Arduino IDE 1.5 - en to sk translation catalogue (593 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
sk:  (vyžaduje restart programu Arduino)

en:  Not used: {0}
sk: Nepoužité: {0}

en:  Used: {0}
sk: Použité: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
sk: 'Keyboard' nenájdený. Máš v projekte pridaný riadok '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
sk: 'Mouse' nenájdený. Máš v projekte pridaný riadok '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
sk: 'arch' adresár už nieje podporovaný! Viac informácií na http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
sk: (editovať iba v prípade že Arduino nebeží)
    IDE preložil: Zdenko Sekerák

en: (legacy)
sk: (nepodporované)

en: --curdir no longer supported
sk: --curdir nieje ďalej podporované

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
sk: --verbose, --verbose-upload a --verbose-build môžu byť použité len spoločne s --verify alebo --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
sk: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Chceš uložiť zmeny do tohoto projektu<BR> pred zatvorením?</b><p>Ak ich neuložíš tvoje zmeny budú stratené.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
sk: Názov adresára "{0}" už existuje. Nemôžem otvoriť projekt..

en: A library named {0} already exists
sk: Knižnica s názvom {0} už existuje

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
sk: Je dostupná nová verzia Arduino IDE,
    chceš navštíviť stránku Arduino.cc pre stiahnutie novej verzie?

en: A newer {0} package is available
sk: Najnovší {0} balíček je prístupný

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
sk: Podadresár projektu nieje knižnica.

en: About Arduino
sk: O Arduino

en: Acoli
sk: Acoli - Uganda

en: Add .ZIP Library...
sk: Pridať .ZIP Knižnicu...

en: Add File...
sk: Pridať Súbor...

en: Additional Boards Manager URLs
sk: Manažér Prídavných Dosiek URL

en: Additional Boards Manager URLs:
sk: Manažér Prídavných Dosiek URL:

en: Afrikaans
sk: Afrikánština

en: Aggressively cache compiled core
sk: Agresívne kompilované jadro cache

en: Albanian
sk: Albánština

en: All
sk: Všetko

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
sk: Pri pokuse opraviť kódovanie súboru došlo k chybe.
    Nepokúšajte sa uložiť tento projekt aby ste neprepísali
    pôvodnú verziu. Použite Otvoriť pre znovu otvorenie projektu.

en: An error occurred while updating libraries index!
sk: Vznikla chyba pri aktualizácii indexu knižníc!

en: An error occurred while uploading the sketch
sk: Nastala chyba pri nahrávaní projektu

en: An error occurred while verifying the sketch
sk: Nastala chyba pri verifikovaní projektu

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
sk: Nastala chyba pri verifikovaní/nahrávaní projektu

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba pri nahrávaní kódu 
    špecifická pre vaše zariadenie.

en: Arabic
sk: Arabština

en: Aragonese
sk: Aragonština

en: Archive Sketch
sk: Archivuj Projekt

en: Archive sketch as:
sk: Archivuj projekt ako:

en: Archive sketch canceled.
sk: Archivovanie projektu bolo prerušené.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
sk: Archivácia preloženého jadra (dočasne uloženého) v: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
sk: Archivácia projektu bola prerušená
    pretože projekt nieje možné uložiť.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
sk: Arduino ARM (32-bitovej) Dosky

en: Arduino AVR Boards
sk: Arduino AVR Dosky

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
sk: Arduino IDE môže otvoriť len svoje vlastné projekty
    alebo ďalšie súbory končiace príponou .ino prípadne .pde

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
sk: Arduino nemôže byť spustené, pretože sa nepodarilo
    vytvoriť adresár pre uloženie vaších nastavení.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
sk: Arduino nemôže byť spustené, pretože sa nepodarilo
    vytvoriť adresár pre uloženie vaších projektov (Sketchbook).

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
sk: Skutočne chcete zmazať "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
sk: Skutočne chcete zmazať tento projekt?

en: Argument required for --board
sk: Pre --board je nutný argument

en: Argument required for --port
sk: Pre --port je nutný argument

en: Argument required for --pref
sk: Pre --pref je nutný argument

en: Argument required for --preferences-file
sk: Pre --preferences-file je nutný argument

en: Argument required for {0}
sk: Je vyžadovaný argument pre {0}

en: Armenian
sk: Arménština

en: Asturian
sk: Asturánština

en: Authorization required
sk: Vyžadovaná autorizácia

en: Auto Format
sk: Automatické Formátovanie

en: Auto Format finished.
sk: Automatické Formátovanie ukončené.

en: Auto-detect proxy settings
sk: Autodetekcia nastavenia proxy

en: Automatic
sk: Automatický

en: Automatic proxy configuration URL:
sk: Automatická konfigurácia proxy URL:

en: Autoscroll
sk: Automatické rolovanie

en: Bad error line: {0}
sk: Chyba na riadku: {0}

en: Bad file selected
sk: Vybraný zlý súbor

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Board
sk: Doska

en: Board Info
sk: Informácie o doske

en: Board at {0} is not available
sk: Doska na {0} je nedostupná

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
sk: Doska {0} (platforma {1}, balíček {2}) nieje rozpoznaný (nenájdený)

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
sk: Vývojová doska {0}:{1}:{2} nedefinuje voľbu ''build.board''. Automaticky nastavené na: {3}

en: Board:
sk: Vývojová doska:

en: Boards Manager
sk: Manažér Dosiek

en: Boards Manager...
sk: Manažér Dosiek..

