ark - en to gl translation catalogue (344 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
gl: &Arquivar

en: Extracting Files
gl: Extraendo os ficheiros

en: Source archive
gl: Arquivo de orixe

en: Destination
gl: Destino

en: The following files could not be extracted:
gl: Non foi posíbel extraer os seguintes ficheiros:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
gl: Produciuse un erro ao extraer <filename>%1</filename>. Non se extraerá ningún outro arquivo.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
gl: Produciuse un erro ao extraer <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Non se extraerá ningún outro arquivo.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
gl: Produciuse un erro ao extraer <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
gl: Produciuse un erro ao extraer <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
gl: O arquivo non puido extraerse en <filename>%1</filename> porque Ark só pode extraer en destinos locais.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
gl: Comprimir

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
gl: Comprimir en…

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
gl: Aquí como «%1»

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
gl: Extraer o arquivo en…

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
gl: Extraer o arquivo aquí

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
gl: Extraer o arquivo aquí, detectar o subcartafol

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
gl: Extraer

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
gl: Extraer aquí

en: KDE Archiving tool
gl: Ferramenta de arquivado de KDE

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
gl: © 1997-2019 Persoas desenvolvedoras de Ark

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Maintainer, KF5 port
gl: Mantemento, adaptación a KF5.

en: Former Maintainer
gl: Antigo orixinal.

en: Former maintainer
gl: Antigo orixinal.

en: Advanced editing functionalities
gl: Funcionalidades avanzadas de edición

en: Icons
gl: Iconas,

en: Ideas, help with the icons
gl: Ideas e axuda coas iconas.

en: bkisofs code
gl: Código para bkisofs.

en: URLs to open.
gl: Enderezos URL para abrir.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
gl: Amosar un diálogo para indicar as opcións para a operación, extraer ou engadir.

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
gl: Cartafol no que extraer. Úsase a ruta actual de maneira predeterminada se non se indica outra.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
gl: Abrir o cartafol de destino despois da extracción.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
gl: Pedirlle á persoa usuaria a ruta dun arquivo, e engadir os ficheiros indicados a el. Ao rematar, saír.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
gl: Engadir os ficheiros indicados á ruta «filename». Crear un arquivo se non existe xa un. Ao rematar, saír.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
gl: Cambiar o cartafol actual á primeira entrada e engadir o resto das entradas relativas a el.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
gl: Escoller automaticamente un nome de ficheiro, co sufixo seleccionado. Por exemplo: «rar», «tar.gz», «zip», ou calquera outro tipo permitido.

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
gl: Usar a interface por lotes en vez do diálogo habitual. Esta opción vai implícita se se indica máis dun URL.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
gl: O argumento de destino definirase como a ruta do primeiro ficheiro fornecido.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
gl: Lerase o contido do arquivo, e en caso de detectar que non se trata dun arquivo dun único cartafol ou ficheiro, crearase un subcartafol co nome do arquivo.

en: List supported MIME types.
gl: Listar os tipos MIME compatíbeis.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
gl: Non é posíbel atopar o compoñente KPart de Ark, comprobe que está instalado correctamente.

en: Sidebar
gl: Barra lateral

en: Welcome Page
gl: Páxina de benvida

en: Show the welcome page
gl: Amosar a páxina de benvida

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
gl: Isto cambia entre ter unha <emphasis>barra de menú</emphasis> e ter un botón de <interface>menú de hamburguesa</interface>. Ambos conteñen case as mesmas ordes e opcións de configuración.

en: Lock Sidebar
gl: Bloquear a barra lateral

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
gl: Abrir un arquivo

en: Create New Archive
gl: Crear un arquivo novo

en: Welcome to %1
gl: Dámoslle a benvida a %1

en: No recent files
gl: Non hai ficheiros recentes.

en: Copy &Location
gl: Copiar a &localización

en: &Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol c&ontedor

en: &Remove
gl: &Retirar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
gl: Benvida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
gl: Abrir un arquivo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
gl: Novo arquivo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
gl: Borrar a lista de ficheiros recentes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
gl: Axuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
gl: Visitar a páxina web

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
gl: Ler o manual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
gl: Amosar no inicio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
gl: Pechar a páxina de benvida.

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

[ctx: @action:button]
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
gl: Ficheiros e cartafoles para comprimir

en: Compress to Archive
gl: Comprimir nun arquivo

en: No input files were given.
gl: Non se forneceu ningún ficheiro de entrada.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
gl: Ten que indicar unha ruta para o arquivo ou un sufixo (como «rar» ou «tar.gz») mediante o argumento <command>--autofilename</command>.

