ark - en to ka translation catalogue (344 entries)

[ctx: Noun, not a verb. Top level menu item, i.e. like File]
note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
ka: &დაარქივება

en: Extracting Files
ka: ფაილების გაშლა

en: Source archive
ka: საწყისი არქივი

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: The following files could not be extracted:
ka: გაშლილი იქნება შემდეგი არქივები:

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>. Any further archive will not be extracted.
ka: შეცდომა ფაილის გაშლისას<filename>%1</filename>. არქივის გაშლა არ გაგრძელდება.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>Any further archive will not be extracted.
ka: შეცდომა არქივის გაშლისას<filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message><nl/>მეტი არქივი აღარ გაიშლება.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>.
ka: შეცდომა არქივის გაშლისას <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: There was an error while extracting <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>
ka: შეცდომა არქივის გაშლისას <filename>%1</filename>:<nl/><message>%2</message>

[ctx: @info]
en: The archive could not be extracted to <filename>%1</filename> because Ark can only extract to local destinations.
ka: არქივის <filename>%1</filename>-ში გაშლა შეუძლებელია, რადგან Ark-ს მხოლოდ ლოკალურ სამიზნეებში შეუძლია ჩაწერა.

[ctx: @action:inmenu Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress
ka: შეკუმშვა

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu]
en: Compress to...
ka: შეკუმშვა ფაილში...

[ctx: @action:inmenu Part of Compress submenu in Dolphin context menu, %1 filename]
en: Here as "%1"
ka: აქ, როგორც "%1"

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive to...
ka: არქივის გაშლა მისამართზე...

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here
ka: არქივის აქ გაშლა

[ctx: @action:inmenu Part of Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract archive here, autodetect subfolder
ka: არქივის აქ გაშლა. ქვესაქაღალდის ავტომატური აღმოჩენა

[ctx: @action:inmenu Extract submenu in Dolphin context menu]
en: Extract
ka: გაშლა

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
ka: აქ გაშლა

en: KDE Archiving tool
ka: KDE -ის არქივატორი ხელსაწყო

en: (c) 1997-2019, The Ark Developers
ka: (c) 1997-2019, Ark -ის პროგრამისტები

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Ragnar Thomsen
ka: რაგნარ თომსენი

en: Maintainer, KF5 port
ka: KF5-ზე პორტი და პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Advanced editing functionalities
ka: რედაქტირების დამატებითი შესაძლებლობები

en: Icons
ka: ხატულები

en: Ideas, help with the icons
ka: იდეები, დაგვეხმარა ხატულებთან

en: bkisofs code
ka: bkisofs -ის კოდი

en: URLs to open.
ka: გასახსნელი URL.

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
ka: ოპერაციისთვის (გაშლა/დამატება) პარამეტრების მითითების ფანჯარა

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
ka: სამიზნე საქაღალდე გასაშლელად. თუ მითითებული არაა, გამოყენებული იქნება მიმდინარე ბილიკი.

note: i18n: ectx: label, entry (openDestinationFolderAfterExtraction), group (Extraction)
en: Open destination folder after extraction.
ka: გაშლის შემდეგ სამიზნე საქაღალდის გახსნა.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
ka: მომხმარებლისთვის არქივის ფაილის სახელის კითხვა და მითითებული ფაილების დამატება. დასრულებისას კი გასვლა.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
ka: მითითებული ფაილების 'ფაილის სახელში' ჩამატება. არქივი შეიქმნება, როცა არ არსებობს. დასრულებისას კი დაასრულებს მუშაობას.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
ka: შეცვალეთ მიმდინარე საქაღალდე პირველ ჩანაწერზე და ყველა დანარჩენი ჩანაწერი ამ ერთთან შედარებით დაამატეთ.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
ka: ფაილის სახელის ავტომატური არჩევა, მითითებული სუფიქსით (მაგ: rar, tar.gz, zip ან სხვა მხარდაჭერილ ტიპი)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
ka: მრავალფაილიანი ინტერფეისის გამოყენება ჩვეულებრივი ფანჯრების გარეშე. ფუნქცია ერთზე მეტ ბმულის მითითებას საჭიროებს.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
ka: სამიზნის არგუმენტი პირველი მითითებული ფაილის ბილიკი იქნება.

en: Archive contents will be read, and if detected to not be a single folder or a single file archive, a subfolder with the name of the archive will be created.
ka: წაკითხული იქნება არქივის შემცველობა და თუ აღმოჩნდა, რომ ის ერთი საქაღალდე ან ერთფაილიანი არქივი არაა, შეიქმნება არქივის სახელის საქაღალდე.

