Arduino IDE 1.5 - en to hu translation catalogue (588 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
hu: (Arduino újraindítása szükséges)

en:  Not used: {0}
hu: Nem használt: {0}

en:  Used: {0}
hu: Használt: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
hu: 'Keyboard' nem található! Ellenőrizd, hogy a vázlat tartalmazza-e a '#include <Keyboard.h>' sort!

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
hu: 'Mouse' nem található! Ellenőrizd, hogy a vázlat tartalmazza-e a '#include <Mouse.h>' sort!

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
hu: Az 'arch' mappa a továbbiakban nem támogatott! További információkért látogasd meg a http://goo.gl/gfFJzU -t

en: (edit only when Arduino is not running)
hu: (csak akkor szerkeszd, ha az Arduino nem fut)

en: (legacy)
hu: (örökölt)

en: --curdir no longer supported
hu: --curdir továbbiakban nem támogatott

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
hu: --verbose, --verbose-upload és --verbose-build csak a --verify vagy --upload kapcsolókkal együttesen használható

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
hu: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Szeretnéd menteni a változtatásokat ezen a vázlaton<BR> mielőtt bezárod?</b><p>Ha nem mented, a változásaid elvesznek.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
hu: "{0}" nevű mappa már létezik. Vázlatot nem lehet megnyitni.

en: A library named {0} already exists
hu: {0} nevű könyvtár már létezik

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
hu: Elérhető az Arduino új verziója,
    szeretnéd meglátogatni az Arduino letöltés oldalt?

en: A newer {0} package is available
hu: Egy újabb {0} csomag elérhető

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
hu: A vázlatfüzeted egy almappája nem egy érvényes könyvtár

en: About Arduino
hu: Információ az Arduino-ról

en: Acoli
hu: Acholi

en: Add .ZIP Library...
hu: .ZIP könyvtár hozzáadása...

en: Add File...
hu: Fájl hozzáadása...

en: Additional Boards Manager URLs
hu: További Alaplap-kezelő URL-ek

en: Additional Boards Manager URLs:
hu: További Alaplap-kezelő URL-ek:

en: Aggressively cache compiled core
hu: Fordított mag agresszív gyorsítótárazása

en: Albanian
hu: Albán

en: All
hu: Összes

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
hu: Hiba történt a fájl kódolásának javításakor.
    Ne próbáld meg menteni ezt a vázlatot, mert felülírhatja
    a régi verziót. Használd a Megnyitás-t a vázlat újbóli megnyitásához és próbáld újra.

en: An error occurred while updating libraries index!
hu: Hiba történt a könyvtár-index frissítésekor!

en: An error occurred while uploading the sketch
hu: Hiba történt a vázlat feltöltése közben

en: An error occurred while verifying the sketch
hu: Hiba történt a vázlat ellenőrzése közben

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
hu: Hiba történt a vázlat ellenőrzése/feltöltése közben

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
hu: Ismeretlen hiba történt a gépedhez
    való platformfüggő kód betöltésekor.

en: Arabic
hu: Arab

en: Aragonese
hu: Aragóniai

en: Archive Sketch
hu: Vázlat arhiválása

en: Archive sketch as:
hu: Vázlat archiválása másként:

en: Archive sketch canceled.
hu: Vázlat archiválása megszakítva.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
hu: Épített mag archiválás (gyorsítótárazás) ebben: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
hu: A vázlat archiválása megszakítva,
    mert nem menthető megfelelően.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
hu: Arduino ARM (32-bit) Alaplapok

en: Arduino AVR Boards
hu: Arduino AVR Alaplapok

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
hu: Az Arduino csak a saját vázlatait és egyéb .ino-ra
    vagy .pde-re végződő fájlokat tudja megnyitni.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
hu: Arduino nem futtatható, mert nem hozható létre
    mappa a beállításaid tárolására.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
hu: Arduino nem futtatható, mert nem hozható létre
    mappa a vázlatfüzeted tárolására.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
hu: Biztosan törölni akarod a(z) "{0}"-t?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
hu: Biztosan törölni akarod ezt a vázlatot?

en: Argument required for --board
hu: Paraméter szükséges ehhez: --board

en: Argument required for --port
hu: Paraméter szükséges ehhez: --port

en: Argument required for --pref
hu: Paraméter szükséges ehhez: --pref

en: Argument required for --preferences-file
hu: Paraméter szükséges ehhez: --preferences-file

en: Argument required for {0}
hu: Paraméter szükséges ehhez {0}

en: Armenian
hu: Örmény

en: Asturian
hu: Asztúriai

en: Authorization required
hu: Jogosultság szükséges

en: Auto Format
hu: Automatikus formázás

en: Auto Format finished.
hu: Automatikus formázás befejeződött.

en: Auto-detect proxy settings
hu: Proxy beállítások automatikus észlelése

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatic proxy configuration URL:
hu: Automatikus proxy konfiguráció URL:

en: Autoscroll
hu: Automatikus görgetés

en: Bad error line: {0}
hu: Hibás sor: {0}

en: Bad file selected
hu: Rossz fájl kiválasztva

en: Basque
hu: Baszk

en: Belarusian
hu: Fehérorosz

en: Board
hu: Alaplap

en: Board Info
hu: Alaplap infó

en: Board at {0} is not available
hu: Alaplap a(z) {0}-n nem elérhető

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
hu: Alaplap {0} (platform {1}, csomag {2}) ismeretlen

