Arduino IDE 1.5 - en to gl_ES translation catalogue (538 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
gl_ES: (requírese o reinicio de Arduino)

en:  Not used: {0}
gl_ES: Sen usar: {0}

en:  Used: {0}
gl_ES: Usado: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
gl_ES: 'Keyboard' non atopado. Inclúe o teu sketch a liña '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
gl_ES: 'Mouse' non atopado. Inclúe o teu sketch a liña '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
gl_ES: O cartafol 'arch' xa non está soportado! Olla http://goo.gl/gfFJzU para máis información

en: (edit only when Arduino is not running)
gl_ES: (editar só cando Arduino non está en execución)

en: (legacy)
gl_ES: (herdanza)

en: --curdir no longer supported
gl_ES: --curdir non soportado

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
gl_ES: --verbose, --verbose-upload e --verbose-build só se poden empregar xunto con --verify ou --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
gl_ES: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Quere gardar os cambios neste sketch<BR> antes de saír?</b><p>Se non os gardas, os cambios perderanse.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
gl_ES: Un cartafol co nome "{0}" xa existe. Non se pode abrir sketch.

en: A library named {0} already exists
gl_ES: Unha libraría co nome {0} xa existe

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
gl_ES: Esta dispoñible unha nova versión de Arduino,
    Desexas visitar a páxina de descarga?

en: A newer {0} package is available
gl_ES: Hai un novo paquete dispoñible {0}

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
gl_ES: Un subcartafol do teu libro de bosquexos non é unha librería válida

en: About Arduino
gl_ES: Sobre Arduino

en: Add .ZIP Library...
gl_ES: Engadir a libraría .ZIP...

en: Add File...
gl_ES: Engadir ficheiro...

en: Additional Boards Manager URLs
gl_ES: URLs do Xestor de Tarxetas Adicionais

en: Additional Boards Manager URLs:
gl_ES: URLs do Xestor de Tarxetas Adicionais:

en: Afrikaans
gl_ES: Africáner

en: Albanian
gl_ES: Albanés

en: All
gl_ES: Todo

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
gl_ES: Ocorreu un erro mentras se intentaba arranxar a codificación do arquivo.
    Non tentes de gardar este bosquexo porque pode sobreescribir a versión anterior. Usa Open para reabrir o bosquexo e téntao de novo.

en: An error occurred while updating libraries index!
gl_ES: Produciuse un erro ao actualizar o índice das bibliotecas!

en: An error occurred while uploading the sketch
gl_ES: Produciuse un erro subindo o sketch

en: An error occurred while verifying the sketch
gl_ES: Produciuse un erro verificando o sketch

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
gl_ES: Produciuse un erro verificando/subindo o sketch

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
gl_ES: Produciuse un erro descoñecido ao tentar cargar
    o código especifico da plataforma para a túa máquina.

en: Arabic
gl_ES: Árabe

en: Aragonese
gl_ES: Aragonés

en: Archive Sketch
gl_ES: Arquivar o sketch

en: Archive sketch as:
gl_ES: Arquivar o sketch como:

en: Archive sketch canceled.
gl_ES: Arquivado do sketch cancelado

en: Archiving built core (caching) in: {0}
gl_ES: Arquivando o nucleo construido (en caché) en: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
gl_ES: Cancelouse o arquivado do sketch porque
    non se puido gardar correctamente.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
gl_ES: Placas Arduino ARM (32-bits)

en: Arduino AVR Boards
gl_ES: Placas AVR Arduino

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
gl_ES: Arduino só pode abrir os seus sketchs
    e outros ficheiros coas extensións .ino ou .pde

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
gl_ES: Arduino non se pode executar por que non puido
    crear un cartafol para gardar os axustes.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
gl_ES: Arduino non pode executar porque non puido
    crear un cartafol para almacenar o teu libro de bosquexos

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
gl_ES: Tes a certeza de querer eliminar "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
gl_ES: Tes a certeza de querer eliminar este sketch?

en: Argument required for --board
gl_ES: Argumento requirido para --board

en: Argument required for --port
gl_ES: Argumento requirido para --port

en: Argument required for --pref
gl_ES: Argumento requirido para --pref

en: Argument required for --preferences-file
gl_ES: Argumento requirido para --preferences-file

en: Argument required for {0}
gl_ES: Requírese argumento para {0}

en: Armenian
gl_ES: Armenio

en: Asturian
gl_ES: Asturiano

en: Authorization required
gl_ES: Requírese autorización

en: Auto Format
gl_ES: Auto Formato

en: Auto Format finished.
gl_ES: Auto Formato rematado.

en: Auto-detect proxy settings
gl_ES: Auto-detecta axustes do proxy

en: Automatic
gl_ES: Automático

en: Automatic proxy configuration URL:
gl_ES: URL da configuración automática do proxy

en: Autoscroll
gl_ES: Desprazamento autom.