en: List supported MIME types.
ka: მხარდაჭერილი MIME ტიპების სია.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
ka: Ark-ის KPart კომპონენტი ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ KDE-ის ფაილები.

en: Sidebar
ka: გვერდითი პანელი

en: Welcome Page
ka: საწყისი გვერდი

en: Show the welcome page
ka: საწყისი გვერდის ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having a <interface>Hamburger Menu</interface> button. Both contain mostly the same commands and configuration options.
ka: გადართვა <emphasis>მენიუს ზოლსა</emphasis> და <interface>ჰამბურგერის მენიუს</interface> შორის. მათი შემცველობა ერთი და იგივეა.

en: Lock Sidebar
ka: გვერდითი პანელის დაბლოკვა

[ctx: to open an archive]
en: Open Archive
ka: არქივის გახსნა

en: Create New Archive
ka: ახალი არქივის შექმნა

en: Welcome to %1
ka: მოგესალმებით %1-ში

en: No recent files
ka: უკანასკნელი ფაილების გარეშე

en: Copy &Location
ka: &მდებარეობის კოპირება

en: &Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის &გახსნა

en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenArchive)
en: Open Archive...
ka: არქივის გახსნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewArchive)
en: New Archive
ka: ახალი არქივი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentFiles)
en: Clear Recent Files
ka: ბოლო ფაილების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentFiles)
en: Recent Files
ka: უახლესი ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
ka: დახმარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
ka: ეწვიეთ მთავარ გვერდს

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
ka: სახელმძღვანელოს წაკითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowOnStartup)
en: Show on startup
ka: გაშვებისას ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close Welcome Page
ka: მისალმების გვერდის დახურვა

en: Advanced Options
ka: დამატებითი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
ka: შესაკუმში ფაილები და საქაღალდეები

en: Compress to Archive
ka: არქივში შეკუმშვა

en: No input files were given.
ka: შეყვანის ფაილის სახელები მითითებული არაა.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
ka: <command>--autofilename</command> არგუმენტთან ერთად გჭირდებათ ან არქივის ფაილის სახელის მითითება, ან სუფიქსის (როგორიცაა rar, tar.gz).

[ctx: Default name of a newly-created multi-file archive]
en: Archive
ka: არქივი

note: i18n: ectx: label, entry (showEncryptionWarning), group (General)
en: Whether to show a warning when creating zip archives with AES encryption.
ka: ZIP არქივის AES დაშიფვრით შექმნისას გაფრთხილების ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (defaultOpenAction), group (General)
en: Default action when opening archive entries.
ka: არქივის ჩანაწერის გახსნის ნაგულისხმები ქმედება.

note: i18n: ectx: label, entry (closeAfterExtraction), group (Extraction)
en: Close Ark after extraction.
ka: Ark-ის დახურვა გაშლის შემდეგ.

note: i18n: ectx: label, entry (preservePaths), group (Extraction)
en: Preserve paths when extracting.
ka: გაშლისას ბილიკების შენარჩუნება.

note: i18n: ectx: label, entry (extractToSubfolder), group (Extraction)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry.
ka: ქვესაქაღალდეში გაშლა, თუ არქივს ერთზე მეტი დონის ჩანაწერები გააჩნია.

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
ka: როგორ იყოფა მთავარი ფანჯარა.

note: i18n: ectx: label, entry (showInfoPanel), group (MainWindow)
en: Whether to show the information panel.
ka: ნაჩვენებია ინფორმაციის პანელი, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (limitPreviewFileSize), group (Preview)
en: Whether to limit the preview according to file size.
ka: მინიატურის შეზღუდვა ფაილის ზომის მიხედვით.

note: i18n: ectx: label, entry (previewFileSizeLimit), group (Preview)
en: Preview file size limit in megabytes.
ka: მინიატურის ფაილის ზომის ლიმიტი, მეგაბაიტებში.

[ctx: @info]
en: Failed to locate program <filename>%1</filename> on disk.
ka: დისკზე <filename>%1</filename> პროგრამის პოვნა შეუძლებელია.

en: Extraction failed. Make sure that enough space is available.
ka: გაშლის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ ადგილი საკმარისია.

en: Extraction failed. Make sure you provided the correct password and that enough space is available.
ka: გაშლის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ შეყვანილი პაროლი სწორია და დისკზე თავისუფალი ადგილი საკმარისია.

