Arduino IDE 1.5 - en to et translation catalogue (591 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
et:   (vajab Arduino taaskäivitamist)

en:  Not used: {0}
et:  Kasutamata: {0}

en:  Used: {0}
et:  Kasutusel: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
et: ‘Keyboard’ definitsiooni ei leitud. Kas su visandis on rida ‘#include <Keyboard.h>’?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
et: ‘Mouse’ definitsiooni ei leitud. Kas su visandis on rida ‘#include <Mouse.h>’?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
et: Kataloog „arch“ pole enam toetatud. Lisainfot leiad aadressilt http://goo.gl/gfFJzU .

en: (edit only when Arduino is not running)
et: (Arduino ei tohi selle faili muutmise ajal käia.)

en: (legacy)
et: (iganenud)

en: --curdir no longer supported
et: --curdir võti pole enam toetatud

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
et: --verbose, --verbose-upload ja --verbose-build võtmeid saab kasutada ainult koos --verify või --upload võtmetega.

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
et: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Kas soovid muudatused enne sulgemist salvestada?</b><p>Salvestamata muudatused lähevad kaotsi.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
et: Kaust „{0}“ on juba olemas. Visandit ei saa avada.

en: A library named {0} already exists
et: Teek „{0}“ on juba olemas.

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
et: Arduino uuem versioon on saadaval.
    Soovid sa allalaadimise lehe avada?

en: A newer {0} package is available
et: Pakist {0} on uus versioon saadaval

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
et: Su visandite kausta alamkaust pole korrektne teek.

en: About Arduino
et: Arduino info

en: Acoli
et: Akoli

en: Add .ZIP Library...
et: Lisa .ZIP teek ...

en: Add File...
et: Lisa fail ...

en: Additional Boards Manager URLs
et: Lisa-URL-id plaatide halduseks

en: Additional Boards Manager URLs:
et: Lisa-URL-id plaatide halduseks:

en: Afrikaans
et: Afrikaani

en: Aggressively cache compiled core
et: Kompileeritud baaspaki agressiivne puhverdamine

en: Albanian
et: Albaania

en: All
et: Kõik

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
et: Viga faili kodeeringu parandamise katsel. Ära proovi
    seda visandit salvestada kuna see võib olemasoleva
    üle kirjutada. Ava visand uuesti ning proovi siis uuesti.

en: An error occurred while updating libraries index!
et: Viga teekide indeksi uuendamisel.

en: An error occurred while uploading the sketch
et: Viga visandi üleslaadimisel

en: An error occurred while verifying the sketch
et: Viga visandi kontrollimisel

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
et: Viga visandi kontrollimisel/üleslaadimisel

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
et: Sinu masina platvormipõhise koodi laadimisel
    tekkis tundmatu viga.

en: Arabic
et: Araabia

en: Aragonese
et: ´aragoni

en: Archive Sketch
et: Arhiveeri visand

en: Archive sketch as:
et: Visandi arhiveerimine

en: Archive sketch canceled.
et: Visandi arhiveerimine katkestatud.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
et: Kompileeritud baaspaki arhiveermine (puhverdamine): {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
et: Visandi arhiveerimine ebaõnnestus kuna seda
    ei saanud korralikult salvestada.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
et: Arduino ARM (32 bit) plaadid

en: Arduino AVR Boards
et: Arduino AVR plaadid

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
et: Arduino saab avada ainult oma visandeid
    ja teisi .ino või .pde laiendiga faile.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
et: Arduinot ei saa käivitada kuna seadete kausta
    loomine ei õnnestunud.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
et: Arduinot ei saa käivitada kuna visandite kausta
    loomine ei õnnestunud.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
et: Oled kindel, et soovid „{0}“ kustutada?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
et: Oled kindel, et soovid selle visandi kustutada?

en: Argument required for --board
et: --board võti vajab argumenti

en: Argument required for --port
et: --port võti vajab argumenti

en: Argument required for --pref
et: --pref võti vajab argumenti

en: Argument required for --preferences-file
et: --preferences-file võti vajab argumenti

en: Argument required for {0}
et: {0} vajab argumenti

en: Armenian
et: Armeenia

en: Asturian
et: Astuuria

en: Authorization required
et: Autoriseerimine on vajalik

en: Auto Format
et: Automaatvormindus

en: Auto Format finished.
et: Automaatvormindus tehtud.

en: Auto-detect proxy settings
et: Proxy seadete automaatne tuvastus

en: Automatic
et: Automaatne

en: Automatic proxy configuration URL:
et: Proxy automaatse seadistamise URL:

en: Autoscroll
et: Automaatne kerimine

en: Bad error line: {0}
et: Viga real: {0}

en: Bad file selected
et: Vigane fail valitud

en: Basque
et: Baski

en: Belarusian
et: Valgevene

en: Board
et: Plaat

en: Board Info
et: Plaadi info

en: Board at {0} is not available
et: „{0}“ pordis pole plaati.