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
hu: Alaplap {0}:{1}:{2} nem definiál ''build.board'' beállításokat. Automatikusan beállítva erre: {3}

en: Board:
hu: Alaplap:

en: Boards Manager
hu: Alaplap-kezelő

en: Boards Manager...
hu: Alaplap-kezelő...

en: Boards included in this package:
hu: Alaplapok tartalmazva ebben a csomagban:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
hu: Bootloader fájl meghatározva, de hiányzik: {0}

en: Bosnian
hu: Bosnyák

en: Both NL & CR
hu: Soremelés és kocsi vissza is

en: Browse
hu: Böngészés

en: Build options changed, rebuilding all
hu: Felépítés beállítások megváltoztak, egész újraépítése

en: Built-in Examples
hu: Beépített példák

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Burmese (Myanmar)
hu: Burmai (Mianmar)

en: Burn Bootloader
hu: Bootloader égetése

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
hu: Bootloader égetése I/O Alaplapra (ez eltarthat egy percig)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
hu: CRC nem egyezik, a fájl sérült. Ez lehet ideiglenes probléma, kérlek próbáld később.

en: Can only pass one of: {0}
hu: Csak egy mehet át ebből: {0}

en: Can't enable external editor
hu: Nem lehet engedélyezni külső szerkesztőt

en: Can't find the sketch in the specified path
hu: Nem található a vázlat a megadott útvonalon

en: Canadian French
hu: Kanadai francia

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot specify any sketch files
hu: Nem lehet meghatározni egyetlen vázlat fájlt sem

en: Carriage return
hu: Kocsi vissza

en: Catalan
hu: Katalán

en: Check for updates on startup
hu: Frissítések ellenőrzése indításkor

en: Chinese (China)
hu: Kínai (Kína)

en: Chinese (Taiwan)
hu: Kínai (Tajvan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
hu: Kínai (Tajvan) (Big5)

en: Clear output
hu: Kimenet törlése

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
hu: Kattints a nem hivatalos alaplap-támogatási URL-ek listájáért

en: Close
hu: Bezárás

en: Comment/Uncomment
hu: Megjegyzés/-visszavonás

en: Communication
hu: Kommunikáció

en: Compiler warnings:
hu: Fordító figyelmeztetések:

en: Compiling sketch...
hu: Vázlat fordítása...

en: Contributed
hu: Hozzáadott

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy as HTML
hu: Másolás HTML-ként

en: Copy error messages
hu: Hibaüzenetek másolása

en: Copy for Forum
hu: Másolás fórumra

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
hu: Nem lehet hozzáadni ''{0}''-t a vázlathoz.

en: Could not copy to a proper location.
hu: Nem lehet másolni megfelelő helyre.

en: Could not create directory "{0}"
hu: Nem lehet létrehozni "{0}" könyvtárat

en: Could not create the sketch folder.
hu: Nem lehet létrehozni a vázlat mappát.

en: Could not create the sketch.
hu: Nem lehet létrehozni a vázlatot.

en: Could not delete "{0}".
hu: Nem lehet törölni "{0}"-t.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
hu: Nem lehet törölni a létező ''{0}'' fájlt.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
hu: Nem lehet megtalálni a boards.txt-t ebben: {0}. 1.5 előtti?

en: Could not find tool {0}
hu: Nem lehet megtalálni a(z) {0} eszközt

en: Could not find tool {0} from package {1}
hu: Nem lehet megtalálni a(z) {0} eszközt a(z) {1} csomagból

en: Could not open the URL
    {0}
hu: Nem lehet megnyitni az URL-t:
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
hu: Nem lehet megnyitni a mappát:
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
hu: Nem lehet megfelelően újramenteni a vázlatot. Bajban lehetsz ezen a ponton,
    és időbe telhet másolni és beilleszteni a kódod egy másik szövegszerkesztőbe.

en: Could not re-save sketch
hu: Nem lehet újramenteni vázlatot

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
hu: A szín téma beállítások nem olvashatók.
    Újra kell telepítened az Arduino-t.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
hu: Az alapértelmezett beállítások nem olvashatók.
    Újra kell telepítened az Arduino-t.

en: Could not remove old version of {0}
hu: Nem távolítható el a(z) {0} régi verziója

en: Could not replace {0}
hu: Nem lehet lecserélni: {0}

en: Could not write preferences file: {0}
hu: A beállítások nem írhatóak: {0}

en: Couldn't archive sketch
hu: Nem lehet archiválni vázlatot

en: Couldn't determine program size: {0}
hu: Nem lehet meghatározni program méretet: {0}

en: Couldn't do it
hu: Nem lehet megcsinálni

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
hu: Nem található alaplap a kiválasztott porton. Ellenőrizd, hogy a megfelelő portot választottad. Ha megfelelő, próbáld meg megnyomni az alaplap visszaállítás gombját a feltöltés elindítása után.

en: Croatian
hu: Horvát

en: Cut
hu: Kivágás

en: Czech (Czech Republic)
hu: Cseh (Cseh Köztársaság)

en: Danish (Denmark)
hu: Dán (Dánia)

en: Data Processing
hu: Adatfeldolgozás

en: Data Storage
hu: Adattárolás

en: Decrease Font Size
hu: Betűméret csökkentése

en: Decrease Indent
hu: Behúzás csökkentése

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default theme
hu: Alapértelmezett téma

en: Delete
hu: Törlés

en: Device Control
hu: Eszköz vezérlés

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
hu: Eszköz nem válaszol, ellenőrizd, hogy a megfelelő soros port lett kiválasztva, vagy állítsd vissza az alaplapot közvetlen az exportálás előtt

en: Discard all changes and reload sketch?
hu: Az összes változás elvetése és vázlat újratöltése?