[ctx: @info]
en: Could not move the extracted file to the destination directory. | Could not move the extracted files to the destination directory.
ka[0]: გაშლილი ფაილის სამიზნე საქაღალდეში გადატანის შეცდომა.
ka[1]: გაშლილი ფაილის სამიზნე საქაღალდეში გადატანის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Extraction failed because the disk is full.
ka: გაშლის შეცდომა. დისკის სავსეა.

[ctx: @info]
en: Extraction failed: Incorrect password
ka: გაშლის შეცდომა. პაროლი არასწორია

en: Incorrect password.
ka: არასწორი პაროლი.

en: Ark does not currently support testing this archive.
ka: Ark-ს ამჟამად არქივის ტესტირების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Protection of the list of files is not possible with the %1 format.
ka: ფაილების სიის დაცვა %1 ფორმატში მხარდაჭერილი არაა.

en: Protection of the archive with password is not possible with the %1 format.
ka: %1 ფორმატს არქივის პაროლით დაცვის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: It is not possible to set compression level for the %1 format.
ka: %1 ფორმატისთვის შეკუმშვის დონის დაყენება შეუძლებელია.

en: It is not possible to set compression method for the %1 format.
ka: %1 ფორმატისტვის შეკუმშვის მეთოდის დაყენება შეუძლებელია.

en: The %1 format does not support multi-volume archives.
ka: %1 ფორმატს მრავალტომიანი არქივების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleCompression)
en: Compression
ka: შეკუმშვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel1)
en: Level:
ka: დონე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
ka: მინ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
ka: მეთოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
ka: მაქს

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
ka: პაროლით დაცვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
ka: დაშიფვრის მეთოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, encryptHeaderCheckBox)
en: Ask for password before showing the list of files in the archive
ka: არქივში ფაილების სიის ჩვენებამდე პაროლის კითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, warningMsgWidget)
en: This encryption method may not be supported by older archiving software.
ka: დაშიფვრის ეს მეთოდი შეიძლება პროგრამის ძველ ვერსიებში მხარდაჭერილი არ იყოს.

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleMultiVolume)
en: Multi-volume Archive
ka: მრავალტომიანი არქივი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multiVolumeCheckbox)
en: Create multi-volume archive
ka: მრავალტომიანი არქივის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVolumeSize)
en: Volume size:
ka: ტომის ზომა:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewFileSizeLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, volumeSizeSpinbox)
en:  megabytes
ka:  მეგაბაიტი

[ctx: the argument is a file extension (the period is not a typo)]
en: Automatically add .%1
ka: .%1-ის ავტომატურად დამატება

en: The chosen password does not match the given verification password.
ka: არჩეული პაროლი შემოწმების შეყვანილ პაროლს არ ემთხვევა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
ka: საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filenameLineEdit)
en: Type archive name...
ka: აკრიფეთ არქივის სახელი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_typeLabel)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Extension:
ka: გაფართოება:

[ctx: @title:window]
en: Extract
ka: გაშლა

en: Extract
ka: გაშლა

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
ka: ქვესაქაღალდის სახელი არ შეიძლება '/'-ს შეიცავდეს.

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
ka: საქაღალდე <filename>%1</filename> უკვე არსებობს. გნებავთ, შიგნით გაშალოთ?

en: Folder exists
ka: საქაღალდე არსებობს

en: Extract here
ka: აქ გაშლა

en: Retry
ka: გამეორება

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
ka: საქაღალდე სახელით <filename>%1</filename> ვერ შეიქმნა.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
ka: <filename>%1</filename> უკვე არსებობს, მაგრამ საქაღალდე არაა.

en: Please check your permissions to create it.
ka: შესაქმნელად წვდომები გადაამოწმეთ.

