ark - en to eu translation catalogue (339 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
eu: &Artxiboa

en: Extracting Files
eu: Fitxategiak erauzten

en: Source archive
eu: Iturburu-artxiboa

en: Destination
eu: Helburua

en: The following files could not be extracted:
eu: Ondorengo fitxategiak ezin izan dira erauzi:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
eu: Errore bat gertatu da <filename>%1</filename> erauztean. Ez da beste artxiborik erauziko.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
eu: Errore bat gertatu da <filename>%1</filename> erauztean:<nl/><message>%2</message><nl/>Ez da beste artxiborik erauziko.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
eu: Errore bat gertatu da <filename>%1</filename> erauztean.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
eu: Errore bat gertatu da <filename>%1</filename> erauztean:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
eu: Artxiboa ezin izan da <filename>%1</filename>(e)ra erauzi, Ark-ek jomuga lokaletara baino ezin duelako erauzi.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
eu: Konprimatu

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
eu: Konprimatu hontara...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
eu: Hemen «%1» gisa

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
eu: Erauzi artxiboa hona...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
eu: Erauzi artxiboa hemen

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
eu: Erauzi artxiboa hona, autodetektatu azpikarpeta

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
eu: Erauzi

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
eu: Erauzi hemen

en: KDE Archiving tool
eu: KDEren Artxibatzeko tresna

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
eu: (c) 1997-2019, Ark garatzaileak

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Maintainer, KF5 port
eu: Arduraduna, KF5-era egokitu

en: Former Maintainer
eu: Aurreko arduraduna

en: Former maintainer
eu: Aurreko arduraduna

en: Advanced editing functionalities
eu: Editatzeko funtzionaltasun aurreratuak

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Ideas, help with the icons
eu: Ideiak, laguntza ikonoekin

en: bkisofs code
eu: bkisofs kodea

en: URLs to open.
eu: Ireki beharreko URLak.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
eu: Erakutsi eragiketaren aukerak zehazteko elkarrizketa-koadro bat (erauzi/erantsi)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
eu: Erauzitakoa jasoko duen helburu-karpeta. Lehenetsi gisa uneko bidean gordeko da.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
eu: Ireki helburu-karpeta erauzi ondoren.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
eu: Galdetu erabiltzaileari artxibo baten fitxategi-izena eta erantsi hari adierazitako fitxategiak. Irten amaitutakoan.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
eu: Erantsi adierazitako fitxategiak 'fitxategi-izena'-ra. Sortu artxiboa aurrez ez badago. Irten amaitutakoan.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
eu: Aldatu uneko direktorioa lehenengo sarrerara eta erantsi gainerako sarrerak berekiko erlatibo.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
eu: Aukeratu fitxategi-izena automatikoki, hautatutako atzizkiarekin (esaterako rar, tar.gz, zip edo onartutako beste edozein mota)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
eu: Erabili batch interfazea ohiko elkarrizketa-koadroaren ordez. Aukera hau erabiltzen da url bat baino gehiago zehazten bada.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
eu: Helburu-argumentua ezarriko da hornitutako lehen fitxategiaren bide-izenera.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
eu: Artxiboaren edukia irakurriko da eta karpeta bakarrekoa edo fitxategi bakarrekoa ez dela hautematen bada, artxiboaren izena duen azpikarpeta bat sortuko da.

en: List supported MIME types.
eu: Zerrendatu onartutako MIME motak.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
eu: Ezin da aurkitu Ark-en KPart osagaia; egiaztatu instalazioa.

en: Sidebar
eu: Albobarra

en: Welcome Page
eu: Ongietorri orria

en: Show the welcome page
eu: Erakutsi ongietorri orria

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
eu: Honek <emphasis>Menu-barra</emphasis> bat edo <interface>Hanburgesa-menu</interface> botoi baten artean trukatzen du. Biek dituzte, oro har komando eta konfiguratzeko aukera berdinak.

