Ardour 6.3 - en to eu translation catalogue (837 entries)

en: Transient Analysis failed for %1.
eu: %1-(e)rako behin-behineko analisiak huts egin du.

en: Audio File Source
eu: Audio-fitxategi iturburua

en: No Error occurred
eu: Errorerik ez

en: Failed to initialize audio backend
eu: Audio atzealdea abiaratzeak huts egin du

en: Failed to deinitialize audio backend
eu: Audio atzealdea desabiaratzeak huts egin du

en: Failed to reinitialize audio backend
eu: Audio atzealdea berrabiaratzeak huts egin du

en: Failed to open audio device
    (Typically caused by hardware parameter settings)
eu: Audio-gailua irekitzeak huts egin du
    (Hardwarearen parametro-ezarpenen ondorioz izan ohi da)

en: Failed to close audio device
eu: Audio-gailua ixteak huts egin du

en: Audio device not valid
eu: Audio-gailu baliogabea

en: Audio device unavailable
eu: Audio-gailua ez dago erabilgarri

en: Audio device not connected
eu: Audio-gailua ez dago konektauta

en: Failed to request and reserve audio device
eu: Audio-gailua eskatzeak eta erreserbatzeak huts egin du

en: Audio device Input/Output error
eu: Audio-gailuaren sarrera/irteera errorea

en: Failed to open MIDI device
eu: MIDI gailua irekitzeak huts egin du

en: Failed to close MIDI device
eu: MIDI gailua ixteak huts egin du

en: MIDI device unavailable
eu: MIDI gailua ez dago erabilgarri

en: MIDI device not connected
eu: MIDI gailua ez dago konektatuta

en: MIDI device Input/Output error
eu: MIDI gailuaren sarrera/irteera errorea

en: Sample format is not supported
eu: Lagin-formatua ez da onartzen

en: Sample rate is not supported
eu: Lagin-tasa ez da onartzen

en: Requested input latency is not supported
eu: Eskatutako sarrera-latentzia ez da onartzen

en: Requested output latency is not supported
eu: Eskatutako irteera-latentzia ez da onartzen

en: Period size is not supported
eu: Periodo-tamaina ez da onartzen

en: Period count is not supported
eu: Periodo-kopurua ez da onartzen

en: Device configuration not supported
eu: Gailuaren konfigurazioa ez da onartzen

en: Channel count configuration not supported
eu: Kanal-kopuruaren konfigurazioa ez da onartzen

en: Input channel count configuration not supported
eu: Sarrera kanal-kopuruaren konfigurazioa ez da onartzen

en: Output channel count configuration not supported
eu: Irteera kanal-kopuruaren konfigurazioa ez da onartzen

en: Unable to acquire realtime permissions
eu: Denbora errealeko baimenak eskuratzeko ezgai

en: Setting audio device thread priorities failed
eu: Audio-gailuaren hari-lehentasunak ezartzeak huts egin du

en: Setting MIDI device thread priorities failed
eu: MIDI gailuaren hari-lehentasunak ezartzeak huts egin du

en: Failed to start process thread
eu: Prozesu-hariaren hasteak huts egin du

en: Failed to start freewheel thread
eu: Freewheel-hariaren hasteak huts egin du

en: Failed to register audio/midi ports
eu: Audio/midi atakak erregistratzeak huts egin du

en: Failed to re-connect audio/midi ports
eu: Berriro audio/midi atakak konektatzeak huts egin du

en: Out Of Memory Error
eu: Memoriarik ez errorea

en: Could not reconnect to Audio/MIDI engine
eu: Ezin izan da Audio/MIDI motorrera berriro konektatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Could not open %1.  Audio Library not saved
eu: Ezin izan da %1 ireki. Audio-liburutegia ez da gorde

en: Legacy crossfade involved an incoming region not present in playlist "%1" - crossfade discarded
eu: Legatu-kateatzeak “%1” erreprodukzio-zerrendan ez dagoen sarrerako eremuari eragin dio - kateatzea baztertuta

en: Legacy crossfade involved an outgoing region not present in playlist "%1" - crossfade discarded
eu: Legatu-kateatzeak “%1” erreprodukzio-zerrendan ez dagoen irteerako eremuari eragin dio - kateatzea baztertuta

en: Audio Playlists
eu: Audio erreprodukzio-zerrendak

en: region
eu: eremu

en: regions
eu: eremuak

en: A playlist with this name already exists, please rename it.
eu: Izen hau erabiltzen duen ataka badago, berrizendatu ezazu.

en: badly-formed XML in imported playlist
eu: gaizki eratutako XML inportatutako erreprodukzio-zerrendan

en: Audio Playlists (unused)
eu: Audio erreprodukzio-zerrendak (erabili gabekoak)

en: programming error: %1
eu: programazio-errorea: %1

en: Audio Regions
eu: Audio-eremuak

en: Length:
eu: Luzeera:

en: 
    Position:
eu: 
    Posizioa:

en: 
    Channels:
eu: 
    Kanalak:

en: Audio Tracks
eu: Audio-pistak

en: badly-formed XML in imported track
eu: gaizki eratutako XML inportatutako pistan

en: Error Importing Audio track %1
eu: Errorea %1 audio-pista inportatzerakoan

en: cannot load VAMP plugin "%1"
eu: ezin da “%1” VAMP plugina kargatu

en: VAMP Plugin "%1" could not be loaded
eu: “%1” VAMP plugina ezin izan da kargatu

en: AudioEngine: cannot load module "%1" (%2)
eu: AudioMotorra: ez da “%1” modulua kargatu (%2)

en: AudioEngine: backend at "%1" has no descriptor function.
eu: AudioMotorra: “%1”en atzealdeak deskriptore funtziorik ez du.

en: Could not create backend for %1: %2
eu: Ezin izan da %1(r)entzat atzealdea sortu: %2

en: programming error: port %1 could not be placed on the pending deletion queue
eu: programazio-errorea: %1 ataka ezin izan da zain dagoen ezabatze-ilaran jarri

en: You have requested an operation that requires audio analysis.
    
    You currently have "auto-analyse-audio" disabled, which means that transient data must be generated every time it is required.
    
    If you are doing work that will require transient data on a regular basis, you should probably enable "auto-analyse-audio" in Preferences > Audio > Regions, then quit %1 and restart.
    
    This dialog will not display again.  But you may notice a slight delay in this and future transient-detection operations.
eu: Audio analisia behar duen eragiketa eskatu duzu.
    
    Unean “audioa-auto-analizatu” desgaituta duzu. Horrek esan nahi du aldi baterako datuak eskatzen den bakoitzean sortu behar dela.
    
    Erregularki aldi baterako datuak eskatzen dituen lana egiten ari bazara, “audioa-auto-analizatu” gaitu beharko zenuke hemen: Ezarpenak > Audio > Eremuak, ondoren %1(e)tik irten eta berrabiarazi.
    
    Elkarrizketa hau ez da berriro erakutsiko. Baina atzerapen txikia nabaritu dezakezu aldi baterako detekzio eragiketa honetan eta hurrengoetan.

en: Audio Region
eu: Audio-eremua

en: cannot rename peakfile for %1 from %2 to %3 (%4)
eu: ezin da berrizendatu %1(e)n gailur-fitxategia, %2-(e)tik %3-(e)ra (%4)

en: AudioSource: cannot stat peakfile "%1"
eu: AudioIturburua: ezin da “%1” gailur-fitxategiaren estatistikarik egin

en: Cannot open peakfile @ %1 for size check (%2)
eu: Ezin izan da gailur-fitxategia ireki %1-(e)n tamaina egiaztatzeko (%2)

en: peak file %1 is truncated from %2 to %3
eu: %1 gailur-fitxategia %2-(e)tik %3-(e)ra moztuta dago

en: Cannot open peakfile @ %1 for size check (%2) after rebuild
eu: Ezin izan da gailur-fitxategia ireki %1-(e)n tamaina egiaztatzeko (%2) berriro eraiki ondoren

en: Cannot open peakfile @ %1 for reading (%2)
eu: Ezin izan da gailur-fitxategia ireki %1-(e)n irakurtzeko (%2)

en: cannot read sample data for unscaled peak computation
eu: ezin dira lagin datuak irakurri eskalatu gabeko gailur konputaziorako

en: map failed - could not create file mapping for peakfile %1.
eu: mapak huts egin du - ezin izan dira %1 gailur-fitxategirako fitxategiak esleitu.

en: map failed - could not map peakfile %1.
eu: mapak huts egin du - ezin izan da %1 gailur-fitxategia esleitu.

en: unmap failed - could not unmap peakfile %1.
eu: mapak huts egin du - ezin izan da %1 gailur-fitxategia desegin.

en: map failed - could not mmap peakfile %1.
eu: mapak huts egin du - ezin izan da %1 gailur-fitxategia esleitu.

en: AudioSource[%1]: peak read - cannot read %2 samples at offset %3 of %4 (%5)
eu: AudioIturburua[%1]: gailur-irakurketa - ezin dira %2 lagin irakurri %3/%4 desplazamenduetan (%5)

en: %1: could not write read raw data for peak computation (%2)
eu: %1: ezin izan dira datu gordinak irakurri gailur-konputaziorako (%2)

en: AudioSource: cannot open _peakpath (c) "%1" (%2)
eu: AudioIturburua: ezin da “%1” _peakpath (c) ireki (%2)

en: %1: could not seek in peak file data (%2)
eu: %1: ezin izan da gailur-fitxategiaren datuetan bilatu (%2)

en: %1: could not write peak file data (%2)
eu: %1: ezin izan da gailur-fitxategiaren datuetan idatzi (%2)

en: could not truncate peakfile %1 to %2 (error: %3)
eu: ezin izan da %1 gailur-fitxategia %2-(e)ra moztu (errorea: %3)

en: Falling back to Reasonable Synth for Midi Audition
eu: Zentzuzko Sintera itzultzen Midi Entzuterako

en: No synth for midi-audition found.
eu: Sintetizadorerik ez midi entzuterako aurkitu.

en: no outputs available for auditioner - manual connection required
eu: ez dago irteerarik entzungailuarentzat - eskuzko konexioa behar da

en: Cannot setup auditioner processing flow for %1 channels
eu: Ezin da %1 kanaletarako entzungailuaren prozesaketa-fluxua konfiguratu

en: Failed to load synth for MIDI-Audition.
eu: MIDI entzuterako sintetizadorea kargatzeak huts egin du.

en: Auditioning of regions other than Audio or Midi is not supported.
eu: Audio edo Midi ez diren bestelako eremuak entzutea ez da onartzen.

en: Cannot audition empty file.
eu: Ezin da fitxategi hutsa entzun.

en: Automation node has no path property
eu: Automatizazioaren nodoak ez du bide-ezaugarririk

en: cannot open %2 to load automation data (%3)
eu: ezin da %2 ireki automatizazio-datuak kargatzeko (%3)

en: cannot load automation data from %2
eu: ezin da automatizazio-daturik kargatu %2-(e)tik

en: Send
eu: Bidali

en: Trim
eu: Mozketa

en: Mute
eu: Mututu

en: Azimuth
eu: Azimut

en: Width
eu: Zabalera

en: Elevation
eu: Goratze

en: record %1 automation
eu: grabatu %1 automatizazioa

en: automation list: cannot load coordinates from XML, all points ignored
eu: automatizazio-zerrenda: XML-ren koordenatuak ezin dira kargatu, puntu guztiak alde batera utzi dira

en: automation list: no x-coordinate stored for control point (point ignored)
eu: automatizazio-zerrenda: x-koordenaturik ez da gorde kontrol-punturako (puntua alde batera utzi da)

en: automation list: no y-coordinate stored for control point (point ignored)
eu: automatizazio-zerrenda: y-koordenaturik ez da gorde kontrol-punturako (puntua alde batera utzi da)

en: AutomationList: passed XML node called %1, not "AutomationList" - ignored
eu: AutomatizazioZerrenda: %1 deituriko XML nodoa gainditu da, ez “AutomatizazioZerrenda” - alde batera utzi da

en: Session: could not create butler thread
eu: Saioa: ezin izan da morroi-haria sortu

en: Butler read ahead failure on dstream %1
eu: Morroiak akatsa ikusi du %1 dstream-ean

en: Butler write-behind failure on dstream %1
eu: Morroiaren idazte-akatsa %1 dstream-ean

en: Control protocol %1 was already active.
eu: %1 kontrol-protokoloa jada abian zegoen.