en: Extract multiple archives
ka: მრავალი ფაილის გაშლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
ka: გაშლის ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
ka: ყველა ფაილის გაშლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, singleFolderGroup)
en: E&xtraction into subfolder:
ka: ქვესაქაღალდეში &გაშლა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
ka: გაშლის შემდეგ &სამიზნე საქაღალდის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
ka: &Ark-ის დახურვა გაშლის შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
ka: გაშლისას ბილიკების &შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
ka: ქვესაქაღალდეებს &ავტომატური შექმნა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
ka: გაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedFilesButton)
en: Sele&cted files only
ka: მხოლოდ &მონიშნული ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
ka: ყველა &ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
ka: გაშლის შემდეგ სამიზნე საქაღალდის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
ka: Ark-ის დახურვა გაშლის შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
ka: გაშლისას ბილიკების შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Whether to check by default the extraction into subfolder checkbox in the Extraction Dialog, when the archive has more than one top-level entry.
ka: გაშლის ფანჯარაში ქვესაქაღალდეში გაშლის პარამეტრის ავტომატური ჩართვა, როცა არქივს ერთზე მეტი ზედა-დონის ჩანაწერი გააჩნია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extractToSubfolder)
en: Extract to a subfolder if the archive has more than one top-level entry
ka: ქვესაქაღალდეში გაშლა, თუ არქივს ერთზე მეტი ზედა დონის ჩანაწერები გააჩნია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When clicking a file in an archive or pressing the Return key:
ka: არქივის ფაილზე დაწკაპუნებისას ან Enter ღილაკის დაჭერისას:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Pre&view the file with internal previewer
ka: ფაილის შიდა &დამთვალიერებელში გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Open the fi&le with associated application
ka: &ფაილის მასზე ასოცირებული აპლიკაციით გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEncryptionWarning)
en: Show a warning when creating zip archives with AES encryption
ka: ZIP არქივის AES დაშიფვრით შექმნისას გაფრთხილების ჩვენება

en: No suitable plugin found. Ark does not seem to support this file type.
ka: შესაფერისი დამატება ვერ ვიპოვე. როგორც ჩანს, Ark-ს ამ ფაილის ტიპის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Failed to load a suitable plugin. Make sure any executables needed to handle the archive type are installed.
ka: შესაბამისი დამატების ჩატვირთვის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ არქივთან სამუშაო პროგრამები დაყენებულია.

en: Could not load the archive because it contains ill-formed entries and might be a malicious archive.
ka: არქივის ჩატვირთვა შეუძლებელია, რადგან ის არასწორ ჩანაწერებს შეიცავს და შეიძლება მავნე არქივს წარმოადგენდეს.

en: Loading archive
ka: არქივის ჩატვირთვა

en: Archive
ka: არქივი

en: No space available on device <filename>%1</filename>
ka: მოწყობილობაზე <filename>%1</filename> ადგილი აღარაა

en: Extracting all files
ka: ყველა ფაილის გაშლა

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
ka[0]: 1 ფაილის გაშლა
ka[1]: %1 ფაილის გაშლა

[ctx: extraction folder]
en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Could not write to destination <filename>%1</filename>.<nl/>Check whether you have sufficient permissions.
ka: სამიზნეში <filename>%1</filename> ჩაწერის შეცდომა.<nl/>შეამოწმეთ, თქვენ წვდომები საკმარისი თუა.

en: Compressing a file | Compressing %1 files
ka[0]: ფაილის შეკუმშვა
ka[1]: %1 ფაილის შეკუმშვა

en: Moving a file | Moving %1 files
ka[0]: 1 ფაილის გადატანა
ka[1]: %1 ფაილის გადატანა

en: Copying a file | Copying %1 files
ka[0]: ფაილის კოპირება
ka[1]: %1 ფაილის კოპირება

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
ka[0]: არქივიდან ფაილის წაშლა
ka[1]: არქივიდან %1 ფაილის წაშლა

en: Adding comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Testing archive
ka: არქივის ტესტირება

en: The plugin cannot be used because one or more required executables are missing. Check your installation.
ka: ამ დამატების გამოყენება შეუძლებელია, რადგან ერთი ან მეტი გამშვები ფაილი რომელიც მას სჭირდება, აღმოჩენილი არაა. გადაამოწმეთ თქვენი ფაილები.

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
ka: სახელი

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
ka: აღწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitPreviewFileSize)
en: Disable preview for files larger than:
ka: მინიატურების გამორთვა ფაილებისთვის, რომლებიც უფრო დიდია, ვიდრე:

[ctx: @title:window]
en: Properties for %1
ka: %1-ის თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
ka: დიახ

en: no
ka: არა

en: yes (%1 volumes)
ka: დიახ (%1 ტომი)

en: %1 file | %1 files
ka[0]: 1 ფაილი
ka[1]: %1 ფაილი

en: , %1 folder | , %1 folders
ka[0]: , %1 საქაღალდე
ka[1]: , %1 საქაღალდე

en: only file contents (%1)
ka: მხოლოდ ფაილის შემცველობა (%1)

en: yes (%1)
ka: დიახ (%1)

en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Archive name:
ka: არქივის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Archive type:
ka: არქივის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Mime-type:
ka: MIME-ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opened read-only:
ka: გაიხსნა მხოლოდ-წასაკითხად:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password-protected:
ka: დაცულია-პაროლით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Has comment:
ka: აქვს კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of entries:
ka: ჩანაწერების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Unpacked size:
ka: გაშლილი ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Packed size:
ka: შეკუმშული ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Compression ratio:
ka: შეკუმშვის დონე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
ka: ბოლო ცვლილება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: MD5 hash:
ka: MD5 ჰეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: SHA-1 hash:
ka: SHA-1 ჰეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: SHA-256 hash:
ka: SHA-256 ჰეში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Multi-volume:
ka: მრავალ-ტომიანი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Compression method(s):
ka: შეკუმშვის მეთოდი:

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> is password protected. Please enter the password.
ka: არქივი <filename>%1</filename> პაროლითაა დაცული. შეიყვანეთ პაროლი.

en: Incorrect password, please try again.
ka: არასწორი პაროლი. თავიდან სცადეთ.

[ctx: @info]
en: The archive you're trying to open is corrupt.<nl/>Some files may be missing or damaged.
ka: არქივი, რომლის გახსნასაც ცდილობთ, დაზიანებულია. <nl/> ზოგიერთი ფაილი შეიძლება ვერ იპოვოთ, ან დაზიანებული იყოს.

[ctx: @title:window]
en: Corrupt archive
ka: დაზიანებული არქივი

[ctx: @action:button]
en: Open as Read-Only
ka: მხოლოდ-წაკითხვად რეჟიმში გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Don't Open
ka: არ გახსნა

en: Don't ask again.
ka: აღარ მკითხო.

en: Error during extraction
ka: შეცდომა გაშლისას

en: Extraction of the entry:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>failed with the error message:<nl/>    %2<nl/><nl/>Do you want to continue extraction?<nl/>
ka: შეცდომა ჩანაწერის გაშლისას:<nl/>    <filename>%1</filename><nl/>დასრულდა შეცდომით:<nl/>    %2<nl/><nl/>გნებავთ გაშლის გაგრძელება?<nl/>

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: Uncompressed size of a file inside an archive]
en: Original Size
ka: საწყისი ზომა

[ctx: Compressed size of a file inside an archive]
en: Compressed Size
ka: შეკუმშული ზომა

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
ka: სიხშირე

[ctx: File's owner username]
en: Owner
ka: მფლობელი

[ctx: File's group]
en: Group
ka: ფენათა მენიუჯგუფი

[ctx: File permissions]
en: Mode
ka: რეჟიმი

[ctx: CRC hash code]
en: CRC checksum
ka: CRC საკონტროლო ჯამი

[ctx: BLAKE2 hash code]
en: BLAKE2 checksum
ka: BLAKE2 საკონროლო ჯამი

[ctx: Compression method]
en: Method
ka: მეთოდი

[ctx: File version]
en: Version
ka: ვერსია

[ctx: Timestamp]
en: Date
ka: თარიღი

en: Adding files is not supported for this archive.
ka: ამ არქივში ფაილების ჩამატება მხარდაჭერილი არაა.

en: You can only add local files to an archive.
ka: არქივში მხოლოდ ლოკალური ფაილების ჩამატება შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
ka: &დაარქივება

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

en: Closing preview
ka: გადახედვის დახურვა

en: Please wait while the preview is being closed...
ka: მიმდინარეობს მინიატურის დახურვა. მოითმინეთ...

en: The internal viewer cannot preview this file.
ka: შიდა დამთვალიერებელს ამ ფაილის წაკითხვა არ შეუძლია.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
ka: შიდა დამთვალიერებელს ამ ტიპის ფაილის გახსნა არ შეუძლია: <nl/>(%1).<nl/><nl/> გნებავთ ფაილი უბრალო ტექსტად გავხსნა?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
ka: ფაილის გადახედვს შეცდომა

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
ka: გადახედვა, როგორც ტექსტის

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
ka: შიდა დამთვალიერებელს ამ ტიპის ფაილის გახსნა არ შეუძლია.<nl/><nl/>გნებავთ ის უბრალო ტექსტად გახსნათ?