en: Boards included in this package:
sk: Dosky zahrnuté v tomto balíčku:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
sk: Súbor pre bootloader je špecifikovaný ale neexistuje: {0}

en: Bosnian
sk: Bosniačtina

en: Both NL & CR
sk: Spoločne NL & CR

en: Browse
sk: Prehliadať

en: Build options changed, rebuilding all
sk: Voľby pre zostavenie sa zmenili, zostavujem všetko znova

en: Built-in Examples
sk: Preddefinované príklady

en: Bulgarian
sk: Bulharština

en: Burmese (Myanmar)
sk: Barmština (Myanmar)

en: Burn Bootloader
sk: Vypáliť zavádzač (bootloader)

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
sk: Vypaľujem zavádzač do I/O Board /vývojovej dosky/ (chviľku to potrvá)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
sk: CRC je nesprávne, súbor je poškodený. Môže se jednat o dočasný problém, skúste to neskôr znova.

en: Can only pass one of: {0}
sk: Je možná len jedna: {0}

en: Can't enable external editor
sk: Nemôžem zapnúť externý editor

en: Can't find the sketch in the specified path
sk: Nemôžem nájsť projekt vo vybranom adresári

en: Canadian French
sk: Kanadská Francúzština

en: Cancel
sk: Storno

en: Cannot specify any sketch files
sk: Nemôžem nájsť žiadne projektové súbory

en: Carriage return
sk: Návrat vozíka (CR)

en: Catalan
sk: Katalánština

en: Check for updates on startup
sk: Pri štarte vyhľadať nové verzie

en: Chinese (China)
sk: Čínština (Čína)

en: Chinese (Taiwan)
sk: Čínština (Taiwan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
sk: Čínština (Taiwan) (Big5)

en: Clear output
sk: Vymazať výstup

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
sk: Kliknite na zoznam neoficiálnych dosiek ktoré sú podporované na adrese URL

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Comment/Uncomment
sk: Zakomentovať/Odkomentovať

en: Communication
sk: Komunikácia

en: Compiler warnings:
sk: Varovanie prekladača:

en: Compiling sketch...
sk: Kompilujem projekt...

en: Contributed
sk: Prispeli

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy as HTML
sk: Kopírovať ako HTML

en: Copy error messages
sk: Kopírovať chybovú správu

en: Copy for Forum
sk: Kopírovať pre použitie na internetovom fóre

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
sk: Nemôžem pridať ''{0}'' do projektu.

en: Could not copy to a proper location.
sk: Nemôžem kopírovať do správneho umiestnenia.

en: Could not create directory "{0}"
sk: Nemôžem vytvoriť adresár "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
sk: Nemôžem vytvoriť adresár pre projekty.

en: Could not create the sketch.
sk: Nemôžem vytvoriť projekt.

en: Could not delete "{0}".
sk: Nemôžem vymazať "{0}".

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
sk: Nemôžem vymazať existujúci súbor ''{0}'.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
sk: Nemôžem nájsť boards.txt v {0}. Nieje z doby pred verziou 1.5?

en: Could not find tool {0}
sk: Nemôžem nájsť nástroj {0}

en: Could not find tool {0} from package {1}
sk: Nemôžem nájsť nástroj {0} z balíku {1}

en: Could not open the URL
    {0}
sk: Nemôžem otvoriť URL
    {0}

en: Could not open the folder
    {0}
sk: Nemôžem otvoriť adresár
    {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
sk: Nepodarilo sa znovu uložiť projekt. Tím sme se dostali do problémov
    ktoré je možné vyriešiť len skopírovaním kódu do iného editora pomocou copy&paste.

en: Could not re-save sketch
sk: Projekt nieje možné znova uložiť

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
sk: Nieje možné načítať nastavenie farebného schématu
    Bude nutné reinštalovať Adruino IDE.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
sk: Nieje možné načítať systémové nastavenia.
    Bude nutné reinštalovať Adruino IDE.

en: Could not remove old version of {0}
sk: Nemôžem vymazať starú verziu {0}

en: Could not replace {0}
sk: Nemôžem premenovať {0}

en: Could not write preferences file: {0}
sk: Nepodaril sa zapís do súboru nastavení: {0}

en: Couldn't archive sketch
sk: Projekt nebolo možné archivovať

en: Couldn't determine program size: {0}
sk: Neviem určiť veľkosť súboru: {0}

en: Couldn't do it
sk: Nieje možné vykonať

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
sk: Na vybranom porte nemôžem nájsť príslušný board /vývojovú dosku/. Skontrolujte prosím že je vybraný správny port.\n  V prípade že port je v poriadku, skúste stačiť tlačítko Reset na doske ihneď potom ako zahájite upload projektu.

en: Croatian
sk: Chorvátština

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Czech (Czech Republic)
sk: Čeština (Česká Republika)

en: Danish (Denmark)
sk: Dánština (Dánsko)

en: Data Processing
sk: Spracovanie dát

en: Data Storage
sk: Uloženie dát

en: Decrease Font Size
sk: Zmenšenie Fontu Písma

en: Decrease Indent
sk: Zmenšiť Odsadenie

en: Default theme
sk: Predvolená téma

en: Delete
sk: Zmazať

en: Device Control
sk: Ovládač

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
sk: Zariadenie neodpovedá, skontrolujte či je pripojený sériový port, alebo RESETujte dosku (board) pred exportom

en: Discard all changes and reload sketch?
sk: Zamietnuť všetky zmeny a projekt znovu nahrať?

en: Display
sk: Displej

en: Display line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
sk: Chcete vymazať {0}?
    Ak tak urobíte nebudete už môcť používať {0}.

