Arduino IDE 1.5 - en to cs_CZ translation catalogue (591 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
cs_CZ:  (vyžaduje restart programu Arduino)

en:  Not used: {0}
cs_CZ:  Nepoužitý: {0}

en:  Used: {0}
cs_CZ:  Použitý: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
cs_CZ: 'Keyboard' není dostupný. Je ve tvém projektu řádek '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
cs_CZ: 'Mouse' není dostupný. Je ve tvém projektu řádek '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
cs_CZ: 'arch' adresář již není podporován! Podívej se http://goo.gl/gfFJzU kde je víc informací

en: (edit only when Arduino is not running)
cs_CZ: (editujte pouze když program Arduino není spuštěn)
    IDE preložil: Zdenko Sekerák

en: (legacy)
cs_CZ: (nepodporováno)

en: --curdir no longer supported
cs_CZ: --curdir už není podporován

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
cs_CZ: --verbose, --verbose-upload a --verbose-build může být použito jenom společne s --verify nebo --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
cs_CZ: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Chcete před ukončením uložit změny<BR> provedné v projektu?</b><p>Neuložíte-li je všechny změny budou nenávratně ztraceny.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
cs_CZ: Adresář "{0}" již existuje. Nemohu projekt otevřít.

en: A library named {0} already exists
cs_CZ: Knihovna s názvem {0} již existuje

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
cs_CZ: K dispozici je nová verze Arduina,
    Chcete otevřít stránku s novou verzí Arduina?

en: A newer {0} package is available
cs_CZ: Novější {0} balíček je dostupný

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
cs_CZ: Podadresář tvých projektů není platná knihovna

en: About Arduino
cs_CZ: O Arduinu

en: Acoli
cs_CZ: Acoli - Uganda

en: Add .ZIP Library...
cs_CZ: Přidat .ZIP Knihovnu...

en: Add File...
cs_CZ: Přidat soubor...

en: Additional Boards Manager URLs
cs_CZ: Správce dalších desek URL

en: Additional Boards Manager URLs:
cs_CZ: Správce dalších desek URL:

en: Afrikaans
cs_CZ: Afrikánština

en: Aggressively cache compiled core
cs_CZ: Agresivně kompilované jádro cache

en: Albanian
cs_CZ: Albánština

en: All
cs_CZ: Všechno

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
cs_CZ: Během opravy kódování souboru se vyskytla chyba.
    Nepokoušejte se o uložení tohot projektu, abyste nepřepsali
    původní verzi. Použijte Otevřít k znovuotevření projektu a zkuste to znovu.

en: An error occurred while updating libraries index!
cs_CZ: Nastala chyba při aktualizaci indexu knihoven!

en: An error occurred while uploading the sketch
cs_CZ: Nastala chyba při nahrávaní projektu.

en: An error occurred while verifying the sketch
cs_CZ: Nastala chyba při verifykaci projektu.

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
cs_CZ: Nastala chyba při verifykaci/nahrávaní projektu.

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
cs_CZ: Vyskytla se chyba během nahrávání kódu 
    pro vaše zařízení.

en: Arabic
cs_CZ: Arabština

en: Aragonese
cs_CZ: Aragonština

en: Archive Sketch
cs_CZ: Archivuj projekt

en: Archive sketch as:
cs_CZ: Archivuj projekt jako:

en: Archive sketch canceled.
cs_CZ: Archivování projektu bylo přerušeno.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
cs_CZ: Archivace přeloženého jádra (dočasne uloženého) v: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
cs_CZ: Archivování projektu bylo ukončeno, protože
    projekt nešlo uložit.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
cs_CZ: Desky Arduino ARM (32-bits)

en: Arduino AVR Boards
cs_CZ: Desky Arduino AVR

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
cs_CZ: Arduino IDE může otevřít jenom své vlastní projekty
    nebo další soubory končící na příponu .ino nebo .pde

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
cs_CZ: Arduino nemůže běžet, jelikož se mu nepodařilo
    vytvořit adresář pro uložení vašich nastavení.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
cs_CZ: Arduino nemůže bežet, protože nemohlo
    vytvořit adresář pro uložení vaších projektů (Sketchbook).

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
cs_CZ: Jste si jisti, že chcete smazat "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
cs_CZ: Jste si jistý, že chcete smazat tento projekt?

en: Argument required for --board
cs_CZ: Pro je --board nutný argument

en: Argument required for --port
cs_CZ: Pro --port je nutný argument

en: Argument required for --pref
cs_CZ: Pro --pref je nutný argument

en: Argument required for --preferences-file
cs_CZ: Pro --preferences-file je nutný argument

en: Argument required for {0}
cs_CZ: Vyžadovaný argument pro {0}

en: Armenian
cs_CZ: Arménština

en: Asturian
cs_CZ: Asturština

en: Authorization required
cs_CZ: Nutná autorizace

en: Auto Format
cs_CZ: Automatické formátování

en: Auto Format finished.
cs_CZ: Autoformátování dokončeno.

en: Auto-detect proxy settings
cs_CZ: Automatická detekce proxy nastavení

en: Automatic
cs_CZ: Automatický

en: Automatic proxy configuration URL:
cs_CZ: Automatické nastavení konfigurace URL:

en: Autoscroll
cs_CZ: Automatické scrollování

en: Bad error line: {0}
cs_CZ: Chyba na řádce: {0}

en: Bad file selected
cs_CZ: Vybrán špatný soubor

en: Basque
cs_CZ: Baskičtina

en: Belarusian
cs_CZ: Běloruština

en: Board
cs_CZ: Vývojová deska

en: Board Info
cs_CZ: Informace o desce

en: Board at {0} is not available
cs_CZ: Deska {0} není podporována

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
cs_CZ: Deska {0} (platforma {1}, balík {2}) není nalezena

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
cs_CZ: Vývojová deska {0}:{1}:{2} nedefinuje volbu ''build.board''. Automaticky nastaveno na: {3}

en: Board:
cs_CZ: Vývojová deska:

en: Boards Manager
cs_CZ: Manažér Desek

en: Boards Manager...
cs_CZ: Manažér Desek...

