ark - en to eo translation catalogue (345 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
eo: &Arkivo

en: Extracting Files
eo: Eltiro de dosieroj

en: Source archive
eo: Font-arkivo

en: Destination
eo: Celo

en: The following files could not be extracted:
eo: La sekvaj dosieroj ne povis esti eltiritaj:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
eo: Okazis eraro dum eltirado de <filename>%1</filename>. Ajna plia arkivo ne estos eltirita.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
eo: Okazis eraro dum eltiro de <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Ajna plia arkivo ne estos eltirita.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
eo: Okazis eraro dum eltirado de <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
eo: Okazis eraro dum eltiro de <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
eo: La arkivo ne povis esti eltirita al <filename>%1</filename> ĉar Ark nur povas ĉerpi al lokaj cellokoj.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
eo: Kunpremi

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
eo: Kunpremi al...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
eo: Ĉi tie kiel "%1"

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
eo: Ĉerpi arkivon al...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
eo: Ekstrakti arkivon ĉi tie

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
eo: Ekstrakti arkivon ĉi tie, aŭtomate detekti subdosierujon

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
eo: Ekstrakti

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
eo: Ekstrakti ĉi tie

en: KDE Archiving tool
eo: KDE Arkivilo

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
eo: (c) 1997-2019, La Ark-Programistoj

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Maintainer, KF5 port
eo: Prizorganto, KF5-portado

en: Former Maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Former maintainer
eo: Antaŭa prizorganto

en: Vladyslav Batyrenko
eo: Vladislav Batyrenko

en: Advanced editing functionalities
eo: Altnivelaj redaktaj funkcioj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Ideas, help with the icons
eo: Ideoj, helpo pri la piktogramoj

en: bkisofs code
eo: bkisofs kodo

en: URLs to open.
eo: URLoj malfermendaj.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
eo: Montru dialogon por specifi la opciojn por la operacio (eltiri/aldoni)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
eo: Celdosierujo por ĉerpo. Defaŭltas al aktuala vojo se ne specifita.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
eo: Malfermi celdosierujon post eltiro.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
eo: Demandi la uzanton pri arkiva dosiernomo kaj aldoni specifitajn dosierojn al ĝi. Forlasi kiam finite.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
eo: Aldoni la specifitajn dosierojn al 'dosiernomo'. Krei arkivon se ĝi ne ekzistas. Forlasi kiam finite.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
eo: Ŝanĝi la nunan dosierujon al la unua enskribo kaj aldoni ĉiujn aliajn enskribojn rilate al ĉi tiu.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
eo: Aŭtomate elekti dosiernomon, kun la elektita sufikso (ekzemple rar, tar.gz, zip aŭ ajnaj aliaj subtenataj tipoj)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
eo: Uzi la staplan interfacon anstataŭ la kutima dialogo. Ĉi tiu opcio estas subkomprenata se pli ol unu URL estas specifita.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
eo: La celargumento estos agordita al la vojo de la unua dosiero provizita.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
eo: Arkiva enhavo estos legita, kaj se detektita ne esti ununura dosierujo aŭ ununura dosierarkivo, subdosierujo kun la nomo de la arkivo estos kreita.

en: List supported MIME types.
eo: Listigi subtenatajn MIME-tipojn.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
eo: Ne eblas trovi la arkan KPart komponanton, bonvolu kontroli vian instalaĵon.

en: Sidebar
eo: Flankmenuo

en: Welcome Page
eo: Bonvena Paĝo

en: Show the welcome page
eo: Montri la bonvenan paĝon

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
eo: Ĉi tio ŝanĝas inter havi <emphasis>Menubaron</emphasis> kaj havi butonon <interface>Hamburger-Menuo</interface>. Ambaŭ enhavas plejparte la samajn komandojn kaj agordajn opciojn.

