Arduino IDE 1.5 - en to fa_IR translation catalogue (350 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
fa_IR: (آردوینو باید راه اندازی مجدد شود)

en:  Not used: {0}
fa_IR: استفاده نشده: {0}

en:  Used: {0}
fa_IR: استفاده شده: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
fa_IR: "کیبوردی" پیدا نشد. آیا اسکچ شما خط
    "#include<Keyboard.h> را شامل می شود؟

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
fa_IR: "ماوس" پیدا نشد. آیا اسکچ شما خط
    "#include>Mouse.h< را شامل می شود؟

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
fa_IR: پوشه ی arch دیگر پشتیبانی نمی شود! برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
    http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
fa_IR: (تنها در صورتی ویرایش شود که آردوینو در حال اجرا نیست)

en: (legacy)
fa_IR: (قدیمی)

en: --curdir no longer supported
fa_IR: --curdir
    دیگر پشتیبانی نمی شود

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
fa_IR: --verbose,--verbose-upload , --verbose-build
    تنها می توانند با یکدیگر و با 
    --verify
    یا 
    --upload
    استفاده شوند

en: .pde -> .ino
fa_IR: .PDE -> .INO

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
fa_IR: یک پوشه ای به اسم "{0}" از قبل وجود دارد. نمی‌توان طرح را باز کرد.

en: A library named {0} already exists
fa_IR: یک کتابخانه ای به اسم {0} از قبل وجود دارد

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
fa_IR: یک نسخه جدید آردوینو در دسترس است. آیا مایلید از صفحه دانلود آردوینو بازدید کنید؟

en: A newer {0} package is available
fa_IR: یک بسته جدیدتر {0} در دسترس است

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
fa_IR: پوشه فرعی کتاب طرح شما از یک کتابخانه معتبر نیست

en: About Arduino
fa_IR: در مورد آردوینو

en: Acoli
fa_IR: آکولی

en: Add .ZIP Library...
fa_IR: اضافه کردن کتابخانه ... ZIP.

en: Add File...
fa_IR: اضافه کردن فایل...

en: Additional Boards Manager URLs
fa_IR: مدیریت آدرس های اضافی بردها

en: Additional Boards Manager URLs:
fa_IR: مدیریت آدرس های اضافی بردها:

en: Afrikaans
fa_IR: آفریقایی

en: Albanian
fa_IR: آلبانی

en: All
fa_IR: همه

en: An error occurred while updating libraries index!
fa_IR: یک خطا هنگام بروزرسانی شاخصه های کتابخانه ها رخ داد!

en: An error occurred while uploading the sketch
fa_IR: یک خطا در هنگام آپلود کردن طرح رخ داد

en: An error occurred while verifying the sketch
fa_IR: یک خطا در هنگام بازبینی کردن طرح رخ داد

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
fa_IR: یک خطا در هنگام بازبینی/ آپلود به طرح رخ داد

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
fa_IR: یک خطا نامشخص در هنگام بارگذاری
     کد پلتفرم-خاص برای ماشین شما رخ داد.

en: Arabic
fa_IR: عربی

en: Archive Sketch
fa_IR: آرشیو کردن طرح

en: Archive sketch as:
fa_IR: آرشیو کردن طرح به عنوان:

en: Archive sketch canceled.
fa_IR: آرشیو کردن طرح لغو شد.

en: Arduino
fa_IR: آردوینو

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
fa_IR: بردهای (۳۲ بیتی) ARM آردوینو

en: Arduino AVR Boards
fa_IR: بردهای AVR آردوینو

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
fa_IR: آردوئینو فقط میتواند طرح های خودش را باز کند
    و دیگر فایل ها که آخر آنها با .ino یا .pde هستند

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
fa_IR: آردوئینو نمیتواند اجرا شود زیرا نمیتوان
     یک پوشه درست کرد که تنظیمات شما ذخیره شود.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
fa_IR: آردوئینو نمیتواند اجرا شود زیرا نمیتوان
    یک پوشه درست کرد که کتاب طرح شما ذخیره شود.

en: Arduino:
fa_IR: آردوینو:

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
fa_IR: اطمینان دارید که می‌خواهید "{0}" را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this sketch?
fa_IR: مطمئن هستید که می‌خواهید این طرح را حذف کنید؟

en: Argument required for --board
fa_IR: استدلال نیاز است برای بورد--

en: Argument required for --port
fa_IR: استدلال نیاز است برای پورت--

en: Argument required for --pref
fa_IR: استدلال نیاز است برای pref--

en: Argument required for --preferences-file
fa_IR: استدلال نیاز است برای فایل-ترجیحات--

en: Armenian
fa_IR: ارمنی

en: Asturian
fa_IR: استرالیایی

en: Authorization required
fa_IR: مجوز لازم است

en: Auto Format
fa_IR: فرمت خودکار

en: Auto Format finished.
fa_IR: فرمت خودکار به پایان رسید.

en: Auto-detect proxy settings
fa_IR: تنظیمات تشخیص-خودکار پروکسی

en: Automatic
fa_IR: اتوماتیک

en: Automatic proxy configuration URL:
fa_IR: آدرس پیکربندی اتوماتیک پروکسی:

en: Autoscroll
fa_IR: حرکت خودکار

en: Bad error line: {0}
fa_IR: خطای بد خط: {0}

en: Bad file selected
fa_IR: فایل اشتباه انتخاب شده

en: Basque
fa_IR: باسکایی

en: Belarusian
fa_IR: بلاروسی

en: Board
fa_IR: بُرد

en: Board Info
fa_IR: اطلاعات برد

en: Board at {0} is not available
fa_IR: برد در {0} در دسترس نیست

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
fa_IR: بورد {0} (پلتفرم {1}, بسته {2}) نامشخص است

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
fa_IR: بورد {0}:{1}:{2} ترجیحات یک "ساخت.بورد" را تعریف نمیکند. تنظیم-خودکار به: {3}

en: Board:
fa_IR: بُرد:

en: Boards Manager
fa_IR: مدیریت بردها

en: Boards Manager...
fa_IR: مدیریت بردها...

en: Boards included in this package:
fa_IR: بورد های شامل شده در این بسته:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
fa_IR: فایل بوت لودر مسشخص شده ولی از بین رفته: {0}

en: Bosnian
fa_IR: بوسنی

en: Both NL & CR
fa_IR: هم خط جدید و هم سر خط

en: Browse
fa_IR: مرورکردن

en: Build options changed, rebuilding all
fa_IR: گزینه های ساخت تغییر کرد, بازسازی همه

en: Built-in Examples
fa_IR: مثال های داخلی

en: Bulgarian
fa_IR: بلغاری

en: Burmese (Myanmar)
fa_IR: برمه ای (میانمار)

en: Burn Bootloader
fa_IR: Bootloader را ذخیره کن

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
fa_IR: درحال سوزاندن بوت لودر به برد I/O (ممکن است تا یک دقیقه طول بکشد)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
fa_IR: CRC مطابقت ندارد، فایل خراب شده است. ممکن است یک مشکل موقت باشد، لطفا بعدا تلاش کنید.

en: Can only pass one of: {0}
fa_IR: فقط میتوان گذر کرد یکی از: {0}

en: Can't enable external editor
fa_IR: نمی‌توان ویرایشگر خارجی را فعال کرد

en: Can't find the sketch in the specified path
fa_IR: نمی‌توان طرح را در مسیر مشخص شده پیدا کرد

en: Canadian French
fa_IR: فرانسوی (کانادا)

en: Cancel
fa_IR: انصراف

en: Cannot specify any sketch files
fa_IR: نمی‌توان هر فایل طرحی را مشخص کرد

en: Carriage return
fa_IR: سر خط

en: Catalan
fa_IR: کاتالان

en: Check for updates on startup
fa_IR: بررسی برای بروز رسانی ها هنگام راه اندازی

en: Chinese (China)
fa_IR: چینی (کشور چین)

en: Chinese (Taiwan)
fa_IR: چینی (تایوان)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
fa_IR: چینی (تایوان) (Big5)

en: Clear output
fa_IR: پاک کردن خروجی

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
fa_IR: برای لیستی از آدرس های بردهای غیر رسمی پشتیبانی شده کلیک کنید

en: Close
fa_IR: بستن

en: Comment/Uncomment
fa_IR: نظر/بدون نظر

en: Communication
fa_IR: ارتباطات

en: Compiler warnings:
fa_IR: خطاهای کامپایلر:

en: Compiling sketch...
fa_IR: درحال کامپایل کردن طرح...

en: Contributed
fa_IR: مشارکت شد

en: Copy
fa_IR: کپی

en: Copy as HTML
fa_IR: کپی کردن با فرمت HTML

en: Copy error messages
fa_IR: پیغامهای خطا را کپی کن

en: Copy for Forum
fa_IR: کپی برای انجمن

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
fa_IR: نمی‌توان "{0}" را به طرح اضافه کرد.

