Arduino IDE 1.5 - en to pl translation catalogue (595 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
pl: (wymagany restart Arduino)

en:  Not used: {0}
pl: Niewykorzystane: {0}

en:  Used: {0}
pl: Wykorzystane: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
pl: Nie znalezione 'Keyboard'. Czy twój szkic zawiera linię '#include <Keyboard.h>' ?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
pl: Nie znaleziono 'Mouse'. Czy twój szkic zawiera linię '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
pl: Folder 'arch' nie jest już obsługiwany! Więcej informacji pod adresem http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
pl: (edytuj tylko kiedy Arduino nie pracuje)

en: (legacy)
pl: (przestarzałe)

en: --curdir no longer supported
pl: --curdir nie jest dłużej wspierane

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
pl: --verbose, --verbose-upload i --verbose-build mogą być użyte tylko z --verify lub --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
pl: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Czy chcesz zapisać zmiany tego szkicu<BR>przed zamknięciem?</b><p>Jeśli nie zapiszesz, zmiany przepadną.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
pl: Folder o nazwie "{0}" już istnieje. Nie można otworzyć szkicu.

en: A library named {0} already exists
pl: Biblioteka {0} już istnieje

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
pl: Nowa wersja Arduino jest dostępna,
    czy chciałbyś odwiedzić stronę pobierania Arduino?

en: A newer {0} package is available
pl: Nowsza wersja pakietu {0} jest dostępna

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
pl: Folder w twoim szkicowniku nie jest prawidłową biblioteką

en: About Arduino
pl: O Arduino

en: Acoli
pl: aczoli

en: Add .ZIP Library...
pl: Dodaj bibliotekę .ZIP...

en: Add File...
pl: Dodaj plik...

en: Additional Boards Manager URLs
pl: Dodatkowe adresy URL do menedżera płytek

en: Additional Boards Manager URLs:
pl: Dodatkowe adresy URL do menedżera płytek:

en: Afrikaans
pl: afrikaans

en: Aggressively cache compiled core
pl: Agresywnie wrzucaj rdzeń do pamięci podręcznej

en: Albanian
pl: albański

en: All
pl: Wszystko

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
pl: Napotkano błąd przy próbie naprawy pliku kodowania.
    Nie próbuj zapisać szkicu ponieważ może nadpisać
    starą wersję. Użyj Otwórz do ponownego otwarcia szkicu i spróbuj ponownie.

en: An error occurred while updating libraries index!
pl: Wystąpił błąd podczas aktualizowania indeksu bibliotek.

en: An error occurred while uploading the sketch
pl: Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd

en: An error occurred while verifying the sketch
pl: Podczas weryfikacji szkicu wystąpił błąd

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
pl: Podczas weryfikacji/ładowania szkicu wystąpił błąd

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby wgrania
    kodu specyficznego dla platformy twojej maszyny.

en: Arabic
pl: arabski

en: Aragonese
pl: aragoński

en: Archive Sketch
pl: Archiwizuj szkic

en: Archive sketch as:
pl: Archiwizuj szkic jako:

en: Archive sketch canceled.
pl: Archiwizacja szkicu anulowana

en: Archiving built core (caching) in: {0}
pl: Archiwizowanie budowanego rdzenia (buforowanie) w: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
pl: Archiwizacja szkicu została anulowana ponieważ
    szkic nie zapisał się prawidłowo.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
pl: Płytki Arduino ARM (32-bit)

en: Arduino AVR Boards
pl: Płytki Arduino AVR

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
pl: Arduino może otwierać tylko swoje pliki
    i inne pliki z rozszerzeniami .ino lub .pde

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
pl: Arduino nie może wystartować ponieważ nie można
    utworzyć folderu do zapisu twoich ustawień.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
pl: Arduino nie może wystartować ponieważ nie można
    utworzyć folderu do zapisu twojego szkicownika.

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
pl: Czy jesteś pewien że chcesz usunąć "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
pl: Czy jesteś pewien że chcesz usunąć ten szkic?

en: Argument required for --board
pl: Wymagany argument dla --board

en: Argument required for --port
pl: Wymagany argument dla --port

en: Argument required for --pref
pl: Wymagany argument dla --pref

en: Argument required for --preferences-file
pl: Wymagany argument dla --preferences-file

en: Argument required for {0}
pl: Wymagany argument dla {0}

en: Armenian
pl: ormiański

en: Asturian
pl: asturyjski

en: Authorization required
pl: Wymagana autoryzacja

en: Auto Format
pl: Automatyczne formatowanie

en: Auto Format finished.
pl: Automatyczny format zakończony.

en: Auto-detect proxy settings
pl: Automatyczne wykrycie ustawień pośrednika

en: Automatic
pl: automatyczne

en: Automatic proxy configuration URL:
pl: Adres automatycznej konfiguracji pośrednika:

en: Bad error line: {0}
pl: Błąd w lini: {0}

en: Bad file selected
pl: Wybrano zły plik

en: Basque
pl: baskijski

en: Belarusian
pl: białoruski

en: Board
pl: Płytka

en: Board Info
pl: Informacja o płytce

en: Board at {0} is not available
pl: Płytka na porcie {0} jest niedostępna.

