Arduino IDE 1.5 - en to fa translation catalogue (373 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
fa:   (نیازمند بازگشایی مجدد نمودن آردئینو)

en:  Not used: {0}
fa: استفاده نشده : {0}

en:  Used: {0}
fa: استفاده شده : {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
fa: 'Keyboard' یافت نشد. آیا کد شما در برگیرنده دستور "#include <Keyboard.h>" می باشد؟

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
fa: 'Mouse' یافت نشد آیا کد های شما شامل دستور '#include <Mouse.h>'می باشد؟

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
fa: پوشه "arch" دیگر پشتیبانی نمی شود. برای اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید : http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
fa: (ویرایش فقط به هنگام عدم اجرای آردوینو)

en: (legacy)
fa: (باقی‌مانده از نرم‌افزار قبلی)

en: --curdir no longer supported
fa: --curdir دیگر پشتیبانی نمی شود.

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
fa: --verbose, --verbose-upload و--verbose-build فقط با --verify یا--upload قابل استفاده هستند.

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
fa: <html dir="RTL"> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>آیا می‌خواهید تغییرات به این طرح<BR> پیش از بستن ذخیره کنید؟</b><p>اگر شما ذخیره کنید تغییراتتان گم خواهند شد.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
fa: یک پوشه به نام "{0}" در حال حاضر موجود است. نمی‌توان طرح را باز نمود.

en: A library named {0} already exists
fa: کتابخانه ای با نام {0} در حال حاضر موجود است

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
fa: نسخهٔ جدید از آردئینو موجود است،
    مایل هستید که صفحهٔ بارگیری آردئینو را مشاهده کنید؟

en: A newer {0} package is available
fa: یک پکیج  {0}  جدید تر موجود است.

en: About Arduino
fa: درباره آردئینو

en: Add .ZIP Library...
fa: افزودن کتابخانه فشرده .ZIP

en: Add File...
fa: افزودن پرونده...

en: Afrikaans
fa: آفریقایی

en: Albanian
fa: آلبانیایی

en: All
fa: همه

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
fa: خطایی به عنوان اصلاح کدگذاری پرونده رخ‌داد.
    سعی نکنید این طرح را بر روی نسخهٔ قبلی ذخیرهٔ کنید.
    از بازکردن را بازکردن مجدد طرح استفاده کنید و دوباره سعی نمایید.

en: An error occurred while updating libraries index!
fa: بروز مشکل در به‌روز رسانی نمایه‌ی کتابخانه‌ها

en: An error occurred while uploading the sketch
fa: در هنگام آپلود برنامه خطایی رخ داد.

en: An error occurred while verifying the sketch
fa: هنگام تایید برنامه آپلود شده خطایی رخ داد.

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
fa: در زمان بارگذاری / تایید برنامه خطایی رخ داد.

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
fa: ایراد ناشناخته‌ای هنگام سعی در بارگیری رخ داد
    کد خاص سکو برای ماشین شما.

en: Arabic
fa: عربی

en: Aragonese
fa: آراگونز

en: Archive Sketch
fa: بایگانی طرح

en: Archive sketch as:
fa: بایگانی‌کردن طرح به عنوان:

en: Archive sketch canceled.
fa: بایگانی‌کردن طرح فسخ‌گردید.

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
fa: بایگانی‌کردن طرح فسخ‌گردید به این دلیل که
    نمی‌توان طرح را به درستی ذخیره نمود.

en: Arduino
fa: آردوینو

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
fa: برد آردئینو آرم (32 بایتی)

en: Arduino AVR Boards
fa: برد آردئینو ای وی آر (avr)

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
fa: نرم‌افزار آردوینو فقط می‌تواند اسکچ‌های خود و یا سایر فایل‌ها با پسوند ino. و pde. را باز کند.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
fa: آردئینو نمی‌تواند اجرا شود به این دلیل که نمی‌تواند
    پوشه‌ای برای ذخیرهٔ تنظیمات شما بسازد.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
fa: آردئینو نمی‌تواند اجرا شود به این دلیل که نمی‌تواند
    پوشه‌ای برای ذخیرهٔ کتاب طرح‌تان بسازد.

en: Arduino:
fa: آردئینو:

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
fa: آیا شما مطمئن هستید که می‌خواهید  "{0}" را پاک کنید؟

en: Are you sure you want to delete this sketch?
fa: آیا شما مطمئن هستید که می‌خواهید این طرح را پاک کنید؟

en: Argument required for --board
fa: آرگومان مورد نیاز است برای -- برد

en: Argument required for --port
fa: آرگومان مورد نیاز است برای -- پورت

en: Argument required for --pref
fa: آرگومان مورد نیاز است برای -- pref

en: Argument required for --preferences-file
fa: آرگومان مورد نیاز است برای -- پرونده تنظیمات

en: Argument required for {0}
fa: آرگومان ضروری برای  {0}

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Asturian
fa: اتریشی

en: Authorization required
fa: نیازمند مجوز دسترسی

en: Auto Format
fa: قالب‌بندی خودکار

en: Auto Format finished.
fa: قالب‌بندی خودکار به پایان رسید.

en: Automatic
fa: اتوماتیک

en: Autoscroll
fa: حرکت‌خودکار

en: Bad error line: {0}
fa: خطای نامناسب خط: {0}

en: Bad file selected
fa: پرونده انتخاب‌شدهٔ نامناسب

en: Basque
fa: باسکی

en: Belarusian
fa: بلاروسی

en: Board
fa: برد

en: Board Info
fa: اطلاعات برد

en: Board at {0} is not available
fa: برد  {0}  فعال نیست.

en: Board:
fa: برد:

en: Boards Manager
fa: مدیریت برد ها

en: Boards Manager...
fa: مدیریت برد ها ...

en: Boards included in this package:
fa: برد ها شامل این پکیج ها هستند:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
fa: فایل بوت لودر مشخص شده است اما یافت نمی شود :  {0}

en: Bosnian
fa: بوسنیایی

en: Both NL & CR
fa: هر دوی NL و CR

en: Browse
fa: یافتن

en: Build options changed, rebuilding all
fa: گزینه های ساخت تغییر یافت, در حال بازسازی همه

en: Built-in Examples
fa: مثال های داخلی

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: Burmese (Myanmar)
fa: برمه ای (میانمار)

en: Burn Bootloader
fa: سوزاندن بوت‌لودر

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
fa: سوزاندن bootleader به برد I/O (این ممکن است یک دقیقه به طول بیانجامد)...

en: Can't enable external editor
fa: ویرایشگر خارجی قابل فعال سازی نیست.

en: Can't find the sketch in the specified path
fa: کد در مسیر مشخص شده یافت نشد.

en: Canadian French
fa: فرانسوی کانادایی

en: Cancel
fa: فسخ‌کردن

en: Carriage return
fa: بازگشت Carriage

en: Catalan
fa: کاتالانی

en: Check for updates on startup
fa: بررسی برای به‌روزرسانی‌ها در ابتدای بالا آمدن

en: Chinese (China)
fa: چینی (چین)

en: Chinese (Taiwan)
fa: چینی (تایوان)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
fa: چینی (تایوان) (Big5)

en: Clear output
fa: پاک کردن خروجی

en: Close
fa: یستن

en: Comment/Uncomment
fa: توضیح‌کردن/از توضیح در آوردن

en: Communication
fa: ارتباط

en: Compiler warnings:
fa: خطاهای کامپایلر :

en: Compiling sketch...
fa: کامپایل‌کردن طرح...

en: Copy
fa: رونوشت

en: Copy as HTML
fa: رونوشت به عنوان اچ‌تی‌ام‌ال

en: Copy error messages
fa: پیغام خطا را کپی کنید

en: Copy for Forum
fa: رونوشت برای تالار گفتگو

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
fa: نمی‌توان ''{0}'' را به طرح افزود.

en: Could not copy to a proper location.
fa: نمی‌توان به یک مکان مناسب کپی نمود.

en: Could not create directory "{0}"
fa: امکان ساخت پوشه " {0} " وجود ندارد

en: Could not create the sketch folder.
fa: نمی‌توان پوشهٔ طرح را ایجاد نمود.

en: Could not create the sketch.
fa: نمی‌توان طرح را ایجاد نمود.