en: Could not create the sketch folder.
fa_IR: نمیتوان پوشه طرح را ساخت.

en: Could not create the sketch.
fa_IR: نمی‌توان طرح را ساخت

en: Could not delete "{0}".
fa_IR: حذف ''{0}'' ممکن نشد.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
fa_IR: حذف فایل ''{0}'' ممکن نشد.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
fa_IR: نمیتوان boards.txt را در {0} پیدا کرد. آیا pre-1.5 است؟

en: Could not find tool {0}
fa_IR: نمی‌توان ابزار {0} را پیدا کرد

en: Could not find tool {0} from package {1}
fa_IR: نمی‌توان ابزار {0} را از بسته {1} پیدا کرد

en: Could not remove old version of {0}
fa_IR: نمی‌توان نسخه قدیمی {0} را برداشت

en: Could not replace {0}
fa_IR: نمی‌توان {0} را جابجا کرد

en: Could not write preferences file: {0}
fa_IR: نمی‌توان فایل اولویت ها را نوشت: {0}

en: Couldn't archive sketch
fa_IR: نمی‌توان طرح را آرشیو کرد

en: Couldn't determine program size: {0}
fa_IR: نمی‌توان اندازه برنامه را تعیین کرد: {0}

en: Couldn't do it
fa_IR: این کار ممکن نیست

en: Croatian
fa_IR: کرواسی

en: Cut
fa_IR: برش

en: Czech (Czech Republic)
fa_IR: چک (جمهوری چک)

en: Danish (Denmark)
fa_IR: دانمارکی (دانمارک)

en: Data Processing
fa_IR: درحال پردازش داده

en: Data Storage
fa_IR: ذخیره سازی داده

en: Decrease Font Size
fa_IR: کاهش سایز فونت

en: Decrease Indent
fa_IR: کاهش تو رفتگی

en: Default
fa_IR: پیش فرض

en: Default theme
fa_IR: تم پیش فرض

en: Delete
fa_IR: حذف

en: Device Control
fa_IR: کنترل دستگاه

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
fa_IR: دستگاه پاسخ نمی‌دهد، چک کنید که پورت سریال درست است یا برد را قبل از استخراج ریست کنید

en: Discard all changes and reload sketch?
fa_IR: صرف نظر کردن همه تغییرات و بارگیری مجدد طرح؟

en: Display
fa_IR: نمایش

en: Display line numbers
fa_IR: شماره خطوط را نشان بده

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
fa_IR: آیا می‌خواهید {0} را بردارید؟ اگر این کار را کنید دیگر نمی‌توانید از {0} استفاده کنید.

en: Don't Save
fa_IR: ذخیره نشود

en: Done Saving.
fa_IR: ذخیره شد.

en: Done burning bootloader.
fa_IR: ذخیره Bootloader انجام گردید.

en: Done compiling
fa_IR: کامپایل انجام شد

en: Done compiling.
fa_IR: کامپایل شد.

en: Done printing.
fa_IR: پایان چاپ.

en: Done uploading
fa_IR: آپلود انجام شد

en: Done uploading.
fa_IR: آپلود شد.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
fa_IR: دانلود شده {0} کیلوبایت از {1} کیلوبایت.

en: Downloading libraries index...
fa_IR: درحال دانلود شاخصه کتابخانه ها...

en: Downloading library: {0}
fa_IR: درحال دانلود کتابخانه: {0}

en: Downloading platforms index...
fa_IR: درحال دانلود شاخصه پلتفرم ها...

en: Dutch
fa_IR: هلندی

en: Dutch (Netherlands)
fa_IR: هلندی

en: Edison Help
fa_IR: راهنمای ادیسون

en: Edit
fa_IR: ویرایش

en: Editor font size:
fa_IR: اندازه فونت ویرایشگر:

en: Editor language:
fa_IR: زبان ویرایشگر:

en: Enable Code Folding
fa_IR: فعال کردن تا شدن کد

en: English
fa_IR: انگلیسی

en: English (United Kingdom)
fa_IR: انگلیسی (انگلستان)

en: Environment
fa_IR: محیط برنامه نویسی

en: Error
fa_IR: خطا

en: Error adding file
fa_IR: خطا در اضافه کردن فایل

en: Error compiling for board {0}.
fa_IR: خطا در هنگام کامپایل کردن برای برد {0}

en: Error compiling.
fa_IR: خطای کامپایل.