en: Boards included in this package:
cs_CZ: Desky zahrnuté v tomto balíku:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
cs_CZ: Bootloader je specifikován ale chybí soubor: {0}

en: Bosnian
cs_CZ: Bosenština

en: Both NL & CR
cs_CZ: Obojí NL & CR

en: Browse
cs_CZ: Prohlížet

en: Build options changed, rebuilding all
cs_CZ: Volby pro sestavení se změnily; sestavuji vše znovu

en: Built-in Examples
cs_CZ: Předdefinované příklady

en: Bulgarian
cs_CZ: Bulharština

en: Burmese (Myanmar)
cs_CZ: Barmština (Myanmar)

en: Burn Bootloader
cs_CZ: Vypálit zavaděč

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
cs_CZ: Vypaluji zavaděč na I/O boardu /vývojové desky/ (chvilku to potrvá)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
cs_CZ: CRC není správné, soubor je poškozen. Může se jednat o dočasný problém, zkuste to prosím později znovu.

en: Can only pass one of: {0}
cs_CZ: Lze jenom jednou: {0}

en: Can't enable external editor
cs_CZ: Nemohu zapnout externí editor

en: Can't find the sketch in the specified path
cs_CZ: Nemůžu najít projekt ve vybrané ceste.

en: Canadian French
cs_CZ: Kanadská francouština

en: Cancel
cs_CZ: Storno

en: Cannot specify any sketch files
cs_CZ: Nemůžu najít žádné návrhy.

en: Carriage return
cs_CZ: Návrat vozíku (CR)

en: Catalan
cs_CZ: Katalánština

en: Check for updates on startup
cs_CZ: Při startu vyhledat nové verze

en: Chinese (China)
cs_CZ: Čínština (Čína)

en: Chinese (Taiwan)
cs_CZ: Čínština (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
cs_CZ: Čínština (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
cs_CZ: Vymazat výstup

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
cs_CZ: Klini na seznam neoficiálne podporovaných desek na URL

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Comment/Uncomment
cs_CZ: Zakomentovat/Odkomentovat

en: Communication
cs_CZ: Komunikace

en: Compiler warnings:
cs_CZ: Varování překladače:

en: Compiling sketch...
cs_CZ: Kompiluji projekt...

en: Contributed
cs_CZ: Přispěli

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Copy as HTML
cs_CZ: Kopírovat jako HTML

en: Copy error messages
cs_CZ: Okopírovat chybové zprávy

en: Copy for Forum
cs_CZ: Kopírovat pro užití ve fóru

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
cs_CZ: Nemohu přidat ''{0}'' do projektu.

en: Could not copy to a proper location.
cs_CZ: Nemohu kopírovat do správného umístění.

en: Could not create directory "{0}"
cs_CZ: Nemůžu vytvořit adresář "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
cs_CZ: Nemohu vytvořit adresář s projekty.

en: Could not create the sketch.
cs_CZ: Nemohu vytvořit projekt.

en: Could not delete "{0}".
cs_CZ: Nemohu smazat "{0}".

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
cs_CZ: Nepodařilo se smazat existující soubor ''{0}''.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
cs_CZ: Nemohu najít boards.txt in {0}. Není z doby před verzí-1.5?

en: Could not find tool {0}
cs_CZ: Nemohu najít nástroj {0}

en: Could not find tool {0} from package {1}
cs_CZ: Nemohu najít nástroj {0} z balíku {1}

en: Could not open the URL
    {0}
cs_CZ: Nemohu otevřít URL
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
cs_CZ: Nemohu otevřít adresář
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
cs_CZ: Nepodařilo se znovu uložit projekt. Tím jsme se dostali do problémů,
    které půjdou vyřešit jen zkopírováním kódu do jiného editoru přes copy&paste.

en: Could not re-save sketch
cs_CZ: Projekt nešlo znovu uložit

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
cs_CZ: Není možno číst nastavení barevného schématu
    Bude nutno reinstalovat Adruino.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
cs_CZ: Nebylo možné načíst systémové nastavení.
    Přeinstalujte Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
cs_CZ: Nemohu smazat starou verzi {0}

en: Could not replace {0}
cs_CZ: Nemohu změnit {0}

en: Could not write preferences file: {0}
cs_CZ: Nemůžu zapsat nastavení do souboru: {0}

en: Couldn't archive sketch
cs_CZ: Projekt nebylo možné archivovat

en: Couldn't determine program size: {0}
cs_CZ: Nemohu určit velikost souboru: {0}

en: Couldn't do it
cs_CZ: Nemohu to vykonat

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
cs_CZ: Na vybraném portu nemohu nalézt příslušný board /vývojovou desku/. Zkontrolujte prosím, zda je vybrán správný port.\n  V případě, že port je v pořádku, zkuste stisknout tlačítko Reset na prototypové desce ihned poté co zahájíte upload projektu.

en: Croatian
cs_CZ: Chorvatština

en: Cut
cs_CZ: Vyjmout

en: Czech (Czech Republic)
cs_CZ: Česky (Česká Republika)

en: Danish (Denmark)
cs_CZ: Dánština (Dánsko)

en: Data Processing
cs_CZ: Zpracování dát

en: Data Storage
cs_CZ: Uložení dát

en: Decrease Font Size
cs_CZ: Zmenšení fontu písma

en: Decrease Indent
cs_CZ: Zmenšit odsazení

en: Default theme
cs_CZ: Výchozí motiv

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Device Control
cs_CZ: Ovládač

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
cs_CZ: Zařízení neodpovídá, zkontrolujte zda je připojen seriový port a nebo RESETujte vývojovou desku (board) před exportem

en: Discard all changes and reload sketch?
cs_CZ: Zapomenout všechny změny a projekt znovu nahrát?

en: Display
cs_CZ: Displej

en: Display line numbers
cs_CZ: Zobrazit čísla řádků

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
cs_CZ: Chceš odstránit {0}?
    Jestli to udeláš nebudeš moci používat {0} nic víc.

