aria2 - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Shutdown sequence commencing... Press Ctrl-C again for emergency shutdown.
ro: Se începe secvența de închidere... Apăsați din nou Ctrl-C pentru oprirea forțată.

en: Emergency shutdown sequence commencing...
ro: Se începe secvența de închidere forțată...

en: aria2 will resume download if the transfer is restarted.
ro: aria2 va relua descărcarea dacă transferul este repornit.

en: If there are any errors, then see the log file. See '-l' option in help/man page for details.
ro: Dacă apar erori, consultați fișierul jurnal. Pentru detalii vedeți opțiunea '-l' în pagina de ajutor/man.

en: Serialized session to '%s' successfully.
ro: Sesiune serializată cu succes la '%s'.

en: Failed to serialize session to '%s'.
ro: Serializare nereușită sesiune la '%s'.

en: Download GID#%s paused
ro: Descărcare GID#%s suspendată

en: Download GID#%s not complete: %s
ro: Descărcare GID#%s incompletă: %s

en: Download Results:
ro: Rezultate descărcare:

en: Status Legend:
ro: Legendă stare:

en: (OK):download completed.
ro: (OK): descărcare completă.

en: (ERR):error occurred.
ro: (ERR): a survenit o eroare.

en: (INPR):download in-progress.
ro: (INPR): descărcare în curs.

en: (RM):download removed.
ro: (RM): descărcare eliminată.

en:                               Default:
ro:                               Implicit:

en:                               Tags:
ro:                               Taguri:

en:                               Possible Values:
ro:                               Valori posibile:

en:  -d, --dir=DIR                The directory to store the downloaded file.
ro:  -d, --dir=DIR                Directorul în care se salvează fișierul descărcat.

en:  --http-user=USER             Set HTTP user. This affects all URLs.
ro:  Aceasta afectează toate URL-urile.

en:  --http-passwd=PASSWD         Set HTTP password. This affects all URLs.
ro:  Aceasta afectează toate URL-urile.

en:  --ftp-user=USER              Set FTP user. This affects all URLs.
ro:  Aceasta afectează toate URL-urile.

en:  --ftp-passwd=PASSWD          Set FTP password. This affects all URLs.
ro:  Aceasta afectează toate URL-urile.

en:  --dry-run[=true|false]       If true is given, aria2 just checks whether the
                                  remote file is available and doesn't download
                                  data. This option has effect on HTTP/FTP download.
                                  BitTorrent downloads are canceled if true is
                                  specified.
ro:  Această opțiune are efect pentru descărcările prin HTTP/FTP.
                                  Descărcările BitTorrent sunt anulate dacă este
                                  specificat true

en:  --rpc-certificate=FILE       Use the certificate in FILE for RPC server.
                                  The certificate must be in PEM format.
                                  Use --rpc-private-key option to specify the
                                  private key. Use --rpc-secure option to enable
                                  encryption.
ro:  Folosiți opțiunea --rpc-secure pentru a activa
     criptarea.

en:  --rpc-private-key=FILE       Use the private key in FILE for RPC server.
                                  The private key must be decrypted and in PEM
                                  format. Use --rpc-secure option to enable
                                  encryption. See also --rpc-certificate option.
ro:  Folosiți opțiunea --rpc-secure pentru a activa
     criptarea.

en: Download aborted.
ro: Descărcare abandonată.

en: File %s is being downloaded by other command.
ro: Fișierul %s este descărcat de o altă comandă.

en: Insufficient checksums.
ro: Sume de control insuficiente.

en: Exception caught
ro: A survenit o excepție