en: Error downloading {0}
fa_IR: خطا در دانلود {0}

en: Error inside Serial.{0}()
fa_IR: خطا درون سریال.{0}()

en: Error loading {0}
fa_IR: خطای بارگذاری {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
fa_IR: خطا در بازکردن پورت سریال "{0}".

en: Error reading libraries index: {0}
fa_IR: خطا در هنگام خواندن شاخصه های کتابخانه ها: {0}

en: Error reading preferences
fa_IR: خطا در خواندن تنظیمات برنامه

en: Error touching serial port ''{0}''.
fa_IR: خطا در دسترسی به پورت سریال ''{0}''.

en: Error while burning bootloader.
fa_IR: خطا در هنگام سوزاندن بوت لودر

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
fa_IR: خطا در هنگام سوزاندن بوت لودر: لطفا یک پورت سریال را انتخاب کنید.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
fa_IR: خطا در هنگام کامپایل کردن: نبودن پارامتر پیکربندی '{0}'

en: Error while printing.
fa_IR: خطا در هنگام چاپ.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
fa_IR: خطا در هنگام تنظیم کردن پارامتر های پورت سریال: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
fa_IR: خطا در هنگام آپلود کردن

en: Error while verifying
fa_IR: خطا در هنگام بازبینی کردن

en: Examples
fa_IR: مثال‌ها

en: Examples for any board
fa_IR: مثال هایی برای هر برد

en: Examples for {0}
fa_IR: مثال هایی برای {0}

en: Examples from Custom Libraries
fa_IR: مثال هایی از کتابخانه های سفارشی

en: Examples from Other Libraries
fa_IR: مثال هایی از دیگر کتابخانه ها

en: Export canceled, changes must first be saved.
fa_IR: استخراج لغو شد، تغییرات اول باید ذخیره شود.

en: Failed to open sketch: "{0}"
fa_IR: خطا به هنگام باز کردن طرح: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
fa_IR: تغییر نام "{0}" به "{1}" شکست خورد

en: Failed to rename sketch folder
fa_IR: تغییر نام پوشه طرح شکست خورد

en: File
fa_IR: فایل

en: File name {0} is invalid: ignored
fa_IR: اسم فایل {0} نامعتبر است: صرف نظر شد

en: Filipino
fa_IR: فلیپینی

en: Filter your search...
fa_IR: جست و جو یتان را فیلتر کنید...

en: Find
fa_IR: جستجو

en: Find Next
fa_IR: جستجو مورد بعدی

en: Find Previous
fa_IR: جستجو مورد قبلی

en: Find in Reference
fa_IR: پیدا کردن در ارجاع

en: Find...
fa_IR: جستجو...

en: Find:
fa_IR: جستجو:

en: Finnish
fa_IR: فنلاندی

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
fa_IR: برای اطلاعات از نصب کتابخانه ها، بازدید کنید از: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: French
fa_IR: فرانسوی

en: Frequently Asked Questions
fa_IR: سوالات متداول

en: Galileo Help
fa_IR: راهنمای گالیلهو

en: Georgian
fa_IR: گرجی

en: German
fa_IR: آلمانی

en: Get Board Info
fa_IR: گرفتن اطلاعات برد

en: Getting Started
fa_IR: شروع به کار

en: Go to line
fa_IR: برو به خط

en: Go to line...
fa_IR: برو به خط...

en: Greek
fa_IR: یونانی

en: Hebrew
fa_IR: عبری

en: Help
fa_IR: راهنما

en: Hindi
fa_IR: هندی

en: Host name:
fa_IR: نام درگاه:

en: Include Library
fa_IR: افزودن کتابخانه

en: Incorrect IDE installation folder
fa_IR: پوشه نصبی غلط IDE

en: Increase Font Size
fa_IR: افزایش سایز فونت

en: Increase Indent
fa_IR: افزایش تو رفتگی

en: Indonesian
fa_IR: اندونزایی

en: Initializing packages...
fa_IR: آماده سازی بسته ها...

en: Install
fa_IR: نصب

en: Installation completed!
fa_IR: نصب کامل شد!

en: Installed
fa_IR: نصب شد

en: Installing boards...
fa_IR: درحال نصب بردها...

en: Installing library: {0}:{1}
fa_IR: درحال نصب کتابخانه: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
fa_IR: درحال نصب ابزار ها ({0}/{1})...

