Arduino IDE 1.5 - en to da_DK translation catalogue (105 entries)

en: About Arduino
da_DK: Om Arduino

en: Add File...
da_DK: Tilføj fil...

en: Albanian
da_DK: Albansk

en: Arabic
da_DK: Arabisk

en: Archive Sketch
da_DK: Arkivér skitse

en: Archive sketch as:
da_DK: Arkivér skitse som:

en: Archive sketch canceled.
da_DK: Arkivering af skitsen annulleret.

en: Auto Format
da_DK: Automatisk formatering

en: Auto Format finished.
da_DK: Automatisk formatering udført.

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Close
da_DK: Luk

en: Copy
da_DK: Kopier

en: Copy as HTML
da_DK: Kopier som HTML

en: Copy for Forum
da_DK: Kopier til forum

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
da_DK: Kunne ikke slette den eksisterende "{0}" fil.

en: Could not open the folder
    {0}
da_DK: Kunne ikke åbne biblioteket
    {0}

en: Could not remove old version of {0}
da_DK: Kunne ikke fjerne den gamle version af {0}

en: Could not replace {0}
da_DK: Kunne ikke erstatte {0}

en: Cut
da_DK: Klip

en: Delete
da_DK: Slet

en: Don't Save
da_DK: Gem ikke

en: Done Saving.
da_DK: Færdig med at gemme.

en: Done compiling.
da_DK: Færdig med at kompilere.

en: Dutch
da_DK: Hollandsk

en: Edit
da_DK: Rediger

en: English
da_DK: Engelsk

en: Error
da_DK: Fejl

en: Error adding file
da_DK: Fejl ved tilføjelse af fil

en: Error compiling.
da_DK: Fejl i kompilering.

en: Examples
da_DK: Eksempler

en: File
da_DK: Fil

en: Filipino
da_DK: Filipinsk

en: Find
da_DK: Søg

en: Find Next
da_DK: Find næste

en: Find Previous
da_DK: Find forrige

en: Find...
da_DK: Søg...

en: Finnish
da_DK: Finsk

en: French
da_DK: Fransk

en: Frequently Asked Questions
da_DK: Ofte stillede spørgsmål

en: German
da_DK: Tysk

en: Getting Started
da_DK: Kom i gang

en: Greek
da_DK: Græsk

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Indonesian
da_DK: Indonesisk

en: Italian
da_DK: Italiensk

en: Japanese
da_DK: Japansk

en: Korean
da_DK: Koreansk

en: Latvian
da_DK: Lettisk

en: Message
da_DK: Besked

en: Moving
da_DK: Flytter

en: New
da_DK: Ny

en: No
da_DK: Nej

en: OK
da_DK: Ok

en: Open
da_DK: Åbn

en: Open URL
da_DK: Åbn URL

en: Open an Arduino sketch...
da_DK: Åbn en Arduino skitse...

en: Open...
da_DK: Åbn...

en: Page Setup
da_DK: Sideopsætning

en: Password:
da_DK: Adgangskode:

en: Paste
da_DK: Indsæt

en: Persian
da_DK: Persisk

en: Polish
da_DK: Polsk

en: Preferences
da_DK: Egenskaber

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Print
da_DK: Udskriv

en: Printing canceled.
da_DK: Udskrift annulleret

en: Printing...
da_DK: Udskriver...

en: Problem Opening Folder
da_DK: Problem med at åbne mappe

en: Problem Opening URL
da_DK: Problem med at åbne URL

en: Problem getting data folder
da_DK: Problem med at åbne datamappe

en: Problem with rename
da_DK: Problem med at omdøde

en: Quit
da_DK: Afslut

en: Redo
da_DK: Annuller fortryd

en: Rename
da_DK: Omdøb

en: Replace
da_DK: Erstat

en: Replace All
da_DK: Erstat alle

en: Replace the existing version of {0}?
da_DK: Erstat den eksisterende version af {0}?

en: Replace with:
da_DK: Erstat med:

en: Romanian
da_DK: Romænsk

en: Russian
da_DK: Russisk

en: Save
da_DK: Gem

en: Save As...
da_DK: Gem som...

en: Save Canceled.
da_DK: Gem annulleret

en: Save changes to "{0}"?
da_DK: Gem ændringer til "{0}"?

en: Saving...
da_DK: Gemmer...

en: Select All
da_DK: Vælg alt

en: Spanish
da_DK: Spansk

en: Sunshine
da_DK: Solskin

en: Swedish
da_DK: Svensk

en: System Default
da_DK: Standard instillinger

en: Tamil
da_DK: Tamilsk

en: The name cannot start with a period.
da_DK: Navnet kan ikke starte med et punktum.

en: Time for a Break
da_DK: Tid til en pause

en: Tools
da_DK: Værktøjer

en: Troubleshooting
da_DK: Fejlfinding

en: Turkish
da_DK: Tyrkisk

en: Undo
da_DK: Fortryd

en: Update
da_DK: Opdater

en: Uploading...
da_DK: Uploader...

en: Verify
da_DK: Verificer

en: Visit Arduino.cc
da_DK: Besøg Arduino.cc

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: Wrap Around
da_DK: Tekstombrydning

en: Yes
da_DK: Ja

en: ZIP files or folders
da_DK: ZIP filer eller mapper