en: Could not delete "{0}".
fa: نمی‌توانید "{0}" را پاک کرد.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
fa: نمی‌توان پرونده موجود ''{0}'' را پاک نمود.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
fa: نمی تواند پیدا کند  Could not find  را در {0}. آیا  pre-1.5 است؟

en: Could not find tool {0}
fa: نمی توان ابزار {0} را یافت

en: Could not find tool {0} from package {1}
fa: نمی توان ابزار {0} را از بسته {1} یافت

en: Could not open the URL
    {0}
fa: نمی‌توان URL را گشود
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
fa: نمی‌توان پوشه را گشود
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
fa: نمی‌تواند طرح را به درستی مجدداً ذخیره نمود. شما می‌بایست در مشکل باشید در نقطه،
    و شاید زمان آن باشد که کدتان را در ویرایشگر متنی دیگری رونوشت و پچسپانید.

en: Could not re-save sketch
fa: نمی‌تواند طرح را مجدداً ذخیره نمود

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
fa: نمی‌توان تنظیمات پیش‌فرض را خواند.
    شما می‌بایست که آردئینو را مجدداً نصب کنید.

en: Could not remove old version of {0}
fa: نمی‌توان نسخهٔ قدیمی {0} را حذف نمود

en: Could not replace {0}
fa: نمی‌توان {0} را جایگزین نمود

en: Couldn't archive sketch
fa: نمی‌توان طرح را بایگانی نمود

en: Couldn't determine program size: {0}
fa: نمی‌توان اندازهٔ برنامه را تعیین نمود: {0}

en: Couldn't do it
fa: نمی‌توانید انجامش دهید

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
fa: بر روی پورت انتخابی بردی یافت نشد. کنترل کنید که آیا پورت صحیح را انتخاب نموده اید. اگر صحیح است سعی کنید دکمه رست برد را پس از شروع بارگذاری فشار دهید.

en: Croatian
fa: کرواسیایی

en: Cut
fa: بریدن

en: Czech (Czech Republic)
fa: چک ( جمهوری چک )

en: Danish (Denmark)
fa: دانمارکی ( دانمارک )

en: Data Processing
fa: پردازش داده

en: Data Storage
fa: محل ذخیره سازی داده ها

en: Decrease Indent
fa: کاهش تورفتگی

en: Default
fa: پیشفرض

en: Delete
fa: حذف

en: Device Control
fa: کنترل دستگاه

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
fa: دستگاه پاسخ‌گو نیست، درگاه سریال انتخاب شده را بررسی کنید یا برد درست قبل از خارج‌سازی RESET کنید

en: Discard all changes and reload sketch?
fa: دورانداختن همهٔ تغییرات و بارگیری مجدد طرح؟

en: Display
fa: نمایش

en: Display line numbers
fa: شماره خط را نمایش بده

en: Don't Save
fa: ذخیره نکن

en: Done Saving.
fa: ذخیره‌سازی انجام‌شد.

en: Done burning bootloader.
fa: سوزاندن بوت‌لودر انجام گردید.

en: Done compiling
fa: کامپایل داده ها

en: Done compiling.
fa: انجام کامپایل کردن.

en: Done printing.
fa: چاپ‌کردن به انجام رسید.

en: Done uploading
fa: اتمام بارگذاری

en: Done uploading.
fa: بارگذاری انجام‌شد.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
fa:  {0}  کیلو بایت از  {1} کیلوبایت دانلود شده است.

en: Downloading library: {0}
fa: دانلود کتابخانه:  {0}

en: Dutch
fa: زبان ویرایشگر:

en: Dutch (Netherlands)
fa: هلندی

en: Edison Help
fa: راهنمای ادیسون

en: Edit
fa: ویرایش

en: Editor font size:
fa: اندازهٔ قلم ویرایشگر

en: Editor language:
fa: زبان ویرایشگر:

en: Enable Code Folding
fa: مخفی‌سازی دستورها

en: English
fa: انگلیسی

en: English (United Kingdom)
fa: انگلیسی (بریتانیا)

en: Enter a comma separated list of urls
fa: لیست URL ها را با کاما جدا کنید و وارد کنید.

