Arduino IDE 1.5 - en to eu translation catalogue (597 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
eu:  (Arduinoa berrabiarazi behar da)

en:  Not used: {0}
eu:  Erabili gabe: {0}

en:  Used: {0}
eu:  Erabilia: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
eu: Ezin da aurkitu 'Teklatua'. Zure programak '#include <Keyboard.h>' lerroa dauka?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
eu: Ezin da aurkitu 'Sagua'. Zure programak '#include <Mouse.h>' lerroa dauka?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
eu: 'arch' karpetak ez dauka euskarririk jada! Ikusi http://goo.gl/gfFJzU informazio gehiagorako

en: (edit only when Arduino is not running)
eu: (Arduino exekutatzen ari ez denean soilik editatu)

en: (legacy)
eu: (zaharra)

en: --curdir no longer supported
eu: Dagoeneko --curdir ez da onartzen

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
eu: --verbose, --verbose-upload eta --verbose-build erabiltzeko beharrezkoa da  --verify edo --upload erabiltzea

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
eu: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Programa honi egindako aldaketak gorde nahi dituzu<BR> itxi aurretik?</b><p>Ez baduzu gordetzen, zure aldaketak galduko dira.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
eu: Dagoeneko {0} izeneko karpeta bat existitzen da. Ezin da programa ireki.

en: A library named {0} already exists
eu: Dagoeneko {0} izeneko liburutegi bat existitzen da

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
eu: Arduinoren bertsio berri bat eskuragarri dago,
    Arduinoren deskargen orria bisitatu nahi duzu?

en: A newer {0} package is available
eu: {0} pakete berriagoa eskuragarri dago

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
eu: Zure programa bildumaren azpikarpeta bat ez da liburutegi onargarria

en: About Arduino
eu: Arduinori buruz

en: Acoli
eu: Acholiera

en: Add .ZIP Library...
eu: Gehitu .zip liburutegia...

en: Add File...
eu: Gehitu fitxategia...

en: Additional Boards Manager URLs
eu: Plaka kudeatzaile gehigarrien URLak

en: Additional Boards Manager URLs:
eu: Plaka kudeatzaile gehigarrien URLak:

en: Afrikaans
eu: Afrikaansa

en: Aggressively cache compiled core
eu: Cachetik azkar konpilatutako nukleoa

en: Albanian
eu: Albaniera

en: All
eu: Denak

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
eu: Arazo bat gertatu da fitxategiaren kodifikazioa konpontzen saiatzean.
    Ez saiatu programa hau gordetzen, aurreko bertsioa gainidatzi baitezake.
    Ireki sakatu programa berriro zabaltzeko eta saiatu berriro.

en: An error occurred while updating libraries index!
eu: Errorea gertatu da liburutegien indizea eguneratzean

en: An error occurred while uploading the sketch
eu: Errorea gertatu da programa kargatzerakoan

en: An error occurred while verifying the sketch
eu: Errorea gertatu da programa egiaztatzerakoan

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
eu: Errorea gertatu da programa egiaztatzerakoan edo kargatzerakoan

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da zure makinan
    plataforma-espezifikoa den kodea kargatzen saiatzean.

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Aragonese
eu: Aragoiera

en: Archive Sketch
eu: Artxibatu programa

en: Archive sketch as:
eu: Artxibatu programa honela:

en: Archive sketch canceled.
eu: Programa artxibatzea bertan behera utzi da.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
eu: Cachetik sortutako nukleoa hemen gordetzen: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
eu: Programa artxibatzea bertan behera utzi da
    programa ezin izan delako ondo gorde.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
eu: Arduino ARM (32-bit) plakak

en: Arduino AVR Boards
eu: Arduino AVR plakak

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
eu: Arduinok bere programa propioak eta .ino edo .pde
    amaiera duten beste fitxategiak soilik ireki ditzake

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
eu: Arduinok ezin du funtzionatu ezin izan duelako
    zure ezarpenak gordetzeko karpeta sortu.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
eu: Arduinok ezin du funtzionatu ezin izan duelako
    zure programa bilduma gordetzeko karpeta sortu.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
eu: Ziur zaude "{0}" ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
eu: Ziur zaude programa hau ezabatu nahi duzula?

en: Argument required for --board
eu: Argumentua beharrezkoa da --board aukerarentzat

en: Argument required for --port
eu: Argumentua beharrezkoa da --port aukerarentzat

en: Argument required for --pref
eu: Argumentua beharrezkoa da --pref aukerarentzat

en: Argument required for --preferences-file
eu: Argumentua beharrezkoa da --preferences-file aukerarentzat

en: Argument required for {0}
eu: Argumentua beharrezkoa da {0} aukerarentzat

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Asturian
eu: Bable

en: Authorization required
eu: Baimena beharrezkoa

en: Auto Format
eu: Formatu automatikoa

en: Auto Format finished.
eu: Formatu automatikoa bukatu da.

en: Auto-detect proxy settings
eu: Proxy-aren ezarpenak automatikoki detektatu

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatic proxy configuration URL:
eu: Proxy-aren ezarpen automatikoen URLa:

en: Autoscroll
eu: Korritze automatikoa

en: Bad error line: {0}
eu: Errore lerroa: {0}

en: Bad file selected
eu: Fitxategi okerra hautatuta

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Board
eu: Plaka

en: Board Info
eu: Plakaren informazioa

en: Board at {0} is not available
eu: {0}-n plaka ez dago eskuragarri

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
eu: Plaka {0} ezezaguna ({1} plataforma, {2} paketea)

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
eu: {0}:{1}:{2} plakak ez du ''build.board'' hobespena definitzen. Balio hau ezarri da automatikoki: {3}

en: Board:
eu: Plaka:

en: Boards Manager
eu: Plaken kudeatzailea

en: Boards Manager...
eu: Plaken kudeatzailea...

