Arduino IDE 1.5 - en to sl_SI translation catalogue (594 entries)

en:   (requires restart of Arduino)
sl_SI: (potreben je ponovni zagon Arduino okolja)

en:  Not used: {0}
sl_SI: Ni uporabljeno: {0}

en:  Used: {0}
sl_SI: Uporabljeno: {0}

en: 'Keyboard' not found. Does your sketch include the line '#include <Keyboard.h>'?
sl_SI: 'Keyboard' knjižnica ni bila najdena. Ali vaša skica vsebuje vrstico '#include <Keyboard.h>'?

en: 'Mouse' not found. Does your sketch include the line '#include <Mouse.h>'?
sl_SI: 'Mouse' knjižnica ni bila najdena. Ali vaša skica vsebuje vrstico '#include <Mouse.h>'?

en: 'arch' folder is no longer supported! See http://goo.gl/gfFJzU for more information
sl_SI: 'arch' mapa ni več podprta! Več informaciji najdete na http://goo.gl/gfFJzU

en: (edit only when Arduino is not running)
sl_SI: (urejajanje je možno le, kadar Arduino ni zagnan)

en: (legacy)
sl_SI: (opuščeno)

en: --curdir no longer supported
sl_SI: --curdir ni več podprt

en: --verbose, --verbose-upload and --verbose-build can only be used together with --verify or --upload
sl_SI: --verbose, --verbose-upload in --verbose-build so lahko uporabljeni le z --verify ali --upload

en: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Do you want to save changes to this sketch<BR> before closing?</b><p>If you don't save, your changes will be lost.
sl_SI: <html> <head> <style type="text/css">b { font: 13pt "Lucida Grande" }p { font: 11pt "Lucida Grande"; margin-top: 8px }</style> </head><b>Želite shraniti spremembe te skice<BR> preden se zapre?</b><p>Sicer bodo spremembe izgubljene.

en: A folder named "{0}" already exists. Can't open sketch.
sl_SI: Mapa z imenom "{0}" že obstaja. Skice ne morem odpreti.

en: A library named {0} already exists
sl_SI: Knjižnica z imenom {0} že obstaja

en: A new version of Arduino is available,
    would you like to visit the Arduino download page?
sl_SI: Na voljo je nova različica Arduina.
    Želite obiskati spletno stran za prenos Arduina?

en: A newer {0} package is available
sl_SI: Na voljo je novejši paket {0}

en: A subfolder of your sketchbook is not a valid library
sl_SI: Podimenik vaše skicirke ni veljavna knjižnica

en: About Arduino
sl_SI: O Arduinu

en: Add .ZIP Library...
sl_SI: Dodaj .ZIP knjižnico...

en: Add File...
sl_SI: Dodaj datoteko...

en: Additional Boards Manager URLs
sl_SI: Dodatni URL naslovi za upravljalnik ploščic

en: Additional Boards Manager URLs:
sl_SI: Dodatni URL naslovi za upravljalnik ploščic

en: Afrikaans
sl_SI: Afrikanščina

en: Aggressively cache compiled core
sl_SI: Agresivno predpomnjenje prevedenega jedra

en: Albanian
sl_SI: Albanščina

en: All
sl_SI: Vse

en: An error occurred while trying to fix the file encoding.
    Do not attempt to save this sketch as it may overwrite
    the old version. Use Open to re-open the sketch and try again.
sl_SI: Napaka se je pojavila med poskusom popravila  kodiranja datoteke. Ne shranjujte te skice, saj bi lahko prepisala  starejšo različico. Ponovno odprite skico z "Odpri" 
    in poskusite znova.\n

en: An error occurred while updating libraries index!
sl_SI: Ob posodabljanju indeksa knjižnic se je zgodila napaka!

en: An error occurred while uploading the sketch
sl_SI: Ob nalaganju skice se je zgodila napaka

en: An error occurred while verifying the sketch
sl_SI: Ob preverjanju skice se je zgodila napaka

en: An error occurred while verifying/uploading the sketch
sl_SI: Ob preverjanju/nalaganju skice se je zgodila napaka

en: An unknown error occurred while trying to load
    platform-specific code for your machine.
sl_SI: Med nalaganjem kode za tvoj operacijski sistem⏎
    se je pojavila neznana napaka.

en: Arabic
sl_SI: Arabsko

en: Aragonese
sl_SI: Aragonsko

en: Archive Sketch
sl_SI: Arhiviraj skico

en: Archive sketch as:
sl_SI: Arhiviraj skico kot:

en: Archive sketch canceled.
sl_SI: Arhiviranje skice prekinjeno.

en: Archiving built core (caching) in: {0}
sl_SI: Arhiviranje izgrajenega jedra (predpomnjenje) v: {0}

en: Archiving the sketch has been canceled because
    the sketch couldn't save properly.
sl_SI: Arhiviranje skice je bilo prekinjeno, ker skica⏎  ni bila pravilno shranjena.

en: Arduino ARM (32-bits) Boards
sl_SI: Arduino ARM (32-bits) Plošče

en: Arduino AVR Boards
sl_SI: Arduino AVR Plošče

en: Arduino can only open its own sketches
    and other files ending in .ino or .pde
sl_SI: Arduino lahko odpre le svoje skice
    in druge datoteke s končnico .ino ali .pde

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your settings.
sl_SI: Arduino se ne more zagnati, ker ni mogel ustvariti mape za shranjevanje nastavitev.

en: Arduino cannot run because it could not
    create a folder to store your sketchbook.
sl_SI: Arduino se ne more zagnati, ker ni \n mogel ustvariti mape za skicirke

en: Are you sure you want to delete "{0}"?
sl_SI: Res želite izbrisati "{0}"?

en: Are you sure you want to delete this sketch?
sl_SI: Si prepričan/a, da želiš izbrisati to skico?

en: Argument required for --board
sl_SI: Argument, ki ga zahteva --board

en: Argument required for --port
sl_SI: Argument, ki ga zahteva --port

en: Argument required for --pref
sl_SI: Argument, ki ga zahteva --pref

en: Argument required for --preferences-file
sl_SI: Argument, ki ga zahteva --preferences-file

en: Argument required for {0}
sl_SI: Argument, ki ga zahteva {0}

en: Armenian
sl_SI: Armensko

en: Asturian
sl_SI: Astursko

en: Authorization required
sl_SI: Potrebna je overitev

en: Auto Format
sl_SI: Avtomatsko formatiranje

en: Auto Format finished.
sl_SI: Avtomatsko formatiranje končano.

en: Auto-detect proxy settings
sl_SI: Samodejno prepoznavanje nastavitev proxy strežnika

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Automatic proxy configuration URL:
sl_SI: URL naslov za samodejno nastavitev proxy strežnika

en: Autoscroll
sl_SI: Avtomatsko pomikanje

en: Bad error line: {0}
sl_SI: Napaka v vrstici: {0}

en: Bad file selected
sl_SI: Izbrana napačna datoteka

en: Basque
sl_SI: Baskovščina

en: Belarusian
sl_SI: Belorusko

en: Board
sl_SI: Plošča

en: Board Info
sl_SI: Podatki po plošči

en: Board at {0} is not available
sl_SI: Plošča na {0} ni na voljo

en: Board {0} (platform {1}, package {2}) is unknown
sl_SI: Plošča {0} (platforma {1}, paket {2}) ni znana

en: Board {0}:{1}:{2} doesn''t define a ''build.board'' preference. Auto-set to: {3}
sl_SI: Za Ploščo {0}:{1}:{2} ni opredeljena ''build.board'' nastavitev. Avtomatsko nastavljam na: {3}

en: Board:
sl_SI: Plošča:

en: Boards Manager
sl_SI: Upravljalnik plošč

en: Boards Manager...
sl_SI: Upravljalnik plošč...