en: Enter additional URLs, one for each row
fa: هریک از URL های اضافی را در یک خط بنویسید

en: Environment
fa: محیط

en: Error
fa: خطا

en: Error adding file
fa: خطای افزودن پرونده

en: Error compiling.
fa: خطای کامپایل

en: Error downloading {0}
fa: خطا در دانلودِ {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
fa: خطای گرفتن پوشه اطلاعات آردئینو

en: Error inside Serial.{0}()
fa: خطای درونی. {0}()

en: Error loading {0}
fa: خطا به هنگام بارگیری {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
fa: خطا به هنگام بازنمودن ''{0}''.

en: Error reading libraries index: {0}
fa: خطا در خواندن نمایه‌ کتابخانه‌ها: {0}

en: Error reading preferences
fa: خطای خواندن ترجیحات

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
fa: خطای به هنگام خواندن پروندهٔ ترجیحات. لطفاً {0} را حذف (یا انتفال)
    و آردئینو را بازگشایی مجدد کنید.

en: Error starting discovery method:
fa: خطا در شروع روش اکتشافی:

en: Error touching serial port ''{0}''.
fa: خطا به هنگام دسترسی به سریال پورت {0}

en: Error while burning bootloader.
fa: خطای به هنگام سوزاندن بوت‌لودر.

en: Error while printing.
fa: خطا هنگام چاپ‌کردن.

en: Error while uploading
fa: خطای حین بارگذاری

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
fa: خطا حین بارگذاری: پارامتر پیکربندی '{0}' از دست رفت.

en: Error while verifying
fa: خطای حین تایید

en: Error while verifying/uploading
fa: خطای حین تایید/بارگذاری

en: Estonian
fa: استونیایی

en: Examples
fa: نمونه‌ها

en: Examples for any board
fa: مثال‌هایی برای تمام بوردها

en: Failed to open sketch: "{0}"
fa: ناموفق بود باز شدن طرح: "{0}"

en: File
fa: پرونده

en: Filipino
fa: فیلیپینی

en: Find
fa: یافتن

en: Find Next
fa: یافتن بعدی

en: Find Previous
fa: یافتن قبلی

en: Find in Reference
fa: یافتن در مرجع

en: Find...
fa: یافتن...

en: Find:
fa: یافتن:

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: Fix Encoding & Reload
fa: خطازدایی کدگذاری و بارگیری مجدد

en: French
fa: فرانسوی

en: Frequently Asked Questions
fa: سوال‌های متداول پرسیده‌شده

en: Galician
fa: گالیسی

en: Georgian
fa: گرجی

en: German
fa: آلمانی

en: Getting Started
fa: شروع کار

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Help
fa: کمک

en: Hindi
fa: هندی

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
fa: چطور است ابتدا طرح را بیش از تلاش برای نام‌گذاری
    مجدد آن ذخیره کنیم؟

en: How very Borges of you
fa: چه بورخسی هستید شما

en: Hungarian
fa: مجار

en: Ignore Case
fa: نادیده‌گرفتن بزرگی/کوچکی

en: Ignoring sketch with bad name
fa: نادیده گرفتن طرح با نام بد

en: Increase Indent
fa: افزایش تورفتگی

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره ای

en: Latvian
fa: لتوانیایی

en: Lithuaninan
fa: لیتوانیایی

en: Looking for recipes like {0}*{1}
fa: جستجوی دستور العمل‌هایی مانند {0}*{1}

en: Marathi
fa: مراتی

en: Message
fa: پیغام

en: More preferences can be edited directly in the file
fa: ترجیحات بیشتر می‌توانند مستقیماً درون یک پروندهٔ ویرایش گردند

en: Moving
fa: انتقال

en: Name for new file:
fa: نام برای پروندهٔ جدید:

en: Nepali
fa: نپالی

en: New
fa: جدید

en: New Tab
fa: تب جدید

en: Newline
fa: خط جدید

en: Next Tab
fa: تب بعد

en: No
fa: خیر

en: No changes necessary for Auto Format.
fa: تغییری برای قالب‌بندی خودکار نیاز نیست.

en: No files were added to the sketch.
fa: پرونده‌ای به طرح افزوده نشد.

en: No launcher available
fa: پرتاب‌کننده‌ای موجود نیست

en: No line ending
fa: بدون پایان خط

en: No really, time for some fresh air for you.
fa: نه جداً، وقت مقداری هوای تازه‌است.