en: Boards included in this package:
eu: Pakete honetan sartutako plakak:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
eu: Abiarazte-kudeatzailearen fitxategia zehaztu da baina ez dago: {0}

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Both NL & CR
eu: NL & CR biak

en: Browse
eu: Arakatu

en: Build options changed, rebuilding all
eu: Konpilazio-aukerak aldatu dira, guztia berriz konpilatzen

en: Built-in Examples
eu: Berezko adibideak

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese (Myanmar)
eu: Myanmarniera

en: Burn Bootloader
eu: Kargatu abiarazte-kudeatzailea

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
eu: Abiarazte-kudeatzailea S/I plakan kargatzen (honek minutu bat har dezake)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
eu: CRC ez dator bat, fitxategia hondatuta dago. Behin-behineko arazoa izan daiteke, saiatu beranduago.

en: Can only pass one of: {0}
eu: Hauetako bat pasa daiteke soilik: {0}

en: Can't enable external editor
eu: Ezin da gaitu kanpoko editorea

en: Can't find the sketch in the specified path
eu: Ezin da aurkitu programa zehaztutako bidean

en: Canadian French
eu: Kanadako frantsesa

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot specify any sketch files
eu: Ezin da programa fitxategirik zehaztu

en: Carriage return
eu: Orga-itzulera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Check for updates on startup
eu: Egiaztatu eguneratzerik baden abioan

en: Chinese (China)
eu: Txinera (Txina)

en: Chinese (Taiwan)
eu: Txinera (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
eu: Txinera (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
eu: Garbitu irteera

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
eu: Klik egin ofizialak ez diren plaken laguntza-URL zerrenda ikusteko

en: Close
eu: Itxi

en: Comment/Uncomment
eu: Iruzkindu / Desiruzkindu

en: Communication
eu: Komunikazioa

en: Compiler warnings:
eu: Konpiladorearen abisuak:

en: Compiling sketch...
eu: Programa konpilatzen...

en: Contributed
eu: Kolaborazio bidezkoak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy as HTML
eu: Kopiatu HTML bezala

en: Copy error messages
eu: Kopiatu errore-mezuak

en: Copy for Forum
eu: Kopiatu Fororako

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
eu: Ezin izan da ''{0}'' gehitu programara.

en: Could not copy to a proper location.
eu: Ezin izan da kopiatu kokapen egokian.

en: Could not create directory "{0}"
eu: Ezin izan da "{0}" direktorioa sortu

en: Could not create the sketch folder.
eu: Ezin izan da programa karpeta sortu.

en: Could not create the sketch.
eu: Ezin izan da programa sortu

en: Could not delete "{0}".
eu: Ezin izan da "{0}" ezabatu.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
eu: Ezin izan da ezabatu lehendik dagoen ''{0}'' fitxategia.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
eu: Ezin izan da boards.txt aurkitu {0}-(e)n. 1.5 bertsioaren aurrekoa da?

en: Could not find tool {0}
eu: Ezin izan da {0} tresna aurkitu

en: Could not find tool {0} from package {1}
eu: Ezin izan da {1} paketeko {0} tresna aurkitu

en: Could not open the URL
    {0}
eu: Ezin izan da URLa ireki
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
eu: Ezin izan da karpeta ireki
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
eu: Ezin izan da programa berriz gorde. Egindako lana ez galtzeko
    gomendagarria da zure kodea kopiatzea eta beste testu-editore batean itsastea.

en: Could not re-save sketch
eu: Ezin izan da programa berriz gorde

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
eu: Ezin izan dira kolore itxuraren ezarpenak irakurri.
    Arduino berriz instalatu beharko duzu.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
eu: Ezin izan dira ezarpen lehenetsiak irakurri.
    Arduino berriz instalatu beharko duzu.

en: Could not remove old version of {0}
eu: Ezin izan da {0}(r)en bertsio zaharra kendu

en: Could not replace {0}
eu: Ezin izan da {0} ordeztu

en: Could not write preferences file: {0}
eu: Ezin izan da hobespenen fitxategia idatzi: {0}

en: Couldn't archive sketch
eu: Ezin izan da programa artxibatu

en: Couldn't determine program size: {0}
eu: Ezin izan da programaren tamaina zehaztu: {0}

en: Couldn't do it
eu: Ezin izan da egin

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
eu: Ezin izan da plakarik aurkitu hautatutako atakan. Egiaztatu ataka zuzena hautatu duzula. Zuzena bada, saiatu plaka berrezartzeko botoia sakatzen karga hasi ondoren.

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Cut
eu: Ebaki

en: Czech (Czech Republic)
eu: Txekiera (Txekiar Errepublika)

en: Danish (Denmark)
eu: Daniera (Danimarka)

en: Data Processing
eu: Datu prozesaketa

en: Data Storage
eu: Datu prozesaketa

en: Decrease Font Size
eu: Txikiagotu letra-tamaina

en: Decrease Indent
eu: Txikiagotu koska

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default theme
eu: Lehenetsitako itxura

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Device Control
eu: Gailuaren kontrola

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
eu: Gailuak ez du erantzuten, egiaztatu serieko ataka zuzena hautatuta dagoela edo BERREZARRI plaka esportatu baino lehen

en: Discard all changes and reload sketch?
eu: Baztertu aldaketa guztiak eta programa berriro kargatu?