en: Installing...
fa_IR: درحال نصب...

en: Invalid version {0}
fa_IR: نسخه بی اعتبار {0}

en: Italian
fa_IR: ایتالیایی

en: Japanese
fa_IR: ژاپنی

en: Korean
fa_IR: کره‌ای

en: Low memory available, stability problems may occur.
fa_IR: حافظه کمی دردسترس است، ممکن است خطای پایداری پیش بیاید.

en: Manage Libraries...
fa_IR: مدیریت کتابخانه ها...

en: Message
fa_IR: پیغام

en: Mode not supported
fa_IR: حالت پشتیبانی نمی‌شود

en: More
fa_IR: بیشتر

en: Moving
fa_IR: درحال حرکت کردن

en: Multiple files not supported
fa_IR: فایل های چندتایی پشتیبانی نمی‌شود

en: Name for new file:
fa_IR: اسم فایل جدید:

en: Nepali
fa_IR: نپالی

en: Network
fa_IR: شبکه

en: Network ports
fa_IR: پورت های شبکه

en: New
fa_IR: جدید

en: New Tab
fa_IR: تب جدید

en: Newline
fa_IR: خط جدید

en: Next Tab
fa_IR: تب بعدی

en: No
fa_IR: خیر

en: No changes necessary for Auto Format.
fa_IR: برای فرمت خودکار تغییری ضروری نیست.

en: No line ending
fa_IR: بدون پایان خط

en: No proxy
fa_IR: بدون پروکسی

en: No sketch
fa_IR: بدون طرح

en: None
fa_IR: هیچیک

en: OK
fa_IR: تائید

en: Open
fa_IR: باز کردن

en: Open URL
fa_IR: باز کردن آدرس

en: Open an Arduino sketch...
fa_IR: باز کردن یک طرح آردوینو...

en: Open...
fa_IR: باز کردن...

en: Other
fa_IR: دیگر

en: Page Setup
fa_IR: تنظیم صفحه

en: Password:
fa_IR: کلمه عبور:

en: Persian
fa_IR: فارسی

en: Polish
fa_IR: لهستانی

en: Port
fa_IR: پورت

en: Port number:
fa_IR: شماره پورت:

en: Portugese
fa_IR: پرتغالی

en: Portuguese (Brazil)
fa_IR: پرتغالی (برزیل)

en: Portuguese (Portugal)
fa_IR: پرتغالی (کشور پرتغال)

en: Preferences
fa_IR: تنظیمات برنامه

en: Previous
fa_IR: قبلی

en: Print
fa_IR: چاپ

en: Printing canceled.
fa_IR: پرینت کنسل شد.

en: Printing...
fa_IR: در حال چاپ...

en: Problem Opening Folder
fa_IR: خطا در بازکردن پوشه

en: Problem with rename
fa_IR: خطا در تغییر نام

en: Processor
fa_IR: پردازنده

en: Quit
fa_IR: خروج

en: Rename
fa_IR: تغییر نام

en: Replace
fa_IR: جایگزینی

en: Replace & Find
fa_IR: جستجو و جایگزینی

en: Replace All
fa_IR: جایگزینی همه

en: Replace with:
fa_IR: جایگزینی با:

en: Russian
fa_IR: روسی

en: Save As...
fa_IR: ذخیره کردن به عنوان...

en: Save Canceled.
fa_IR: ذخیره سازی کنسل شد.

en: Save changes to "{0}"?
fa_IR: تغییرات "{0}" را ذخیره می‌کنید؟

en: Saving...
fa_IR: در حال ذخیره کردن...

en: Select All
fa_IR: انتخاب همه

en: Send
fa_IR: ارسال

en: Spanish
fa_IR: اسپانیایی

en: Swedish
fa_IR: سوئدی

en: Tamil
fa_IR: تامیل

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
fa_IR: عبارت BYTE دیگر پشیبانی نمی‌شود.

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
fa_IR: The Client به EthernetClient تغییر نام یافته.