en: Lock Sidebar
eo: Ŝlosi Flankbreton

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
eo: Malfermi Arkivon

en: Create New Archive
eo: Krei Novan Arkivon

en: Welcome to %1
eo: Bonvenon al %1

en: No recent files
eo: Neniuj lastatempaj dosieroj

en: Copy &Location
eo: Kopii &Lokon

en: &Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavantan D&osierujon

en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
eo: Bonvenon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
eo: Malfermi Arkivon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
eo: Nova Arkivo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
eo: Malplenigi Lasttempajn Dosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
eo: Helpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
eo: Viziti hejmpaĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
eo: Legi manlibron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
eo: Montri ĉe ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
eo: Fermi Bonvenan Paĝon

en: Advanced Options
eo: Altnivelaj Opcioj

[ctx: @action:button]
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
eo: Dosieroj/Dosieroj por kunpremi

en: Compress to Archive
eo: Kunpremi al Arkivo

en: No input files were given.
eo: Neniuj enigdosieroj estis donitaj.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
eo: Vi devas aŭ provizi dosiernomon por la arkivo aŭ sufikson (kiel rar, tar.gz) kun la argumento <command>--autofilename</command>.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
eo: Arkivo

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
eo: Ĉu montri averton dum kreado de zip-arkivoj kun AES-ĉifrado.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
eo: Defaŭlta ago dum malfermado de arkivaj enskriboj.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
eo: Fermi Ark-on post eltiro.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
eo: Konservi vojojn kiam ĉerpante.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
eo: Eltiri al subdosierujo se la arkivo havas pli ol unu supranivelan enskribon.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
eo: Kiel la ĉefa fenestro estas dividita.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
eo: Ĉu montri la informan panelon.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
eo: Ĉu limigi la antaŭrigardon laŭ dosiergrandeco.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
eo: Antaŭrigardi dosiergrandeclimon en megabajtoj.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
eo: Malsukcesis trovi programon <filename>%1</filename> sur disko.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
eo: Eltiro malsukcesis. Certiĝu, ke sufiĉa spaco estas disponebla.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
eo: Eltiro malsukcesis. Certigu, ke vi provizis la ĝustan pasvorton kaj ke sufiĉa spaco estas disponebla.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
eo[0]: Ne povis movi la elpakitan dosieron al la celdosierujo.
eo[1]: Ne povis movi la elpakitajn dosierojn al la celdosierujo.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
eo: Eltiro malsukcesis ĉar la disko estas plena.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
eo: Eltiro malsukcesis: malĝusta pasvorto

en: Incorrect password.
eo: Malĝusta pasvorto.

en: Ark does not currently support testing this archive.
eo: Ark nuntempe ne subtenas testadon de ĉi tiu arkivo.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
eo: Protekto de la listo de dosieroj ne eblas kun la formato %1.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
eo: Protekto de la arkivo per pasvorto ne eblas kun la formato %1.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
eo: Ne eblas agordi kunpreman nivelon por la formato %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
eo: Ne eblas agordi kunpreman metodon por la formato %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
eo: La formato %1 ne subtenas plurvolumajn arkivojn.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
eo: Kunpremo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
eo: Nivelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
eo: Metodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
eo: Maks

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
eo: Pasvorta Protekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
eo: Ĉifrada metodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
eo: Peti pasvorton antaŭ ol montri la liston de dosieroj en la arkivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
eo: Ĉi tiu ĉifrada metodo eble ne estas subtenata de pli malnova arkiva programaro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
eo: Plurvoluma Arkivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
eo: Krei plurvoluman arkivon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
eo: Grandeco de volumo:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
eo: megabajtoj

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
eo: Aŭtomate aldonu .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
eo: La elektita pasvorto ne kongruas kun la donita kontrola pasvorto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
eo: Dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
eo: Dosiernomo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
eo: Tajpu arkivan nomon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
eo: Etendo:

[ctx: @title:window]
en: Extract
eo: Ekstrakti

en: Extract
eo: Ekstrakti

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
eo: La nomo de subdosierujo eble ne enhavas la signon '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
eo: La dosierujo <filename>%1</filename> jam ekzistas. Ĉu vi certas, ke vi volas ĉerpi ĉi tie?

