region opaque (blocks regions below it from being heard)?
eu: Eremu opakua (bere azpiko eremuak ez entzutea eragiten du)?

en: End
eu: Amaiera

en: Position of end of region
eu: Eremu-amaieraren kokalekua

en: Position of region sync point, relative to start of the region
eu: Eremuaren sinkronizazio-puntuaren kokalekua, eremu-hasierarekiko erlatiboa

en: Length of region fade-in (units: secondary clock), () if disabled
eu: Sarrera-lausotze eremuaren luzera (unitateak: erloju sekundarioa), () desgaituta badago

en: Length of region fade-out (units: secondary clock), () if disabled
eu: Irteera-lausotze eremuaren luzera (unitateak: erloju sekundarioa), () desgaituta badago

en: Do you really want to remove unused regions?
    (This is destructive and cannot be undone)
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu erabiltzen ez diren eremuak?
    (Hau suntsitzailea da eta ezin da desegin)

en: Yes, remove.
eu: Bai, ezabatu.

en: Remove unused regions
eu: Ezabatu erabiltzen ez diren eremuak

en: EditorRegions::format_position: negative timecode position: %1
eu: EremuEditorea::formatu_kokalekua: denbora-kode kokaleku negatiboa: %1

en: MISSING
eu: EZ DAGO

en: RS
eu: GS

en: Track/Bus Name
eu: Pista/Bus izena

en: Track/Bus visible ?
eu: Pista/Busa ikusgai ?

en: Track/Bus active ?
eu: Pista/Bus aktibo ?

en: MidiInput|I
eu: S

en: MIDI input enabled
eu: MIDI sarrera gaituta

en: Rec|R
eu: G

en: Record enabled
eu: Grabazioa gaituta

en: Rec|RS
eu: GS

en: Record Safe
eu: Grabaziotik seguru

en: Muted
eu: Mutu

en: Soloed
eu: Soloan

en: SoloIso|SI
eu: SI

en: Solo Isolated
eu: Solo Isolatua

en: SoloLock|SS
eu: SS

en: Solo Safe (Locked)
eu: Solotik Seguru (Blokeatuta)

en: Show All
eu: Erakutsi guztia

en: Hide All
eu: Ezkutatu guztia

en: Show All Audio Tracks
eu: Erakutsi audio-pista guztiak

en: Hide All Audio Tracks
eu: Ezkutatu audio-pista guztiak

en: Show All Midi Tracks
eu: Erakutsi midi-pista guztiak

en: Hide All Midi Tracks
eu: Ezkutatu midi-pista guztiak

en: Show All Busses
eu: Erakutsi bus guztiak

en: Hide All Busses
eu: Ezkutatu bus guztiak

en: Only Show Tracks with Regions Under Playhead
eu: Denbora-barra ukitzen ari den eremuak dituzten pistak bakarrik erakutsi

en: New location marker
eu: Kokapen-marka berria

en: Clear all locations
eu: Garbitu kokaleku guztiak

en: Unhide locations
eu: Ezkutatu kokalekuak

en: New range
eu: Barruti berria

en: Clear all ranges
eu: Garbitu barruti guztiak

en: Unhide ranges
eu: Ezkutatu barrutiak

en: New Loop range
eu: Loop-barruti berria

en: New Punch range
eu: Grabazio-tarte berria

en: New CD track marker
eu: CD-pista marka berria

en: New Tempo
eu: Tempo berria

en: New Meter
eu: Metrika berria

en: Snapshot (click to load)
eu: Saio-argazkia (egin klik kargatzeko)

en: Modified Date
eu: Aldatze-data

en: Rename Snapshot
eu: Berrizendatu saio-argazkia

en: New name of snapshot
eu: Saio-argazki berria

en: Do you really want to remove snapshot "%1" ?
    (which cannot be undone)
eu: Benetan nahi duzu ezabatu "%1" saio-argazkia?
    (itzulezina da ekintza)

en: Remove snapshot
eu: Ezabatu saio-argazkia

en: Source name, with number of channels in []'s
eu: Iturburuaren izena, kanal kopurua [] artean

en: Take ID
eu: Hartze IDa

en: Orig Pos
eu: Kok Orig

en: Original Position of the file on timeline, when it was recorded
eu: Fitxategiaren kokaleku originala denbora-lerroan, grabatu zenean

en: Path (folder) of the file location
eu: Fitxategiaren kokalekuaren bidea (karpeta)

en: (MISSING)
eu: (EZ DAGO)

en: EditorSources::format_position: negative timecode position: %1
eu: IturburuEditorea::formatu_kokalekua: denbora-kode kokaleku negatiboa: %1

en: Recover the selected Sources to their original Track & Position
eu: Eraman hautatutako iturburuak euren pista eta kokaleku originalera

en: Remove the selected Sources
eu: Ezabatu hautatutako iturburuak

en: Do you want to remove the selected Sources?
    This operation cannot be undone.
    The source files will not actually be deleted until you execute Session->Cleanup.
eu: Hautatutako iturburuak ezabatu nahi dituzu?
    Ekintza hau itzulezina da.
    Iturburu-fitxategia ez dira ezabatuko Saioa->Garbitu sakatu arte.

en: Only remove the Regions that use these Sources.
eu: Iturburu hauek erabiltzen dituzten eremuak soilik ezabatu.

en: Yes, remove the Regions and Sources (cannot be undone!)
eu: Bai, ezabatu eremuak eta iturburuak (hau itzulezina da!)

en: Remove selected Sources
eu: Ezabatu hautatutako iturburuak

en: Reset Summary to Extents
eu: Berrezarri laburpena zabalerara

en: add tempo mark
eu: gehitu tempo-marka

en: add
eu: gehitu

en: add meter mark
eu: gehitu metrika-marka

en: done
eu: eginda

en: replace meter mark
eu: ordezkatu metrika-marka

en: replace tempo mark
eu: ordezkatu tempo-marka

en: remove tempo mark
eu: ezabatu tempo-marka

en: programming error: meter marker canvas item has no marker object pointer!
eu: programazio-akatsa: metrikaren oihal-marka elementuak ez du objektu-markaren erakuslerik!

en: stretch/shrink
eu: luzatu/uzkurtu

en: pitch shift
eu: tonu aldaketa

en: timefx cannot be started - thread creation error
eu: timefx ezin da abiarazi - haria sortzean akatsa

en: Device Control Panel
eu: Gailu-kontrol panela

en: Midi Device Setup
eu: Midi-gailu konfigurazioa

en: Refresh Devices
eu: Freskatu gailuak

en: Use Buffered I/O
eu: Erabili bufferdun S/I

en: Autostart
eu: Automatikoki hasi

en: Measure
eu: Neurtu

en: Use results
eu: Erabili emaitzak

en: Back to settings ... (ignore results)
eu: Itzuli ezarpenetara (ahaztu emaitzak)

en: Calibrate Audio
eu: Kalibratu audioa

en: Back to settings
eu: Itzuli ezarpenetara

en: No audio/MIDI backends detected. %1 cannot run
    
    (This is a build/packaging/system error. It should never happen.)
eu: Ez da audio-/MIDI-motorrik aurkitu. %1 ezin da abiarazi
    
    (Hau eraikitze/paketatze/sistema akatsa da. Ez luke inoiz gertatu behar.)

en: Latency Measurement Tool
eu: Latentzia neurtzeko tresna

en: <span weight="bold">Turn down the volume on your audio equipment to a very low level.</span>
eu: <span weight="bold">Jaitsi zure audio-ekipoko bolumena maila oso txiki bateraino.</span>

en: Select two channels below and connect them using a cable.
eu: Hautatu bi kanal eta konekta itzazu kable bat erabiliz.

en: Output channel:
eu: Irteera-kanala:

en: Input channel:
eu: Sarrera-kanala:

en: Once the channels are connected, click the "Measure" button.
eu: Kanalak konektatzean, sakatu "Neurtu" botoia.

en: When satisfied with the results, click the "Use results" button.
eu: Emaitzekin gustura zaudenean, egin klik "Erabili emaitzak" botoian.

en: No measurement results yet
eu: Oraindik ez dago neurketaren emaitzarik

en: Latency
eu: Latentzia

en: Always try these settings when starting %1, if the same device is available
eu: Beti erabili ezarpen hauek %1 abiaraztean, gailu bera erabilgarri badago

en: Audio System:
eu: Audio-morroia:

en: Driver:
eu: Driverra:

en: Input Device:
eu: Sarrera-gailua:

en: Output Device:
eu: Irteera-gailua:

en: Device:
eu: Gailua:

en: Sample rate:
eu: Lagin-tasa:

en: Buffer size:
eu: Buffer-tamaina:

en: Periods:
eu: Periodoak:

en: Input channels:
eu: Sarrera-kanalak:

en: Output channels:
eu: Irteera-kanalak:

en: Hardware input latency:
eu: Hardwarearen sarrera-latentzia:

en: samples
eu: laginak

en: Hardware output latency:
eu: Hardwarearen irteera-latentzia:

en: MIDI System:
eu: MIDI sistema:

en: %1 is already running. %2 will connect to it and use the existing settings.
eu: %1 lanean ari da dagoeneko. %2 bertara konektatuko da eta lehendik dagoen konfigurazioa erabiliko du.

en: Failed to start or connect to audio-engine.
    
    Latency calibration requires a working audio interface.
eu: Ezin izan da audio-motorrarekin hasi edo konektatu.
    
    Latentzia kalibratzeko, badabilen audio-interfazea behar da.

en: Your selected audio configuration is playback- or capture-only.
    
    Latency calibration requires playback and capture
eu: Hautatutako audio-konfigurazioa erreprodukzio- edo kaptura-hutsa da.
    
    Latentzia kalibratzeko, erreprodukzio eta kaptura behar da

en: Engine|Stop
eu: Gelditu

en: Engine|Start
eu: Abiarazi

en: MIDI Devices
eu: MIDI gailuak

en: Device
eu: Gailua

en: Systemic Latency [samples]
eu: Sistemako latentzia [laginak]

en: Input
eu: Sarrera

en: Output
eu: Irteera

en: Calibrate
eu: Kalibratu

en: all available channels
eu: libre dagoen kanal oro

en: %1 sample | %1 samples
eu[0]: Lagin %1
eu[1]: %1 lagin

en: Could not start backend engine %1
eu: Ezin izan da %1 audio-motorra abiarazi

en: Cannot set driver to %1
eu: Ezin da ezarri driverra %1-(e)ra

en: Cannot set input device name to %1
eu: Ezin da ezarri sarrera-gailuaren izena %1-(e)ra

en: Cannot set output device name to %1
eu: Ezin da ezarri irteera-gailuaren izena %1-(e)ra

en: Cannot set device name to %1
eu: Ezin da ezarri gailuaren izena %1-(e)ra

en: Cannot set sample rate to %1
eu: Ezin da ezarri lagin-tasa %1-(e)ra

en: Cannot set buffer size to %1
eu: Ezin da ezarri buffer-tamaina %1-(e)ra

en: Cannot set periods to %1
eu: Ezin dira ezarri periodoak %1-(e)ra

en: Cannot set input channels to %1
eu: Ezin dira ezarri sarrera-kanalak %1-(e)ra

en: Cannot set output channels to %1
eu: Ezin dira ezarri irteera-kanalak %1-(e)ra

en: Cannot set input latency to %1
eu: Ezin da ezarri sarrera-latentzia %1-(e)ra

en: Cannot set output latency to %1
eu: Ezin da ezarri irteera-latentzia %1-(e)ra

en: No signal detected
eu: Ez da seinalerik detektatu

en: Input signal is > -3dBFS. Lower the signal level (output gain, input gain) on the audio-interface.
eu: Sarrera-seinalea > -3dBFS da. Txikitu seinalearen indarra (irteera edo sarrera irabazia) audio-interfazean.

en: Disconnected from audio engine
eu: Audio-motorretik deskonektatuta

en: Detected roundtrip latency:
eu: Joan-etorriko latentzia detektatu da:

en: Systemic latency:
eu: Sistemako latentzia:

en: (signal detection error)
eu: (seinale-detektatze akatsa)

en: (inverted - bad wiring)
eu: (alderantzikatua - gaizki kableatua)

en: (averaging)
eu: (batezbestekoa)

en: (too large jitter)
eu: (bibrazio handiegia)

en: (large jitter)
eu: (bibrazio handia)

en: Timeout - large MIDI jitter.
eu: Denbora-muga - MIDI bibrazio handia.

en: Detecting ...
eu: Detektatzen ...

en: Disconnect from %1
eu: %1-(e)tik deskonektatu

en: Running
eu: Lanean

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connect to %1
eu: %1(e)ra konektatu

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Channels:
eu: Kanalak:

en: Split to mono files
eu: Banandu mono fitxategitara

en: Bus or Track
eu: Bus edo pista

en: Region contents without fades nor region gain (channels: %1)
eu: Eremuko edukiak lausotze edota eremu-irabazirik gabe (kanalak: %1)

en: Region contents with fades and region gain (channels: %1)
eu: Eremuko edukiak lausotze edota eremu-irabaziekin (kanalak: %1)

en: Apply track/bus processing
eu: Aplikatu pista/bus prozesamendua

en: Selection Actions
eu: Hautapen ekintzak

en: Select tracks
eu: Hautatutako pistak

en: Select busses
eu: Hautatutako busak

en: Deselect all
eu: Desautatu guztiak

en: Exclude Hidden
eu: Baztertu ezkutatutakoak

en: Exclude Muted
eu: Baztertu mutututakoak

en: Track name
eu: Pistaren izena

en: <span color="#ffa755">Some already existing files will be overwritten.</span>
eu: <span color="#ffa755">Jada badauden fitxategi batzuk gainidatziko dira.</span>

en: List files
eu: Zerrendatu fitxategiak

en: File format
eu: Fitxategi-formatua

en: Time Span
eu: Denbora-bitartea

en: Channels
eu: Kanalak

en: Export has been aborted due to an error!
    See the Log for details.
eu: Esportazioa bertan behera geratu da akats baten ondorioz!
    Ikusi Erregistroa xehetasunak ikusteko.

en: Files that will be overwritten
eu: Gainidatziko diren fitxategiak

en: Export initialization failed: %1
eu: Esportazioa-hasteak huts egin du: %1

en: Stop Export
eu: Gelditu esportazioa

en: Writing Mixer Screenshot: %1.
eu: Nahasgailuaren argazkia idazten: %1.

en: Copying Mixer Screenshot: %1.
eu: Nahasgailuaren argazkia kopiatzen: %1.

en: export
eu: esportatu

en: Exporting '%3' (timespan %1 of %2)
eu: '%3' esportatzen (%1/%2 falta da)

en: Normalizing '%3' (timespan %1 of %2)
eu: '%3' normalizatzen (%1/%2 falta da)

en: Encoding '%3' (timespan %1 of %2)
eu: '%3' kodetzen (%1/%2 falta da)

en: Tagging '%3' (timespan %1 of %2)
eu: '%3' etiketatzen (%1/%2 falta da)

en: Uploading '%3' (timespan %1 of %2)
eu: '%3' igotzen (%1/%2 falta da)

en: Running Post Export Command for '%1'
eu: Esportazio-ondorengo komandoa '%1'-(r)entzat burutzen

en: <span color="#ffa755">Error:
eu: <span color="#ffa755">Errorea:

en: <span color="#ffa755">Warning:
eu: <span color="#ffa755">Abisua:

en: 
    <span color="#ffa755">Warning:
eu: 
    <span color="#ffa755">Abisua:

en: Export Selection
eu: Esportatu hautapena

en: Export Region
eu: Esportatu eremua

en: Stem Export
eu: Zatika esportatu

en: Add another format
eu: Gehitu beste formatu bat

en: Format
eu: Formatua

en: Location
eu: Kokalekua

en: Upload to Soundcloud
eu: Igo Soundcloud-era

en: Analyze Exported Audio
eu: Analizatu esportatutako audioa

en: No format!
eu: Formaturik ez!

en: Format %1: %2
eu: %1 formatua: %2

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Timespan Name
eu: Denbora-tartearen izena

en: Revision:
eu: Berrikuspena:

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Build filename(s) from these components:
eu: Eraiki fitxategi izena(k) elementu hauez:

en: No Name
eu: Izenik ez

en: Session Name
eu: Saio-izena

en: Snapshot Name
eu: Saio-argazkiaren izena

en: <small><i>Sorry, no example filename can be shown at the moment</i></small>
eu: <small><i>Oraintxe bertan ezin da fitxategi izenaren eredurik erakutsi</i></small>

en: <i>Current (approximate) filename</i>: "%1"
eu: <i>Oraingo fitxategiaren izena (ez zehatza)</i>: "%1"

en: %1: this is only the directory/folder name, not the filename.
    The filename will be chosen from the information just above the folder selector.
eu: %1: hau direktorio/karpetaren izena da, ez fitxategiarena.
    Fitxategiaren izena karpeta-hautagailuaren gaineko informazioaz sortuko da.

en: %1: this is not a valid directory/folder.
eu: %1: hau ez da baliozko direktorio/karpeta bat.

en: Choose export folder
eu: Aukeratu esportazio-karpeta

en: New Export Format Profile
eu: Esportazio-formatu profil berria

en: Edit Export Format Profile
eu: Editatu esportazio-formatu profila

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Normalize:
eu: Normalizatu:

en: Peak
eu: Gailurra

en: Loudness
eu: Bolumena

en: Trim silence at start
eu: Moztu isiltasuna hasieran

en: Add silence at start:
eu: Gehitu isiltasuna hasieran:

en: Trim silence at end
eu: Moztu isiltasuna amaieran

en: Add silence at end:
eu: Gehitu isiltasuna amaieran:

en: Command to run post-export
    (%f=file path, %d=directory, %b=basename, see tooltip for more):
eu: Esportazio-ondoren burutzeko komandoa
    (%f=fitxategi-bidea, %d=direktorioa, %b=base-izena, ikusi argibidea gehiagorako):

en: Compatibility
eu: Bateragarritasuna

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Sample rate conversion quality:
eu: Lagin-tasaren konbertsio-kalitatea:

en: Dithering
eu: Errore-lausotzea

en: Create CUE file for disk-at-once CD/DVD creation
eu: Sortu CUE artxiboa disk-at-once CD/DVD sorkuntzarako

en: Create TOC file for disk-at-once CD/DVD creation
eu: Sortu TOC artxiboa disk-at-once CD/DVD sorkuntzarako

en: Create chapter mark file for MP4 chapter marks
eu: Sortu kapitulu-marka artxiboa MP4ko kapitulu-markentzat

en: Tag file with session's metadata
eu: Etiketa-artxiboa saioaren metadatuez

en: Normalize to EBU-R128 LUFS target loudness without exceeding the given true-peak limit. EBU-R128 normalization is only available for mono and stereo targets, true-peak works for any channel layout.
eu: Normalizatu EBU-R128 LUFS jomugara erabakitako benetako-gailur muga gainditu gabe. EBU-R128 normalizazioa mono eta estereoetarako soilik erabil daiteke, benetako-gailurrak edozein kanal-formaturako balio du.

en: %a Artist name
    %b File's base-name
    %c Copyright
    %d File's directory
    %f File's full absolute path
    %l Lyricist
    %n Session name
    %o Conductor
    %t Title
    %z Organization
    %A Album
    %C Comment
    %E Engineer
    %G Genre
    %L Total track count
    %M Mixer
    %N Timespan name
    %O Composer
    %P Producer
    %S Disc subtitle
    %T Track number
    %Y Year
    %Z Country
eu: %a Artistaren izena
    %b Fitxategiaren base-izena
    %c Copyrighta
    %d Fitxategiaren direktorioa
    %f Fitxategiaren bide osoa
    %l Hitzen sortzailea
    %n Saioaren izena
    %o Zuzendaria
    %t Izenburua
    %z Erakundea
    %A Albuma
    %C Iruzkinak
    %E Ingeniaria
    %G Generoa
    %L Guztirako pistak
    %M Nahaste-teknikoa
    %N Denbora-tartearen izena
    %O Konpositorea
    %P Ekoizlea
    %S Diskoaren azpititulua
    %T Pistaren zenbakia
    %Y Urtea
    %Z Herrialdea

en: Best (sinc)
eu: Hoberena (sinc)

en: Medium (sinc)
eu: Erdikoa (sinc)

en: Fast (sinc)
eu: Azkarra (sinc)

en: Zero order hold
eu: Zero-ordena eustea

en: Linear encoding options
eu: Kodeketa-lineal aukerak

en: Ogg Vorbis options
eu: Ogg Vorbis aukerak

en: FLAC options
eu: FLAC aukerak

en: Broadcast Wave options
eu: Broadcast Wave aukerak

en: FFMPEG/MP3 options
eu: FFMPEG/MP3 aukerak

en: Do you really want to remove the format?
eu: Benetan nahi duzu ezabatu formatua?

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: The selected preset did not load successfully!
    Perhaps it references a format that has been removed?
eu: Hautatutako aurrezarpena ez da behar bezala kargatu!
    Ezabatutako formatu bat bilatzen ari al da?

en: Do you really want to remove this preset?
eu: Benetan nahi duzu ezabatu aurrezarpen hau?

en: Export Report/Analysis
eu: Esportatu txostena/analisia

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Duration:
eu: Iraupena:

en: Timecode:
eu: Denbora-kodea:

en: Error:
eu: Errorea:

en: (too short integration time)
eu: (integrazio-denbora motzegia)

en: Peak:
eu: Gailurra:

en: True Peak:
eu: Benetako-gailurra:

en: Normalization Gain:
eu: Normalizazio-irabazia:

en: Integrated Loudness:
eu: Bolumen-integratua:

en: Loudness Range:
eu: Bolumen-tartea:

en: 0|A8
eu: A8

en: Not
    Available
eu: Ez
    Erabilgarri

en: LUFS
    (short)
eu: LUFS
    (motza)

en: Multiplicity
eu: Anizkoitasuna

en: Logscale|Lg
eu: Lg

en: Rectified|Rf
eu: Zd

en: Logscale
eu: Eskala logaritmikoa

en: Rectified
eu: Zuzendua

en: Writing Export Analysis Image: %1.
eu: Esportazio-analisi irudia idazten: %1.

en: Could not read file: %1 (%2).
eu: Ezin izan da irakurri fitxategia: %1 (%2)

en: Could not access soundfile:
eu: Ezin izan da atzitu audio-fitxategia:

en: Show Times as:
eu: Erakutsi denbora honela:

en: Realtime Export
eu: Denbora errealeko esportazioa

en: Select All
eu: Hautatu guztiak

en:  to
eu:  -

en: Range
eu: Barrutia

en: Creation Date
eu: Sortze-data

en: Level
eu: Maila

en: Copy track/bus gain to send
eu: Kopiatu pistaren/busaren irabazia bidalketara

en: Set send gain to -inf
eu: Bidalketen irabazia -inf

en: Set send gain to 0dB
eu: Bidalketen irabazia 0dB

en: Remove This Send
eu: Ezabatu bidalketa hau

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Previous foldback bus
eu: Aurreko foldback busa

en: Next foldback bus
eu: Hurrengo foldback busa

en: Hide Foldback strip
eu: Ezkutatu foldback kanala

en: Show Sends
eu: Erakutsi bidalketak

en: Show the strips that send to this bus, and control them from the faders
eu: Erakutsi bus honetara bidaltzen diren kanalak eta kontrolatu faderrekin

en: Level:
eu: Maila:

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Routing Grid
eu: Konexioen taula

en: <b>OUTPUT</b> from %1
eu: <b>IRTEERA</b> %1-(e)tik

en: Disconnected
eu: Deskonektatua

en: Click to add/edit comments
eu: Egin klik iruzkinak gehitzeko/editatzeko

en: Comments...
eu: Iruzkinak...

en: Outputs...
eu: Irteerak...

en: Save As Template...
eu: Gorde txantiloia honela...

en: Active
eu: Aktibo

en: Protect Against Denormals
eu: Babestu desnormaltzeetaz

en: Assign selected tracks (prefader)
eu: Esleitu hautatutako pistak (prefader)

en: Assign selected tracks and buses (prefader)
eu: Esleitu hautatutako pista eta busak (prefader

en: Copy track/bus gains to sends
eu: Kopiatu pisten/busen irabaziak bidalketetara

en: Set sends gain to -inf
eu: Bidalketen irabazia -inf

en: Set sends gain to 0dB
eu: Bidalketen irabazia 0dB

en: curl error %1 (%2)
eu: %1 uzkurtze-akatsa (%2)

en: getSoundResourceFile: There is no valid root in the xml file
eu: hartuSoinuBaliabFitxt: Ez dago baliozko errorik xml fitxategian

en: getSoundResourceFile: root = %1, != response
eu: hartuSoinuBaliabFitxt: erro = %1, ! = erantzuna

en: Fader automation mode
eu: Fader-automatizazio modua

en: dBFS - Digital Peak Hold. Click to reset.
eu: dBFS - Gailur digitala eustea. Egin klik berrezartzeko.

en: Metering point
eu: Neurtze-puntua

en: Manual|M
eu: Es.

en: Play|P
eu: Er.

en: Touch|T
eu: Uk.

en: Latch|L
eu: Gl.

en: Write|W
eu: Id.