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
gl: Arquivo

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
gl: Se amosar un aviso ao crear arquivos zip con cifrado AES.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
gl: Acción predeterminada ao abrir entradas de arquivos.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
gl: Pechar Ark ao rematar a extracción.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
gl: Conservar as rutas ao extraer.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
gl: Extraer nun subcartafol se o arquivo ten máis dunha entrada de nivel superior.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
gl: Como se divide a xanela principal.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
gl: Se amosar ou non o panel de información.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
gl: Se limitar a vista previa segundo o tamaño do ficheiro.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
gl: Límite do tamaño do ficheiro da vista previa en megabytes.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
gl: Non foi posíbel atopar o programa <filename>%1</filename>.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
gl: A extracción fallou. Verifique que dispón de espazo dabondo.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
gl: A extracción fallou. Verifique que forneceu o contrasinal correcto e que dispón de espazo dabondo.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
gl[0]: Non foi posíbel mover o ficheiro extraído ao cartafol de destino.
gl[1]: Non foi posíbel mover os ficheiros extraídos ao cartafol de destino.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
gl: A extracción fallou porque non ten espazo libre.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
gl: A extracción fallou: o contrasinal é incorrecto.

en: Incorrect password.
gl: O contrasinal é incorrecto.

en: Ark does not currently support testing this archive.
gl: Ark non permite verificar este arquivo.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
gl: O formato %1 non permite protexer a lista de ficheiros.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
gl: O formato %1 non permite protexer o arquivo cun contrasinal.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
gl: Non é posíbel definir o nivel de compresión no formato %1.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
gl: Non é posíbel definir o método de compresión no formato %1.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
gl: O formato %1 non permite arquivos de varios volumes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
gl: Compresión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
gl: Nivel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
gl: Mín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
gl: Método:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
gl: Máx

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
gl: Protección por contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
gl: Método de cifrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
gl: Pedir o contrasinal antes de amosar a lista de ficheiros do arquivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
gl: Pode que software vello de arquivado non sexa compatíbel con este método de cifrado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
gl: Arquivo en varios volumes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
gl: Crear un arquivo en varios volumes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
gl: Tamaño do volume:

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
gl: Engadir automaticamente .%1.

en: The chosen password does not match the given verification password.
gl: O contrasinal indicado non coincide co contrasinal de verificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
gl: Cartafol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
gl: Escriba o nome do arquivo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
gl: Extensión:

[ctx: @title:window]
en: Extract
gl: Extraer

en: Extract
gl: Extraer

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
gl: O nome do subcartafol non pode conter o carácter «/».

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
gl: Xa existe o cartafol <filename>%1</filename>. Seguro que quere extraer aquí?

en: Folder exists
gl: Existe o cartafol

en: Extract here
gl: Extraer aquí

en: Retry
gl: Volvelo intentar

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
gl: Xa existe <filename>%1</filename>, pero non se trata dun cartafol.

en: Please check your permissions to create it.
gl: Comprobe que ten os permisos necesarios para crealo.

en: Extract multiple archives
gl: Extraer varios arquivos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
gl: Diálogo de extracción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
gl: Extraer todos os ficheiros

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
gl: E&xtracción nun subcartafol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
gl: Abrir o cartafol de &destino despois da extracción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
gl: Pechar &Ark ao rematar a extracción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
gl: &Conservar as rutas ao extraer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
gl: &Crear os subcartafoles automaticamente.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
gl: Extraer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
gl: Só os ficheiros sele&ccionados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
gl: &Todos os ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
gl: Abrir o cartafol de destino despois da extracción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
gl: Pechar Ark ao rematar a extracción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
gl: Conservar as rutas ao extraer.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
gl: Se marcar de maneira predeterminada a opción de extraer nun subcartafol no diálogo de extracción cando o arquivo teña máis dunha entrada de nivel superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
gl: Extraer nun subcartafol se o arquivo ten máis dunha entrada de nivel superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
gl: Ao premer un ficheiro nun arquivo ou premer a tecla Intro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
gl: Obter unha &vista previa do ficheiro coa ferramenta de vista previa interna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
gl: Abrir o ficheiro coa ap&licación asociada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
gl: Amosar un aviso ao crear arquivos zip con cifrado AES.

