ark - en to bg translation catalogue (360 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
bg: &Архивиране

en: Extracting Files
bg: Извличане на файлове

en: Source archive
bg: Изходен архив

en: Destination
bg: Назначение

en: The following files could not be extracted:
bg: Следните файлове не могат да бъдат извлечени:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
bg: Грешка при извличане на <filename>%1</filename>. Останалите части от архива няма да бъдат извлечени.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
bg: Грешка при извличане на <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Останалите части от архива няма да бъдат извлечени.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
bg: Грешка при извличане на <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
bg: Грешка при извличане на <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
bg: Архивът не можа да бъде извлечен в <filename>%1</filename>, защото Ark може да извлича само до местни дестинации.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
bg: Компресиране

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
bg: Компресиране до...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
bg: Тук като "%1"

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
bg: Извличане на архив в...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
bg: Извличане на архив тук

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
bg: Извличане на архив тук, автоматично откриване на подпапка

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
bg: Извличане

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
bg: Извличане тук

en: KDE Archiving tool
bg: Инструмент за архивиране на KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
bg: (c) 1997-2019, разработчици на Ark

en: Elvis Angelaccio
bg: Елвис Анджелачио

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Ragnar Thomsen
bg: Рагнар Томсен

en: Maintainer, KF5 port
bg: Поддръжка, версия за KF5

en: Raphael Kubo da Costa
bg: Рафаел Кубо да Коста

en: Former Maintainer
bg: Бивш разработчик

en: Harald Hvaal
bg: Харалд Хвал

en: Henrique Pinto
bg: Енрике Пинто

en: Helio Chissini de Castro
bg: Хелио Кисини де Кастро

en: Former maintainer
bg: Бивш разработчик

en: Georg Robbers
bg: Георг Робърс

en: Roberto Selbach Teixeira
bg: Роберто Селбах Тейшейра

en: Francois-Xavier Duranceau
bg: Франсоа-Ксавие Дюрансо

en: Emily Ezust (Corel Corporation)
bg: Емили Езуст (Corel Corporation)

en: Michael Jarrett (Corel Corporation)
bg: Майкъл Джарет (Corel Corporation)

en: Robert Palmbos
bg: Робърт Палмбос

en: Vladyslav Batyrenko
bg: Владислав Батиренко

en: Advanced editing functionalities
bg: Разширени функции за редактиране

en: Bryce Corkins
bg: Брайс Коркинс

en: Icons
bg: Икони

en: Liam Smit
bg: Лиъм Смит

en: Ideas, help with the icons
bg: Идеи, помощ с иконите

en: Andrew Smith
bg: Андрю Смит

en: bkisofs code
bg: Код за bkisofs

en: URLs to open.
bg: URL адреси за отваряне.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
bg: Показване на диалогов прозорец за задаване опциите на операцията (извличане/добавяне)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
bg: Целева папка за извличане. Ако не е посочена друга, се използва текущият път.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
bg: Отваряне на целевата папка след извличане.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
bg: Запитване на потребителя за въвеждане на име на архива и добавяне на файлове към него. Изход при завършване.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
bg: Добавяне на избраните файлове към 'filename'. Създаване на архив, ако такъв липсва. Изход при завършване.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
bg: Промяна на текущата папка към първия запис и добавяне на останалите записи относително към него.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
bg: Автоматично избиране на име на файл, с избраното разширение (например rar, tar.gz, zip или друг от поддържаните видове)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
bg: Използване на интерфейса за пакетна обработка вместо обичайния. Тази настройка се подразбира, когато е зададен повече от един адрес.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
bg: Аргументът дестинация ще бъде зададен според пътя на първия предоставен файл.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
bg: Съдържанието на архива ще бъде прочетено и ако не е само една папка или само един файл, ще бъде създадена подпапка с името на архива.

en: List supported MIME types.
bg: Списък на поддържаните видове по MIME.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
bg: Не може да бъде намерен компонентът KPart на Ark. Моля, проверете инсталацията си.

en: Sidebar
bg: Страничен панел

en: Welcome Page
bg: Приветствена страница

en: Show the welcome page
bg: Показване на приветствената страница

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
bg: Превключва между показването на <emphasis> Меню лентата </emphasis> и бутона <interface>Меню</interface>. И двете менюта съдържат предимно едни и същи команди и опции за конфигуриране.