en: Bad error line: {0}
gl_ES: Liña con erro: {0}

en: Bad file selected
gl_ES: Arquivo erróneo seleccionado

en: Basque
gl_ES: Éuscaro

en: Belarusian
gl_ES: Bielorruso

en: Board
gl_ES: Placa

en: Board Info
gl_ES: Información da Placa

en: Board at {0} is not available
gl_ES: Placa en {0} non está dispoñible

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
gl_ES: Placa {0} (plataforma {1}, paquete {2}) é descoñecido

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
gl_ES: Placa {0}:{1}:{2} non define unha preferencia ''build.board''. Auto-axusta a: {3}

en: Board:
gl_ES: Placa:

en: Boards Manager
gl_ES: Xestor de Placas

en: Boards Manager...
gl_ES: Xestor de Placas...

en: Boards included in this package:
gl_ES: Placas incluídas neste paquete:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
gl_ES: Arquivo de carga de arranque especificado pero faltante: {0}

en: Bosnian
gl_ES: Bosniaco

en: Both NL & CR
gl_ES: Ambos NL e CR

en: Browse
gl_ES: Navegar

en: Build options changed, rebuilding all
gl_ES: Mudáronse as opcións de compilación, recompilar todo

en: Built-in Examples
gl_ES: Exemplos incorporados

en: Bulgarian
gl_ES: Búlgaro

en: Burmese (Myanmar)
gl_ES: Birmano (Myanmar)

en: Burn Bootloader
gl_ES: Gravar bootloader

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
gl_ES: Gravando o bootloader na placa E/S (pode levar un minuto)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
gl_ES: O CRC non coincide, arquivo corrupto. Pode ser un problema temporal, por favor procura facelo máis tarde.

en: Can only pass one of: {0}
gl_ES: Só pode pasar unha de: {0}

en: Can't enable external editor
gl_ES: Non é posíbel activar o editor externo

en: Can't find the sketch in the specified path
gl_ES: Non se pode atopar o sketch na ruta especifica

en: Canadian French
gl_ES: Francés (Cánada)

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cannot specify any sketch files
gl_ES: Non se poden especificar ningúns arquivos sketch

en: Carriage return
gl_ES: Retorno de carro

en: Catalan
gl_ES: Catalán

en: Check for updates on startup
gl_ES: Verificar se hai actualizacións ao iniciar

en: Chinese (China)
gl_ES: Chinés (China)

en: Chinese (Taiwan)
gl_ES: Chinés (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
gl_ES: Chinés (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
gl_ES: Borrar saída

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
gl_ES: Clica para unha listaxe de URLs de soporte de placas non oficiais.

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Comment/Uncomment
gl_ES: Comentar/Descomentar

en: Communication
gl_ES: Comunicación

en: Compiler warnings:
gl_ES: Advertencias do compilador:

en: Compiling sketch...
gl_ES: Compilando o sketch...

en: Contributed
gl_ES: Contribuído

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Copy as HTML
gl_ES: Copiar como HTML

en: Copy error messages
gl_ES: Copiar as mensaxes de erro

en: Copy for Forum
gl_ES: Copiar do foro

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
gl_ES: Non foi posíbel engadir "{0}" ao sketch.

en: Could not copy to a proper location.
gl_ES: Non se puido copiar a unha localización axeitada.

en: Could not create directory "{0}"
gl_ES: Non puido crearse o cartafol "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
gl_ES: Non foi posíbel crear o cartafol do sketch.

en: Could not create the sketch.
gl_ES: Non foi posíbel crear o sketch.

en: Could not delete "{0}".
gl_ES: Non foi posíbel eliminar "{0}".

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
gl_ES: Non foi posíbel eliminar o ficheiro "{0}".

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
gl_ES: Non foi posíbel atopar boards.txt en {0}. É a pre-1.5?

en: Could not find tool {0}
gl_ES: Non foi posíbel a ferramenta {0}

en: Could not find tool {0} from package {1}
gl_ES: Non foi posíbel a ferramenta {0} do paquete {1}

en: Could not open the URL
    {0}
gl_ES: Non foi posíbel abrir o URL
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
gl_ES: Non foi posíbel o cartafol
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
gl_ES: Non se puido volver a gardar o sketch axeitadamente. Podes ter un problema neste punto
    e pode ser momento de copiar e pegar o teu código en outro editor de texto.

en: Could not re-save sketch
gl_ES: Non se puido volver gardra o skecth

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
gl_ES: Non se puideron ler os axustes da cor do tema. Necesitas reinstalar Arduino