en: Pre Fader
eu: Prefader

en: Post Fader
eu: Postfader

en: MIDI Keyboard
eu: MIDI teklatua

en: <span size="large">Presets</span>
eu: <span size="large">Aurrezarpenak</span>

en: Channel:
eu: Kanala:

en: Velocity:
eu: Indarra:

en: All Automation
eu: Automatizazio guztia

en: Plugin Editor: could not build control element for port %1
eu: Plugin editorea: ezin izan da eraiki kontrol elementua %1 atakarako

en: Plugin Editor: no control for property %1
eu: Plugin editorea: kontrolik ez %1 propietaterako

en: Plugin Editor: could not build control element for property %1
eu: Plugin editorea: ezin izan da eraiki kontrol elementua %1 propietaterako

en: Switches
eu: Kommutadoreak

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Meters
eu: Neurgailuak

en: MIDI Programs (sent to track)
eu: MIDI programak (pistara bidalita)

en: MIDI Programs (volatile)
eu: MIDI programak (ezegonkorra)

en: --Unset--
eu: --Kendu--

en: Automation control
eu: Automatizazio kontrola

en: This control cannot be automated
eu: Kontrol hau ezin da automatizatu

en: Audio Connection Manager
eu: Audio-konexio kudeatzailea

en: MIDI Connection Manager
eu: MIDI konexio kudeatzailea

en: port
eu: ataka

en: Selection...
eu: Hautatuta...

en: Record Enabled...
eu: Grabatzeko gaituta...

en: Soloed...
eu: Soloan...

en: Create New Group From...
eu: Sortu talde berria honela daudenekin...

en: Create New Group with Master From...
eu: Sortu masterdun talde berria honela daudenekin...

en: Edit Group...
eu: Editatu taldea...

en: Collect Group
eu: Jaso taldea

en: Remove Group
eu: Ezabatu taldea

en: Drop Group from VCA...
eu: Jaregin talde VCAtik...

en: Assign Group to VCA...
eu: Esleitu taldea VCAra...

en: Remove Subgroup Bus
eu: Ezabatu azpitalde busa

en: Add New Subgroup Bus
eu: Gehitu azpitalde bus berria

en: Add New Aux Bus (pre-fader)
eu: Gehitu bus osagarri berria (prefader)

en: Add New Aux Bus (post-fader)
eu: Gehitu bus osagarri berria (postfader)

en: Assign Selection to VCA...
eu: Esleitu hautapena VCAra...

en: Assign Record Enabled to VCA...
eu: Esleitu grabatzeko gaituak VCAra...

en: Assign Soloed to VCA...
eu: Esleitu soloan daudenak VCAra...

en: Enable All Groups
eu: Gaitu talde guztiak

en: Disable All Groups
eu: Desgaitu talde guztiak

en: Idle O Meter
eu: Neurgailua O-n

en: <b>GUI Idle Timing Statistics</b>
eu: <b>GUI inaktiboaren denbora-estatistikak</b>

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Current:
eu: Oraingoa:

en: Mean:
eu: Bat-bes:

en: Elapsed:
eu: Igarotakoa:

en: Remove Time starting at:
eu: Ezabatu denbora hemen hasita:

en: Insert Time starting at:
eu: Txertatu denbora hemen hasita:

en: Time to remove:
eu: Ezabatzeko denbora:

en: Time to insert:
eu: Txertatzeko denbora:

en: Intersected regions should:
eu: Gurutzatutako eremuek hau egingo dute:

en: stay in position
eu: tokian gelditu

en: move
eu: mugitu

en: be split
eu: zatitu

en: Apply to all playlists of the selected track(s)
eu: Aplikatu hautatutako pist(ar)en erreprodukzio-zerrendei

en: Move glued-to-musical-time regions (MIDI regions)
eu: Mugitu musika-denborari-itsatsitako eremuak (MIDI eremuak)

en: Move markers
eu: Mugitu markak

en: Move glued-to-musical-time markers
eu: Mugitu musika-denborari-itsatsitako markak

en: Move locked markers
eu: Mugitu blokeatutako markak

en: Move tempo and meter changes
    <i>(may cause oddities in the tempo map)</i>
eu: Mugitu tempo eta metrika aldaketak
    <i>(arazoak sor ditzake tempo-mapan)</i>

en: Remove time
eu: Ezabatu denbora

en: Insert time
eu: Txertatu denbora

en: Invalid or zero duration entered. Please enter a valid duration
eu: Balio ez duen edo iraupen hutsa sartu duzu. Idatzi baliozko iraupen bat

en: -none-
eu: -bat ere ez-

en: ≤ %1 outs
eu: ≤ %1 irteera

en: %1 outs
eu: %1 irteera

en: stereo
eu: estereo

en: Importing file: %1 of %2
eu: Fitxategia inportatzen: %1 %2tik

en: I/O selector
eu: S/I hautatzailea

en: %1 input
eu: %1 sarrera

en: %1 output
eu: %1 irteera

en: your own
eu: zeurea

en: Default keybindings not found - %1 will be hard to use!
eu: Ez dira laster-tekla lehenetsiak topatu - %1 erabiltzeko zaila izango da!

en: Key bindings file "%1" not found. Default bindings used instead
eu: Ez da "%1" laster-teklen fitxategia topatu. Lehenetsitako laster-teklak erabiliko dira

en: Colliding keybindings
eu: Talka egiten duten laster-teklak

en: The key sequence is already bound to '%1'.
    
    You can replace the existing binding or cancel this action.
eu: Teklen sekuentzia dagoeneko %1(e)ri lotuta dago.
    
    Lehendik dagoen lotura ordezka dezakezu edo ekintza bertan behera utzi.

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Remove shortcut
eu: Ezabatu lasterbidea

en: Search...
eu: Bilatu...

en: Click to reset search string
eu: Egin klik bilaketa-katea berrezartzeko

en: To remove a shortcut, select an action then press this:
eu: Lasterbide bat ezabatzeko, hautatu ekintza bat eta ondoren sakatu hau:

en: Reset Bindings to Defaults
eu: Berrezarri lasterbide lehenetsiak

en: Print Bindings (to your web browser)
eu: Inprimatu lasterbideak (web-nabigatzailean)

en: Action
eu: Ekintza

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: RegionList
eu: EremuZerrenda

en: sample
eu: lagin

en: msec
eu: ms

en: period
eu: periodo

en: programming error: %1 (%2)
eu: programazio-akatsa: %1 (%2)

en: Use PH
eu: Erabili PHa

en: Goto
eu: Joan hona

en: Glue
eu: Itsatsi

en: Performer:
eu: Interpretatzailea:

en: Composer:
eu: Konpositorea:

en: Pre-Emphasis
eu: Aurrenfasia

en: Remove this range
eu: Ezabatu barruti hau

en: Start time - middle click to locate here
eu: Hasi denbora - erdiko botoiarekin klik hemen kokatzeko

en: End time - middle click to locate here
eu: Bukatu denbora - erdiko botoiarekin klik hemen kokatzeko

en: Set range start from playhead location
eu: Ezarri barruti-hasiera denbora-barraren kokalekuan

en: Set range end from playhead location
eu: Ezarri barruti-amaiera denbora-barraren kokalekuan

en: Remove this marker
eu: Ezabatu marka hau

en: Position - middle click to locate here
eu: Kokalekua - erdiko botoiarekin klik hemen kokatzeko

en: Set marker time from playhead location
eu: Ezarri marka-denbora denbora-barraren kokalekuaz

en: You cannot put a CD marker at the start of the session
eu: Ezin duzu CD markarik jarri saioaren hasieran

en: New Marker
eu: Marka berria

en: <b>Loop/Punch Ranges</b>
eu: <b>Loop-/Grabazio-tarteak</b>

en: <b>Markers (Including CD Index)</b>
eu: <b>Markak (CD aurkibidea barne)</b>

en: <b>Ranges (Including CD Track Ranges)</b>
eu: <b>Barrutiak (CD pista-barrutiak barne)</b>

en: add range marker
eu: gehitu barruti-marka

en: Add/Set
eu: Gehitu/Ezarri

en: Call
eu: Deitu

en: New Hook
eu: Amu berria

en: Load
eu: Kargatu

en: Description
eu: Deskripzioa

en: Action Scripts are user initiated actions (menu, shortcuts, toolbar-button) for batch processing or customized tasks.
eu: Ekintza-scriptak erabiltzaileak sortutako prozesamendu edo ekintza pertsonalizatuak dira (menua, laster-teklak, tresna-barrako botoiak).

en: Action Scripts
eu: Ekintza-scriptak

en: Signal(s)
eu: Seinalea(k)

en: Lua action hooks are event-triggered callbacks for the Editor/Mixer GUI. Once a script is registered it is automatically triggered by events to perform some task.
eu: Lua ekintza-gakoak ekitaldiek aktibatutako atzeradeiak dira, Editore/Nahasgailu interfazerako. Script bat erregistratu ondoren, automatikoki aktibatzen da lan bat egiteko.

en: Action Hooks
eu: Ekintza-amuak

en: Lua session scripts are loaded into processing engine and run in realtime. They are called periodically at the start of every audio cycle in the realtime process context before any processing takes place.
eu: Lua saio-scriptak prozesatze-motorrean kargatu eta denbora errealean exekutatzen dira. Aldizka deitzen zaie audio-ziklo bakoitzaren hasieran, edozein prozesamendu gertatu baino lehen.

en: Session Scripts
eu: Saio-scriptak

en: Action %1
eu: %1 ekintza

en: Unset
eu: Kendu

en: Session script '%1' removal failed: %2
eu: %1 saio-scripta ezabatzeak huts egin du: %2

en: Main_menu
eu: Menu_nagusia

en: redirectmenu
eu: birbideratzemenua

en: ProcessorMenu
eu: ProzesadoreMenua

en: Loading user ui scripts file %1
eu: Erabiltzaile interfaze-script artxiboak kargatzen %1

en: cannot read ui scripts file "%1"
eu: ezin dira irakurri interfaze-script artxiboak "%1"

en: user ui scripts file "%1" not loaded successfully.
eu: "%1" erabiltzaile interfaze-script artxiboa ez da ongi kargatu.

en: UI script file %1 not saved
eu: %1 interfaze-script artxiboa ez da gorde

en: Add Shortcut or Lua Script
eu: Gehitu lasterbidea edo Lua scripta

en: Add Lua Callback Hook
eu: Gehitu Lua atzeradei-amua

en: Add Lua Session Script
eu: Gehtu Lua saio-scripta

en: Cannot read script '%1': %2
eu: Ezin da irakurri '%1' scripta: %2

en: Set Script Parameters
eu: Zehaztu script-parametroak

en: Session script '%1' instantiation failed: %2
eu: %1 saio-scripta adibidez adierazteak huts egin du: %2

en: Loading Session script '%1' failed: %2
eu: %1 saio-scripta kargatzeak huts egin du: %2

en: Run
eu: Exekutau

en: Clear Output
eu: Garbitu irteera

en: Revert
eu: Itzuli

en: Select Editor Buffer
eu: Hautatu editore-bufferra

en: Window|Lua
eu: Lua

en: LuaException: %1
eu: LuaSalbuespena: %1

en: Glib Exception: %1
eu: Glib salbuespena: %1

en: C++ Exception: %1
eu: C++ salbuespena: %1

en: Deleted %1
eu: %1 ezabatuta

en: Failed to delete %1
eu: %1 ezabatzeak huts egin du

en: Missing script header.
    The script requires an '{ardour}' info table and a 'factory' function.
eu: Script-goiburua falta da.
    Scriptak '{ardour}' informazio-taula eta 'factory' funtzioa behar ditu.

en: Script fails to compile.
eu: Scriptak ezin du konpilatu.

en: Invalid or missing script-name or script-type.
eu: Script-izen edo -mota baliogabe edo ez aurkitua.

en: Invalid script-type.
    Valid types are 'EditorAction' and 'Snippet'.
eu: Script-mota baliogabea.
    Baliozko motak 'EditoreEkintza' edo 'Kode zatia' dira.

en: Saved as %1
eu: %1 gisa gordeta

en: Error saving file: %1
eu: Errorea artxiboa gordetzean: %1

en: Script with given name '%1' already exists.
    Use a different name in the descriptor.
eu: '%1' izendun scripta jada badago.
    Erabili beste izen bat.

en: Scratch Buffer %1
eu: %1 harramazka-bufferra

en: Action: '%1'
eu: Ekintza: '%1'

en: Snippet: %1
eu: Kode zatia: %1

en: Save as
eu: Gorde honela

en: %1 could not connect to the audio backend.
eu: %1 ezin izan da audio-motorrera konektatu.

en: The audio backend (%1) has failed, or terminated
eu: Audio-motorrak (%1) huts egin du, edo gelditu egin da

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
    
    This could be due to misconfiguration or to an error inside %2.
    
    Click OK to exit %1.
eu: %2 ustekabean atera da, %1 jakinarazi gabe.
    
    Hau konfigurazio txarraren edo %2(e)ko errore baten ondorioz gerta liteke.
    
    Egin klik Ados botoian %1(e)tik irteteko.

en: %2 exited unexpectedly, and without notifying %1.
eu: %2 ustekabean atera da, %1 jakinarazi gabe.

en: 
       %1 could not understand your command line
eu: 
       %1(e)k ezin izan du ulertu zure komando-lerroa

en: An error was encountered while launching %1
eu: Errore bat aurkitu da %1 abiaraztean

en:  (built using
eu:  (honekin eraikia

en:  and GCC version
eu:  eta GCC bertsioa

en: Some portions Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus
eu: Zati batzuen Copyright (C) Steve Harris, Ari Johnson, Brett Viren, Joel Baker, Robin Gareus

en: %1 comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY
eu: %1 INOLAKO BERMERIK GABE dator

en: not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
eu: ezta merkaturatzeko edo helburu jakin baterako gaitasunerako ere.

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it
eu: Hau software askea da eta birbanatu egin dezakezu

en: under certain conditions; see the source for copying conditions.
eu: baldintza batzuen pean; ikusi iturburua kopia-baldintzetarako.

en: could not initialize %1.
eu: ezin izan da %1 abiarazi.

en: Could not initialize %1 (likely due to corrupt config files).
    Run %1 from a commandline for more information.
eu: Ezin izan da %1 abiarazi (seguru aski konfig-artxibo ustelengatik).
    Abiarazi %1 kontsolatik/terminaletik informazio gehiagorako.

en: Cannot xinstall SIGPIPE error handler
eu: Ezin da x-instalatu SIGPIPE errore-kontrolatzailea

en: Could not complete pre-GUI initialization
eu: Ezin izan da osatu aurre-interfaze abiarazketa

en: could not create %1 GUI
eu: ezin izan da sortu %1 interfazea

en: Display absolute time
eu: Bistaratu denbora absolutua

en: Display delta to edit cursor
eu: Bistaratu edizio-kurtsorerako diferentzia

en: Display delta to origin marker
eu: Bistaratu jatorri-markarako diferentzia

en: Edit Tempo
eu: Editatu tempoa

en: Edit Meter
eu: Editatu metrika

en: Insert Tempo Change
eu: Txertatu tempo aldaketa

en: Insert Meter Change
eu: Txertatu metrika aldaketa

en: MarkerText
eu: MarkaTestua

en: None
eu: Bat ere ez

en: Invert
eu: Alderantzikatu

en: Force
eu: Derrigortu

en: MIDI Channel Control
eu: MIDI kanal kontrola

en: Playback all channels
eu: Erreproduzitu kanal guztiak

en: Play only selected channels
eu: Erreproduzitu soilik hautatutako kanalak

en: Use a single fixed channel for all playback
eu: Erabili kanal zehatz bat erreprodukziorako

en: Record all channels
eu: Grabatu kanal guztiak

en: Record only selected channels
eu: Grabatu soilik hautatutako kanalak

en: Force all channels to 1 channel
eu: Derrigortu kanal guztiak kanal bakar batera

en: Inbound
eu: Sarrera

en: Click to enable recording all channels
eu: Egin klik kanal guztien grabazioa gaitzeko

en: Click to disable recording all channels
eu: Egin klik kanal guztien grabazioa desgaitzeko

en: Click to invert currently selected recording channels
eu: Egin klik hautatutako grabazio-kanalak alderantzikatzeko

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Click to enable playback of all channels
eu: Egin klik kanal guztien erreprodukzioa gaitzeko

en: Click to disable playback of all channels
eu: Egin klik kanal guztien erreprodukzioa desgaitzeko

en: Click to invert current selected playback channels
eu: Egin klik hautatutako erreprodukzio-kanalak alderantzikatzeko

en: Click to toggle playback of channel %1
eu: Egin klik %1 kanalaren erreprodukzioa kommutatzeko

en: Click to force all MIDI channel messages to channel %1
eu: Egin klik MIDI kanal guztietako mezuak %1 kanalera derrigortzeko

en: Click to toggle recording of channel %1
eu: Egin klik %1 kanalaren grabazioa kommutatzeko

en: Click to force all recorded channels to %1
eu: Egin klik grabazio-kanal guztiak %1-(e)ra derrigortzeko

en: Export MIDI: %1
eu: Esportatu MIDIa: %1

en: Whole
eu: Biribila

en: Half
eu: Zuria

en: Triplet
eu: Hirukotxoa

en: Quarter
eu: Beltza

en: Eighth
eu: Kortxea

en: Sixteenth
eu: Kortxeaerdia

en: Thirty-second
eu: Fusa

en: Sixty-fourth
eu: Fusaerdia

en: Num
eu: Zenb

en: Vel
eu: Indar

en: edit note start
eu: editatu notaren hasiera

en: edit note channel
eu: editatu notaren kanala

en: edit note number
eu: editatu notaren zenbakia

en: edit note velocity
eu: editatu notaren indarra

en: edit note length
eu: editatu notaren iraupena

en: insert new note
eu: txertatu nota berria

en: delete notes (from list)
eu: ezabatu notak (zerrendatik)

en: change note channel
eu: aldatu notaren kanala

en: change note number
eu: editatu notaren zenbakia

en: change note velocity
eu: editatu notaren indarra

en: change note length
eu: editatu notaren iraupena

en: channel edit
eu: kanalaren edizioa

en: velocity edit
eu: indarraren edizioa

en: add note
eu: gehitu nota

en: step add
eu: gehitu

en: alter patch change
eu: aldatu patch aldaketa

en: add patch change
eu: gehitu patch aldaketa

en: move patch change
eu: mugitu patch aldaketa

en: delete patch change
eu: ezabatu patch aldaketa

en: delete selection
eu: ezabatu hautapena

en: delete note
eu: ezabatu nota

en: move notes
eu: mugitu notak

en: copy notes
eu: kopiatu notak

en: change velocities
eu: aldatu indarrak

en: transpose
eu: transposatu

en: change note lengths
eu: aldatu noten iraupena

en: nudge
eu: mugitu

en: change channel
eu: aldatu kanala

en: Bank
eu: Bankua

en: Channel
eu: Kanala

en: paste
eu: itsatsi

en: attempt to display MIDI region with no source
eu: iturburu gabeko MIDI eremuak erakusten saiatu

en: attempt to display MIDI region with no model
eu: eredu gabeko MIDI eremuak erakusten saiatu

en: failed to create MIDI region
eu: MIDI eremua sortzeak huts egin du

en: External MIDI Device
eu: Kanpoko MIDI gailua

en: External Device Mode
eu: Kanpoko gailuaren modua

en: Plugin Provided
eu: Emandako plugina

en: Show Full Range
eu: Erakutsi barruti osoa

en: Fit Contents
eu: Doitu edukiak

en: Note Range
eu: Noten barrutia

en: Note Mode
eu: Noten modua

en: Channel Selector...
eu: Kanal-hautatzailea...

en: Patch Selector...
eu: Patch hautatzailea...

en: Color Mode
eu: Kolore modua

en: Bender
eu: Benderra

en: Pressure
eu: Presioa

en: Controllers
eu: Kontrolagailuak

en: Polyphonic Pressure
eu: Presio polifonikoa

en: No MIDI Channels selected
eu: Ez da MIDI kanalik hautatu

en: Hide all channels
eu: Ezkutatu kanal guztiak

en: Show all channels
eu: Erakutsi kanal guztiak

en: Channel %1
eu: %1 kanala

en: Controller %1
eu: %1 kontrolagailua

en: Controllers %1-%2
eu: %1-%2 kontrolagailuak

en: Sustained
eu: Mantendua

en: Percussive
eu: Perkusiozkoa

en: Meter Colors
eu: Neurgailu-koloreak

en: Channel Colors
eu: Kanalen koloreak

en: Track Color
eu: Pisten kolorea

en: Auto-Scroll
eu: Auto-korritu

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Enabled
eu: Gaitua

en: Delta times
eu: Delta denborak

en: Port:
eu: Ataka:

en: New velocity
eu: Indar berria

en: <b>Navigation Timeline</b>. Use left-click to locate to time position or marker; scroll-wheel to jump, hold %1 for fine grained and %2 + %3 for extra-fine grained control. Right-click to set display range. The display unit is defined by the primary clock.
eu: <b>Garraio denbora-lerroa</b>. Egin ezker-klika denbora-kokaleku edo markan kokatzeko; korritu gurpila salto egiteko, mantendu %1 tekla kontrol onerako eta %2+%3 are hoberako. Egin eskuin-klika bistaratze-tartea ezartzeko. Bistaratze-unitatea erloju nagusiak definitzen du.

en: 30 sec
eu: 30 s

en: 2 mins
eu: 2 min

en: 5 mins
eu: 5 min

en: 10 mins
eu: 10 min

en: 20 mins
eu: 20 min

en: Missing File
eu: Falta den fitxategia

en: Select a folder to search
eu: Hautatu karpeta bertan bilatzeko

en: Add chosen folder to search path, and try again
eu: Gehitu hautatutako karpeta bilatze-bidera eta saiatu berriro

en: Stop loading this session
eu: Utzi saio hau kargatzeari

en: Skip all missing files
eu: Baztertu falta diren fitxategi guztiak

en: Skip this file
eu: Baztertu fitxategi hau

en: audio
eu: audioa

en: %1 cannot find the %2 file
    
    <i>%3</i>
    
    in any of these folders:
    
    					<tt>%4</tt>
eu: %1(e)k ezin du aurkitu %2(r)en
    
    <i>%3</i>
    
    fitxategia karpeta hauetan:
    
    					<tt>%4</tt>

en: Click to choose an additional folder
eu: Egin klik beste karpeta bat gehiago hautatzeko

en: Missing Source Files
eu: Falta diren iturburu-fitxategiak

en: OK
eu: Ados

en: This session misses following %1 files.
    They have been replaced with silence:
eu: Saio honek huts egin du %1 fitxategiei jarraituz.
    Isiltasunekin ordezkatu dira:

en: 
    The Regions and edits have been retained.
    If this is unexpected, manually locate the files and restore them in the session folder.
eu: 
    Eremuak eta edizioak ez dira gehitu.
    Hau ustekabekoa bada, eskuz aurkitu fitxategiak eta birkokatu saioaren karpetan.

en: Editing the MIDI files by adding new content will re-create the file and disable this warning,
    but also prevent future recovery of the original in the existing region(s).
eu: MIDI fitxategiak eduki berria gehituz editatzeak fitxategia birsortu eta abisu hau desgaituko du,
    baina era berean, originala jada badauden eremuetan berreskuratu ahal izatea eragotziko du.

en: Missing Plugins
eu: Falta diren pluginak

en: This session contains the following plugins that cannot be found on this system:
eu: Saio honek sisteman aurkitu ezin diren plugin hauek ditu:

en: 
    Those plugins will be replaced with inactive stubs.
    It is recommended that you install the missing plugins and re-load the session.
    (also check the blacklist, Window > Log and Preferences > Plugins)
eu: 
    Plugin horiek kutxa inaktiboekin ordezkatuko dira.
    Hobe da falta diren pluginak instalatu eta saioa birkargatzea.
    (zerrenda beltza ere berrikusi, Leihoa > Erregistroa eta Hobespenak > Pluginak)

en: Click to toggle the width of this mixer strip.
eu: Egin klik nahasketa-kanal honen zabalera kommutatzeko.

en: 
    %1-%2-click to toggle the width of all strips.
eu: 
    %1-%2-klik kanal guztien zabalera kommutatzeko.

en: Hide this mixer strip
eu: Ezkutatu nahasketa-kanal hau

en: Isolate Solo
eu: Solo isolatua

en: Lock Solo Status
eu: Blokeatu solo egoera

en: SoloLock|Lock
eu: Blok.

en: Mix group
eu: Nahasketa-taldea

en: Trim:
eu: Mozketa:

en: Phase Invert
eu: Fase inbertsioa

en: Record & Monitor
eu: Grabatu eta monitorizatu

en: Solo Iso / Lock
eu: Solo iso / blokeatu

en: VCA Assigns
eu: VCA esleipenak

en: Show/Hide Monitoring Section
eu: Erakutsi/Ezkutatu monitorizazio-eremuak

en: Enable/Disable MIDI input
eu: Gaitu/Desgaitu MIDI sarrera

en: Add %1 port
eu: Gehitu %1 ataka

en: <b>INPUT</b> to %1
eu: <b>SARRERA</b> hona: %1

en: Cmt
eu: Iruzk.

en: Grp
eu: Tald.

en: ~G
eu: ~T

en: Color...
eu: Kolorea...

en: Inputs...
eu: Sarrerak...

en: Strict I/O
eu: S/I zorrotza

en: Record Pre-Fader
eu: Grabatu prefader

en: Record Post-Fader
eu: Grabatu postfader

en: Custom Record+Playback Positions
eu: Grabazio+erreprodukzio posizio pertsonalizatuak

en: Disk I/O...
eu: Disko S/I...