en: Lock Sidebar
eu: Giltzatu Alboko-barra

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
eu: Ireki artxiboa

en: Create New Archive
eu: Sortu artxibo berria

en: Welcome to %1
eu: Ongi etorri %1(e)ra

en: No recent files
eu: Ez dago azken aldiko dokumenturik

en: Copy &Location
eu: Kopiatu koka&lekua

en: &Open Containing Folder
eu: &Ireki hau barnean duen karpeta

en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
eu: Ongi etorri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
eu: Ireki artxiboa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
eu: Artxibo berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
eu: Garbitu azkenaldiko fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
eu: Azkenaldiko fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
eu: Laguntza

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
eu: Bisitatu atariko orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
eu: Irakurri eskuliburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
eu: Erakutsi abiatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
eu: Itxi ongietorri orria

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Erantsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
eu: Konprimatu beharreko fitxategiak/karpetak

en: Compress to Archive
eu: Konprimatu artxibo batera

en: No input files were given.
eu: Ez da sarrera-fitxategirik eman.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
eu: Artxiboarentzako fitxategi-izen bat edo atzizki bat (rar, tar.gz esaterako) hornitu behar duzu <command>--autofilename</command> argumentuarekin.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
eu: Artxiboa

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
eu: Abisu bat erakutsi behar den edo ez, zip artxiboa AES zifratzearekin sortzean.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
eu: Lehenetsitako ekintza artxibo sarrerak irekitzean.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
eu: Itxi Ark erauzi ondoren.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
eu: Mantendu bide-izenak erauztean.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
eu: Erauzi azpikarpeta batera, artxiboak goi-mailako sarrera bat baino gehiago badu.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
eu: Nola banatuta dagoen leiho nagusia.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
eu: Informazio-panela erakutsi behar den edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
eu: Aurreikuspegia fitxategi-neurriaren arabera mugatu behar den.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
eu: Aurreikuspegiaren fitxategi muga megabytetan.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
eu: Ez da aurkitu diskoan <filename>%1</filename> programa.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
eu: Erauzteak huts egin du. Ziurtatu behar adina leku eskuragarri dagoela.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
eu: Erauzteak huts egin du. Ziurtatu pasahitz zuzena hornitu duzula eta behar adina leku eskuragarri dagoela.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
eu[0]: Ezin izan da mugitu erauzitako fitxategia helburu-direktoriora.
eu[1]: Ezin izan dira mugitu erauzitako fitxategiak helburu-direktoriora.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
eu: Erauzteak huts egin du diskoa beteta dagoelako.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
eu: Erauzteak huts egin du: Pasahitz okerra

en: Incorrect password.
eu: Pasahitza okerra.

en: Ark does not currently support testing this archive.
eu: Ark-ek ez du oraingoz artxibo hau probatzen uzten.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
eu: Fitxategi-zerrenda ezin da babestu %1 formatuarekin.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
eu: Artxiboa ezin da pasahitz bidez babestu %1 formatuarekin.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
eu: Ezin da ezarri konprimatze maila %1 formatuarekin.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
eu: Ezin da ezarri konprimatze metodoa %1 formatuarekin.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
eu: %1 formatuak ez du onartzen bolumen-anitzeko artxiborik.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
eu: Konprimatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
eu: Maila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
eu: Metodoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
eu: Pasahitz babesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
eu: Zifratzeko metodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
eu: Eskatu pasahitza artxiboko fitxategi-zerrenda erakutsi aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
eu: Zifratzeko metodo hau agian ez dute onartuko artxibatzeko software zaharragoek.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
eu: Bolumen-anitzeko artxiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
eu: Sortu bolumen-anitzeko artxiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
eu: Bolumenaren neurria:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
eu:  megabyte

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
eu: Automatikoki erantsi .%1

en: The chosen password does not match the given verification password.
eu: Hautatutako pasahitza ez dator bat emandako egiaztatzeko pasahitzarekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
eu: Karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
eu: Sartu artxibo izena...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
eu: Luzapena:

[ctx: @title:window]
en: Extract
eu: Erauzi

en: Extract
eu: Erauzi

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
eu: Azpikarpetaren izenak ezin du '/' karakterea eduki.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
eu: Lehendik badago <filename>%1</filename> karpeta. Ziur zaude hemen atera nahi duzula?