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display line numbers
eu: Bistaratu lerro-zenbakiak

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
eu: {0} kendu nahi duzu?
    Hala eginez gero ezingo duzu {0} gehiago erabili.

en: Don't Save
eu: Ez gorde

en: Done Saving.
eu: Gordetzea burutu da.

en: Done burning bootloader.
eu: Abiarazte-kudeatzailea kargatzea burutu da.

en: Done compiling
eu: Konpilazioa burutu da

en: Done compiling.
eu: Konpilazioa burutu da.

en: Done printing.
eu: Inprimatzea burutu da.

en: Done uploading
eu: Kargatzea burutu da

en: Done uploading.
eu: Kargatzea burutu da.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
eu: {0}kb / {1}kb deskargatuta.

en: Downloading boards definitions.
eu: Plaken definizioak deskargatzen.

en: Downloading libraries index...
eu: Liburutegien indizea deskargatzen...

en: Downloading library: {0}
eu: Liburutegia deskargatzen: {0}

en: Downloading platforms index...
eu: Plataformen indizea deskargatzen...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
eu: Tresnak deskargatzen ({0}/{1}).

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Dutch (Netherlands)
eu: Nederlandera (Holanda)

en: Edison Help
eu: Edisonen laguntza

en: Edit
eu: Editatu

en: Editor font size:
eu: Editorearen letra-tamaina:

en: Editor language:
eu: Editorearen lengoaia:

en: Enable Code Folding
eu: Gaitu kode tolesketa

en: English
eu: Ingelesa

en: English (United Kingdom)
eu: Ingelesa (Erresuma Batua)

en: Enter a comma separated list of urls
eu: Sartu komaz banatutako URLen zerrenda

en: Enter additional URLs, one for each row
eu: Sartu URL gehigarriak, bat errenkadako

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Error
eu: Errorea

en: Error adding file
eu: Errorea fitxategia gehitzean

en: Error compiling for board {0}.
eu: Errorea {0} plakarako konpilatzean.

en: Error compiling.
eu: Errorea konpilatzean.

en: Error downloading {0}
eu: Errorea {0} deskargatzean

en: Error getting the Arduino data folder.
eu: Errorea Arduinoren datuen karpeta eskuratzean.

en: Error inside Serial.{0}()
eu: Errorea Serial.{0}() barruan

en: Error loading theme {0}: {1}
eu: Errorea {0} itxura kargatzean: {1}

en: Error loading {0}
eu: Errorea {0} kargatzean

en: Error opening serial port ''{0}''.
eu: Errorea ''{0}'' serieko ataka irekitzean.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
eu: Errorea ''{0}'' serieko ataka irekitzean. Kontsultatu dokumentazioa: http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
eu: Errorea liburutegien indizea analizatzean: {0}
    Ireki Liburutegi kudeatzailea liburutegien indizea eguneratzeko.

en: Error reading libraries index: {0}
eu: Errorea liburutegien indizea irakurtzean: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
eu: Errorea paketeen indizeen karpeta irakurtzean: {0}
    (behar bada baimen arazoa?)

en: Error reading preferences
eu: Errorea hobespenak irakurtzean

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
eu: Errorea hobespenen fitxategia irakurtzean. Ezabatu (edo lekuz aldatu) 
    {0} eta berrabiarazi Arduino.

en: Error running post install script
eu: Errorea instalazio ondorengo script-a exekutatzean

en: Error starting discovery method:
eu: Errorea aurkikuntza-metodoa abiaraztean:

en: Error touching serial port ''{0}''.
eu: Errorea ''{0}'' serieko ataka ukitzean.

en: Error while burning bootloader.
eu: Errorea abiarazte-kudeatzailea kargatzean.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
eu: Errorea abiarazte-kudeatzailea kargatzean: '{0}' konfigurazio-parametroa falta da

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
eu: Errorea gertatu da abiarazte-kudeatzailea kargatzean: aukeratu serie-ataka bat.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
eu: Errorea konpilatzean: '{0}' konfigurazio-parametroa falta da

en: Error while printing.
eu: Errorea inprimatzerakoan.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
eu: Errorea serieko ataken parametroak ezartzean: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
eu: Errorea igotzean

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
eu: Errorea igotzean: '{0}' konfigurazio-parametroa falta da

en: Error while verifying
eu: Errorea egiaztatzean

en: Error while verifying/uploading
eu: Errorea egiaztatzean/igotzean

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Examples
eu: Adibideak

en: Examples for any board
eu: Edozein plaketarako adibideak

en: Examples for {0}
eu: {0}-rako adibideak

en: Examples from Custom Libraries
eu: Liburutegi pertsonalizatuetako adibideak

en: Examples from Other Libraries
eu: Beste liburutegietako adibideak

en: Export canceled, changes must first be saved.
eu: Esportazioa bertan behera utzi da, lehenik gorde egin behar da.

en: Export compiled Binary
eu: Esportatu konpilatutako bitarra

en: Failed to open sketch: "{0}"
eu: Programa irekitzean huts egin du: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
eu: Huts egin du "{0}"(e)tik "{1}"(e)ra izenez aldatzean

en: Failed to rename sketch folder
eu: Huts egin du programaren karpetari izena aldatzean

en: File
eu: Fitxategia

en: File name {0} is invalid: ignored
eu: {0} fitxategi-izena baliogabea da: ezikusia

en: Filipino
eu: Filipinera

en: Filter your search...
eu: Iragazi zure bilaketa...

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Find in Reference
eu: Bilatu Erreferentzian

en: Find...
eu: Bilatu...