en: Pin Connections...
eu: Konexio-loturak...

en: Fan out to Busses
eu: Zabaldu busetara

en: Fan out to Tracks
eu: Zabaldu pistetara

en: Duplicate...
eu: Bikoiztu...

en: Meter|In
eu: Sar.

en: Meter|Pr
eu: Pre

en: Meter|Po
eu: Pos

en: Meter|O
eu: Irt.

en: Meter|C
eu: Per.

en: Disk
eu: Diskoa

en: MonitorInput|I
eu: Sa.

en: MonitorDisk|D
eu: Di.

en: Mon|O
eu: Ir.

en: AfterFader|A
eu: A

en: Prefader|P
eu: P

en: SoloIso|I
eu: Is.

en: SoloLock|L
eu: Bl.

en: Change all in Group to %1
eu: Aldatu taldeko guztia %1-(e)ra

en: Change all to %1
eu: Aldatu guztia %1-(e)ra

en: Change same track-type to %1
eu: Aldatu pista-mota berberak %1-(e)ra

en: Group
eu: Taldea

en: Favorite Plugins
eu: Gogoko pluginak

en: Error adding GUI elements for new tracks/busses %1
eu: Errorea GUI elementuak gehitzean %1 pista/bus berrientzat

en: The Plugin's number of audio outputs ports (%1) does not match the Tracks's number of audio outputs (%2). Cannot fan out.
eu: Pluginaren audio-irteeren kopurua (%1) ez dator bat pistaren audio-irteeren kopuruarekin (%2). Ezin da erakutsi.

en: Instrument has only 1 output bus. Nothing to fan out.
eu: Instrumentuak irteera-bus bakarra du. Ez dago zer erakutsi.

en: track display list item for renamed strip not found!
eu: pistaren bistaratze-zerrendaren elementua ez da aurkitu berrizendatutako kanalarentzat!

en: -all-
eu: -guztiak-

en: Strips
eu: Kanalak

en: No Track/Bus is selected.
eu: Ez dago pista/busik hautatuta.

en: Add at the top
eu: Gehitu hasieran

en: Add Pre-Fader
eu: Gehitu prefader

en: Add Post-Fader
eu: Gehitu postfader

en: Add at the end
eu: Gehitu bukaeran

en: Remove from favorites
eu: Ezabatu gogokoetatik

en: Delete Preset
eu: Ezabatu aurrezarpena

en: Toggle Solo on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Gaitu/Desgaitu soloa Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Toggle Mute on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Gaitu/Desgaitu mututzea Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Toggle Rec-enable on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Gaitu/Desgaitu grabatzeko Nahasgailuan hautatutako pistak/busak

en: Decrease Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Txikitu irabazia Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Increase Gain on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Handitu irabazia Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Set Gain to 0dB on Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Ezarri irabazia 0dBtan Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Copy Selected Processors
eu: Kopiatu hautatutako prozesadoreak

en: Cut Selected Processors
eu: Ebaki hautatutako prozesadoreak

en: Paste Selected Processors
eu: Itsatsi hautatutako prozesadoreak

en: Delete Selected Processors
eu: Ezabatu hautatutako prozesadoreak

en: Select All (visible) Processors
eu: Hautatu prozesadore (ikusgai) guztiak

en: Toggle Selected Processors
eu: Kommutatu hautatutako prozesadoreak

en: Toggle Selected Plugins
eu: Kommutatu hautatutako pluginak

en: Deselect all strips and processors
eu: Desautatu kanal eta prozesadore guztiak

en: Select Next Mixer Strip
eu: Hautatu hurrengo nahasketa-kanala

en: Select Previous Mixer Strip
eu: Hautatu aurreko nahasketa-kanala

en: Scroll Mixer Window to the left
eu: Korritu Nahasgailu leihoa ezkerretara

en: Scroll Mixer Window to the right
eu: Korritu Nahasgailu leihoa eskuinetara

en: Toggle MIDI Input Active for Mixer-Selected Tracks/Busses
eu: Gaitu/Desgaitu MIDI sarrera Nahasgailuan hautatutako pistei/busei

en: Mixer: Show Mixer List
eu: Nahasgailua: erakutsi nahasketa-zerrenda

en: Mixer: Show VCAs
eu: Nahasgailua: erakutsi VCAk

en: Mixer: Show Mixbusses
eu: Nahasgailua: erakutsi nahasketa-busak

en: Mixer: Show Monitor Section
eu: Nahasgailua: erakutsi monitorizazio-sekzioa

en: Mixer: Show Foldback Strip
eu: Nahasgailua: erakutsi foldback kanalak

en: Toggle Disk Monitoring
eu: Gaitu/Desgaitu disko-monitorizazioa

en: Toggle Input Monitoring
eu: Gaitu/Desgaitu sarrera-monitorizazioa

en: Reset Peak
eu: Berrezarri gailurra

en: PreFader|P
eu: P

en: Variable height
eu: Altuera aldakorra

en: Short
eu: Motza

en: Tall
eu: Altua

en: Peak (+6dBFS)
eu: Gailurra (+6dBFS)

en: Peak (0dBFS)
eu: Gailurra (0dBFS)

en: RMS + Peak
eu: RMS + Gailurra

en: Soloing
eu: Soloak

en: Isolated
eu: Isolatuak

en: Auditioning
eu: Entzutea

en: When active, something is solo-isolated.
    Click to de-isolate everything
eu: Piztuta badago, zerbait solo-isolatu moduan dago.
    Egin klik solo-isolatu guztiak kentzeko

en: When active, auditioning is active.
    Click to stop the audition
eu: Piztuta badago, zerbait entzute moduan dago.
    Egin klik entzutea gelditzeko

en: Solo controls affect solo-in-place
eu: Solo kontrolak tokiko-soloei eragiten die

en: Solo controls toggle after-fader-listen
eu: Solo kontrolak postfader-entzutea kommutatzen du

en: Solo controls toggle pre-fader-listen
eu: Solo kontrolak prefader-entzutea kommutatzen du

en: Excl. Solo
eu: Solo esklus.

en: Exclusive solo means that only 1 solo is active at a time
eu: Solo esklusiboak esan nahi du uneoro solo bakar bat dagoela aktibo

en: Solo » Mute
eu: Solo » Mutu

en: If enabled, solo will override mute
    (a soloed & muted track or bus will be audible)
eu: Piztuta badago, soloa mututzeari gainjarriko zaio
    (soloan eta mutu dagoen pista edo busa entzungai izango da)

en: Processors
eu: Prozesadoreak

en: Allow one to add monitor effect processors
eu: Utzi gehitzen monitorizazio-efektuko prozesadoreak

en: Gain increase for soloed signals (0dB is normal)
eu: Irabazi-handitzea solodun seinaleentzat (0dB da normala)

en: Solo Boost
eu: Soloa indartzea

en: Gain reduction non-soloed signals
    A value above -inf dB causes "solo-in-front"
eu: Irabazi-txikitzea solo gabeko seinaleentzat
    -inf dB baino balio handiagoa izateak "solo-in-front" eragiten du

en: OFF
eu: DESAK.

en: SiP Cut
eu: Moztu SiP

en: Gain reduction to use when dimming monitor outputs
eu: Monitorizazio-irteerak ahultzeko erabiliko den irabazi-txikitzea

en: Dim
eu: Ahul.

en: Inv
eu: Inb.

en: Monitor
eu: Monitorizatu

en: Use Monitor Section
eu: Erabili monitorizazio-sekzioa

en: Toggle Monitor Section Processor Box
eu: Gaitu/Desgaitu monitorizazio-sekzioko prozesadore-kutxa

en: Cut monitor channel %1
eu: Moztu %1 monitorizazio-kanala

en: Dim monitor channel %1
eu: Ahuldu %1 monitorizazio-kanala

en: Solo monitor channel %1
eu: Jarri soloan %1 monitorizazio-kanala

en: Invert monitor channel %1
eu: Inbertitu %1 monitorizazio-kanala

en: In-place solo
eu: Tokiko soloa

en: After Fade Listen (AFL) solo
eu: Fader Ondorengo Entzute (AFL) soloa

en: Pre Fade Listen (PFL) solo
eu: Fader Aurreko Entzute (PFL) soloa

en: Toggle exclusive solo mode
eu: Gaitu/Desgaitu solo-esklusibo modua

en: Toggle mute overrides solo mode
eu: Gaitu/Desgaitu mututzea gainjarri soloari

en: No session - no I/O changes are possible
eu: Saiorik ez - ez da posible S/I aldaketarik

en: Monitor output selector
eu: Monitorizazio-irteera hautatzailea

en: bypassed
eu: saihestua

en: Panner|L
eu: L

en: Panner|R
eu: R

en: Mono Panner
eu: Mono paneagailua

en: Support %1 Development
eu: Babestu %1(r)en garapena

en: I'd like to make a one-time donation
eu: Dohaintza bakarra egin nahi nuke

en: Tell me more about becoming a subscriber
eu: Kontatu gehiago harpidedun bihurtzeari buruz

en: I'm already a subscriber!
eu: Jada harpidedun naiz!

en: Ask about this the next time I export
eu: Galdetu honetaz esportatzen dudan hurrengo aldian

en: Never ever ask me about this again
eu: Inoiz ez galdetu honetaz berriro

en: Congratulations on your session export.
    
    It looks as if you may already be a subscriber. If so, thanks, and sorry
    to bother you again about this - I'm working on improving our subscriber system
    so that I don't have to keep annoying you with this message.
    
    If you're not a subscriber, perhaps you might consider supporting my work
    on Ardour with either a one-time donation or subscription. Nothing will 
    happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
eu: Zorionak zure saioaren esportazioagatik.
    
    Badirudi jada harpidedun zarela. Hala bada, esker anitz, eta barkatu
    honekin berriro ere molestatzeagatik - gure harpidetza-sistema hobetzeko lanean ari naiz
    honela zu mezu honekin gogaitzen ez ibili behar izateko.
    
    Ez bazara harpidedun, nire Ardourreko lana babestea birpentsatu dezakezu,
    izan dohaintza bakarra edo harpidetzarekin. Ezer ez da gertaturen ezezkoa
    hautatzen baduzu. Halere Ardourren etengabeko garapena sarrera-fluxu
    egonkor eta jasankor batean oinarritzen da. Esker mila Ardour erabiltzeagatik!

en: Congratulations on your session export.
    
    I hope you find Ardour a useful tool. I'd like to ask you to consider supporting
    its development with either a one-time donation or subscription. Nothing
    will happen if you choose not to do so. However Ardour's continuing development
    relies on a stable, sustainable income stream. Thanks for using Ardour!
eu: Zorionak zure saioaren esportazioagatik.
    
    Espero dut Ardour tresna erabilgarria izatea. Gustaturen litzaidake zuk bere
    garapena babestea birpentsatzea, izan dohaintza bakarra edo harpidetzarekin.
    Ezer ez da gertaturen ezezkoa hautatzen baduzu. Halere Ardourren etengabeko
    garapena sarrera-fluxu egonkor eta jasankor batean oinarritzen da. 
    Esker mila Ardour erabiltzeagatik!

en: Replace existing preset with this name
eu: Ordezkatu jada badagoen aurrezarpena izen honekin

en: Name of new preset
eu: Aurrezarpenaren izen berria

en: New Favorite Only
eu: Gogokoa-soilik berria

en: Use an external mixer or the hardware mixer of your audio interface.
    %1 will play NO role in monitoring
eu: Erabili kanpoko nahasgailu bat edo zure audio-interfazearen nahasgailua.
    %1(e)k EZ du parte hartuko monitorizazioan

en: Ask %1 to play back material as it is being recorded
eu: Eskatu %1(r)i materiala erreproduzitzeko grabatu bitartean

en: <span size="larger">%1 is a digital audio workstation. You can use it to record, edit and mix multi-track audio. You can produce your own CDs, mix video soundtracks, or experiment with new ideas about music and sound. 
    
    There are a few things that need to be configured before you start using the program.</span>
eu: <span size="larger">%1 audio digitaleko lan-estazio bat da. Pista anitzeko audioa grabatzeko, editatzeko eta nahasteko erabil dezakezu. Zure CDak ekoitz ditzakezu, bideo-soinu-bandak nahasi edo musikari eta soinuari buruzko ideia berriekin esperimentatu.
    
    Gauza batzuk konfiguratu behar dira programa erabiltzen hasi aurretik.</span>

en: GUI and Font scaling:
eu: Interfaze eta tipografiaren eskalatzea:

en: <small><i>This can later be changed in Preferences &gt; Appearance.</i></small>
eu: <small><i>Hori aurrerago alda daiteke Hobespenak &gt; Itxura aukeran.</i></small>

en: Welcome to %1
eu: Ongi etorri %1(e)ra

en: Default folder for %1 sessions
eu: Lehenetsitako karpeta %1 saioentzat

en: Each project that you work on with %1 has its own folder.
    These can require a lot of disk space if you are recording audio.
    
    Where would you like new %1 sessions to be stored by default?
    
    <i>(You can put new sessions anywhere, this is just a default)</i>
eu: %1(r)ekin lan egiten duzun proiektu bakoitzak bere karpeta du.
    Audioa grabatzen ari bazara, diskoan leku asko beharko duzu.
    
    Non nahi duzu biltegiratzea %1 saio berriak lehenespenez?
    
    <i>(Saio berriak edonon jarri ditzakezu, hau lehenespena besterik ez da)</i>

en: Default folder for new sessions
eu: Lehenetsitako karpetak saio berrientzat

en: While recording instruments or vocals, you probably want to listen to the
    signal as well as record it. This is called "monitoring". There are
    different ways to do this depending on the equipment you have and the
    configuration of that equipment. The two most common are presented here.
    Please choose whichever one is right for your setup.
    
    <i>(You can change this preference at any time, via the Preferences dialog)</i>
    
    <i>If you do not understand what this is about, just accept the default.</i>
eu: Musika-tresnak eta ahotsak grabatu bitartean, seinalea entzun nahiko duzu.
    Hau "monitorizazioa" deitzen da. Hau egiteko modu ezberdinak daude, duzun
    ekipamenduaren eta honen konfigurazioaren arabera. Hona hemen bi ohikoenak.
    Hautatu zure konfiguraziorako egokiena.
    
    <i>(Hobespen hau edonoiz alda dezakezu, Hobespenak leihoan)</i>
    
    <i>Ez baduzu hau zer den ulertzen, lehenetsia besterik ez hautatu.</i>

en: Monitoring Choices
eu: Monitorizazio aukerak

en: Use a Master bus directly
eu: Erabili zuzenean Master busa

en: Connect the Master bus directly to your hardware outputs. This is preferable for simple usage.
eu: Konektatu zuzenean Master busa zure hardware-irteeretara. Erabilera sinplerako egokia.

en: Use an additional Monitor bus
eu: Erabili monitorizazio-bus gehigarri bat

en: Use a Monitor bus between Master bus and hardware outputs for 
    greater control in monitoring without affecting the mix.
eu: Erabili monitorizazio-bus bat Master busa eta hardware-irteeren artean,
    nahasketari eragin gabe, monitorizazioaren kontrol hoberako.

en: <i>You can change this preference at any time via the Preferences dialog.
    You can also add or remove the monitor section to/from any session.</i>
    
    <i>If you do not understand what this is about, just accept the default.</i>
eu: <i>Hobespen hau edonoiz alda dezakezu, Hobespenak leihoan.
    Era berean, monitorizazio-sekzioa edozein saiotik gehitu edo ken dezakezu.</i>
    
    <i>Ez baduzu hau zer den ulertzen, lehenetsia besterik ez hautatu.</i>

en: Copied Demo Session %1.
eu: %1 kopiatutako demo-saioa.

en: Normalize regions
eu: Normalizatu eremuak

en: Normalize region
eu: Normalizatu eremua

en: Constrain RMS to:
eu: Mugatu RMS hona:

en: Normalize to:
eu: Normalizatu hona:

en: Normalize each region using its own peak value
eu: Normalizatu eremu bakoitza bere gailur-balio propioa erabiliz

en: Normalize each region using the peak value of all regions
eu: Normalizatu eremu bakoitza eremu guztien gailur-balioa erabiliz

en: Normalize
eu: Normalizatu

en: Select Note
eu: Hautatu nota

en: Usage:
eu: Erabilera:

en:  [ OPTIONS ] [ SESSION-NAME ]
eu:  [ AUKERAK ] [ SAIO-IZENA ]

en: Ardour is a multichannel hard disk recorder (HDR) and digital audio workstation (DAW).
eu: Ardour kanal anitzeko disko gogorreko grabagailua (HDR) eta audio digitaleko lan-estazio bat (DAW) da.

en: Options:
eu: Aukerak:

en:   -a, --no-announcements      Do not contact website for announcements
eu:   -a, --no-announcements      Ez jarri harremanetan webgunearekin iragarkiak jartzeko

en:   -A, --actions               Print all possible menu action names
eu:   -A, --actions               Erakutsi ahal den menu-ekintzen izen gehien

en:   -b, --bindings              Display all current key bindings
eu:   -b, --bindings              Erakutsi lotura guztiak

en:   -B, --bypass-plugins        Bypass all plugins in an existing session
eu:   -B, --bypass-plugins        Saihestu plugin guztiak existitzen den saio batean

en:   -c, --name <name>           Use a specific backend client name, default is ardour
eu:   -c, --name <izena>           Erabili motor-izen zehatz bat, lehenetsia ardour da

en:   -d, --disable-plugins       Disable all plugins (safe mode)
eu:   -d, --disable-plugins      Desgaitu plugin guztiak (modu segurua)

en:   -D, --debug <options>       Set debug flags. Use "-D list" to see available options
eu:   -D, --debug <aukerak>       Arazketa-banderak ezarri. Erabili "-D list" erabilgarri dauden aukerak ikusteko

en:   -h, --help                  Print this message
eu:   -h, --help                  Erakutsi mezu hau

en:   -k, --keybindings <file>    Path to the key bindings file to load
eu:   -k, --keybindings <fitxategia>    Kargatu nahi den laster-teklen fitxategiaren bidea

en:   -m, --menus file            Use "file" to define menus
eu:   -m, --menus file            Erabili "file" menuak zehazteko

en:   -n, --no-splash             Do not show splash screen
eu:   -n, --no-splash             Ez erakutsi hasierako pantaila

en:   -N, --new session-name      Create a new session from the command line
eu:   -N, --new saio-izena      Sortu saio berria komando-lineatik

en:   -O, --no-hw-optimizations   Disable h/w specific optimizations
eu:   -O, --no-hw-optimizations   Desgaitu hardware-optimizazioak

en:   -P, --no-connect-ports      Do not connect any ports at startup
eu:   -P, --no-connect-ports      Ez konektatu atakarik hasieran

en:   -S, --sync                  Draw the GUI synchronously
eu:   -S, --sync                  Marraztu interfazea sinkroniaz

en:   -T, --template <name>       Use given template for new session
eu:   -T, --template <izena>       Erabili hautatutako txantiloia saio berrirako

en:   -v, --version               Print version and exit
eu:   -v, --version               Erakutsi bertsioa eta atera

en:   -V, --novst                 Disable WindowsVST support
eu:   -V, --novst                 Desgaitu WindowsVST sostengua

en: Report bugs to http://tracker.ardour.org
eu: Salatu akatsak hemen: http://tracker.ardour.org

en: Website http://ardour.org
eu: Web-orria http://ardour.org

en: Panner (2D)
eu: Paneagailua (2D)

en: Bypass
eu: Saihestu

en: Panner
eu: Paneagailua

en: Pan automation mode
eu: Panoramika-automatizazio modua

en: Link panner controls
eu: Lotu paneagailu-kontrolak

en: Audition on Change
eu: Entzutea aldaketan

en: Bank:
eu: Bankua:

en: Note: Patch Selection is volatile (only Midi-Tracks retain bank/patch selection).
eu: Oharra: patch-hautapena egongaitza da (midi pistak soilik mantentzen dute banku/patch hautapena).

en: Start Note:
eu: Hasiera nota:

en: End Note:
eu: Amaiera nota:

en: Bank %1
eu: %1 bankua

en: Select Patch for "%1"
eu: Hautatu patcha "%1"-(r)entzat

en: Playlists
eu: Erreprodukzio-zerrendak

en: Playlists grouped by track
eu: Erreprodukzio-zerrendak pistaka taldekatuak

en: Playlist for %1
eu: %1-(e)ko erreprodukzio-zerrendak

en: Other tracks
eu: Beste pistak

en: unassigned
eu: esleitu gabea

en: Imported
eu: Inportatua

en: Range:
eu: Barrutia:

en: Off
eu: Itzalita

en: Output / Input
eu: Irteera / Sarrera

en: Input +40dB
eu: Sarrera +40dB

en: Output +40dB
eu: Irteera +40dB

en: Live signal:
eu: Zuzeneko seinalea:

en: Show phase
eu: Erakutsi fasea

en: Manual Config
eu: Eskuzko konfigurazioa

en: Sidechain
eu: Sidechaina

en: Audio Input Pins
eu: Audio sarrera loturak

en: MIDI Input Pins
eu: MIDI sarrera loturak

en: Instances
eu: Instantziak

en: Audio Out
eu: Audio irteera

en: MIDI Out
eu: MIDI irteera

en: Output Presets
eu: Irteera aurrezarpenak

en: Add Sidechain Input
eu: Gehitu sidechain sarrera

en: Cannot perform operation while actively recording.
eu: Ezin da gauzatu ekintza grabatu bitartean.

en: Manual
eu: Eskuz

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: %1 Channel | %1 Channels
eu[0]: Kanal %1
eu[1]: %1 kanal

en: Send
eu: Bidalketa

en: Latency %1 spl%2 %3
eu: Latentzia %1 spl%2 %3

en: no-inplace
eu: ez-tokian

en: Latency %1 spl
eu: Latentzia %1 spl

en: Instance #%1
eu: #%1 instantzia

en: Failed to toggle sidechain.
eu: Sidechaina kommutatzeak huts egin du.

en: Failed to reset plugin configuration.
eu: Plugin-konfigurazioa berrezartzeak huts egin du.

en: Failed to change channel preset.
eu: Kanal-aurrezarpena aldatzeak huts egin du.

en: Failed to change instance count
eu: Instantzia-kontatzea aldatzeak huts egin du

en: Failed to alter plugin output configuration.
eu: Plugin-irteera konfigurazioa aldatzeak huts egin du.

en: Failed to alter plugin input configuration.
eu: Plugin-sarrera konfigurazioa aldatzeak huts egin du.

en: Cannot set up new send: %1
eu: Ezin da bidalketa berria konfiguratu: %1

en: Pin Configuration: %1
eu: Lotura-konfigurazioa: %1

en: Bank/Vendor
eu: Bankua/Saltzailea

en: Type/Category
eu: Mota/Kategoria

en: -All-
eu: -Guztiak-

en: -User-
eu: -Erabiltzailea-

en: (user preset)
eu: (erabiltzailearen aurrezarpena)

en: Scanning for plugins
eu: Pluginak bilatzen

en: Stop Timeout
eu: Gelditzearen denbora agortuta

en: Cancel Plugin Scan
eu: Utzi pluginak bilatzeari

en: Scan Timeout
eu: Bilatzearen denbora agortuta

en: Plugin Setup
eu: Plugin-konfigurazioa

en: Copy I/O Map
eu: Kopiatu S/I mapa

en: Fan out
eu: Zabaldu

en: An Instrument plugin is already present.
eu: Instrumentu-plugin bat badago jada.

en: with
eu: honekin

en: I/O Pin Mapping
eu: S/I lotura mapatzea

en: Configure Plugin '%1'
eu: Konfiguratu '%1' plugina

en: Output Configuration
eu: Irteera-konfigurazioa

en: Plugin Manager
eu: Plugin kudeatzailea

en: Fav
eu: Gog

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Type
eu: Mota

en: Audio I/O
eu: Audio S/I

en: MIDI I/O
eu: MIDI S/I

en: Plugins to be connected
eu: Konektatzeko pluginak

en: Add a plugin to the effect list
eu: Gehitu plugin bat efektu-zerrendara

en: Remove a plugin from the effect list
eu: Kendu plugin bat efektu-zerrendatik

en: Ignore Filters when searching
eu: Ezikusi iragazkiak bilatzerakoan

en: All search terms must be matched.
eu: Bilaketa-termino guztiek bat egin behar dute.

en: Ex: "ess dyn" will find "dynamic de-esser" but not "de-esser".
eu: Adb.: "ess dyn" bilaketak "dynamic de-esser" aurkituko du, baina ez "de-esser".

en: Search
eu: Bilatu

en: Show Effects Only
eu: Erakutsi efektuak soilik

en: Show Instruments Only
eu: Erakutsi instrumentuak soilik

en: Show Utilities Only
eu: Erakutsi tresnak soilik

en: Show Favorites Only
eu: Erakutsi gogokoak soilik

en: Show Hidden Only
eu: Erakutsi ezkutukoak soilik

en: Show All Formats
eu: Erakutsi formatu guztiak

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Enter space-separated, one-word Tags for the selected plugin.
eu: Sartu zuriunez bereizitako hitz bakarreko etiketak hautatutako pluginarentzat.

en: You can include dashes, colons or underscores in a Tag.
eu: Marratxoak, marra-bertikalak eta azpimarrak gehitu ditzakezu etiketan.

en: Ex: "dynamic de-esser vocal" applies 3 Tags.
eu: Adb.: "ahots de-esser dinamikoa" hiru etiketa dira.

en: Tags for Selected Plugin
eu: Hautatutako pluginarentzat etiketak

en: Insert Plugin(s)
eu: Txertatu plugina(k)

en: Show All Creators
eu: Erakutsi sortzaile guztiak

en: The plugin "%1" could not be loaded
    
    See the Log window for more details (maybe)
eu: Ezin izan da kargatu "%1" plugina
    
    Ikusi erregistro-leihoa xehetasun gehiagorako (agian)

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Plugin Manager...
eu: Plugin kudeatzailea...

en: By Creator
eu: Sortzaileka

en: By Tags
eu: Etiketaka

en: Eh? LADSPA plugins don't have editors!
eu: Zer? LADSPA pluginek ez dute editorerik!

