ark - en to el translation catalogue (343 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
el: &Αρχειοθήκη

en: Extracting Files
el: Εξαγωγή αρχείων

en: Source archive
el: Πηγή αρχειοθήκης

en: Destination
el: Προορισμός

en: The following files could not be extracted:
el: Το ακόλουθα αρχεία δεν μπορούν να εξαχθούν.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εξαγωγή του <filename>%1</filename>. Άλλη αρχειοθήκη δεν θα εξαχθεί.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εξαγωγή του <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/> Άλλη αρχειοθήκη δεν θα εξαχθεί.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εξαγωγή του <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εξαγωγή του <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
el: Η αρχειοθήκη δεν μπορεί να αποθηκευτεί ως <filename>%1</filename> γιατί το Ark μπορεί να κάνει εξαγωγή μόνο σε τοπικούς προορισμούς.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
el: Συμπίεση

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
el: Συμπίεση στο...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Compress to "%1"
el: Συμπίεση στο «%1»

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract to…
el: Εξαγωγή σε…

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract here
el: Εξαγωγή εδώ

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract here and delete archive
el: Εξαγωγή εδώ και διαγραφή αρχειοθήκης

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
el: Εξαγωγή

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
el: Εξαγωγή εδώ

en: KDE Archiving tool
el: Εργαλείο αρχειοθέτησης του KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
el: (c) 1997-2019, οι προγραμματιστές του Ark

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Maintainer, KF5 port
el: Συντηρητής, μεταφορά σε KF5

en: Former Maintainer
el: Πρώην συντηρητής

en: Former maintainer
el: Προηγούμενος συντηρητής

en: Advanced editing functionalities
el: Επιλογές επεξεργασίας για προχωρημένους

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Ideas, help with the icons
el: Ιδέες, βοήθεια με τα εικονίδια

en: bkisofs code
el: κώδικας bkisofs

en: URLs to open.
el: URLs για άνοιγμα.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
el: Εμφάνιση διαλόγου για τον καθορισμό των επιλογών της λειτουργίας (εξαγωγή/προσθήκη)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
el: Ο φάκελος προορισμού για την εξαγωγή. Προκαθορισμένα η τρέχουσα διαδρομή αν δεν καθοριστεί.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
el: Άνοιγμα φακέλου προορισμού μετά την εξαγωγή.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
el: Ερώτηση στο χρήση για το όνομα αρχειοθήκης και προσθήκη των καθορισμένων αρχείων σε αυτήν. Έξοδος μετά την ολοκλήρωση.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
el: Προσθήκη των καθορισμένων αρχείων στο 'filename'. Δημιουργία αρχειοθήκης αν δεν υπάρχει. Έξοδος μετά την ολοκλήρωση.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
el: Τροποποίηση του τρέχοντος καταλόγου στην πρώτη καταχώρηση και προσθήκη όλων των υπολοίπων σχετικά με αυτήν.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
el: Αυτόματη επιλογή ονόματος αρχείου, με την επιλεγμένη κατάληξη (π.χ. rar, 
    tar.gz, zip, ή άλλος υποστηριζόμενος τύπος)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
el: Χρήση της ομαδικής λειτουργίας στη θέση του τυπικού διαλόγου. Αυτή η επιλογή ενεργοποιείται όταν καθοριστεί παραπάνω από ένα url.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
el: Η παράμετρος προορισμού ορίζεται στη διαδρομή του πρώτου δοσμένου αρχείου.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
el: Θα γίνει ανάγνωση των περιεχομένων της αρχειοθήκης και αν ανιχνευθεί ότι δεν πρόκειται για έναν μοναδικό φάκελο ή για μια μοναδική αρχειοθήκη, θα δημιουργηθεί ένας υποφάκελος με το όνομα της αρχειοθήκης.

en: List supported MIME types.
el: Λίστα υποστηριζόμενων τύπων MIME.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
el: Αδυναμία εύρεσης του συστατικού KPart του Ark, παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Sidebar
el: Πλευρική μπάρα

en: Welcome Page
el: Σελίδα υποδοχής

en: Show the welcome page
el: Εμφάνιση σελίδας υποδοχής

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
el: Με αυτό γίνεται εναλλαγή στο κουμπί για τη <emphasis>Γραμμή μενού</emphasis> και για το <interface>Hamburger μενού</interface>. Και τα δύο περιέχουν τις ίδιες λίγο πολύ εντολές και επιλογές διαμόρφωσης.