en: Folder exists
eu: Karpeta lehendik badago

en: Extract here
eu: Erauzi hemen

en: Retry
eu: Saiatu berriz

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
eu: Ezin izan da <filename>%1</filename> karpeta sortu.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
eu: Lehendik badago <filename>%1</filename>, baina ez da karpeta bat.

en: Please check your permissions to create it.
eu: Egiaztatu zure baimenak hura sortzeko.

en: Extract multiple archives
eu: Erauzi artxibo anitz

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
eu: Erauzteko elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
eu: Erauzi fitxategi guztiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
eu: Erau&zi azpikarpetara:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
eu: Ireki &helburu-karpeta erauzi ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
eu: Itxi &Ark erauzi ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
eu: &Mantendu bideak erauztean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
eu: &Automatikoki sortu azpikarpetak

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
eu: Erauzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
eu: &Hautatutako fitxategiak soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
eu: Fitxategi &guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
eu: Ireki helburu-karpeta erauzi ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
eu: Itxi Ark erauzi ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
eu: Mantendu bideak erauztean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
eu: Erauzteko elkarrizketa-koadroan, era lehenetsian, azpikarpetan erauzteko egiaztapen-laukia markatu edo ez, artxiboak goi-mailako sarrera bat baino gehiago duenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
eu: Erauzi azpikarpeta batera, artxiboak goi-mailako sarrera bat baino gehiago badu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
eu: Artxibo bateko fitxategi bat klikatzean edo Sartu tekla sakatzean:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
eu: Aurrei&kusi fitxategia barne-ikustailearekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
eu: Ireki fit&xategia elkartutako aplikazioarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
eu: Erakutsi abisu bat zip artxiboa AES zifratzearekin sortzean

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
eu: Ez da plugin egokirik aurkitu. Ark-ek ez du itxuraz fitxategi mota hau onartzen.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
eu: Ezin izan da plugin egokirik zamatu. Ziurtatu artxiboa erabiltzeko behar diren exekutagarriak instalatuta daudela.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
eu: Ezin izan da artxiboa zamatu, gaizki-eratutako sarrerak dituenez artxibo maltzur bat izan litekeelako.

en: Loading archive
eu: Artxiboa zamatzen

en: Archive
eu: Artxiboa

en: No space available on device <filename>%1</filename>
eu: <filename>%1</filename> gailuan ez da lekurik gelditzen

en: Extracting all files
eu: Fitxategi guztiak erauzten

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
eu[0]: Fitxategi bat erauzten
eu[1]: %1 fitxategi erauzten

[ctx: extraction folder]
en: Destination
eu: Jomuga

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
eu: Ezin izan da idatzi <filename>%1</filename> helburuan.<nl/>Egiaztatu behar diren baimenak dituzun.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
eu[0]: Fitxategi bat konprimatzen
eu[1]: %1 fitxategi kopiatzen

en: Moving a file | Moving %1 files
eu[0]: Fitxategi bat mugitzen
eu[1]: %1 fitxategi mugitzen

en: Copying a file | Copying %1 files
eu[0]: Fitxategi bat kopiatzen
eu[1]: %1 fitxategi kopiatzen

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
eu[0]: Artxibotik fitxategi bat ezabatzen
eu[1]: Artxibotik %1 fitxategi ezabatzen

en: Adding comment
eu: Iruzkina eransten

en: Testing archive
eu: Artxiboa probatzen

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
eu: Plugina ezin da erabili behar den exekutagarri bat edo gehiago falta delako. Egiaztatu zure instalazioa.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
eu: Azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
eu: Desgaitu aurreikuspegia hau baino fitxategi handigoentzako:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
eu: %1-(r)en propietateak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: yes (%1 volumes)
eu: bai (%1 bolumen)

en: %1 file | %1 files
eu[0]: %1 fitxategi
eu[1]: %1 fitxategi

en: , %1 folder | , %1 folders
eu[0]: , %1 Karpeta
eu[1]: , %1 karpeta

en: only file contents (%1)
eu: soilik fitxategiaren edukia (%1)

en: yes (%1)
eu: bai (%1)

en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
eu: Artxibo-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
eu: Artxibo-mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
eu: MIME-mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
eu: Irakurtzeko soilik irekita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
eu: Pasahitzaz babestua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
eu: Iruzkina du:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
eu: Sarrera kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
eu: Neurria paketatu gabe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
eu: Neurria paketatuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
eu: Konprimatze-ratioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
eu: Azken aldaketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
eu: Bolumen-anitz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
eu: Konprimatzeko metodoa(k):