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no VST support in this version of %1)
eu: editoredun plugin mota ezezaguna (oharra: ez dago VST sostengurik %1 bertsio honetan)

en: unknown type of editor-supplying plugin
eu: editoredun plugin mota ezezaguna

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no linuxVST support in this version of %1)
eu: editoredun plugin mota ezezaguna (oharra: ez dago linuxVST sostengurik %1 bertsio honetan)

en: unknown type of editor-supplying plugin (note: no MacVST support in this version of %1)
eu: editoredun plugin mota ezezaguna (oharra: ez dago MacVST sostengurik %1 bertsio honetan)

en: create_lv2_editor called on non-LV2 plugin
eu: create_lv2_editor deituta LV2 ez den pluginean

en: Add
eu: Gehitu

en: Preset Browser
eu: Aurrezarpen arakatzailea

en: Pinout
eu: Irteera-lotura

en: Plugin analysis
eu: Plugin analisia

en: CPU Profile
eu: PUZ profila

en: Presets (if any) for this plugin
    (Both factory and user-created)
eu: Aurrezarpenak (egotekotan) plugin honentzat
    (Bai jatorrizkoak, bai erabiltzaileak sortuak)

en: Save a new preset
eu: Gorde aurrezarpen berria

en: Save the current preset
eu: Gorde aurrezarpen hau

en: Delete the current preset
eu: Ezabatu aurrezarpen hau

en: Show Preset Browser Dialog
eu: Erakutsi aurrezarpen-arakatzaile leihoa

en: Reset parameters to default (if no parameters are in automation play mode)
eu: Berrezarri parametroak lehenetsitara (ez badago parametrorik automatizazio erreprodukzio-moduan)

en: Show Plugin Pin Management Dialog
eu: Erakutsi plugin-loturak kudeatzeko leihoa

en: Disable signal processing by the plugin
eu: Desgaitu pluginak seinalea prozesatzea

en: Edit Plugin Delay/Latency Compensation
eu: Editatu pluginaren atzerapen/latentzia konpentsazioa

en: Click to allow the plugin to receive keyboard events that %1 would normally use as a shortcut
eu: Egin klik pluginak teklatuko gertaerak jaso ahal izateko, bestela %1(e)k laster-teklatzat hartuko zituenak

en: Click to enable/disable this plugin
eu: Egin klik plugin hau gaitzeko/desgaitzeko

en: Edit Latency
eu: Editatu latentzia

en: New Preset
eu: Aurrezarpen berria

en: Select Preset
eu: Hautatu aurrezarpena

en: Click to allow normal use of %1 keyboard shortcuts
eu: Egin klik %1(e)k teklatuko laster-teklak normaltzat erabiltzeko

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Minimum
eu: Gutxienekoa

en: Maximum
eu: Gehienekoa

en: Average
eu: Batezbestekoa

en: Std.Dev
eu: Est.Gar

en: Reset All Stats
eu: Berrezarri estatistika guztiak

en: Sort by Average Load
eu: Antolatu batezbesteko kargaren arabera

en: Sort by Worst-Case Load
eu: Antolatu karga okerrenekoaren arabera

en: No Plugins
eu: Pluginik ez

en: %1 Busses
eu: %1 busak

en: %1 Tracks
eu: %1 pistak

en: %1 Sidechains
eu: %1 sidechainak

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: %1 Misc
eu: %1 bestelakoak

en: Other
eu: Besteak

en: LTC Out
eu: LTC irteera

en: Virtual MIDI
eu: MIDI birtuala

en: MMC in
eu: MMC sarrera

en: MTC out
eu: MTC irteera

en: MIDI clock out
eu: MIDI erloju-irteera

en: MMC out
eu: MMC irteera

en: Scene
eu: Eszena

en: Measure Latency
eu: Neurtu latentzia

en: Send/Output
eu: Bidalketa/Irteera

en: Return/Input
eu: Itzulera/Sarrera

en: No signal detected
eu: Ez da seinalerik antzeman

en: Port Insert
eu: Ataka intsertoa

en: <b>Sources</b>
eu: <b>Iturburuak</b>

en: <b>Destinations</b>
eu: <b>Helmugak</b>

en: Add %s %s
eu: Gehitu %s %s

en: Rename '%s'...
eu: Berrizendatu '%s'...

en: Remove all
eu: Ezabatu guztiak

en: %s all
eu: %s guztiak

en: Rescan
eu: Birbilatu

en: Show individual ports
eu: Erakutsi ataka indibidualak

en: Flip
eu: Biratu

en: It is not possible to add a port here.
eu: Ez da posible ataka gehitzea hemen.

en: Cannot add port
eu: Ezin da gehitu ataka

en: The last port cannot be removed
eu: Ezin da kendu azken ataka

en: This port cannot be removed.
eu: Ataka hau ezin da kendu.

en: Port removal not allowed
eu: Ez duzu ataka kentzeko baimenik

en: Remove '%s'
eu: Ezabatu '%s'

en: %s all from '%s'
eu: %s guztia hemendik: '%s'

en: channel
eu: kanala

en: There are no ports to connect.
eu: Ez dago konektatzeko atakarik.

en: There are no %1 ports to connect.
eu: Ez daude %1 ataka konektatzeko.

en: Return
eu: Itzuli

en: New Favorite Preset for "%1"
eu: "%1"-(r)entzat aurrezarpen gogoko berria

en: 
    %1+double-click to toggle inline-display
eu: 
    %1+klik-bikoitza txertatutako-bista kommutatzeko

en: 
    This plugin has been replicated %1 times.
eu: 
    Plugin hau %1 aldiz errepikatu da.

en: <b>%1</b>
    Double-click to show GUI.
    %2+double-click to show generic GUI.%3
eu: <b>%1</b>
    Egin klik bikoitza interfazea erakusteko.
    %2+klik-bikoitza interfaze generikoa erakusteko.%3

en: <b>%1</b>
    Double-click to show generic GUI.%2
eu: <b>%1</b>
    Egin klik bikoitza interfaze generikoa erakusteko.%2

en: <b>%1</b>
    The Plugin is not available on this system
    and has been replaced by a stub.
eu: <b>%1</b>
    Plugina ez dago erabilgarri sistema honetan
    eta kutxa-huts batekin ordezkatu da.

en: Inline Display
eu: Txertatutako bista

en: Show All Controls
eu: Erakutsi kontrol guztiak

en: Hide All Controls
eu: Ezkutatu kontrol guztiak

en: Allow Feedback Loop
eu: Baimendu atzeraelikadura

en: Right-click to add/remove/edit
    plugins,inserts,sends and more
eu: Eskuin-klika plug., intser., bidal. ...
    gehitzeko/ezabatzeko/editatzeko

en: Processor Drag/Drop failed. Probably because
    the I/O configuration of the plugins could
    not match the configuration of this track.
eu: Arrastatu/askatu prozesadoreak huts egin du.
    Segur aski pluginen S/I konfigurazioa ez
    datorrelako bat pista honen konfigurazioarekin.

en: Plugin Incompatibility
eu: Plugin-bateraezintasuna

en: You attempted to add the plugin "%1" in slot %2.
eu: "%1" plugina "%2" tartean gehitzen saiatu zara.

en: 
    This plugin has:
eu: 
    Plugin honek dau(z)ka:

en: 	%1 MIDI input
     | 	%1 MIDI inputs
eu[0]: 	MIDI sarrera %1
eu[1]: 	%1 MIDI sarrera

en: 	%1 audio input
     | 	%1 audio inputs
eu[0]: 	audio sarrera %1
eu[1]: 	%1 audio sarrera

en: 
    but at the insertion point, there are:
eu: 
    baina txertatze lekuan, hauek daude:

en: 	%1 MIDI channel
     | 	%1 MIDI channels
eu[0]: 	MIDI kanal %1
eu[1]: 	%1 MIDI kanal

en: 	%1 audio channel
     | 	%1 audio channels
eu[0]: 	audio kanal %1
eu[1]: 	%1 audio kanal

en: 
    %1 is unable to insert this plugin here.
eu: 
    %1 ez da gai plugin hau hemen txertatzeko.

en: You cannot reorder these plugins/sends/inserts
    in that way because the inputs and
    outputs will not work correctly.
eu: Ezin dituzu berrantolatu plugin/bidalketa/intserto
    hauek honela sarrera-irteerek ez dutelako
    egoki lan egingo.

en: Rename Processor
eu: Berrizendatu prozesadorea

en: At least 100 IO objects exist with a name like %1 - name not changed
eu: Gutxienez 100 S/I objektu existitzen dira %1 bezalako izenarekin - ez da aldatu izena

en: plugin insert constructor failed
eu: plugin-txertatze eraikitzaileak huts egin du

en: Copying the set of processors on the clipboard failed,
    probably because the I/O configuration of the plugins
    could not match the configuration of this track.
eu: Prozesadore-sorta arbelera kopiatzeak huts egin du.
    Segur aski pluginen S/I konfigurazioa ez
    datorrelako bat pista honen konfigurazioarekin.

en: Do you really want to remove all processors from %1?
    (this cannot be undone)
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1-(e)ko prozesadore guztiak?
    (hau itzulezina da)

en: Yes, remove them all
eu: Bai, ezabatu guztiak

en: Remove processors
eu: Ezabatu prozesadoreak

en: Do you really want to remove all pre-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1-(e)ko prefader prozesadore guztiak?
    (hau itzulezina da)

en: Do you really want to remove all post-fader processors from %1?
    (this cannot be undone)
eu: Benetan nahi dituzu ezabatu %1-(e)ko postfader prozesadore guztiak?
    (hau itzulezina da)

en: New Plugin
eu: Plugin berria

en: New Insert
eu: Intserto berria

en: New External Send ...
eu: Kanpo-bidalketa berria ...

en: New Aux Send ...
eu: Bidalketa-osagarri berria ...

en: New Foldback Send ...
eu: Foldback-bidalketa berria ...

en: Remove Foldback Send ...
eu: Ezabatu foldback-bidalketa ...

en: Send Options
eu: Bidalketa aukerak

en: Clear (all)
eu: Garbitu (guztiak)

en: Clear (pre-fader)
eu: Garbitu (prefader)

en: Clear (post-fader)
eu: Garbitu (postfader)

en: Activate All
eu: Gaitu guztiak

en: Deactivate All
eu: Desgaitu guztiak

en: A/B Plugins
eu: A/B pluginak

en: Disk I/O ...
eu: Disko S/I ...

en: Pre-Fader
eu: Prefader

en: Post-Fader
eu: Postfader

en: Edit with generic controls...
eu: Editatu kontrol generikoekin...

en: %1: %2 (by %3)
eu: %1: %2 (honek: %3)

en: %1 (by %2)
eu: %1 (honek: %2)

en: Patch Change
eu: Patch aldaketa

en: Patch Bank
eu: Patch bankua

en: Patch
eu: Patch-a

en: Program
eu: Programa

en: Bank MSB
eu: MSB bankua

en: Bank LSB
eu: LSB bankua

en: Import PT Session
eu: Inportatu PT saioa

en: All PT sessions
eu: PT saio guztiak

en: PT Session [ VALID ]
    
    Session Info:
    
    
    PT v%1 Session @ %2Hz
    
    %3 audio files
    %4 audio regions
    %5 active audio regions
    %6 midi regions
    %7 active midi regions
eu: PT saioa [ BALIOZKOA ]
    
    Saio-informazioa:
    
    
    PT v%1 saioa @ %2Hz
    
    %3 audio fitxategi
    %4 audio-eremu
    %5 audio-eremu aktibo
    %6 midi-eremu
    %7 midi-eremu aktibo

en: %1WARNING:
    
    Sample rate mismatch,
    will be resampling
eu: %1ABISUA:
    
    Lagin-tasak ez datoz bat
    ondorioz birlagintzen

en: Main Grid
eu: Sareta nagusia

en: Strength
eu: Indarra

en: Swing
eu: Swinga

en: Threshold (ticks)
eu: Atalasea (azpipultsuak)

en: Snap note start
eu: Doitu nota-hasiera

en: Snap note end
eu: Doitu nota-amaiera

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Emphasis on first beat
eu: Enfasia lehen pultsuan

en: Use built-in default sounds
eu: Erabili integratutako soinu lehenetsiak

en: Audio file:
eu: Audio-fitxategia:

en: Emphasis audio file:
eu: Enfasirako audio-fitxategia:

en: Gain level
eu: Irabazi-maila

en: Choose Click
eu: Hautatu soinua

en: Choose Click Emphasis
eu: Hautatu soinuaren enfasia

en: Limit undo history to
eu: Mugatu desegin-historia hona:

en: Save undo history of
eu: Gorde hauen desegin-historia:

en: commands
eu: komando

en: 
    Changes to this setting will only persist after your project has been saved.
eu: 
    Ezarpen honen aldaketak behin proiektua gordetzean mantenduko dira.

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 3 (right mouse button)</b>%2
eu: <b>Gomendatutako ezarpena: %1 + 3 botoia (saguaren eskuin-botoia)</b>%2

en: Select Keyboard layout:
eu: Hautatu teklatuaren diseinua:

en: When Clicking:
eu: Klik egitean:

en: Edit using:
eu: Editatu hau erabiliz:

en: + button
eu: + botoia

en: Delete using:
eu: Ezabatu hau erabiliz:

en: <b>Recommended Setting: %1 + button 1 (left mouse button)</b>%2
eu: <b>Gomendatutako ezarpena: %1 + 1 botoia (saguaren ezker-botoia)</b>%2

en: Insert note using:
eu: Txertatu nota hau erabiliz:

en: When Beginning a Drag:
eu: Arrastatzen hastean:

en: <b>Recommended Setting: %1</b>%2
eu: <b>Gomendatutako ezarpena: %1</b>%2

en: Copy items using:
eu: Kopiatu elementuak hau erabiliz:

en: Constrain drag using:
eu: Mugatu arrastatzea hau erabiliz:

en: Push points using:
eu: Bultzatu puntuak hau erabiliz:

en: When Beginning a Trim:
eu: Mozketa hastean:

en: Trim contents using:
eu: Moztu edukiak hau erabiliz:

en: Anchored trim using:
eu: Ainguratutako mozketa hau erabiliz:

en: Resize notes relatively using:
eu: Aldatu noten tamaina erlatiboki hau erabiliz:

en: While Dragging:
eu: Arrastatu bitartean:

en: Ignore snap using:
eu: Ezikusi doitzea hau erabiliz:

en: Snap relatively using:
eu: Doitu erlatiboki hau erabiliz:

en: While Trimming:
eu: Moztu bitartean:

en: Resize overlapped regions using:
eu: Aldatu eremu gainjarrien tamaina hau erabiliz:

en: While Dragging Control Points:
eu: Kontrol-puntuak arrastatu bitartean:

en: Fine adjust using:
eu: Moldatze zehatza hau erabiliz:

en: Reset to recommended defaults
eu: Berrezarri gomendatutako lehenetsiak

en: GUI and Font scaling
eu: Interfaze eta tipografiaren eskalatzea

en: Adjusting the scale requires an application restart for fully accurate re-layout.
eu: Eskala doitzeko aplikazioa berrabiarazi behar da, birdiseinua erabat zehatza izan dadin.

en: Scan Time Out
eu: Bilatzearen denbora agortuta

en: 3 mins
eu: 3 min

en: 4 mins
eu: 4 min

en: Specify the default timeout for plugin instantiation. Plugins that require more time to load will be blacklisted. A value of 0 disables the timeout.
eu: Zehaztu lehenetsitako denbora-muga pluginak adibidez adierazteko. Kargatzeko denbora gehiago behar duten pluginak zerrenda-beltzean jarriko dira. 0 balioak denbora-muga desgaitzen du.

en: Waveform Clip Level (dBFS):
eu: Uhin-formaren gailur maila (dBFS):

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Playback (seconds of buffering)
eu: Erreprodukzioa (buffer-segundoak)

en: Recording (seconds of buffering)
eu: Grabazioa (buffer-segundoak)

en: Small sessions (4-16 tracks)
eu: Saio txikiak (4-16 pista)

en: Medium sessions (16-64 tracks)
eu: Saio ertainak (16-64 pista)

en: Large sessions (64+ tracks)
eu: Saio handiak (64 pista baino gehiago)

en: Custom (set by sliders below)
eu: Pertsonalizatua (beheko zehaztagailuen bidez ezarria)

en: programming error: unknown buffering preset string, index = %1
eu: programazio-akatsa: buffer-kate aurrezarpen ezezaguna, indizea = %1

en: LTC Output Port:
eu: LTC irteera ataka:

en: The LTC generator output will be auto-connected to this port when a session is loaded.
eu: LTC sorgailuaren irteera automatikoki konektatuko da ataka honetara saio bat kargatzean.

en: Enable
eu: Gaitu

en: Control Surface Protocol
eu: Kontrol gainazal-protokoloa

en: Edit the settings for selected protocol (it must be ENABLED first):
eu: Editatu hautatutako protokolorako ezarpenak (gaituta egon behar du lehenik):

en: Show Protocol Settings
eu: Erakutsi protokoloaren ezarpenak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Control Protocol Settings
eu: Protokolo-kontrol ezarpenak

en: Show Video Export Info before export
eu: Erakutsi bideo-esportazioaren informazioa esportatu aurretik

en: Show Video Server Startup Dialog
eu: Erakutsi bideo-morroiaren abiarazte leihoa

en: Advanced Setup (remote video server)
eu: Konfigurazio aurreratua (urruneko bideo-morroia)

en: <b>When enabled</b> an information window with details is displayed before the video-export dialog.
eu: <b>Gaituta badago</b>, xehetasunak dituen informazio-leiho bat erakutsiko da bideoa esportatu aurretik.

en: <b>When enabled</b> the video server is never launched automatically without confirmation
eu: <b>Gaituta badago</b>, bideo-morroia ez da inoiz automatikoki abiarazten baimenik eman gabe

en: <b>When enabled</b> you can specify a custom video-server URL and docroot. - Do not enable this option unless you know what you are doing.
eu: <b>Gaituta badago</b>, bideo-morroiaren URL eta docroot-a zehaztu ditzakezu. - Ez gaitu aukera hau zer egiten ari zaren ez badakizu.

en: Video Server URL:
eu: Bideo-morroiaren URLa:

en: Base URL of the video-server including http prefix. This is usually 'http://hostname.example.org:1554/' and defaults to 'http://localhost:1554/' when the video-server is running locally
eu: Bideo-zerbitzariaren URL oinarriak http aurrizkia dauka. Hau 'http://ostalarizen.adibidea.org:1554/' izan ohi da, eta, lehenespenez, 'http://ostalarilokala:1554/' da, bideo-zerbitzaria lokalki exekutatzen denean

en: Video Folder:
eu: Bideoen karpeta:

en: Local path to the video-server document-root. Only files below this directory will be accessible by the video-server. If the server run on a remote host, it should point to a network mounted folder of the server's docroot or be left empty if it is unavailable. It is used for the local video-monitor and file-browsing when opening/adding a video file.
eu: Bideo-morroiaren root-dokumentuaren bide lokala. Bideo-morroia direktorio honen azpian dauden fitxategietara bakarrik ahalko da sartu. Morroia urruneko ostalari batean exekutatzen bada, zerbitzariaren docrootaren sarean muntatutako karpeta batera apuntatu beharko du, edo hutsik utzi, erabilgarri ez badago. Bideo-monitore lokalerako eta bideo-fitxategi bat irekitzean/gehitzean fitxategiak bilatzeko erabiltzen da.

en: Custom Path to Video Monitor (%1) - leave empty for default:
eu: Bideo-monitorearentzako bide pertsonalizatua (%1) - utzi hutsik lehenetsirako:

en: Set a custom path to the Video Monitor Executable, changing this requires a restart.
eu: Zehaztu bide pertsonalizatu bat bideo-monitore exekutagarriari. Hau aldatzeko berrabiarazi egin behar da.

en: Set Video Monitor Executable
eu: Ezarri bideo-monitore exekutagarria

en: Column %1 (Actions %2 + %3)
eu: %1 zutabea (%2 + %3 ekintzak)

en: MIDI Inputs
eu: MIDI sarrerak

en: MIDI Outputs
eu: MIDI irteerak

en: Name (click twice to edit)
eu: Izena (egin klik bikoitza editatzeko)

en: Music Data
eu: Musikaren datuak

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of music performance data.
eu: Markatuta badago, %1(e)k ataka hau musika-iturburutzat joko du.

en: Control Data
eu: Kontrolen datuak

en: If ticked, %1 will consider this port to be a source of control data.
eu: Markatuta badago, %1(e)k ataka hau kontrol-datu-iturburutzat joko du.

en: Follow Selection
eu: Jarraitu hautapena

en: If ticked, and "MIDI input follows selection" is enabled,
    %1 will automatically connect the first selected MIDI track to this port.
eu: Markatuta badago, eta "MIDI sarrerak hautapena jarraitzen du" gaituta badago,
    %1(e)k automatikoki konektatuko du lehenengo hautatutako MIDI pista ataka honetara.

en: %1 Preferences
eu: %1(r)en hobespenak

en: preferences
eu: hobespenak

en: General
eu: Orokorra

en: DSP CPU Utilization
eu: PUZ DSP erabilera

en: Signal processing uses
eu: Seinale-prozesamenduak erabiltzen ditu

en: all but one processor
eu: prozesadore guztiak bat izan ez ezik

en: all available processors
eu: dauden prozesadore guztiak

en: %1 processor | %1 processors
eu[0]: Prozesadore %1
eu[1]: %1 prozesadore

en: This setting will only take effect when %1 is restarted.
eu: Konfigurazio honek %1 berrabiarazi ondoren bakarrik izango du eragina.

en: Memory Usage
eu: Memoria-erabilera

en: Waveform image cache size (megabytes)
eu: Uhin-irudikapenaren cache-tamaina (megabytak)

en: Increasing the cache size uses more memory to store waveform images, which can improve graphical performance.
eu: Cachearen tamaina handitzeak memoria gehiago erabiltzen du uhin-irudiak gordetzeko, eta honek errendimendu grafikoa hobetu dezakete.

en: Engine
eu: Motorra

en: Try to auto-launch audio/midi engine
eu: Saiatu automatikoki abiarazten audio/midi motorra

en: Thinning factor (larger value => less data)
eu: Argaltzeko faktorea (balio handiagoa => datu gutxiago)

en: Automation sampling interval (milliseconds)
eu: Automatizazioaren lagintze-interbaloa (milisegundoak)

en: Allow non quarter-note pulse
eu: Baimendu beltzaz aparteko pultsuak

en: <b>When enabled</b> %1 will allow tempo to be expressed in divisions per minute
    <b>When disabled</b> %1 will only allow tempo to be expressed in quarter notes per minute
eu: <b>Gaituta badago</b>, %1(e)k tempoa minutuko-zatiketak parametroaren arabera adieraztea baimenduko du
    <b>Desgaituta badago</b>, %1(e)k tempoa soilik beltzak-minutuko parametroaren arabera adieraztea baimenduko du

en: GUI Lock
eu: Interfazea bloketazea

en: Lock timeout (seconds)
eu: Blokeoaren itxaron-denbora (segundoak)

en: Lock GUI after this many idle seconds (zero to never lock)
eu: Blokeatu interfazea hainbeste segundoren ondoren (zero, inoiz ez blokeatzeko)

en: System Screensaver Mode
eu: Sistemaren pantaila-babeslearen modua

en: Never Inhibit
eu: Inoiz ez eragotzi

en: Inhibit while Recording
eu: Eragotzi grabatu bitartean

en: Inhibit while %1 is running
eu: Eragotzi %1 lanean ari den bitartean

en: General/Session
eu: Orokorra/Saioa

en: Options|Undo
eu: Desegin-ekintza

en: Verify removal of last capture
eu: Egiaztatu azken saio-argazkiaren ezabatzea

en: Session Management
eu: Saio-kudeaketa

en: Make periodic backups of the session file
eu: Egin saio-fitxategiaren babeskopia periodikoak

en: Drag and drop import always copies files to session
eu: Arrastatu eta askatu moduko inportazioak beti kopiatzen ditu fitxategiak saiora

en: Default folder for new sessions:
eu: Lehenetsitako karpeta saio berrientzat:

en: Maximum number of recent sessions
eu: Azkenaldiko saioen gehieneko kopurua

en: General/Translation
eu: Orokorra/Itzulpena

en: Internationalization
eu: Internazionalizazioa

en: Use translations
eu: Erabili itzulpenak

en: These settings will only take effect after %1 is restarted (if available for your language preferences).
eu: Ezarpen hauek %1 berrabiarazi ostean bakarrik izango dute eragina (zure hizkuntza-hobespenetarako eskuragarri badaude)

en: Prompt for new marker names
eu: Galdetu marka berrien izenentzat

en: If enabled, popup a dialog when a new marker is created to allow its name to be set as it is created.
    
