ark - en to ca@valencia translation catalogue (341 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
ca@valencia: &Arxiu

en: Extracting Files
ca@valencia: Extracció de fitxers

en: Source archive
ca@valencia: Arxiu origen

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: The following files could not be extracted:
ca@valencia: No s'han pogut extraure els fitxers següents:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
ca@valencia: S'ha produït un error en extraure <filename>%1</filename>. No s'extraurà cap arxiu més.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
ca@valencia: S'ha produït un error en extraure <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>No s'extraurà cap arxiu més.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
ca@valencia: S'ha produït un error en extraure <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
ca@valencia: S'ha produït un error en extraure <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
ca@valencia: L'arxiu no es pot extraure a <filename>%1</filename> perquè Ark només pot extraure a destinacions locals.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
ca@valencia: Comprimix

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
ca@valencia: Comprimix a...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
ca@valencia: Ací com a «%1»

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
ca@valencia: Extrau l'arxiu a...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
ca@valencia: Extrau l'arxiu ací

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
ca@valencia: Extrau l'arxiu ací, detecta automàticament la subcarpeta

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
ca@valencia: Extrau

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
ca@valencia: Extrau ací

en: KDE Archiving tool
ca@valencia: Eina d'arxivament de KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
ca@valencia: (c) 1997-2019, Els desenvolupadors d'Ark

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Maintainer, KF5 port
ca@valencia: Mantenidor, adaptació als KF5

en: Former Maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Former maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Advanced editing functionalities
ca@valencia: Característiques avançades d'edició

en: Icons
ca@valencia: Icones

en: Ideas, help with the icons
ca@valencia: Idees, ajuda amb les icones

en: bkisofs code
ca@valencia: Codi del bkisofs

en: URLs to open.
ca@valencia: URL que s'obrirà.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
ca@valencia: Mostra un diàleg per a especificar les opcions per a l'operació (extracció/addició)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
ca@valencia: Carpeta de destinació a on extraure. Si no s'indica, de manera predeterminada és el camí actual.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
ca@valencia: Obri la carpeta de destinació després de l'extracció.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
ca@valencia: Demana a l'usuari per al nom de fitxer de l'arxiu i hi afig els fitxers especificats. Ix quan finalitza.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
ca@valencia: Afig els fitxers especificats al «nom de fitxer». Crea l'arxiu si no existix. Ix quan finalitza.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
ca@valencia: Canvia el directori actual a la primera entrada i afig totes les altres entrades relatives a aquella.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
ca@valencia: Selecciona automàticament un nom de fitxer, amb el sufix indicat (per exemple rar, tar.gz, zip o qualsevol altre tipus admés)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
ca@valencia: Utilitza la interfície per lots en lloc del diàleg habitual. Esta opció és implícita si s'indica més d'un URL.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
ca@valencia: L'argument de destinació s'establirà com el camí del primer dels fitxers subministrats.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
ca@valencia: Es llegirà el contingut de l'arxiu, i si es detecta que no és un arxiu de carpeta única o un arxiu de fitxer únic, es crearà una subcarpeta amb el nom de l'arxiu.

en: List supported MIME types.
ca@valencia: Llista dels tipus MIME admesos.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el component KPart d'Ark, comproveu la instal·lació.

en: Sidebar
ca@valencia: Barra lateral

en: Welcome Page
ca@valencia: Pàgina de benvinguda

en: Show the welcome page
ca@valencia: Mostra la pàgina de benvinguda

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
ca@valencia: Canvia entre tindre una <emphasis>Barra de menús</emphasis> i tindre un botó <interface>Menú d'hamburguesa</interface>. Ambdós contenen majoritàriament les mateixes ordres i opcions de configuració.

