Arduino IDE 1.5 - en to fy translation catalogue (258 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
fy: (fereasket it opnij starten fan Arduino)

en:  Not used: {0}
fy: Net brûkt: {0}

en:  Used: {0}
fy: Brûkt: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
fy: 'Keyboard' net fûn. Ymplemintearret jo skets de rigel '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
fy: 'Mouse' net fûn. Ymplemintearret jo skets de rigel '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
fy: 'arch' folder wurd net langer stipe! Besjoch http://goo.gl/gfFJzU foar mear ynformaasje

en: (edit only when Arduino is not running)
fy: (allinnich bewurkje wannear as Arduino net rint)

en: (legacy)
fy: (ferâldere)

en: --curdir no longer supported
fy: --curdir wurd net langer stipe

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
fy: --verbose, --verbose-upload en --verbose-build kinne allinnich tegearre mei --verify of --upload brûkt wurde.

en: A library named {0} already exists
fy: In bibleteek mei de namme {0} bestiet al

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
fy: In nije ferzje fan Arduino is beskikber,
    wolle jo de webside foar it delheljen fan Arduino besykje?

en: A newer {0} package is available
fy: In nijer {0} pakket is beskikber

en: About Arduino
fy: Oer Arduino

en: Add .ZIP Library...
fy: In .ZIP Bibleteek tafoegje...

en: Add File...
fy: Bestân Tafoegje...

en: Afrikaans
fy: Afrikaansk

en: Albanian
fy: Albaneesk

en: All
fy: Alle

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
fy: In flater die harren foar wylst probearre weard de kodearring fan it bestân te meitsjen.
    Probearje dizze skets net op te slaan omdat it de âlde ferzje oerskriuwe kin.
    Brûk Iepenje op de skets opnij te iepenjen en probearje it noch ris.

en: An error occurred while updating libraries index!
fy: In flater die harren foar wylst de bibleteken yndex fernijd weard.

en: An error occurred while uploading the sketch
fy: In flater die harren foar wylst de skets upload weard.

en: An error occurred while verifying the sketch
fy: In flater die harren foar wylst de skets ferifiearre weard.

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
fy: In flater die harren foar wylst de skets ferifiearre/upload weard

en: Arabic
fy: Arabysk

en: Aragonese
fy: Aragoneesk

en: Archive Sketch
fy: Skets argivearje

en: Archive sketch as:
fy: Skets argivearje as:

en: Archive sketch canceled.
fy: Argivearren fan skets annulearre

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
fy: Arduino kin allinnich harren eigen sketsen iepenje
    en oare bestannen mei .ino as .pde op it ein.

en: Argument required for --board
fy: Argumint nedich foar --board

en: Argument required for --port
fy: Argumint nedich foar --port

en: Argument required for --pref
fy: Argumint nedich foar --pref

en: Argument required for --preferences-file
fy: Argumint nedich foar --preferences-file

en: Argument required for {0}
fy: Argumint nedich foar {0}

en: Armenian
fy: Armeensk

en: Asturian
fy: Asturysk

en: Auto Format
fy: Automatysk Opmeitsje

en: Auto Format finished.
fy: Klear mei it Automatysk Opmeitsjen.

en: Automatic
fy: Automatysk

en: Bad file selected
fy: Ferkeard bestân selektearre

en: Basque
fy: Baskysk

en: Belarusian
fy: Wytrussysk

en: Board Info
fy: Ynformaasje oer Board

en: Board at {0} is not available
fy: Board op {0} is net beskikber

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
fy: Board {0} (platfoarm {1}, pakket {2}) is ûnbekend

en: Boards Manager
fy: Buorden Behearder

en: Boards Manager...
fy: Buorden Behearder...

en: Boards included in this package:
fy: Buorden gearfoege by dit pakket:

en: Bosnian
fy: Bosnysk

en: Browse
fy: Blêdzje

en: Bulgarian
fy: Bulgaarsk

en: Burmese (Myanmar)
fy: Birmaansk (Myanmar)