en: Don't Save
sk: Neukladať

en: Done Saving.
sk: Uloženie Ukončené.

en: Done burning bootloader.
sk: Vypaľovanie zavádzača ukončené.

en: Done compiling
sk: Kompilácia ukončená

en: Done compiling.
sk: Kompilácia ukončená.

en: Done printing.
sk: Tlač ukončená.

en: Done uploading
sk: Nahrávanie ukončené

en: Done uploading.
sk: Nahrávanie ukončené.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
sk: Nahraných {0}kb z {1}kb.

en: Downloading boards definitions.
sk: Načítam definície dosiek.

en: Downloading libraries index...
sk: Načítam knižnicu indexov...

en: Downloading library: {0}
sk: Načítam knižnicu: {0}

en: Downloading platforms index...
sk: Načítam platformový index.

en: Downloading tools ({0}/{1}).
sk: Načítam nástroje ({0}/{1}).

en: Dutch
sk: Holandština

en: Dutch (Netherlands)
sk: Holandština (Holandsko)

en: Edison Help
sk: Pomoc k doske Edison

en: Edit
sk: Editovať

en: Editor font size:
sk: Veľkosť fontu editora:

en: Editor language:
sk: Jazyk editora:

en: Enable Code Folding
sk: Zapnutý Code Folding

en: English
sk: Angličtina

en: English (United Kingdom)
sk: Angličtina (Veľká Británia)

en: Enter a comma separated list of urls
sk: Zadajte čiarkami oddelený zoznam adries URL

en: Enter additional URLs, one for each row
sk: Zadajte ďalšie adresy URL, na každý riadok jeden

en: Environment
sk: Prostredie

en: Error
sk: Chyba

en: Error adding file
sk: Chyba pri pridávaní súboru

en: Error compiling for board {0}.
sk: Nastala chyba pri kompilácii pre dosku {0}.

en: Error compiling.
sk: Chyba pri kompilácii.

en: Error downloading {0}
sk: Chyba pri načítaní {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
sk: Chyba v prístupe do datového adresára Arduina IDE.

en: Error inside Serial.{0}()
sk: Chyba v Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
sk: Nastala chyba pri nahrávaní témy {0}: {1}

en: Error loading {0}
sk: Chyba pri nahrávaní {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
sk: Chyba pri otvorení sériového portu ''{0}''.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
sk: Chyba pri otváraní sériového portu ''{0}''. Skús pohľadať riešenie v dokumentácii na http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
sk: Nastala chyba počas parsovania indexu knižníc: {0}
    Otvorte Správcu knižníc a aktualizujte index knižníc.

en: Error reading libraries index: {0}
sk: Nastala chyba počas načítania indexu knižníc: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
sk: Chyba pri čítaní indexu balíčkov v adresáry: {0}
    (nieje problém s prístupovými právami?)

en: Error reading preferences
sk: Chyba pri načítaní nastavení

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
sk: Chyba pri načítaní súboru nastavení. Prosím vymažte (alebo presuňte)
    {0} a reštartujte Arduino IDE.

en: Error running post install script
sk: Chyba pri behu inštalačného postskriptu

en: Error starting discovery method:
sk: Chyba na začiatku discovery metódy:

en: Error touching serial port ''{0}''.
sk: Chyba pri prístupe na sériový port ''{0}''.

en: Error while burning bootloader.
sk: Chyba pri vypaľovaní zavádzača.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
sk: Chyba pri vypaľovaní bootloaderu: chýba konfiguračný parameter '{0}'

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
sk: Chyba pri vypaľovaní bootloader: prosím vyberte sériový port.

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
sk: Nastala chyba pri kompilácii: chýba konfiguračný parameter '{0}'

en: Error while printing.
sk: Nastala chyba pri tlači.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
sk: Nastala chyba pri nastavení sériového portu: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
sk: Nastala chyba pri nahrávaní

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
sk: Nastala chyba pri nahrávaní: chýba konfiguračný parameter '{0}'

en: Error while verifying
sk: Nastala chyba pri verifikácii

en: Error while verifying/uploading
sk: Nastala chyba pri verifikácii/nahrávaní

en: Estonian
sk: Estónština

en: Examples
sk: Príklady

en: Examples for any board
sk: Príklady pre rôzne dosky

en: Examples for {0}
sk: Príklady pre {0}

en: Examples from Custom Libraries
sk: Príklady z Vlastných Knižníc

en: Examples from Other Libraries
sk: Príklady z Externých knižníc

en: Export canceled, changes must first be saved.
sk: Export je prerušený, zmeny sa musia najprv uložiť.

en: Export compiled Binary
sk: Export kompilovaného Binárneho tvaru

en: Failed to open sketch: "{0}"
sk: Nepodarilo sa otvoriť projekt: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
sk: Nastala chyba pri premenovaní "{0}" na "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
sk: Nastala chyba pri premenovaní projektu

en: File
sk: Súbor

en: File name {0} is invalid: ignored
sk: Neplatné meno súboru {0}: ignorované

en: Filipino
sk: Filipínština

en: Filter your search...
sk: Filter tvojho hľadania

en: Find
sk: Hľadaj

en: Find Next
sk: Hľadaj Ďalší

en: Find Previous
sk: Hľadaj Predošlý

en: Find in Reference
sk: Hľadaj v Referenčnej Príručke

en: Find...
sk: Hľadať...