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
et: Plaat {0} (platvorm {1}, pakk {2}) on tundmatu

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
et: Plaat {0}:{1}:{2} ei määra „build.board“ eelistust. See seatakse väärtusele: {3}

en: Board:
et: Plaat:

en: Boards Manager
et: Plaatide haldus

en: Boards Manager...
et: Plaatide haldus ...

en: Boards included in this package:
et: Selles pakis olevad plaadid:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
et: Alglaadur on määratud, kuid see puudub: {0}

en: Bosnian
et: Bosnia

en: Both NL & CR
et: Lisa NL+CR (\r\n)

en: Browse
et: Sirvi

en: Build options changed, rebuilding all
et: Kompileerimise seaded on muutunud, kõik kompileeritakse ringi.

en: Built-in Examples
et: Kaasasolevad näited

en: Bulgarian
et: Bulgaaria

en: Burmese (Myanmar)
et: Birma (Myanmar)

en: Burn Bootloader
et: Kirjuta alglaadur

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
et: Alglaaduri I/O plaadile kirjutamine (see võib võtta mõne minuti) ...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
et: CRC ei klapi ja fail on rikutud. See võib olla ajutine probleem, proovi hiljem uuesti.

en: Can only pass one of: {0}
et: Ainult üht neist saab korraga kasutada: {0}

en: Can't enable external editor
et: Välist redaktorit ei saa kasutada

en: Can't find the sketch in the specified path
et: Määratud asukohast ei leitud visandit.

en: Canadian French
et: Prantsuse (Kanada)

en: Cancel
et: Loobu

en: Cannot specify any sketch files
et: Ühtegi visandi faili ei tohi määrata

en: Carriage return
et: Lisa CR (\r)

en: Catalan
et: Katalaani

en: Check for updates on startup
et: Uuenduste kontroll käivitamisel

en: Chinese (China)
et: Hiina (Hiina)

en: Chinese (Taiwan)
et: Hiina (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
et: Hiina (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
et: Tühjenda väljund

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
et: Mitteametlik plaatide toe URL-ide nimekiri

en: Close
et: Sulge

en: Comment/Uncomment
et: Lisa/eemalda kommentaar

en: Communication
et: Side

en: Compiler warnings:
et: Kompilaatori hoiatused:

en: Compiling sketch...
et: Visandi kompileerimine ...

en: Contributed
et: Kolmandate osapoolte

en: Copy
et: Kopeeri

en: Copy as HTML
et: Kopeeri HTML-ina

en: Copy error messages
et: Kopeeri veateade

en: Copy for Forum
et: Kopeeri foorumi jaoks

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
et: „{0}“ ei saa visandisse lisada.

en: Could not copy to a proper location.
et: Ettenähtud kohta ei saa kopeerida.

en: Could not create directory "{0}"
et: Kataloogi „{0}“ ei saa luua

en: Could not create the sketch folder.
et: Visandi kausta pole võimalik luua.

en: Could not create the sketch.
et: Visandit ei saa luua.

en: Could not delete "{0}".
et: „{0}“ pole võimalik kustutada.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
et: Olemasolevat faili „{0}“ ei saa kustutada.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
et: „{0}“ kaustast ei leitud boards.txt faili. On see pärit 1.5 eelsest ajast?

en: Could not find tool {0}
et: Töövahendit {0} ei leitud

en: Could not find tool {0} from package {1}
et: Pakist {1} ei leitud töövahendit {0}

en: Could not open the URL
    {0}
et: URL-i avamine ebaõnnestus
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
et: Kausta avamine ebaõnnestus
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
et: Visandi uuesti salvestamine ebaõnnestus. Siin on tegemist tõsise probleemiga.
    Proovi kopeerida oma kood mõnda teisse tekstiredaktorisse.

en: Could not re-save sketch
et: Visandi uuesti salvestamine ebaõnnestus

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
et: Värviteema seadeid pole võimalik lugeda.
    Sa pead Arduino uuesti paigaldama.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
et: Vaikeseadeid pole võimalik avada.
    Sa pead Arduino uuesti paigaldama.

en: Could not remove old version of {0}
et: „{0}“ vana versiooni ei saanud eemaldada

en: Could not replace {0}
et: {0} pole võimalik asendada

en: Could not write preferences file: {0}
et: Eelistuste faili kirjutamine ebaõnnestus: {0}

en: Couldn't archive sketch
et: Visandi arhiveerimine ebaõnnestus

en: Couldn't determine program size: {0}
et: Programmi suurust ei saanud kindlaks teha: {0}

en: Couldn't do it
et: Ei saanud seda teha

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
et: Valitud pordist plaati ei leitud. Kontrolli, et valitud oleks õige port. Kui port on õige, proovi kohe pärast üleslaadimise alustamist plaadi RESET nuppu vajutada.

en: Croatian
et: Horvaatia

en: Cut
et: Lõika

en: Czech (Czech Republic)
et: Tšehhi (Tšehhi Vabariik)

en: Danish (Denmark)
et: Taani (Taani)

en: Data Processing
et: Andmetöötlus

en: Data Storage
et: Andmete säilitamine

en: Decrease Font Size
et: Vähenda fonti

en: Decrease Indent
et: Vähenda taanet

en: Default
et: Vaikeväärtus

en: Default theme
et: Vaiketeema

en: Delete
et: Kustuta

en: Device Control
et: Seadmete juhtimine

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
et: Seade ei vasta. Kontrolli, et valitud oleks õige jadaport või vajuta enne eksportimist RESET nuppu

en: Discard all changes and reload sketch?
et: Unusta kõik muudatused ning laadi uuesti?

en: Display
et: Ekraanid

en: Display line numbers
et: Reanumbrite näitamine

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
et: Soovid sa {0} eemaldada?
    Kui sa seda teed, ei saa sa {0} enam kasutada.

en: Don't Save
et: Ära salvesta

en: Done Saving.
et: Salvestamine lõpetatud.

en: Done burning bootloader.
et: Alglaadur edukalt kirjutatud.