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
gl: Non se atopou ningún complemento axeitado. Non parece que este tipo de ficheiro sexa compatíbel con Ark.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
gl: Non foi posíbel cargar un complemento axeitado. Asegúrese de que ten instalados todos os executábeis necesarios para manexar arquivos deste tipo.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
gl: Non foi posíbel cargar o arquivo porque contén entradas malformadas e podería tratase dun arquivo malicioso.

en: Loading archive
gl: Cargando o arquivo

en: Archive
gl: Arquivo

en: No space available on device <filename>%1</filename>
gl: Non hai espazo dispoñíbel no dispositivo <filename>%1</filename>

en: Extracting all files
gl: Extraendo todos os ficheiros…

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
gl[0]: Extraendo un ficheiro
gl[1]: Extraendo %1 ficheiros

[ctx: extraction folder]
en: Destination
gl: Destino

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
gl: Non foi posíbel escribir en <filename>%1</filename>.<nl/> Comprobe que ten permisos de abondo.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
gl[0]: Comprimindo un ficheiro
gl[1]: Comprimindo %1 ficheiros

en: Moving a file | Moving %1 files
gl[0]: Movendo un ficheiro
gl[1]: Movendo %1 ficheiros

en: Copying a file | Copying %1 files
gl[0]: Copiando un ficheiro
gl[1]: Copiando %1 ficheiros

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
gl[0]: Eliminando un ficheiro do arquivo
gl[1]: Eliminando %1 ficheiros do arquivo

en: Adding comment
gl: Engadindo o comentario

en: Testing archive
gl: Verificando o arquivo

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
gl: Este complemento non pode usarse porque faltan un ou máis executábeis necesarios. Revise a súa instalación.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
gl: Descrición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
gl: Desactivar a vista previa para ficheiros máis grandes de:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
gl: Propiedades de %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: yes (%1 volumes)
gl: si (%1 volumes)

en: %1 file | %1 files
gl[0]: %1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: , %1 folder | , %1 folders
gl[0]: , %1 cartafol
gl[1]: , %1 cartafoles

en: only file contents (%1)
gl: só contidos de ficheiros (%1)

en: yes (%1)
gl: si (%1)

en: Calculating...
gl: Calculando…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
gl: Nome do arquivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
gl: Tipo de arquivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
gl: Tipo MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
gl: Aberto só para lectura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
gl: Protexido por contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
gl: Ten comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
gl: Número de entradas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
gl: Tamaño extraído:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
gl: Tamaño empaquetado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
gl: Taxa de compresión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
gl: Última modificación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
gl: Suma MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
gl: Suma SHA-1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
gl: Suma SHA-256:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
gl: Varios volumes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
gl: Métodos de compresión:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
gl: O ficheiro xa existe

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
gl: O arquivo <filename>%1</filename> está protexido por contrasinal. Insira o contrasinal.

en: Incorrect password, please try again.
gl: O contrasinal é incorrecto, inténteo de novo.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
gl: O arquivo que intenta abrir está corrompido.<nl/> Pode que algúns ficheiros falten ou estean danados.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
gl: Arquivo corrompido

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
gl: Abrir só para lectura

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
gl: Non abrir

en: Don't ask again.
gl: Non preguntar de novo.

en: Error during extraction
gl: Produciuse un erro durante a extracción.

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
gl: Fallou a extracción da seguinte entrada:<nl/>     <filename>%1</filename><nl/> A mensaxe de erro foi a seguinte:<nl/>    %2<nl/> <nl/> Quere continuar a extracción?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
gl: Tamaño comprimido

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
gl: Taxa

[ctx: File's owner username]
en: Owner
gl: Propietario

[ctx: File's group]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: File permissions]
en: Mode
gl: Modo

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
gl: Suma de comprobación CRC

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
gl: Suma de comprobación BLAKE2

[ctx: Compression method]
en: Method
gl: Método

[ctx: File version]
en: Version
gl: Versión

[ctx: Timestamp]
en: Date
gl: Data

[ctx: Unnamed column]
en: ??
gl: ?

en: Adding files is not supported for this archive.
gl: Este arquivo non permite engadir ficheiros.

en: You can only add local files to an archive.
gl: Aos arquivos só se lles poden engadir ficheiros locais.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
gl: &Arquivar