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
gl_ES: Non se puideron ler os axustes por defecto
    Necesitas reinstalar Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
gl_ES: Non foi posíbel eliminar a versión antiga de {0}

en: Could not replace {0}
gl_ES: Non foi posíbel substituír {0}

en: Could not write preferences file: {0}
gl_ES: Non se pode escribir no arquivo de preferencias: {0}

en: Couldn't archive sketch
gl_ES: Non foi posíbel arquivar o sketch

en: Couldn't determine program size: {0}
gl_ES: Non se puido determinar o tamaño do programa: {0}

en: Couldn't do it
gl_ES: Non foi posíbel realizar isto

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
gl_ES: Non se puido atopar unha placa no porto seleccionado. Comproba que tes o porto correcto seleccionado. Se é correcto, tenta premendo o botón de reseteo da placa despóis de iniciar a subida.

en: Croatian
gl_ES: Croata

en: Cut
gl_ES: Cortar

en: Czech (Czech Republic)
gl_ES: Checo (República Checa)

en: Danish (Denmark)
gl_ES: Danés (Dinamarca)

en: Data Processing
gl_ES: Procesamento de datos

en: Data Storage
gl_ES: Almacenamento de datos

en: Decrease Font Size
gl_ES: Diminuír o tamaño da fonte

en: Decrease Indent
gl_ES: Diminuír indentado

en: Default
gl_ES: Predefinido

en: Default theme
gl_ES: Tema por defecto

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Device Control
gl_ES: Control de dispositivo

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
gl_ES: O dispositivo non está respondendo, comproba que está seleccionado o porto serie correcto ou RESETEA a placa xusto antes de exportar

en: Discard all changes and reload sketch?
gl_ES: Desbotar todos os cambios e volver cargar o sketch?

en: Display
gl_ES: Amosar

en: Display line numbers
gl_ES: Amosar os números de liña

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
gl_ES: Queres eliminar {0}?
    Se o fas non poderás empregar {0} nunca máis.

en: Don't Save
gl_ES: Non gardar

en: Done Saving.
gl_ES: Gardado correctamente.

en: Done burning bootloader.
gl_ES: Bootloader gravado correctamente.

en: Done compiling
gl_ES: Compilación satisfactoria

en: Done compiling.
gl_ES: Compilación satisfactoria.

en: Done printing.
gl_ES: Impresión satisfactoria.

en: Done uploading
gl_ES: Subido correctamente

en: Done uploading.
gl_ES: Subido correctamente.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
gl_ES: Descargados {0}kb de {1}kb.

en: Downloading boards definitions.
gl_ES: Descargando a definición de placas.

en: Downloading libraries index...
gl_ES: Descangando o índice das bibliotecas...

en: Downloading library: {0}
gl_ES: Descargando a libraría: {0}

en: Downloading platforms index...
gl_ES: Descargando o índice das plataformas...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
gl_ES: Descargando ferramentas ({0}/{1}).

en: Dutch
gl_ES: Neerlandés

en: Dutch (Netherlands)
gl_ES: Neerlandés (Países Baixos)

en: Edison Help
gl_ES: Axuda Edison

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Editor font size:
gl_ES: Tamaño da fonte do editor:

en: Editor language:
gl_ES: Idioma do editor:

en: Enable Code Folding
gl_ES: Habilitar plegado de código

en: English
gl_ES: Inglés

en: English (United Kingdom)
gl_ES: Inglés (Reino Unido)

en: Enter a comma separated list of urls
gl_ES: Introducir unha listaxe de urls separadas por comas

en: Enter additional URLs, one for each row
gl_ES: Introuducir URL's adicionais, unha en cada fila

en: Environment
gl_ES: Contorno

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error adding file
gl_ES: Erro engadindo ficheiro

en: Error compiling for board {0}.
gl_ES: Erro de compilación para a placa {0}.

en: Error compiling.
gl_ES: Erro compilando.

en: Error downloading {0}
gl_ES: Erro de descarga {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
gl_ES: Erro ao obter o cartafol de datos de Arduino.

en: Error inside Serial.{0}()
gl_ES: Erro dentro do Serie.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
gl_ES: Houbo un erro na carga do tema {0}: {1}

en: Error loading {0}
gl_ES: Produciuse un erro cargando {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
gl_ES: Produciuse un erro ao abrir o porto serie "{0}".

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
gl_ES: Erro abrindo porto serie "{0}". Tenta consultar a documentación en http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error reading libraries index: {0}
gl_ES: Houbo un erro o ler o índice das bibliotecas: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
gl_ES: Houbo un erro o ler o cartafol de índices de paquetes: {0}
    (¿Pode deberse a problemas de permisos?)

en: Error reading preferences
gl_ES: Produciuse un erro ao ler as preferencias

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
gl_ES: Produciuse un erro lendo o ficheiro de preferencias, por favor
    elimina (ou move) {0} e reinicia o Arduino.

en: Error running post install script
gl_ES: Erro executando script post-instalación

en: Error starting discovery method:
gl_ES: Produciuse un erro no método de descubrimento:

en: Error touching serial port ''{0}''.
gl_ES: Erro ao tocar o porto serie ''{0}''.