en: Done compiling
et: Kompileerimine lõpetatud

en: Done compiling.
et: Kompileerimine lõpetatud.

en: Done printing.
et: Trükkimine lõpetatud.

en: Done uploading
et: Üleslaadimine lõpetatud

en: Done uploading.
et: Üleslaadimine lõpetatud.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
et: Alla on laaditud {0}kb kokku {1}kb-st.

en: Downloading boards definitions.
et: Plaatide definitsioonide allalaadimine.

en: Downloading libraries index...
et: Teekide indeksi allalaadimine ...

en: Downloading library: {0}
et: Teegi allalaadimine: {0}

en: Downloading platforms index...
et: Platvormide indeksi allalaadimine ...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
et: Tööriistade allalaadimine ({0}/{1}).

en: Dutch
et: Hollandi

en: Dutch (Netherlands)
et: Hollandi (Holland)

en: Edison Help
et: Edisoni abiinfo

en: Edit
et: Redigeerimine

en: Editor font size:
et: Fondi suurus redaktoris:

en: Editor language:
et: Rakenduse keel:

en: Enable Code Folding
et: Koodi kokkuvoltimine

en: English
et: Inglise

en: English (United Kingdom)
et: Inglise (Suurbritannia)

en: Enter a comma separated list of urls
et: Sisesta komaga eraldatud URL-ide nimekiri.

en: Enter additional URLs, one for each row
et: Lisa-URL-id sisesta igaüks omale reale

en: Environment
et: Töökeskkond

en: Error
et: Viga

en: Error adding file
et: Viga faili lisamisel

en: Error compiling for board {0}.
et: Viga „{0}“ plaadile kompileerimisel.

en: Error compiling.
et: Viga kompileerimisel.

en: Error downloading {0}
et: Viga „{0}“ allalaadimisel.

en: Error getting the Arduino data folder.
et: Viga Arduino andmekausta leidmisel.

en: Error inside Serial.{0}()
et: Viga Serial.{0}() sees.

en: Error loading theme {0}: {1}
et: Viga teema „{0}“ laadimisel: {1}

en: Error loading {0}
et: Viga „{0}“ laadimisel.

en: Error opening serial port ''{0}''.
et: Viga jadapordi „{0}“ avamisel.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
et: Viga jadapordi „{0}“ avamisel. Proovi abi otsida dokumentatsioonist aadressil http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
et: Viga teekide indeksi parsimisel: {0}
    Proovi menüüst avada teekide haldus ning teekide indeksit uuendada.

en: Error reading libraries index: {0}
et: Viga teekide indeksi lugemisel: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
et: Viga pakkide indeksi kataloogi lugemisel: {0}
    (võib olla on see õiguste puudumise probleem?)

en: Error reading preferences
et: Viga eelistuste lugemisel

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
et: Viga eelistuste faili lugemisel. Palun kustuta „{0}“ (või liiguta
    see mujale) ning käivita Arduino uuesti.

en: Error running post install script
et: Viga paigaldusjärgse skripti jooksutamisel.

en: Error starting discovery method:
et: Viga avastusmeetodi käivitamisel:

en: Error touching serial port ''{0}''.
et: Viga jadapordi „{0}“ avamisel.

en: Error while burning bootloader.
et: Viga alglaaduri kirjutamisel.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
et: Viga alglaaduri kirjutamisel: „{0}“ konfiguratsiooniparameeter puudub

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
et: Viga alglaaduri kirjutamisel: palun vali jadaport.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
et: Viga kompileerimisel: „{0}“ konfiguratsiooniparameeter puudub

en: Error while printing.
et: Viga trükkimisel.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
et: Viga jadapordi parameetrite seadmisel: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
et: Viga üleslaadimisel

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
et: Viga üleslaadimisel: „{0}“ konfiguratsiooniparameeter puudub

en: Error while verifying
et: Viga kontrollimisel

en: Error while verifying/uploading
et: Viga kontrollimisel/üleslaadimisel

en: Estonian
et: Eesti

en: Examples
et: Näited

en: Examples for any board
et: Näited kõigile plaatidele

en: Examples for {0}
et: „{0}“ näited

en: Examples from Custom Libraries
et: Ise paigaldatud teekide näited

en: Examples from Other Libraries
et: Näited teistest teekidest

en: Export canceled, changes must first be saved.
et: Eksport katkestatud, muudatused tuleb kõigepealt salvestada.

en: Export compiled Binary
et: Ekspordi kompileeritud binaar

en: Failed to open sketch: "{0}"
et: Visandi avamine ebaõnnestus: „{0}“

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
et: „{0}“ nime muutmine „{1}“-ks ebaõnnestus

en: Failed to rename sketch folder
et: Visandikausta nime muutmine ebaõnnestus

en: File
et: Fail

en: File name {0} is invalid: ignored
et: Failinimi {0} pole korrektne: faili ignoreeritakse

en: Filipino
et: Filipiini

en: Filter your search...
et: Otsingufilter ...

en: Find
et: Otsi

en: Find Next
et: Otsi järgmist

en: Find Previous
et: Otsi eelmist

en: Find in Reference
et: Otsi dokumentatsioonist

en: Find...
et: Otsi ...

en: Find:
et: Otsitav:

en: Finnish
et: Soome

en: Fix Encoding & Reload
et: Paranda kooditabel ning laadi uuesti

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
et: Teekide paigaldamise kohta leiad infot aadressilt http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
et: Plaadi lähtestamine pordi {0} 1200bps kiirusega avamise/sulgemisega.