en: Control protocol support for %1 failed to activate
eu: %1(e)n kontrol-protokoloarentzako laguntza ezin izan da aktibatu

en: control protocol name "%1" has no descriptor
eu: “%1” kontrol-protokolo izenak deskriptorerik ez du

en: control protocol name "%1" could not be initialized
eu: “%1” kontrol-protokolo izena ezin izan da abiarazi

en: Instantiating mandatory control protocol %1
eu: Derrigorrezko %1 kontrol-protokoloa instantzializatzen

en: looking for control protocols in %1
eu: kontrol-protokoloak %1-(e)n bilatzen

en: Control protocol %1 not usable
eu: %1 kontrol-protokoloa ez erabilgarria

en: Control surface protocol discovered: "%1"
eu: Kontrol gainazal-protokolo aurkitua: “%1”

en: ControlProtocolManager: cannot load module "%1" (%2)
eu: KontrolProtokoloKudeatzailea: ezin da “%1” modulua kargatu (%2)

en: ControlProtocolManager: module "%1" has no descriptor function.
eu: KontrolProtokoloKudeatzailea: “%1” moduluak deskriptore-funtziorik ez du.

en: Control protocol "%1" has no descriptor
eu: %1 kontrol-protokoloa deskriptorerik ez du

en: Convolver: IR "%1" no usable audio-channels sound.
eu: Konboluzioa: “%1” IR audio-kanal soinua ez erabilgarria.

en: Convolver: IR "%1" file too long.
eu: Konboluzioa: “%1” IR fitxategia luzeegia da.

en: CycleTimer::get_mhz(): can't open /proc/cpuinfo
eu: ZikloTenporizadorea::hartu_mhz(): ezin da /proc/cpuinfo ireki

en: CycleTimer::get_mhz(): cannot locate cpu MHz in /proc/cpuinfo
eu: ZikloTenporizadorea::hartu_mhz(): ezin da cpu MHz /proc/cpuinfo-n aurkitu

en: cannot locate cpu MHz in /proc/cpuinfo
eu: ezin da cpu MHz hemen aurkitu: /proc/cpuinfo

en: unknown
eu: ezezaguna

en: main outs
eu: irteera nagusiak

en: listen
eu: entzun

en: DiskReader %1: when overwriting(1), cannot read %2 from playlist at sample %3
eu: %1 DiskoIrakurlea: gainidazterakoan(1), ezin da %2 irakurri %3 laginean dagoen erreprodukzio-zerrendatik

en: DiskReader %1: when overwriting(2), cannot read %2 from playlist at sample %3
eu: %1 DiskoIrakurlea: gainidazterakoan(2), ezin da %2 irakurri %3 laginean dagoen erreprodukzio-zerrendatik

en: DiskReader %1: cannot read %2 from playlist at sample %3
eu: %1 DiskoIrakurlea: ezin da %2 irakurri %3 laginean dagoen erreprodukzio-zerrendatik

en: DiskReader %1: when refilling, cannot read %2 from playlist at sample %3
eu: %1 DiskoIrakurlea: berriro betetzerakoan, ezin da %2 irakurri %3 laginean dagoen erreprodukzio-zerrendatik

en: DiskReader %1: when refilling, cannot write %2 into buffer
eu: %1 DiskoIrakurlea: berriro betetzerakoan, ezin da %2 idatzi bufferrean

en: AudioDiskstream %1: cannot write to disk
eu: %1 DiskoAudioa: ezin da diskoan idatzi

en: MidiDiskstream %1: cannot write to disk
eu: MidiDiskstream %1: ezin da diskoan idatzi

en: %1:%2 new capture file not initialized correctly
eu: %1:%2 kaptura-fitxategi berria ez da behar bezala hasieratu

en: AudioDiskstream: channel %1 out of range
eu: DiskoAudioa: %1 kanala barrutitik kanpo

en: AudioDiskstream "%1": cannot flush captured data to disk!
eu: “%1” DiskoAudioa: ezin dira kapturatutako datuak diskotik hustu!

en: Could not get port for export channel "%1", dropping the channel
eu: Ezin izan da “%1” esportazio-kanalerako ataka lortu, kanala jaregiten

en: Export failed: %1
eu: Esportazioak huts egin du: %1

en: Existing export folder for this session (%1) does not exist - ignored
eu: Saio honen esportazio-karpeta (%1) ez da eistitzen - alde batera utzi da

en: No Time
eu: Ordurik ez

en: Invalid time format
eu: Ordu-formatu baliogabea

en: No Date
eu: Datarik ez

en: Invalid date format
eu: Data-formatu baliogabea

en: Something else
eu: Beste zerbait

en: Any
eu: Edozein

en: Lossless (linear PCM)
eu: Galerarik gabekoa (PCM lineala)

en: Lossy compression
eu: Galeradun konpresioa

en: Lossless compression
eu: Galerarik gabeko konpresioa

en: Session rate
eu: Saio-tasa

en: normalize loudness
eu: normalizatu bolumena

en: normalize peak
eu: normalizatu gailurra

en: trim
eu: mozketa

en: trim start
eu: mozketaren hasiera

en: trim end
eu: mozketaren amaiera

en: Shaped Noise
eu: Zarata moduan

en: Triangular
eu: Triangeluarra

en: Rectangular
eu: Angeluzuzena

en: float
eu: aldakorra

en: double
eu: bikoitza

en: 8-bit unsigned
eu: Sinatu gabeko 8-bit

en: Vorbis sample format
eu: Vorbis lagin-formatua

en: No sample format
eu: Lagin-formaturik ez

en: File %1 uploaded to %2
eu: %1 fitxategia %2-(e)ra igo da

en: upload to Soundcloud failed. Perhaps your email or password are incorrect?
eu: Soundcloud-era igotzeak huts egin du. Agian zure e-posta edo pasahitza oker daude?

en: an error occurred while writing a TOC/CUE file: %1
eu: errorea gertatu da TOC/CUE fitxategi bat idazterakoan: %1

en: Cannot convert %1 to Latin-1 text
eu: Ezin da %1 Latin-1 testura bihurtu

en: Searching for export formats in %1
eu: %1-(e)n esportazio-formatuak bilatzen

en: Unable to create export format directory %1: %2
eu: %1 esportazio formatu-direktorioa sortzeko ezgai: %2

en: Unable to remove export preset %1: %2
eu: %1 esportazio-formatua ezabatzeko ezgai: %2

en: Selection
eu: Hautaketa

en: Unable to rename export format %1 to %2: %3
eu: Esportazio-fitxategia %1-(e)tik %2-(e)ra berrizendatzeko ezgai: %3

en: Unable to remove export profile %1: %2
eu: %1 esportazio-profila ezabatzeko ezgai: %2

en: empty format
eu: formatu hutsa

en: Cannot load export format from %1
eu: Ezin da esportazio-formatua hemendik kargatu: %1

en: Cannot export format read from %1
eu: Ezin da esportazio formatua hemendik irakurri: %1

en: Ignored format '%1': encoder is not available
eu: Ezikusitako '%1' formatua: kodetzailea ez dago eskuragarri

en: No timespan has been selected!
eu: Ez da denbora-tarterik hautatu!

en: No channels have been selected!
eu: Ez da kanalik hautatu!

en: Some channels are empty
eu: Kanal batzuk hutsik daude

en: Destination folder does not exist.
eu: Helburuko karpeta ez dago.

en: No format selected!
eu: Formaturik ez da hautatu!

en: All channels are empty!
eu: Kanal guztiak hutsik daude!

en: One or more of the selected formats is not compatible with this system!
eu: Hautatutako formatu bat edo gehiago ez da sistema honekin bateragarria!

en: %1 supports only %2 channels, but you have %3 channels in your channel configuration
eu: %1(e)k %2 kanal bakarrik onartzen ditu, baina zure kanal-konfigurazioan %3 dituzu

en: there are already 1000 files with names like %1; versioning discontinued
eu: jada %1 izena duten 1000 fitxategi daude; bertsio-berritzea gelditu da

en: cannot rename file source from %1 to %2 (%3)
eu: ezin da fitxategi-iturburua %1-(e)tik %2-(e)ra berrizendatu (%3)

en: FileSource: search path not set
eu: FitxategiIturburua: bilatze-bidea ez da ezarri

en: FileSource: "%1" is ambiguous when searching
eu: IturburuFitxategia: “%1” anbiguoa da bilatzerakoan

en: Filesource: cannot find required file (%1)
eu: FitxategiIturburua: ezin da beharrezko fitxategia aurkitu (%1)

en: Filesource: cannot find required file (%1): %2
eu: FitxategiIturburua: ezin da beharrezko fitxategia aurkitu (%1): %2

en: Filesource: cannot check for existing file (%1): %2
eu: FitxategiIturburua: ezin da dagoen fitxategia egiaztatu (%1): %2

en: Programming error! %1 tried to rename a file over another file! It's safe to continue working, but please report this to the developers.
eu: Programazio-errorea! %1 fitxategi bat beste fitxategi batengatik berrizendatzen saiatu da! Lanean jarraitzea segurua da, baina garatzaileei honen berri eman iezaiezu.

en: cannot rename file %1 to %2 (%3)
eu: ezin da %1 horrela berrizendatu: %2 (%3)

en: Cannot create Configuration directory %1 - cannot run
eu: Ezin da %1 konfigurazio-direktorioa sortu - ezin da exekutatu

en: Configuration directory %1 already exists and is not a directory/folder - cannot run
eu: %1 konfigurazio-direktorioa jada badago eta ez da direktorio/karpeta bat - ezin da exekutatu

en: Cannot create cache directory %1 - cannot run
eu: Ezin da %1 cache-direktorioa sortu - ezin da exekutatu

en: Cache directory %1 already exists and is not a directory/folder - cannot run
eu: %1 cache-direktorioa jada badago eta ez da direktorio/karpeta bat - ezin da exekutatu

en: ARDOUR_DLL_PATH not set in environment - exiting
eu: ARDOUR_DLL_PATH ez da kokatu - irteten

en: Cannot determine %1 package directory
eu: Ezin da %1 pakete-direktorioa zehaztu

en: ARDOUR_CONFIG_PATH not set in environment
eu: ARDOUR_CONFIG_PATH ez da kokatu

en: ARDOUR_DATA_PATH not set in environment
eu: ARDOUR_DATA_PATH ez da kokatu

en: filter: error creating name for new file based on %1
eu: iragazketa: errorea %1 -(e)n oinarritutako fitxategi berria sortzerakoan

en: filter: error creating new file %1 (%2)
eu: iragazketa: errorea %1 fitxategi berria sortzerakoan (%2)

en: cannot check session path %1 (%2)
eu: ezin da %1-(e)n saio-bidea egiaztatu (%2)

en: cannot check statefile %1 (%2)
eu: ezin da %1-(e)n fitxategi-egoera egiaztatu (%2)

en: %1 is not a snapshot file
eu: %1 ez da argazki-fitcategia

en: cannot determine current working directory (%1)
eu: ezin da uneko lan-direktorioa zehaztu (%1)

en: unknown file type for session %1
eu: fitxategi-mota ezezaguna %1 saiorako

en: Archive is empty
eu: Fitxategia hutsik dago

en: Archive does not contain a session folder
eu: Artxiboak saio-karpetarik ez dauka

en: Archive does not contain a valid session structure
eu: Artxiboak ez dauka baliozko saio-egiturarik

en: Archive does not contain a session file
eu: Artxiboak saio-fitxategirik ez dauka

en: Destination '%1' already exists.
eu: ‘%1’ helburua jada badago.

en: Extracted session-archive to '%1'.
eu: Saio-fitxategia ‘%1’-(e)ra atera da.

en: Error reading file-archive
eu: Errorea fitxategi-artxiboa irakurtzerakoan

en: Error extracting file-archive
eu: Errorea fitxategi-artxiboa ateratzerakoan

en: No Error
eu: Errorerik ez

en: File extension is not %1
eu: Fitxategi-luzapena ez da %1

en: Destination folder already exists.
eu: Helburuko karpeta jada badago.

