Arduino IDE 1.5 - en to gl translation catalogue (299 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
gl:   (require reiniciar Arduino)

en:  Not used: {0}
gl: Non usado: {0}

en:  Used: {0}
gl: Usado: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
gl: Non se atopa 'Keyboard'. Tal vez esqueciches incluir a liña '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
gl: Non se atopa 'Mouse'. Tal vez esqueciches incluir a liña '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
gl: O cartafol 'arch' xa non está soportada! Máis información en http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
gl: (editar só cando Arduino non se estea a executar)

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
gl: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build só poden ser usados xuntos con --verify ou --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
gl: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Desexas gardar os cambios feitos neste sketch<BR> antes de pechar?</b><p>Se non os gardas, hanse perder os cambios.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
gl: Xa existe unha carpeta chamada "{0}". Non se puido abri-lo sketch.

en: A library named {0} already exists
gl: Xa hai unha biblioteca chamada «{0}»

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
gl: Está dispoñible unha nova versión de Arduino,
    desexa visitar a páxina de descargas de Arduino?

en: About Arduino
gl: Acerca de Arduino

en: Add .ZIP Library...
gl: Engade biblioteca .ZIP...

en: Add File...
gl: Engadir un ficheiro...

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
gl: Ocorreu un erro mentres se intentaba amaña-la codificación do
    arquivo. Non intentes gardar este sketch porque pode sobreescribir a
    versión anterior. Utiliza Abrir para volver a abrir o sketch e intentalo de novo.

en: An error occurred while updating libraries index!
gl: Ocorreu un erro durante a actualización do índice das librerías

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
gl: Produciuse un erro descoñecido mentres
    se cargaba o código especifico para a súa plataforma.

en: Arabic
gl: Árabe

en: Aragonese
gl: Aragonés

en: Archive Sketch
gl: Arquivar Sketch

en: Archive sketch as:
gl: Arquivar o sketch como:

en: Archive sketch canceled.
gl: Cancelouse o archivado do sketch.

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
gl: Cancelouse o arquivado do sketch porque
    non foi posíbel gardalo correctamente.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
gl: Placas Arduino ARM (32-bits)

en: Arduino AVR Boards
gl: Placas Arduino AVR

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
gl: Arduino non se pode executar porque non puido
    crear unha carpeta para gardar a túa configuración.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
gl: Arduino non se pode executar porque no puido
    crear unha carpeta para gardar o teu Sketchbook.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
gl: Desexa realmente borrar «{0}»?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
gl: Desexa realmente borrar este sketch?

en: Auto Format
gl: Formateado Automático

en: Auto Format finished.
gl: Formateado Automático rematado

en: Autoscroll
gl: Desprazamento automático

en: Bad error line: {0}
gl: Liña de erro incorrecta: {0}

en: Bad file selected
gl: Escolleuse un ficheiro danado

en: Board
gl: Placa

en: Both NL & CR
gl: Ambos NL & CR

en: Browse
gl: Navegar

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Burn Bootloader
gl: Gravar o cargador de inicio

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
gl: Grabando o cargador de inicio á Tarxeta E/S (Esto pode tardar uns minutos)...

en: Canadian French
gl: Francés do Canadá

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Carriage return
gl: Retorno de carro

en: Catalan
gl: Catalán

en: Check for updates on startup
gl: Buscar actualizacións ao iniciar

en: Close
gl: Pechar

en: Comment/Uncomment
gl: Comentar/Descomentar

en: Compiler warnings:
gl: Avisos do compilador:

en: Compiling sketch...
gl: Estase a compilar o sketch...

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy as HTML
gl: Copiar como HTML

en: Copy error messages
gl: Copiar as mensaxes de erro

en: Copy for Forum
gl: Copiar para o foro

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
gl: Non foi posíbel engadir ''{0}'' ao sketch.

en: Could not copy to a proper location.
gl: Non se puido copiar a unha ubicación axeitada.

en: Could not create directory "{0}"
gl: Non foi posible crear a carpeta "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
gl: Non se puido crea-la carpeta do sketch.

en: Could not create the sketch.
gl: Non se puido crea-lo sketch.

en: Could not delete "{0}".
gl: Non foi posíbel borrar «{0}».