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

en: Closing preview
gl: Pechando a vista previa

en: Please wait while the preview is being closed...
gl: Agarde a que se peche a vista previa…

en: The internal viewer cannot preview this file.
gl: O visor interno non pode xerar unha vista previa deste ficheiro.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
gl: O visor interno non pode xerar unha vista previa deste tipo de ficheiro:<nl/>(%1).<nl/><nl/>Quere probar a velo como texto simple?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
gl: Non é posíbel previsualizar o ficheiro

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
gl: Previsualizar como texto

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
gl: O visor interno non pode xerar unha vista previa deste tipo de ficheiro descoñecido.<nl/><nl/>Quere probar a velo como texto simple?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
gl: Sobre o compoñente de visualización

en: No archive loaded
gl: Non se cargou ningún arquivo.

en: Symbolic Link
gl: Ligazón simbólica

en: Unknown size
gl: Tamaño descoñecido

en: One file selected | %1 files selected
gl[0]: Seleccionouse un ficheiro.
gl[1]: Seleccionáronse %1 ficheiros.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
gl: Panel de información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
gl: Tipo de ficheiro descoñecido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
gl: Dono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
gl: Grupo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
gl: Destino:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
gl: Rastrexador de traballos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
gl: <b>Descrición do traballo</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
gl: Información sobre o traballo.

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
gl: Os ficheiros nas seguintes rutas xa existen. Retíreos se seguro que quere substituílos.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
gl: Os ficheiros coas seguintes rutas xa existen. Quere continuar substituíndoos?

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment has been modified.
gl: Modificouse o comentario.

en: Save
gl: Gardar

en: Type to search...
gl: Escriba para buscar…

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
gl: Ark só pode extraer arquivos a destinos locais.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
gl: Amosar o panel de información

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
gl: Gardar unha copia como…

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
gl: &Abrir nunha aplicación externa

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
gl: Abrir &con…

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
gl: Prema aquí para abrir o ficheiro seleccionado cun programa externo.

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
gl: &Vista previa

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
gl: Premer para previsualizar o ficheiro seleccionado.

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
gl: E&xtraelo todo

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
gl: Prema para abrir un diálogo de extracción onde pode elixir como extraer todos os ficheiros do arquivo.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
gl: &Extraer

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
gl: Premer para abrir un diálogo de extracción, onde pode elixir extraer ben todos os ficheiros ben só unha parte.

en: Add &Files...
gl: Engadir &ficheiros…

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
gl: Premer para engadir ficheiros ao arquivo.

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
gl: Retirar do arquivo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
gl: &Propiedades

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
gl: Prema para consultar as propiedades do arquivo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
gl: Prema para engadir un comentario ou editar o comentario existente.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
gl: &Verificar a integridade

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
gl: Prema para verificar a integridade do arquivo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
gl: Non se permite engadir ficheiros a arquivos existentes protexidos por contrasinal sen cifrado de cabeceira.<nl/> <nl/> Extraia os ficheiros e cree un novo arquivo se quere engadir ficheiros.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
gl: Non se permite probar arquivos existentes protexidos por contrasinal sen cifrado de cabeceira.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
gl: Editar o &comentario.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
gl: Engadir un &comentario.

en: The archive passed the integrity test.
gl: O arquivo superou a proba de integridade.

en: Test Results
gl: Resultados da proba

en: The archive failed the integrity test.
gl: O arquivo non superou a proba de integridade.

en: Extract To...
gl: Extraer en…

en: Quick Extract To...
gl: Extraer rápido en…

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
gl: Extracción

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
gl: Complementos

[ctx: @title:tab]
en: Previews
gl: Vistas previas

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
gl: <filename>%1</filename> é un cartafol.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
gl: Non se puido substituír <filename>%1</filename>. Comprobe que ten permisos de escritura.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
gl: O arquivo <filename>%1</filename> crearase en canto lle engada un ficheiro.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
gl: Non se atopou o arquivo <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
gl: Non foi posíbel cargar o arquivo <filename>%1</filename>, non foi posíbel ler o seu contido.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: O arquivo <filename>%1</filename> xa existe. Quere substituílo?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
gl: O arquivo está baleiro ou Ark non puido abrir o seu contido.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
gl: Ark non é compatíbel con ficheiros ISO cun sistema de ficheiros UDF.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
gl: A carga do arquivo <filename>%1</filename> fallou coa seguinte mensaxe de erro: <nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
gl: Ark non pode abrir ligazóns simbólicas.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
gl: Modificouse o ficheiro <filename>%1</filename>. Quere actualizar o arquivo?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
gl: Modificouse o ficheiro

[ctx: @action:button]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: @action:button]
en: Ignore
gl: Ignorar