en: No reference available for "{0}"
fa: مرجعی برای "{0}" موجود نیست

en: No valid code files found
fa: پرونده حاوی کد معتبری یافت نشد

en: Norwegian Bokmål
fa: نروژی

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
fa: حافظه، کافی نیست؛ مشاهده نکاتی درباره کاهش مصرف فضا در لینک زیر:
    http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size

en: OK
fa: تایید

en: One file added to the sketch.
fa: یک پرونده به طرح افزوده شد.

en: Open
fa: بازکردن

en: Open URL
fa: بازکردن URL

en: Open an Arduino sketch...
fa: یک طرح آردئینو را باز کن...

en: Open...
fa: باز کردن....

en: Page Setup
fa: تنظیم صفحه

en: Password:
fa: رمز ورود

en: Paste
fa: الصاق

en: Persian
fa: فارسی

en: Persian (Iran)
fa: فارسی (ایران)

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
fa: لطفاً کتابخانه SPI را از منوی طرح > درون‌سازی کتابخانه درون‌سازی کنید.

en: Polish
fa: لهستانی

en: Port
fa: پورت

en: Portugese
fa: پرتغالی

en: Portuguese (Brazil)
fa: پرتغالی (برزیل)

en: Portuguese (Portugal)
fa: پرتغالی (پرتغال)

en: Preferences
fa: ترجیحات

en: Previous
fa: قبلی

en: Previous Tab
fa: تب قبل

en: Print
fa: چاپ

en: Printing canceled.
fa: چاپ ابطال گشت.

en: Printing...
fa: چاپ‌کردن...

en: Problem Opening Folder
fa: اشکال در بازکردن پوشه

en: Problem Opening URL
fa: اشکال بازکردن URL

en: Problem Setting the Platform
fa: اشکال تنظیم سکو

en: Problem accessing board folder /www/sd
fa: اشکال در دسترسی به پشه برد /www/sd

en: Problem getting data folder
fa: اشکال گرفتن پوشهٔ داده‌ها

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
fa: اشکال در بارگذاری به برد. http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload را برای پیشنهادات ببینید.

en: Problem with rename
fa: مشکل با نام‌گذاری مجدد

en: Processor
fa: پردازشگر

en: Programmer
fa: پروگرامر

en: Quit
fa: خروج

en: Redo
fa: انجام دوباره

en: Reference
fa: مرجع

en: Rename
fa: تغییرنام

en: Replace
fa: جایگزینی

en: Replace & Find
fa: جایگزینی و یافتن

en: Replace All
fa: جایگزینی همه

en: Replace the existing version of {0}?
fa: جایگزینی نسخهٔ موجود از {0}؟

en: Replace with:
fa: جایگزین کردن:

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Save
fa: ذخیره

en: Save As...
fa: ذخیره به عنوان....

en: Save Canceled.
fa: ذخیره‌سازی فسخ گشت.

en: Save changes to "{0}"?
fa: ذخیرهٔ تغییرات در "{0}"?

en: Save sketch folder as...
fa: ذخیرهٔ پوشه طرح به عنوان...

en: Saving...
fa: ذخیره‌سازی....

en: Select (or create new) folder for sketches...
fa: انتخاب (یا درست‌کردن جدید) پوشه برای طرح‌ها....

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
fa: یک پرونده زیپ شده یا یک پوشه حاوی فایل کتابخانه ای که می خواهید اضافه کنید انتخاب نمایید

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
fa: انتخاب یک تصویر یا سایر پرونده‌های داده‌ها برای رونوشت به طرح‌تان

en: Select new sketchbook location
fa: موقعیت جدید کتاب را انتخاب کنید

en: Send
fa: ارسال

en: Serial Monitor
fa: نمایشگر سریال

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
fa: درگاه سریال ''{0}'' یافت نشد. آیا شما درست آن را از منوی ابزارها > درگاه سریال انتخاب نموده‌اید؟

en: Settings issues
fa: مشکلات تنظیمات

en: Show Sketch Folder
fa: نمایش پوشهٔ طرح

en: Show verbose output during:
fa: نمایش خروجی پرگو به هنگام:

en: Sketch
fa: طرح

en: Sketch Disappeared
fa: طرح ناپدید گشت

en: Sketch Does Not Exist
fa: طرح موجود نیست

en: Sketch is Read-Only
fa: طرح فقط خواندنی است

en: Sketch is Untitled
fa: طرح بی‌نام است

en: Sketch is read-only
fa: طرح فقط خواندی است

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
fa: اندازهٔ طرح بسیار بزرگ است؛  http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size را برای راهنمایی‌هایی در رابطه کاهش آن ببینید.