en: Lock Sidebar
bg: Заключване на страничния панел

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
bg: Отваряне на архив

en: Create New Archive
bg: Създаване на нов архив

en: Welcome to %1
bg: Добре дошли в %1

en: No recent files
bg: Няма скорошни файлове

en: Copy &Location
bg: Копиране на &местоположението

en: &Open Containing Folder
bg: &Отваряне на съдържащата папка

en: &Remove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
bg: Добре дошли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
bg: Отваряне на архив...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
bg: Нов архив

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
bg: Изчистване на скорошни файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
bg: Скорошни файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
bg: Помощ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
bg: Посещаване на домашна страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
bg: Прочетете наръчника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
bg: Показване при стартиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
bg: Затваряне на приветствената страница

en: Advanced Options
bg: Допълнителни настройки

[ctx: @action:button]
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
bg: Файлове/папки за компресиране

en: Compress to Archive
bg: Компресиране в архив

en: No input files were given.
bg: Не са зададени входни файлове.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
bg: Когато използвате аргумента  <command>--autofilename</command>, трябва да зададете или име или разширение на файла (като rar, tar.gz).

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
bg: Архив

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
bg: Дали да се показва предупреждение при създаване на zip архиви с криптиране AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
bg: Действие по подразбиране при отваряне на записи в архива.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
bg: Затваряне на Ark след извличане.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
bg: Запазване на пътищата при извличане.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
bg: Извличане в подпапка, ако архивът има повече от един запис от най-високо ниво.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
bg: Как е разделен главният прозорец.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
bg: Дали да се показва информационния панел

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
bg: Дали да се ограничи прегледът според размера на файла.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
bg: Максимален размер на файла за предварителен преглед в мегабайти.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
bg: Програмата <filename>%1</filename> не е открита на диска.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
bg: Грешка при извличане. Проверете дали има достатъчно място.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
bg: Грешка при извличане. Проверете дали паролата е правилна и дали има достатъчно място.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
bg[0]: Грешка при преместване на извлечения файл в целевата директория.
bg[1]: Грешка при преместване на извлечените файлове в целевата директория.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
bg: Грешка при извличане поради запълване на диска.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
bg: Грешка при извличане: неправилна парола

en: Incorrect password.
bg: Неправилна парола.

en: Ark does not currently support testing this archive.
bg: Ark понастоящем не поддържа проверка на този архив.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
bg: Защитата на списъка с файлове не е възможна с формата %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
bg: Защитата на архива с парола не е възможна с формата %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
bg: Не е възможно да зададете ниво на компресия за формата %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
bg: Не е възможно да зададете начин на компресия за формата %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
bg: Форматът %1 не поддържа многотомни архиви.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
bg: Компресия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
bg: Ниво:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
bg: Мин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
bg: Метод:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
bg: Макс

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
bg: Защита с парола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
bg: Метод на шифриране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
bg: Изискване на парола, преди показване на списъка с файлове в архива

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
bg: Този метод на шифриране може да не се поддържа от по-стар софтуер за архивиране.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
bg: Многотомен архив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
bg: Създаване на многотомни архиви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
bg: Големина на тома:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
bg:  мегабайта

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
bg: Автоматично добавяне на .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
bg: Избраната парола не съответства на дадената парола за потвърждение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
bg: Папка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
bg: Име на файл:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
bg: Вид на архива...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
bg: Вид:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
bg: Разширение:

[ctx: @title:window]
en: Extract
bg: Извличане

en: Extract
bg: Извличане

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
bg: Името на подпапката не трябва да съдържа знака '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
bg: Вече има папка с име <filename>%1</filename>. Сигурни ли сте, че искате да извлечете тук?

en: Folder exists
bg: Папката съществува

en: Extract here
bg: Извличане тук

en: Retry
bg: Повторен опит

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
bg: Не може да бъде създадена папка с име <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
bg: <filename>%1</filename> вече съществува, но не е папка.

en: Please check your permissions to create it.
bg: Моля проверете имате ли права да го създадете.

en: Extract multiple archives
bg: Извличане на множество архиви

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
bg: Прозорец на извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
bg: Извличане на всички файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
bg: Извличане в по&дпапка:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
bg: Отваряне на &целевата директория след извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
bg: &Затваряне на Ark след извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
bg: &Запазване на пътищата при извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
bg: &Автоматично създаване на подпапки