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
eu: <filename>%1</filename> artxiboa pasahitzaz babestuta dago. Sartu pasahitza.

en: Incorrect password, please try again.
eu: Pasahitza ez da zuzena, saiatu berriro.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
eu: Ireki nahi duzun artxiboa hondatuta dago.<nl/>Hainbat fitxategi galduta edo kaltetuta egon daitezke.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
eu: Hondatutako artxiboa

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
eu: Ireki irakurtzeko-soilik gisa

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
eu: Ez ireki

en: Don't ask again.
eu: Ez galdetu berriz.

en: Error during extraction
eu: Errorea erauztean

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
eu: Sarrera erauztea:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>huts egin du ondoko errore mezuarekin:<nl/>    %2<nl/><nl/>Erauzten jarraitu nahi duzu?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
eu: Jatorrizko neurria

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
eu: Konprimatutako neurria

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
eu: Tasa

[ctx: File's owner username]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: File's group]
en: Group
eu: Taldea

[ctx: File permissions]
en: Mode
eu: Modua

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
eu: CRC egiaztapen batura

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
eu: BLAKE2 egiaztapen batura

[ctx: Compression method]
en: Method
eu: Metodoa

[ctx: File version]
en: Version
eu: Bertsioa

[ctx: Timestamp]
en: Date
eu: Data

en: Adding files is not supported for this archive.
eu: Fitxategiak eranstea ez da onartzen artxibo honekin.

en: You can only add local files to an archive.
eu: Tokiko fitxategiak soilik gehitu ditzakezu artxibo batera.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
eu: &Artxiboa

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

en: Closing preview
eu: Aurreikuspegia ixtea

en: Please wait while the preview is being closed...
eu: Itxaron aurreikuspegia itxi bitartean...

en: The internal viewer cannot preview this file.
eu: Barne-ikustaileak ezin du aurreikusi fitxategi hau.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
eu: Barne-ikustaileak ezin du aurreikusi fitxategi mota hau<nl/>(%1).<nl/><nl/>Fitxategia testu arrunt gisa ikusten saiatu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
eu: Ezin da fitxategia aurreikusi

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
eu: Aurreikusi testu gisa

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
eu: Barne-ikustaileak ezin du aurreikusi fitxategi mota ezezagun hau.<nl/><nl/>Fitxategia testu arrunt gisa ikusten saiatu nahi duzu?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
eu: Osagai erakusleari buruz

en: No archive loaded
eu: Ez da artxiborik zamatu

en: Symbolic Link
eu: Esteka sinbolikoa

en: Unknown size
eu: Neurri ezezaguna

en: One file selected | %1 files selected
eu[0]: Fitxategi bat hautatuta
eu[1]: %1 fitxategi hautatuta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
eu: Informazio-panela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
eu: Fitxategi-mota ezezaguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
eu: Jabea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
eu: Taldea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
eu: Helburua:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
eu: Lan-kontrolatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
eu: <b>Lanaren azalpena</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
eu: Lanari buruzko informazioa

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
eu: Hurrengo bide-izena duten fitxategiak badaude dagoeneko. Kendu itzazu benetan gainidatzi nahi badituzu.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
eu: Hurrengo bide-izena duten fitxategiak badaude dagoeneko. Haiek gainidazten jarraitu nahi duzu?

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment has been modified.
eu: Iruzkina aldatu da.

en: Save
eu: Gorde

en: Type to search...
eu: Idatzi bilatu beharrekoa...

