ario - en to hu translation catalogue (267 entries)

en: Ario music player
hu: Ario zenelejátszó

en: Client application to mpd
hu: Kliens alkalmazás az mpd-hez

en: Alphabetically
hu: ABC sorrend

en: By year
hu: Év szerint

en: Library Options
hu: Gyűjtemény opciók

en: Library Organisation
hu: Gyűjtemény rendezése

en: Sort albums:
hu: Albumok rendezése:

en: If you don't see your MPD server thanks to the automatic detection, you should check that zeroconf is activated in your MPD configuration or use the manual configuration.
hu: Ha nem látja az MPD szerverét az automatikus érzékelésnek köszönhetően, ellenőrizze, hogy a zeroconf aktív az MPD konfigurációjában, vagy használja a kézi beállításokat.

en: Server autodetection
hu: Kiszolgáló automatikus felismerése

en: Auto detect
hu: Automatikus felismerés

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Host :
hu: Hoszt :

en: Music directory :
hu: Zene könyvtár :

en: Music server is on the same computer as Ario
hu: A zene kiszolgáló ugyanazon a gépen van, mint az Ario

note: Create the widgets
en: Name :
hu: Név :

en: Password :
hu: Jelszó :

en: Server type :
hu: Szervertípus :

en: XMMS 2 (Experimental)
hu: XMMS 2 (Kísérleti állapotú)

en: Automatically download the album cover of the playing song
hu: Automatikusan letölti az éppen hallgatott dal CD borítóját

en: Covers
hu: Borítók

en: Covers Sources
hu: Borító források

en: Show the covers in the albums list
hu: Borítók mutatása az album listában

en: Use Amazon.
hu: Amazon használata.

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: _Autoconnect on startup
hu: _Kapcsolódás indításkor

en: _Connect
hu: Kap_csolódás

en: _Disconnect
hu: _Kapcsolat bontása

en: You need to specify a server to connect to. If you don't see your server thanks to the autodetection, you should check that zeroconf/avahi is activated in your server or use the manual configuration.
hu: Meg kell határozni egy szervert a kapcsolódáshoz. Ha nem látja a kiszolgálót az automatikus érzékelésnek köszönhetően, ellenőrizze, hogy a zeroconf/avahi aktív-e a kiszolgálón, vagy használjon kézi beállításokat.

en: Artist :
hu: Előadó :

en: Downloading cover
hu: Borító letöltése

en: Local search
hu: Helyi keresés

en: Search
hu: Keresés

en: Allow only one instance of Ario
hu: Csak egy példány engedélyezése az Ario-ból

en: Hide window when close button is pressed
hu: Ablak elrejtése ha a bezárás gombra kattint

en: Interface
hu: Kezelőfelület

en: Proxy Address :
hu: Proxy cím :

en: Proxy Port :
hu: Proxy port :

en: Show tabs
hu: Fülek megjelenítése

en: Use a proxy
hu: Proxy használata

en: Lyrics Sources
hu: Dalszöveg források

en: Title :
hu: Cím :

en: Add and play
hu: Hozzáadás és lejátszás

en: Add to playlist
hu: Hozzáadás a lejátszólistához

en: Artist
hu: Előadó

note: ARIO_TAG_GENRE
en: Date
hu: Dátum

en: Disc
hu: Lemez

en: Double click
hu: Dupla kattintás

en: Duration
hu: Időtartam

en: File
hu: Fájl

note: ARIO_TAG_TRACK ARIO_TAG_NAME
en: Genre
hu: Műfaj

en: Go to current song when a new song is played
hu: Ugrás a jelenlegi számra ha új szám kerül lejátszásra

en: Mode
hu: Mód

en: On double click:
hu: Dupla kattintás esetén

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Playlist mode:
hu: Lejátszólista mód