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
fy: CRC komt net oerien, bestân is skansearre. Dit kin tydlik wêze, probearje it letter noch ris.

en: Can't enable external editor
fy: Kin eksterne bewurker net ynskeakelje

en: Canadian French
fy: Kanadeesk Frânsk

en: Cancel
fy: Annulearje

en: Catalan
fy: Katalaansk

en: Chinese (China)
fy: Sineesk (Sina)

en: Chinese (Taiwan)
fy: Sineesk (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
fy: Sineesk (Taiwan) (Big5)

en: Close
fy: Slute

en: Compiler warnings:
fy: Kompilearder warskôgingen:

en: Compiling sketch...
fy: Skets kompilearje...

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Copy as HTML
fy: Kopiearje as HTML

en: Copy error messages
fy: Flater berjochten kopiearre

en: Could not create the sketch.
fy: Koe de skets net oanmeitsje.

en: Could not delete "{0}".
fy: Koe "{0}" net fuortsmite.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
fy: Koe it besteande "{0}" bestân net fuortsmite.

en: Could not open the URL
    {0}
fy: Koe de URL net iepenje
    {0}

en: Could not write preferences file: {0}
fy: Koe foarkar bestân net fuort skriuwe: {0}

en: Croatian
fy: Kroatysk

en: Czech (Czech Republic)
fy: Tsjechysk (Tsjechje)

en: Danish (Denmark)
fy: Deensk (Denemark)

en: Delete
fy: Fuortsmite

en: Display line numbers
fy: Rigel nûmers sjen litte

en: Don't Save
fy: Net Opslaan

en: Done Saving.
fy: Klear mei Opslaan.

en: Done compiling
fy: Klear mei kompilearjen

en: Done compiling.
fy: Klear mei kompilearjen.

en: Done printing.
fy: Klear mei ôfdrukken.

en: Done uploading
fy: Klear mei uploaden

en: Done uploading.
fy: Klear mei uploaden.

en: Downloading tools ({0}/{1}).
fy: Ark delhelje ({0}/{1}).

en: Dutch
fy: Nederlânsk

en: Dutch (Netherlands)
fy: Nederlânsk (Nederlân)

en: Edit
fy: Bewurkje

en: English
fy: Ingelsk

en: English (United Kingdom)
fy: Ingelsk (Feriene Keninkryk)

en: Enter a comma separated list of urls
fy: In mei komma's skieden list mei urls ynfiere

en: Enter additional URLs, one for each row
fy: Addisjonele URLs tafoegje, ien foar elke rigel

en: Environment
fy: Omjouwing

en: Error
fy: Flater

en: Error adding file
fy: Koe bestân net tafoegje

en: Error compiling for board {0}.
fy: Flater by it kompilearjen foar board {0}.

en: Error compiling.
fy: Flater by it kompilearjen.

en: Error downloading {0}
fy: Flater by delheljen fan {0}

en: Error inside Serial.{0}()
fy: Flater yn Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
fy: Flater by it laden fan tema {0}: {1}

en: Error loading {0}
fy: Flater by it laden fan {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
fy: Flater by iepenjen fan seriële poarte "{0}"

en: Error reading preferences
fy: Flater by lêzen fan foarkarren

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
fy: Flater by it lêzen fan it foarkar bestân. Graach 
    {0} fuortsmite (of ferpleatse) en Arduino opnij starte.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
fy: Flater by it kompilearjen: it '{0}' konfiguraasje argumint mist

en: Error while printing.
fy: Flater tidens it ôfdrukken.

en: Error while uploading
fy: Flater tidens uploaden

en: Error while verifying/uploading
fy: Flater tidens it ferifiearren/uploaden

en: Estonian
fy: Estysk

en: Examples
fy: Foarbylden

en: Export canceled, changes must first be saved.
fy: Eksportearren annulearre, feroaringen moat earst opslein wurde.