en: Don't Save
cs_CZ: Neukládat

en: Done Saving.
cs_CZ: Uložení dokončeno.

en: Done burning bootloader.
cs_CZ: Vypalování zavaděče ukončeno.

en: Done compiling
cs_CZ: Kompilace skončená

en: Done compiling.
cs_CZ: Kompilace ukončena.

en: Done printing.
cs_CZ: Tisk ukončen.

en: Done uploading
cs_CZ: Nahrávání ukončeno

en: Done uploading.
cs_CZ: Konec nahrávaní.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
cs_CZ: Staženo {0}kb z {1}kb.

en: Downloading boards definitions.
cs_CZ: Stahuji definice desek.

en: Downloading libraries index...
cs_CZ: Stahuji index knihoven...

en: Downloading library: {0}
cs_CZ: Stahuji knihovnu: {0}

en: Downloading platforms index...
cs_CZ: Stahuji index platforem...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
cs_CZ: Stahuji nástroje ({0}/{1}).

en: Dutch
cs_CZ: Nizozemština

en: Dutch (Netherlands)
cs_CZ: Nizozemština (Nizozemí)

en: Edison Help
cs_CZ: Edison Pomoc

en: Edit
cs_CZ: Úpravy

en: Editor font size:
cs_CZ: Velikost fontu editoru:

en: Editor language:
cs_CZ: Jazyk editoru:

en: Enable Code Folding
cs_CZ: Zapnout Code Folding

en: English
cs_CZ: Angličtina

en: English (United Kingdom)
cs_CZ: Angličtina (Velká Británie)

en: Enter a comma separated list of urls
cs_CZ: Vlož seznam url oddelen čárkou

en: Enter additional URLs, one for each row
cs_CZ: Vlož další URL, každý na nový řádek

en: Environment
cs_CZ: Prostředí

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Error adding file
cs_CZ: Chyba při přidávání souboru

en: Error compiling for board {0}.
cs_CZ: Nastala chyba při kompilaci u desky {0}.

en: Error compiling.
cs_CZ: Chyba kompilace.

en: Error downloading {0}
cs_CZ: Chyba stahování {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
cs_CZ: Chyba v přistupu do datového adresáře Arduina.

en: Error inside Serial.{0}()
cs_CZ: Chyba v Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
cs_CZ: Chyba při načítání motivu {0}: {1}

en: Error loading {0}
cs_CZ: Chyba při nahrávání {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
cs_CZ: Chyba při otevírání seriového portu ''{0}''.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
cs_CZ: Chyba pri otevření sériového portu ''{0}''. Zkus se podívat na dokumentaci která je na http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
cs_CZ: Chyba pri parsování indexu knihoven: {0}
    Pokuste se otevřít správce knihoven a aktualizujte její index.

en: Error reading libraries index: {0}
cs_CZ: Nastala chyba pri čtení indexu knihoven: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
cs_CZ: Chyba při čtení indexu ve složce balíků: {0}
    (možná problém s přístupovými právami?)

en: Error reading preferences
cs_CZ: Chyba při čtení nastavení

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
cs_CZ: Chyba při čtení souboru s nastavením. Prosím smažte (či přesuňte)
    {0} a restartujte program Arduino.

en: Error running post install script
cs_CZ: Chyba běhu poinštalačního skriptu

en: Error starting discovery method:
cs_CZ: Chyba na počátku discovery metody:

en: Error touching serial port ''{0}''.
cs_CZ: Chyba v přístupu na seriový port ''{0}''.

en: Error while burning bootloader.
cs_CZ: Chyba při vypalování zavaděče.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
cs_CZ: Chyba při vypalování bootloaderu: chybí konfigurační parametr '{0}'

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
cs_CZ: Chyba pri vypalování bootloader: prosím vyberte sériový port.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
cs_CZ: Nastala chyba při kompilaci: chybejíci '{0}' konfigurační parametr

en: Error while printing.
cs_CZ: Chyba během tisku.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
cs_CZ: Nastala chyba při nastavení sériového portu: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
cs_CZ: Nastala chyba při nahrávání

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
cs_CZ: Chyba běheme nahrávání: chybí konfigurační parametr '{0}'

en: Error while verifying
cs_CZ: Nastala chyby při verifykaci

en: Error while verifying/uploading
cs_CZ: Nastala chyby při verifykaci/nahrávání.

en: Estonian
cs_CZ: Estonština

en: Examples
cs_CZ: Příklady

en: Examples for any board
cs_CZ: Příklady pro jakoukoliv desku

en: Examples for {0}
cs_CZ: Příklady pro {0}

en: Examples from Custom Libraries
cs_CZ: Příklady z Vlastních Knihoven

en: Examples from Other Libraries
cs_CZ: Příklady z Externých knihoven

en: Export canceled, changes must first be saved.
cs_CZ: Export byl přerušen, změny musí být nejdříve uloženy.

en: Export compiled Binary
cs_CZ: Export kompilovaného Binaru

en: Failed to open sketch: "{0}"
cs_CZ: Nezadařilo se otevřít projekt: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
cs_CZ: Nastala chyba při přejmenování "{0}" na "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
cs_CZ: Chyba při přejmenování projektu

en: File
cs_CZ: Soubor

en: File name {0} is invalid: ignored
cs_CZ: Jméno souboru {0} je neplatné: bylo ignorováno

en: Filipino
cs_CZ: Filipínština

en: Filter your search...
cs_CZ: Filter tvého hledání...

en: Find
cs_CZ: Najdi

en: Find Next
cs_CZ: Najít další

en: Find Previous
cs_CZ: Najít předchozí

en: Find in Reference
cs_CZ: Najdi v referenční příručce

en: Find...
cs_CZ: Najít...