en: Folder exists
eo: Dosierujo ekzistas

en: Extract here
eo: Ekstrakti ĉi tie

en: Retry
eo: Reprovi

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
eo: La dosierujo <filename>%1</filename> ne povis esti kreita.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
eo: <filename>%1</filename> jam ekzistas, sed ne estas dosierujo.

en: Please check your permissions to create it.
eo: Bonvolu kontroli viajn permesojn por krei ĝin.

en: Extract multiple archives
eo: Ĉerpi plurajn arkivojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
eo: Eltiro Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
eo: Ĉerpi ĉiujn dosierojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
eo: E&kstrakto en subdosierujon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
eo: Malfermi cel&dosierujon post eltiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
eo: Fermi &Ark post eltiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
eo: &Konservi vojojn ĉe eltiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
eo: &Aŭtomate krei subdosierujojn

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
eo: Ekstrakti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
eo: Ele&ktitaj dosieroj nur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
eo: Ĉiuj &dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
eo: Malfermi celdosierujon post eltiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
eo: Fermi Ark-on post eltiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
eo: Konservi vojojn dum ĉerpo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
eo: Ĉu defaŭlte kontroli la eltiron en subdosierujon markobutonon en la Eltira Dialogo, kiam la arkivo havas pli ol unu supernivelan eniron.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
eo: Eltiri al subdosierujo se la arkivo havas pli ol unu supranivelan enskribon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
eo: Kiam vi alklakas dosieron en arkivo aŭ premas la Revenklavon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
eo: Antaŭ&rigardi la dosieron per interna antaŭrigardilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
eo: Malfermi la dosieron kun ri&lata aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
eo: Montri averton dum kreado de zip-arkivoj kun AES-ĉifrado

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
eo: Neniu taŭga kromaĵo trovita. Ark ŝajnas ne subteni ĉi tiun dosiertipo.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
eo: Malsukcesis ŝargi taŭgan kromprogramon. Certigu, ke ĉiuj plenumebloj bezonataj por pritrakti la arkivan tipon estas instalitaj.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
eo: Ne eblis ŝargi la arkivon ĉar ĝi enhavas misformitajn enskribojn kaj eble estas malica arkivo.

en: Loading archive
eo: Ŝarĝante arkivon

en: Archive
eo: Arkivo

en: No space available on device <filename>%1</filename>
eo: Neniu spaco disponebla en aparato <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
eo: Ekstrakti ĉiujn dosierojn

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
eo[0]: Ekstraktante unu dosieron.
eo[1]: Ekstraktante %1 dosierojn.

[ctx: extraction folder]
en: Destination
eo: Celo

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
eo: Ne eblis skribi al celo <filename>%1</filename>.<nl/>Kontrolu ĉu vi havas sufiĉajn permesojn.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
eo[0]: Kunpremante dosieron
eo[1]: Kunpremante %1 dosierojn

en: Moving a file | Moving %1 files
eo[0]: Movante dosieron
eo[1]: Movante %1 dosierojn

en: Copying a file | Copying %1 files
eo[0]: Kopiante dosieron
eo[1]: Kopiante %1 dosierojn

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
eo[0]: Forigante unu dosieron el la arkivo
eo[1]: Forigante %1 dosierojn

en: Adding comment
eo: Aldonante komenton

en: Testing archive
eo: Testanta arkivon

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
eo: La kromaĵo ne povas esti uzata ĉar mankas unu aŭ pluraj bezonataj ruligeblaj. Kontrolu vian instalaĵon.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
eo: Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
eo: Malebligu antaŭrigardon por dosieroj pli grandaj ol:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
eo: Trajtoj por %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: yes (%1 volumes)
eo: jes (%1 volumoj)

en: %1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: , %1 folder | , %1 folders
eo[0]: , %1 dosierujo
eo[1]: , %1 dosierujoj

en: only file contents (%1)
eo: nur dosiera enhavo (%1)

en: yes (%1)
eo: jes (%1)

