ark - en to az translation catalogue (339 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
az: &Arxiv

en: Extracting Files
az: Faylların Çıxarılması

en: Source archive
az: Mənbə arxivi

en: Destination
az: Təyinat

en: The following files could not be extracted:
az: Aşağıdakı fayllar çıxarıla bilmədi:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
az: <filename>%1</filename> çıxarılması zamanı xəta baş verdi. Bundan sonrakı arxivlər çıxarılmayacaq.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
az: <filename>%1</filename> çıxarılması zamanı xəta baş verdi:<nl/><message>%2</message><nl/> Bundan sonrakı arxivlər çıxarılmayacaq.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
az: <filename>%1</filename> çıxarılması zamanı xəta baş verdi.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
az: <filename>%1</filename> çıxarılması zamanı xəta bş verdi:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
az: Arxiv <filename>%1</filename> qovluğuna çıxarıla bilməz, çünki Ark yalnız yerli təyin edilmiş qovluqlara çıxara bilir.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
az: Sıxmaq

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
az: Bu arxivdə sıxmaq...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
az: Burada "%1" kimi

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
az: Bu qovluğa çıxartmaq...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
az: Seçilmiş qovluğa çıxartmaq

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
az: Yaradılan qovluğa çıxartmaq

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
az: Çıxartmaq

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
az: Buraya çıxartmaq

en: KDE Archiving tool
az: KDE Arxivləmə Aləti

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
az: (c) 1997-2019, Ark Tərtibatçıları

en: Maintainer
az: Himayəçi

en: Maintainer, KF5 port
az: Himayəçi, KF5 port

en: Former Maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Former maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Advanced editing functionalities
az: Qabaqcıl redaktə funksiyaları

en: Icons
az: Nişanlar

en: Ideas, help with the icons
az: İdeyalar, nişanlar üçün kömək

en: bkisofs code
az: bkisofs kodu

en: URLs to open.
az: Açılacaq URL-lar.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
az: Əməliyyatın parametrlərini dəqiqləşdirmək üçün dialoqu göstərmək (çıxartmaq/əlavə etmək)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
az: Çıxarılacaq təyinat qovluğu. Əgər göstərilməyibsə standart olaraq cari qovluq istifadə olunur.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
az: Çıxarıldıqdan sonra təyinat qovluğunu açmaq.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
az: Arxivin adını soruşmaq, ona göstərilmiş faylları əlavə etmək. Bitirdikdən sonra çıxmaq.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
az: Göstərilmiş faylları 'fayl_adı'na əlavə etmək. Əgər mövcud deyilsə arxiv yaratmaq. Bitirdikdən sonra çıxmaq.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
az: Hədəf faylının yerləşdiyi qovluğu dəyişdirmək.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
az: Seçilmiş sonluqla fayl_adını avtomatik seçmək (məs,. rar, tar.gz, zip və ya başqa dəstəklənən növlər)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
az: Dialoq əvəzinə paket rejimini istifadə etmək. Bu seçim birdən artıq url göstərildiyi halda nəzərdə tutulur.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
az: Təyina arqumenti ilk verilən sənədin yoluna qurulacaqdır.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
az: Arxivin tərkibi oxunacaq və əgər bir qovluq və ya bir fayl arxivi olmadığı aşkar edilərsə, arxiv adı ilə bir alt qovluq yaradılacaqdır.

en: List supported MIME types.
az: Dəstəklənən MİME növlərinin siyahısı.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
az: Ark'ın KPart tərkiblərinin tapılması mümkün olmadı, düzgün quraşdırılıb, quraşdırılmadığını yoxlayın.

en: Sidebar
az: Yan panel

en: Welcome Page
az: Salamlama səhifəsi

en: Show the welcome page
az: Salamlama səhifəsi göstərilsin

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
az: Bu, istifadə edəcəyiniz <emphasis>Menyu sətri</emphasis> və <interface>Qamburger menyu</interface> düymələri arasında seçim edir. Hər iki variant eyni əmrlər toplusu və tənzimləmə parametrlərindən ibarətdir.

en: Lock Sidebar
az: Yan paneli kilidləyin

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
az: Arxivi açın

en: Create New Archive
az: Yeni arxiv yaradın

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
az: Xoş Gəldiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
az: Arxivi açın...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
az: Yeni arxiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
az: Sonuncu faylları təmizləyin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
az: Sonuncu fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
az: Kömək