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
pl: Nieznana płytka {0} (platforma {1}, pakiet {2})

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
pl: Płytka {0}:{1}:{2} nie definiuje ustawienia ''build.board''. Automatyczne ustawienie: {3}

en: Board:
pl: Płytka:

en: Boards Manager
pl: Menedżer płytek

en: Boards Manager...
pl: Menedżer płytek...

en: Boards included in this package:
pl: Płytki dołączone w tej paczce:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
pl: Podany nieistniejący plik programu rozruchowego: {0}

en: Bosnian
pl: bośniacki

en: Both NL & CR
pl: Zarówno NL, jak i CR

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Build options changed, rebuilding all
pl: Opcje projektu zmienione, przeładuj całość

en: Built-in Examples
pl: Wbudowane przykłady

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Burmese (Myanmar)
pl: birmański

en: Burn Bootloader
pl: Wypal bootloader

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
pl: Wgrywanie bootloadera do płytki I/O (może to zając kilka minut)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
pl: CRC nie zgadza się, plik jest uszkodzony. To może być chwilowy problem, proszę spróbować później.

en: Can only pass one of: {0}
pl: Można przekazać tylko jeden z: {0}

en: Can't enable external editor
pl: Nie można włączyć zewnętrznego edytora

en: Can't find the sketch in the specified path
pl: Nie można znaleźć szkicu we wskazanej ścieżce

en: Canadian French
pl: francuski (Kanada)

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot specify any sketch files
pl: Nie można określić żadnego pliku szkicu

en: Carriage return
pl: powrót karetki

en: Catalan
pl: kataloński

en: Check for updates on startup
pl: Sprawdź aktualizację przy starcie

en: Chinese (China)
pl: chiński (Chiny)

en: Chinese (Taiwan)
pl: chiński (Tajwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
pl: chiński (Tajwan) (Big5)

en: Clear output
pl: Wyczyść okno

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
pl: Sprawdź listę nieoficjalnych adresów URL płytek

en: Close
pl: Zamknij

en: Comment/Uncomment
pl: Komentuj/Odkomentuj

en: Communication
pl: Komunikacja

en: Compiler warnings:
pl: Ostrzeżenia kompilatora:

en: Compiling sketch...
pl: Kompilowanie szkicu...

en: Contributed
pl: Własne

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy as HTML
pl: Kopia jako HTML

en: Copy error messages
pl: Kopiuj opis błędów

en: Copy for Forum
pl: Kopia dla Forum

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
pl: Nie można dodać '{0}'' do szkicu.

en: Could not copy to a proper location.
pl: Nie można skopiować to odpowiedniej lokalizacji.

en: Could not create directory "{0}"
pl: Nie można utworzyć folderu "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
pl: Nie można utworzyć folderu szkicu.

en: Could not create the sketch.
pl: Nie można utworzyć szkicu.

en: Could not delete "{0}".
pl: Nie można usunąć "{0}".

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
pl: Nie można usunąć istniejącego pliku '{0}''.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
pl: Nie można odnaleźć boards.txt w {0}. Czy jest to pre-1.5?

en: Could not find tool {0}
pl: Nie można znaleźć narzędzia {0}

en: Could not find tool {0} from package {1}
pl: Nie można znaleźć narzędzia {0} z pakietu {1}

en: Could not open the URL
    {0}
pl: Nie można otworzyć adresu
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
pl: Nie można otworzyć folderu
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
pl: Nie można poprawnie zapisać szkicu. Możesz być w kropce
    i możliwe że to odpowiedni czas na skopiowanie kodu i wklejenie go do innego edytora.

en: Could not re-save sketch
pl: Nie można ponownie zapisać szkicu

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
pl: Nie można odczytać ustawień schematu kolorów.
    Musisz przeinstalować Arduino.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
pl: Nie można odczytać domyślnych ustawień.
    Musisz przeinstalować Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
pl: Nie można usunąć starej wersji {0}

en: Could not replace {0}
pl: Nie można zastąpić {0}

en: Could not write preferences file: {0}
pl: Nie można zapisać pliku preferencji: {0}

en: Couldn't archive sketch
pl: Nie można zaarchiwizować szkicu

en: Couldn't determine program size: {0}
pl: Nie można określić wielkości programu: {0}

en: Couldn't do it
pl: Nie można tego zrobić

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
pl: Nie można znaleźć płytki na wybranym porcie. Sprawdź czy wybrałeś odpowiedni port. Jeśli port jest poprawny spróbuj nacisnąć przycisk reset zaraz po zainicjowaniu wgrywania.

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Cut
pl: Wytnij

en: Czech (Czech Republic)
pl: czeski (Republika Czeska)

en: Danish (Denmark)
pl: duński (Dania)

en: Data Processing
pl: Przetwarzanie danych

en: Data Storage
pl: Przechowywanie danych

en: Decrease Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

en: Default
pl: Domyślne

en: Default theme
pl: Motyw domyślny

en: Delete
pl: Usuń

en: Device Control
pl: Kontrolowanie urządzeń

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
pl: Urządzenie nie odpowiada, sprawdź czy został wybrany właściwy port szeregowy lub zresetuj płytkę tuż przed eksportem

en: Discard all changes and reload sketch?
pl: Porzucić zmiany i przeładować szkic?