    You can always rename markers by right-clicking on them
eu: Gaituta badago, marka berri bat sortzean leihotxo bat agertuko da marka izendatzeko.
    
    Beti ere berrizendatu ditzakezu markak eskuin-klika eginaz

en: Auto-scroll speed when dragging playhead (%)
eu: Denbora-marka arrastatzean korritze-automatikoaren abiadura (%)

en: 5%
eu: %5

en: 10%
eu: %10

en: 25%
eu: %25

en: 50%
eu: %50

en: Limit zooming & summary view to X minutes beyond session extents
eu: Mugatu zooma eta laburpen-bista denbora honetara saio-mugetatik haratago

en: 1 minute
eu: Minutu 1

en: 2 minutes
eu: 2 minutu

en: 20 minutes
eu: 20 minutu

en: 1 hour
eu: Ordubete

en: 2 hours
eu: 2 ordu

en: 24 hours
eu: 24 ordu

en: Zoom to mouse position when zooming with scroll wheel
eu: Egin zooma saguaren posiziora korritze-gurpilarekin egitean

en: Zoom with vertical drag in rulers
eu: Egin zooma erregeletan bertikalki arrastatuz

en: Double click zooms to selection
eu: Klik-bikoitzak hautapenera egiten du zooma

en: Update editor window during drags of the summary
eu: Eguneratu editore-leihoa laburpena arrastatu bitartean

en: Auto-scroll editor window when dragging near its edges
eu: Korritu automatikoki editore-leihoa bere ertzetatik gertu arrastatzean

en: Show gain envelopes in audio regions
eu: Erakutsi irabazien uhin-kurbak audio-eremuetan

en: in all modes
eu: modu guztietan

en: only in Draw and Internal Edit modes
eu: bakarrik Marrazte eta Barruko-edizio moduetan

en: Editor Behavior
eu: Editorearen portaera

en: Move relevant automation when audio regions are moved
eu: Audio-eremuak mugitzean, mugitu ere bere automatizazioak

en: Ignore Y-axis click position when adding new automation-points
eu: Ezikusi saguaren kokapen bertikala automatizazio-puntu berriak gehitzean

en: <b>When enabled</b> the new points drawn in any automation lane will be placed on the existing line, regardless of mouse y-axis position.
eu: <b>Gaituta badago</b>, automatizazio-lerro batean marraztutako puntu berriak jatorrizko lerroan kokatuko dira, saguaren kokapen bertikala ezikusiz.

en: Default fade shape
eu: Lausotze-forma lehenetsia

en: Regions in active edit groups are edited together
eu: Edizio-talde aktiboetako barrutiak aldi berean editatzen dira

en: whenever they overlap in time
eu: denboran zehar gainjartzen direnean

en: if either encloses the other
eu: batak bestea badu barruan

en: only if they have identical length, position and origin
eu: soilik iraupen, kokaleku eta jatorri berdina badute

en: only if they have identical length, position and layer
eu: soilik iraupen, kokaleku eta geruza berdinak badituzte

en: Layering model
eu: Geruzen modua

en: later is higher
eu: azkenengoa gainean

en: manual layering
eu: eskuzko gainjartzea

en: After a Separate operation, in Range mode
eu: Banantze-operazio baten ostean, Barruti moduan

en: Clear the Range Selection
eu: Ezabatu barruti-hautapena

en: Preserve the Range Selection
eu: Mantendu barruti-hautapena

en: Force-Select the regions under the range. (this might cause a tool change)
eu: Behartu barruti azpiko eremuen hautapena (honek tresna aldatzea ekar dezake)

en: After a Split operation, in Object mode
eu: Zatitze-operazio baten ostean, Objektu moduan

en: Clear the Region Selection
eu: Garbitu eremu-hautapena

en: Select only the newly-created regions BEFORE the split point
eu: Hautatu zatitze puntuaren aurretik dauden berriki sortutako eremuak

en: Select only the newly-created regions AFTER the split point
eu: Hautatu zatitze puntuaren ondoren dauden berriki sortutako eremuak

en: Select the newly-created regions
eu: Hautatu berriki sortutako eremuak

en: Preserve the existing selection, AND select all newly-created regions
eu: Mantendu hautapena eta hautatu berriki sortutako eremu guztiak

en: General Snap options:
eu: Doitze-aukera orokorrak:

en: Snap Threshold (pixels)
eu: Doitzearen atalasea (pixelak)

en: Show "snapped cursor"
eu: Erakutsi "doitutako kurtsorea"

en: Snap rubberband selection to grid
eu: Doitu hautapen-moldakorra (laukizuzena) saretara

en: Grid switches to alternate selection for Internal Edit tools
eu: Sareta hautapen alternatibotara aldatzen da Barruko-edizio tresnekin

en: Rulers automatically change to follow the Grid mode selection
eu: Erregelak automatikoki aldatzen dira sareta-moduko hautapena jarraitzeko

en: When "Snap" is enabled, snap to:
eu: "Doitu" gaituta dagoenean, doitu hona:

en: Region Sync Points
eu: Eremu-sinkronia puntuak

en: Region Starts
eu: Eremu-hasierak

en: Region Ends
eu: Eremu-amaierak

en: Editor/Modifiers
eu: Editorea/Moldatzaileak

en: Keyboard Modifiers
eu: Teklatu-moldatzaileak

en: Solo controls are Listen controls
eu: Solo-kontrolak entzute-kontrolak dira

en: Exclusive solo
eu: Solo esklusiboa

en: Show solo muting
eu: Erakutsi soloen mututzeak

en: Soloing overrides muting
eu: Soloa mututzeei gainjartzen zaie

en: Solo-in-place mute cut (dB)
eu: Tokiko-solo / mututze mozketa (dB)

en: Listen Position
eu: Entzutearen posizioa

en: after-fader (AFL)
eu: potsfader (AFL)

en: pre-fader (PFL)
eu: prefader (PFL)

en: PFL signals come from
eu: PFL seinaleak hemendik datoz:

en: before pre-fader processors
eu: prefader prozesadoreen aurretik

en: pre-fader but after pre-fader processors
eu: prefader, baina prozesadoreen ondoren

en: AFL signals come from
eu: AFL seinalean hemendik datoz:

en: immediately post-fader
eu: faderra igaro eta segidan

en: after post-fader processors (before pan)
eu: postfader prozesadoreen ondoren (pan aurretik)

en: Default Track / Bus Muting Options
eu: Pisten / Busen lehenetsitako mututze aukerak

en: Mute affects pre-fader sends
eu: Mututzeak prefader bidalketei eragiten die

en: Mute affects post-fader sends
eu: Mututzeak postfader bidalketei eragiten die

en: Mute affects control outputs
eu: Mututzeak kontrol-irteerei eragiten die

en: Mute affects main outputs
eu: Mututzeak irteera nagusiei eragiten die

en: Send Routing
eu: Bidalketen loturak

en: Link panners of Aux and External Sends with main panner by default
eu: Parekatu kanpo- eta bidalketa-osagarrien paneagailuak paneagailu nagusiarekin modu lehenetsian

en: Signal Flow
eu: Seinale-fluxua

en: Record monitoring handled by
eu: Grabazioaren monitorizazioa honek kontrolatzen du:

en: via Audio Driver
eu: audio driverrak

en: audio hardware
eu: audio hardwarea

en: Auto Input does 'talkback'
eu: Audio-sarrerak talkback gisa lan egiten du

en: <b>When enabled</b>, and Transport->Auto-Input is enabled, %1 will always monitor audio inputs when transport is stopped, even if tracks aren't armed.
eu: <b>Gaituta badago</b>, eta Garraioa->Auto-sarrera gaituta badago, %1(e)k beti monitorizatuko ditu audio-sarrerak garraioa geldituta dagoenean, pistak grabatzeko gaituta ez badaude ere.

en: Track and Bus Connections
eu: Pista- eta bus-loturak

en: Auto-connect main output (master or monitor) bus to physical ports
eu: Automatikoki konektatu irteera-nagusi busak (masterra edo monitorizaziokoa) ataka fisikoetara

en: <b>When enabled</b> the main output bus is auto-connected to the first N physical ports. If the session has a monitor-section, the monitor-bus output is connected to the hardware playback ports, otherwise the master-bus output is directly used for playback.
eu: <b>Gaituta badago</b>, irteera-nagusi busa automatikoki konektatuko da lehenengo dauden ataka fisikoetara. Saioak monitorizazio-sekzioa badu, monitorizazio-busaren irteera hardware-erreprodukzio ataketara konektatuko da; bestela master-busa erabiliko da erreprodukziorako.

en: Connect track inputs
eu: Konektatu pisten sarrerak

en: automatically to physical inputs
eu: automatikoki sarrera fisikoetara

en: manually
eu: eskuz

en: Connect track and bus outputs
eu: Konektatu pisten eta busen irteerak

en: automatically to physical outputs
eu: automatikoki irteera fisikoetara

en: automatically to master bus
eu: automatikoki master-busera

en: Use 'Strict-I/O' for new tracks or busses
eu: Erabili 'S/I zorrotza' pista edo bus berrientzat

en: Buffering
eu: Bufferra

en: Denormals
eu: Desnormaltzeak

en: Use DC bias to protect against denormals
eu: Erabili DC alborapena denormaltzeen aurrean babesteko

en: Processor handling
eu: Prozesadoreen kontrolak

en: no processor handling
eu: prozesadoreen kontrolik ez

en: use FlushToZero
eu: erabili HustuZerora

en: use DenormalsAreZero
eu: erabili DesnormaltzeakZeroDira

en: use FlushToZero and DenormalsAreZero
eu: erabili HustuZerora eta DesnormaltzeakZeroDira

en: Changes may not be effective until audio-engine restart.
eu: Aldaketak ez dira eraginkorrak izango audio-motorra berrabiarazi arte.

en: Enable automatic analysis of audio
eu: Gaitu audioaren analisi automatikoa

en: Replicate missing region channels
eu: Bikoiztu ez dauden eremuen kanalak

en: Initial program change
eu: Hasierako programaren aldaketa

en: Sound MIDI notes as they are selected in the editor
eu: MIDI notek editorean hautatuak izatean soinu egiten dute

en: Virtual Keyboard Layout
eu: Teklatu birtualaren diseinua

en: MIDI Port Options
eu: MIDI ataken aukerak

en: MIDI input follows MIDI track selection
eu: MIDI sarrerak MIDI pistaren hautapenari jarraitzen dio

en: Enable metronome only while recording
eu: Gaitu metronomoa soilik grabatu bitartean

en: <b>When enabled</b> the metronome will remain silent if %1 is <b>not recording</b>.
eu: <b>Gaituta badago</b>, metronomoa isilik egongo da %1 <b>grabatzen ez</b> badago.

en: Preferences|Metering
eu: Neurgailuak

en: Peak hold time
eu: Gailurraren mantentze-denbora

en: short
eu: motza

en: medium
eu: erdikoa

en: long
eu: luzea

en: DPM fall-off
eu: DPM erortze-tasa

en: slowest [6.6dB/sec]
eu: mantsoetan [6.6dB/s]

en: slow [8.6dB/sec] (BBC PPM, EBU PPM)
eu: mantsoa [8.6dB/s] (BBC PPM, EBU PPM)

en: moderate [12.0dB/sec] (DIN)
eu: neurrizkoa [12.0dB/s] (DIN)

en: medium [13.3dB/sec] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)
eu: ertaina [13.3dB/s] (EBU Digi PPM, IRT Digi PPM)

en: fast [20dB/sec]
eu: azkarra [20dB/s]

en: very fast [32dB/sec]
eu: biziki azkarra [32dB/s]

en: Meter line-up level; 0dBu
eu: Neurgailuaren muga maila; 0dBu

en: Configure meter-marks and color-knee point for dBFS scale DPM, set reference level for IEC1/Nordic, IEC2 PPM and VU meter.
eu: Konfiguratu neur-markak eta koloretako-belaun puntua dBFS DPM eskalarako, ezarri erreferentzia-maila IEC1/Nordic, IEC2 PPM eta VU neurgailuentzat.

en: IEC1/DIN Meter line-up level; 0dBu
eu: IEC1/DIN neurgailuaren muga maila; 0dBu

en: Reference level for IEC1/DIN meter.
eu: IEC1/DIN neurgailurako erreferentzia-maila.

en: VU Meter standard
eu: VU neurgailuaren estandarra

en: 0VU = -2dBu (France)
eu: 0VU = -2dBu (Frantzia)

en: 0VU = 0dBu (North America, Australia)
eu: 0VU = 0dBu (Ipar Amerika, Australia)

en: 0VU = +4dBu (standard)
eu: 0VU = +4dBu (estandarra)

en: Peak indicator threshold [dBFS]
eu: Gailur-adierazlearen atalasea [dBFS]

en: Specify the audio signal level in dBFS at and above which the meter-peak indicator will flash red.
eu: Zehaztu audio-seinalearen maila dBFSn; hortik aurrera, neurgailuaren gailur-adierazleak gorriz egingo du dir-dir.

en: Default Meter Types
eu: Lehenetsitako neurgailu motak

en: These settings apply to newly created tracks and busses. For the Master bus, this will be when a new session is created.
eu: Ezarpen hauek pista eta bus sortu berriei aplikatzen zaizkie. Master busarentzat, saio berri bat sortzen denean egingo da.

en: Default Meter Type for Master Bus
eu: Master busarentzat lehenetsitako neurgailu mota

en: Default meter type for busses
eu: Busentzat lehenetsitako neurgailu mota

en: Default meter type for tracks
eu: Pistentzat lehenetsitako neurgailu mota

en: Post Export Analysis
eu: Esportatu ondorengo analisia

en: Save loudness analysis as image file after export
eu: Gorde bolumen-analisia irudi gisa esportatu ostean

en: Save Mixer screenshot after export
eu: Gorde Nahasgailuaren argazkia esportatu ostean

en: Stop at the end of the session
eu: Gelditu saioaren amaieran

en: <b>When enabled</b> if %1 is <b>not recording</b>, it will stop the transport when it reaches the current session end marker
    
    <b>When disabled</b> %1 will continue to roll past the session end marker at all times
eu: <b>Gaituta badago</b> eta %1 <b>grabatzen ez</b> badago, garraioa geldituko du saio honen amaiera-markara iristean
    
    <b>Desgaituta badagi</b> %1(e)k ez du inoiz garraioa geldituko, amaiera-markara iristen bada ere

en: Keep record-enable engaged on stop
eu: Mantendu grabatzeko-gaituta gelditzean

en: <b>When enabled</b> master record will remain engaged when the transport transitions to stop.
    <b>When disabled</b> master record will be disabled when the transport transitions to stop.
eu: <b>Gaituta badago</b>, grabatze-orokorra gaituta mantenduko garraioa gelditzean.
    <b>Desgaituta badago</b>, grabatze-orokorra desgaitu egingo da garraioa gelditzean.

en: Disable per-track record disarm while rolling
eu: Desgaitu pistakako grabazio-desgaitzea garraiatu bitartean

en: <b>When enabled</b> this will prevent you from accidentally stopping specific tracks recording during a take.
eu: <b>Gaituta badago</b>, pista espezifikoen grabazioa ustekabean gelditzea saihestuko dizu.

en: 12dB gain reduction during fast-forward and fast-rewind
eu: 12dBko irabazi-murriztea aurrerapen azkarrean eta birbobinatzean

en: <b>When enabled</b> this will reduce the unpleasant increase in perceived volume that occurs when fast-forwarding or rewinding through some kinds of audio
eu: <b>Gaituta badago</b>, audio mota batzuk azkar jotzean gertatzen den bolumen-handitzea txikituko dizu

en: Preroll
eu: Prerolla

en: The amount of preroll to apply when <b>Play with Preroll</b> or <b>Record with Preroll</b>is initiated.
    
    If <b>Follow Edits</b> is enabled, the preroll is applied to the playhead position when a region is selected or trimmed.
eu: <b>Erreproduzitu Prerollarekin</b> edo <b>Grabatu Prerollarekin</b> hastean egongo den aurrejotze denbora.

en: 4 Bars
eu: 4 konpas

en: 2 Bars
eu: 2 konpas

en: 1 Bar
eu: Konpas bakarra

en: 0 (no pre-roll)
eu: 0 (prerollik ez)

en: 0.1 second
eu: 0,1 segundo

en: 0.25 second
eu: 0,25 segundo

en: 0.5 second
eu: 0,5 segundo

en: 1.0 second
eu: segundo 1

en: 2.0 seconds
eu: 2 segundo

en: Looping
eu: Loopa

en: Play loop is a transport mode
eu: Erreproduzitu loopa garraio modu bat da

en: <b>When enabled</b> the loop button does not start playback but forces playback to always play the loop
    
    <b>When disabled</b> the loop button starts playing the loop, but stop then cancels loop playback
eu: <b>Gaituta badago</b>, loop-botoiak ez du erreprodukzioa hasten baina erreprodukzioak beti loopa jo dezan behartzen du
    
    <b>Desgaituta badago</b>, loop-botoiak loop-barrutia erreproduzitzen du, baina gelditzean, erreprodukzioa gelditzen da

en: Loop Fades
eu: Loop lausotzeak

en: No fades at loop boundaries
eu: Lausotzerik ez loopen ertzetan

en: Fade out at loop end
eu: Irteera-lausotzea loop-amaieran

en: Fade in at loop start & Fade out at loop end
eu: Lausotzeak loop-hasiera eta -amaieretan

en: Cross-fade loop end and start
eu: Gurutze-lausotzea loop-amaiera eta -hasieretan

en: Options for fades/crossfades at loop boundaries
eu: Loopen ertzetako lausotzeen/gurutze-lausotzeen aukerak

en: Dropout (xrun) Handling
eu: Uzteen (xrun) kontrolak

en: Stop recording when an xrun occurs
eu: Gelditu grabatzeaz xrun bat gertatzean

en: <b>When enabled</b> %1 will stop recording if an over- or underrun is detected by the audio engine
eu: <b>Gaituta badago</b>, %1(e)k grabatzeari utziko dio audio-motorrak erritmo aldaketa bat nabaritzen badu

en: Create markers where xruns occur
eu: Sortu markak xrunak gertatzen diren tokian

en: Reset x-run counter when starting to record
eu: Berrezarri x-run kontagailua grabatzen hastean

en: Match session video frame rate to external timecode
eu: Lotu saioko bideoaren marko-abiadura kanpoko denbora-kodeari

en: This option controls the value of the video frame rate <i>while chasing</i> an external timecode source.
    
    <b>When enabled</b> the session video frame rate will be changed to match that of the selected external timecode source.
    
    <b>When disabled</b> the session video frame rate will not be changed to match that of the selected external timecode source.Instead the frame rate indication in the main clock will flash red and %1 will convert between the external timecode standard and the session standard.
eu: Aukera honek kanpoko denbora-kode iturri bat <i>bilatu bitartean</i> marko-abiaduraren balioa kontrolatzen du .
    
    <b>Gaituta badago</b>, saioko marko-abiadura aldatu egingo da, hautatutako kanpoko denbora-kode iturriarekin bat etor dadin.
    
    <b>Desgaituta badago</b>, saioko marko-abiadura ez da aldatuko hautatutako kanpoko denbora-kode iturriarekin bat etortzeko. Horren ordez, erloju nagusiko fotogramen abiadura-adierazleak gorri egingo du dir-dir, eta %1 kanpoko denbora-kode estandarraren eta saio-estandarraren artean bihurtuko da.

en: Transport/LTC
eu: LTC

en: Linear Timecode (LTC) Generator
eu: Denbora-kode lineal (LTC) sorgailua

en: Enable LTC generator
eu: Gaitu LTC sorgailua

en: Send LTC while stopped
eu: Bidali LTC gelditu bitartean

en: <b>When enabled</b> %1 will continue to send LTC information even when the transport (playhead) is not moving
eu: <b>Gaituta badago</b>, %1(e)k LTC informazioa bidaltzen jarraituko du garraioa (denbora-barra) mugitzen ari ez bada ere

en: LTC generator level [dBFS]
eu: LTC sorgailu maila [dBFS]

en: Specify the Peak Volume of the generated LTC signal in dBFS. A good value is  0dBu ^= -18dBFS in an EBU calibrated system
eu: Zehaztu sortutako LTC seinalearen gailur-bolumena dBFStan. Balio onargarri bat 0dBu^= -18dBFS da, EBU kalibrazio sistema batean

en: Transport/MIDI
eu: MIDI

en: MIDI Beat Clock (Mclk) Generator
eu: MIDI pultsu-erloju (Mclk) sorgailua

en: Enable Mclk generator
eu: Gaitu Mclk sorgailua

en: MIDI Time Code (MTC) Generator
eu: MIDI denbora-kode (MTC) sorgailua

en: Enable MTC Generator
eu: Gaitu MTC sorgailua

en: Percentage either side of normal transport speed to transmit MTC
eu: MTC helarazteko garraio normalaren abiaduraren alde bakoitzeko portzentaia

en: MIDI Machine Control (MMC)
eu: MIDI kontrol gailua (MMC)

en: Respond to MMC commands
eu: Erantzun MMC komandoei

en: Send MMC commands
eu: Bidali MMC komandoak

en: Inbound MMC device ID
eu: MMC-sarrera gailuarean IDa

en: Outbound MMC device ID
eu: MMC-irteera gailuaren IDa

en: Scan/Discover
eu: Bilatu

en: Scan for Plugins
eu: Bilatu pluginak

en: Always Display Plugin Scan Progress
eu: Beti erakutsi plugin-bilaketaren aurrerapenak

en: <b>When enabled</b> a popup window showing plugin scan progress is displayed for indexing (cache load) and discovery (detect new plugins)
eu: <b>Gaituta badago</b>, plugin-bilaketaren leihotxo bat agertuko da, indexatzea (cache karga) eta aurkikuntzak (aurkitutako plugin berriak) erakutsiko dituena.

en: Silence plugins when the transport is stopped
eu: Isilarazi pluginak garraioa gelditzean

en: <b>When enabled</b> plugins will be reset at transport stop. When disabled plugins will be left unchanged at transport stop.
    
    This mostly affects plugins with a "tail" like Reverbs.
eu: <b>Gaituta badago</b>, pluginak berrabiarazi egingo dira garraioa gelditzean. Desgaitutako pluginek aldiz, ez dute aldaketarik jasango.
    
    Honek Reverbak bezelako "isatsdun" pluginei eragiten die gehienbat.

en: Make new plugins active
eu: Plugin berriak aktibo

en: <b>When enabled</b> plugins will be activated when they are added to tracks/busses. When disabled plugins will be left inactive when they are added to tracks/busses
eu: <b>Gaituta badago</b>, pluginak aktibatu egingo dira pista edo busetan gehitzean. Desgaitutako pluginak aldiz, ez-aktibo jarraituko dute pista edo busetan gehitzean

en: Limit automatable parameters per plugin
eu: Mugatu plugineko automatizatu daitezken parametroak

en: Unlimited
eu: Mugagabeak

en: 64 parameters
eu: 64 parametro

en: 128 parameters
eu: 128 parametro

en: 256 parameters
eu: 256 parametro

en: 512 parameters
eu: 512 parametro

en: 999 parameters
eu: 999 parametro

en: Some Plugins expose an unreasonable amount of control-inputs. This option limits the number of parameters that can are listed as automatable without restricting the number of total controls.
    
    This reduces lag in the GUI and shortens excessively long drop-down lists for plugins with a large number of control ports.
    
    Note: This only affects newly added plugins and is applied to plugin on session-reload. Already automated parameters are retained.
eu: Plugin batzuek kontrol-sarrera kopuru zentzugabea dute. Aukera honek automatizagarri gisa zerrendatu daitezkeen parametroen kopurua mugatzen du, kontrol guztien kopurua murriztu gabe.
    
    Honek interfazearen atzerapena murrizten du, eta kontrol-ataka ugari dituzten pluginetarako zerrenda lar luzeak laburtzen ditu.
    