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Could not set system open files limit to "unlimited"
eu: Ezin izan da sistemaren fitxategi irekiak “mugagabe”ra mugatu

en: Could not set system open files limit to %1
eu: Ezin izan da sistemaren fitxategi irekiak %1(e)ra mugatu

en: Your system is configured to limit %1 to %2 open files
eu: Zure sistema %1 %2 fitxategi irekira mugatzeko konfiguratuta dago

en: Could not get system open files limit (%1)
eu: Ezin izan da sistemaren fitxategi irekien muga eskuratu (%1)

en: Could not set system open files limit. Current limit is %1 open files
eu: Ezin izan da sistemaren fitxategi irekien muga ezarri. Fitxategi irekien oraingo muga: %1

en: Loading configuration
eu: Konfigurazioa kargatzen

en: Monitor
eu: Monitore

en: Virtual Keyboard
eu: Teklatu birtuala

en: Control
eu: Kontrola

en: FaderPort Recv
eu: FaderAtaka Jaso

en: FaderPort Send
eu: FaderAtaka Bidal

en: FaderPort2 Recv
eu: FaderAtaka2 Jaso

en: FaderPort2 Send
eu: FaderAtaka2 Bidal

en: FaderPort8 Recv
eu: FaderAtaka8 Jaso

en: FaderPort8 Send
eu: FaderAtaka8 Bidal

en: FaderPort16 Recv
eu: FaderAtaka16 Jaso

en: FaderPort16 Send
eu: FaderAtaka16 Bidal

en: Could not graph to file (%1)
eu: Ezin izan da fitxategia grafizatu (%1)

en: Cannot find new filename for imported file %1
eu: Ezin da inportatutako %1 fitxategirako fitxategi-izen berria aurkitu

en: Could not find a source for %1 even though we are updating this file!
eu: Ezin izan da %1-(e)rako iturbururik aurkitu fitxategi hau eguneratzen ari garen arren!

en: Unable to create file %1 during import
eu: %1 fitxategia inportazioan sortzeko ezgai

en: Resampling %1 from %2kHz to %3kHz
eu: %1 %2kHz-tatik %3kHz-tara birlagintzen

en: Copying %1
eu: %1 kopiatzen

en: Track %1 of %2 contained no usable MIDI data
eu: %2-(e)ko %1 pistak ez zeukan MIDI datu erabilgarririk

en: MIDI file could not be written (best guess: %1)
eu: Ezin izan da MIDI fitxategia idatzi (egokiena: %1)

en: Import: cannot open input sound file "%1"
eu: Inportazioa: ezin da “%1” soinu-fitxategia ireki

en: Import: error opening MIDI file
eu: Inportazioa: errorea MIDI fitxategia irekitzerakoan

en: Import: file contains no channels.
eu: Inportazioa: fitxategiak kanalik ez du.

en: Loading MIDI file %1
eu: %1 MIDI fitxategia kargatzen

en: Failed to remove some files after failed/cancelled import operation
eu: Fitxategi batzuk kentzeak huts egin du inportazio-eragiketa huts egin/ezeztatu ondoren

en: PT Import : MISSING `%1`, inserting ref to missing source
eu: PT Inportazioa: ‘%1’ FALTAN, falta den iturburuari erreferentzia txertatzen

en: PT Import : MISSING `%1`, please check Audio Files
eu: PT Inportazioa: ‘%1’ EZ DAGO, egiaztatu audio-fitxategiak

en: Failed to find any audio for PT import
eu: Ezin izan da PT inportaziorako audiorik aurkitu

en: Failed to load one or more of the audio files for PT import, see above list
eu: Ezin izan da PT inportaziorako audio-fitxategi bat edo gehiago kargatu, ikus goiko zerrenda

en: All audio files found for PT import!
eu: Audio-fitxategi guztiak PT inportaziorako aurkitu dira!

en: PTImport: UINT_MAX routes? impossible!
eu: PTInportazioa: UINT_MAX bideratzeak? Ezinezkoa!

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: %1 - cannot find any track/bus with the ID %2 to connect to
eu: %1 - ezin da %2 ID-a duten pista/busik aurkitu konektatzeko

en: IO: cannot disconnect port %1 from %2
eu: SI: ezin da %1 ataka %2-(e)tik deskonektatu

en: IO: cannot register input port %1
eu: SI: ezin da %1 sarrera-ataka erregistratu

en: IO: cannot register output port %1
eu: SI: ezin da %1 irteera-ataka erregistratu

en: incorrect XML node "%1" passed to IO object
eu: “%1” XML nodo okerra SI objektura pasa da

en: in
eu: sarrera

en: out
eu: irteera

en: input
eu: sarrera

en: output
eu: irteera

en: Unknown bundle "%1" listed for %2 of %3
eu: “%1” konexio-sorta ezezaguna %2-(e)tik %2-(e)ra zerrendatuta

en: Bundle %1 was not available - "%2" used instead
eu: %1 konexio-sorta ez dago erabilgarri - bere ordez “%2” erabili da

en: No %1 bundles available as a replacement
eu: %1 konexio-sortarik ez dago erabilgarri ordezkari izateko

en: %1: cannot create I/O ports
eu: %1: ezin da S/I atarik sortu

en: IO: badly formed string in XML node for inputs "%1"
eu: SI: gaizki eratutako katea XML nodoan “%1” sarreretarako

en: bad input string in XML node "%1"
eu: sarrera-kate okerra “%1” XML nodoan

en: IO: badly formed string in XML node for outputs "%1"
eu: SI: gaizki eratutako katea XML nodoan “%1” irteeretarako

en: IO: bad output string in XML node "%1"
eu: SI: irteera-kate okerra “%1” XML nodoan

en: Out
eu: Irteera

en: In
eu: Sarrera

en: %s in
eu: %s sarrera

en: %s out
eu: %s irteera

en: send
eu: bidali

en: insert
eu: txertatu

en: return
eu: itzuli

en: LADSPA: Unable to open module:
eu: LADSPA: Modulua irekitzeko ezgai:

en: LADSPA: module has no descriptor function.
eu: LADSPA: moduluak deskriptore-funtziorik ez du.

en: LADSPA: plugin has gone away since discovery!
eu: LADSPA: plugina jada ez da aurkitu geroztik!

en: LADSPA: "%1" cannot be used, since it cannot do inplace processing
eu: LADSPA: “%1” ezin da erabili ezin duelako prozesatze zuzena egin

en: illegal parameter number used with plugin "%1". This may indicate a change in the plugin design, and presets may be invalid
eu: “%1” pluginarekin erabilitako parametro-zenbaki baliogabea. Honek pluginaren diseinuan aldaketaren bat adierazi dezake, eta aurrezarpenak baliogabeak izan daitezke

en: Bad node sent to LadspaPlugin::set_state
eu: Nodo okerra hona bidali da: LadspaPlugina::zehaztu_egoera

en: LADSPA: no ladspa port number
eu: LADSPA: ladspa ataka-zenbakirik ez

en: LADSPA: no ladspa port data
eu: LADSPA: ladspa ataka-daturik ez

en: Could not locate HOME.  Preset not removed.
eu: Ezin izan da ETXEA aurkitu. Aurrezarpena ez da ezabatu.

en: Could not create %1.  Preset not saved. (%2)
eu: Ezin izan da %1 sortu. Aurrezarpena ez da gorde. (%2)

en: Error saving presets file %1.
eu: Errorea %1 aurrezarpen-fitxategia gordetzerakoan.

en: Could not locate HOME.  Preset not saved.
eu: Ezin izan da ETXEA aurkitu. Aurrezarpena ez da gorde.

en: You cannot put a CD marker at this position
eu: Ezin duzu CD markatzailea posizio honetan jarri

en: incorrect XML node passed to Location::set_state
eu: XML nodo okerra hona pasa da: Kokalekua::zehaztu_egoera

en: XML node for Location has no ID information
eu: Kokalekuaren XML nodoak ez du ID informaziorik

en: XML node for Location has no name information
eu: Kokalekuaren XML nodoak ez du izen informaziorik

en: XML node for Location has no start information
eu: Kokalekuaren XML nodoak ez du hasiera informaziorik

en: XML node for Location has no end information
eu: Kokalekuaren XML nodoak ez du bukaera informaziorik

en: XML node for Location has no flags information
eu: Kokalekuaren XML nodoak ez du marka informaziorik

en: Locations: attempt to use unknown location as selected location
eu: Kokalekuak: kokaleku ezezaguna hautatutako kokalekua bezala erabiltzeko saiakera egin da

en: incorrect XML mode passed to Locations::set_state
eu: XML modu okerra hona pasa da: Kokalekuak::zehaztu_egoerak

en: session
eu: saioa

en: could not load location from session file - ignored
eu: ezin izan da saio-fitxategiaren kokalekua kargatu - alde batera utzi da

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Range
    start:
eu: Barrutiaren
    hasiera:

en: 
    end:
eu: 
    amaiera:

en: The location is the Punch range. It will be imported as a normal range.
    You may rename the imported location:
eu: Kokalekua grabazio-tartearen eremua da. Eremu normala bezala inportatuko da.
    Inportatutako kokalekua berrizendatu dezakezu:

en: The location is a Loop range. It will be imported as a normal range.
    You may rename the imported location:
eu: Kokapena Loop barrutia da. Barruti normala bezala inportatuko da.
    Inportatutako kokapena berrizendatu dezakezu:

en: A location with that name already exists.
    You may rename the imported location:
eu: Izen hori duen kokalekua jada badago.
    Inportatutako kokalekua berrizendatu dezakezu:

en: LTCFileReader: cannot open file "%1"
eu: LTCFitxategiIrakurgailua: ezin da “%1” fitxategia ireki

en: LTCFileReader: cannot open file "%1" (%3)
eu: LTCFitxategiIrakurgailua: ezin da “%1” fitxategia ireki (%3)

en: LTCFileReader: "%1" is an empty audio file
eu: LTCFitxategiIrakurgailua: “%1” audio-fitxategia hutsik dago

en: LTCFileReader:: invalid audio channel selected
eu: LTCFitxategiIrakurgailua:: hautatutako audio-kanala baliogabea da

en: Script with given name was not found
eu: Ez da emandako izenarekin script-ik aurkitu

en: Failed to instantiate Lua Processor
eu: Lua prozesatzailea instantziatzeak huts egin du

en: Failed to load Lua script from session state.
eu: Lua script-a saioaren egoeratik kargatzeak huts egin du.

en: Session State for LuaProcessor did not include a Lua script.
eu: LuaProzasatzailearen saio-egoerak Lua script-ik ez du.

en: Invalid/incompatible Lua script found for LuaProcessor.
eu: Lua script baliogabea/bateraezina aurkitu da LuaProzesatzailearentzat.

en: Bad node sent to LuaProc::set_state
eu: Nodo okerra hona bidali da: LuaProc::zehaztu_egoera

en: LuaProc: port has no symbol, ignored
eu: LuaProc: atakak ikurrik ez du, alde batera utzi da

en: LuaProc: port has no value, ignored
eu: LuaProc: atakak baliorik ez du, alde batera utzi da

en: Unable to create LuaProc presets directory
eu: LuaProc aurrezarpen-direktorioa sortzeko ezgai

en: Script '%1' has no valid descriptor.
eu: ‘%1’ script-ak deskriptore baliogabea du.