en: Lock Sidebar
el: Κλείδωμα πλευρικής μπάρας

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
el: Άνοιγμα αρχειοθήκης

en: Create New Archive
el: Δημιουργία νέας αρχειοθήκης

en: Welcome to %1
el: Καλωσορίσατε στο %1

en: No recent files
el: Δεν υπάρχουν πρόσφατα αρχεία

en: Copy &Location
el: Αντιγραφή &Τοποθεσίας

en: &Open Containing Folder
el: Άν&οιγμα περιέχοντος φακέλου

en: &Remove
el: Α&φαίρεση

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
el: Καλωσορίσατε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
el: Άνοιγμα αρχειοθήκης...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
el: Νέα αρχειοθήκη

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
el: Εκκαθάριση Πρόσφατων Αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
el: Πρόσφατα Αρχεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
el: Βοήθεια

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
el: Επισκεφθείτε την αρχική σελίδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
el: Διαβάστε το εγχειρίδιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
el: Εμφάνιση στην εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
el: Κλείσιμο Σελίδας Υποδοχής

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

[ctx: @action:button]
en: Add
el: Προσθήκη

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
el: Αρχεία/φάκελοι για συμπίεση

en: Compress to Archive
el: Συμπίεση σε αρχειοθήκη

en: No input files were given.
el: Δεν δόθηκαν αρχεία εισόδου.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
el: Θα πρέπει να δώσετε ένα όνομα αρχείου για την αρχειοθήκη ή ένα επίθεμα (όπως rar, tar.tz) με την παράμετρο <command>--autofilename</command>.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
el: Αρχειοθήκη

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
el: Για να δείξει μια προειδοποίηση κατά τη δημιουργία αρχείων zip με κρυπτογράφηση AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
el: Προκαθορισμένη ενέργεια κατά το άνοιγμα καταχωρήσεων αρχειοθηκών.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
el: Κλείσιμο του Ark μετά την εξαγωγή.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
el: Διατήρηση διαδρομών κατά την εξαγωγή.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
el: Εξαγωγή σε υποφάκελο αν η αρχειοθήκη έχει πάνω από μια καταχωρήσεις πρώτου επιπέδου.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
el: Τρόπος διαίρεσης του κύριου παραθύρου.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
el: Αν θα εμφανίζεται ο πίνακας πληροφοριών.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
el: Αν θα περιορίζεται η προεπισκόπηση με βάση το μέγεθος του αρχείου.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
el: Προεπισκόπηση του ορίου μεγέθους του αρχείου σε megabytes.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
el: Αποτυχία εντοπισμού του προγράμματος <filename>%1</filename> στο δίσκο.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
el: Αποτυχία εξαγωγής. Βεβαιωθείτε ότι υπάρχει διαθέσιμος χώρος στον δίσκο.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
el: Αποτυχία εξαγωγής. Βεβαιωθείτε ότι καταχωρήσατε τον σωστό κωδικό και ότι υπάρχει διαθέσιμος χώρος στον δίσκο.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
el[0]: Αδυναμία μετακίνησης του αρχείου που εξάχθηκε στον κατάλογο προορισμού.
el[1]: Αδυναμία μετακίνησης των αρχείων που εξάχθηκαν στον κατάλογο προορισμού.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
el: Αποτυχία εξαγωγής γιατί ο δίσκος είναι γεμάτος.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
el: Αποτυχία εξαγωγής: εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης

en: Incorrect password.
el: Εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης.

en: Ark does not currently support testing this archive.
el: Το Ark αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει τον έλεγχο αυτής της αρχειοθήκης.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
el: Η προστασία της λίστας των αρχείων δεν είναι εφικτή με τον τύπο %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
el: Η προστασία της αρχειοθήκης με κωδικό πρόσβασης δεν είναι εφικτή με τον τύπο %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
el: Ο καθορισμός του επιπέδου συμπίεσης δεν είναι εφικτός για τον τύπο %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
el: Ο καθορισμός της μεθόδου συμπίεσης δεν είναι εφικτό για τον τύπο %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
el: Η μορφή %1 δεν υποστηρίζει αρχειοθήκη πολλαπλών τόμων.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
el: Συμπίεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
el: Επίπεδο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
el: Μέθοδος:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
el: Προστασία κωδικού πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
el: Πρόσθετες επιλογές συμπίεσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
el: Να ζητείται ο κωδικός πρόσβασης πριν την εμφάνιση της λίστας αρχείων της αρχειοθήκης

