Arduino IDE 1.5 - en to nl translation catalogue (567 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
nl: (herstart van Arduino nodig)

en:  Not used: {0}
nl: Niet gebruikt: {0}

en:  Used: {0}
nl: Gebruikt: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
nl: 'Keyboard' niet gevonden. Bevindt de lijn '#include <Keyboard.h>' zich in uw schets?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
nl: 'Mouse' niet gevonden. Bevindt de lijn '#include <Mouse.h>' zich in uw schets?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
nl: De 'arch' map wordt niet meer ondersteund! Ga naar http://goo.gl/gfFJzU voor meer informatie

en: (edit only when Arduino is not running)
nl: (alleen bewerken wanneer Arduino niet wordt uitgevoerd)

en: --curdir no longer supported
nl: --curdir wordt niet meer ondersteund

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
nl: --verbose, --verbose-upload en --verbose-build kunnen enkel in combinatie met --verify of --upload worden gebruikt

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
nl: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Wilt u voor het sluiten de wijzigingen van deze schets<BR> opslaan?</b><p>Indien u dit niet doet, gaan de wijzigingen verloren.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
nl: Er bestaat al een map met de naam "{0}". Kan de schets niet openen.

en: A library named {0} already exists
nl: Er bestaat al een bibliotheek met de naam {0}

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
nl: Er is een nieuwe versie van Arduino beschikbaar.
    Wilt u naar de Arduino downloadpagina?

en: A newer {0} package is available
nl: Er is een nieuwere {0} package beschikbaar

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
nl: Een submap van je schetsboek is geen geldige bibliotheek

en: About Arduino
nl: Over Arduino

en: Acoli
nl: Acholi

en: Add .ZIP Library...
nl: .ZIP Bibliotheek toevoegen...

en: Add File...
nl: Bestand toevoegen...

en: Additional Boards Manager URLs
nl: Additionele Board Beheer URLs

en: Additional Boards Manager URLs:
nl: Additionele Board Beheer URLs

en: Aggressively cache compiled core
nl: Agressief cachen van gecompileerde versie

en: Albanian
nl: Albanees

en: All
nl: Alle

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het repareren van de bestandscodering.
    Probeer deze schets niet op te slaan omdat een oudere versie
    mogelijk overschreven wordt. Gebruik Openen om de schets opnieuw te openen en probeer het nogmaals.

en: An error occurred while updating libraries index!
nl: Er is een fout opgetreden bij het bijwerken van de index van de bibliotheken

en: An error occurred while uploading the sketch
nl: Er is een fout opgetreden bij het uploaden van de schets

en: An error occurred while verifying the sketch
nl: Er is een fout opgetreden bij het verifiëren van de schets

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
nl: Er is een fout opgetreden bij het verifiëren/uploaden van de schets

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden bij het laden
    van de platform-specifieke code voor uw machine.

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Aragonese
nl: Aragonees

en: Archive Sketch
nl: Schets archiveren

en: Archive sketch as:
nl: Schets archiveren als:

en: Archive sketch canceled.
nl: Het archiveren van de schets is geannuleerd.

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
nl: Het archiveren van de schets is geannuleerd, omdat
    de schets niet goed kon worden opgeslagen.

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
nl: Arduino kan enkel z'n eigen schetsen en 
    andere bestanden eindigend op .ino or .pde openen

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
nl: Arduino kan niet opstarten, omdat er geen map kan
    worden aangemaakt om de instellingen in op te slaan.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
nl: Arduino kan niet opstarten, omdat er geen map kan
    worden aangemaakt om het schetsboek in op te slaan.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
nl: Weet u zeker dat u "{0}" wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
nl: Weet u zeker dat u deze schets wilt verwijderen?

en: Argument required for --board
nl: Argument vereist voor --board

en: Argument required for --port
nl: Argument vereist voor --port

en: Argument required for --pref
nl: Argument vereist voor --pref

en: Argument required for --preferences-file
nl: Argument vereist voor --preferences-file

en: Argument required for {0}
nl: Argument vereist voor {0}

en: Armenian
nl: Armeens

en: Asturian
nl: Asturisch

en: Authorization required
nl: Autorisatie vereist

en: Auto Format
nl: Automatische opmaak

en: Auto Format finished.
nl: Automatische opmaak voltooid.

en: Auto-detect proxy settings
nl: Instellingen van de proxy automatisch detecteren

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Automatic proxy configuration URL:
nl: URL voor de automatische proxy configuratie:

en: Bad error line: {0}
nl: Ernstige fout regel: {0}

en: Bad file selected
nl: Foutief bestand geselecteerd

en: Basque
nl: Baskisch

en: Belarusian
nl: Witrussisch

en: Board at {0} is not available
nl: Board {0} is niet beschikbaar.