en: French
et: Prantsuse

en: Frequently Asked Questions
et: Korduma Kippuvad Küsimused

en: Galician
et: Galeegi

en: Galician (Spain)
et: Galeegi (Hispaania)

en: Galileo Help
et: Galileo abiinfo

en: Georgian
et: Gruusia

en: German
et: Saksa

en: Get Board Info
et: Plaadi info

en: Getting Started
et: Sissejuhatus

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
et: Globaalsed muutujad kasutavad {0} baiti ({2}%%) dünaamilisest mälust, jättes {3} baiti lokaalse skoobiga muutujatele. Maksimaalne on {1} baiti.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
et: Globaalsed muutujad kasutavad {0} baiti dünaamilisest mälust.

en: Go to line
et: Liikumine reale

en: Go to line...
et: Liigu reale ...

en: Greek
et: Kreeka

en: Hebrew
et: Heebria

en: Help
et: Abi

en: Host name:
et: Hosti nimi:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
et: Kuidas oleks, kui visandi enne nime
    muutmist salvestaks?

en: How very Borges of you
et: Maakera sees on maakera

en: Hungarian
et: Ungari

en: INCOMPATIBLE
et: MITTEKOMPATIIBEL

en: Ignore Case
et: Tähesuuruse ignoreerimine

en: Ignoring library with bad name
et: Vigase nimega teegi eiramine

en: Ignoring sketch with bad name
et: Vigase nimega visandi eiramine

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
et: Arduino 1.0 versioonis muutus failide vaikelaiend – .pde
    -> .ino. Uued visandid (kaasa arvatud need, mida sa
    salvestad „Salvesta kui“ käsuga) kasutavad uuemat laiendit.
    Olemasolevate visandite laiendit uuendatakse salvestamisel,
    kuid selle saad eelistustes ka välja lülitada.
    
    Kas salvestada visand ja uuendada selle laiendit?

en: Include Library
et: Lisa teek

en: Incorrect IDE installation folder
et: Vigane IDE paigalduskataloog

en: Increase Font Size
et: Suurenda fonti

en: Increase Indent
et: Suurenda taanet

en: Indonesian
et: Indoneesia

en: Initializing packages...
et: Pakkide initsialiseerimine ...

en: Install
et: Paigalda

en: Installation completed!
et: Paigaldamine lõpetatud.

en: Installed
et: Paigaldatud

en: Installing boards...
et: Plaatide paigaldamine ...

en: Installing library: {0}:{1}
et: Teegi {0} versiooni {1} paigaldamine

en: Installing tools ({0}/{1})...
et: Tööriistade paigaldamine ({0}/{1}) ...

en: Installing...
et: Paigaldamine ...

en: Interface scale:
et: Kasutajaliidese suurendus:

en: Invalid library found in {0}: {1}
et: „{0}“ kataloogist leiti vigane teek: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
et: Vigane jutumärkide/ülakomade kasutamine: sulgevat [{0}] märki ei lietud.

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
et: Vigane teegi versioon '{0}' kataloogis {1}

en: Invalid version {0}
et: Vigane versioon {0}

en: Italian
et: Itaalia

en: Japanese
et: Jaapani

en: Kazakh
et: Kasahhi

en: Korean
et: Korea

en: Latvian
et: Läti

en: Library Manager
et: Teekide haldus

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
et: Teek lisati su teekide hulka. Veendu selles „Lisa teek“ menüüs.

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
et: Teek ei saa kasutada korraga „src“ ja „utility“ kaustu. Vaata {0} üle.

en: Library is already installed: {0}:{1}
et: Teegi {0} versioon {1} on juba paigaldatud

en: Line number:
et: Reanumber:

en: Lithuaninan
et: Leedu

en: Loading configuration...
et: Seadete laadimine ...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
et: Retseptide, nagu {0}*{1}, otsimine

en: Low memory available, stability problems may occur.
et: Vaba mälu on väga vähe ja seetõttu võib tekkida probleeme stabiilsusega.

en: Manage Libraries...
et: Halda teeke ...

en: Manual proxy configuration
et: Käsitsi seadistamine

en: Message
et: Teade

en: Missing '{0}' from library in {1}
et: Teegis „{1}“ puudub '{0}'

en: Mode not supported
et: Režiim pole toetatud

en: More
et: Rohkem kui vaikeväärtus

en: More preferences can be edited directly in the file
et: Rohkem seadeid saad muuta otse failis

en: Moving
et: Liigutamine

en: Multiple files not supported
et: Mitu faili pole toetatud.

en: Multiple libraries were found for "{0}"
et: „{0}“ jaoks leiti mitu teeki

en: Must specify exactly one sketch file
et: Määratud peab olema täpselt ühe visandi fail

en: Name for new file:
et: Uue faili nimi:

en: Native serial port, can't obtain info
et: Info lugemine jadapordist ei õnnestu

en: Network
et: Võrk

en: Network port, can't obtain info
et: Info lugemine võrgupordist ei õnnestu

en: Network ports
et: Võrgupordid

en: Network upload using programmer not supported
et: Programmaatoriga üle võrgu üles laadimine pole toetatud.

en: New
et: Uus

en: New Tab
et: Uus kaart

en: Newline
et: Lisa NL (\n)

en: Next Tab
et: Järgmine kaart

en: No
et: Ei

en: No authorization data found
et: Autoriseerimise infot ei leitud

en: No changes necessary for Auto Format.
et: Automaatvormindus ei vaja muudatusi.