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
gl: Non se pode borrar o ficheiro existente ''{0}''.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
gl: Non se atopou boards.txt en {0}. É anterior á versión 1.5?

en: Could not open the URL
    {0}
gl: Non se pode abrir a URL
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
gl: Non se pode abrir a carpeta
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
gl: Non foi posíbel gardar de novo o sketch. Pode estar nun apuro,
    e pode ser hora de copiar e apegar o código noutro editor de textos.

en: Could not re-save sketch
gl: Non foi posíbel gardar de novo o sketch

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
gl: Non se poden ler as configuracións predeterminadas.
    Necesitarás reinstalar Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
gl: Non se pode eliminar a versión anterior de {0}

en: Could not replace {0}
gl: Non se pode reemplazar {0}

en: Couldn't archive sketch
gl: Non foi posíbel arquivar o sketch

en: Couldn't determine program size: {0}
gl: Non foi posíbel determinar o tamaño do programa: {0}

en: Couldn't do it
gl: Non foi posíbel facelo

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
gl: Non foi posíbel atopar unha placa no porto escollido. Comprobe que escollese o porto correcto. Se o é, probe a premer o botón de
    reinicio da placa despois de iniciar a transferencia.

en: Croatian
gl: Croata

en: Cut
gl: Cortar

en: Czech (Czech Republic)
gl: Checo (República Checa)

en: Danish (Denmark)
gl: Danés (Dinamarca)

en: Decrease Font Size
gl: Diminuír o tamaño da fonte

en: Decrease Indent
gl: Diminuír o sangrado

en: Delete
gl: Borrar

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
gl: O dispositivo non responde, revisa que esté seleccionado o porto serie correcto ou REINICIA a tarxeta xusto antes de exportar

en: Discard all changes and reload sketch?
gl: Descartar tódolos cambios e recargar sketch?

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
gl: Queres eliminar {0}?
    Se o fas non poderás volver a usar {0}.

en: Don't Save
gl: Non gardar

en: Done Saving.
gl: Gardado rematado.

en: Done burning bootloader.
gl: Rematado o grabado do cargador de inicio.

en: Done compiling
gl: Rematou a compilación

en: Done compiling.
gl: Rematouse a compilación.

en: Done printing.
gl: Impresión rematada.

en: Done uploading
gl: Rematou a subida

en: Done uploading.
gl: Carga rematada.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
gl: Descargado {0}kb de {1}kb.

en: Dutch
gl: Holandés

en: Edit
gl: Editar

en: Editor font size:
gl: Tamaño do tipo de letra para o editor:

en: Editor language:
gl: Idioma do editor:

en: English
gl: Inglés

en: Environment
gl: Ambiente

en: Error
gl: Erro

en: Error adding file
gl: Erro engadindo o ficheiro

en: Error compiling.
gl: Erro compilando

en: Error downloading {0}
gl: Erro descargando {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
gl: Error obtendo a carpeta de datos de Arduino

en: Error inside Serial.{0}()
gl: Erro dentro de Serial.{0}()

en: Error loading {0}
gl: Erro ao cargar {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
gl: Erro abrindo o porto serie ''{0}''.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
gl: Erro abrindo o porto serie "{0}". Proba a consultar a documentación en http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error reading preferences
gl: Erro lendo as preferencias

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
gl: Erro lendo o arquivo de preferencias. Por favor borra (ou move)
    {0} e reinicie Arduino.

en: Error touching serial port ''{0}''.
gl: Produciuse un erro ao tocar o porto serie «{0}».

en: Error while burning bootloader.
gl: Erro ao grabar o cargador de inicio.

en: Error while printing.
gl: Erro na impresión.