en: Boards included in this package:
sl_SI: Plošče, ki jih vključuje ta paket:

en: Bootloader file specified but missing: {0}
sl_SI: Datoteka zagonskega nalagalnika je določena, a ni najdena: {0}

en: Bosnian
sl_SI: Bosansko

en: Both NL & CR
sl_SI: Oboje: NL in CR

en: Browse
sl_SI: Brskaj

en: Build options changed, rebuilding all
sl_SI: Opcije izgradnje so se spremenile - ponovna izgradnja vsega

en: Built-in Examples
sl_SI: Vgrajeni primeri

en: Bulgarian
sl_SI: Bolgarsko

en: Burmese (Myanmar)
sl_SI: Burmansko (Mjanmar)

en: Burn Bootloader
sl_SI: Zapeči zagonski nalagalnik

en: Burning bootloader to I/O Board (this may take a minute)...
sl_SI: Pečenje zagonskega nalagalnika na I/O Ploščo (to lahko traja nekaj minut)...

en: CRC doesn't match, file is corrupted. It may be a temporary problem, please retry later.
sl_SI: CRC se ne sklada - datoteka je pokvarjena. Lahko gre za začasno težavo. Kasneje poskusite znova.

en: Can only pass one of: {0}
sl_SI: Lahko preidem le preko enega od: {0}

en: Can't enable external editor
sl_SI: Ne morem vključiti zunanjega urejevalnika

en: Can't find the sketch in the specified path
sl_SI: V podani poti ne najdem skice

en: Canadian French
sl_SI: Francosko - Kanadsko

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Cannot specify any sketch files
sl_SI: Ne morem določiti nobene datoteke s skico

en: Carriage return
sl_SI: Na začetek vrstice - CR

en: Catalan
sl_SI: Katalonsko

en: Check for updates on startup
sl_SI: Preveri za posodobitvami ob zagonu

en: Chinese (China)
sl_SI: Kitajsko (Kitajska)

en: Chinese (Taiwan)
sl_SI: Kitajsko (Tajvan)

en: Chinese (Taiwan) (Big5)
sl_SI: Kitajsko (Tajvan) (Big5)

en: Clear output
sl_SI: Počisti izhod

en: Click for a list of unofficial boards support URLs
sl_SI: Kliknite za seznam URL naslovov neuradno podprtih plošč

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Comment/Uncomment
sl_SI: Komentiraj/Odkomentiraj

en: Communication
sl_SI: Komunikacija

en: Compiler warnings:
sl_SI: Opozorila prevajalnika:

en: Compiling sketch...
sl_SI: Prevajanje skice...

en: Contributed
sl_SI: Prispeval

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Copy as HTML
sl_SI: Kopiraj kot HTML

en: Copy error messages
sl_SI: Kopiraj sporočilo o napaki

en: Copy for Forum
sl_SI: Kopiraj za forum

en: Could not add ''{0}'' to the sketch.
sl_SI: ''{0}'' ni bilo mogoče dodati skici.

en: Could not copy to a proper location.
sl_SI: Kopiranje v ustrezno lokacijo ni bilo mogoče.

en: Could not create directory "{0}"
sl_SI: Nisem mogel ustvariti imenika "{0}"

en: Could not create the sketch folder.
sl_SI: Mape za skico ni bilo mogoče ustvariti.

en: Could not create the sketch.
sl_SI: Skice ni bilo mogoče ustvariti.

en: Could not delete "{0}".
sl_SI: Brisanje "{0}" ni bilo mogoče.

en: Could not delete the existing ''{0}'' file.
sl_SI: Obstoječe datoteke "{0}" ni bilo mogoče izbrisati.

en: Could not find boards.txt in {0}. Is it pre-1.5?
sl_SI: boards.txt ni bilo mogoče najti v {0}. Je mogoče starejša od 1.5?

en: Could not find tool {0}
sl_SI: Orodja {0} ni bilo mogoče najti

en: Could not find tool {0} from package {1}
sl_SI: Orodja {0} ni bilo mogoče najti v paketu {1}

en: Could not open the URL
    {0}
sl_SI: Tega URL naslova ni mogoče odpreti \n {0}

en: Could not open the folder
    {0}
sl_SI: Mape ni mogoče odpreti ⏎ {0}

en: Could not properly re-save the sketch. You may be in trouble at this point,
    and it might be time to copy and paste your code to another text editor.
sl_SI: Ponovno shranjevanje skice ni uspelo. Zgleda, da si v težavah.⏎
    Mogoče je napočil čas, da kodo kopiraš v drug urejevalnik teksta.

en: Could not re-save sketch
sl_SI: Skice ni bilo mogoče ponovno shraniti

en: Could not read color theme settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
sl_SI: Barvnih nastavitev za temo ni bilo mogoče prebrati.
    Arduino boste morali ponovno namestiti.

en: Could not read default settings.
    You'll need to reinstall Arduino.
sl_SI: Privzeti nastavitev ni bilo mogoče prebrati.⏎
    Moral/a boš ponovno naložiti Arduino.

en: Could not remove old version of {0}
sl_SI: Stare različice {0} ni mogoče izbrisati

en: Could not replace {0}
sl_SI: Ni mogoče zamenjati {0}

en: Could not write preferences file: {0}
sl_SI: Neuspešno zapisovanje nastavitvene datoteke: {0}

en: Couldn't archive sketch
sl_SI: Arhiviranje skice ni uspelo

en: Couldn't determine program size: {0}
sl_SI: Velikosti programa ni bilo mogoče ugotoviti: {0}

en: Couldn't do it
sl_SI: Ni bilo mogoče izvesti

en: Couldn't find a Board on the selected port. Check that you have the correct port selected.  If it is correct, try pressing the board's reset button after initiating the upload.
sl_SI: Na izbranih vratih ni bilo mogoče najti ploščice. Preveri, če imaš izbrana pravilna vrata. Če so vrata pravilna, poskusi pritisniti na "reset" gumb na ploščici, po začetku nalaganja na njo.

en: Croatian
sl_SI: Hrvaško

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Czech (Czech Republic)
sl_SI: Češčina (Češka republika)

en: Danish (Denmark)
sl_SI: Danščina (Danska)

en: Data Processing
sl_SI: Obdelava podatkov

en: Data Storage
sl_SI: Shramba podatkov

en: Decrease Font Size
sl_SI: Zmanjšaj velikost pisave

en: Decrease Indent
sl_SI: Zmanjšaj zamik

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Default theme
sl_SI: Privzeta tema

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Device Control
sl_SI: Upravljanje naprave

en: Device is not responding, check the right serial port is selected or RESET the board right before exporting
sl_SI: Naprava se ne odziva, preveri ali so izbrana prava serijska vrata ali pa resetiraj ploščico

en: Discard all changes and reload sketch?
sl_SI: Zavrni vse spremembe in ponovno naloži skico?

en: Display
sl_SI: Zaslon

en: Display line numbers
sl_SI: Prikaži številčenje vrstic

en: Do you want to remove {0}?
    If you do so you won't be able to use {0} any more.
sl_SI: Želite odstraniti  {0}?
    V tem primeru {0} ne bo več mogoče uporabljati.