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
az: Ev səhifəsinə baxın

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
az: Sorğu kitabını oxuyun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
az: Açılışda göstərilsin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
az: Salamlama səhifəsini bağlayın

en: Advanced Options
az: Əlavə seçimlər

[ctx: @action:button]
en: Add
az: Əlavə edin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
az: Sıxılacaq fayllar/qovluqlar

en: Compress to Archive
az: Arxivdə sıxın

en: No input files were given.
az: Giriş faylı göstərilməyib.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
az: Arxiv üçün bir qovluq və ya <command>--autofilename</command> arqumenti ilə bir fayl genişlənməsi (rar, tar.gz) göstərməlisiniz.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
az: Arxiv

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
az: AES şifrələnməsi ilə ZİP arxiv yaradılması zamanı xəbərdarlığın göstərilib, göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
az: Arxivdəki obyektlərin açılması zaman standart fəaliyyət.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
az: Çıxarıldıqdan sonra Ark-ı bağlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
az: Çıxardarkən yolları saxlamaq.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
az: Arxivdə birdən çox yuxarı səviyyəli obyekt varsa, onları alt qovluğa çıxartmaq.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
az: Əsas pəncərənin bölünməsi qaydası.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
az: Məlumat panelinin göstərilib, göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
az: Faylın ölçüsünə gösrə önizləmənin məhdudlaşdırılması.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
az: Önizləmə faylının ölçüsü, meqabaytlarla.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
az: Diskdə <filename>%1</filename> proqramı tapılmadı.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
az: Çıxarmaq mümkün olmadı. Diskdə kifayət qədər yer olduğuna əmin olun.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
az: Çıxarmaq mümkün olmadı. Düzgün şifrəni daxil etdiyinizə və diskdə kifayət qədər yer olduğuna əmin olun.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
az[0]: Çıxarılan faylı təyinat qovluğuna köçürmək mümkün olmadı.
az[1]: Çıxarılan faylları təyinat qovluğuna köçürmək mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
az: Çıxarmaq mümkün olmadı, çünki disk doludur.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
az: Çıxartmaq mümkün olmadı: Şifrə səhvdir

en: Incorrect password.
az: Şifrə səhvdir.

en: Ark does not currently support testing this archive.
az: Ark hal-hazırda bu arxivin sınaqdan keçirilməsini dəstəkləmir.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
az: Faylların siyahısının %1 formatı ilə qorunması mümkün deyil.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
az: Şifrəli arxivləri %1 formatı ilə qorunması mümkün deyil.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
az: %1 formatı üçün sıxlaşdırma səviyyəsini təyin etmək mümkün deyil.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
az: %1 formatı üçün sıxlaşdırma metodunu təyin etmək mümkün deyil.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
az: %1 formatı çox cildli arxivləri dəstəkləmir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
az: Sıxlaşdırmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
az: Səviyyə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
az: Metod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
az: Maks

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
az: Şifrəli Qoruma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
az: Şifrələmə metodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
az: Arxivdəki faylların siyahısını göstərmədən öncə şifrəni soruşmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
az: Bu şifrələmə metodu köhnə arxivləmə proqram təminatını dəstəkləməyə bilər.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
az: Çox-cildli Arxiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
az: Çox-cildli arxiv yaratmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
az: Ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
az:  meqabytlarla

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
az: %1 avtomatik əlavə etmək

en: The chosen password does not match the given verification password.
az: Seçilən şifrə göstərilən doğrulama şifrəsi ilə eyni deyil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
az: Qovluq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
az: Fayl-adı:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
az: Arxiv adının növü...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
az: Növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
az: Genilşlənmə:

[ctx: @title:window]
en: Extract
az: Çıxartmaq

en: Extract
az: Çıxartmaq

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
az: Alt qovluğunun adında '/' simvolu ola bilməz.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
az: <filename>%1</filename> qovluğu artıq mövcuddur. Buraya çıxartmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Folder exists
az: Qovluq movcuddur

en: Extract here
az: Buraya çıxartmaq

en: Retry
az: Təkrarlamaq

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
az: <filename>%1</filename> qovluğu yaradıla bilmədi.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
az: <filename>%1</filename> artıq mövcuddur, lakin, qovluq deyil.