en: Replace in playlist
hu: Helyettesítés a lejátszólistában

en: Show rows:
hu: Sorok mutatása

note: ARIO_TAG_ALBUM_ARTIST
en: Title
hu: Cím

note: ARIO_TAG_TITLE
en: Track
hu: Szám

en: Audio outputs
hu: Audio kimenetek

en: Crossfade
hu: Átkeverés

en: Database
hu: Adatbázis

en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

en: Stop music on exit
hu: Zene leállítása kilépéskor

en: Update on startup
hu: Frissítés induláskor

en: _Update
hu: _Frissítés

en: enable crossfade
hu: átkeverés engedélyezése

en: fade time (s):
hu: átkeverési idő

en: Add all to playlist
hu: Az összes hozzáadása lejátszólistához

en: Find on Last.fm
hu: Keresés a Last.fm -en

en: Database play time :
hu: Adatbázis lejátszási időtartam :

en: Number of albums :
hu: Albumok száma :

en: Number of artists :
hu: Előadók száma :

en: Number of songs :
hu: Dalok száma :

en: Play time :
hu: Lejátszási időtartam :

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Uptime :
hu: Aktív futási idő:

en: Album Artist :
hu: Album előadó:

en: Comment :
hu: Megjegyzés :

en: Composer :
hu: Szerző :

en: Date :
hu: Dátum :

en: Disc :
hu: Lemez :

en: Filename :
hu: Fájlnév :

en: Genre :
hu: Év :

en: Length :
hu: Hossz:

en: Performer :
hu: Előadó :

en: Song
hu: Dal

en: Track :
hu: Szám :

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Mute
hu: Némítás

en: Notification
hu: Értesítés

en: Notification on song change
hu: Jelzés szám váltásakor

en: Notification time:
hu: Jelzési idő:

en: On middle button click on tray icon :
hu: Közéső gomb ikonja a tálcán :

en: Play next song
hu: Következő dal lejátszása

en: Play/Pause
hu: Lejátszás/szünet

en: Tray icon
hu: Tálcaikon

en: Start minimized window
hu: MInimalizált állapotú ablak indítása

note: Format result string
en: seconds
hu: másodperc

en: minutes
hu: perc

en: hours
hu: óra

en: days
hu: nap

en: The cover already exists. Do you want to replace it?
hu: Ez a borító már létezik. Felülírja?

en: Music Directory
hu: Zene könyvtár

en: songs of same artist
hu: az előadó további számai

en: songs of same album
hu: az album további számai

en: songs of similar artists
hu: hasonló előadók számai

en: albums of same artists
hu: az előadó további albumai

en: albums of similar artists
hu: hasonló előadók albumai

en: Dynamic Playlist
hu: Dinamikus lejátszólista

en: Queue Mode
hu: Sor Mód

en: Normal
hu: Normál

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: _About
hu: _Névjegy

en: C_onfigure
hu: _Beállítás

en: A_ctivate
hu: _Aktiválás

en: Ac_tivate All
hu: Összes a_ktiválása

en: _Deactivate All
hu: Összes l_etiltása

en: Active plugins
hu: Aktív bővítmények

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Updating...
hu: Frissítés...

en: Connecting to server...
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz...

en: Impossible to connect to server. Check the connection options.
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz nem lehetséges. Ellenőrizze a kapcsolódási opciókat.

note: ARIO_TAG_ALBUM
en: Album Artist
hu: Előadó

note: ARIO_TAG_DATE
en: Composer
hu: Szerző

note: ARIO_TAG_COMPOSER
en: Performer
hu: Előadó

note: ARIO_TAG_PERFORMER ARIO_TAG_COMMENT ARIO_TAG_DISC
en: Filename
hu: Fájlnév

note: ARIO_TAG_FILENAME
en: Any
hu: Bármely

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: _Add to playlist
hu: _Hozzáadás a lejátszási listához

en: Add and _play
hu: Hozzáadás és lejátszás

en: _Replace in playlist
hu: Lecse_rélés a lejátszólistában

en: Get the covers
hu: Borítók beszerzése

en: _Delete the covers
hu: Borítók _törlése

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: Library
hu: Gyűjtemény

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Playlists
hu: Lejátszólisták

en: Are you sure that you want to delete all the selected playlists?
hu: Biztos benne, hogy eltávolítja az összes kiválasztott lejátszási listát?