en: Don't Save
sl_SI: Ne shrani

en: Done Saving.
sl_SI: Shranjevanje končano.

en: Done burning bootloader.
sl_SI: Zagonski nalagalnik je zapečen.

en: Done compiling
sl_SI: Prevajanje je končano

en: Done compiling.
sl_SI: Prevajanje končano.

en: Done printing.
sl_SI: Tiskanje končano.

en: Done uploading
sl_SI: Nalaganje je končano

en: Done uploading.
sl_SI: Nalaganje končano.

en: Downloaded {0}kb of {1}kb.
sl_SI: Prenešeno je {0}kb od {1}kb.

en: Downloading boards definitions.
sl_SI: Prenašanje definicij plošč

en: Downloading libraries index...
sl_SI: Prenašanje indeksov knjižnic...

en: Downloading library: {0}
sl_SI: Prenašanje knjižnice: {0}

en: Downloading platforms index...
sl_SI: Prenašanje indeksov platforme...

en: Downloading tools ({0}/{1}).
sl_SI: Prenašanje orodji ({0}/{1}).

en: Dutch
sl_SI: Nizozemsko

en: Dutch (Netherlands)
sl_SI: Nizozemsko (Nizozemska)

en: Edison Help
sl_SI: Edison pomoč

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Editor font size:
sl_SI: Velikost pisave urejevalnika:

en: Editor language:
sl_SI: Jezik urejevalnika:

en: Enable Code Folding
sl_SI: Vklopi prepogibanje kode

en: English
sl_SI: Angleško

en: English (United Kingdom)
sl_SI: Angleško (Združeno Kraljestvo)

en: Enter a comma separated list of urls
sl_SI: Vnesite seznam url naslovov ločenih z vejicami

en: Enter additional URLs, one for each row
sl_SI: Vnesite dodatne URL naslove, po enega za vsako vrstico

en: Environment
sl_SI: Okolje

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Error adding file
sl_SI: Napaka pri dodajanju datoteke

en: Error compiling for board {0}.
sl_SI: Napaka pri prevajanju za ploščo {0}

en: Error compiling.
sl_SI: Napaka pri prevajanju.

en: Error downloading {0}
sl_SI: Napaka pri prenosu {0}

en: Error getting the Arduino data folder.
sl_SI: Napaka pri pridobivanju podatkovne mape Arduino.

en: Error inside Serial.{0}()
sl_SI: Napaka v Serial.{0}()

en: Error loading theme {0}: {1}
sl_SI: Napaka pri nalaganju teme {0}: {1}

en: Error loading {0}
sl_SI: Napaka pri nalaganju {0}

en: Error opening serial port ''{0}''.
sl_SI: Napaka pri odpiranju serijskih vrat ''{0}''.

en: Error opening serial port ''{0}''. Try consulting the documentation at http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission
sl_SI: Napaka pri odpiranju serijskih vrat "{0}". Poskusite uporabiti dokumentacijo na http://playground.arduino.cc/Linux/All#Permission

en: Error parsing libraries index: {0}
    Try to open the Library Manager to update the libraries index.
sl_SI: Napaka pri razčlenjevanju indeksa knjižnice: {0}
    Poskusite odpreti Upravljalnik knjižnic, da posodobite indeks knjižnic.

en: Error reading libraries index: {0}
sl_SI: Napaka pri branju knjižničnega indeksa: {0}

en: Error reading package indexes folder: {0}
    (maybe a permission problem?)
sl_SI: Napaka pri branju indeksnega imenika paketa: {0}
    (morda gre za težavo s pravicami?)

en: Error reading preferences
sl_SI: Napaka pri branju nastavitev

en: Error reading the preferences file. Please delete (or move)
    {0} and restart Arduino.
sl_SI: Napaka pri branju datoteke z nastavitvami. Prosim izbriši⏎ (ali premakni) {0} ter ponovno zaženi Arduino.

en: Error running post install script
sl_SI: Napaka pri izvajanju po-namestitvenega skripta

en: Error starting discovery method:
sl_SI: Napaka pri zagonu metode odkrivanja:

en: Error touching serial port ''{0}''.
sl_SI: Napaka ob stiku s serijskimi vrati '{0}''.

en: Error while burning bootloader.
sl_SI: Napaka pri pečenju zagonskega nalagalnika.

en: Error while burning bootloader: missing '{0}' configuration parameter
sl_SI: Napaka pri pečenju zagonskega nalagalnika: manjka '{0}' nastavitveni parameter

en: Error while burning bootloader: please select a serial port.
sl_SI: Napaka pri zapisovanju zagonskega nalagalnika: izberite serijska vrata

en: Error while compiling: missing '{0}' configuration parameter
sl_SI: Napaka pri prevajanju: manjka nastavitveni parameter '{0}'

en: Error while printing.
sl_SI: Napaka pri tiskanju.

en: Error while setting serial port parameters: {0} {1} {2} {3}
sl_SI: Napaka ob določanju parametrov serijskih vrat: {0} {1} {2} {3}

en: Error while uploading
sl_SI: Napaka pri nalaganju

en: Error while uploading: missing '{0}' configuration parameter
sl_SI: Napaka pri nalaganju: manjka '{0}' nastavitveni parameter

en: Error while verifying
sl_SI: Napaka pri preverjanju

en: Error while verifying/uploading
sl_SI: Napaka pri preverjanju/nalaganju

en: Estonian
sl_SI: Estonsko

en: Examples
sl_SI: Primeri

en: Examples for any board
sl_SI: Primeri za poljubno ploščo

en: Examples for {0}
sl_SI: Primeri za {0}

en: Examples from Custom Libraries
sl_SI: Primeri za Lastne knjižnice

en: Examples from Other Libraries
sl_SI: Primeri za Druge knjižnice

en: Export canceled, changes must first be saved.
sl_SI: Izvoz je prekinjen, spremembe morajo biti najprej shranjene

en: Export compiled Binary
sl_SI: Izvozi prevedene programe

en: Failed to open sketch: "{0}"
sl_SI: Neuspešno odpiranje skice: "{0}"

en: Failed to rename "{0}" to "{1}"
sl_SI: Neuspešno preimenovanje "{0}" v "{1}"

en: Failed to rename sketch folder
sl_SI: Neuspešno preimenovanje imenika skice

en: File
sl_SI: Datoteka

en: File name {0} is invalid: ignored
sl_SI: Ime datoteke {0} je napačno: prezrto

en: Filipino
sl_SI: Filipinsko

en: Filter your search...
sl_SI: Filtriranje iskanja...

en: Find
sl_SI: Najdi

en: Find Next
sl_SI: Najdi naslednje

en: Find Previous
sl_SI: Najdi prejšnje

en: Find in Reference
sl_SI: Najdi v namigih

en: Find...
sl_SI: Išči...