en: Please check your permissions to create it.
az: Lütfən, bunu yaratmağa icəznizin olduğunu yoxlayın.

en: Extract multiple archives
az: Çoxsaylı arxivləri çıxartmaq

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
az: Çıxartma Dialoqu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
az: Bütün faylları çıxartmaq

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
az: Bu alt qovluğa çı&xartmaq:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
az: Seçimlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
az: Çıxardıqdan sonra təyinat qovluğunu açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
az: Çıxardıqdan sonra Ark'ı bağlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
az: Çıxarılma zamanı yolları &saxlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
az: &Avtomatik alt qovluqlar yaratmaq

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
az: Çıxartmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
az: Yalnız se&çilmiş fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
az: Bütün &fayllar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
az: Çıxardıqdan sonra təyinat qovluğunu açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
az: Çıxardıqdan sonra Ark'ı bağlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
az: Çıxarılma zamanı yolları saxlamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
az: Arxivdə birdən artıq yuxarı səviyyəli obyek olduqda Çıxartma Dialoqundakı alt qovluğa çıxartmanın standart kimi qeyd olunduğu yoxlanılsın ya yox.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
az: Arxivdə birdən artıq yuxarı səviyyəli obyekt olduğunda alt qovluğa çıxartmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
az: Arxivdəki fayla vurduqda və ya Enter düyməsini basdıqda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
az: Daxili öncədən baxış &vasitəsi ilə göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
az: Fay&lı əlaqəli tətbiqlərlə açmaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
az: AES şifrələməsi ilə arxiv yaratdıqda xəbardarlığı göstərmək

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
az: Fayllarla işləmək üçün uyğun qoşma tapılmadı. Ark bu növ faylları dəstəkləmir.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
az: Uyğun qoşmanın yüklənməsu baş tutmadı. Bu növ arxivlərlə işləmək üçün proqramın quraşdırıldığına əmin olun.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
az: Arxivin açılması təhlükəlidir, belə ki, o obyekktlər haqqında korlanmış məlumatlardan ibarətdir.

en: Loading archive
az: Arxivin yüklənməsi

en: Archive
az: Arxiv

en: No space available on device <filename>%1</filename>
az: <filename>%1</filename> cihazında boş yer yoxdur

en: Extracting all files
az: Bütün faylların çıxarılması

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
az[0]: Bir faylın çıxarılması
az[1]: %1 faylların çıxarılması

[ctx: extraction folder]
en: Destination
az: Təyinat

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
az: <filename>%1</filename> qovluğuna yazmaq mümkün olmadı. Bunu yazmaq imtiyazınızın olduğunu yoxlayın.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
az[0]: Fayl sıxılır
az[1]: %1 fayl sıxılır

en: Moving a file | Moving %1 files
az[0]: Fayl köçürülür
az[1]: %1 fayl köçürülür

en: Copying a file | Copying %1 files
az[0]: Fayl kopyalanır
az[1]: %1 fayl kopyalanır

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
az[0]: Faylın arxivdən silinməsi
az[1]: %1 fayl silinir

en: Adding comment
az: Şərh əlavə ediməsi

en: Testing archive
az: Arxivin test edilir

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
az: Bu qoşmanı istifadə etmək mümkün deyil, çünki, bir və ya bir neçə icra faylı çatışmır. Quraşdırılmanın düzgün olduğunu yoxlayın.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
az: Adı

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
az: Təsviri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
az: Bu ölçüdən böyük olan faylların öncədən baxışını göstərməmək:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
az: %1 xüsusiyyətləri

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
az: bəli

en: no
az: xeyr

en: yes (%1 volumes)
az: bəli (%1 cild)

en: %1 file | %1 files
az[0]: %1 fayl
az[1]: %1 fayl

en: , %1 folder | , %1 folders
az[0]: , %1 qovluq
az[1]: , %1 qovluq

en: only file contents (%1)
az: yalnız fayl tərkibləri (%1)

en: yes (%1)
az: bəli (%1)

en: Calculating...
az: Hesablanır...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
az: Arxivin adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
az: Arxivin növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
az: MİME növü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
az: Yalnız oxumaq üçün açmaq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
az: Şifrəli qoruma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
az: Şərh daxil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
az: Obyektlərin sayı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
az: Çıxarılanların ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
az: Sıxılanların ölçüsü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
az: Sıxılma səviyyəsi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
az: Son dəyişiklik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
az: MD5 nəzarət cəmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
az: SHA-1 nəzarət cəmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
az: SHA-256 nəzarət cəmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
az: Çoxsaylı cild:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
az: Sıxma qaydası:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
az: Fayl artıq mövcuddur

