ario - en to pl translation catalogue (269 entries)

en: Ario music player
pl: Odtwarzacz muzyki Ario

en: Client application to mpd
pl: Klient mpd

en: Alphabetically
pl: Alfabetycznie

en: By year
pl: Po roku

en: Library Options
pl: Opcje biblioteki

en: Library Organisation
pl: Organizacja biblioteki

en: Sort albums:
pl: Sortuj albumy:

en: If you don't see your MPD server thanks to the automatic detection, you should check that zeroconf is activated in your MPD configuration or use the manual configuration.
pl: Jeśli nie znalazłeś swojego serwera MPD przy pomocy automatycznej konfiguracji, sprawdź, czy zeroconf jest aktywny w ustawieniach twojego MPD, albo użyj ręcznej konfiguracji.

en: Server autodetection
pl: Automatyczne wykrywanie serwera

en: Auto detect
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Default
pl: Domyślny

en: Music directory :
pl: Katalog z muzyką :

en: Music server is on the same computer as Ario
pl: Serwer muzyczny jest na tym samym komputerze co Ario

note: Create the widgets
en: Name :
pl: Nazwa :

en: Password :
pl: Hasło :

en: Server type :
pl: Typ serwera :

en: XMMS 2 (Experimental)
pl: XMMS 2 (Tryb Experymentalny)

en: Automatically download the album cover of the playing song
pl: Automatycznie pobierz okładki płyt odtwarzanych utworów

en: Covers
pl: Okładki

en: Covers Sources
pl: Źródła okładek

en: Show the covers in the albums list
pl: Pokaż okładki w liście albumów

en: Use Amazon.
pl: Użyj Amazon.

en: Connection
pl: Połączenie

en: _Autoconnect on startup
pl: _Automatycznie połącz podczas startu

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: You need to specify a server to connect to. If you don't see your server thanks to the autodetection, you should check that zeroconf/avahi is activated in your server or use the manual configuration.
pl: Musisz wybrać serwer z którym chcesz się połączyć. Jeśli nie widzisz serwerów dzięki funkcji autodetekcji, sprawdź czy zeroconf/avahi jest aktywny lub użyj konfiguracji ręcznej.

en: Artist :
pl: Artysta :

en: Downloading cover
pl: Pobieranie okładki

en: Local search
pl: Wyszukiwanie lokalne

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Allow only one instance of Ario
pl: Pozwól tylko na jeden proces Ario

en: Hide window when close button is pressed
pl: Ukryj okno gdy zostanie naciśnięty przycisk zamknij

en: Interface
pl: Interfejs

en: Playlist at the right of tabs
pl: Lista odtwarzania na prawo od zakładek

en: Playlist below tabs
pl: Lista odtwarzania poniżej zakładek

en: Playlist within tabs
pl: Lista odtwarzania w zakładkach

en: Proxy Address :
pl: Adres proxy :

en: Proxy Port :
pl: Port proxy :

en: Show tabs
pl: Pokaż karty

en: Use a proxy
pl: Użyj proxy

en: Lyrics Sources
pl: Źródła tekstów

en: Title :
pl: Tytuł :

en: Add after playing song
pl: Dodaj po odtworzeniu piosenki

en: Add and play
pl: Dodaj i odtwarzaj

en: Add to playlist
pl: Dodaj do listy odtwarzania

en: Artist
pl: Artysta

note: ARIO_TAG_GENRE
en: Date
pl: Data

en: Disc
pl: Płyta

en: Double click
pl: Podwójne kiknięcie

en: Duration
pl: Czas trwania

en: File
pl: Plik

note: ARIO_TAG_TRACK ARIO_TAG_NAME
en: Genre
pl: Gatunek

en: Go to current song when a new song is played
pl: Przejdź do aktualnego utworu, gdy nowy utwór jest odtwarzany

en: Mode
pl: Tryb

en: On double click:
pl: Po podwójnym kliknięciu:

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Playlist mode:
pl: Tryb listy odtwarzania:

en: Replace in playlist
pl: Zastąp na liście odtwarzania

en: Show rows:
pl: Pokaż wiersze:

note: ARIO_TAG_ALBUM_ARTIST
en: Title
pl: Tytuł

note: ARIO_TAG_TITLE
en: Track
pl: Ścieżka

en: Audio outputs
pl: Wyjścia audio

en: Crossfade
pl: Przenikanie (crossfade)

en: Database
pl: Baza danych

en: Last updated:
pl: Ostatnia aktualizacja:

en: Stop music on exit
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po zamknięciu programu

en: Update on startup
pl: Aktualizuj po uruchomieniu

en: _Update
pl: _Uaktualnij

en: enable crossfade
pl: włącz przejscie z wyciszaniem

en: fade time (s):
pl: długość przejścia (s):

en: n/a
pl: brak

en: Add all to playlist
pl: Dodaj wszystko do listy odtwarzania

en: Find on Last.fm
pl: Znajdź w Last.fm

en: Database play time :
pl: Czas odtwarzania bazy:

en: Number of albums :
pl: Liczba albumów :

en: Number of artists :
pl: Liczba artystów :

en: Number of songs :
pl: Liczba utworów :

en: Play time :
pl: Czas odtwarzania:

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Uptime :
pl: Czas pracy :

en: Album Artist :
pl: Wykonawca Albumu :

en: Comment :
pl: Komentarz :

en: Composer :
pl: Kompozytor :

en: Date :
pl: Data :

en: Disc :
pl: Płyta :

en: Filename :
pl: Nazwa pliku :

en: Genre :
pl: Gatunek :

en: Length :
pl: Długość :

en: Performer :
pl: Wykonawca :

en: Song
pl: Utwór

en: Track :
pl: Utwór:

en: Do nothing
pl: Nie rób nic

en: Mute
pl: Wycisz

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Notification on song change
pl: Powiadomienie przy zmianie utworu

en: Notification time:
pl: Czas powiadomienia:

en: On middle button click on tray icon :
pl: Przy kliknięciu środkowym przyciskiem myszy na ikonie obszaru powiadamiania :

en: Play next song
pl: Odtwarzaj następny utwór

en: Play/Pause
pl: Odtwarzaj/Pauzuj

en: Tray icon
pl: Ikona obszaru powiadamiania

en: Start minimized window
pl: Uruchamiaj jako zminimalizowany

note: Format result string
en: seconds
pl: sekund

en: minutes
pl: minut

en: hours
pl: godzin

en: days
pl: dni

en: The cover already exists. Do you want to replace it?
pl: Okładka już istnieje. Czy chcesz ją zastąpić?

en: Music Directory
pl: Katalog z muzyką

en: songs of same artist
pl: utwory tego samego wykonawcy

en: songs of same album
pl: utwory z tego samego albumu

en: songs of similar artists
pl: utwory podobnych wykonawców

en: albums of same artists
pl: albumy tych samych wykonawców

en: albums of similar artists
pl: albumy podobnych wykonawców

en: Dynamic Playlist
pl: Dynamiczna lista odtwarzania

en: Queue Mode
pl: Tryb Kolejkowania

en: Normal
pl: Normalny

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Enabled
pl: Włączony

en: _About
pl: _O programie

en: C_onfigure
pl: Sk_onfiguruj

en: A_ctivate
pl: A_ktywuj

en: Ac_tivate All
pl: Ak_tywuj wszystko

en: _Deactivate All
pl: _Deaktywuj wszystko

en: Active plugins
pl: Aktywne wtyczki

en: Not connected
pl: Niepołączony

en: Updating...
pl: Aktualizowanie...

en: Connecting to server...
pl: Łączenie z serwerem...

en: Impossible to connect to server. Check the connection options.
pl: Połączenie z serwerem niemożliwe. Sprawdź ustawienia połączenia.