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display line numbers
pl: Wyświetl numery lini

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
pl: Czy chcesz usunąć {0}?
    Jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł więcej użyć {0}.

en: Don't Save
pl: Nie zapisuj

en: Done Saving.
pl: Skończono zapis.

en: Done burning bootloader.
pl: Skończone wgrywanie bootloadera.

en: Done compiling
pl: Kompilacja zakończona

en: Done compiling.
pl: Kompilacja zakończona.

en: Done printing.
pl: Drukowanie skończone.

en: Done uploading
pl: Ładowanie zakończone

en: Done uploading.
pl: Ładowanie zakończone.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
pl: Pobrano {0} kB z {1} kB.

en: Downloading boards definitions.
pl: Ładowanie definicji płytek.

en: Downloading libraries index...
pl: Pobieranie indeksu bibliotek...

en: Downloading library: {0}
pl: Pobieranie biblioteki: {0}

en: Downloading platforms index...
pl: Pobieranie indeksu platform

en: Downloading tools ({0}/{1}).
pl: Pobieranie narzędzi ({0}/{1}).

en: Dutch
pl: holenderski

en: Dutch (Netherlands)
pl: holenderski (Holandia)

en: Edison Help
pl: Pomoc dla Edisona

en: Edit
pl: Edytuj

en: Editor font size:
pl: Rozmiar czcionki edytora:

en: Editor language:
pl: Język edytora:

en: Enable Code Folding
pl: Włącz zawijanie tekstu

en: English
pl: angielski

en: English (United Kingdom)
pl: angielski (Wielka Brytania)

en: Enter a comma separated list of urls
pl: Wpisz przecinek pomiędzy adresami

en: Enter additional URLs, one for each row
pl: Wpisz dodatkowy URL, jeden w każdej linii

en: Environment
pl: Środowisko

en: Error
pl: Błąd

en: Error adding file
pl: Błąd przy dodawaniu pliku

en: Error compiling for board {0}.
pl: Błąd kompilacji dla płytki {0}.

en: Error compiling.
pl: Błąd kompilacji.

en: Error downloading {0}
pl: Błąd pobierania {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
pl: Błąd w dostępie do folderu danych Arduino.

en: Error inside Serial.{0}()
pl: Błąd w funkcji Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
pl: Błąd ładowania motywu {0}: {1}

en: Error loading {0}
pl: Błąd ładowania {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
pl: Błąd otwarcia portu szeregowego ''{0}''.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
pl: Błąd otwierania portu szeregowego ''{0}''. Spróbuj sprawdzić w dokumentacji na http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
pl: Błąd przy analizie indeksu bibliotek: {0}
    Spróbuj otworzyć Menedżera Bibliotek aby uaktualnić indeks bibliotek.

en: Error reading libraries index: {0}
pl: Błąd odczytu indeksu bibliotek: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
pl: Błąd odczytu katalogu z indeksami pakietów: {0}
    (może problem z uprawnieniami?)

en: Error reading preferences
pl: Błąd przy czytaniu ustawień

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
pl: Błąd przy odczycie pliku ustawień. Usuń (lub przesuń)
    {0} i zrestartuj Arduino

en: Error running post install script
pl: Błąd uruchamiania skryptu poinstalacyjnego.

en: Error starting discovery method:
pl: Błąd przy włączaniu metody wykrywania wyjścia:

en: Error touching serial port ''{0}''.
pl: Błąd dotknięcia portu szeregowego ''{0}''.

en: Error while burning bootloader.
pl: Błąd przy wgrywaniu bootloadera.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
pl: Błąd przy wgrywaniu bootloadera: brak '{0}' parametru konfiguracji

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
pl: Błąd przy wgrywaniu bootloadera: proszę wybrać port szeregowy.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
pl: Błąd kompilacji: brak '{0}' parametru konfiguracji

en: Error while printing.
pl: Błąd wydruku.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
pl: Błąd podczas ustawiania parametrów portu szeregowego: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
pl: Błąd przy wgrywaniu

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
pl: Błąd przy wgrywaniu; brak '{0}' parametru konfiguracji

en: Error while verifying
pl: Błąd przy weryfikacji

en: Error while verifying/uploading
pl: Błąd przy weryfikacji/wgrywaniu

en: Estonian
pl: estoński

en: Examples
pl: Przykłady

en: Examples for any board
pl: Przykłady dla dowolnej płytki

en: Examples for {0}
pl: Przykłady dla {0}

en: Examples from Custom Libraries
pl: Przykłady z niestandardowych bibliotek

en: Examples from Other Libraries
pl: Przykłady z innych bibliotek

en: Export canceled, changes must first be saved.
pl: Eksport został anulowany, najpierw trzeba zachować zmiany.

en: Export compiled Binary
pl: Eksport skompilowanego programu

en: Failed to open sketch: "{0}"
pl: Nie udało się odczytać szkicu: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
pl: Nie udało się zmienić nazwy z "{0}" na "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
pl: Nie udało się zmienić nazwy folderu szkicu

en: File
pl: Plik

en: File name {0} is invalid: ignored
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku: {0}; zignorowano.

en: Filipino
pl: filipiński

en: Filter your search...
pl: Filtruj wyniki wyszukiwania...