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
az: <filename>%1</filename> arxivi şifrə ilə qorunur. Lütfən şifrəni daxil edin.

en: Incorrect password, please try again.
az: Şifrə səhvdir, yenidən cəhd edin.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
az: Açmaq istədiyiniz arxiv korlanıb.<nl/>Ola bilsin ki, bəzi fayllar çatışmır və zədələnmişdir.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
az: Korlanmış arxiv

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
az: Yalnız oxumaq üçün açmaq

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
az: Açmamaq

en: Don't ask again.
az: Yenidən soruşmamaq.

en: Error during extraction
az: Çıxarılma zamanı xəta

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
az: Obyektlərin çıxarılması:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>xəta bildirişi ilə baş tutmadı:<nl/>    %2<nl/><nl/>Çıxarılmanı davam etdirmək istəyirsiniz?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
az: Adı

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
az: Orijinal ölçüsü

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
az: Sıxılmış ölçüsü

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
az: Dərəcəsi

[ctx: File's owner username]
en: Owner
az: Sahibi

[ctx: File's group]
en: Group
az: Qrup

[ctx: File permissions]
en: Mode
az: Rejim

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
az: CRC yoxlama cəmi

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
az: BLAKE2 yoxlama cəmi

[ctx: Compression method]
en: Method
az: Metod

[ctx: File version]
en: Version
az: Versiya

[ctx: Timestamp]
en: Date
az: Tarix

en: Adding files is not supported for this archive.
az: Əlavə edilən fayllar bu arxiv üçün dəstəklənmir.

en: You can only add local files to an archive.
az: Yalnız yerli faylları arxivə əlavə edə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
az: &Arxiv

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

en: Closing preview
az: Önbaxışı bağlamaq

en: Please wait while the preview is being closed...
az: Lütfən, önbaxışın bağlanmasını gözləyin...

en: The internal viewer cannot preview this file.
az: Daxili baxış vasitəsi bu faylı öncədən göstərə bilmir.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
az: Daxili önbaxış bu növ faylı dəstəkləmir<nl/>(%1).<nl/><nl/>Buna adi mətn kimi baxmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
az: Fayla öngöstərmək mümkün deyil

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
az: Mətn kimi baxmaq

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
az: Daxili baxış vasitəsi naməlum fayl növünü öncədən göstərə bilmir.<nl/><nl/>Buna mətn kimi baxmaq istəyirsiniz?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
az: İzləyici komponenti haqqında

en: No archive loaded
az: Arxiv yüklənmədi

en: Symbolic Link
az: Simvolik keçid

en: Unknown size
az: Naməlum ölçü

en: One file selected | %1 files selected
az[0]: Bir fayl seçildi
az[1]: %1 fayl seçildi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
az: Məlumat Paneli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
az: Naməlum fayl növü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
az: Sahibi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
az: Qrup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
az: Hədəf:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
az: İşin izlənməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
az: <b>İşin təfsilatı</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
az: Bu iş haqqında bəzi məlumatlar

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
az: Aşağıdakı yolarla birgə fayllar artıq mövcuddur. Yenidən yazmaq istəyirsinizsə onları silin.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
az: Aşağıdakı yollarla fayllar artıq mövcuddur. Siz onları yenidən yazmaq istəyirsiniz?

en: Comment
az: Şərh

en: Comment has been modified.
az: Şərh dəyişdirilidi.

en: Save
az: Saxlayın

en: Type to search...
az: Axtarış sözünü yazın...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
az: Ark arxivləri yalnız yerli qovluğa çıxara bilər.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
az: Məlumat panelini göstərmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
az: &Kopyanı belə saxla...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
az: Xarici tətbiqdə &açın

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
az: Bununla açı&n...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
az: Seçilmiş faylı xarici tətbiqdə açmaq üçün vurun