en: Error while burning bootloader.
gl_ES: Produciuse un erro gravando o bootloader.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
gl_ES: Produciuse un erro gravando o bootloader: falta o parámetro de configuración '{0}'

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
gl_ES: Produciuse un erro na compilación: falta o parámetro de configuración '{0}'

en: Error while printing.
gl_ES: Erro na impresión.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
gl_ES: Erro ao axustar os parámetros do porto serie: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
gl_ES: Erro ao subir

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
gl_ES: Erro ao subir: falta o parámetro de configuración '{0}'

en: Error while verifying
gl_ES: Erro ao verificar

en: Error while verifying/uploading
gl_ES: Erro ao verificar/subir

en: Estonian
gl_ES: Estoniano

en: Examples
gl_ES: Exemplos

en: Examples for any board
gl_ES: Exemplos para calquera placa

en: Examples for {0}
gl_ES: Exemplos para {0}

en: Examples from Custom Libraries
gl_ES: Exemplos de Librerías Personalizadas

en: Examples from Other Libraries
gl_ES: Exemplos doutras librarías

en: Export canceled, changes must first be saved.
gl_ES: Exportación cancelada, os cambios deben gardarse primeiro.

en: Export compiled Binary
gl_ES: Exportar binario compilado

en: Failed to open sketch: "{0}"
gl_ES: Non foi posíbel abrir o sketch: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
gl_ES: Non foi posíbel renomear "{0}" a "{1}"

en: File
gl_ES: Ficheiro

en: File name {0} is invalid: ignored
gl_ES: O nome de ficheiro {0} non é válido: ignorado

en: Filipino
gl_ES: Tagalo

en: Filter your search...
gl_ES: Filtra a túa busca...

en: Find
gl_ES: Buscar

en: Find Next
gl_ES: Busca seguinte

en: Find Previous
gl_ES: Busca anterior

en: Find in Reference
gl_ES: Buscar nas referencias

en: Find...
gl_ES: Buscar...

en: Find:
gl_ES: Buscar:

en: Finnish
gl_ES: Finés

en: Fix Encoding & Reload
gl_ES: Arranxa codificación & recarga

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
gl_ES: Para información sobre instalación das librerías, olla: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
gl_ES: Forzando reseteo usando 1200bps de apertura/peche en porto {0}

en: French
gl_ES: Francés

en: Frequently Asked Questions
gl_ES: Preguntas frecuentes

en: Galician
gl_ES: Galego

en: Galician (Spain)
gl_ES: Galego (España)

en: Galileo Help
gl_ES: Axuda Galileo

en: Georgian
gl_ES: Xeorxiano

en: German
gl_ES: Aleman

en: Get Board Info
gl_ES: Obter info. da placa

en: Getting Started
gl_ES: Comezando

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
gl_ES: As variables globais usan {0} bytes ({2}%%) de memoria dinámica, deixando {3} bytes para as variables locais. O máximo é {1} bytes.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
gl_ES: As variables globais usan {0} bytes de memoria dinámica.

en: Go to line
gl_ES: Ir á liña

en: Go to line...
gl_ES: Ir á liña...

en: Greek
gl_ES: Grego

en: Hebrew
gl_ES: Hebreo

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Host name:
gl_ES: Nome da máquina:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
gl_ES: Qué tal se gardas o skecth primeiro
    antes de tentar renomealo?

en: How very Borges of you
gl_ES: Qué diría Borges disto?

en: Hungarian
gl_ES: Húngaro

en: Ignore Case
gl_ES: Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: Ignoring library with bad name
gl_ES: Ignorando a libraría con nome erróneo

en: Ignoring sketch with bad name
gl_ES: Ignorando sketch con nome erróneo

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
gl_ES: En Arduino 1.0, a extensión por defecto do arquivo cambiou
    de .pde a .ino. Os novos sketches (incluíndo aqueles creados
    por "Gardar Como") usarán a nova extensión. A extensión
    dos sketches existentes actulizarase ao gardar, pero podes
    deshabilitar isto no diálogo de Preferencias.
    
    Gardar sketch e actualizar a súa extensión?

en: Include Library
gl_ES: Incluír libraría

en: Incorrect IDE installation folder
gl_ES: Cartafol de instalación do IDE incorrecto

en: Increase Font Size
gl_ES: Aumentar tamaño da fonte

en: Increase Indent
gl_ES: Aumenta indentación

en: Indonesian
gl_ES: Indonesio

en: Initializing packages...
gl_ES: Inicializando os paquetes...

en: Install
gl_ES: Instalar

en: Installation completed!
gl_ES: Instalación completada!

en: Installed
gl_ES: Instalado

en: Installing boards...
gl_ES: Instalando placas...

en: Installing library: {0}:{1}
gl_ES: Instalando a libraría: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
gl_ES: Instalando ferramentas ({0}/{1})...

en: Installing...
gl_ES: Instalando...