en: Find:
sl_SI: Išči:

en: Finnish
sl_SI: Finsko

en: Fix Encoding & Reload
sl_SI: Popravi kodiranje in ponovno naloži

en: For information on installing libraries, see: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries
sl_SI: Za več podatkov o nameščanju knjižnic glejte: http://www.arduino.cc/en/Guide/Libraries

en: Forcing reset using 1200bps open/close on port {0}
sl_SI: Prisilno resetiranje z uporabo 1200 b/s odpri/zapri a vratih {0}

en: French
sl_SI: Francosko

en: Frequently Asked Questions
sl_SI: Pogosto zastavljena vprašanja

en: Galician
sl_SI: Galicijsko

en: Galician (Spain)
sl_SI: Galščina (Španija)

en: Galileo Help
sl_SI: Galileo pomoč

en: Georgian
sl_SI: Gregorijansko

en: German
sl_SI: Nemško

en: Get Board Info
sl_SI: Podatki o plošči

en: Getting Started
sl_SI: Kako začeti

en: Global variables use {0} bytes ({2}%%) of dynamic memory, leaving {3} bytes for local variables. Maximum is {1} bytes.
sl_SI: Globalna spremenljivka uporablja {0} bajtov, kar je ({2}%%) dinamičnega spomina in pušča {3} bajtov za lokalne spremenljivke. Maksimum je {1} bajtov.

en: Global variables use {0} bytes of dynamic memory.
sl_SI: Globalne spremenljivke uporabljajo {0} bajtov dinamičnega spomina.

en: Go to line
sl_SI: Pojdi na vrstico

en: Go to line...
sl_SI: Pojdi na vrstico...

en: Greek
sl_SI: Grško

en: Hebrew
sl_SI: Hebrejsko

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Hindi
sl_SI: Hindujsko

en: Host name:
sl_SI: Ime gostitelja:

en: How about saving the sketch first 
    before trying to rename it?
sl_SI: Shrani skico, preden jo poskusiš⏎
    preimenovati.

en: How very Borges of you
sl_SI: Kako absurdna ideja

en: Hungarian
sl_SI: Madžarsko

en: INCOMPATIBLE
sl_SI: NEZDRUŽLJIVO

en: Ignore Case
sl_SI: Prezri male/velike črke

en: Ignoring library with bad name
sl_SI: Prezri knjižnico z napačnim imenom

en: Ignoring sketch with bad name
sl_SI: Ignoriram skico z napačnim imenom

en: In Arduino 1.0, the default file extension has changed
    from .pde to .ino.  New sketches (including those created
    by "Save-As") will use the new extension.  The extension
    of existing sketches will be updated on save, but you can
    disable this in the Preferences dialog.
    
    Save sketch and update its extension?
sl_SI: V Arduinu 1.0 se je privzeta končnica datoteke spremenila⏎
    iz .pde v .ino. Nove skice (vključno s tistimi, ki se ustvarijo z⏎
    ukazom "Shrani kot") bodo imele novo končnico. Končnica⏎
    obstoječih datotek se bo spremenila ob shranjevanju.⏎
    To opcijo lahko izključiš v nastavitvah.
    ⏎
    Shranim skico in posodobim končnico?

en: Include Library
sl_SI: Vključi knjižnico

en: Incorrect IDE installation folder
sl_SI: Nepravien namestitveni imenik za IDE

en: Increase Font Size
sl_SI: Povečaj pisavo

en: Increase Indent
sl_SI: Povečaj zamik

en: Indonesian
sl_SI: Indonezijsko

en: Initializing packages...
sl_SI: Inicializacija paketov...

en: Install
sl_SI: Namestitev

en: Installation completed!
sl_SI: Namestitev je končana!

en: Installed
sl_SI: Nameščeno

en: Installing boards...
sl_SI: Nameščanje plošč...

en: Installing library: {0}:{1}
sl_SI: Nameščanje knjižnice: {0}:{1}

en: Installing tools ({0}/{1})...
sl_SI: Nameščanje orodji ({0}/{1})...

en: Installing...
sl_SI: Nameščanje...

en: Interface scale:
sl_SI: Merilo vmesnika:

en: Invalid library found in {0}: {1}
sl_SI: Neveljavna knjižnica najdena v {0}: {1}

en: Invalid quoting: no closing [{0}] char found.
sl_SI: Napačno navajanje: zaključni znak [{0}] ni bil najden

en: Invalid version '{0}' for library in: {1}
sl_SI: Napačna različica '{0}' za knjižnico v: {1}

en: Invalid version {0}
sl_SI: Napačna različica {0}

en: Italian
sl_SI: Italijansko

en: Japanese
sl_SI: Japonsko

en: Kazakh
sl_SI: Kazaščina

en: Korean
sl_SI: Korejsko

en: Latvian
sl_SI: Latvijsko

en: Library Manager
sl_SI: Upravljalnik knjižnic

en: Library added to your libraries. Check "Include library" menu
sl_SI: Knjižnica je bila dodana v knjižnice. Preverite meni "Vključi knjižnice"

en: Library can't use both 'src' and 'utility' folders. Double check {0}
sl_SI: Knjižnica ne more hkrati uporabljati 'src' in 'utility' imenikov. Preverite {0}

en: Library is already installed: {0}:{1}
sl_SI: Knjižnica je že nameščena: {0}:{1}

en: Line number:
sl_SI: Številka vrstice:

en: Lithuaninan
sl_SI: Litvansko

en: Loading configuration...
sl_SI: Nalaganje konfiguracije...

en: Looking for recipes like {0}*{1}
sl_SI: Iskanje prejemnikov, kot so {0}*{1}

en: Low memory available, stability problems may occur.
sl_SI: Na voljo je malo pomnilnika, kar lahko privede do težav s stabilnostjo

en: Manage Libraries...
sl_SI: Upravljanje knjižnic...

en: Manual proxy configuration
sl_SI: Ročno nastavljanje proxy strežnika

en: Message
sl_SI: Sporočilo

en: Missing '{0}' from library in {1}
sl_SI: V knjižnici {1} manjka '{0}'

en: Mode not supported
sl_SI: Način ni podprt

en: More
sl_SI: Več

en: More preferences can be edited directly in the file
sl_SI: Več nastavitev je mogoče spreminjati neposredno v datoteki

en: Moving
sl_SI: Prenašam

en: Multiple files not supported
sl_SI: Ni podpore za več datotek

en: Multiple libraries were found for "{0}"
sl_SI: Za "{0}" je bilo najdenih več knjižnic

en: Must specify exactly one sketch file
sl_SI: Treba je določiti točno eno datoteko s skico

en: Name for new file:
sl_SI: Ime nove datoteke:

en: Native serial port, can't obtain info
sl_SI: Lastna serijska vrata - ne morem pridobiti podatkov

en: Nepali
sl_SI: Nepalsko

en: Network
sl_SI: Omrežje

en: Network port, can't obtain info
sl_SI: Omrežna vrata, ne morem pridobiti podatkov

en: Network ports
sl_SI: Omrežna vrata

en: Network upload using programmer not supported
sl_SI: Nalaganje prek mreže s programatorjem ni mogoče

en: New
sl_SI: Nova

en: New Tab
sl_SI: Nov zavihek

en: Newline
sl_SI: Nova vrstica - NL

en: Next Tab
sl_SI: Naslednji zavihek

en: No
sl_SI: Ne

en: No authorization data found
sl_SI: Ni najdenih podatkov za overitev

en: No changes necessary for Auto Format.
sl_SI: Ni potrebnih sprememb za Avtomatsko formatiranje.

en: No command line parameters found
sl_SI: Ni najdenih parametrov ukazne vrstice

en: No compiled sketch found
sl_SI: Ni najdene prevedene skice

en: No files were added to the sketch.
sl_SI: Skici ni bila dodana nobena datoteka.

en: No launcher available
sl_SI: Noben zaganjalnik ni na voljo

en: No line ending
sl_SI: Brez urejanja

en: No parameters
sl_SI: Ni parametrov

en: No proxy
sl_SI: Ni proxy strežnika

en: No really, time for some fresh air for you.
sl_SI: Zdaj pa res, čas je za malo svežega zraka.