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
nl: Board {0} (platform {1}, package {2}) ongekend

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
nl: Board {0}:{1}:{2} definieert geen ''build.board''-voorkeur. Auto-ingesteld op: {3}

en: Boards Manager
nl: Board Beheer

en: Boards Manager...
nl: Board Beheer...

en: Boards included in this package:
nl: Boards in deze package:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
nl: Bootloader bestand gespecifieerd maar niet gevonden: {0}

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Both NL & CR
nl: Zowel NL als CR

en: Browse
nl: Bladeren

en: Build options changed, rebuilding all
nl: Build-opties gewijzigd, alles wordt opnieuw gebuild

en: Built-in Examples
nl: Ingebouwde Voorbeelden

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Burmese (Myanmar)
nl: Burmees (Myanmar)

en: Burn Bootloader
nl: Bootloader branden

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
nl: Bootloader naar I/O board branden (dit kan even duren)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
nl: CRC incorrect, het bestand is corrupt. Het zou een tijdelijk probleem kunnen zijn, probeer het later nog eens.

en: Can only pass one of: {0}
nl: Slechts één toegestaan: {0}

en: Can't enable external editor
nl: Kan externe editor niet inschakelen

en: Can't find the sketch in the specified path
nl: Kan de schets niet vinden op de gespecifieerde locatie

en: Canadian French
nl: Canadees Frans

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cannot specify any sketch files
nl: Kan geen enkele schets specificeren

en: Carriage return
nl: Regelterugloop

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Check for updates on startup
nl: Tijdens het opstarten op updates controleren

en: Chinese (China)
nl: Chinees (China)

en: Chinese (Taiwan)
nl: Chinees (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
nl: Chinees (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
nl: Uitvoer wissen

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
nl: Klik voor een lijst van niet-officiële board ondersteuning URLs

en: Close
nl: Sluiten

en: Comment/Uncomment
nl: Opmerking maken/opmerking wissen

en: Communication
nl: Communicatie

en: Compiler warnings:
nl: Compiler waarschuwingen:

en: Compiling sketch...
nl: Bezig met het compileren van de schets...

en: Contributed
nl: Bijgedragen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy as HTML
nl: Kopiëren als HTML

en: Copy error messages
nl: Foutmeldingen kopiëren

en: Copy for Forum
nl: Kopiëren voor het Forum

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
nl: Kan ''{0}'' niet aan de schets toevoegen.

en: Could not copy to a proper location.
nl: Kan niet naar de juiste locatie kopiëren.

en: Could not create directory "{0}"
nl: Kan map "{0}" niet aanmaken

en: Could not create the sketch folder.
nl: Kan de schetsmap niet aanmaken.

en: Could not create the sketch.
nl: Kan de schets niet aanmaken.

en: Could not delete "{0}".
nl: Kan "{0}" niet verwijderen

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
nl: Kan het bestand ''{0}'' niet verwijderen.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
nl: Kan boards.txt niet vinden in {0}. Is het van voor versie 1.5?

en: Could not find tool {0}
nl: Kan hulpmiddel {0} niet vinden.

en: Could not find tool {0} from package {1}
nl: Kan hulpmiddel {0} uit pakket {1} niet vinden.

en: Could not open the URL
    {0}
nl: Kan de URL {0}
    niet openen

en: Could not open the folder
    {0}
nl: Kan de map {0}
    niet openen

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
nl: Kan de schets niet opnieuw opslaan. U hebt nu een  probleem.
    Het is gewenst om de code naar een andere tekst-editor te kopiëren en te plakken.

en: Could not re-save sketch
nl: De schets kan niet opnieuw worden opgeslagen.

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
nl: Kan kleurenschema-instellingen niet lezen.
    U moet Arduino opnieuw installeren.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
nl: Kan de standaard instellingen niet lezen.
    U moet Arduino opnieuw installeren.

en: Could not remove old version of {0}
nl: Kan de oude versie van {0} niet verwijderen

en: Could not replace {0}
nl: Kan {0} niet vervangen

en: Could not write preferences file: {0}
nl: Kon voorkeurenbestand: {0} niet schrijven

en: Couldn't archive sketch
nl: Kan de schets niet archiveren

en: Couldn't determine program size: {0}
nl: Kan de programmagrootte niet vaststellen: {0}

en: Couldn't do it
nl: Niet uitvoerbaar

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
nl: Kan op de geselecteerde poort geen board vinden. Controleer of u de correcte poort hebt geselecteerd. Indien deze correct is, druk dan op de resetknop van het board nadat u de upload hebt geïnitialiseerd.

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Cut
nl: Knippen

en: Czech (Czech Republic)
nl: Tsjechisch (Tsjechië)

en: Danish (Denmark)
nl: Deens (Denemarken)

en: Data Processing
nl: Gegevens verwerking

en: Data Storage
nl: Data opslag

en: Decrease Font Size
nl: Lettergrootte verkleinen

en: Decrease Indent
nl: Insprong verkleinen

en: Default
nl: Standaard

en: Default theme
nl: Huidig thema

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Device Control
nl: Aparaat besturen

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
nl: Het apparaat antwoordt niet. Controleer of de correcte seriële poort is geselecteerd of RESET het board vlak voor het exporteren.

en: Discard all changes and reload sketch?
nl: Alle wijzigingen annuleren en schets opnieuw laden?

en: Display
nl: Weergeven

en: Display line numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
nl: Wilt u {0} verwijderen?
    U zal {0} niet meer kunnen gebruiken.

en: Don't Save
nl: Niet opslaan

en: Done Saving.
nl: Opslaan voltooid.