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
el: Αυτή η μέθοδος κρυπτογράφησης μπορεί να μην υποστηρίζεται από άλλα προγράμματα συμπίεσης.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
el: Αρχειοθήκη πολλαπλών τόμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
el: Δημιουργία αρχειοθήκης πολλαπλών τόμων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
el: Μέγεθος τόμου:

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
el: Αυτόματη προσθήκη. %1

en: The chosen password does not match the given verification password.
el: Ο επιλεγμένος κωδικός πρόσβασης δεν είναι ίδιος με τον δοσμένο κωδικό εγκυρότητας.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
el: Φάκελος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
el: Καταχώρηση ονόματος αρχειοθήκης...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
el: Τύπος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
el: Επέκταση:

[ctx: @title:window]
en: Extract
el: Εξαγωγή

en: Extract
el: Εξαγωγή

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
el: Το όνομα του υποφακέλου δεν μπορεί να περιέχει τον χαρακτήρα '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
el: Ο φάκελος <filename>%1</filename> υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε σίγουρα την εξαγωγή σε αυτόν;

en: Folder exists
el: Υπάρχων φάκελος

en: Extract here
el: Εξαγωγή εδώ

en: Retry
el: Επανάληψη

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
el: Ο φάκελος <filename>%1</filename> δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
el: <filename>%1</filename> υπάρχει ήδη, αλλά δεν είναι φάκελος.

en: Please check your permissions to create it.
el: Παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα σας για να το δημιουργήσετε.

en: Extract multiple archives
el: Εξαγωγή πολλαπλών αρχειοθηκών

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
el: Διάλογος εξαγωγής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
el: Εξαγωγή όλων των αρχείων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
el: &Εξαγωγή σε υποφάκελο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
el: Επιλογές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
el: Άνοιγμα φακέλου &προορισμού μετά την εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
el: Κλείσιμο του Ark μετά την εξ&αγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
el: &Διατήρηση διαδρομών μετά την εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
el: &Αυτόματη δημιουργία υποφακέλων

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
el: Εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
el: Επιλεγμένα αρχεία &μόνο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
el: Ό&λα τα αρχεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
el: Άνοιγμα φακέλου προορισμού μετά την εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
el: Κλείσιμο του Ark μετά την εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
el: Διατήρηση διαδρομών κατά την εξαγωγή

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
el: Αν θα επιλέγεται προκαθορισμένα το πλαίσιο επιλογής για εξαγωγή σε υποφάκελο στον διάλογο εξαγωγής, όταν η αρχειοθήκη έχει πάνω από μία καταχωρήσεις πρώτου επιπέδου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
el: Εξαγωγή σε υποφάκελο αν η αρχειοθήκη έχει πάνω από μια καταχωρήσεις πρώτου επιπέδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
el: Όταν γίνεται κλικ σε ένα αρχείο της αρχειοθήκης ή πιέζεται το πλήκτρο Return:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
el: Π&ροεπισκόπηση του αρχείου στον εσωτερικό προβολέα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
el: Άνοιγμ&α του αρχείου με τη συσχετισμένη εφαρμογή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
el: Εμφάνιση προειδοποίησης κατά τη δημιουργία αρχείων zip με κρυπτογράφηση AES

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
el: Δε βρέθηκε το κατάλληλο πρόσθετο.Το Ark δε φαίνεται να υποστηρίζει αυτόν τον τύπο αρχείων.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
el: Αδυναμία φόρτωσης κάποιου κατάλληλου πρόσθετου.Σιγουρευτείτε πως όλα τα εκτελέσιμα που απαιτούνται για τον χειρισμό του τύπου της αρχειοθήκης έχουν εγκατασταθεί.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
el: Αδυναμία φόρτωσης της αρχειοθήκης επειδή περιέχει κακοδιατυπωμένες εγγραφές και ίσως πρόκειται για κακόβουλη αρχειοθήκη.

en: Loading archive
el: Φόρτωση αρχειοθήκης

en: Archive
el: Αρχειοθήκη

en: No space available on device <filename>%1</filename>
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος στη συσκευή <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
el: Εξαγωγή όλων των αρχείων

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
el[0]: Εξαγωγή ενός αρχείου
el[1]: Εξαγωγή %1 αρχείων