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Fix Encoding & Reload
eu: Konpondu kodeketa eta kargatu

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
eu: Liburutegiak instalatzeari buruz informazioa behar baduzu, ikusi: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
eu: {0} atakan 1200bps ireki/itxi erabiliz berrezartzea behartzen

en: French
eu: Frantsesa

en: Frequently Asked Questions
eu: Maiz egindako galderak

en: Galician
eu: Galiziera

en: Galician (Spain)
eu: Galiziera (Espainia)

en: Galileo Help
eu: Galileoren laguntza

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: Get Board Info
eu: Eskuratu plakaren informazioa

en: Getting Started
eu: Erabiltzen hasi

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
eu: Aldagai orokorrek memoria dinamikoko {0} byte ({2}%%) erabiltzen dituzte, {3} byte utziz aldagai lokaletarako. Maximoa {1} byte dira.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
eu: Aldagai orokorrek memoria dinamikoko {0} byte darabiltzate.

en: Go to line
eu: Joan lerrora

en: Go to line...
eu: Joan lerrora...

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Help
eu: Laguntza

en: Hindi
eu: Hindia

en: Host name:
eu: Ostalari-izena:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
eu: Oraindik ez duzu programa gorde. 
    Izena aldatu aurretik gorde nahi duzu?

en: How very Borges of you
eu: Hor konpon, Marianton!

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: INCOMPATIBLE
eu: BATERAEZINA

en: Ignore Case
eu: Ezikusi Maiuskula/minuskula

en: Ignoring library with bad name
eu: Liburutegia ezikusi da izen desegokia duelako

en: Ignoring sketch with bad name
eu: Programari ezikusi da izen desegokia duelako

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
eu: Arduino 1.0-n, fitxategien luzapen lehenetsia .pde-tik .ino.-ra aldatu da.
    Programa berriek ("Gorde honela"-rekin sortutakoak barne) luzapen berria erabiliko dute. Programa zaharren luzapena aldatuko da programa gordetzerakoan baina ezarpen hau hobespenetan aldatu dezakezu.
    
    Programa gorde eta bere luzapena eguneratu?

en: Include Library
eu: Erantsi liburutegia

en: Incorrect IDE installation folder
eu: IDEaren instalazio karpeta okerra

en: Increase Font Size
eu: Handitu letra-tamaina

en: Increase Indent
eu: Handitu koska

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Initializing packages...
eu: Paketeak hasieratzen...

en: Install
eu: Instalatu

en: Installation completed!
eu: Instalazioa amaitu da!

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installing boards...
eu: Plakak instalatzen...

en: Installing library: {0}:{1}
eu: Liburutegia instalatzen: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
eu: Tresnak instalatzen ({0}/{1})...

en: Installing...
eu: Instalatzen...

en: Interface scale:
eu: Interfazearen eskala:

en: Invalid library found in {0}: {1}
eu: Liburutegi baliogabea aurkitu da {0}(e)n: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
eu: Komatxoen formatu baliogabea: ez da topatu [{0}] itxiera karakterea.

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
eu: Liburutegiaren '{0}' bertsio baliogabea hemen: {1}

en: Invalid version {0}
eu: {0} bertsio baliogabea

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Korean
eu: Koreera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Library Manager
eu: Liburutegi kudeatzailea

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
eu: Liburutegia zure liburutegietara gehitua. Ikusi "Erantsi liburutegia" menua

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
eu: Liburutegiek ezin dute erabili 'src' eta 'utility' karpetak. Berrikusi {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
eu: Liburutegia instalatua dago dagoeneko: {0}:{1}

en: Line number:
eu: Lerro-zenbakia:

en: Lithuaninan
eu: Lituaniera

en: Loading configuration...
eu: Konfigurazioa kargatzen...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
eu: {0}*{1} bezalako prozeduren bila

en: Low memory available, stability problems may occur.
eu: Memoria gutxi dago erabilgarri, egonkortasun arazoak gerta daitezke.

en: Manage Libraries...
eu: Kudeatu liburutegiak...

en: Manual proxy configuration
eu: Proxyaren eskuzko konfigurazioa

en: Marathi
eu: Marathiera

en: Message
eu: Mezua

en: Missing '{0}' from library in {1}
eu: '{0}'falta da liburutegitik {1}(e)n

en: Mode not supported
eu: Modua ez da onartzen

en: More
eu: Gehiago

en: More preferences can be edited directly in the file
eu: Hobespen gehiago editatu daitezke zuzenean fitxategian

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Multiple files not supported
eu: Ez dago hainbat fitxategirentzako euskarririk

en: Multiple libraries were found for "{0}"
eu: "{0}"(r)entzat hainbat liburutegi aurkitu dira

en: Must specify exactly one sketch file
eu: Programa fitxategi bat zehaztu behar duzu

en: Name for new file:
eu: Fitxategi berriaren izena:

en: Native serial port, can't obtain info
eu: Serieko ataka natiboa, ezin da informaziorik eskuratu

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Network
eu: Sarea

en: Network port, can't obtain info
eu: Sareko ataka, ezin da informaziorik eskuratu

en: Network ports
eu: Sareko atakak

en: Network upload using programmer not supported
eu: Ez da onartzen sareko karga programatzailea erabiliz

en: New
eu: Berria

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: Newline
eu: Lerro berria

en: Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: No
eu: Ez

en: No authorization data found
eu: Ez da baimenaren daturik aurkitu

en: No changes necessary for Auto Format.
eu: Formatu automatikorako ez da aldaketarik behar.

en: No command line parameters found
eu: Ez da komando lerroko parametrorik aurkitu

en: No compiled sketch found
eu: Ez da fitxategi konpilaturik aurkitu

en: No files were added to the sketch.
eu: Programari ez zaio fitxategirik gehitu.

en: No launcher available
eu: Ez dago abiarazlerik erabilgarri

en: No line ending
eu: Lerro amaierarik ez

en: No parameters
eu: Parametrorik ez

en: No proxy
eu: Proxy-rik ez

en: No really, time for some fresh air for you.
eu: Benetan, aire fresko pixka bat behar duzu.