en: Interface scale:
gl_ES: Escala do interface:

en: Invalid library found in {0}: {1}
gl_ES: Libraría non válida atopada en {0}: {1}

en: Invalid version {0}
gl_ES: Versión {0} incorrecta

en: Italian
gl_ES: Italiano

en: Japanese
gl_ES: Xaponés

en: Korean
gl_ES: Coreano

en: Latvian
gl_ES: Letón

en: Library Manager
gl_ES: Xestor da libraría

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
gl_ES: Libraría engadia ás túas librarías. Olla o menú "Incluír libraría"

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
gl_ES: A libraría non pode usar os cartafois 'src' nin 'utility'. Chequea outra vez {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
gl_ES: A libraría xa está instalada: {0}:{1}

en: Line number:
gl_ES: Número de liña:

en: Lithuaninan
gl_ES: Lituano

en: Loading configuration...
gl_ES: Cargando a configuración...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
gl_ES: Buscando recetas como {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
gl_ES: Pouca memoria dispoñíbel, poden acontecer problemas de estabilidade.

en: Manage Libraries...
gl_ES: Xestionar bibliotecas...

en: Manual proxy configuration
gl_ES: Configuración manual do proxy

en: Message
gl_ES: Mensaxe

en: Missing '{0}' from library in {1}
gl_ES: Falta '{0}' da libraría en {1}

en: Mode not supported
gl_ES: Modo non soportado

en: More
gl_ES: Máis

en: More preferences can be edited directly in the file
gl_ES: Pódense editar máis preferencias directamente no arquivo

en: Moving
gl_ES: Movendo

en: Multiple files not supported
gl_ES: Múltiples arquivos non soportados

en: Multiple libraries were found for "{0}"
gl_ES: Múltiples librarías foron atopadas por "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
gl_ES: Debes especificar exactamente un arquivo sketch

en: Name for new file:
gl_ES: Nome do novo ficheiro:

en: Native serial port, can't obtain info
gl_ES: Porto serie nativo, non se pode obter información

en: Nepali
gl_ES: Nepalés

en: Network
gl_ES: Rede

en: Network port, can't obtain info
gl_ES: Porto de rede, non se pode obter información

en: Network ports
gl_ES: Portos de rede

en: Network upload using programmer not supported
gl_ES: Subida á rede usando o programador non soportada

en: New
gl_ES: Novo

en: New Tab
gl_ES: Nova lapela

en: Newline
gl_ES: Nova liña

en: Next Tab
gl_ES: Seguinte lapela

en: No
gl_ES: Non

en: No authorization data found
gl_ES: Non atopados datos de autorización

en: No changes necessary for Auto Format.
gl_ES: Non son necesarios cambios para Auto Format.

en: No command line parameters found
gl_ES: Non se atoparon parámetros de liña de comando

en: No compiled sketch found
gl_ES: Non se atopou skecth compilado

en: No files were added to the sketch.
gl_ES: Non se engadiron ficheiros ao sketch.

en: No launcher available
gl_ES: Sen lanzador dispoñíbel

en: No line ending
gl_ES: Falta final de liña

en: No parameters
gl_ES: Sen parámetros

en: No proxy
gl_ES: Falta proxy

en: No really, time for some fresh air for you.
gl_ES: Realmente non, é hora de que tomes un pouco o fresco

en: No reference available for "{0}"
gl_ES: Falta referencia dispoñible para "{0}"

en: No sketch
gl_ES: Sen sketch

en: No sketchbook
gl_ES: Sen sketchbook

en: No valid code files found
gl_ES: Non se atoparon arquivos de código válido

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
gl_ES: Non se atoparon definicións de hardware válidas no cartafol {0}.

en: None
gl_ES: Ningún

en: Norwegian Bokmål
gl_ES: Noruegués Bokmål

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: One file added to the sketch.
gl_ES: Un ficheiro engadido ao sketch.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
gl_ES: Só --verify, --upload ou -get-pref están soportados

en: Open
gl_ES: Abrir

en: Open Recent
gl_ES: Abrir recente

en: Open URL
gl_ES: Abrir URL

en: Open an Arduino sketch...
gl_ES: Abrir un sketch de Arduino...

en: Open...
gl_ES: Abrir...

en: Other
gl_ES: Outros

en: Page Setup
gl_ES: Configuración da páxina

en: Partner
gl_ES: Colaborador

en: Password:
gl_ES: Contrasinal:

en: Paste
gl_ES: Pegar

en: Persian
gl_ES: Persa

en: Persian (Iran)
gl_ES: Persa (Iran)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
gl_ES: Plataforma {0} (paquete {1}) descoñecida

en: Please confirm boards deletion
gl_ES: Por favor, confirma o borrado das placas

en: Please confirm library deletion
gl_ES: Por favor confirma o borrado da libraría

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
gl_ES: Por favor importa a libraría SPI dende Sketch > menú Importar libraría.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
gl_ES: Por favor importa a libraría Wire dende Sketch > menú Importar libraría.