en: Export compiled Binary
fy: Kompilearre binêre bestân eksportearre.

en: Failed to open sketch: "{0}"
fy: Koe de skets net iepenje: "{0}"

en: File
fy: Bestân

en: File name {0} is invalid: ignored
fy: Namme fan it bestân {0} is net jildich: negeare

en: Filipino
fy: Filipynsk

en: Find
fy: Sykje

en: Find Next
fy: Folgjende sykje

en: Find Previous
fy: Foarige sykje

en: Find in Reference
fy: Sykje yn neislachwurk

en: Find...
fy: Sykje...

en: Find:
fy: Sykje:

en: Finnish
fy: Finsk

en: French
fy: Frânsk

en: Frequently Asked Questions
fy: Faak stelde fragen

en: Galician
fy: Galysysk

en: Galician (Spain)
fy: Galysysk (Spanje)

en: Georgian
fy: Georgysk

en: German
fy: Dútsk

en: Get Board Info
fy: Board Ynformaasje Ophelje

en: Getting Started
fy: Oan de slach

en: Go to line
fy: Gean nei rigel

en: Go to line...
fy: Gean nei rigel...

en: Greek
fy: Gryksk

en: Hebrew
fy: Hebrieusk

en: Hindi
fy: Hindy

en: Hungarian
fy: Hongaarsk

en: Include Library
fy: Bibleteek Ymplemintearje

en: Indonesian
fy: Yndonezysk

en: Install
fy: Ynstallearje

en: Installation completed!
fy: Ynstallaasje slagge!

en: Installed
fy: Ynstallearre

en: Installing...
fy: Oan it ynstallearren...

en: Italian
fy: Italjaansk

en: Japanese
fy: Japansk

en: Korean
fy: Koreaansk

en: Latvian
fy: Letsk

en: Line number:
fy: Rigel nûmer:

en: Lithuaninan
fy: Litousk

en: Message
fy: Berjocht

en: More
fy: Mear

en: Name for new file:
fy: Namme foar nij bestân:

en: Network ports
fy: Netwurkpoarten

en: New
fy: Nij

en: New Tab
fy: Nij ljepblêd

en: Next Tab
fy: Folgjende ljepblêd

en: No
fy: Nee

en: No authorization data found
fy: Gjin autorisaasje gegevens fûn

en: No changes necessary for Auto Format.
fy: Gjin feroaringen nedich foar Automatysk Opmeitsjen.

en: No compiled sketch found
fy: Gjin kompilearre skets fûn

en: No parameters
fy: Gjin parameters

en: No proxy
fy: Gjin proksje

en: No sketch
fy: Gjin skets

en: No sketchbook
fy: Gjin sketsboek

en: Norwegian Bokmål
fy: Noarsk Bokmål

en: Open
fy: Iepenje

en: Open URL
fy: URL iepenje

en: Open an Arduino sketch...
fy: In Arduino skets iepenje...

en: Open...
fy: Iepenje...

en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Paste
fy: Plakke

en: Persian
fy: Perzysk

en: Persian (Iran)
fy: Perzysk (Iran)

en: Please select a port to obtain board info
fy: Graach in poarte selektearje om board ynformaasje te krijen

en: Polish
fy: Poalsk

en: Port
fy: Poarte

en: Port number:
fy: Poarte nûmer:

en: Portugese
fy: Portegeesk

en: Portuguese (Brazil)
fy: Portegeesk (Brazylje)

en: Portuguese (Portugal)
fy: Portegeesk (Portegal)

en: Preferences
fy: Foarkarren

en: Preparing boards...
fy: Buorden tariede...

en: Previous
fy: Foarige

en: Previous Tab
fy: Foarige ljepblêd

en: Print
fy: Ôfdrukke

en: Printing canceled.
fy: Ôfdrukken annulearre

en: Printing...
fy: Oan it ôfdrukken...