en: No reference available for "{0}"
sl_SI: Reference za "{0}" ni na voljo

en: No sketch
sl_SI: Ni skice

en: No sketchbook
sl_SI: Ni skicirke

en: No valid code files found
sl_SI: Nisem našel veljavnih datotek s kodo

en: No valid hardware definitions found in folder {0}.
sl_SI: V mapi {0} ni veljavnih definicij za strojno opremo

en: None
sl_SI: Brez

en: Norwegian Bokmål
sl_SI: Norveško Bokmål

en: Not enough memory; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing your footprint.
sl_SI: Na voljo je premalo spomina; za predloge glej http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size

en: OK
sl_SI: V redu

en: One file added to the sketch.
sl_SI: Skici je bila dodana ena datoteka.

en: Only --verify, --upload or --get-pref are supported
sl_SI: Podprti so le --verify, --upload ali --get-pref

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Open Recent
sl_SI: Odpri nedavno uporabljene

en: Open URL
sl_SI: Odpri URL

en: Open an Arduino sketch...
sl_SI: Odpri Arduino skico...

en: Open...
sl_SI: Odpri...

en: Other
sl_SI: Drugo

en: Page Setup
sl_SI: Postavitev strani

en: Password:
sl_SI: Geslo:

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Persian
sl_SI: Perzijsko

en: Persian (Iran)
sl_SI: Farsi (Iran)

en: Platform {0} (package {1}) is unknown
sl_SI: Platforma {0} (paket {1}) ni poznana

en: Please confirm boards deletion
sl_SI: Potrdite izbris plošče

en: Please confirm library deletion
sl_SI: Potrdite izbris knjižnice

en: Please import the SPI library from the Sketch > Import Library menu.
sl_SI: Prosim uvozi SPI knjižnico iz menija Skica > Uvozi knjižnico.

en: Please import the Wire library from the Sketch > Import Library menu.
sl_SI: Uvozite knjižnico Wire iz menija Skica > Uvozi knjižnico.

en: Please select a port to obtain board info
sl_SI: Izberite vrata za pridobitev podatkov o plošči

en: Please select a programmer from Tools->Programmer menu
sl_SI: Izberite programator iz menija Orodja -> Programator

en: Plotter not available while serial monitor is open
sl_SI: Risalnik ni na voljo, kadar je serijski monitor odprt

en: Polish
sl_SI: Poljsko

en: Port
sl_SI: Vrata

en: Port number:
sl_SI: Števila vrat:

en: Portugese
sl_SI: Portugalsko

en: Portuguese (Brazil)
sl_SI: Portugalsko (Brazilija)

en: Portuguese (Portugal)
sl_SI: Portugalsko (Portugalska)

en: Preferences
sl_SI: Nastavitve

en: Preparing boards...
sl_SI: Priprava plošč...

en: Previous
sl_SI: Prejšnji

en: Previous Tab
sl_SI: Prejšnji zavihek

en: Print
sl_SI: Natisni

en: Printing canceled.
sl_SI: Tiskanje preklicano.

en: Printing...
sl_SI: Tiskam...

en: Problem Opening Folder
sl_SI: Težava pri odpiranju mape

en: Problem Opening URL
sl_SI: Težava pri odpiranju URL naslova

en: Problem Setting the Platform
sl_SI: Težava z nastavitvijo platforme

en: Problem accessing board folder /www/sd
sl_SI: Težava pri dostopu do mape /www/sd na plošči

en: Problem accessing files in folder "{0}"
sl_SI: Težava pri dostopu do datotek v imeniku "{0}"

en: Problem getting data folder
sl_SI: Težava pri pridobivanju podatkovne mape

en: Problem uploading to board.  See http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload for suggestions.
sl_SI: Težava pri nalaganju na ploščico. Za predloge poglej na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload

en: Problem with rename
sl_SI: Problem pri preimenovanju

en: Processor
sl_SI: Procesor

en: Programmer
sl_SI: Programator

en: Progress {0}
sl_SI: Napredek {0}

en: Quit
sl_SI: Zapri

en: RETIRED
sl_SI: UPOKOJEN

en: Recommended
sl_SI: Priporočeno

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Reference
sl_SI: Namigi

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Removing library: {0}:{1}
sl_SI: Odstranitev knjižnice: {0}:{1}

en: Removing...
sl_SI: Odstranjevanje...

en: Rename
sl_SI: Preimenuj

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Replace & Find
sl_SI: Zamenjaj in poišči

en: Replace All
sl_SI: Zamenjaj vse

en: Replace the existing version of {0}?
sl_SI: Zamenjaj obstoječo različico {0}?

en: Replace with:
sl_SI: Zamenjaj z:

en: Retired
sl_SI: Upokojen

en: Retry the upload with another serial port?
sl_SI: Ponovno poskusim naložiti z uporabo drugih serijskih vrat?

en: Romanian
sl_SI: Romunsko

en: Running recipe: {0}
sl_SI: Zaganjam recept: {0}

en: Running: {0}
sl_SI: Se izvaja: {0}

en: Russian
sl_SI: Rusko

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Save As...
sl_SI: Shrani kot...

en: Save Canceled.
sl_SI: Shranjevanje preklicano.

en: Save changes to "{0}"?
sl_SI: Shrani spremembe v "{0}"?

en: Save sketch folder as...
sl_SI: Shrani mapo skice kot...

en: Save when verifying or uploading
sl_SI: Shrani ob preverjanju ali nalaganju

en: Saving...
sl_SI: Shranjujem...

en: Search all Sketch Tabs
sl_SI: Iskanje po vseh zavihkih skic

en: Select (or create new) folder for sketches...
sl_SI: Izberi (ali ustvari novo) mapo za skice...

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Select a zip file or a folder containing the library you'd like to add
sl_SI: Izberi zip datoteko ali mapo, ki vsebuje knjižnico, katero želiš dodati

en: Select an image or other data file to copy to your sketch
sl_SI: Izberi sliko ali drugo podatkovno datoteko za kopiranje v tvojo skico

en: Select new sketchbook location
sl_SI: Izberi novo lokacijo skicirke

en: Select version
sl_SI: Izberite različico

en: Selected board depends on '{0}' core (not installed).
sl_SI: Izbrana plošča je odvisna od jedra '{0}' (ni nameščeno).

en: Selected board is not available
sl_SI: Izbrana plošča ni na voljo

en: Selected library is not available
sl_SI: Izbrana knjižnica ni na voljo

en: Send
sl_SI: Pošlji

en: Sensors
sl_SI: Senzorji

en: Serial Monitor
sl_SI: Serijski vmesnik

en: Serial Plotter
sl_SI: Serijski risalnik

en: Serial monitor is not supported on network ports such as {0} for the {1} in this release
sl_SI: Serijski monitor ni podprt na omrežnih vratih, kot so {0} za {1} v tej izdaji

en: Serial monitor not available while plotter is open
sl_SI: Serijski monitor ni na voljo, ko je odprt risalnik

en: Serial port ''{0}'' not found. Did you select the right one from the Tools > Serial Port menu?
sl_SI: Serijska vrata ''{0}'' niso bila najdena. Si izbral/a pravilna vrata v meniju Orodja > Serijska vrata?

en: Serial port not selected.
sl_SI: Serijska vrata niso izbrana.