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Next
pl: Szukaj następny

en: Find Previous
pl: Szukaj poprzedni

en: Find in Reference
pl: Szukaj w referencjach

en: Find...
pl: Szukaj...

en: Find:
pl: Szukaj:

en: Finnish
pl: fiński

en: Fix Encoding & Reload
pl: Popraw kodowanie i przeładuj

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
pl: Informacje na temat instalacji bibliotek: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
pl: Wymuszam reset używając 1200bps otwórz/zamknij na porcie {0}

en: French
pl: francuski

en: Frequently Asked Questions
pl: Często zadawane pytania

en: Galician
pl: galicyjski

en: Galician (Spain)
pl: galicyjski (Hiszpania)

en: Galileo Help
pl: Pomoc dla Galileo

en: Georgian
pl: gruziński

en: German
pl: niemiecki

en: Get Board Info
pl: Pobierz informacje o płytce

en: Getting Started
pl: Samouczek

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
pl: Zmienne globalne używają {0} bajtów ({2}%%) pamięci dynamicznej, pozostawiając {3} bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to {1} bajtów.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
pl: Zmienne globalne używają {0} bajtów pamięci dynamicznej.

en: Go to line
pl: Idź do linii

en: Go to line...
pl: Idź do linii...

en: Greek
pl: grecki

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Help
pl: Pomoc

en: Hindi
pl: hindi

en: Host name:
pl: Nazwa komputera:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
pl: Co powiesz na zapisanie szkicu
    przed próbą zmiany nazwy?

en: How very Borges of you
pl: Jesteś na kompletnie złej drodze

en: Hungarian
pl: węgierski

en: INCOMPATIBLE
pl: NIEZGODNY

en: Ignore Case
pl: Zignoruj przypadek

en: Ignoring library with bad name
pl: Ignorowanie biblioteki z błędną nazwą

en: Ignoring sketch with bad name
pl: Ignoruj szkic ze złą nazwą

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
pl: W Arduino 1.0 domyślne rozszerzenie pliku zmieniło się
    z .pde na .ino. Nowe szkice (włącznie z tymi utworzonymi przy
    pomocy "Zapisz jako") będą używać nowego rozszerzenia. Rozszerzenie istniejących szkiców będzie uaktualnione przy zapisie, ale możesz
    wyłączyć to w Preferencjach.
    
    Zapisać szkic i zaktualizować rozszerzenie?

en: Include Library
pl: Dołącz bibliotekę

en: Incorrect IDE installation folder
pl: Nieprawidłowy folder instalacji środowiska

en: Increase Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Increase Indent
pl: Powiększ wcięcie

en: Indonesian
pl: indonezyjski

en: Initializing packages...
pl: Inicjowanie pakietów...

en: Install
pl: Instaluj

en: Installation completed!
pl: Instalacja zakończona!

en: Installed
pl: Zainstalowany

en: Installing boards...
pl: Instalowanie płytek...

en: Installing library: {0}:{1}
pl: Instalowanie biblioteki: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
pl: Instalowanie narzędzi ({0}/{1})...

en: Installing...
pl: Instalowanie...

en: Interface scale:
pl: Powiększenie interfejsu

en: Invalid library found in {0}: {1}
pl: Błędna biblioteka znaleziona w {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
pl: Nieprawidłowe cytowanie: nie znaleziono zamykającego znaku [{0}].

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
pl: Nieprawidłowa wersja '{0}' dla biblioteki w: {1}

en: Invalid version {0}
pl: Błędna wersja {0}

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Kazakh
pl: kazachski

en: Korean
pl: koreański

en: Latvian
pl: łotewski

en: Library Manager
pl: Menedżer bibliotek

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
pl: Biblioteka została dodana do bibliotek. Sprawdź menu "Załącz biblioteki"

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
pl: Biblioteka nie może jednocześnie używać folderów 'src' oraz 'utility'. Sprawdź ponownie {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
pl: Biblioteka jest już zainstalowana: {0}:{1}

en: Line number:
pl: Numer linii:

en: Lithuaninan
pl: litewski

en: Loading configuration...
pl: Ładowanie konfiguracji...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
pl: Poszukiwanie przepisów typu {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
pl: Niski poziom dostępnej pamięci, mogą wystąpić problemy ze stabilnością.

en: Manage Libraries...
pl: Zarządzaj bibliotekami...

en: Manual proxy configuration
pl: Ręczna konfiguracji pośrednika

en: Marathi
pl: marathi

en: Message
pl: Wiadomości

en: Missing '{0}' from library in {1}
pl: Brakuje '{0}' z biblioteki w {1}

en: Mode not supported
pl: Tryb nie wspierany

en: More
pl: Więcej

en: More preferences can be edited directly in the file
pl: Więcej preferencji może być edytowanych bezpośrednio w pliku

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Multiple files not supported
pl: Brak obsługi wielu plików

en: Multiple libraries were found for "{0}"
pl: Znaleziono wiele bibliotek w "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
pl: Musisz wskazać dokładnie jeden plik szkicu

en: Name for new file:
pl: Nazwa dla nowego pliku:

en: Native serial port, can't obtain info
pl: Natywny port szeregowy, nie można uzyskać informacji

en: Nepali
pl: nepalski

en: Network
pl: Sieć

en: Network port, can't obtain info
pl: Port sieciowy, nie można uzyskać informacji

en: Network ports
pl: Porty sieciowe

en: Network upload using programmer not supported
pl: Sieciowe wgrywanie przy użyciu programatora jest niewspierane

en: New
pl: Nowy

en: New Tab
pl: Nowa zakładka

en: Newline
pl: Nowa linia

en: Next Tab
pl: Następna zakładka

en: No
pl: Nie

en: No authorization data found
pl: Nie znaleziono autoryzowanych danych

en: No changes necessary for Auto Format.
pl: Brak zmian potrzebnych do Auto Formatu.