en: Meter
eu: Metrika

en: Change has no note, using note ID
eu: Aldaketak notarik ez du, ID nota bat erabiltzen

en: Change has no note or note ID
eu: Aldaketak notarik ez du

en: No NoteID found for note property change - ignored
eu: NotaID-rik ez da aurkitu notaren ezaugarri-aldaketerako - alde batera utzi da

en: No SysExID found for sys-ex property change - ignored
eu: SysExID-rik ez da aurkitu sys-ex ezaugarrien aldaketarako - alde batera utzi da

en: Loading %1 MIDI patch from %2 | Loading %1 MIDI patches from %2
eu[0]: MIDI patch %1 %2-(e)tik kargatzen
eu[1]: %1 MIDI patch %2-(e)tik kargatzen

en: Unloading %1 MIDI patch from %2 | Unloading %1 MIDI patches from %2
eu[0]: MIDI patch %1 %2-(e)tik deskargatzen
eu[1]: %1 MIDI patch %2-(e)tik deskargatzen

en: Error parsing MIDI patch file %1
eu: %1 MIDI patch-fitxategia analizatzen

en: Duplicate MIDI device `%1' in `%2' ignored
eu: ‘%1’ MIDI gailua ‘%2’-(e)n bikoiztea alde batera utzi da

en: Removing MIDI patch file %1
eu: %1 MIDI patch-fitxategia kentzen

en: Scene
eu: Eszena

en: Missing parameter property on InterpolationStyle
eu: InterpolazioEstiloaren parametro-ezaugarria falta da

en: Missing style property on InterpolationStyle
eu: InterpolazioEstiloaren estilo-ezaugarria falta da

en: Missing parameter property on AutomationState
eu: AutomatizazioEgoeraren parametro-ezaugarria falta da

en: Missing state property on AutomationState
eu: AutomatizazioEgoeraren egoera-ezaugarria falta da

en: MIDI stretch created non-MIDI source
eu: MIDI tarteaak ez-MIDI iturburua sortu du

en: monitor dim
eu: pantaila distira

en: monitor cut
eu: monitore mozketa

en: monitor mono
eu: mono monitorea

en: monitor dim level
eu: pantailaren distira maila

en: monitor solo boost level
eu: solo monitorearen indartze maila

en: cut control %1
eu: %1 mozketa-kontrola

en: dim control
eu: pantaila distiraren kontrola

en: polarity control
eu: polaritate-kontrola

en: solo control
eu: solo-kontrola

en: MPEG Layer %1 (%2 kbps)
eu: MPEG geruza %1 (%2 kbps)

en: Unknown rate/drop value %1 in incoming MTC stream, session values used instead
eu: %1-(e)ko tasa/jaitsiera ezezaguna MTC sarrerako korrontean, saio-balioak erabili dira horren ordez

en: capture
eu: kapturatu

en: paste
eu: itsatsi

en: duplicate region
eu: bikoiztu eremua

en: insert file
eu: txertatu fitxategia

en: insert region
eu: sartu eremua

en: drag region brush
eu: arrastatu eremu eskuila

en: region drag
eu: eremua arrastatzea

en: selection grab
eu: hautaketa puntuala

en: region fill
eu: eremuaren betetzea

en: fill selection
eu: bete hautaketa

en: create region
eu: sortu eremua

en: region copy
eu: eremuaren kopia

en: fixed time region copy
eu: denbora finkoaren eremuaren kopia

en: Pannable given XML data for %1 - ignored
eu: %1-(r)entzat paneatutako XML datuak - alde batera utzi da

en: looking for panners in %1
eu: paneagailuak %1-(e)n bilatzen

en: Panner discovered: "%1" in %2
eu: Paneagailua aurkitu da: “%1” %2-(e)n

en: PannerManager: cannot load module "%1" (%2)
eu: PaneagailuKudeatzailea: ezin da “%1” modulua kargatu (%2)

en: PannerManager: module "%1" has no descriptor function.
eu: PaneagailuKudeatzailea: “%1” moduluak deskriptore funtziorik ez du.

en: no panner discovered for in/out = %1/%2
eu: paneagailurik ez da aurkitu sarrerarako/irteerarako = %1/%2

en: No panner found: check that panners are being discovered correctly during startup.
eu: Paneagailurik ez da aurkitu: egiaztatu abiaraztean panelak zuzen deskubritzen ari direla.

en: select panner: %1
eu: hautatu paneagailua: %1

en: Unknown panner plugin "%1" found in pan state - ignored
eu: “%1” paneagailuaren plugin ezezaguna aurkitu da pan-egoeran - alde batera utzi da

en: panner plugin node has no type information!
eu: paneagailuaren plugin nodoak ez dauka informazio motarik!

en: Invert
eu: Alderantzikatu

en: Input
eu: Sarrera

en: Disk
eu: Diskoa

en: Note|C
eu: C

en: Note|C#
eu: C#

en: Note|D
eu: D

en: Note|D#
eu: D#

en: Note|E
eu: E

en: Note|F
eu: F

en: Note|F#
eu: F#

en: Note|G
eu: G

en: Note|G#
eu: G#

en: Note|A
eu: A

en: Note|A#
eu: A#

en: Note|B
eu: B

en: region state node has no ID, ignored
eu: eremuaren egoera-nodoak ID-rik ez du, alde batera utzi da

en: Playlist: cannot create region from XML
eu: Erreprodukzio-zerrenda: ezin da XML-tik eremua sortu

en: No playlist ID in PlaylistSource XML!
eu: Erreprodukzio-zerrenda ID-rik ez XML ErreprodukziozerrendaIturburuan!

en: Could not construct playlist for PlaylistSource from session data!
eu: Ezin izan da ErreprodukzioZerrendaIturbururen erreprodukzio-zerrenda eraiki saio-datuetatik!

en: Trying to remove nonexistent preset.
eu: Existitzen ez den aurrezarpena ezabatzen saiatzen.

en: Cannot remove plugin factory preset.
eu: Ezin da plugin-aren jatorrizko aurrezarpena ezabatu.

en: Preset with given name already exists.
eu: Izen hori duen aurrezarpena jada badago.

en: Plugin Enable
eu: Plugina gaitzea

en: PluginInsert: VST Bypass failed, falling back to host bypass.
eu: PluginIntsertoa: VST saihesbideak huts egin du, ostalariaren saihesbidera erorita.

en: programming error:
eu: programazio-errorea:

en: XML node describing plugin is missing the `type' field
eu: Plugina deskribatzen duen XML nodoari ‘idatzi’ eremua falta zaio

en: unknown plugin type %1 in plugin insert state
eu: %1 plugin-mota ezezaguna plugin intsertoaren egoeran

en: Plugin has no unique ID field
eu: Pluginak ez dauka ID eremu esklusiborik

en: Found a reference to a plugin ("%1") that is unknown.
    Perhaps it was removed or moved since it was last used.
eu: Ezezaguna den plugin baten (“%1”) erreferentzia aurkitu da.
    Agian ezabatu edo mugitu da azkenekoz erabili zenetik.

en: PluginInsert: Auto: no ladspa port number
eu: PluginIntsertoa: Auto: ladspa ataka-zenbakirik ez

en: PluginInsert: Auto: port id out of range
eu: PluginIntsertoa: Auto: atakaren id-a barrutitik kanpo

en: PluginInsert: automatable control %1 not found - ignored
eu: PluginIntsertoa: %1 automatizatutako kontrola ez da aurkitu - alde batera utzi da

en: Discovering Plugins
eu: Pluginak bilatzen

en: Scanning LADSPA Plugins
eu: LADSPA pluginak eskaneatzen

en: Scanning Lua DSP Processors
eu: Lua DSP prozesatzaileak eskaneatzen

en: Scanning LV2 Plugins
eu: LV2 pluginak eskaneatzen

en: Scanning Windows VST Plugins
eu: Windows VST pluginak eskaneatzen

en: Discovering Windows VST Plugins
eu: Windows VST pluginak bilatzen

en: Scanning Linux VST Plugins
eu: Linux VST pluginak eskaneatzen

en: Discovering Linux VST Plugins
eu: Linux VST pluginak bilatzen

en: Scanning Mac VST Plugins
eu: Mac VST pluginak eskaneatzen

en: Discovering Mac VST Plugins
eu: Mac VST pluginak bilatzen

en: VST Blacklist:
eu: VST zerrenda beltza:

en: VST Blacklist:
eu: VST zerrenda beltza:

en: Scanning AU Plugins
eu: AU pluginak eskaneatzen

en: Discovering AU Plugins
eu: AU pluginak bilatzen

en: Plugin Scan Complete...
eu: Plugin-eskaneatzea burututa…

en: Indexing Plugins...
eu: Pluginak indexatzen…

en: Could not parse rdf file: %1
eu: Ezin izan da rdf fitxategia analizatu: %1

en: LADSPA: cannot load module "%1" (%2)
eu: LADSPA: ezin da “%1” modulua kargatu (%2)

en: LADSPA: module "%1" has no descriptor function.
eu: LADSPA: “%1” moduluak deskriptore-funtziorik ez du.

en: Disabled WindowsVST scan (safe mode)
eu: WindowsVST eskaneatzea desgaituta (modu segurua)

en: --- Windows VST plugins Scan: %1
eu: — Windows VST plugin-eskaneatzea: %1

en: --- Windows VST plugins Scan Done
eu: — Windows VST plugin-eskaneatzea eginda

en: cannot open dll
eu: dll ezin da ireki

en: invalid dll, file too small
eu: dll baliogabea, fitxategia txikiegia da

en: not a dll
eu: ez da dll bat

en: cannot determine dll type
eu: ezin da dll mota zehaztu

en: cannot read dll PE header
eu: ezin da dll PE goiburua irakurri

en: invalid dll PE header
eu: dll PE goiburu baliogabea

en: Native Architecture
eu: Jatorrizko arkitektura

en: Unknown Architecture
eu: Arkitektura ezezaguna

en:  *  %1 (cache only)
eu:  *  %1 (cachea bakarrik)

en:  -> Cannot get Windows VST information, plugin ignored.
eu:  -> Ezin da Windows VST informazioa lortu, plugina alde batera utzi da.

en: VST plugin %1 does not support processReplacing, and cannot be used in %2 at this time
eu: %1 VST pluginak ez du onartzen prozesuarenOrdezkatzea, eta ezin da %2-(e)n erabili une honetan

en: Ignoring duplicate Windows VST plugin "%1"
eu: Windows VST pluginaren kopia alde batera uzten

en:  -> OK (VST Plugin "%1" was added).
eu:  -> Ados (“%1” VST plugina gehitu da).