en: Display
hu: Megjelenítő

en: Display line numbers
hu: Sor számának megjelenítése

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
hu: El akarod távolítani ezt: {0}?
    Ha megteszed, a továbbiakban nem tudod használni ezt: {0}.

en: Don't Save
hu: Ne mentse

en: Done Saving.
hu: Mentés kész.

en: Done burning bootloader.
hu: Bootloader égetése kész.

en: Done compiling
hu: Fordítás kész

en: Done compiling.
hu: Fordítás kész.

en: Done printing.
hu: Nyomtatás kész.

en: Done uploading
hu: Felöltés kész

en: Done uploading.
hu: Felöltés kész.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
hu: Letöltve {0}kb ebből: {1}kb.

en: Downloading boards definitions.
hu: Alaplap definíciók letöltése.

en: Downloading libraries index...
hu: Könyvtár-index letöltése...

en: Downloading library: {0}
hu: Könyvtár letöltése: {0}

en: Downloading platforms index...
hu: Platform-index letöltése...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
hu: Eszközök letöltése ({0}/{1}).

en: Dutch
hu: Holland

en: Dutch (Netherlands)
hu: Holland (Hollandia)

en: Edison Help
hu: Edison súgó

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Editor font size:
hu: Szerkesztő betűméret:

en: Editor language:
hu: Szerkesztő nyelve:

en: Enable Code Folding
hu: Kód összezárás engedélyezése

en: English
hu: Angol

en: English (United Kingdom)
hu: Angol (Egyesült Királyság)

en: Enter a comma separated list of urls
hu: Adj meg egy vesszővel elválasztott URL listát

en: Enter additional URLs, one for each row
hu: Adj meg a további URL-eket, soronként egyet

en: Environment
hu: Környezet

en: Error
hu: Hiba

en: Error adding file
hu: Hiba fájl hozzáadásakor

en: Error compiling for board {0}.
hu: Hiba a(z) {0} alaplapra fordításra.

en: Error compiling.
hu: Hiba fordításkor.

en: Error downloading {0}
hu: Hiba a(z) {0} letöltésekor

en: Error getting the Arduino data folder.
hu: Hiba az Arduino adat mappa elérésekor.

en: Error inside Serial.{0}()
hu: Hiba a Serial.{0}()-ban

en: Error loading theme {0}: {1}
hu: Hiba a(z) {0} téma betöltésekor: {1}

en: Error loading {0}
hu: Hiba a(z) {0} betöltésekor

en: Error opening serial port ''{0}''.
hu: Hiba a soros port ''{0}'' megnyitásakor.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
hu: Hiba a soros port ''{0}'' megnyitásakor. Próbáld meg tanulmányozni a dokumentációt itt: http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
hu: Hiba a könyvtár-index elemzésekor: {0}
    Próbáld meg megnyitni a Könyvtár-kezelőt a könyvtár-index frissítéséhez.

en: Error reading libraries index: {0}
hu: Hiba a könyvtár-index: {0} olvasásakor

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
hu: Hiba a csomag-index mappa: {0} olvasásakor
    (talán egy engedély hiba?)

en: Error reading preferences
hu: Hiba a beállítások beolvasásakor

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
hu: Hiba a beállítások fájl beolvasásakor. Kérlek töröld (vagy helyezd át) ezt:
    {0} és indítsd újra az Arduino-t.

en: Error running post install script
hu: Hiba a telepítés utáni szkript futtatásakor

en: Error starting discovery method:
hu: Hiba a felderítő eljárás indításakor:

en: Error touching serial port ''{0}''.
hu: Hiba a soros port ''{0}'' hozzáférésekor.

en: Error while burning bootloader.
hu: Hiba a bootloader égetésekor.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
hu: Hiba a bootloader égetésekor: hiányzó '{0}' konfigurációs paraméter

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
hu: Hiba a bootloader égetésekor: kérlek válassz másik soros portot.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
hu: Hiba a fordításkor: hiányzó '{0}' konfigurációs paraméter

en: Error while printing.
hu: Hiba a nyomtatáskor.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
hu: Hiba a soros port paraméterek beállításakor: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
hu: Hiba feltöltéskor

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
hu: Hiba feltöltéskor: hiányzó '{0}' konfigurációs paraméter

en: Error while verifying
hu: Hiba ellenőrzéskor

en: Error while verifying/uploading
hu: Hiba ellenőrzéskor/feltöltéskor

en: Estonian
hu: Észt

en: Examples
hu: Példák

en: Examples for any board
hu: Példák valamennyi alaplapra

en: Examples for {0}
hu: Példák erre: {0}

en: Examples from Custom Libraries
hu: Példák egyéni könyvtárakból

en: Examples from Other Libraries
hu: Példák egyéb könytárakból

en: Export canceled, changes must first be saved.
hu: Exportálás megszakítva, a változásoknak először mentve kell lenniük.

en: Export compiled Binary
hu: Lefordított bináris exportálása

en: Failed to open sketch: "{0}"
hu: Nem sikerült megnyitni vázlatot: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
hu: Nem sikerült "{0}"-t átnevezni erre: "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
hu: Nem sikerült átnevezni példa mappát

en: File
hu: Fájl

en: File name {0} is invalid: ignored
hu: Fájlnév {0} érvénytelen: kihagyva

en: Filipino
hu: Filippínó

en: Filter your search...
hu: Keresés szűrése...