en: Done burning bootloader.
nl: Klaar met het branden van de bootloader.

en: Done compiling
nl: Compileren voltooid

en: Done compiling.
nl: Compileren voltooid.

en: Done printing.
nl: Afdrukken voltooid.

en: Done uploading
nl: Uploaden voltooid

en: Done uploading.
nl: Uploaden voltooid.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
nl: {0}kb van {1}kb gedownload.

en: Downloading boards definitions.
nl: Board definities downloaden.

en: Downloading libraries index...
nl: Index van bibliotheken downloaden...

en: Downloading library: {0}
nl: Bibliotheek downloaden: {0}

en: Downloading platforms index...
nl: Index van platformen downloaden...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
nl: Hulpmiddelen downloaden ({0}/{1})

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Dutch (Netherlands)
nl: Nederlands (Nederland)

en: Edit
nl: Bewerken

en: Editor font size:
nl: Editor lettertypegrootte:

en: Editor language:
nl: Taal voor editor:

en: Enable Code Folding
nl: Code inklappen inschakelen

en: English
nl: Engels

en: English (United Kingdom)
nl: Engels (Verenigd Koninkrijk)

en: Enter a comma separated list of urls
nl: Geef een lijst van url's in, gescheiden door komma's

en: Enter additional URLs, one for each row
nl: Geef additionele URL's in, één per rij

en: Environment
nl: Omgeving

en: Error
nl: Fout

en: Error adding file
nl: Fout bij het toevoegen van het bestand

en: Error compiling for board {0}.
nl: Fout bij het compileren voor board {0}

en: Error compiling.
nl: Fout bij het compileren.

en: Error downloading {0}
nl: Fout bij het downloaden van {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
nl: Fout bij het openen van de Arduino datamap.

en: Error inside Serial.{0}()
nl: Fout in Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
nl: Fout laden thema {0}: {1}

en: Error loading {0}
nl: Fout bij het laden van {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
nl: Fout bij het openen van de seriële poort "{0}"

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
nl: Probleem bij het openen van de seriële poort ''{0}''. Bekijk de documentatie op http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error reading preferences
nl: Fout bij het inlezen van de voorkeuren

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
nl: Fout bij het inlezen van het voorkeurenbestand. Gelieve {0}
    te verwijderen (of te verplaatsen) en Arduino te herstarten.

en: Error running post install script
nl: Fout bij het uitvoeren van een script na installatie

en: Error starting discovery method:
nl: Fout bij starten van de ontdekkingsmethode:

en: Error touching serial port ''{0}''.
nl: Fout bij het aanspreken van de seriële poort "{0}"

en: Error while burning bootloader.
nl: Fout bij het branden van de bootloader.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
nl: Fout bij het branden van de bootloader: configuratie-parameter '{0}' ontbreekt

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
nl: Fout bij het compileren: ontbrekende configuratieparameter '{0}'

en: Error while printing.
nl: Fout bij het afdrukken.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
nl: Fout tijdens het aanpassen van de parameters van de seriële poort: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
nl: Fout bij het uploaden

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
nl: Fout bij het uploaden: configuratie-parameter '{0}' ontbreekt

en: Error while verifying
nl: Fout bij het verifiëren

en: Error while verifying/uploading
nl: Fout bij het verifiëren/uploaden

en: Estonian
nl: Estisch

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Examples for any board
nl: Voorbeelden voor ieder board

en: Examples for {0}
nl: Voorbeelden voor {0}

en: Examples from Custom Libraries
nl: Voorbeelden van Custom Libraries

en: Examples from Other Libraries
nl: Voorbeelden uit Andere Bibliotheken

en: Export canceled, changes must first be saved.
nl: De export werd afgebroken, de wijzigingen moeten eerst worden opgeslagen.

en: Export compiled Binary
nl: Exporteer gecompileerd Binair bestand

en: Failed to open sketch: "{0}"
nl: Openen van schets "{0}" is mislukt

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
nl: Hernoemen mislukt van "{0}" naar "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
nl: Hernoemen schets map mislukt

en: File
nl: Bestand

en: File name {0} is invalid: ignored
nl: Het bestand {0} is niet beschikbaar: genegeerd

en: Filipino
nl: Filipijns

en: Filter your search...
nl: Filter je zoekresultaten...

en: Find
nl: Zoeken

en: Find Next
nl: Volgende zoeken

en: Find Previous
nl: Vorige zoeken

en: Find in Reference
nl: Zoeken in naslagwerk

en: Find...
nl: Zoeken...

en: Find:
nl: Zoeken:

en: Finnish
nl: Fins

en: Fix Encoding & Reload
nl: Codering herstellen en opnieuw laden

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
nl: Ga naar http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries voor meer informatie over het installeren van bibliotheken

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
nl: Een reset wordt geforceerd (met 1200bps openen/sluiten) op poort {0}

en: French
nl: Frans

en: Frequently Asked Questions
nl: Veelgestelde vragen

en: Galician
nl: Gallicisch

en: Galician (Spain)
nl: Galicisch (Spanje)

en: Georgian
nl: Georgisch

en: German
nl: Duits

en: Get Board Info
nl: Haal Board Info

en: Getting Started
nl: Aan de slag

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
nl: Globale variabelen gebruiken {0} bytes ({2}%%) van het dynamisch geheugen. Resteren {3} bytes voor lokale variabelen. Maximum is {1} bytes.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
nl: Globale variabelen gebruiken {0} bytes van het dynamisch geheugen.

en: Go to line
nl: ga naar lijn

en: Go to line...
nl: Ga naar lijn...