en: Processor
fy: Prosessor

en: Programmer
fy: Programmearder

en: Quit
fy: Ôfslute

en: Recommended
fy: Oanrekommandearre

en: Reference
fy: Neislachwurk

en: Rename
fy: Omneame

en: Replace
fy: Ferfange

en: Replace & Find
fy: Sykje en ferfange

en: Replace All
fy: Alles ferfange

en: Replace the existing version of {0}?
fy: De besteande ferzje fan {0} ferfange?

en: Replace with:
fy: Ferfange mei:

en: Romanian
fy: Roemeensk

en: Russian
fy: Russysk

en: Save
fy: Opslaan

en: Save As...
fy: Opslaan As...

en: Save Canceled.
fy: Opslaan Annulearre.

en: Save changes to "{0}"?
fy: Feroaringen opslaan nei "{0}"?

en: Saving...
fy: Oan it opslaan...

en: Select All
fy: Alles Selektearje

en: Select new sketchbook location
fy: Nije sketsboek lokaasje selektearje

en: Select version
fy: Ferzje selektearre

en: Selected board is not available
fy: Selektearre board is net beskikber

en: Send
fy: Ferstjoere

en: Sensors
fy: Sensoaren

en: Serial Monitor
fy: Seriële monitor

en: Serial port not selected.
fy: Seriële poarte net selektearre.

en: Serial port {0} not found.
fy: Seriële poarte {0} net fûn.

en: Serial ports
fy: Seriële poarten

en: Settings
fy: Ynstellings

en: Sketch
fy: Skets

en: Sketch Disappeared
fy: Skets Ferdwûn

en: Sketch Does Not Exist
fy: Skets Bestiet Net

en: Sketch is Read-Only
fy: Skets is Allinnich-Lêze

en: Sketch is Untitled
fy: Skets is Namleas

en: Sketch is read-only
fy: Skets is Allinnich-Lêze

en: Sketchbook
fy: Sketsboek

en: Sketchbook location:
fy: Sketsboeklokaasje:

en: Slovak
fy: Slowaaksk

en: Slovenian
fy: Sloveensk

en: Spanish
fy: Spaansk

en: Starting...
fy: Oan it starten...

en: Sunshine
fy: Sinneskyn

en: Swedish
fy: Sweedsk

en: System Default
fy: Systeemstandert

en: Talossan
fy: Talossaansk

en: The main file cannot use an extension
fy: It haad bestân kin gjin taheaksel brûke

en: Theme:
fy: Tema

en: Time for a Break
fy: Tiid foar Skoft

en: Tools
fy: Ark

en: Topic
fy: Ûnderwerp

en: Turkish
fy: Turksk

en: Ukrainian
fy: Ukraynsk

en: Unable to connect to {0}
fy: Kin net ferbine mei {0}

en: Unable to connect: retrying
fy: Kin net ferbine: noch ris oan it probearjen

en: Unknown board
fy: Ûnbekend board

en: Updatable
fy: Fernijber

en: Update
fy: Fernije

en: Using previously compiled file: {0}
fy: In earder kompilearre bestân wurd brûkt: {0}

en: Verify/Compile
fy: Ferifiearre/Oersette

en: Vietnamese
fy: Fjetnameesk

en: Visit Arduino.cc
fy: Arduino.cc besykje

en: Warning
fy: Warskôging

en: Western Frisian
fy: Frysk

en: Yes
fy: Ja

en: compilation
fy: kompilaasje

en: connected!
fy: ferbûn!

en: name is null
fy: namme is null

en: unknown option: {0}
fy: ûnbekende opsje: {0}

en: {0}: Unknown architecture
fy: {0}: Ûnbekende arsjitektuer

en: {0}: Unknown board
fy: {0}: Ûnbekend board

en: {0}: Unknown package
fy: {0}: Ûnbekend pakket