en: Lock Sidebar
ca@valencia: Bloca la barra lateral

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
ca@valencia: Obri un arxiu

en: Create New Archive
ca@valencia: Crea un arxiu nou

en: Welcome to %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a %1

en: No recent files
ca@valencia: Ni hi ha cap fitxer recent

en: Copy &Location
ca@valencia: Copia la &ubicació

en: &Open Containing Folder
ca@valencia: O&bri la carpeta contenidora

en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
ca@valencia: Us donem la benvinguda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
ca@valencia: Obri un arxiu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
ca@valencia: Arxiu nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
ca@valencia: Neteja els fitxers recents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
ca@valencia: Fitxers recents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
ca@valencia: Ajuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
ca@valencia: Visiteu la pàgina web

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
ca@valencia: Llegiu el manual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
ca@valencia: Mostra en iniciar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
ca@valencia: Tanca la pàgina de benvinguda

en: Advanced Options
ca@valencia: Opcions avançades

[ctx: @action:button]
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
ca@valencia: Fitxers/carpetes que s'han de comprimir

en: Compress to Archive
ca@valencia: Comprimix a un arxiu

en: No input files were given.
ca@valencia: No s'ha donat cap fitxer d'entrada.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
ca@valencia: Heu de proporcionar un nom de fitxer per a l'arxiu, o bé un sufix (com rar, tar.gz) amb l'argument <command>--autofilename</command>.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
ca@valencia: Arxiu

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar un avís en crear arxius ZIP amb l'encriptació AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
ca@valencia: Acció predeterminada en obrir les entrades en l'arxiu.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
ca@valencia: Tanca Ark després de l'extracció.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
ca@valencia: Conserva els camins en fer l'extracció.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
ca@valencia: Extrau en una subcarpeta si l'arxiu té més d'una entrada en el nivell superior.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
ca@valencia: Com està dividida la finestra principal.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar el quadro d'informació.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
ca@valencia: Si s'ha de limitar la vista prèvia segons la mida del fitxer.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
ca@valencia: Límit de la mida del fitxer per a la vista prèvia, en megabytes.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
ca@valencia: No s'ha pogut localitzar el programa <filename>%1</filename> en el disc.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció. Assegureu-vos que hi ha disponible prou espai.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció. Assegureu-vos de proporcionar la contrasenya correcta i que hi ha disponible prou espai.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
ca@valencia[0]: No s'ha pogut moure el fitxer extret al directori de destinació.
ca@valencia[1]: No s'han pogut moure els fitxers extrets al directori de destinació.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció perquè el disc està ple.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció: Contrasenya incorrecta

en: Incorrect password.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta.

en: Ark does not currently support testing this archive.
ca@valencia: Actualment Ark no permet les proves amb este arxiu.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
ca@valencia: No és possible la protecció de la llista de fitxers amb el format %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
ca@valencia: No és possible la protecció de l'arxiu amb contrasenya amb el format %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
ca@valencia: No és possible establir el nivell de compressió pel format %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
ca@valencia: No és possible establir el mètode de compressió pel format %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
ca@valencia: El format %1 no admet arxius multivolum.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
ca@valencia: Compressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
ca@valencia: Nivell:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
ca@valencia: Mín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
ca@valencia: Mètode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
ca@valencia: Màx

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
ca@valencia: Protecció amb contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
ca@valencia: Mètode d'encriptació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
ca@valencia: Demana la contrasenya abans de mostrar la llista de fitxers de l'arxiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
ca@valencia: Este mètode d'encriptació podria no estar admés pel programari d'arxivament antic.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
ca@valencia: Arxiu multivolum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
ca@valencia: Crea un arxiu multivolum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
ca@valencia: Mida del volum:

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
ca@valencia: Afig automàticament .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
ca@valencia: La contrasenya escollida no coincidix amb la contrasenya de verificació indicada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
ca@valencia: Carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
ca@valencia: Nom del fitxer:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
ca@valencia: Teclegeu el nom de l'arxiu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
ca@valencia: Extensió:

[ctx: @title:window]
en: Extract
ca@valencia: Extracció

en: Extract
ca@valencia: Extrau

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
ca@valencia: El nom de subcarpeta no pot contindre el caràcter «/».