en: Are you sure that you want to remove all the selected covers?
hu: Biztos benne, hogy eltávolítja az összes kiválasztott borítót?

note: Translators - This "Cover" refers to an album cover art
en: Cover
hu: Borító

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Control
hu: _Irányítás

en: _Tool
hu: _Eszköz

en: _Help
hu: Segí_tség

en: _Update database
hu: Adatbázis _frissítése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Plu_gins
hu: Bő_vítmények

en: Prefere_nces
hu: _Beállítások

en: _Change current album cover
hu: Jelenlegi albumborító _változtatása

en: Download album _covers
hu: Albumborítok _letöltése

en: Find similar artists
hu: Hasonló előadók keresése

en: Add similar songs to playlist
hu: Hasonló számok hozzáadása listához

en: Go to _previous tab
hu: Ugrás az _előző fülre

en: Go to _next tab
hu: Ugrás a _következő fülre

en: Show _lyrics
hu: Dalszövegek _mutatása

en: _Translate this application...
hu: Alkalmazás _fordítása

en: S_tatusbar
hu: Á_llapotsor

en: Upper part
hu: Felső rész

en: GTK client for MPD
hu: GTK kliens MPD -hez

note: Create plugins configuration dialog window
en: Configure Plugins
hu: Bővítmények beállítása

note: Set window properties
en: Music Player Cover Download
hu: Zene lejátszó borító letöltés

en: Download Finished!
hu: Letöltés befejezve!

note: We show the numbers of covers found and not found
en: %i covers found
    %i covers not found
    %i covers already exist
hu: %i borító találat
    %i borító nem található
    %i borító létezik

note: Set window properties
en: Cover Download
hu: Borító letöltése

en: Error reading file
hu: Fájl olvasási hiba

en: Error saving file
hu: Hiba az állomány mentésekor

en: Lyrics
hu: Dalszöveg

en: Lyrics Download
hu: Dalszöveg letöltése

en: Ario Preferences
hu: Ario beállítások

en: Server
hu: Szerver

en: Others
hu: Egyebek

en: %d songs
hu: %d számok

note: Set window properties Set window title
en: Song Properties
hu: Dal tulajdonságai

en: Error saving tags of file:
hu: Hiba a következő fájl cimkéinek mentésekor:

en: You must select a server.
hu: Ki kell választania a kiszolgálót.

en: New Profile
hu: Új profil

en: The following configuration will be used:
hu: A következő beállítások lesznek használva:

en: It is the first time you launch Ario.
    This assistant will help you to configure it.
hu: Először futtatja az Airo -t.
    Ez a segéd segít beállítani.

en: Welcome to Ario
hu: Üdvözli az Airo!

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Confirmation
hu: Jóváhagyás

en: Play previous song
hu: Előző dal lejátszása

en: Play/Pause the music
hu: Zene lejátszása/szüneteltetése

en: Stop the music
hu: Zene leállítása

note: Translators - This " of " is used to count the elapsed time of a song like in "00:59 of 03:24"
en:  of
hu:  /

en: Toggle random on/off
hu: Véletlen lejátszás be/ki

en: Toggle repeat on/off
hu: Ismétés be/ki

en: Change the music volume
hu: Hangerő módosítása

en: Downloading lyrics...
hu: Dalszövegek letöltése...

en: Lyrics not found
hu: Dalszöveg nem található

en: _Clear
hu: _Törlés

en: _Shuffle
hu: Véletlen_szerű sorrend

en: Cr_op
hu: Kivágás

en: _Search in playlist
hu: _Keresés a lejátszólistában

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Go to playing song
hu: Tovább a szám _lejátszásához

en: Filter:
hu: Szűrő:

note: Create the widgets
en: Save playlist
hu: Lejátszólista mentése

en: Playlist name :
hu: Lejátszási lista neve :

en: Playlist already exists. Do you want to overwrite it?
hu: Lejátszási lista létezik. Felül akarja írni?