en: No command line parameters found
pl: Nie znaleziono parametrów linii poleceń

en: No compiled sketch found
pl: Nie znaleziono skompilowanego szkicu

en: No files were added to the sketch.
pl: Żadne pliki nie były dodane do szkicu.

en: No launcher available
pl: Brak dostępnego launchera

en: No line ending
pl: Brak zakończenia lini

en: No parameters
pl: Brak parametrów

en: No proxy
pl: Bez pośrednika

en: No really, time for some fresh air for you.
pl: Nie, na serio, pora wyjść na świeże powietrze.

en: No reference available for "{0}"
pl: Brak referencji dostępnych dla "{0}"

en: No sketch
pl: Brak szkicu

en: No sketchbook
pl: Brak szkicownika

en: No valid code files found
pl: Nie znaleziono poprawnych plików z kodem

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
pl: Niepoprawne definicje sprzętowe wykryte w folderze {0}.

en: None
pl: Brak

en: Norwegian Bokmål
pl: norweski bokmål

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
pl: Niewystarczająca ilość pamięci; sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size w poszukiwaniu rozwiązania problemu

en: One file added to the sketch.
pl: Jeden plik dodany do szkicu.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
pl: Wspierane jest tylko --verify, --upload i --get-pref

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Recent
pl: Otwórz ostatnie

en: Open URL
pl: Otwórz URL

en: Open an Arduino sketch...
pl: Otwórz szkic Arduino...

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Other
pl: Inne

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Partner
pl: Partnerzy

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste
pl: Wklej

en: Persian
pl: perski

en: Persian (Iran)
pl: perski (Iran)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
pl: Nieznana platforma {0} (pakiet {1})

en: Please confirm boards deletion
pl: Proszę potwierdź usunięcie płytki

en: Please confirm library deletion
pl: Proszę potwierdź usunięcie biblioteki

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
pl: Proszę dołączyć bibliotekę SPI z menu Szkic > Dołącz bibliotekę.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
pl: Proszę dołączyć bibliotekę Wire z menu Szkic > Dołącz bibliotekę.

en: Please select a port to obtain board info
pl: Aby uzyskać informacje o płytce, proszę wybrać port

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
pl: Wybierz programator z Narzędzia -> Menu programatora

en: Plotter not available while serial monitor is open
pl: Kreślarka jest niedostępna, gdy monitor portu szeregowego jest już otwarty

en: Polish
pl: polski

en: Port number:
pl: Numer portu:

en: Portugese
pl: portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: portugalski (Portugalia)

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preparing boards...
pl: Przygotowywanie płytek

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Previous Tab
pl: Poprzednia zakładka

en: Print
pl: Drukuj

en: Printing canceled.
pl: Wydruk anulowany.

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Problem Opening Folder
pl: Problem z otwarciem folderu

en: Problem Opening URL
pl: Problem z otwarciem adresu

en: Problem Setting the Platform
pl: Problem z ustawieniem platformy.

en: Problem accessing board folder /www/sd
pl: Problem z dostępem do folderu płytki /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
pl: Problem z dostępem do plików w folderze "{0}"

en: Problem getting data folder
pl: Problem z dostępem do folderu danych

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
pl: Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.

en: Problem with rename
pl: Problem z zmianą nazwy

en: Processor
pl: Procesor

en: Programmer
pl: Programator

en: Progress {0}
pl: Postęp {0}

en: Quit
pl: Wyjdź

en: RETIRED
pl: WYCOFANE

en: Recommended
pl: Polecane

en: Redo
pl: Ponów

en: Reference
pl: Referencje

en: Remove
pl: Usuń

en: Removing library: {0}:{1}
pl: Usuwanie biblioteki: {0}:{1}

en: Removing...
pl: Usuwanie...

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace & Find
pl: Zastąp i znajdź

en: Replace All
pl: Zastąp wszystykie

en: Replace the existing version of {0}?
pl: Zastąpić istniejąca wersję {0}?

en: Replace with:
pl: Zastąp:

en: Retired
pl: Wycofane

en: Retry the upload with another serial port?
pl: Powtórzyć wgrywanie na innym porcie szeregowym?

en: Romanian
pl: rumuński

en: Running recipe: {0}
pl: Uruchomiony przepis: {0}

en: Running: {0}
pl: Uruchomiony: {0}

en: Russian
pl: rosyjski

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save Canceled.
pl: Zapis anulowany.

en: Save changes to "{0}"?
pl: Zapisać zmiany do "{0}"?

en: Save sketch folder as...
pl: Zapisz folder szkicu jako...

en: Save when verifying or uploading
pl: Zapisuj przy weryfikacji lub ładowaniu

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Search all Sketch Tabs
pl: Przeszukaj szkice

en: Select (or create new) folder for sketches...
pl: Wybierz (lub utwórz nowy) folder dla szkiców...