en: No reference available for "{0}"
eu: Ez dago erreferentziarik erabilgarri {0}(r)entzat

en: No sketch
eu: Programarik ez

en: No sketchbook
eu: Programa bildumarik ez

en: No valid code files found
eu: Ez da baliozko kode-fitxategirik aurkitu

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
eu: Ez da baliozko hardware-definiziorik aurkitu {0} karpetan.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiera (Bokmål)

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
eu: Ez dago memoria nahikorik; bisitatu http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size memoria erabilera nola txikiagotu ikasteko.

en: OK
eu: Ados

en: One file added to the sketch.
eu: Programari fitxategi bat gehitu zaio.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
eu: Soilik --verify, --upload eta --get-pref onartzen dira

en: Open
eu: Ireki

en: Open Recent
eu: Ireki azkenak

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Open an Arduino sketch...
eu: Ireki Arduino programa...

en: Open...
eu: Ireki...

en: Other
eu: Bestea

en: Page Setup
eu: Prestatu orrialdea

en: Partner
eu: Bazkidea

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Persian
eu: Persiera

en: Persian (Iran)
eu: Persiera (Iran)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
eu: {0} plataforma ({1} paketea) ezezaguna da

en: Please confirm boards deletion
eu: Berretsi plaken ezabapena

en: Please confirm library deletion
eu: Berretsi liburutegiaren ezabapena

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
eu: Inportatu ezazu SPI-liburutegia Programa > Inportatu liburutegia menutik.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
eu: Inportatu ezazu Wire liburutegia Programa > Inportatu liburutegia menutik.

en: Please select a port to obtain board info
eu: Hautatu ataka bat plakaren informazioa eskuratzeko

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
eu: Hautatu programatzaile bat Tresnak->Programatzailea menuan

en: Plotter not available while serial monitor is open
eu: Plotterra ez dago erabilgarri, serieko monitorea irekita dagoen bitartean

en: Polish
eu: Poloniera

en: Port
eu: Ataka

en: Port number:
eu: Ataka zenbakia:

en: Portugese
eu: Portugalera

en: Portuguese (Brazil)
eu: Portugalera (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
eu: Portugalera (Portugal)

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preparing boards...
eu: Plakak prestatzen...

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Print
eu: Inprimatu

en: Printing canceled.
eu: Utzi inprimaketa.

en: Printing...
eu: Inprimatzen...

en: Problem Opening Folder
eu: Arazoa karpeta irekitzean

en: Problem Opening URL
eu: Arazoa URLa irekitzerakoan

en: Problem Setting the Platform
eu: Arazoa plataforma ezartzean

en: Problem accessing board folder /www/sd
eu: Arazoa plakaren karpeta atzitzean /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
eu: Atzipen-arazoa "{0}" karpetako fitxategietan

en: Problem getting data folder
eu: Arazoa datuen karpeta irakurtzerakoan

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
eu: Arazoa plakara kargatzean. Ikusi http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload iradokizunetarako.

en: Problem with rename
eu: Arazoa izena aldatzean

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Programmer
eu: Programatzailea

en: Progress {0}
eu: Aurrerapena {0}

en: Quit
eu: Irten

en: RETIRED
eu: ERRETIRATUA

en: Recommended
eu: Gomendatua

en: Redo
eu: Berregin

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Remove
eu: Kendu

en: Removing library: {0}:{1}
eu: Liburutegia kentzen: {0}{1}

en: Removing...
eu: Kentzen...

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace & Find
eu: Ordeztu & bilatu

en: Replace All
eu: Ordeztu guztiak

en: Replace the existing version of {0}?
eu: {0}-(r)en oraingo bertsioa ordeztu nahi duzu?

en: Replace with:
eu: Ordeztu honekin:

en: Retired
eu: Erretiratua

en: Retry the upload with another serial port?
eu: Berriro igo beste serie ataka baten bidez?

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Running recipe: {0}
eu: Exekutatzen ari den prozedura: {0}

en: Running: {0}
eu: Exekutatzen: {0}

en: Russian
eu: Errusiera

en: Save
eu: Gorde

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save Canceled.
eu: Gordetzea bertan behera utzi da.

en: Save changes to "{0}"?
eu: "{0}"-(r)i egindako aldaketak gorde?

en: Save sketch folder as...
eu: Gorde programaren karpeta honela...

en: Save when verifying or uploading
eu: Gorde egiaztatzean edo kargatzean

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Search all Sketch Tabs
eu: Bilatu programa fitxa guztietan

en: Select (or create new) folder for sketches...
eu: Hautatu (edo sortu) programentzako karpeta...

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
eu: Hautatu gehitu nahi duzun liburutegia daukan zip fitxategi edo karpeta bat

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
eu: Hautatu irudi edo datu fitxategi bat zure programan kopiatzeko

en: Select new sketchbook location
eu: Hautatu kokaleku berria programen bildumarentzat

en: Select version
eu: Hautatu bertsioa

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
eu: Hautatutako plakak '{0}' nukleoaren mendekotasuna du (ez dago instalatuta).

en: Selected board is not available
eu: Hautatutako plaka ez dago erabilgarri

en: Selected library is not available
eu: Hautatutako liburutegia ez dago erabilgarri

en: Send
eu: Bidali

en: Sensors
eu: Sentsoreak

en: Serial Monitor
eu: Serieko monitorea

en: Serial Plotter
eu: Serieko plotterra

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
eu: Bertsio honetan, serieko monitorea ez dago erabilgarri sareko ataketan. Adibidez, {1}-(r)en {0}

en: Serial monitor not available while plotter is open
eu: Serieko monitorea ez dago erabilgarri, plotterra irekita dagoen bitartean

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
eu: Ez da aurkitu ''{0}'' serieko ataka. Tresnak > Serieko ataka menuan egokia hautatu duzu?