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
az: Ö&nbaxış

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
az: Seçilmiş faylı göstərmək üçün vurun

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
az: Hamısını çı&xartmaq

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
az: Çıxarma dialoqunu açmaq üçün vurun, burada arxivdəki bütün faylları necə çıxara biləcəyinizi seçə bilərsiniz

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
az: &Çıxartmaq

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
az: Çıxarma dialoqunu açmaq üçün vurun, burada arxivdəki bütün faylları və ya hər hansı bir faylı necə çıxara biləcəyinizi seçə bilərsiniz

en: Add &Files...
az: &Fayllar əlavə etmək...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
az: Faylları arxivə əlavə etmək üçün vurun

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
az: Arxivdən silin

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
az: &Xüsusiyyətlər

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
az: Arxivin xüsusiyyətlərini görmək üçün vurun

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
az: Şərhlər əlavə etmək və ya onlara düzəliş üçün vurun

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
az: Bü&tövlüyünü yoxlamaq

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
az: Srxivin bütövlüyünü yoxlamaq üçün vurun

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
az: Mövcud şifrə ilə qorunan arxivlərə başlıqları şifrələnmədən, fayllar əlavə etmək dəstəklənmir.<nl/><nl/>Əgər fayllar əlavə etmək istəyirsinizsə faylları şıxardın və yeni arxiv yaradın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
az: Başlığı şifrələnməmiş, şifrə ilə qorunan arxivlərin test edilməsi hal-hazırda dəstəklənmir.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
az: Şərhə &düzəliş

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
az: Şərh əlavə e&tmək

en: The archive passed the integrity test.
az: Arxiv bütövlüyün yoxlanılması testindən keçdi.

en: Test Results
az: Testin nəticələri

en: The archive failed the integrity test.
az: Arxivin bütövlük yoxlaması baş tutmadı.

en: Extract To...
az: Buraya çıxartmaq...

en: Quick Extract To...
az: Cəld çıxartma hədəfi...

[ctx: @title:tab]
en: General
az: Əsas

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
az: Çıxarılma

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
az: Qoşmalar

[ctx: @title:tab]
en: Previews
az: Miniatürlər

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
az: <filename>%1</filename> qovluqdur.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
az: <filename>%1</filename> üzərinə yazmaq mümkün olmadı. Bunu yazmağa imtiyazınızın olmasını yoxlayın.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
az: <filename>%1</filename> arxivi, fayl əlavə etdiyinizdə dərhal yaradılacaqdır.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
az: <filename>%1</filename> arxivi tapılmadı.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
az: <filename>%1</filename> arxivini yükləmək mümkün olmadı, ona görə arxiv açılmadı.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
az: <filename>%1</filename> arxivi artıq mövcuddur. Üzərinə yazmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
az: Fayl mövcuddur

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
az: Arxiv boşdur və ya Ark onun tərkiblərini aça bilmir.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
az: Ark hal-hazırda UDF fayl sistemli İSO fayllarını dəstəkləmir.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
az: <filename>%1</filename> arxivinin yüklənməsi aşağıdakı xəta ilə baş tutmadı:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
az: Ark simvolik keçidləri aça bilmir.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
az: <filename>%1</filename> faylı dəyişdirildi. Arxivi yeniləmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
az: Fayl dəyişdirildi

[ctx: @action:button]
en: Update
az: Yenilə

[ctx: @action:button]
en: Ignore
az: Ötürün

[ctx: @title:window]
en: Add Files
az: Fayllar əlavə etmək

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
az: Faylları %1 arxivinə əlavə etmək

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
az: Fayl-adı kəsir və "." və ya ".." işarələrindən ibarət ola bilməz

en: Folders can't be moved into themselves.
az: Qovluq öz daxilinə köçürülə bilməz.

en: Moving a folder into itself
az: Qovluğu öz daxilinə köçürmək

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
az: Eyni adlı obyektlər eyni təyinat yerinə yerləşdirilə bilməz.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
az[0]: Bu faylın silinməsini ləğv etmək olmaz. Silmək istədiyinizə əminsiniz?
az[1]: Bu faylların silinməsini ləğv etmək olmaz. Silmək istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
az[0]: Faylı silmək
az[1]: Faylları silmək