    Oharra: honek gehitu berri diren pluginei bakarrik eragiten die, eta pluginari saioa birkargatzean aplikatzen zaio. Jada automatizatutako parametroak kontserbatzen dira.

en: Plugins/VST
eu: Pluginak/VSTak

en: VST
eu: VSTak

en: Enable Mac VST support (requires restart or re-scan)
eu: Gaitu Mac-VST sostengua (berrabiarazi edo birbilatu behar da)

en: Scan for [new] VST Plugins on Application Start
eu: Bilatu VST plugin berriak aplikazioa abiaraztean

en: <b>When enabled</b> new VST plugins are searched, tested and added to the cache index on application start. When disabled new plugins will only be available after triggering a 'Scan' manually
eu: <b>Gaituta badago</b>, VST plugin berriak bilatu eta probatuko dira, eta aplikazioa abiarazteko cache-indexatzean gehitu. Desgaitutako pluginak aldiz, "Bilatu" eskuz sakatzean soilik izango dira eskuragarri

en: Verbose Plugin Scan
eu: Plugin-bilatze tematua

en: <b>When enabled</b> additional information for every plugin is added to the Log Window.
eu: <b>Gaituta badago</b>, plugin bakoitzaren informazio gehigarria erakutsiko da Erregistro leihoan.

en: VST Cache:
eu: VST Cachea:

en: VST Blacklist:
eu: VST zerrenda beltza:

en: Linux VST Path:
eu: Linux-VSTen bidea:

en: Path:
eu: Bidea:

en: Windows VST Path:
eu: Windows-VSTen bidea:

en: Plugins/Audio Unit
eu: Pluginak/Audio Unit-ak

en: Audio Unit
eu: Audio Unit-ak

en: Scan for [new] AudioUnit Plugins on Application Start
eu: Bilatu AudioUnit plugin berriak aplikazioa abiaraztean

en: <b>When enabled</b> Audio Unit Plugins are discovered on application start. When disabled AU plugins will only be available after triggering a 'Scan' manually. The first successful scan will enable AU auto-scan, Any crash during plugin discovery will disable it.
eu: <b>Gaituta badago</b>, Audio Unit pluginak bilatuko dira aplikazioa abiaraztean. Desgaitutako AU pluginak aldiz, "Bilatu" eskuz sakatzean soilik izango dira eskuragarri. Lehenengo bilaketa arrakastatsua AU auto-bilaketa izango da. Plugin-bilaketa bitartean gertatuko edozein akatsek desgaitu egingo du.

en: AU Cache:
eu: AU Cachea:

en: AU Blacklist:
eu: Au zerrenda beltza:

en: Conceal LADSPA (LV1) Plugins if matching LV2 exists
eu: Ezkutatu LADSPA (LV1) pluginak izen bereko LV2ak baldin badaude

en: Plugin GUI
eu: Pluginen interfazea (GUIa)

en: Automatically open the plugin GUI when adding a new plugin
eu: Ireki automatiko pluginen interfazea plugin berri bat gehitzean

en: Show Plugin Inline Display on Mixerstrip by default
eu: Erakutsi pluginen txertatutako bista nahasketa-kanalean modu lehenetsian

en: Don't automatically open the plugin GUI when the plugin has an inline display mode
eu: Ez ireki automatikoki pluginen interfazea pluginak txertatutako bista modua badu

en: Instrument
eu: Instrumentua

en: Ask to replace existing instrument plugin
eu: Galdetu jada badagoen instrumentu-plugin bat ordezkatzeko

en: Interactively configure instrument plugins on insert
eu: Konfiguratu interaktiboki instrumentu-pluginak hauek txertatzean

en: <b>When enabled</b> show a dialog to select instrument channel configuration before adding a multichannel plugin.
eu: <b>Gaituta badago</b>, erakutsi instrumentuaren kanal-konfigurazioa hautatzeko leihotxo bat kanal-aniztun plugin bat gehitu aurretik.

en: Graphics Acceleration
eu: Grafikoen azelerazioa

en: Disable Graphics Hardware Acceleration (requires restart)
eu: Desgaitu hardware-grafikoen azelerazioa (berrabiarazi behar da)

en: Render large parts of the application user-interface in software, instead of using 2D-graphics acceleration.
    This requires restarting %1 before having an effect
eu: Errendatu softwarean aplikazioaren erabiltzaile-interfazearen zati handiak 2D-grafikoen azelerazioa erabili ordez.
    Honek eragina izateko %1 berrabiarazi behar da

en: Possibly improve slow graphical performance (requires restart)
eu: Hobetu, ahal bada, grafiko-motelen errendimendua (berrabiarazi behar da)

en: Disables hardware gradient rendering on buggy video drivers ("buggy gradients patch").
    This requires restarting %1 before having an effect
eu: Akastun bideo-driverretan hardware-gradienteen errendatzea desgaitzen du ("akastun gradienteen patcha"). 
    Honek eragina izateko %1 berrabiarazi behar da

en: Graphical User Interface
eu: Erabiltzailearen interfaze-grafikoa (GUI)

en: Highlight widgets on mouseover
eu: Nabarmendu widgetak kurtsorea gainean jartzean

en: Show tooltips if mouse hovers over a control
eu: Erakutsi argibideak kurtsorea kontrol baten gainean mantentzean

en: Update clocks at TC Frame rate
eu: Eguneratu erlojuak DK marko-abiaduran

en: <b>When enabled</b> clock displays are updated every Timecode Frame (fps).
    
    <b>When disabled</b> clock displays are updated only every 100ms.
eu: <b>Gaituta badago</b>, erlojuak denbora-kodeko markoro (fps-ro) eguneratuko dira.
    
    <b>Desgaituta badago</b>, erlojuak soilik 100ms-ro eguneratuko dira.

en: Blink Rec-Arm buttons
eu: Grabazio-gaitze botoiek dir-dir

en: Blink Alert Indicators
eu: Alerta-adierazleek dir-dir

en: Appearance/Editor
eu: Itxura/Editorea

en: Use name highlight bars in region displays (requires a restart)
eu: Erabili izen-nabarmentze barrak eremuen bistaratzean (berrabiarazi behar da)

en: Region color follows track color
eu: Eremuen koloreak pisten kolore berdinekoak dira

en: Show Region Names
eu: Erakutsi eremuen izenak

en: Add a visual gap below Audio Regions
eu: Gehitu hutsune ikusgai bat audio eremuen azpian

en: Waveforms
eu: Uhin-formak

en: Show waveforms in regions
eu: Erakutsi uhin-formak eremuetan

en: Show waveforms while recording
eu: Erakutsi uhin-formak grabatu bitartean

en: Show waveform clipping
eu: Erakutsi uhin-formen klipatzea

en: Waveform scale
eu: Uhin-formen eskala

en: linear
eu: lineala

en: logarithmic
eu: logaritmikoa

en: Waveform shape
eu: Uhin-forma

en: traditional
eu: tradizionala

en: rectified
eu: zuzendua

en: Editor Meters
eu: Editoreko neurgailuak

en: Show meters in track headers
eu: Erakutsi neurgailuak pisten goiburuetan

en: Limit track header meters to stereo
eu: Mugatu pisten goiburuetako neurgailuak estereora

en: MIDI Regions
eu: MIDI eremuak

en: Display first MIDI bank/program as 0
eu: Erakutsi lehen MIDI banku/programa 0 gisa

en: Don't display periodic (MTC, MMC) SysEx messages in MIDI Regions
eu: Ez erakutsi SisAdb (MTC, MMC) mezuak MIDI eremuetan

en: Show velocity horizontally inside notes
eu: Erakutsi indarra horizontalki noten barruan

en: Use colors to show note velocity
eu: Erabili koloreak noten indarra adierazteko

en: Appearance/Mixer
eu: Itxura/Nahasgailua

en: Mixer Strip
eu: Nahasgailuko kanala

en: Use narrow strips in the mixer for new strips by default
eu: Nahasgailuan gehitutako kanal berriak estu ikusiko dira modu lehenetsian

en: Limit inline-mixer-strip controls per plugin
eu: Mugatu txertatutako-nahasgailu-kanaletako kontrolak plugineko

en: 16 parameters
eu: 16 parametro

en: 32 parameters
eu: 32 parametro

en: Appearance/Toolbar
eu: Itxura/Tresna-barra

en: Main Transport Toolbar Items
eu: Garraioko elementu nagusiak tresna-barran

en: Display Record/Punch Options
eu: Erakutsi grabazio-tartea/grabazioa aukerak

en: Display Monitor Options
eu: Erakutsi monitorizazio aukerak

en: Display Latency Compensation Info
eu: Erakutsi latentzia-konpentsaziorako informazioa

en: Display Selection Clock
eu: Erakutsi hautapen-erlojua

en: Display Secondary Clock
eu: Erakutsi erloju sekundarioa

en: Display Navigation Timeline
eu: Erakutsi nabigazio-denbora-lerroa

en: Display Master Level Meter
eu: Erakutsi Masterraren bolumen-neurgailua

en: Display Action-Buttons
eu: Erakutsi ekintza-botoiak

en: Appearance/Theme
eu: Itxura/Gaia

en: Theme
eu: Gaia

en: Draw "flat" buttons
eu: Erakutsi botoi "lauak"

en: Draw "boxy" buttons
eu: Erakutsi "kutxa itxurako" botoiak

en: LED meter style
eu: LED neurgailu itxura

en: Waveforms color gradient depth
eu: Uhin-formen kolore-gradientearen sakonera

en: Timeline item gradient depth
eu: Denbora-lerroko elementuen gradientearen sakonera

en: Icon Set
eu: Ikono-bilduma

en: Appearance/Colors
eu: Itxura/Koloreak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Various Workarounds for Windowing Systems
eu: Leihokatze-sistemetarako hainbat konponbide

en: Rules for closing, minimizing, maximizing, and stay-on-top can vary with each version of your OS, and the preferences that you've set in your OS.
    
    You can adjust the options, below, to change how application windows and dialogs behave.
    
    These settings will only take effect after %1 is restarted.
eu: Leihoak itxi, minimizatu, maximizatu eta gainean-gelditzeko arauak zure SEaren bertsio bakoitzarekin alda daitezke, eta baita zure SEan ezarritako hobespenekin.
    
    Hemen azpian aukerak doitu ditzakezu aplikazioaren leiho eta elkarrizketa-koadroek nola jarduten duten aldatzeko.
    
    Ezarpen hauek %1 berrabiarazi ostean bakarrik izango dute eragina.

en: Appearance/Quirks
eu: Itxura/Bitxikeriak

en: Use visibility information provided by your Window Manager/Desktop
eu: Erabili zure leiho-kudeatzaileak/mahaigainak eskainitako ikusgarritasun-informazioa

en: If you have trouble toggling between hidden Editor and Mixer windows, try changing this setting.
eu: Arazoak badituzu ezkutatutako Editorea eta Nahasgailu leihoen artean aldatzen, aldatu ezarpen hau.

en: All floating windows are dialogs
eu: Leihotxo guztiak benetako leihoak (elkarrizketa-koadroak) dira

en: Mark all floating windows to be type "Dialog" rather than using "Utility" for some.
    This may help with some window managers.
eu: Markatu leihotxo guztiak "Elkarrizketa" gisa, batzuentzat "Erabilgarritasuna" erabili beharrean.
    Honek leiho-kudeatzaile batzuekin lagungarria izan daiteke.

en: Transient windows follow front window.
eu: Leiho iragankorrek aurreko leihoari jarraitzen diote.

en: Make transient windows follow the front window when toggling between the editor and mixer.
eu: Leiho iragankorrek aurreko leihoari jarraitzen dio Editore eta Nahasgailu artean aldatzean.

en: Float detached monitor-section window
eu: Azalerarazi banandutako monitorizazio-sekzio-leihoa

en: When detaching the monitoring section, mark it as "Utility" window to stay in front.
eu: Monitorizazio-sekzioa banandutakoan, "Erabilgarritasun" gisa markatuko du aurrean egon dadin.

en: Video Server
eu: Bideo-morroia

en: Set Linux VST Search Path
eu: Zehaztu Linux-VSTentzako bilaketa-bidea

en: Re-scan Plugins now?
eu: Birbilatu pluginak orain?

en: Set Windows VST Search Path
eu: Zehaztu Windows-VSTentzako bilaketa-bidea

en: audition this region
eu: entzun eremu hau

en: End:
eu: Amaiera:

en: Length:
eu: Iraupena:

en: Sync point (relative to region):
eu: Sinkronia-puntua (eremuari erlatiboa):

en: Sync point (absolute):
eu: Sinkronia-puntua (absolutua):

en: File start:
eu: Fitxategi-hasiera:

en: Sources:
eu: Iturburuak:

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Region '%1'
eu: '%1' eremua

en: change region start position
eu: aldatu eremu-hasieraren kokalekua

en: change region end position
eu: aldatu eremu-amaieraren kokalekua

en: change region length
eu: aldatu eremuaren iraupena

en: change region sync point
eu: aldatu eremuaren sinkronia-puntua

en: RegionLayeringOrderEditor
eu: EremuGeruzenOrdenEditorea

en: Region Name
eu: Eremuaren izena

en: Track:
eu: Pista:

en: Choose Top Region
eu: Hautatu gaineko eremua

en: SilenceText
eu: IsiltasunTestua

en: minutes
eu: minutuak

en: msecs
eu: milisegundoak

en: secs
eu: segundoak

en: %1 silent segment | %1 silent segments
eu[0]: isilarazitako segmentu %1
eu[1]: isilarazitako %1 segmentu

en: shortest = %1 %2
eu: motzena = %1 %2

en: 
      (shortest audible segment = %1 %2)
eu: 
      (entzun daiteken segmentu motzena = %1 %2)

en: Return
eu: Itzuli

en: Percussive Onset
eu: Perkusio-ekitea

en: Note Onset
eu: Nota-ekitea

en: Energy Based
eu: Energian oinarritua

en: Spectral Difference
eu: Espektro-ezberdintasuna

en: High-Frequency Content
eu: Frekuentzia altuen edukia

en: Complex Domain
eu: Afera konplexua

en: Phase Deviation
eu: Fase-desbideratzea

en: Modified Kullback-Liebler
eu: Kullback-Liebler moldatua

en: Spectral Flux
eu: Espektro-fluxua

en: Split region
eu: Banandu eremua

en: Snap regions
eu: Doitu eremuak

en: Conform regions
eu: Egokitu eremuak

en: Rhythm Ferret
eu: Erritmo-Kuxkuxeroa

en: Analyze
eu: Analizatu

en: Detection function
eu: Hautemate-funtzioa

en: Trigger gap (postproc)
eu: Sortu tartea (prozed. oste)

en: Peak threshold
eu: Gailur-atalasea

en: Silence threshold
eu: Isiltasun-atalasea

en: Min Inter-Onset Time
eu: Ekite-tarte laburrena

en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

en: Cut Pos Threshold
eu: Mozte kok. atalasea

en: Operation
eu: Ekintza

en: split regions (rhythm ferret)
eu: banandu eremuak (erritmo Kuxkuxeroa)

en: Track/bus Group
eu: Pista/Bus taldea

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Muting
eu: Mututzea

en: Record enable
eu: Grabatzeko-gaituta

en: Active state
eu: Egoera aktiboa

en: RouteGroupDialog
eu: TaldeBideratzeLeihoa

en: <b>Sharing</b>
eu: <b>Partekatzea</b>

en: The group name is not unique. Please use a different name.
eu: Talde-izen hau jada badago. Erabili beste izen bat.

en: Tracks/Busses
eu: Pistak/Busak

en: Inputs
eu: Sarrerak

en: Outputs
eu: Irteerak

en: Plugins, Inserts & Sends
eu: Pluginak, intsertoak eta bidalketak

en: route display list item for renamed route not found!
eu: ez da aurkitu berrizendatutako bideratzearentzat elementu-zerrenda!

en: NO TRACK
eu: PISTARIK EZ

en: Add Track or Bus
eu: Gehitu pista edo busa

en: No Track or Bus Selected
eu: Ez da pista edo busik hautatu

en: RTAV|G
eu: T

en: RTAV|P
eu: Z

en: RTAV|A
eu: A

en: Record (Right-click for Step Edit)
eu: Grabatu (eskuin-klika pausoz pausoko ediziorako)

en: Record
eu: Grabatu

en: Route Group
eu: Bideratze taldea

en: MIDI Controllers and Automation
eu: MIDI kontrolagailuak eta automatizazioa

en: Show All Automation
eu: Erakutsi automatizazio guztiak

en: Show Existing Automation
eu: Erakutsi existitzen den automatizazioa

en: Hide All Automation
eu: Ezkutatu automatizazio guztiak

en: Processor automation
eu: Prozesadoreen automatizazioa

en: Overlaid
eu: Gainjarrita

en: Stacked
eu: Pilatuta

en: Layers
eu: Geruzak

en: Automatic (based on I/O connections)
eu: Automatikoa (S/I konexioetan oinarrituta)

en: (Currently: Existing Material)
eu: (Oraingoa: badagoen materiala)

en: (Currently: Capture Time)
eu: (Oraingoa: hartze-denbora)

en: Align With Existing Material
eu: Lerrokatu badagoen materialarekin

en: Align With Capture Time
eu: Lerrokatu hartze-denborarekin

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Playlist
eu: Erreprod.-zerrenda

en: Rename Playlist
eu: Berrizendatu erreprod.-zerrenda

en: New name for playlist:
eu: Erreprod.-zerrendarentzat izen berria:

en: Given playlist name is not unique.
eu: Erreprod.-zerrenda izen hau jada badago.

en: New Copy Playlist
eu: Erreprod.-zerrendaren kopia berria

en: Name for playlist copy:
eu: Izena erreprod.-zerrendaren kopiarentzat:

en: New Playlist
eu: Erreprod.-zerrenda berria

en: Name for new playlist:
eu: Izena erreprod.-zerrenda berriarentzat:

en: The name "%1" is reserved for %2
eu: "%1" izena %2-(r)entzat gordeta dago

en: New Copy...
eu: Kopia berria...

en: New Take
eu: Hartze berria

en: Copy Take
eu: Bikoiztu hartzea

en: Clear Current
eu: Ezabatu oraingoa

en: Select from All...
eu: Hautatu guztietatik...

en: Take: %1.%2
eu: Hartzea: %1.%2

en: programming error:
eu: programazio-errorea:

en: Underlays
eu: Azpigeruzak

en: Remove "%1"
eu: Ezabatu "%1"

en: programming error: underlay reference pointer pairs are inconsistent!
eu: programazio-errorea: azpigeruzen erreferentzia erakusle-pareak ez dira koherenteak!

en: After-fade listen (AFL)
eu: Fader Ondorengo Entzutea (AFL) soloa

en: Pre-fade listen (PFL)
eu: Fader Aurreko Entzutea (PFL)

en: Mute this track
eu: Mututu pista hau

en: Mute other (non-soloed) tracks
eu: Mututu beste (solo gabeko) pistak

en: Enable recording on this track
eu: Gaitu grabazioa pista honetan

en: Monitor input
eu: Monitorizatu sarrera

en: Monitor playback
eu: Monitorizatu diskoan gordetakoa

en: Rec-Safe
eu: Grabatzeaz seguru

en: Step Entry
eu: Pusoz pausoko sarrera

en: Assign all tracks (prefader)
eu: Esleitu pista guztiak (prefader)

en: Assign all tracks and busses (prefader)
eu: Esleitu pista eta bus guztiak (prefader)

en: Assign all tracks (postfader)
eu: Esleitu pista guztiak (postfader)

en: Assign all tracks and busses (postfader)
eu: Esleitu pista eta bus guztiak (postfader)

en: Assign selected tracks and busses (prefader)
eu: Esleitu hautatutako pistak eta busak (prefader)

en: Assign selected tracks (postfader)
eu: Esleitu hautatutako pistak (postfader)

en: Assign selected tracks and busses (postfader)
eu: Esleitu hautatutako pistak eta busak (postfader)

en: Solo Isolate
eu: Solo isolatua

en: Solo Safe
eu: Solotik seguru

en: Pre Fader Sends
eu: Fader aurreko bidalketak

en: Post Fader Sends
eu: Fader ondorengo bidalketak

en: Control Outs
eu: Kontrol-irteerak

en: Main Outs
eu: Irteera nagusiak

en: The use of colons (':') is discouraged in track and bus names.
    Do you want to use this new name?
eu: Ez da gomendatzen bi puntuak (':') erabiltzea pista eta busen izenetan.
    Izen berri hau erabili nahi duzu?

en: Use the new name
eu: Erabili izen berria

en: Re-edit the name
eu: Berreditatu izena

en: Rename Track
eu: Berrizendatu pista

en: Rename Bus
eu: Berrizendatu busa

en: : comment editor
eu: : iruzkin editorea

en: Cannot create route template directory %1
eu: Ezin da sortu %1 bideratze-txantiloien direktorioa

en: Left-click to invert polarity of channel %1 of this track. Right-click to show menu.
eu: Egin ezker-klika pista honetako %1 kanalaren polaritatea alderantzikatzeko. Egin eskuin-klika menua erakusteko.

en: Click to show a menu of channels to invert polarity
eu: Egin klik polaritatea alderantzikatzeko kanalen menua bistaratzeko

en: Switch to newly-saved version
eu: Aldatu gordetako azken bertsiora

en: Copy media to new session
eu: Kopiatu multimedia saio berrira

en: Copy external media into new session
eu: Kopiatu kanpoko multimedia saio berrian

en: Newly-saved session should be empty
eu: Gorde berri den saioak hutsik egon behar du

en: Save as session name
eu: Gorde saio-izen gisa

en: Parent directory/folder
eu: Direktorio/Karpeta nagusia

en: Save as template
eu: Gorde txantiloi gisa

en: Template name:
eu: Txantiloiaren izena:

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: Select folder to search for media
eu: Hautatu karpeta bertan multimedia bilatzeko

en: Click to add a new location
eu: Egin klik kokaleku berria gehitzeko

en: the session folder
eu: saioaren karpeta

en: Select Script to unload
eu: Hautatu deskargatzeko scripta

en: <b>Name:</b>
eu: <b>Izena:</b>

en: <b>Instance Parameters</b>
eu: <b>Instantzia-parametroak</b>

en: Send
eu: Bidali

en: Zip/Archive Current Session
eu: Konprimatu/Artxibatu oraingo saioa

en: Exclude unused audio sources
eu: Baztertu erabiltzen ez diren audio-iturburuak

en: Archive Name:
eu: Artxiboaren izena:

en: Target directory/folder:
eu: Helburuko direktorioa/karpeta:

en: Audio Compression:
eu: Audio-konpresioa:

en: Archive Compression:
eu: Artxibo-konpresioa:

en: Note: This archives only the current session state, snapshots are not included.
eu: Oharra: honek oraingo saioaren egoera besterik ez du artxibatuko; saio-argazkiak ez dira sartuko.

en: Archiving Session
eu: Saioa artxibatzen

en: Encoding Audio
eu: Audioa kodetzen

en: Session Setup
eu: Saioaren konfigurazioa

en: Recent Sessions
eu: Azkenaldiko saioak

en: Sample Rate
eu: Lagin-tasa

en: File Resolution
eu: Fitxategiaren bereizmena

en: Last Modified
eu: Azkenengoz aldatuta

en: New Session
eu: Saio berria

en: Check the website for more...
eu: Egiaztatu webgunea gehiagorako…

en: Click to open the program website in your web browser
eu: Egin klik programaren webgunea zure nabigatzailean irekitzeko

en: Select session file
eu: Hautatu saio-fitxategia

en: Other Sessions
eu: Beste saioak

en: Safe Mode: Disable all Plugins
eu: Modu segurua: desgaitu plugin guztiak

en: Open
eu: Ireki

en: Untitled-%1
eu: Izengabea-%1

en: Empty Template
eu: Txantiloi hutsa

en: An empty session with factory default settings.
    
    Select this option if you are importing files to mix.
eu: Saio hutsa jatorrizko ezarpenekin.
    