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
eo: Arkiva nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
eo: Arkiva tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
eo: Mimo-speco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
eo: Malfermita nurlegebla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
eo: Pasvorte protektita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
eo: Havas komenton:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
eo: Nombro da eniroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
eo: Nepakita grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
eo: Pakita grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
eo: Kunprema proporcio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
eo: Laste modifita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
eo: MD5-haketkodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
eo: SHA-1 haketkodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
eo: SHA-256 haketkodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
eo: Plurvoluma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
eo: Kunprema metodo(j):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
eo: La arkivo <filename>%1</filename> estas pasvorte protektita. Bonvolu enigi la pasvorton.

en: Incorrect password, please try again.
eo: Malĝusta pasvorto; bonvolu reprovi.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
eo: La arkivo, kiun vi provas malfermi, estas difektita.<nl/>Kelkaj dosieroj eble mankas aŭ difektiĝas.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
eo: Koruptita arkivo

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
eo: Malfermi kiel Nurlegebla

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
eo: Ne Malfermi

en: Don't ask again.
eo: Ne demandi denove.

en: Error during extraction
eo: Eraro dum eltiro

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
eo: Eltiro de la enskribo:<nl/> <filename>%1</filename><nl/>malsukcesis kun la erarmesaĝo:<nl/>    %2<nl/><nl/>Ĉu vi volas daŭrigi eltiron?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
eo: Originala Grandeco

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
eo: Kunpremita Grandeco

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
eo: Procentoj

[ctx: File's owner username]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: File's group]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: File permissions]
en: Mode
eo: Reĝimo

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
eo: CRC-kontrolsumo

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
eo: BLAKE2 kontrolsumo

[ctx: Compression method]
en: Method
eo: Metodo

[ctx: File version]
en: Version
eo: Versio

[ctx: Timestamp]
en: Date
eo: Dato

en: Adding files is not supported for this archive.
eo: Aldonado de dosieroj ne estas subtenata por ĉi tiu arkivo.

en: You can only add local files to an archive.
eo: Vi nur povas aldoni lokajn dosierojn al arkivo.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
eo: &Arkivo

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

en: Closing preview
eo: Fermante antaŭrigardon

en: Please wait while the preview is being closed...
eo: Bonvolu atendi dum la antaŭvido estas fermita...

en: The internal viewer cannot preview this file.
eo: La ena vidilo ne kapablas antaŭrigardi ĉi tiun dosieron.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
eo: La interna spektanto ne povas antaŭrigardi ĉi tiun tipon de dosiero<nl/>(%1).<nl/><nl/>Ĉu vi volas provi vidi ĝin kiel simpla teksto?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
eo: Ne eblas antaŭrigardi dosieron

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
eo: Antaŭrigardi kiel Teksto

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
eo: La interna spektanto ne povas antaŭrigardi ĉi tiun nekonatan tipon de dosiero.<nl/><nl/>Ĉu vi volas provi vidi ĝin kiel simpla teksto?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
eo: Pri Viewer Component

en: No archive loaded
eo: Neniu arkivo ŝargita

en: Symbolic Link
eo: Simbola ligo

en: Unknown size
eo: Nekonata grandeco

en: One file selected | %1 files selected
eo[0]: Unu dosiero elektita
eo[1]: %1 dosieroj elektitaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
eo: Informa Panelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
eo: Nekonata dosiertipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
eo: Posedanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
eo: Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
eo: Celo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
eo: Taskospurilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
eo: <b>Taskopriskribo</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
eo: Kelkaj Informoj pri la laboro

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
eo: Dosieroj kun la sekvaj vojoj jam ekzistas. Forigu ilin se vi vere volas anstataŭigi.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
eo: Dosieroj kun la sekvaj vojoj jam ekzistas. Ĉu vi volas daŭrigi anstataŭi ilin?

en: Comment
eo: Komento

en: Comment has been modified.
eo: Komento estis modifita.

en: Save
eo: Konservi

en: Type to search...
eo: Tajpi por serĉi...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
eo: Ark povas ĉerpi arkivojn nur al lokaj celejoj.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
eo: Montri Informpanelon