en: Serial port {0} not found.
sl_SI: Serijska vrata {0} niso bila najdena.

en: Serial ports
sl_SI: Serijska vrata

en: Setting build path to {0}
sl_SI: Nastavljam pot za izgradnjo na {0}

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Settings issues
sl_SI: Težava z nastavitvami

en: Show Sketch Folder
sl_SI: Pokaži mapo skice

en: Show timestamp
sl_SI: Prikaži časovni žig

en: Show verbose output during:
sl_SI: Prikaži izpis med:

en: Signal Input/Output
sl_SI: Signal vhod/izhod

en: Sketch
sl_SI: Skica

en: Sketch Disappeared
sl_SI: Skica je izginila

en: Sketch Does Not Exist
sl_SI: Skica ne obstaja

en: Sketch is Read-Only
sl_SI: Skica je označena "samo za branje"

en: Sketch is Untitled
sl_SI: Skica je Neimenovana

en: Sketch is read-only
sl_SI: Skica je označena samo za branje

en: Sketch too big; see http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size for tips on reducing it.
sl_SI: Prevelika skica; poglej http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#size za nasvet o zmanjševanju.

en: Sketch uses {0} bytes ({2}%%) of program storage space. Maximum is {1} bytes.
sl_SI: Skica uporablja {0} bajtov, kar je ({2}%%) prostora namenjenega programu. Maksimum je {1} bajtov.

en: Sketchbook
sl_SI: Skicirka

en: Sketchbook folder disappeared
sl_SI: Mapa s skicami je izginila

en: Sketchbook location:
sl_SI: Lokacija skicirke:

en: Sketchbook path not defined
sl_SI: Pot do skicirke ni podana

en: Skipping contributed index file {0}, parsing error occured:
sl_SI: Izpuščam podano indeksno datoteko {0}, zaradi napake pri razčlenjevanju:

en: Slovak
sl_SI: Slovaščina

en: Slovenian
sl_SI: Slovensko

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save the sketch in another location,
    and try again.
sl_SI: Nekatere datoteke so označene "samo za branje".⏎
    Shrani skico na drugo lokacijo in poskusi znova.

en: Some files are marked "read-only", so you'll
    need to re-save this sketch to another location.
sl_SI: Nekatere datoteke so označene samo za branje, zato⏎ boš moral/a skico ponovno shraniti na drugo lokacijo.

en: Sorry, the folder "{0}" already exists.
sl_SI: Imenik "{0}" že obstaja.

en: Spanish
sl_SI: Špansko

en: Specified folder/zip file does not contain a valid library
sl_SI: Izbrani imenik/zip datoteka ne vsebuje veljavne knjižnice

en: Starting...
sl_SI: Zagon...

en: Sunshine
sl_SI: Sonce sije

en: Swedish
sl_SI: Švedsko

en: System Default
sl_SI: Privzete nastavitve

en: Talossan
sl_SI: Talosanščina

en: Tamil
sl_SI: Tamilsko

en: Thai
sl_SI: Tajščina

en: The 'BYTE' keyword is no longer supported.
sl_SI: Ključna beseda "BYTE" ni več podprta.

en: The --upload option supports only one file at a time
sl_SI: Opcija --upload naenkrat podpira le eno datoteko

en: The Client class has been renamed EthernetClient.
sl_SI: Client razred je bil preimenovan v EthernetClient.

en: The IDE includes an updated {0} package, but you're using an older one.
    Do you want to upgrade {0}?
sl_SI: IDE vključuje posodobljen paket {0}, vendar uporabljate starejšega.
    Želite nadgraditi {0}?

en: The Server class has been renamed EthernetServer.
sl_SI: Server razred je bil preimenovan v EthernetServer.

en: The Udp class has been renamed EthernetUdp.
sl_SI: Udp razred je bil preimenovan v EthernetUdp.

en: The current selected board needs the core '{0}' that is not installed.
sl_SI: Trenutno izbrana plošča potrebuje jedro '{0}', ki ni nameščeno.

en: The file "{0}" needs to be inside
    a sketch folder named "{1}".
    Create this folder, move the file, and continue?
sl_SI: Datoteka "{0}" se mora nahajati v⏎
    mapi za skico imenovano "{1}".⏎
    Ustvarim to mapo, premaknem datoteko in nadaljujem?

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library folder names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
sl_SI: Knjižnice "{0}" ni mogoče uporabiti.
    Imeniki knjižnic morajo imeti ime, ki se začne s črko ali številko, tej pa
    sledijo črke, številke, pomišljaji, pike ali podčrtaji. Največja dolžina je 63 znakov.

en: The library "{0}" cannot be used.
    Library names must contain only basic letters and numbers.
    (ASCII only and no spaces, and it cannot start with a number)
sl_SI: Knjižnice "{0}" ni mogoče uporabiti.⏎
    Ime knjižnice lahko vsebuje le osnovne črke in številke.⏎
    (Samo ASCII, brez presledkov, prvi znak ne sme biti številka)

en: The main file cannot use an extension
sl_SI: Glavna datoteka ne more uporabiti razširitve

en: The name cannot start with a period.
sl_SI: Ime se ne sme začeti s piko.

en: The selected sketch no longer exists.
    You may need to restart Arduino to update
    the sketchbook menu.
sl_SI: Izbrana skica ne obstaja več.⏎
    Ponovno zaženi Arduino, da se bo⏎
    seznam skic posodobil.

en: The sketch "{0}" cannot be used.
    Sketch names must contain only basic letters and numbers
    (ASCII-only with no spaces, and it cannot start with a number).
    To get rid of this message, remove the sketch from
    {1}
sl_SI: Skice "{0}" ni mogoče uporabiti.⏎
    Ime skice lahko vsebuje le osnovne črke in številke.⏎
    (Samo ASCII, brez presledkov, prvi znak ne sme biti številka)⏎
    Če se želiš znebiti tega sporočila, iz skice odstrani ⏎
    {1}

en: The sketch already contains a file named "{0}"
sl_SI: Skica že vsebuje datoteko z imenom "{0}"

en: The sketch folder has disappeared.
     Will attempt to re-save in the same location,
    but anything besides the code will be lost.
sl_SI: Mapa s skico je izginila.⏎
    Poskušal bom ponovno shraniti v isto lokacijo,⏎
    vendar bo potem vse, razen kode, izgubljeno.

en: The sketch name had to be modified.
    Sketch names must start with a letter or number, followed by letters,
    numbers, dashes, dots and underscores. Maximum length is 63 characters.
sl_SI: Ime skice je bilo spremenjeno.
    Imena skic se morajo začeti s črko ali številko, tej pa sledijo črke,
    številke, pomišljaji, pike ali podčrtaji. Največja dolžina je 63 znakov.

en: The sketchbook folder no longer exists.
    Arduino will switch to the default sketchbook
    location, and create a new sketchbook folder if
    necessary. Arduino will then stop talking about
    himself in the third person.
sl_SI: Mapa s skicami ne obstaja več. ⏎
    Arduino bo izbral privzeto lokacijo in⏎
    ustvaril novo mapo, če bo to potrebno.⏎
    Arduino bo potem nehal govoriti o sebi⏎
    v tretji osebi.

en: The specified sketchbook folder contains your copy of the IDE.
    Please choose a different folder for your sketchbook.
sl_SI: Mapa določena za skicirko vsebuje kopijo vašega IDE razvojnega vmesnika. 
    Za vašo skicirko izberite drugo mapo.