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Examples
gl: Exemplos

en: File
gl: Ficheiro

en: Find
gl: Buscar

en: Find Next
gl: Buscar o seguinte

en: Find Previous
gl: Buscar o anterior

en: Find in Reference
gl: Buscar na documentación

en: Find...
gl: Buscar...

en: Find:
gl: Buscar:

en: Fix Encoding & Reload
gl: Amañar Codificación e Recargar

en: French
gl: Francés

en: Frequently Asked Questions
gl: Preguntas frecuentes

en: Galician
gl: Galego

en: Galician (Spain)
gl: Galego (Galicia)

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Getting Started
gl: Comezando

en: Go to line
gl: Ir á liña

en: Go to line...
gl: Ir á liña...

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Help
gl: Axuda

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
gl: Que tal se gardas o sketch 
    antes de tentar cambiarlle o nome?

en: How very Borges of you
gl: Parece que isto o fixo Borges

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Ignore Case
gl: Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: Ignoring sketch with bad name
gl: Ignorando sketch con nome incorrecto

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
gl: En Arduino 1.0, a extensión predeterminada dos ficheiros cambiou
    de .pde a .ino. Os novos sketches (incluídos os creados
    con «Gardar como») usarán a nova extensión. A extensión
    dos sketches existentes actualizarase ao gardar, pero podes
    desactivar esta opción no diálogo de Preferencias.
    
    Desexa gardar o sketch e actualizar a súa extensión?

en: Increase Font Size
gl: Aumentar o tamaño da fonte

en: Increase Indent
gl: Aumentar o sangrado

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Install
gl: Instalar

en: Installation completed!
gl: Instalación completada!

en: Installed
gl: Instalado

en: Invalid library found in {0}: {1}
gl: Encontrada unha biblioteca inválida en {0}: {1}

en: Italian
gl: Italiano

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Latvian
gl: Letón

en: Lithuaninan
gl: Lituano

en: Marathi
gl: Maratí

en: Message
gl: Mensaxe

en: More preferences can be edited directly in the file
gl: Pódense editar directamente máis preferencias no arquivo

en: Moving
gl: Movendo

en: Name for new file:
gl: Nome do novo ficheiro:

en: New
gl: Novo

en: New Tab
gl: Nova pestana

en: Newline
gl: Nova liña

en: Next Tab
gl: Pestana seguinte

en: No
gl: Non

en: No changes necessary for Auto Format.
gl: Non se necesitan cambios para o Formateado Automático

en: No files were added to the sketch.
gl: Non se engadiu ningún ficheiro ao sketch.

en: No launcher available
gl: No hai un lanzador dispoñible

en: No line ending
gl: Non hai fin de liña

en: No really, time for some fresh air for you.
gl: En serio, é hora de que tomes un pouco de aire fresco.

en: No reference available for "{0}"
gl: Non hai referencias dispoñíbeis para "{0}"

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruegués Bokmål

en: OK
gl: Aceptar

en: One file added to the sketch.
gl: Engadiuse un ficheiro ao sketch.

en: Open
gl: Abrir

en: Open URL
gl: Abrir URL

en: Open an Arduino sketch...
gl: Abrir un sketch de Arduino...

en: Open...
gl: Abrir...

en: Page Setup
gl: Configuración de páxina

en: Paste
gl: Apegar

en: Persian
gl: Persa

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
gl: Por favor importa a libraría SPI utilizando o menú
    Sketch > Importar Libraría.

en: Polish
gl: Polaco

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Tab
gl: Pestana anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Printing canceled.
gl: Impresión cancelada.

en: Printing...
gl: Imprimindo...

en: Problem Opening Folder
gl: Problema abrindo a carpeta

en: Problem Opening URL
gl: Problema abrindo a URL

en: Problem Setting the Platform
gl: Problema Configurando a Plataforma

en: Problem getting data folder
gl: Problema obtendo carpeta de datos

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
gl: Problema cargando á tarjeta. Vea http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload para suxerencias.