    Hautatu aukera hau fitxategiak nahasteko inportatzen ari bazara.

en: Session name:
eu: Saio-izena:

en: Create session folder in:
eu: Sortu saio-karpeta hemen:

en: Select folder for session
eu: Hautatu saiorako karpeta

en: Template
eu: Txantiloia

en: 32-bit float
eu: 32-bit aldakorra

en: Last modified with: %1
eu: Azkenengoz honekin aldatuta: %1

en: Remove session from recent list
eu: Kendu saioa azken elementuen zerrendatik

en: Elements
eu: Elementuak

en: Cannot load XML for session from %1
eu: Ezin da XML kargatu %1-(e)tik

en: Some elements had errors in them. Please see the log for details
eu: Elementu batzuek erroreak zituzten. Ikusi erregistroa xehetasun gehiagorako

en: Import from session
eu: Inportatu saiotik

en: This will select all elements of this type!
eu: Honek mota honetako elementu guztiak hautatuko ditu!

en: EAN Check digit OK
eu: EAN egiaztatzearen digitua ondo

en: EAN Check digit error
eu: EAN egiaztatzearen digitu errorea

en: expected
eu: aurreikusita

en: EAN Length error
eu: EAN luzaeraren errorea

en: Field
eu: Eremua

en: Values (current value on top)
eu: Balioak (uneko balioa goian)

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Email
eu: E-posta

en: Web
eu: Webgunea

en: Organization
eu: Erakundea

en: Country
eu: Herrialdea

en: Title
eu: Izenburua

en: Track Number
eu: Pistaren zenbakia

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Grouping
eu: Taldekatzea

en: Artist
eu: Artista

en: Genre
eu: Generoa

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Album
eu: Albuma

en: Year
eu: Urtea

en: Album Artist
eu: Albumaren artista

en: Total Tracks
eu: Pistak guztira

en: Disc Subtitle
eu: Diskoaren azpititulua

en: Disc Number
eu: Diskoaren zenbakia

en: Total Discs
eu: Diskoak guztira

en: Compilation
eu: Bilduma

en: EAN barcode
eu: EAN barra-kodea

en: People
eu: Jendea

en: Lyricist
eu: Hitzen sortzailea

en: Composer
eu: Konpositorea

en: Conductor
eu: Zuzendaria

en: Remixer
eu: Birnahaste-teknikoa

en: Arranger
eu: Moldatzailea

en: Engineer
eu: Ingeniaria

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: DJ Mixer
eu: DJ nahaste-teknikoa

en: Metadata|Mixer
eu: Nahaste-teknikoa

en: School
eu: Eskola

en: Instructor
eu: Irakaslea

en: Course
eu: Kurtsoa

en: Edit Session Metadata
eu: Editatu saioaren metadatuak

en: Import session metadata
eu: Inportatu saioaren metadatuak

en: Choose session to import metadata from
eu: Aukeratu metadatuak inportatzeko saioa

en: This session file could not be read!
eu: Saio-fitxategi hau ezin izan da irakurri!

en: The session file didn't contain metadata!
    Maybe this is an old session format?
eu: Saio-fitxategiak metadaturik ez zuen! Agian hau saio-formatu zaharra izan daiteke?

en: Import all from:
eu: Inportatu guztiak hemendik:

en: Session Properties
eu: Saioaren propietateak

en: Timecode Settings
eu: Denbora-kodearen ezarpenak

en: Timecode frames-per-second
eu: Denbora-kodearen fps-ak

en: Pull-up / pull-down
eu: Igoera / jaitsiera

en: Ext Timecode Offsets
eu: Kanpoko denbora-kodearen desplazamenduak

en: Slave Timecode offset
eu: Morroiaren denbora-kodearen desplazamendua

en: The specified offset is added to the received timecode (MTC or LTC).
eu: Zehaztutako desplazamendua jasotako denbora-kodera gehituko da (MTC edo LTC).

en: Timecode Generator offset
eu: Denbora-kodearen sorgailuaren desplazamendua

en: Specify an offset which is added to the generated timecode (so far only LTC).
eu: Zehaztu sortutako denbora-kodera gehituta dagoen desplazamendua (oraingoz LTC soilik).

en: JACK Transport/Time Settings
eu: JACK Garraio-/Denbora-ezarpenak

en: %1 is JACK Time Master (provides Bar|Beat|Tick and other information to JACK)
eu: %1 da JACKentzako denbora-masterra (Konpas|Pultsu|Azpipultsuak eta bestelako informazioa JACKi ematen dio)

en: A/V Synchronization
eu: A/V sinkronizazioa

en: Use Video File's FPS Instead of Timecode Value for Timeline and Video Monitor.
eu: Erabili bideo-fitxategiaren FPS-ak denbora-kodearen balioaren ordez, denbora-lerro eta bideo-monitorean.

en: Apply Pull-Up/Down to Video Timeline and Video Monitor (Unless using JACK-sync).
eu: Aplikatu igoera/jaitsiera bideoaren denbora-lerro eta monitoreari (JACK-sync erabili ezean).

en: Audio Fades
eu: Audio-lausotzeak

en: Declick when transport starts and stops
eu: Desklikatu garraioa hasi eta bukatzen denean

en: Declick when monitor state changes
eu: Desklikatu monitore-egoera aldatzen denean

en: Region fades active
eu: Eremu-lausotzeak aktibo

en: Region fades visible
eu: Eremu-lausotzeak ikusgai

en: Sample format
eu: Lagin-formatua

en: File type
eu: Fitxategi mota

en: Broadcast WAVE (4GB size limit)
eu: Broadcast WAVE (4GB gehienezko tamaina)

en: WAVE (4GB size limit)
eu: WAVE (4GB gehienezko tamaina)

en: RF64 (WAV compatible)
eu: RF64 (WAVekin bateragarri)

en: Files|Locations
eu: Kokalekuak

en: File Locations
eu: Fitxategien kokalekuak

en: Search for audio files in:
eu: Bilatu audio-fitxategiak hemen:

en: Search for MIDI files in:
eu: Bilatu MIDI fitxategiak hemen:

en: Filenames
eu: Fitxategi-izenak

en: File Naming
eu: Fitxategien izendatzea

en: Prefix Track number
eu: Aurrizkiaren pistaren zenbakia

en: Adds the current track number to the beginning of the recorded file name.
eu: Uneko pistaren zenbakia gehitzen du grabatutako fitxategi-izenaren hasieran.

en: Prefix Take Name
eu: Jarri aurrizkia hartze-izenari

en: Adds the Take Name to the beginning of the recorded file name.
eu: Hartzearen izena gehitzen du grabatutako fitxategiaren izenaren hasieran.

en: Take Name
eu: Hartzearen izena

en: Track Input Monitoring automatically follows transport state ("auto-input")
eu: Pistaren sarrera-monitorizazioak automatikoki garraioaren egoerari jarraitzen dio (“audio-sarrera”)

en: Use monitor section in this session
eu: Erabili monitorizazio-sekzioa saio honetan

en: Meterbridge
eu: Neurgailu-leihoa

en: Route Display
eu: Bideratze-bistaratzea

en: Show Midi Tracks
eu: Erakutsi midi-pistak

en: Show Busses
eu: Erakutsi busak

en: Include Master Bus
eu: Gehitu master busa

en: Button Area
eu: Botoien eremua

en: Rec-enable Button
eu: Grabatzeko-gaitu botoia

en: Mute Button
eu: Mututu-botoia

en: Solo Button
eu: Solo-botoia

en: Monitor Buttons
eu: Monitorizazio-botoiak

en: Name Labels
eu: Izenaren etiketak

en: Track Name
eu: Pistaren izena

en: Misc
eu: Bestelakoak

en: MIDI region copies are independent
eu: MIDI eremuen kopiak independenteak dira

en: Policy for handling overlapping notes
     on the same MIDI channel
eu: Gainjarritako notak kudeatzeko gidalerroak
    MIDI kanal berean

en: never allow them
eu: ez baimendu inoiz

en: don't do anything in particular
eu: ez egin ezer zehazki

en: replace any overlapped existing note
eu: ordeztu gainjarrita dagoen edozein nota

en: shorten the overlapped existing note
eu: laburtu gainjarrita dagoen nota

en: shorten the overlapping new note
eu: laburtu gainjarrita dagoen nota berria

en: replace both overlapping notes with a single note
eu: ordeztu gainjarritako bi notak nota bakar batekin

en: Glue new markers to bars and beats
eu: Itsatsi marka berriak konpas eta pultsuetara

en: Glue new regions to bars and beats
eu: Itsatsi eremu berriak konpas eta pultsuetara

en: Always count-in when recording
eu: Egin beti atzera-kontua grabatzerakoan

en: Defaults
eu: Lehenetsitakoak

en: Use these settings as defaults
eu: Erabili ezarpen hauek lehenespen gisa

en: 24-bit integer
eu: 24-bit osoa

en: 16-bit integer
eu: 16-bit osoa

en: 32-bit floating point
eu: 32-bit aldakorra

en: by track number
eu: pistaren zenbakiaren arabera

en: by track name
eu: pistaren izenaren arabera

en: by instrument name
eu: instrumentuaren izenaren arabera

en: programming error: unknown midi track name source string %1
eu: programazio-errorea: midi pista-izenaren %1 iturburu-kate ezezaguna

en: as new tracks
eu: pista berri gisa

en: to selected tracks
eu: hautatutako pistetara

en: to source list
eu: iturburu-zerrendara

en: programming error: unknown import mode string %1
eu: programazio-errorea: inportazio-motaren %1 kate ezezaguna

en: Auto-play
eu: Auto-erreproduzitzea

en: <b>Sound File Information</b>
eu: <b>Soinu-fitxategiaren informazioa</b>

en: Timestamp:
eu: Denbora-zigilua:

en: Tempo Map:
eu: Tempo-mapa:

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: <b>Midi File Information</b>
eu: <b>Midi fitxategiaren informazioa</b>

en: (Tracks)
eu: (Pistak)

en: No tempo data
eu: Tempo daturik ez

en: map with %1 sections
eu: %1 sekzio dituen mapa

en: SoundFileBox: Could not tokenize string:
eu: AudioFitxategiKutxa: Ezin izan da katea sinbolo bihurtu:

en: Audio and MIDI files
eu: Audio- eta MIDI fitxategiak

en: Audio files
eu: Audio-fitxategiak

en: MIDI files
eu: MIDI fitxategiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Browse Files
eu: Arakatu fitxategiak

en: Paths
eu: Bideak

en: Search Tags
eu: Bilatu etiketak

en: Sort:
eu: Antolatu:

en: Longest
eu: Luzeenak

en: Shortest
eu: Motzenak

en: Newest
eu: Berrienak

en: Oldest
eu: Zaharrenak

en: Most downloaded
eu: Gehien deskargatutakoak

en: Least downloaded
eu: Gutxien deskargatutakoak

en: Highest rated
eu: Balorazio onenekoak

en: Lowest rated
eu: Balorazio okerrenekoak

en: More
eu: Gehiago

en: Similar
eu: Antzekoa

en: ID
eu: IDa

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Duration
eu: Iraupena

en: Size
eu: Tamaina

en: Samplerate
eu: Lagin-tasa

en: License
eu: Lizentzia

en: Search Freesound
eu: Bilatu Freesound-en

en: Press to import selected files
eu: Sakatu hautatutako fitxategiak inportatzeko

en: SoundFileBrowser: Could not tokenize string:
eu: AudioFitxategiNabigatzailea: Ezin izan da katea sinbolo bihurtu:

en: %1 more page of 100 results available | %1 more pages of 100 results available
eu[0]: Orrialde %1 gehiago 100 emaitza erabilgarrietatik
eu[1]: %1 orrialde gehiago 100 emaitza erabilgarrietatik

en: No more results available
eu: Ez dago emaitza gehiagorik

en: one track per file
eu: pista bakarra fitxategiko

en: one track per channel
eu: pista bakarra kanaleko

en: sequence files
eu: sekuentziatu fitxategiak

en: all files in one track
eu: fitxategi guztiak pista batean

en: merge files
eu: elkartu fitxategiak

en: one region per file
eu: eremu bakarra fitxategiko

en: one region per channel
eu: eremu bakarra kanaleko

en: all files in one region
eu: fitxategi guztiak eremu bakarrean

en: One or more of the selected files
    cannot be used by %1
eu: %1-(e)k ezin du hautatutako fitxategi bat
    edo gehiago erabili

en: Copy files to session
eu: Kopiatu fitxategiak saiora

en: Use MIDI Tempo Map (if defined)
eu: Erabili MIDI tempo-mapa (definituta badago)

en: file timestamp
eu: fitxategiaren denbora-zigilua

en: edit point
eu: edizio-puntua

en: playhead
eu: denbora-barra

en: session start
eu: saio-hasiera

en: <b>Add files ...</b>
eu: <b>Gehitu fitxategiak ...</b>

en: <b>Insert at</b>
eu: <b>Txertatu hemen:</b>

en: <b>Mapping</b>
eu: <b>Esleipena</b>

en: <b>Conversion quality</b>
eu: <b>Konbertsio-kalitatea</b>

en: <b>MIDI Track Names</b>
eu: <b>MIDI pista-izenak</b>

en: <b>Instrument</b>
eu: <b>Instrumentua</b>

en: Best
eu: Onena

en: Quick
eu: Azkarra

en: Fastest
eu: Azkarrena

en: LogestShuttle|< +00 st
eu: < +00.

en: Shuttle speed control (Context-click for options)
eu: Anezka-abiaduraren kontrola (Testuinguru-klik aukeretarako)

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Units
eu: Unitateak

en: Sprung
eu: Buelta

en: Wheel
eu: Gurpila

en: Maximum speed
eu: Gehienezko abiadura

en: Reset to 100%
eu: %100era berrezarri

en: < %+2d st
eu: < %+2d.

en: > %+2d st
eu: > %+2d.

en: User Email
eu: Erabiltzailearen eposta

en: Password
eu: Pasahitza

en: Make files public
eu: Egin fitxategiak publikoak

en: Open uploaded files in browser
eu: Ireki igotako fitxategiak nabigatzailean

en: Make files downloadable
eu: Egin fitxategiak deskargagarriak

en: %1: %2 of %3 bytes uploaded
eu: %1: %2/%3 bytes igo dira

en: %1 loading ...
eu: %1 kargatzen ...

en: Add Speaker
eu: Gehitu bozgorailua

en: Remove Speaker
eu: Kendu bozgorailua

en: Programming error: %1
eu: Programazio-errorea: %1

en: The audio/MIDI engine has stopped running unexpectedly.
    Something is probably wrong with your audio/MIDI device settings.
eu: Audio/MIDI motorra ustekabean gelditu da.
    Zer edo zer oker dago zure audio/MIDI gailuaren hobespenetan.

en: Cannot get existing session information from %1
eu: Ezin da existitzen den saioaren informazioa %1-(e)tik eskuratu

en: Pre-Release Warning
eu: Argitaratu aurreko abisua

en: <span size="x-large" weight="bold">Welcome to this pre-release build of %1 %2</span>
    
    <span size="large">There are still several issues and bugs to be worked on,
    as well as general workflow improvements, before this can be considered
    release software. So, a few guidelines:
    
    1) Please do <b>NOT</b> use this software with the expectation that it is stable or reliable
       though it may be so, depending on your workflow.
    2) Please wait for a helpful writeup of new features.
    3) <b>Please do NOT use the forums at ardour.org to report issues</b>.
    4) <b>Please do NOT file bugs for this alpha-development versions at this point in time</b>.
       There is no bug triaging before the initial development concludes and
       reporting issue for incomplete, ongoing work-in-progress is mostly useless.
    5) Please <b>DO</b> join us on IRC for real time discussions about %1 %2. You
       can get there directly from within the program via the Help->Chat menu option.
    6) Please <b>DO</b> submit patches for issues after discussing them on IRC.
    
    Full information on all the above can be found on the support page at
    
                    http://ardour.org/support</span>
eu: <span size="x-large" weight="bold">Ongi etorri %1 %2-(r)en argitaratu gabeko konpilaziora</span>
    
    <span size="large">Oraindik hainbat arazo eta akats lantzeke daude,
    baita lan-fluxu hobekuntza orokorrak ere, hau argitaratutako softwaretzat
    jo baino lehen. Beraz, gidalerro batzuk:
    
    1) Mesedez <b>EZ</b> erabili software hau egonkorra edo fidagarria delaren itxaropenarekin
       hala izan daitekeen arren, zure lan-fluxuaren arabera.
    2) Please wait for a helpful writeup of new features.
    3) <b>Please do NOT use the forums at ardour.org to report issues</b>.
    4) <b>Please do NOT file bugs for this alpha-development versions at this point in time</b>.
       There is no bug triaging before the initial development concludes and
       reporting issue for incomplete, ongoing work-in-progress is mostly useless.
    5) Please <b>DO</b> join us on IRC for real time discussions about %1 %2. You
       can get there directly from within the program via the Help->Chat menu option.
    6) Please <b>DO</b> submit patches for issues after discussing them on IRC.
    
    Full information on all the above can be found on the support page at
    
                    http://ardour.org/support</span>

en: >beat
eu: >pultsua

en: >bar
eu: >konpasa

en: sustain
eu: mantendu

en: rest
eu: atsedena

en: g-rest
eu: g-atsedena

en: back
eu: atzera

en: Set note length to a whole note
eu: Ezarri notaren iraupena nota biribilera

en: Set note length to a half note
eu: Ezarri notaren iraupena nota zurira

en: Set note length to a quarter note
eu: Ezarri notaren iraupena nota beltzera

en: Set note length to a eighth note
eu: Ezarri notaren iraupena nota kortxeara

en: Set note length to a sixteenth note
eu: Ezarri notaren iraupena nota kortxeaerdira

en: Set note length to a thirty-second note
eu: Ezarri notaren iraupena nota fusara

en: Set note length to a sixty-fourth note
eu: Ezarri notaren iraupena nota fusaerdira

en: Set volume (velocity) to pianississimo
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: pianississimo

en: Set volume (velocity) to pianissimo
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: pianissimo

en: Set volume (velocity) to piano
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: piano

en: Set volume (velocity) to mezzo-piano
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: mezzo-piano

en: Set volume (velocity) to mezzo-forte
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: mezzo-forte

en: Set volume (velocity) to forte
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: forte

en: Set volume (velocity) to fortissimo
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: fortissimo

en: Set volume (velocity) to fortississimo
eu: Ezarri bolumen (indar) honetan: fortississimo

en: Stack inserted notes to form a chord
eu: Pilatu txertatutako notak akorde bat egiteko

en: Extend selected notes by note length
eu: Hedatu hautatutako notak nota-iraupenaren arabera

en: Use undotted note lengths
eu: Erabili punturik gabeko nota-iraupenak

en: Use dotted (* 1.5) note lengths
eu: Erabili puntudun (* 1,5) nota-iraupenak

en: Use double-dotted (* 1.75) note lengths
eu: Erabili puntu-bikoiztun (* 1,75) nota-iraupenak

en: Use triple-dotted (* 1.875) note lengths
eu: Erabili puntu-hirukoiztun (* 1,875) nota-iraupenak

en: Insert a note-length's rest
eu: Txertatu notaren iraupenaren atsedena

en: Insert a grid-unit's rest
eu: Txertatu sareta-unitatearen atsedena

en: Insert a rest until the next beat
eu: Txertatu atsedena hurrengo pultsura arte

en: Insert a rest until the next bar
eu: Txertatu atsedena hurrengo konpasera arte

en: Insert a bank change message
eu: Txertatu banku-aldaketaren mezua

en: Insert a program change message
eu: Txertatu programa-aldaketaren mezua

en: Move Insert Position Back by Note Length
eu: Eraman atzera intsertoa notaren iraupenaren arabera

en: Move Insert Position to Edit Point
eu: Mugitu instsertoa edizio-puntura

en: 1/Note
eu: 1/Nota

en: Octave
eu: Zortziduna

en: Bank
eu: Bankua

en: Step Entry: %1
eu: Pusoz pausoko sarrera: %1

en: Insert Note A
eu: Txertatu A nota

en: Insert Note A-sharp
eu: Txertatu A sostenitua nota

en: Insert Note B
eu: Txertatu B nota

en: Insert Note C
eu: Txertatu C nota

en: Insert Note C-sharp
eu: Txertatu C sostenitua nota

en: Insert Note D
eu: Txertatu D nota

en: Insert Note D-sharp
eu: Txertatu D sostenitua nota

en: Insert Note E
eu: Txertatu E nota

en: Insert Note F
eu: Txertatu F nota

en: Insert Note F-sharp
eu: Txertatu F sostenitua nota

en: Insert Note G
eu: Txertatu G nota

en: Insert Note G-sharp
eu: Txertatu G sostenitua nota

en: Insert a Note-length Rest
eu: Txertatu notaren iraupenaren atsedena

en: Insert a Snap-length Rest
eu: Txertatu doitze-iraupenaren atsedena

en: Move to next octave
eu: Mugitu hurrengo zortzidunera

en: Move to Next Note Length
eu: Mugitu hurrengo notaren iraupenera

en: Move to Previous Note Length
eu: Mugitu aurreko notaren iraupenera

en: Increase Note Length
eu: Handitu notaren iraupena

en: Decrease Note Length
eu: Murriztu notaren iraupena

en: Move to Next Note Velocity
eu: Mugitu hurrengo notaren indarrera

en: Move to Previous Note Velocity
eu: Mugitu aurreko notaren indarrera

en: Increase Note Velocity
eu: Handitu notaren indarra

en: Decrease Note Velocity
eu: Txikitu notaren indarra

en: Switch to the 1st octave
eu: Aldatu 1. zortzidunera

en: Switch to the 2nd octave
eu: Aldatu 2. zortzidunera

en: Switch to the 3rd octave
eu: Aldatu 3. zortzidunera

en: Switch to the 4th octave
eu: Aldatu 4. zortzidunera

en: Switch to the 5th octave
eu: Aldatu 5. zortzidunera

en: Switch to the 6th octave
eu: Aldatu 6. zortzidunera

en: Switch to the 7th octave
eu: Aldatu 7. zortzidunera

en: Switch to the 8th octave
eu: Aldatu 8. zortzidunera

en: Switch to the 9th octave
eu: Aldatu 9. zortzidunera

en: Switch to the 10th octave
eu: Aldatu 10. zortzidunera

en: Switch to the 11th octave
eu: Aldatu 11. zortzidunera

en: Toggle Triple Notes
eu: Komutatu nota hirukoitzak

en: Toggle Chord Entry
eu: Komutatu akorde-sarrera

en: Sustain Selected Notes by Note Length
eu: Mantendu hautatutako notak nota-iraupenaren arabera

en: Set Note Length to Whole
eu: Ezarri notaren iraupena: biribila

en: Set Note Length to 1/2
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/2

en: Set Note Length to 1/3
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/3

en: Set Note Length to 1/4
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/4

en: Set Note Length to 1/8
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/8

en: Set Note Length to 1/16
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/16

en: Set Note Length to 1/32
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/32

en: Set Note Length to 1/64
eu: Ezarri notaren iraupena: 1/64

en: Set Note Velocity to Pianississimo
eu: Ezarri notaren indarra: pianississimo

en: Set Note Velocity to Pianissimo
eu: Ezarri notaren indarra: pianissimo

en: Set Note Velocity to Piano
eu: Ezarri notaren indarra: piano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Piano
eu: Ezarri notaren indarra: mezzo-piano

en: Set Note Velocity to Mezzo-Forte
eu: Ezarri notaren indarra: mezzo-forte

en: Set Note Velocity to Forte
eu: Ezarri notaren indarra: forte

en: Set Note Velocity to Fortississimo
eu: Ezarri notaren indarra: fortississimo

en: No Dotted Notes
eu: Puntudun notarik ez

en: Toggled Dotted Notes
eu: Komutatutako puntudun notak

en: Toggled Double-Dotted Notes
eu: Komutatutako puntu-bikoiztun notak

en: Toggled Triple-Dotted Notes
eu: Komutatutako puntu-hitukoiztun notak

en: L:%3d R:%3d Width:%d%%
eu: L:%3d R:%3d Zabalera:%d%%

en: Panner|M
eu: M

en: Stereo Panner
eu: Paneagailu estereoa

en: Width
eu: Zabalera

en: Strip Silence
eu: Kendu isiltasunak

en: Threshold
eu: Atalasea

en: Minimum length
eu: Gutxieneko iraupena

en: Fade length
eu: Lausotze-luzera

en: Analyzing
eu: Analizatzen

en: Color Selection: %1
eu: Kolore-hautapena: %1

en: Session Templates
eu: Saio-txantiloiak

en: Track Templates
eu: Pista-txantiloiak

en: Save Description
eu: Gorde deskripzioa

en: Export all
eu: Esportatu guztiak

en: Template Name
eu: Txantiloiaren izena

en: Description not saved
eu: Deskripzioa ez da gorde

en: The description of template "%1" has been modified but has not been saved yet.
    Do you want to save it?
eu: "%1" txantiloiaren deskripzioa aldatu da baina oraindik ez da gorde.
    Gorde nahi duzu?

en: Template of name "%1" already exists
eu: "%1" izena duen txantiloia jada badago

en: Could not parse template file "%1".
eu: Ezin izan da "%1" txantiloi-fitxategia analizatu.

en: Could not make tmpdir: %1
eu: Ezin izan da tmpdir egin: %1

en: Save Exported Template Archive
eu: Gorde esportatutako txantiloi-artxiboa

en: Template archives
eu: Txantiloi-artxiboak

en: File exists
eu: Fitxategia existitzen da

en: The file %1 already exists.
eu: %1 fitxategia jada existitzen da.