en: Please select a port to obtain board info
gl_ES: Por favor, selecciona un porto para obter a información da placa

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
gl_ES: Por favor selecciona un programador do menú Ferramentas->Programador

en: Plotter not available while serial monitor is open
gl_ES: Plotter non dispoñible mentres o porto serie estea aberto

en: Polish
gl_ES: Polaco

en: Port
gl_ES: Porto

en: Port number:
gl_ES: Porto número:

en: Portugese
gl_ES: Portugués

en: Portuguese (Brazil)
gl_ES: Portugués (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
gl_ES: Portugués (Portugal)

en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: Preparing boards...
gl_ES: Preparando placas...

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Previous Tab
gl_ES: Lapela anterior

en: Print
gl_ES: Imprimir

en: Printing canceled.
gl_ES: Impresión cancelada.

en: Printing...
gl_ES: Imprimindo...

en: Problem Opening Folder
gl_ES: Problema abrindo o cartafol

en: Problem Opening URL
gl_ES: Problema abrindo o URL

en: Problem Setting the Platform
gl_ES: Problema axustando a plataforma

en: Problem accessing board folder /www/sd
gl_ES: Problema accedendo ao cartafol da placa /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
gl_ES: Problema accedendo aos arquivos no cartafol "{0}"

en: Problem getting data folder
gl_ES: Problema obtendo os datos do cartafol

en: Problem with rename
gl_ES: Problema ao renomear

en: Processor
gl_ES: Procesador

en: Programmer
gl_ES: Programador

en: Progress {0}
gl_ES: Progreso {0}

en: Quit
gl_ES: Saír

en: RETIRED
gl_ES: RETIRADO

en: Recommended
gl_ES: Recomendado

en: Redo
gl_ES: Refacer

en: Reference
gl_ES: Referencia

en: Remove
gl_ES: Quitar

en: Removing library: {0}:{1}
gl_ES: Quitando libraría: {0}:{1}

en: Removing...
gl_ES: Quitando...

en: Rename
gl_ES: Renomear

en: Replace
gl_ES: Substituír

en: Replace & Find
gl_ES: Substituír e Buscar

en: Replace All
gl_ES: Substituír todo

en: Replace the existing version of {0}?
gl_ES: Substituír a versión existente de {0}?

en: Replace with:
gl_ES: Substituír con:

en: Retired
gl_ES: Retirado

en: Retry the upload with another serial port?
gl_ES: Tentar subir dende outro porto serie?

en: Romanian
gl_ES: Romanés

en: Running recipe: {0}
gl_ES: Executando receta: {0}

en: Running: {0}
gl_ES: Executando: {0}

en: Russian
gl_ES: Ruso

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save As...
gl_ES: Gardar como...

en: Save Canceled.
gl_ES: Gardar cancelado.

en: Save changes to "{0}"?
gl_ES: Gardar os cambios en "{0}"?

en: Save sketch folder as...
gl_ES: Gardar o cartafol de sketch como...

en: Save when verifying or uploading
gl_ES: Gardar ao verificar ou subir

en: Saving...
gl_ES: Gardando...

en: Search all Sketch Tabs
gl_ES: Busca todos os separadores de Sketch

en: Select (or create new) folder for sketches...
gl_ES: Seleccionar (ou crear un novo) cartafol para os sketchs...

en: Select All
gl_ES: Seleccionar todo

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
gl_ES: Selecciona o ficheiro zip ou o cartafol que contén a libraría que queres engadir

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
gl_ES: Selecciona unha imaxe ou outro arquivo de datos para copiar o teu sketch

en: Select new sketchbook location
gl_ES: Selecciona a nova localización do libro de sketch

en: Select version
gl_ES: Selecciona versión

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
gl_ES: A placa seleccionada depende do núcleo '{0}' (non instalado).

en: Selected board is not available
gl_ES: A placa seleccionada non está dispoñible

en: Selected library is not available
gl_ES: A libraría seleccionada non está dispoñible

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Sensors
gl_ES: Sensores

en: Serial Monitor
gl_ES: Monitor serie

en: Serial Plotter
gl_ES: Plotter serie

en: Serial monitor not available while plotter is open
gl_ES: Monitor serie non dispoñible mentras o plotter está aberto

en: Serial port not selected.
gl_ES: Porto serie non seleccionado.

en: Serial port {0} not found.
gl_ES: Porto serie {0} non atopado.