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
ca@valencia: La carpeta <filename>%1</filename> ja existix. Segur que voleu extraure ací?

en: Folder exists
ca@valencia: La carpeta existix

en: Extract here
ca@valencia: Extrau ací

en: Retry
ca@valencia: Reintenta

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
ca@valencia: <filename>%1</filename> ja existix, però no és una carpeta.

en: Please check your permissions to create it.
ca@valencia: Verifiqueu els vostres permisos per a crear-la.

en: Extract multiple archives
ca@valencia: Extrau múltiples arxius

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
ca@valencia: Diàleg d'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
ca@valencia: Extrau tots els fitxers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
ca@valencia: E&xtracció en una subcarpeta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
ca@valencia: Obri la carpeta de &destinació després de l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
ca@valencia: Tanca &Ark després de l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
ca@valencia: &Conserva els camins en fer l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
ca@valencia: Crea &automàticament les subcarpetes

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
ca@valencia: Extrau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
ca@valencia: Només els fitxers sele&ccionats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
ca@valencia: Tots els fi&txers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
ca@valencia: Obri la carpeta de destinació després de l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
ca@valencia: Tanca Ark després de l'extracció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
ca@valencia: Conserva els camins en fer l'extracció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
ca@valencia: Quan l'arxiu té més d'una entrada en el nivell superior, cal activar de manera predeterminada l'extracció en la casella de selecció de la subcarpeta del diàleg d'extracció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
ca@valencia: Extrau en una subcarpeta si l'arxiu té més d'una entrada en el nivell superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
ca@valencia: Fent clic en un fitxer, un arxiu o prement la tecla «Retorn»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
ca@valencia: &Vista prèvia del fitxer amb el visor intern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
ca@valencia: Obri e&l fitxer amb l'aplicació associada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
ca@valencia: Mostra un avís en crear arxius ZIP amb l'encriptació AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector adequat. Pareix que Ark no admet este tipus de fitxer.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el connector adequat. Verifiqueu que estan instal·lats els executables necessaris per a gestionar el tipus d'arxiu.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar l'arxiu perquè conté entrades mal formades i podria ser un arxiu maliciós.

en: Loading archive
ca@valencia: S'està carregant l'arxiu

en: Archive
ca@valencia: Arxiva

en: No space available on device <filename>%1</filename>
ca@valencia: No hi ha espai disponible en el dispositiu <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
ca@valencia: S'estan extraent tots els fitxers

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
ca@valencia[0]: S'està extraent un fitxer
ca@valencia[1]: S'estan extraent %1 fitxers

[ctx: extraction folder]
en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en la destinació <filename>%1</filename>.<nl/>Comproveu si teniu permisos suficients.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
ca@valencia[0]: Compressió d'un fitxer
ca@valencia[1]: Compressió de %1 fitxers

en: Moving a file | Moving %1 files
ca@valencia[0]: S'està movent un fitxer
ca@valencia[1]: S'estan movent %1 fitxers

en: Copying a file | Copying %1 files
ca@valencia[0]: S'està copiant un fitxer
ca@valencia[1]: S'estan copiant %1 fitxers

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
ca@valencia[0]: S'està suprimint un fitxer de l'arxiu
ca@valencia[1]: S'estan suprimint %1 fitxers

en: Adding comment
ca@valencia: S'està afegint un comentari

en: Testing archive
ca@valencia: Arxiu de proves

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut utilitzar el connector perquè falta un executable o més d'un. Comproveu la instal·lació.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
ca@valencia: Descripció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
ca@valencia: Desactiva la vista prèvia per a fitxers més grans que:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
ca@valencia: Propietats per a %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
ca@valencia: sí

en: yes (%1 volumes)
ca@valencia: sí (%1 volums)

en: %1 file | %1 files
ca@valencia[0]: %1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

en: , %1 folder | , %1 folders
ca@valencia[0]: , %1 carpeta
ca@valencia[1]: , %1 carpetes

en: only file contents (%1)
ca@valencia: només el contingut del fitxer (%1)