en: Find:
cs_CZ: Najdi:

en: Finnish
cs_CZ: Finština

en: Fix Encoding & Reload
cs_CZ: Uprav kódování a znovu nahraj

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
cs_CZ: Pro informace jak instalovat knihovny se podívej na: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
cs_CZ: Vynucený reset za pomoci 1200bps otevřít/zavřít na porte {0}

en: French
cs_CZ: Francouština

en: Frequently Asked Questions
cs_CZ: Často kladené otázky

en: Galician
cs_CZ: Galicijština

en: Galician (Spain)
cs_CZ: Galician (Španělsko)

en: Galileo Help
cs_CZ: Galileo Pomoc

en: Georgian
cs_CZ: Gruzínština

en: German
cs_CZ: Němčina

en: Get Board Info
cs_CZ: Získat informace o Desce

en: Getting Started
cs_CZ: Úvodní seznámení

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
cs_CZ: Globální proměnné zabírají {0} bytů ({2}%%)  dynamické paměti, {3} bytů zůstává pro lokální proměnné. Maximum je {1} bytů.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
cs_CZ: Globalní proměnné využívají {0} bytů dynamické paměti.

en: Go to line
cs_CZ: Jdi na řádek

en: Go to line...
cs_CZ: Jdi na řádek...

en: Greek
cs_CZ: Řečtina

en: Hebrew
cs_CZ: Hebrejština

en: Help
cs_CZ: Nápověda

en: Hindi
cs_CZ: Hindština

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
cs_CZ: Co takhle projekt nejprve uložit
    než mu budeme měnit jméno?

en: How very Borges of you
cs_CZ: To je trochu nelogické

en: Hungarian
cs_CZ: Maďarština

en: INCOMPATIBLE
cs_CZ: NEKOMPAKTIBILNÍ

en: Ignore Case
cs_CZ: Ignoruj velikost písmen

en: Ignoring library with bad name
cs_CZ: Ignoruji knihovnu s nesprávným názvem

en: Ignoring sketch with bad name
cs_CZ: Ignoruji skicu chybného jména

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
cs_CZ: V Arduino 1.0 se změnila defaultní přípona pro soubory
    z .pde na .ino. Nové projekty (a to platí i pro ty, které vznikly
    pomocí "Ulož jako") budou obsahovat tuto novou příponu.
    Přípona existujících projektů se změní při jejich novém uložení,
    tuto vlastnost lze změnit v nastavení.
    
    Uložit projekt a změnit jeho příponu na .ino?

en: Include Library
cs_CZ: Přidat knihovnu

en: Incorrect IDE installation folder
cs_CZ: Nesprávný adresář pro instalaci IDE

en: Increase Font Size
cs_CZ: Zvětšení fontu písma

en: Increase Indent
cs_CZ: Zvětšit odsazení

en: Indonesian
cs_CZ: Indonéština

en: Initializing packages...
cs_CZ: Inicializace balíčků...

en: Install
cs_CZ: Instalace

en: Installation completed!
cs_CZ: Instalace je kompletní!

en: Installed
cs_CZ: Instalováno

en: Installing boards...
cs_CZ: Instalace desek...

en: Installing library: {0}:{1}
cs_CZ: Instalace knihovny: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
cs_CZ: Instaluji nástroje ({0}/{1})...

en: Installing...
cs_CZ: Instaluji...

en: Interface scale:
cs_CZ: Rozhraní váh:

en: Invalid library found in {0}: {1}
cs_CZ: Nalezena neplatná knihovna v {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
cs_CZ: Neplatný znak úvodzovek: chýbějicí uzavírací znak [{0}].

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
cs_CZ: Neplatná verze knihovny '{0}' v: {1}

en: Invalid version {0}
cs_CZ: Neplatná verze {0}

en: Italian
cs_CZ: Italština

en: Japanese
cs_CZ: Japonština

en: Kazakh
cs_CZ: Kazašsky

en: Korean
cs_CZ: Korejština

en: Latvian
cs_CZ: Lotyština

en: Library Manager
cs_CZ: Manažér Knihoven

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
cs_CZ: Knihovna přidána do tvých knihoven. Zkontroluj menu "Zahrnuté knihovny"

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
cs_CZ: Knihovna nemůže být použitá součastne v adresářích 'src' a 'utility'. Zdvojená kontrola {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
cs_CZ: Knihovna je již nainstalována: {0}:{1}

en: Line number:
cs_CZ: Číslo řádku:

en: Lithuaninan
cs_CZ: Litevština

en: Loading configuration...
cs_CZ: Nahrávam konfiguraci...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
cs_CZ: Hledat v návodech jako {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
cs_CZ: Mála dostupné paměti, múžou nastat problémy se stabilitou.

en: Manage Libraries...
cs_CZ: Spravovat knihovny...

en: Manual proxy configuration
cs_CZ: Manuální nastavení proxy

en: Marathi
cs_CZ: Maráthština

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Missing '{0}' from library in {1}
cs_CZ: Chybějící '{0}' z knihovny {1}

en: Mode not supported
cs_CZ: Mód není podporován

en: More
cs_CZ: Víc

en: More preferences can be edited directly in the file
cs_CZ: Další volby mohou být měněny přímo v souboru

en: Moving
cs_CZ: Přesouvám

en: Multiple files not supported
cs_CZ: Vícenásobní soubory nejsou podporováný

en: Multiple libraries were found for "{0}"
cs_CZ: Byly nalezené násobné knihovny "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
cs_CZ: Musíte označit právě jeden soubor s projektem

en: Name for new file:
cs_CZ: Jméno nového souboru:

en: Native serial port, can't obtain info
cs_CZ: Nemohu získat informace ze zabudovaného sériového portu

en: Nepali
cs_CZ: Nepálština

en: Network
cs_CZ: Síť

en: Network port, can't obtain info
cs_CZ: Nemohu získat informace ze síťového portu

en: Network ports
cs_CZ: Síťový port

en: Network upload using programmer not supported
cs_CZ: Uploadovaní po síti pomocí programátoru není podporováno

en: New
cs_CZ: Nový

en: New Tab
cs_CZ: Nová záložka

en: Newline
cs_CZ: Nová řádka (NL)

en: Next Tab
cs_CZ: Následující Záložka

en: No
cs_CZ: Ne

en: No authorization data found
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná autorizovaná data

en: No changes necessary for Auto Format.
cs_CZ: Pro autoformátování nejsou třeba změny.