en: Serial port not selected.
eu: Ez da aukeratu serie ataka.

en: Serial port {0} not found.
eu: Ez da aurkitu {0} serie ataka.

en: Serial ports
eu: Serieko atakak

en: Setting build path to {0}
eu: Ezarritako konpilazio-bide berria: {0}

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings issues
eu: Ezarpenen arazoak

en: Show Sketch Folder
eu: Erakutsi programen karpeta

en: Show timestamp
eu: Erakutsi denbora-zigilua

en: Show verbose output during:
eu: Erakutsi irteera xehatua honetan zehar:

en: Signal Input/Output
eu: Seinaleen Sarrera/Irteera

en: Sketch
eu: Programa

en: Sketch Disappeared
eu: Programa desagertu da

en: Sketch Does Not Exist
eu: Programa ez da existitzen

en: Sketch is Read-Only
eu: Programa irakurtzeko-soilik da

en: Sketch is Untitled
eu: Programak ez du izenik

en: Sketch is read-only
eu: Programa irakurtzeko-soilik da

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
eu: Programa handiegia da; bisitatu http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size tamaina txikiagotzeko gomendioak kontsultatzeko

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
eu: Programak biltegiratzeko espazioaren {0} byte ({2}%%-a) darabil. Maximoa {1} byte da.

en: Sketchbook
eu: Programa bilduma

en: Sketchbook folder disappeared
eu: Programa bildumaren karpeta desagertu da

en: Sketchbook location:
eu: Programa bildumaren kokalekua:

en: Sketchbook path not defined
eu: Ez da definitu programa bildumaren bidea

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
eu: Kolaborazio bidezko {0} indize-fitxategia ezin da erabili; errore sintaktiko hau gertatu da:

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
eu: Fitxategi batzuk "irakurtzeko-soilik" gisa 
    markatuta daude, programa beste kokagune batean 
    gorde beharko duzu eta berriro saiatu beharko zara.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
eu: Fitxategi batzuk "irakurtzeko-soilik" gisa markatuta daude,
     programa beste kokagune batean gorde beharko duzu.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
eu: Barkatu, baina "{0}" karpeta existitzen da jadanik.

en: Spanish
eu: Espainiera

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
eu: Zehaztutako karpetak/zip fitxategiak ez dauka liburutegi baliodunik

en: Starting...
eu: Abiatzen...

en: Sunshine
eu: Eguzkia

en: Swedish
eu: Suediera

en: System Default
eu: Sistemako lehenetsia

en: Talossan
eu: Talossera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Thai
eu: Thailandiera

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
eu: 'BYTE' gako-hitza ez da onartzen jada.

en: The --upload option supports only one file at a time
eu: --upload aukerak fitxategiak banaka onartzen ditu soilik

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
eu: Client klasea EthernetClient bezala berrizendatua izan da.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
eu: IDEak {0} pakete eguneratua dauka, baina zaharrago bat erabiltzen ari zara.
    {0} bertsio-berritu nahi duzu?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
eu: Server klasea EthernetServer bezala berrizendatua izan da.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
eu: Udp klasea EthernetUdp bezala berrizendatua izan da.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
eu: Unean hautatutako plakak '{0}' nukleoa behar du, eta ez dago instalatuta.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
eu: {0} fitxategiak {1} izendatutako programa karpeta 
    barruan egon behar du. 
    Sortu karpeta hau, eraman fitxategia eta jarraitu?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
eu: "{0}" liburutegia ezin da erabili.
    Liburutegi karpeten izenak letra edo zenbaki batekin hasi behar dute eta ondoren letra, 
    zenbakiak, marratxoak, puntuak eta azpimarrak erabili daitezke. Gehienez 63 karaktere erabili daitezke.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
eu: {0} liburutegia ezin da erabili.
    Liburutegi-izenek oinarrizko letra eta zenbakiak soilik eduki ditzakete.
    (ASCII bakarrik eta zuriunerik ez, eta ezin dira zenbaki batekin hasi)

en: The main file cannot use an extension
eu: Fitxategi nagusiak ezin du luzapenik erabili

en: The name cannot start with a period.
eu: Izena ezin da puntuarekin hasi.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
eu: Hautatutako programa dagoeneko ez da existitzen.
    Arduino berriz hasi beharko duzu programa bildumaren 
    menua eguneratzeko .

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
eu: "{0}" programa ezin da erabili.
    Programa izenek bakarrik oinarrizko letrak eta zenbakiak eduki behar dituzte
    (espaziorik gabeko ASCII karaktereak eta ezin da zenbaki batekin hasi).
    Mezu hau berriro ez agertzeko, programa {1}-tik kendu

en: The sketch already contains a file named "{0}"
eu: Dagoeneko programak "{0}" izeneko fitxategi bat dauka

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
eu: Programen karpeta desagertu da.
    Kokagune berdinean berriro gordetzen saiatuko da,
    baina kodea ez den guztia galduko da.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
eu: Programaren izena aldatu behar izan da.
    Programen izenak letra edo zenbaki batekin hasi behar dute eta ondoren letra,
    zenbakiak, marratxoak, puntuak eta azpimarrak erabili daitezke. Gehienez 63 karaktere erabili daitezke.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
eu: Programa bildumaren karpeta ez da existitzen.
    Arduino programa bilduma karpeta lehenetsira itzuliko da eta
    beharrezkoa izanez gero, programa bilduma karpeta berria sortuko du.
    Orduan Arduinok bere buruari buruz hirugarren pertsonan hitz
    egiteari utziko dio.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
eu: Zehaztutako programa bilduma karpetaren barruan garapen ingurunearen (IDE) kopia dago.
    Aukeratu beste karpeta bat zure programa bilduma gordetzeko.