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
bg: Извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
bg: Само и&збраните файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
bg: &Всички файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
bg: Отваряне на целевата папка след извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
bg: Затваряне на Ark след извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
bg: Запазване на пътищата при извличане

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
bg: Дали да се проверява по подразбиране за извличане в подпапка, когато архивът има повече от един запис от най-високо ниво.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
bg: Извличане в подпапка, ако архивът има повече от един запис от най-високо ниво.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
bg: Когато щракнете върху файл в архив или натиснете клавиша Return:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
bg: &Преглед на файла с вградена програма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
bg: &Отваряне на файла в свързаното с него приложение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
bg: Показване на предупреждение при създаване на архиви zip с криптиране AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
bg: Не е намерена подходяща приставка. Изглежда Ark не поддържа този вид файл.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
bg: Не е заредена подходяща приставка. Уверете се, че всички изпълними файлове, необходими за обработката на този вид архиви, са инсталирани.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
bg: Архивът не е зареден, защото съдържа неправилно оформени записи и може да е злонамерен архив.

en: Loading archive
bg: Зареждане на архив

en: Archive
bg: Архив

en: No space available on device <filename>%1</filename>
bg: Няма достатъчно място на устройство  <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
bg: Извличане на всички файлове

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
bg[0]: Извличане на един файл
bg[1]: Извличане на %1 файла

[ctx: extraction folder]
en: Destination
bg: Назначение

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
bg: Грешка при запис в местоназначение <filename>%1</filename>. <nl/>Проверете дали имате достатъчно права.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
bg[0]: Компресиране на файл
bg[1]: Компресиране на %1 файла

en: Moving a file | Moving %1 files
bg[0]: Преместване на файл
bg[1]: Преместване на %1 файла

en: Copying a file | Copying %1 files
bg[0]: Копиране на файл
bg[1]: Копиране на %1 файла

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
bg[0]: Изтриване на файл от архива
bg[1]: Изтриване на %1 файла

en: Adding comment
bg: Добавяне на коментар

en: Testing archive
bg: Проверка на архив

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
bg: Приставката не може да се използва, защото един или повече необходими изпълними файлове липсват. Проверете инсталация си.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
bg: Име

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
bg: Описание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
bg: Изключване на прегледа за файлове, по-големи от:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
bg: Информация за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: yes (%1 volumes)
bg: да (%1 тома)

en: %1 file | %1 files
bg[0]: %1 файл
bg[1]: %1 файла

en: , %1 folder | , %1 folders
bg[0]: , %1 папка
bg[1]: , %1 папки

en: only file contents (%1)
bg: само съдържанието на файла (%1)

en: yes (%1)
bg: да (%1)

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
bg: Име на архива:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
bg: Вид на архива:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
bg: Вид по MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
bg: Отворен само за четене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
bg: Защитен с парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
bg: Има коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
bg: Брой записи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
bg: Размер след извличане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
bg: Компресиран размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
bg: Степен на компресия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
bg: Последна промяна:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
bg: хеш MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
bg: хеш SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
bg: хеш SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
bg: Многотомен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
bg: Метод(и) на компресия:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
bg: Файлът вече съществува

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
bg: Архивът <filename>%1</filename> е защитен с парола. Моля въведете паролата.

en: Incorrect password, please try again.
bg: Грешна парола. Опитайте отново.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
bg: Архивът, който се опитвате да отворите, е повреден.<nl/> Възможно е да липсват някои файлове или да са повредени.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
bg: Повреден архив

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
bg: Отваряне само за четене

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
bg: Да не се отваря

en: Don't ask again.
bg: Да не се пита отново.

en: Error during extraction
bg: Грешка по време на извличане

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
bg: Извличането на записа:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>не успя със съобщение за грешка:<nl/>    %2<nl/><nl/>Да се продължи ли извличането?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
bg: Име

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
bg: Оригинален размер

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
bg: Компресиран размер

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
bg: Степен

[ctx: File's owner username]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: File's group]
en: Group
bg: Група

[ctx: File permissions]
en: Mode
bg: Режим

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
bg: Контролна сума CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
bg: Контролна сума BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
bg: Метод

[ctx: File version]
en: Version
bg: Версия

[ctx: Timestamp]
en: Date
bg: Дата

en: Adding files is not supported for this archive.
bg: Добавянето на файлове не се поддържа за този архив.