en: No command line parameters found
cs_CZ: Nabyly nalezeny žádné parametry pro příkazovou řádku

en: No compiled sketch found
cs_CZ: Nebyl nalezel skompilovaný projekt

en: No files were added to the sketch.
cs_CZ: K projektu nebyly přidány žádné soubory.

en: No launcher available
cs_CZ: Není k dispozici žádný launcher

en: No line ending
cs_CZ: Chybný konec řádky

en: No parameters
cs_CZ: Žádné parametry

en: No proxy
cs_CZ: Bez proxy

en: No really, time for some fresh air for you.
cs_CZ: Opravdu, přišel váš čas na trocha čerstvého vzduchu.

en: No reference available for "{0}"
cs_CZ: Pro "{0}" nelze nalézt odkaz v referenční příručce

en: No sketch
cs_CZ: Žádný návrh

en: No sketchbook
cs_CZ: Žádná návrhová kniha

en: No valid code files found
cs_CZ: Nebyly nalezeny soubory obsahující validní kód

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
cs_CZ: V adresáři {0} byla nalezena neplatná definice hardware.

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
cs_CZ: Nedostatek peměti; na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size naleznete typy jak velikost redukovat.

en: One file added to the sketch.
cs_CZ: Jeden soubor byl přidán k projektu.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
cs_CZ: Jenom --verify, --upload nebo --get-pref jsou podporováný

en: Open
cs_CZ: Otevřít

en: Open Recent
cs_CZ: Otevřít Předešlé

en: Open URL
cs_CZ: Otevři URL

en: Open an Arduino sketch...
cs_CZ: Otevři Arduino projekt...

en: Open...
cs_CZ: Otevřít...

en: Other
cs_CZ: Ostatní

en: Page Setup
cs_CZ: Nastavení stránky

en: Password:
cs_CZ: Heslo

en: Paste
cs_CZ: Vložit

en: Persian
cs_CZ: Perština

en: Persian (Iran)
cs_CZ: Perština (Irán)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
cs_CZ: Platforma {0} (balíček {1}) je neznámy

en: Please confirm boards deletion
cs_CZ: Prosím potvrď zmazání desek

en: Please confirm library deletion
cs_CZ: Prosím potvrď zmazání knihoven

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
cs_CZ: Prosím importujte knihovnu SPI z Projektů (Sketch) > Import knihovny (Import Library).

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
cs_CZ: Importujte knihovnu pro Wire z menu:  Projekt > Vlož knihovnu.

en: Please select a port to obtain board info
cs_CZ: Prosím vyber port ze kterého mám získat informace o desce

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
cs_CZ: Prosím veberte programátor z Nástroje->Programátorské menu

en: Plotter not available while serial monitor is open
cs_CZ: Ploter je nedostupný jestli je zároveň otevřen monitor sériového portu

en: Polish
cs_CZ: Polština

en: Port number:
cs_CZ: Číslo portu:

en: Portugese
cs_CZ: Portugalština

en: Portuguese (Brazil)
cs_CZ: Portugalština (Brazílie)

en: Portuguese (Portugal)
cs_CZ: Portugalština (Portugalsko)

en: Preferences
cs_CZ: Vlastnosti

en: Preparing boards...
cs_CZ: Připravuji desky...

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Previous Tab
cs_CZ: Předchozí Záložka

en: Print
cs_CZ: Tisk

en: Printing canceled.
cs_CZ: Tisk přerušen.

en: Printing...
cs_CZ: Tisk...

en: Problem Opening Folder
cs_CZ: Problém s otevřením adresáře

en: Problem Opening URL
cs_CZ: Problém s Otevřením URL

en: Problem Setting the Platform
cs_CZ: Problém s nastavením platformy

en: Problem accessing board folder /www/sd
cs_CZ: Problém s přístupem do adresáře vývojové desky /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
cs_CZ: Problém přístupu ke souborům v adresáři "{0}"

en: Problem getting data folder
cs_CZ: Problém s přístupem do datového adresáře.

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
cs_CZ: Problém s přenosem dat na vývojovou desku (board). Na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload naleznete další doporučení.

en: Problem with rename
cs_CZ: Problém se změnou jména souboru

en: Processor
cs_CZ: Procesor

en: Programmer
cs_CZ: Programátor

en: Progress {0}
cs_CZ: Postup {0}

en: Quit
cs_CZ: Ukončit

en: RETIRED
cs_CZ: NEPODPOROVANÝ

en: Recommended
cs_CZ: Doporučené

en: Redo
cs_CZ: Znovu

en: Remove
cs_CZ: Vymazat

en: Removing library: {0}:{1}
cs_CZ: Odstraňování knihovny: {0}:{1}

en: Removing...
cs_CZ: Odstraňuji...

en: Rename
cs_CZ: Přejmenovat

en: Replace
cs_CZ: Nahraď

en: Replace & Find
cs_CZ: Nahraď a Najdi

en: Replace All
cs_CZ: Nahraď vše

en: Replace the existing version of {0}?
cs_CZ: Nahraď existující verzi {0}?

en: Replace with:
cs_CZ: Nahraď za:

en: Retired
cs_CZ: Nepodporovaný

en: Retry the upload with another serial port?
cs_CZ: Chcete opakovat nahrávání s jiným sériovým portem?

en: Romanian
cs_CZ: Rumunština

en: Running recipe: {0}
cs_CZ: Návod běží: {0}

en: Running: {0}
cs_CZ: V běhu: {0}

en: Russian
cs_CZ: Ruština

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save As...
cs_CZ: Uložit jako...

en: Save Canceled.
cs_CZ: Uložení přerušeno.

en: Save changes to "{0}"?
cs_CZ: Uložit změny do "{0}"?

en: Save sketch folder as...
cs_CZ: Ulož adresář pro projekty jako...

en: Save when verifying or uploading
cs_CZ: Uložit v okamžiku verifikace nebo nahrávání

en: Saving...
cs_CZ: Ukládám...

