ark 0 - en to hr translation catalogue (82 entries)

en: Source archive
hr: Izvorna arhiva

en: Destination
hr: Odredište

en: The following files could not be extracted:
hr: Sljedeće datoteke ne mogu biti otpakirane:

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
hr: Ovdje otpakiraj

en: KDE Archiving tool
hr: KDE-ov alat za arhiviranje

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Former Maintainer
hr: Prijašnji održavatelj

en: Former maintainer
hr: Prijašnji održavatelj

en: Icons
hr: Ikone

en: Ideas, help with the icons
hr: Ideje, pomoć oko ikona

en: bkisofs code
hr: bkisofs kôd

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
hr: Prikaži dijalog za određivanje opcija za postupak (otpakiraj/dodaj)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
hr: Odredišna mapa u koju treba otpakirati. Podrazumijeva trenutnu putanju ako nije navedena.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
hr: Pitaj korisnika za ime arhive i dodaj joj navedene datoteke. Izađi po završetku.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
hr: Dodaj navedene datoteke u 'ime datoteke'. Stvori arhivu ako ne postoji. Izađi po završetku.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
hr: Promijeni trenutni direktorij u prvi unos i dodaj sve ostale unose koji se odnose na njega.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
hr: Automatski izaberi ime datoteke s odabranim nastavkom (npr. rar, tar.gz, zip ili bilo koja druga podržana vrsta)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
hr: Koristi naredbeno sučelje umjesto uobičajenog dijaloga. Opcija se podrazumijeva ako je navedeno više od jednog URL-a.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
hr: Odredišni argument bit će postavljen na putanju prve navedene datoteke.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
hr: Nije moguće pronaći Arkovu komponentu KPart. Provjerite instalaciju.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
hr: Datoteke/mape za sabiti

en: Compress to Archive
hr: Sabij u arhivu

en: No input files were given.
hr: Nije dana ni jedna ulazna datoteka.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
hr: Morate navesti ime arhive ili nastavak (kao rar, tar.gz) argumentom <command>--autofilename</command>.

en: Incorrect password.
hr: Netočna zaporka.

[ctx: @title:window]
en: Extract
hr: Otpakiraj

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
hr: Ime podmape ne smije sadržavati znak '/'.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
hr: Mapa <filename>%1</filename> već postoji. Jeste li sigurni da želite ovdje otpakirati?

en: Folder exists
hr: Mapa postoji

en: Extract here
hr: Otpakiraj ovdje

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
hr: Mapa <filename>%1</filename> ne može biti stvorena.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
hr: <filename>%1</filename> već postoji, ali nije mapa.

en: Please check your permissions to create it.
hr: Provjerite Vaše dozvole kako biste ju stvorili.

en: Extract multiple archives
hr: Otpakiraj višestruke arhive

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
hr: Dijalog otpakiravanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
hr: Otpakiraj sve datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
hr: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
hr: Otvori o&dredišnu mapu nakon otpakiravanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
hr: Zatvori &Ark nakon otpakiravanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
hr: Sačuvaj &putanje prilikom otpakiravanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
hr: &Automatski stvori podmape

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
hr: Otpakiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
hr: Sve &datoteke

en: Extracting all files
hr: Otpakiravam sve datoteke

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
hr[0]: Otpakiravam %1 datoteku
hr[1]: Otpakiravam %1 datoteke
hr[2]: Otpakiravam %1 datoteka

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
hr[0]: Brišem %1 datoteku iz arhive
hr[1]: Brišem %1 datoteke iz arhive
hr[2]: Brišem %1 datoteka iz arhive

en: Incorrect password, please try again.
hr: Netočna zaporka. Pokušajte ponovo.

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
hr: Omjer

[ctx: File's owner username]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: File's group]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: File permissions]
en: Mode
hr: Mod

[ctx: Compression method]
en: Method
hr: Metoda

[ctx: File version]
en: Version
hr: Inačica

[ctx: Timestamp]
en: Date
hr: Datum

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hr: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Closing preview
hr: Zatvaranje pregleda

en: Please wait while the preview is being closed...
hr: Pričekajte dok se pregled ne zatvori…

en: The internal viewer cannot preview this file.
hr: Interni preglednik ne može prikazati tu datoteku.

en: No archive loaded
hr: Ni jedna arhiva nije učitana

en: Symbolic Link
hr: Simbolička veza

en: Unknown size
hr: Nepoznata veličina

en: One file selected | %1 files selected
hr[0]: Odabrana je %1 datoteka
hr[1]: Odabrane su %1 datoteke
hr[2]: Odabrano je %1 datoteka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
hr: Informacijski panel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
hr: Nepoznata vrsta datoteke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
hr: Pratilac poslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
hr: <b>Opis posla</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
hr: Neke informacije o poslu

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
hr: &Pregledaj

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
hr: Kliknite kako biste otvorili dijalog za otpakiravanje u kojem možete izabrati otpakiravanje svih ili samo odabranih datoteka

en: Extract To...
hr: Otpakiraj u…

en: Quick Extract To...
hr: Brzo otpakiraj u …

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
hr: <filename>%1</filename> je direktorij

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
hr: Arhiva <filename>%1</filename> nije pronađena.

[ctx: @title:window]
en: File Exists
hr: Datoteka već postoji

[ctx: @title:window]
en: Add Files
hr: Dodaj datoteke

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
hr: Arhiva ne može biti spremljena kao <filename>%1</filename>. Pokušajte ju spremiti na drugu lokaciju.

en: The archive reader could not be initialized.
hr: Čitač arhive ne nože se pokrenuti.

en: The archive writer could not be initialized.
hr: Arhivni pisač se ne može pokrenuti.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
hr: Ark ne podržava vrstu sabijanja '%1' .