en: Theme:
eu: Itxura:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
eu: Liburutegi hau ez dago liburutegi kudeatzailean zerrendatua. Ezin izango duzu berrinstalatu hemendik.
    Ziur zaude ezabatu nahi duzula?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
eu: Txosten honek informazio gehiago izango luke
    Fitxategia -> Hobespenak-en "Erakutsi irteera zehaztuak konpilazioan 
    zehar" ezarpena gaitua egongo balitz.

en: Time for a Break
eu: Atsedenerako denbora

en: Timing
eu: Sinkronizatzen

en: Tool {0} is not available for your operating system.
eu: {0} tresna ez dago erabilgarri zure sistema eragilean.

en: Tools
eu: Tresnak

en: Topic
eu: Gaia

en: Troubleshooting
eu: Arazoak konpontzen

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Type
eu: Mota

en: Type board password to access its console
eu: Idatzi plakaren pasahitza bere kontsolara sartzeko

en: Type board password to upload a new sketch
eu: Idatzi plakaren pasahitza programa berria kargatzeko

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Unable to connect to {0}
eu: Ezin da konektatu {0}(e)ra

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
eu: Ezin da konektatu: programa zubia erabiltzen ari da?

en: Unable to connect: retrying
eu: Ezin da konektatu: berriz saiatzen

en: Unable to connect: wrong password?
eu: Ezin da konektatu: pasahitz okerra?

en: Unable to find {0} in {1}
eu: Ezin da {0} aurkitu {1}(e)n:

en: Unable to open serial monitor
eu: Ezin da serieko monitorea ireki

en: Unable to open serial plotter
eu: Ezin da serieko plotterra ireki

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
eu: Ezin da Arduino.cc atzitu, posible da sareko arazoengatik izatea

en: Uncategorized
eu: Sailkatu gabea

en: Undo
eu: Desegin

en: Unhandled type {0} in context key {1}
eu: Kudeatu gabeko {0} mota {1} testuinguru gakoan

en: Unknown board
eu: Plaka ezezaguna

en: Unknown sketch file extension: {0}
eu: Programa fitxategi luzapen ezezaguna: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
eu: Plataforma zehaztugabea, ez dago abiarazlerik erabilgarri.
    URLak edo karpetak irekitzea gaitzeko, gehitu
    "launcher=/aplikaziorako/bidea" lerroa preferences.txt-en

en: Updatable
eu: Eguneratu daiteke

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
eu: Eguneratu luzapena (.pde -> .ino) programa fitxategiak gordetzean

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
eu: Eguneraketak daude zure {0}plaketako{1} batzuentzat

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
eu: Eguneraketak daude zure {0}plaketako{1} eta {2}liburutegietako{3} batzuentzat

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
eu: Eguneraketak daude zure {0}liburutegietako{1} batzuentzat

en: Updating list of installed libraries
eu: Instalatutako liburutegien zerrenda eguneratzen

en: Upload
eu: Kargatu

en: Upload Using Programmer
eu: Kargatu programatzailea erabiliz

en: Upload any sketch to obtain it
eu: Kargatu edozein programa plakaren serie zenbakia lortzeko

en: Upload canceled.
eu: Kargatzea bertan behera utzi da.

en: Upload cancelled
eu: Kargatzea bertan behera utzi da

en: Uploading to I/O Board...
eu: S/I plakara kargatzen ...

en: Uploading...
eu: Kargatzen...

en: Use Selection For Find
eu: Erabili hautapena bilatzeko

en: Use external editor
eu: Erabili kanpoko editorea

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
eu: {1} bertsioko {0} liburutegia {2} {3} karpetan erabiltzen

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
eu: {0} liburutegia {1} {2} karpetan erabiltzen

en: Using previously compiled file: {0}
eu: Aurretik konpilatutako fitxategia erabiltzen: {0}

en: Verify
eu: Egiaztatu

en: Verify code after upload
eu: Egiaztatu kodea kargatu ondoren

en: Verify/Compile
eu: Egiaztatu/Konpilatu

en: Verifying and uploading...
eu: Egiaztatzen eta kargatzen...

en: Verifying archive integrity...
eu: Artxiboaren osotasuna egiaztatzen...

en: Verifying...
eu: Egiaztatzen...

en: Version <b>{0}</b>
eu: <b>{0}</b> bertsioa

en: Version unknown
eu: Bertsio ezezaguna

en: Version {0}
eu: {0} bertsioa

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Visit Arduino.cc
eu: Ikusi Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
eu: ABISUA: {1} liburutegiko '{0}' kategoria ez da baliozkoa. '{2}' ezarriko da.

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
eu: ABISUA: {0} karpeta faltsua '{1}' liburutegian

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
eu: ABISUA: {0} liburutegiak {1} arkitektur(et)an funtzionatzen duela dio eta baliteke {2} arkitektur(ar)ekin funtzionatzen duen zure uneko plakarekin bateraezina izatea.

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
eu: Abisua: nukleo honek ez du programarik esportatzen uzten. Saiatu bertsio-berritzen edo egilearekin harremanetan jartzen.

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
eu: Abisua: {0} fitxategia bide absolutu batekin estekatuta dago: {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
eu: Abisua: ekarpen ez fidagarriak fidagarri izatera behartu dira.

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
eu: Abisua: ({0}) script ez fidagarriaren exekuzioa behartu da.

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
eu: Abisua: ekarpen ez fidagarria. Scripta ez da exekutatuko ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
eu: Abisua: '{0}' nukleoko platform.txt fitxategiak zaharkitutako {1} dauka, automatikoki {2}(e)ra bihurtu da. Nukleo hau bertsio-berritzea hausnartu beharko zenuke.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
eu: Abisua: '{0}' nukleoaren platform.txt-ari '{1}' propietatea falta zaio eta  '{2}' lehenetsitako balioa erabiliko da. Nukleo hau bertsio-berritzea hausnartu beharko zenuke.

en: Western Frisian
eu: Mendebaldeko frisiera

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
eu: Wire.receive() Wire.read() bezala berrizendatu da.