en: No command line parameters found
et: Ühtegi käsurea parameetrit ei leitud

en: No compiled sketch found
et: Ühtegi kompileeritud visandit ei leitud

en: No files were added to the sketch.
et: Visandisse pole faile lisatud.

en: No launcher available
et: Veebilehitseja puudub

en: No line ending
et: Reavahetust ei lisa

en: No parameters
et: Parameetreid pole

en: No proxy
et: Proxyt ei kasutata

en: No really, time for some fresh air for you.
et: Tõesti oleks aeg natuke värsket õhku hingata.

en: No reference available for "{0}"
et: „{0}“ kohta juhend puudub

en: No sketch
et: Visandit pole

en: No sketchbook
et: Visandite kausta pole

en: No valid code files found
et: Ühtegi korrektset koodifaili ei leitud

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
et: Kasutast „{0}“ ei leitud ühtegi korrektset riistvara definitsiooni.

en: None
et: Üldse mitte

en: Norwegian Bokmål
et: Norra (Bokmål)

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
et: Mälu pole piisavalt. Mälukasutuse vähendamise nippe leiad aadressilt http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size

en: One file added to the sketch.
et: Visandisse on lisatud üks fail.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
et: Ainult --verify, --upload või --get-pref on toetatud.

en: Open
et: Ava

en: Open Recent
et: Ava viimati kasutatud

en: Open URL
et: Ava URL

en: Open an Arduino sketch...
et: Arduino visandi avamine

en: Open...
et: Ava ...

en: Other
et: Muud

en: Page Setup
et: Lehekülje seaded

en: Partner
et: Partnerid

en: Password:
et: Parool:

en: Paste
et: Aseta

en: Persian
et: Pärsia

en: Persian (Iran)
et: Pärsia (Iraan)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
et: Platvorm {0} ({1} pakis) on tunmatu

en: Please confirm boards deletion
et: Palun kinnitust plaadi kustutamisele

en: Please confirm library deletion
et: Palun kinnitust teegi kustutamisele

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
et: Laadi SPI teek menüüst Visand -> Laadi teek.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
et: Laadi Wire teek menüüst Visand -> Laadi teek.

en: Please select a port to obtain board info
et: Plaadi info nägemiseks vali port.

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
et: Vali programmaator menüüst Tööriistad -> Programmaator.

en: Plotter not available while serial monitor is open
et: Plotterit ei saa kasutada, kui jadapordi monitor on avatud.

en: Polish
et: Poola

en: Port number:
et: Pordi number:

en: Portugese
et: Portugali

en: Portuguese (Brazil)
et: Portugali (Brasiilia)

en: Portuguese (Portugal)
et: Portugali (Portugal)

en: Preferences
et: Eelistused

en: Preparing boards...
et: Plaatide ettevalmistamine ...

en: Previous
et: Eelmine

en: Previous Tab
et: Eelmine kaart

en: Print
et: Prindi

en: Printing canceled.
et: Trükkimine katkestati.

en: Printing...
et: Trükkimine ...

en: Problem Opening Folder
et: Probleem kausta avamisel

en: Problem Opening URL
et: Probleem URL-i avamisel

en: Problem Setting the Platform
et: Probleem platvormi valimisel

en: Problem accessing board folder /www/sd
et: Probleem plaadi kaustale /www/sd ligipääsuga

en: Problem accessing files in folder "{0}"
et: Probleem kaustas „{0}“ failidele ligipääsuga

en: Problem getting data folder
et: Probleem andmekausta leidmisega

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
et: Probleem plaadile üleslaadimisega. Aadressilt http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload leiad soovitusi probleemi lahendamiseks.

en: Problem with rename
et: Probleem nime muutmisega

en: Processor
et: Protsessor

en: Programmer
et: Programmaator

en: Progress {0}
et: Edenemine {0}

en: Quit
et: Välju

en: RETIRED
et: VANANENUD

en: Recommended
et: Soovituslikud

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Reference
et: Baasdokumentatsioon

en: Remove
et: Eemalda

en: Removing library: {0}:{1}
et: Teegi {0} versiooni {1} eemaldamine

en: Removing...
et: Eemaldamine ...

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: Replace
et: Asendada

en: Replace & Find
et: Otsi ja asenda

en: Replace All
et: Asenda kõik

en: Replace the existing version of {0}?
et: Kas asendada paigaldatud {0} versioon?

en: Replace with:
et: Asendus:

en: Retired
et: Vananenud

en: Retry the upload with another serial port?
et: Kas proovime üleslaadimist mõne teise jadapordiga?

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Running recipe: {0}
et: Retsepti käivitamine: {0}

en: Running: {0}
et: Käivitamine: {0}

en: Russian
et: Vene

en: Save
et: Salvesta

en: Save As...
et: Salvesta kui ...

en: Save Canceled.
et: Salvestamine katkestatud.

en: Save changes to "{0}"?
et: Kas salvestada „{0}“ muudatused?

en: Save sketch folder as...
et: Visandi salvestamine uude kausta

en: Save when verifying or uploading
et: Salvestamine kontrollimisel või üleslaadimisel

en: Saving...
et: Salvestamine ...

en: Search all Sketch Tabs
et: Otsing visandi kõigist kaarditest

en: Select (or create new) folder for sketches...
et: Vali (või loo uus) kaust visandite jaoks ...

en: Select All
et: Vali kõik

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
et: Vali lisamiseks teeki sisaldav kataloog või ZIP fail

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
et: Vali visandi juurde kopeerimiseks pilt või muu andmefail

en: Select new sketchbook location
et: Vali uus visandite kaust

en: Select version
et: Vali versioon

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
et: Valitud plaat vajab „{0}“ baaspakki (seda pole paigaldatud).

en: Selected board is not available
et: Valitud plaati pole saadaval.

en: Selected library is not available
et: Valitud teeki pole saadaval.

en: Send
et: Saada

en: Sensors
et: Sensorid

en: Serial Monitor
et: Jadapordi monitor

en: Serial Plotter
et: Jadapordi plotter

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
et: See tarkvara versioon ei toeta jadapordi monitori kasutamist üle võrgupordi nagu {1} port {0}.

en: Serial monitor not available while plotter is open
et: Jadapordi monitori ei saa kasutada, kui plotter on avatud.