en: Disabled MacVST scan (safe mode)
eu: MacVST eskaneatzea desgaituta (modu segurua)

en: Mac VST plugin %1 does not support processReplacing, and so cannot be used in %2 at this time
eu: %1 Mac VST pluginak ez du onartzen prozesuarenOrdezkatzea, eta ezin da %2-(e)n erabili une honetan

en: Disabled LinuxVST scan (safe mode)
eu: LinuxVST eskaneatzea desgaituta (modu segurua)

en: linuxVST plugin %1 does not support processReplacing, and so cannot be used in %2 at this time
eu: %1 linuxVST pluginak ez du onartzen prozesuarenOrdezkatzea, eta ezin da %2-(e)n erabili une honetan

en: unknown plugin status type "%1" - all entries ignored
eu: plugin mota ezezaguna “%1” - alde batera utzita

en: unknown plugin type "%1" - ignored
eu: “%1” plugin-mota ezezaguna - alde batera utzi da

en: Loading plugin order file %1
eu: %1 plugin-ordena fitxategia kargatzen

en: Cannot parse Plugin Order info from %1
eu: Ezin da pluginaren orden-informazioa %1-(e)tik analizatu

en: Could not save Plugin Order info to %1
eu: Ezin izan da pluginen ordenaren informazioa hemen gorde: %1

en: Could not save Plugin Tags info to %1
eu: Ezin izan da pluginen etiketeren informazioa hemen gorde: %1

en: Loading plugin meta data file %1
eu: %1 plugin metadatu-fitxategia kargatzen

en: Cannot parse plugin tag info from %1
eu: Ezin da pluginaren etiketa-informazioa %1-(e)tik analizatu

en: PluginManager::sanitize_tag could not tokenize string:
eu: PluginKudeatzailea::osasuntze_fitxa -k ezin izan du katea sinbolo bihurtu:

en: PluginManager: Could not tokenize string:
eu: PluginKudeatzailea: Ezin izan da katea sinbolo bihurtu:

en: could not reregister %1
eu: ezin izan da %1 erregistratu

en: BackendPort::connect (): invalid (null) port
eu: AtzealdeAtaka::konektatu (): ataka baliogabea (hutsa)

en: BackendPort::connect (): wrong port-type
eu: AtzealdeAtaka::konektatu (): ataka-tipo okerra

en: BackendPort::connect (): cannot inter-connect output ports.
eu: AtzealdeAtaka:konektatu (): ezin dira elkar lotu irteera-atakak.

en: BackendPort::connect (): cannot inter-connect input ports.
eu: AtzealdeAtaka:konektatu (): ezin dira elkar lotu sarrera-atakak.

en: BackendPort::connect (): cannot self-connect ports.
eu: AtzealdeAtaka:konektatu (): ezin dira bakarrik lotu atakak.

en: BackendPort::connect (): ports are already connected:
eu: AtzealdeAtaka:konektatu (): atakak jada konektatuta daude:

en: BackendPort::disconnect (): invalid (null) port
eu: AtzealdeAtaka::deskonektatu (): ataka baliogabea (hutsa)

en: BackendPort::disconnect (): ports are not connected:
eu: AtzealdeAtaka::deskonektatu (): atakak ez daude konektatuak:

en: BackendPort::port_is_physical (): invalid port.
eu: AtzealdeAtaka:ataka_fisikoa_da (): ataka baliogabea.

en: %1::register_port: Port already exists: (%2)
eu: %1::erregistro_ataka: Ataka jada badago: (%2)

en: %1::unregister_port: Failed to find port
eu: %1::erregistro-kentze_ataka: Ataka bilatzeak huts egin du

en: PortEngineSharedImpl: recovering from unclean shutdown, port registry is not empty.
eu: AtakaMotorPartekatzeInpl: itzaltze ez-garbi batetik berreskuratzen, ataka erregistroa ez dago hutsik.

en: %1::set_port_name: Invalid Port
eu: %1::zehaztu_ataka_izena: Ataka baliogabea

en: %1::set_port_name: Port with given name already exists
eu: %1::zehaztu_ataka_izena: Jada badago izen hori duen ataka

en: %1::get_port_name: invalid port
eu: %1::hartu_ataka_izena: ataka baliogabea

en: %1::get_port_flags: invalid port
eu: %1::hartu_ataka_adierazleak: ataka baliogabea

en: %1::get_port_property: invalid port
eu: %1::hartu_ataka_ezaugarria: ataka baliogabea

en: %1::set_port_property: invalid port
eu: %1::zehaztu_ataka_ezaugarria: ataka baliogabea

en: %1::connect: Invalid Source port: (%2)
eu: %1::konektatu: Iturburu ataka baliogabea: (%2)

en: %1::connect: Invalid Destination port: (%2)
eu: %1::konektatu: Helmuga ataka baliogabea: (%2)

en: %1::disconnect: invalid port
eu: %1::deskonektatu: ataka baliogabea

en: %1::connect: Invalid Source Port Handle
eu: %1::konektatu: Iturburu ataka baliogabe heldulekua

en: %1::connect: Invalid Destination Port: (%2)
eu: %1::konektatu: Helmuga Ataka baliogabea: (%2)

en: %1::disconnect_all: invalid port
eu: %1::deskonektatu_guztiak: ataka baliogabea

en: %1::disconnect_all: Invalid Port
eu: %1::deskonektatu_guztiak: Ataka baliogabea

en: %1::connected_to: Invalid Port
eu: %1::konektatu_hona: Ataka baliogabea

en: %1::physically_connected: Invalid Port
eu: %1::fisikoki_konektatua: Ataka baliogabea

en: %1::get_connections: Invalid Port
eu: %1::hartu_konekxioak: Ataka baliogabea

en: insert %1
eu: %1 intsertoa

en: XML node describing port insert is missing the `type' field
eu: Ataka-intsertoa deskribatzen duen XML nodoari ‘modua’ eremua falta zaio

en: non-port insert XML used for port plugin insert
eu: atakarik gabeko XML intsertoa erabili da atakadun plugin-intserto batentzat

en: a port with the name "%1" already exists: check for duplicated track/bus names
eu: “%1” izena duen ataka jada badago: egiaztatu pista/bus izen bikoiztuak dauden

en: No more ports are available. You will need to stop %1 and restart with more ports if you need this many tracks.
eu: Ez da ataka gehiagorik erabilgarri geratzen. %1 gelditu beharko duzu eta JACK ataka gehiagorekin berrabiarazi hainbeste pista behar badituzu.

en: AudioEngine: cannot register port "%1": %2
eu: AudioEngine: ezin da “%1” ataka erregistratu: %2

en: (unknown type)
eu: (mota ezezaguna)

en: (unknown error)
eu: (errore ezezaguna)

en: AudioEngine: cannot connect %1 (%2) to %3 (%4)
eu: AudioMotorra: ezin da %1 (%2) hona konektatu: %3 (%4)

en: Re-establising port %1 failed
eu: %1 ataka berrezartzeak huts egin du

en: Could not save MIDI port info to %1
eu: Ezin izan da MIDI atakaren informazioa hemen gorde: %1

en: Cannot load MIDI port info from %1
eu: Ezin da MIDI atakaren informazioa hemendik kargatu: %1

en: MIDI port info file %1 contains invalid information - please remove it.
eu: %1 MIDI ataka informazio-fitxategiak informazio baliogabea dauka - ezabatu ezazu.

en: Ambiguous latency for port '%1' (%2, %3)
eu: Latentzia zalantzagarria '%1' atakarentzat (%2, %3)

en: No %1 property flag in element %2
eu: %1 marka-ezaugarririk ez %2 elementuan

en: No child node with active property
eu: Ezaugarri aktibodun menpeko nodorik ez

en: Loading system configuration file %1
eu: %1 sistema-konfigurazio fitxategia kargatzen

en: %1: cannot read system configuration file "%2"
eu: %1: “%2” sistema-konfigurazio fitxategia ezin da irakurri

en: %1: system configuration file "%2" not loaded successfully.
eu: %1: “%2” sistema-konfigurazio fitxategia ez da ondo kargatu.

en: Your system %1 configuration file is empty. This probably means that there was an error installing %1
eu: Sistemaren %1 konfigurazio-fitxategia hutsik dago. Seguru asko honek %1 instalatzerakoan errorea egon dela esan nahi du

en: Loading user configuration file %1
eu: %1 erabiltzaile-konfigurazio fitxategia kargatzen

en: %1: cannot read configuration file "%2"
eu: %1: “%2” konfigurazio-fitxategia ezin da irakurri

en: %1: user configuration file "%2" not loaded successfully.
eu: %1: “%2” erabiltzaile-konfigurazio fitxategia ez da ondo kargatu.

en: your %1 configuration file is empty. This is not normal.
eu: zure %1 fitxategi-konfigurazioa hutsik dago. Hau ez da normala.

en: Config file %1 not saved
eu: %1 konfigurazio-fitxategia ez da gorde

en: Could not remove temporary config file at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da ezabatu konfigurazio-tenporal fitxategia "%1" bidean (%2)

en: Could not rename temporary config file %1 to %2 (%3)
eu: Ezin izan da berrizentadu %1 konfigurazio-tenporal fitxategia%2 gisa (%3)

en: Cannot open File "%1": %2
eu: “%1” fitxategia ezin da ireki: %2

en: Could not read file "%1".
eu: Ezin izan da “%1” fitxategia ireki.

en: cannot open recent session file %1 (%2)
eu: ezin da %1 azken saio-fitxategia ireki (%2)

en: Error reading recent session file %1 (%2)
eu: Errorea %1 azken saio-fitxategia irakurtzerakoan (%2)

en: Cannot open recent template file %1 (%2)
eu: Ezin da %1 azken txantiloi-fitxategia ireki (%2)

en: Error writing recent sessions file %1 (%2)
eu: Errorea %1 azken saio-fitxategia idazterakoan (%2)

en: Error writing saved template file %1 (%2)
eu: Errorea %1 gordetako txantiloi-fitxategia idazterakoan (%2)

en: programming error: RegionFactory::create() called with unknown Region type
eu: programazio-errorea: JatorrizkoEremua::sortu() deitu da eremu-mota ezezagunarekin

en: %1 compound-%2 (%3)
eu: %1 konposatua-%2 (%3)

en: %1 compound-%2.1 (%3)
eu: %1 konposatua-%2.1 (%3)

en: cannot create new name for region "%1"
eu: ezin da izen berria sortu “%1” eremuarentzat

en: Import: %1
eu: Inportazioa: %1

en: Import: src_new() failed : %1
eu: Inportazioa: src_new()-ek huts egin du : %1

en: return %1
eu: itzuli %1

en: unknown Processor type "%1"; ignored
eu: “%1” prozesatzaile-mota ezezaguna; alde batera utzi da

en: processor could not be created. Ignored.
eu: prozesatzailea ezin izan da sortu. Alde batera utzi da.

en: Bad node sent to Route::set_state() [%1]
eu: Nodo okerra hona bidali da: Bideratzea::zehaztu_egoera() [%1]

en: Pannable state found for route (%1) without a panner!
eu: Egoera paneagarria aurkitu da paneagailu gabeko bidearentzat (%1)!

en: Invalid Solo-Isolate propagation: from:%1 new:%2 - old:%3 = delta:%4
eu: Balio ez duen solo-bakartuko zabalkundea: hemendik:%1 berria:%2 - zaharra:%3 = delta:%4

en: Amp/Fader on Route '%1' went AWOL. Re-added.
eu: Anp/Fader bideko ‘%1’-(e)k postua utzi du. Berriro gehitu da.

en: Leveler
eu: Mailagailua

en: Compressor
eu: Konpresorea

en: Limiter
eu: Limitagailua

en: Ratio
eu: Erlazioa

en: You cannot subgroup MIDI tracks at this time
eu: Ezin dituzu MIDI pistak azpitaldekatu une honetan

en: You cannot subgroup tracks with different number of outputs at this time.
eu: Ezin dituzu irteera ezberdinak dituzten pistak azpitaldekatu une honetan.

en: tempoize: error reading data from %1 at %2 (wanted %3, got %4)
eu: tempo egitea: errorea %2-(e)n dagoen %1-(r)en datuak irakurtzerakoan (%3 nahi, %4 lortu)

en: error writing tempo-adjusted data to %1
eu: errorea tempora doitutako datuak %1-(e)n idazterakoan

en: Cannot create thread for TaskList!
eu: Ezin da ZereginZerrendarako haria sortu!