en: Find
hu: Keresés

en: Find Next
hu: Következő keresése

en: Find Previous
hu: Előző keresése

en: Find in Reference
hu: Keresés a hivatkozásban

en: Find...
hu: Keresés...

en: Find:
hu: Keresés:

en: Finnish
hu: Finn

en: Fix Encoding & Reload
hu: Kódolás javítása & újratöltés

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
hu: Könyvtárak telepítéséhez információért látogasd meg: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
hu: Visszaállítás kényszerítése 1200bps-os nyitás/zárás használatával a(z) {0} porton

en: French
hu: Francia

en: Frequently Asked Questions
hu: Gyakran Ismételt Kérdések

en: Galician
hu: Galíciai

en: Galician (Spain)
hu: Galíciai (Spanyolország)

en: Galileo Help
hu: Galileo Súgó

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: Get Board Info
hu: Alaplap infó beszerzése

en: Getting Started
hu: Kezdés

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
hu: A globális változók {0} bájt ({2}%%)-ot használnak a dinamikus memóriából, {3} bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum {1} bájt.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
hu: A globális változók {0} bájtot használnak a dinamikus memóriából.

en: Go to line
hu: Ugrás a sorhoz

en: Go to line...
hu: Ugrás a sorhoz...

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Help
hu: Súgó

en: Host name:
hu: Hosztnév:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
hu: Mi lenne, ha mentenéd a vázlatot, 
    mielőtt megpróbálod átnevezni?

en: How very Borges of you
hu: Mennyire Borges rólad

en: Hungarian
hu: Magyar

en: INCOMPATIBLE
hu: INKOMPATIBILIS

en: Ignore Case
hu: Kis- és nagybetű figyelmen kívül hagyása

en: Ignoring library with bad name
hu: Hibás nevű könyvtár kihagyása

en: Ignoring sketch with bad name
hu: Hibás nevű vázlat kihagyása

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
hu: Az Arduino 1.0-ban , az alapértelmezett fájl kiterjesztés megváltozott
    .pde-ről .ino-ra.  Az új vázlatok (beleértve azokat, amik
    "Mentés másként"-tel voltak létrehozva) az új kiterjesztést fogják használni.  A kiterjesztés
    a létező vázlatokon frissítve lesz mentésnél, de le tudod
    tiltani ezt a Beállítások párbeszédpanelben.
    
    Vázlat mentése és kiterjesztésének frissítése?

en: Include Library
hu: Könyvtár tartalmazása

en: Incorrect IDE installation folder
hu: Helytelen IDE telepítési mappa

en: Increase Font Size
hu: Betűméret növelése

en: Increase Indent
hu: Behúzás növelése

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Initializing packages...
hu: Csomagok inicializálása...

en: Install
hu: Telepítés

en: Installation completed!
hu: Telepítés befejeződött!

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installing boards...
hu: Alaplapok telepítése...

en: Installing library: {0}:{1}
hu: Könyvtár telepítése: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
hu: Eszközök telepítése ({0}/{1})...

en: Installing...
hu: Telepítés...

en: Interface scale:
hu: Felület skála:

en: Invalid library found in {0}: {1}
hu: Érvénytelen könyvtár található ebben: {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
hu: Érvénytelen idézet: nem található [{0}] lezáró karakter.

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
hu: Érvénytelen '{0}' verzió a könyvtárhoz ebben: {1}

en: Invalid version {0}
hu: Érvénytelen verzió: {0}

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Kazakh
hu: Kazah

en: Korean
hu: Koreai

en: Latvian
hu: Lett

en: Library Manager
hu: Könyvtár-kezelő

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
hu: Könyvtár hozzáadva a könyvtáraidhoz. Ellenőrizd a "könyvtár tartalmazása" menüt

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
hu: Könyvtár nem használhat együtt 'src' és 'utility' mappákat. Duplán ellenőrizd: {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
hu: Könyvtár már telepítve van: {0}:{1}

en: Line number:
hu: Sor szám:

en: Lithuaninan
hu: Litván

en: Loading configuration...
hu: Konfiguráció betöltése...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
hu: Olyan rendelvények keresése, mint {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
hu: Kevés elérhető memória, stabilitási probléma fordulhat elő.

en: Manage Libraries...
hu: Könyvtárak kezelése...

en: Manual proxy configuration
hu: Manuális proxy konfigurálás

en: Message
hu: Üzenet

en: Missing '{0}' from library in {1}
hu: Hiányzó '{0}' a könyvtárból ebben: {1}

en: Mode not supported
hu: Mód nem támogatott

en: More
hu: Továbbiak

en: More preferences can be edited directly in the file
hu: További beállítások szerkeszthetők közvetlenül a fájlban

en: Moving
hu: Áthelyezés

en: Multiple files not supported
hu: Többszörös fájlok nem támogatottak

en: Multiple libraries were found for "{0}"
hu: Többszörös könyvtárak találhatók ehhez: "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
hu: Meg kell határozni pontosan egy vázlat fájlt

en: Name for new file:
hu: Név az új fájlhoz:

en: Native serial port, can't obtain info
hu: Natív soros port, nem nyerhető ki infó

en: Nepali
hu: Nepáli

en: Network
hu: Hálózat

en: Network port, can't obtain info
hu: Hálózati port, nem nyerhető ki infó

en: Network ports
hu: Hálózati portok

en: Network upload using programmer not supported
hu: Hálózati feltöltés programozót használva nem támogatott

en: New
hu: Új

en: New Tab
hu: Új fül

en: Newline
hu: Új sor

en: Next Tab
hu: Következő fül

en: No
hu: Nem

en: No authorization data found
hu: Nem található hitelesítő adat

en: No changes necessary for Auto Format.
hu: Nem szükséges változtatás az auto formázáshoz.