en: Search all Sketch Tabs
cs_CZ: Hledej v záložce Projekty

en: Select (or create new) folder for sketches...
cs_CZ: Vyberte (nebo vytvořte nový) adresář pro projekty...

en: Select All
cs_CZ: Vybrat vše

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
cs_CZ: Vyberte soubor typu ZIP nebo adresář, který obsahuje knihovnu, kterou chcete přidávat

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
cs_CZ: Vyberte obrázek a nebo jiný datový soubor k nakopírování do vašeho projektu.

en: Select new sketchbook location
cs_CZ: Vyberte nové umístení pro vaše projekty

en: Select version
cs_CZ: Výběr verze

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
cs_CZ: Vybraná vývojová deska závisí na jádře '{0}'  (neinstalováno).

en: Selected board is not available
cs_CZ: Vybraná deska není dostupná

en: Selected library is not available
cs_CZ: Vybraná knihovna není dostupná

en: Send
cs_CZ: Pošli

en: Sensors
cs_CZ: Senzory

en: Serial Monitor
cs_CZ: Seriový monitor

en: Serial Plotter
cs_CZ: Sériový Ploter

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
cs_CZ: Sériový monitor není podporován na síťovém portu jako {0} pro {1} v tomto vydání

en: Serial monitor not available while plotter is open
cs_CZ: Sériový monitor je nedostupný jestli je zároveň otevřen ploter

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
cs_CZ: Seriový port ''{0}'' nebyl nalezen. Vybrali jste správný port v menu Nástroje > Seriový port?

en: Serial port not selected.
cs_CZ: Nebyl vybrán sériový port.

en: Serial port {0} not found.
cs_CZ: Sériový port {0} se nenašel.

en: Serial ports
cs_CZ: Sériový port

en: Setting build path to {0}
cs_CZ: Nastavení cesty pro kompilaci {0}

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Settings issues
cs_CZ: Problém s Nastavením

en: Show Sketch Folder
cs_CZ: Zobraz adresář s projekty

en: Show timestamp
cs_CZ: Zobrazit časové razítko

en: Show verbose output during:
cs_CZ: Zobrazit více informací výstupu během:

en: Signal Input/Output
cs_CZ: Signál Vstup/Výstup

en: Sketch
cs_CZ: Projekt

en: Sketch Disappeared
cs_CZ: Projekt zmizel

en: Sketch Does Not Exist
cs_CZ: Projekt neexistuje

en: Sketch is Read-Only
cs_CZ: Tento projekt je označen "Jen pro čtení"

en: Sketch is Untitled
cs_CZ: Projekt je Nepojmenovaný

en: Sketch is read-only
cs_CZ: Projekt je označen "Jen pro čtení"

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
cs_CZ: Projekt je moc velký; na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size naleznete typy jak projekt zmenšit.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
cs_CZ: Projekt zabírá {0} bytů ({2}%%)  úložného místa pro program. Maximum je {1} bytů.

en: Sketchbook
cs_CZ: Projekty

en: Sketchbook folder disappeared
cs_CZ: Zmizel adresář s Projekty.

en: Sketchbook location:
cs_CZ: Umístění projektů:

en: Sketchbook path not defined
cs_CZ: Adresář ke knize projektů není definován

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
cs_CZ: Vynechávam indexový soubor {0}, došlo k chybě při analýze:

en: Slovak
cs_CZ: Slovenština

en: Slovenian
cs_CZ: Slovinština

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
cs_CZ: Některé soubory jsou označené "Jen pro čtení", proto uložte
    projekt na jíné místo a zkuste tuto akci znovu.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
cs_CZ: Některé soubory jsou označené "Jen pro čtení", proto
    uložte projekt znovu na jiné místo.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
cs_CZ: Adresář "{0}" již existuje.

en: Spanish
cs_CZ: Španělština

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
cs_CZ: Specifikovaný adresář/zip soubor neobsahuje korektní knihovnu

en: Starting...
cs_CZ: Startuji...

en: Sunshine
cs_CZ: Slunceee!

en: Swedish
cs_CZ: Švédština

en: System Default
cs_CZ: Podle operačního systému

en: Tamil
cs_CZ: Tamilština

en: Telugu
cs_CZ: Telugu - India

en: Thai
cs_CZ: Thajština

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
cs_CZ: Klíčové slovo 'BYTE' není podporováno.

en: The --upload option supports only one file at a time
cs_CZ: parametr --upload je podporován jenom na jednom souboru

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
cs_CZ: U třídy Client byl změněn název na EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
cs_CZ: IDE obsahuje novější {0} balíček, ale ty používaš verzi starší.
    Chceš upgradovat  {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
cs_CZ: U třídy Server byl změněn název na EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
cs_CZ: U třídy Udp byl změněn název na EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
cs_CZ: Aktuálně zvolená deska potřebuje jádro '{0}', které není nainstalováno.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
cs_CZ: Soubor "{0}" musí být uložen 
    v adresáři pro projekty pojmenovaném "{1}".
    Mám vytvořit adresář, přesunout tam soubor a pokračovat?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
cs_CZ: Knihovnu "{0}" nelze použít.
    Název složky knihovny musí začínat písmenem nebo číslem a může obsahovat pouze písmena, číslice, pomlčky, tečky a podtržítka. Maximální délka názvu je 63 znaků.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
cs_CZ: Knihovnu "{0}" nelze použít.
    Název knihovny smí obsahovat pouze základní písmena a čísla
    (tedy pouze ASCII znaky, bez mezer, název nesmí začínat číslem).

en: The main file cannot use an extension
cs_CZ: Hlavní soubor nemůže mít příponu

en: The name cannot start with a period.
cs_CZ: Jméno souboru nesmí začínat tečkou.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
cs_CZ: Vybraný projekt již neexistuje.
    Zkuste restartovat Arduino a tím
    se obnoví i položky ve Projektech.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
cs_CZ: Název projektu "{0}" nelze použít.
    Název projektu může obsahovat jen základní písmena a čísla
    (tedy pouze ASCII znaky, bez mezer, název nesmí začínat číslem).
    Aby se vám tato zpráva nezobrazovala smažte projekt z
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
cs_CZ: Projekt již obsahuje soubor "{0}"

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
cs_CZ: Projekt zmizel.
    Pokusím se znovu uložit na stejné místo,
    ale krom kódu bude všechno ostatní ztraceno!