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
az: Kopyanı belə saxla

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
az: Arxiv <filename>%1</filename> kimi saxlanıla bilməz. Başqa yerdə saxlamağa cəhd edin.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
az: <filename>%1</filename> arxivi artıq mövcud deyil, ona görə də göstərilən yerə kopyalana bilməz.

en: Listing the archive failed.
az: Arxivlər siyahılana bilmədi

en: Extraction failed due to an unknown error.
az: Naməlum xəta səbəbindən çıxarılma baş tutmadı

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
az: Bir və ya birdən çox korlanmış fayllar səbəbindən çıxarılma alınmadı. Çıxarılan istənilən fayl zədələnə bilər.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
az: Silinmə baş tutmadı. Tənzimləmə dialoqunda 7z-i ən son versiyaya yeniləməyə və ya 7z-i söndürməyə cəhd edin.

en: ARJ old
az: Köhnə ARJ

en: GOST 40-bit
az: 40 bitlik GOST

en: unknown
az: naməlum

en: Failed to find all archive volumes.
az: Bütün arxiv cildlərinin tapılması baş tutmadı.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
az: Sizin unrar icra faylınızın %1 versiyası bu arxivi işləmək üçün çox köhnədir. Lütfən daha yeni versiyaya yeniləyin.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
az: Unrar xəbər verdi ki, bu fayl RAR arxivi deyil. Quraşdırılmış unrar versiyası (%1) köhnədir. Unrur'ı yeniləməyə cəhd edin.

en: One or more wrong checksums
az: Bir və ya birdən çox yoxlama cəmləri

en: Extraction failed.
az: Çıxarılma baş tutmadı.

en: Not enough memory for loading the archive.
az: Arxivin yüklənməsi üçün yaddaş kifayət etmir.

en: Wrong password.
az: Şifrə səhvdir.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
az: Dəstəklənməyən sıxılma metodu (%1) səbəbindın çıxarılma baş tutmadı.

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
az: Dəstəklənməyən şifrələmə metodu səbəbindən çıxarılma baş tutmadı.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
az: naməlum

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
az: Ciddi xəta, çıxarılma ləğv edilidi.

en: The archive reader could not be initialized.
az: Arxiv oxuyucusu başladıla bilmədi.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
az: Arxiv korlanmış və ya icazələr yetərli deyil.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
az: Müvəqqəti faylın yaradılması və məlumatın yazılması baş tutmadı.

en: The archive writer could not be initialized.
az: Arxiv yazıcı başladıla bilmədi.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
az: Qeydləri yazmaq üçün arxivi açmaq mümkün olmadı.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
az: '%1' sıxılma növü Ark tərəfindən dəstəklənmir.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
az: Sıxılma metodunu təyin etmək mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
az: Sıxılma sıviyyəsini təyin etmək mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
az: Obyekti sıxmaq mümkün olmadı, əməliyyat ləğv edildi.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
az: Obyekti sıxmaq mümkün olmadı.

en: Failed to open archive: %1
az: Açılması baş tutmayan arxiv: %1

en: Failed to write archive.
az: Arxivə yazmaq baş tutmadı.

en: Failed to add entry: %1
az: Əlavə edilməsi baş tutmayan obyekt: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
az: Obyektin sıxılması seçimlərini təyin etmək mümkün olmadı: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
az: Obyektin meta məlumatları oxunması baş tutmadı: %1

en: Failed to delete entry: %1
az: Obyekt silinə bilmədi: %1

en: Failed to create directory: %1
az: Qovluq yaradıla bilmədi: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
az: '%1' açıla bilmədi:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
az: Yazmaq üçün faylı açmaq mümkün olmadı: %1

en: Failed to read data for entry: %1
az: Obyektin məlumatları oxuna bilmədi: %1

en: Failed to write data for entry: %1
az: Obyektin məlumatları yazıla bilmədi: %1

en: Failed to locate entry: %1
az: Obyekti yerləşdirmək mümkün olmadı: %1

en: Failed to move entry: %1
az: Obyekti köçürmək mümkün olmadı: %1

en: Failed to copy entry: %1
az: Obyekti kopyalamaq mümkün olmadı: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
az: Obyektin meta məlumatlarını təyin etmək mümkün olmadı: %1