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
eo: Konservi kopion kiel...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
eo: &Malfermi en Ekstera Apliko

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
eo: Malfermi &Kun...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
eo: Klaku por malfermi la elektitan dosieron per ekstera programo

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
eo: &Antaŭrigardi

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
eo: Klaku por antaŭrigardi la elektan dosieron

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
eo: E&kstrakti Ĉion

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
eo: Alklaku por malfermi eltiran dialogon, kie vi povas elekti kiel ĉerpi ĉiujn dosierojn en la arkivo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
eo: &Ekstrakti

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
eo: Klaku por malfermi ekstraktofenestron, kie vi povas elekti ekstrakti aŭ ĉiujn dosierojn aŭ nur la elektajn

en: Add &Files...
eo: Aldoni &Dosierojn...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
eo: Klaku por aldoni dosierojn al la arĥivo

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
eo: Forigi el Arkivo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
eo: &Ecoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
eo: Klaku por vidi ecojn por arkivo

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
eo: Klaku por aldoni aŭ redakti komenton

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
eo: &Testi Integrecon

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
eo: Klaku por testi la arkivon pri integreco

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
eo: Aldonado de dosieroj al ekzistantaj pasvorte protektitaj arkivoj sen kaplinio-ĉifrado nuntempe ne estas subtenata.<nl/><nl/>Eltiru la dosierojn kaj kreu novan arkivon se vi volas aldoni dosierojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
eo: Testado de pasvortprotektitaj arkivoj sen kaplinio-ĉifrado nuntempe ne estas subtenata.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
eo: Redakti &Komenton

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
eo: Aldoni &Komenton

en: The archive passed the integrity test.
eo: La arkivo trapasis la teston de integreco.

en: Test Results
eo: Testrezultoj

en: The archive failed the integrity test.
eo: La arkivo malsukcesis la integrecteston.

en: Extract To...
eo: Ekstrakti al...

en: Quick Extract To...
eo: Rapida Eltiraĵo Al...

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Generalo

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
eo: Eltiro

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
eo: Kromaĵoj

[ctx: @title:tab]
en: Previews
eo: Antaŭrigardoj

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
eo: <filename>%1</filename> estas dosierujo.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
eo: Ne eblis anstataŭigi <filename>%1</filename>. Kontrolu ĉu vi havas skribpermeson.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
eo: La arkivo <filename>%1</filename> estos kreita tuj kiam vi aldonos dosieron.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
eo: La arkivo <filename>%1</filename> ne estis trovita.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
eo: La arkivo <filename>%1</filename> ne povis esti ŝargita, ĉar ne eblis legi el ĝi.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
eo: La arkivo <filename>%1</filename> jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
eo: La dosiero ekzistas

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
eo: La arkivo estas malplena aŭ Ark ne povis malfermi ĝian enhavon.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
eo: Ark nuntempe ne subtenas ISO-dosierojn kun UDF-dosiersistemo.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
eo: Ŝargado de la arkivo <filename>%1</filename> malsukcesis kun la jena eraro: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
eo: Ark ne povas malfermi simbolligojn.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
eo: La dosiero <filename>%1</filename> estis modifita. Ĉu vi volas ĝisdatigi la arkivon?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
eo: Dosiero Modifita

[ctx: @action:button]
en: Update
eo: Ĝisdatigo

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: @title:window]
en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
eo: Aldoni dosierojn al %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
eo: Dosiernomo ne povas enhavi oblikvojn kaj ne povas esti egala al "." aŭ ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
eo: Dosierujoj ne povas esti movitaj en si mem.

en: Moving a folder into itself
eo: Movante dosierujon en si mem

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
eo: Enskriboj kun la samaj nomoj ne povas esti algluitaj al la sama celloko.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
eo[0]: Forigo de ĉi dosiero ne estas malfarebla. Ĉu vi certas ke vi volas fari tion?
eo[1]: Forigo de ĉi dosieroj ne estas malfarebla. Ĉu vi certas ke vi volas fari tion?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
eo[0]: Forigi Dosieron
eo[1]: Forigi Dosierojn