en: Find:
sk: Hľadaj:

en: Finnish
sk: Fínština

en: Fix Encoding & Reload
sk: Uprav kódovanie a znova nahraj

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
sk: Informácie k inštalácii knižníc, pozri: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
sk: Vynútený reset pomocou 1200bps otvoriť/zatvoriť na porte {0}

en: French
sk: Francúština

en: Frequently Asked Questions
sk: Často Kladené Otázky (FAQ)

en: Galician
sk: Gálština

en: Galician (Spain)
sk: Gálština (Španielsko)

en: Galileo Help
sk: Pomoc k doske Galileo

en: Georgian
sk: Gruzínština

en: German
sk: Nemčina

en: Get Board Info
sk: Získať informácie o Doske

en: Getting Started
sk: Začíname

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
sk: Globálne premenné zaberajú {0} bytov ({2}%%)  dynamickej pamäti, {3} bytov zostáva pre lokálne premenné. Maximum je {1} bytov.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
sk: Globálne premenné zaberajú {0} bytov z dynamickej pamäti.

en: Go to line
sk: Presun na riadok

en: Go to line...
sk: Presun na riadok...

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejština

en: Help
sk: Pomoc

en: Hindi
sk: Hindština

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
sk: Asi by bylo vhodné projekt najprv uložiť
    než mu budeme meniť meno?

en: How very Borges of you
sk: To je trochu nelogické

en: Hungarian
sk: Maďarština

en: INCOMPATIBLE
sk: NEKOMPAKTIBILNÝ

en: Ignore Case
sk: Ignoruj Veľkosť Písmen

en: Ignoring library with bad name
sk: Ignorujem knižnicu so zlým názvom

en: Ignoring sketch with bad name
sk: Ignorujem projekt so zlým názvom

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
sk: V Arduino 1.0 se zmenila defaultná prípona pre súbory
    z .pde na .ino. Nové projekty (a to platí i pre tie, ktoré
    vznikly pomocou "Ulož ako") budú obsahovat túto novú príponu.
    Prípona existujúcích projektov sa zmení pri ich novom 
    uložení. Túto vlastnosť je možné zmeniť v nastavení.
    
    Uložiť projekt a zmeniť jeho príponu na .ino?

en: Include Library
sk: Zahrnúť knižnice

en: Incorrect IDE installation folder
sk: Nekorektný adresár pre inštaláciu IDE

en: Increase Font Size
sk: Zväčšenie Fontu Písma

en: Increase Indent
sk: Zväčšiť Odsadenie

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Initializing packages...
sk: Inicializujem balíčky...

en: Install
sk: Inštalácia

en: Installation completed!
sk: Inštalácia kompletná!

en: Installed
sk: Inštalované

en: Installing boards...
sk: Inštalujem dosky...

en: Installing library: {0}:{1}
sk: Inštalácia knižnice: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
sk: Inštalujem nástroje ({0}/{1})...

en: Installing...
sk: Inštalujem...

en: Interface scale:
sk: Rozhranie váh:

en: Invalid library found in {0}: {1}
sk: Nájdená neplatná knižnica v {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
sk: Neplatný znak úvodzoviek: chýbajúci uzatvárací znak [{0}].

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
sk: Neplatná verzia '{0}' pre knižnice v: {1}

en: Invalid version {0}
sk: Neplatná verzia {0}

en: Italian
sk: Taliančina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Kazakh
sk: Kazašsky

en: Korean
sk: Korejčina

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Library Manager
sk: Správca knižníc

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
sk: Knižnica pridaná do zoznamu knižníc. Skontrolujte menu "Pridané knižnice"

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
sk: Knižnica nemože byť použitá súčastne v adresároch 'src' a 'utility'. Zdvojená kontrola {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
sk: Knižnica je už nainštalovaná: {0}:{1}

en: Line number:
sk: Čislo riadku:

en: Lithuaninan
sk: Litovština

en: Loading configuration...
sk: Nahrávam konfiguráciu...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
sk: Hľadať v návodoch ako {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
sk: Málo dostupnej pamäte, môže nastať problém so stabilitou.

en: Manage Libraries...
sk: Spravovať Knižnice...

en: Manual proxy configuration
sk: Ručné nastavenie proxy

en: Marathi
sk: Maráthština

en: Message
sk: Správa

en: Missing '{0}' from library in {1}
sk: Chýbajúci '{0}' z knižnice {1}

en: Mode not supported
sk: Mód nieje podporovaný

en: More
sk: Viac

en: More preferences can be edited directly in the file
sk: Viac nastavení je možné editovať priamo v súbore

en: Moving
sk: Presúvam

en: Multiple files not supported
sk: Viacnásobné súbory nie sú podporované

en: Multiple libraries were found for "{0}"
sk: Boli nájdené násobné knižnice pre "{0}"

en: Must specify exactly one sketch file
sk: Musíte označiť iba jeden súbor s projektom

en: Name for new file:
sk: Názov pre nový súbor:

en: Native serial port, can't obtain info
sk: Nemôžem získať informácie zo zabudovaného sériového portu

en: Nepali
sk: Nepálština

en: Network
sk: Sieť

en: Network port, can't obtain info
sk: Nemôžem získať informácie zo sieťového portu

en: Network ports
sk: Sieťový port

en: Network upload using programmer not supported
sk: Nahrávanie po sieti pomocou programátora nieje podporované

en: New
sk: Nový

en: New Tab
sk: Nová Záložka

en: Newline
sk: Nový riadok (NL)

en: Next Tab
sk: Ďalšia Záložka

en: No
sk: Nie

en: No authorization data found
sk: Neboli nájdené autorizačné data

en: No changes necessary for Auto Format.
sk: Žiadne zmeny použiteľné pre Automatické Formátovanie.

