ark - en to nb translation catalogue (110 entries)

en: Source archive
nb: Kildearkiv

en: Destination
nb: Mål

en: The following files could not be extracted:
nb: Følgende filer kunne ikke pakkes ut:

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when an archive is being drag'n'dropped]
en: Extract here
nb: Pakk ut her

en: KDE Archiving tool
nb: KDE Arkiveringsverktøy

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Former maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Icons
nb: Ikoner

en: Ideas, help with the icons
nb: Ideer, hjelp med ikonene

en: bkisofs code
nb: bkisofs-kode

en: Show a dialog for specifying the options for the operation (extract/add)
nb: Vis en dialog der valgene for handlinga kan oppgis (pakk ut/legg til)

en: Destination folder to extract to. Defaults to current path if not specified.
nb: Målmappe det skal pakkes ut i. Standard er gjeldende sti hvis ikke oppgitt.

en: Query the user for an archive filename and add specified files to it. Quit when finished.
nb: Spør bruker etter filnavn for et arkiv og legg de oppgitte filene i arkivet. Avslutt når ferdig.

en: Add the specified files to 'filename'. Create archive if it does not exist. Quit when finished.
nb: Legg til de oppgitte filene til «filnavn». Opprett arkivet hvis det ikke finnes, Avslutt når ferdig.

en: Change the current dir to the first entry and add all other entries relative to this one.
nb: Endre gjeldende mappe til første oppføring og legg til alle andre oppføringer relativt til denne.

en: Automatically choose a filename, with the selected suffix (for example rar, tar.gz, zip or any other supported types)
nb: Velg automatisk et filnavn, med det valgte suffikset (f.eks. rar, tar.gz, zip eller andre typer det er støtte for)

en: Use the batch interface instead of the usual dialog. This option is implied if more than one url is specified.
nb: Bruk grensesnitt for satsvis kjøring i stedet for den vanlige dialogen. Dette brukes automatisk hvis mer enn én URL er oppgitt.

en: The destination argument will be set to the path of the first file supplied.
nb: Mål-argumentet blir satt til stien til den første oppgitte fila.

en: Unable to find Ark's KPart component, please check your installation.
nb: Kan ikke finne Arks KPart-komponent, sjekk installasjonen,

[ctx: @action:button]
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupCompressFiles)
en: Files/Folders to Compress
nb: Filer/mapper som skal komprimeres

en: Compress to Archive
nb: Komprimer til  arkiv

en: No input files were given.
nb: Det er ikke oppgitt noen inndata-filer.

en: You need to either supply a filename for the archive or a suffix (such as rar, tar.gz) with the <command>--autofilename</command> argument.
nb: Du må enten oppgi et filnavn for arkivet eller et suffiks (slik som rar, tar.gz) med argumentet <command>--autofilename</command>.

[ctx: @title:window]
en: File Exists
nb: Fila finnes

note: i18n: ectx: label, entry (splitterSizes), group (MainWindow)
en: How the main window is divided.
nb: Hvordan hovedvinduet deles opp.

en: Incorrect password.
nb: Feil passord.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel2)
en: Min
nb: Minst mulig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompMethod)
en: Method:
nb: Metode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompLevel3)
en: Max
nb: Størst mulig

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, collapsibleEncryption)
en: Password Protection
nb: Passordbeskyttelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncMethod)
en: Encryption method:
nb: Krypteringsmetode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder:
nb: Mappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Filename:
nb: Filnavn:

[ctx: @title:window]
en: Extract
nb: Pakk ut

en: The subfolder name may not contain the character '/'.
nb: Undermappenavnet kan ikke inneholde tegnet «/».

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> already exists. Are you sure you want to extract here?
nb: Mappa <filename>%1</filename> finnes fra før. Er du sikker på at du vil pakke ut her?

en: Folder exists
nb: Mappa finnes

en: Extract here
nb: Pakk ut arkivet her

en: Retry
nb: Prøv igjen

[ctx: @info]
en: The folder <filename>%1</filename> could not be created.
nb: Mappa <filename>%1</filename> kunne ikke opprettes.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> already exists, but is not a folder.
nb: <filename>%1</filename> finnes fra før, men er ikke en mappe.

en: Please check your permissions to create it.
nb: Sjekk at du har rettighet til å opprette den.

en: Extract multiple archives
nb: Pakk ut flere arkiver

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExtractionDialog)
en: Extraction Dialog
nb: Utpakkingsdialog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extractAllLabel)
en: Extract All Files
nb: Pakk ut alle filer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openFolderCheckBox)
en: Open &destination folder after extraction
nb: Åpne &målmappe etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, closeAfterExtraction)
en: Close &Ark after extraction
nb: Lukk &Ark etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preservePaths)
en: &Preserve paths when extracting
nb: &Behold stier under utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSubfolders)
en: &Automatically create subfolders
nb: Opprett undermapper &automatisk