[ctx: @action]
en: About Viewer Component
ka: დამთვალიერებლის კომპონენტის შესახებ

en: No archive loaded
ka: ჩატვირთული არქივის გარეშე

en: Symbolic Link
ka: სიმბმული

en: Unknown size
ka: უცნობი ზომა

en: One file selected | %1 files selected
ka[0]: მონიშნულია 1 ფაილი
ka[1]: მონიშნულია %1 ფაილი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
ka: საინფორმაციო ზოლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
ka: ფაილის უცნობი ტიპი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
ka: მეპატრონე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
ka: სამიზნე:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
ka: დავალების ტრეკერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
ka: <b>დავალების აღწერა</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
ka: ინფორმაცია ამოცანის შესახებ

en: Files with the following paths already exist. Remove them if you really want to overwrite.
ka: ფაილები შემდეგი ბილიკით უკვე არსებობს. თუ თავზე გადაწერა მართლა გნებავთ, ჯერ წაშალეთ ისინი.

en: Files with the following paths already exist. Do you want to continue overwriting them?
ka: ფაილები ამ ბილიკებით უკვე არსებობს. გნებავთ გააგრძელოთ მათი თავზე გადაწერა?

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment has been modified.
ka: კომენტარი შეიცვალა.

en: Save
ka: შენახვა

en: Type to search...
ka: მოსაძებნად აკრიფეთ…

[ctx: @info]
en: Ark can extract archives to local destinations only.
ka: Ark-ს არქივების გაშლა მხოლოდ ლოკალურ საქაღალდეებში შეუძლია.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Information Panel
ka: ინფორმაციის პანელის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Copy As...
ka: ასლის შენახვა, როგორც...

[ctx: open a file with external program]
en: &Open in External Application
ka: გარე აპლიკაციაში &გახსნა

[ctx: open a file with external program]
en: Open &With...
ka: &გამხსნელი პროგრამა…

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open the selected file with an external program
ka: დააწკაპუნეთ მონიშნული ფაილის გარე პროგრამაში გასახსნელად

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
ka: &გადახედვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to preview the selected file
ka: დააწკაპუნეთ მონიშნული ფაილის გადასახედად

[ctx: @action:inmenu]
en: E&xtract All
ka: ყველას &გაშლა

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose how to extract all the files in the archive
ka: დააწკაპუნეთ აქ გაშლის ფანჯრის საჩვენებლად, სადაც გასაშლელი ფაილები ხელით შეგიძლიათ, აირჩიოთ

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract
ka: &გაშლა

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
ka: დააწკაპუნეთ გაშლის ფანჯრის საჩვენებლად, სადაც შეგიძლიათ აირჩიოთ, მხოლოდ მონიშნული ფაილების გაშლა გნებავთ, თუ ყველასი

en: Add &Files...
ka: &ფაილების დამატება…

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add files to the archive
ka: დააწკაპუნეთ არქივში ფაილების დასამატებლად

[ctx: @action]
en: Remove from Archive
ka: არქივიდან წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
ka: &თვისებები

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to see properties for archive
ka: დააწკაპუნეთ არქივის თვისებების სანახავად

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add or edit comment
ka: დააწკაპუნეთ კომენტარის დასამატებლად ან ჩასასწორებლად

[ctx: @action:inmenu]
en: &Test Integrity
ka: &მთლიანობის შემოწმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to test the archive for integrity
ka: დააწკაპუნეთ არქივის მთლიანობის შესამოწმებლად

[ctx: @info:tooltip]
en: Adding files to existing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.<nl/><nl/>Extract the files and create a new archive if you want to add files.
ka: პაროლით დაშიფრულ არქივებში, რომლებსაც თავსართის გაშიფვრა ჩართული არ აქვთ, ფაილების ჩამატება მხარდაჭერილი არაა.<nl/><nl/>თუ ფაილის ჩამატება აუცილებელია, გაშალეთ არქივი და თავიდან შექმენით ის.

[ctx: @info:tooltip]
en: Testing password-protected archives with no header-encryption is currently not supported.
ka: პაროლით დაშიფრული არქივების ტესტირება, რომლებსაც თავსართის დაშიფვრა ჩართული არ აქვთ, მხარდაჭერილი არაა.

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Add &Comment]
en: Edit &Comment
ka: შენიშვნის &რედაქტირება

[ctx: @action:inmenu mutually exclusive with Edit &Comment]
en: Add &Comment
ka: კომენტარის &დამატება

en: The archive passed the integrity test.
ka: არქივის მთლიანობის შემოწმება წარმატებით დასრულდა.

en: Test Results
ka: ტესტის შედეგები

en: The archive failed the integrity test.
ka: არქივის მთლიანობის შემოწმება წარუმატებელია.

en: Extract To...
ka: გაშლის სამიზნე...

en: Quick Extract To...
ka: სწრაფი გაშლა მისამართზე...