en: Problem with rename
gl: Problema ao cambiar o nome

en: Processor
gl: Procesador

en: Programmer
gl: Programador

en: Quit
gl: Saír

en: Redo
gl: Refacer

en: Reference
gl: Documentación

en: Rename
gl: Renomear

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Replace & Find
gl: Reemplazar e Buscar

en: Replace All
gl: Reemplazar Todo

en: Replace the existing version of {0}?
gl: Desexa substituír a versión existente de {0}?

en: Replace with:
gl: Reemplazar con:

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Save
gl: Gardar

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save Canceled.
gl: Gardado cancelado.

en: Save changes to "{0}"?
gl: Desexa gardar os cambios a "{0}"?

en: Save sketch folder as...
gl: Gardar o cartafol do sketch como...

en: Saving...
gl: Gardando...

en: Select (or create new) folder for sketches...
gl: Selecciona (ou crea unha nova) carpeta para os sketches...

en: Select All
gl: Escoller todo

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
gl: Escolla un arquivo zip ou un cartafol que conteña a biblioteca que desexe engadir

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
gl: Escolla unha imaxe ou outro ficheiro de datos para copiar no sketch

en: Select new sketchbook location
gl: Selecciona a nova ubicación do Sketchbook

en: Send
gl: Enviar

en: Serial Monitor
gl: Monitor o porto serie

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
gl: Porto serie ''{0}'' non atopado. Estás seguro de que seleccionaches o porto correcto do menú Ferramentas > Porto Serie?

en: Settings issues
gl: Problemas de configuración

en: Show Sketch Folder
gl: Mostrar a carpeta do Sketch

en: Show verbose output during:
gl: Mostrar resultado detallado durante:

en: Sketch Disappeared
gl: O sketch desapareceu

en: Sketch Does Not Exist
gl: O sketch non existe

en: Sketch is Read-Only
gl: O sketch é de só lectura

en: Sketch is Untitled
gl: O sketch non ten nome

en: Sketch is read-only
gl: O sketch é de só lectura

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
gl: Sketch demasiado grande; consulte http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size para obter consellos de como reducilo.

en: Sketchbook
gl: Caderno de sketches

en: Sketchbook folder disappeared
gl: A carpeta Sketchbook desapareceu

en: Sketchbook location:
gl: Ubicación do Sketchbook:

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
gl: Algúns ficheiros están marcados como de «só lectura»,
    así que deberás gardar de novo este sketch noutro lugar,
    e tentalo de novo.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
gl: Algúns ficheiros están marcados como de «só lectura»,
    así que necesitarás gardar de novo este sketch noutro lugar.

en: Spanish
gl: Español

en: Sunshine
gl: O sol brilla

en: System Default
gl: Predeterminado do sistema

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
gl: A palabra chave 'BYTE' xa non está soportada.

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
gl: A clase Client foi renomeada a EthernetClient.

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
gl: A clase Server foi renomeada a EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
gl: A clase Udp foi renomeada a EthernetUdp.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
gl: O ficheiro "{0}" debe estar dentro
    dun cartafol de sketchs chamado «{1} x.
    Crear esta cartafol mover este ficheiro e continuar?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
gl: A libraría "{0}" non se pode usar.
    Os nomes de libraría deben conter soamente letras básicas e números
    (Só ASCII sen espazos, e non pode comezar con un número).

en: The name cannot start with a period.
gl: O nome non pode comezar con un punto.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
gl: O sketch seleccionado non existe.
    É posible que necesites reiniciar Arduino
    para actualizar o menú Sketchbook.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
gl: O sketch "{0}" non se pode usar.
    Os nomes de sketch deben conter soamente letras básicas e números
    (Só ASCII sen espazos, e non pode comezar con un número).
    Para desfacerte de esta mensaxe, elimina o sketch de
    {1}

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
gl: O cartafol do sketch desapareceu.
    Hase tentar gardar de novo no mesmo lugar,
    pero calquera cousa aparte do código vaise perder.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
gl: A carpeta Sketchbook xa non existe.
    Arduino cambiará á ubicación predeterminada
    do Sketchbook, e creará unha nova carpeta Sketchbook
    se fose necesario. Arduino despois deixará de falar de si mesmo
    en terceira persoa.