en: No command line parameters found
sk: Neboli nájdené žiadne parametre pre príkazový riadok

en: No compiled sketch found
sk: Nebol nájdený kompilovaný projekt

en: No files were added to the sketch.
sk: K projektu neboli pridané žiadne súbory.

en: No launcher available
sk: Nieje dostupný žiaden launcher

en: No line ending
sk: Riadok nemá ukončovací znak

en: No parameters
sk: Žiadne parametre

en: No proxy
sk: Bez proxy

en: No really, time for some fresh air for you.
sk: Teraz vážne, je čas na trošku čerstvého vzduchu.

en: No reference available for "{0}"
sk: V príručke nieje žiaden odkaz pre "{0}"

en: No sketch
sk: Žiadny projekt

en: No sketchbook
sk: Žiadna knižnica projektov

en: No valid code files found
sk: Neboli nájdené súbory obsahujúce validný kód

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
sk: V adresáry {0} nebola nájdená žiadna definícia hardware.

en: None
sk: Žiaden

en: Norwegian Bokmål
sk: Nórština Bokmål

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
sk: Málo pämete; pozri http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size pre tipy ako redukovať veľkosť kódu.

en: One file added to the sketch.
sk: Jeden súbor pridaný do projektu.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
sk: Iba --verify, --upload alebo --get-pref sú podporované

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open Recent
sk: Otvoriť Predošlé

en: Open URL
sk: Otvoriť URL

en: Open an Arduino sketch...
sk: Otvoriť Arduino projekt...

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Other
sk: Ostatné

en: Page Setup
sk: Nastavenia Stránky

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste
sk: Vložiť

en: Persian
sk: Perština

en: Persian (Iran)
sk: Perština (Irán)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
sk: V platforme {0} (balíček {1}) nenájdený

en: Please confirm boards deletion
sk: Prosím potvrďte vymazanie dosiek

en: Please confirm library deletion
sk: Prosím potvrďte vymazanie knižnice

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
sk: Prosím importujte SPI knižnicu z menu Projekty > Import Knižnice (Library).

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
sk: Prosím importujte Wire knižnicu z menu Projekty > Import Knižnice (Library).

en: Please select a port to obtain board info
sk: Prosím vyber port z ktorého mám získať informácie o doske

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
sk: Prosím vyberte programátor z menu Nástroje->Programátor

en: Plotter not available while serial monitor is open
sk: Ploter je nedostupný pokiaľ je otvorený monitor sériového portu

en: Polish
sk: Polština

en: Port number:
sk: Číslo portu:

en: Portugese
sk: Portugalština

en: Portuguese (Brazil)
sk: Portugalština (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
sk: Portugalština (Portugalsko)

en: Preferences
sk: Vlastnosti

en: Preparing boards...
sk: Pripravujem dosky...

en: Previous
sk: Predošlý

en: Previous Tab
sk: Predošlá Záložka

en: Print
sk: Tlač

en: Printing canceled.
sk: Tlač zrušená.

en: Printing...
sk: Tlačím...

en: Problem Opening Folder
sk: Problém pri Otváraní Adresára

en: Problem Opening URL
sk: Problém pri Otváraní URL

en: Problem Setting the Platform
sk: Problém s Nastavením Platfromy

en: Problem accessing board folder /www/sd
sk: Problém s prístupom do adresára dosky /www/sd

en: Problem accessing files in folder "{0}"
sk: Problém prístupu k súborom v adresáry "{0}"

en: Problem getting data folder
sk: Problém s prístupom do dátového adresára

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
sk: Problém s prenosom dat na vývojovú dosku (board). Na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload nájdete návrhy na riešenie.

en: Problem with rename
sk: Problém pri premenovaní

en: Processor
sk: Procesor

en: Programmer
sk: Programátor

en: Progress {0}
sk: Postup {0}

en: Quit
sk: Ukončiť

en: RETIRED
sk: NEPODPOROVANÝ

en: Recommended
sk: Doporučené

en: Redo
sk: Znova

en: Reference
sk: Referencie

en: Remove
sk: Vymazať

en: Removing library: {0}:{1}
sk: Odstránenie knižnice: {0}:{1}

en: Removing...
sk: Mažem...

en: Rename
sk: Premenovať

en: Replace
sk: Prepísať

en: Replace & Find
sk: Prepísať & Nájsť

en: Replace All
sk: Prepísať Všetko

en: Replace the existing version of {0}?
sk: Prepísať existujúcu verziu {0}?

en: Replace with:
sk: Prepísať s:

en: Retired
sk: Nepodporovaný

en: Retry the upload with another serial port?
sk: Chcete opakovať nahrávanie cez iný sériový port?

en: Romanian
sk: Rumunština

en: Running recipe: {0}
sk: Návod beží: {0}

en: Running: {0}
sk: V behu: {0}

en: Russian
sk: Ruština

en: Save
sk: Uložiť

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save Canceled.
sk: Ukladanie Prerušené.

en: Save changes to "{0}"?
sk: Uložiť zmeny do "{0}"?

en: Save sketch folder as...
sk: Uložiť adresár pre projekty ako...

en: Save when verifying or uploading
sk: Uložiť v okamihu verifikácie alebo nahrávania

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Search all Sketch Tabs
sk: Hľadaj v Záložke Projekty

en: Select (or create new) folder for sketches...
sk: Vyberte (alebo vytvorte nový) adresár pre projekty...

