ario - en to ga translation catalogue (199 entries)

en: Ario music player
ga: Seinnteoir ceoil Ario

en: Client application to mpd
ga: Feidhmoideas cliaint do mpd

en: If you don't see your MPD server thanks to the automatic detection, you should check that zeroconf is activated in your MPD configuration or use the manual configuration.
ga: Mura fheiceann tú do fhreastalaí MPD de bharr an chumraíocht uathoibríoch, ba chóir dearbhú go bhfuil zeroconf cumasaithe i sa chumraíocht MPD agat nó bain feidhm as an chumraíocht de lámh.

en: Server autodetection
ga: Uathaimsiú an freastalaí

en: Auto detect
ga: Uathaimsigh

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Host :
ga: Óstach:

en: Music directory :
ga: Comhadlann ceoil:

note: Create the widgets
en: Name :
ga: Ainm:

en: Password :
ga: Focal Faire :

en: Port :
ga: Port:

en: Automatically download the album cover of the playing song
ga: Íosluchtaigh go huathoibríoch clúdach an albaim den t-amhrán atá ag seinm

en: Covers
ga: Clúdaithe

en: Covers Sources
ga: Foinsí na gClúdaithe

en: Show the covers in the albums list
ga: Taispeáin na clúdaigh i réim na n-albam

en: Use Amazon.
ga: Bain Feidhm As Amazon.

en: Connection
ga: Nasc

en: _Autoconnect on startup
ga: _Uathnasc ag tosú

en: _Connect
ga: _Nasc

en: _Disconnect
ga: _Dínasc

en: Album :
ga: Albam :

en: Artist :
ga: Ealaíontóir:

en: Downloading cover
ga: Ag íosluchtú an clúdach

en: Local search
ga: Cuardach loganta

en: Search
ga: Cuardach

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Proxy
ga: Seachfhreastalaí

en: Proxy Address :
ga: Seoladh an tseachfhreastalaí :

en: Proxy Port :
ga: Port an tseachfhreastalaí :

en: Show tabs
ga: Taispeáin cluaisíní

en: Use a proxy
ga: Bain feidhm as seachfhreastalaí

en: Lyrics Sources
ga: Foinsí na Liricí

en: Title :
ga: Teideal :

note: ARIO_TAG_ARTIST
en: Album
ga: Albam

en: Artist
ga: Ealaíontóir

en: Duration
ga: Aga

en: Playlist
ga: Seinmréim

note: ARIO_TAG_ALBUM_ARTIST
en: Title
ga: Teideal

note: ARIO_TAG_TITLE
en: Track
ga: Rian

en: Audio outputs
ga: Aschur fuaime

en: Crossfade
ga: Traschéimniú

en: Database
ga: Bunachar sonraí

en: Last updated:
ga: Nuashonraithe an uair deiridh:

en: _Update
ga: _Nuashonraigh

en: enable crossfade
ga: cumasaigh traschéimniú

en: fade time (s):
ga: am(anna) chéimniú:

en: n/a
ga: neamhbhainteach

en: Find on Last.fm
ga: Aimsigh ar Last.fm

en: Database play time :
ga: Am seinnte an bhunachar sonraí :

en: Number of albums :
ga: Líon na n-albam

en: Number of artists :
ga: Líon na n-ealaíontóirí :

en: Number of songs :
ga: Líon na n-amhráin :

en: Play time :
ga: Am seinnte :

en: Statistics
ga: Staidreamh

en: Uptime :
ga: Aga fónaimh :

en: Comment :
ga: Trácht:

en: Composer :
ga: Cumadóir :

en: Date :
ga: Dáta:

en: Disc :
ga: Diosc:

en: Filename :
ga: Ainm Comhaid :

en: Genre :
ga: Aicme :

en: Length :
ga: Fad :

en: Performer :
ga: Taibhseoir :

en: Song
ga: Amhrán

en: Track :
ga: Rian :

en: Do nothing
ga: Ná déan faic

en: On middle button click on tray icon :
ga: Ar an lár-cnaipe brúigh ar deilbhín an trádaire :

en: Play next song
ga: Seinn an chéad amhrán eile

en: Play/Pause
ga: Seinn/Sos

en: Tray icon
ga: Déilbhín an trádaire

note: Format result string
en: seconds
ga: soicind

en: minutes
ga: nóiméid

en: hours
ga: uair

en: days
ga: lá

en: The cover already exists. Do you want to replace it?
ga: Tá an clúdach seo ann cheana. An dteastaíonn uait rud eile a chur ina ionad?