en: aux %1
eu: %1 osag

en: send %1
eu: %1 bidalketa

en: foldback %1
eu: %1 foldback-a

en: programming error: send created using role %1
eu: programazio-errorea: bidalketa %1 funtzioa erabiliz sortu da

en: Session initialization failed
eu: Saioa hasieratzeak huts egin du

en: Failed to load template/snapshot state
eu: Txantiloia/argazkia kargatzeak huts egin du

en: Failed to parse template/snapshot state
eu: Txantiloia/argazkia analizatzeak huts egin du

en: Failed to load state
eu: Egoera kargatzeak huts egin du

en: Cannot initialize session/engine: %1
eu: Ezin da saioa/motorra hasieratu: %1

en: Failed to create background threads.
eu: Atzeko planoaren hariak sortzeak huts egin du.

en: Invalid TempoMap in session-file.
eu: TempoMapa baliogabea saio-fitxategian.

en: Invalid or corrupt session state.
eu: Saio-egoera baliogabea edo hondatuta.

en: Port registration failed.
eu: Ataka erregistratzeak huts egin du.

en: Unexpected exception during session setup, possibly invalid audio/midi engine parameters. Please see stdout/stderr for details
eu: Saioaren konfigurazioan espero gabeko salbuespena gertatu da, audio/midi motorraren parametro baliogabeak izan litezke. Ikus stdout/stderr xehetasunentzat

en: Connect to engine
eu: Konektatu motorrera

en: Session loading complete
eu: Saioaren kargatzea burututa

en: Set up LTC
eu: Konfiguratu LTC

en: Set up Click
eu: Konfiguratu Klik

en: Set up standard connections
eu: Ezarri konexio estandarrak

en: could not setup Click I/O
eu: ezin izan da ezarri Klik S/I

en: cannot connect master output %1 to %2
eu: ezin da %1 master-irteera %2-(e)ra konektatu

en: Cannot remove monitor section while the engine is offline.
eu: Ezin da monitore-sekzioa ezabatu motorra deskonektaktuta dagoen bitarten.

en: Cannot create monitor section while the engine is offline.
eu: Ezin da monitore-sekzioa sortu motorra deskonektaktuta dagoen bitarten.

en: Cannot create monitor section. 'Monitor' Port name is not unique.
eu: Ezin da monitore-sekzioa sortu. ‘Monitorea’ ataka izena ez da esklusiboa.

en: cannot connect control input %1 to %2
eu: ezin da %1 kontrol-sarrera %2-(e)ra konektatu

en: The preferred I/O for the monitor bus (%1) cannot be found
eu: Monitore-busarentzat (%1) hobetsitako S/I-a ezin da aurkitu

en: cannot connect control output %1 to %2
eu: ezin da %1 kontrol-irteera %2-(e)ra konektatu

en: cannot create Auditioner: no auditioning of regions possible
eu: ezin da Entzungailua sortu: eremu-entzute posiblerik ez

en: Session: you can't use that location for auto punch (start <= end)
eu: Saioa: ezin duzu kokaleku hori erabili grabazio-tarte automatikorako (hasiera <= bukaera)

en: Session: you can't use that location for session start/end)
eu: Saioa: ezin duzu kokaleku hori saioaren hasiera/bukaerarako erabili

en: You cannot use this location for auto-loop because it has zero or negative length
eu: Ezin duzu kokaleku hau erabili loop automatikorako luzeera hutsa edo negatiboa duelako

en: programming error: session range removed!
eu: programazio-errorea: saio-barrutia ezabatuta!

en: feedback loop setup between %1 and %2
eu: berrelikadura loop-a %1 eta %2 artean ezarri da

en: Session: could not create new midi track.
eu: Saioa: ezin izan da midi pista berria sortu.

en: No more JACK ports are available. You will need to stop %1 and restart JACK with more ports if you need this many tracks.
eu: Ez da JACK ataka gehiagorik erabilgarri geratzen. %1 gelditu beharko duzu eta JACK ataka gehiagorekin berrabiarazi hainbeste pista behar badituzu.

en: Midi Bus
eu: Midi busa

en: cannot configure new midi bus input
eu: ezin da midi bus irteera berria konfiguratu

en: cannot configure new midi bus output
eu: ezin da midi bus irteera berria konfiguratu

en: Session: could not create new audio route.
eu: Saioa: ezin izan da audio-bideratze berria sortu.

en: cannot configure %1 in/%2 out configuration for new audio track
eu: ezin da %1 sarrera/%2 irteera konfiguratu audio-pista berrirako

en: Session: could not create new audio track.
eu: Saioa: ezin izan da audio-pista berria sortu.

en: Bus
eu: Busa

en: Session: UINT_MAX routes? impossible!
eu: Saio: UINT_MAX bideratzeak? Ezinezkoa!

en: Session: cannot create track/bus from template description
eu: Saioa: ezin da pistarik/busik sortu txantiloi-deskripziotik

en: Session: could not create new route from template
eu: Saioa: ezin izan da bideratze berria txantiloitik sortu

en: Adding new tracks/busses failed
eu: Pista/bus berriak gehitzeak huts egin du

en: Merging embedded file %1: name collision AND md5 hash collision!
eu: Kapsulatutako %1 fitxategia bateratzen: izen eta md5 hash talka!

en: There are already %1 recordings for %2, which I consider too many.
eu: Jada %2-(r)entzat %1 grabazio daude, eta gehiegi direla uste dut.

en: There are already many recordings for %1, resulting in a too long file-path %2.
eu: Jada %2-(r)entzat grabazio asko daude, eta %2 fitxategi-bidea luzeegia da.

en: send ID %1 appears to be in use already
eu: %1 bidaltze ID-a erabiltzen ari dela badirudi

en: aux send ID %1 appears to be in use already
eu: %1 bidaltze ID auxiliarra erabiltzen ari dela badirudi

en: return ID %1 appears to be in use already
eu: %1 itzultze ID-a erabiltzen ari dela badirudi

en: insert ID %1 appears to be in use already
eu: %1 intserto ID-a erabiltzen ari dela badirudi

en: Cannot write a range where end <= start (e.g. %1 <= %2)
eu: Ezin da barrutirik idatzi non bukaera <= hasiera den (adib. %1 <= %2)

en: Cannot write a range with no data.
eu: Ezin da daturik gabeko barrutirik idatzi.

en: cannot create new file "%1" for %2
eu: ezin da “%1” fitxategi berria sortu %2-(r)entzat

en: out %s
eu: %s irteera

en: out %<PRIu32>
eu: %<PRIu32> irteera

en: out %<PRIu32>+%<PRIu32>
eu: %<PRIu32>+%<PRIu32> irteera

en: in %s
eu: %s sarrera

en: in %<PRIu32>
eu: %<PRIu32> sarrera

en: in %<PRIu32>+%<PRIu32>
eu: %<PRIu32>+%<PRIu32> sarrera

en: cannot open click soundfile %1 (%2)
eu: ezin da %1 klik audio-fitxategia ireki (%2)

en: cannot read data from click soundfile
eu: ezin dira klik audio-fitxategiaren datuak irakurri

en: Tried to reconstitute a MementoCommand with no contents, failing. id=%1
eu: Edukirik gabeko MementoKomandoa berreraikitzen saiatu da, huts eginez. id = %1

en: Could not reconstitute MementoCommand from XMLNode. object type = %1 id = %2
eu: Ezin izan da MementoKomandoa XMLNodotik berreraiki. objektu mota = %1 id = %2

en: Could get object ID and type name for StatefulDiffCommand from XMLNode.
eu: Objektuaren ID eta motaren izena EgoeradunKomandoEzberd-erako lortu ahal izan da XMLNodotik.

en: Could not reconstitute StatefulDiffCommand from XMLNode. object type = %1 id = %2
eu: Ezin izan da EgoeradunKomandozEberd XMLNodotik berreraiki. objektu mota = %1 id = %2

en: %1: cannot part default session options "%2"
eu: %1: ezin dira lehenetsitako saio-aukerak bereizi “%2”

en: Invalid session default XML Root.
eu: XML erroaren saio-lehenespen baliogabea.

en: Loaded custom session defaults.
eu: Pertsonalizatutako saio-lehenespenak kargatu dira.

en: Found no session defaults in XML file.
eu: Saio-lehenespenik ez da aurkitu XML fitxategian.

en: Could not save session options
eu: Ezin izan dira saio-aukerak gorde

en: Cannot create Session directory at path %1 Error: %2
eu: Ezin da Saioaren azpidirektorioa sortu %1 bidean. Errorea: %2

en: Session subdirectory does not exist at path %1
eu: Saioaren azpidirektorioa ez dago %1 bidean

en: session-dir and session-name mismatch. Please use 'Menu > Session > Rename' in the future to rename sessions.
eu: saio-dir eta saio-izena ez datoz bat. Erabili ‘Menu > Saioa > Berrizendatu’ etorkizunean saioak berrizendatzeko.

en: The session's interchange dir is tainted.
    There is more than one folder in '%1'.
    Please remove extra subdirs to reduce possible filename ambiguties.
eu: Saioaren trukatze-direktorioa kontaminatuta dago.
    Karpeta bat baino gehiago dago ‘%1’-(e)n
    Ezabatu azpidirektorio estrak fitxategi-izenen anbiguotasun posiblea murrizteko.

en: Session: cannot have two events of type %1 at the same sample (%2).
eu: Saioa: ezin dira %1 motako bi gertaera aldi berean eduki (%2).

en: Cannot prepare transport for export
eu: Ezin da garraioa prestatu esportaziorako

en: %1: cannot seek to %2 for export
eu: %1: ezin da %2 esportatzeko bilatu

en: Export ended unexpectedly: %1
eu: Esportazioa ustekabean amaitu da: %1

en: LTC encoder: invalid framerate - LTC encoding is disabled for the remainder of this session.
eu: LTC kodetzailea: fotograma baliogabea - LTC kodeketa desgaituta dago saio honen gainerakorako.

en: Session: cannot send quarter-frame MTC message (%1)
eu: Saioa: ezin da MTC laurdenaren mezua bidali (%1)

en: Session State: Unused playlist was listed as used.
eu: Saio-egoera: erabili gabeko erreprodukzio-zerrenda erabili gisa zerrendatu da.

en: Session: cannot create Playlist from XML description.
eu: Saioa: ezin da erreprodukzio-zerrenda XML deskripziotik sortu.

en: Session: error in no roll for %1
eu: Saioa: errorea %1 ez biltzerakoan

en: Programming error: illegal event type in process_event (%1)
eu: Programazio-errorea: gertaera mota baliogabea prozesu_egoeran (%1)

en: solo cut control (dB)
eu: solo mozketa-kontrola (dB)

en: Set block size and sample rate
eu: Ezarri blokearen tamaina eta lagin-tasa

en: Using configuration
eu: Konfigurazioa erabiltzen

en: Butler did not start
eu: Morroia ez da hasi

en: MIDI I/O thread did not start
eu: MIDI S/I haria ez da hasi

en: Unexpected exception during session setup:
eu: Salbuespen ezezaguna saioaren konfigurazioan:

en: Unknown exception during session setup
eu: Salbuespen ezezaguna saioaren konfigurazioan

en: Could not set session state from XML
eu: Ezin izan da saio-egoera XML-tik ezarri

en: Session state:
eu: Saioaren egoera:

en: Reset Remote Controls
eu: Berrezarri urruneko kontrolak

en: Filling playback buffers
eu: Erreprodukzio-bufferren betetzea

en: Session: cannot create session peakfile folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” gailur-fitxategi karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session sounds dir "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” soinu-direktorioa sortu (%2)

en: Session: cannot create session midi dir "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” midi direktorioa sortu (%2)

en: Session: cannot create session dead sounds folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da hildako saioaren “%1” audio-karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session export folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” esportazio-karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session backup folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” babeskopia-karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session analysis folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” analisi-karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session plugins folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” plugin-karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session externals folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da saioaren “%1” kanpokoen karpeta sortu (%2)

en: Session: cannot create session folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da “%1” saio-karpeta sortu (%2)

en: Error reading session template file %1 (%2)
eu: Errorea %1 saio txantiloi-fitxategia irakurtzerakoan (%2)

en: Error writing session template file %1 (%2)
eu: Errorea %1 saio txantiloi-fitxategia idazterakoan (%2)

en: Could not open %1 for writing session template
eu: Ezin izan da %1 ireki saio-txantiloia idazteko

en: Could not open session template %1 for reading
eu: Ezin izan da %1 ireki saio-txantiloia irakurtzeko

en: Could not remove pending capture state at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” bidean zain dagoen kaptura-egoera ezabatu (%2)

en: could not rename snapshot %1 to %2 (%3)
eu: ezin izan da %1 argazkia %2 izenarekin berrizendatu (%3)

en: Could not remove session file at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” bideko saio-fitxategia ezabatu (%2)

en: state could not be saved to %1
eu: ezin izan da egoera %1-(e)n gorde

en: Could not remove temporary session file at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” bideko aldi baterako saio-fitxategia ezabatu (%2)

en: could not rename temporary session file %1 to %2 (%3)
eu: ezin izan da “%1” aldi baterako saio-fitxategia honela berrizendatu: %2 (%3)

en: Could not save backup file at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da babeskopia-fitxategia “%1” biderako ezabatu (%2)

en: %1: session file "%2" doesn't exist!
eu: %1: “%2” saio-fitxategia ez dago!

en: Could not understand session file %1
eu: Ezin izan da %1 saio-fitxategia interpretatu

en: Session file %1 is not a session
eu: %1 saio-fitxategia ez da saioa

en: Incompatible Session Version. That session was created with a newer version of %1
eu: Saio-bertsio bateraezina. Saio hori %1(r)en bertsio berriago batekin sortu zen

en: Session-Save: Failed to copy MIDI Source '%1' for snapshot
eu: Saioa-gordetzea: ‘%1’ MIDI iturburua kopiatzeak huts egin du argazkia ateratzeko

en: programming error: Session: incorrect XML node sent to set_state()
eu: programazio-errorea: Saioa: XML nodo baliogabea set_state()-ra bidali da

en: Session: XML state has no options section
eu: Saioa: XML egoerak aukera sekziorik ez du

en: Session: XML state has no metadata section
eu: Saioa: XML egoerak metadatu sekziorik ez du

en: Session: XML state has no sources section
eu: Saioa: XML egoerak iturburu sekziorik ez du

en: Session: XML state has no Tempo Map section
eu: Saioa: XML egoerak tempo-mapa sekziorik ez du

en: Session: XML state has no locations section
eu: Saioa: XML egoerak kokaleku sekziorik ez du

en: Session: XML state has no Regions section
eu: Saioa: XML egoerak eremu sekziorik ez du

en: Session: XML state has no playlists section
eu: Saioa: XML egoerak erreprodukzio-zerrenda sekziorik ez du

en: Session: XML state has no bundles section
eu: Saioa: XML egoerak konexio-sorta sekziorik ez du

en: Session: XML state has no routes section
eu: Saioa: XML egoerak bideratze sekziorik ez du

en: Session: XML state has no route groups section
eu: Saioa: XML egoerak bideratze-talde sekziorik ez du

en: Session: XML state has no edit groups section
eu: Saioa: XML egoerak edizio-talde sekziorik ez du

en: Session: XML state has no mix groups section
eu: Saioa: XML egoerak nahasketa-talde sekziorik ez du

en: Session: XML state has no click section
eu: Saioa: XML egoerak klik sekziorik ez du

en: Session: cannot create Route from XML description.
eu: Saioa: ezin da bideratzea XML deskripziotik sortu.

en: Loaded track/bus %1
eu: %1 pista/busa kargatuta

en: Tracks/busses loaded;  Adding to Session
eu: Pistak/busak kargatuta; Saiora gehitzen

en: Finished adding tracks/busses
eu: Pistak/busak gehitzea amaituta

en: Could not find diskstream for diskstream-id: '%1', playlist: '%2'
eu: Ezin izan da aurkitu disko-jarioa disko-jario-id -rako: '%1', erreprodukzio-zerrenda: '%2'

en: Session: cannot create Region from XML description.
eu: Saioa: ezin da eremua XML deskripziotik sortu.

en: Can not load state for region '%1'
eu: Ezin da ‘%1’ eremuaren egoera kargatu

en: Regions in compound description not found (ID's %1 and %2): ignored
eu: Konposatutako deskripzioan dauden eremuak ez dira aurkitu (%1 eta %2 ID-ak): alde batera utzi da

en: Nested source has no ID info in session file! (ignored)
eu: Habiaratutako iturburuak ID informaziorik ez du saio-fitxategian! (alde batera utzi da)

en: Cannot reconstruct nested source for region %1
eu: Ezin da habiaratutako iturburua %1 eremuarentzat berreraiki

en: Session: XMLNode describing a AudioRegion is incomplete (no source)
eu: Saioa: AudioEremu bat deskribatzen duen XMLNodoa osatu gabe dago (iturbururik ez)

en: Session: XMLNode describing a AudioRegion references an unknown source id =%1
eu: Saioa: AudioEremu bat deskribatzen duen XMLNodoak iturburu id ezezagun bati erreferentzia egiten dio =%1

en: Session: XMLNode describing a AudioRegion references a non-audio source id =%1
eu: Saioa: AudioEremu bat deskribatzen duen XMLNodoak audioa ez den iturburu id bati erreferentzia egiten dio =%1

en: Session: XMLNode describing an AudioRegion is missing some master sources; ignored
eu: Saioa: AudioEremu bat deskribatzen duen XMLNodoari master iturburu batzuk falta zaizkio; alde batera utzi da

en: Session: XMLNode describing a MidiRegion is incomplete (no source)
eu: Saioa: MidiEremu bat deskribatzen duen XMLNodoa osatu gabe dago (iturbururik ez)

en: Session: XMLNode describing a MidiRegion references an unknown source id =%1
eu: Saioa: MidiEremu bat deskribatzen duen XMLNodoak iturburu id ezezagun bati erreferentzia egiten dio =%1

en: Session: XMLNode describing a MidiRegion references a non-midi source id =%1
eu: Saioa: MidiEremu bat deskribatzen duen XMLNodoak audioa ez den iturburu id bati erreferentzia egiten dio =%1

en: Session: cannot create Source from XML description.
eu: Saioa: ezin da iturburua XML deskripziotik sortu.

en: An external MIDI file is missing. %1 cannot currently recover from missing external MIDI files
eu: Kanpoko MIDI fitxategi bat falta da. Momentu honetan %1(e)k ezin du falta den MIDI fitxategia berreskuratu

en: Found a sound file that cannot be used by %1. Talk to the programmers.
eu: %1(e)k erabili ezin duen soinu-fitxategi bat aurkitu da. Hitz egin programatzaileekin.

en: Could not create templates directory "%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” txantiloi-direktoriorik sortu (%2)

en: Template "%1" already exists - new version not created
eu: “%1” txantiloia jada badago - bertsio berririk ez da sortuko

en: Could not create directory for Session template"%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” saio-txantiloierako direktoriorik sortu (%2)

en: template not saved
eu: txantiloia ez da gorde

en: Unknown node "%1" found in Bundles list from session file
eu: “%s” nodo ezezaguna konexio-sorten saioaren fitxategian aurkitu da

en: Cannot cleanup peak-files for read-only session.
eu: Ezin dira gailur-fitxategiak garbitu irakurtzeko soilik saiorako.

en: Cannot cleanup peak-files while recording
eu: Ezin dira gailur-fitxategiak garbitu grabatu bitartean

en: Timeout waiting for peak-file creation to terminate before cleanup, please try again later.
eu: Gailur-fitxategiaren sorrera garbiketa baino lehen bukatzeko denbora-muga gaindutu da, saiatu beranduago.

en: Session: cannot create dead file folder "%1" (%2)
eu: Saioa: ezin da hildako “%1” fitxategi-karpeta sortu (%2)

en: cannot rename unused file source from %1 to %2 (%3)
eu: ezin da erabili gabeko fitxategi-iturburua %1-(e)tik %2-(e)ra berrizendatu (%3)

en: cannot remove peakfile %1 for %2 (%3)
eu: ezin da %1 gailur-fitxategia %2-(r)entzat ezabatu (%3)

en: could not backup old history file, current history not saved
eu: ezin izan da aurreko historiaren babeskopia egin, uneko historia ez da gorde

en: history could not be saved to %1
eu: ezin izan da historia hemen gorde: %1

en: Could not remove history file at path "%1" (%2)
eu: Ezin izan da “%1” bideko historia-fitxategia ezabatu (%2)

en: could not restore history file from backup %1 (%2)
eu: ezin izan da historia-fitxategia %1 babeskopiatik leheneratu (%2)

en: %1: no history file "%2" for this session.
eu: %1: “%2” historia-fitxategirik ez saio honetarako.

en: Could not understand session history file "%1"
eu: Ezin izan da %1 saioaren historia-fitxategia interpretatu

en: Failed to downcast MidiSource for NoteDiffCommand
eu: Ezin izan zaio downcast-a aplikatu MidiIturburuari NotaEzberdKomandoarentzat

en: Failed to downcast MidiSource for SysExDiffCommand
eu: Ezin izan zaio downcast-a aplikatu MidiIturburuari SisExEzberdKomandoarentzat

en: Failed to downcast MidiSource for PatchChangeDiffCommand
eu: Ezin izan zaio downcast-a aplikatu MidiIturburuari PatchAldaketaEzberdKomandoarentzat

en: Couldn't figure out how to make a Command out of a %1 XMLNode.
eu: Ezin izan da zehaztu %1 XMLNodo batetik Komando bat nola sortu.

en: Cannot rename read-only session.
eu: Ezin da irakurtzeko-bakarrik saioa berrizendatu.

en: Cannot rename session while recording
eu: Ezin da saioa berrizendatu grabatu bitartean

en: renaming %s as %2 failed (%3)
eu: %s %2 gisa berrizendatzeak huts egin du (%3)

en: renaming %1 as %2 failed (%3)
eu: %1 %2 gisa berrizendatzeak huts egin du (%3)

en: Cannot create new session folder %1
eu: Ezin da %1 saio-karpeta berria sortu

en: 
    copying "%1" failed !
eu: 
    “%1” kopiatzeak huts egin du!