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
et: Jadaporti „{0}“ ei leitud. Kas menüüs Tööriistad -> Jadaport on valitud õige port?

en: Serial port not selected.
et: Ühtegi jadaporti pole valitud.

en: Serial port {0} not found.
et: Jadaporti {0} ei leitud.

en: Serial ports
et: Jadapordid

en: Setting build path to {0}
et: Kompileerimise asukoha seadmine väärtusele {0}

en: Settings
et: Seaded

en: Settings issues
et: Probleem seadetega

en: Show Sketch Folder
et: Näita visandite kausta

en: Show timestamp
et: Näita ajatempleid

en: Show verbose output during:
et: Detailsem väljund:

en: Signal Input/Output
et: Signaali sisend/väljund

en: Sketch
et: Visand

en: Sketch Disappeared
et: Visand on haihtunud

en: Sketch Does Not Exist
et: Visandit pole olemas

en: Sketch is Read-Only
et: Visand on kirjutuskaitsega

en: Sketch is Untitled
et: Visand on pealkirjastamata

en: Sketch is read-only
et: Visand on kirjutuskaitsega

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
et: Visand on liiga suur. Aadressilt http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size leiad näpunäiteid selle vähendamiseks.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
et: Visand kasutab programmi salvestamise ruumist {0} baiti ({2}%%). Maksimum on {1} baiti.

en: Sketchbook
et: Visandid

en: Sketchbook folder disappeared
et: Visandite kaust on haihtunud

en: Sketchbook location:
et: Visandite asukoht:

en: Sketchbook path not defined
et: Visandite asukoht on määramata

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
et: Paki indeksi faili {0} ignoreeritakse, viga parsimisel:

en: Slovak
et: Slovaki

en: Slovenian
et: Sloveeni

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
et: Vähemalt mõned visandi failid on kirjutuskaitsega.
    Salvesta visand kuhugi mujale ja proovi siis uuesti.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
et: Mõned failid on kirjutuskaitsega.
    Pead salvestama visandi kuhugi mujale.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
et: Vabandust, „{0}“ nimeline kaust on juba olemas.

en: Spanish
et: Hispaania

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
et: Valitud kaustas või zip failis pole korrektset teeki.

en: Starting...
et: Käivitamine ...

en: Sunshine
et: Särasilm

en: Swedish
et: Rootsi

en: System Default
et: Süsteemi vaikekeel

en: Tamil
et: Tamili

en: Thai
et: Tai

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
et: "BYTE" võtmesõna pole enam toetatud.

en: The --upload option supports only one file at a time
et: --upload võti toetab ainult üht faili korraga

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
et: Klass Client on nüüd EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
et: IDE-s on uuendatud „{0}“ pakk, kuid sina kasutad vanemat.
    Soovid sa „{0}“ uuendada?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
et: Klass Server on nüüd EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
et: Klass Udp on nimetatud ümber EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
et: Hetkel valitud plaat vajab „{0}“ baaspakki, mis pole paigaldatud.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
et: "{0}" peab asuma visandite kaustas "{1}".
    Kas tekitan selle kausta ning liigutan faili sinna?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
et: Teeki „{0}“ ei saa kasutada.
    Teegi kausta nimi peab algama tähe või numbriga ning sisaldama ainult tähti,
    numbreid, sidekriipse, punkte ja alakriipse. Nime maksimaalne pikkus on 63 sümbolit.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
et: Teeki „{0}“ ei saa kasutada.
    Teekide nimed tohivad sisaldada ainult ASCII tähti ja
    numbreid ning peavad algama tähega.

en: The main file cannot use an extension
et: Põhifailil ei tohi laiendit olla.

en: The name cannot start with a period.
et: Nimi ei tohi alata punktiga.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
et: Valitud visandit pole enam.
    Visandite kausta menüü uuendamiseks
    käivita Arduino uuesti.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
et: Visandit „{0}“ ei saa kasutada.
    Visandite nimed nimed tohivad sisaldada ainult ASCII tähti
    ja numbreid ning peavad algama tähega.
    Sellest teatest lahti saamiseks eemalda visand
    „{1}“ kaustast.

en: The sketch already contains a file named "{0}"
et: Visandis on „{0}“ nimeline fail juba olemas.