en: Serial ports
gl_ES: Portos serie

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings issues
gl_ES: Axustando asuntos

en: Show Sketch Folder
gl_ES: Mostra cartafol sketch

en: Show timestamp
gl_ES: Mostrar marca de tempo

en: Signal Input/Output
gl_ES: Sinal de Entrada/Saída

en: Sketch Disappeared
gl_ES: O sketch desapareceu

en: Sketch Does Not Exist
gl_ES: O sketch non existe

en: Sketch is Read-Only
gl_ES: O sketch é de só lectura

en: Sketch is Untitled
gl_ES: O sketch non ten título

en: Sketch is read-only
gl_ES: O sketch é de só lectura

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
gl_ES: O sketch é demasiado grande, ver consellos para reducilo en http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size

en: Sketchbook folder disappeared
gl_ES: Desapareceu o cartafol de sketchbooks

en: Sketchbook location:
gl_ES: Localización do sketchbook:

en: Sketchbook path not defined
gl_ES: A ruta do libro sketch non está definida

en: Slovak
gl_ES: Eslovaco

en: Slovenian
gl_ES: Esloveno

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
gl_ES: Sentímolo, o cartafol "{0}" xa existe.

en: Spanish
gl_ES: Castelán

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
gl_ES: O cartafol/zip especificado non contén unha libraría válida

en: Starting...
gl_ES: Comezando...

en: Swedish
gl_ES: Sueco

en: System Default
gl_ES: Sistema por defecto

en: Talossan
gl_ES: Talosano

en: Thai
gl_ES: Tailandés

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
gl_ES: 'BYTE' xa non está soportado.

en: The --upload option supports only one file at a time
gl_ES: A opción --upload só soporta un ficheiro á vez.

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
gl_ES: A clase Client renomeouse a EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
gl_ES: O IDE inclúe un paquete para {0} actualizado, pero estás a empregar un máis vello. Queres actualizar {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
gl_ES: A clase Server renomeouse a EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
gl_ES: A clase Udp renomeouse a EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
gl_ES: A placa seleccionada precisa do core '{0}' que non está instalado.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
gl_ES: No se pode usar a libraría "{0}".
    Os nomes dos cartafoles de librarías teñen que comezar cunha letra ou número e continuar con letras,
    números, barras, puntos e guións baixos até un máximo de 63 caracteres.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
gl_ES: No se pode usar a libraría "{0}".
    Os nomes de libraría teñen que conter só letras e números simples.
    (Só ASCII e sen espazos, e non pode comezar cun número)

en: The main file cannot use an extension
gl_ES: O arquivo principal non debe ter extensión

en: The sketch already contains a file named "{0}"
gl_ES: O sketch xa contén un ficheiro con nome "{0}"

en: Time for a Break
gl_ES: É tempo dun descanso

en: Timing
gl_ES: Temporizador

en: Tool {0} is not available for your operating system.
gl_ES: A ferramenta {0} non está dispoñíbel para o teu sistema operativo.

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: Topic
gl_ES: Tema

en: Troubleshooting
gl_ES: Problemas

en: Turkish
gl_ES: Turco

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type board password to access its console
gl_ES: Escribe o contrasinal da placa para acceder a súa consola

en: Type board password to upload a new sketch
gl_ES: Escribe o contrasinal da placa para subir un novo sketch

en: Ukrainian
gl_ES: Ucraíno

en: Unable to connect to {0}
gl_ES: Non é posíbel conectar con {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
gl_ES: Imposíbel conectar: está o sketch a empregar a ponte?

en: Unable to connect: retrying
gl_ES: Non foi posíbel conectar: reintentando

en: Unable to connect: wrong password?
gl_ES: Non foi posíbel conectar: contrasinal non válido?

en: Unable to find {0} in {1}
gl_ES: Non é posíbel atopar {0} en {1}

en: Unable to open serial monitor
gl_ES: Non é posíbel abrir o porto serie

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
gl_ES: Non é posíbel contactar con Arduino.cc por posíbeis problemas de rede.

en: Uncategorized
gl_ES: Sen categoría

en: Undo
gl_ES: Desfacer

en: Unknown board
gl_ES: Placa descoñecida

en: Unknown sketch file extension: {0}
gl_ES: Extensión de ficheiro sketch descoñecida: {0}

en: Updatable
gl_ES: Actualizable

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
gl_ES: Actualizar os ficheiros sketch á nova extensión ao gardar (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
gl_ES: Actualizacións dispoñibles para algunhas das túas {0}placas{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
gl_ES: Actualizacións dispoñibles para algunhas das túas {0}placas{1} e {2}librarías{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
gl_ES: Actualizacións dispoñibles para algunhas das túas {0}librarías{1}

en: Updating list of installed libraries
gl_ES: Actualizando a lista de librarías instaladas

en: Upload
gl_ES: Subir

en: Upload Using Programmer
gl_ES: Subir empregando o programador

en: Upload canceled.
gl_ES: Subida cancelada.

en: Upload cancelled
gl_ES: Subida cancelada

en: Uploading to I/O Board...
gl_ES: Subindo á placa I/O...

en: Uploading...
gl_ES: Subindo...