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
eu: Ark-ek helburu lokaletara baino ezin du erauzi.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
eu: Erakutsi informazio-panela

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
eu: Gorde kopia honela...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
eu: &Ireki kanpoko aplikazioan

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
eu: Ireki &honekin...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
eu: Klikatu hautatutako fitxategia kanpoko programa batekin irekitzeko

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
eu: Aurre&ikusi

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
eu: Klikatu hautatutako fitxategia aurreikusteko

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
eu: Erau&zi guztia

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
eu: Klikatu erauzteko elkarrizketa-koadro bat irekitzeko, non artxiboko fitxategi guztiak nola erauzi hautatu dezakezun.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
eu: &Erauzi

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
eu: klikatu erauzteko elkarrizketa-koadro bat irekitzeko, non fitxategi guztiak edo hautatutakoak soilik erauztea aukeratu dezakezun.

en: Add &Files...
eu: Erantsi &fitxategiak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
eu: Klikatu fitxategiak artxibora eransteko

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
eu: Kendu artxibotik

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
eu: &Propietateak

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
eu: Klikatu artxiboaren propietateak ikusteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
eu: Klikatu iruzkina eransteko edo editatzeko

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
eu: Egiaz&tatu osotasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
eu: Klikatu fitxategiaren osotasuna egiaztatzeko

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
eu: Pasahitz-babesa duten zifratze-goibururik gabeko artxiboetara fitxategiak eranstea ez da oraingoz onartzen.<nl/><nl/>Erauzi fitxategiak eta sortu artxibo berria fitxategiak erantsi nahi badituzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
eu: Pasahitz-babesa duten zifratze-goibururik gabeko artxiboak probatzea ez da oraingoz onartzen.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
eu: Editatu iruz&kina

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
eu: Erantsi iruz&kina

en: The archive passed the integrity test.
eu: Artxiboak osotasun egiaztatzea gainditu du.

en: Test Results
eu: Egiaztatzearen emaitzak

en: The archive failed the integrity test.
eu: Artxiboak ez du gainditu osotasun egiaztatzea.

en: Extract To...
eu: Erauzi hona...

en: Quick Extract To...
eu: Erauzte azkarra hona...

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
eu: Erauztea

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
eu: Pluginak

[ctx: @title:tab]
en: Previews
eu: Aurreikuspegiak

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
eu: <filename>%1</filename> direktorio bat da.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
eu: Ezin izan da gainidatzi <filename>%1</filename>. Egiaztatu idazteko baimena duzun.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
eu: <filename>%1</filename> fitxategia sortuko da fitxategi bat eransten duzunean.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
eu: <filename>%1</filename> fitxategia ez da aurkitu.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
eu: <filename>%1</filename> artxiboa ezin izan da zamatu, ezin izan delako berau irakurri.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
eu: <filename>%1</filename> artxiboa badago lehendik ere. Gainidatzi nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
eu: Artxiboa hutsik dago edo Ark-ek ezin du bere edukia irakurri.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
eu: Ark-ek ez du oraingoz UDF fitxategi-sistemako ISO fitxategirik onartzen.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
eu: <filename>%1</filename> artxiboa zamatzeak huts egin du ondoko errorearekin:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
eu: Ark-ek ezin du esteka sinbolikorik ireki.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
eu: <filename>%1</filename> fitxategia aldatu egin da. Artxiboa eguneratu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
eu: Fitxategia aldatuta

[ctx: @action:button]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eu: Ezikusi

[ctx: @title:window]
en: Add Files
eu: Erantsi fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
eu: Erantsi fitxategiak %1-(e)ra

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
eu: Fitxategi-izenak ezin du eduki barra zeiharrik eta ezin da izan "." edo ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
eu: Karpetak ezin dira mugitu beraien barnera.

en: Moving a folder into itself
eu: Karpeta bat bere barnera mugitzen

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
eu: Izen bereko sarrerak ezin dira kokapen berean itsatsi.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
eu[0]: Fitxategi honen ezabatzea ezin da desegin. Ziur zaude hau egin nahi duzula?
eu[1]: Fitxategi hauen ezabatzea ezin da desegin. Ziur zaude hau egin nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
eu[0]: Ezabatu fitxategia
eu[1]: Ezabatu fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
eu: Gorde kopia honela