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
et: Visandi kaust on haihtunud.
    Püüan samasse kohta uuesti salvestada,
    kuid kõik peale selle koodi on kadunud.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
et: Visandi nime tuleb muuta.
    Visandi nimi peab algama tähe või numbriga ning sisaldama ainult tähti,
    numbreid, sidekriipse, punkte ja alakriipse. Nime maksimaalne pikkus on 63 sümbolit.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
et: Visandite kausta pole enam.
    Arduino hakkab kasutama vaikimisi kausta ning
    vajadusel tekitab sinna uue visandite kausta.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
et: Valitud visandite kaustas on su IDE koopia.
    Palun vali oma visandite hoidmiseks mõni teine kaust.

en: Theme:
et: Teema:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
et: Seda teeki teekide halduris pole ja sealt seda uuesti paigaldada ei saa.
    Oled sa kindel, et soovid selle teegi kustutada?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
et: Siin oleks rohkem infot kui „Detailsem väljund:
    kompileerimise ajal“ oleks rakenduse eelistustes
    sisse lülitatud (Fail -> Eelistused).

en: Time for a Break
et: Aeg puhata

en: Timing
et: Aeg

en: Tool {0} is not available for your operating system.
et: Töövahendit {0} sinu operatsioonisüsteemile pole.

en: Tools
et: Tööriistad

en: Topic
et: Valdkond

en: Troubleshooting
et: Probleemide lahendamine

en: Turkish
et: Türgi

en: Type
et: Tüüp

en: Type board password to access its console
et: Konsoolile ligipääsuks sisesta plaadi parool.

en: Type board password to upload a new sketch
et: Uue visandi üleslaadimiseks sisesta plaadi parool.

en: Ukrainian
et: Ukraina

en: Unable to connect to {0}
et: Aadressiga „{0}“ ei õnnestu ühendust luua

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
et: Ühenduse loomine ei õnnestu: kas visand kasutab silda?

en: Unable to connect: retrying
et: Ühendust ei õnnestu luua, proovime uuesti.

en: Unable to connect: wrong password?
et: Ühendust ei õnnestu luua, vale parool?

en: Unable to find {0} in {1}
et: Visandit „{0}“ pole kataloogis „{1}“

en: Unable to open serial monitor
et: Jadapordi monitori pole võimalik avada.

en: Unable to open serial plotter
et: Jadapordi plotterit pole võimalik avada.

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
et: Võimalike võrguprobleemide tõttu pole Arduino.cc kättesaadav.

en: Uncategorized
et: Kategoriseerimata

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Unknown board
et: Tundmatu plaat

en: Unknown sketch file extension: {0}
et: Tundmatu visandi faili laiend: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
et: Tundmatu platvorm, info brauseri rakenduse kohta puudub.
    Kui sa soovid URL-e või kaustu mõne rakendusega avada, lisa
    "launcher=/asukoht/rakendus" rida preferences.txt faili.

en: Updatable
et: Uuendatav

en: Update
et: Uuenda

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
et: Visandi laiendi uuendamine (.pde -> .ino) salvestamisel

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
et: Mõnele su {0}plaadile{1} on olemas uuendus.

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
et: Mõnele su {0}plaadile{1} ja {2}teegile{3} on olemas uuendus.

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
et: Mõnele su {0}teegile{1} on olemas uuendus.

en: Updating list of installed libraries
et: Paigaldatud teekide nimekirja uuendamine.

en: Upload
et: Laadi üles

en: Upload Using Programmer
et: Laadi üles programmaatori kaudu

en: Upload any sketch to obtain it
et: Info lugemiseks laadi suvaline visand üles

en: Upload canceled.
et: Üleslaadimine on katkestatud.

en: Upload cancelled
et: Üleslaadimine on katkestatud.

en: Uploading to I/O Board...
et: I/O plaadile laadimine ...

en: Uploading...
et: Üleslaadimine ...

en: Use Selection For Find
et: Valitud teksti otsimine

en: Use external editor
et: Välise redaktori kasutamine

en: Username:
et: Kasutajanimi:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
et: Kasutatakse {0} teegi versiooni {1} kaustast: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
et: Kasutatakse {0} teeki kaustast: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
et: Kasutatakse eelnevalt kompileeritud faili: {0}

en: Verify
et: Kontrolli

en: Verify code after upload
et: Koodi kontrollimine pärast üleslaadimist

en: Verify/Compile
et: Kontrolli/kompileeri

en: Verifying and uploading...
et: Kontrollimine ja üleslaadimine ...

en: Verifying archive integrity...
et: Arhiivi terviklikkuse kontrollimine ...

en: Verifying...
et: Kontrollimine ...

en: Version <b>{0}</b>
et: Versioon <b>{0}</b>

en: Version unknown
et: Tundmatu versioon

en: Version {0}
et: Versioon {0}

en: Vietnamese
et: Vietnami

en: Visit Arduino.cc
et: Külasta Arduino.cc lehte

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
et: HOIATUS: Kategooria '{0}' teegis {1} pole korrektne. See seatakse väärtusele '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
et: HOIATUS: Vigane {0} kataloog '{1}' teegis

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
et: HOIATUS: Teek {0} väidab ennast olevat {1} arhitektuuri(de)le ja võib sinu kasutatava plaadiga, mis on {2} arhitektuuri(de)ga, mitte kokku sobida.

en: Warning
et: Hoiatus

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
et: Hoiatus: See baaspakk ei toeta visandite eksportimist. Kaalu selle uuendamist või võta ühendust paki autoriga.