en: yes (%1)
ca@valencia: sí (%1)

en: Calculating...
ca@valencia: S'està calculant...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
ca@valencia: Nom de l'arxiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
ca@valencia: Tipus d'arxiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
ca@valencia: Tipus MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
ca@valencia: Obert com a només lectura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
ca@valencia: Protegit amb contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
ca@valencia: Té comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
ca@valencia: Nombre d'entrades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
ca@valencia: Mida desempaquetat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
ca@valencia: Mida empaquetat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
ca@valencia: Relació de compressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
ca@valencia: Última modificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
ca@valencia: Resum MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
ca@valencia: Resum SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
ca@valencia: Resum SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
ca@valencia: Multivolum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
ca@valencia: Mètodes de compressió:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
ca@valencia: L'arxiu <filename>%1</filename> està protegit amb contrasenya. Introduïu-la.

en: Incorrect password, please try again.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta, torneu-ho a provar.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
ca@valencia: L'arxiu que esteu intentant obrir s'ha corromput.<nl/>Poden faltar alguns fitxers o estar malmesos.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
ca@valencia: Arxiu malmés

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
ca@valencia: Obri com a només lectura

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
ca@valencia: No òbrigues

en: Don't ask again.
ca@valencia: No ho tornes a preguntar.

en: Error during extraction
ca@valencia: Error durant l'extracció

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
ca@valencia: L'extracció de l'entrada:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>ha fallat amb el missatge d'error:<nl/>    %2<nl/><nl/>Voleu continuar l'extracció?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
ca@valencia: Mida original

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
ca@valencia: Mida comprimit

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
ca@valencia: Relació

[ctx: File's owner username]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

[ctx: File's group]
en: Group
ca@valencia: Grup

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
ca@valencia: Suma de verificació CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
ca@valencia: Suma de verificació BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
ca@valencia: Mètode

[ctx: File version]
en: Version
ca@valencia: Versió

[ctx: Timestamp]
en: Date
ca@valencia: Data

en: Adding files is not supported for this archive.
ca@valencia: No es permet l'addició de fitxers per a este arxiu.

en: You can only add local files to an archive.
ca@valencia: Només podeu afegir fitxers locals a un arxiu.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
ca@valencia: &Arxiva

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: Closing preview
ca@valencia: S'està tancant la vista prèvia

en: Please wait while the preview is being closed...
ca@valencia: Espereu mentre es tanca la vista prèvia...

en: The internal viewer cannot preview this file.
ca@valencia: El visor intern no pot previsualitzar este fitxer.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
ca@valencia: El visor intern no pot previsualitzar este tipus de fitxer<nl/>(%1).<nl/><nl/>Voleu intentar visualitzar-lo com a text?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
ca@valencia: No es pot previsualitzar el fitxer

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
ca@valencia: Vista prèvia com a text

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
ca@valencia: El visor intern no pot previsualitzar este tipus de fitxer desconegut.<nl/><nl/>Voleu intentar visualitzar-lo com a text?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
ca@valencia: Quant al component del visor

en: No archive loaded
ca@valencia: No s'ha carregat cap arxiu

en: Symbolic Link
ca@valencia: Enllaç simbòlic

en: Unknown size
ca@valencia: Mida desconeguda

en: One file selected | %1 files selected
ca@valencia[0]: Un fitxer seleccionat
ca@valencia[1]: %1 fitxers seleccionats

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
ca@valencia: Quadro d'informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
ca@valencia: Tipus de fitxer desconegut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
ca@valencia: Propietari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
ca@valencia: Grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
ca@valencia: Destinació:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
ca@valencia: Seguidor de treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
ca@valencia: <b>Descripció del treball</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
ca@valencia: Informació quant al treball

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
ca@valencia: Ja existixen fitxers amb els camins següents. Suprimiu-los si realment els voleu sobreescriure.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
ca@valencia: Ja existixen fitxers amb els camins següents. Voleu continuar sobreescrivint-los?