en: Time for a Break
gl: Hora de descansar

en: Tools
gl: Utilidades

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Turkish
gl: Turco

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Undo
gl: Desfacer

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
gl: Plataforma non especificada, non hai un lanzador dispoñible.
    Para habilita-la apertura de URLs ou carpetas, engada unha liña como 
    "launcher=/ruta/de/app" ao arquivo preferences.txt

en: Update
gl: Actualizar

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
gl: Actualiza-los arquivos do sketch con unha nova extensión ao gardar (.pde -> .ino)

en: Upload
gl: Cargar

en: Upload Using Programmer
gl: Cargar usando o programador

en: Upload canceled.
gl: Carga cancelada.

en: Uploading to I/O Board...
gl: Cargando á Tarxeta de E/S...

en: Uploading...
gl: Estase a cargar...

en: Use Selection For Find
gl: Usar a escolla para buscar

en: Use external editor
gl: Usar editor externo

en: Verify
gl: Verificar

en: Verify code after upload
gl: Verificar o código despois de cargar

en: Visit Arduino.cc
gl: Visitar Arduino.cc

en: Warning
gl: Alerta

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
gl: Wire.receive() foi renomeada a Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
gl: Wire.send() foi renomeado a Wire.write().

en: Wrap Around
gl: Búsqueda cíclica

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
gl: Atopouse un microcontrolador equivocado. Seleccionaches a tarxeta correcta do menú Ferramentas > Tarxeta?

en: Yes
gl: Sí

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
gl: Non podes gardar o sketch nun cartafol
    dentro de si mesmo. Isto podería acabar nun bucle infinito.

en: You forgot your sketchbook
gl: Olvidaches o teu Sketchbook

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
gl: Alcanzaches o límite para o auto nomeamento de novos sketches
    por hoxe. Qué tal se vas dar un paseo?

en: ZIP files or folders
gl: Arquivos ZIP ou cartafoles

en: Zip doesn't contain a library
gl: O arquivo zip non contén unha biblioteca

en: ".{0}" is not a valid extension.
gl: «.{0}» non é unha extensión válida.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
gl: "{0}" contén caracteres non recoñecidos. Se este código foi creado cunha versión antigo de Arduino, pode que teñas que usar Ferramentas -> Arranxar a codificación e recargar para actualizar o sketch usando a codificación UTF-8. Se non, tal vez teñas que borrar os caracteres inválidos para evitar este aviso.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
gl: 
    Desde Arduino 0019, a libraría de Ethernet depende da libraría SPI.
    Parece que estás a usar esa libraría ou algunha outra libraría que depende da libraría SPI.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a palabra chave 'BYTE' xa non está soportada.
    Por favor utilice Serial.write() no seu lugar.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a clase Client na libraría Ethernet foi renomeada a EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a clase Server na libraría Ethernet foi renomeada a EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a clase Udp na biblioteca Ethernet cambiou de nome a EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a función Wire.receive() foi renomeada a Wire.read() para manter a consistencia con outras librarías.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
gl: 
    Desde Arduino 1.0, a función Wire.send() foi renomeada Wire.write() para manter a consistencia con outras librarías.

en: baud
gl: baudio

en: compilation
gl: compilación

en: connected!
gl: conectado!

en: ignoring invalid font size {0}
gl: ignorando tamaño inválido de tipo de letra {0}

en: name is null
gl: nome é nulo

en: serialMenu is null
gl: serialMenu é nulo

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
gl: O porto serie seleccionado {0} non existe ou a tarxeta non está conectada

en: unknown option: {0}
gl: Opción descoñecida: {0}

en: upload
gl: carga

en: {0} files added to the sketch.
gl: Engadíronse {0} ficheiros ao sketch.

en: {0} must be a folder
gl: {0} ten que ser unha carpeta

en: {0} returned {1}
gl: {0} devolveu {1}

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
gl: {0}: Opción inválida para a placa "{1}"