en: You can only add local files to an archive.
bg: Можете да добавяте само локални файлове към архива.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
bg: &Архивиране

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

en: Closing preview
bg: Затваряне на прегледа

en: Please wait while the preview is being closed...
bg: Моля изчакайте, докато прегледът се затвори...

en: The internal viewer cannot preview this file.
bg: Вградената програма за преглед не може да покаже този файл.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
bg: Вградената програма за преглед не може да покаже файл от вида<nl/>(%1).<nl/><nl/>Да се направи ли опит да се отвори като обикновен текст?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
bg: Файлът не може да бъде прегледан

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
bg: Преглеждане като текст

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
bg: Вградената програма за преглед не може да покаже този непознат вид файл.<nl/><nl/>Да се направи ли опит да се отвори като обикновен текст?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
bg: Относно програмата за преглед

en: No archive loaded
bg: Не е зареден архив

en: Symbolic Link
bg: Символна връзка

en: Unknown size
bg: Неизвестна големина

en: One file selected | %1 files selected
bg[0]: Един избран файл
bg[1]: %1 избрани файла

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
bg: Панел с данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
bg: Непознат вид файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
bg: Собственик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
bg: Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
bg: Местоназначение:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
bg: Наблюдение на задачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
bg: <b>Описание на задачата</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
bg: Информация за задачата

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
bg: Файлове със следните пътища вече съществуват. Премахнете ги, ако наистина искате да презапишете.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
bg: Файлове със следните пътища вече съществуват. Искате ли да продължите и да ги презапишете?

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment has been modified.
bg: Коментарът е променен.

en: Save
bg: Запазване

en: Type to search...
bg: Пишете за търсене...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
bg: Ark може да извлича архиви само до местни назначения.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
bg: Показване на панела с данни

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
bg: Запазване на копие като...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
bg: &Отваряне  във външно приложение

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
bg: Отваряне &с...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
bg: Натиснете за отваряне на избрания файл външна програма

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
bg: &Преглед

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
bg: Натиснете за преглед на избрания файл

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
bg: Извличане на вси&чко

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
bg: Натиснете, за да отворите прозореца за извличане, където можете да изберете как да се извлекат всички файлове в архива

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
bg: &Извличане

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
bg: Натиснете, за да отворите прозореца за извличане, където можете да изберете да се извлекат всички или само избраните файлове

en: Add &Files...
bg: Добавяне на &файлове...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
bg: Натиснете за добавяне на файлове към архива

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
bg: Премахване от архива

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
bg: &Свойства

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
bg: Натиснете за преглед на свойствана на архива

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
bg: Натиснете за добавяне или редакция на коментар

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
bg: П&роверка на целостта

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
bg: Натиснете за проверка целостта на архива

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
bg: Добавяне на файлове към съществуващите защитени с парола архиви без header-encryption в момента не се поддържа.<nl/><nl/>Извлечете файловете и създайте нов архив, ако искате да добавите файлове.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
bg: Понастоящем тестването на защитени с парола архиви без header-encryption не се поддържа.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
bg: &Редактиране на коментар

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
bg: &Добавяне на коментар

en: The archive passed the integrity test.
bg: Архивът премина проверка на целостта.

en: Test Results
bg: Резултати от проверката

en: The archive failed the integrity test.
bg: Архивът не издържа проверката на целостта.

en: Extract To...
bg: Извличане в...

en: Quick Extract To...
bg: Бързо извличане в...

[ctx: @title:tab]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
bg: Извличане

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
bg: Приставки

[ctx: @title:tab]
en: Previews
bg: Прегледи

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
bg: <filename>%1</filename> е папка.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
bg: Не може да се презапише <filename>%1</filename>. Проверете дали имате права за запис.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
bg: Архивът <filename>%1</filename> ще бъде създаден веднага щом добавите файл.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
bg: Архивът <filename>%1</filename> не беше открит.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
bg: Архивът <filename>%1</filename> не можа да бъде зареден, защото не може да се чете от него.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има архив с име <filename>%1</filename>. Желаете ли вместо това да го презапишете?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
bg: Файлът съществува

