ark - en to mk translation catalogue (5 entries)

en: KDE Archiving tool
mk: Алатка за архивирање во KDE

en: Maintainer
mk: Одржувач

en: Former maintainer
mk: Поранешен одржувач

en: Icons
mk: Икони

en: Ideas, help with the icons
mk: Идеи, помош со иконите