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
pl: Wybierz plik zip lub folder zawierający bibliotekę, którą chciałbyś dodać

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
pl: Wybierz obraz lub inny plik do skopiowania do szkicu

en: Select new sketchbook location
pl: Wybierz nową lokalizację szkicownika

en: Select version
pl: Wybierz wersję

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
pl: Wybrana płyta jest zależna od '{0}' rdzenia (nie zainstalowany).

en: Selected board is not available
pl: Wybrana płytka nie jest dostępna

en: Selected library is not available
pl: Wybrana biblioteka nie jest dostępna

en: Send
pl: Wyślij

en: Sensors
pl: Sensory

en: Serial Monitor
pl: Monitor portu szeregowego

en: Serial Plotter
pl: Kreślarka

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
pl: Monitor portu szeregowego nie jest wspierany na portach sieciowych takich jak: {0} dla {1} w tym wydaniu

en: Serial monitor not available while plotter is open
pl: Monitor portu szeregowego jest niedostępny, gdy kreślarka pracuje

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
pl: Nie znaleziono portu szeregowego ''{0}''. Czy wybrałeś właściwy z menu Narzędzia > Port?

en: Serial port not selected.
pl: Nie wybrano portu szeregowego.

en: Serial port {0} not found.
pl: Port szeregowy {0} nie istnieje.

en: Serial ports
pl: Porty szeregowe

en: Setting build path to {0}
pl: Ustawienie ścieżki budowania na {0}

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings issues
pl: Błędy ustawień

en: Show Sketch Folder
pl: Pokaż folder szkicu

en: Show timestamp
pl: pokaż znacznik czasu

en: Show verbose output during:
pl: Pokaż szczegółowe informacje podczas:

en: Signal Input/Output
pl: Wejście/Wyjście sygnałów

en: Sketch
pl: Szkic

en: Sketch Disappeared
pl: Szkic zniknął

en: Sketch Does Not Exist
pl: Szkic nie istnieje

en: Sketch is Read-Only
pl: Szkic jest tylko do odczytu

en: Sketch is Untitled
pl: Szkic nie ma nazwy

en: Sketch is read-only
pl: Szkic jest tylko do odczytu

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
pl: Szkic za duży, zobacz porady na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size w celu zmiejszenia go.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
pl: Szkic używa {0} bajtów ({2}%%) pamięci programu. Maksimum to {1} bajtów.

en: Sketchbook
pl: Szkicownik

en: Sketchbook folder disappeared
pl: Folder brudnopisu zniknął

en: Sketchbook location:
pl: Lokalizacja szkicownika:

en: Sketchbook path not defined
pl: Ścieżka szkicownika nie znaleziona

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
pl: Niestandardowy plik indeksu {0} został pominięty, wystąpił błąd parsera:

en: Slovak
pl: słowacki

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
pl: Niektóre pliki są oznaczone "tylko do odczytu", więc musisz
    zapisać ponownie szkic w innej lokalizacji
    i spróbować ponownie.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
pl: Niektóre pliki są oznaczone "tylko do odczytu", więc musisz 
    zapisać ponownie szkic w innej lokalizacji.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
pl: Niestety, folder "{0}" już istnieje.

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
pl: Podany folder/plik zip nie zawiera poprawnej biblioteki

en: Starting...
pl: Uruchamianie...

en: Sunshine
pl: Słoneczko

en: Swedish
pl: szwedzki

en: System Default
pl: Domyślne systemu

en: Talossan
pl: taloski

en: Tamil
pl: tamilski

en: Telugu
pl: telugu

en: Thai
pl: tajski

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
pl: Słowo kluczowe 'BYTE' nie jest dłużej wspierane.

en: The --upload option supports only one file at a time
pl: Funkcja wgrywania wspiera tylko jeden plik na raz

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
pl: Klasa Client została przemianowana na EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
pl: Środowisko IDE zawiera uaktualniony pakiet {0}, a Ty używasz starszego.
    Czy chcesz uaktualnić {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
pl: Klasa Server została przemianowana na EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
pl: Klasa Udp została przemianowana na EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
pl: Wybrana płytka wymaga rdzenia '{0}', który nie jest zainstalowany.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
pl: Plik "{0}" musi być wewnątrz
    folderu szkicu nazwanego "{1}".
    Utworzyć  folder, przenieść plik i kontynować ?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
pl: Biblioteka "{0}" nie może być użyta.
    Nazwy katalogów bibliotek muszą zaczynać się literą lub cyfrą, a następnie
    składać się z liter, cyfr, myślników, kropek i podkreśleń. Maksymalna długość to 63 znaki.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
pl: Biblioteka "{0}" nie może być użyta.
    Nazwy bibliotek mogą zawierać tylko podstawowe litery i cyfry.
    (Tylko ASCII bez spacji, ponadto nie może zaczynać się cyfrą).

en: The main file cannot use an extension
pl: Główny plik nie może używać rozszerzenia

en: The name cannot start with a period.
pl: Nazwa nie może zaczynać się od kropki.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
pl: Wybrany szkic nie istnieje.
    Możliwe że będziesz musieć zrestartować Arduino w celu aktualizacji
    menu szkicownika.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
pl: Szkic "{0}" nie może być użyty.
    Nazwy szkiców mogą zawierać tylko podstawowe litery i numery.
    (tylko ASCII bez spacji, oraz nie może zaczynać się od liczby).
    W celu pozbycia się tej wiadomości, usuń szkic z
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
pl: Szkic zawiera już plik o nazwie "{0}"

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
pl: Folder szkicu znikł.
    Spróbuję zapisać ponownie w tej samej lokalizacji,,
    ale wszystko oprócz kodu zniknie.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
pl: Nazwa szkicu musiała zostać zmodyfikowana.
    Nazwy szkiców muszą zaczynać się literą lub cyfrą, a następnie
    składać się z liter, cyfr, myślników, kropek i podkreśleń. Maksymalna długość to 63 znaki