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: ძირითადი

[ctx: @title:tab]
en: Extraction
ka: ექსტრაქცია

[ctx: @title:tab]
en: Plugins
ka: დამატებები

[ctx: @title:tab]
en: Previews
ka: გადახედვები

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
ka: <filename>%1</filename> საქაღლდეა.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename>. Check whether you have write permission.
ka: <filename>%1</filename>-ის თავზე გადაწერის შეცდომა. გადაამოწმეთ, გაქვთ თუ არა ჩაწერის უფლება.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> will be created as soon as you add a file.
ka: არქივი <filename>%1</filename> შეიქმნება, როცა მასში ფაილს ჩაამატებთ.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
ka: არქივი <filename>%1</filename> ვერ ვიპოვე.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> could not be loaded, as it was not possible to read from it.
ka: არქივის <filename>%1</filename> ჩატვირთვა შეუძლებელია, რადგან მისგან წაკითხვის მცდელობა შეცდომით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
ka: არქივი სახელით <filename>%1</filename> უკვე არსებობს. გნებავთ, თავზე გადავაწერო?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

[ctx: @info]
en: The archive is empty or Ark could not open its content.
ka: არქივი ცარიელია ან Ark-ს მისი შემცველობის წაკითხვა არ შეუძლია.

[ctx: @info]
en: Ark does not currently support ISO files with UDF filesystem.
ka: Ark-ს ამჟამად UDF ფაილური სისტემის შემცველი ISO ფაილების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

[ctx: @info]
en: Loading the archive <filename>%1</filename> failed with the following error:<nl/><message>%2</message>
ka: არქივის <filename>%1</filename> ჩატვირთვა შემდეგი შეცდომით დასრულდა:<nl/><message>%2</message>

en: Ark cannot open symlinks.
ka: Ark-ს სიმბმულების გახსნა არ შეუძლია.

en: The file <filename>%1</filename> was modified. Do you want to update the archive?
ka: ფაილი <filename>%1</filename> შეიცვალა. გნებავთ, განაახლოთ არქივი?

[ctx: @title:window]
en: File Modified
ka: შეცვლილი ფაილი

[ctx: @action:button]
en: Update
ka: განახლება

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ka: იგნორი

[ctx: @title:window]
en: Add Files
ka: ფაილების დამატება

[ctx: @title:window]
en: Add Files to %1
ka: ფაილების დამატება %1-ში

en: Filename can't contain slashes and can't be equal to "." or ".."
ka: ფაილის სახელი არ შეიძლება შეიცავდეს დახრილ ხაზებს, ან უდრიდეს "." ან ".."

en: Folders can't be moved into themselves.
ka: საქაღალდეებს საკუთარ თავში ვერ გადაიტანთ.

en: Moving a folder into itself
ka: საქაღალდის თავის თავში გადატანა

en: Entries with the same names can't be pasted to the same destination.
ka: იგივე სახელის მქონე ჩანაწერები იგივე სამიზნე წერტილში ჩაწერილი ვერ იქნება.

[ctx: @info]
en: Deleting this file is not undoable. Are you sure you want to do this? | Deleting these files is not undoable. Are you sure you want to do this?
ka[0]: ფაილის წაშლა შეუქცევადია. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააკეთოთ ეს?
ka[1]: ფაილების წაშლა შეუქცევადია. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააკეთოთ ეს?

[ctx: @title:window]
en: Delete File | Delete Files
ka[0]: ფაილების წაშლა
ka[1]: ფაილის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Save Copy As
ka: ასლის შენახვა, როგორც

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
ka: შეცდომა არქივის შენახვისას, როგორც <filename>%1</filename>. სცადეთ, სხვა ადგილას შეინახოთ.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> does not exist anymore, therefore it cannot be copied to the specified location.
ka: არქივი<filename>%1</filename> აღარ არსებობს, ამიტომ მითითებულ ადგილზე ის ვერ დაკოპირდება.

en: Listing the archive failed.
ka: არქივის სიის მიღების შეცდომა.

en: Extraction failed due to an unknown error.
ka: გაშლა შეუძლებელია უცნობი მიზეზით.

en: Extraction failed due to one or more corrupt files. Any extracted files may be damaged.
ka: გაშლა ავარიულად დასრულდა, რადგან ერთი ან მეტი ფაილი დაზიანებულია. შესაბამისად, გაშლილი ფაილებიც შეიძლება, დაზიანებული იყოს.