en: Select All
sk: Vybrať Všetko

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
sk: Vybrať zip súbor alebo adresár obsahujúci knižnicu ktorú chcete importovať

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
sk: Vyberte obrázok alebo iný datový súbor ktorý chcete nakopírovať do projektu

en: Select new sketchbook location
sk: Vyberte nové umiestnenie pre projekty

en: Select version
sk: Vyber verziu

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
sk: Vybraná vývojová doska závisí na jadre '{0}'  (neinstalováné).

en: Selected board is not available
sk: Vybraná doska nieje dostupná

en: Selected library is not available
sk: Vybraná knižnica nieje dostupná

en: Send
sk: Poslať

en: Sensors
sk: Senzory

en: Serial Monitor
sk: Monitor Sériového Portu

en: Serial Plotter
sk: Sériový Zapisovač

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
sk: Sériový monitor nieje podporovaný na sieťovom porte ako {0} pre {1} v tomto vydaní

en: Serial monitor not available while plotter is open
sk: Monitor sériového portu je nedostupný pokiaľ je otvorený ploter

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
sk: Sériový port ''{0}'' nebol nájdený. Vybrali ste správny v menu Nástroje > Sériový Port?

en: Serial port not selected.
sk: Nebol vybraný sériový port.

en: Serial port {0} not found.
sk: Nebol nájdený sériový port {0}.

en: Serial ports
sk: Sériový port

en: Setting build path to {0}
sk: Nastavenie cesty pre kompiláciu {0}

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings issues
sk: Problém s nastavením

en: Show Sketch Folder
sk: Zobraziť Adresár s Projektami

en: Show timestamp
sk: Zobraziť časovú značku

en: Show verbose output during:
sk: Zobraziť viac informácií počas:

en: Signal Input/Output
sk: Signál Vstup/Výstup

en: Sketch
sk: Projekt

en: Sketch Disappeared
sk: Projekt Zmizol

en: Sketch Does Not Exist
sk: Projekt Neexistuje

en: Sketch is Read-Only
sk: Projekt je len na čitanie

en: Sketch is Untitled
sk: Projekt je Nepomenovaný

en: Sketch is read-only
sk: Projekt je len na čítanie

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
sk: Projekt je veľmi veľký; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size pre tipy ako redukovať veľkosť kódu.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
sk: Projekt zaberá {0} bytov ({2}%%) pamäte pre program. Maximum je {1} bytov.

en: Sketchbook
sk: Projekty

en: Sketchbook folder disappeared
sk: Zmizol adresár s Projektami.

en: Sketchbook location:
sk: Umiestnenie projektov:

en: Sketchbook path not defined
sk: Adresár ku knižnici projektov nieje definovaný

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
sk: Vynechávam indexový súbor {0}, došlo k chybe pri analýze:

en: Slovak
sk: Slovenština

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
sk: Niektoré súbory sú označené "Len pre čítanie", preto 
    uložte projekt na iné miesto a skúste túto akciu znovu.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
sk: Niektoré súbory sú označené "Len pre čítanie", preto 
    uložte projekt na iné miesto.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
sk: Adresár "{0}" už existuje.

en: Spanish
sk: Španielština

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
sk: Špecifikovaný adresár/zip súbor neobsahuje správnu knižnicu

en: Starting...
sk: Štartujem...

en: Sunshine
sk: Slnko

en: Swedish
sk: Švédština

en: System Default
sk: Podľa Operačného Systému

en: Talossan
sk: Talosan

en: Tamil
sk: Tamilština

en: Telugu
sk: Telugu - India

en: Thai
sk: Thajčina

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
sk: Slovo 'BYTE' už nieje podporované.

en: The --upload option supports only one file at a time
sk: parameter --upload je vždy len pre jeden súbor

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
sk: Trieda Client bola premenovaná na EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
sk: IDE obsahuje novší balíček {0}, ale ty stále používaš staršiu verziu.
    Chceš spustiť aktualizáciu {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
sk: Trieda Server bola premenovaná na EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
sk: Trieda Udp bola premenovaná na EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
sk: Aktuálne vybraná doska potrebuje jadro '{0}' ktoré nieje nainštalované.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
sk: Súbor "{0}" je nutné uložiť 
    do adresára projektu s menom "{1}".
    Vytvorte tento adresár, presuňte súbor, a pokračujte?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
sk: Knižnica "{0}" nemôže byť použitá.
    Adresár knižnice musí začínať znakom písmena alebo číslice následovaný písmenami,
    číslicami, pomlčkami, bodkami alebo znakmi podčiarknutia. Maximálna dĺžka je 63 znakov.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
sk: Knižnica "{0}" nemôže byť použitá.
    Názov knižnice musí obsahovať iba písmená bez diakritiky a číslice.
    (ASCII znaky, bez medzier, a nemôže začínať číslom)

en: The main file cannot use an extension
sk: Hlavný súbor nemôže mať príponu

en: The name cannot start with a period.
sk: Meno nemôže začínať bodkou.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
sk: Vybraný projekt už neexistuje.
    Skúste reštartovať Arduino-IDE a tak
    sa obnovia zobrazované položky v menu Projekty.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
sk: Názov projektu "{0}" nieje možné použiť.
    Názov projektu môže obsahovať len základné písmena a čísla
    (teda iba ASCII znaky, bez medzier, názov nesmie začínať číslom).
    Aby sa vám tato správa nezobrazovala zmažte projekt z
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
sk: Projekt už obsahuje súbor s menom "{0}"

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
sk: Projekt zmizol.
    Pokúsim sa znovu uložiť na rovnaké miesto,
    ale okrem kódu bude všetko ostatné stratené!