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Host name:
nl: Hostnaam:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
nl: U kunt beter de schets eerst opslaan
    voordat u deze probeert te hernoemen?

en: How very Borges of you
nl: 'How very Borges of you'

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: INCOMPATIBLE
nl: ONVERENIGBAAR

en: Ignore Case
nl: Hoofdletters negeren

en: Ignoring library with bad name
nl: Negeren van bibliotheek met slechte naam

en: Ignoring sketch with bad name
nl: De schets met slechte naam wordt genegeerd

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
nl: In Arduino 1.0 is de standaard bestandsextensie veranderd van .pde naar .ino. Nieuwe schetsen (inclusief die aangemaakt zijn door "Opslaan als") gebruiken de nieuwe extensie. De extensie van bestaande schetsen wordt bij opslaan aangepast. U kunt dit overigens uitschakelen in het voorkeurendialoogvenster.
     Schets opslaan en de extensie aanpassen?

en: Include Library
nl: Bibliotheek gebruiken

en: Incorrect IDE installation folder
nl: Foutieve IDE installatiemap

en: Increase Font Size
nl: Lettergrootte vergroten

en: Increase Indent
nl: Insprong vergroten

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Initializing packages...
nl: Laden van de packages...

en: Install
nl: Installeren

en: Installation completed!
nl: Installatie voltooid!

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installing boards...
nl: Boards installeren...

en: Installing library: {0}:{1}
nl: Bibliotheek installeren: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
nl: Hulpmiddelen installeren ({0}/{1})...

en: Installing...
nl: Installeren...

en: Interface scale:
nl: Interface schaal:

en: Invalid library found in {0}: {1}
nl: Ongeldige bibliotheek gevonden in {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
nl: Ongeldige citatie: afsluitend karakter [{0}] niet gevonden.

en: Invalid version {0}
nl: Ongeldige versie {0}

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Kazakh
nl: Kazachs

en: Korean
nl: Koreaans

en: Latvian
nl: Lets

en: Library Manager
nl: Bibliotheek Beheer

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
nl: Bibliotheek toegevoegd aan uw bibliotheken. Controleer het menu 'Bibliotheek gebruiken'

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
nl: Bibliotheek kan niet beide 'scr' en 'utility' mappen gebruiken. Controleer dubbel {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
nl: Bibliotheek is reeds geïnstalleerd: {0}:{1}

en: Line number:
nl: Lijn nummer:

en: Lithuaninan
nl: Litouws

en: Loading configuration...
nl: Configuratie inladen...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
nl: Op zoek naar recepten zoals {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
nl: Weinig geheugen beschikbaar, er kunnen zich stabiliteitsproblemen voordoen

en: Manage Libraries...
nl: Bibliotheken beheren...

en: Manual proxy configuration
nl: Manuele proxy configuratie

en: Message
nl: Boodschap

en: Missing '{0}' from library in {1}
nl: '{0}' ontbreekt in de bibliotheek in {1}

en: Mode not supported
nl: Modus wordt niet ondersteund

en: More
nl: Meer

en: More preferences can be edited directly in the file
nl: Meer voorkeuren kunnen rechtstreeks in het bestand worden bewerkt

en: Moving
nl: Bezig met verplaatsen

en: Multiple files not supported
nl: Meerdere bestanden worden niet ondersteund

en: Multiple libraries were found for "{0}"
nl: Meerdere bibliotheken gevonden voor "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
nl: U moet precies één schetsbestand opgeven

en: Name for new file:
nl: Naam voor het nieuwe bestand:

en: Native serial port, can't obtain info
nl: Seriële poort, info niet opvraagbaar

en: Nepali
nl: Nepalees

en: Network
nl: Netwerk

en: Network port, can't obtain info
nl: Netwerk poort, info niet opvraagbaar

en: Network ports
nl: Netwerkpoorten

en: Network upload using programmer not supported
nl: Netwerk-upload met de programmer wordt niet ondersteund

en: New
nl: Nieuw

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: Newline
nl: Nieuwe regel

en: Next Tab
nl: Volgende tabblad

en: No
nl: Nee

en: No authorization data found
nl: Geen autorisatiegegevens gevonden

en: No changes necessary for Auto Format.
nl: Geen aanpassingen noodzakelijk voor automatische opmaak.

en: No command line parameters found
nl: Geen parameters gevonden op de commandolijn

en: No compiled sketch found
nl: Geen gecompileerde schets gevonden

en: No files were added to the sketch.
nl: Er zijn geen nieuw bestanden aan de schets toegevoegd.

en: No launcher available
nl: Geen launcher beschikbaar

en: No line ending
nl: Geen regeleinde

en: No parameters
nl: Geen parameters

en: No proxy
nl: Geen proxy

en: No really, time for some fresh air for you.
nl: Nee, echt, even tijd voor een beetje frisse lucht.