note: Format status bar message
en: Songs
hu: Dalok

en: _Play
hu: Le_játszás

en: _Pause
hu: _Szünet

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: _Next
hu: _Következő

en: P_revious
hu: _Előző

en: Not playing
hu: Lejátszás áll

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
hu: Ma %l.%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
hu: Tegnap %l.%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
hu: %a %l.%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
hu: %b %e %l.%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
hu: %Y %b. %d

en: Never
hu: Soha

en: Logging in
hu: Bejelentkezés

en: Request failed
hu: A kérés meghiúsult

en: Incorrect username
hu: Helytelen felhasználói név

en: Incorrect password
hu: Hibás jelszó

en: Handshake failed
hu: A kézfogás meghiúsult

en: Client update required
hu: Az ügyfél frissítése szükséges

en: Track submission failed
hu: A szám beküldése meghiúsult

en: Queue is too long
hu: A sor túl hosszú

en: Track submission failed too many times
hu: A számbeküldés túl sokszor hiúsult meg

en: Audioscrobbler preferences
hu: Audioscrobbler beállításai

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Last submission time:
hu: Utolsó beküldés időpontja:

en: Last.fm Profile
hu: Last.fm profil

en: Queued tracks:
hu: Sorba állított számok:

en: Status:
hu: Állapot:

en: Tracks submitted:
hu: Beküldött számok:

en: Username :
hu: Felhasználói név:

en: Submits song information to last.fm
hu: Dal információk elküldése a last.fm -re.

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Music
hu: Zene

en: A File System Browser
hu: Fájlrendszer böngésző

en: File System Browser
hu: Fájlrendszer böngésző

en: Information
hu: Információ

en: Display various information about the playing song
hu: Különféle információk megjelenítése a lejátszott számról

en: Song Information
hu: Zene információk

en: Albums from this artist:
hu: Albumok ettől az előadótól:

en: Lyrics:
hu: Szöveg:

en: Add libnotify support
hu: Libnotify támogatás hozzáadása

en: Add multimedia keys support
hu: Multimédia billentyűk támogatásának hozzáadása

en: Multimedia Keys
hu: Multimédia billentyűk

en: Add a _new radio
hu: Új rádió _hozzáadása

en: _Delete this radios
hu: Rádió _törlése

en: Last.fm: Radio of similar artists
hu: Last.fm: Rádió hasonló előadóktól

en: Last.fm: Radio of group
hu: Last.fm: Rádió csoport szerint

en: Group :
hu: Csoport :

en: Last.fm: Personal radio
hu: Last.fm: Saját rádió

en: Last.fm: Radio of genre
hu: Last.fm: Rádió műfaj szerint

en: Web Radios
hu: Webrádiók

en: Internet Radios
hu: Internetrádiók

note: Create dialog window
en: Edit a WebRadio
hu: Webrádió szerkesztése

en: Bad parameters. You must specify a name and a URL for the radio.
hu: Rossz paraméterek. Meg kell adnia egy nevet és egy URL-t a rádióhoz.

note: Create dialog window
en: Add a WebRadio
hu: Webrádió hozzáadása

en: Are you sure you want to delete all the selected radios?
hu: Biztos benne, hogy törli az összes kiválasztott rádiót?

en: Listen to webradios
hu: Webrádiók hallgatása

en: Find artist on Wikipedia
hu: Előadó keresése a Wikipédiában

en: Wikipedia Plugin - Configuration
hu: Wikipédia bővítmény - beállítás

en: Wikipedia language :
hu: Wikipédia nyelve :

en: A plugin to search current artist on wikipedia
hu: Bővítmény a jelenlegi előadó kereséséhez a wikipédián.

en: Wikipedia
hu: Wikipédia