en: Theme:
sl_SI: Tema:

en: This library is not listed on Library Manager. You won't be able to reinstall it from here.
    Are you sure you want to delete it?
sl_SI: Knjižnica ni na seznamu Upravljalnika knjižnic. Od tukaj je ne morete ponovno namestiti.
    Ste prepričani, da jo želite izbrisati?

en: This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    option enabled in File -> Preferences.
sl_SI: To poročilo bi vsebovalo več podatkov ob uporabi
    možnosti "Prikaži podroben opis med prevejanjem",
    ki se nahaja v meniju Datoteka -> Nastavitve.

en: Time for a Break
sl_SI: Čas za odmor

en: Timing
sl_SI: Časovna uskladitev

en: Tool {0} is not available for your operating system.
sl_SI: Orodje {0} ni na voljo za vaš operacijski sistem.

en: Tools
sl_SI: Orodja

en: Topic
sl_SI: Tema

en: Troubleshooting
sl_SI: Odpravljanje napak

en: Turkish
sl_SI: Turško

en: Type
sl_SI: Tip

en: Type board password to access its console
sl_SI: Vnesi geslo plošče za dostop do konzole

en: Type board password to upload a new sketch
sl_SI: Za nalaganje nove skice vpiši geslo plošče

en: Ukrainian
sl_SI: Ukrajinsko

en: Unable to connect to {0}
sl_SI: Ne morem se povezati na {0}

en: Unable to connect: is the sketch using the bridge?
sl_SI: Povezave ni mogoče vzpostaviti: ali skica uporablja most - bridge?

en: Unable to connect: retrying
sl_SI: Povezave ni mogoče vzpostaviti: poskušam znova

en: Unable to connect: wrong password?
sl_SI: Povezavi ni mogoče vzpostaviti: napačno geslo?

en: Unable to find {0} in {1}
sl_SI: Ne morem najti {0} v {1}

en: Unable to open serial monitor
sl_SI: Serijskega vmesnika ni mogoče odpreti

en: Unable to open serial plotter
sl_SI: Ne morem odpreti serijskega risalnika

en: Unable to reach Arduino.cc due to possible network issues.
sl_SI: Ne morem dostopati do Arduino.cc, verjetno zaradi težav z omrežjem.

en: Uncategorized
sl_SI: Nekategorizirano

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Unhandled type {0} in context key {1}
sl_SI: Neobravnavan tip {0} v kontekstualnem ključu {1}

en: Unknown board
sl_SI: Neznana plošča

en: Unknown sketch file extension: {0}
sl_SI: Neznana končnica datoteke s skico: {0}

en: Unspecified platform, no launcher available.
    To enable opening URLs or folders, add a 
    "launcher=/path/to/app" line to preferences.txt
sl_SI: Nepoznana platforma, zaganjalnik ni na voljo.⏎
    Za omogočanje odpiranja URL-ov in map, dodaj⏎
    "launcher=/path/to/app" vrstico v preferences.txt

en: Updatable
sl_SI: Nadgradljivo

en: Update
sl_SI: Posodobi

en: Update sketch files to new extension on save (.pde -> .ino)
sl_SI: Ob shranjevanju posodobi končnico datoteke (.pde -> .ino)

en: Updates available for some of your {0}boards{1}
sl_SI: Za določene {0}plošče{1} so na voljo posodobitve

en: Updates available for some of your {0}boards{1} and {2}libraries{3}
sl_SI: Za določene {0}plošče{1} in {2}knjižnice{3} so na voljo posodobitve

en: Updates available for some of your {0}libraries{1}
sl_SI: Za določene {0}knjižnice{1} so na voljo posodobitve

en: Updating list of installed libraries
sl_SI: Posodabljanje seznama nameščenih knjižnic

en: Upload
sl_SI: Naloži

en: Upload Using Programmer
sl_SI: Naloži s programatorjem

en: Upload any sketch to obtain it
sl_SI: Naložite poljubno skico, da jo pridobite

en: Upload canceled.
sl_SI: Nalaganje prekinjeno.

en: Upload cancelled
sl_SI: Nalaganje preklicano

en: Uploading to I/O Board...
sl_SI: Nalaganje na I/O Ploščo...

en: Uploading...
sl_SI: Nalagam...

en: Use Selection For Find
sl_SI: Za iskanje uporabi izbor

en: Use external editor
sl_SI: Uporabi zunanji urejevalnik

en: Username:
sl_SI: Uporabniško ime:

en: Using library {0} at version {1} in folder: {2} {3}
sl_SI: Uporaba knjižnice {0} različice {1} v imeniku: {2} {3}

en: Using library {0} in folder: {1} {2}
sl_SI: Uporaba knjižnice {0} v imeniku: {1} {2}

en: Using previously compiled file: {0}
sl_SI: Uporaba predhodno prevedene datoteke: {0}

en: Verify
sl_SI: Preveri

en: Verify code after upload
sl_SI: Preveri kodo po nalaganju

en: Verify/Compile
sl_SI: Preveri/Prevedi

en: Verifying and uploading...
sl_SI: Preverjanje in nalaganje...

en: Verifying archive integrity...
sl_SI: Preverjanje integritete arhiva...

en: Verifying...
sl_SI: Preverjanje...

en: Version <b>{0}</b>
sl_SI: Različica <b>{0}</b>

en: Version unknown
sl_SI: Neznana različica

en: Version {0}
sl_SI: Različica {0}

en: Vietnamese
sl_SI: Vietnamsko

en: Visit Arduino.cc
sl_SI: Obišči Arduino.cc

en: WARNING: Category '{0}' in library {1} is not valid. Setting to '{2}'
sl_SI: OPOZORILO: Kategorija '{0}' v knjižnici {1} ni veljavna. Nastavljeno na '{2}'

en: WARNING: Spurious {0} folder in '{1}' library
sl_SI: OPOZORILO: Napačen imenik {0} v knjižnici '{1}'

en: WARNING: library {0} claims to run on {1} architecture(s) and may be incompatible with your current board which runs on {2} architecture(s).
sl_SI: OPOZORILO: knjižnica {0} trdi, da teče na {1} arhitekturi in je lahko nezdružljiva z vašo trenutno ploščo, ki teče na {2} arhitekturi.

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: Warning: This core does not support exporting sketches. Please consider upgrading it or contacting its author
sl_SI: Opozorilo: To jedro ne podpira izvažanja skic. Poskusite ga nadgraditi ali kontaktirajte njegovega avtorja

en: Warning: file {0} links to an absolute path {1}
sl_SI: Opozorilo: datoteka {0} je povezana na absolutno pot {1}

en: Warning: forced trusting untrusted contributions
sl_SI: Opozorilo: Prisiljeno zaupanje nezaupanim prispevkom

en: Warning: forced untrusted script execution ({0})
sl_SI: Opozorilo: prisiljeno izvajanje nezaupanim skriptom ({0})

en: Warning: non trusted contribution, skipping script execution ({0})
sl_SI: Opozorilo: nezaupan prispevek, izpuščam izvajanje skripta ({0})

en: Warning: platform.txt from core '{0}' contains deprecated {1}, automatically converted to {2}. Consider upgrading this core.
sl_SI: Opozorilo: platform.txt jedra '{0}' vsebuje opuščen {1}, ki je bil samodejno konvertiran v {2}. Poskusite z nadgradnjo tega jedra.