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
eu: Wire.send() Wire.write() bezala berrizendatu da.

en: Wrap Around
eu: Egokitu

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
eu: Mikrokontrolatzaile okerra aurkitu da. Tresnak > Plaka menuan plaka zuzena hautatu duzu?

en: Yes
eu: Bai

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
eu: Ezin duzu inportatu zure programa bilduma barne duen karpeta

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
eu: Ezin duzu programa gorde programaren karpetaren 
    azpiko karpeta batean. Etengabeko errekurtsibitate arazoa sortuko luke.

en: You forgot your sketchbook
eu: Zure programa bilduma ahaztu zenuen

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu!
    Zure programa guztiak gorde behar dituzu aukera hau gaitzeko.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
eu: {0} sakatu duzu baina ezer ez da bidali. Lerro-bukaera bat hautatu beharko zenuke?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
eu: Gaurkoz, programa berrietan izena automatikoki ezartzeko 
    mekanismoaren mugara iritsi zara. Paseotxo bat eman nahi duzu?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
eu: Zure ezarpenak gordetzeko karpetaren azpikarpeta batean instalatu da IDE-aren zure kopia. 
    Eraman IDE-a beste karpeta batera.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
eu: Zure garapen ingurunea (IDE) programa bildumaren azpikarpeta batean dago.
    Mugitu IDE-a beste karpeta batera.

en: ZIP files or folders
eu: Zip fitxategiak edo karpetak

en: Zip doesn't contain a library
eu: Zip fitxategiak ez dauka liburutegirik

en: ".{0}" is not a valid extension.
eu: ".{0}" ez da baliozko luzapen bat.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
eu: "{0}"-(e)k karaktere ezezagunak ditu. Kodea Arduino bertsio zahar batekin sortu bazen, behar bada Tresnak->Konpondu kodeketa eta birkargatu programa erabili beharko duzu UTF-8ra bihurtzeko. Bestela, karaktere okerrak ezabatu beharko dituzu abisu hau berriro ez agertzeko.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
eu: 
    Arduinotik 0019an Ethernet liburutegiak SPI liburutegiaren mendekotasuna du.
    Hura edo SPI liburutegiaren mendekotasuna duen beste liburutegi bat erabiltzen ari zarela dirudi.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
eu: 
    Arduino 1.0an, 'BYTE' gako-hitza jada ez da onartzen.
    Erabili Serial.write() bere ordez.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
eu: 
    Arduino 1.0an Ethernet liburutegiko Client klasea EthernetClient bezala berrizendatu da.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
eu: 
    Arduino 1.0an Ethernet liburutegiko Server klasea EthernetServer bezala berrizendatu da.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
eu: 
    Arduino 1.0an Ethernet liburutegiko Udp klasea EthernetUdp bezala berrizendatu da.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
eu: 
    Arduino  1.0-tik aurrera, Wire.receive() funtzioa Wire.read()-ra aldatu zen beste liburutegi batzuekiko bateragarritasuna bermatzeko.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
eu: 
    1.0 Arduinotik aurrera, Wire.send()-funtzioa,  beste liburutegi batzuekiko funtserako Wire.write() -etara berrizendatu zuten

en: compilation
eu: konpilazioa

en: connected!
eu: konektatuta!

en: ignoring invalid font size {0}
eu: {0} letra-tamaina baliogabeari ez ikusia egiten zaio

en: name is null
eu: izena nulua da

en: no headers files (.h) found in {0}
eu: Ez da goiburu fitxategirik (.h) topatu {0}-(e)n

en: serialMenu is null
eu: serialMenu nulua da

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
eu: hautatutako serieko ataka {0} ez da existitzen edo zure plaka ez dago konektatuta

en: unknown option: {0}
eu: Aukera ezezaguna: {0}

en: upload
eu: Kargatu

en: version <b>{0}</b>
eu: <b>{0}</b> bertsioa

en: {0} file signature verification failed
eu: {0} fitxategi-sinaduraren egiaztapenak huts egin du

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
eu: {0} fitxategi-sinaduraren egiaztapenak huts egin du. Fitxategia ez da aintzat hartuko.

en: {0} files added to the sketch.
eu: Programari {0} fitxategi erantsi zaizkio.

en: {0} libraries
eu: {0} liburutegi

en: {0} must be a folder
eu: {0} -(e)k karpeta izan behar du

en: {0} on {1}
eu: {0} {1}(e)n

en: {0} pattern is missing
eu: Ez da {0} eredurik topatzen

en: {0} returned {1}
eu: {0}(e)k {1} itzuli du

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
eu: {0}: Argumentu baliogabea --pref aukerarentzat, "pref=balioa" modukoa izan behar du

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
eu: {0}: plakaren izen baliogabea, "package:arch:board" edo "package:arch:board:options" modukoa izan behar du

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
eu: {0}: {1} plakarentzako aukera baliogabea

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
eu: {0}: Aukera baliogabea, "name=value" modukoa izan behar du

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
eu: {0}: "{2}" plakaren "{1}" aukerarentzako balio ez onargarria

en: {0}: Unknown architecture
eu: {0}: Arkitektura ezezaguna

en: {0}: Unknown board
eu: {0}: Plaka ezezaguna

en: {0}: Unknown package
eu: {0}:  Pakete ezezaguna

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
eu: {0}Instalatu pakete hau{1} zure {2} plaka erabiltzeko