en: No command line parameters found
hu: Nem található parancssor paraméter

en: No compiled sketch found
hu: Nem található fordított vázlat

en: No files were added to the sketch.
hu: Nem voltak fájlok hozzáadva a vázlathoz.

en: No launcher available
hu: Nem érhető el indító

en: No line ending
hu: Nincs sorvég

en: No parameters
hu: Nincs paraméter

en: No proxy
hu: Nincs proxy

en: No really, time for some fresh air for you.
hu: Nem igazán, ideje friss levegőt szívnod.

en: No reference available for "{0}"
hu: Nincs elérhető hivatkozás ehhez: "{0}"

en: No sketch
hu: Nincs vázlat

en: No sketchbook
hu: Nincs vázlatfüzet

en: No valid code files found
hu: Nem található érvényes kód fájl

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
hu: Nem találhatók érvényes hardver definíciók a(z) {0} mappában.

en: None
hu: Semmi

en: Norwegian Bokmål
hu: Norvég

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
hu: Nincs elég memória; látogasd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size -t tippekért a lábnyomod csökkentéséhez.

en: One file added to the sketch.
hu: Egy fájl hozzáadva a vázlathoz.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
hu: Csak --verify, --upload vagy --get-pref támogatott

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open Recent
hu: Legutóbbi megnyitása

en: Open URL
hu: URL megnyitása

en: Open an Arduino sketch...
hu: Arduino vázlat megnyitása...

en: Open...
hu: Megnyitás...

en: Other
hu: Egyéb

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Persian
hu: Perzsa

en: Persian (Iran)
hu: Perzsa (Irán)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
hu: Platform {0} (csomag {1}) ismeretlen

en: Please confirm boards deletion
hu: Kérlek erősítsd meg az alaplap törlését

en: Please confirm library deletion
hu: Kérlek erősítsd meg a könyvtár törlését

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
hu: Kérem importáld az SPI könyvtárt a Vázlat > Könyvtár Importálása menüből.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
hu: Kérlek importáld a Wire könyvtárat a Vázlat > Könyvtár importálása menüből.

en: Please select a port to obtain board info
hu: Kérlek válassz portot az alaplap info kinyeréséhez

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
hu: Kérlek válassz programozót az Eszközök->Programozó menüből

en: Plotter not available while serial monitor is open
hu: Plotter nem elérhető, amikor a soros monitor meg van nyitva

en: Polish
hu: Lengyel

en: Port number:
hu: Port szám:

en: Portugese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preparing boards...
hu: Alaplapok előkészítése...

en: Previous
hu: Előző

en: Previous Tab
hu: Előző fül

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Printing canceled.
hu: Nyomtatás megszakítva.

en: Printing...
hu: Nyomtatás...

en: Problem Opening Folder
hu: Probléma a mappa megnyitásakor

en: Problem Opening URL
hu: Probléma az URL megnyitásakor

en: Problem Setting the Platform
hu: Probléma a platform beállításakor

en: Problem accessing board folder /www/sd
hu: Probléma a /www/sd alaplap mappa elérésekor

en: Problem accessing files in folder "{0}"
hu: Probléma a(z) "{0}" mappában lévő fájlok elérésekor

en: Problem getting data folder
hu: Probléma az adat mappa elérésekor

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
hu: Probléma az alaplapra feltöltéskor. Nézd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload -t javaslatokért.

en: Problem with rename
hu: Probléma az átnevezéssel

en: Processor
hu: Processzor

en: Programmer
hu: Programozó

en: Progress {0}
hu: Folyamat {0}

en: Quit
hu: Kilépés

en: RETIRED
hu: NYUGALMAZOTT

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Redo
hu: Újra

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Removing library: {0}:{1}
hu: Könyvtár eltávolítása: {0}:{1}

en: Removing...
hu: Eltávolítás...

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Replace
hu: Csere

en: Replace & Find
hu: Keresés & Csere

en: Replace All
hu: Összes cseréje

en: Replace the existing version of {0}?
hu: {0} létező verziójának cseréje?

en: Replace with:
hu: Csere ezzel:

en: Retired
hu: Nyugalmazott

en: Retry the upload with another serial port?
hu: Megpróbálod a feltöltést másik soros porttal?

en: Romanian
hu: Román

en: Running recipe: {0}
hu: Futó rendelvény: {0}

en: Running: {0}
hu: Fut: {0}

en: Russian
hu: Orosz

en: Save
hu: Mentés

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Save Canceled.
hu: Mentés megszakítva.

en: Save changes to "{0}"?
hu: Változások mentése ehhez: "{0}"?

en: Save sketch folder as...
hu: Vázlat mappa mentése mint...

en: Save when verifying or uploading
hu: Mentés ellenőrzéskor vagy feltöltéskor

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Search all Sketch Tabs
hu: Összes vázlat fül keresése

en: Select (or create new) folder for sketches...
hu: Válassz (vagy hozz létre) mappát a vázlatoknak...