en: Sketchbook
fa: کتاب طرح

en: Sketchbook folder disappeared
fa: پوشهٔ کتاب طرح‌ها ناپدید شد

en: Sketchbook location:
fa: موقعیت کتاب طرح:

en: Slovenian
fa: اسلونیایی

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
fa: بعضی از پرونده‌ها به عنوان «فقط خواندنی» برچسپ‌گذاری
    شده‌اند، بنابراین شما نیازمند آن هستید که طرح دوباره در
    محل دیگری ذخیره کنید و مجدداً تلاش نمایید.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
fa: بعضی از پرونده‌ها "read-only" برچسپ‌گذاری شده‌اند، بنابراین شما
    مجبور خواهید بود که این طرح را در مکانی دیگر مجدداً ذخیره‌کنید.

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Sunshine
fa: طلوع

en: Swedish
fa: سوئدی

en: System Default
fa: پیش فرض سیستم

en: Tamil
fa: تامیل

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
fa: کلیدواژهٔ 'BYTE' دیگر پشتیبانی نمی‌گردد.

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
fa: کلاس Client به EthernetClient تغییر نام پیدا کرده‌است.

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
fa: کلاس Server به EthernetServer تغییر نام پیدا کرده‌است.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
fa: کلاس Udp به EthernetUdp تغییر نام پیدا کرده‌است.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
fa: پرونده "{0}" می‌بایست داخل یک
    پوشهٔ طرح به نام "{1}" ذخیره گردند.
    ساختن این پوشه، انتقال پرونده و ادامه؟

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
fa: کتابخانهٔ "{0}" نمی‌توان استفاده گردد.
    نام کتابخانه فقط می‌بایست شامل حروف ساده و عدد باشد.
    (فقط ASCII و بدون فاصله و نمی‌تواند با یک عدد شروع شود.)

en: The name cannot start with a period.
fa: نام نمی‌تواند با یک نقطه آغار گردد.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
fa: طرح انتخاب شده دیگر موجود نیست.
    شما می‌بایست آردئینو را برای به‌روزرسانی منوی
    کتاب طرح بازگشایی مجدد کنید.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
fa: طرح "{0}" نمی‌تواند استفاده گردد.
    نام طرح‌ها می‌بایست فقط شامل حروف ساده و عددها باشند
    (فقط ASCII بدون فاصله و نمی‌تواند با عدد شروع شود).
    برای خلاص‌شدن از این پیغام، طرح را از {1} حذف نمایید.

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
fa: پوشهٔ طرح ناپدید شده‌است.
     تلاش خواهید که آن را در محل مشابه ذخیره نمود
    ولی به‌علاوهٔ آن کد مفقود خواهد شد.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
fa: پوشهٔ کتاب طرح دیگر موجود نیست.
    آردئنو محل کتاب طرح پیش‌فرض را انتخاب خواهد کرد
    و پوشهٔ کتاب طرحی درست خواهد کرد اگر مورد نیاز
    باشد. آردئینو صحبت کردن در رابطه با خود را به عنوان
    سوم شخص را پایان می‌دهد.

en: Time for a Break
fa: وقت برای استراحت

en: Tools
fa: ابزارها

en: Troubleshooting
fa: خطایابی

en: Turkish
fa: ترکی استانبولی

en: Type board password to access its console
fa:  برای ورود به کنسول، رمز ورود برد راتایپ نمایید

en: Type board password to upload a new sketch
fa: برای بارگیری یک طرح جدید، رمز ورود برد راتایپ نمایید

en: Ukrainian
fa: اوکراینی

en: Unable to connect: retrying
fa: ناتوان از اتصال: تلاش ادامه دارد

en: Unable to connect: wrong password?
fa: ناتوان از اتصال: آیا رمز ورود اشتباه است؟

en: Unable to open serial monitor
fa: ناتوان از گشودن نمایشگر سریال

en: Undo
fa: بازگردانی

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
fa: سکوی نامشخص، پرتاب‌کننده‌ای موجود نیست.
    برای فعال‌سازی بازکردن URLها یا پوشه‌ها، یک خط"launcher=/path/to/app" به preferences.txt بیافزایید.