en: No reference available for "{0}"
nl: Geen naslagwerk beschikbaar voor "{0}"

en: No sketch
nl: Geen schets

en: No sketchbook
nl: Geen schetsboek

en: No valid code files found
nl: Geen geldige codes gevonden

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
nl: Geen geldige hardware-definities gevonden in map {0}.

en: None
nl: Geen

en: Norwegian Bokmål
nl: Noors Bokmål

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
nl: Niet genoeg geheugen: ga naar http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size voor tips over het verkleinen van uw voetafdruk.

en: One file added to the sketch.
nl: Er is een bestand toegevoegd aan de schets.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
nl: Alleen --verify, --upload of --get-pref is ondersteund

en: Open
nl: Openen

en: Open URL
nl: URL openen

en: Open an Arduino sketch...
nl: Een Arduino-schets openen

en: Open...
nl: Openen...

en: Other
nl: Anders

en: Page Setup
nl: Pagina-instelling

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Paste
nl: Plakken

en: Persian
nl: Perzisch

en: Persian (Iran)
nl: Perzisch (Iran)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
nl: Bord {0} (package {1}) onbekend

en: Please confirm boards deletion
nl: Bevestig het verwijderen van de boards

en: Please confirm library deletion
nl: Bevestig het verwijderen van de bibliotheek

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
nl: Gelieve de SPI-bibliotheek te importeren via het menu Schets -> Bibliotheek importeren.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
nl: Importeer de Wire-bibliotheek via het menu Schets > Bibliotheek importeren

en: Please select a port to obtain board info
nl: Selecteer een poort om board info te krijgen

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
nl: Kies een programmer in het menu Hulpmiddelen->Programmer

en: Plotter not available while serial monitor is open
nl: De plotter is niet beschikbaar wanneer de seriële monitor open is

en: Polish
nl: Pools

en: Port
nl: Poort

en: Port number:
nl: Poortnummer:

en: Portugese
nl: Portugees

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Portuguese (Portugal)
nl: Portugees (Portugal)

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preparing boards...
nl: Boards voorbereiden...

en: Previous
nl: Vorige

en: Previous Tab
nl: Vorige tabblad

en: Print
nl: Afdrukken

en: Printing canceled.
nl: Afdrukken is geannuleerd.

en: Printing...
nl: Afdrukken...

en: Problem Opening Folder
nl: Probleem met het openen van de map

en: Problem Opening URL
nl: Probleem met het openen van de URL

en: Problem Setting the Platform
nl: Probleem met het instellen van het platform.

en: Problem accessing board folder /www/sd
nl: Probleem met het openen van de board-map /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
nl: Probleem met het openen van bestanden in de map "{0}"

en: Problem getting data folder
nl: Probleem met het openen van de data-map.

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
nl: Probleem bij het uploaden naar het board. Zie http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload voor suggesties.

en: Problem with rename
nl: Probleem bij het hernoemen

en: Progress {0}
nl: Voortgang: {0}

en: Quit
nl: Afsluiten

en: RETIRED
nl: AFGESCHREVEN

en: Recommended
nl: Aanbevolen

en: Redo
nl: Opnieuw doen

en: Reference
nl: Naslagwerk

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Removing library: {0}:{1}
nl: Bibliotheek verwijderen: {0}:{1}

en: Removing...
nl: Verwijderen...

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replace & Find
nl: Zoeken en vervangen

en: Replace All
nl: Alle vervangen

en: Replace the existing version of {0}?
nl: De huidige versie van {0} vervangen?

en: Replace with:
nl: Vervangen door:

en: Retired
nl: Verouderd

en: Retry the upload with another serial port?
nl: De upload opnieuw proberen met een andere seriële poort?

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Running recipe: {0}
nl: Recept uitvoeren: {0}

en: Running: {0}
nl: Uitvoeren: {0}

en: Russian
nl: Russisch

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As...
nl: Opslaan als...

en: Save Canceled.
nl: Opslaan geannuleerd.

en: Save changes to "{0}"?
nl: Gemaakte wijzigingen in "{0}" opslaan?

en: Save sketch folder as...
nl: Schetsmap opslaan als...

en: Save when verifying or uploading
nl: Opslaan bij het verifiëren of uploaden

en: Saving...
nl: Opslaan...

en: Search all Sketch Tabs
nl: Zoek in alle Schets Tabbladen

en: Select (or create new) folder for sketches...
nl: Een map voor schetsen kiezen (of aanmaken)...

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
nl: Selecteer een zipfile of een map die de bibliotheek bevat die u wilt toevoegen.