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
hu: Válassz zip fájlt vagy mappát, ami tartalmazza az általad hozzáadni kívánt könyvtárt

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
hu: Válassz egy kép- vagy egyéb adatfájlt a vázlatodba másoláshoz

en: Select new sketchbook location
hu: Válassz új vázlatfüzet helyet

en: Select version
hu: Verzió kiválasztása

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
hu: A kiválasztott alaplap a(z) '{0}' magtól függ (nincs telepítve).

en: Selected board is not available
hu: A kiválasztott alaplap nem elérhető

en: Selected library is not available
hu: A kiválasztott könyvtár nem elérhető

en: Send
hu: Küldés

en: Sensors
hu: Szenzorok

en: Serial Monitor
hu: Soros monitor

en: Serial Plotter
hu: Soros plotter

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
hu: A soros monitor ebben a kiadásban nem támogatott olyan portokon, mint a(z) {0} ehhez: {1}

en: Serial monitor not available while plotter is open
hu: Soros monitor nem elérhető, amikor a plotter meg van nyitva

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
hu: Soros port ''{0}'' nem található. Jót választottál az Eszközök > Soros port menüből?

en: Serial port not selected.
hu: Nincs kiválasztva soros port.

en: Serial port {0} not found.
hu: Soros port {0} nem található.

en: Serial ports
hu: Soros portok

en: Setting build path to {0}
hu: Felépítés útvonal beállítás erre: {0}

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings issues
hu: Kimenetek beállítása

en: Show Sketch Folder
hu: Vázlat mappa mutatása

en: Show timestamp
hu: Időbélyegző mutatása

en: Show verbose output during:
hu: Bővebb kimenet mutatása eközben:

en: Signal Input/Output
hu: Jel bemenet/kimenet

en: Sketch
hu: Vázlat

en: Sketch Disappeared
hu: Vázlat eltűnt

en: Sketch Does Not Exist
hu: Vázlat nem létezik

en: Sketch is Read-Only
hu: A vázlat csak olvasható

en: Sketch is Untitled
hu: A vázlat névtelen

en: Sketch is read-only
hu: A vázlat csak olvasható

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
hu: Vázlat túl nagy; látogasd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size -t tippekért a csökkentéshez.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
hu: A vázlat {0} bájt ({2}%%)-ot használ a program tárhelyből. A maximum {1} bájt.

en: Sketchbook
hu: Vázlatfüzet

en: Sketchbook folder disappeared
hu: Vázlatfüzet mappa eltűnt

en: Sketchbook location:
hu: Vázlatfüzet helye:

en: Sketchbook path not defined
hu: Vázlatfüzet helye nincs meghatározva

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
hu: Hozzáadott {0} index fájl kihagyása, elemzési hiba történt:

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
hu: Néhány fájl "csak olvasható"-nak van jelölve, így
    újra kell mentened a vázlatot másik helyre és
    újrapróbálni.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
hu: Néhány fájl "csak olvasható"-nak van jelölve,
    így újra kell mentened ezt a vázlatot másik helyre.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
hu: Sajnos a(z) "{0}" mappa már létezik.

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
hu: A meghatározott mappa/zip nem tartalmaz érvényes könyvtárt

en: Starting...
hu: Indítás...

en: Sunshine
hu: Napfény

en: Swedish
hu: Svéd

en: System Default
hu: Rendszer alapértelmezett

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
hu: A 'BYTE' kulcsszó a továbbiakban nem támogatott.

en: The --upload option supports only one file at a time
hu: Az --upload opció egyszerre csak egy fájlt támogat

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
hu: A Client osztály át lett nevezve EthernetClient-re.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
hu: Az IDE tartalmaz egy frissített {0} csomagot, de te egy régebbit használsz.
    Szeretnéd frissíteni {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
hu: A Server osztály át lett enevzve EthernetServer-re.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
hu: Az Udp osztály át lett nevezve EthernetUdp-re.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
hu: A jelenleg kiválasztott alaplapnak szüksége van a(z) '{0}' magra, ami nincs telepítve.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
hu: A(z) "{0}" fájlnak a "{1}" nevű
    vázlat mappán belül kell lenni.
    Mappa létrehozása, fájl áthelyezése, és folytatás?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
hu: A(z) "{0}" könyvtár nem használható.
    Könyvtár mappa nevének betűvel vagy számmal kell kezdődni, ezt követve betűkkel,
    számokkal, kötőjelekkel, pontokkal és aláhúzásokkal. A maximális hossz 63 karakter.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
hu: A(z) "{0}" könyvtár nem használható..
    Könyvtár nevek csak az alap betűket és számokat tartalmazhatják.
    (csak ASCII és nincs szóköz, és nem kezdődhet számmal)

en: The main file cannot use an extension
hu: A fő fájl nem használhat kiterjesztést

en: The name cannot start with a period.
hu: A név nem kezdődhet szakasszal.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
hu: A kiválasztott vázlat már nem létezik.
    Lehet, hogy újra kell indítanod az Arduino-t,
    hogy frissítsd a vázlatfüzet menüt.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
hu: A(z) "{0}" vázlat nem használható.
    A vázlatok neve csak alap betűket és számokat tartalmazhat
    (csak ASCII szóköz nélkül, és nem kezdődhet számmal). Ahhoz,
    hogy megszabadulj ettől az üzenettől, távolítsd el a vázlatot innen:
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
hu: A vázlat már tartalmaz egy "{0}" nevű fájlt.