en: unknown reason
eu: arrazoi ezezaguna

en: Unknown transport state %1 in sync callback
eu: %1 garraio-egoera ezezaguna sinkronizatutako atzeradeian

en: Locate called for negative sample position - ignored
eu: Kokalekuak lagin-kokapen negatiboa burutu du - alde batera utzi da

en: Global varispeed cannot be supported while %1 is connected to JACK transport control
eu: Aldaera orokorra ez da onartzen %1 JACK garraio-kontrolera konektatuta dagoen bitartean

en: Cannot loop - no loop range defined
eu: Ezin da loop egin - ez da loop barrutirik definitu

en: Looping cannot be supported while %1 is using JACK transport.
    Recommend changing the configured options
eu: Loop egitea da onartzen %1 JACK garraioa erabiltzen duen bitartean.
    Konfiguratutako aukerak aldatzea gomendatzen da

en: Master #%1 not found, assignment lost
eu: #%1 masterra ez da aurkitu, mandatua galdu da

en: Merge VCA automation into %1
eu: Konbinatu VCA automatizazio %1-(r)ekin

en: Unable to read event prefix, corrupt MIDI ring
eu: Ezin da gertaera-aurrizkia irakurri, hondatutako MIDI eraztuna

en: Event has time and size but no body, corrupt MIDI ring
eu: Gertaerak denbora eta tamaina badu baina gorputzik ez, hondatutako MIDI eraztuna

en: Event time is before MIDI source position
eu: Gertaera-denbora MIDI iturburu-posizioaren aurretik dago

en: Skipping event with unordered beat time %1 < %2 (off by %3 beats, %4 ticks)
eu: Ordenik gabeko pultsu-denbora duen gertaera saltatzen %1 < %2

en: Skipping event with unordered sample time %1 < %2
eu: Ordenik gabeko lagin-denbora duen gertaera saltatzen %1 < %2

en: cannot open MIDI file %1 for write
eu: ezin da %1 MIDI fitxategia idazteko ireki

en: Exception while writing %1, file may be corrupt/unusable
eu: Salbuespena %1 idazterakoan, fitxategia hondatuta/erabilezina izan daiteke

en: raw (no header)
eu: gordina (goibururik ez)

en: Signed 16-bit PCM
eu: Sinatutako 16-bit PCM

en: Signed 24-bit PCM
eu: Sinatutako 24-bit PCM

en: Signed 32-bit PCM
eu: Sinatutako 32-bit PCM

en: Signed 8-bit PCM
eu: Sinatutako 8-bit PCM

en: 32-bit float
eu: 32-bit aldakorra

en: Cannot set flac compression level: %1
eu: Ezin da flac konpresio-maila ezarri: %1

en: SndFileSource: cannot open file "%1" for %2
eu: AudioIturburuFitxat.: ezin da “%1” fitxategia %2-(r)entzat ireki

en: SndFileSource: file only contains %1 channels; %2 is invalid as a channel number
eu: AudioIturburuFitxat.: fitxategiak %1 kanal ditu; %2 kanal-zenbaki gisa baliogabea da

en: Cannot mark RF64 audio file for automatic downgrade to WAV: %1
eu: Ezin da RF64 audio-fitxategia markatu automatikoki WAV-era mailaz jaisteko: %1

en: cannot set broadcast info for audio file %1 (%2); dropping broadcast info for this file
eu: ezin da igorpenaren informazioa %1 audio-fitxategirako ezarri (%2); igorpenaren informazioa uzten gitxategi honetan

en: could not open file %1 for reading.
eu: ezin izan da %1 fitxategia irakurtzeko ireki.

en: SndFileSource: could not seek to sample %1 within %2 (%3)
eu: AudioIturburuFitxat.: ezin izan da %1 lagina bilatu tarte honetan: %2 (%3)

en: SndFileSource: @ %1 could not read %2 within %3 (%4) (len = %5, ret was %6)
eu: AudioIturburuFitxat.: @ %1(e)k ezin izan du %2 irakurri tarte honetan: %3 (%4) (len = %5, ret was %6)

en: attempt to write a non-writable audio file source (%1)
eu: idatz ez daitekeen audio-fitxategi iturburua idazteko saiakera (%1)

en: programming error: %1 %2
eu: programazio-errorea: %1 %2

en: attempt to flush a non-writable audio file source (%1)
eu: idatz ez daitekeen audio-fitxategi iturburua husteko saiakera (%1)

en: could not allocate file %1 to write header
eu: ezin izan da %1 fitxategia esleitu goiburua idazteko

en: could not allocate file %1 to flush contents
eu: ezin izan da %1 fitxategia esleitu edukia husteko

en: attempt to store broadcast info in a non-writable audio file source (%1)
eu: BWF informazioa ezartzeko saiakera egin da idatzi ezin den audio-fitxategi baten iturburuan (%1)

en: attempt to set BWF info for an un-opened audio file source (%1)
eu: ireki gabeko audio-fitxategi baten iturburuaren BWF informazioa ezartzeko saiakera egin da (%1)

en: %1: cannot seek to %2 (libsndfile error: %3)
eu: %1: ezin da %2 bilatu (libsndfile errorea: %3)

en: SndFileSource: cannot open file "%1" for reading
eu: AudioIturburuFitxat.: ezin da “%1” fitxategia irakurtzeko ireki

en: Cleared Explicit solo: %1
eu: Esplizitatutako soloa garbituta: %1

en: Cleared upstream solo: %1 up:%2
eu: Goranzko soloa garbituta: %1 gora:%2

en: Cleared downstream solo: %1 down:%2
eu: Beheranzko soloa garbituta: %1 behera:%2

en: Upload to Soundcloud failed.  Perhaps your email or password are incorrect?
eu: Soundcloud-era igotzeak huts egin du. Agian zure e-posta edo pasahitza ez dira zuzenak.

en: Recovery attempted on a MIDI file - not implemented
eu: Berreskuratze saiakera MIDI fitxategi batean - inplementatu gabe

en: Speaker information is missing - speaker ignored
eu: Bozgorailuaren informazioa falta da - bozgorailua alde batera utzi da

en: SrcFileSource: %1
eu: IturburuFitxategia: %1

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: No Description
eu: Deskripziorik ez

en: TempoSection XML node has no "movable" property
eu: TempoSekzioko XML nodoak ez du “mugikor” ezaugarririk

en: Legacy session detected. TempoSection XML node will be altered.
eu: Legatu-saioa hauteman da. TempoSekzioaren XML nodoa aldatuko da.

en: TempoSection XML node has an illegal "beats_per_minute" value
eu: TempoSekzioko XML nodoak baliogabeko “pultsu_minutuko” balioa du

en: TempoSection XML node has an illegal "note-type" value
eu: TempoSekzioko XML nodoak baliogabeko “nota-mota” balioa du

en: TempoSection XML node has an illegal "end-beats-per-minute" value
eu: TempoSekzioko XML nodoak baliogabeko “guztizko-pultsuak-minutuko” balioa du

en: TempoSection XML node has no "active" property
eu: TempoSekzioko XML nodoak ez du “aktibo” ezaugarririk

en: Legacy session detected - MeterSection XML node will be altered.
eu: Legatu-saioa hauteman da. NeurriSekzioaren XML nodoa aldatuko da.

en: MeterSection XML node has an illegal "start" value
eu: NeurSekzioko XML nodoak baliogabeko “hasiera” balioa du

en: MeterSection XML node has an illegal "bbt" value
eu: NeurSekzioko XML nodoak baliogabeko “bbt” balioa du

en: MeterSection XML node has no "bbt" property
eu: NeurSekzioko XML nodoak ez du "bbt" ezaugarririk

en: MeterSection XML node has no "beats-per-bar" or "divisions-per-bar" property
eu: NeurSekzioko XML nodoak baliogabeko “pultsuak konpaseko” edo “zatiak konpaseko” balioa du

en: MeterSection XML node has an illegal "divisions-per-bar" value
eu: NeurSekzioko XML nodoak baliogabeko “zatiak konpaseko” balioa du

en: MeterSection XML node has no "note-type" property
eu: NeurSekzioko XML nodoak ez du “nota-mota” baliorik

en: MeterSection XML node has an illegal "note-type" value
eu: NeurSekzioko XML nodoak baliogabeko “nota-mota” balioa du

en: Meter changes can only be positioned on the first beat of a bar. Moving from %1 to %2
eu: Neurrien aldaketak konpas baten lehenengo pultsuan jar daitezke. %1-(e)tik %2-(e)ra mugitzen

en: no tempo sections defined in tempo map - cannot change tempo @ %1
eu: tempo-sekziorik ez da definitu tempo-mapan - ezin da tempoa aldatu @ %1

en: programming error: no meter section in tempo map!
eu: programazio-errorea: temporik ez da hautatu metro-mapan!

en: programming error: no tempo section in tempo map!
eu: programazio-errorea: temporik ez da hautatu tempo-mapan!

en: tempo map was asked for BBT time at sample %1
eu: tempo-mapak BBT denbora eskatu du %1 laginean

en: tempo map asked for sample time at bar < 1  (%1)
eu: tempo-mapak lagin-denbora eskatu du < 1 konpasean (%1)

en: Tempo map: could not set new state, restoring old one.
eu: Tempo-mapa: ezin izan da egoera berria ezarri, aurrekora lehenerazten.

en: Multiple meter definitions found at %1
eu: Hainbat neurgailu definizio aurkitu dira %1-(e)n

en: Multiple tempo definitions found at %1
eu: Hainbat tempo definizio aurkitu dira %1-(e)n

en: Tempo map
eu: Tempo-mapa

en: Tempo Map
eu: Tempo-mapa

en: Tempo marks:
eu: Tempo-markak:

en: 
    Meter marks:
eu: 
    Metro-markak:

en: This will replace the current tempo map!
    Are you sure you want to do this?
eu: Honek uneko tempo-mapa ordeztuko du!
    Ziur hau egin nahi duzula?

en: DiskIOProcessor: "%1" isn't an playlist
eu: SIDiskoProzesatzailea: “%1” ez da erreprodukzio-zerrenda

en: DiskIOProcessor %1: there is no existing playlist to make a copy of!
eu: %1 SIDiskoProzesatzailea: kopia egiteko erreprodukzio-zerrendarik ez dago!

en: %1: could not create region for complete midi file
eu: %1: ezin izan da midi fitxategi osorako eremua sortu

en: MidiDiskstream: could not create region for captured midi!
eu: MidiDiskoAudioa: ezin izan da kapturatutako midi-arentzat eremurik sortu!

en: %1: could not create region for complete audio file
eu: %1: ezin izan da audio fitxategi osorako eremua sortu

en: AudioDiskstream: could not create region for captured audio!
eu: DiskoAudioa: ezin izan da kapturatutako audiorako eremua sortu!

en: Construction of transport master object of type %1 failed
eu: %1 motakoa den garraioaren master-objektuaren eraikuntzak huts egin du

en: SyncSource|JACK
eu: JACK

en: SyncSource|MTC
eu: MTC

en: SyncSource|M-Clk
eu: M-Clk

en: SyncSource|LTC
eu: LTC

en: All
eu: Guztiak

en: Start/Stop
eu: Hasi/Gelditu

en: Speed
eu: Abiadura

en: Locate
eu: Bilatu

en: Complex
eu: Konplexu

en: programming error:%1
eu: programazio-errorea:%1

en: Transport master adjusted framerate from %1 to %2.
eu: Garraio-masterrak marko-abiadura %1-(e)tik %2-(e)ra aldatu du.

en: There is already a transport master named "%1" - not duplicated
eu: Jada “%1” deituriko garraio-master bat dago - ez da bikoiztu

en: Cannot initialize transport master manager
eu: Ezin da garraio-master kudeatzailea abiarazi

en: Using plugin-stub with unknown i/o configuration for:
eu: Plugin-hutsa erabiltzen s/i konfigurazio ezezagun batekin honentzat:

en: Using plugin-stub with mismatching i/o configuration for:
eu: Plugin-hutsa erabiltzen bat ez datorren s/i konfigurazio ezezagun batekin honentzat:

en: Node for Bundle has no "name" property
eu: Konexio-sortaren nodoak ez du “izena” ezaugarririk

en: Unknown node "%s" in Bundle
eu: “%s” nodo ezezaguna konexio-sortan dago

en: Node for Channel has no "name" property
eu: Kanalaren nodoak ez du “izena” ezaugarririk

en: Node for Channel has no "type" property
eu: Kanalaren nodoak ez du “mota” ezaugarririk

en: Node for Port has no "name" property
eu: Atakaren nodoak ez du “izena” ezaugarririk

en: Splice
eu: Batu

en: Slide
eu: Irristatu

en: Ripple
eu: Uhindura

en: Lock
eu: Blokeatu

en: programming error: unknown edit mode string "%1"
eu: programazio-errorea: “%1” edizio-moduaren kate ezezaguna

en: programming error: unknown native header format: %1
eu: programazio-errorea: jatorrizko goiburu-formatu ezezaguna: %1

en: cannot open directory %1 (%2)
eu: ezin da %1 direktorioa ireki (%2)

en: VCA %n
eu: %n VCA

en: VCA %1 : %2
eu: %1 VCA : %2

en: Master assignment ignored to prevent recursion
eu: Esleipen nagusia ezikusi da errepikatzea eragozteko

en: Cannot set state of a VCA
eu: Ezin da VCA baten egoera ezin da ezarri