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
et: Hoiatus: fail {0} viitab täielikule asukohale {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
et: Hoiatus: mitteusaldusväärse paki sunnitud usaldamine

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
et: Hoiatus: mitteusaldusväärse skripti ({0}) sunnitud käivitamine

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
et: Hoiatus: pakk pole usaldusväärne, skripte ei käivitata ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
et: Hoiatus: '{0}' baaspaki platform.txt fail sisaldab aegunud koodi: {1}, mis konverditakse automaatselt koodiks {2}. Kaalu selle baaspaki uuendamist.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
et: Hoiatus: „{0}“ baaspaki platform.txt failis pole määratud „{1}“ väärtust, kasutatakse vaikeväärtust „{2}“. Kaalu selle baaspaki uuendamist.

en: Western Frisian
et: Lääne Friisi

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
et: Wire.receive() on ümber nimetatud – Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
et: Wire.send() on ümber nimetatud – Wire.write().

en: Wrap Around
et: Jätkamine algusest

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
et: Mikrokontroller on vale tüüpi. Kas sa valisid Tööriistad > Plaat menüüst õige plaadi?

en: Yes
et: Jah

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
et: Kausta, mis sisaldab su visandeid, importida ei saa.

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
et: Sa ei saa salvestada visandit kausta,
    mis on sama kausta sees.

en: You forgot your sketchbook
et: Sa unustasid oma visandid

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
et: Visandites on salvestamata muudatusi.
    Selle seade sisse lülitamiseks pead kõik muudatused salvestama.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
et: Sa vajutasid „{0}“, kuid midagi ei saadetud. Peaksid äkki realõpu vormingu valima?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
et: Sa oled saavutanud ühel päeval loodavate automaatsete
    nimede piiri. Kuidas hoopis oleks väikese jalutuskäiguga?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
et: Su seadete kausta alamkausta on paigaldatud su IDE koopia.
    Palun liiguta IDE kuhugi mujale.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
et: Su visandite kausta alamkausta on paigaldatud su IDE koopia.
    Palun liiguta IDE kuhugi mujale.

en: ZIP files or folders
et: ZIP failid või kaustad

en: Zip doesn't contain a library
et: ZIP failis pole teeki

en: ".{0}" is not a valid extension.
et: „.{0}“ pole lubatud laiend.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
et: Failis „{0}“ on tuvastamatuid sümboleid. Kui see kood on kirjutatud Arduino vanema versiooniga, võid visandi UTF-8 kooditabelisse teisendamiseks kasutada menüükäsku „Tööriistad -> Paranda kooditabel ja laadi uuesti“. Kui ei, pead sellest hoiatusest lahti saamiseks vigased sümbolid kustutama.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
et: 
    Alates Arduino versioonis 0019 on Etherneti teegi kasutamiseks vaja SPI teeki.
    Paistab, et sa kasutad seda või mõnda muud teeki, mis SPI teegist sõltub.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
et: 
    Alates Arduino versioonist 1.0 ei kasutata enam võtmesõna „BYTE“.
    Palun kasuta selle asemel Serial.write() funktsiooni.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
et: 
    Alates Arduino versioonist 1.0 on Etherneti teegis olev klass Client nimetatud ümber EthernetClient klassiks.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
et: 
    Alates Arduino versioonist 1.0 on Etherneti teegis olev klass Server nimetatud ümber EthernetServer klassiks.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
et: 
    Alates Arduino versioonist 1.0 on Etherneti teegis olev klass Udp nimetatud ümber EthernetUdp klassiks.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
et: 
    Teiste teekidega ühtlustamiseks on alates Arduino versioonist 1.0 muutunud Wire.receive() nimi – nüüd on see Wire.read().

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
et: 
    Teiste teekidega ühtlustamiseks on alates Arduino versioonist 1.0 muutunud Wire.send() nimi – nüüd on see Wire.write().

en: baud
et: boodi

en: compilation
et: kompileerimise ajal

en: connected!
et: ühendus loodud.

en: ignoring invalid font size {0}
et: vigase fondi suuruse „{0}“ eiramine

en: name is null
et: name on null

en: no headers files (.h) found in {0}
et: Kataloogist {0} ei leitud ühtegi päisefaili (.h)

en: serialMenu is null
et: serialMenu on null

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
et: valitud jadaporti {0} ei eksisteeri või plaat on ühendamata

en: unknown option: {0}
et: tundmatu parameeteer: {0}

en: upload
et: üleslaadimise ajal

en: version <b>{0}</b>
et: versioon <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
et: {0} faili signatuuri kontrollimine ebaõnnestus

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
et: {0} faili signatuuri kontrollimine ebaõnnestus. Faili ignoreeritakse.

en: {0} files added to the sketch.
et: Visandisse on lisatud {0} faili.

en: {0} libraries
et: {0} teegid

en: {0} must be a folder
et: {0} peab olema kaust

en: {0} on {1}
et: {0} pordis {1}

en: {0} pattern is missing
et: {0} muster puudub

en: {0} returned {1}
et: {0} tagastas {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
et: {0}: Vigane argument --pref võtmele, see peaks olema vormingus „pref=value“.

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
et: {0}: Vigane plaadi nimi. See peab olema vormingus „pakk:arhitektuur:plaat“ või „pakk:arhitektuur:plaat:parameetrid“

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
et: {0}: Plaadi „{1}“ jaoks vigane parameeter

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
et: {0}: Vigane parameeter, see peab olema vormingus „nimi=väärtus“

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
et: {0}: Vigane väärtus plaadi „{2}“ parameetrile „{1}“

en: {0}: Unknown architecture
et: {0}: Tundmatu arhitektuur

en: {0}: Unknown board
et: {0}: Tundmatu plaat

en: {0}: Unknown package
et: {0}: Tundmatu pakk

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
et: „{2}“ plaadi kasutamiseks paigalda {0}see pakk{1}