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
hu: A vázlat mappa eltűnt.
     Újramentés megkísérlésre ugyanarra a helyre,
    de a kódon kívül minden elveszik.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
hu: A vázlat nevét módosítani kell.
    A vázlat nevének betűvel vagy számmal kell kezdődni, ezt követve betűkkel,
    számokkal, kötőjelekkel, pontokkal és aláhúzásokkal. A maximális hossz 63 karakter.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
hu: A vázlatfüzet mappa már nem létezik.
    Az Arduino átvált az alapértelmezett vázlatfüzet
    helyre, és készít egy új vázlatfüzet mappát, ha
    szükséges. Az Arduino ekkor befejezi magáról a
    harmadik személyként való említést.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
hu: A meghatározott vázlatfüzet mappa a te IDE másolatod.
    Kérlek válassz egy másik mappát a vázlatfüzetednek.

en: Theme:
hu: Téma:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
hu: Ez a könyvtár nincs listázva a Könyvtár-kezelőn. Nem leszel képes újratelepíteni innen.
    Biztosan törölni akarod?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
hu: Ennek a jelentésnek több információja lehetne
    a "Bővebb kimenet mutatása fordításkor"
    opció engedélyezésével a Fájl -> Beállítások-ban.

en: Time for a Break
hu: Ideje egy szünetnek

en: Timing
hu: Időzítés

en: Tool {0} is not available for your operating system.
hu: A(z) {0} eszköz nem elérhető az operációs rendszeredre.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Topic
hu: Téma

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: Turkish
hu: Török

en: Type
hu: Típus

en: Type board password to access its console
hu: Gépeld be az alaplap jelszót a konzoljához való hozzáféréshez

en: Type board password to upload a new sketch
hu: Gépeld be az alaplap jelszót új vázlat felöltéséhez

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Unable to connect to {0}
hu: Nem lehet csatlakozni ehhez: {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
hu: Nem lehet csatlakozni: a vázlat használja a hidat?

en: Unable to connect: retrying
hu: Nem lehet csatlakozni: újrapróbálás

en: Unable to connect: wrong password?
hu: Nem lehet csatlakozni: hibás jelszó?

en: Unable to find {0} in {1}
hu: Nem lehet megtalálni {0}-t ebben: {1}

en: Unable to open serial monitor
hu: Nem lehet megnyitni soros monitort

en: Unable to open serial plotter
hu: Nem lehet megnyitni soros plottert

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
hu: Nem lehet elérni az Arduino.cc-t valószínűleg hálózati problémák miatt.

en: Uncategorized
hu: Kategorizálatlan

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Unhandled type {0} in context key {1}
hu: Kezeletlen {0} típus a(z) {1} kontextus kulcsban

en: Unknown board
hu: Ismeretlen alaplap

en: Unknown sketch file extension: {0}
hu: Ismeretlen vázlat fájl kiterjesztés: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
hu: Meghatározatlan platform, nincs elérhető indító.
    URL-ek vagy mappák megnyitásának engedélyezéséhez adj egy 
    "launcher=/path/to/app" sort a preferences.txt-hez

en: Updatable
hu: Frissíthető

en: Update
hu: Frissítés

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
hu: Vázlat fájlok frissítése új kiterjesztésre mentésnél (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
hu: Frissítés érhető el néhány {0}alaplaphoz{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
hu: Frissítés érhető el néhány {0}alaplaphoz{1} és {2}könyvtárhoz{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
hu: Frissítés érhető el néhány {0}könyvtárhoz{1}

en: Updating list of installed libraries
hu: Telepített könyvtárak listájának frissítése

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload Using Programmer
hu: Feltöltés programozót használva

en: Upload any sketch to obtain it
hu: Tölts fel bármilyen vázlatot, hogy kinyerhesd

en: Upload canceled.
hu: Feltöltés megszakítva.

en: Upload cancelled
hu: Feltöltés megszakítva

en: Uploading to I/O Board...
hu: Feltöltés I/O Alaplapra...

en: Uploading...
hu: Feltöltés...

en: Use Selection For Find
hu: Kijelölés használata a kereséshez

en: Use external editor
hu: Külső szerkesztő használata

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
hu: {0} könyvtár használata a(z) {1} verzión ebben a mappában: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
hu: {0} könyvtár használata a mappában: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
hu: Előzőleg fordított fájl használata: {0}

en: Verify
hu: Ellenőrzés

en: Verify code after upload
hu: Kód ellenőrzése feltöltés után

en: Verify/Compile
hu: Ellenőriz/Fordít

en: Verifying and uploading...
hu: Ellenőrzés és feltöltés...

en: Verifying archive integrity...
hu: Archívum sértetlenség ellenőrzése...

en: Verifying...
hu: Ellenőrzés...

en: Version <b>{0}</b>
hu: Verzió <b>{0}</b>

en: Version unknown
hu: Verzió ismeretlen

en: Version {0}
hu: Verzió {0}

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Visit Arduino.cc
hu: Arduino.cc meglátogatása

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
hu: FIGYELEM: A(z) '{0}' kategória a(z) {1} könyvtárban nem érvényes. Beállítva erre: '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
hu: FIGYELEM: Hamis {0} mappa a(z) '{1}' könyvtárban

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
hu: FIGYELEM: A(z) {0} könyvtár {1} architektúrán való futást igényel és inkompatibilis lehet a jelenlegi alaplapoddal, ami {2} architektúrát futtat.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
hu: Figyelem: Ez a mag nem támogatja a vázlatok exportálását. Kérlek fontold meg a frissítését vagy a kapcsolatfelvételt a szerzőjével

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
hu: Figyelem: a(z) {0} fájl egy {1} abszolút útvonalra hivatkozik

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
hu: Figyelem: kényszerített megbízás megbízhatatlan közreműködőkhöz

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
hu: Figyelem: kényszerített megbízhatatlan szkript végrehajtás ({0})

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
hu: Figyelem: nem megbízható közreműködés, szkript végrehajtás ({0}) kihagyása

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
hu: Figyelem: a platform.txt-nek a '{0}' magból elavult {1}-t tartalmaz, automatikusan átalakítva erre: {2}. Fontold meg ennek a magnak a frissítését.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
hu: Figyelem: a platform.txt-nek a '{0}' magból hiányzik a(z) '{1}' tulajdonsága, az alapértelmezett '{2}' érték használva. Fontold meg ennek a magnak a frissítését.

en: Western Frisian
hu: Nyugati-Fríz

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
hu: A Wire.receive() át lett nevezve Wire.read()-re.