note: ARIO_TAG_ALBUM
en: Album Artist
pl: Wykonawca Albumu

note: ARIO_TAG_DATE
en: Composer
pl: Kompozytor

note: ARIO_TAG_COMPOSER
en: Performer
pl: Wykonawca

note: ARIO_TAG_PERFORMER ARIO_TAG_COMMENT ARIO_TAG_DISC
en: Filename
pl: Nazwa pliku

note: ARIO_TAG_FILENAME
en: Any
pl: Dowolny

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
pl: Nieznany

en: _Add to playlist
pl: Dod_aj do playlisty

en: Add and _play
pl: Dodaj i _odtwórz

en: _Replace in playlist
pl: _Zastąp w liście utworów

en: Get the covers
pl: Pobierz okładki

en: _Delete the covers
pl: Usuń okła_dki

en: _Properties
pl: _Preferencje

en: Library
pl: Biblioteka

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Playlists
pl: Playlisty

en: Are you sure that you want to delete all the selected playlists?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz usunąć wszystkie zaznaczone playlisty?

en: Are you sure that you want to remove all the selected covers?
pl: Jesteś pewny, że chcesz usunąć wszystkie zaznaczone okładki?

note: Translators - This "Cover" refers to an album cover art
en: Cover
pl: Okładka

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Control
pl: _Sterowanie

en: _Tool
pl: _Narzędzia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Update database
pl: _Aktualizauj bazę danych

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: Plu_gins
pl: Wt_yczki

en: Prefere_nces
pl: Ustawie_nia

en: _Change current album cover
pl: _Zmień okładkę

en: Download album _covers
pl: Pobierz okładki

en: Find similar artists
pl: Znajdź podobnych artystów

en: Add similar songs to playlist
pl: Dodaj podobne utwory do listy odtwarzania

en: Go to _previous tab
pl: Idź do _poprzedniej zakładki

en: Go to _next tab
pl: Idź do _następnej zakładki

en: Show _lyrics
pl: Pokaż tekst utworu

en: _Translate this application...
pl: Prze_tłumacz ten program...

en: S_tatusbar
pl: Pasek s_tanu

en: Upper part
pl: Część górna

en: GTK client for MPD
pl: Klient GTK dla MPD

note: Create plugins configuration dialog window
en: Configure Plugins
pl: Konfiguruj wtyczki

note: Set window properties
en: Music Player Cover Download
pl: Pobieranie Okładek Music Player'a

en: Download Finished!
pl: Pobieranie zakończone!

note: We show the numbers of covers found and not found
en: %i covers found
    %i covers not found
    %i covers already exist
pl: %i - liczba odnalezionych okładek
    %i - liczba nie odnalezionych okładek
    %i - liczba istniejących już okładek

note: Set window properties
en: Cover Download
pl: Pobieranie okładek

en: Error reading file
pl: Błąd przy odczycie pliku

en: Error saving file
pl: Błąd zapisu pliku

en: Lyrics
pl: Teksty utworów

en: Lyrics Download
pl: Pobieranie tekstów utworów

en: Ario Preferences
pl: Ustawienia Ario

en: Server
pl: Serwer

en: Others
pl: Inne

en: %d songs
pl: %d utworów

note: Set window properties Set window title
en: Song Properties
pl: Właściwości utworu

en: Error saving tags of file:
pl: Błąd podczas zapisywania tagów pliku:

en: You must select a server.
pl: Musisz wybrać serwer.

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: The following configuration will be used:
pl: Użyte zostaną następujące ustawienia:

en: It is the first time you launch Ario.
    This assistant will help you to configure it.
pl: Po raz pierwszy uruchamiasz Ario. 
    Ten asystent pomoże Ci go skonfigurować.

en: Welcome to Ario
pl: Witamy w Ario

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: <i>from</i> %s <i>by</i> %s
pl: <i>z</i> %s <i>przez</i> %s

en: Play previous song
pl: Odtwórz poprzedni utwór

en: Play/Pause the music
pl: Odtwarzaj/pauzuj muzykę

en: Stop the music
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

note: Translators - This " of " is used to count the elapsed time of a song like in "00:59 of 03:24"
en:  of
pl:  z

en: Toggle random on/off
pl: Włącz/wyłącz losowe odtwarzanie

en: Toggle repeat on/off
pl: Włącz/wyłącz powtarzanie

en: Change the music volume
pl: Zmiana głośności

en: Downloading lyrics...
pl: Pobieranie tekstów utworów...