en: Delete operation failed. Try upgrading 7z or disabling the 7z plugin in the configuration dialog.
ka: წაშლის შეცდომა. სცადეთ განაახლოთ ან გამორთოთ 7z -ის გაფართოება.

en: ARJ old
ka: ძველი ARJ

en: GOST 40-bit
ka: GOST 40-ბიტიანი

en: unknown
ka: უცნობი

en: Failed to find all archive volumes.
ka: არქვივის ყველა ნაწილის აღმოჩენა შეუძლებელია.

en: Your unrar executable is version %1, which is too old to handle this archive. Please update to a more recent version.
ka: Unrar-ის თქვენი ასლის ვერსიაა %1, რაც ამ არქივთან სამუშაოდ ძალიან ძველია. განაახლეთ ის უფრო ახალ ვერსიამდე.

en: Unrar reported a non-RAR archive. The installed unrar version (%1) is old. Try updating your unrar.
ka: Unrar; ფაილი RAR არქივი არაა. UnRAR-ის დაყენებული ვერსია (%1) ძალიან ძველია. სცადეთ, განაახლოთ ის.

en: One or more wrong checksums
ka: ერთი ან მეტი არასწორი საკონტროლო ჯამი

en: Extraction failed.
ka: გაშლის შეცდომა.

en: Not enough memory for loading the archive.
ka: არქივის ჩასატვირთად მეხსიერება საკმარისი არაა.

en: Wrong password.
ka: არასწორი პაროლი.

en: Extraction failed due to unsupported compression method (%1).
ka: გაშლის შეცდომა მხარდაუჭერელი დაშიფვრის მეთოდის გამო (%1).

en: Extraction failed due to unsupported encryption method.
ka: გაშლის შეცდომა მხარდაუჭერელი დაშიფვრის მეთოდის გამო.

[ctx: @info]
en: Fatal error, extraction aborted.
ka: ფატალური შეცდომა. გაშლა გაუქმებულია.

en: The archive reader could not be initialized.
ka: არქივის წამკითხველის ინიციალიზაციის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Archive corrupted or insufficient permissions.
ka: დაზიანებული არქივი ან არასაკმარისი წვდომები.

[ctx: @info]
en: Failed to create a temporary file for writing data.
ka: მონაცემების ჩასაწერად დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა.

en: The archive writer could not be initialized.
ka: არქივის ჩამწერის ინიციალიზაციის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Could not open the archive for writing entries.
ka: ჩანაწერების დასამატებლად არქივი ვერ გავხსენი.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
ka: შეკუმშვის ტიპი '%1' მხარდაუჭერელია Ark-ის მიერ.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression method.
ka: შეკუმშვის მეთოდის დაყენების შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Could not set the compression level.
ka: შეკუმშვის დონის დაყენებს შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Could not compress entry, operation aborted.
ka: ელემენტის შეკუმშვის შეცდომა. ოპერაცია გაუქმდა.

[ctx: @info Error in a message box]
en: Could not compress entry.
ka: ელემენტის შეკუმშვის შეცდომა.

en: Failed to open archive: %1
ka: არქივის გახსნის შეცდომა: %1

en: Failed to write archive.
ka: არქივის ჩაწერს შეცდომა.

en: Failed to add entry: %1
ka: ჩანაწერის დამატების შეცდომა: %1

en: Failed to set compression options for entry: %1
ka: შეკუმშვის პარამეტრების დაყენების შეცდომა: %1

en: Failed to read metadata for entry: %1
ka: მეტამონაცემების წაკითხვის შეცდომა ჩანაწერისთვის; %1

en: Failed to delete entry: %1
ka: ჩანაწერის წაშლის შეცდომა: %1

en: Failed to create directory: %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

en: Failed to open '%1':<nl/>%2
ka: '%1'-ის გახსნის შეცდომა:<nl/>%2

en: Failed to open file for writing: %1
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა: %1

en: Failed to read data for entry: %1
ka: მონაცემების წაკითხვის შეცდომა ჩანაწერისთვის: %1

en: Failed to write data for entry: %1
ka: მონაცემების ჩაწერის შეცდომა ჩანაწერისთვის: %1

en: Failed to locate entry: %1
ka: ჩანაწერის მოძებნის შეცდომა: %1

en: Failed to move entry: %1
ka: ჩანაწერის გადატანის შეცდომა: %1

en: Failed to copy entry: %1
ka: ჩანაწერის კოპირების შეცდომა: %1

en: Failed to set metadata for entry: %1
ka: მეტამონაცემების დაყენების შეცდომა ჩანაწერისთვის: %1