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, filesToExtractGroupBox)
en: Extract
nb: Pakk ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allFilesButton)
en: All &files
nb: Alle &filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openDestinationFolderAfterExtraction)
en: Open destination folder after extraction
nb: Åpne målmappe etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeAfterExtraction)
en: Close Ark after extraction
nb: Lukk Ark etter utpakking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_preservePaths)
en: Preserve paths when extracting
nb: Behold stier under utpakking

en: Archive
nb: Arkiv

en: Extracting all files
nb: Pakker ut alle filer

note: i18np on purpose so this translation may properly be reused.
en: Extracting one file | Extracting %1 files
nb[0]: Pakker ut én fil
nb[1]: Pakker ut %1 filer

en: Deleting a file from the archive | Deleting %1 files
nb[0]: Sletter en fil fra arkivet
nb[1]: Sletter %1 filer

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: @title:column i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, kcfg_disabledPlugins)
en: Description
nb: Beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, m_passwordValueLabel)
en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

en: %1 file | %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]: %1 filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Incorrect password, please try again.
nb: Feil passord, prøv igjen.

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
nb: Navn

[ctx: Compression rate of file]
en: Rate
nb: Hastighet

[ctx: File's owner username]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: File's group]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: File permissions]
en: Mode
nb: Modus

[ctx: Compression method]
en: Method
nb: Metode

[ctx: File version]
en: Version
nb: Versjon

[ctx: Timestamp]
en: Date
nb: Dato

note: i18n: ectx: Menu (archive)
en: &Archive
nb: &Arkiv

note: i18n: ectx: Menu (ark_file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Closing preview
nb: Lukker forhåndsvisning

en: The internal viewer cannot preview this file.
nb: Den interne  viseren kan ikke forhåndsvise denne fila.

en: The internal viewer cannot preview this type of file<nl/>(%1).<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nb: Den interne fremviseren kan ikke forhåndsvise denne filtypen<nl/> (%1).<nl/> <nl/> Vil du forsøke å få se den som ren tekst?

[ctx: @title:window]
en: Cannot Preview File
nb: Kan ikke forhåndsvise fil

[ctx: @action:button]
en: Preview as Text
nb: Forhåndsvis som tekst

en: The internal viewer cannot preview this unknown type of file.<nl/><nl/>Do you want to try to view it as plain text?
nb: Den interne fremviseren kan ikke forhåndsvise denne ukjente filtypen.<nl/> <nl/> Vil du forsøke å få se den som ren tekst?

en: No archive loaded
nb: Ikke lastet noe arkiv

en: Symbolic Link
nb: Symbolsk lenke

en: Unknown size
nb: Ukjent størrelse

en: One file selected | %1 files selected
nb[0]: Én fil valgt
nb[1]: %1 filer valgt

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InformationPanel)
en: Information Panel
nb: Informasjonsrute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalInfo)
en: Unknown file type
nb: Ukjent filtype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ownerLabel)
en: Owner:
nb: Eier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_groupLabel)
en: Group:
nb: Gruppe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetLabel)
en: Target:
nb: Mål:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobTrackerWidget)
en: Job Tracker
nb: Jobbsporer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: <b>Job Description</b>
nb: <b>Jobb-beskrivelse</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Some Information about the job
nb: Litt informasjon om jobben

en: Comment
nb: Kommentar

en: Save
nb: Lagre

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
nb: Forhånds&vis

en: Click to open an extraction dialog, where you can choose to extract either all files or just the selected ones
nb: Trykk for å åpne en utpakkingsdialog, der du kan velge å pakke ut enten alle filer eller bare de valgte filene

en: Test Results
nb: Testresultat

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is a directory.
nb: <filename>%1</filename> er en mappe.

[ctx: @info]
en: The archive <filename>%1</filename> was not found.
nb: Arkivet <filename>%1</filename> ble ikke funnet.

[ctx: @title:window]
en: Add Files
nb: Legg til  filer

[ctx: @info]
en: The archive could not be saved as <filename>%1</filename>. Try saving it to another location.
nb: Arkivet kunne ikke lagres som <filename>%1</filename>. Forsøk å lagre det et annet sted.

en: The archive reader could not be initialized.
nb: Klarte ikke klargjøre arkivleseren.

en: The archive writer could not be initialized.
nb: Klarte ikke klargjøre arkivskriveren.

en: The compression type '%1' is not supported by Ark.
nb: Ark støtter ikke kompresjonstype «%1».