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
nl: Selecteer een afbeelding of ander data-bestand om naar uw schets te kopiëren.

en: Select new sketchbook location
nl: Kies een nieuwe schetsboeklocatie:

en: Select version
nl: Selecteer versie

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
nl: Geselecteerde board is afhankelijk van '{0}' versie (niet geïnstalleerd).

en: Selected board is not available
nl: Het geselecteerde board is niet beschikbaar

en: Selected library is not available
nl: De geselecteerde bibliotheek is niet beschikbaar

en: Send
nl: Verzenden

en: Serial Monitor
nl: Seriële monitor

en: Serial Plotter
nl: Seriële Plotter

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
nl: Seriële monitor word niet ondersteund op netwerk poorten zoals {0} voor de {1} in deze versie

en: Serial monitor not available while plotter is open
nl: Seriële monitor is niet beschikbaar wanneer de plotter open is

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
nl: Seriële poort "{0}" is niet gevonden. Hebt u de juiste gekozen in het menu Hulpmiddelen > Poort?

en: Serial port not selected.
nl: Geen seriële poort geselecteerd.

en: Serial port {0} not found.
nl: Seriële poort {0} niet gevonden.

en: Serial ports
nl: Seriële poorten

en: Setting build path to {0}
nl: Stel build path in op {0}

en: Settings
nl: Instellingen

en: Settings issues
nl: Problemen met de instellingen

en: Show Sketch Folder
nl: Schetsmap weergeven

en: Show timestamp
nl: Toon tijdstempel

en: Show verbose output during:
nl: Uitgebreide uitvoer weergeven tijdens:

en: Signal Input/Output
nl: Signaal Input/Output

en: Sketch
nl: Schets

en: Sketch Disappeared
nl: Schets is verdwenen

en: Sketch Does Not Exist
nl: De schets bestaat niet

en: Sketch is Read-Only
nl: Schets is Alleen-Lezen

en: Sketch is Untitled
nl: Schets zonder naam

en: Sketch is read-only
nl: De schets is gemarkeerd als alleen-lezen

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
nl: Schets is te groot; ga naar http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size voor tips over het verkleinen van de schets.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
nl: De schets gebruikt {0} bytes ({2}%%)  programma-opslagruimte. Maximum is {1} bytes.

en: Sketchbook
nl: Schetsboek

en: Sketchbook folder disappeared
nl: De map met schetsboeken is verdwenen

en: Sketchbook location:
nl: Schetsboeklocatie:

en: Sketchbook path not defined
nl: Geen pad gedefinieerd voor het schetsboek

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
nl: Geleverd index bestand {0} word overgeslagen, lees fout opgetreden:

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
nl: Een aantal bestanden is gemarkeerd als "alleen-lezen". 
    U moet de schets dus op een andere locatie opslaan.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
nl: Sommige bestanden zijn gemarkeerd als "alleen-lezen" .
    U moet de schets dus op een andere locatie opslaan.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
nl: Sorry, map "{0}" bestaat al.

en: Spanish
nl: Spaans

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
nl: Zip-bestand of map bevat geen geldige bibliotheek

en: Starting...
nl: Starten...

en: Sunshine
nl: Zonneschijn

en: Swedish
nl: Zweeds

en: System Default
nl: Systeemstandaard

en: Talossan
nl: Talossaans

en: Thai
nl: Thais

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
nl: De term 'BYTE' wordt niet langer ondersteund.

en: The --upload option supports only one file at a time
nl: De --upload optie ondersteunt slechts 1 bestand tegelijk

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
nl: De Client-klasse is hernoemd naar EthernetClient

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
nl: De IDE bevat een bijgewerkte package {0}, maar je gebruikt een oudere.
    Wil je {0} bijwerken?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
nl: De Server-klasse is hernoemd naar EthernetServer

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
nl: De Udp-klasse is hernoemd naar EthernetUdp

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
nl: Het huidig geselecteerde board vereist versie '{0}' welke niet is geïnstalleerd.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
nl: Het bestand {0} moet zich in een
    schetsmap met de naam "{1}" bevinden.
    Deze map aanmaken, het bestand verplaatsen en doorgaan?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
nl: Bibliotheek "{0}" kan niet worden gebruikt.
    Bibliotheeknamen mogen alleen eenvoudige letters en cijfers bevatten.
    (Alleen ASCII en geen spaties en een naam mag niet met een cijfer beginnen)

en: The main file cannot use an extension
nl: Het hoofdbestand kan geen extensie gebruiken

en: The name cannot start with a period.
nl: De naam mag niet met een punt beginnen.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
nl: De geselecteerde schets bestaat niet meer.
    U moet Arduino opnieuw starten om het
    schetsboek-menu bij te werken.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
nl: Schets "{0}" kan niet worden gebruikt.
    De namen van schetsen mogen alleen eenvoudige letters en cijfers bevatten.
    (Alleen ASCII en geen spaties en een naam mag niet met een cijfer beginnen).
    Vermijd deze boodschap door de schets te verwijderen uit 
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
nl: De schets bevat al een bestand met de naam "{0}"

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
nl: De map met schetsen is verdwenen.
    Er wordt geprobeerd opnieuw op dezelfde locatie op te slaan,
    maar alles behalve de code zal verloren zijn.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
nl: De schetsnaam moest aangepast worden.
    Schetsnamen moeten starten met een cijfer of nummer, gevolgd door cijfers, 
    letters, koppeltekens, punten en underscores. Maximum 63 tekens.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
nl: De schetsboekmap bestaat niet meer.
    Arduino zal overschakelen naar de standaard schetsboeklocatie,
    en, indien nodig,  een nieuwe schetsboekmap aanmaken.
    Arduino zal daarna ophouden over zichzelf te
    praten in de derde persoon.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
nl: De map voor uw schetsboek bevat uw kopie van de IDE.
    Gelieve een andere map te kiezen voor uw schetsboek.