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Comment has been modified.
ca@valencia: S'ha modificat el comentari.

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Type to search...
ca@valencia: Teclegeu per a buscar...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
ca@valencia: Ark només pot extraure arxius en destinacions locals.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
ca@valencia: Mostra el quadro d'informació

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
ca@valencia: Anomena i guarda una còpia...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
ca@valencia: O&bri en una aplicació externa

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
ca@valencia: Obri &amb...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
ca@valencia: Cliqueu per a obrir el fitxer seleccionat amb un programa extern

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
ca@valencia: &Vista prèvia

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
ca@valencia: Cliqueu per a previsualitzar el fitxer seleccionat

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
ca@valencia: E&xtrau-ho tot

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
ca@valencia: Cliqueu per a obrir un diàleg d'extracció, a on podreu seleccionar com extraure tots els fitxers de l'arxiu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
ca@valencia: E&xtrau

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
ca@valencia: Cliqueu per a obrir un diàleg d'extracció, a on podreu seleccionar si extraure tots els fitxers o només els seleccionats

en: Add &Files...
ca@valencia: Afig fi&txers...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
ca@valencia: Cliqueu per a afegir fitxers a l'arxiu

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
ca@valencia: Elimina de l'arxiu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
ca@valencia: &Propietats

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
ca@valencia: Cliqueu per a veure les propietats de l'arxiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
ca@valencia: Cliqueu per a afegir o editar un comentari

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
ca@valencia: Prova la in&tegritat

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
ca@valencia: Cliqueu per a provar la integritat de l'arxiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
ca@valencia: Actualment no s'admet afegir fitxers a arxius existents protegits amb contrasenya sense capçalera d'encriptació.<nl/><nl/>Si voleu afegir fitxers, extraeu els fitxers i creeu un arxiu nou.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
ca@valencia: Actualment no s'admeten les proves amb arxius protegits amb contrasenya sense capçalera d'encriptació.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
ca@valencia: Edita el &comentari

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
ca@valencia: Afig un &comentari

en: The archive passed the integrity test.
ca@valencia: L'arxiu ha superat la prova d'integritat.

en: Test Results
ca@valencia: Resultats de la prova

en: The archive failed the integrity test.
ca@valencia: L'arxiu ha fallat en la prova d'integritat.

en: Extract To...
ca@valencia: Extrau a...

en: Quick Extract To...
ca@valencia: Extracció ràpida a...

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
ca@valencia: Extracció

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
ca@valencia: Connectors

[ctx: @title:tab]
en: Previews
ca@valencia: Vistes prèvies

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
ca@valencia: <filename>%1</filename> és un directori.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
ca@valencia: No s'ha pogut sobreescriure <filename>%1</filename>. Comproveu si teniu permís d'escriptura.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
ca@valencia: L'arxiu <filename>%1</filename> es crearà tan prompte com afegiu un fitxer.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
ca@valencia: No s'ha trobat l'arxiu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
ca@valencia: L'arxiu <filename>%1</filename> no s'ha pogut carregar, ja que no s'ha pogut llegir.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
ca@valencia: L'arxiu <filename>%1</filename> ja existix. Voleu sobreescriure'l?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
ca@valencia: L'arxiu està buit o Ark no ha pogut obrir el seu contingut.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
ca@valencia: Actualment Ark no permet l'ús de fitxers ISO amb el sistema de fitxers UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
ca@valencia: La càrrega de l'arxiu <filename>%1</filename> ha fallat amb l'error següent: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
ca@valencia: Ark no pot obrir enllaços simbòlics.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
ca@valencia: El fitxer <filename>%1</filename> s'ha modificat. Segur que voleu actualitzar l'arxiu?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
ca@valencia: Fitxer modificat

[ctx: @action:button]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: @title:window]
en: Add Files
ca@valencia: Afig fitxers

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
ca@valencia: Afig fitxers a %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
ca@valencia: El nom de fitxer no pot contindre barres i no pot ser igual que «.» o «..»