en: Music Directory
ga: Comhadlann Ceoil

en: Plugin
ga: Breiseán

en: Enabled
ga: Cumasaithe

en: _About
ga: _Maidir Le

en: C_onfigure
ga: C_umraigh

en: A_ctivate
ga: Gníomha_chtaigh

en: Ac_tivate All
ga: Gníomha_chtaigh Gach Rud

en: _Deactivate All
ga: _Díghníomhachtaigh Uile

en: Active plugins
ga: Breiseáin gníomhacha

en: Not connected
ga: Gan nasc

en: Updating...
ga: Á Nuashonrú...

note: ARIO_TAG_PERFORMER ARIO_TAG_COMMENT ARIO_TAG_DISC
en: Filename
ga: Ainm comhaid

note: ARIO_TAG_FILENAME
en: Any
ga: Ceann ar bith

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ga: Anaithnid

en: _Add to playlist
ga: _Cuir leis an seinmréim

en: Get the covers
ga: Faigh na clúdaithe

en: _Delete the covers
ga: _Scrios na clúdaithe

en: _Properties
ga: _Airíonna

en: Library
ga: Leabharlann

en: _Delete
ga: _Scrios

en: Playlists
ga: Seinmréimeanna

en: Are you sure that you want to delete all the selected playlists?
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn  uait na seinmréimeanna roghnaithe a scrios?

note: Translators - This "Cover" refers to an album cover art
en: Cover
ga: Clúdach

en: _File
ga: _Comhad

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _View
ga: _Amharc

en: _Tool
ga: _Uirlis

en: _Help
ga: _Cabhair

en: _Quit
ga: _Scoir

en: Plu_gins
ga: Breis_eáin

en: Prefere_nces
ga: Sain_roghanna

en: _Change current album cover
ga: _Athraigh an clúdach albaim reatha

en: Download album _covers
ga: Íosluchtaigh _clúdaigh albaim

en: Find similar artists
ga: Aimsigh ealaíontóirí cosúil leo

en: Show _lyrics
ga: Teaspáin na _liricí

en: _Translate this application...
ga: _Aistrigh an fheidhmoideas seo...

en: S_tatusbar
ga: Barra s_tádas

en: GTK client for MPD
ga: Cliaint GTK do MPD

note: Create plugins configuration dialog window
en: Configure Plugins
ga: Cumraigh na mBreiseáin

note: Set window properties
en: Music Player Cover Download
ga: Íosluchtú Clúdach do Seinnteoir Ceoil

en: Download Finished!
ga: Tá an t-Íosluchtú Críochnaithe!

note: We show the numbers of covers found and not found
en: %i covers found
    %i covers not found
    %i covers already exist
ga: %i clúdaithe aimsithe
    %i clúdaithe nár aimsíodh
    %i clúdaithe atá ann cheana

note: Set window properties
en: Cover Download
ga: Íosluchtú an Chlúdaigh

en: Error reading file
ga: Tharla bótún ag léamh an comhad

en: Error saving file
ga: Tharla botún ag cuir an comhad i dtaisce

en: Lyrics
ga: Liricí

en: Lyrics Download
ga: Íosluchtú na Liricí

en: Ario Preferences
ga: Sainroghanna Ario

en: Server
ga: Freastalaí

note: Set window properties Set window title
en: Song Properties
ga: Airíonna Amhráin

en: You must select a server.
ga: Caithfear freastalaí a roghnú.

en: New Profile
ga: Beathaisnéisín Nua

en: The following configuration will be used:
ga: Bainfear feidhm as an chumraíocht a leanas:

en: It is the first time you launch Ario.
    This assistant will help you to configure it.
ga: Sé seo an chéad uair a thosaigh tú Ario.
    Cabhróidh an cúntóir seo leat é a chumrú.