[ctx: extraction folder]
en: Destination
el: Προορισμός

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
el: Αδυναμία εγγραφής στον προορισμό <filename>%1</filename>.<nl/> Ελέγξτε αν έχετε επαρκή δικαιώματα.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
el[0]: Συμπίεση ενός αρχείου
el[1]: Προσθήκη %1 αρχείων

en: Moving a file | Moving %1 files
el[0]: Μεταφορά ενός αρχείου
el[1]: Προσθήκη %1 αρχείων

en: Copying a file | Copying %1 files
el[0]: Αντιγραφή ενός αρχείου
el[1]: Προσθήκη %1 αρχείων

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
el[0]: Διαγραφή ενός αρχείου από την αρχειοθήκη
el[1]: Διαγραφή %1 αρχείων

en: Adding comment
el: Προσθήκη σχολίου

en: Testing archive
el: Έλεγχος αρχειοθήκης

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
el: Αυτό το πρόσθετο δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιατί ένα ή περισσότερα εκτελέσιμα που απαιτούνται απουσιάζουν. Ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
el: Όνομα

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
el: Περιγραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
el: Απενεργοποίηση της προεπισκόπησης για αρχεία μεγαλύτερα από:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
el: Ιδιότητες για το %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

en: yes (%1 volumes)
el: ναι (%1 τόμοι)

en: %1 file | %1 files
el[0]: %1 αρχείο
el[1]: %1 αρχεία

en: , %1 folder | , %1 folders
el[0]: , %1 φάκελος
el[1]: , %1 φάκελοι

en: only file contents (%1)
el: μόνο περιεχόμενα αρχείου (%1)

en: yes (%1)
el: ναι (%1)

en: Calculating...
el: Υπολογισμός...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
el: Όνομα αρχειοθήκης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
el: Τύπος αρχειοθήκης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
el: Τύπος Mime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
el: Άνοιγμα μόνο για ανάγνωση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
el: Με προστασία με κωδικό:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
el: Με σχόλιο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
el: Αριθμός καταχωρήσεων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
el: Μη πακεταρισμένο μέγεθος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
el: Πακεταρισμένο μέγεθος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
el: Αναλογία συμπίεσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
el: Τελευταία τροποποίηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
el: Τιμή κατακερματισμού MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
el: Τιμή κατακερματισμού SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
el: Τιμή κατακερματισμού SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
el: Πολλαπλών τόμων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
el: Μέθοδος συμπίεσης:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
el: Η αρχειοθήκη <filename>%1</filename> είναι προστατευμένη με κωδικό. Παρακαλώ καταχωρήστε τον κωδικό.

en: Incorrect password, please try again.
el: Λάθος κωδικός πρόσβασης, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
el: Η αρχειοθήκη την οποία επιχειρείτε να ανοίξετε είναι κατεστραμμένη. <nl/>Κάποια αρχεία ίσως λείπουν ή είναι κατεστραμμένα.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
el: Κατεστραμμένη αρχειοθήκη

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
el: Άνοιγμα μόνο για ανάγνωση

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
el: Να μην ανοίξει

en: Don't ask again.
el: Να μην ξαναγίνει η ερώτηση.

en: Error during extraction
el: Σφάλμα κατά την εξαγωγή

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
el: Η εξαγωγή της καταχώρησης:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>απέτυχε με μήνυμα σφάλματος:<nl/>    %2<nl/><nl/>Επιθυμείτε τη συνέχιση της εξαγωγής;<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
el: Αρχικό μέγεθος

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
el: Συμπιεσμένο μέγεθος

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
el: Αναλογία

[ctx: File's owner username]
en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

[ctx: File's group]
en: Group
el: Ομάδα

[ctx: File permissions]
en: Mode
el: Λειτουργία

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
el: Άθροισμα ελέγχου CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
el: Άθροισμα ελέγχου BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
el: Μέθοδος

[ctx: File version]
en: Version
el: Έκδοση

[ctx: Timestamp]
en: Date
el: Ημερομηνία

en: Adding files is not supported for this archive.
el: Η προσθήκη αρχείων δεν υποστηρίζεται ακόμη γι' αυτόν τον τύπο αρχειοθήκης.

en: You can only add local files to an archive.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο τοπικά αρχεία σε μια αρχειοθήκη