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
cs_CZ: Neplatný název projektu.
    Název projektu musí začínat písmenem nebo číslem a může obsahovat pouze písmena, číslice, pomlčky, tečky a podtržítka. Maximální délka názvu je 63 znaků.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
cs_CZ: Adresář projektů (Sketchbook folder) již neexistuje.
    Arduino se pokusí přepnout do defaultního umístění projektového adresáře
    a adresář pro projekty (Sketchbook) vytvoří na tomto místě.
    Arduino pak o sobě přestane mluvit 
    ve třetí osobě.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
cs_CZ: Specifikovaný projektový adresář obsahuje kopii tvého IDE.
    Prosím vyber pro svůj projekt jiný adresář.

en: Theme:
cs_CZ: Motiv:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
cs_CZ: Táto knihovna není v seznamu Knihoven. Nebudeš ji moci znova sem instalovat.
    Jste si jisti, že ji chcete odstranit?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
cs_CZ: Táto zpráva by měla mít víc informacií v
    "Zobrazení podrobného výstupu při kompilaci"
    podle zapnuté volby v Soubor -> Nastavení.

en: Time for a Break
cs_CZ: Čas na přestávku (Break)

en: Timing
cs_CZ: Časování

en: Tool {0} is not available for your operating system.
cs_CZ: Nástroj {0} není dostupný pro tvůj operačný systém.

en: Tools
cs_CZ: Nástroje

en: Topic
cs_CZ: Téma

en: Troubleshooting
cs_CZ: Řešení problémů - Troubleshooting

en: Turkish
cs_CZ: Turečtina

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Type board password to access its console
cs_CZ: Zadejte přístupové heslo ke konsoli  vývojové desky

en: Type board password to upload a new sketch
cs_CZ: Zadejte heslo pro nahrávání projektu na vývojovou desku

en: Ukrainian
cs_CZ: Ukrajinština

en: Unable to connect to {0}
cs_CZ: Není možné se připojit k {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
cs_CZ: Nemohu se připojit: používá projekt bridge?

en: Unable to connect: retrying
cs_CZ: Nemohu se připojit: zkouším znovu

en: Unable to connect: wrong password?
cs_CZ: Nemohu se připojit: špatné heslo?

en: Unable to find {0} in {1}
cs_CZ: Nenalezen {0} v {1}

en: Unable to open serial monitor
cs_CZ: Nemohu otevřít seriový monitor

en: Unable to open serial plotter
cs_CZ: Nemohu otevřít sériový ploter

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
cs_CZ: Nemůžu nalézt Arduino.cc pravdepodobne problém se sítí.

en: Uncategorized
cs_CZ: Nekategorizovaný

en: Undo
cs_CZ: Zpět

en: Unhandled type {0} in context key {1}
cs_CZ: Neošetřený typ {0} v seznamu klíčů {1}

en: Unknown board
cs_CZ: Neznámá deska

en: Unknown sketch file extension: {0}
cs_CZ: Neznáma přípona projektového souboru: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
cs_CZ: Nespecifikovaná platforma, není k dispozici launcher.
    Aby bylo možné otevření URL či adresáře, přidej do souboru
    preferences.txt "launcher=/path/to/app"

en: Updatable
cs_CZ: Aktualizovatelné

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
cs_CZ: Při ukládání aktualizuj příponu souboru projektu (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
cs_CZ: Dostupná aktualizace některých tvých {0}desek{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
cs_CZ: Dostupná aktualizace některých tvých {0}desek{1} a {2}knihoven{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
cs_CZ: Dostupná aktualizace některých tvých {0}knihoven{1}

en: Updating list of installed libraries
cs_CZ: Aktualizuji seznam instalovaných knihoven

en: Upload
cs_CZ: Nahrát

en: Upload Using Programmer
cs_CZ: Nahrát pomocí programátoru

en: Upload any sketch to obtain it
cs_CZ: Nahraj jakýkoliv projekt k získání

en: Upload canceled.
cs_CZ: Nahrávání přerušeno.

en: Upload cancelled
cs_CZ: Nahrávání přerušeno.

en: Uploading to I/O Board...
cs_CZ: Nahrávám na I/O boardu (vývojové desky)...

en: Uploading...
cs_CZ: Nahrávám...

en: Use Selection For Find
cs_CZ: Pro vyhledání užij výběr

en: Use external editor
cs_CZ: Použít externí editor

en: Username:
cs_CZ: Uživatelské jméno:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
cs_CZ: Použití knihovny {0} ve verzi {1} v adresáři: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
cs_CZ: Užita knihovna {0} v adresáři: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
cs_CZ: Užit soubor skompilovaný již dříve: {0}

en: Verify
cs_CZ: Ověřit

en: Verify code after upload
cs_CZ: Ověřit kód po nahrátí

en: Verify/Compile
cs_CZ: Kontrola/Kompilace

en: Verifying and uploading...
cs_CZ: Kontroluji a nahrávám...

en: Verifying archive integrity...
cs_CZ: Kontroluji integritu archivu...

en: Verifying...
cs_CZ: Kontroluji...

en: Version <b>{0}</b>
cs_CZ: Verze <b>{0}</b>

en: Version unknown
cs_CZ: Neznáma verze

en: Version {0}
cs_CZ: Verze {0}

en: Vietnamese
cs_CZ: Vietnamština

en: Visit Arduino.cc
cs_CZ: Navštivte Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
cs_CZ: UPOZORNENÍ: Kategórie '{0}' v knihovne {1} je neplatná. Nastaveno na '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
cs_CZ: VAROVÁNÍ: Falešný {0} adresář '{1}' v knihovně

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
cs_CZ: VAROVÁNÍ: knihovna {0} je určena pro běh na architektuře {1} a může být nekompatibilní s Vaší vývojovou deskou, která má architekturu {2}.