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
pl: Folder szkicownika nie istnieje.
    Arduino przełączy się na domyślny szkicownik,
    oraz utworzy nowy szkicownik jeśli potrzeba.
    Potem Arduino przestanie mówić o sobie 
    w trzeciej osobie.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
pl: Podany katalog na szkice zawiera twoją kopię środowiska programistycznego.
    Proszę wybrać inny katalog na twoje szkice.

en: Theme:
pl: Motyw:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
pl: Ta biblioteka nie jest widoczna w menedżerze bibliotek. Nie będziesz mógł jej stąd przeinstalować.
    Czy na pewno chcesz ją usunąć?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
pl: Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
    File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
    szczegółowe informacje podczas kompilacji"

en: Time for a Break
pl: Czas na przerwę

en: Timing
pl: Czasy

en: Tool {0} is not available for your operating system.
pl: Narzędzie {0} nie jest dostępne w twoim systemie operacyjnym

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Topic
pl: Temat

en: Troubleshooting
pl: Problemy

en: Turkish
pl: turecki

en: Type
pl: Wpisz

en: Type board password to access its console
pl: Wpisz hasło płytki w celu dostępu do konsoli

en: Type board password to upload a new sketch
pl: Wpisz hasło płytki w celu wgrawnia nowego szkicu

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Unable to connect to {0}
pl: Nie można połączyć z {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
pl: Nie można połączyć; czy szkic używa mostka?

en: Unable to connect: retrying
pl: Nie można połączyć: ponawiam

en: Unable to connect: wrong password?
pl: Nie można się połączyć: złe hasło?

en: Unable to find {0} in {1}
pl: Nie można znaleźć {0} w {1}

en: Unable to open serial monitor
pl: Nie można otworzyć monitora portu szeregowego

en: Unable to open serial plotter
pl: Nie można uruchomić kreślarki

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
pl: Brak dostępu do Arduino.cc prawdopodobnie z powodu problemu z siecią.

en: Uncategorized
pl: Brak kategorii

en: Undo
pl: Cofnij

en: Unhandled type {0} in context key {1}
pl: Nieobsługiwany typ {0} w kontekście klucza {1}

en: Unknown board
pl: Nieznana płytka

en: Unknown sketch file extension: {0}
pl: Nieznane rozszerzenie pliku ze szkicem: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
pl: Nie określona platforma, brak launchera dostępnego.
    By umożliwić otwieranie adresów i folderów, dodaj
    "launcher=/path/to/app" do preferences.txt

en: Updatable
pl: Do uaktualnienia

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
pl: Aktualizuj pliki szkicu do nowego rozszerzenia przy zapisie (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
pl: Dostępna aktualizacja dla niektórych twoich {0}płytek{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
pl: Dostępna aktualizacja dla niektórych twoich {0}płytek{1} i {2}bibliotek{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
pl: Dostępna aktualizacja dla niektórych twoich {0}bibliotek{1}

en: Updating list of installed libraries
pl: Aktualizowanie listy zainstalowanych bibliotek

en: Upload
pl: Wgraj

en: Upload Using Programmer
pl: Wgraj używając programatora

en: Upload any sketch to obtain it
pl: [Wgraj najpierw jakikolwiek szkic]

en: Upload canceled.
pl: Wgrywanie anulowane.

en: Upload cancelled
pl: Wgrywanie anulowane.

en: Uploading to I/O Board...
pl: Wgrywanie do I/O płytki...

en: Uploading...
pl: Wgrywanie...

en: Use Selection For Find
pl: Użyj zaznaczenia do szukania

en: Use external editor
pl: Użyj zewnętrznego edytora

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
pl: Użycie biblioteki {0} w wersji {1} z folderu: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
pl: Użycie biblioteki {0} z folderu {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
pl: Użycie wcześniej skompilowanego pliku: {0}

en: Verify
pl: Zweryfikuj

en: Verify code after upload
pl: Zweryfikuj kod po wgraniu

en: Verify/Compile
pl: Weryfikuj / Kompiluj

en: Verifying and uploading...
pl: Weryfikowanie i przesyłanie...

en: Verifying archive integrity...
pl: Weryfikowanie integralności archiwum

en: Verifying...
pl: Weryfikowanie

en: Version <b>{0}</b>
pl: Wersja <b>{0}</b>

en: Version unknown
pl: Nieznana wersja

en: Version {0}
pl: Wersja {0}

en: Vietnamese
pl: wietnamski

en: Visit Arduino.cc
pl: Odwiedź Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
pl: UWAGA: Kategoria '{0}' w bibliotece {1} jest nieprawidłowa. Ustawiono na '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
pl: UWAGA: Błędny folder {0} w bibliotece '{1}'

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
pl: UWAGA: biblioteka {0} działa na architekturze(/architekturach) {1} i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) {2}.

en: Warning
pl: Ostrzeżenia

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
pl: Uwaga: Ten rdzeń nie obsługuje eksportowania szkiców. Proszę rozważyć jego aktualizację lub skontaktować się z autorem.