en: Warning: platform.txt from core '{0}' misses property '{1}', using default value '{2}'. Consider upgrading this core.
sl_SI: Opozorilo: platform.txt jedra '{0}' nima lastnosti '{1}', zato uporabljam provzeto vrednost '{2}'. Poskusite nadgraditi to jedro.

en: Western Frisian
sl_SI: Zahodna frizijščina

en: Wire.receive() has been renamed Wire.read().
sl_SI: Wire.receive() je bil preimenovan v Wire.read()

en: Wire.send() has been renamed Wire.write().
sl_SI: Wire.send() je bil preimenovan v Wire.write()

en: Wrap Around
sl_SI: Ovij

en: Wrong microcontroller found.  Did you select the right board from the Tools > Board menu?
sl_SI: Najden je bil napačen mikrokrmilnik. Si izbral/a pravo ploščo v meniju Orodja > Plošča?

en: Yes
sl_SI: Da

en: You can't import a folder that contains your sketchbook
sl_SI: Ne morete uvoziti mape, ki vsebuje vašo skicirko

en: You cannot save the sketch into a folder
    inside itself. This would go on forever.
sl_SI: Skice ne moreš shraniti v lastno mapo.⏎ To bi se ponavljalo v nedogled.

en: You forgot your sketchbook
sl_SI: Pozabil si svojo skicirko

en: You have unsaved changes!
    You must save all your sketches to enable this option.
sl_SI: Spremembe niso bile shranjene!
    Shraniti morate vse svoje skice, če želite vklopiti to opcijo.

en: You've pressed {0} but nothing was sent. Should you select a line ending?
sl_SI: Pritisnil/a si {0}, vendar se ni nič zgodilo. Poskusi izbrati končnico vrstice / line ending

en: You've reached the limit for auto naming of new sketches
    for the day. How about going for a walk instead?
sl_SI: Za danes si dosegel/a mejo avtomatskega poimenovanje⏎ novih skic. Pojdi raje na sprehod.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your settings folder.
    Please move the IDE to another folder.
sl_SI: Vaša kopija IDE razvojnega okolja je nameščena v podimenik vašega imenika z nastavitvami.
    Premaknite IDE v drug imenik.

en: Your copy of the IDE is installed in a subfolder of your sketchbook.
    Please move the IDE to another folder.
sl_SI: Vaša kopija IDE razvojnega okolja je namščena v podimeniku vaše skicirke.
    Premaknite IDE v drugo mapo.

en: ZIP files or folders
sl_SI: ZIP datoteke ali mape

en: Zip doesn't contain a library
sl_SI: Zip ne vsebuje knjižnice

en: ".{0}" is not a valid extension.
sl_SI: ".{0}" ni veljavna končnica.

en: "{0}" contains unrecognized characters. If this code was created with an older version of Arduino, you may need to use Tools -> Fix Encoding & Reload to update the sketch to use UTF-8 encoding. If not, you may need to delete the bad characters to get rid of this warning.
sl_SI: "{0}" vsebuje neprepoznane znake. Če je ta koda bila ustvarjena s starejšo različico Arduina, boste morda morali uprabiti Orodja --> Popravi kodiranje & Znova naloži, da posodobite skico z uporabo UTF-8 kodiranja. V nasprotnem primeru boste morda morali zbrisati nepravine znake, da se znebite tega opozorila.

en: 
    As of Arduino 0019, the Ethernet library depends on the SPI library.
    You appear to be using it or another library that depends on the SPI library.
sl_SI: 
    Od Arduino 0019 naprej je Ethernet knjižnica odvisna od SPI knjižnice.⏎
    Zgleda, da uporabljaš Ethernet ali drugo knjižnico, ki je odvisna od SPI knjižnice.⏎
    ⏎

en: 
    As of Arduino 1.0, the 'BYTE' keyword is no longer supported.
    Please use Serial.write() instead.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, ključna beseda 'BYTE' ni več podprta.
    Namesto tega uporabi Serial.write().

en: 
    As of Arduino 1.0, the Client class in the Ethernet library has been renamed to EthernetClient.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, je Client razred v Ethernet knjižnici bil preimnovan v  EthernetClient.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Server class in the Ethernet library has been renamed to EthernetServer.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, je Server razred v Ethernet knjižnici bil preimenovan v EthernetServer.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Udp class in the Ethernet library has been renamed to EthernetUdp.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, je Udp razred v Ethernet knjižnici bil preimenovan v EthernetUdp.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.receive() function was renamed to Wire.read() for consistency with other libraries.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, je Wire.receive() funkcija bila preimenovana v Wire.read() zaradi usklajenosti z ostalimi knjižnicami.

en: 
    As of Arduino 1.0, the Wire.send() function was renamed to Wire.write() for consistency with other libraries.
sl_SI: 
    Od Arduino 1.0 naprej, je Wire.send() funkcija bila preimenovana v Wire.write() zaradi usklajenosti z ostalimi knjižnicami.

en: compilation
sl_SI: prevajanje

en: connected!
sl_SI: povezano!

en: ignoring invalid font size {0}
sl_SI: prezri neveljavno velikost pisave {0}

en: name is null
sl_SI: ime je prazno

en: no headers files (.h) found in {0}
sl_SI: v {0} nisem našel datotek z glavami (.h)

en: serialMenu is null
sl_SI: serialMenu je prazen

en: the selected serial port {0} does not exist or your board is not connected
sl_SI: Izbrana serijska vrata {0} ne obstajajo ali pa ploščica ni povezana

en: unknown option: {0}
sl_SI: neznana opcija: {0}

en: upload
sl_SI: Naloži

en: version <b>{0}</b>
sl_SI: različica <b>{0}</b>

en: {0} file signature verification failed
sl_SI: {0} preverjanje podpisa datoteke ni bilo uspešno

en: {0} file signature verification failed. File ignored.
sl_SI: {0} preverjanje podpisa datoteke ni bilo uspešno. Datoteka je bila prezrta.

en: {0} files added to the sketch.
sl_SI: Datoteke {0} so bile dodane skici.

en: {0} libraries
sl_SI: {0} knjižnice

en: {0} must be a folder
sl_SI: {0} mora biti imenik

en: {0} on {1}
sl_SI: {0} na {1}

en: {0} pattern is missing
sl_SI: manjka vzorec {0}

en: {0} returned {1}
sl_SI: {0} je vrnilo {1}

en: {0}: Invalid argument to --pref, should be of the form "pref=value"
sl_SI: {0}: Napačen argument za --pref, ki bi moral imeti obliko "pref=vrednost"

en: {0}: Invalid board name, it should be of the form "package:arch:board" or "package:arch:board:options"
sl_SI: {0}: Napačno ime plošče, ki bi moralo imeti obliko "paket:arch:plošča" ali "paket:arch:plošča:opcije"

en: {0}: Invalid option for board "{1}"
sl_SI: {0}: Napačna opcija za plošo "{1}"

en: {0}: Invalid option, should be of the form "name=value"
sl_SI: {0}: Napačna opcija, ki bi morala imeti obliko "name=vrednost"

en: {0}: Invalid value for option "{1}" for board "{2}"
sl_SI: {0}: Nepravilna vrednost za opcijo "{1}" za ploščo "{2}"

en: {0}: Unknown architecture
sl_SI: {0}: Neznana arhitektura

en: {0}: Unknown board
sl_SI: {0}: Neznana plošča

en: {0}: Unknown package
sl_SI: {0}: Neznan paket

en: {0}Install this package{1} to use your {2} board
sl_SI: {0} Namestite ta paket {1} za rabo plošče {2}