[ctx: @title:window]
en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
gl: Engadir ficheiros a %1

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
gl: O nome de ficheiro non pode conter barras inclinadas (/) e non pode ser nin «.» nin «..».

en: Folders can't be moved into themselves.
gl: Os cartafoles non poden moverse sobre si mesmos.

en: Moving a folder into itself
gl: Mover un cartafol sobre si mesmo

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
gl: As entradas co mesmo nome non poden pegarse no mesmo destino.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
gl[0]: Unha vez eliminados os ficheiros, non será posíbel recuperalos. Seguro que quere continuar?
gl[1]: Unha vez eliminados os ficheiros, non será posíbel recuperalos. Seguro que quere continuar?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
gl[0]: Eliminar o ficheiro
gl[1]: Eliminalos

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
gl: Gardar unha copia como

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
gl: Non puido gardarse o arquivo como <filename>%1</filename>. Probe a gardalo noutro lugar.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
gl: O arquivo <filename>%1</filename> xa non existe, así que non se pode copiar á localización indicada.

en: Listing the archive failed.
gl: Listra o arquivo fallou.

en: Extraction failed due to an unknown error.
gl: A extracción fallou por un erro descoñecido.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
gl: A extracción fallou por un ou máis ficheiros corruptos. Calquera ficheiro extraído podería estar danado.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
gl: A operación de eliminación fallou. Intente anovar 7z ou desactivar o complemento de 7z no diálogo de configuración.

en: ARJ old
gl: ARJ vello

en: unknown
gl: descoñecido

en: Failed to find all archive volumes.
gl: Non foi posíbel atopar todos os volumes do arquivo.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
gl: A versión do seu executábel «unrar» é %1, que é vella de máis para xestionar este arquivo. Actualice a unha versión máis recente.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
gl: Unrar informou de que o arquivo non é un arquivo RAR. A versión instalada de «unrar» (%1) é vella. Probe a actualizar «unrar».

en: One or more wrong checksums
gl: Unha ou máis das sumas de comprobación son incorrectas.

en: Extraction failed.
gl: A extracción fallou.

en: Not enough memory for loading the archive.
gl: Non dispón de memoria de abondo para cargar o arquivo.

en: Wrong password.
gl: Contrasinal errado.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
gl: A extracción fallou por incompatibilidade co método de compresión (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
gl: A extracción fallou por incompatibilidade co método de cifrado.

[ctx: referred to compression method]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
gl: Erro fatal, interrompeuse a extracción.

en: The archive reader could not be initialized.
gl: Non foi posíbel inicializar o lector do arquivo.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
gl: O arquivo está corrompido ou non dispón dos permisos necesarios.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal para escribir os datos.

en: The archive writer could not be initialized.
gl: Non foi posíbel inicializar o escritor do arquivo.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
gl: Non foi posíbel abrir o arquivo para escribir entradas.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
gl: Ark non permite o tipo de compresión «%1».

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
gl: Non foi posíbel definir o método de compresión.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
gl: Non foi posíbel definir o nivel de compresión.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
gl: Non foi posíbel comprimir a entrada, interrompeuse a operación.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
gl: Non foi posíbel comprimir a entrada.

en: Failed to open archive: %1
gl: Non foi posíbel abrir o arquivo: %1

en: Failed to write archive.
gl: Non foi posíbel escribir o arquivo.

en: Failed to add entry: %1
gl: Non foi posíbel engadir a entrada: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
gl: Non foi posíbel definir as opcións de compresión para a entrada: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
gl: Non foi posíbel ler os metadatos para a entrada: %1

en: Failed to delete entry: %1
gl: Non foi posíbel eliminar a entrada: %1

en: Failed to create directory: %1
gl: Non foi posíbel crear o cartafol: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
gl: Non foi posíbel abrir «%1»:<nl/> %2

en: Failed to open file for writing: %1
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro para escritura: %1

en: Failed to read data for entry: %1
gl: Non foi posíbel ler os datos para a entrada: %1

en: Failed to write data for entry: %1
gl: Non foi posíbel escribir os datos para a entrada: %1

en: Failed to locate entry: %1
gl: Non foi posíbel atopar a entrada: %1

en: Failed to move entry: %1
gl: Non foi posíbel mover a entrada: %1

en: Failed to copy entry: %1
gl: Non foi posíbel copiar a entrada: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
gl: Non foi posíbel definir os metadatos para a entrada: %1