en: Lyrics not found
pl: Teksty nie znalezione

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: _Shuffle
pl: _Losowo

en: Cr_op
pl: K_adruj

en: _Search in playlist
pl: _Wyszukaj w liście odtwarzania

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Save
pl: Zapi_sz

en: _Go to playing song
pl: Przejdź do odtwarzanego utworu

en: Filter:
pl: Filtr:

note: Create the widgets
en: Save playlist
pl: Zapisz listę odtwarzania

en: Playlist name :
pl: Nazwa listy odtwarzania :

en: Playlist already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Lista odtwarzania już istnieje. Czy chcesz ją nadpisać?

note: Format status bar message
en: Songs
pl: Utwory

en: _Play
pl: _Odtwarzaj

en: _Pause
pl: _Pauza

en: _Next
pl: _Następny

en: P_revious
pl: Pop_rzedni

en: Not playing
pl: Nie odtwarza

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
pl: Dzisiaj %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
pl: Wczoraj %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
pl: %d %b %I:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
pl: %d %b %Y

en: Never
pl: Nigdy

en: Logging in
pl: Logowanie się

en: Request failed
pl: Żądanie nieudane

en: Incorrect username
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika

en: Incorrect password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: Handshake failed
pl: Wymiana porozumień nieudana

en: Client update required
pl: Wymagana aktualizacja klienta

en: Track submission failed
pl: Wysłanie informacji o ścieżkach nieudane

en: Queue is too long
pl: Kolejka jest za długa

en: Track submission failed too many times
pl: Wysłanie informacji o ścieżkach nie powiodło się zbyt wiele razy

en: Audioscrobbler preferences
pl: Preferencje Audioscrobblera

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Last submission time:
pl: Czas ostatniej wysyłki:

en: Last.fm Profile
pl: Profil Last.fm

en: Queued tracks:
pl: Ścieżki w kolejce:

en: Tracks submitted:
pl: Wysłanych ścieżek:

en: Username :
pl: Nazwa użytkownika :

en: Submits song information to last.fm
pl: Wysyła informacje o utworach do Last.fm

en: File System
pl: System plików

en: Music
pl: Muzyka

en: A File System Browser
pl: Przeglądarka systemu plików

en: File System Browser
pl: Przeglądarka systemu plików

en: Information
pl: Informacje

en: Display various information about the playing song
pl: Pokazuj różne informacje o odtwarzanym utworze

en: Song Information
pl: Informacje o utworze

en: Albums from this artist:
pl: Albumy tego artysty:

en: Lyrics:
pl: Tekst:

en: Add libnotify support
pl: Dodaj wsparcie biblioteki libnotify

en: Libnotify
pl: biblioteka libnotify

en: Add multimedia keys support
pl: Dodaj obsługę klawiszy multimedialnych

en: Multimedia Keys
pl: Klawisze multimedialne

en: Add a _new radio
pl: Dodaj _nową stację radiową

en: _Delete this radios
pl: Usuń te stacje

en: Last.fm: Radio of similar artists
pl: Last.fm: Radio Podobni Wykonawcy

en: Last.fm: Radio of group
pl: Last.fm: Radio grupowe

en: Group :
pl: Grupa :

en: Last.fm: Personal radio
pl: Last.fm: Radio użytkownika

en: Last.fm: Radio of genre
pl: Last.fm: Radio gatunku

en: Web Radios
pl: Internetowe stacje radiowe

en: Internet Radios
pl: Internetowe stacje radiowe

note: Create dialog window
en: Edit a WebRadio
pl: Edytuj stację radiową

en: Bad parameters. You must specify a name and a URL for the radio.
pl: Niepoprawne parametry. Musisz podać nazwę i adres URL stacji radiowej.

note: Create dialog window
en: Add a WebRadio
pl: Dodaj stację radiową

en: Are you sure you want to delete all the selected radios?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz usunąć wszyskie zaznaczone stacje radiowe?

en: Listen to webradios
pl: Słuchaj internetowych stacji radiowych

en: Find artist on Wikipedia
pl: Znajdź artystę na Wikipedii

en: Wikipedia Plugin - Configuration
pl: Wtyczka Wikipedii - Ustawienie

en: Wikipedia language :
pl: Język Wikipedii :

en: A plugin to search current artist on wikipedia
pl: Wtyczka umożliwiająca wyszukiwanie artystów na Wikipedii