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
eo: Konservi Kopion Kiel

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
eo: La arkivo ne povis esti konservita kiel <filename>%1</filename>. Provu konservi ĝin al alia loko.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
eo: La arkivo <filename>%1</filename> ne plu ekzistas, tial ĝi ne povas esti kopiita al la specifita loko.

en: Listing the archive failed.
eo: Listo de la arkivo malsukcesis.

en: Extraction failed due to an unknown error.
eo: Eltiro malsukcesis pro nekonata eraro.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
eo: Eltiro malsukcesis pro unu aŭ pluraj koruptaj dosieroj. Ajnaj ĉerpitaj dosieroj povas esti difektitaj.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
eo: Forigi operacio malsukcesis. Provu ĝisdatigi 7z aŭ malŝalti la 7z kromaĵon en la agorda dialogo.

en: ARJ old
eo: ARJ maljuna

en: GOST 40-bit
eo: GOST 40-bita

en: unknown
eo: nekonata

en: Failed to find all archive volumes.
eo: Malsukcesis trovi ĉiujn arkivajn volumojn.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
eo: Via nerara rulebla estas versio %1, kiu estas tro malnova por manipuli ĉi tiun arkivon. Bonvolu ĝisdatigi al pli lastatempa versio.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
eo: Unrar raportis ne-RAR-arkivon. La instalita unrar-versio (%1) estas malnova. Provu ĝisdatigi vian unrar.

en: One or more wrong checksums
eo: Unu aŭ pluraj malĝustaj ĉeksumoj

en: Extraction failed.
eo: Eltiro malsukcesis.

en: Not enough memory for loading the archive.
eo: Ne sufiĉa memoro por ŝargi la arkivon.

en: Wrong password.
eo: Erara pasvorto.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
eo: Eltiro malsukcesis pro nesubtenata kunprema metodo (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
eo: Eltiro malsukcesis pro nesubtenata ĉifrada metodo.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
eo: Fatala eraro, eltiro ĉesigita.

en: The archive reader could not be initialized.
eo: La arkiva leganto ne eblis pravalorizita.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
eo: Arkivo difektitaj aŭ nesufiĉaj permesoj.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
eo: Malsukcesis krei provizoran dosieron por skribi datumojn.

en: The archive writer could not be initialized.
eo: La arkivverkisto ne povus esti pravigita.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
eo: Ne eblis malfermi la arkivon por skribado de enskriboj.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
eo: La kunprema tipo '%1' ne estas subtenata de Ark.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
eo: Ne eblis agordi la kunpreman metodon.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
eo: Ne eblis agordi la kunpreman nivelon.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
eo: Ne eblis kunpremi eniron, operacio ĉesigita.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
eo: Ne eblis kunpremi eniron.

en: Failed to open archive: %1
eo: Malsukcesis malfermi arkivon: %1

en: Failed to write archive.
eo: Malsukcesis verki arkivon.

en: Failed to add entry: %1
eo: Malsukcesis aldoni eniron: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
eo: Malsukcesis agordi kunpremajn opciojn por enigo: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
eo: Malsukcesis legi metadatenojn por enigo: %1

en: Failed to delete entry: %1
eo: Malsukcesis forigi enskribon: %1

en: Failed to create directory: %1
eo: Malsukcesis krei dosierujon: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
eo: Malsukcesis malfermi '%1':<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por skribado: %1

en: Failed to read data for entry: %1
eo: Malsukcesis legi datumojn por enigo: %1

en: Failed to write data for entry: %1
eo: Malsukcesis skribi datumojn por enigo: %1

en: Failed to locate entry: %1
eo: Malsukcesis trovi eniron: %1

en: Failed to move entry: %1
eo: Malsukcesis movi eniron: %1

en: Failed to copy entry: %1
eo: Malsukcesis kopii eniron: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
eo: Malsukcesis agordi metadatenojn por enigo: %1