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
sk: Meno projektu sa muselo zmeniť
    Názov projektu musí začínať znakom písmena alebo číslice následovaný písmenami,
    číslicami, pomlčkami, bodkami alebo znakmi podčiarknutia. Maximálna dĺžka je 63 znakov.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
sk: Adresár projektu (Sketchbook folder) už neexistuje.
    Arduino-IDE sa pokusí prepnúť do defaultného umiestnenia projektového adresára
    a adresár pre projekty vytvorí na tomto mieste.
    Arduino-IDE potom o sebe prestane hovoriť 
    v tretej osobe.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
sk: Vybraný adresár s projektami obsahuje kópiu tvojho IDE.
    Prosím vyber iný adresár pre tvoje projekty.

en: Theme:
sk: Téma:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
sk: Táto knižnice nieje v zozname manažéra knižníc. Znova ju nebude možné nainšlatovať.
    Si si istý že ju chceš zmazať?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
sk: Táto správa by mala mať viac informácií v
    "Zobrazenie podrobného výstupu pri kompilácii"
    podľa zapnutá voľba v Súbor -> Nastavenia.

en: Time for a Break
sk: Čas na Prestávku

en: Timing
sk: Časovanie

en: Tool {0} is not available for your operating system.
sk: Nástroj {0} nieje dostupný pre tvoj operačný systém.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Topic
sk: Téma

en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov - Troubleshooting

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Type
sk: Typ

en: Type board password to access its console
sk: Zadajte prístupové heslo ku konzole vývojovej dosky

en: Type board password to upload a new sketch
sk: Zadajte heslo pre nahrávanie projektu do dosky

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Unable to connect to {0}
sk: Nedarí sa pripojiť k {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
sk: Nemôžem sa pripojiť: používa projekt bridge?

en: Unable to connect: retrying
sk: Nedarí sa pripojiť: opakujem

en: Unable to connect: wrong password?
sk: Nedarí sa pripojiť: zlé heslo?

en: Unable to find {0} in {1}
sk: Nanšiel som {0} v {1}

en: Unable to open serial monitor
sk: Nedarí sa otvoriť monitor sériového portu

en: Unable to open serial plotter
sk: Nemožem otvoriť sériový ploter

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
sk: Nepodarilo sa otvoriť Arduino.cc kvôli možným problémom v sieti.

en: Uncategorized
sk: Nekategorizovaný

en: Undo
sk: Späť

en: Unhandled type {0} in context key {1}
sk: Neošetrený typ {0} v zozname kľúčov {1}

en: Unknown board
sk: Neznáma doska

en: Unknown sketch file extension: {0}
sk: Neznáma prípona projektového súboru: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
sk: Nešpecifikovaná platforma, nieje k dispozícii launcher.
    Aby bylo možné otvoriť URL či adresár, pridaj "launcher=/path/to/app" do súboru
    preferences.txt

en: Updatable
sk: Aktualizovateľné

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
sk: Pri ukladaní aktualizuj príponu súboru projektu (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
sk: Dostupná aktualizácia pre niektorú z tvojích {0}dosiek{1}

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
sk: Dostupná aktualizácia pre niektorú z tvojích  {0}dosiek{1} a {2}knižníc{3}

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
sk: Dostupná aktualizácia pre niektorú z tvojich {0}knižníc{1}

en: Updating list of installed libraries
sk: Aktualizácia zoznamu nainštalovaných knižníc

en: Upload
sk: Nahrať

en: Upload Using Programmer
sk: Nahrať Pomocou Programátora

en: Upload any sketch to obtain it
sk: Nahraj neaký projekt k získaniu

en: Upload canceled.
sk: Nahrávanie prerušené.

en: Upload cancelled
sk: Nahrávanie prerušené.

en: Uploading to I/O Board...
sk: Nahrávam do I/O Dosky...

en: Uploading...
sk: Nahrávam...

en: Use Selection For Find
sk: Pre Vyhľadávanie Použij Výber

en: Use external editor
sk: Použiť externý editor

en: Username:
sk: Uživateľské meno:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
sk: Používam knižnicu {0} vo verzii {1} v adresáry: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
sk: Použitá knižnica {0} v adresáry: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
sk: Použitý súbor skompilovaný predtým: {0}

en: Verify
sk: Verifikovať

en: Verify code after upload
sk: Verifikovať kód po nahratí

en: Verify/Compile
sk: Kontrola/Kompilácia

en: Verifying and uploading...
sk: Overovanie a nahrávanie ...

en: Verifying archive integrity...
sk: Overovanie integrity archívu ...

en: Verifying...
sk: Kontrolujem...

en: Version <b>{0}</b>
sk: Verzia <b>{0}</b>

en: Version unknown
sk: Neznáma verzia

en: Version {0}
sk: Verzia {0}

en: Vietnamese
sk: Vietnamština

en: Visit Arduino.cc
sk: Navštíviť Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
sk: UPOZORNENIE: Kategória '{0}' v knižnici {1} je neplatná. Nastavené na '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
sk: UPOZORNENIE: Falošný {0} adresár '{1}' v knižnici

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
sk: VAROVÁNIE: knižnica {0} je určená pre beh na architektúre {1} a môže byť nekompaktibilná s Vašou doskou, ktorá má architektúru {2}.