en: Theme:
nl: Thema:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
nl: Deze bibliotheek word niet genoemd in Bibliotheek Beheer. Je kan niet opnieuw installeren vanaf daar. Weet je zeker dat je deze wilt verwijderen?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
nl: Dit rapport zou meer informatie bevatten met
    "Uitgebreide uitvoer weergeven tijden compilatie"
    optie aan in Bestand -> Voorkeuren.

en: Time for a Break
nl: Tijd voor een pauze

en: Tool {0} is not available for your operating system.
nl: Hulpmiddel {0} is niet beschikbaar voor uw besturingssysteem.

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Troubleshooting
nl: Problemen oplossen

en: Turkish
nl: Turks

en: Type board password to access its console
nl: Typ het wachtwoord van het board voor toegang tot de console

en: Type board password to upload a new sketch
nl: Typ het wachtwoord van het board om een nieuwe schets te uploaden

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Unable to connect to {0}
nl: Onmogelijk om te verbinden met {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
nl: Geen verbinding: gebruikt de schets de bridge?

en: Unable to connect: retrying
nl: Niet verbonden: nieuwe poging

en: Unable to connect: wrong password?
nl: Geen verbinding: verkeerde wachtwoord?

en: Unable to find {0} in {1}
nl: Kan {0} niet vinden in {1}

en: Unable to open serial monitor
nl: De seriële monitor kan niet geopend worden

en: Unable to open serial plotter
nl: Kan seriële plotter niet openen

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
nl: Kan Arduino.cc niet bereiken, mogelijk door problemen met het netwerk.

en: Uncategorized
nl: Geen categorie

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Unhandled type {0} in context key {1}
nl: Niet ondersteund type {0} in omgevingsvariabele {1}

en: Unknown board
nl: Onbekend board

en: Unknown sketch file extension: {0}
nl: Onbekende extensie voor schetsbestand: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
nl: Onbekend platform, geen launcher beschikbaar.
    Om het openen van URLs of mappen mogelijk te maken:
    voeg een regel  "launcher=/pad/naar/app" toe aan preferences.txt

en: Updatable
nl: Bij te werken

en: Update
nl: Updaten

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
nl: Bij het opslaan de schetsbestanden aanpassen aan de nieuwe extensie (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
nl: Er is een update beschikbaar voor enkele van je {0}borden{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
nl: Er is een update beschikbaar voor enkele van je {0}boarden{1} en {2}bibliotheken{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
nl: Er is een update beschikbaar voor enkele van je {0}bibliotheken{1}

en: Updating list of installed libraries
nl: Lijst van geïnstalleerde bibliotheken bijwerken

en: Upload
nl: Uploaden

en: Upload Using Programmer
nl: Uploaden met programmer

en: Upload any sketch to obtain it
nl: Upload een schets om dit te bewerkstelligen

en: Upload canceled.
nl: Uploaden geannuleerd.

en: Upload cancelled
nl: Uploaden geannuleerd

en: Uploading to I/O Board...
nl: Bezig met uploaden naar I/O-board...

en: Uploading...
nl: Bezig met uploaden...

en: Use Selection For Find
nl: Selectie gebruiken voor zoekactie

en: Use external editor
nl: Externe editor gebruiken

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
nl: Bibliotheek {0} op versie {1} in map: {2} {3} wordt gebruikt

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
nl: Bibliotheek {0} in map: {1} {2} wordt gebruikt

en: Using previously compiled file: {0}
nl: Vorige gecompileerde bestand {0} wordt gebruikt.

en: Verify
nl: Verifiëren

en: Verify code after upload
nl: Code na uploaden verifiëren

en: Verify/Compile
nl: Verifiëren/Compileren

en: Verifying and uploading...
nl: Verifiëren en uploaden...

en: Verifying archive integrity...
nl: Integriteit van het archief verifiëren...

en: Verifying...
nl: Verifiëren...

en: Version <b>{0}</b>
nl: Versie <b>{0}</b>

en: Version unknown
nl: Versie onbekend

en: Version {0}
nl: Versie {0}

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Visit Arduino.cc
nl: Bezoek Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
nl: WAARSCHUWING: Categorie '{0}' in bibliotheek {1} is niet geldig. Wordt gewijzigd naar '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
nl: WAARSCHUWING: Foutieve map {0} in bibliotheek '{1}'

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
nl: WAARSCHUWING: bibliotheek {0} beweert te werken onder architectuur {1} en kan incompatible zijn met uw huidige board dat werkt onder architectuur {2}.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
nl: Waarschuwing: Deze versie kan schetsen niet exporteren. Overweeg te upgraden of spreek de maker aan

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
nl: Waarschuwing: bestand {0} verwijst naar een absoluut pad {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
nl: Waarschuwing: niet-vertrouwde bijdragen worden geforceerd vertrouwd

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
nl: Waarschuwing: uitvoering van het script ({0}) wordt geforceerd