en: Warning
cs_CZ: Upozornění

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
cs_CZ: Varování: Toto jádro nedovede exportovat projekty. Prosím zvažte upgrade nebo kontaktujte svého dodavatele

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
cs_CZ: Varování: soubor {0} odkazuje na absolútní cestu {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
cs_CZ: Varování: vynucené použití nedůvěryhodných prvků

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
cs_CZ: Varování: vynucené spuštení nedůvěryhodného skriptu ({0})

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
cs_CZ: Varování: nedůvěryhodný prvek, spuštení skriptu přerušeno ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
cs_CZ: Varování: platform.txt z jádra '{0}' obsahuje zastaralé {1}, automaticky skonvertované do {2}. Zvažte upgrade tohoto jádra.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
cs_CZ: Varovaní: platform.txt z jádra '{0}' má chýbejíci nastavení '{1}', bude použitá default hodnota '{2}'. Zvažte upgrade tohoto jádra.

en: Western Frisian
cs_CZ: Západní Fríština

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
cs_CZ: Funkci Wire.receive() byl změněn název na Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
cs_CZ: Funkci Wire.send() byl změněn název na Wire.write().

en: Wrap Around
cs_CZ: Od začátku

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
cs_CZ: Nalezen špatný microcontroler. Vybrali jste správnou desku (board) Nástroje (Tools) > Vývojová deska (Board)?

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
cs_CZ: Nelze importovat složku, která obsahuje tvůj projekt

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
cs_CZ: Nelze ukládat projekt do adresáře uvnitř sebe sama.
    Došlo by k zacyklení do nekonečna.

en: You forgot your sketchbook
cs_CZ: Zapoměli jste si svůj projekt

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
cs_CZ: Máš neuložené změny!
    Musíš nejdřív uložit všechny projekty než zapneš tuhle možnost.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
cs_CZ: Stiskli jste {0}, avšak nic nebylo posláno. Neměli byste nastavit nastavení konce řádku?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
cs_CZ: Pro dnešek jste se dostali na limit možných automatických
    jmen pro pojmenovávání projektů. Co se jít trošku projít?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
cs_CZ: Tvoje kopie IDE je nainstalována v podsložce složky nastavení.
    Prosím přesuň IDE do jiného adresáře.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
cs_CZ: Tvoje kopie IDE je nainstalována v podsložce složky projekty.
    Prosím přesuň IDE do jiného adresáře.

en: ZIP files or folders
cs_CZ: ZIP soubory či adresáře

en: Zip doesn't contain a library
cs_CZ: ZIP neobsahuje knihovnu pro Arduino

en: ".{0}" is not a valid extension.
cs_CZ: ".{0}" není podporované rozšíření.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
cs_CZ: "{0}" obsahuje nerozpoznané znaky. Jestli byl tento kód vytvořený se starší verzí Arduino, možno budete muset použit Nástroje -> Opravit Kódovaní & ZnovuOtevřít pro aktualizaci projektu na kódování UTF-8. Jestli tomu tak není, může být nutné odstránit špatné znaky aby si se zbavil tohoto varovaní.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 0019, knihovna Ethernet závisí na knihovně SPI.
    Zdá se, že již využíváte jiné knihovny, které závisí na knihovně SPI.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, klíčové slovo 'BYTE' přestalo být podporováno.
    Užijte namísto toho funkci Serial.write()

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, byl třídě Client knihovny Ethernet změněn názevna EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, byl třídě Server knihovny Ethernet změněn názevna EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, byl třídě Udp knihovny Ethernet změněn název na EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, se funkce Wire.receive() jmenuje Wire.read() kvůli zachování konzistence s jinými knihovnami.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
cs_CZ: 
    Od verze Arduino 1.0, byl funkci Wire.send() změněn název na Wire.write() aby se zachovala syntax kódu sladila s jinými knihovnami.

en: baud
cs_CZ: baudů

en: compilation
cs_CZ: kompilace

en: connected!
cs_CZ: připojeno!

en: ignoring invalid font size {0}
cs_CZ: ignoruji nepovolenou velikost fontu {0}

en: name is null
cs_CZ: jméno je null

en: no headers files (.h) found in {0}
cs_CZ: nenalezeny hlavičkové soubory (.h) v {0}

en: serialMenu is null
cs_CZ: serialMenu je null

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
cs_CZ: vybraný seriový port {0} neexistuje a nebo váš board není připojen

en: unknown option: {0}
cs_CZ: neznámá volba: {0}

en: upload
cs_CZ: nahrávání (upload)

en: version <b>{0}</b>
cs_CZ: verze <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
cs_CZ: {0} ověření podpisu souboru se nezdařilo

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
cs_CZ: {0} ověření podpisu souboru se nezdařilo. Soubor byl ignorován.

en: {0} files added to the sketch.
cs_CZ: {0} souborů přidáno ke skice

en: {0} libraries
cs_CZ: {0} knihovny

en: {0} must be a folder
cs_CZ: {0} musí být adresář

en: {0} on {1}
cs_CZ: {0} na {1}

en: {0} pattern is missing
cs_CZ: {0} vzorec se nenašel

en: {0} returned {1}
cs_CZ: {0} vrátil {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
cs_CZ: {0}: Chybný argument pro --pref; měl by být ve formě "pref=value"

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
cs_CZ: {0}: Chybně zvolený název vývojové desky; měl by mít formu "package:arch:board" či "package:arch:board:options"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
cs_CZ: {0}: Chybná volba pro vývojovou desku  "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
cs_CZ: {0}: Chybná volba, měla by být ve formě "nazev=hodnota"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
cs_CZ: {0}: Neplatná hodnota parametru "{1}" desky "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
cs_CZ: {0}: Neznámá architektura

en: {0}: Unknown board
cs_CZ: {0}: Neznámá vývojová deska

en: {0}: Unknown package
cs_CZ: {0}: Neznámý rozšiřující balík

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
cs_CZ: {0}Instaluj tento balíček{1} aby jsi mohl používat desku {2}