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
sk: Varovanie: Toto jadro nepodporuje exportovanie projektov. Zvážte aktualizáciu alebo kontaktujte autora

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
sk: Varovanie: súbor {0} odkazuje na absolútnu cestu {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
sk: Varovanie: vypnutá bezpečnostná kontrola

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
sk: Varovanie: vynútené spustenie neovereného skriptu ({0})

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
sk: Varovanie: neoverený skript, spustenie skriptu zastavené ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
sk: Varovanie: platform.txt z jadra '{0}' obsahuje zastaralý {1}, automatické prevediem na {2}. Zvážte upgrade tohto jadra.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
sk: Upozornenie: platform.txt z jadra '{0}' má chýbajúce nastavenia '{1}', použitá default hodnota '{2}'. Zvážte upgrade tohoto jadra.

en: Western Frisian
sk: Západná Friština

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
sk: Wire.receive() bol premenovaný na Wire.read().

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
sk: Wire.send() bol premenovaný na Wire.write().

en: Wrap Around
sk: Od Začiatku

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
sk: Nájdený zlý microcontroler. Vybrali ste správnu dosku (board) Nástroje (Tools) > Doska (Board)?

en: Yes
sk: Áno

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
sk: Nemožno importovať zložku, ktorá obsahuje tvoj projekt

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
sk: Nejde uložiť projekt do adresára vnútri seba samého.
    Došlo by k zacykleniu do nekonečna.

en: You forgot your sketchbook
sk: Zabudol si svoj projekt

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
sk: Máš neuložené zmeny!
    Musíš najprv uložiť všetky projekty než zapneš túto voľbu.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
sk: Stlačil si {0}, avšak nič nebolo poslané. Nemal by si vybrať nastavia konca riadku?

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
sk: Pre dnešok si sa dostal na limit možných automatických
    mien pre pomenovanie projektov. Čo sa ísť trošku prejsť?

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
sk: Tvoja verzia IDE je inštalovaná v podadresári v ktorom sú nastavenia.
    Prosím presuň IDE do iného adresára.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
sk: Tvoja verzia IDE je inštalovaná v podadresári v ktorom sú tvoje projekty.
    Prosím presuň IDE do iného adresára.

en: ZIP files or folders
sk: ZIP súbory alebo adresáre

en: Zip doesn't contain a library
sk: Zip neobsahuje knižnicu

en: ".{0}" is not a valid extension.
sk: ".{0}" nieje správna koncovka súboru.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
sk: "{0}" obsahuje nerozpoznané znaky. Ak bol tento kód vytvorený so staršou verziou Arduino, možno budete musieť použiť Nástroje -> Opraviť Kódovanie & ZnovuOtvoriť pre aktualizáciu projektu na kódovanie UTF-8. Ak tomu tak nie je, môže byť nutné odstrániť zlé znaky aby si sa zbavil tohto varovania.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
sk: 
    Od verzie Arduino 0019, knižnica Ethernet závisí na knižnici SPI.
    Zdá sa, že už využívate iné knižnice, ktoré závisia na knižnici SPI.

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0, klúčové slovo 'BYTE' prestalo byť podporované.
    Použijte namiesto toho funkciu Serial.write().

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0 bola trieda Client v Ethernet knižnici premenovaná na EthernetClient..

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0 bola trieda Server v knižnici Ethernet premenovaná na EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0 bola trieda Udp v knižnici Ethernet premenovaná na EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0 bola funkcia Wire.receive() premenovaná na Wire.read() kvôli kompaktibilite s inými knižnicami.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
sk: 
    Od verzie Arduino-IDE 1.0 bola funkcia Wire.send() premenovaná na Wire.write() kvôli kompaktibilite s inými knižnicami.

en: compilation
sk: kompilácia

en: connected!
sk: pripojené!

en: ignoring invalid font size {0}
sk: ignorujem nepovolenú veľkosť fontu {0}

en: name is null
sk: meno je null

en: no headers files (.h) found in {0}
sk: nenájdené žiadne hlavičkové súbory (.h) v {0}

en: serialMenu is null
sk: serialMenu je null

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
sk: vybraný seriový port {0} neexistuje alebo váša doska nieje pripojená

en: unknown option: {0}
sk: neznáma voľba: {0}

en: upload
sk: nahrávanie (upload)

en: version <b>{0}</b>
sk: verzia <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
sk: {0} overenie podpisu súboru zlyhalo

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
sk: {0} overenie podpisu súboru zlyhalo. Súbor je ignorovaný.

en: {0} files added to the sketch.
sk: {0} súborov pridaných do projektu.

en: {0} libraries
sk: {0} knižnice

en: {0} must be a folder
sk: {0} musí byť adresár

en: {0} on {1}
sk: {0} na {1}

en: {0} pattern is missing
sk: {0} vzorec sa nenašiel

en: {0} returned {1}
sk: {0} vrátil {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
sk: {0}: neplatná voľba pre --pref, mal by mať formát "pref=value"

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
sk: {0}: Zle zvolený názov dosky; mal by mať formu "package:arch:board" alebo "package:arch:board:options"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
sk: {0}: neplatný parameter pre dosku "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
sk: {0}: neplatná voľba, mala by mať formát "name=value"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
sk: {0}: Neplatná hodnota voľby "{1}" pre dosku "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
sk: {0}: Neznáma architektúra

en: {0}: Unknown board
sk: {0}: Neznáma doska

en: {0}: Unknown package
sk: {0}: Neznámy rozširujúci balík

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
sk: {0}Inštaluj tento balíček{1} pre použitie dosky {2}