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
nl: Waarschuwing: niet-vertrouwde bijdrage, uitvoering van het script ({0}) wordt overgeslaan

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
nl: Waarschuwing: platform.txt van versie '{0}' bevat verouderde {1}, automatisch geconverteerd naar {2}. Overweeg deze versie te vernieuwen.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
nl: Waarschuwing: platform.txt van versie '{0}' mist eigenschap '{1}', gebruikt nu standaard waarde '{2}'. Overweeg deze versie te vernieuwen.

en: Western Frisian
nl: Fries

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
nl: Wire.receive() is hernoemd naar Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
nl: Wire.send() is hernoemd naar Wire.write().

en: Wrap Around
nl: Automatische terugloop

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
nl: Verkeerde microcontroller gevonden. Hebt u het correcte board geselecteerd in het menu Hulpmiddelen > Board?

en: Yes
nl: Ja

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
nl: Het is niet mogelijk een map te importeren die je schetsboek bevat

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
nl: U kunt een schets niet opslaan in een map
    binnen zichzelf. Dit zou eindeloos doorgaan.

en: You forgot your sketchbook
nl: U vergeet uw schetsboek

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
nl: Er zijn nog niet opgeslagen wijzigingen!
    Alle schetsen moeten zijn opgeslagen om deze optie aan te zetten.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
nl: U hebt {0} ingedrukt, maar er is niets verstuurd. Moet u een regeleinde toevoegen?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
nl: U hebt voor vandaag de limiet bereikt voor het automatisch
    benoemen van nieuwe schetsen.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
nl: Uw kopie van de IDE bevindt zich in een submap van de map met instellingen.
    Gelieve de IDE naar een andere map te verplaatsen.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
nl: Uw kopie van de IDE bevindt zich in een submap van de map met je schetsboek.
    Gelieve de IDE naar een andere map te verplaatsen.

en: ZIP files or folders
nl: ZIP-bestanden of -mappen

en: Zip doesn't contain a library
nl: Het Zip-bestand bevat geen bibliotheek

en: ".{0}" is not a valid extension.
nl: ".{0}" is geen geldige extensie.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
nl: "{0}" bevat niet herkende tekens. Als deze code gemaakt was met een oudere versie Arduino, zou je 'Hulpmiddelen -> Codering herstellen en opnieuw laden' kunnen gebruiken om de schets UTF-8 te laten gebruiken. Zo niet, dan moet je de niet herkende tekens vervangen om van deze waarschuwing af te komen.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
nl: 
    Vanaf Arduino 0019 is de Ethernet-bibliotheek afhankelijk van de SPI-bibliotheek.
    Het lijkt alsof u deze gebruikt of een andere bibliotheek die afhankelijk is van de SPI-bibliotheek.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 wordt de term 'BYTE' niet langer ondersteund.
    Gebruik in plaats daarvan Serial.write().

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 is de Client-klasse in de Ethernet-bibliotheek hernoemd naar EthernetClient

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 is de Server-klasse in de Ethernet-bibliotheek hernoemd naar EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 is de Udp-klasse in de Ethernet-bibliotheek hernoemd naar EthernetUdp

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 is de Wire.receive() functie hernoemd naar Wire.read() voor consistentie met andere bibliotheken.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
nl: 
    Vanaf Arduino 1.0 is de Wire.send() functie hernoemd naar Wire.write() voor consistentie met andere bibliotheken.

en: compilation
nl: compilatie

en: connected!
nl: verbonden!

en: ignoring invalid font size {0}
nl: Ongeldige lettertypegrootte {0} wordt genegeerd

en: name is null
nl: naam is leeg

en: serialMenu is null
nl: serialMenu is leeg

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
nl: de geselecteerde seriële poort {0} bestaat niet of uw board is niet aangesloten.

en: unknown option: {0}
nl: onbekende optie: {0}

en: upload
nl: uploaden

en: version <b>{0}</b>
nl: versie <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
nl: Verificatie van bestandshandtekening mislukt: {0}

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
nl: Verificatie van bestandshandtekening mislukt: {0}. Bestand genegeerd.

en: {0} files added to the sketch.
nl: {0} bestanden zijn toegevoegd aan de schets.

en: {0} libraries
nl: {0} bibliotheken

en: {0} must be a folder
nl: {0} moet een map zijn

en: {0} on {1}
nl: {0} op {1}

en: {0} pattern is missing
nl: Onbestaand patroon: {0}

en: {0} returned {1}
nl: {0} antwoordde {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
nl: {0}: Ongeldig argument voor --pref. Het moet de vorm "pref=waarde" hebben.

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
nl: {0}: Ongeldige board naam. Het moet de vorm "package:arch:board" of "package:arch:board:options" hebben.

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
nl: {0}: Ongeldige optie voor board "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
nl: {0}: Ongeldige optie. Het moet de vorm "name=waarde" hebben.

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
nl: {0}:Ongeldige waarde voor optie "{1}" voor bord "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
nl: {0}: Onbekende architectuur

en: {0}: Unknown board
nl: {0}: Onbekend board

en: {0}: Unknown package
nl: {0}: Onbekend package

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
nl: {0}Installeer package{1} om je {2} board te gebruiken
