ario - en to ca translation catalogue (117 entries)

en: Ario music player
ca: RE

en: Client application to mpd
ca: Aplicació client a mpd

en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

en: By year
ca: Per any

en: Library Options
ca: Opcions de la llibreria

en: Library Organisation
ca: Organització de la llibreria

en: Sort albums:
ca: Ordenar àlbums

en: Server autodetection
ca: Autodetecció de servidor

en: Auto detect
ca: Autodetecció

en: Default
ca: Per defecte

en: Host :
ca: Hoste :

en: Music directory :
ca: Directori de música:

en: Music server is on the same computer as Ario
ca: El servidor de música es troba en el mateix ordinador que Ario

note: Create the widgets
en: Name :
ca: Nom:

en: Password :
ca: Contrasenya :

en: Server type :
ca: Tipus de servidor :

en: Covers
ca: Caràtules

en: Connection
ca: Connexió

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: Album :
ca: Àlbum :

en: Artist :
ca: Artista :

en: Search
ca: Cerca

en: Interface
ca: Interfície

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Title :
ca: Tiítol :

note: ARIO_TAG_ARTIST
en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Duration
ca: Duració

note: ARIO_TAG_TRACK ARIO_TAG_NAME
en: Genre
ca: Gènere

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

note: ARIO_TAG_ALBUM_ARTIST
en: Title
ca: Títol

note: ARIO_TAG_TITLE
en: Track
ca: Pista

en: Database
ca: Base de dades

en: Last updated:
ca: Darrera actualització:

en: _Update
ca: _Actualitza

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Song
ca: Cançó

en: Do nothing
ca: No fer res

en: Play next song
ca: Reprodueix la següent cançó

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

note: Format result string
en: seconds
ca: segons

en: minutes
ca: minuts

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: Plugin
ca: Connector

en: Enabled
ca: Activat

en: _About
ca: _Quant a

en: C_onfigure
ca: C_onfigura

en: A_ctivate
ca: A_ctiva

en: Ac_tivate All
ca: Ac_tiva-ho tot

en: _Deactivate All
ca: _Desactiva-ho tot

en: Active plugins
ca: Connectors actius

en: Not connected
ca: Desconnectat

en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

note: ARIO_TAG_PERFORMER ARIO_TAG_COMMENT ARIO_TAG_DISC
en: Filename
ca: Nom de l'arxiu

note: ARIO_TAG_FILENAME
en: Any
ca: Qualsevol

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ca: Desconegut/da

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Library
ca: Biblioteca

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

note: Translators - This "Cover" refers to an album cover art
en: Cover
ca: Portada

en: _File
ca: _Arxiu

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualització

en: _Tool
ca: _Eina

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Quit
ca: _Surt

en: Plu_gins
ca: _Connectors

en: Prefere_nces
ca: _Preferències

en: S_tatusbar
ca: Barra d'_estat

note: Create plugins configuration dialog window
en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

en: Error reading file
ca: Error en llegir el fitxer

en: Error saving file
ca: Error en desar el fitxer

en: Lyrics
ca: Lletra

en: Server
ca: Servidor

note: Set window properties Set window title
en: Song Properties
ca: Propietats de la cançó

en: New Profile
ca: Nou perfil

en: Configuration
ca: Configuració

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Play previous song
ca: Reprodueix l'anterior cançó

note: Translators - This " of " is used to count the elapsed time of a song like in "00:59 of 03:24"
en:  of
ca:  de

en: Change the music volume
ca: Canvia el volum de la música

en: _Clear
ca: Nete_ja

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Save
ca: _Desa

note: Create the widgets
en: Save playlist
ca: Desa la llista de reproducció

note: Format status bar message
en: Songs
ca: Cançons

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: _Pause
ca: _Pausa

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Next
ca: _Següent

en: P_revious
ca: Ante_rior

en: Not playing
ca: No s'està reproduint

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
ca: Avui %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
ca: Ahir %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
ca: %d de %b %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ca: %d %b %Y

en: OK
ca: Accepta

en: Logging in
ca: Entrant

en: Request failed
ca: La petició ha fallat

en: Incorrect username
ca: El nom d'usuari/a és incorrecte

en: Incorrect password
ca: La contrasenya no és correcta

en: Handshake failed
ca: Ha fallat la negociació

en: Client update required
ca: Es requereix una actualització del client

en: Track submission failed
ca: L'enviament de la peça ha fallat

en: Queue is too long
ca: La cua és massa gran

en: Track submission failed too many times
ca: L'enviament de la peça ha fallat massa vegades

en: Audioscrobbler preferences
ca: Preferències de l'Audioscrobbler

en: Last submission time:
ca: Data de l'últim enviament:

en: Queued tracks:
ca: Cançons a la cua:

en: Tracks submitted:
ca: Peces enviades:

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Music
ca: Música

en: URL :
ca: Adreça URL :

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia