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
el: &Αρχειοθήκη

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: &Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

en: Closing preview
el: Κλείσιμο προεπισκόπησης

en: Please wait while the preview is being closed...
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο η προεπισκόπηση κλείνει...

en: The internal viewer cannot preview this file.
el: Ο εσωτερικός προβολέας δεν μπορεί να εμφανίσει το αρχείο αυτό.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
el: Ο εσωτερικός προβολέας δεν μπορεί να εμφανίσει τον τύπο αρχείου αυτό. <nl/>(%1).<nl/><nl/>Θέλετε να δοκιμάσετε να το δείτε ως απλό κείμενο;

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
el: Αδυναμία προεπισκόπησης αρχείου

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
el: Προεπισκόπηση ως κείμενο

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
el: Ο εσωτερικός προβολέας δεν μπορεί να εμφανίσει τον άγνωστο αυτόν τύπο αρχείου. <nl/><nl/>Θέλετε να δοκιμάσετε να το δείτε ως απλό κείμενο;

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
el: Σχετικά με το συστατικό προβολής

en: No archive loaded
el: Δεν φορτώθηκε αρχειοθήκη

en: Symbolic Link
el: Συμβολικός δεσμός

en: Unknown size
el: Άγνωστο μέγεθος

en: One file selected | %1 files selected
el[0]: Ένα επιλεγμένο αρχείο
el[1]: %1 επιλεγμένα αρχεία

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
el: Πίνακας πληροφοριών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
el: Άγνωστος τύπος αρχείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
el: Ομάδα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
el: Προορισμός:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
el: Ανιχνευτής εργασιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
el: <b>Περιγραφή εργασίας</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
el: Πληροφορίες σχετικά με την εργασία

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
el: Υπάρχουν ήδη αρχεία με τις ακόλουθες διαδρομές. Αφαιρέστε τα αν θέλετε πραγματικά να το αντικαταστήσετε.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
el: Υπάρχουν ήδη αρχεία με τις ακόλουθες διαδρομές Θέλετε πραγματικά να το αντικαταστήσετε;

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment has been modified.
el: Τροποποίηση σχολίου.

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Type to search...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
el: Το ark μπορεί να πραγματοποιήσει εξαγωγή αρχειοθηκών μόνο σε τοπικές τοποθεσίες.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
el: Εμφάνιση Πίνακα Πληροφοριών

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
el: Αποθήκευση αντιγράφου ως...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
el: Άν&οιγμα σε εξωτερική εφαρμογή

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
el: Ά&νοιγμα με...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
el: Κάντε κλικ για να ανοίξετε το επιλεγμένο αρχείο με ένα εξωτερικό πρόγραμμα

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
el: Προ&επισκόπηση

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
el: Κάντε κλικ για την προεπισκόπηση του επιλεγμένου αρχείου

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
el: Εξαγωγή ό&λων

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
el: Κάντε κλικ για να ανοίξετε έναν διάλογο εξαγωγής, όπου μπορείτε να επιλέξετε πώς θα γίνει η εξαγωγή όλων των αρχείων της αρχειοθήκης

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
el: &Εξαγωγή

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
el: Κάντε κλικ για το άνοιγμα του διαλόγου εξαγωγής, όπου μπορείτε να επιλέξετε την εξαγωγή όλων των αρχείων ή μόνο των επιλεγμένων

en: Add &Files...
el: Προσθήκη αρχείων...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
el: Κάντε κλικ για την προσθήκη αρχείων στην αρχειοθήκη

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
el: Αφαίρεση από την αρχειοθήκη

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
el: &Ιδιότητες

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
el: Κάντε κλικ για προβολή ιδιοτήτων αρχειοθήκης

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
el: Κάντε κλικ για την προσθήκη ή την επεξεργασία ενός σχολίου

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
el: Έλεγχος α&κεραιότητας

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
el: Κάντε κλικ για να ελέγξετε την ακεραιότητα της αρχειοθήκης

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
el: Η προσθήκη αρχείων σε υπάρχουσες, προστατευμένες με κωδικό, αρχειοθήκες χωρίς κρυπτογράφηση κεφαλίδας δεν υποστηρίζεται προς το παρόν.<nl/><nl/>Εξάγετε τα αρχεία και δημιουργήστε μια νέα αρχειοθήκη αν θέλετε να προσθέσετε αρχεία.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
el: Ο έλεγχος προστατευμένων με κωδικό αρχειοθηκών χωρίς κρυπτογράφηση κεφαλίδας δεν υποστηρίζεται αυτή τη στιγμή.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
el: Επεξεργασία &σχολίου

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
el: Προσ&θήκη σχολίου

en: The archive passed the integrity test.
el: Η αρχειοθήκη πέρασε με επιτυχία τον έλεγχο ακεραιότητας.

en: Test Results
el: Αποτελέσματα ελέγχου

en: The archive failed the integrity test.
el: Η αρχειοθήκη απέτυχε στον έλεγχο ακεραιότητας.

en: Extract To...
el: Εξαγωγή σε...

en: Quick Extract To...
el: Γρήγορη εξαγωγή σε...

[ctx: @title:tab]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
el: Εξαγωγή

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
el: Πρόσθετα

[ctx: @title:tab]
en: Previews
el: Προεπισκοπήσεις

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
el: <filename>%1</filename> είναι ένας κατάλογος.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
el: Αδυναμία αντικατάστασης του <filename>%1</filename>.<nl/> Ελέγξτε αν έχετε επαρκή δικαιώματα.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
el: Η αρχειοθήκη <filename>%1</filename> θα δημιουργηθεί όταν προσθέσετε ένα αρχείο.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
el: Η αρχειοθήκη <filename>%1</filename> δε βρέθηκε.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
el: Αδυναμία φόρτωσης της αρχειοθήκης <filename>%1</filename>, καθώς δεν ήταν δυνατή η ανάγνωσή της.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
el: Η αρχειοθήκη <filename>%1</filename> υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε την αντικατάστασή της;

[ctx: @title:window]
en: File Exists
el: Υπάρχον αρχείο

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
el: Η αρχειοθήκη είναι κενή ή το Ark δεν μπόρεσε να ανοίξει το περιεχόμενό της.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
el: Το Ark αυτή τη στιγμή δεν υποστηρίζει αρχεία ISO με σύστημα αρχείων UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
el: Αποτυχία φόρτωσης της αρχειοθήκης <filename>%1</filename> με το ακόλουθο σφάλμα:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
el: Το Ark δεν μπορεί να ανοίξει συμβολικούς συνδέσμους.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
el: Το αρχείο <filename>%1</filename> έχει τροποποιηθεί. Επιθυμείτε την ενημέρωση της αρχειοθήκης;

[ctx: @title:window]
en: File Modified
el: Τροποποιημένο αρχείο

[ctx: @action:button]
en: Update
el: Ενημέρωση

[ctx: @action:button]
en: Ignore
el: Αγνόηση

[ctx: @title:window]
en: Add Files
el: Προσθήκη αρχείων

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
el: Προσθήκη αρχείων στο %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
el: Το όνομα αρχείου δε μπορεί να περιέχει και δε μπορεί να είναι ίσο με "." ή ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
el: Οι φάκελοι δε μπορούν να μετακινηθούν στους εαυτούς τους.

en: Moving a folder into itself
el: Μετακίνηση ενός φακέλου στον εαυτό του

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
el: Καταχωρήσεις με το ίδιο όνομα δεν μπορούν να επικολληθούν στο ίδιο προορισμό.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
el[0]: Η διαγραφή αυτού του αρχείου είναι μη αναιρέσιμη. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να προχωρήσετε;
el[1]: Η διαγραφή αυτών των αρχείων είναι μη αναιρέσιμη. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να προχωρήσετε;

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
el[0]: Διαγραφή αρχείου
el[1]: Διαγραφή αρχείων

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
el: Αποθήκευση αντιγράφου ως

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
el: Η αρχειοθήκη δεν μπορεί να αποθηκευτεί ως <filename>%1</filename>. Προσπαθήστε να την αποθηκεύσετε σε διαφορετική τοποθεσία.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
el: Η αρχειοθήκη <filename>%1</filename> δεν υπάρχει πλέον, συνεπώς δεν μπορεί να αντιγραφεί στην καθορισμένη τοποθεσία.

en: Listing the archive failed.
el: Η εμφάνιση της αρχειοθήκης απέτυχε.

en: Extraction failed due to an unknown error.
el: Αποτυχία εξαγωγής λόγω άγνωστου σφάλματος.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
el: Αποτυχία εξαγωγής λόγω ενός ή περισσότερων κατεστραμμένων αρχείων. Τα εξαχθέντα αρχεία ίσως έχουν καταστραφεί.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
el: Η διεργασία διαγραφής απέτυχε. Προσπαθήστε να αναβαθμίσετε ή να απενεργοποιήσετε το πρόσθετο 7z στο διάλογο διαμόρφωσης.

en: ARJ old
el: ARJ παλαιό

en: unknown
el: άγνωστη

en: Failed to find all archive volumes.
el: Αποτυχία εύρεσης όλων των τόμων της αρχειοθήκης

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
el: Το εκτελέσιμο unrar είναι στην έκδοση %1, η οποία είναι πολύ παλιά για να διαχειριστεί αυτή την αρχειοθήκη. Παρακαλώ ενημερώστε σε μια πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
el: Το unrar ανέφερε μία non-RAR αρχειοθήκη. Η εγκατεστημένη έκδοση (%1) είναι παλιά. Προσπαθήστε να αναβαθμίσετε το unrar.

en: One or more wrong checksums
el: Επιλέξτε ένα ή λάθη αθροισμάτων ελέγχου

en: Extraction failed.
el: Αποτυχία εξαγωγής.

en: Not enough memory for loading the archive.
el: Μη επαρκής μνήμη για φόρτωση της αρχειοθήκης

en: Wrong password.
el: Εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
el: Αποτυχία εξαγωγής λόγω μη υποστηριζόμενης μεθόδου συμπίεσης (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
el: Αποτυχία εξαγωγής λόγω μη υποστηριζόμενης μεθόδου κρυπτογράφησης.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: @info]
en: The archive may be corrupt or has header-encryption, which is currently not supported.
el: Το αρχείο μπορεί να είναι κατεστραμμένο ή να έχει κρυπτογράφηση κεφαλίδας, η οποία προς το παρόν δεν υποστηρίζεται.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
el: Μοιραίο σφάλμα, η εξαγωγή ματαιώθηκε.

[ctx: @info]
en: Extraction of encrypted 7-zip entries is currently not supported.
el: Προς το παρόν δεν υποστηρίζεται η εξαγωγή κρυπτογραφημένων καταχωρήσεων 7-zip.

en: The archive reader could not be initialized.
el: Ο αναγνώστης αρχειοθήκης δεν μπορεί να αρχικοποιηθεί.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
el: Η αρχειοθήκη είναι κατεστραμμένη ή δεν υπάρχουν επαρκή δικαιώματα.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
el: Αποτυχία δημιουργίας προσωρινού αρχείου για την εγγραφή δεδομένων.

en: The archive writer could not be initialized.
el: Ο εγγραφέας αρχειοθήκης δεν μπορεί να αρχικοποιηθεί.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της αρχειοθήκης για εγγραφή καταχωρήσεων.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
el: Ο τύπος συμπίεσης '%1' δεν υποστηρίζεται από το Ark.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
el: Αδυναμία ρύθμισης μεθόδου συμπίεσης.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
el: Αδυναμία ρύθμισης επιπέδου συμπίεσης.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
el: Αδυναμία συμπίεσης καταχώρησης, η διεργασία ματαιώθηκε.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
el: Αδυναμία συμπίεσης της καταχώρησης.

en: Failed to open archive: %1
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχειοθήκης: %1

en: Failed to write archive.
el: Αποτυχία εγγραφής σε αρχειοθήκης.

en: Failed to add entry: %1
el: Αποτυχία προσθήκης εγγραφής: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
el: Αποτυχία ρύθμισης επιλογών συμπίεσης για εγγραφή: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
el: Αποτυχία ανάγνωσης μεταδεδομένων για εγγραφή: %1

en: Failed to delete entry: %1
el: Αποτυχία διαγραφής εγγραφής: %1

en: Failed to create directory: %1
el: Αποτυχία δημιουργίας φακέλου: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
el: Αποτυχία ανοίγματος '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
el: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου για εγγραφή: %1

en: Failed to read data for entry: %1
el: Αποτυχία ανάγνωσης δεδομένων για εγγραφή: %1

en: Failed to write data for entry: %1
el: Αποτυχία προσθήκης δεδομένων για εγγραφή: %1

en: Failed to locate entry: %1
el: Αποτυχία εντοπισμού εγγραφής: %1

en: Failed to move entry: %1
el: Αποτυχία μετακίνησης εγγραφής: %1

en: Failed to copy entry: %1
el: Αποτυχία αντιγραφής εγγραφής: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
el: Αποτυχία ρύθμισης μεταδεδομένων για εγγραφή: %1