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
bg: Архивът е празен или Ark не можа да отвори съдържанието му.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
bg: Ark понастоящем не поддържа файлове ISO с файлова система UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
bg: Зареждането на архива <filename>%1</filename> се провали със следната грешка: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
bg: Ark не може да отваря символни връзки.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
bg: Файлът <filename>%1</filename> е променен. Искате ли да се обнови архивът?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
bg: Променен файл

[ctx: @action:button]
en: Update
bg: Актуализиране

[ctx: @action:button]
en: Ignore
bg: Пренебрегване

[ctx: @title:window]
en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
bg: Добавяне на файлове към %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
bg: Името на файла не може да съдържа наклонени черти и не може да бъде "." или ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
bg: Папките не могат да бъдат преместени в самите тях.

en: Moving a folder into itself
bg: Преместване на папка в самата нея

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
bg: Записите с еднакви имена не могат да бъдат поставени в едно и също назначение.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
bg[0]: Изтриването на този файлове е необратимо. Сигурни ли сте, че искате това?
bg[1]: Изтриването на тези файлове е необратимо. Сигурни ли сте, че искате това?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
bg[0]: Изтриване на файл
bg[1]: Изтриване на файлове

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
bg: Запазване на копие като

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
bg: Архивът не може да бъде запазен под името<filename>%1</filename>. Опитайте да го запазите на друго място.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
bg: Архивът <filename>%1</filename> вече не съществува, затова не може да се копира на посоченото място.

en: Listing the archive failed.
bg: Грешка при зареждане списъка на архива.

en: Extraction failed due to an unknown error.
bg: Извличането се провали поради непозната грешка.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
bg: Извличането се провали поради един или повече повредени файлове. Някои извлечени файлове може да са повредени.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
bg: Действието изтриване се провали. Опитайте да обновите 7z или да изключите приставката 7z в настройките.

en: ARJ old
bg: ARJ стар формат

en: unknown
bg: неизвестен

en: Failed to find all archive volumes.
bg: Неуспешно намиране на всички архивни томове.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
bg: Вашата програма unrar е версия %1, която е твърде стара, за да се справи с този архив. Обновете го до по-нова версия.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
bg: Unrar не разпозна архива като RAR. Инсталираната версия на unrar (%1) е стара."Опитайте да обновите unrar.

en: One or more wrong checksums
bg: Една или повече грешни контролни суми

en: Extraction failed.
bg: Неуспешно извличане.

en: Not enough memory for loading the archive.
bg: Няма достатъчно памет за зареждане на архива.

en: Wrong password.
bg: Грешна парола.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
bg: Извличането се провали поради неподдържан метод на компресия (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
bg: Извличането се провали поради неподдържан метод на шифриране.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
bg: неизвестен

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
bg: Критична грешка, извличането е прекратено.

en: The archive reader could not be initialized.
bg: Инструментът за четене на архиви не може да се инициализира.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
bg: Архивът е повреден или нямате достатъчни разрешения.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
bg: Не може да се създаде временен файл за запис на данни.

en: The archive writer could not be initialized.
bg: Инструментът за записване на архиви не може да се инициализира.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
bg: Грешка при отваряне на архива за запис.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
bg: Видът компресия '%1' не се поддържа от Ark.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
bg: Грешка при задаване метода на компресия.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
bg: Грешка при задаване степента на компресия.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
bg: Грешка при компресиране на запис, действието е прекратено.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
bg: Грешка при компресиране на запис.

en: Failed to open archive: %1
bg: Грешка при отваряне на архив: %1

en: Failed to write archive.
bg: Грешка при записване на архива.

en: Failed to add entry: %1
bg: Грешка при добавяне на запис: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
bg: Грешка при задаване настройките на компресията за запис: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
bg: Грешка при четене метаданните за запис: %1

en: Failed to delete entry: %1
bg: Грешка при изтриване на запис: %1

en: Failed to create directory: %1
bg: Грешка при създаване на папка: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
bg: Грешка при отваряне на '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
bg: Грешка при отваряне на файл за запис: %1

en: Failed to read data for entry: %1
bg: Грешка при четене данните за запис: %1

en: Failed to write data for entry: %1
bg: Грешка при записване данните за запис: %1

en: Failed to locate entry: %1
bg: Грешка при търсене на запис: %1

en: Failed to move entry: %1
bg: Грешка при преместване на запис: %1

en: Failed to copy entry: %1
bg: Грешка при копиране на запис: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
bg: Грешка при задаване метаданните за запис: %1