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
fa_IR: The Server به EthernetServer تغییر نام یافته.

en: The main file cannot use an extension
fa_IR: فایل اصلی نمی تواند یک افزونه استفاده کند

en: The name cannot start with a period.
fa_IR: اسم نمیتواند با یک نقطه شروع شود.

en: The sketch already contains a file named "{0}"
fa_IR: این طرح از قبل حاوی یک فایل با همین نام است "{0}"

en: Timing
fa_IR: زمان سنجی

en: Tool {0} is not available for your operating system.
fa_IR: ابزار {0} برای سیستم عامل شما در دسترس نیست.

en: Tools
fa_IR: ابزار ها

en: Topic
fa_IR: موضوع

en: Troubleshooting
fa_IR: عیب یابی

en: Turkish
fa_IR: ترکی

en: Type
fa_IR: نوع

en: Type board password to access its console
fa_IR: رمز عبور بورد را تایپ کنید تا به کنسول آن دسترسی یابید

en: Type board password to upload a new sketch
fa_IR: رمز عبور بورد را تایپ کنید تا یک طرح جدید آپلود شود

en: Ukrainian
fa_IR: اکراینی

en: Unable to connect to {0}
fa_IR: اتصال به {0} غیر ممکن است

en: Undo
fa_IR: واگرد

en: Unknown board
fa_IR: بورد نامشخص

en: Unknown sketch file extension: {0}
fa_IR: پسوند فایل طرح ناشناخته: {0}

en: Updatable
fa_IR: قابل به روز رسانی

en: Update
fa_IR: به روز رسانی

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
fa_IR: به روز رسانی ها برای برخی از {0}بوردها{1} شما موجود هستند

en: Updating list of installed libraries
fa_IR: درحال به روز رسانی کردن لیستی از کتابخانه های نصب شده

en: Upload
fa_IR: آپلود

en: Upload Using Programmer
fa_IR: آپلود با استفاده از پروگرامر

en: Upload any sketch to obtain it
fa_IR: هر طرحی را آپلود کنید تا به دست آورید

en: Upload canceled.
fa_IR: آپلود کنسل شد.

en: Upload cancelled
fa_IR: آپلود کنسل شد

en: Uploading to I/O Board...
fa_IR: درحال آپلود کردن به بورد I/O

en: Uploading...
fa_IR: در حال آپلود...

en: Use Selection For Find
fa_IR: متن انتخاب شده را جستجو کن

en: Use external editor
fa_IR: استفاده از ویرایشگر متفرقه

en: Verify code after upload
fa_IR: کد را پس از آپلود، مجدد چک کن

en: Verifying...
fa_IR: درحال بازبینی کردن...

en: Version <b>{0}</b>
fa_IR: نسخه <b> {0} </b>

en: Version unknown
fa_IR: نسخه نامشخص

en: Version {0}
fa_IR: نسخه {0}

en: Vietnamese
fa_IR: ویتنامی

en: Visit Arduino.cc
fa_IR: سایت Arduino.cc را بازدید کنید.

en: Warning
fa_IR: هشدار

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
fa_IR: Wire.send با Wire.write تغییر نام یافته.

en: Yes
fa_IR: بله

en: ZIP files or folders
fa_IR: فایلهای ZIP و پوشه‌ها

en: ".{0}" is not a valid extension.
fa_IR: ''{0}'' یک پسوند فایل صحیح نیست.

en: compilation
fa_IR: در حال کامپایل

en: connected!
fa_IR: متصل شد!

en: ignoring invalid font size {0}
fa_IR: صرف نظر کردن اندازه متن نامعتبر {0}

en: no headers files (.h) found in {0}
fa_IR: فایل سر تیتر (h.) پیدا نشد در {0}

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
fa_IR: پورت سریال {0} وجود ندارد یا این که بورد شما به آن وصل نیست

en: unknown option: {0}
fa_IR: گزینه نامشخص: {0}

en: upload
fa_IR: آپلود

en: version <b>{0}</b>
fa_IR: نسخه <b>{0}</b>

en: {0} - {1} | Arduino {2}
fa_IR: {0} - {1} | آردوئینو {2}

en: {0} file signature verification failed
fa_IR: {0} تائیدیه امضا فایل شکست خورد

en: {0} returned {1}
fa_IR: {0} بازگشته {1}

en: {0} | Arduino {1}
fa_IR: {0} | آردوئینو {1}

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
fa_IR: {0}: گزینه نامعتبر برای بورد "{1}"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
fa_IR: {0}:مقدار نامعتبر برای گزینه "{1}" برای بورد "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
fa_IR: معماری نامشخص :{0}

en: {0}: Unknown board
fa_IR: بورد نامشخص :{0}

en: {0}: Unknown package
fa_IR: بسته نامشخص :{0}

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
fa_IR: {0}این بسته را نصب کنید{1} تا از بورد {2} استفاده نمایید