en: Use external editor
gl_ES: Empregar un editor externo

en: Username:
gl_ES: Nome de usuario:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
gl_ES: A usar a libraría {0} na versión {1} no cartafol: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
gl_ES: A usar a libraría {0} do cartafol: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
gl_ES: Usando o ficheiro compilado anteriormente: {0}

en: Verify
gl_ES: Verificar

en: Verify code after upload
gl_ES: Verificar o código despois de subir

en: Verify/Compile
gl_ES: Verificar/Compilar

en: Verifying and uploading...
gl_ES: Verificando e subindo...

en: Verifying archive integrity...
gl_ES: Verificando integridade do arquivo...

en: Verifying...
gl_ES: Verificando...

en: Version <b>{0}</b>
gl_ES: Versión <b>{0}</b>

en: Version unknown
gl_ES: Versión descoñecida

en: Version {0}
gl_ES: Versión {0}

en: Vietnamese
gl_ES: Vietnamita

en: Visit Arduino.cc
gl_ES: Visita Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
gl_ES: ATENCIÓN: A categoría '{0}' da libraría {1} non é válida. Definir como '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
gl_ES: ATENCIÓN: cartafol {0} da libraría '{1}' espurio

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
gl_ES: ATENCIÓN: a libraría {0} indica que pode ser executada en arquitectura(s) {1} pero pode ser incompatíbel coa túa placa que se executa en arquitectura(s) {2}.

en: Warning
gl_ES: Atención

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
gl_ES: Atención: o ficheiro {0} liga cunha ruta absoluta {1}

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
gl_ES: Wire.receive() renomeouse a Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
gl_ES: Wire.send() renomeouse a Wire.write().

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
gl_ES: Atopouse un microcrontrolador incorrecto. Selecciona a tarxeta correcta dende o menú Ferramentas > Placa?

en: Yes
gl_ES: Si

en: ZIP files or folders
gl_ES: Ficheiros zip ou cartafoles

en: Zip doesn't contain a library
gl_ES: O zip non contén unha libraría

en: ".{0}" is not a valid extension.
gl_ES: ".{0}" non é unha extensión válida.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
gl_ES: 
    Dende o Arduino 0019 a libraría Ethernet depende da libraría SPI.
    Parece que estás a usar esta ou outra libraría que depende da libraría SPI.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
gl_ES: 
    Dende o Arduino 1.0, a palabra 'BYTE' xa non é compatible.
    Por favor use Serial.write() no seu lugar.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
gl_ES: 
    Dende a versión 1.0 do Arduino, a clase Client da libraría Ethernet renomeouse a EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
gl_ES: 
    Dende a versión 1.0 do Arduino, a clase Server da libraría Ethernet renomeouse a EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
gl_ES: 
    Dende a versión 1.0 do Arduino, a clase Udp da libraría Ethernet renomeouse a EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
gl_ES: 
    Dende o Arduino 1.0, a función Wire.receive() foi renomeada como Wire.read() para ter concordancia con outras bibliotecas.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
gl_ES: 
    Dende o Arduino 1.0, a función Wire.send() foi renomeada como Wire.write() para ter concordancia con outras bibliotecas

en: baud
gl_ES: baudio

en: compilation
gl_ES: compilación

en: connected!
gl_ES: conectado!

en: ignoring invalid font size {0}
gl_ES: ignorando o tamaño non válido da fonte {0}

en: name is null
gl_ES: nome é null

en: no headers files (.h) found in {0}
gl_ES: Non se atopan os arquivos de cabeceira (.h) en {0}

en: serialMenu is null
gl_ES: serialMenu é null

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
gl_ES: o porte serie {0} non existe ou a placa non está conectada

en: unknown option: {0}
gl_ES: opción non válida: {0}

en: upload
gl_ES: subir

en: version <b>{0}</b>
gl_ES: versión <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
gl_ES: Fallou a verificación da sinatura do ficheiro {0}

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
gl_ES: Fallou a verificación da sinatura do ficheiro {0}. Ficheiro ignorado.

en: {0} files added to the sketch.
gl_ES: {0} ficheiros engadidos ao sketch.

en: {0} libraries
gl_ES: {0} bibliotecas

en: {0} must be a folder
gl_ES: {0} ten que ser un cartafol

en: {0} on {1}
gl_ES: {0} sobre {1}

en: {0} returned {1}
gl_ES: {0} devolveu {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
gl_ES: {0}: Argumento non válido para --pref, ten que ser no formato "pref=valor"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
gl_ES: {0}: Opción non válida para a placa "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
gl_ES: {0}: Opción non válida, ten que ser no formato "nome=valor"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
gl_ES: {0}: Valor non valido para a opción "{1}" da placa "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
gl_ES: {0}: Arquitectura descoñecida

en: {0}: Unknown board
gl_ES: {0}: Placa descoñecida

en: {0}: Unknown package
gl_ES: {0}: Paquete descoñecido

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
gl_ES: {0} Instala o paquete {1} para a tua placa {2}