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
pl: Uwaga: plik {0} połączony jest ze ścieżką {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
pl: Uwaga: wymuszanie zaufania do niezaufanego dodatku

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
pl: Uwaga: wymuszenie wykonania niezaufanego skryptu ({0})

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
pl: Uwaga: niezaufany dodatek, pominięcie wykonania skryptu ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
pl: Uwaga: platform.txt z rdzenia '{0}' zawiera przestarzałe {1}, przekonwertowane automatycznie na {2}. Rozważ uaktualnienie tego rdzenia.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
pl: Uwaga: platform.txt z rdzenia '{0}' ma brakującą własność '{1}', użyto domyślnej wartości '{2}'. Rozważ aktualizację tego rdzenia.

en: Western Frisian
pl: zachodniofryzyjski

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
pl: Wire.receive() zostało przemianowane na  Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
pl: Wire.send() zostało przemianowane na Wire.write().

en: Wrap Around
pl: Zawinięcia

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
pl: Odnaleziono zły mikro kontroler.Czy wybrałeś odpowiednią płytkę z Narzędzia > Menu Płytek?

en: Yes
pl: Tak

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
pl: Nie możesz importować folderu, który zawiera twojego szkicownika

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
pl: Nie możesz zapisać szkicu w folderze
    wewnątrz pliku. To by ciągnęło się w nieskończoność.

en: You forgot your sketchbook
pl: Zapomniałeś swojego szkicownika

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
pl: Masz niezapisane zmiany.
    Musisz zapisać wszystkie szkice aby włączyć tę opcję.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
pl: Wcisnąłeś {0} ale nic nie zostało wysłane. Może powinieneś wybrać zakończenie linii?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
pl: Wykorzystałeś limit automatycznego nazewnictwa nowych szkiców
    na dziś. Może pójdziesz na spacer zamiast tego ?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
pl: Twoja kopia środowiska programistycznego została zainstalowana w podkatalogu twojego katalogu z ustawieniami.
    Proszę przenieść środowisko do innego katalogu.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
pl: Twoja kopia środowiska programistycznego została zainstalowana w podkatalogu twojego katalogu ze szkicami.
    Proszę przenieść środowisko do innego katalogu.

en: ZIP files or folders
pl: Pliki ZIP lub foldery

en: Zip doesn't contain a library
pl: ZIP nie zawiera biblioteki

en: ".{0}" is not a valid extension.
pl: ".{0}" nie jest poprawnym rozszerzeniem.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
pl: "{0}" zawiera nierozpoznane znaki. Jeśli kod został utworzony w starszej wersji Arduino, może być wymagane użycie Narzędzia -> Popraw kodowanie i przeładuj do przeładowania szkicu z zastosowaniem kodowania UTF-8. W innym przypadku możesz potrzebować usunąć nieprawidłowe znaki, aby pozbyć się tego ostrzeżenia.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
pl: 
    Od Arduino 0019 biblioteka Ethernet wymaga biblioteki SPI.
    Wydaje się, że jej używasz lub że używasz innej biblioteki zależnej od SPI.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
pl: 
    Od Arduino 1.0, 'BYTE' nie jest wspierane.
    Zamiast tego proszę użyć funkcji Serial.write().

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
pl: 
    Od Arduino 1.0 nazwa klasy Client w bibliotece Ethernet jest zmieniona na EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
pl: 
    Od Arduino 1.0 nazwa klasy Server w bibliotece Ethernet jest zmieniona na EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
pl: 
    Od Arduino 1.0 nazwa klasa Udp w bibliotece Ethernet jest zmieniona na EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
pl: 
    Od Arduino 1.0 funkcja Wire.receive() została przemianowana na Wire.read() dla zachowania spójności z innymi bibliotekami.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
pl: 
    Od Arduino 1.0 funkcja Wire.send() została przemianowana na Wire.write() dla zachowania spójności z innymi bibliotekami.

en: compilation
pl: kompilacji

en: connected!
pl: połączony!

en: ignoring invalid font size {0}
pl: ignoruj nieprawidłową wielkość czcionki {0}

en: name is null
pl: name jest puste

en: no headers files (.h) found in {0}
pl: brak plików nagłówkowych (.h) w {0}

en: serialMenu is null
pl: serialMenu jest puste

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
pl: wybrany port szeregowy {0} nie istnieje albo Twoja płytka nie jest podłączona

en: unknown option: {0}
pl: nieznana opcja : {0}

en: upload
pl: wgrywania

en: version <b>{0}</b>
pl: wersja <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
pl: Weryfikacja sygnatury pliku {0} nie powiodła się

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
pl: Weryfikacja sygnatury pliku {0} nie powiodła się. Plik został pominięty

en: {0} files added to the sketch.
pl: {0} plików dodanych do szkicu.

en: {0} libraries
pl: Biblioteki {0}

en: {0} must be a folder
pl: {0} musi być folderem

en: {0} on {1}
pl: {0} na {1}

en: {0} pattern is missing
pl: Brakujący wzorzec {0}

en: {0} returned {1}
pl: {0} zwrócił {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
pl: {0}: Nieznany argument do --pref, powinien być formatu "pref=value"

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
pl: {0}: Niewłaściwa nazwa płytki, powinna mieć format "package:arch:board" lub "package:arch:board:options"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
pl: {0}: Niewłaściwa opcja dla płytki "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
pl: {0}: Niewłaściwa opcja, powinna być formatu "name=value"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
pl: {0}: błędna wartość w opcji "{1}" dla płytki "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
pl: {0}: Nieznana architektura

en: {0}: Unknown board
pl: {0}:  Nieznana płytka

en: {0}: Unknown package
pl: {0}: Nieznany pakiet

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
pl: {0}Zainstaluj ten pakiet{1}, żeby móc używać płytki {2}