en: Welcome to Ario
ga: Fáilte go Ario

en: Configuration
ga: Cumraíocht

en: Confirmation
ga: Deimhniúchán

en: <i>from</i> %s <i>by</i> %s
ga: <i>ó</i> %s <i>le</i> %s

en: Play previous song
ga: Seinn an t-amhrán roimhe

en: Play/Pause the music
ga: Seinn/Moilligh an ceol

en: Stop the music
ga: Stad an ceol

note: Translators - This " of " is used to count the elapsed time of a song like in "00:59 of 03:24"
en:  of
ga:  de

en: Toggle random on/off
ga: Scag ar siúl/as fánach

en: Toggle repeat on/off
ga: Scag ar siúl/as athuair

en: Change the music volume
ga: Athraigh airde an ceoil

en: Downloading lyrics...
ga: Ag íosluchtú na liricí...

en: Lyrics not found
ga: Níor aimsíodh na liricí

en: _Clear
ga: _Glan

en: _Remove
ga: _Bain

en: _Save
ga: _Cuir i dtaisce

en: _Go to playing song
ga: _Téigh chuig an t-amhrán atá ag seinm

note: Create the widgets
en: Save playlist
ga: Cuir an seinmréim i dtaisce

en: Playlist name :
ga: Ainm na seinmréime :

en: Playlist already exists. Do you want to overwrite it?
ga: Tá an seinmréim sin ann cheana? An dteastaíonn uait é a fhorscríobh?

note: Format status bar message
en: Songs
ga: Amhráin

en: _Play
ga: _Seinn

en: _Pause
ga: _Moilligh

en: _Stop
ga: _Stad

en: _Next
ga: _Ar Aghaidh

en: P_revious
ga: _Roimhe

en: Not playing
ga: Níl sé ag seinm

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
ga: Inniu %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
ga: Inné %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
ga: %dú %b %I:%M %p

en: Never
ga: Riamh

en: OK
ga: Tá go Maith

en: Logging in
ga: Ag síniú isteach

en: Request failed
ga: Theip ar an t-iarratas

en: Incorrect username
ga: Ainm úsáideora mícheart

en: Incorrect password
ga: Focal faire mícheart

en: Handshake failed
ga: Theip ar an gcumarsáid thionscantach

en: Client update required
ga: Nuashonrú don cliaint de dhíth

en: Track submission failed
ga: Theip ar an rian iarratais

en: Queue is too long
ga: Tá an scuaine ró-fhada

en: Track submission failed too many times
ga: Theip ar an rian iarratais in iomarca dreasanna

en: Audioscrobbler preferences
ga: Sainroghanna Audioscrobbler

en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Last submission time:
ga: Am an t-iarratas deiridh:

en: Last.fm Profile
ga: Beathaisnéisín Last.fm

en: Queued tracks:
ga: Rianta sa scuaine:

en: Status:
ga: Treo:

en: Tracks submitted:
ga: Rianta churtha isteach:

en: Username :
ga: Ainm úsáideora :

en: Submits song information to last.fm
ga: Seolann sé faisnéis ó na n-amhráin go last.fm

en: File System
ga: Córas Comhad

en: Music
ga: Ceol

en: A File System Browser
ga: Siortaitheoir an Chórais Comhad

en: File System Browser
ga: Siortaitheoir an Chórais Comhad

en: Add multimedia keys support
ga: Cuir tacaíocht cnaipí ilmheán leis

en: Multimedia Keys
ga: Cnaipí Ilmheán

en: Add a _new radio
ga: Cuir físeán _nua leis

en: _Delete this radios
ga: _Scrios na craolacháin seo

en: Web Radios
ga: Craolacháin Gréasáin

en: Internet Radios
ga: Craolacháin Idirlín

note: Create dialog window
en: Edit a WebRadio
ga: Déan Eagarthóireacht ar Craolachán Gréasáin

en: Bad parameters. You must specify a name and a URL for the radio.
ga: Droch-pharaméadair. Ní mór duit ainm agus URL don craolachán a shonrú.

note: Create dialog window
en: Add a WebRadio
ga: Cuir Craolachán Gréasáin Leis

en: Are you sure you want to delete all the selected radios?
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn uait na craolacháin roghnaithe a scrios?

en: Listen to webradios
ga: Éist le craolacháin gréasáin

en: Find artist on Wikipedia
ga: Aimsigh an t-ealaíontóir ar Vicipéid

en: Wikipedia Plugin - Configuration
ga: Breiseáin Vicipéid - Cumraíocht

en: Wikipedia language :
ga: Béarla ar Vicipéid :

en: A plugin to search current artist on wikipedia
ga: Breiseáin chun an t-ealaíontóir reatha a chuardach ar vicipéid

en: Wikipedia
ga: Vicipéid