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
fa: به‌روزرسانی پرونده طرح به یک پسوند جدید به هنگام ذخیره‌سازی (.pde -> .ino)

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Upload Using Programmer
fa: بارگذاری به کمک پروگرامر

en: Upload canceled.
fa: بارگذاری لغو شد.

en: Upload cancelled
fa: بارگذاری لغو شد

en: Uploading to I/O Board...
fa: بارگذاری به برد I/O...

en: Uploading...
fa: بارگذاری...

en: Use Selection For Find
fa: استفاده از گزینش برای یافتن

en: Use external editor
fa: استفاده از ویرایش‌گر خارجی

en: Verify
fa: بازبینی

en: Verify code after upload
fa: پس از بارگذاری کد را بازبینی کن

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Visit Arduino.cc
fa: بازدید Arduino.cc

en: Warning
fa: اخطار

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
fa: Wire.receive() به Wire.read() تغییرنام پیداکرده‌است.

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
fa: Wire.send() به Wire.write() تغییر نام پیداکرده‌است.

en: Wrap Around
fa: پوشاندن اطراف

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
fa: میکروکنترلر اشتباهی یافت شد. آیا شما برد مناسبی از منوی ابزارها > برد انتخاب کرده‌اید؟

en: Yes
fa: بله

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
fa: شما نمی‌توانید طرح را در درون پوشهٔ خودش ذخیره‌سازید
    این شاید برای همیشه باشد.

en: You forgot your sketchbook
fa: شما کتاب طرح‌تان را فراموش کرده‌اید

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
fa: شما به محدودهٔ نام‌گذاری خودکار برای طرح‌های برای امروز
    رسیده‌اید. چطور است به جای آن یک پیاده‌روی داشته باشید؟

en: ZIP files or folders
fa: پرونده های زیپ شده یا پوشه ها

en: Zip doesn't contain a library
fa: پرونده زیپ حاوی کتابخانه نیست

en: ".{0}" is not a valid extension.
fa: ".{0}" پسوند نامعتبری است.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
fa: 
    از آردئینو ۰۰۱۹، کتابخانهٔ Ethernet به کتابخانهٔ SPI وابسته شده‌است.
    شما ظاهراً از آن یا کتابخانهٔ دیگری که به کتابخانهٔ SPI وابسته‌است استفاده می‌کنید.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
fa: 
    از آردئینو ۱.۰، کلیدواژه 'BYTE' دیگر پشتیبانی نمی‌گردد.
    لطفاً از Serial.write() به جای آن استفاده نمایید.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
fa: 
    از آردئینو ۱.۰، کلاس Client در کتابخانهٔ Ethernet به EthernetClient تغییر نام پیداکرده‌است.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
fa: 
    از آردئینو ۱.۰، کلاس سرور در کتابخانهٔ Ethernet به EthernetServer تغییرنام پیدا کرده‌است.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
fa: 
    از آردئینو ۱.۰، تابع Wire.receive() به Wire.read() برای سازگاری بیشتر با سایر کتابخانه‌ها تغییر نام پیداکرده‌است.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
fa: 
    از آردئینو ۱.۰، تابع Wire.send() به Wire.write() برای سازگاری با سایر کتابخانه‌ها تغییر نام پیداکرده‌است.

en: compilation
fa: کامپایل‌نمودن

en: connected!
fa: اتصال برقرار شد!

en: ignoring invalid font size {0}
fa: درنظر نگرفتن اندازهٔ قلم نامناسب {0}

en: name is null
fa: name تهی است

en: serialMenu is null
fa: serialMenu تهی است

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
fa: درگاه سریال انتخاب شده {0} موجود نیست یا برد شما متصل نشده‌است

en: upload
fa: بارگذاری

en: {0} files added to the sketch.
fa: {0} پرونده به طرح افزوده شد.

en: {0} returned {1}
fa: {0}،{1}  را بازگرداند

en: {0} | Arduino {1}
fa: {0} | آردئینو {1}

en: {0}: Unknown architecture
fa: {0}: معماری ناشناخته

en: {0}: Unknown board
fa: {0} : برد ناشناخته