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Exporting templates
eu: Txantiloiak esportatzen

en: Import template archives
eu: Inportatu txantiloi-artxiboak

en: Importing templates
eu: Txantiloiak inportatzen

en: Could not write to new template file "%1".
eu: Ezin izan da "%1" txantiloi-fitxategi berrian idatzi.

en: Could not rename template directory from "%1" to "%2": %3
eu: Ezin izan da berrizendatu "%1" txantiloi-direktorioa "%2" gisa: %3

en: Could not rename state dir "%1" to "%2": %3
eu: Ezin izan da berrizendatu "%1" egoera-direktorioa "%2" gisa: %3

en: Could not write new template file "%1".
eu: Ezin izan da "%1" txantiloi-fitxategi berria idatzi.

en: Could not remove old template file "%1": %2
eu: Ezin izan da "%1" txantiloi-fitxategi zaharra kendu: %2

en: Could not delete template file "%1": %2
eu: Ezin izan da "%1" txantiloi-fitxategia ezabatu: %2

en: End Beats per Minute:
eu: Guztizko pultsuak minutuko:

en: bar:
eu: konpasa:

en: beat:
eu: pultsua:

en: Pulse:
eu: Pultsua:

en: Tap tempo
eu: Jo tempoa

en: one-hundred-twenty-eighth
eu: garrapatea

en: whole
eu: biribila

en: second
eu: zuria

en: third
eu: beltz t'erdi

en: quarter
eu: beltza

en: eighth
eu: kortxea

en: sixteenth
eu: kortxeaerdia

en: thirty-second
eu: fusa

en: sixty-fourth
eu: fusaerdia

en: ramped
eu: aldapatsua

en: constant
eu: konstantea

en: music
eu: musika

en: Start Beats per Minute:
eu: Hasi pultsuak minutuko:

en: Tempo Type:
eu: Tempo-mota:

en: Tempo begins at
eu: Tempoa hasten da:

en: Lock Style:
eu: Blokeo-modua:

en: incomprehensible pulse note type (%1)
eu: pultsuaren nota-mota ulertezina (%1)

en: incomprehensible tempo type (%1)
eu: tempo-mota ulertezina (%1)

en: incomprehensible lock style (%1)
eu: blokeo-modu ulertezina (%1)

en: Note value:
eu: Nota-balioa:

en: Lock style:
eu: Blokeo-modua:

en: Beats per bar:
eu: Pultsuak konpaseko:

en: Meter begins at bar:
eu: Neurgailua konpas honetan hasten da:

en: incomprehensible meter note type (%1)
eu: neurgailuaren nota-mota ulertezina (%1)

en: incomprehensible meter lock style (%1)
eu: neurgailuaren blokeo-modu ulertezina (%1)

en: Track/Bus name (double click to edit)
eu: Pista/Busaren izena (klik bikoitza aldatzeko)

en: This track is inactive. (right-click to activate)
eu: Pista hau ez dago aktiboa. (eskuin-klik aktibatzeko)

en: new duration %1 frame is out of bounds for %2 | new duration of %1 samples is out of bounds for %2
eu[0]: %1 markoaren iraupen berria %2-(r)en mugen kanpo dago
eu[1]: %1 laginen iraupen berria %2-(r)en mugen kanpo dago

en: Quick but Ugly
eu: Azkar baina itsusi

en: Skip Anti-aliasing
eu: Saltatu antialiasing-a

en: Contents
eu: Edukiak

en: Minimize time distortion
eu: Txikiagotu denbora-distorsioa

en: Preserve Formants
eu: Mantendu formanteak

en: TimeFXDialog
eu: DenboraEfkLeihoa

en: Pitch Shift Audio
eu: Aldatu audioaren tonua

en: Time Stretch Audio
eu: Aldatu tonuaren luzera

en: <b>Options</b>
eu: <b>Aukerak</b>

en: Octaves:
eu: Zortzidunak:

en: Semitones:
eu: Tonuerdiak:

en: Cents:
eu: Ehunekoak:

en: Time|Shift
eu: Korritu

en: TimeFXButton
eu: DenbEfkBotoia

en: Stretch/Shrink
eu: Luzatu/Uzkurtu

en: <b>Progress</b>
eu: <b>Egoera</b>

en: programming error: request for non-existent audio range (%1)!
eu: programazio-errorea: ez dagoen audio-barrutiaren eskaera (%1)!

en: this note's
eu: nota honena

en: the previous note's
eu: aurreko notena

en: this note's index
eu: nota honen indizea

en: the number of notes
eu: noten zenbakia

en: exactly
eu: zehazki

en: a random number from
eu: hauetatik ausazko zenbaki bat

en: equal steps from
eu: hauetatik tamaina berdineko tarteak

en: note number
eu: nota-zenbakia

en: velocity
eu: abiadura

en: start time
eu: hasiera denbora

en: length
eu: iraupena

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Set
eu: Ezarri

en: Play from playhead
eu: Erreproduzitu denbora-barratik

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Toggle record
eu: Gaitu/Desgaitu grabazioa

en: Play range/selection
eu: Erreproduzitu barrutia/hautapena

en: Go to start of session
eu: Joan saioaren hasierara

en: Go to end of session
eu: Joan saioaren amaierara

en: Play loop range
eu: Erreproduzitu loop barrutia

en: MIDI Panic
    Send note off and reset controller messages on all MIDI channels
eu: MIDI ikara
    Bidali oharra eta berrezarri kontrolatzaile-mezuak MIDI kanal guztietan

en: Enable/Disable metronome
    
    Right-click to access preferences
    Mouse-wheel to modify level
    Signal Level: %1 dBFS
eu: Gaitu/Desgaitu metronomoa
    
    Eskuin-klik hobespenetara joateko
    Gurpil-korritzea maila aldatzeko
    Seinale-maila: %1 dBFS

en: Add a new Transport Master
eu: Gehitu garraio-master berria

en: Keep rolling if sync is lost
eu: Jarraitu martxan sinkronizazioa galtzen bada

en: <b>When enabled</b>, if the signal from a transport master is lost, %1 will keep rolling at its current speed.
    <b>When disabled</b>, loss of transport master sync causes %1 to stop
eu: <b>Gaituta dagoenean</b>, garraio-masterraren seinalea galtzen bada, %1-(e)k martxan jarraituko du uneko abiaduran.
    <b>Desgaituta dagoenean</b>, garraio-masterraren sinkronizazioaren galerak %1geldiaraziko du

en: Sync Position + Delta
eu: Sink. posizioa + delta

en: Last Message + Age
eu: Azken mezua + adina

en: Active
    Commands
eu: Komando
    aktiboak

en: Clock
    Synced
eu: Erlojua sinkronizatuta

en: Controls whether or not certain transport-related commands can be sent from the GUI or control surfaces when this transport master is in use. The default is not to allow any such commands when the master is in use.
eu: Garraioarekin lotutako zenbait komando GUItik edo kontrol-gainazaletatik bidal daitezkeen kontrolatzen du, garraio-masterra erabiltzen ari denean. Lehenetsitako balioa: komando horiek ez onartzea masterra erabiltzen ari denean.

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to use 29.97 fps instead of 30000/1001.
    SMPTE 12M-1999 specifies 29.97df as 30000/1001. The spec further mentions that drop-sample timecode has an accumulated error of -86ms over a 24-hour period.
    Drop-sample timecode would compensate exactly for a NTSC color frame rate of 30 * 0.9990 (ie 29.970000). That is not the actual rate. However, some vendors use that rate - despite it being against the specs - because the variant of using exactly 29.97 fps has zero timecode drift.
eu: <b>Gaituta badago</b>, kanpoko denbora-kodeak 29,97 fps erabiliko ditu 30000/1001 ordez.
    SMPTE 12M-1999-ek 29,97df 30000/1001 gisa zehazten du. Are gehiago, zehaztapenek argitzen dute jaurtitako-lagin denbora-kodeak -86ms-ko errore pilatu bat duela 24 orduko tarte batean.
    Jaurtitako-lagin denbora-kodeak zehatz-mehatz NTSC 30 * 0,9990 (adb. 29.970000) balioko kolore lagin-tasa konpentsatuko luke. Hori ez da benetako tasa. Edonola ere, marka batzuek tasa hori darabilte - nahiz eta zehaztapenekin talka egin -, alternatibak, zehazki 29,97 fps erabiltzeak, ez duelako denbora-kode mugimendurik.

en: <b>When enabled</b> the external timecode source is assumed to be sample-clock synced to the audio interface
    being used by %1.
eu: <b>Gaituta badago</b>, kanpoko denbora-kode iturburua %1 erabiltzen ari den audio-interfazearekin sinkronizatuko da,
    lagin-erlojua erabiliz.

en: New transport master not added - check error log for details
eu: Garraio-master berria ez da gehitu - egiaztatu errore-erregistroa xehetasun gehiagorako

en: Accept start/stop commands
eu: Onartu hasi/gelditu komandoak

en: Accept speed-changing commands
eu: Onartu abiadura aldatzen duten komandoak

en: Accept locate commands
eu: Onartu kokapen-komandoak

en: Add Transport Master
eu: Gehitu garraio-masterra

en: Transpose MIDI
eu: Transposatu MIDIa

en: Transpose
eu: Transposatu

en: Loading default ui configuration file %1
eu: Interfazearen lehenetsitako konfigurazio-fitxategia kargatzen: %1

en: cannot read default ui configuration file "%1"
eu: ezin da interfazearen lehenetsitako “%1” konfigurazio-fitxategia irakurri

en: default ui configuration file "%1" not loaded successfully.
eu: interfazearen lehenetsitako “%1” konfigurazio-fitxategia ez da ondo kargatu.

en: Could not find default UI configuration file %1
eu: Ezin izan da interfazearen lehenetsitako konfigurazio-fitxategia aurkitu: %1

en: Loading color file %1
eu: %1 kolore-fitxategia kargatzen

en: cannot read color file "%1"
eu: ezin da “%1” kolore-fitxategia irakurri

en: color file "%1" not loaded successfully.
eu: “%1” kolore-fitxategia ez da ondo kargatu.

en: Color file for %1 not found along %2
eu: %1 kolore-fitxategia ez da %2-(e)n aurkitu

en: Color file %1 not saved
eu: %1 kolore-fitxategia ez da gorde

en: Loading user ui configuration file %1
eu: Interfazearen konfigurazio-fitxategia kargatzen: %1

en: cannot read ui configuration file "%1"
eu: ezin da interfazearen “%1” konfigurazio-fitxategia irakurri

en: user ui configuration file "%1" not loaded successfully.
eu: interfazearen “%1” konfigurazio-fitxategia ez da ondo kargatu.

en: could not find any ui configuration file, canvas will look broken.
eu: ezin izan da interfazearen konfigurazio-fitxategirik aurkitu, oihala hautsita sumatuko da.

en: Config file %1 not saved
eu: %1 konfigurazio-fitxategia ez da gorde

en: Color %1 not found
eu: %1 kolorea ez da aurkitu

en: Unable to find UI style file %1 in search path %2. %3 will look strange
eu: %1 interfazearen estilo-fitxategia aurkitzeko ezgai %2 bilatze-bidean. %3 arraro sumatuko da

en: Loading ui configuration file %1
eu: Interfazearen konfigurazio-fitxategia kargatzen: %1

en: The current operation is not possible because of an error communicating with the audio hardware.
eu: Uneko eragiketa ezin da egin audio-hardwarearekin komunikatzen den akats baten ondorioz.

en: Configure Hardware
eu: Konfiguratu hardwarea

en: bad XPM header %1
eu: %1 XPM goiburu okerra

en: cannot find XPM file for %1
eu: ezin da %1-(e)rako XPM fitxategia aurkitu

en: default
eu: lehenetsia

en: icon "%1" not found for icon set "%2", fallback to default
eu: “%1” ikonoa ez da “%2” ikono-sortan aurkitu, lehenetsitakora itzultzen

en: cannot find icon image for %1 using %2
eu: ezin da %1-(r)en ikono-irudia aurkitu %2 erabiliz

en: Caught exception while loading icon named %1
eu: Identifikatutako salbuespena %1 deituriko ikonoa kargatu bitartean

en: Solo slaves
eu: Solo morroiak

en: Mute slaves
eu: Mututu morroiak

en: Hide this VCA strip
eu: Ezkutatu VCA kanal hau

en: Click to show slaves only
eu: Egin klik morroiak soilik erakusteko

en: Assign Selected Channels
eu: Esleitu hautatutako kanalak

en: Drop Selected Channels
eu: Jaregin hautatutako kanalak

en: Drop All Slaves
eu: Jaregin morroi guztiak

en: Click to show normal mixer
eu: Egin klik nahasgailu normala erakusteko

en: Do you really want to remove this VCA?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu VCA hau?

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Virtual MIDI Keyboard
eu: MIDI teklatu birtuala

en: Panic
eu: Ikara

en: Set the MIDI Channel of the produced MIDI events
eu: Ezarri sortutako MIDI gertaeren MIDI kanala

en: The center octave, and lowest octave for keyboard control. Change with Arrow left/right.
eu: Teklatua kontrolatzeko zortzidun zentrala eta zortzidun baxuena. Aldatu ezkerreko/eskuineko geziarekin.

en: Available octave range, centered around the key-octave.
eu: Zortzidun-barruti erabilgarria, oinarri-zortzidunaren inguruan zentratua.

en: The velocity to use with keyboard control. Use mouse-scroll for fine-grained control
eu: Teklatuaren kontrolerako erabilitako abiadura. Erabili gurpil-korritzea zehaztasunez kontrolatzeko

en: Chromatic transpose note events. Notes transposed outside the range of 0,,127 are discarded.
eu: Transposizio-kromatikoko noten gertakariak. 0,,127 barrutitik kanpo geratutako nota baztertzen dira.

en: Send MIDI Panic message for current channel
eu: Bidali MIDI ikara mezua uneko kanalerako

en: CC-%1:
eu: %1-CC:

en: Pitchbend: %1
    Use mouse-drag for sprung mode,
    mouse-wheel for presisent bends.
    F1-F4 and arrow-up/down keys jump
    to select values.
eu: Tonu aldaketa: %1
    Egin klik eta arrastatu buelta-moduarentzako,
    gurpil-korritzea aldaketa iraunkorrentzako.
    F1-F4 + gezi-gora/behera teklak hautatutako
    baliotara salto egiteko.

en: Modulation: %1
eu: Modulazioa: %1

en: Set Video Track
eu: Ezarri bideo-pista

en: Open Video Monitor Window
eu: Ireki bideo-monitorearen leihoa

en: Adjust Session Framerate to Match Video Framerate
eu: Doitu saioaren marko-tasa bideoaren marko-tasarekin bat egiteko

en: Reload docroot
eu: Birkargatu docroot-a

en: Video files
eu: Bideo-fitxategiak

en: <b>Video Information</b>
eu: <b>Bideo-informazioa</b>

en: Start:
eu: Hasiera:

en: Frame rate:
eu: Marko-abiadura:

en: Aspect Ratio:
eu: Aspektu-erlazioa:

en: VideoServerIndex
eu: BideoMorroiIndizea

en: VCA|D
eu: D

en: Unassign all slaves
eu: Kendu morroi guztiak

en: Parsing video file info failed. Is the Video Server running? Is the file readable by the Video Server? Does the docroot match? Is it a video file?
eu: Bideoaren fitxategi-informazioa analizatzeak huts egin du. Bideo-morroia abian dago? Bideo-morroiak fitxategia irakur dezke? Docroot-a bat dator? Bideo-fitxategia da?

en: Failed to set session-framerate: '%1' does not have a corresponding option setting in %2.
eu: Saioaren marko-abiadura ezartzeak huts egin du: ‘%1’-(e)k ez du dagokion aukera-ezarpenik %2-(e)n.

en: Video file's framerate is not equal to %1 session timecode's framerate: '%2' vs '%3'
eu: Bideo-fitxategiaren marko-abiadura ez da %1 saioaren denbora-kodearen lagin-tasa berdina: ‘%2’ vs ‘%3’

en: Video-server docroot mismatch. %1: '%2', video-server: '%3'. This usually means that the video server was not started by %1 and uses a different document-root.
eu: Bideo-morroiaren docroot-a ez dator bat. %1: “%2”, bideo-morroia ‘%3’. Normalean honek esan nahi du %1-(e)k ez duela bideo-morroia hasi eta dokumentu-erro ezberdina erabiltzen duela.

en: Video-monitor 'xjadeo' was not found. Please install http://xjadeo.sf.net/ (a custom path to xjadeo can be specified by setting the XJREMOTE environment variable. It should point to an application compatible with xjadeo's remote-control interface 'xjremote').
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
eu: ‘xjadeo’ bideo-monitorea ez da aurkitu. Instalatu http://xjadeo.sf.net/ (xjadeorako pertsonalizatutako bidea zehaztu daiteke XJREMOTE ingurune aldakorra ezarriz. Horrek xjadeoren ‘xjremote’ interfazearekin bateragarria den aplikazio batera zuzendu beharko lizuke).
    
    ikus halaber http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Video-monitor 'xjadeo' cannot be launched.
eu: ‘xjadeo’ bideo-monitorea ezin da abiarazi.

en: Video-monitor 'xjadeo' is too old. Please install xjadeo version 0.7.7 or later. http://xjadeo.sf.net/
eu: ‘xjadeo’ bideo-monitorea zaharregia da. Instalatu xjadeo 0.7.7 bertsioa edo berriagoa. http://xjadeo.sf.net/

en: Video Monitor: File Not Found.
eu: Bideo-monitorea: Fitxategia ez da aurkitu.

en: ffmpeg installation was not found on this system.
    %1 requires ffmpeg and ffprobe from ffmpeg.org - version 1.1 or newer.
    Video import and export is not possible until you install tools.
    
    The tools are included with the %1 releases from ardour.org and also available with the video-server at http://x42.github.com/harvid/
    
    Important: the files need to be installed in $PATH and named ffmpeg_harvid and ffprobe_harvid.
    If you already have a suitable ffmpeg installation on your system, we recommend creating symbolic links from ffmpeg to ffmpeg_harvid and from ffprobe to ffprobe_harvid.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
eu: ffmpeg instalazioa ez da aurkitu sistema honetan.
    %1-(e)k ffmpeg.org-en ffmpeg eta ffprobe behar du- 1.1 bertsioa edo berriagoa.
    Ezin da bideorik inportatu edota esportatu tresnak instalatzen dituzun arte.
    
    Tresnak ardour.org-en %1 bertsioetan daude, baita bideo-morroiarekin hemen: http://x42.github.com/harvid/
    
    Garrantzitsua: fitxategiak $PATHen instalatu behar dira eta ffmpeg_harvid eta ffprobe_harvid izena jarri behar zaie.
    Jada ffmpeg instalazio egokia baldin baduzu zure sisteman, ffmpeg-etik ffmpeg_harvid-era eta ffprobe-tik ffprobe_harvid-era esteka sinbolikoak sortzea gomendatzen dizugu.
    
    ikus halaber http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Transcode/Import Video File
eu: Transkodetu/Inportatu bideo-fitxategia

en: Output File:
eu: Irteera-fitxategia:

en: Abort
eu: Utzi

en: Height =
eu: Altuera =

en: Extract LTC from audio and align video
eu: Atera LTC audiotik eta lerrokatu bideoa

en: Manual Override
eu: Eskuzko gainidazketa

en: Debug Mode: Print ffmpeg command and output to stdout.
eu: Arazketa modua: Inprimatu ffmpeg komandoa eta irteera std-irteerara.

en: <b>File Information</b>
eu: <b>Fitxategi-informazioa</b>

en: ffmpeg installation was not found. Video Import is not possible. See the Log window for more information.
eu: ffmpeg instalazioa ez da aurkitu. Bideo-inportazioa ezin da egin. Ikusi Erregistroa informazio gehiagorako.

en: File-info can not be read. Most likely '%1' is not a valid video-file or an unsupported video codec or format.
eu: Fitxategi-informazioa ezin da irakurri. Seguruenik ‘%1’ bideo-fitxategi baliogabea da edo onartzen ez den bideoaren kodek edo formatua du.

en: Codec:
eu: Kodeka:

en: Geometry:
eu: Geometria:

en: <b>Import Settings</b>
eu: <b>Inportatu ezarpenak</b>

en: Reference from Current Location (Previously Transcoded Files Only)
eu: Erreferentzia uneko kokalekutik (Lehen transkodetutako fitxategiak soilik)

en: Import/Transcode Video to Session
eu: Inportatu/Transkodetu bideoa saiora

en: Do Not Import Video (Audio Import Only)
eu: Ez inportatu bideorik (Audio-inportazioa soilik)

en: Do Not Import Video
eu: Ez inportatu bideorik

en: Scale Video: Width =
eu: Egokitu bideoa: Zabalera =

en: Original Width
eu: Zabalera originala

en: Bitrate (KBit/s):
eu: Bit-emaria (KBit/s):

en: Extract Audio:
eu: Audioa atera:

en: No Audio Track Present
eu: Audio-pistarik ez dago

en: Do Not Extract Audio
eu: Ez atera audiorik

en: Extracting Audio..
eu: Audioa ateratzen..

en: Audio Extraction Failed.
eu: Audioa ateratzeak huts egin du.

en: Transcoding Video..
eu: Bideoa transkodetzen..

en: Transcoding Failed.
eu: Transkodeketak huts egin du.

en: Save Transcoded Video File
eu: Gorde transkodetutako bideo-fitxategia

en: Launch Video Server
eu: Abiarazi bideo-morroia

en: Server Executable:
eu: Morroi exekutagarria:

en: Server Docroot:
eu: Morroiaren docroot-a:

en: Don't show this dialog again. (Reset in Edit->Preferences).
eu: Ez erakutsi elkarrizketa hau berriro (Berrezarri hemen: Editatu->Hobespenak).

en: The external video server 'harvid' can not be found.
    The tool is included with the %1 releases from ardour.org, alternatively you can download it from http://x42.github.com/harvid/ or acquire it from your distribution.
    
    see also http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/
eu: Ezin da kanpoko bideo-morroiaren "harvid" aurkitu.
    Tresna ardour.org-en %1 bertsioetan dago. Bestela, http://x42.github.com/harvid/ webgunetik deskarga dezakezu edo zure banaketatik eskuratu.
    
    Ikus http://manual.ardour.org/video-timeline/setup/

en: Listen Address:
eu: Entzute-helbidea:

en: Listen Port:
eu: Entzute-ataka:

en: Cache Size:
eu: Cache tamaina:

en: %1 relies on an external video server for the videotimeline.
    The server configured in Edit -> Preferences -> Video is not reachable.
    Do you want %1 to launch 'harvid' on this machine?
eu: %1 kanpoko bideo-morroi batean oinarritzen da bideoaren denbora-lerroarentzako.
    Editatu -> Hobespenak -> Bideoan konfiguratutako zerbitzaria ezin da atzitu.
    %1 makina honetan 'harvid' abiaraztea nahi duzu?

en: Set Video Server Executable
eu: Ezarri bideo-morroi exekutagarria

en: Server docroot
eu: Morroiaren docroot-a

en: Destination is outside Video Server's docroot.
eu: Helburuko fitxategi-bidea Bideo-morroiaren docroot-etik kanpo dago.

en: The destination file path is outside of the Video Server's docroot. The file will not be readable by the Video Server. Do you still want to continue?
eu: Helburuko fitxategi-bidea Bideo-morroiaren docroot-etik kanpo dago. Bideo-zerbitzariak ezingo du fitxategia irakurri. Jarraitu nahi duzu?

en: Confirm Overwrite
eu: Berretsi gainidazketa

en: Cannot create video folder "%1" (%2)
eu: Ezin da “%1” bideo-karpeta sortu (%2)

en: Export Video File
eu: Esportatu bideo-fitxategia

en: Video:
eu: Bideoa:

en: Scale Video (W x H):
eu: Egokitu bideoa (Z x A):

en: Retain Aspect
eu: Mantendu aspektua

en: Set Aspect Ratio:
eu: Ezarri aspektu-erlazioa:

en: Normalize Audio
eu: Normalizatu audioa

en: 2 Pass Encoding
eu: Bi pasuko kodeketa

en: Codec Optimizations:
eu: Kodek-optimizazioak:

en: Deinterlace
eu: Banandu

en: Use [2] B-frames (MPEG 2 or 4 only)
eu: Erabili [2] B-markoak (MPEG 2 edo 4 soilik)

en: Override FPS (Default is to retain FPS from the input video file):
eu: Gainidatzi FPS (sarrera-bideoaren FPS mantentzea lehenetsi da):

en: Include Session Metadata
eu: Gehitu saioaren metadatuak

en: ffmpeg installation was not found. Video Export is not possible. See the Log window for more information.
eu: ffmpeg instalazioa ez da aurkitu. Bideo-esportazioa ezin da egin. Ikusi Erregistroa informazio gehiagorako.

en: <b>Output:</b> (file extension defines format)
eu: <b>Irteera:</b> (fitxategi-luzapenak formatua definitzen du)

en: <b>Input Video:</b>
eu: <b>Sarrera-bideoa:</b>

en: Master Bus
eu: Master busa

en: <b>Settings:</b>
eu: <b>Ezarpenak:</b>

en: Video Codec:
eu: Bideo-kodeka:

en: Video KBit/s:
eu: Bideo KBit/s:

en: Audio Codec:
eu: Audio-kodeka:

en: Audio Samplerate:
eu: Audioaren lagin-tasa:

en: (default for format)
eu: (lehenetsitako formatua)

en: (default)
eu: (lehenetsia)

en: (retain)
eu: (mantendu)

en: from session start marker to session end marker
eu: saioaren hasiera-markatik saioaren amaiera-markaraino

en: from 00:00:00:00 to the video end
eu: 00:00:00:00tik bideoaren amaieraraino

en: from video start to video end
eu: bideoaren hasieratik bideoaren amaieraraino

en: Selected range
eu: Hautatu barrutia

en: Normalizing audio
eu: Normalizatu audioa

en: Exporting audio
eu: Audioa esportatzen

en: Exporting Audio...
eu: Audioa esportatzen..

en: Export Video: Cannot query duration of video-file, using duration from timeline instead.
eu: Bideo-esportazioa: Ezin da bideo-fitxategiaren iraupena kontsultatu, horren ordez denbora-lerroko iraupena erabiltzen.

en: Export Video: export-range does not include video.
eu: Bideo-esportazioa: esportazio-barrutiak bideorik ez du.

en: Export Video: No Master Out Ports to Connect for Audio Export
eu: Bideo-esportazioa: Masterraren sarrera-atakarik ez audio-esportaziora konektatzeko

en: Encoding Video...
eu: Bideoa kodetzen..

en: Export Video: Video input file cannot be read.
eu: Bideo-esportazioa: Bideoaren sarrera-fitxategia ezin da irakurri.

en: Encoding Video.. Pass 1/2
eu: Bideoa kodetzen… 1/2 pausoa

en: Encoding Video.. Pass 2/2
eu: Bideoa kodetzen… 2/2 pausoa

en: Transcoding failed.
eu: Transkodeketak huts egin du.

en: Save Exported Video File
eu: Gorde esportatutako bideo-fitxategia

en: Video Export Info
eu: Bideo-esportazioaren informazioa

en: Do Not Show This Dialog Again (Reset in Edit > Preferences > Video).
eu: Ez erakutsi elkarrizketa hau berriro (Berrezarri hemen: Editatu > Hobespenak > Bideoa).

en: <b>Video Export Info</b>
eu: <b>Bideo-esportazioaren informazioa</b>

en: %1 does not include commercial licenses for encoding audio/video. Visit mpegla.com for information about licensing various audio/video codecs.
    
    Video encoding is a non-trivial task with many details.
    
    Please see the manual at %2/video-timeline/operations/#export.
    
    Open Manual in Browser?
eu: %1(e)k ez du lizentzia komertzialik audio/bideorik kodetzeko. Bisitatu mpegla.com hainbat audio/bideoren kodeken lizentzien inguruko informazioa eskuratzeko.
    
    Bideo-kodetzea xehetasun ugari dituen zeregin esanguratsua da.
    
    Ikusi eskuliburua hemen: %2/video-timeline/operations/#export.
    
    Ireki eskuliburua nabigatzailean?