en: Folders can't be moved into themselves.
ca@valencia: Les carpetes no es poden moure en si mateixes.

en: Moving a folder into itself
ca@valencia: S'està movent la carpeta en si mateixa

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
ca@valencia: Les entrades amb els mateixos noms no es poden apegar a la mateixa destinació.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
ca@valencia[0]: La supressió d'este fitxer no es pot desfer. Segur que voleu fer açò?
ca@valencia[1]: La supressió d'estos fitxers no es pot desfer. Segur que voleu fer açò?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
ca@valencia[0]: Suprimix el fitxer
ca@valencia[1]: Suprimix els fitxers

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
ca@valencia: Anomeneu i guardeu una còpia

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
ca@valencia: L'arxiu no es pot guardar com a <filename>%1</filename>. Intenteu guardar-lo a una altra ubicació.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
ca@valencia: L'arxiu <filename>%1</filename> ja no existix i, per tant, no s'ha pogut copiar a la ubicació indicada.

en: Listing the archive failed.
ca@valencia: Ha fallat el llistat de l'arxiu.

en: Extraction failed due to an unknown error.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció a causa d'un error desconegut.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció a causa d'un o més fitxers corromputs. Els fitxers extrets poden estar malmesos.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'operació de supressió. Intenteu actualitzar «7z» o desactiveu el connector «7z» en el diàleg de configuració.

en: ARJ old
ca@valencia: ARJ antic

en: GOST 40-bit
ca@valencia: GOST de 40 bits

en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: Failed to find all archive volumes.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar tots els volums de l'arxiu.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
ca@valencia: L'executable d'Unrar té la versió %1, la qual és massa antiga per a gestionar este arxiu. Actualitzeu-lo a una versió més recent.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
ca@valencia: Unrar ha informat d'un arxiu no RAR. La versió instal·lada d'Unrar (%1) és antiga. Intenteu actualitzar Unrar.

en: One or more wrong checksums
ca@valencia: Hi ha una o més sumes de verificació incorrectes

en: Extraction failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció.

en: Not enough memory for loading the archive.
ca@valencia: No hi ha memòria suficient per a carregar l'arxiu.

en: Wrong password.
ca@valencia: Contrasenya errònia.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció a causa d'un mètode de compressió no admés (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció a causa d'un mètode d'encriptació no admés.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
ca@valencia: Error fatal, s'ha interromput l'extracció.

en: The archive reader could not be initialized.
ca@valencia: No s'ha pogut restablir el lector d'arxius.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
ca@valencia: Arxiu corromput o permisos insuficients.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fitxer temporal per a escriure-hi les dades.

en: The archive writer could not be initialized.
ca@valencia: No s'ha pogut restablir l'escriptor d'arxius.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu per a escriure-hi entrades.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
ca@valencia: El tipus de compressió «%1» no està admés a Ark.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
ca@valencia: No s'ha pogut establir el mètode de compressió.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
ca@valencia: No s'ha pogut establir el nivell de compressió.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
ca@valencia: No s'ha pogut comprimir l'entrada, s'ha interromput l'operació.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
ca@valencia: No s'ha pogut comprimir l'entrada.

en: Failed to open archive: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu: %1

en: Failed to write archive.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure a l'arxiu.

en: Failed to add entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'entrada: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
ca@valencia: No s'han pogut establir les opcions de compressió de l'entrada: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut llegir les metadades de l'entrada: %1

en: Failed to delete entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'entrada: %1

en: Failed to create directory: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir «%1»:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura: %1

en: Failed to read data for entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut llegir les dades per a l'entrada: %1

en: Failed to write data for entry: %1
ca@valencia: No s'han pogut escriure les dades per a l'entrada: %1

en: Failed to locate entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut localitzar l'entrada: %1

en: Failed to move entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut moure l'entrada: %1

en: Failed to copy entry: %1
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'entrada: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
ca@valencia: No s'han pogut establir les metadades de l'entrada: %1