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
hu: A Wire.send() át lett nevezve Wire.write()-ra.

en: Wrap Around
hu: Körbe

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
hu: Helytelen mikrokontroller található. Jót választottál az Eszközök > Alaplap menüből?

en: Yes
hu: Igen

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
hu: Nem tudsz importálni egy mappát, ami tartalmazza a vázlatfüzeted

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
hu: Nem tudod menteni a vázlatot egy mappába
    önmagán belül. Ez örökké menne.

en: You forgot your sketchbook
hu: Elfelejtetted a vázlatfüzeted

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
hu: Nem mentett változásaid vannak!
    El kell mentened az összes vázlatod, hogy engedélyezd ezt az opciót.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
hu: Megnyomtad a {0}-t, de semmi sem lett elküldve. Kellene választanod egy sorvégződést?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
hu: Meghaladtad a napi korlátot az új vázlatok automatikus
    névadásához. Mi lenne, ha inkább sétálnál egyet?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
hu: Az IDE másolatod a beállítások mappád egy almappájába van telepítve.
    Kérlek helyezd át az IDE-t egy másik mappába.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
hu: Az IDE másolatod a vázlatfüzeted mappád egy almappájába van telepítve.
    Kérlek helyezd át az IDE-t egy másik mappába.

en: ZIP files or folders
hu: ZIP fájlok vagy mappák

en: Zip doesn't contain a library
hu: A zip nem tartalmaz könyvtárat

en: ".{0}" is not a valid extension.
hu:  A ".{0}" nem érvényes kiterjesztés.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
hu: A(z) "{0}" felismerhetetlen karaktereket tartalmaz. Ha ez a kód az Arduino egy régebbi verziójával lett létrehozva, akkor használnod kéne az Eszközök -> Kódolás javítása & újratöltés-t, hogy frissítsd a vázlatot, hogy UTF-8 kódolást használjon. Ha nem, törölnöd kellene a rossz karaktereket, hogy megszabadulj ettől a figyelmeztetéstől.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
hu: 
    Mint az Arduino 0019, az Ethernet könyvtár az SPI könyvtártól függ.
    Úgy tűnik, hogy használod, vagy egy másik könyvtárat, ami az SPI könyvtártól függ.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, a 'BYTE' kulcsszó továbbiakban nem támogatott.
    Kérlek használd a Serial.write()-ot helyette.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, a Client osztály az Ethernet könyvtárban át lett nevezve EthernetClient-re.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, a Server osztály az Ethernet könyvtárban át lett nevezve EthernetServer-re.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, az Udp osztály az Ethernet könyvtárban át lett nevezve EthernetUdp-re.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, a Wire.receive() funkció át lett nevezve Wire.read()-re egyéb könyvtárakkal való összhanghoz.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
hu: 
    Mint az Arduino 1.0-ban, a Wire.send() funkció át lett nevezve Wire.write()-ra egyéb könyvtárakkal való összhanghoz.

en: compilation
hu: fordítás

en: connected!
hu: csatlakoztatva!

en: ignoring invalid font size {0}
hu: érvénytelen {0} betűméret kihagyása

en: name is null
hu: name nulla

en: no headers files (.h) found in {0}
hu: nem található fejfájl (.h) itt: {0}

en: serialMenu is null
hu: serialMenu nulla

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
hu: a kiválasztott soros port {0} nem létezik vagy az alaplap nincs csatlakoztatva

en: unknown option: {0}
hu: ismeretlen opció: {0}

en: upload
hu: feltöltés

en: version <b>{0}</b>
hu: verzió <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
hu: {0} fájl aláírás ellenőrzés sikertelen

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
hu: {0} fájl aláírás ellenőrzés sikertelen. Fájl kihagyva.

en: {0} files added to the sketch.
hu: {0} fájl hozzáadva a vázlathoz.

en: {0} libraries
hu: {0} könyvtár

en: {0} must be a folder
hu: {0}-nak mappának kell lenni

en: {0} on {1}
hu: {0} ezen: {1}

en: {0} pattern is missing
hu: {0} minta hiányzik

en: {0} returned {1}
hu: {0} visszatérve: {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
hu: {0}: Érvénytelen paraméter a --pref-hez, "pref=érték" formának kellene lenni

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
hu: {0}: Érvénytelen alaplap név, "csomag:arch:alaplap" vagy "csomag:arch:alaplap:opciók" formának kellene lenni

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
hu: {0}: Érvénytelen opció a(z) "{1}" alaplapra

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
hu: {0}: Érvénytelen opció, "név=érték" formának kellene lenni

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
hu: {0}: Érvénytelen érték a(z) "{1}" opcióhoz a(z) "{2}" alaplapra

en: {0}: Unknown architecture
hu: {0}: Ismeretlen architektúra

en: {0}: Unknown board
hu: {0}: Ismeretlen alaplap

en: {0}: Unknown package
hu: {0}: Ismeretlen csomag

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
hu: {0}Telepítsd ezt a csomagot{1} a(z) {2} alaplapod használatához