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
eu: Artxiboa ezin izan da <filename>%1</filename> izenarekin gorde. Saiatu beste kokaleku batean gordetzen.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
eu: <filename>%1</filename> artxiboa ez da existitzen dagoeneko, beraz ezin da kopiatu adierazitako kokalekuan.

en: Listing the archive failed.
eu: Artxiboaren edukia zerrendatzeak huts egin du.

en: Extraction failed due to an unknown error.
eu: Erauztea huts egin du errore ezezagun baten ondorioz.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
eu: Erauztea huts egin du fitxategi hondatu bat edo gehiago dagoelako. Erauzitako edozein fitxategi kaltetua egon daiteke.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
eu: Ezabatzeko eragiketak huts egin du. Saiatu 7z eguneratzen edo konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan 7z plugina ezgaitzen.

en: ARJ old
eu: ARJ zaharra

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Failed to find all archive volumes.
eu: Huts egin du artxiboaren bolumen guztiak aurkitzeak.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
eu: Zure unrar exekutagarria %1 bertsiokoa da, zaharregia artxibo hau erabiltzeko. Eguneratu bertsio berriago batera.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
eu: Unrar-ek RAR ez den artxiboa dela adierazi du. Instalatutako unrar bertsioa (%1) zaharra da. Saiatu zure unrar eguneratzen.

en: One or more wrong checksums
eu: Kontroleko batura oker bat edo gehiago

en: Extraction failed.
eu: Erauzteak huts egin du.

en: Not enough memory for loading the archive.
eu: Ez dago behar adina memoria artxiboa zamatzeko.

en: Wrong password.
eu: Pasahitz okerra.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
eu: Erauzteak huts egin du konprimatze-metodoa (%1) ez delako onartzen.

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
eu: Erauzteak huts egin du zifratze-metodoa ez delako onartzen.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
eu: Errore larria, erauztea bertan behera.

en: The archive reader could not be initialized.
eu: Artxibo-irakurlea ezin izan da hasieratu.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
eu: Artxibo hondatua edo baimen nahikorik ez.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
eu: Ezin izan da datuak gordetzeko aldiuneko fitxategi bat sortu.

en: The archive writer could not be initialized.
eu: Artxibo-idazlea ezin izan da hasieratu.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
eu: Ezin izan da artxiboa sarrerak idazteko ireki.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
eu: Ark-ek ez du onartzen '%1' konprimatze mota.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
eu: Ezin izan da konprimatze-metodoa ezarri.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
eu: Ezin izan da konprimatze-maila ezarri.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
eu: Ezin izan da sarrera konprimatu, eragiketa bertan behera.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
eu: Ezin izan da sarrera konprimatu.

en: Failed to open archive: %1
eu: Huts egin du artxiboa irekitzeak: %1

en: Failed to write archive.
eu: Huts egin du artxiboa idazteak.

en: Failed to add entry: %1
eu: Huts egin du sarrera gehitzeak: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
eu: Huts egin du sarreraren konpresio aukerak ezartzea: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
eu: Huts egin du sarrerarentzako metadatuak irakurtzeak: %1

en: Failed to delete entry: %1
eu: Huts egin du sarrera ezabatzeak: %1

en: Failed to create directory: %1
eu: Huts egin du direktorioa sortzeak: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
eu: Huts egin du '%1' irekitzeak:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
eu: Huts egin du fitxategia idazteko irekitzeak: %1

en: Failed to read data for entry: %1
eu: Huts egin du sarrerarentzako datuak irakurtzeak: %1

en: Failed to write data for entry: %1
eu: Huts egin du sarrerarentzako datuak idazteak: %1

en: Failed to locate entry: %1
eu: Huts egin du sarrera aurkitzeak: %1

en: Failed to move entry: %1
eu: Huts egin du sarrera mugitzeak: %1

en: Failed to copy entry: %1
eu: Huts egin du sarrera kopiatzeak: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
eu: Huts egin du sarreraren meta-datuak ezartzea: %1
